Skellefteå Sprinterpokalen   Alla
Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven Dist.   Tid Odds   1:a pris     Tvåa   Trea
2017-06-24   Guli Tor h   Dotterud Teddy - Guli Saga   Leif T Dahlberg 1640   1.25,4a 2.51   35 000     Polar Linus   Spik Vilja
2016-06-25   Essis Lille Alfred v   Lome Kongen - Trond Essi   Ulf Eriksson 1640   1.25,2a 2.63   35 000     Björli Svarten   Björli Mai
2015-06-20   Ulfaks v   Åkre Lurifax - Uldina   John Östman 1640   1.25,9a 6.97   30 000     Åsakjappen   Forssaga
2014-06-21   Guli Rask v   Järvsöfaks - Guli Tessan   Jan-Olov Persson 1640   1.24,8a 2.00   35 000     Bodbäcksbjörn   Guli Storm
2013-06-22   Guli Pirat v   Elding - Månpila   Jan Norberg 1640   1.26,4a 24.24   40 000     Brenne Bragd   Nedergårds Totti
2012-06-23   Ekke Ålj h   Skaffer Brunen - Järvsö Alma   Jan-Olov Persson 1640   1.25,9a 1.37   50 000     Järbo Harry   Can Elden
2011-06-25   Farmfurir h   Slogum Björn - Skaffer Jenta   Per Gustafsson 1640   1.26,1a 1.73   40 000     Rote Jon   Källdals Brauten
2010-06-26   Rigello v   Rigel Jo - Farmesona   John Östman 1640   1.26,2a 12.29   40 000     Bongsbofax   Adrigo
2009-06-20   Mana Grabben v   Lome Elden - Dansösen   Ove A Lindqvist 1640   1.24,5a 9.87   60 000     Rigello   Ulvsås Elvis
2008-06-21   Love h   Sjefen - Gejla Best   Ulf Ohlsson 1640   1.25,1a 4.80   60 000     Vålsvarten   Lier Knekten
2007-06-23   Trollstegg v   Troll Jahn - Ninjola   Krister Söderholm 1640   1.26,1a 34.08   50 000     Nickel Tabac   Brauntesönn
2006-06-24   Klack Jo h   Rigel Jo - Järvsö Anna   Joakim Reiser 1640   1.25,1a 1.74   50 000     Elias   Espe Pil
2005-06-25   Logårds Rigel v   Rigel Jo - Logårds Tyffan   Robert Bergh 1640   1.26,5a 11.21   40 000     Emma Express   Bodbäckskove
2004-06-26   Pyronto v   Toddy - Pyrona   Niclas Torstemo 1640   1.24,6a 9.65   40 000     Sant Piril   Sascha
2003-06-21   Snärtsarp v   Sarpen - Toddsy   Ove A Lindqvist 1640   1.26,3a 1.47   40 000     Lill Prima   Nalta Dell
2002-06-22   Bråkig v   Braute - Nicki   Per Gustafsson 1640   1.27,3a 1.57   50 000     Hambofuxen   Nalta Dell
2001-06-23   Termitt v   Åsrapp - Piril Stegga   Krister Nilsson 1640   1.26,5a 4.49   50 000     Barello   Stjärnfuxen
2000-06-24   Palle v   Pål Best - Bestbläsan   John Östman 1640   1.26,5a 8.65   50 000     Trollfrej G.L.   Trollskogen
1999-06-26   Sjur Emil v   Elding - Sjurlida   Jan Ove Olsen 1640   1.24,6a 4.26   40 000     Haugs Prinsen   Moshus Frökna
1998-06-20   Moshus Frökna s   Ilmin - Moshus Sokka   Ingvar Nyberg 1640   1.26,7a 2.11   30 000     Olga Forte   Trollskogen
1997-06-22   Hallsta Emil h   Troll Jahn - Hallsta Eulalia   Mats Jonsson 1640   1.27,7a 1.54   40 000     Frejson L.   Farmesset
1996-06-23   Pollux v   Pål Best - Sabri   Sören Lennartsson 1640   1.27,7a 7.84   40 000     Lill Acke   Hallsta Emil
1995-06-25   Brännapål h   Pål Best - Bränna Kajsa   Kenth Åkerlund 1640   1.26,4a 1.89   50 000     Sentricia   Måntroll
1994-06-26   Tidegutt v   Knaust - Petina   Staffan Osterling 1640   1.25,3a 5.12   40 000     Goggo   Tellus K.
1993-05-02   Gyllfen h   Gyllbest - Ponicka   Staffan Osterling 1640   1.26,0 2.68   65 000     Svinten   Mjölner Stjernen
1992-05-23   Trollfaks h   Troll Jahn - Reitlisa   Ulf Bäckman 1640   1.26,6a 17.01   65 000     Yxbackateddy   Hallsta Stjärn
1991-06-23   Lenny Li v   Greivin - Leana   Per Gustafsson 1640   1.27,0a 7.52   20 000     Spiltagossen   Borro
1990-06-24   H.A.Sano v   Greivin - H.A.Sana   Ove A Lindqvist 1640   1.26,5a 1.36   50 000     Valdres Pilen   Bestnit
1989-06-25   Steggdin v   Ministegg - Soldina   Ola Hansson 1640   1.28,4a 4.15   40 000     Britaz   Svede Fröken
1988-06-26   Goggo h   Bausstegg - Lill Besti   Ola Hansson 1640   1.30,3a 6.30   40 000     Flyktsla   Solraffa
1987-06-21   Clarre v   Pavjol - Clary Best   Berth Johansson 1640   1.29,5a 3.88   30 000     Ejk   Tyreva
1986-06-22   Viketta s   Vikarauen - Sorry   Åke Svanstedt 1640   1.29,8 9.11   25 000     Alsenstjärna   Keivinn
1985-06-23   Mosäter h   Säterbest - Mosola   Karl Halvarsson 1640   1.28,9a 6.77   20 000     Tinik   Hamita
1984-08-12   Ångstagutt h   Jahn Tor - Ås Gimla   Karl Halvarsson 1640   1.28,2 2.47   20 000     Barrison   Brysk
1983-08-27   Mumlan s   Steggbest - Bu Ann   Karl Halvarsson 1680   1.27,2 7.29   20 000     Parryflickan   Sabestus
1982-08-14   Sabestus h   Sabin - Juliana Best   Stig Lindmark 1680   1.26,0 24.87   16 000     Skreijen   Sabrina
1981-09-06   Tända s   Steggbest - Gyllenivy   Johan Forslund 1640   1.29,6 3.61   10 000     Snärtman   Strimbest
1980-06-21   Lanser v   Plogglans - Inger   Kjell Elfving 1640   1.29,8 2.08   10 000     Viggo Best   Säterbest
1979-06-23   Viggo Best h   Steggbest - Gretchen   Per Gustafsson 1640   1.31,5 1.83   10 000     Pavoss   Steggfjell
1978-06-25   Snärtman h   Steggbest - Snärtsy   Håkan Hellerstedt 1640   1.29,8 9.67   8 000     Nic J:r   Nordbalett
1977-07-09   Cikadero v   Steggbest - Elrida   Gustaf Hallén 1660   1.28,1 3.22   8 000     Normstegg   Nordbalett
1976-08-21   Greivin h   Greitind - Solpava   Ove Johansson 1620   1.29,1 1.86   6 000     Hambostinta   Spiltagutt
1975-07-12   Barry h   Steggbest - Fuxmaja   Gustaf Hallén 1600   1.30,1 6.16   7 000     Ministegg   Spiltagutt
1974-07-20   Spiltagutt h   Bausgutt - Spilta   Sune Svensson 1620   1.30,8 2.19   5 000     Sabin   Barry
1974-07-20   Ede Runa s   Jahn Sjur - Runa   Bertil Edin 1620   1.31,4 8.88   5 000     Bestebrun   Bestli
1973-07-21   Spiltagutt h   Bausgutt - Spilta   Sune Svensson 1620   1.31,2 3.55   5 000     Andungen   Bonny