Austria (4 Year)  Österreichisches Traber-Derby
2017 Wotan Casei h Alesi Om - Tosca Casei - Toss Out Gerhard Mayr 2600 1.17,5a Krieau, Wien
2016 Muscle Mouse s Muscle Mass - Koh I Noor - Castleton Bass Christoph Fischer 2600 1.17,5a Krieau, Wien
2015 Paradis Wood B h Goetmals Wood - Paradis Hornline - Lindy's Crown Rudi Haller 2600 1.16,9a Krieau, Wien
2014 HP Smek h Love You – Turbo Claud - Turbo Thrust Martin Redl 2600 1.15,2a Krieau, Wien
2013 MS Dreamer v Edu’s Speedy - Top Quality - Southwind Pinnacle Michael Schmid 2300 1.16,3a Krieau, Wien
2012 Arnie's Way AD h Super Arnie - Indocina Sas - Diamond Way Michael Hönemann 2300 1.16,2a Krieau, Wien
2011 Kaka h November - Elegance Real - Dale Qui Gerhard Biendl 2300 1.16,7a Krieau, Wien
2010 Black Attack s Buzz Saw - Grace Attack - Kingfish Josef Sparber 2300 1.16,0a Krieau, Wien
2009 Striking Actions h Oaklea Bluejay - Dream Qui - Netted Hugo Langeweg J:r 2300 1.15,2a Krieau, Wien
2008 Pompano Crown s Armbro Goal - Bousuki - Little League Conrad Lugauer 2300 1.16,0a Krieau, Wien
2007 Oscar the Mo h Bosphorus - Irabell - Gridiron Lad Gerhard Mayr 2300 1.17,4a Krieau, Wien
2006 La Traviata s Awesome Goal - Charade - Pershing Conrad Lugauer 2300 1.16,8a Krieau, Wien
2005 Arnie's Mind h Super Arnie - Never Mind - Proven Freight Dieter Marz 2300 1.16,1a Krieau, Wien
2004 Non Plus Ultra h Cezio Josselyn - Fiona - Blue Grass Boy Josef Franz J:r 2300 1.17,1a Krieau, Wien
2003 Hot Gill h Supergill - Hot Line - Park Avenue Joe Rudi Haller 2300 1.16,5a Krieau, Wien
2002 Celina s Armbro Garnsey - Countina - Count’s Pride Rudi Haller 2300 1.18,7a Krieau, Wien
2001 Super Mind s Super Arnie - Never Mind - Proven Freight Wolfgang Ruth 2300 1.17,1a Krieau, Wien
2000 Run for Whiskey h Chergon - Fiona - Blue Grass Boy Matthias Schambeck 2300 1.16,6a Krieau, Wien
Belgium (4 Year)  Paul Hayen Classic
2017 Jerry Mom h Ready Cash - Graziella - Giant Cat Kristof Depuydt 2300 1.14,0a Mons
2016 Iron Vivant v Smoldering Pine - Ironie - Speedy Soma Rik Ebbinge 2300 1.14,4a Mons
2015 Britney Ronvillais s Kenor de Cosse - Kema d'Eronville - Esotico Star Geert Lannoo 2300 1.14,8a Mons
2014 Arthur d'Atom h Sancho Panca - Manouchka - Buvetier d'Aunou Jos Verbeeck 2300 1.15,1a Mons
2013 Furax du Calvaire v Max Limit - Uvioline EV - Invit Broline Jules Van Den Putte J:r 2300 1.15,1a Mons
2012 Equinox Ev h Lagon - Qui Qui - Place Kicker Sebastian Juprelle 2300 1.15,1a Mons
2011 Damn Good Ceke v From Above - In Flames - Pine Chip Christophe Martens 2300 1.14,7a Waregem
2010 Cyr d'Erpion v Park Ridge Lobell - Galea Champfleur - Bon Conseil Kristof Depuydt 2350 1.18,0a Waregem
2009 Boy du Bouffey v Native Brookie - Nataly du Bouffey - Snow Wind Gerard Vergaerde 2350 1.18,1a Waregem
2008 Athos du Boscail Ii h Historien - Naomi du Boscail - Brilliant H Christophe Martens 2350 1.16,3a Waregem
2007 Velasco v Invit Broline - Edjinka - Ganesh Gerard  Vergaerde 2350 1.18,3a Waregem
2006 Ultra Force v Hiosco du Vivier - Kenya Darby - Noble Darby Jos Verbeeck 2350 1.18,3a Waregem
2005 Topper Hanover h General November - Gypie Surge - Surge Hanover Christophe Martens 2350 1.17,2a Waregem
2004 Sir Mauritius h Gai Brillant - Baltic Gal - Baltic Speed Hugo Langeweg J:r 2350 1.17,7a Waregem
2003 Red Baron v Baron Darby - Dancing Hanover - Super Bowl Kurt Martens 2350 1.16,9a Waregem
2002 Puce de Corta s Park Ridge Lobell - Franse de Corta - Mathusalem Christophe Martens 2350 1.16,6a Waregem
2001 Orlando II h Park Ridge Lobell - Nashville - Grenadier Geert Lannoo 2350 1.20,2a Waregem
2000 Newton Hanover v Extreme Hanover - Ann Klairotte - Faro II Geert Lannoo 2350 1.17,4a Waregem
Czech Republik (4 Year)   České Klusácké Derby
2017 Ready to Race s Love You - Deja Vu - Sugar Candor Alle Loman 2140 1.20,3a Bravantice
2016 Caberneto Misi v C Töj Frökjär - Calamity Rex - Pine Chip Martin Redl 2140 1.16,3a Bravantice
2015 Salet Teč h  Let's Go - Sahara Teč - Grimaldi Zdeněk Vávra 2140 1.15,8a Bravantice
2014 Damalia s Opus Viervil - Victory Joe - Park Avenue Joe Alle Loman 2140 1.16,1a Bravantice
2013 Charming Oreau s Eilean Donon - Oreau Hendrika - Buvetier d’Aunou Alle Loman 2180 1.17,6a Velka Chuchle
2012 Bob Harley h Love You - Miss Harley  - Atom Knight Vlateslav Samsurin 2300 1.18,4a Velka Chuchle
2011 Kaizer Jamacan h Rotation - Champagne Royal - Royal Prestige Jiří Svoboda 2180 1.17,6a Velka Chuchle
2010 Zazazoo h Passing Renka - Inside - Speedy Soma Jaromir Kotasek 2180 1.19,3a Velka Chuchle
2009 Jenny Mc Murtie s Divinator - Jessy Tara - Lord Pit Michal Kalčík 2180 1.17,3a Velka Chuchle
2008 Walkie Talkie h Incredible Crafts - Nicotine - Nevele Impulse Jaromir Kotasek 2180 1.18,3a Velka Chuchle
2007 Sir Gill h Divinator - Aischa - Alsterhof Jaromir Kotasek 2180 1.18,2a Velka Chuchle
2006 Equalizer v Awesome Goal - Laika Boshoeve - Nevele Impulse Jaromir Kotasek 2180 1.19,5a Velka Chuchle
2005 Top Palema s Alf Palema - Lotsa Pasta - Crowning Point Zdenek Skobis 2180 1.16,8a Velka Chuchle
2004 Sandonora F v Keller Lobell - Kandonora F - Worthy Boy Laren Jaromir Kotasek 2180 1.17,7a Velka Chuchle
2003 Rayonora F h Hayo Oldeson - Kandonora F - Worthy Boy Laren Jaromir Kotasek 2160 1.20,6a Velka Chuchle
2002 Marquise J'Ami v Vanity Lobell - Monique Rouge - Ballon Rouge Jiří Svoboda 2100 1.20,7a Velka Chuchle
2001 Orion Limburgia v Minnesota Viking - Glory Way - Every Way Mykola Volf 2190 1.17,8a Velka Chuchle
2000 Delano Light h Scoring Light - Josefin - Giorgio D Jindřich Lajner 2190 1.17,6a Velka Chuchle
Denmark (4 Year)  Dansk Trav Derby
2017 Bvlgari Peak h Ready Cash -  Inpursuitofvictory - Donato Hanover Steen Juul 3000 1.14,1a Charlottenlund
2016 Axel v Love You - Hioubov Lykke - Buckfinder René Kjær 3000 1.15,5a Charlottenlund
2015 Winston Sisa h Ens Snapshot - Keenness Sisa - Carmody Lobell Jan Dahlgaard 3000 1.13,3a Charlottenlund
2014 Tumble Dust h Crazed - Affinity - Victory Dream Björn Goop 3000 1.14,7a Charlottenlund
2013 Stand And Deliver h Kadabra - Ghana Roland - Speedy Herve Birger Jörgensen 3000 1.15,0a Charlottenlund
2012 Repay Merci h Offshore Dream - News From Heaven - Super News Knud Mönster 3000 1.16,5a Charlottenlund
2011 Peak h Ganymede - Elegant Lady - Sugarcane Hanover Johnny Takter 3000 1.15,3a Charlottenlund
2010 Okay Bee h Turbo Sandy - Song Of Winter - Gusto B Flemming Jensen 3000 1.15.4a Charlottenlund
2009 Nice Little Ärt h Golden Globe - Cirkeline Tess - Meadow Roland Johnny Takter 3000 1.16,2a Charlottenlund
2008 Magic Sisa v Carmody Lobell - Outstanding - Speed Merchant Johnny Takter 3000 1.15.3a Charlottenlund
2007 Leviti v Alf Palema - Black Market - Mark Six Steen Juul 3000 1.17,2a Charlottenlund
2006 Kanonis Lobell v Carmody Lobell - Bingo Lunde - Speed Merchant Kenneth Nielsen 3000 1.16,5a Charlottenlund
2005 I'm a Photo v S J's Photo - Waking Saltum - New Quick Staffan Nilsson 3000 1.16,6a Charlottenlund
2004 Home Blåbjerg v S J's Photo - Starlight Blåbjerg - Sea Chanty Thomas Uhrberg 3000 1.17,5a Charlottenlund
2003 Good Guy D.K. h S J's Photo - Olympia Guy - Pay Dirt Bent Svendsen 3000 1.17,0a Charlottenlund
2002 Fräkke Frederik h Speedy Tomali - Moonshine - Copperfield Preben Kjaersgaard 3000 1.16,4a Charlottenlund
2001 Esterel Sunset h Victor Victor - Ligne - Netted Flemming Jensen 3000 1.16,3a Charlottenlund
2000 Dragon Flamingo h Carmody Lobell - Rumina - Scott Nicolaj Andersen 3000 1.17,1a Charlottenlund
Finland (4 Year)  Suomalainen Derby
2017 Benjamin Evo Kadabra - China Tea Party - Muscles Yankee Veijo Heiskanen 2600 1.13,3a Vermo
2016 Elian Web v Like A Prayer - E L Dolly - Conway Hall Janne Soronen 2600 1.14,8a Vermo
2015 Fabrice Duo h Classico Merett - Caravan Lane - Lindy Lane Pekka Korpi 2600 1.14,4a Vermo
2014 Jonesy h Muscles Yankee - Ripley - Ride the Night Tuomas Korvenoja 2600 1.13,2a Vermo
2013 Quite An Avenger v Quite Easy - Nobes Hanover - Prakas Markku Nieminen 2600 1.13,7a Vermo
2012 Brad de Veluwe h Andover Hall - Amazing Ride - Muscles Yankee Tuomas Korvenoja 2600 1.14,8a Vermo
2011 Seabiscuit v Credit Winner - Candy Tilly - Sugarcane Hanover Jorma Kontio 2600 1.14,1a Vermo
2010 Express Type h Express It - Small Type - Shatter Way Harri Koivunen 2600 1.14,8a Vermo
2009 Target Hoss s Muscles Yankee - Celebration Ride - Express Ride Jorma Kontio 2600 1.14,8a Vermo
2008 Ribaude h In Love With You - Barbie Laurelton - Barbeque Harri Koivunen 2600 1.14,4a Vermo
2007 Photocopy h S.J.'s Photo - Solo Donna - Meadow Road Jorma Kontio 2600 1.15,0a Vermo
2006 Quicksilver Kemp h Express Ride - Dame Rdna Hanover - Lindy Lane Juha Utala 2600 1.15,3a Vermo
2005 Passionate Kemp s Lindy Lane - Sonata Lobell - Mystic Park Markku Nieminen 2600 1.14,7a Vermo
2004 Funky Ride h Express Ride - Wanda Savoy - Crown Bones Tuomas Korvenoja 2600 1.16,8a Vermo
2003 Cold Hard Wind h Southwind Pinnacle - Ebony Kemp - Duran Hanover Veijo Heiskanen 2600 1.15,6a Vermo
2002 Don Giovanni h Lindy's Pride - Honey Born - Buckeye Count Markku Nieminen 2600 1.16,2a Vermo
2001 Lovely Kemp s Express Ride - Kissy Face - Speedy Scot Markku Nieminen 2600 1.16,2a Vermo
2000 BWT Magic h Lancon - Jade Crown - Speedy Crown Ahti Antti-Roiko 2600 1.15,5a Vermo
Germany (3 Year)  Deutsches Traber-Derby
2017 Tsunami Diamant h Gustav Diamant - Glide Chip - Yankee Glide Robin Bakker 1900 1.12,6a Berlin-Mariendorf
2016 Muscle Scott h Muscle Mass - What a Spirit - Defi d'Aunou Robin Bakker 1900 1.12,5a Berlin-Mariendorf
2015 Ferrari Kievitshof h Credit Winner - Shes Got It All - Balanced Image Robin Bakker 1900 1.12,7a Berlin-Mariendorf
2014 Expo Express h Expo Bi - Pine Spirit - Pine Chip Arnold Mollema 1900 1.15,1a Berlin-Mariendorf
2013 Tiger Woods As h Quick Wood - Tiegs Blue Chip - Yankee Glide Robin Bakker 1900 1.14,3a Berlin-Mariendorf
2012 Dream Magic BE h Dream Vacation - Dantesca Cla - Defi d'Aunou Josef Franzl 1900 1.14,2a Berlin-Mariendorf
2011 Lobell Countess s Abano As - Countess Diamond - Diamond Way Peter Strooper 1900 1.15,1a Berlin-Mariendorf
2010 Unikum h Allison Hollow - Uceana - Cheetah Heinz Wewering 1900 1.15,2a Berlin-Mariendorf
2009 Zar As h Abano As - Zarina - Diamond Way Roland Hülskath 1900 1.14,6a Berlin-Mariendorf
2008 Nu Pagadi h Love You - Noblesse Oblige - Armbro Kaiser Thomas Panschow 1900 1.14,6a Berlin-Mariendorf
2007 Lotis Photo h SJ's Photo - Novel Boshoeve - Cheetah Peter Strooper 1900 1.15,4a Berlin-Mariendorf
2006 Russel November h General November - Lacoste - Joie De Vie Hugo Langeweg J:r 1900 1.13,6a Berlin-Mariendorf
2005 Unforgettable h Diamond Way - Pine Spirit - Pine Chip Arnold Mollema 1900 1.14,4a Berlin-Mariendorf
2004 Ambassador As h Dylan Lobell - Armbro Junction - Meadow Road Roland Hülskath 1900 1.14,0a Berlin-Mariendorf
2003 Nelson November h Coktail Jet - Dalloah No - Diamond Way Michael Schmid 1900 1.13,9a Berlin-Mariendorf
2002 Lets Go h Aristote - Tulip Fc - Librium Gerhard Biendl 1900 1.14,3a Berlin-Mariendorf
2001 Oscar Schindler Sl h Bosphorus - Irabell - Gridiron Lad Heinz Wewering 1900 1.13,6a Berlin-Mariendorf
2000 Abano As h Dylan Lobell - Armbro Junction - Meadow Road Peter Strooper 1900 1.13,3a Berlin-Mariendorf
Hungary (3 Year)  Magyar Ügetóderby
2017 Úrilány R. h Maximus Lindy - Elegant Lady - Mill H. Veljko Mazsik 2500 1.17,4 Kincsem Park
2016 Time To Say Goodbye h Maximus Lindy - Jungfrau - Valley Guardian Lajos Marton 2500 1.18,9a Kincsem Park 2
2015 Tonnyo s Incredible Cole - Intelligent Star - Oaklea Bluejay László Kolozsi 1900 1.16,6a Kincsem Park
2014 Szerelmes R v Wall Street Banker - Viragos - Surefire Lobell Balázs Juhász 1900 1.17,2a Kincsem Park 4
2013 Radium Boy h Wall Street Banker - Golden Lady - Endless Sands Veljko Mazsik 1900 1.17,2a Kincsem Park
2012 Paperboy h Wall Street Banker - Vas Lady - Endless Sands Veljko Mazsik 1900 1.20,4a Kincsem Park 1
2011 Oguz h Wall Street Banker - Dorottya - Endless Sands Imre Fazekas 1900 1.18,8a Kincsem Park
2010 Nana s Tony Oaks - C'Est La Guerre - Kalle Pil Imre Fazekas 1900 1.15,7a Kincsem Park
2009 Merengo h Belami - Derengo - Endless Sands Róbert Várhidi 1900 1.16,2a Kincsem Park
2008 London h Baltic Bet - Angol Lady - Witsends Speedy Áron Dénes 1900 1.17,5a Kincsem Park
2007 Kentish Boy h Endless Sands - Angol Lady - Witsends Speedy Imre Fazekas 1900 1.17,8a Kincsem Park
2006 Jungfrau s Valley Guardian - Sandti - Buckfinder Imre Fazekas 1900 1.18,3a Kincsem Park
2005 Illetmeny h Valley Guardian - Jutalom - Super Hanover László Tóth 1900 1.17,2a Kincsem Park
2004 Hitelezo s Witsends Speedy - Utalvanyozo - Endless Sands Krisztina Szabó 1900 1.17,6a Kincsem Park
2003 Gral Lovag v Rendfonok - Utalvanyozo - Endless Sands Emil Csordás 2100 1.20,6a Kerepesi Uti
2002 Freya s Grundys Ebony - Simone - Dale Lobell Pál Vicen 2100 1.20,9a Kerepesi Uti
2001 Elegant Yankee h Yankee Yankee - Osztalyzat - Firebuff Áron Dániel 2100 1.19,0a Kerepesi Uti
2000 Detroit h Grundys Ebony - Lady Flame - City Imre Fazekas 2100 1.20,5a Kerepesi Uti
Italy (3 Year)  Derby Italiano Del Trotto
2017 2100 Capannelle, Roma
2016 Unicka s Love You - Bachar - Armbro Goal Pietro Gubellini 2100 1.12,2a Capannelle, Roma
2015 Testimonial Ok h Varenne - Miss Possessed - Self Possessed Enrico Bellei 2100 1.12,8a Capannelle, Roma
2014 Sugar Rey h Look de Star - Aurora Boreale - Indro Park Giampaolo Minnucci 2100 1.13,4a Capannelle, Roma
2013 Robert Bi h Toss Out - Up Front Jm - Self Possessed Robin Bakker 2100 1.12,7a Agnano, Napoli
2012 Pascia' Lest h Varenne - Superiors Sun - Diamond Way Enrico Bellei 2100 1.13,6a Tor di Valle, Roma
2011 Olona Ok s Varenne - Erreuno Ok - Supergill Vincenzo P. Dell’Annunziata 2100 1.13,8a Tor di Valle, Roma
2010 Nadir Kronos h Varenne - Crown Kronos - Supergill Andrea Guzzinati 2100 1.14,3a Tor di Valle, Roma
2009 Macho Gams h Lemon Dra - Zufola - Supergill Vincenzo P. Dell’Annunziata 2100 1.13,5a Tor di Valle, Roma
2008 Lana Del Rio s Varenne - Urbem d'Asolo - Ata Star L Santo Mollo 2100 1.13,4a Tor di Valle, Roma
2007 Infinitif h Pine Chip - Island Dream - Coktail Jet Pietro Gubellini 2100 1.15,0a Tor di Valle, Roma
2006 Glen Kronos h Enjoy Lavec - Sweet Sound - Spotlite Lobell Roberto Andreghetti 2100 1.13,0a Tor di Valle, Roma
2005 Fairbank Gi h Lemon Dra - Tangente Kramer - Sugarcane Hanover Giuseppe Pietro Maisto 2100 1.13,0a Tor di Valle, Roma
2004 Echo' dei Veltri h Waikiki Beach - Pamela Stra - Ghendero Enrico Bellei 2100 1.14,7a Tor di Valle, Roma
2003 Daguet Rapide h Pine Chip - Hangone - Workaholic Pietro Gubellini 2100 1.15,2a Tor di Valle, Roma
2002 Concord Jet h Supergill - Linfa Trotter - Sharif di Iesolo Roberto Andreghetti 2100 1.15,4a Tor di Valle, Roma
2001 Bluam LB h Diamond Way - Notte di Luna - Speed Expert Pietro Gubellini 2100 1.14,6a Tor di Valle, Roma
2000 Avril h Diamond Way - Image of Beauty - Balanced Image Pietro Gubellini 2100 1.14,9a Tor di Valle, Roma
Netherlands (3 Year)  Derby F
2017 Hooters USA h Armbro Embellish - Keetje Tippel - Hidden Kash Hugo Langeweg J:r 2600 1.17,8a Duindigt
2016 Goofy Greenwood v Russel November - Chatooga River - Incredible Hulk Jaap van Rijn 2600 1.17,0a Duindigt
2015 Fidelity Rhythm s Explosive Matter - Rhythm and Speed - Tagliabue John de Leeuw 2600 1.17,7a Duindigt
2014 Erwin Lobell h Goetmals Wood - Wichita River - General November Hugo Langeweg J:r 2600 1.17.1a Duindigt
2013 Davy Boko h From Above - Staro Almighty - Yankee Glide Hugo Langeweg J:r 2600 1.16,7a Duindigt
2012 Clint W Boko h Abano As - Vantz Boko - Garland Lobell Robin Bakker 2600 1.15,7a Duindigt
2011 Berry's Boy h Love You - Realy Furniture - Incredible Crafts Jan van Dooyeweerd 2600 1.17,0a Duindigt
2010 Amour d'Occagnes h Diamant Gede - Naomi November - Viking Kronos Christophe Martens 2600 1.16,3a Duindigt
2009 Zoran Lobell h Passing Renka - Rambling Rose A - Nevele Impulse Jeroen Engwerda 2600 1.17,5a Duindigt
2008 Yucca Boko s Muscles Yankee - Ottey Boko - Sugarcane Hanover Hugo Langeweg J:r 2600 1.18.3a Duindigt
2007 Willem W Boko h Express Ride - Ineke P Boko - Rule The Wind Hugo Langeweg J:r 2600 1.17,0a Duindigt
2006 Virgill Boko  h Express Ride - Ineke P Boko - Rule The Wind Hugo Langeweg J:r 2600 1.17,5a Duindigt
2005 Until the End  s Defi d'Aunou - Isabel Pluto - Diamond Way Michael Schmid 2600 1.16,5a Duindigt
2004 Time Out  h Armbro Goal - Never Too Late - Volo Prise Hugo Langeweg 2600 1.18.1a Duindigt
2003 Sholty Boko  h Spotlite Lobell - Nannar - Demilo Hanover Peter Strooper 2600 1.17.1a Duindigt
2002 Rise and Shine  h Echo - My Martha Lin - Meadow Road Arnold Mollema 2600 1.18.0a Duindigt
2001 Paul W Boko  h Express Ride - Ineke P Boko - Rule The Wind Peter Strooper 2600 1.19.2a Duindigt
2000 Offspring Nevele  h Nevele Impulse - Easy Postille - Mucho Pride Rob van Toor 2600 1.19.0a Duindigt
Norway (4 Year)  Norsk Travderby
2017 Cokstile h Quite Easy - Joystile - Coktail Jet Lars Anvar Kolle 2600 1.13,4a Bjerke
2016 El Diablo B.R. h Muscle Hill - Fiery Chip - Pine Chip Frode Hamre 2600 1.13,4a Bjerke
2015 Glen Ord Superb h Orlando Vici - Orions Hilda - Freezing Cold Geir Vegard Gundersen 2600 1.13,8a Bjerke
2014 Viking Va Bene h Rite On Line - Iriana du Mont - Viking Sun Geir Vegard Gundersen 2600 1.14,7a Bjerke
2013 Support Justice h Kadabra - Artisane - Lindy Lane Geir Vegard Gundersen 2600 1.14,6a Bjerke
2012 Juliano Rags h Juliano Star - Julia Rags - Super Arnie Noralf P. Braekken 2600 1.14,7a Bjerke
2011 Muscles Wiking B.R. h Muscles Yankee - Sappho Blue Chip - Credit Winner Björn Goop 2600 1.16,5a Bjerke
2010 Makarov h Pine Chip - Won Eleven L. - Ideal du Gazeau Erik Höitomt 2600 1.15,0a Bjerke
2009 New Varenne L.A. h Varenne - Front Page Story - Gunslinger Spur Per Oleg Midtfjeld 2600 1.14,6a Bjerke
2008 Lucky Buck h Buckaroo K. - Effi Poppelgård - Balanced Image Vidar Hop 2600 1.15,0a Bjerke
2007 Tinita Love s Super News - Zandra Hill - Moment of Magic Geir Vegard Gundersen 2600 1.15,2a Bjerke
2006 Mystical News s Super News - Mystic Queen - Everglade Hanover Frode Hamre 2600 1.16,3a Bjerke
2005 Jetstile h Coktail Jet - Classical Stile - Crown Sweep Geir Vegard Gundersen 2600 1.14,7a Bjerke
2004 Thai Tanic h Viking Kronos - Sweetpike - Ideal du Gazeau Vidar Hop 2600 1.14,4a Bjerke
2003 Millennium Act s Lindy's Crown - Marittima - Prakas Ande H Stensen 2600 1.16,8a Bjerke
2002 Prince Birchwood L. h Lindy's Crown - Britt Birchwood - Nuclear Kosmos Asbjörn Mehla 2600 1.16,7a Bjerke
2001 Handboy h Soir des Tibur - Happy Moments - Moment of Magic Erik Höitomt 2600 1.16,5a Bjerke
2000 Scott Springborne v Ata Star L. - Volo Scotty - My Nevele Björn Duestad 2600 1.15,5a Bjerke
Serbia, Yugoslavia (3 Year)  Srpski Kasacki Derby
2014 Zana Oaks s Tony Oaks - Zana - Joie De Vie Goran Zolnaji 2600 1.19,1a Belgrade Racecourse
2013 Paris Oaks h Tony Oaks - Patricia Mon - Super Mon Dragan Đuričić 2600 1.19,8a Belgrade Racecourse
2012 Amazon Banker s Wall Street Banker - Annie - Endless Sands Goran Zolnaji 2600 1.18,9a Belgrade Racecourse
2011 Abba h Apricot - Ajsa SJ - Dancing Boszorg Branislav Mukić 2600 1.19,7a Belgrade Racecourse
2010 Jegrevu h Crown Sweep - Jessi Way - Buster Claypool Marko Slavič 2600 1.21,0a Belgrade Racecourse
2009 Living Line s Rite On Line - Live And Smile - Crown Sweep Branislav Mukić 2600 1.20,0a Belgrade Racecourse
2008 Trocadero s Pietro Pan - Tiffany Nobell - Indro Park Branislav Mukić 2600 1.20,1a Belgrade Racecourse
2007 Lancelotte h Surefire Lobell - Ledy Louve - Little Sur Veljko Mažić 2600 1.22,9a Belgrade Racecourse
2006 Arkobaleno K h Del Valle - Andola K - Optician Novica Andrejic 2600 1.21,9a Belgrade Racecourse
2005 Korado h LV Glory Bound - Kalifornia - Call Upon Stevan Sič ml 2600 1.21,7a Belgrade Racecourse
2004 Little West h Nilema West - Lady Gloria - Proven Freight Vladimir Popović 2600 1.22,5a Belgrade Racecourse
2003 Persi Lobell h Surefire Lobell - Patricia Mon - Super Mon Veljko Mažić 2600 1.20,4a Belgrade Racecourse
2002 Aya Godiva s Golden Goal - Arla - Meficor Veljko Mažić 2600 1.22,7a Belgrade Racecourse
2001 Hillary s Dorval - Hani - Lahor II Rajko Katanić 2600 1.21,8a Belgrade Racecourse
2000 Labidora Scott s Optician - Larabela Prajs - Street Price Miroslav Zelić 2600 1.20.6a Belgrade Racecourse
Slovenia (4 Year)   Slovenski Kasaski Derby
2017 Pepa h Gerd November - Pernila - Dynamite Lobell Marko Slavič 2600 1.18,9a Ljutomer Hippodrome
2016 Luther King h Allison Hollow - Leona IV - Mystical Crown Jože Sagaj 2600 1.17,6a Ljutomer Hippodrome
2015 Lotte h Brandy Dei Fiori - Luciana - Quentin Hill Milan Žan 2600 1.18,3a Stožice Ljubljana
2014 Riogill h Persugill - Rio Vista Vita - Euro Hit Mirko Gregorc 2600 1.19,6a Ljutomer Hippodrome
2013 Dakot h Huxtable Hornline - Dekota - Fit Milan Žan 2600 1.17,6a Ljutomer Hippodrome
2012 Jerry Lou GJ h Persugill - Jasna - Meadow Maritime Roman Jerovšek 2600 1.22,3a Ljutomer Hippodrome
2011 Jolly GJ s Naglo - Jasna - Meadow Maritime Roman Jerovšek 2600 1.18,6a Ljutomer Hippodrome
2010 Magnum Vita h Yankee Pinstripe - Malabu Vita - Diamond Speed Robert Hrovat 2600 1.20,3a Ljutomer Hippodrome
2009 Pratolina OM h Ho Three Joes Lo - Pia OM - On The Top Mirko Gregorc 2600 1.19,8a Ljutomer Hippodrome
2008 Dawson MS h Scurry Lobell - Duena MS - Bartlett Marko Slavič 2600 1.18,7a Ljutomer Hippodrome
2007 Piton I h Nimitz Hanover - Presika - Shawland Noble Slavko Franko 2600 1.19,7a Ljutomer Hippodrome
2006 Jo HV h Nimitz Hanover - Jo Jo B - Meadow Maritime Mirko Gregorc 2600 1.17,7a Ljutomer Hippodrome
2005 Hypnotica Oz h Mystical Crown - Honey Laukko - Choctaw Brave Tine Jagodic 2600 1.18,5a Ljutomer Hippodrome
2004 Soncni Zarek h Gerd November - Sunday Pleasure - Yankee Pinstripe Franc Orthaber 2600 1.19,7a Ljutomer Hippodrome
2003 Don h Benjamin C. Lee - Desire - Quentin Hill Zaslužek Vidic 2600 1.19,2a Ljutomer Hippodrome
2002 Alf Gimli Vita h Armbro Garnsey - Alvhaga Gimlet - Lord Of All Janez Hrovat 2600 1.18,4a Ljutomer Hippodrome
2001 Persugill h Supergill - Patricia Le Ann - Baltic Speed Mirko Gregorc 2600 1.20,1a Ljutomer Hippodrome
2000 American Express h Call a Truce - Aria - Lapride Blue Chip Damjan Oražem 2600 1.20,2a Ljutomer Hippodrome
Spain (3 Year)  Gran Premi Nacional
2017 Esperanca Mar s Toss Out - Tracey Boko - Coktail Jet Miguel Mestre Suner 2150 1.16,0a Mallorca, Son Pardo
2016 Duna de Llevant s Algiers Hall - Sal de Llevant - Uronometro Antoni Frontera 2150 1.16,7a Mallorca, Son Pardo
2015 Coktail Blai h From Above - Selena Blai - Love You Antonio Frontera Pocovi 2150 1.16,9a Mallorca, Son Pardo
2014 Boira de Llevant s From Above - Sal de Llevant - Uronometro Antonio Frontera 2150 1.15,4a Mallorca, Son Pardo
2013 Amor de Font h S J's Photo - Deninet Star - Nittany Star Guillermo Andreu 2150 1.16,5a Mallorca, Son Pardo
2012 Veloc h Bay Head - Queen Arbos - Rosalinds Guy Juan-Antonio Riera-Rosello 2150 1.17,4a Mallorca, Son Pardo
2011 Une Star Photo HM s S J's Photo - Lindys Spring - Lindys Crown Guillermo Andreu 2150 1.15,6a Mallorca, Son Pardo
2010 Trebol h Hot Blues - Sally Cant Wait - Prince Mystic Gabriel Angel Pou 2150 1.15,3a Mallorca, Son Pardo
2009 Silver Mixo h Armbro Goal - Juli Branch HV - Meadowbranch Elmo Antonio Frontera 2150 1.18,1a Mallorca, Son Pardo
2008 Odysse de Font h Love You - Pleasant Woman - Alf Palema Ulrich Schnieder 2200 1.17,3a Mallorca, Son Pardo
2007 Nardon DF h Uronometro - Super Nett - Napoletano Ulrich Schnieder 2200 1.16,1a Mallorca, Son Pardo
2006 Mira Prim s Five Alarm - Upala TR - Isak GT Ulrich Schnieder 2200 1.17,1a Mallorca, Son Pardo
2005 Lino de Font h Marino - The Wooden Horse - Spotlite Lobell Antonio Frontera 2200 1.19,0a Mallorca, Son Pardo
2004 Jack Daniels h Profumo OM - Jettes Secret - Damons Pride Ulrich Schnieder 2200 1.16,8a Mallorca, Son Pardo
2003 Heliana s Profumo OM - Emiliana - Joyeux Chambon Christophe Audebert 2200 1.17,5a Mallorca, Son Pardo
2002 Glasny Goal h Armbro Goal - Rackartuss - Ron B Hanover Joan Antoni Riera 2200 1.18,1a Mallorca, Son Pardo
2001 Falaguer h Hogan Lobell - Numbela - Habeo Gabriel Angel Pou 2200 1.17,7a Mallorca, Son Pardo
2000 Enigma des Bosc s Gobernador - Malacca Jet - Sharif di Iesolo Gabriel Angel Pou 2200 1.21,6a Mallorca, Son Pardo
Sweden (4 Year)  Svenskt Trav Derby
2017 Cyber Lane v Raja Mirchi - Sybaris Hanover - Cantab Hall Johan Untersteiner 2640 1.12,3a Jägersro
2016 Readly Express h Ready Cash - Caddie Dream - Viking Kronos Jorma Kontio 2640 1.12,7a Jägersro
2015 Conlight Ås h Conway Hall - Delight Ås - Striking Sahbra Erik Adielsson 2640 1.13,6a Jägersro
2014 Poochai h Make it Happen - In Vino Veritas - Express Ride Örjan Kihlström 2640 1.12,3a Jägersro
2013 Mosaique Face h Classic Photo - Iona Lb - Supergill Lutfi Kolgjini 2640 1.12,4a Jägersro
2012 Pato h Orlando Vici - She's My Pie - Alf Palema Peter Ingves 2640 1.12,8a Jägersro
2011 Beau Mec h Jag de Bellouet - Extreme Lady - Meadow Gallant Torbjörn Jansson 2640 1.13,6a Jägersro
2010 Joke Face h Viking Kronos - Kalmie Melody - Full Account Erik Adielsson 2640 1.13,6a Jägersro
2009 Maharajah h Viking Kronos - Chili Khan - Giant Chill Örjan Kihlström 2640 1.12,8a Jägersro
2008 Sahara Dynamite h Express Ride - Sahara Shadow - Graduate Student Jorma Kontio 2640 1.13,6a Jägersro
2007 Commander Crowe v Juliano Star - Somack - Mack Lobell Johnny Takter 2640 1.14,2a Jägersro
2006 Colombian Necktie v Alf Palema - Tamburina - Tibur Thomas Uhrberg 2640 1.14,7a Jägersro
2005 Conny Nobell h Pearsall Hanover - Ring in Peace - Peace on Earth Björn Goop 2640 1.14,7a Jägersro
2004 Gazza Degato h Alf Palema - Gazette Håleryd - Tibur Tom Horpestad 2640 1.14,1a Jägersro
2003 Tsar d'Inverne h Arnaqueur - Toormore - Armbro Goal Robert Bergh 2640 1.14,4a Jägersro
2002 From Above h Zoot Suit - A Gift From Heaven - Armbro Goal Örjan Kihlström 2640 1.14,9a Jägersro
2001 Hilda Zonett s Spotlite Lobell - Via de Vrie - Nestoriac Robert Bergh 2640 1.15,2a Jägersro
2000 S:t Göran h Lindy's Crown - Holmskogsflickan - Pamir Brodde Stig H Johansson 2640 1.15,1a Jägersro