Charlottenlund Danskt Uppfödningslopp 2 åriga
  Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tränare Tid Dist. Odds   1:a pris     Tvåa   Trea
  2016-11-20   Come On Hugo h   Dream Vacation - Moonlight S H   Bent Svendsen   Bent Svendsen 1.16,7a 2000 80   140 000     C D   Cointreau
  2015-11-08   Bad Moon Rising h   Muscles Yankee - Anacott Steel   Birger Jörgensen   Peter Rudbeck 1.16,4a 2000 22   132 500     Big Mac P D   Bombastic Design
  2014-10-26   Amalie Bork s   Beaumont Hanover - Malou Bork   Morten Friis   Chresten M Lauridsen 1.16,0a 2000 29   150 000     A'Ka Sjæl Skov   Another C N
  2013-11-10   White Russian h   Pine Chip - Hip Hop M M   Ole Bender   Ole Bender 1.18,0a 2000 18   105 000     Victoria Sisa   Unik Tamsen
  2012-11-11   Therumoursaidfire h   Muscles Yankee - Anacott Steel   Birger Jörgensen   Peter Rudbeck 1.16,7a 2000 17   132 500     Tano Bork   Tumble Dust
  2011-09-25   Sweet Home Alabama s   Dream Vacation - Blue Wave   Birger Jörgensen   Peter Rudbeck 1.16,0a 2000 26   145 000     Smilla Garbo   Speedy Boom Bay
  2010-09-26   Rusty Dust h   Great Challenger - Hey Day Dust   Thomas Uhrberg   Tomas Malmqvist 1.16,3a 2000 23   160 000     Randi Bork   Remember C N
  2009-11-01   Pikachu C N h   Great Challenger - Fabiola Dan   Jeppe Juel   Bo Sondrup Nielsen 1.16,6a 2000 18   170 000     Photocopy K   Pikant Brogård
  2008-10-26   Okay Bee h   Turbo Sandy - Song Of Winter   Flemming Jensen   Bent Ole Pedersen 1.15,7a 2000 58   175 000     Ozone Mölgård   Opal Tamsen
  2007-11-11   Nobodybeatsthebeat s   Dream Vacation - Blue Wave   Birger Jörgensen   Peter Rudbeck 1.17,7a 2000 13   165 000     Neo Smed   Nick Nock
  2006-11-12   Mombasa Bee h   Buckfinder - Song Of Winter   Flemming Jensen   Bent Ole Pedersen 1.16,0a 1600 23   137 500     Malou Bork   Miles Ahead
  2005-10-30   Lightning Lobell v   Armbro Fame - Cinderella Lobell   Bent Svendsen   Jan Friis 1.16,9a 1600 37   150 000     Louis Caesar   Let's Go Flamingo
  2004-11-14   Kennedy v   Re Dei Jet - Andrea   Erik Adielsson   Tomas Malmqvist 1.17,4a 1600 25   115 000     Kaleidoscope   Kastro Epice
  2003-11-02   Joker C.N. h   Buckfinder - Ninette C.N.   Jeppe Juel   Carsten S Nielsen 1.16,9a 1600 41   105 000     J P Bit   Julle's Cup
  2002-11-03   Herta Djuhm s   Sugarcane Hanover - Yoursisnodisgrace   Steen Juul   Steen Juul 1.18,4a 1600 25   90 000     Hurricane Damhus   Hr Siem
  2001-10-21   Golden Radio h   Lindy's Crown - Perfect Cowboyland   Pauli Andersen   Pauli Andersen 1.17,1a 1600 20   83 500     Goodyear   Giant Flamingo
  2000-10-22   First April v   New Quick - Isabella Laugshöj   Ken Ecce   Poul E Olsen 1.16,1a 1600 110   120 000     Frontline   Fadine
  1999-10-24   Elite Guy s   Shane T.Hanover - Olympia Guy   Flemming Jensen   Vagn Honum 1.17,7a 1600 93   87 500     Esterel Sunset   Equator Damhus
  1998-10-18   Drön På Frökjaer s   Little Devil - Gå Ombord   Birger Jörgensen   Per Iversen 1.16,4a 1600 21   100 000     Duncan Line   Daisy Elmely
  1997-10-19   C.Töj Frökjaer h   Lindy's Crown - Gå Ombord   Birger Jörgensen   Per Iversen 1.16,4a 1600 12   75 000     Cæsar C N   Chateau Fogedgård
  1996-10-20   Bee Bop h   Buckfinder - Eridani Date   Flemming Jensen   Bent Ole Pedersen 1.17,6a 1600 96   92 500     Bounty Skovly   Birthe U S Tax
  1995-11-12   Antonio V h   Buckfinder - Anna Fashion   Henrik Lönborg   Jens Jörgen Nielsen 1.16,8a 1600 76   100 000     Attention New   Alberte Molar
  1994   Viktor Valbyholm v   Little Devil - Heidi Dirt   Svend Dyhrberg     1.17,0a 1600                
  1993   Turbo Truck s   Macon - Metis   Bent Svendsen     1.17,4a 1600                
  1992   Solo Valbyholm v   Copperfield - Heidi Dirt   Svend Dyhrberg     1.19,6a 1600                
  1991   Ray Dirt h   Pay Dirt - Litra   Birger Jörgensen     1.18,0a 1600                
  1990   Pecka Löjbjerg h   Always a Way - Cherie Löjbjerg   Steen Juul     1.17,7a 1600                
  1989   One Dalimo h   Quick Pay - Elinett Dalimo   Poul Kragh     1.17,9a 1600                
  1988   Nya Toftebjerg s   Tibur - Fortuna Hoff   Max Nielsen     1.16,9a 1600                
  1987   Moonlight GT h   Farokken - Rotary   Preben Kjaersgaard     1.18,4a 1600                
  1986   Latrick Guy h   Pay Dirt - Tacita Guy   Torben Fischer     1.18,4a 1600                
  1985   Keen Garbo h   Pay Dirt - Schimone Senator   Axel Jacobsen     1.19,3a 1600                
  1984   Inge Valentine s   Lord Valentine - Thalia Pride   Max Nielsen     1.19,6a 1600                
  1983   Handybus h   Fine Shot - Bandy Monarch   Preben Kjaersgaard     1.19,2a 1600                
  1982   Gunga h   Francis Senator - Olly Ranger   Sören Norberg     1.17,4a 1600                
  1981   Florican Dirt h   Pay Dirt - Jensy   Max Nielsen     1.19,3a 1600                
  1980   Eik Hvetbo h   Pay Dirt - Racy Girl   Pauli Andersen     1.19,6a 1600                
  1979   Dia R.S. s   Pay Dirt - O.S.V.   Preben Kjaersgaard     1.21,0a 1600                
  1978   Camilla Hess s   Fine Shot - Precious Rodney   Aksel Pedersen     1.20,8a 1600                
  1977   Bison Bogö h   Glory Hanover - Echella   Harald Lund     1.20,1a 1600                
  1976   Astronaut Örnhöj v   Nu Bangsbo - Regitte Safari   Villy Pedersen     1.22,4a 1600                
  1975   Vichy Desir s   Peter Hack - Mon Desir L.   Ole Nexö     1.22,6a 1600                
  1974   Torino s   Frosty Hanover - Koldbypigen   Börge Simonsen     1.22,1a 1600                
  1973   Seven Garbo h   Safari the Great - Krista Garbo   Per Josephsen     1.22,3a 1500                
  1972   Red Harry h   A.C.'s Viking - Avalon Hanover   Benth Kyvsgaard     1.22,1a 1500                
  1971   Paw Senator h   Francis Senator - Lady Axworthy   Walter Kaiser-Hansen     1.22,3a 1500                
  1970   O´Lejre h   Safari the Great - Lille Lotte   Aksel Pedersen     1.22,5a 1500                
  1969   Navy Bird h   Gady Bird - Rita June   Walter Kaiser-Hansen     1.23,4a 1500                
  1968   Misty Senator h   Francis Senator - Filia Olypia   Torben Fischer     1.23,0a 1500                
  1967   Laksepigen s   Joe's Pride - Dea Lloyd   Carlo Frederiksen     1.21,3a 1500                
  1966   Komtesse Helle s   Dundridge - Bonnie the Great   Walter Kaiser-Hansen     1.23,1a 1500                
  1965   Joe´s Sporup h   Joe's Pride - Courvoisier   Gerhard Petersen     1.24,5a 1500                
  1964   Herold Samson h   Joe's Pride - Nirvana   Per Hansen     1.22,8a 1500                
  1963   General Virup     Presidenten   Jörgen Hill     1.27,3a 1500                
  1962   Francis Senator h   Casino the Great - Rosita Senator   Palle Sperling     1.24,0a 1500                
  1961   Emigrant h   Safari the Great - Takina   Walter Kaiser-Hansen     1.24,9a 1500                
  1960   Diana Spencer s   Lloyd Hanover - Novice   Kaj Hansen     1.24,3a 1500                
  1959   Charmeur     Isak   Palle Sperling     1.26,6a 1500                
  1958   Baltica     Lance Hanover   Eivind Schnell     1.23,2a 1500                
  1957   Asani s   Casino the Great - F.F.   Vagn Lönborg     1.25,4a 1500                
  1956   Ursus The Great h   Rex the Great - Kora   Leif Nielsen     1.24,5a 1500                
  1955   Trut     Ax Frisco   Gunnar Jensen     1.24,8a 1500                
  1954   Safari The Great h   Rex the Great - Ideal   Walter Kaiser-Hansen     1.24,8a 1500                
  1953   Robin h   Captajn  Axworthy - Alertz   Mark Ingdam     1.26,5a 1500                
  1953   Rex Junior h   Rex the Great - Lilly Warden   Kurt Köppen     1.26,5a 1500