Travsidan qhurth |
Vincennes |
Prix de Basly (Gr 2.national, monté) |
3-åriga hingstar & ston |
Datum |
Vinnare |
Kön |
Härstamning |
Jockey |
Tränare |
Tid |
Dist. |
1:a pris |
Tvåa |
Trea |
2023-09-15 |
Kaya Dream |
s |
Unbridled Charm - Volga Vici |
Eric Raffin |
Etienne Dubois |
1.14,6 |
2700 |
€ 54 000 |
Kandora Bella |
Kelanie Lorraine |
2022-09-16 |
Jelyson |
h |
Timoko - Delizza d'Odyssee |
Yoann Lebourgeois |
Alexandre Pillon |
1.15,4 |
2700 |
€ 54 000 |
Jessy de Banville |
Judy Blue Eyes |
2021-09-11 |
Indigo du Poret |
h |
Dollar Macker - Une Pluie du Poret |
Eric Raffin |
Yannick Alain Briand |
1.13,0 |
2175 |
€ 45 000 |
Ici c'est Paris |
Imbrogliu Mag |
2020-09-05 |
Heros de Fleur |
h |
Ludo de Castelle - Rue Chance Folle |
Eric Raffin |
Frederic Prat |
1.13,0 |
2175 |
€ 38 250 |
Hytte de Terroir |
Hispanien |
2019-09-07 |
Gee |
s |
Brutus de Bailly - Qualine du Ru |
Matthieu Abrivard |
Bruno Bourgoin |
1.13,4 |
2175 |
€ 45 000 |
Gainsborough |
Greta du Chatelet |
2018-09-08 |
Ferreteria |
s |
Goetmals Wood - Avenue Victoria |
Matthieu Abrivard |
Yves Boireau |
1.12,0 |
2175 |
€ 54 000 |
Feeling Cash |
Flore de Janeiro |
2017-09-09 |
Evidence Roc |
s |
Paris Haufor - Misfase du Boulay |
Emilie Le Beller |
Emilie Le Beller |
1.13,7 |
2175 |
€ 54 000 |
Each Time |
Epatante |
2016-09-10 |
Dragon du Fresne |
h |
Saphir Castelets - Rosee des Bois |
Alexandre Abrivard |
Laurent Claude Abrivard |
1.13,8 |
2175 |
€ 54 000 |
Dreamer Delo |
Daily Up |
2015-09-05 |
Che Jenilou |
h |
Goetmals Wood - Pirogue Jenilou |
Eric Raffin |
Sebastien Guarato |
1.14,2 |
2175 |
€ 54 000 |
Caline des Plages |
Carlos des Caux |
2014-09-06 |
Brutus de Bailly |
h |
Niky - Ninon de Bailly |
Mathieu Mottier |
Bruno Bourgoin |
1.13,3 |
2175 |
€ 54 000 |
Bocage d'Ortige |
Boy du Plessis |
2013-09-07 |
Alexia du Cherisay |
s |
Le Big Boss - Precious Thing |
Pierre Yves Verva |
Daniel Delaroche |
1.14,0 |
2175 |
€ 54 000 |
Antara Buissonay |
Asana Trembladaise |
2012-09-08 |
Vanishing Point |
h |
Ludo de Castelle - Engane du Perthois |
Damien Bonne |
Sebastien Guarato |
1.12,8 |
2175 |
€ 60 000 |
Vipsie Griff |
Viscaria |
2011-09-10 |
Uppercut du Rib |
h |
Quadrophenio - Galinette Cendree |
David Thomain |
Joel Hallais |
1.14,5 |
2175 |
€ 60 000 |
Up Market |
Utopie d'Any |
2010-09-11 |
Thorens Vedaquais |
h |
Cygnus d'Odyssee - Muntanyeta |
Yoann Lebourgeois |
Philippe Allaire |
1.12,6 |
2175 |
€ 55 000 |
Toscane Jab |
Talina Madrik |
2009-09-05 |
Scipion du Goutier |
h |
Goetmals Wood - Gissi James |
Anthony Barrier |
Franck Leblanc |
1.13,4 |
2175 |
€ 55 000 |
Shucca |
Symphonie du Bois |
2008-09-06 |
Replay Oaks |
h |
Le Big Boss - Gaia Somolli |
Emile Fournigault |
Gaston Alaine |
1.14,2 |
2175 |
€ 50 000 |
Rick des Sales |
Ramina des Brouets |
2007-09-08 |
Quokine Berry |
s |
Chef du Châtelet - Idee du Corta |
Matthieu Abrivard |
Jean Michel Bazire |
1.13,7 |
2175 |
€ 50 000 |
Quincy Boy |
Quetido de Blary |
2006-09-09 |
Picsou de Villabon |
h |
Speed Clayettois - Ghiza du Chene |
Ludovic Mollard |
Patrick Labrousse |
1.14,3 |
2175 |
€ 50 000 |
Poker de Bellon |
Postania de Viette |
2005-09-10 |
One And Only |
h |
Gros Grain - Doina |
Philippe Masschaele |
Mme Gilbert Masschaele |
1.14,5 |
2175 |
€ 50 000 |
Onward du Clos |
Orlando des Baux |
2004-09-11 |
Noora de l'Iton |
s |
Workaholic - Difference |
Louis Baudron |
Thierry Duvaldestin |
1.16,5 |
2175 |
€ 50 000 |
Nobilis Jiel |
New Orleans |
2003-09-13 |
Mara Bourbon |
s |
And Arifant - Etta Extra |
Louis Baudron |
Jean Pierre Dubois |
1.16,9 |
2175 |
€ 50 000 |
Milord du Chene |
Mood West |
2002-09-14 |
Leda d'Occagnes |
s |
Cygnus d'Odyssee - Aglae |
Philippe Masschaele |
Pierre Desire Allaire |
1.16,0 |
2175 |
€ 47 500 |
L'As de Boussieres |
Lune du Dollar |
2001-09-15 |
Kesaco Phedo |
h |
Caballio In Blue - Feria de Vrie |
Jean Philippe Mary |
Philippe Allaire |
1.16,0 |
2175 |
300 000 FRF |
Kyrielle Club |
Kanadia |
2000-09-17 |
Jardy |
h |
Cygnus d'Odyssee - Courtisane |
Jean Philippe Mary |
Philippe Allaire |
1.17,1 |
2175 |
275 000 FRF |
Jasmin de Flore |
Jenko |
1999-09-11 |
Ivoire de Grammont |
h |
Ukir de Jemma - Sidonie |
Jean Paul Piton |
Philippe Allaire |
1.16,9 |
2175 |
275 000 FRF |
Image de Marnes |
Iossef |
1998-09-12 |
Holly du Locton |
s |
Viking's Way - Biche du Locton |
Jean Paul Piton |
Philippe Allaire |
1.16,8 |
2175 |
275 000 FRF |
Habitat |
Hardy de Leau |
1997-09-13 |
Gentry d'Ombree |
s |
Axe des Sarts - Couronne d'Ombree |
Michel Lenoir |
Jean Raoul Deshayes |
1.18,0 |
2175 |
275 000 FRF |
Galion de Trevart |
Gaubrio |
1996-09-14 |
Fly Mourotaise |
s |
And Arifant - Tosca Mourotaise |
Philippe Bekaert |
Jean Pierre Dubois |
1.18,7 |
2175 |
275 000 FRF |
Fanion du Coq |
Fine Perle |
1995-09-07 |
Express Cat |
h |
Prince Atout - Pussy Cat |
Francois Roussel |
Alain Roussel |
1.19,7 |
2175 |
300 000 FRF |
Eagle des Quartes |
Espoir du Vilpion |
1994-09-01 |
Danube Castelets |
h |
Raja de Bellouet - Pantica Grandchamp |
Jean Claude Hallais |
Guy Lhomet |
1.19,5 |
2175 |
300 000 FRF |
Drea Josselyn |
Dandy Chouan |
1993-09-02 |
Chemin de Bellande |
h |
Limoux - Roulers |
Jean Claude Hallais |
Jean Yves Bachelot |
1.19,1 |
2175 |
300 000 FRF |
Capucine d'Ombree |
Comme Elle |
1992-09-03 |
Boadicee de Beval |
s |
Minou du Donjon- Nursavosca |
Yves Dreux |
Ali Hawas |
1.18,9 |
2275 |
300 000 FRF |
Blason d'Ombree |
Beau Gazon |
1991-09-05 |
Atout de Marjon |
h |
Hajacques de Chenu - Éfanda |
Yves Dreux |
Patrick Hawas |
1.19,9 |
2300 |
300 000 FRF |
Amour de l'Aria |
Agape |
1990-09-06 |
Villebon |
h |
Ino Ludois - Orphie de Laforge |
Yves Dreux |
Ali Hawas |
1.21,3 |
2300 |
300 000 FRF |
Vanneau |
Varum d'Ombree |
1989-09-07 |
Ursulo de Crouay |
h |
Mivus - Jamylene de Blay |
Jean Pierre Thomain |
Joel Hallais |
1.20,7 |
2300 |
225 000 FRF |
Un d'Havetôt |
Urabo de Thoury |
1988-09-08 |
Tarif du Bois |
h |
Godiris - Lijer Ker Eol |
Michel Lenoir |
Daniel Bethouart |
1.19,7 |
2300 |
200 000 FRF |
Thule de Vrie |
Tressy |
1987-09-03 |
Savilor |
h |
Elpenor - Marytza |
Bernard Oger |
Leopold Verroken |
1.20,3 |
2300 |
190 000 FRF |
Speed Clayettois |
Sonia Kinney |
1986-09-06 |
Rantzau |
h |
Darold III - Catalogne |
Jean Claude Hallais |
Ulf Nordin |
1.21,0 |
2300 |
155 000 FRF |
Rop |
Raja de Bellouet |
1985-09-07 |
Quinze Janvier |
h |
Vallauris du Pont - Fortune Glatigny |
Yves Dreux |
Ali Hawas |
1.21,0 |
2325 |
155 000 FRF |
Quel Soro |
Qualmont du Vivier |
1984-09-08 |
Pactolos |
h |
Chambon P - Jimbolia |
Michel Lenoir |
Alain Roussel |
1.23,8 |
2225 |
150 000 FRF |
Poetesse |
Palombelle |
1983-09-10 |
Ogino |
h |
Vasco - Sonnette du Pont |
Gerard Raulline |
Bernard Raulline |
1.20,4 |
2250 |
150 000 FRF |
Opprime |
Operigo |
1982-09-04 |
Nymphe d'Odyssee |
s |
Seddouk - Étoile d'Odyssee |
Alain Sionneau |
Philippe Peltier |
1.20,1 |
2250 |
140 000 FRF |
Nestoriac |
Narcus |
1981-09-05 |
Mabrouka |
s |
Balfour - Dauphine II |
Yves Dreux |
Ali Hawas |
1.20,6 |
2275 |
120 000 FRF |
Mamour |
Marybee |
1980-09-06 |
Lacan |
h |
Apaty - Brokia |
Michel Lenoir |
René Veslard |
1.21,6 |
2250 |
120 000 FRF |
Liona |
Lola du Surf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|