|
Umåker |
Hästägarkannan
Varmblodiga |
|
|
|
Datum |
|
Vinnare |
Kön |
|
Härstamning |
|
Körsven |
|
Tid |
Odds |
|
1:a pris |
|
|
Tvåa |
|
Trea |
|
2019-12-25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 000 |
|
|
|
|
|
|
2018-12-25 |
|
New Joker |
v |
|
Skogans Joker - Felicia Ås |
|
Ove A Lindqvist |
|
1.17,2 |
7.62 |
|
100 000 |
|
|
Hagentoy |
|
Höwings Star |
|
2017-12-25 |
|
Magnifik Brodde |
v |
|
Love You - Moral Victory |
|
John Östman |
|
1.16,1 |
4.18 |
|
100 000 |
|
|
Merry Broline |
|
Onboard Broline |
|
2016-12-25 |
|
Narold Vox |
v |
|
Orlando Vici - Bonnie Vox |
|
Ulf Eriksson |
|
1.16,1 |
2.31 |
|
100 000 |
|
|
Raz Mackenzie |
|
Elit Håleryd |
|
2015-12-26 |
|
Premier Kronos |
h |
|
Donato Hanover -
Nordicgoldnovember |
|
John Östman |
|
1.17,6 |
2.45 |
|
30 000 |
|
|
Made at Home |
|
Max de Lux |
|
2014-12-26 |
|
Kung Töll |
v |
|
Giant Cat - Flossy Lobell |
|
John Östman |
|
1.17,5 |
2.26 |
|
30 000 |
|
|
Special Maestro |
|
Wallner |
|
2014-02-02 |
|
Simb Frizz |
h |
|
Gidde Palema - Fairy Ås |
|
Jorma Särkiniva |
|
1.16,3a |
3.40 |
|
35 000 |
|
|
Simb Robitaille |
|
Jagger Broline |
|
2012-12-26 |
|
Keep Well |
v |
|
Cromwell - Zootsie Keeper |
|
Sven-Åke Johansson |
|
1.18,3 |
2.92 |
|
25 000 |
|
|
Northern Spy |
|
Kanel Kap |
|
2011-12-26 |
|
Wästerbo World |
v |
|
Cokyail Jet - Memphis Laukko |
|
Micael Melander |
|
1.17,6 |
9.55 |
|
50 000 |
|
|
Chakir |
|
Simb Robitaille |
|
2010-12-26 |
|
Wästerbo World |
v |
|
Cokyail Jet - Memphis Laukko |
|
Micael Melander |
|
1.17,9 |
1.81 |
|
25 000 |
|
|
G.Q.Man |
|
Askö Spirit |
|
2009-12-26 |
|
Bellini |
v |
|
Giant Force - By Night |
|
Petter Lundberg |
|
1.18,9 |
2.27 |
|
25 000 |
|
|
Real Ås |
|
Stainless Steel |
|
2008-12-26 |
|
Alert Ås |
h |
|
Conway Hall - Nan's Goal |
|
Micael Melander |
|
1.17,3 |
8.14 |
|
20 000 |
|
|
Ivory Office |
|
Ludvig Palema |
|
2007-11-16 |
|
La Chapelle |
s |
|
Spotlite Lobell - Zu du Gazeau |
|
Micael Melander |
|
1.17,4 |
9.72 |
|
25 000 |
|
|
Regent Royal |
|
What a Topgun |
|
2007-02-21 |
|
Dalagårds Souci |
s |
|
Yankee Renegade - Sans Souci |
|
Micael Melander |
|
1.18,8 |
5.20 |
|
20 000 |
|
|
Atlet Gel |
|
Summer Dream S.E. |
|
2005-11-11 |
|
Ivory Office |
v |
|
Foreign Office - Ivory Starlit |
|
Krister Söderholm |
|
1.17,7 |
6.11 |
|
25 000 |
|
|
Breezy Broline |
|
First Pay |
|
2004-11-07 |
|
Galliho |
v |
|
Meadow Gallant - Honey Lenson |
|
Ulf Bäckman |
|
1.17,7 |
3.50 |
|
25 000 |
|
|
Breezy Broline |
|
Royal Blou |
|
2003-10-31 |
|
Romeo Sund |
v |
|
Sugarcane Hanover - Waltz Queen |
|
Erik Adielsson |
|
1.19,6 |
2.50 |
|
18 000 |
|
|
Mercury Sund |
|
Donna Berich |
|
2002-10-18 |
|
On The Rail |
v |
|
Kosar - Misty Sister |
|
Ulf Ohlsson |
|
1.18,0 |
6.08 |
|
20 000 |
|
|
Fairview |
|
Abandon |
|
2001-09-25 |
|
What An Anders |
h |
|
Anders Crown - Kom Hit Staro |
|
John Östman |
|
1.18,0 |
3.12 |
|
20 000 |
|
|
Achilles Guard |
|
Gisborne |
|
2000-11-07 |
|
Loket Sund |
h |
|
Sugarcane Hanover -Jannie Broline |
|
Jorma Kontio |
|
1.16,9 |
3.74 |
|
20 000 |
|
|
Profet |
|
Rybo Superman |
|
1999-09-03 |
|
Pamir Whitney |
h |
|
Pamir Brodde - Penwoman |
|
Jan-Erik Erikson |
|
1.16,3 |
1.40 |
|
20 000 |
|
|
Mack Ås |
|
Prince of Spotlite |
|
1998-09-04 |
|
Black Power L.G. |
v |
|
Larabello - Kulla Girl |
|
Krister Söderholm |
|
1.16,8 |
1.89 |
|
20 000 |
|
|
Actives Hilding |
|
Crazy Babe |
|
1997-09-26 |
|
Nilema Boy |
v |
|
Lancon - Glowing Speed |
|
Lennart Nygren |
|
1.17,0 |
4.21 |
|
20 000 |
|
|
Bobby Drew |
|
Gallant Classic |
|
1996-05-21 |
|
Little Khan |
v |
|
Glasgow - Oki Wiva |
|
Lars Lindberg |
|
1.19,0 |
3.72 |
|
20 000 |
|
|
Actives Hilding |
|
Smokie Willing |
|
1995-05-30 |
|
King Ata |
v |
|
Ata Star L. - Penwoman |
|
Jan-Erik Erikson |
|
1.16,0 |
1.70 |
|
20 000 |
|
|
Uppers |
|
Emil Jaam |
|
1994-11-11 |
|
Västerbo Pearl |
s |
|
Larabello - Spin Spinn |
|
Krister Söderholm |
|
1.18,9 |
10.37 |
|
20 000 |
|
|
Future Laday |
|
My Pal Al |
|
1993-10-15 |
|
Indeed Staro |
v |
|
Lord of All - Ellen Jons |
|
Stig Lindmark |
|
1.16,8 |
2.36 |
|
15 000 |
|
|
Manfred Ås |
|
Hans Palema |
|
1992-10-28 |
|
Hampex |
h |
|
Ex Hammering - Dinah Shore |
|
Gunnel Fredriksson |
|
1.20,7 |
35.05 |
|
15 000 |
|
|
Indeed Staro |
|
Filosofa Topline |
|
1991-09-18 |
|
Mexi Khan |
h |
|
Lucky Winner - Clever Khan |
|
Ola Hansson |
|
1.18,3 |
2.99 |
|
15 000 |
|
|
Shakan |
|
Oki Smoke |
|
1990-11-23 |
|
Captain Lorenz |
v |
|
Carlisle - Neola Rodney |
|
Ulf Kindberg |
|
1.22,0 |
54.27 |
|
11 000 |
|
|
Victor Weide |
|
Win In Pride |
|
1989-10-24 |
|
Pale Amber |
h |
|
Tibur - Happy Secret |
|
Jan Erik Erikson |
|
1.18,1 |
1.19 |
|
10 000 |
|
|
Win In Pride |
|
Sir B. |
|
1988-09-07 |
|
Golden Flame |
v |
|
Netted - Ascona Heart |
|
Christer Sundin |
|
1.22,4 |
6.43 |
|
9 000 |
|
|
Axel Jaam |
|
Renny Takstens |
|
1987-08-19 |
|
The Big Bang |
v |
|
Noble Action - Joselina |
|
Jan-Erik Erikson |
|
1.19,0 |
4.78 |
|
10 000 |
|
|
Bolets Börje |
|
Carson |
|
1986-11-26 |
|
The Big Bang |
v |
|
Noble Action - Joselina |
|
Jan-Erik Erikson |
|
1.20,8 |
5.94 |
|
8 000 |
|
|
Super Hammering |
|
Sanque |
|
1985-09-18 |
|
Ullvar |
h |
|
Masquerade - Isena |
|
Peter Fahlén |
|
1.19,4 |
3.73 |
|
7 000 |
|
|
Isaco Brodde |
|
Egon Pan |
|
1984-10-03 |
|
Arion Flash |
v |
|
A.C.'s Orion - Berta Lee |
|
Anders Lindqvist |
|
1.20,3 |
3.42 |
|
8 000 |
|
|
Julle Hammars |
|
Free Spirit |
|
1983-12-18 |
|
Pay Ribb |
h |
|
Quick Pay - Victory Flight |
|
Berth Johansson |
|
1.22,3 |
1.39 |
|
4 000 |
|
|
Isarco |
|
Oki Rogue |
|
1982-09-25 |
|
Harro |
v |
|
Clementz - Kings Rubyana |
|
Tommy A Carlsson |
|
1.21,0 |
4.70 |
|
3 000 |
|
|
Oki Noon |
|
Filbert Bayi |
|
1981-11-08 |
|
Noon Evlinge |
h |
|
Souvenir D. - Noon Brodda |
|
Torbjörn H Karlsson |
|
1.21,9 |
13.42 |
|
3 000 |
|
|
Segerstorp Mim |
|
Train Top |
|
1980-11-01 |
|
Julle Nick |
h |
|
Jalle - Nixi Sandegård |
|
Lennart Nygren |
|
1.20,4 |
1.67 |
|
3 600 |
|
|
Bird Song |
|
Monsieur Moulin |
|
1979-09-29 |
|
Nehru Chateau |
v |
|
Chateaubriand - Taranica |
|
Per Sandberg |
|
1.22,7 |
8.00 |
|
4 000 |
|
|
Noble Key |
|
Maltsev |
|
1978-12-10 |
|
Julle Nick |
h |
|
Jalle - Nixi Sandegård |
|
Lennart Nygren |
|
1.22,2 |
3.68 |
|
3 000 |
|
|
Mr Lepson |
|
Snucke |
|
1977-12-11 |
|
Don Stefan |
v |
|
Gundalf - Donna Maria |
|
Anders Lindqvist |
|
1.21,4 |
4.67 |
|
2 000 |
|
|
Hjogg |
|
Colby Bulwark |
|
1976-12-12 |
|
Ove Roll |
h |
|
Deroll - Oli Canette |
|
Håkan Hellerstedt |
|
1.24,6 |
|
|
2 000 |
|
|
Igo Day |
|
Helge Rollo |
|
1975-11-30 |
|
Old Man |
h |
|
Lord Valentine - Jou Jou |
|
Anders Lindqvist |
|
1.25,2 |
1.74 |
|
|
|
|
Sorana |
|
Bullit |
|
1974-12-01 |
|
Boss Ilo |
v |
|
Boss Charley - Ileana |
|
Gustav Lennartson |
|
1.25,9 |
6.46 |
|
|
|
|
Campana |
|
Master Truax |
|
1973-12-02 |
|
Claude Rollo |
v |
|
Rollo - Claude Girl |
|
Lennart Nygren |
|
1.27,0 |
1.75 |
|
|
|
|
Southland Dean |
|
Silva Safari |
|
1972-12-10 |
|
Lillrackarn |
h |
|
Uffe Kejlstrup - Miss Flirt |
|
Kenneth Åström |
|
1.26,0 |
2.96 |
|
|
|
|
Dean Shadow |
|
Ejco |
|
1971-12-11 |
|
Golden Iran |
v |
|
Iran Scott - Changold |
|
Berth Johansson |
|
1.23,1 |
1.46 |
|
|
|
|
Mertus |
|
Dark Horse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|