Travsidan qhurth |
Grδsbanor |
Trophee Vert (Course A, Nationale, attelι) |
|
|
|
|
6-10-εriga |
|
|
|
Datum |
Bana |
Vinnare |
Kφn |
Hδrstamning |
Kφrsven |
Trδnare |
Tid |
Dist. |
1:a pris |
Tvεa |
Trea |
|
|
|
2024-04-28 |
Fougeres |
Enzo d'Essarts |
v |
Royal Dream - Quolia De Feugeres |
Rodolphe Lagadeuc |
Rodolphe Lagadeuc |
i.t. |
3250 |
22 500 |
Falco du Hamel |
Gala de Crennes |
|
|
|
2024-04-14 |
Carpentras |
Enzo du Klau |
v |
Prodigious - Kitty |
Anthony Dollion |
Anthony Dollion |
1.16,1 |
2675 |
22 500 |
Idefix du Centule |
Ideal de Jean |
|
|
|
2024-03-31 |
Ecommoy |
Feline de Calvi |
s |
Tag Wood - Querida du Gade |
Noe Peron |
Loic Vaubert |
1.22,2 |
2750 |
22 500 |
Harry Carisaie |
Galeo d'Amaro |
|
|
|
2023-09-04 |
Craon |
Holero Love |
v |
Bolero Love - Black Rosa France |
Romain Hue |
Sebastien Guarato |
1.20,6 |
2775 |
36 000 |
Hotline de Carsi |
Figaro Vici |
|
|
|
2023-08-20 |
Montier-en-Der |
Ginko du Roussoir |
h |
Seduisant Fouteau - Rosalie |
Eric Raffin |
Charles Dreux |
1.20,3 |
3050 |
22 500 |
Hotline de Carsi |
Fiston A Papa |
|
|
|
2023-08-06 |
Brehal |
Holero Love |
v |
Bolero Love - Black Rosa France |
Romain Hue |
Sebastien Guarato |
1.19,2 |
3400 |
22 500 |
Eleven Shapter |
Figaro Vici |
|
|
|
2023-07-23 |
Saint-Jean-de-Monts |
Gaudeo |
h |
Tsar de Tonnerre - Theresa |
Antoine Dabouis |
Michel Dabouis |
1.18,1 |
2850 |
22 500 |
Grec d'Havaroche |
Girl Petteviniere |
|
|
|
2023-07-16 |
Royan-Atlantique |
Hotline de Carsi |
s |
Vigove - Uline de Carsi |
Jean-Michel Bazire |
Jean Francois Senet |
1.16,9 |
3100 |
22 500 |
Gingko Thelois |
Fortissimiko |
|
|
|
2023-07-02 |
Agon-Coutainville |
Enzo d'Essarts |
v |
Royal Dream - Quolia De Feugeres |
Francois Lagadeuc |
Rodolphe Lagadeuc |
1.15,5 |
3475 |
22 500 |
Edy du Pommereux |
Fine Perle Of Love |
|
|
|
2023-06-25 |
Arras |
El Tigre Segah |
v |
Kool du Caux - Tutute Segah |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
i.t. |
2900 |
22 500 |
Hudo du Ruel |
Figaro Vici |
|
|
|
2023-06-18 |
Mantlucon |
Glamour Eagle |
v |
Bold Eagle - Une Passion d'Ar |
Philippe Gaillard |
Philippe Gaillard |
i.t. |
3000 |
22 500 |
Filae de Soyora |
Galet Sted |
|
|
|
2023-06-04 |
La Roche-Posay |
Gaudeo |
h |
Tsar de Tonnerre - Theresa |
Thomas Touchard |
Michel Dabouis |
1.16,1 |
3175 |
22 500 |
Galet Sted |
Emeraude de Bais |
|
|
|
2023-05-21 |
Villeneuve Sur Lot |
Gaudeo |
h |
Tsar de Tonnerre - Theresa |
Antoine Dabouis |
Michel Dabouis |
1.13,8 |
2625 |
22 500 |
Darshan |
Eaulympik Cehere |
|
|
|
2023-05-14 |
Rambouillet |
Histoire Moderne |
s |
Prodigious - Tender Night |
Philippe Moulin |
Philippe Moulin |
i.t. |
2800 |
22 500 |
Fiesta de Froulay |
Galet Sted |
|
|
|
2023-04-30 |
Vannes |
Enzo d'Essarts |
v |
Royal Dream - Quolia De Feugeres |
Rodolphe Lagadeuc |
Rodolphe Lagadeuc |
1.25,9 |
3250 |
21 600 |
El Capitano |
Fakir de l'Aulne |
|
|
|
2023-04-16 |
Tours-Chambray |
Hollywood du Bois |
v |
Tresor Wic - L'Amerique |
Mathieu Mottier |
Clemence Beileard |
1.15,1 |
3500 |
22 500 |
Galet Sted |
Fire d'Helios |
|
|
|
2023-04-02 |
Nimes |
Hotline de Carsi |
s |
Vigove - Uline de Carsi |
Jean Francois Senet |
Jean Francois Senet |
1.18,3 |
2750 |
22 500 |
Dollar du Caux |
Goodman Turgot |
|
|
|
2022-09-05 |
Craon |
Fine Perle Of Love |
s |
Theo Josselyn - Source Of Love |
Matthieu Abrivard |
Emmanuel Varin |
1.20,7 |
2775 |
36 000 |
Elvis du Vallon |
Gently de Muze |
|
|
|
2022-08-21 |
Montier-en-Der |
Funky d'Alb |
v |
Roi du Coq - Morgane d'Alb |
Jean Francois Senet |
Jean Francois Senet |
1.18,3 |
3000 |
20 250 |
General du Nord |
Flash de Vouede |
|
|
|
2022-08-06 |
Aix-les-Bains |
Comte des Tithais |
v |
Neoh Jiel - Quelia des Tithais |
Pierre Callier |
Pierre Callier |
i.t. |
2725 |
20 250 |
Duc du Lupin |
Eregon de Jupilles |
|
|
|
2022-07-31 |
Carentan |
Gaelic du Rocher |
v |
Uniclove - Taiga du Houlbet |
Loic Guinoiseau |
Franck Leblanc |
i.t. |
2850 |
20 250 |
Falco Fun |
Expert Delta |
|
|
|
2022-07-17 |
Royan-Atlantique |
Gently de Muze |
h |
Perlando - Obade Mancellerie |
Jean-Michel Bazire |
Jean-Michel Bazire |
1.16,4 |
3125 |
20 250 |
Calimero du Thiole |
Egine Precieuse |
|
|
|
2022-07-03 |
Sable-sur-Sarthe |
Grande de Ranchy |
s |
Sancho Turgot . Sissi de Ranchy |
Anthony Barrier |
Emmnauel Varin |
1.17,8 |
2800 |
20 250 |
Galago du Cadran |
Felix du Bourg |
|
|
|
2022-06-26 |
Le Touquet |
Galago du Cadran |
v |
Amiral Sacha - Slambada |
Florent Lamare |
Florent Lamare |
1.18,3 |
2600 |
20 250 |
Filou du Berger |
Etoile Rouge |
|
|
|
2022-06-19 |
Erbray |
Exauce Nous |
v |
Ganymede - Lady Flower |
Romain Derieux |
Romain Derieux |
1.18,8 |
3200 |
20 250 |
Goutte de Houlbet |
Calimero du Thiole |
|
|
|
2022-06-12 |
Alencon |
Fashion Touch |
s |
Aladin d'Ecajeul - Triskele Witt |
Francois Lagadeuc |
Pierre Louis Desaunette |
1.14,6 |
2625 |
20 250 |
Girolamo |
Elmer du Belver |
|
|
|
2022-05-29 |
Landivisiau |
Foxtrot Sea |
h |
Olitro - Vezia |
Cedric Megissier |
Cedric Megissier |
1.20,6 |
3250 |
20 250 |
Galilee des Pres |
Girolamo |
|
|
|
2022-05-15 |
Eauze |
Ecrin du Dropt |
v |
New des Landes - Okaria du Beroy |
Christophe Feyte |
Christophe Feyte |
1.16,1 |
3000 |
20 250 |
Doruck |
Gaudeo |
|
|
|
2022-05-01 |
Bernay |
Gaspar d'Angis |
v |
Quaro - Reveuse d'Angis |
Jean Philippe Monclin |
Jean Michel Baudouin |
i.t. |
2800 |
20 250 |
Fepson |
Faithful |
|
|
|
2022-04-17 |
Ecommoy |
Calimero du Thiole |
v |
Gogo - Riene di Rieu |
Pierre Levesque |
Matthieu Varin |
1.16,7 |
2775 |
20 250 |
Farinelli Paulois |
Fera d'Anama |
|
|
|
2022-04-03 |
L'Isle-sur-la-Sorgue |
Eight |
v |
Kool du Caux - Reference |
Nicolas Ensch |
Victoriane Marie Goetz |
1.16,9 |
2650 |
20 250 |
Guevara du Pont |
Express Evening |
|
|
|
2021-09-05 |
Craon |
Elvis du Vallon |
h |
Reve de Beylev - Premier de Beylev |
David Thomain |
Charles Cuiller |
1.20,3 |
2800 |
31 500 |
Clarck Sotho |
Duel du Gers |
|
|
|
2021-08-22 |
Montier-en-Der |
Diego de Cahot |
v |
Uniclove - Ohina Josselyn |
Theo Duvaldestein |
Thierry Duvaldestein |
1.16,6 |
3025 |
20 250 |
Exauce Nous |
Casimir de Survie |
|
|
|
2021-08-08 |
Granville |
Clarck Sotho |
v |
Oiseau de Feux - Mocanda |
Guillaume Martin |
Locc Bernard Martin |
i.t. |
3175 |
20 250 |
Dreamer Boy |
Carioca |
|
|
|
2021-07-25 |
La Gacilly |
Clarck Sotho |
v |
Oiseau de Feux - Mocanda |
Guillaume Martin |
Locc Bernard Martin |
1.18,1 |
3150 |
20 250 |
Fine Colline |
Emencourt d'Azif |
|
|
|
2021-07-18 |
Royan-Atlantique |
Freyja du Pont |
s |
Quinoa du Gers - Parade du Point |
Jean-Michel Bazire |
Nicolas Bazire |
1.14,8 |
3125 |
20 250 |
Duel du Gers |
Easton Of My Life |
|
|
|
2021-07-04 |
Agon-Coutainville |
Carioca |
v |
Jag de Bellouet - Quantas |
Thomas Levesque |
Pierre Levesque |
1.21,2 |
3450 |
20 250 |
Cash de l'Alba |
El Tigre Segah |
|
|
|
2021-06-27 |
Montlucon-Neris |
Drop des Duriez |
v |
Olimede - Quetsche Duriers |
Serge Peltier |
Gregoire Raffestin |
i.t. |
3025 |
20 250 |
By And By |
Emencourt d'Azif |
|
|
|
2021-06-20 |
Arras |
Carlita Girl |
s |
Queroan de Jay - Orestane Girl |
Charley Mottier |
Alex Philippe Grimault |
i.t. |
2875 |
20 250 |
Bad Julry |
Dorun Beam |
|
|
|
2021-06-06 |
La Roche-Posay |
Detroit Ace |
v |
Texas Charm - Rose de Beauregard |
Alexis Collette |
Damien Lecroq |
1.18,7 |
3150 |
20 250 |
Echo de Chanlecy |
Eliseo |
|
|
|
2021-05-30 |
Villeneuve-sur-Lot |
By And By |
v |
Niky - Loucheka |
Manuel Criado |
Matthieu Varin |
1.23,8 |
2625 |
20 250 |
Dorun Beam |
Calimero du Thiole |
|
|
|
2021-05-16 |
Vitrι |
El Tigre Segah |
v |
Kool du Caux - Tutute Segah |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
1.19,1 |
3225 |
20 250 |
Expresso Good |
Franklin Park |
|
|
|
2021-05-02 |
Rambouillet |
Detroit Ace |
v |
Texas Charm - Rose de Beauregard |
Alexis Collette |
Damien Lecroq |
i.t. |
2800 |
20 250 |
Caid Dore |
Dream de Lassiere |
|
|
|
2021-04-18 |
Tours-Chambray |
Brillant Madrik |
v |
Lilium Madrik - Made in Coulonces |
Alexandre Abrivard |
Laurent Claude Abrivard |
1.15,3 |
3550 |
20 250 |
Etoile du Perche |
Clyde de la Roche |
|
|
|
2021-04-04 |
Avignon |
Espoir du Marny |
v |
Village Mystic - Queens du Marny |
Kevyn Thonnerieux |
Kevyn Thonnerieux |
1.15,4 |
2675 |
20 250 |
Call Secret |
El Presidente |
|
|
|
2020-09-06 |
Craon |
Duel du Gers |
v |
Quaker Jet - La Chasse Verte |
Matthieu Abrivard |
Matthieu Abrivard |
1.16,8 |
2800 |
27 000 |
Douceur du Chene |
Balzac de l'Iton |
|
|
|
2020-08-23 |
Montier-en-Der |
Baby One Desbois |
v |
No Ho Ped d'Ombree - Pharmacopee |
Alexis Garandeau |
Rene Corbin |
1.17,7 |
3000 |
18 000 |
Aribo Mix |
Astor de Rozoy |
|
|
|
2020-08-09 |
Brιhal |
Duel du Gers |
v |
Quaker Jet - La Chasse Verte |
Matthieu Abrivard |
Matthieu Abrivard |
i.t. |
3425 |
18 000 |
Canular |
Astor de Rozoy |
|
|
|
2020-08-02 |
Aix-les-Bains |
Espoir du Marny |
v |
Village Mystic - Queens du Marny |
Kevyn Thonnerieux |
Kevyn Thonnerieux |
i.t. |
2700 |
18 000 |
Cagnard de Betton |
Astor de Rozoy |
|
|
|
2020-07-19 |
Royan - La Palmyre |
Duel du Gers |
v |
Quaker Jet - La Chasse Verte |
Matthieu Abrivard |
Matthieu Abrivard |
1.15,5 |
3125 |
18 000 |
Clarck Sotho |
Cap de Narmont |
|
|
|
2020-07-05 |
Agon-Coutainville |
Blues des Landers |
v |
Phlegyas - Mega des Landiers |
Sebastien Hardy |
Dominique Cheradame |
1.18,6 |
3475 |
18 000 |
Astor de Rozoy |
Diesis du Goutier |
|
|
|
2020-06-28 |
Landivisiau |
Duel du Gers |
v |
Quaker Jet - La Chasse Verte |
Matthieu Abrivard |
Matthieu Abrivard |
1.24,1 |
3225 |
18 000 |
Comtees du Clos |
Derby du Dollar |
|
|
|
2020-06-14 |
Arras |
Blues de Landiers |
v |
Phlegyas - Mega des Landiers |
Dominique Cheradame |
Dominique Cheradame |
i.t. |
2925 |
18 000 |
Astor de Rozoy |
Diesis du Goutier |
|
|
|
2020-05-31 |
La Roche-Posay |
Diesis du Goutier |
h |
Oiseau de Feux - Quety du Goutier |
Matthieu Abrivard |
Nicolas Raimbeaux |
1.16,5 |
3150 |
18 000 |
Daquet Normand |
Deesse Saint Bar |
|
|
|
2020-05-27 |
Villeneuve-sur-Lot |
Astor de Rozoy |
h |
Ready Cash - Natacha de Rozoy |
Luc Jerome Legros |
Jerome Michel Legros |
1.14,7 |
2625 |
18 000 |
Derby du Dollar |
Danse Melody |
|
|
|
2019-09-01 |
Craon |
Blues des Landiers |
v |
Phleygas Mega des Landiers |
Sebastien Hardy |
Dominique Cheradame |
i.t. |
2800 |
36 000 |
Ceylan Dairpet |
Cromy |
|
|
|
2019-08-18 |
Montier-en-Der |
Aldo d'Argentre |
h |
Qualmio - Isabelle de Yolsa |
Adrien Lamy |
Emmanuel Lamy |
1.18,9 |
3050 |
20 250 |
Ceylan Dairpet |
Cromy |
|
|
|
2019-08-04 |
Carentan |
Colt des Essarts |
h |
Olitro - Navy Vaumicel |
Francois Lagadeuc |
Rodolphe Lagaduec |
i.t. |
2875 |
20 250 |
Blues des Landiers |
Derby du Dollar |
|
|
|
2019-07-28 |
Le Touquet |
Ceylan Dairpet |
v |
Ouragan de Celland - Rosy Mip |
Tony Le Beller |
Tony Le Beller |
1.20,6 |
2650 |
20 250 |
Blues des Landiers |
Cantin de l'Eclair |
|
|
|
2019-07-14 |
Royan |
Aldo d'Argentre |
h |
Qualmio - Isabelle de Yolsa |
Emmanuel Lamy |
Emmanuel Lamy |
i.t. |
3150 |
20 250 |
Aribo Mix |
Calaska de Guez |
|
|
|
2019-06-30 |
Sable/Sarthe |
Derby du Dollar |
h |
Rodrigo Jet - Magalie du Dollar |
Matthieu Abrivard |
Sylvain Roger |
i.t. |
2825 |
20 250 |
Baladin Hongrois |
Berry Felin |
|
|
|
2019-06-16 |
Montlucon |
Blues des Landiers |
v |
Phleygas Mega des Landiers |
Sebastien Hardy |
Dominique Cheradame |
i.t. |
3050 |
20 250 |
Doberman |
Cromy |
|
|
|
2019-06-02 |
Alencon |
Derby du Dollar |
h |
Rodrigo Jet - Magalie du Dollar |
Matthieu Abrivard |
Sylvain Roger |
i.t. |
2650 |
20 250 |
Blues des Landiers |
Candidat d'Ortige |
|
|
|
2019-05-26 |
Niort |
Cromy |
v |
Baccarat du Pont - Hitie de Feugeres |
Tony Le Beller |
Tony Le Beller |
1.17,8 |
3550 |
20 250 |
Ceylan Dairpet |
Blues des Landiers |
|
|
|
2019-05-19 |
Eauze |
Doberman |
h |
Prodigious - Quietude Mesloise |
Franck Nivard |
Franck Nivard |
1.17,8 |
3050 |
20 250 |
Boxing Day |
Comte du Vivier |
|
|
|
2019-05-05 |
Bernay |
Doberman |
h |
Prodigious - Quietude Mesloise |
Dominik Locqueneux |
Franck Nivard |
1.18,9 |
2850 |
20 250 |
Bijou du Cruchet |
Alamo du Goutier |
|
|
|
2019-04-28 |
Nort/Erdre |
Beau de Grimoult |
v |
Pacifique Gede - Quelle Bora |
Jean-Franηois Senet |
Franck Anne |
1.19,6 |
3125 |
20 250 |
Blues des Landiers |
Vertige de Chenu |
|
|
|
2019-04-21 |
Ecommoy |
Derby du Dollar |
h |
Rodrigo Jet - Magalie du Dollar |
Matthieu Abrivard |
Sylvain Roger |
1.16,0 |
2750 |
20 250 |
Bachar |
Valseme |
|
|
|
2019-04-07 |
Oraison |
Aulne Planais |
v |
Orsy Dream - Fella Josselyn |
Christopher Haret |
Christopher Haret |
1.20,9 |
2650 |
20 250 |
Vencedor |
Comte du Vivier |
|
|
|
2018-09-02 |
Craon |
Blackaro |
v |
Quaro - Rodness Queen |
Francois Lecanu |
Jacques Leloutre |
1.19,2 |
2775 |
36 000 |
Blues des Landiers |
Bugsy Malone |
|
|
|
2018-08-19 |
Montier En Der |
Bugsy Malone |
v |
Ready Cash - Night Captain |
Yoann Lebourgeois |
Philippe Allaire |
1.15,2 |
3050 |
20 250 |
Astor de Rozoy |
Crazy Look |
|
|
|
2018-08-05 |
Brehal |
Bugsy Malone |
v |
Ready Cash - Night Captain |
Yoann Lebourgeois |
Philippe Allaire |
i.t. |
3450 |
20 250 |
Blackaro |
Alexis Jisce |
|
|
|
2018-07-29 |
Aix Les Bains |
Beach Julry |
s |
Hulk des Chams - Audrey |
Jean Paul Gauvin |
Jean Paul Gauvin |
i.t. |
2725 |
20 250 |
Ben du Houlbet |
Carina Beji |
|
|
|
2018-07-22 |
St Jean De Monts |
Bugsy Malone |
v |
Ready Cash - Night Captain |
Yoann Lebourgeois |
Philippe Allaire |
1.16,1 |
2675 |
20 250 |
Capital Charm |
Alexis Jisce |
|
|
|
2018-07-15 |
Royan |
Bugsy Malone |
v |
Ready Cash - Night Captain |
Yoann Lebourgeois |
Philippe Allaire |
1.14,4 |
3150 |
20 250 |
Utile Lebel |
Bebert Express |
|
|
|
2018-07-01 |
Agon Coutainville |
Bugsy Malone |
v |
Ready Cash - Night Captain |
Yoann Lebourgeois |
Philippe Allaire |
1.16,8 |
3475 |
20 250 |
Viking Fromentro |
Utile Lebel |
|
|
|
2018-06-17 |
Arras |
Bebert Express |
v |
Tenor de Baune - Sweet Sixteen |
Francois Pierre Bossuet |
Jean Babtiste Bossuet |
i.t. |
2900 |
20 250 |
Africain |
Bora Fligny |
|
|
|
2018-06-03 |
La Roche Posay |
Avenir de Blay |
v |
Hooper - Mirabelle de Blay |
Gabriele Gelormini |
Tony Le Beller |
1.19,3 |
3200 |
20 250 |
Anette du Mirel |
Ardente du Clos |
|
|
|
2018-05-27 |
Villeneuve/Lot |
Cash Pride |
v |
Coktail Jet - Elitloppa |
Manuel Criado |
Manuel Criado |
1.15,7 |
2600 |
20 250 |
Utile Lebel |
Akido |
|
|
|
2018-05-13 |
Fougeres |
Bugsy Malone |
v |
Ready Cash - Night Captain |
Yoann Lebourgeois |
Philippe Allaire |
1.17,0 |
3250 |
20 250 |
Bebert Express |
Blues des Landiers |
|
|
|
2018-04-29 |
Rambouillet |
Bugsy Malone |
v |
Ready Cash - Night Captain |
Yoann Lebourgeois |
Philippe Allaire |
i.t. |
2850 |
20 250 |
Ulhior du Beziau |
Ustang Ludois |
|
|
|
2018-04-15 |
Tours |
Vanae des Voirons |
s |
Quido du Goutier - Danae des Voiron |
Jean Francois Senet |
Jean Francois Senet |
1.18,2 |
3525 |
20 250 |
Uvinito |
Vanderlov |
|
|
|
2018-04-01 |
Carpentras |
Rebert Express |
v |
Tenor de Baune - Sweet Sixteen |
Francois Pierre Bossuet |
Jean Babtiste Bossuet |
1.18,1 |
2650 |
20 250 |
Utile Lebel |
Bad Julry |
|
|
|
2017-09-03 |
Craon |
Vulcania de Godrel |
s |
Memphis du Rib - Julietta |
Eric Raffin |
Damien Marsault |
1.20,5 |
2800 |
36 000 |
Uniflosa Bella |
Baxter du Klau |
|
|
|
2017-08-20 |
Montier En Der |
Bugsy Malone |
v |
Ready Cash - Night Captain |
Yoann Lebourgeois |
Philippe Allaire |
1.15,6 |
3050 |
20 250 |
Uniflosa Bella |
Ugo Dacheux |
|
|
|
2017-08-06 |
Carentan |
Bugsy Malone |
v |
Ready Cash - Night Captain |
Yoann Lebourgeois |
Philippe Allaire |
1.16,0 |
2900 |
20 250 |
Univers de Marzy |
Bon Copain |
|
|
|
2017-07-30 |
La Gacilly |
Bolt |
h |
Prince Gede - Souvola |
Christophe Gallier |
Christophe Gallier |
i.t. |
3100 |
20 250 |
Uniflosa Bella |
Byron du Klau |
|
|
|
2017-07-16 |
Royan |
Baxter du Klau |
v |
Oiseau de Feux - Imia Josselyn |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Baudouin |
1.14,2 |
3125 |
20 250 |
Bon Copain |
Tresor du Fan |
|
|
|
2017-07-02 |
Sable sur Sarthe |
Babouchka Cehere |
s |
Mon Premier Cehere - Killing Me |
Justine Pontoizeau |
David Garcias |
1.20,7 |
2825 |
20 250 |
Bamour |
Bill Bonnetiere |
|
|
|
2017-06-25 |
Le Touquet |
Vivien Peo |
v |
Neutron du Cebe - Maria Carnaval |
Francois Lecanu |
Matthieu Varin |
1.20,3 |
2600 |
20 250 |
Uppercut Orange |
Bingo d'Attaque |
|
|
|
2017-06-11 |
Montlucon |
Byron du Klau |
v |
Opium - Kitty |
Jean Pierre Lecour |
Jean Pierre Lecour |
i.t. |
3000 |
20 250 |
Tresor Wic |
Ugo des Jacquots |
|
|
|
2017-06-04 |
Alencon |
Bob |
h |
Overtrick - Fee du Houx |
Eric Raffin |
Estelle Dessartre |
i.t. |
2625 |
20 250 |
Voila Ecus |
Viking Fromentro |
|
|
|
2017-05-21 |
Niort |
Uniflosa Bella |
s |
Jag de Bellouet - Koctiflosa Gede |
Antoine Wiels |
Jean Paul Marmion |
1.17,9 |
3625 |
20 250 |
Tresor Wic |
Bingo d'Attaque |
|
|
|
2017-05-07 |
Bernay |
Bingo d'Attaque |
h |
Pomerol de Laumac - Lady de la Roche |
Gabriele Gelormini |
Florian Pelmoine |
1.20,1 |
2800 |
20 250 |
All Feeling |
Voila Ecus |
|
|
|
2017-04-30 |
Eauze |
Tresor Wic |
h |
Jag de Bellouet - Epona Vinn |
Anthony Barrier |
Laurent Simon |
1.19,2 |
3050 |
20 250 |
Allegro Nonantais |
Vivaldi d'Amboise |
|
|
|
2017-04-16 |
Ecommoy |
All Feeling |
h |
Otello Pierji - Quelle Cerencaise |
Mickaλl Lemercier |
Mickaλl Lemercier |
1.18,4 |
2750 |
20 250 |
Baronne de Bapre |
Voila Ecus |
|
|
|
2017-04-02 |
Nimes |
Tresor Wic |
h |
Jag de Bellouet - Epona Vinn |
David Bekaert |
Laurent Simon |
1.20,8 |
2800 |
20 250 |
Avertin Belri |
Allegro Nonantais |
|
|
|
2016-09-04 |
Craon |
Tagada Tagada |
s |
Meaulnes du Corta - Lambada Blue |
Matthieu Abrivard |
Emmanuel Varin |
1.18,7 |
2800 |
36 000 |
Uniflosa Bella |
Univers de Daidou |
|
|
|
2016-08-21 |
Montier En Der |
Uniflosa Bella |
s |
Jag de Bellouet - Koctiflosa Gede |
Antoine Wiels |
Jean Paul Marmion |
1.17,6 |
3050 |
20 250 |
Akido |
Un Marceaux |
|
|
|
2016-08-07 |
Brehal |
Attaque Parisienne |
s |
Hulk des Champs - Peccadille de Mai |
Sebastien Ernault |
Franck Harel |
1.21,4 |
3400 |
20 250 |
Uniflosa Bella |
Akido |
|
|
|
2016-07-31 |
Aix-Les-Bains |
Tagada Tagada |
s |
Meaulnes du Corta - Lambada Blue |
Matthieu Abrivard |
Emmanuel Varin |
i.t. |
2750 |
20 250 |
Vespa de Bourgogne |
Utiwit |
|
|
|
2016-07-24 |
L'Isle/la Sorgue |
Tamisso |
v |
Nobody du Chene - Hastavissa |
Roland Jaffrelot |
Roland Jaffrelot |
1.14,9 |
2675 |
20 250 |
Sauterelle du Parc |
Atout du Lerre |
|
|
|
2016-07-17 |
Royan |
Uniflosa Bella |
s |
Jag de Bellouet - Koctiflosa Gede |
Antoine Wiels |
Jean Paul Marmion |
1.15,5 |
3150 |
20 250 |
Soleil de France |
Tagada Tagada |
|
|
|
2016-07-03 |
Agon-Coutainville |
Uniflosa Bella |
s |
Jag de Bellouet - Koctiflosa Gede |
Antoine Wiels |
Jean Paul Marmion |
1.22,6 |
3475 |
20 250 |
Soleil de France |
Univers de Daidou |
|
|
|
2016-06-19 |
Arras |
After River |
s |
Quaker Jet - Ogusa de la Merite |
Gabriele Gelormini |
Sebastien Guarato |
i.t. |
2875 |
20 250 |
Un Satin Rose |
Ambassadeur d'Am |
|
|
|
2016-06-12 |
Erbray |
Tagada Tagada |
s |
Meaulnes du Corta - Lambada Blue |
Matthieu Abrivard |
Emmanuel Varin |
1.24,1 |
3250 |
20 250 |
Uniflosa Bella |
Univaldi d'Aval |
|
|
|
2016-05-29 |
La Roche Posay |
Viborg |
h |
Mercenaire - Ocanelle |
Anthony Barrier |
Guillaume Moinon |
1.21,5 |
2600 |
20 250 |
Tabasco Devol |
Verso de Crennes |
|
|
|
2016-05-22 |
Villeneuve Sur Lot |
Tagada Tagada |
s |
Meaulnes du Corta - Lambada Blue |
Matthieu Abrivard |
Emmanuel Varin |
1.19,1 |
2650 |
20 250 |
Ulk Medoc |
Un Reve d'Haufor |
|
|
|
2016-05-08 |
Vitre |
Uniflosa Bella |
s |
Jag de Bellouet - Koctiflosa Gede |
Antoine Wiels |
Jean Paul Marmion |
1.16,2 |
3275 |
20 250 |
Uni de Travouille |
Tresor des Hayes |
|
|
|
2016-04-24 |
Rambouillet |
Verso de Crennes |
v |
Islero de Bellouet - Jet Set de Crennes |
Jeremy Pascal Maillard |
Erno Szirmay |
i.t. |
2800 |
20 250 |
Akido |
Un Poco Loco |
|
|
|
2016-04-10 |
Tours-Chambray |
Tagada Tagada |
s |
Meaulnes du Corta - Lambada Blue |
Matthieu Abrivard |
Emmanuel Varin |
1.26,4 |
3550 |
20 250 |
Univers de Daidou |
Visconti |
|
|
|
2015-09-06 |
Craon |
Sierra Leone |
s |
John Arifant - Une d'Havetot |
Jean Claude Hallais |
Jean William Hallais |
1.19,9 |
2800 |
36 000 |
Tresor Wic |
Tagada Tagada |
|
|
|
2015-08-23 |
Le Touquet |
Vegas Visais |
v |
Kid de Chenu - Jadine du Chatelet |
Guillaume Marin |
Maxime Bezier |
i.t. |
2600 |
20 250 |
Tresor Wic |
Un Satin Rose |
|
|
|
2015-08-09 |
Carentan |
Un Soir Baroque |
v |
Hand du Vivier - Joie Baroque |
Flavien Michot |
Thierry Raffegeau |
1.17,1 |
2850 |
20 250 |
Tresor Wic |
Uno de Guinette |
|
|
|
2015-07-26 |
Montier En Der |
Vanderlov |
v |
Orlando Vici - Maestria de Fligny |
Aymeric Thomas |
Aymeric Thomas |
1.16,4 |
3000 |
20 250 |
Tresor Wic |
Ramses des Charmes |
|
|
|
2015-07-19 |
Royan-La Palmyre |
Sierra Leone |
s |
John Arifant - Une d'Havetot |
Jean Claude Hallais |
Jean William Hallais |
1.17,3 |
3150 |
20 250 |
Tresor Vic |
Ut Viniere |
|
|
|
2015-07-05 |
Sable-sur-Sarthe |
Ultima Keroda |
s |
Kazire de Guez - Louve du Tresor |
Jean Philippe Monclin |
Aurelien David |
1.17,3 |
2825 |
20 250 |
Sierra Leone |
Spike |
|
|
|
2015-06-28 |
Landivisiau |
Valto des Landier |
v |
Kesaco Phedo - Oretane du Louvet |
Dominique Cheradame |
Dominique Cheradame |
1.20,2 |
2600 |
20 250 |
Urfee Jallerie |
Verrazano Bridge |
|
|
|
2015-06-14 |
Montlucon |
Tresor Wic |
h |
Jag de Bellouet - Epona Vinn |
Anthony Barrier |
Laurent Simon |
i.t. |
3050 |
20 250 |
Tagada Tagada |
Sierra Leone |
|
|
|
2015-06-07 |
Alencon |
Abosa |
s |
Fortuna Fant - Jibosa |
Laurent Koubiche |
Laurent Koubiche |
i.t. |
2850 |
20 250 |
Alouste de Rome |
Altesse des Loges |
|
|
|
2015-05-24 |
Avignon |
Tresor Wic |
h |
Jag de Bellouet - Epona Vinn |
David Bekaert |
Laurent Simon |
1.18,1 |
2675 |
20 250 |
Verdict d'Honneur |
Ramses des Charmes |
|
|
|
2015-05-10 |
Eauze |
Sierra Leone |
s |
John Arifant - Une d'Havetot |
Jean Claude Hallais |
Jean William Hallais |
1.15,1 |
3000 |
20 250 |
Un Roi d'Atout |
Ulk Medoc |
|
|
|
2015-05-03 |
Bernay |
Robinson Wic |
v |
Jason de Vandel - Jonquiere |
Laurent Michel David |
Christian Boisnard |
1.22,2 |
2800 |
20 250 |
Va Petit Mousse |
Uranie Lorraine |
|
|
|
2015-04-19 |
Nord-sur-Erdre |
Tresor Wic |
h |
Jag de Bellouet - Epona Vinn |
Anthony Barrier |
Laurent Simon |
1.18,7 |
3125 |
20 250 |
Sierra Leone |
Ulk Medoc |
|
|
|
2015-04-05 |
Ecommoy |
Tagada Tagada |
s |
Meaulnes du Corta - Lambada Blue |
Matthieu Abrivard |
Emmanuel Varin |
1.22,6 |
2775 |
20 250 |
Sierra Leone |
Uhal Berven |
|
|
|
2014-09-07 |
Craon |
Tenor de Legende |
v |
Carpe Diem - Nony Maker |
Franck Nivard |
Franck Nivard |
1.19,1 |
2800 |
36 000 |
Ubu de Saint Marc |
Super Berry Chenou |
|
|
|
2014-08-24 |
Arras |
Ulysse du Ravary |
h |
Hugo du Bossis - Epee |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
2850 |
20 250 |
Tenor de Legende |
Un de Mai |
|
|
|
2014-08-17 |
La Roche Posay |
Trophee de Jaba |
v |
Kesaco Phedo - Otika Vita |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Bazire |
1.17,4 |
2600 |
20 250 |
Sindy de Civrac |
Scarlet Kep |
|
|
|
2014-08-03 |
Aix-Les-Bains |
Sensation Julry |
s |
Gogo - Info du Soir |
Jean Paul Gauvin |
Jean Paul Gauvin |
i.t. |
2725 |
20 250 |
Ringen de Genetine |
Rebel de Joux |
|
|
|
2014-07-27 |
Brehal |
Sierra Leone |
s |
John Arifant - Une d'Havetot |
Jean Claude Hallais |
Jean William Hallais |
1.18,1 |
3450 |
20 250 |
Touho de Karenga |
Tenor de Legende |
|
|
|
2014-07-20 |
Royan-La Palmyre |
Tiburce de Brion |
v |
Ganymede - Macapa du Vivier |
Matthieu Abrivard |
Matthieu Abrivard |
1.20,2 |
3075 |
20 250 |
Souveraine d'Aimte |
Quaid Select |
|
|
|
2014-07-06 |
Agon Coutainville |
Sierra Leone |
s |
John Arifant - Une d'Havetot |
Jean Claude Hallais |
Jean William Hallais |
1.18,9 |
3425 |
20 250 |
Touho de Karenga |
Rapido de Reville |
|
|
|
2014-06-22 |
Montier En Der |
Rionero |
v |
Ganymede - Kraina |
Alain Laurent |
Alain Laurent |
1.18,1 |
3025 |
20 250 |
Touho de Karenga |
Tiger Danover |
|
|
|
2014-06-08 |
Rambouillet |
Tenor de Legende |
v |
Carpe Diem - Nony Maker |
Franck Nivard |
Franck Nivard |
i.t. |
2850 |
20 250 |
Touho de Karenga |
Rossoli |
|
|
|
2014-05-25 |
Vannes |
Touho de Karenga |
h |
Jag de Bellouet - Mythical Rodney |
Tony Le Beller |
Jerome Michel Legros |
1.18,3 |
3200 |
20 250 |
Super Berry Chenou |
Sierra Leone |
|
|
|
2014-05-18 |
Villeneuve Sur Lot |
United du Tay |
v |
Halimede - Helonia d'Archon |
Laurent Fortin |
Laurent Fortin |
i.t. |
2600 |
20 250 |
Tenor du Moustoir |
Taquin du Bellay |
|
|
|
2014-05-04 |
Fougeres |
Shadow d'Odyssee |
h |
Urfist des Pres - Battante d'Odyssee |
Jean Michel Bazire |
Pierre Belloche |
1.20,4 |
3225 |
20 250 |
Quarass Rose |
Tenor de Legende |
|
|
|
2014-04-27 |
Oraison |
Ustinof du Vivier |
v |
Look de Star - Melba du Vivier |
Yannick Alain Briand |
Yannick Alain Briand |
1.17,4 |
2675 |
20 250 |
Uccello Jet |
Silver Pierji |
|
|
|
2014-04-06 |
Tours |
Super Berry Chenou |
v |
Jardy Finaline |
Jean Philippe Monclin |
Jean Marie Monclin |
1.15,8 |
3500 |
20 250 |
Sire de Janze |
Ragtime du Parc |
|
|
|
2013-09-08 |
Craon |
Tsar Pazenais |
v |
Ever Jet - Aube de Sapicourt |
Yoann Lebourgeois |
Sebastien Guarato |
1.19,6 |
2775 |
36 000 |
Sierra Leone |
Swedishman |
|
|
|
2013-08-25 |
Le Touquet |
Rossoli |
v |
Flash de Cosse - Jessie du Greny |
Etienne Lefranc |
Etienne Lefranc |
1.21,3 |
2625 |
20 250 |
Rionero |
Radieuse du Breu |
|
|
|
2013-08-11 |
Carentan |
Quick Quentin |
v |
Ganymede - C'Est Une Rumba |
David Thomain |
Marion Agnes Goetz |
1.17,4 |
2850 |
20 250 |
Ruy Blas d'Ariane |
Soleil du Verger |
|
|
|
2013-07-28 |
Royan-La Palmyre |
Tresor du Breil |
v |
Millenium Wood - Ice Cream Elle |
Jean Michel Bazire |
Bruno Cormier |
i.t. |
3100 |
20 250 |
Quiby des Caillons |
Quel Chef |
|
|
|
2013-07-21 |
Saint Jean De Monts |
Tsar Pazenais |
v |
Ever Jet - Aube de Sapicourt |
Eric Raffin |
Sebastien Guarato |
1.18,3 |
2650 |
20 250 |
The Tiger |
Qlash d'Ellem |
|
|
|
2013-07-07 |
Vittel |
Ramses des Charmes |
v |
Kiss Francais - Hydra de l'Epinay |
Jean Francois Senet |
Laurent Simon |
1.19,5 |
2700 |
20 250 |
Tonio du Vivier |
Picardo |
|
|
|
2013-06-30 |
Sable sur Sarthe |
Tischendorf Padd |
v |
Baccarat du Pont - Milady de Padd |
Alexandre Abrivard |
Mathieu Abrivard |
1.17,9 |
2825 |
20 250 |
Totem d'Azur |
Racing Charm |
|
|
|
2013-06-16 |
Montlucon |
Quel Chef |
v |
Chef du Chatelet - Herveyer |
Fabien Michel Andrieu |
Fabien Michel Andrieu |
i.t. |
3025 |
20 250 |
Totem d'Azur |
Tonio du Vivier |
|
|
|
2013-06-02 |
Alencon |
Totem d'Azur |
h |
Joao Panca - Heidi l'Indienne |
Herve Sionneau |
Herve Sionneau |
1.17,0 |
2650 |
20 250 |
Toutoune Jipad |
Quick Quentin |
|
|
|
2013-05-26 |
Niort |
Quel Chef |
v |
Chef du Chatelet - Herveyer |
Fabien Michel Andrieu |
Fabien Michel Andrieu |
1.17,8 |
2600 |
20 250 |
Tsar de Touchyvon |
Quarlos |
|
|
|
2013-05-12 |
Eauze |
Quebec des Hayes |
v |
Tarass Boulba - Gibella |
Vincent Jarry |
Vincent Jarry |
1.19,8 |
3000 |
20 250 |
Tonio du Vivier |
Silice Danica |
|
|
|
2013-05-05 |
Bernay |
Solea Rivelliere |
s |
Calife des Noues - Heloa Rivelliere |
Philippe Daugeard |
Philippe Daugeard |
1.18,2 |
2825 |
20 250 |
Tsar de Touchyvon |
Quarlos |
|
|
|
2013-04-21 |
Ecommoy |
Sun de Banville |
v |
Achille - Kiota |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Bazire |
1.17,8 |
2750 |
20 250 |
Qlash d'Ellem |
Twist des Caillons |
|
|
|
2013-04-07 |
Carpentras |
Ricmic de Val |
v |
Caballio in Blue - Girl Villa |
Benoit Barbier |
Benoit Barbier |
1.17,2 |
2675 |
20 250 |
Quel Chef |
Rival du Saptel |
|
|
|
2012-09-02 |
Craon |
Souveraine d'Aimte |
s |
Chef du Chatelet - En Finale |
Mathieu Abrivard |
Cyrille Buhigne |
1.20,0 |
2775 |
30 000 |
Rouge Et Blue |
Sophie du Vif |
|
|
|
2012-08-19 |
Montier En Der |
Sirene de Feugeres |
s |
Infant du Bossis - Deesse de Feugeres |
Dominik Locqueneux |
Thierry Duvaldestin |
1.17,8 |
2975 |
20 000 |
Rubis de Morchies |
Plougastel Rush |
|
|
|
2012-08-05 |
Aix-Les-Bains |
Sophie du Vif |
s |
Jenko - Lavalliere du Vif |
Aymeric Thomas |
Aymeric Thomas |
i.t. |
2725 |
20 000 |
Quotient Gede |
Reveillee |
|
|
|
2012-07-29 |
Brehal |
Rouge et Bleu |
v |
Lulo Josselyn - Irina Scardrie |
Fabien Leblond Maro |
Thierry Duvaldestin |
1.18,6 |
3450 |
20 000 |
Sophie du Vif |
Quotient Gede |
|
|
|
2012-07-15 |
La Gacilly |
Quotient Gede |
v |
Diamant Gede - Queila Gede |
Christophe Chalon |
Christophe Chalon |
1.20,0 |
3125 |
20 000 |
Petale Vrie |
Sophie du Vif |
|
|
|
2012-07-08 |
Royan |
Rouge et Bleu |
v |
Lulo Josselyn - Irina Scardrie |
Jean Michel Bazire |
Thierry Duvaldestin |
i.t. |
3125 |
20 000 |
Rubis de Morchies |
Sophie du Vif |
|
|
|
2012-07-01 |
Agon Coutainville |
Rouge et Bleu |
v |
Lulo Josselyn - Irina Scardrie |
Thierry Duvaldestin |
Thierry Duvaldestin |
1.19,3 |
3425 |
20 000 |
Sophie du Vif |
Ragtime du Parc |
|
|
|
2012-06-17 |
Erbray |
Sophie du Vif |
s |
Jenko - Lavalliere du Vif |
Aymeric Thomas |
Aymeric Thomas |
i.t. |
3225 |
20 000 |
Seduisant Fouteau |
Quid du Rib |
|
|
|
2012-06-10 |
La Roche Posay |
Rubis de Morchies |
h |
Ingen - Let It Be |
Geert Lannoo |
Arsene Lannoo |
1.15,9 |
2600 |
20 000 |
Rouge et Bleu |
Quarlos |
|
|
|
2012-06-03 |
Arras |
Oscar de Vouede |
h |
Viking's Way - Ceinture |
Didier Brohier |
Didier Brohier |
i.t. |
2900 |
20 000 |
Sophie du Vif |
Padiwan d'Ablon |
|
|
|
2012-05-20 |
Villeneuve Sur Lot |
Rapido des Bois |
v |
Tadzio de la Motte - Comtesse des Bois |
Michel X Charlot |
Richard Westerink |
1.21,0 |
2625 |
20 000 |
Oscar de Vouede |
Ratio Thieben |
|
|
|
2012-05-06 |
Rambouillet |
Rouge et Bleu |
v |
Lulo Josselyn - Irina Scardrie |
Thierry Duvaldestin |
Thierry Duvaldestin |
i.t. |
2825 |
20 000 |
Reach de Vandel |
Profile de Rossi |
|
|
|
2012-04-15 |
Tours |
Sophie du Vif |
s |
Jenko - Lavalliere du Vif |
Aymeric Thomas |
Aymeric Thomas |
1.13,9 |
3500 |
20 000 |
Seduisant Fouteau |
Speedy Horse |
|
|
|
2012-04-01 |
Nimes |
Pacha des Veys |
v |
Hetre Vert - Julie des Champs |
Emile Gout |
Emile Gout |
1.19,7 |
2750 |
20 000 |
Pridame Monochrome |
Over Oaks |
|
|
|
2011-09-04 |
Craon |
Rouge et Bleu |
v |
Lulo Josselyn - Irina Scardrie |
Thierry Duvaldestin |
Thierry Duvaldestin |
1.19,6 |
2775 |
30 000 |
Profile de Rossi |
Queno de Montfort |
|
|
|
2011-08-21 |
Le Touquet |
Profile de Rossi |
h |
Chef du Chatelet - Eregina de Rossi |
Bernard Piton |
Sebastien Guarato |
i.t. |
2650 |
20 000 |
Rouge et Bleu |
Quassia du Bouffey |
|
|
|
2011-08-11 |
Carentan |
Rustine |
s |
Hubert - Dona Sol |
Jacques Leloutre |
Jacques Leloutre |
i.t. |
2850 |
20 000 |
Quediss du Biston |
Over Press |
|
|
|
2011-07-31 |
Vittel |
Ricmic de Val |
v |
Caballio In Blue - Girl Villa |
Benoit Barbier |
Benoit Barbier |
1.18,9 |
2675 |
20 000 |
Padolin |
Rouge Et Blue |
|
|
|
2011-07-24 |
L'Isle/la Sorgue |
Opus du Douetil |
v |
Achille - Every Night |
Roland Jaffrelot |
Roland Jaffrelot |
1.17,2 |
2650 |
20 000 |
Quel Joli Marceaux |
Qu'Il Est Noir |
|
|
|
2011-07-10 |
Royan la Palmyre |
Rouge et Bleu |
v |
Lulo Josselyn - Irina Scardrie |
Jean Michel Bazire |
Thierry Duvaldestin |
i.t. |
3075 |
20 000 |
Quiz de Ginai |
Paloma des Landes |
|
|
|
2011-07-03 |
Sable sur Sarthe |
Rouge et Bleu |
v |
Lulo Josselyn - Irina Scardrie |
Jean Michel Bazire |
Thierry Duvaldestin |
i.t. |
2825 |
20 000 |
Profile de Rossi |
Quiproquo des Maj |
|
|
|
2011-06-19 |
Montlucon |
Queva Tonneville |
s |
Jackpot du Relais - Diane de la Hague |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
3000 |
20 000 |
Roquepine Blanche |
Quany de Genetine |
|
|
|
2011-06-05 |
Alencon |
Punchy |
h |
Fortuna Fant - Half Time |
Jean Boillereau |
Jean Boillereau |
i.t. |
2700 |
20 000 |
Panama Jihaime |
Quebir de Leau |
|
|
|
2011-05-22 |
Eauze |
Punchy |
h |
Fortuna Fant - Half Time |
Jean Boillereau |
Jean Boillereau |
1.15,1 |
3050 |
20 000 |
Rio d'Habern |
Rigodix |
|
|
|
2011-05-15 |
Bernay |
Renor Blond |
h |
Tenor de Baune - Keva Blonde |
Francois Pierre Bossuet |
Jean Babtiste Bossuet |
i.t. |
2800 |
20 000 |
Queila des Landes |
Quopeck |
|
|
|
2011-05-01 |
Vitre |
Punchy |
h |
Fortuna Fant - Half Time |
Jean Boillereau |
Jean Boillereau |
i.t. |
3275 |
20 000 |
Rambo de Morgane |
Panama Jihaime |
|
|
|
2011-04-24 |
Ecommoy |
Punchy |
h |
Fortuna Fant - Half Time |
Jean Boillereau |
Jean Boillereau |
i.t. |
2800 |
20 000 |
Quiby des Caillons |
Reedite Gede |
|
|
|
2011-04-10 |
Nort-sur-Erdre |
Paris Libere |
v |
Ganymede - Via Roma |
Eric Raffin |
Jean Michel Baudouin |
i.t. |
3100 |
20 000 |
Punchy |
Quinio du Relais |
|
|
|
2010-09-05 |
Craon |
Prestige Guichen |
v |
In Foot - Houri de Malte |
Guillaume Deniel |
Guillaume Deniel |
1.21,4 |
2775 |
30 000 |
Othello Bourbon |
Othello du Rib |
|
|
|
2010-08-22 |
Arras |
Only You de Ginai |
v |
Capriccio - Fanfreluche du Rib |
Julien Foin |
Laurent Claude Abrivard |
i.t. |
2875 |
20 000 |
Othello du Rib |
Peon For Clara |
|
|
|
2010-08-08 |
Montier-en-Der |
Othello du Rib |
v |
Capriccio - Garda |
David Thomain |
Joel Hallais |
i.t. |
3000 |
20 000 |
Quarelle de Rose |
Quediss du Biston |
|
|
|
2010-08-01 |
Aix-Les-Bains |
Punchy |
h |
Fortuna Fant - Half Time |
Jean Boillereau |
Jean Boillereau |
i.t. |
2750 |
20 000 |
Orlock |
Primo Julry |
|
|
|
2010-07-19 |
Brehal |
Othello Bourbon |
h |
Coktail Jet - Urika Speed |
Stephane Delasalle |
Jean Paul Marmion |
i.t. |
2900 |
20 000 |
Orne des Olivettes |
Mikachu |
|
|
|
2010-07-11 |
Royan-La Palmyre |
Quid du Prieur |
h |
Flambeau des Pins - Jenny du Prieur |
Maxime Bezier |
Maxime Bezier |
i.t. |
3100 |
20 000 |
Quastillo Bello |
Orne des Olivettes |
|
|
|
2010-07-04 |
Agon-Coutainville |
Olympe Mabon |
s |
Hulk des Champs - Dancharia Mabon |
Charles Dreux |
Andre Dreux |
i.t. |
3400 |
20 000 |
Quito d'Ecroville |
Orne des Olivettes |
|
|
|
2010-06-20 |
Morlaix |
Pluton du Leard |
v |
In Love With You - Belle Castelets |
Franck Leblanc |
Franck Leblanc |
i.t. |
2575 |
20 000 |
Othello Bourbon |
Quarelle de Rose |
|
|
|
2010-06-06 |
La Roche Posay |
Oscar Voideen |
v |
Chaillot - Dezize Restedern |
Stephane Bourlier |
Stephane Bourlier |
i.t. |
2600 |
20 000 |
Othello Bourbon |
Negotians d'Ortige |
|
|
|
2010-05-30 |
Langon |
Othello Bourbon |
h |
Coktail Jet - Urika Speed |
Stephane Delasalle |
Jean Paul Marmion |
i.t. |
3250 |
20 000 |
Phenix de Milo |
Neo de Ligny |
|
|
|
2010-05-13 |
Rambouillet |
Othello Bourbon |
h |
Coktail Jet - Urika Speed |
Stephane Delasalle |
Jean Paul Marmion |
i.t. |
2850 |
20 000 |
Profile de Rossi |
Quebir de Leau |
|
|
|
2010-05-02 |
Vannes |
Othello Bourbon |
h |
Coktail Jet - Urika Speed |
Stephane Delasalle |
Jean Paul Marmion |
i.t. |
3250 |
20 000 |
Orne des Olivettes |
Nacarado |
|
|
|
2010-04-18 |
Tours-Chambray |
Othello Bourbon |
h |
Coktail Jet - Urika Speed |
Stephane Delasalle |
Jean Paul Marmion |
i.t. |
3550 |
20 000 |
Orne des Olivettes |
Mikachu |
|
|
|
2010-04-03 |
Avignon |
Neo de Ligny |
v |
Hermes du Buisson - Capri des Barges |
Jean Uroz |
Nicolas Chevallier |
1.19,4 |
2650 |
20 000 |
Punchy |
Othello du Rib |
|
|
|
2009-09-06 |
Craon |
Ness d'Ouville |
s |
Bolero du Coq - Deesse d'Ouville |
Gregoire Houel |
Herve Houel |
1.22,6 |
2775 |
30 000 |
Othello Bourbon |
Prince du Chevrel |
|
|
|
2009-08-23 |
Le Touquet |
Noe d'Ostal |
v |
Extreme Aunou - Bravoure Gede |
Fabrice Perron |
Frederic Heudiard |
i.t. |
2600 |
20 000 |
Niko de Chamant |
Okindo |
|
|
|
2009-08-13 |
Carentan |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
2900 |
20 000 |
Panymede Tivoli |
Pariflash |
|
|
|
2009-08-02 |
Vittel |
Neptune Bleu |
v |
Ganymede - Diane Bleue |
Damien Heon |
Sebastien Hardy |
1.20,0 |
2700 |
20 000 |
New des Landes |
Nounours d'Amour |
|
|
|
2009-07-19 |
St Jean de Monts |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
1.19,6 |
2675 |
20 000 |
Neptune Bleu |
Nisa de Suhardiere |
|
|
|
2009-07-12 |
Royan La Palmyre |
Ness d'Ouville |
s |
Bolero du Coq - Deesse d'Ouville |
Gregoire Houel |
Herve Houel |
i.t. |
3100 |
20 000 |
New des Landes |
President |
|
|
|
2009-07-05 |
Sable sur Sarthe |
Piombino |
v |
Joyau d'Amour - Ciska du Clair |
Thierry Duvaldestin |
Thierry Duvaldestin |
i.t. |
2850 |
20 000 |
Nioco de Dypp |
New des Landes |
|
|
|
2009-06-21 |
Montlucon |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
3075 |
20 000 |
L'Ecu du Vernay |
Phebus de Mesangy |
|
|
|
2009-06-14 |
Alencon |
L'Ecu du Vernay |
h |
Viking's Way - Glorieuse Rhea |
Jerome Michel Legros |
Jerome Michel Legros |
i.t. |
2725 |
20 000 |
Prince du Chevrel |
Panache de L'Iton |
|
|
|
2009-05-24 |
Bernay |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
2850 |
20 000 |
Ness Marceaux |
L'Ecu du Vernay |
|
|
|
2009-05-17 |
Villeneuve sur Lot |
Othello de Levres |
h |
Jag de Bellouet - Elvira du Bignon |
Christophe Chalon |
Christophe Chalon |
1.16,8 |
2600 |
20 000 |
Nalibert Grand Pre |
New des Landes |
|
|
|
2009-05-08 |
Fougeres |
Ocapri |
s |
Capriccio - Idee Baroque |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Baudouin |
i.t. |
3200 |
20 000 |
Othello de Levres |
Must de Bannes |
|
|
|
2009-04-26 |
Oraison |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
1.23,7 |
2700 |
20 000 |
Nounours d'Amour |
Malin Roro |
|
|
|
2009-04-12 |
Ecommoy |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
2800 |
20 000 |
Licencie du Vif |
Neptune Bleu |
|
|
|
2008-09-07 |
Craon |
Nuit Torride |
s |
Bolero du Coq - Bandoline Rose |
Bernard Piton |
Philippe Gillot |
1.21,6 |
2800 |
30 000 |
Kocabar |
Nuit Divine |
|
|
|
2008-08-24 |
Arras |
Magic de Assigny |
v |
Corot - Christy de Assigny |
Benjamin Goetz |
Benjamin Goetz |
i.t. |
2875 |
20 000 |
Opa de Tourelle |
Lady de Vindecy |
|
|
|
2008-08-10 |
Montier en Der |
Magic de Assigny |
v |
Corot - Christy de Assigny |
Benjamin Goetz |
Benjamin Goetz |
i.t. |
3000 |
20 000 |
Olympe de Jiel |
Kangani |
|
|
|
2008-08-03 |
Aix-Les-Bains |
Lovely Star |
v |
Quiton du Coral - Umbria Star |
Yvan Berujat |
Yvan Berujat |
i.t. |
2700 |
20 000 |
Ludo de Bellande |
Navajo Vici |
|
|
|
2008-07-21 |
Brehal |
Nostras d'Amos |
v |
Gai Brillant - Duchessa d'Amos |
Severine Raimond |
Jerome Michel Legros |
i.t. |
2850 |
20 000 |
Ocaprio |
Miss de Villodon |
|
|
|
2008-07-13 |
Royan la Palmyre |
Oslon de Guez |
v |
Ganymede - Gitana de Bellouet |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Bazire |
i.t. |
3075 |
20 000 |
Othello Bourbon |
Nice Gold du Lys |
|
|
|
2008-07-06 |
Agon-Coutainville |
Only du Detroit |
h |
Dream With Me - Unxia |
Daniel Delaroche |
Daniel Delaroche |
i.t. |
3375 |
20 000 |
Mark Speed |
Nice Gold du Lys |
|
|
|
2008-06-22 |
Rambouillet |
Lonely Smiling |
v |
Doronic - Allez Star |
Alain Laurent |
Alain Laurent |
i.t. |
2825 |
20 000 |
Nazla Valiere |
Lati Bonheur |
|
|
|
2008-06-08 |
Segre |
Nuit Divine |
s |
Tresor de la Motte - Divine d'Usseau |
Christophe Chalon |
Jean Pierre Lecourt |
i.t. |
2750 |
20 000 |
Mark Speed |
Le Bon Mayennais |
|
|
|
2008-05-25 |
Niort |
Mourotais |
h |
Ukir de Jemma - Tosca Mourotaise |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
i.t. |
3625 |
20 000 |
Nice Gold du Lys |
Mec de Freigne |
|
|
|
2008-05-18 |
Eauze |
Mourotais |
h |
Ukir de Jemma - Tosca Mourotaise |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
1.15,8 |
3050 |
20 000 |
Officier d'Anjou |
Ludo de Bellande |
|
|
|
2008-05-08 |
Landivisiau |
Nice Gold du Lys |
v |
Giant Cat - Diva de Vilzy |
Stephane Delasalle |
Stephane Michel |
i.t. |
2625 |
20 000 |
Officier d'Anjou |
Nuit Torride |
|
|
|
2008-04-20 |
Tours-Chambray |
Omega de l'Iton |
v |
Volcan - Homelie de L'Iton |
Tony Le Beller |
Jean Michel Baudouin |
i.t. |
3500 |
20 000 |
Nuit Divine |
Mourotais |
|
|
|
2008-04-06 |
Carpentras |
Orly Montaval |
h |
Tarass Boulba - Gaiete Classique |
Francois Lecarpentier |
Roland Jaffrelot |
1.18,4 |
2650 |
20 000 |
Lovely Mab |
Nickel des Champs |
|
|
|
2007-09-09 |
Craon |
Lou Petiot |
v |
Nevaio - Gandara des Bois |
Luc Gaborit |
Bertrand Kernivinen |
i.t. |
2775 |
22 500 |
New des Landes |
Marius de Voutre |
|
|
|
2007-08-26 |
Le Touquet |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
2600 |
16 000 |
Milord Monochrome |
Lou Petiot |
|
|
|
2007-08-12 |
Vittel |
Mourotais |
h |
Ukir de Jemma - Tosca Mourotaise |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
1.20,0 |
2725 |
16 000 |
New des Landes |
Malakite |
|
|
|
2007-08-02 |
Carentan |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
2875 |
16 000 |
Kanter Besp |
Mourotais |
|
|
|
2007-07-22 |
Royan la Palmyre |
Nitokris |
s |
Capriccio - Sevres |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Bazire |
i.t. |
2450 |
16 000 |
New des Landes |
Kokotoon's |
|
|
|
2007-07-15 |
La Gacilly |
Mourotais |
h |
Ukir de Jemma - Tosca Mourotaise |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
i.t. |
3150 |
16 000 |
New des Landes |
Naif Phi |
|
|
|
2007-07-01 |
Erbray |
Mourotais |
h |
Ukir de Jemma - Tosca Mourotaise |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
i.t. |
3250 |
16 000 |
Naif Phi |
Nasko Pride |
|
|
|
2007-06-24 |
Montlucon-Neris |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
3050 |
16 000 |
Mourotais |
Lontzac |
|
|
|
2007-06-10 |
Alencon |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
2675 |
16 000 |
Mourotais |
Lontzac |
|
|
|
2007-06-03 |
Sable sur Sarthe |
Mourotais |
h |
Ukir de Jemma - Tosca Mourotaise |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
i.t. |
2875 |
16 000 |
Massada |
New des Landes |
|
|
|
2007-05-20 |
Bernay |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
2825 |
16 000 |
Neptune Bleu |
Michka |
|
|
|
2007-05-13 |
Nξmes |
Midship Mauzun |
h |
Dahir de Prelong - Eva de Pintignies |
Jean Boillereau |
Jean Philippe Ducher |
1.16,9 |
2775 |
16 000 |
Madam Victory |
Mourotais |
|
|
|
2007-04-29 |
Langon |
Mourotais |
h |
Ukir de Jemma - Tosca Mourotaise |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
i.t. |
3250 |
16 000 |
Master Dancer |
New des Landes |
|
|
|
2007-04-08 |
Ecommoy |
New des Landes |
h |
Baccarat du Pont - Anoella du Ranch |
Sebastien Hardy |
Sebastien Hardy |
i.t. |
2750 |
16 000 |
Naif Phi |
Metro de Prelong |
|
|
|
2006-09-03 |
Craon |
Mourotais |
h |
Ukir de Jemma - Tosca Mourotaise |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
1.18,5 |
2800 |
22 500 |
Karl d'Erah |
Ksar Haufor |
|
|
|
2006-08-27 |
L'Isle/la Sorgue |
Kevino du Saptel |
v |
Axe des Sarts - Tara Brillouard |
Christophe Vandestick |
Michel X. Charlot |
1.17,4 |
2650 |
16 000 |
Kalva du Vivier |
Katoune |
|
|
|
2006-08-13 |
Montier en Der |
Mourotais |
h |
Ukir de Jemma - Tosca Mourotaise |
Sebastien Houyvet |
Sebastien Houyvet |
i.t. |
3025 |
16 000 |
Lontzac |
Kamichi de Feu |
|
|
|
2006-08-06 |
Le Touquet |
Lutin du Val |
v |
Achille - Nassandre |
Sebastien Guarato |
Sebastien Guarato |
i.t. |
2575 |
16 000 |
Love de Fleur |
Mark de Chamant |
|
|
|
2006-07-30 |
La Roche Posay |
Master Dancer |
h |
Cygnus d'Odyssee - Vahine |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Bazire |
i.t. |
2600 |
16 000 |
Lord Viking |
L'Ami d'Un Soir |
|
|
|
2006-07-23 |
Royan-la-Palmyre |
Master Dancer |
h |
Cygnus d'Odyssee - Vahine |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Bazire |
1.16,5 |
2450 |
16 000 |
Karl d'Erah |
Lucky Speed |
|
|
|
2006-07-17 |
Brehal |
Lord Viking |
h |
Viking's Way - Danseuse de Lara |
Jean Pierre Thomain |
Jean Pierre Thomain |
i.t. |
2850 |
16 000 |
Lady du Vivrot |
Laureat de L'Iton |
|
|
|
2006-07-02 |
Agon-Coutainville |
Karl d'Erah |
v |
Sancho Panca - Quaba |
Sebastien Baude |
Emmanuel Raulline |
i.t. |
2400 |
16 000 |
Melly Charm |
Jacquemarde |
|
|
|
2006-06-25 |
Aix-les-Bains |
Karl d'Erah |
v |
Sancho Panca - Quaba |
Jean Paul Gauvin |
Emmanuel Raulline |
i.t. |
2725 |
16 000 |
Monsieur Panca |
Litel de Bertrange |
|
|
|
2006-06-11 |
Segre |
Lati Bonheur |
h |
Urane Sautonne - Victoria Bonheur |
Vincent Viel |
Jean Pierre Viel |
i.t. |
2700 |
16 000 |
Karl d'Erah |
Jeodesie |
|
|
|
2006-05-21 |
Rambouillet |
Ice Speed |
v |
Tenor de Baune - Theorie Gede |
Philippe Bekaert |
Michel Triguel |
i.t. |
2850 |
16 000 |
Milord de Melleray |
Monsieur Panca |
|
|
|
2006-05-07 |
Vitre |
Kiki du Bois Morin |
h |
Hetre Vert - Bora du Bois Morin |
Franck Nivard |
Bruno Angot |
i.t. |
3225 |
16 000 |
Milord Modelia |
Indian Prince |
|
|
|
2006-04-23 |
Nort-sur-Erdre |
Kurli du Canisy |
v |
Bonheur de Tillard - Sigvale du Canisy |
Loic Groussard |
Loic Groussard |
i.t. |
3125 |
16 000 |
Lotus des Landes |
Ice Speed |
|
|
|
2006-04-09 |
Villeneuve-sur-Lot |
Ksi d'Or |
v |
Cedre du Vivier - Louveterie |
Mickael Paul Marie |
Mickael Paul Marie |
1.16,9 |
2600 |
16 000 |
Jedi d'Urzy |
L'Amiral |
|
|
|
2005-09-04 |
Craon |
Lontzac |
h |
Sebrazac - Fanny du Pont |
Yves Dreux |
Michel Lenoir |
1.20,0 |
2775 |
22 500 |
Jasmin du Leard |
Karl d'Erah |
|
|
|
2005-08-14 |
Vittel |
Lutin de la Besvre |
h |
Capriccio - Dalila Blanche |
Jean Francois Senet |
Jean Francois Senet |
1.18,3 |
2675 |
16 000 |
Karl d'Erah |
Lontzac |
|
|
|
2005-08-04 |
Carentan |
John Arifant |
h |
And Arifant - Sa Force |
Jean Claude Hallais |
Jean Claude Hallais |
i.t. |
2900 |
16 000 |
L'Ecu du Vernay |
L'Ideal Bricois |
|
|
|
2005-07-24 |
Le Touquet |
John Arifant |
h |
And Arifant - Sa Force |
Jean Claude Hallais |
Jean Claude Hallais |
i.t. |
2650 |
16 000 |
Karl d'Erah |
Jessica d'Hermes |
|
|
|
2005-07-17 |
Royan |
Laura d'Amour |
s |
Viking's Way - Gloria d'Amour |
Yohann Cabaret |
Jean Michel Bazire |
i.t. |
2450 |
16 000 |
Jasmin du Leard |
Line Pellois |
|
|
|
2005-07-03 |
Sable sur Sarthe |
Luigi du Tija |
v |
Capriccio - Milnote |
Franck Nivard |
Jean Baptiste Bossuet |
i.t. |
2825 |
16 000 |
Lord de la Noe |
Light Up de Vonnas |
|
|
|
2005-06-26 |
Rambouillet |
Joe L'Amoroso |
h |
Quadrophenio - Amarosa |
Michel Dreano |
Christophe Chalon |
i.t. |
2850 |
16 000 |
Knox Jenil |
Instant de L'Iton |
|
|
|
2005-06-12 |
Alencon |
Kuadro Wild |
h |
Quadrophenio - Alexandra Gitane |
Didier Dauverne |
Didier Dauverne |
i.t. |
2675 |
16 000 |
Kiss Me du Coglais |
Janville |
|
|
|
2005-06-05 |
Montlucon |
Jasmin du Leard |
h |
Bijou du Bignon - Flora de Contrelle |
Jerome Dubreil |
Franck Leblanc |
i.t. |
3025 |
16 000 |
Imperieux Romanee |
Jow du Vro |
|
|
|
2005-05-29 |
Fougeres |
Kuadro Wild |
h |
Quadrophenio - Alexandra Gitane |
Didier Dauverne |
Didier Dauverne |
i.t. |
3225 |
16 000 |
Kiss Me Blue |
King de Lezigne |
|
|
|
2005-05-05 |
Langon |
Loulou Jet |
h |
Echo - Delmonica Jet |
Franck Corbineau |
Dominik Cordeau |
i.t. |
3225 |
16 000 |
Jetsun du Patural |
King de Lezigne |
|
|
|
2005-04-24 |
Vannes |
Joe L'Amoroso |
h |
Quadrophenio - Amarosa |
Christophe Chalon |
Christophe Chalon |
i.t. |
3250 |
16 000 |
Krac d'Iquaine |
Luna Vroum |
|
|
|
2005-04-10 |
Avignon |
Loulou Jet |
h |
Echo - Delmonica Jet |
Dominik Cordeau |
Dominik Cordeau |
1.22,5 |
2650 |
16 000 |
Kriss de Play |
Jivaros de Talonay |
|
|
|
2005-03-27 |
Ecommoy |
Ksar d'Olivier |
h |
Arnaqueur - Quiba des Voirons |
Mathieu Abrivard |
Loic Desire Abrivard |
i.t. |
2725 |
16 000 |
Joe L'Amoroso |
Janouk du Boulay |
|
|
|
2004-09-05 |
Craon |
Jessica d'Hermes |
s |
Sancho Panca - Venus d'Hermes |
Florence Lecellier |
Florence Lecellier |
i.t. |
2775 |
22 500 |
J'Arrive du Gers |
Indy du Jonc |
|
|
|
2003-09-07 |
Craon |
Jeodesie |
s |
Ukir de Jemma - Renaudiere |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Baudouin |
i.t. |
2775 |
22 500 |
Hickory des Bois |
Jypsa Panca |
|
|
|
2002-09-08 |
Craon |
Hugo Duophi |
h |
Quiton du Coral - Ugoline d'Avoir |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Bazire |
i.t. |
2775 |
22 500 |
Giotto d'Em |
General du Lupin |
|
|
|
2001-09-09 |
Craon |
Hickory des Bois |
v |
Tenor de Baune - Tulipe d'Alligny |
Jean Baptiste Bossuet |
Jean Baptiste Bossuet |
i.t. |
2775 |
150 000 FRF |
Gamine Indienne |
Grillon Vert |
|
|
|
2000-09-10 |
Craon |
Fute de Goupillel |
v |
Nozay - Perle Grise |
Didier Dauverne |
Didier Dauverne |
i.t. |
2800 |
125 000 FRF |
Five Mile |
Ganador |
|
|
|
1999-09-05 |
Craon |
Eho |
v |
Speed Clayettois - Quatialine |
Franck Bezier |
Christian Bezier |
i.t. |
2775 |
125 000 FRF |
Echo du Scion |
Express Gede |
|
|
|
1998-09-06 |
Craon |
Eminent Bello |
v |
Haut de Bellouet - Quonence |
Didier Dauverne |
Didier Dauverne |
i.t. |
2800 |
125 000 FRF |
Caribou du Ranch |
Maybe Tomorrow |
|
|
|
1997-09-07 |
Craon |
Castel Simardiere |
v |
Quadrophenio - Kerlza Barbes |
Daniel Bethouart |
Daniel Bethouart |
i.t. |
2800 |
125 000 FRF |
Bricassard |
Don Kewiltom |
|
|
|
1996-09-08 |
Craon |
Capillo |
v |
Cresus D - Puce de Beaumont |
Christophe Chalon |
Guy Maurice Dreux |
1.21,9 |
2775 |
125 000 FRF |
Dorlic du Pas |
Bassano |
|
|
|
1995-09-10 |
Craon |
Adorioz |
h |
Orphee des Neiges - Pegine |
Didier Dauverne |
Auguste Bezier |
i.t. |
2775 |
125 000 FRF |
Aurore du Soir |
Belle Argence |
|
|
|
1994-09-11 |
Craon |
Varco |
h |
Fleuronne - Hatia |
Bernard Bellec |
Antoine Paul Bezier |
i.t. |
2775 |
125 000 FRF |
Meadowbranch Fred |
Vorwerk |
|
|
|
1993-09-12 |
Craon |
Un Cadeau |
v |
Eleazar - Naltela |
Dominik Cordeau |
Dominik Cordeau |
i.t. |
2800 |
125 000 FRF |
Valseur de Change |
Vaillante de Braye |
|
|
|
1992-09-13 |
Craon |
Tenor de Mareuil |
h |
Eurybiade - Hermia |
Jean Baptiste Bossuet |
Jean Baptiste Bossuet |
i.t. |
2775 |
125 000 FRF |
Taldon |
Upero |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|