Travsidan qhurth     Grupp 1-vinnare 2024 (UET)
Datum Land Bana Loppnamn Kat. Vinnare Kön Härstamning Kusk/ryttare Tränare Vinnartid Distans 1:a pris (€) Tvåa Trea
2024-01-21 FR Vincennes Grand Prix de Cornulier (monté) Int Esperanza Idole s Quido du Goutier - Fan Idole Jean Yann Ricart Noel Langlois 1.12,3 2700 315 000 Hirondelle du Rib Ideale du Chene
2024-01-27 FR Vincennes Pr1x Ourasi Int Krack Time Atout h Face Time Bourbon - Topaze d'Atout Paul Philippe Ploquin Sebastien Guarato 1.12,1 2700 135 000 Ksar Karlito/Katinka du Mouchel
2024-01-27 FR Vincennes Prix Bold Eagle Int Jushua Tree h Bold Eagle - Ma Sissi James Jean-Michel Bazire Jean-Michel Bazire 1.12,3 2700 135 000 Dimitri Ferm Justin Bold
2024-01-28 FR Vincennes Grand Prix d'Amerique Int Idao de Tillard h Severino - America de Tillard Clement Duvaldestein Thierry Duvaldestein 1.11,6 2700 450 000 Hokkaido Jiel Joviality
2024-02-04 FR Vincennes Prix de l'Ile-de-France (monté) Int Geisha Speed s Uriel Speed - Star Speed Anthony Barrier Jean-Philippe Monclin 1.10,5 2175 90 000 Ideale du Chene Granvillaise Bleue
2024-02-11 FR Vincennes Grand Prix de France Int Idao de Tillard h Severino - America de Tillard Clement Duvaldestein Thierry Duvaldestein 1.09,4a 2100 180 000 Go On Boy Ampia Mede Sm
2024-02-18 FR Vincennes Prix Comte Pierre de Montesson Nat La Joyeuse Wicz s Fabulous Wood - Tarantelle Jenilou Gwenn Junod Louis Baudron 1.13,9 2700 90 000 Lovino Bello Luciano Menuet
2024-02-25 FR Vincennes Grand Prix de Paris Int Hussard Du Landret h Bird Parker - Anarkine du Bellay Yoann Lebourgeois Benoit Robin 1.11,9 4150 180 000 Inmarosa Hooker Berry
2024-03-02 FR Vincennes Prix de Centaures (monté) Nat Ideale du Chene s Bird Parker - Royale Du Chene Paul Philippe Ploquin Julien Le Mer 1.10,8 2200 108 000 Jean Balthazar Kalif Landia
2024-03-02 FR Vincennes Prix de Selection Nat Idao de Tillard h Severino - America de Tillard Clement Duvaldestein Thierry Duvaldestein 1.09,6 2200 108 000 Kana de Beylev Kyrielle
2024-03-02 FR Vincennes Prix Henri Desmontils (monté) Int Edition Gema s Prince Gede - Jaflosa Gede Guillaume Martin Marc Sassier 1.13,4 3000 108 000 Horace du Goutier Granvillaise Bleue
2024-03-10 FR Cagnes-Sur-Mer Grand Criterium de Vitesse int Vernissage Grif h Varenne - Dalia Grif Alessandro Gocciadoro Alessandro Gocciadoro 1.08,1a 1609 90 000 Emeraude de Bais Go On Boy
2024-04-07 IT Torino Gran Premio Costa Azzurra Int Banderas Bi h Ganymede - Ida Grandi Antonio Velotti Alessandro Gocciadoro 1.11,8a 1600 54 740 Always Ek Daughter As
2024-04-20 FI Seinäjoki Seinäjoki Race Int Borups Victory v Googoo Gaagaa - Borups Julia Daniel Wäjersten Daniel Wäjersten 1.12,3a 2100 70 000 Missle Hill Staro Mack Crowe
2024-04-20 FR Enghien Prix de l'Atlantique Int Horsy Dream h Scipion du Goutier - Bonanza du Closet Eric Raffin Pierre Belloche 1.10,2a 2150 90 000 Hohneck Elvis du Vallon
2024-05-01 IT Napoli Gran Premio Della Lotteria Int Capital Mail h Nad Al Sheba - Unicona Golden Antonio di Nardo Gennaro Casillo 1.10,6a 1600 221 295 Night Brodde Deus Zack
2024-05-04 SE Åby Konung Gustaf V:s Pokal Int Baron Tilly h Ready Cash - Infra Tilly Carl Johan Jepson David Persson 1.11,9a 2140 89 200 Remember Me D.E. Global Etalon
2024-05-04 SE Åby Drottning Silvias Pokal Int Karaboudjan s Walner - Noblesse Blue Chip Erik Adielsson Adrian Kolgjini 1.12,5a 2140 89 200 Willa Explosive Eteria
2024-05-04 SE Åby Paralympiatravet Int Önas Prince h Chocolatier - Sobra Per Nordström Per Nordström 1.10,1a 2140 133 800 Kentucky River Beartime
2024-05-05 FI Vermo Finlandia-Ajo Int Stoletheshow h Dream Vacation - Abba Hall Magnus A Djuse Frode Hamre 1.10,4a 2120 110 000 Catullo Jet Hail Mary
2024-05-12 DK Charlottenlund Copenhagen Cup Int Barack Face h Ready Cash - Lisa America Adrian Kolgjini Adrian Kolgjini 1.11,6a 2011 53 760 Hustle Rain Kagan
2024-05-12 IT Modena Gran Premio Tito Giovanardi Nat Falco Killer Gar h Varenne - Zuwara Gar Alessandro Gocciadoro Alessandro Gocciadoro 1.12,5a 2080 54 740 Funny Gio Fakir Roc
2024-05-25 SE Solvalla Harper Hanovers lopp Int Izoard Vedaquais h Bird Perker - Dokha Vedaquais Benjamin Rochard Philippe Allaire 1.11,8 3180 89 200 High On Pepper Horchestro
2024-05-26 SE Solvalla Elitloppet Int Horsy Dream h Scipion du Goutier - Bonanza du Closet Eric Raffin Pierre Belloche 1.08,0a 1609 446 000 Borups Victory Denver Gio
2024-05-26 SE Solvalla Håkan Wallner mem./Treåringseliten Int Fellow Wise As h Maharajah - Ladyone Örjan Kihlström Alessandro Gocciadoro 1.12,3a 2140 89 200 Feldenkreis Pal Orion Dragon
2024-05-26 SE Solvalla Rune Stolts lopp / Treåringseliten - ston Int Oriana Boko s Father Patrick - Ever Seen Boko Eric Raffin Danny Brouwer 1.12,1a 2140 89 200 Filadonna O'Hara Boko
2024-06-08 IT Milano Gran Premio Nazionale Nat Feldenkrais Pal h Trixton - Tuscania Pal Robin Bakker Paul JP Hagoort 1.12,6a 2100 54 740 Felipe Roc Funny Girl
2024-06-09 NO Bjerke Oslo Grand Prix Int Banderas Bi h Ganymede - Ida Grandi Alessandro Gocciadoro Alessandro Gocciadoro 1.10,5a 2100 104 760 Kentucky River Joviality
2024-06-15 FI Kouvola Kymi Grand Prix Int Borups Victory v Googoo Gaagaa - Borups Julia Daniel Wäjersten Daniel Wäjersten 1.11,0a 2100 100 000 Go On Boy Jason's Camden
2024-06-15 SE Boden Norrbottens Stora Pris Int Francesco Zet h Father Patrick - Shaqline Örjan Kihlström Daniel Redén 1.10,7a 2140 89 200 Castor The Star Great Skills
2024-06-23 FR Vincennes Prix Albert Viel Nat Lombok Jiel h Enino du Pommereux - Surabaya Jiel Pierre Yves Verva Jean Luc Dersoir 1.12,0 2700 90 000 Loulou de Mye Liza Josselyn
2024-06-23 FR Vincennes Prix d'Essai (monté) Nat Lexie de Banville s Real de Lou - Cannebiere Adrien Lamy Thomas Levesque 1.13,2 2700 90 000 Lutin de Bordes Little Orelie
2024-06-23 FR Vincennes Prix du President de la Republique (monté) Nat Kyrielle des Vaux s Rolling d'Heripre - Noisette des Vaux Guillaume Lenain Charley Mottier 1.12,4 2850 108 000 Kelly de Banville Kircie de Guez
2024-06-23 FR Vincennes Prix de Normandie (monté) Nat Jeroboam d'Erable h Prodigious - Amiraute Damien Bonne Clement Thomain 1.11,9 3000 108 000 Jean Balthazar J'Aime Le Foot
2024-06-23 FR Vincennes Prix Rene Balliere Int Horsy Dream h Scipion du Goutier - Bonanza du Closet Eric Raffin Pierre Belloche 1.09,2a 2100 90 000 Idao de Tillard Vivid Wise As
2024-06-29 IT Modena Gran Premio Unione Europa Eur Executiv Ek h Face Time Bourbon - Nike Ek Andrea Guzzinati Alessandro Gocciadoro 1.12,2a 2080 74 290 Extra Model Edy Girifalco Gio
2024-06-29 SE Färjestad E3 långa H/V Int Dream Mine h Maharajah - Your Dreamgirl Jörgen Westholm Jörgen Westholm 1.12,0a 2140 178 400 Phantom Express Conrads Stefan
2024-06-29 SE Färjestad E3 Långa Stoklass Int Screen Time Limit s Face Time Bourbon - Metior Easy Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl 1.13,3a 2140 178 400 Pretty Be Linda Oriana Boko
2024-06-30 FI Lahti Suur-Hollola-Ajo Nat Main Stage h Prodigious - Baroness U.S.  Santtu Raitala Antti Ojanperä 1.11,6a 2140 90 000 Atupem Crepe Match
2024-06-30 IT Napoli Gran Premio Citta di Napoli Nat Far West Bi h Muscle Hill - Savannah Bi Roberto Vecchione Team Ehlert 1.12,0a 2100 54 740 Falco Killer Gar Fortunadrago Font
2024-07-04 SE Halmstad Sprintermästaren Int Crown h Chapter Seven - Amour Heiress Erik Adielsson Daniel Redén 1.10,3a 1609 107 040 Stens Rubin Kuiper
2024-07-07 NO Jarlsberg Ulf Thoresen Grand International Int Önas Prince h Chocolatier - Sobra Per Nordström Per Nordström 1.10,5a 2100 69 840 Devilish Hill Gamin Jaba
2024-07-14 FI Mikkeli St. Michel Ajo Int Don Fanucci Zet h Hard Livin - Kissed by the West Örjan Kihlström Daniel Redén 1.08,7a 1609 80 000 Castor The Star Mellby Jinx
2024-07-21 SE Axevalla Stochampionatet                      
2024-07-28 IT Taranto Gran Premio Due Mari                      
2024-07-30 SE Jägersro Hugo Åbergs Memorial                      
2024-08-10 SE Åby Åby Stora Pris (World Grand Prix)                      
2024-08-15 IT Montecatini Gran Premio Citta' Di Montecatini- Finale                      
2024-08-14 SE Solvalla European Championship for Mares                      
2024-08-14 SE Solvalla Margareta Wallenius-Klebergs Pokal                      
2024-08-17 SE Gävle E3 Korta H/V                      
2024-08-17 SE Gävle E3 Korta Stoklass                      
2024-08-18 DE Berlin-Mariendorf Deutshes Traber-Derby                      
2024-08-24 DK Charlottenlund Dansk Hoppe Derby                      
2024-08-24 SE Bergsåker Sundsvall Open Trot                      
2024-08-25 DK Charlottenlund Danskt Trav-Derby                      
2024-08-31 FI Vermo Suomalainen Derby                      
2024-09-01 IT Torino Gran Premio Carlo Marangoni                      
2024-09-01 SE Jägersro Derbystoet                      
2024-09-01 SE Jägersro Svenskt Travderby                      
2024-09-07 IT Cesena GP Campionato Europeo (Heatlopp)                      
2024-09-07 NO Bjerke Norsk Hoppederby                      
2024-09-07 NO Bjerke Norsk Hoppekriterium                      
2024-09-08 NO Bjerke Norsk Travderby                      
2024-09-08 NO Bjerke Norskt Trav-Kriterium                      
2024-09-14 FR Vincennes Criterium des 3 ans                      
2024-09-14 FR Vincennes Criterium des 4 ans                      
2024-09-14 FR Vincennes Criterium des 5 ans                      
2024-09-21 BE Mons Grand Prix de Wallonie                      
2024-09-22 FR Vincennes Prix des Elites (monté)                      
2024-09-22 IT Bologna Gran Premio Continentale                      
2024-09-28 FI Tampere Kriterium                      
2024-09-28 IT Siracusa Gran Premio Freccia d'Europa                      
2024-10-06 DK Charlottenlund Dansk Trav Kriterium                      
2024-10-11 FR Vincennes UET Grand Prix Elite - Fínal                      
2024-10-11 FR Vincennes Grand Prix de l'UET                      
2024-10-12 FR Caen Saint-Leger des trotteurs(monté)                      
2024-10-12 SE Solvalla Svenskt Travkriterium                      
2024-10-12 SE Solvalla Svenskt Trav-Oaks                      
2024-10-13 IT Capanelle Oaks del Trotto                      
2024-10-13 IT Capanelle Premio Derby Italiano del trotto                      
2024-10-20 IT Treviso Gran Premio Giuseppe Biasuzzi                      
2024-10-27 IT Milano GP Delle Nazioni                      
2024-11-01 IT Torino Corsa Gran Premio P. E O. Orsi Mangelli                      
2024-11-10 IT Montegiorgio Gran Premio Palio Dei Comuni                      
2024-11-16 IT Roma Gran Premio Tino Triossi                      
2024-11-16 SE Eskilstuna Breeders' Crown - Fyraåriga h/v                      
2024-11-16 SE Eskilstuna Breeders' Crown - Fyraåriga ston                      
2024-11-16 SE Eskilstuna Breeders' Crown - Treåriga h/v                      
2024-11-16 SE Eskilstuna Breeders' Crown - Treåriga ston                      
2024-11-23 SE Jägersro Svensk Uppfödningslöpning                      
2024-12-08 FR Vincennes Prix Ready Cash (Prix de l'Etoile)                      
2024-12-14 IT Firenze Gran Premio Duomo                      
2024-12-15 FR Vincennes Prix de Vincennes (monté)                      
2024-12-15 FR Vincennes Prix Jag de Bellouet (monté)                      
2024-12-15 FR Vincennes Prix Bilibili (monté)                      
2024-12-22 FR Vincennes Criterium Continental                      
2024-12-22 FR Vincennes Prix Am.  Qualif 4 (Tenor de Baune)                      
2024-12-22 IT Napoli Gran Premio Royal Mares Del Trotto                      
2024-12-26 IT ? Gran Premio Gaetano Turilli                      
  IT   MASAF Allevamento Maschi                      
  IT   MASAF Allevamento - Filly                      
Klicka på loppnamnet för resultatlista för körda lopp.
Lopp i fetstil ingår i UET Grand Prix Elite.