|
2010-12-31 |
|
Alexandra Park
(NZ) |
|
National Trot |
|
|
2010-12-30 |
|
Vincennes |
|
Prix de Salvanhac |
|
|
2010-12-28 |
|
Vincennes |
|
Prix de Craon |
|
|
2010-12-28 |
|
Vincennes |
|
Prix du Merlerault |
|
|
2010-12-26 |
|
Solvalla |
|
Baroness Karsks lopp |
|
|
2010-12-26 |
|
Solvalla |
|
Diamantstoet, Final |
|
|
2010-12-26 |
|
Solvalla |
|
Konung Carl XVI Gustafs Silverhäst |
|
|
2010-12-26 |
|
Tor di Valle |
|
Gala Internazionale Del Trotto |
|
|
2010-12-26 |
|
Vincennes |
|
Criterium Continental |
|
|
2010-12-26 |
|
Vincennes |
|
Prix de Chateau Chinon |
|
|
2010-12-26 |
|
Vincennes |
|
Prix de Chateaudun |
|
|
2010-12-26 |
|
Vincennes |
|
Prix de Vincennes |
Monté |
|
2010-12-26 |
|
Vincennes |
|
Prix Emile Riotteau |
Monté |
|
2010-12-25 |
|
Bergsåker |
|
Vintercupen |
|
|
2010-12-25 |
|
Vincennes |
|
Prix Constant Hervieu |
|
|
2010-12-25 |
|
Vincennes |
|
Prix de Strasbourg |
|
|
2010-12-25 |
|
Vincennes |
|
Prix Jules Lemonnier |
Monté |
|
2010-12-25 |
|
Vincennes |
|
Prix Une de Mai |
|
|
2010-12-24 |
|
Vincennes |
|
Prix d’Amboise |
|
|
2010-12-24 |
|
Vincennes |
|
Prix de Compiegne |
|
|
2010-12-24 |
|
Vincennes |
|
Prix Emmanuel Margouty |
|
|
2010-12-22 |
|
Vincennes |
|
Prix de la Tremblade |
|
|
2010-12-22 |
|
Vincennes |
|
Prix de Marennes-Oleron |
|
|
2010-12-19 |
|
Agnano |
|
Gran Premio Royal Mares Del Trotto |
|
|
2010-12-19 |
|
Vincennes |
|
Cloture du Grand National de Trot |
|
|
2010-12-19 |
|
Vincennes |
|
Coupe Inter-Regionale des 3 ans |
|
|
2010-12-19 |
|
Vincennes |
|
Coupe Inter-Regionale des 4 ans |
|
|
2010-12-19 |
|
Vincennes |
|
Prix de Briare |
|
|
2010-12-18 |
|
Aversa |
|
Criterium Crigliano |
|
|
2010-12-18 |
|
Seinäjoki |
|
Breeders' Crown 2 åriga |
|
|
2010-12-18 |
|
Seinäjoki |
|
Breeders' Crown 2 åriga ston |
|
|
2010-12-18 |
|
Seinäjoki |
|
Breeders' Crown h/v 3 Åriga |
|
|
2010-12-18 |
|
Seinäjoki |
|
Breeders' Crown ston 3 Åriga |
|
|
2010-12-18 |
|
Tabcorp Park (AU) |
|
Australian Trotting Grand Prix |
|
|
2010-12-18 |
|
Vincennes |
|
Prix de Reims |
|
|
2010-12-18 |
|
Vincennes |
|
Prix de Saint-James |
|
|
2010-12-18 |
|
Åby |
|
V75
Försök |
|
|
2010-12-17 |
|
Bergsåker |
|
Norrländsk Tvååringselit, final |
|
|
2010-12-17 |
|
Vincennes |
|
Prix de Tourcoing |
|
|
2010-12-16 |
|
Vincennes |
|
Prix
d'Evrecy |
|
|
2010-12-16 |
|
Woodbine |
|
Autumn Series, final 3 filly |
|
|
2010-12-15 |
|
Solvalla |
|
Gunnar Nordins lopp |
|
|
2010-12-15 |
|
Solvalla |
|
Gösta Nordins lopp |
|
|
2010-12-15 |
|
Solvalla |
|
Sören Nordins lopp |
|
|
2010-12-15 |
|
Vincennes |
|
Prix Auguste Francois |
Monté |
|
2010-12-15 |
|
Vincennes |
|
Prix de Luxe |
|
|
2010-12-15 |
|
Vincennes |
|
Prix Poitou-Charentes |
|
|
2010-12-14 |
|
Sundbyholm |
|
Knut Bondes Pokal |
|
|
2010-12-13 |
|
Boden |
|
Vintercupen |
|
|
2010-12-12 |
|
Jägersro |
|
Breeders'
Crown 2-åriga |
|
|
2010-12-12 |
|
Vincennes |
|
Criterium des 3 ans |
|
|
2010-12-12 |
|
Vincennes |
|
Prix de Crecy la Chapelle |
|
|
2010-12-12 |
|
Vincennes |
|
Prix de Mansle |
|
|
2010-12-12 |
|
Vincennes |
|
Prix Octave Douesnel |
|
|
2010-12-11 |
|
Bergsåker |
|
Brimsguttens lopp |
|
|
2010-12-11 |
|
Bergsåker |
|
Gulddivisionen,
Zoogins lopp |
|
|
2010-12-11 |
|
Bergsåker |
|
V75
Försök |
|
|
2010-12-11 |
|
Cal Expo |
|
California Sire Stakes 3 year, final |
|
|
2010-12-11 |
|
Cranbourne (AU) |
|
Bill Collins Trotters Mile |
|
|
2010-12-11 |
|
Pömpano Park |
|
Florida Breeders 2 year, final |
|
|
2010-12-11 |
|
Pömpano Park |
|
Florida Breeders 3 year, final |
|
|
2010-12-11 |
|
Vincennes |
|
Prix Ariste Hemard |
|
|
2010-12-11 |
|
Vincennes |
|
Prix du Bourbonnais |
|
|
2010-12-11 |
|
Vincennes |
|
Prix Narquois |
|
|
2010-12-11 |
|
Vincennes |
|
Prix Raoul Balliere |
Monté |
|
2010-12-10 |
|
Romme |
|
E3 Revanchen, ston |
|
|
2010-12-10 |
|
Romme |
|
Vintercupen |
|
|
2010-12-09 |
|
Vincennes |
|
Prix de Blois |
|
|
2010-12-09 |
|
Woodbine |
|
Autumn Series, elim 3 filly |
|
|
2010-12-09 |
|
Åby |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-12-08 |
|
Solvalla |
|
Hästägarkannan |
|
|
2010-12-08 |
|
Solvalla |
|
Klass II, försök |
|
|
2010-12-08 |
|
Solvalla |
|
Vinterfavoriten |
|
|
2010-12-08 |
|
Tor di Valle |
|
Gran Premio Allevatori |
|
|
2010-12-08 |
|
Tor di Valle |
|
Gran Premio Allevatori, filly |
|
|
2010-12-07 |
|
San Siro |
|
Gran
Premio d'Inverno |
|
|
2010-12-06 |
|
Vincennes |
|
Prix Philippe du Rozier |
Monté |
|
2010-12-06 |
|
Woodbine |
|
Autumn Series, final 3 c/g |
|
|
2010-12-05 |
|
Dover Downs |
|
DSBF, final 2 year c/g |
|
|
2010-12-05 |
|
Dover Downs |
|
DSBF, final, 2 year c/g |
Pace |
|
2010-12-05 |
|
Vincennes |
|
Prix de Saint-Georges de Didonne |
|
|
2010-12-05 |
|
Vincennes |
|
Prix Vourasie |
|
|
2010-12-04 |
|
Dover Downs |
|
DSBF, final 2 year filly |
|
|
2010-12-04 |
|
Dover Downs |
|
DSBF, final, 2 year filly |
Pace |
|
2010-12-04 |
|
Halmstad |
|
V75
Försök |
|
|
2010-12-04 |
|
Leangen |
|
DNTs Hoppeserie |
|
|
2010-12-04 |
|
Northfield Park |
|
Cleveland Classic |
Pace |
|
2010-12-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Doynel de Saint-Quentin |
|
|
2010-12-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Paul Buquet |
Monté |
|
2010-12-03 |
|
Vincennes |
|
Prix Ourasi |
|
|
2010-12-02 |
|
Gävle |
|
Vintercupen |
|
|
2010-12-02 |
|
Vincennes |
|
Prix d'Elbeuf |
|
|
2010-12-02 |
|
Vincennes |
|
Prix des Landes |
|
|
2010-12-02 |
|
Vincennes |
|
Prix Joseph Lafosse |
Monté |
|
2010-12-02 |
|
Vincennes |
|
Prix Urgent |
Monté |
|
2010-12-01 |
|
Solvalla |
|
Big Noon-Pokalen |
|
|
2010-12-01 |
|
Solvalla |
|
Wallenius Cup |
|
|
2010-12-01 |
|
Vincennes |
|
Prix de Bourigny |
|
|
2010-11-29 |
|
Mantorp |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-11-29 |
|
Mantorp |
|
Sikta mot stjärnorna |
|
|
2010-11-29 |
|
Vincennes |
|
Prix de Sille le Guillaume |
|
|
2010-11-29 |
|
Woodbine |
|
Autumn Series, elim 3 c/g |
|
|
2010-11-28 |
|
Bologna |
|
Gran Premio Due Torri |
|
|
2010-11-28 |
|
Dover Downs |
|
DSBF, elim. 2 year c/g |
|
|
2010-11-28 |
|
Dover Downs |
|
Matron Stakes 3 c/g |
Pace |
|
2010-11-27 |
|
Dover Downs |
|
DSBF, elim. 2 year filly |
|
|
2010-11-27 |
|
Klosterskogen |
|
DNTs 4-årslöp |
|
|
2010-11-27 |
|
Klosterskogen |
|
E.C. Koren Lunds Minneslopp |
|
|
2010-11-27 |
|
Northlands Park |
|
Western Canadian Derby |
Pace |
|
2010-11-27 |
|
Romme |
|
Svensk-Norska loppet |
|
|
2010-11-27 |
|
Romme |
|
V75
Försök |
|
|
2010-11-27 |
|
Vincennes |
|
Prix de Bagnoles de L'Orne |
|
|
2010-11-27 |
|
Vincennes |
|
Prix de Chenonceaux |
|
|
2010-11-27 |
|
Vincennes |
|
Prix de Quimper |
|
|
2010-11-26 |
|
Bergsåker |
|
Vintercupen |
|
|
2010-11-25 |
|
Vincennes |
|
Prix de L'ile de Re |
Monté |
|
2010-11-25 |
|
Vincennes |
|
Prix de Thoissey |
Monté |
|
2010-11-24 |
|
Mauquenchy |
|
Grand National du Trot, etapp 13 |
|
|
2010-11-24 |
|
Pompano Park |
|
Florida Sale Stakes |
|
|
2010-11-24 |
|
Solvalla |
|
Petit Prix |
|
|
2010-11-24 |
|
Solvalla |
|
Solvalla Grand Prix |
|
|
2010-11-22 |
|
Färjestad |
|
E3 Revanchen |
|
|
2010-11-22 |
|
Färjestad |
|
Vintercupen |
|
|
2010-11-22 |
|
Pompano Park |
|
Florida Sale Stakes |
|
|
2010-11-22 |
|
Vincennes |
|
Prix de Montignac-Charente |
|
|
2010-11-22 |
|
Vincennes |
|
Prix Jacques Vauloge |
|
|
2010-11-22 |
|
Vincennes |
|
Prix Queila Gede |
|
|
2010-11-21 |
|
Dover Downs |
|
DSBF, elim. 2 year c/g |
|
|
2010-11-21 |
|
Montégiorgio |
|
Gran Premio Palio Dei Comuni |
|
|
2010-11-20 |
|
Cal Expo |
|
California Sire Stakes 2 year, final |
|
|
2010-11-20 |
|
Dover Downs |
|
DSBF, elim. 2 year filly |
|
|
2010-11-20 |
|
Jägersro |
|
Meadow Prophets Minne |
|
|
2010-11-20 |
|
Jägersro |
|
Svensk Uppfödningslöpning |
|
|
2010-11-20 |
|
Jägersro |
|
V75
Försök |
|
|
2010-11-20 |
|
Meadowlands |
|
Paul Doherty Memorial |
|
|
2010-11-20 |
|
Momarken |
|
Norkst Trav-Oaks |
|
|
2010-11-20 |
|
Momarken |
|
Norskt Trav-Oaks Kallblod |
|
|
2010-11-20 |
|
Momarken |
|
Thor Östbys Minnelöp |
|
|
2010-11-20 |
|
Trieste |
|
Gran Premio Regione Friuli-Venezia Giulia |
|
|
2010-11-20 |
|
Vermo |
|
Erkki
Rajakosken Memorial |
|
|
2010-11-20 |
|
Vermo |
|
Käpylä
Grand Prix |
|
|
2010-11-20 |
|
Vincennes |
|
Prix de Bretagne |
|
|
2010-11-20 |
|
Vincennes |
|
Prix Edmond Henry |
Monté |
|
2010-11-20 |
|
Wolvega |
|
Grote Prijs der Giganten |
|
|
2010-11-19 |
|
Maywood Park |
|
Abe Lincoln |
Pace |
|
2010-11-19 |
|
Maywood Park |
|
Cinderella |
Pace |
|
2010-11-19 |
|
Maywood Park |
|
Galt Memorial |
|
|
2010-11-19 |
|
Maywood Park |
|
Windy City Pace |
Pace |
|
2010-11-19 |
|
Romme |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-11-19 |
|
Vincennes |
|
Prix Mizar |
|
|
2010-11-18 |
|
Vincennes |
|
Prix de Boissy-Saint-Leger |
|
|
2010-11-18 |
|
Vincennes |
|
Prix de L'ile d'Oleron |
Monté |
|
2010-11-17 |
|
Odense |
|
Grand Circle Championat 3
åriga h/v |
|
|
2010-11-17 |
|
Pompano Park |
|
Florida Stallion Stake |
|
|
2010-11-17 |
|
Solvalla |
|
Kriterierevanschen |
|
|
2010-11-17 |
|
Solvalla |
|
Oaksrevanschen |
|
|
2010-11-17 |
|
Solvalla |
|
Vintercupen |
|
|
2010-11-16 |
|
Vincennes |
|
Prix Mebsuta |
|
|
2010-11-16 |
|
Östersund |
|
Vintercupen |
|
|
2010-11-15 |
|
Pompano Park |
|
Florida Stallion Stake |
|
|
2010-11-15 |
|
Vincennes |
|
Prix de Colombes |
|
|
2010-11-15 |
|
Vincennes |
|
Prix du Languedoc |
|
|
2010-11-15 |
|
Vincennes |
|
Prix Louis Tillaye |
Monté |
|
2010-11-14 |
|
Dover Downs |
|
Matron Stakes 3 filly |
Pace |
|
2010-11-14 |
|
Dover Downs |
|
Matron Stakes, final 3 c/g |
|
|
2010-11-14 |
|
Dover Downs |
|
Matron Stakes, final 3 filly |
|
|
2010-11-14 |
|
Dover Downs |
|
Progress Pace |
Pace |
|
2010-11-14 |
|
San Siro |
|
Gran Criterium ( Mem. Piero Biondi ) |
|
|
2010-11-14 |
|
San Siro |
|
Gran Criterium, filly |
|
|
2010-11-14 |
|
San
Siro |
|
Gran Premio Delle Aste, 3 åriga |
|
|
2010-11-13 |
|
Balmoral Park |
|
American-National 2 c/g |
Pace |
|
2010-11-13 |
|
Balmoral Park |
|
American-National 2 filly |
Pace |
|
2010-11-13 |
|
Balmoral Park |
|
American-National 3 c/g |
Pace |
|
2010-11-13 |
|
Balmoral Park |
|
American-National 3 filly |
Pace |
|
2010-11-13 |
|
Balmoral Park |
|
American-National Open Pace |
Pace |
|
2010-11-13 |
|
Balmoral Park |
|
American-National Open Trot |
|
|
2010-11-13 |
|
Dover Downs |
|
Matron Stakes 2 c/g |
Pace |
|
2010-11-13 |
|
Dover Downs |
|
Matron Stakes 2 filly |
Pace |
|
2010-11-13 |
|
Dover Downs |
|
Matron Stakes, final 2 c/g |
|
|
2010-11-13 |
|
Dover Downs |
|
Matron Stakes, final 2 filly |
|
|
2010-11-13 |
|
Gävle |
|
Diamantstoet, Final |
|
|
2010-11-13 |
|
Gävle |
|
Dubbelcupen, final |
|
|
2010-11-13 |
|
Gävle |
|
Gulddivisionen, final |
|
|
2010-11-13 |
|
Gävle |
|
V75
Finaler |
|
|
2010-11-13 |
|
Lahti |
|
Best
Lady |
|
|
2010-11-13 |
|
Palermo |
|
Gran Premio Trinacria |
|
|
2010-11-13 |
|
Woodbine |
|
Ontario Sires Stakes Super final 2-year |
Pace |
|
2010-11-13 |
|
Woodbine |
|
Ontario Sires Stakes Super final 3-year |
Pace |
|
2010-11-13 |
|
Woodbine |
|
OSS Super, final 2-year |
|
|
2010-11-13 |
|
Woodbine |
|
OSS Super, final 3-year |
|
|
2010-11-11 |
|
Vincennes |
|
Prix d'Avesnes |
Monté |
|
2010-11-11 |
|
Vincennes |
|
Prix Marcel Laurent |
|
|
2010-11-10 |
|
Billund |
|
Grand Circle Championat 3 åriga ston |
|
|
2010-11-10 |
|
Nantes |
|
Grand National du Trot, etapp 12 |
|
|
2010-11-10 |
|
Solvalla |
|
Solvallaserien |
|
|
2010-11-10 |
|
Solvalla |
|
Svensk
Uppfödningslöpning, uttagning |
|
|
2010-11-09 |
|
Jägersro |
|
Johan Jacobssons Minneslöpning |
|
|
2010-11-09 |
|
Jägersro |
|
Svensk
Uppfödningslöpning, uttagning |
|
|
2010-11-08 |
|
Vincennes |
|
Prix Abel Bassigny |
|
|
2010-11-08 |
|
Vincennes |
|
Prix d'Arcachon |
|
|
2010-11-08 |
|
Vincennes |
|
Prix de Picardie |
|
|
2010-11-08 |
|
Vincennes |
|
Prix Olry-Roederer |
Monté |
|
2010-11-08 |
|
Vincennes |
|
Prix Reine du Corta |
|
|
2010-11-07 |
|
Dover Downs |
|
Matron Stakes, elim. 3 |
|
|
2010-11-07 |
|
Gelsenkirchen |
|
Breeders' Crown Tyskland 2 år |
|
|
2010-11-07 |
|
Gelsenkirchen |
|
Breeders' Crown Tyskland 5-7 år |
|
|
2010-11-07 |
|
San Siro |
|
Gran Premio Coppa di Milano |
|
|
2010-11-07 |
|
San Siro |
|
Gran Premio Delle Nazioni |
|
|
2010-11-06 |
|
Colonial Downs |
|
Virginia Breeders |
|
|
2010-11-06 |
|
Dover Downs |
|
Matron Stakes, elim. 2 |
|
|
2010-11-06 |
|
Gelsenkirchen |
|
Breeders' Crown Tyskland 3 år |
|
|
2010-11-06 |
|
Indiana Downs |
|
Circle City, 3 year |
|
|
2010-11-06 |
|
Indiana Downs |
|
Monument Circle |
Pace |
|
2010-11-06 |
|
Jarlsberg |
|
Arnt Haakestads Minneslopp |
|
|
2010-11-06 |
|
Jarlsberg |
|
Th.
Martinsens Äreslöp |
|
|
2010-11-06 |
|
Kouvola |
|
Kouvola Ajo |
|
|
2010-11-06 |
|
Kouvola |
|
Kymenlaakso Ajo |
|
|
2010-11-06 |
|
Sundbyholm |
|
Breeders' Crown 3-åriga h/v |
|
|
2010-11-06 |
|
Sundbyholm |
|
Breeders' Crown 3-åriga ston |
|
|
2010-11-06 |
|
Sundbyholm |
|
Breeders' Crown 4-åriga h/v |
|
|
2010-11-06 |
|
Sundbyholm |
|
Breeders' Crown 4-åriga ston |
|
|
2010-11-06 |
|
Sundbyholm |
|
Smedträffen |
|
|
2010-11-06 |
|
Sundbyholm |
|
V75
Försök |
|
|
2010-11-06 |
|
Western Fair |
|
Middlesex
County Series, final |
|
|
2010-11-06 |
|
Western Fair |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 c/g |
Pace |
|
2010-11-06 |
|
Woodbine |
|
Goldsmith Maid |
|
|
2010-11-06 |
|
Woodbine |
|
Governor's Cup |
Pace |
|
2010-11-06 |
|
Woodbine |
|
Three Diamonds |
Pace |
|
2010-11-06 |
|
Woodbine |
|
Valley Victory |
|
|
2010-11-06 |
|
Woodbine |
|
Woodbine
Gold Cup |
Pace |
|
2010-11-06 |
|
Yonkers |
|
Lady Maud |
Pace |
|
2010-11-06 |
|
Yonkers |
|
Messenger Stakes |
Pace |
|
2010-11-05 |
|
Gelsenkirchen |
|
Breeders' Crown Tyskland 4 år |
|
|
2010-11-05 |
|
Umåker |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-11-05 |
|
Umåker |
|
Norrländsk 3 & 4 åringselit, final |
|
|
2010-11-05 |
|
Woodbine |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 filly |
Pace |
|
2010-11-03 |
|
Balmoral Park |
|
Sarah Myers |
|
|
2010-11-03 |
|
Vincennes |
|
Prix de Bellerive |
Monté |
|
2010-11-03 |
|
Vincennes |
|
Prix de Soulac |
|
|
2010-11-03 |
|
Vincennes |
|
Prix des Cevennes |
|
|
2010-11-03 |
|
Vincennes |
|
Prix
Reynolds |
Monté |
|
2010-11-03 |
|
Windsor |
|
OSS Gold, final, 3 filly |
|
|
2010-11-02 |
|
Axevalla |
|
Ullbergs Minne |
|
|
2010-11-02 |
|
Kawartha |
|
OSS Gold, final, 3 c/g |
|
|
2010-11-02 |
|
Vincennes |
|
Prix Marcel Dejean |
|
|
2010-11-01 |
|
San
Siro |
|
Gran Premio Delle Aste, 2 åriga |
|
|
2010-11-01 |
|
San Siro |
|
Gran Premio Orsi Mangelli |
|
|
2010-11-01 |
|
San Siro |
|
Gran Premio Orsi Mangelli, filly |
|
|
2010-11-01 |
|
San Siro |
|
Memorial Francesco Milani |
|
|
2010-11-01 |
|
San Siro |
|
Memorial Håkan Wallner |
|
|
2010-10-31 |
|
Charlottenlund |
|
N. J. Kosters Memorial |
|
|
2010-10-31 |
|
Charlottenlund |
|
Taroks
Minneslopp |
|
|
2010-10-31 |
|
Mons |
|
Grand Prix de la Toussaint |
|
|
2010-10-30 |
|
Björneborg
Pori |
|
Satakunta-Ajo |
|
|
2010-10-30 |
|
Björneborg
Pori |
|
St:Leger |
|
|
2010-10-30 |
|
Jägersro |
|
C.L. Müllers Memorial |
|
|
2010-10-30 |
|
Jägersro |
|
V75
Försök |
|
|
2010-10-30 |
|
Jägersro |
|
V75:s Jubileumslopp |
|
|
2010-10-30 |
|
Western Fair |
|
Forest City Pace |
Pace |
|
2010-10-30 |
|
Woodbine |
|
Valley Victory, elim. |
|
|
2010-10-29 |
|
Romme |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-10-29 |
|
Vincennes |
|
Prix Juno |
|
|
2010-10-29 |
|
Vincennes |
|
Prix Louis Cauchois |
|
|
2010-10-29 |
|
Woodbine |
|
Goldsmith Maid, elim. |
|
|
2010-10-28 |
|
Åby |
|
Breeders'
Crown 2-åriga |
|
|
2010-10-27 |
|
Balmoral Park |
|
Hanover
Stakes 2 c/g |
|
|
2010-10-27 |
|
Balmoral Park |
|
Hanover
Stakes 2 filly |
|
|
2010-10-27 |
|
Bjerke |
|
Axel Jensens Minneslopp |
|
|
2010-10-27 |
|
Bjerke |
|
Axel Jensens Minneslopp Hopper |
|
|
2010-10-27 |
|
Bjerke |
|
Kai Eriksens Minneslopp |
|
|
2010-10-27 |
|
Solvalla |
|
Breeders' Crown 3-åriga h/v, Semi |
|
|
2010-10-27 |
|
Solvalla |
|
Breeders' Crown 3-åriga ston, Semi |
|
|
2010-10-27 |
|
Solvalla |
|
Breeders' Crown 4-åriga h/v, Semi |
|
|
2010-10-27 |
|
Solvalla |
|
Breeders' Crown 4-åriga ston, Semi |
|
|
2010-10-27 |
|
Windsor |
|
OSS Gold, elim. 3 filly |
|
|
2010-10-26 |
|
Kawartha |
|
OSS Gold, elim. 3 c/g |
|
|
2010-10-26 |
|
Sundbyholm |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-10-26 |
|
Vincennes |
|
Prix Isara |
|
|
2010-10-26 |
|
Vincennes |
|
Prix Pierre Van Troyen |
|
|
2010-10-26 |
|
Vincennes |
|
Prix Timocharis |
|
|
2010-10-25 |
|
Harrington |
|
DSBF, final 2 year c/g |
|
|
2010-10-25 |
|
Harrington |
|
DSBF, final 2 year filly |
|
|
2010-10-24 |
|
Agnano |
|
Criterium Partenopeo |
|
|
2010-10-24 |
|
Agnano |
|
Gran Premio Freccia d'Europa |
|
|
2010-10-24 |
|
München-Daglfing |
|
Bayern Pokal |
|
|
2010-10-24 |
|
Rideau Carleton |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 2 c/g |
Pace |
|
2010-10-24 |
|
Skellefteå |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-10-24 |
|
Skellefteå |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-10-23 |
|
Bergsåker |
|
Norrländskt Varmblodsmästerskap |
|
|
2010-10-23 |
|
Bergsåker |
|
Paul Oscarssons Minne |
|
|
2010-10-23 |
|
Bergsåker |
|
V75
Försök |
|
|
2010-10-23 |
|
Caen |
|
Prix de la Ville de Caen |
|
|
2010-10-23 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 c/g |
Pace |
|
2010-10-23 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana
Sire Stakes 2 c/g, final |
|
|
2010-10-23 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 filly |
Pace |
|
2010-10-23 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana
Sire Stakes 2 filly, final |
|
|
2010-10-23 |
|
Northfield Park |
|
Night of Champions |
|
|
2010-10-23 |
|
Sörlandet |
|
DNTs Hoppeserie |
|
|
2010-10-23 |
|
The Red Mile |
|
Allerage Farms Open Mare Trot |
|
|
2010-10-23 |
|
The Red Mile |
|
Allerage Farms Open Pace |
Pace |
|
2010-10-23 |
|
The Red Mile |
|
Allerage Farms Open Trot |
|
|
2010-10-23 |
|
The Red Mile |
|
International Stallion Stakes c/g |
Pace |
|
2010-10-23 |
|
The Red Mile |
|
Tattersalls Pace |
Pace |
|
2010-10-23 |
|
The Red Mile |
|
Transylvania Trot (Bluegrass) 3 year c/g |
|
|
2010-10-23 |
|
Western Fair |
|
Grassroot, final 2 c/g |
|
|
2010-10-23 |
|
Western Fair |
|
Grassroot, final 2 filly |
|
|
2010-10-23 |
|
Western Fair |
|
Grassroot, final 2 year |
Pace |
|
2010-10-23 |
|
Western Fair |
|
Grassroot, final 3 c/g |
|
|
2010-10-23 |
|
Western Fair |
|
Grassroot, final 3 filly |
|
|
2010-10-23 |
|
Western Fair |
|
Grassroot, final 3 year |
Pace |
|
2010-10-22 |
|
The Red Mile |
|
Dunroven Stud Trot (Bluegrass) 3 year filly |
|
|
2010-10-22 |
|
The Red Mile |
|
Glen Garnsey Memorial |
Pace |
|
2010-10-22 |
|
The Red Mile |
|
International Stallion Stake c/g |
|
|
2010-10-22 |
|
The Red Mile |
|
International Stallion Stakes, filly |
Pace |
|
2010-10-22 |
|
Vincennes |
|
Prix Klymene |
|
|
2010-10-22 |
|
Vincennes |
|
Prix Themis |
|
|
2010-10-22 |
|
Woodbine |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 2 filly |
Pace |
|
2010-10-21 |
|
Bollnäs |
|
Anders Kilströms Minne |
|
|
2010-10-21 |
|
Bollnäs |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-10-21 |
|
The Red Mile |
|
International Stallion Stake filly |
|
|
2010-10-21 |
|
Woodbine |
|
OSS Gold, final, 2 c/g |
|
|
2010-10-20 |
|
Balmoral Park |
|
Cardinal,
final 2 c/g |
|
|
2010-10-20 |
|
Balmoral Park |
|
Violet 2
filly |
|
|
2010-10-20 |
|
Lyon la Soie |
|
Grand National du Trot, etapp 11 |
|
|
2010-10-20 |
|
Solvalla |
|
Fillies And Mares |
|
|
2010-10-20 |
|
Solvalla |
|
Montépokalen |
Monté |
|
2010-10-20 |
|
Solvalla |
|
The Owners Trophy |
|
|
2010-10-18 |
|
Enghien |
|
Prix des Gobelins |
|
|
2010-10-18 |
|
Färjestad |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-10-18 |
|
Woodbine |
|
OSS Gold, final, 2 filly |
|
|
2010-10-17 |
|
Gelsenkirchen |
|
Grosser Preis von Deutschland |
|
|
2010-10-17 |
|
Harrington |
|
DSBF, elim. 2 year c/g |
|
|
2010-10-17 |
|
Harrington |
|
DSBF, elim. 2 year filly |
|
|
2010-10-17 |
|
Jydsk
, Århus |
|
Jydsk 2-årings Grand Prix |
|
|
2010-10-17 |
|
Scarborough |
|
Maine
Breeders Sire Stakes 3 year |
|
|
2010-10-17 |
|
Turin |
|
Criterium
Vinovo |
|
|
2010-10-17 |
|
Turin |
|
Criterium Vinovo, filly |
|
|
2010-10-16 |
|
Bergen |
|
Bergen 3 års Festival |
|
|
2010-10-16 |
|
Bergen |
|
Jacob Melands Äreslöp |
|
|
2010-10-16 |
|
Bergen |
|
Kniksens
Äreslöp |
|
|
2010-10-16 |
|
Bergen |
|
Nils A Skjolds Äreslöp |
|
|
2010-10-16 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Fair, final, 2 year |
|
|
2010-10-16 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Fair, final, 3 year |
|
|
2010-10-16 |
|
The Red Mile |
|
Bluegrass Stakes 2-Year-Old c/g |
Pace |
|
2010-10-16 |
|
The Red Mile |
|
Bluegrass Stakes 3-Year-Old c/g |
Pace |
|
2010-10-16 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Futurity |
|
|
2010-10-16 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Futurity filly |
|
|
2010-10-16 |
|
Vermo |
|
Espoon
Palkinto |
|
|
2010-10-16 |
|
Vermo |
|
Tamma Champion |
|
|
2010-10-16 |
|
Western Fair |
|
Grassroot Semifinal 3 c/g |
|
|
2010-10-16 |
|
Western Fair |
|
Grassroot Semifinal 3 filly |
|
|
2010-10-16 |
|
Åby |
|
Lärlings-SM |
|
|
2010-10-16 |
|
Åby |
|
Monté SM |
Monté |
|
2010-10-16 |
|
Åby |
|
Sto - SM |
|
|
2010-10-16 |
|
Åby |
|
Svenskt Mästerskap |
|
|
2010-10-16 |
|
Åby |
|
V75
Försök |
|
|
2010-10-15 |
|
Bergsåker |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-10-15 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 c/g, elim |
|
|
2010-10-15 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 filly, elim |
|
|
2010-10-15 |
|
The Red Mile |
|
Bluegrass Stakes 2-Year-Old Filly |
Pace |
|
2010-10-15 |
|
The Red Mile |
|
Bluegrass Stakes 3-Year-Old Filly |
Pace |
|
2010-10-15 |
|
The Red Mile |
|
Walnut Hall Cup (Bluegrass) 2 year c/g |
|
|
2010-10-15 |
|
Vernon Downs |
|
New York Late Closer, final, 2 year |
|
|
2010-10-15 |
|
Western Fair |
|
Grassroot Semifinal 2 c/g |
|
|
2010-10-15 |
|
Western Fair |
|
Grassroot Semifinal 2 filly |
|
|
2010-10-15 |
|
Vincennes |
|
Prix Bohemia |
|
|
2010-10-15 |
|
Vincennes |
|
Prix Gordonia |
Monté |
|
2010-10-15 |
|
Vincennes |
|
Prix Hera |
|
|
2010-10-14 |
|
Boden |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-10-14 |
|
Boden |
|
STC:s Kallblodiga 4-årsstjärna |
|
|
2010-10-14 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, elim. 2 c/g |
|
|
2010-10-14 |
|
The Red Mile |
|
Johnston Memorial (Bluegrass) 2 year filly |
|
|
2010-10-13 |
|
Solvalla |
|
Armbro Keepsakes lopp |
|
|
2010-10-13 |
|
Solvalla |
|
Breeders' Crown 2-åriga |
|
|
2010-10-13 |
|
Solvalla |
|
Fyra Kilometer |
|
|
2010-10-13 |
|
Solvalla |
|
Klass I,
försök |
|
|
2010-10-12 |
|
Axevalla |
|
Silverstoet |
|
|
2010-10-12 |
|
Vincennes |
|
Prix Freia |
|
|
2010-10-12 |
|
Vincennes |
|
Prix Kurse |
|
|
2010-10-11 |
|
Mantorp |
|
Breeders'
Crown, försök |
|
|
2010-10-11 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, elim. 2 filly |
|
|
2010-10-11 |
|
Skive |
|
Grand Circle Championat 4 åriga ston |
|
|
2010-10-10 |
|
Harrington |
|
DSBF, elim. 2 year c/g |
|
|
2010-10-10 |
|
Harrington |
|
DSBF, elim. 2 year filly |
|
|
2010-10-10 |
|
Le Croise-Laroche |
|
Grand Prix de l'U.E.T. |
|
|
2010-10-10 |
|
Tor di Valle |
|
Derby Italiano |
|
|
2010-10-10 |
|
Tor di Valle |
|
Derby Italiano Consolazione |
|
|
2010-10-10 |
|
Tor di Valle |
|
Gran Premio Cagnes-sur-Mer |
|
|
2010-10-10 |
|
Tor di Valle |
|
Gran Premio Gaetano Turilli |
|
|
2010-10-10 |
|
Tor di Valle |
|
Oaks Del Trotto |
|
|
2010-10-10 |
|
Tor di Valle |
|
Tor di Valle |
|
|
2010-10-09 |
|
Hagmyren |
|
E.J:s Guldsko |
|
|
2010-10-09 |
|
Hagmyren |
|
Erik Gralens Minne |
|
|
2010-10-09 |
|
Hagmyren |
|
V75
Försök |
|
|
2010-10-09 |
|
Kawartha |
|
Ontario Sires Stakes Gold finalp, 2 filly |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Lappeenranta |
|
Stochampionatet |
|
|
2010-10-09 |
|
Lappeenranta |
|
Stochampionatet, kallblod |
|
|
2010-10-09 |
|
Leangen |
|
Josef Kleins Äreslopp |
|
|
2010-10-09 |
|
Lebanon Raceway |
|
Ohio
Sire Stakes, final 2 c/g |
|
|
2010-10-09 |
|
Lebanon Raceway |
|
Ohio Sire Stakes, final 2 c/g |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Lebanon Raceway |
|
Ohio
Sire Stakes, final 2 filly |
|
|
2010-10-09 |
|
Lebanon Raceway |
|
Ohio
Sire Stakes, final 3 c/g |
|
|
2010-10-09 |
|
Lebanon Raceway |
|
Ohio
Sire Stakes, final 3 filly |
|
|
2010-10-09 |
|
Lebanon Raceway |
|
Ohio Sire Stakes, final, 2 filly |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Lebanon Raceway |
|
Ohio Sire Stakes, final, 3 c/g |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Lebanon Raceway |
|
Ohio Sire Stakes, final, 3 filly |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Mohawk |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 2 c/g |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown
2 filly |
|
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown 2 c/g |
|
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown 3 c/g |
|
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown 3 filly |
|
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown Mare |
|
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown Mare |
Pace |
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown Open |
|
|
2010-10-09 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown Open |
Pace |
|
2010-10-08 |
|
Flamboro Downs |
|
Grassroots Series 3 c/g, elim. |
|
|
2010-10-08 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 filly, elim |
|
|
2010-10-08 |
|
Vernon Downs |
|
John
Simpson Memorial 2 year c/g |
|
|
2010-10-08 |
|
Vincennes |
|
Prix Atropos |
|
|
2010-10-08 |
|
Vincennes |
|
Prix Charley Mills |
|
|
2010-10-08 |
|
Östersund |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-10-08 |
|
Östersund |
|
Jämtländskt uppfödningslopp |
|
|
2010-10-08 |
|
Östersund |
|
STC:s Avelslopp |
|
|
2010-10-07 |
|
Flamboro Downs |
|
Grassroots Series 2 c/g, elim. |
|
|
2010-10-07 |
|
Freehold |
|
New Jersey Futurity 2 year |
|
|
2010-10-07 |
|
Vernon Downs |
|
John Simpson Memorial 2 year filly |
|
|
2010-10-07 |
|
Åby |
|
Svenskt Trav S:t Leger |
|
|
2010-10-06 |
|
Balmoral Park |
|
Lady Lincoln Land |
|
|
2010-10-06 |
|
Balmoral Park |
|
Lincoln Land |
|
|
2010-10-06 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 c/g, elim |
|
|
2010-10-06 |
|
Meslay-du-Maine |
|
Grand Prix Anjou-Maine |
|
|
2010-10-06 |
|
Solvalla |
|
Solvallaserien |
|
|
2010-10-05 |
|
Georgian Downs |
|
Grassroots Series 3 filly, elim. |
|
|
2010-10-05 |
|
Vincennes |
|
Prix Jean Mary |
Monté |
|
2010-10-05 |
|
Windsor |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 c/g |
Pace |
|
2010-10-04 |
|
Aalborg |
|
Grand Circle Championat 4 åriga h/v |
|
|
2010-10-04 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, final, 3 c/g |
|
|
2010-10-03 |
|
Padova |
|
Gran Premio Ivone Grassetto |
|
|
2010-10-03 |
|
Solvalla |
|
Kriterie-Consolation |
|
|
2010-10-03 |
|
Solvalla |
|
Oaks-Consolation |
|
|
2010-10-03 |
|
Solvalla |
|
Svenskt Travkriterium |
|
|
2010-10-03 |
|
Solvalla |
|
Svenskt Trav-Oaks |
|
|
2010-10-03 |
|
Windsor |
|
Grassroots Series 2 filly, elim. |
|
|
2010-10-02 |
|
Bologna |
|
Criterium Arcoveggio |
|
|
2010-10-02 |
|
Flamboro Downs |
|
OSS Gold, final, 2 c/g |
|
|
2010-10-02 |
|
Forus |
|
Gullsmed Otterens 4-års löp |
|
|
2010-10-02 |
|
Northfield Park |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-10-02 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown
3 year, elim |
|
|
2010-10-02 |
|
Saratoga |
|
New York Late Closer, final, 3 year |
|
|
2010-10-02 |
|
Solvalla |
|
Diamantstoet, Final |
|
|
2010-10-02 |
|
Solvalla |
|
Frances Bulwarks lopp |
|
|
2010-10-02 |
|
Solvalla |
|
Stoeliten |
|
|
2010-10-02 |
|
Solvalla |
|
V75
Finaler |
|
|
2010-10-02 |
|
Tammerfors |
|
Finskt Kallblodskriterium |
|
|
2010-10-02 |
|
Tammerfors |
|
Finskt Trav-Kriterium |
|
|
2010-10-02 |
|
Wolvega |
|
Fokkers
Trofee |
|
|
2010-10-02 |
|
Yonkers |
|
Fall Harvest Series |
|
|
2010-10-01 |
|
Freehold |
|
New Jersey Futurity 3 year |
|
|
2010-10-01 |
|
Northfield Park |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-10-01 |
|
Pocono Downs |
|
Breeders' Crown
2 year, elim |
|
|
2010-10-01 |
|
Rideau Carleton |
|
OSS Gold, final, 2 filly |
|
|
2010-10-01 |
|
Rättvik |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-09-30 |
|
Boden |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-09-30 |
|
Boden |
|
Mäster Gustafs Pokal |
|
|
2010-09-30 |
|
Freehold |
|
NJSS Green Acres Serie, final 2 c/g |
|
|
2010-09-29 |
|
Balmoral Park |
|
Lady Lincoln Land, elim. |
|
|
2010-09-29 |
|
Balmoral Park |
|
Lincoln
Land, elim. |
|
|
2010-09-29 |
|
Freehold |
|
NJSS Green Acres Serie, final 2 filly |
|
|
2010-09-29 |
|
Le Mont-Saint-Michel |
|
Grand National du Trot, etapp 10 |
|
|
2010-09-29 |
|
Solvalla |
|
ASVT Trottex Auktionslopp |
|
|
2010-09-29 |
|
Solvalla |
|
Grand Prix de l'U.E.T. Uttagningslopp |
|
|
2010-09-28 |
|
Georgian Downs |
|
Grassroots Series 2 c/g, elim. |
|
|
2010-09-28 |
|
Sundbyholm |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-09-27 |
|
Grand River |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 filly |
Pace |
|
2010-09-27 |
|
Halmstad |
|
Hallandsmästaren |
|
|
2010-09-27 |
|
Le Croise-Laroche |
|
Grand Prix de l'U.E.T. Uttagningslopp |
|
|
2010-09-27 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, elim. 3 c/g |
|
|
2010-09-26 |
|
Bologna |
|
Gran Premio Continentale |
|
|
2010-09-26 |
|
Bologna |
|
Gran Premio Continentale, filly |
|
|
2010-09-26 |
|
Charlottenlund |
|
Danskt Trav-Kriterium |
|
|
2010-09-26 |
|
Charlottenlund |
|
Danskt Trav-Kriterium Hopper |
|
|
2010-09-26 |
|
Charlottenlund |
|
Danskt Uppfödningslopp |
|
|
2010-09-26 |
|
Krieau, Wien |
|
Graf Kalman Hunyady-Gedenkrennen |
|
|
2010-09-26 |
|
Vincennes |
|
Prix Alfred Lefevre |
Monté |
|
2010-09-26 |
|
Vincennes |
|
Prix de Clermont-Ferrand |
|
|
2010-09-26 |
|
Vincennes |
|
Prix Des Elites |
Monté |
|
2010-09-26 |
|
Vincennes |
|
Prix d'Issigeac |
|
|
2010-09-25 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, 2 c/g |
Pace |
|
2010-09-25 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, 2 filly |
Pace |
|
2010-09-25 |
|
Färjestad |
|
Unionsloppet |
|
|
2010-09-25 |
|
Färjestad |
|
V75
Försök, Unionstravet |
|
|
2010-09-25 |
|
Indiana Downs |
|
Kentuckiana Stallion |
Pace |
|
2010-09-25 |
|
Indiana Downs |
|
Oliver Trotting Classic |
|
|
2010-09-25 |
|
Mohawk |
|
Milton Stakes |
Pace |
|
2010-09-25 |
|
Mohawk |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 2 c/g |
Pace |
|
2010-09-25 |
|
Mohawk |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 2 filly |
Pace |
|
2010-09-25 |
|
Tor di Valle |
|
Derby Italiano, kval |
|
|
2010-09-25 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, 2-c/g |
Pace |
|
2010-09-25 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, 2-filly |
Pace |
|
2010-09-25 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, 3-c/g |
Pace |
|
2010-09-25 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, 3-filly |
Pace |
|
2010-09-25 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, final 2 filly |
|
|
2010-09-25 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, final 2-c/g |
|
|
2010-09-25 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, final 3 filly |
|
|
2010-09-25 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, final 3-c/g |
|
|
2010-09-25 |
|
Åbo |
|
L.Fabritius
Memorial |
|
|
2010-09-25 |
|
Åbo |
|
Nordiskt Mästerkap Kallblod |
|
|
2010-09-25 |
|
Åby |
|
Breeders' Crown h/v 4 Åriga |
|
|
2010-09-24 |
|
Freehold |
|
NJSS Green Acres Serie, final 3 c/g |
|
|
2010-09-24 |
|
Freehold |
|
NJSS Green Acres Serie, final 3 filly |
|
|
2010-09-24 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 filly, elim |
|
|
2010-09-24 |
|
Rideau Carleton |
|
OSS Gold, elim. 2 filly |
|
|
2010-09-24 |
|
Vernon
Downs |
|
Kindergarten Series, final |
|
|
2010-09-24 |
|
Vernon
Downs |
|
Kindergarten Series, final |
Pace |
|
2010-09-24 |
|
Åbo |
|
Breeders' Crown ston 4 Åriga |
|
|
2010-09-23 |
|
Delaware |
|
Little Brown Jug |
Pace |
|
2010-09-23 |
|
Delaware |
|
Miss Versatility Trot, final |
|
|
2010-09-23 |
|
Delaware |
|
Old Oaken Bucket |
|
|
2010-09-23 |
|
Delaware |
|
The Standardbred 2 year c/g |
|
|
2010-09-23 |
|
Rideau Carleton |
|
OSS Gold, final, 3 filly |
|
|
2010-09-23 |
|
Vincennes |
|
Prix Bernard le Quellec |
|
|
2010-09-23 |
|
Vincennes |
|
Prix Emile Beziere |
|
|
2010-09-23 |
|
Örebro |
|
Klass
II, försök |
|
|
2010-09-22 |
|
Balmoral Park |
|
American-National 2 c/g |
|
|
2010-09-22 |
|
Balmoral Park |
|
American-National 2 filly |
|
|
2010-09-22 |
|
Delaware |
|
Buckette |
|
|
2010-09-22 |
|
Delaware |
|
Jugette |
Pace |
|
2010-09-22 |
|
Delaware |
|
Ohio Breeders' Championships 3 year |
|
|
2010-09-22 |
|
Delaware |
|
The Standardbred 2 year filly |
|
|
2010-09-22 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 c/g, elim |
|
|
2010-09-22 |
|
Le Croise-Laroche |
|
G P Federation Regional du Nord |
|
|
2010-09-22 |
|
Meadows |
|
Keystone
Classic 2 filly |
|
|
2010-09-22 |
|
Solvalla |
|
Svenskt Travkriterium, uttagning |
|
|
2010-09-22 |
|
Solvalla |
|
Svenskt
Trav-Oaks, uttagning |
|
|
2010-09-20 |
|
Delaware |
|
Ohio Breeders' Championships 2 year |
|
|
2010-09-20 |
|
Harrington |
|
Bobby Quillen Memorial |
Pace |
|
2010-09-20 |
|
Meadows |
|
Keystone
Classic 2 c/g |
|
|
2010-09-20 |
|
Skellefteå |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-09-20 |
|
Vincennes |
|
Prix de la Roche Posay |
|
|
2010-09-19 |
|
Bjerke |
|
Europeiskt Femåringschampionat |
|
|
2010-09-19 |
|
Bjerke |
|
Hoppe Derby |
|
|
2010-09-19 |
|
Bjerke |
|
Hoppe Kriteriet |
|
|
2010-09-19 |
|
Bjerke |
|
Hoppederby Kallblod |
|
|
2010-09-19 |
|
Bjerke |
|
Hoppekriterium Kallblod |
|
|
2010-09-19 |
|
Bjerke |
|
Norskt KallblodsDerby |
|
|
2010-09-19 |
|
Bjerke |
|
Norskt Trav-Derby |
|
|
2010-09-19 |
|
Bjerke |
|
Norskt Trav-Kriterium |
|
|
2010-09-19 |
|
Bjerke |
|
Norskt Travkriterium Kallblod |
|
|
2010-09-19 |
|
Bjerke |
|
Per
Ulvens Äreslöp |
|
|
2010-09-19 |
|
Boden |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-09-19 |
|
Gelsenkirchen |
|
Traber St: Leger |
|
|
2010-09-19 |
|
Turin |
|
G P Societa’ Campo di Mirafiori |
|
|
2010-09-19 |
|
Waregem |
|
Belgiskt Derby, 3 åriga |
|
|
2010-09-19 |
|
Waregem |
|
Belgiskt Derby, 4 åriga |
|
|
2010-09-19 |
|
Vincennes |
|
Prix de l'Etoile |
|
|
2010-09-19 |
|
Vincennes |
|
Prix de Normandie |
Monté |
|
2010-09-19 |
|
Vincennes |
|
Prix Georges Dreux |
Monté |
|
2010-09-18 |
|
Avenches |
|
Prix du President |
|
|
2010-09-18 |
|
Balmoral Park |
|
Ann Vonian Stake |
Pace |
|
2010-09-18 |
|
Balmoral Park |
|
Grandma Ann Stake |
Pace |
|
2010-09-18 |
|
Balmoral Park |
|
Lady Ann Reed |
|
|
2010-09-18 |
|
Balmoral Park |
|
Orange & Blue |
Pace |
|
2010-09-18 |
|
Balmoral Park |
|
Pete Langley Memorial |
Pace |
|
2010-09-18 |
|
Balmoral Park |
|
Su Mac Lad |
|
|
2010-09-18 |
|
Balmoral Park |
|
Tony Maurello |
Pace |
|
2010-09-18 |
|
Batavia |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-09-18 |
|
Batavia |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-09-18 |
|
Bjerke |
|
Karsten Buer's Äreslöp |
|
|
2010-09-18 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, 3 c/g |
Pace |
|
2010-09-18 |
|
Hazel Park |
|
Michigan
Sire Stakes 2-year |
|
|
2010-09-18 |
|
Hazel Park |
|
Michigan
Sire Stakes 3-year |
|
|
2010-09-18 |
|
Hazel Park |
|
Michighan Sire Stakes |
Pace |
|
2010-09-18 |
|
Mohawk |
|
Canadian Trotting Classic |
|
|
2010-09-18 |
|
Mohawk |
|
The Peaseful Way |
|
|
2010-09-18 |
|
Mohawk |
|
William Wellwood |
|
|
2010-09-18 |
|
Woodstock |
|
Grassroots Series 2 c/g, elim. |
|
|
2010-09-18 |
|
Åby |
|
Lyons lopp |
|
|
2010-09-18 |
|
Åby |
|
V75
Försök |
|
|
2010-09-18 |
|
Åby |
|
Åby
Stora Montépris |
Monté |
|
2010-09-18 |
|
Åby |
|
Åby Stora Pris |
|
|
2010-09-17 |
|
Georgian Downs |
|
Grassroots Series 2 filly, elim. |
|
|
2010-09-17 |
|
Vernon Downs |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-09-17 |
|
Vernon
Downs |
|
Credit Winner |
|
|
2010-09-17 |
|
Vernon
Downs |
|
Kindergarten Series, colt & geldings |
|
|
2010-09-17 |
|
Vernon
Downs |
|
Kindergarten Series, filly |
|
|
2010-09-17 |
|
Vincennes |
|
Prix Ophelia |
|
|
2010-09-17 |
|
Wolvega |
|
Kampioenschap der Vierjarigen |
|
|
2010-09-16 |
|
Freehold |
|
Harold Dancer Memorial 2 year c/g |
|
|
2010-09-16 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes 3 filly, final |
|
|
2010-09-16 |
|
Gävle |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-09-16 |
|
Gävle |
|
Fyraåringsstjärnan |
|
|
2010-09-16 |
|
Gävle |
|
Klass
II, försök |
|
|
2010-09-16 |
|
Monticello |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-09-16 |
|
Rideau Carleton |
|
OSS Gold, elim. 3 filly |
|
|
2010-09-15 |
|
Freehold |
|
Harold Dancer Memorial 2 year filly |
|
|
2010-09-15 |
|
Meadows |
|
Keystone
Classic 3 filly |
|
|
2010-09-15 |
|
Solvalla |
|
Solvallaserien |
|
|
2010-09-14 |
|
Meadows |
|
Keystone
Classic 3 c/g |
|
|
2010-09-13 |
|
Romme |
|
American Trot |
|
|
2010-09-13 |
|
Romme |
|
Borlänge Cup |
|
|
2010-09-13 |
|
Romme |
|
Charlie Mills Race |
|
|
2010-09-13 |
|
The Red Mile |
|
Nadia Lobell |
Pace |
|
2010-09-12 |
|
Aalborg |
|
Aalborg
Store Pris |
|
|
2010-09-12 |
|
Raceway Park |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-09-12 |
|
Scarborough |
|
Maine
Breeders Sire Stakes 2 year |
|
|
2010-09-12 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Sire Stakes |
Pace |
|
2010-09-12 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Sire Stakes 2 c/g,final |
|
|
2010-09-12 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Sire Stakes 2 filly,final |
|
|
2010-09-12 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Sire Stakes 3 c/g,final |
|
|
2010-09-12 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Sire Stakes 3 filly,final |
|
|
2010-09-12 |
|
Turin |
|
Gran Premio Marangoni |
|
|
2010-09-12 |
|
Turin |
|
Gran Premio Marangoni, filly |
|
|
2010-09-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 c/g |
Pace |
|
2010-09-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana
Sire Stakes 2 c/g, final |
|
|
2010-09-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 filly |
Pace |
|
2010-09-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana
Sire Stakes 2 filly, final |
|
|
2010-09-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 3 c/g |
Pace |
|
2010-09-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana
Sire Stakes 3 c/g, final |
|
|
2010-09-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 3 filly |
Pace |
|
2010-09-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana
Sire Stakes 3 filly, final |
|
|
2010-09-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes h/g 4 & up |
Pace |
|
2010-09-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes, mares, final |
|
|
2010-09-11 |
|
Mantorp |
|
V75
Försök |
|
|
2010-09-11 |
|
Mantorp |
|
Östgötaloppet |
|
|
2010-09-11 |
|
Mohawk |
|
Canadian Trotting Classic, elim. |
|
|
2010-09-11 |
|
Mohawk |
|
Champlain Stakes, filly |
Pace |
|
2010-09-11 |
|
Mohawk |
|
Champlain Stakes, open |
Pace |
|
2010-09-11 |
|
Mohawk |
|
Simcoe Stakes, open |
Pace |
|
2010-09-11 |
|
Montécatini |
|
Gran Criterium Toscano |
|
|
2010-09-11 |
|
Oulu, Uleåborg |
|
Osuuspankki Grand Prix |
|
|
2010-09-11 |
|
Oulu, Uleåborg |
|
Oulu Express |
|
|
2010-09-11 |
|
Oulu, Uleåborg |
|
Oulu Express. Kallblod |
|
|
2010-09-11 |
|
Tioga Downs |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-09-11 |
|
Vincennes |
|
Prix Ceneri Forcinal |
Monté |
|
2010-09-11 |
|
Vincennes |
|
Prix de Basly |
Monté |
|
2010-09-11 |
|
Vincennes |
|
Prix de Montier en Der |
|
|
2010-09-11 |
|
Vincennes |
|
Prix d'Ete |
|
|
2010-09-11 |
|
Vincennes |
|
Prix Emile Wendling |
|
|
2010-09-11 |
|
Vincennes |
|
Prix Joseph Aveline |
|
|
2010-09-11 |
|
Vincennes |
|
Prix Mont Saint Michel |
|
|
2010-09-10 |
|
Batavia |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-09-10 |
|
Freehold |
|
Charles Smith Memorial |
|
|
2010-09-10 |
|
Mohawk |
|
William Wellwood, elim |
|
|
2010-09-10 |
|
Northfield Park |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-09-10 |
|
Umåker |
|
Breeders'
Crown, försök |
|
|
2010-09-10 |
|
Umåker |
|
Norrländska Elitstoet |
|
|
2010-09-10 |
|
Umåker |
|
VK-Mästaren |
|
|
2010-09-10 |
|
Vernon Downs |
|
Conway Hall |
|
|
2010-09-10 |
|
Vernon
Downs |
|
Kindergarten Series, colt & geldings |
|
|
2010-09-10 |
|
Vernon
Downs |
|
Kindergarten Series, filly |
|
|
2010-09-10 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-09-09 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 3 filly |
|
|
2010-09-09 |
|
Hiawatha |
|
Grassroots Series 3 c/g, elim. |
|
|
2010-09-09 |
|
Kouvola |
|
Jouni Kaikko Memorial |
|
|
2010-09-09 |
|
Mohawk |
|
The Peaseful Way, elim. |
|
|
2010-09-09 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-09-08 |
|
Grand River |
|
Grassroots Series 3 filly, elim. |
|
|
2010-09-08 |
|
Marseille-Vivaux |
|
Grand National du Trot, etapp 9 |
|
|
2010-09-08 |
|
Solvalla |
|
Baletts lopp |
|
|
2010-09-08 |
|
Solvalla |
|
Gay Gals lopp |
|
|
2010-09-08 |
|
Solvalla |
|
Locomotives lopp |
|
|
2010-09-07 |
|
Pocono Downs |
|
Pennsylvania Stallion Series 2 year, final |
|
|
2010-09-06 |
|
Dresten |
|
Grassroots Series 2 filly, elim. |
|
|
2010-09-06 |
|
Freehold |
|
Cane Pace |
Pace |
|
2010-09-06 |
|
Freehold |
|
Shady Daisy |
Pace |
|
2010-09-06 |
|
Mohawk |
|
Simcoe Stakes filly |
|
|
2010-09-06 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-09-05 |
|
Bjerke |
|
Norskt KallblodsDerby, kval |
|
|
2010-09-05 |
|
Bjerke |
|
Norskt Trav-Derby, kval |
|
|
2010-09-05 |
|
Craon |
|
Trophee Vert Finale |
|
|
2010-09-05 |
|
Harrah's Chester |
|
Pennsylvania Sire Stakes 2 c/g, final |
Pace |
|
2010-09-05 |
|
Harrah's Chester |
|
Pennsylvania Sire Stakes 2 c/g, final |
|
|
2010-09-05 |
|
Harrah's Chester |
|
Pennsylvania Sire Stakes 2 filly, final |
Pace |
|
2010-09-05 |
|
Harrah's Chester |
|
Pennsylvania Sire Stakes 2 filly, final |
|
|
2010-09-05 |
|
Jägersro |
|
Derbystoet |
|
|
2010-09-05 |
|
Jägersro |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-09-05 |
|
Jägersro |
|
Good as Golds Derbyminne |
|
|
2010-09-05 |
|
Jägersro |
|
KG Bertmarks Minneslopp |
|
|
2010-09-05 |
|
Jägersro |
|
Svenskt Travderby |
|
|
2010-09-05 |
|
Mohawk |
|
Simcoe Stakes, filly |
Pace |
|
2010-09-05 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky
Sire Stakes 3 c/g, elim. |
|
|
2010-09-05 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Sire Stakes 3 filly, elim. |
|
|
2010-09-04 |
|
Biri |
|
Vintilla-Travetn
nordisk Elitkamp |
|
|
2010-09-04 |
|
Cesena |
|
Campionato Europeo |
|
|
2010-09-04 |
|
Freehold |
|
Lou Babic Memorial |
Pace |
|
2010-09-04 |
|
Hanover |
|
Balanced Image, final |
|
|
2010-09-04 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana Sire Stakes, mares, elim |
|
|
2010-09-04 |
|
Jägersro |
|
Birger Bengtssons Minneslopp |
|
|
2010-09-04 |
|
Jägersro |
|
Jägersro Stora Treåringspris |
|
|
2010-09-04 |
|
Jägersro |
|
V75
Försök |
|
|
2010-09-04 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes 3 c/g, final |
|
|
2010-09-04 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes 3 c/g, final |
Pace |
|
2010-09-04 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes 3 filly, final |
|
|
2010-09-04 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes 3 filly, final |
Pace |
|
2010-09-04 |
|
Mohawk |
|
Canadian Pacing Derby |
Pace |
|
2010-09-04 |
|
Mohawk |
|
Metro Stakes |
Pace |
|
2010-09-04 |
|
Mohawk |
|
Shes A Great Lady |
Pace |
|
2010-09-04 |
|
Mohawk |
|
Simcoe Stakes Open |
|
|
2010-09-04 |
|
Northfield |
|
Scarlet and Gray |
|
|
2010-09-04 |
|
Northfield Park |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-09-04 |
|
Vermo |
|
Erkon Pokaali |
|
|
2010-09-04 |
|
Vermo |
|
Finskt Mästerskap |
|
|
2010-09-04 |
|
Vermo |
|
Finskt Trav-Derby |
|
|
2010-09-04 |
|
Vincennes |
|
Criterium des 5 ans |
|
|
2010-09-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Camille Lepecq |
Monté |
|
2010-09-04 |
|
Vincennes |
|
Prix de Beaugency |
|
|
2010-09-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Uranie |
|
|
2010-09-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Victor Regis |
|
|
2010-09-03 |
|
Cesena |
|
Gran
Premio Criterium Romagnolo Le Budrie |
|
|
2010-09-03 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes 2 c/g, final |
|
|
2010-09-03 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 c/g, elim |
|
|
2010-09-03 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 filly, elim |
|
|
2010-09-03 |
|
Mohawk |
|
Champlain Stakes Open |
|
|
2010-09-03 |
|
Mohawk |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 c/g |
Pace |
|
2010-09-03 |
|
Pocono Downs |
|
Pennsylvania Stallion Series 3 year, final |
|
|
2010-09-03 |
|
Tioga Downs |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-09-03 |
|
Umåker |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-09-03 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-09-02 |
|
Mohawk |
|
Champlain Stakes filly |
|
|
2010-09-02 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky
Sire Stakes 2 c/g, elim. |
|
|
2010-09-02 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Sire Stakes 2 filly, elim. |
|
|
2010-09-02 |
|
Vernon Downs |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-09-02 |
|
Vernon
Downs |
|
Miss Versatility Trot |
|
|
2010-09-02 |
|
Vincennes |
|
Prix Jules Thibault |
|
|
2010-09-02 |
|
Vincennes |
|
Prix Legoux-Longpre |
Monté |
|
2010-09-01 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes 2 filly, final |
|
|
2010-09-01 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 3 c/g, elim |
|
|
2010-09-01 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 3 filly, elim |
|
|
2010-09-01 |
|
Monticello |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-09-01 |
|
Vincennes |
|
Prix Guy Le Gonidec |
|
|
2010-08-31 |
|
Waregem |
|
Grote Prijs Stad Waregem |
|
|
2010-08-30 |
|
Bollnäs |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-08-29 |
|
Charlottenlund |
|
Danskt Trav-Derby |
|
|
2010-08-29 |
|
Dannero |
|
Kriteriestoet |
|
|
2010-08-29 |
|
Dannero |
|
STC:s Kallblodiga 5-årsstjärna |
|
|
2010-08-29 |
|
Dannero |
|
Svenskt Kallblodskriterium |
|
|
2010-08-29 |
|
DuQuoin |
|
Darn
Safe |
|
|
2010-08-29 |
|
Harrah's Chester |
|
Maxie Leee Memorial |
|
|
2010-08-29 |
|
Rideau Carleton |
|
Frank Ryan Memorial Trot |
|
|
2010-08-29 |
|
Rockingham |
|
Joseph Carney Memorial |
|
|
2010-08-29 |
|
Tioga Downs |
|
Harry M. Zweig Memorial |
|
|
2010-08-29 |
|
Tioga Downs |
|
Harry M. Zweig Memorial, filly |
|
|
2010-08-29 |
|
Treviso |
|
Gran Premio Citta di Treviso |
|
|
2010-08-29 |
|
Vaggeryd |
|
Smålandsmästaren |
|
|
2010-08-28 |
|
Balmoral Park |
|
American-National 3 c/g |
|
|
2010-08-28 |
|
Balmoral Park |
|
American-National 3 filly |
|
|
2010-08-28 |
|
Bergsåker |
|
Sundsvall Open Trot |
|
|
2010-08-28 |
|
Bergsåker |
|
Svenskt Mästerskap Kallblod |
|
|
2010-08-28 |
|
Bergsåker |
|
V75
Försök |
|
|
2010-08-28 |
|
Cagnes-sur-Mer |
|
G P du Conseil des Alpes
Maritimes |
|
|
2010-08-28 |
|
Cesena |
|
Gran
Premio Memorial Augusto Calzolari |
|
|
2010-08-28 |
|
Charlottenlund |
|
Danskt Hoppe-Derby |
|
|
2010-08-28 |
|
DuQuoin |
|
Shawnee |
|
|
2010-08-28 |
|
Freehold |
|
Cane Pace, elim. |
Pace |
|
2010-08-28 |
|
Jarlsberg |
|
DNTs Hoppeserie |
|
|
2010-08-28 |
|
Jyväskylä |
|
Finskt Kallblodsderby |
|
|
2010-08-28 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-08-28 |
|
Ocean Downs |
|
Maryland
Sire Stake 2 year |
|
|
2010-08-28 |
|
Ocean Downs |
|
Maryland
Sire Stake 3 year |
|
|
2010-08-28 |
|
Vincennes |
|
Prix Provence |
|
|
2010-08-27 |
|
Bergsåker |
|
Breeders' Crown 2-åriga |
|
|
2010-08-27 |
|
Bergsåker |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-08-27 |
|
Bergsåker |
|
Norrlands Treåringselit,
final |
|
|
2010-08-27 |
|
Flamboro Downs |
|
Bud Light Stakes 3 c/g |
|
|
2010-08-27 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes 3 c/g, final |
|
|
2010-08-27 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-08-27 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Stallion Series 2 year filly |
|
|
2010-08-27 |
|
Mohawk |
|
S.B.O.A Stakes |
Pace |
|
2010-08-27 |
|
Mohawk |
|
S.B.O.A Stakes |
|
|
2010-08-27 |
|
Rideau Carleton |
|
OSS Gold, final, 2 c/g |
|
|
2010-08-26 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 2 c/g |
|
|
2010-08-26 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 3 filly |
|
|
2010-08-26 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, final, 2 filly |
|
|
2010-08-26 |
|
Saratoga |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-08-26 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky
Sire Stakes 3 c/g, elim. |
|
|
2010-08-26 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Sire Stakes 3 filly, elim. |
|
|
2010-08-26 |
|
Åby |
|
Counts Pride Pokalen |
|
|
2010-08-26 |
|
Åby |
|
Quick Pay Pokalen |
|
|
2010-08-26 |
|
Åby |
|
The Red Mile |
|
|
2010-08-25 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 2 filly |
|
|
2010-08-25 |
|
Indiana Downs |
|
Circle City, 2 year c/g |
|
|
2010-08-25 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 3 c/g, elim |
|
|
2010-08-25 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 3 filly, elim |
|
|
2010-08-25 |
|
Indiana Downs |
|
Kentuckiana Stallion |
|
|
2010-08-25 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Stallion Series 2 year c/g |
|
|
2010-08-25 |
|
Solvalla |
|
Ibrahim Paschas lopp |
|
|
2010-08-25 |
|
Solvalla |
|
Lime Abbeys lopp |
|
|
2010-08-25 |
|
Vincennes |
|
Prix de Chateau du Loir |
|
|
2010-08-25 |
|
Vincennes |
|
Prix Jockey |
|
|
2010-08-25 |
|
Vincennes |
|
Prix Pierre Gamare |
Monté |
|
2010-08-24 |
|
Jägersro |
|
Derbystoet, uttagningslopp |
|
|
2010-08-24 |
|
Jägersro |
|
Svenskt Travderby, uttagningslopp |
|
|
2010-08-24 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-08-23 |
|
Mohawk |
|
Eternal Camnation |
Pace |
|
2010-08-23 |
|
Mohawk |
|
Nassagaweya |
Pace |
|
2010-08-23 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky
Sire Stakes 2 c/g, elim. |
|
|
2010-08-23 |
|
The Red Mile |
|
Kentucky Sire Stakes 2 filly, elim. |
|
|
2010-08-23 |
|
Vincennes |
|
Prix Guy Deloison |
|
|
2010-08-23 |
|
Vincennes |
|
Prix Herve Ceran-Maillard |
Monté |
|
2010-08-23 |
|
Vincennes |
|
Prix Pierre Plazen |
|
|
2010-08-23 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-08-22 |
|
Duindigt |
|
Nederländskt Derby |
|
|
2010-08-22 |
|
Harrah's Chester |
|
Battle of the Brandywine |
Pace |
|
2010-08-22 |
|
Harrah's Chester |
|
Colonial Trot |
|
|
2010-08-22 |
|
Harrah's Chester |
|
Valley Forge |
Pace |
|
2010-08-22 |
|
Montégeorgio |
|
Gran Premio Basilio Matti |
|
|
2010-08-22 |
|
Raceway Park |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-08-22 |
|
Tioga Downs |
|
Miss Versatility Trot |
|
|
2010-08-21 |
|
Forssa |
|
Tamma Valtikka |
|
|
2010-08-21 |
|
Mohawk |
|
Eternal Camnation |
Pace |
|
2010-08-21 |
|
Mohawk |
|
Nassagaweya |
Pace |
|
2010-08-21 |
|
Montécatini |
|
Gran Premio Nello Bellei |
|
|
2010-08-21 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-08-21 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-08-21 |
|
Sörlandet |
|
Arnt Paulsens Minneslopp |
|
|
2010-08-21 |
|
Sörlandet |
|
Kristen T. Gundersens Äreslöp |
|
|
2010-08-21 |
|
Örebro |
|
Diamantstoet, Final |
|
|
2010-08-21 |
|
Örebro |
|
E3 Korta Öppen Klass |
|
|
2010-08-21 |
|
Örebro |
|
V75
Finaler |
|
|
2010-08-20 |
|
Freehold |
|
Helen Smith Memorial |
|
|
2010-08-20 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 3 c/g |
|
|
2010-08-20 |
|
Harrah's Chester |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-08-20 |
|
Indiana State Fair |
|
Fox Stakes |
Pace |
|
2010-08-20 |
|
Indiana State Fair |
|
Hoosier Stake |
|
|
2010-08-20 |
|
Indiana State Fair |
|
Horseman
Stake 2-Year |
|
|
2010-08-20 |
|
Indiana State Fair |
|
Horseman
Stake 3-Year |
|
|
2010-08-20 |
|
Meadowlands |
|
Golden Girls |
Pace |
|
2010-08-20 |
|
Meadowlands |
|
Sweetheart |
Pace |
|
2010-08-20 |
|
Meadowlands |
|
William Haughton Memorial |
Pace |
|
2010-08-20 |
|
Meadowlands |
|
Woodrow Wilson |
Pace |
|
2010-08-20 |
|
Mohawk |
|
S.B.O.A Stakes, elim |
|
|
2010-08-20 |
|
Montégiorgio |
|
Gran Premio Marche |
|
|
2010-08-20 |
|
Rideau Carleton |
|
OSS Gold, elim. 2 c/g |
|
|
2010-08-20 |
|
Vernon
Downs |
|
Kindergarten Series, colt & geldings |
|
|
2010-08-20 |
|
Vernon
Downs |
|
Kindergarten Series, filly |
|
|
2010-08-20 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-08-20 |
|
Örebro |
|
E3 Consolation |
|
|
2010-08-20 |
|
Örebro |
|
E3 Korta Stoklass |
|
|
2010-08-19 |
|
Bergsåker |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-08-19 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 2 c/g |
|
|
2010-08-19 |
|
Harrah's Chester |
|
Pennsylvania Stallion Series 2 year filly |
|
|
2010-08-19 |
|
Mohawk |
|
Bridger Trotting Series, final |
|
|
2010-08-19 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, elim. 2 filly |
|
|
2010-08-19 |
|
Springfield |
|
Illinois State Fair Stakes 2 year |
|
|
2010-08-19 |
|
Springfield |
|
Illinois State Fair Stakes 3 year filly |
|
|
2010-08-19 |
|
The Red Mile |
|
Moni Maker, final |
|
|
2010-08-18 |
|
Batavia |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-08-18 |
|
Enghien |
|
Prix de Geneve |
|
|
2010-08-18 |
|
Enghien |
|
Prix de la Porte de Versailles |
|
|
2010-08-18 |
|
Enghien |
|
Prix Jean-Luc Lagardere |
|
|
2010-08-18 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 2 filly |
|
|
2010-08-18 |
|
Harrah's Chester |
|
Pennsylvania Stallion Series 2 year c/g |
|
|
2010-08-18 |
|
Solvalla |
|
C.Th. Ericssons Memorial |
|
|
2010-08-18 |
|
Solvalla |
|
Europeiskt Treåringschampionat |
|
|
2010-08-18 |
|
Solvalla |
|
Jubileumspokalen |
|
|
2010-08-18 |
|
Solvalla |
|
Queen L:s lopp |
|
|
2010-08-18 |
|
Solvalla |
|
V75
Försök |
|
|
2010-08-18 |
|
Springfield |
|
Illinois State Fair Stakes 3 year c/g |
|
|
2010-08-17 |
|
Indiana Downs |
|
Circle City, 2 year filly |
|
|
2010-08-17 |
|
Kawartha |
|
Grassroots Series 2 c/g, elim. |
|
|
2010-08-17 |
|
Springfield |
|
Review
Stakes, 2 year |
|
|
2010-08-16 |
|
Springfield |
|
Review
Stakes,3 year |
|
|
2010-08-15 |
|
Flamboro Downs |
|
Confederation Cup |
Pace |
|
2010-08-15 |
|
Flamboro Downs |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 2 c/g |
Pace |
|
2010-08-15 |
|
Flamboro Downs |
|
OSS Gold, final, 3 c/g |
|
|
2010-08-15 |
|
Montécatini |
|
Gran Premio Citta' di Montécatini |
|
|
2010-08-15 |
|
Raceway Park |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-08-15 |
|
Rideau Carleton |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 2 filly |
Pace |
|
2010-08-15 |
|
Tingsryd |
|
Breeders'
Crown, försök |
|
|
2010-08-15 |
|
Tingsryd |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-08-15 |
|
Tingsryd |
|
Klass I,
försök |
|
|
2010-08-15 |
|
Tingsryd |
|
Rekordförsöket |
|
|
2010-08-15 |
|
Tioga Downs |
|
NYSS State Fair 3 filly |
|
|
2010-08-15 |
|
Vasa |
|
Vasabladet Sprintern |
|
|
2010-08-14 |
|
Drammen |
|
DNTs 5-årslöp |
|
|
2010-08-14 |
|
Drammen |
|
Guttorm Brekkes Pokallöp |
|
|
2010-08-14 |
|
Drammen |
|
Nils Brekkes Pokallöp |
|
|
2010-08-14 |
|
Hanover |
|
Grassroots Series 3 c/g, elim. |
|
|
2010-08-14 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, final, 3 filly |
|
|
2010-08-14 |
|
Scarborough |
|
Joe
Ricci Memorial |
|
|
2010-08-14 |
|
Skellefteå |
|
Malmloppet |
|
|
2010-08-14 |
|
Skellefteå |
|
Skellefteå
Krafts Fyraåringspokal |
|
|
2010-08-14 |
|
Skellefteå |
|
Steggbests Minne, Nordisk Elitkamp |
|
|
2010-08-14 |
|
Skellefteå |
|
V75
Försök |
|
|
2010-08-14 |
|
Tammerfors |
|
Tammakriterium |
|
|
2010-08-14 |
|
Tammerfors |
|
Tammer-Ajo |
|
|
2010-08-14 |
|
Tioga Downs |
|
NYSS State Fair 3 c/g |
|
|
2010-08-13 |
|
Flamboro Downs |
|
Grassroots Series 2 filly, elim. |
|
|
2010-08-13 |
|
Freehold |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 3 c/g |
|
|
2010-08-13 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 c/g, elim |
|
|
2010-08-13 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 filly, elim |
|
|
2010-08-13 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 3 filly, elim |
|
|
2010-08-13 |
|
Vernon Downs |
|
NYSS State Fair 2 filly |
|
|
2010-08-12 |
|
Enghien |
|
Prix de la Concorde |
|
|
2010-08-12 |
|
Enghien |
|
Prix de la Porte d'Italie |
|
|
2010-08-12 |
|
Enghien |
|
Prix de Londres |
Monté |
|
2010-08-12 |
|
Mohawk |
|
Bridger
Trotting Series 2nd Leg |
|
|
2010-08-12 |
|
Vernon Downs |
|
NYSS State Fair 2 c/g |
|
|
2010-08-11 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 3 c/g, elim |
|
|
2010-08-11 |
|
Pocono Downs |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-08-11 |
|
Saint-Malo |
|
Grand National du Trot, etapp 8 |
|
|
2010-08-11 |
|
Solvalla |
|
Solvallaserien |
|
|
2010-08-11 |
|
Sudbury |
|
Grassroots Series 3 filly, elim. |
|
|
2010-08-10 |
|
Gävle |
|
E3 Korta
Stoklass, uttagning |
|
|
2010-08-10 |
|
Gävle |
|
E3 Korta Öppen Klass, uttagning |
|
|
2010-08-09 |
|
Mohawk |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 filly |
Pace |
|
2010-08-09 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, final, 2 filly |
|
|
2010-08-09 |
|
Pocono Downs |
|
Pennsylvania Stallion Series 2 year c/g |
|
|
2010-08-08 |
|
Flamboro Downs |
|
OSS Gold, elim. 3 c/g |
|
|
2010-08-08 |
|
Jydsk , Århus |
|
Jydsk
3-årings Grand Prix, h/v |
|
|
2010-08-08 |
|
Jydsk
, Århus |
|
Jydsk 3-årings Grand Prix, ston |
|
|
2010-08-08 |
|
Mons |
|
Grand Prix de Wallonie |
|
|
2010-08-08 |
|
Östersund |
|
Derbystoet Kallblodiga |
|
|
2010-08-08 |
|
Östersund |
|
Svenskt Kallblodsderby |
|
|
2010-08-07 |
|
Cesena |
|
Citta di Cesena |
|
|
2010-08-07 |
|
Enghien |
|
Prix de la Haye |
|
|
2010-08-07 |
|
Enghien |
|
Prix de la Porte Pouchet |
|
|
2010-08-07 |
|
Klosterskogen |
|
A.N. Funnemarks Minneslopp |
|
|
2010-08-07 |
|
Meadowlands |
|
Hambletonian |
|
|
2010-08-07 |
|
Meadowlands |
|
Hambletonian Oaks |
|
|
2010-08-07 |
|
Meadowlands |
|
Lady Liberty |
Pace |
|
2010-08-07 |
|
Meadowlands |
|
Merrie Annabelle |
|
|
2010-08-07 |
|
Meadowlands |
|
Mistletoe Shalee |
Pace |
|
2010-08-07 |
|
Meadowlands |
|
Nat Ray Trot |
|
|
2010-08-07 |
|
Meadowlands |
|
Oliver Wendell Holmes |
Pace |
|
2010-08-07 |
|
Meadowlands |
|
Perretti Farms Matchmaker |
|
|
2010-08-07 |
|
Meadowlands |
|
Peter Haughton Memorial |
|
|
2010-08-07 |
|
Meadowlands |
|
US Pacing Championship |
Pace |
|
2010-08-07 |
|
Mohawk |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 c/g |
Pace |
|
2010-08-07 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, elim. 3 filly |
|
|
2010-08-07 |
|
Pocono Downs |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-08-07 |
|
Saratoga |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-08-07 |
|
Solvalla |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-08-07 |
|
Solvalla |
|
Stoeliten, Handbags lopp |
|
|
2010-08-07 |
|
Solvalla |
|
V75
Försök |
|
|
2010-08-06 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 c/g, elim |
|
|
2010-08-06 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 2 filly, elim |
|
|
2010-08-06 |
|
Meadowlands |
|
Duenna |
|
|
2010-08-06 |
|
Meadowlands |
|
Niatross |
Pace |
|
2010-08-06 |
|
Meadowlands |
|
Townsend
Ackerman |
|
|
2010-08-06 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio State Fairs 2 year c/g |
|
|
2010-08-06 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio State Fairs 3 year c/g |
|
|
2010-08-06 |
|
Tioga Downs |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-08-06 |
|
Visby |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-08-06 |
|
Visby |
|
Gotlandslöpning |
|
|
2010-08-06 |
|
Visby |
|
Klass II, försök |
|
|
2010-08-05 |
|
Garigliano |
|
Campionato Femminile Dei 3 Anni |
|
|
2010-08-05 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 3 c/g, elim |
|
|
2010-08-05 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes 3 filly, elim |
|
|
2010-08-05 |
|
Meadowlands |
|
Countess Adios |
Pace |
|
2010-08-05 |
|
Mohawk |
|
Bridger
Trotting Series 1st Leg |
|
|
2010-08-05 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio State Fairs 2 year filly |
|
|
2010-08-05 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio State Fairs 3 year filly |
|
|
2010-08-05 |
|
Umåker |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-08-04 |
|
Balmoral Park |
|
Plesac
& Fox Valley Evita |
|
|
2010-08-04 |
|
Enghien |
|
Prix du Parc des Princes |
|
|
2010-08-04 |
|
Grand River |
|
OSS Gold, final, 2 c/g |
|
|
2010-08-04 |
|
Pocono Downs |
|
Pennsylvania Stallion Series 2 year filly |
|
|
2010-08-04 |
|
Saratoga |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-08-02 |
|
Grand River |
|
Battle of Waterloo |
Pace |
|
2010-08-02 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, elim. 2 filly |
|
|
2010-08-02 |
|
Åmål |
|
Amatör-SM |
|
|
2010-08-02 |
|
Åmål |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-08-01 |
|
Balmoral Park |
|
Kadabra & Fox Valley Flan |
|
|
2010-08-01 |
|
Berlin-Mariendorf |
|
Tyskt
Travderby |
|
|
2010-08-01 |
|
Biri |
|
Biri Uppfödningslopp |
|
|
2010-08-01 |
|
Biri |
|
Biri Uppfödningslopp Hopper |
|
|
2010-08-01 |
|
Biri |
|
Prinsesse Märtha Louise Pokal |
|
|
2010-08-01 |
|
Biri |
|
Prinsesse Märtha Louise Pokal, hopper |
|
|
2010-08-01 |
|
Enghien |
|
Prix Henri Cravoisier |
|
|
2010-08-01 |
|
Hagmyren |
|
Breeders'
Crown, försök |
|
|
2010-08-01 |
|
Hagmyren |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-08-01 |
|
Mohawk |
|
In Free
Series, final |
|
|
2010-08-01 |
|
Sudbury |
|
Grassroots Series 2 c/g, elim. |
|
|
2010-08-01 |
|
Tioga Downs |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-07-31 |
|
Berlin-Mariendorf |
|
Tyskt Stoderby |
|
|
2010-07-31 |
|
Biri |
|
Norskt Mästerskap |
|
|
2010-07-31 |
|
Bollnäs |
|
Bollnäsloppet |
|
|
2010-07-31 |
|
Bollnäs |
|
Jon Olssons Minne |
|
|
2010-07-31 |
|
Bollnäs |
|
Svenskt Mästerskap, kallblodiga ston |
|
|
2010-07-31 |
|
Bollnäs |
|
V75 Försök |
|
|
2010-07-31 |
|
Enghien |
|
Prix de la Bourse |
|
|
2010-07-31 |
|
Enghien |
|
Prix de la Mediterranee |
|
|
2010-07-31 |
|
Enghien |
|
Prix de Milan |
|
|
2010-07-31 |
|
Hanover |
|
Dream Of Glory, final |
|
|
2010-07-31 |
|
Joensuu |
|
Joensuu
Ajo |
|
|
2010-07-31 |
|
Meadowlands |
|
Hambletonian Oaks, elim. |
|
|
2010-07-31 |
|
Meadowlands |
|
Hambletonian, elim. |
|
|
2010-07-31 |
|
Meadows |
|
Delvin Miller Adios |
Pace |
|
2010-07-31 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-07-31 |
|
Taranto |
|
Citta di
Taranto |
|
|
2010-07-30 |
|
Cagnes-sur-Mer |
|
Prix de la Ville de Cannes |
|
|
2010-07-30 |
|
Meadowlands |
|
Miss Versatility Trot |
|
|
2010-07-30 |
|
Meadowlands |
|
Peter Haughton Memorial, elim. |
|
|
2010-07-30 |
|
Meadows |
|
Arden
Downs, 3 c/g |
|
|
2010-07-30 |
|
Meadows |
|
Arden
Downs, 3 filly |
|
|
2010-07-30 |
|
Northfield Park |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-07-30 |
|
Rideau Carleton |
|
Grassroots Series 2 filly, elim. |
|
|
2010-07-30 |
|
Romme |
|
Rommechansen |
|
|
2010-07-30 |
|
Taranto |
|
Gran
Premio Due Mari |
|
|
2010-07-30 |
|
Vernon Downs |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-07-29 |
|
Harrington |
|
DSBF 3 year, c/g, final |
|
|
2010-07-29 |
|
Harrington |
|
DSBF 3 year, filly, final |
|
|
2010-07-29 |
|
Harrington |
|
DSBF 3-year-Old, final |
Pace |
|
2010-07-29 |
|
Meadowlands |
|
Merrie Annabelle, elim. |
|
|
2010-07-29 |
|
Monticello |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-07-28 |
|
Enghien |
|
Prix de la Chaussee d'Antin |
|
|
2010-07-28 |
|
Enghien |
|
Prix du Medoc |
|
|
2010-07-28 |
|
Grand River |
|
OSS Gold, elim. 2 c/g |
|
|
2010-07-28 |
|
Meadows |
|
Arden
Downs, 2 c/g |
|
|
2010-07-28 |
|
Meadows |
|
Arden
Downs, 2 filly |
|
|
2010-07-28 |
|
Solvalla |
|
Solvallaserien |
|
|
2010-07-28 |
|
Solvalla |
|
Sommarfavoriten |
|
|
2010-07-28 |
|
Solvalla |
|
Sommarfavoriten ston |
|
|
2010-07-27 |
|
Jägersro |
|
Fyraåringspris |
|
|
2010-07-27 |
|
Jägersro |
|
Hugo Åbergs Memorial |
|
|
2010-07-27 |
|
Jägersro |
|
Malmö Stads Pris |
|
|
2010-07-27 |
|
Jägersro |
|
Treåringspris |
|
|
2010-07-27 |
|
Jägersro |
|
V75 Försök |
|
|
2010-07-27 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-07-27 |
|
Östersund |
|
Svenskt Kallblodsderby, uttagning |
|
|
2010-07-26 |
|
Mohawk |
|
In Free
Trotting Series |
|
|
2010-07-26 |
|
Skellefteå |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-07-25 |
|
Axevalla |
|
Slaget Vid Axevalla Hed |
|
|
2010-07-25 |
|
Axevalla |
|
Stochampionatet |
|
|
2010-07-25 |
|
Berlin-Mariendorf |
|
Tyskt Travderby, uttagningslopp |
|
|
2010-07-25 |
|
Charlottenlund |
|
Danskt Mästerskap |
|
|
2010-07-25 |
|
Uleåborg |
|
Kungstravet |
|
|
2010-07-25 |
|
Uleåborg |
|
Kungstravet ston |
|
|
2010-07-24 |
|
Axevalla |
|
Axevallalöpning |
|
|
2010-07-24 |
|
Axevalla |
|
V75 Försök |
|
|
2010-07-24 |
|
Berlin-Mariendorf |
|
Arthur Knaur-Rennen, försök |
|
|
2010-07-24 |
|
Buffalo |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-07-24 |
|
Enghien |
|
Prix de Buenos Aires |
|
|
2010-07-24 |
|
Enghien |
|
Prix de la Porte Montmartre |
|
|
2010-07-24 |
|
Hanover |
|
Dream Of Glory, elim. |
|
|
2010-07-24 |
|
Meadowlands |
|
Tarport Hap |
Pace |
|
2010-07-24 |
|
Mohawk |
|
Armbro Flight Stakes |
|
|
2010-07-24 |
|
Mohawk |
|
Canadian Breeders |
Pace |
|
2010-07-24 |
|
Mohawk |
|
Canadian Breeders |
Pace |
|
2010-07-24 |
|
Mohawk |
|
Canadian Breeders' 3 c/g |
|
|
2010-07-24 |
|
Mohawk |
|
Canadian Breeders' 3 filly |
|
|
2010-07-24 |
|
Mohawk |
|
Maple Leaf Trotting Classic |
|
|
2010-07-24 |
|
Mohawk |
|
Roses Are Red |
Pace |
|
2010-07-24 |
|
Montécatini |
|
Gran Premio Societa di Terme |
|
|
2010-07-24 |
|
Montécatini |
|
Gran Premio Societa di Terme, filly |
|
|
2010-07-24 |
|
Sörlandet |
|
Norskt Mästerskap |
|
|
2010-07-24 |
|
Uleåborg |
|
Kungstravet |
|
|
2010-07-24 |
|
Uleåborg |
|
Kungstravet ston |
|
|
2010-07-23 |
|
Axevalla |
|
Femåringspriset |
|
|
2010-07-23 |
|
Axevalla |
|
Lantmännens Race |
|
|
2010-07-23 |
|
Axevalla |
|
Stayerpriset |
|
|
2010-07-23 |
|
Flamboro Downs |
|
OSS Gold, final, 2 filly |
|
|
2010-07-23 |
|
Saratoga |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-07-22 |
|
Bergsåker |
|
Dam-SM, final |
|
|
2010-07-22 |
|
Bergsåker |
|
Norrlands Grand Prix |
|
|
2010-07-22 |
|
Bergsåker |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-07-22 |
|
Meadowlands |
|
Kindergarten Series, colt & geldings |
|
|
2010-07-21 |
|
Meadowlands |
|
Kindergarten Series, filly |
|
|
2010-07-21 |
|
Montecatini |
|
Gran Premio Federnat |
|
|
2010-07-20 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-07-20 |
|
Pocono Downs |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-07-20 |
|
Sundbyholm |
|
Eskilstuna Fyraåringstest |
|
|
2010-07-19 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Stallion Series 2 year c/g |
|
|
2010-07-19 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, final, 2 c/g |
|
|
2010-07-19 |
|
Pocono Downs |
|
Pennsylvania Stallion Series 3 year filly |
|
|
2010-07-19 |
|
Rättvik |
|
Henning Mårthans Minne |
|
|
2010-07-18 |
|
Balmoral Park |
|
Hanover
Stakes Colt 3 |
|
|
2010-07-18 |
|
Enghien |
|
Prix de Bruxelles |
|
|
2010-07-18 |
|
Enghien |
|
Prix de Rome |
|
|
2010-07-18 |
|
Enghien |
|
Prix du Louvre |
|
|
2010-07-18 |
|
Enghien |
|
Prix du Palais de Chaillot |
|
|
2010-07-18 |
|
Harrah's Chester |
|
Ben Franklin |
Pace |
|
2010-07-18 |
|
Jarlsberg |
|
Anders Jahres Pokallöp |
|
|
2010-07-18 |
|
Jarlsberg |
|
Ulf Thoresens Minneslopp |
|
|
2010-07-18 |
|
Jarlsberg |
|
Ulf Thoresens Minneslopp Hopper |
|
|
2010-07-18 |
|
Tioga Downs |
|
Tompkins-Geees,
3 c/g |
|
|
2010-07-18 |
|
Tioga Downs |
|
Tompkins-Geees,
3 filly |
|
|
2010-07-18 |
|
Trieste |
|
Gran Premio Memorial Giorgio
Jegher |
|
|
2010-07-17 |
|
Jarlsberg |
|
Jarlsbergs Grand Prix Hopper |
|
|
2010-07-17 |
|
Kaustby |
|
Festivaali-Ajo |
|
|
2010-07-17 |
|
Meadowlands |
|
Meadowlands Pace |
Pace |
|
2010-07-17 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes 2 c/g |
|
|
2010-07-17 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes 2 filly |
|
|
2010-07-17 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, 2 c/g |
Pace |
|
2010-07-17 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, 2 filly |
Pace |
|
2010-07-17 |
|
Meadowlands |
|
Stanley Dancer Memorial |
|
|
2010-07-17 |
|
Mohawk |
|
Canadian Breeders' Colt, elim |
|
|
2010-07-17 |
|
Mohawk |
|
Maple Leaf Trotting Classic, elim. |
|
|
2010-07-17 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-07-17 |
|
Årjäng |
|
Dubbelcupen, final |
|
|
2010-07-17 |
|
Årjäng |
|
Erik Perssons Memorial, Dubbelcupen, final |
|
|
2010-07-17 |
|
Årjäng |
|
V75
Försök |
|
|
2010-07-17 |
|
Årjäng |
|
Årjängs Stora Sprinterlopp |
|
|
2010-07-16 |
|
Axevalla |
|
Stochampionatet, uttagningslopp |
|
|
2010-07-16 |
|
Flamboro Downs |
|
OSS Gold, elim. 2 filly |
|
|
2010-07-16 |
|
Jarlsberg |
|
Jarlsbergs Grand Prix |
|
|
2010-07-16 |
|
Kaustby |
|
Pikkupelimanni |
|
|
2010-07-16 |
|
Meadowlands |
|
Delvin Miller Memorial |
|
|
2010-07-16 |
|
Mohawk |
|
Armbro Flight Stakes, elim. |
|
|
2010-07-16 |
|
Mohawk |
|
Canadian Breeders' 3 filly, elim. |
|
|
2010-07-16 |
|
Palermo |
|
Gran Premio Mediterraneo |
|
|
2010-07-16 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-07-15 |
|
Enghien |
|
Prix de L'Opera |
|
|
2010-07-15 |
|
Hiawatha |
|
Grassroots Series 2 c/g, elim. |
|
|
2010-07-15 |
|
Mohawk |
|
Ontario Sires Stakes Gold final. 2 c/g |
Pace |
|
2010-07-15 |
|
Tioga Downs |
|
Tompkins-Geees,
2 Year |
|
|
2010-07-15 |
|
Örebro |
|
Juliloppet |
|
|
2010-07-14 |
|
Balmoral
Park |
|
Hanover
Stakes 3 filly |
|
|
2010-07-14 |
|
Grand River |
|
Grassroots Series 2 filly, elim. |
|
|
2010-07-14 |
|
Solänget |
|
Diamantstoet, Final |
|
|
2010-07-14 |
|
Solänget |
|
Klass II, försök |
|
|
2010-07-14 |
|
Solänget |
|
Silverörnen |
|
|
2010-07-14 |
|
Solänget |
|
STC:s Kallblodiga 3-årsstjärna |
|
|
2010-07-14 |
|
Solänget |
|
Säterbests Minne |
|
|
2010-07-13 |
|
Jägersro |
|
Kraffts Elitserie Final |
|
|
2010-07-12 |
|
Follonica |
|
Gran Premio Citta di Follonica |
|
|
2010-07-12 |
|
Grand River |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 2 filly |
Pace |
|
2010-07-12 |
|
Grand River |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 filly |
Pace |
|
2010-07-12 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, elim. 2 c/g |
|
|
2010-07-12 |
|
Pocono Downs |
|
Reynolds Memorial 3 filly |
|
|
2010-07-11 |
|
Berlin-Mariendorf |
|
Buddenbrock-Rennen |
|
|
2010-07-11 |
|
Boden |
|
Norrlands Treåringselit |
|
|
2010-07-11 |
|
Mikkeli |
|
Eugen Pylvänäisen |
|
|
2010-07-11 |
|
Mikkeli |
|
St.Michel Ajo |
|
|
2010-07-11 |
|
Nyköbing
Falster |
|
Harald Lunds Minneslopp |
|
|
2010-07-11 |
|
Rideau Carleton |
|
Grassroots Series
3 c/g, elim. |
|
|
2010-07-10 |
|
Cesena |
|
Gran Premio Riccardo Grassi |
|
|
2010-07-10 |
|
Enghien |
|
Prix de la Manche |
|
|
2010-07-10 |
|
Georgian Downs |
|
Masters
Trotting Series, final |
|
|
2010-07-10 |
|
Georgian Downs |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 c/g |
Pace |
|
2010-07-10 |
|
Georgian Downs |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 filly |
Pace |
|
2010-07-10 |
|
Georgian Downs |
|
OSS Gold, final, 3 c/g |
|
|
2010-07-10 |
|
Georgian Downs |
|
OSS Gold, final, 3 filly |
|
|
2010-07-10 |
|
Halmstad |
|
Stoeliten |
|
|
2010-07-10 |
|
Halmstad |
|
V75 Försök |
|
|
2010-07-10 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana Sire Stakes 3 c/g |
Pace |
|
2010-07-10 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana
Sire Stakes 3 c/g, final |
|
|
2010-07-10 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana Sire Stakes 3 filly |
Pace |
|
2010-07-10 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana
Sire Stakes 3 filly, final |
|
|
2010-07-10 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana Sire Stakes, horse & gelding, final |
|
|
2010-07-10 |
|
Indiana Downs |
|
Indiana Sire Stakes mare 4 & up |
Pace |
|
2010-07-10 |
|
Meadowlands |
|
Meadowlands Pace, elim. |
Pace |
|
2010-07-10 |
|
Mikkeli |
|
Suurmestaruus Ajo |
|
|
2010-07-10 |
|
Pocono Downs |
|
Reynolds Memorial 2 filly |
|
|
2010-07-10 |
|
Vichy |
|
Grand Chelem, final |
|
|
2010-07-10 |
|
Vichy |
|
Grand Prix du Conseil
Municipal |
|
|
2010-07-10 |
|
Yonkers |
|
Hudson filly Trot |
|
|
2010-07-10 |
|
Yonkers |
|
Yonkers Trot |
|
|
2010-07-09 |
|
Halmstad |
|
Stosprintern |
|
|
2010-07-08 |
|
Enghien |
|
Prix de la Porte de Charenton |
|
|
2010-07-08 |
|
Halmstad |
|
Sprintermästaren |
|
|
2010-07-08 |
|
Halmstad |
|
Stayermästaren |
|
|
2010-07-08 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 2 c/g |
|
|
2010-07-08 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 c/g |
|
|
2010-07-07 |
|
Buffalo |
|
New York Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-07-07 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 2 filly |
|
|
2010-07-07 |
|
Pocono Downs |
|
Reynolds Memorial 3 Colt |
|
|
2010-07-07 |
|
Åmål |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-07-07 |
|
Åmål |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-07-07 |
|
Åmål |
|
Klass I, försök |
|
|
2010-07-07 |
|
Åmål |
|
Ändå Något |
|
|
2010-07-06 |
|
Bollnäs |
|
Bengt Ivarssons Minne |
|
|
2010-07-06 |
|
Bollnäs |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-07-06 |
|
Bollnäs |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-07-06 |
|
Bollnäs |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-07-06 |
|
Bollnäs |
|
Prinsessan Madeleines Pokal |
|
|
2010-07-06 |
|
Pocono Downs |
|
Reynolds Memorial 2 Colt |
|
|
2010-07-05 |
|
Hagmyren |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-07-05 |
|
Hagmyren |
|
Linje 5 |
|
|
2010-07-04 |
|
Clinton |
|
Grassroots Series 3 filly, elim. |
|
|
2010-07-04 |
|
Forus |
|
Forus Maraton |
|
|
2010-07-04 |
|
Forus |
|
Forus Open |
|
|
2010-07-04 |
|
Forus |
|
Gaute Gudmestads Äreslöp |
|
|
2010-07-04 |
|
Forus |
|
Rex Rodneys Ärespris |
|
|
2010-07-04 |
|
Goshen |
|
NYSS State Fair 3 c/g |
|
|
2010-07-04 |
|
Goshen |
|
NYSS State Fair 3 filly |
|
|
2010-07-04 |
|
Groningen |
|
Sweepstakes, merries |
|
|
2010-07-04 |
|
Groningen |
|
Sweepstekes, hengsten |
|
|
2010-07-04 |
|
Harrah's Chester |
|
Betsy Ross, final |
Pace |
|
2010-07-04 |
|
Jydsk
, Århus |
|
Jydsk 4-årings Grand Prix |
|
|
2010-07-04 |
|
Lahti |
|
Suur-Hollola-Ajo |
|
|
2010-07-04 |
|
Scioto Downs |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-07-03 |
|
Enghien |
|
Prix de Berlin |
|
|
2010-07-03 |
|
Enghien |
|
Prix de Washington |
|
|
2010-07-03 |
|
Forus |
|
DNTs Hoppeserie |
|
|
2010-07-03 |
|
Georgian Downs |
|
OSS Gold, elim. 3 c/g |
|
|
2010-07-03 |
|
Georgian Downs |
|
OSS Gold, elim. 3 filly |
|
|
2010-07-03 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana Sire Stakes, horse & gelding, elim |
|
|
2010-07-03 |
|
Jydsk
, Århus |
|
Jydsk 4-årings Hoppe Grand Prix |
|
|
2010-07-03 |
|
Lahti |
|
Suur-Hollola-Ajo, kallblod |
|
|
2010-07-03 |
|
Meadowlands |
|
Historic Jersey Cup |
Pace |
|
2010-07-03 |
|
Meadowlands |
|
Titan Cup |
|
|
2010-07-03 |
|
Northfield Park |
|
Battle of Lake Erie |
Pace |
|
2010-07-03 |
|
Northfield Park |
|
Ohio Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-07-03 |
|
Sundbyholm |
|
Diamantstoet, Final |
|
|
2010-07-03 |
|
Sundbyholm |
|
E3 Långa Öppen Klass |
|
|
2010-07-03 |
|
Sundbyholm |
|
Gulddivisionen, final |
|
|
2010-07-03 |
|
Sundbyholm |
|
Mälarpriset |
|
|
2010-07-03 |
|
Sundbyholm |
|
V75 Finaler |
|
|
2010-07-03 |
|
Yonkers |
|
Hudson Filly Trot, elim. |
|
|
2010-07-03 |
|
Yonkers |
|
Yonkers Trot, elim. |
|
|
2010-07-02 |
|
Goshen |
|
Landmark
Stake, 3-Year-Old |
|
|
2010-07-02 |
|
Meadowlands |
|
Coaching Club Trotting Oaks |
|
|
2010-07-02 |
|
Meadowlands |
|
Historic Dickerson Cup |
|
|
2010-07-02 |
|
Meadowlands |
|
Ladyship Stakes |
Pace |
|
2010-07-02 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 2 filly |
|
|
2010-07-02 |
|
Sundbyholm |
|
E3 Consolation |
|
|
2010-07-02 |
|
Sundbyholm |
|
E3 Långa Stoklass |
|
|
2010-07-01 |
|
Enghien |
|
Prix de Plaisance |
|
|
2010-07-01 |
|
Georgian Downs |
|
Masters
Trotting Series 1st Leg |
|
|
2010-07-01 |
|
Meadowlands |
|
Harriman Challenge Cup |
|
|
2010-07-01 |
|
Åby |
|
Henning Kraffts Minne |
|
|
2010-06-30 |
|
Lindesberg |
|
Bergslagsloppet |
|
|
2010-06-30 |
|
Lindesberg |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-06-30 |
|
Lindesberg |
|
Klass II, försök |
|
|
2010-06-30 |
|
Meadowlands |
|
Acorn |
|
|
2010-06-30 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-06-30 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Stallion Series 2 year filly |
|
|
2010-06-29 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Stallion Series 3 year filly |
|
|
2010-06-29 |
|
Tor
di Valle |
|
Gran Premio Antonio Carena |
|
|
2010-06-29 |
|
Tor
di Valle |
|
Gran Premio Tino Triossi |
|
|
2010-06-29 |
|
Vincennes |
|
Prix Paul Delanoe |
Monté |
|
2010-06-28 |
|
Halmstad |
|
Stosprintern, uttagningslopp |
|
|
2010-06-27 |
|
Agnano |
|
Citta di Napoli |
|
|
2010-06-27 |
|
Agnano |
|
Citta di Napoli, filly |
|
|
2010-06-27 |
|
Duindigt |
|
Grote Prijs der Lage Landen |
|
|
2010-06-27 |
|
Kalmar |
|
Kalmarsundspokalen |
|
|
2010-06-27 |
|
Kalmar |
|
Kalmarsundsstayern |
|
|
2010-06-27 |
|
Kalmar |
|
V75 Försök |
|
|
2010-06-27 |
|
Leangen |
|
Trönderlagspokalen |
|
|
2010-06-27 |
|
Rideau Carleton |
|
Des Smith Classic |
Pace |
|
2010-06-27 |
|
Rovaniemi |
|
Juhannusmaili |
|
|
2010-06-27 |
|
Rovaniemi |
|
Kirppu-Ajo |
|
|
2010-06-26 |
|
Enghien |
|
Prix de New York |
|
|
2010-06-26 |
|
Enghien |
|
Prix des Invalides |
|
|
2010-06-26 |
|
Hoosier Park |
|
Dan Patch |
Pace |
|
2010-06-26 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana Sire Stakes 3 c/g, elim |
|
|
2010-06-26 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana Sire Stakes 3 filly, elim |
|
|
2010-06-26 |
|
Kawartha |
|
Grassroots Series 3 c/g, elim. |
|
|
2010-06-26 |
|
Leangen |
|
Alm Rau Jos Äreslöp |
|
|
2010-06-26 |
|
Leangen |
|
Shan Rags Äreslopp |
|
|
2010-06-26 |
|
Leangen |
|
Tamin Sandys Äreslopp |
|
|
2010-06-26 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-06-26 |
|
Mohawk |
|
Elegantimage Stakes |
|
|
2010-06-26 |
|
Mohawk |
|
Fan Hanover |
Pace |
|
2010-06-26 |
|
Mohawk |
|
Goodtimes Stake |
|
|
2010-06-26 |
|
Mohawk |
|
North America Cup |
Pace |
|
2010-06-26 |
|
Rättvik |
|
Breeders' Crown, försök |
|
|
2010-06-26 |
|
Rättvik |
|
Midsommarloppet |
|
|
2010-06-26 |
|
Skellefteå |
|
Midsommarkransen |
|
|
2010-06-26 |
|
Skellefteå |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-06-26 |
|
Skellefteå |
|
Norrlands Grand Prix, försök, ston |
|
|
2010-06-26 |
|
Skellefteå |
|
Norrlands Treåringselit |
|
|
2010-06-26 |
|
Skellefteå |
|
Sprinterpokalen |
|
|
2010-06-26 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-06-25 |
|
Meadowlands |
|
Titan Cup, elim |
|
|
2010-06-25 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Stallion Series 3 year c/g |
|
|
2010-06-25 |
|
Mohawk |
|
Elegantimage Stakes, consolation |
|
|
2010-06-25 |
|
Mohawk |
|
Goodtimes
Stake, consolation |
|
|
2010-06-25 |
|
Vernon Downs |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-06-25 |
|
Årjäng |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-06-24 |
|
Dannero |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-06-24 |
|
Dannero |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-06-24 |
|
Dannero |
|
Midnattspokalen |
|
|
2010-06-24 |
|
Dannero |
|
Midnattspokalen, kallblod |
|
|
2010-06-24 |
|
Dannero |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-06-24 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 2 c/g |
|
|
2010-06-24 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 2 filly |
|
|
2010-06-23 |
|
Florens |
|
Gran Premio Etruria |
|
|
2010-06-23 |
|
Harrah's Chester |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-06-23 |
|
Reims |
|
Grand National du Trot, etapp 7 |
|
|
2010-06-23 |
|
Solvalla |
|
Solvallaserien |
|
|
2010-06-23 |
|
Solvalla |
|
Sverigeloppet |
|
|
2010-06-23 |
|
Solvalla |
|
Sverigeloppet Monté |
Monté |
|
2010-06-22 |
|
Bergsåker |
|
E3 Långa Stoklass, uttagning |
|
|
2010-06-22 |
|
Bergsåker |
|
E3 Långa Öppen Klass, uttagning |
|
|
2010-06-21 |
|
Vichy |
|
Grand Chelem, etapp 2 |
|
|
2010-06-20 |
|
Arvika |
|
Arvikas Jubileumslopp |
|
|
2010-06-20 |
|
Arvika |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-06-20 |
|
Florens |
|
Gran Premio Duomo |
|
|
2010-06-20 |
|
Harrah's Chester |
|
Pennsylvania Stallion Series 3 year filly |
|
|
2010-06-20 |
|
Harrington |
|
DSBF, elim. 3 year, c/g |
|
|
2010-06-20 |
|
Harrington |
|
DSBF, elim. 3 year, filly |
|
|
2010-06-20 |
|
Krieau,
Wien |
|
Österrikiska Derbyt |
|
|
2010-06-20 |
|
Vincennes |
|
Prix Albert Viel |
|
|
2010-06-20 |
|
Vincennes |
|
Prix de Grasse |
|
|
2010-06-20 |
|
Vincennes |
|
Prix de Grosbois |
|
|
2010-06-20 |
|
Vincennes |
|
Prix d'Essai |
Monté |
|
2010-06-20 |
|
Vincennes |
|
Prix du President de la
Republique |
Monté |
|
2010-06-20 |
|
Vincennes |
|
Prix Raymond Fouard |
|
|
2010-06-20 |
|
Vincennes |
|
Prix Rene Balliere |
|
|
2010-06-20 |
|
Vincennes |
|
Prix Xavier de Saint Palais |
Monté |
|
2010-06-19 |
|
Boden |
|
Fördel Boden |
|
|
2010-06-19 |
|
Boden |
|
Norrbottens Stora Pris |
|
|
2010-06-19 |
|
Boden |
|
V75 Försök |
|
|
2010-06-19 |
|
Buffalo |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-06-19 |
|
Drammen |
|
H.K.H Kronprins Haakans Pokal |
|
|
2010-06-19 |
|
Kouvola |
|
Kymi Grand Prix |
|
|
2010-06-19 |
|
Mohawk |
|
Goodtimes
Stake, elim. |
|
|
2010-06-19 |
|
Mohawk |
|
North America Cup, elim. |
Pace |
|
2010-06-18 |
|
Axevalla |
|
Test till Stochampionatet |
|
|
2010-06-18 |
|
Kalmar |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-06-18 |
|
Mohawk |
|
Elegantimage Stakes, elim. |
|
|
2010-06-18 |
|
Vincennes |
|
Prix Tolosa |
|
|
2010-06-16 |
|
Buffalo |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-06-16 |
|
Solvalla |
|
Iata Källs lopp |
|
|
2010-06-15 |
|
Vincennes |
|
Prix Jean Paul Fairand |
Monté |
|
2010-06-14 |
|
Pocono Downs |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-06-13 |
|
Agnano |
|
Regione Campania |
|
|
2010-06-13 |
|
Charlottenlund |
|
Copenhagen Cup |
|
|
2010-06-13 |
|
Charlottenlund |
|
Copenhagen Open |
|
|
2010-06-13 |
|
Charlottenlund |
|
Fyraåringseliten |
|
|
2010-06-13 |
|
Charlottenlund |
|
Treåringseliten |
|
|
2010-06-13 |
|
Harrington |
|
DSBF, elim. 3 year, c/g |
|
|
2010-06-13 |
|
Harrington |
|
DSBF, elim. 3 year, filly |
|
|
2010-06-13 |
|
Tioga Downs |
|
Bettor's Delight |
Pace |
|
2010-06-12 |
|
Bergen |
|
Ketil Hansens Minneslopp |
|
|
2010-06-12 |
|
Bergen |
|
Kong Olav V's Äreslopp |
|
|
2010-06-12 |
|
Meadowlands |
|
Miss New Jersey |
Pace |
|
2010-06-12 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Classic |
Pace |
|
2010-06-12 |
|
Meadowlands |
|
New
Jersey Sire Stakes, final 3 c/g |
|
|
2010-06-12 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, final 3 filly |
|
|
2010-06-12 |
|
Mohawk |
|
Burlington Stakes |
Pace |
|
2010-06-12 |
|
Pocono Downs |
|
Pennsylvania Stallion Series 3 year c/g |
|
|
2010-06-12 |
|
San
Siro |
|
Gran Premio Nazionale |
|
|
2010-06-12 |
|
San
Siro |
|
Gran Premio Nazionale, filly |
|
|
2010-06-12 |
|
Vincennes |
|
Prix du Quercy |
|
|
2010-06-12 |
|
Vincennes |
|
Prix Louis Jariel |
|
|
2010-06-12 |
|
Ylivieska |
|
Malja Ajo |
|
|
2010-06-12 |
|
Yonkers |
|
Art Rooney, final |
Pace |
|
2010-06-12 |
|
Yonkers |
|
Lismore, final |
Pace |
|
2010-06-12 |
|
Östersund |
|
Jämtlands Stora Pris |
|
|
2010-06-12 |
|
Östersund |
|
Storsjöpokalen |
|
|
2010-06-12 |
|
Östersund |
|
Sven O Perssons Minne, Nordisk Elitkamp |
|
|
2010-06-12 |
|
Östersund |
|
V75 Försök |
|
|
2010-06-11 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana Sire Stakes 3 c/g, elim |
|
|
2010-06-11 |
|
Hoosier Park |
|
Indiana Sire Stakes 3 filly, elim |
|
|
2010-06-11 |
|
Mohawk |
|
Casual Breeze |
|
|
2010-06-11 |
|
Östersund |
|
Breeders' Crown, försök |
|
|
2010-06-11 |
|
Östersund |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-06-11 |
|
Östersund |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-06-11 |
|
Östersund |
|
Östersunds Stora Stayerlopp |
|
|
2010-06-10 |
|
Hiawatha |
|
Grassroots Series 3 filly, elim. |
|
|
2010-06-10 |
|
Vichy |
|
Grand Chelem, etapp 1 |
|
|
2010-06-09 |
|
Laval |
|
Grand National du Trot, etapp 6 |
|
|
2010-06-09 |
|
Monticello |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-06-09 |
|
Solvalla |
|
Krevadpokalen |
|
|
2010-06-08 |
|
Jägersro |
|
Derby Trial |
|
|
2010-06-08 |
|
Vincennes |
|
Prix Caecilia |
|
|
2010-06-08 |
|
Vincennes |
|
Prix Perseus |
Monté |
|
2010-06-07 |
|
Mantorp |
|
Ina Scots Ära |
|
|
2010-06-07 |
|
Mantorp |
|
Klass I, försök |
|
|
2010-06-07 |
|
Yonkers |
|
New York Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-06-06 |
|
Axevalla |
|
Guldstoet |
|
|
2010-06-06 |
|
Axevalla |
|
Kronprinsessan Victorias lopp |
|
|
2010-06-06 |
|
Axevalla |
|
Test till Stochampionatet |
|
|
2010-06-06 |
|
Duindigt |
|
Gouden Zweep |
|
|
2010-06-06 |
|
Tioga Downs |
|
Artiscape |
Pace |
|
2010-06-05 |
|
Klosterskogen |
|
Klosterskogens Uppfödningslopp |
|
|
2010-06-05 |
|
Klosterskogen |
|
Klosterskogens Uppfödningslopp Kb. |
|
|
2010-06-05 |
|
Pocono Downs |
|
James M. Lynch Memorial |
Pace |
|
2010-06-05 |
|
Rättvik |
|
Ego Boys Minne |
|
|
2010-06-05 |
|
Rättvik |
|
Siljansloppet |
|
|
2010-06-05 |
|
Rättvik |
|
V75 Försök |
|
|
2010-06-04 |
|
Bollnäs |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-06-04 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 3 c/g |
|
|
2010-06-04 |
|
Meadows |
|
Currier And Ives |
|
|
2010-06-04 |
|
Tornio |
|
Midnight Cup |
|
|
2010-06-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Chambon P |
|
|
2010-06-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Lavater |
Monté |
|
2010-06-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Pythia |
|
|
2010-06-03 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 3 filly |
|
|
2010-06-03 |
|
Meadows |
|
Currier And Ives, filly |
|
|
2010-06-03 |
|
Skellefteå |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-06-03 |
|
Skellefteå |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-06-02 |
|
Balmoral Park |
|
Cardinal,
final 3 c/g |
|
|
2010-06-02 |
|
Bologna |
|
Gran Premio Della Repubblica |
|
|
2010-06-02 |
|
Vaggeryd |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-06-02 |
|
Vaggeryd |
|
Klass II, försök |
|
|
2010-06-01 |
|
Forus |
|
Stavangerlöpet |
|
|
2010-06-01 |
|
Vincennes |
|
Prix Victor Cavey |
Monté |
|
2010-05-31 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, final, 3 c/g |
|
|
2010-05-31 |
|
Romme |
|
Sleipner Cup, final |
|
|
2010-05-31 |
|
Vernon Downs |
|
Empire Breeders Classic |
|
|
2010-05-30 |
|
Balmoral Park |
|
Violet 3
filly |
|
|
2010-05-30 |
|
Flamboro Downs |
|
Bud Light Stakes 3 filly |
|
|
2010-05-30 |
|
Solvalla |
|
Elitkampen |
|
|
2010-05-30 |
|
Solvalla |
|
Elitloppet |
|
|
2010-05-30 |
|
Solvalla |
|
Fyraåringseliten |
|
|
2010-05-30 |
|
Solvalla |
|
Fyraåringseliten ston |
|
|
2010-05-30 |
|
Solvalla |
|
Montéeliten |
Monté |
|
2010-05-30 |
|
Solvalla |
|
Treåringseliten |
|
|
2010-05-30 |
|
Solvalla |
|
Treåringseliten ston |
|
|
2010-05-30 |
|
Tioga Downs |
|
Empire Breeders Classic |
Pace |
|
2010-05-30 |
|
Trieste |
|
Premio Presidente della
Repubblica |
|
|
2010-05-29 |
|
Aversa |
|
Gaetano Stabile |
|
|
2010-05-29 |
|
Enghien |
|
Prix de l'Obelisque |
|
|
2010-05-29 |
|
Georgian
Downs |
|
Earl Rowe Memorial |
|
|
2010-05-29 |
|
Georgian
Downs |
|
Upper Canada Cup |
Pace |
|
2010-05-29 |
|
Hoosier
Park |
|
Hoosier Cup |
Pace |
|
2010-05-29 |
|
Hoosier
Park |
|
Indiana Sire Stakes 3 c/g, elim |
|
|
2010-05-29 |
|
Hoosier
Park |
|
Indiana Sire Stakes 3 filly, elim |
|
|
2010-05-29 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, 3 c/g |
Pace |
|
2010-05-29 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, 3 filly |
Pace |
|
2010-05-29 |
|
Solvalla |
|
Harper Hanovers lopp |
|
|
2010-05-29 |
|
Solvalla |
|
Lady Snärts lopp, Stoeliten |
|
|
2010-05-29 |
|
Solvalla |
|
Sweden Cup |
|
|
2010-05-29 |
|
Solvalla |
|
V75 Finaler |
|
|
2010-05-28 |
|
Hagmyren |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-05-28 |
|
Hagmyren |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-05-28 |
|
Hagmyren |
|
Norrlands Treåringselit |
|
|
2010-05-28 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 3 c/g |
|
|
2010-05-28 |
|
Western
Fair |
|
City of London |
|
|
2010-05-28 |
|
Western
Fair |
|
Molson Pace, final |
Pace |
|
2010-05-28 |
|
Western Fair |
|
Ontario Sires Stakes Gold final, 3 filly |
Pace |
|
2010-05-28 |
|
Vincennes |
|
Prix Constellation |
|
|
2010-05-28 |
|
Vincennes |
|
Prix du Crepuscule |
|
|
2010-05-28 |
|
Vincennes |
|
Prix Ozo |
|
|
2010-05-27 |
|
Harrah's
Chester |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-05-27 |
|
Meadowlands |
|
New Jersey Sire Stakes, elim 3 filly |
|
|
2010-05-27 |
|
Åby |
|
Breeders' Crown, försök |
|
|
2010-05-26 |
|
Harrah's
Chester |
|
Pennsylvania Stallion Series 3 year c/g |
|
|
2010-05-26 |
|
La
Capelle |
|
Grand National du Trot, etapp 5 |
|
|
2010-05-26 |
|
Western
Fair |
|
Grassroots Series 3 c/g, elim. |
|
|
2010-05-25 |
|
Solänget |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-05-25 |
|
Solänget |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-05-25 |
|
Solänget |
|
Norrlands Treåringselit |
|
|
2010-05-25 |
|
Vincennes |
|
Prix Camilla |
|
|
2010-05-25 |
|
Vincennes |
|
Prix Firmament |
|
|
2010-05-25 |
|
Vincennes |
|
Prix Heraclite |
|
|
2010-05-25 |
|
Vincennes |
|
Prix Kalmia |
|
|
2010-05-23 |
|
Billund |
|
Sprintermesteren |
|
|
2010-05-23 |
|
Bollnäs |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-05-23 |
|
Bollnäs |
|
Sleipner Cup, försök |
|
|
2010-05-23 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, elim. 3 c/g |
|
|
2010-05-23 |
|
Mohawk |
|
OSS Gold, final, 3 filly |
|
|
2010-05-22 |
|
Kuopio |
|
Savo-Ajo |
|
|
2010-05-22 |
|
Kuopio |
|
Tapiola Cup |
|
|
2010-05-22 |
|
Northfield
Park |
|
Courageous Lady |
Pace |
|
2010-05-22 |
|
Pocono
Downs |
|
Max Hempt Memorial |
Pace |
|
2010-05-22 |
|
Solvalla |
|
Gulddivisionen Final |
|
|
2010-05-22 |
|
Solvalla |
|
V75 Försök |
|
|
2010-05-22 |
|
Vernon
Downs |
|
Empire Breeders Classic, elim. |
|
|
2010-05-21 |
|
Kuopio |
|
Kuopio Stakes |
|
|
2010-05-21 |
|
Meadowlands |
|
Mr Muscleman, final |
|
|
2010-05-21 |
|
Vincennes |
|
Prix Jacques de Saint Sauveur |
|
|
2010-05-20 |
|
Meadowlands |
|
Windylane Hanover, final |
|
|
2010-05-19 |
|
Caen |
|
Prix des Ducs de Normandie |
|
|
2010-05-19 |
|
Caen |
|
Prix Henri Balliere |
Monté |
|
2010-05-19 |
|
Caen |
|
Saint-Leger des Trotteurs |
Monté |
|
2010-05-19 |
|
Solvalla |
|
Solvallaserien |
|
|
2010-05-19 |
|
Solvalla |
|
Vårfavoriten |
|
|
2010-05-19 |
|
Solvalla |
|
Vårfavoriten ston |
|
|
2010-05-19 |
|
Western
Fair |
|
Grassroots Series 3 filly, elim. |
|
|
2010-05-18 |
|
Axevalla |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-05-18 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 3 c/g |
|
|
2010-05-17 |
|
Färjestad |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-05-17 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Stallion Series 3 year c/g |
|
|
2010-05-17 |
|
Woodbine |
|
OSS Gold, elim. 3 filly |
|
|
2010-05-16 |
|
Bjerke |
|
3 års Elite |
|
|
2010-05-16 |
|
Bjerke |
|
4 års Elite |
|
|
2010-05-16 |
|
Bjerke |
|
4-5 års Elite ston |
|
|
2010-05-16 |
|
Bjerke |
|
Alm Svartens Äreslöp |
|
|
2010-05-16 |
|
Bjerke |
|
Bjerke Cup |
|
|
2010-05-16 |
|
Bjerke |
|
Oslo Grand Prix |
|
|
2010-05-16 |
|
Bjerke |
|
Rikstotons Europamatch |
|
|
2010-05-16 |
|
Bjerke |
|
Stayerlöp |
|
|
2010-05-16 |
|
Modena |
|
Gran Premio Carlo Cacciari,
filly |
|
|
2010-05-16 |
|
Modena |
|
Gran Premio Tito Giovanardi |
|
|
2010-05-15 |
|
Bjerke |
|
Spenters Äreslöp |
|
|
2010-05-15 |
|
Dannero |
|
Norrlands Treåringselit |
|
|
2010-05-15 |
|
Dannero |
|
STC:s Guldtäcke |
|
|
2010-05-15 |
|
Dannero |
|
V75 Försök |
|
|
2010-05-15 |
|
Dannero |
|
Ådalspriset |
|
|
2010-05-15 |
|
Jyväskylä |
|
Killerin Eliitti |
|
|
2010-05-15 |
|
Meadowlands |
|
Arthur J. Cutler Memorial |
|
|
2010-05-15 |
|
Meadowlands |
|
Graduate |
Pace |
|
2010-05-15 |
|
Palermo |
|
Regione Sicilia |
|
|
2010-05-15 |
|
Vernon
Downs |
|
John Simpson Memorial 3 year c/g |
|
|
2010-05-15 |
|
Vernon
Downs |
|
John Simpson Memorial 3 year filly |
|
|
2010-05-15 |
|
Vincennes |
|
Prix du Gatinais |
|
|
2010-05-15 |
|
Vincennes |
|
Prix du Perreux |
|
|
2010-05-15 |
|
Vincennes |
|
Prix Guillaume de Bellaigue |
Monté |
|
2010-05-14 |
|
Romme |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-05-14 |
|
Östersund |
|
Sleipner Cup, försök |
|
|
2010-05-13 |
|
Meadowlands |
|
Mr Muscleman, 2nd Leg |
|
|
2010-05-13 |
|
Meadowlands |
|
Windylane Hanover, 2nd Leg |
|
|
2010-05-13 |
|
Åby |
|
Algot Scotts Minne |
|
|
2010-05-13 |
|
Åby |
|
Drottning Silvias Pokal |
|
|
2010-05-13 |
|
Åby |
|
Konung Gustav V:s Pokal |
|
|
2010-05-13 |
|
Åby |
|
Lovely Godivas lopp |
|
|
2010-05-13 |
|
Åby |
|
V75 Försök |
|
|
2010-05-12 |
|
Solvalla |
|
Elittestet, Meadow Roads lopp |
|
|
2010-05-12 |
|
Solvalla |
|
Walter Lundbergs Memorial |
|
|
2010-05-11 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Sire Stakes, elim. 3 filly |
|
|
2010-05-11 |
|
Vincennes |
|
Prix Fama |
|
|
2010-05-10 |
|
Bollnäs |
|
Sleipner Cup, försök |
|
|
2010-05-10 |
|
Meadows |
|
Pennsylvania Stallion Series 3 year filly |
|
|
2010-05-09 |
|
Montégeorgio |
|
Gran Premio San Paolo |
|
|
2010-05-09 |
|
Solvalla |
|
Karl-Gösta Fylkings Minneslopp |
|
|
2010-05-08 |
|
Freehold |
|
Dexter Cup |
|
|
2010-05-08 |
|
Gävle |
|
Mjölkloppet |
|
|
2010-05-08 |
|
Gävle |
|
V75 Försök |
|
|
2010-05-08 |
|
Meadowlands |
|
Berry's Creek |
Pace |
|
2010-05-08 |
|
Uleåborg |
|
Number One |
|
|
2010-05-08 |
|
Vincennes |
|
Criterium des 4 ans |
|
|
2010-05-08 |
|
Vincennes |
|
Prix Albert Demarcq |
|
|
2010-05-08 |
|
Vincennes |
|
Prix de Combree |
|
|
2010-05-08 |
|
Vincennes |
|
Prix de Faulquemont |
|
|
2010-05-08 |
|
Vincennes |
|
Prix du Rouergue |
|
|
2010-05-08 |
|
Vincennes |
|
Prix Jean Gauvreau |
Monté |
|
2010-05-07 |
|
Freehold |
|
Lady Suffolk |
|
|
2010-05-07 |
|
Meadowlands |
|
Arthur J. Cutler Memorial, elim |
|
|
2010-05-07 |
|
Vincennes |
|
Prix Kerjacques |
|
|
2010-05-06 |
|
Meadowlands |
|
Mr Muscleman, 1st Leg |
|
|
2010-05-06 |
|
Meadowlands |
|
Windylane Hanover, 1st Leg |
|
|
2010-05-06 |
|
Woodbine |
|
Princess Series, final |
Pace |
|
2010-05-06 |
|
Östersund |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-05-06 |
|
Östersund |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-05-05 |
|
Lyon-Parilly |
|
Grand Prix du Centre Est |
|
|
2010-05-05 |
|
Solvalla |
|
Gay Noons lopp |
|
|
2010-05-05 |
|
Solvalla |
|
Juliennes lopp |
|
|
2010-05-05 |
|
Solvalla |
|
Victory Tillys lopp |
|
|
2010-05-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Rene Palyart |
Monté |
|
2010-05-02 |
|
Agnano |
|
Gran Premio Della Lotteria |
|
|
2010-05-02 |
|
Agnano |
|
Gran Premio Della Lotteria, consolazione |
|
|
2010-05-02 |
|
Argentan |
|
Cri. de Vitesse de Basse Normandie |
|
|
2010-05-02 |
|
Vermo |
|
Finlandia-Ajo |
|
|
2010-05-02 |
|
Vermo |
|
Glenn Kosmos Memorial |
|
|
2010-05-02 |
|
Vermo |
|
Seppeleajo |
|
|
2010-05-02 |
|
Vermo |
|
Tähtisprintteri |
|
|
2010-05-01 |
|
Biri |
|
DNT:s Vårserie, final |
|
|
2010-05-01 |
|
Freehold |
|
Dexter Cup, elim. |
|
|
2010-05-01 |
|
Gelsenkirchen |
|
Grosser Preis von Bild |
|
|
2010-05-01 |
|
Padova |
|
Elwood Medium |
|
|
2010-05-01 |
|
Yonkers |
|
Blue Chip Matchmaker, final |
Pace |
|
2010-05-01 |
|
Yonkers |
|
George Morton Levy, final |
Pace |
|
2010-05-01 |
|
Örebro |
|
Enoch Karlssons Minneslopp, Stoeliten |
|
|
2010-05-01 |
|
Örebro |
|
Orebro Intn'l |
|
|
2010-05-01 |
|
Örebro |
|
V75 Försök |
|
|
2010-04-30 |
|
Agnano |
|
Gran Premio Castel Dell'Ovo |
|
|
2010-04-30 |
|
Agnano |
|
Gran Premio Maschio Angioino |
|
|
2010-04-30 |
|
Bergsåker |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-04-30 |
|
Meadowlands |
|
Hiram Woodruff, final |
|
|
2010-04-30 |
|
Vincennes |
|
Prix Antigone |
Monté |
|
2010-04-29 |
|
Meadows |
|
Hidden Viggorish |
|
|
2010-04-29 |
|
Åby |
|
Drottning Silvias Pokal, uttagning |
|
|
2010-04-29 |
|
Åby |
|
Klass I,
försök |
|
|
2010-04-29 |
|
Åby |
|
Konung Gustav V:s Pokal, uttagning |
|
|
2010-04-28 |
|
Agen |
|
Grand National du Trot, etapp 4 |
|
|
2010-04-28 |
|
Solvalla |
|
Elittestet, The Onions lopp |
|
|
2010-04-28 |
|
Solvalla |
|
Scarlet Knights lopp |
|
|
2010-04-28 |
|
Vermo |
|
Arvid Åvallin Tammaderby |
|
|
2010-04-27 |
|
Vincennes |
|
Prix Masina |
|
|
2010-04-27 |
|
Vincennes |
|
Prix Paul Karle |
|
|
2010-04-26 |
|
Meadows |
|
The Michaelrowyourboat |
|
|
2010-04-25 |
|
San
Siro |
|
Gran Premio d'Europa |
|
|
2010-04-25 |
|
San
Siro |
|
Gran Premio d'Europa, filly |
|
|
2010-04-25 |
|
San
Siro |
|
Premio Emilia |
|
|
2010-04-25 |
|
San
Siro |
|
Premio Veneto |
|
|
2010-04-25 |
|
Årjäng |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-04-25 |
|
Årjäng |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-04-24 |
|
Björneborg
Pori |
|
Kultaloimi |
|
|
2010-04-24 |
|
Björneborg
Pori |
|
Satakunta-Senior |
|
|
2010-04-24 |
|
Enghien |
|
Prix de la Porte d'Auteuil |
|
|
2010-04-24 |
|
Enghien |
|
Prix de L'Argonne |
|
|
2010-04-24 |
|
Enghien |
|
Prix de L'Atlantique |
|
|
2010-04-24 |
|
Hoosier
Park |
|
Indiana Sire Stakes 3 c/g, elim |
|
|
2010-04-24 |
|
Hoosier
Park |
|
Indiana Sire Stakes 3 filly, elim |
|
|
2010-04-24 |
|
Meadowlands |
|
Matt's Scooter |
Pace |
|
2010-04-24 |
|
Umåker |
|
Berth Johanssons Memorial |
|
|
2010-04-24 |
|
Umåker |
|
Guldbjörken |
|
|
2010-04-24 |
|
Umåker |
|
Sleipner Cup, försök |
|
|
2010-04-24 |
|
Umåker |
|
V75 Försök |
|
|
2010-04-24 |
|
Umåker |
|
Vårbjörken |
|
|
2010-04-24 |
|
Yonkers |
|
George Morton Levy |
Pace |
|
2010-04-23 |
|
Umåker |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-04-23 |
|
Umåker |
|
Norrlands Treåringselit |
|
|
2010-04-23 |
|
Vincennes |
|
Prix Aletheia |
|
|
2010-04-23 |
|
Vincennes |
|
Prix Gaston Brunet |
|
|
2010-04-23 |
|
Vincennes |
|
Prix Gaston de Wazieres |
|
|
2010-04-23 |
|
Yonkers |
|
Blue Chip Matchmaker |
Pace |
|
2010-04-22 |
|
Gävle |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-04-22 |
|
Meadowlands |
|
Hiram Woodruff,
2nd Leg |
|
|
2010-04-22 |
|
Meadows |
|
Hidden Viggorish |
|
|
2010-04-22 |
|
Woodbine |
|
Tie Silk, final |
|
|
2010-04-21 |
|
Solvalla |
|
Solvallaserien |
|
|
2010-04-20 |
|
Vincennes |
|
Prix Cornelia |
Monté |
|
2010-04-19 |
|
Meadows |
|
The Michaelrowyourboat |
|
|
2010-04-19 |
|
Woodbine |
|
Celias Counsel, final |
|
|
2010-04-18 |
|
Axevalla |
|
Test till Stochampionatet |
|
|
2010-04-18 |
|
Modena |
|
Gran Premio Renzo Orlandi |
|
|
2010-04-17 |
|
Drammen |
|
DNTs Hoppeserie |
|
|
2010-04-17 |
|
Drammen |
|
Ludvig Nilsens Minnelöp |
|
|
2010-04-17 |
|
Lahti |
|
Olympiatravet, kallblod |
|
|
2010-04-17 |
|
Vincennes |
|
Prix Beaumanoir |
Monté |
|
2010-04-17 |
|
Vincennes |
|
Prix de Chateau-Gaillard |
|
|
2010-04-17 |
|
Vincennes |
|
Prix de la Lorraine |
|
|
2010-04-17 |
|
Vincennes |
|
Prix Hemine |
Monté |
|
2010-04-17 |
|
Vincennes |
|
Prix Henri Levesque |
|
|
2010-04-17 |
|
Yonkers |
|
George Morton Levy |
Pace |
|
2010-04-17 |
|
Åby |
|
Diamantstoet, Final |
|
|
2010-04-17 |
|
Åby |
|
Olympiatravet |
|
|
2010-04-17 |
|
Åby |
|
Stoeliten |
|
|
2010-04-17 |
|
Åby |
|
V75 Finaler |
|
|
2010-04-16 |
|
Bergsåker |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-04-16 |
|
Bergsåker |
|
Sleipner Cup, försök |
|
|
2010-04-16 |
|
Meadowlands |
|
Art Unger |
Pace |
|
2010-04-16 |
|
Meadowlands |
|
Su Mac Lad, final |
|
|
2010-04-16 |
|
Vincennes |
|
Prix Eukrate |
|
|
2010-04-16 |
|
Vincennes |
|
Prix Jamin |
|
|
2010-04-16 |
|
Yonkers |
|
Blue Chip Matchmaker |
Pace |
|
2010-04-15 |
|
Dover
Downs |
|
DSBF 3 year, c/g, final |
|
|
2010-04-15 |
|
Dover
Downs |
|
DSBF 3 year, filly, final |
|
|
2010-04-15 |
|
Dover
Downs |
|
DSBF 3-year-Old, final |
Pace |
|
2010-04-15 |
|
Meadowlands |
|
Hiram Woodruff,
1st Leg |
|
|
2010-04-15 |
|
Meadows |
|
Hidden Viggorish |
|
|
2010-04-15 |
|
Woodbine |
|
Tie Silk 2nd Leg |
|
|
2010-04-15 |
|
Örebro |
|
Breeders' Crown, försök |
|
|
2010-04-14 |
|
Saint-Galmier |
|
Grand National du Trot, etapp 3 |
|
|
2010-04-14 |
|
Solvalla |
|
Rikitikitavis lopp |
|
|
2010-04-13 |
|
Jägersro |
|
Hästägareföreningens Jubileumspokal |
|
|
2010-04-12 |
|
Boden |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-04-12 |
|
Boden |
|
Norrlands Grand Prix, försök |
|
|
2010-04-12 |
|
Meadows |
|
The Michaelrowyourboat |
|
|
2010-04-12 |
|
Woodbine |
|
Celias Counsel 2nd Leg |
|
|
2010-04-11 |
|
Bordeaux |
|
Grand Prix du Sud Ouest |
|
|
2010-04-11 |
|
Hagmyren |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-04-11 |
|
Turin |
|
Gran Premio Citta di Torino |
|
|
2010-04-11 |
|
Umåker |
|
Sleipner Cup, försök |
|
|
2010-04-10 |
|
Mantorp |
|
Kjell P Dahlströms Minne |
|
|
2010-04-10 |
|
Mantorp |
|
V75 Försök |
|
|
2010-04-10 |
|
Seinäjoki |
|
Prix Etain Royal |
|
|
2010-04-10 |
|
Vincennes |
|
Prix d'Aubusson |
|
|
2010-04-10 |
|
Vincennes |
|
Prix du Treport |
|
|
2010-04-10 |
|
Vincennes |
|
Prix Paul Leguerney |
|
|
2010-04-10 |
|
Vincennes |
|
Prix Phaeton |
|
|
2010-04-10 |
|
Vincennes |
|
Prix Theophile Lallouet |
Monté |
|
2010-04-10 |
|
Woodbine |
|
Spring Pacing Championship |
Pace |
|
2010-04-10 |
|
Yonkers |
|
George Morton Levy |
Pace |
|
2010-04-09 |
|
Meadowlands |
|
Su Mac Lad 2nd Leg |
|
|
2010-04-09 |
|
Yonkers |
|
Blue Chip Matchmaker |
Pace |
|
2010-04-08 |
|
Dover
Downs |
|
DSBF, elim. 3 year, c/g |
|
|
2010-04-08 |
|
Woodbine |
|
Tie Silk 1st Leg |
|
|
2010-04-07 |
|
Dover
Downs |
|
DSBF, elim. 3 year, filly |
|
|
2010-04-07 |
|
Solvalla |
|
Elittestet, Dartster F:s lopp |
|
|
2010-04-05 |
|
Bologna |
|
Gran Premio Italia |
|
|
2010-04-05 |
|
Bologna |
|
Gran Premio Italia, filly |
|
|
2010-04-05 |
|
Halmstad |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-04-05 |
|
Halmstad |
|
Yngve Larssons Memorial |
|
|
2010-04-05 |
|
Kouvola |
|
Valkeala-Ajo |
|
|
2010-04-05 |
|
Woodbine |
|
Celias Counsel 1st Leg |
|
|
2010-04-04 |
|
Gävle |
|
Diamantstoet |
|
|
2010-04-04 |
|
Gävle |
|
Påskägget |
|
|
2010-04-03 |
|
Forssa |
|
Olympiatravet, kallblod, försök |
|
|
2010-04-03 |
|
Forssa |
|
Pilvenmäki Special |
|
|
2010-04-03 |
|
Klosterskogen |
|
Habibs Minneslöp |
|
|
2010-04-03 |
|
Klosterskogen |
|
Klosterskogens Elitelöp |
|
|
2010-04-03 |
|
Klosterskogen |
|
Telemarkslöpet |
|
|
2010-04-03 |
|
Romme |
|
Dubbelcupen Final |
|
|
2010-04-03 |
|
Romme |
|
Rommeheatet |
|
|
2010-04-03 |
|
Romme |
|
V75 Försök |
|
|
2010-04-03 |
|
Yonkers |
|
George Morton Levy |
Pace |
|
2010-04-02 |
|
Färjestad |
|
Folke Hjalmarssons Minne |
|
|
2010-04-02 |
|
Färjestad |
|
Prins Carl Philips
Jubileumspokal |
|
|
2010-04-02 |
|
Klosterskogen |
|
Klosterskogens Elitelöp, kallblod |
|
|
2010-04-02 |
|
Meadowlands |
|
Su Mac Lad 1st Leg |
|
|
2010-04-02 |
|
Vincennes |
|
Prix Amalthea |
|
|
2010-04-02 |
|
Yonkers |
|
Blue Chip Matchmaker |
Pace |
|
2010-04-01 |
|
Bollnäs |
|
Dubbelcupen |
|
|
2010-04-01 |
|
Bollnäs |
|
Sleipner Cup, försök |
|
|
2010-04-01 |
|
Dover
Downs |
|
DSBF, elim. 3 year, c/g |
|
|
2010-03-31 |
|
Dover
Downs |
|
DSBF, elim. 3 year, filly |
|
|
2010-03-31 |
|
Meadows |
|
Double Double |
|
|
2010-03-28 |
|
Solvalla |
|
Pamir Broddes lopp |
|
|
2010-03-27 |
|
Jägersro |
|
C. L. Peterson-Broddas Minneslopp |
|
|
2010-03-27 |
|
Jägersro |
|
V75
Försök |
|
|
2010-03-27 |
|
Meadowlands |
|
Four Leaf Clover |
Pace |
|
2010-03-27 |
|
Yonkers |
|
George Morton Levy |
Pace |
|
2010-03-26 |
|
Yonkers |
|
Blue Chip Matchmaker |
Pace |
|
2010-03-25 |
|
Meadowlands |
|
Horse & Groom, final |
|
|
2010-03-25 |
|
Woodbine |
|
Damsel Series, final |
Pace |
|
2010-03-25 |
|
Åby |
|
Ragnar Thorngrens Minne |
|
|
2010-03-24 |
|
Meadows |
|
Double Double |
|
|
2010-03-24 |
|
Solvalla |
|
Elittestet, Kentucky Fibbers lopp |
|
|
2010-03-22 |
|
Meadows |
|
Triple Diamond |
|
|
2010-03-20 |
|
Färjestad |
|
Färjestads Jubileumslopp |
|
|
2010-03-20 |
|
Färjestad |
|
V75
Försök |
|
|
2010-03-20 |
|
Meadows |
|
Triple Diamond |
|
|
2010-03-20 |
|
Woodbine |
|
Cam Fella Series, final |
Pace |
|
2010-03-19 |
|
Cagnes-sur-Mer |
|
Grand Prix de Vincennes |
|
|
2010-03-19 |
|
Meadowlands |
|
Overbid |
Pace |
|
2010-03-17 |
|
Meadows |
|
Double Double |
|
|
2010-03-17 |
|
Solvalla |
|
Solvallaserien |
|
|
2010-03-15 |
|
Meadows |
|
Triple Diamond |
|
|
2010-03-14 |
|
Cagnes-sur-Mer |
|
Grand Criterium de Vitesse |
|
|
2010-03-14 |
|
Meadowlands |
|
Horse & Groom, 2nd Leg |
|
|
2010-03-13 |
|
Momarken |
|
V75
Försök |
|
|
2010-03-10 |
|
Solvalla |
|
Oktan Sunds lopp |
|
|
2010-03-07 |
|
Meadowlands |
|
Horse & Groom, 1st Leg |
|
|
2010-03-07 |
|
Solvalla |
|
Avelsföreningens Jubileumslöpning |
|
|
2010-03-07 |
|
Woodbine |
|
General Brock, final |
|
|
2010-03-06 |
|
Jägersro |
|
Arvid Stjernswärds Minneslöpning |
|
|
2010-03-06 |
|
Jägersro |
|
V75
Försök |
|
|
2010-03-06 |
|
Vermo |
|
Helsinki-Ajo |
|
|
2010-03-06 |
|
Vincennes |
|
Prix de l'Union Europeenne |
|
|
2010-03-06 |
|
Vincennes |
|
Prix de Sélection |
|
|
2010-03-06 |
|
Vincennes |
|
Prix Henri Desmontils |
Monté |
|
2010-03-06 |
|
Vincennes |
|
Prix Louis Le Bourg |
Monté |
|
2010-03-05 |
|
Meadowlands |
|
Tender Loving Care |
Pace |
|
2010-03-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Ali Hawas |
Monté |
|
2010-03-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Emile Allix Courboy |
|
|
2010-03-04 |
|
Vincennes |
|
Prix Félicien Gauvreau |
Monté |
|
2010-02-28 |
|
Vincennes |
|
Criterium des Jeunes |
|
|
2010-02-28 |
|
Vincennes |
|
Prix
d'Avenches |
|
|
2010-02-28 |
|
Vincennes |
|
Prix de
la Mayenne |
|
|
2010-02-28 |
|
Vincennes |
|
Prix Paul Bastard |
Monté |
|
2010-02-28 |
|
Woodbine |
|
General Brock 2nd Leg |
|
|
2010-02-27 |
|
Axevalla |
|
V75
Försök |
|
|
2010-02-25 |
|
Vincennes |
|
Prix du
Cantal |
|
|
2010-02-25 |
|
Vincennes |
|
Prix du Plateau de Gravelle |
|
|
2010-02-22 |
|
Vincennes |
|
Prix Ovide Moulinet |
|
|
2010-02-21 |
|
Vincennes |
|
Prix de Paris |
|
|
2010-02-21 |
|
Vincennes |
|
Prix du Pontavice de Heussey |
Monté |
|
2010-02-21 |
|
Woodbine |
|
General Brock 1st Leg |
|
|
2010-02-20 |
|
Bergsåker |
|
V75
Försök |
|
|
2010-02-20 |
|
Meadowlands |
|
Aquarius |
Pace |
|
2010-02-20 |
|
Meadowlands |
|
Exit 16W |
Pace |
|
2010-02-20 |
|
Meadowlands |
|
Junior Trendsetter |
Pace |
|
2010-02-19 |
|
Meadowlands |
|
Cape & Cutter |
Pace |
|
2010-02-18 |
|
Vincennes |
|
Prix de Chateaurenard |
|
|
2010-02-18 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Nevers |
|
|
2010-02-18 |
|
Vincennes |
|
Prix Edouard Marcillac |
Monté |
|
2010-02-18 |
|
Vincennes |
|
Prix Holly du Locton |
Monté |
|
2010-02-17 |
|
Solvalla |
|
Solvallaserien |
|
|
2010-02-14 |
|
Vincennes |
|
Prix de France |
|
|
2010-02-14 |
|
Vincennes |
|
Prix des Centaures |
Monté |
|
2010-02-13 |
|
Solvalla |
|
V-75 Finaler |
|
|
2010-02-13 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Munich |
|
|
2010-02-13 |
|
Vincennes |
|
Prix Ephrem Houel |
|
|
2010-02-11 |
|
Vincennes |
|
Prix de
la Nievre |
|
|
2010-02-11 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Monsegur |
|
|
2010-02-11 |
|
Vincennes |
|
Prix Jean Le Gonidec |
|
|
2010-02-10 |
|
Solvalla |
|
Grains lopp |
|
|
2010-02-10 |
|
Vincennes |
|
Prix de Bourg-en-Bresse |
|
|
2010-02-10 |
|
Vincennes |
|
Prix de L'Ille-et-Vilaine |
|
|
2010-02-07 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Champtoce |
|
|
2010-02-07 |
|
Vincennes |
|
Prix de la Marne |
|
|
2010-02-07 |
|
Vincennes |
|
Prix de L'Ile-de-France |
Monté |
|
2010-02-07 |
|
Woodbine |
|
Don
Mills Series, final |
|
|
2010-02-06 |
|
Halmstad |
|
V75
Försök |
|
|
2010-02-06 |
|
Vincennes |
|
Prix
d'Avignon |
|
|
2010-02-06 |
|
Vincennes |
|
Prix Paul Viel |
|
|
2010-02-06 |
|
Vincennes |
|
Prix
Roquepine |
|
|
2010-02-04 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Verdun |
|
|
2010-02-02 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Laval |
|
|
2010-01-31 |
|
Vincennes |
|
Prix Camille Blaisot |
Monté |
|
2010-01-31 |
|
Vincennes |
|
Prix Charles Tiercelin |
|
|
2010-01-31 |
|
Vincennes |
|
Prix d'Amerique |
|
|
2010-01-31 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Montreal |
|
|
2010-01-31 |
|
Vincennes |
|
Prix Helen Johansson |
|
|
2010-01-31 |
|
Vincennes |
|
Prix Jacques Andrieu |
Monté |
|
2010-01-31 |
|
Vincennes |
|
Prix
Jean Rene Gougeon |
|
|
2010-01-31 |
|
Vincennes |
|
Prix Leopold Verroken |
|
|
2010-01-31 |
|
Woodbine |
|
Don
Mills Series 2nd Leg |
|
|
2010-01-30 |
|
Mantorp |
|
V75
Försök |
|
|
2010-01-30 |
|
Vincennes |
|
Prix du
Jura |
|
|
2010-01-30 |
|
Vincennes |
|
Prix du Luxembourg |
|
|
2010-01-28 |
|
Vincennes |
|
Prix de
la Thierache |
|
|
2010-01-28 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Villereal |
|
|
2010-01-26 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Mirande |
|
|
2010-01-25 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Biarritz |
|
|
2010-01-24 |
|
Vincennes |
|
Prix Camille de Wazières |
Monté |
|
2010-01-24 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Brest |
|
|
2010-01-24 |
|
Vincennes |
|
Prix de Cornulier |
Monté |
|
2010-01-24 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Dinan |
|
|
2010-01-24 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Valence |
|
|
2010-01-24 |
|
Woodbine |
|
Don
Mills Series 1st Leg |
|
|
2010-01-23 |
|
Meadowlands |
|
Clyde Hirt |
Pace |
|
2010-01-23 |
|
Meadowlands |
|
Presidential |
Pace |
|
2010-01-23 |
|
Meadowlands |
|
The
Complex |
Pace |
|
2010-01-23 |
|
Vincennes |
|
Prix de Pardieu |
Monté |
|
2010-01-23 |
|
Åby |
|
V75
Försök |
|
|
2010-01-23 |
|
Åby |
|
V75-Mästaren |
|
|
2010-01-20 |
|
Meadowlands |
|
Super Bowl, final |
|
|
2010-01-20 |
|
Solvalla |
|
Bulwarks
lopp |
|
|
2010-01-17 |
|
Vincennes |
|
Prix de Belgique |
|
|
2010-01-17 |
|
Vincennes |
|
Prix Djerid |
Monté |
|
2010-01-17 |
|
Vincennes |
|
Prix
Gelinotte |
|
|
2010-01-17 |
|
Vincennes |
|
Prix Tenor de Baune |
|
|
2010-01-17 |
|
Woodbine |
|
Glory’s Comet Series, final |
|
|
2010-01-17 |
|
Woodbine |
|
Lifetime Dream Series, final |
|
|
2010-01-16 |
|
Bergsåker |
|
Gösta Bergengrens Minneslopp |
|
|
2010-01-16 |
|
Bergsåker |
|
Kvisslebruns lopp |
|
|
2010-01-16 |
|
Bergsåker |
|
V75
Försök |
|
|
2010-01-16 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Croix |
|
|
2010-01-16 |
|
Vincennes |
|
Prix du Forez |
|
|
2010-01-16 |
|
Vincennes |
|
Prix
Maurice de Gheest |
|
|
2010-01-15 |
|
Cagnes-sur-Mer |
|
Prix de la Cote d'Azur |
|
|
2010-01-13 |
|
Meadowlands |
|
Super
Bowl, elim |
|
|
2010-01-13 |
|
Solvalla |
|
Fiona
Sans lopp |
|
|
2010-01-10 |
|
Vincennes |
|
Prix de Lille |
|
|
2010-01-10 |
|
Vincennes |
|
Prix de Vic Sur Cere |
|
|
2010-01-10 |
|
Vincennes |
|
Prix du Calvados |
Monté |
|
2010-01-10 |
|
Woodbine |
|
Glory's Comet 2nd Leg |
|
|
2010-01-10 |
|
Woodbine |
|
Lifetime
Dream Series 2nd Leg |
|
|
2010-01-09 |
|
Kalmar |
|
V75
Försök |
|
|
2010-01-09 |
|
Vincennes |
|
Prix de Tonnac-Villeneuve |
|
|
2010-01-09 |
|
Vincennes |
|
Prix Leon Tacquet |
Monté |
|
2010-01-09 |
|
Vincennes |
|
Prix Maisons-Alfort |
|
|
2010-01-06 |
|
Meadowlands |
|
Super
Bowl, elim |
|
|
2010-01-03 |
|
Vincennes |
|
Prix de Bar-le-Duc |
|
|
2010-01-03 |
|
Vincennes |
|
Prix de Bourgogne |
|
|
2010-01-03 |
|
Woodbine |
|
Glory's Comet 1st Leg |
|
|
2010-01-03 |
|
Woodbine |
|
Lifetime
Dream Series 1st Leg |
|
|
2010-01-02 |
|
Axevalla |
|
V75
Försök |
|
|
2010-01-02 |
|
Vincennes |
|
Prix de
Nozay |
|
|
2010-01-02 |
|
Vincennes |
|
Prix
Yvonnick Bodin |
Monté |
|
2010-01-01 |
|
Vincennes |
|
Prix d'Angouleme |
|
|
2010-01-01 |
|
Vincennes |
|
Prix du Croise-Laroche |
|
|
|
|
|
|
|
|