Bollnäs-Hagmyren Sleipners Elitlopp    Alla
Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tränare   Tid Dist. Odds   1:a pris     Tvåa   Trea
2017-07-04   Norheim Faksen h   Järvsöfaks - Norheim Elle   Jan Ove Olsen   Jan Ove Olsen   1.20,1a 1640 15.25   75 000     Odin Tabac   Tangen Haap
2016-07-05   Tekno Odin h   Moe Odin – Lyana   Öystein Tjomsland   Öystein Tjomsland   1.19,8a 1640 1.52   75 000     Junifaks   Hulte Magnus
2015-06-30   Månprinsen A.M. h   Svall Ivar - Månskära   Gunnar Melander   Gunnar Melander   1.19,8a 1640 1.23   100 000     Mel Odin   Hulte Magnus
2014-07-01   Månprinsen A.M. h   Svall Ivar - Månskära   Gunnar Melander   Gunnar Melander   1.21,1a 1640 1.97   75 000     Horgen Tore   Hallsta Lotus
2013-07-02   Hallsta Lotus h   Järvsöfaks - Hallsta Malibu   Ulf Ohlsson   Jan-Olov Persson   1.21,4a 1640 3.11   100 000     Särpefanten   Horgen Tore
2012-07-03   Hallsta Lotus h   Järvsöfaks - Hallsta Malibu   Ulf Ohlsson   Jan-Olov Persson   1.20,3a 1640 1.07   100 000     Särpefanten   Feseth Lynet
2011-07-05   Hallsta Lotus h   Järvsöfaks - Hallsta Malibu   Ulf Ohlsson   Jan-Olov Persson   1.22,0a 1640 1.14   100 000     Aldermarin   Slettvoll Rambo
2010-07-05   Hallsta Lotus h   Järvsöfaks - Hallsta Malibu   Ulf Ohlsson   Jan-Olov Persson   1.19,6a 1640 1.29   100 000     Feseth Lynet   Fakse
2009-07-06   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.21,9a 1640 1.06   75 000     Junior Jokern   Frisli To Jo
2008-06-30   Mörtvedt Jerkeld h   Lome Elden - Mörtvedt Jerkila   Jim Frick   Ola Engevold   1.22,2a 1640 1.33   75 000     Nordgubben   Aldermarin
2007-07-02   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.21,2a 1640 1.05   75 000     Rolex K.   Järvsömolle
2006-07-03   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.20,7a 1640 1.00   75 000     Vinning Kos   Nordgubben
2005-07-04   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.21,5a 1640 1.08   75 000     Vinning Kos   Idenors Janne
2004-07-05   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.20,7a 1640 1.00   75 000     Trollfager   Rolex K.
2003-07-07   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.23,5a 1640 1.00   75 000     Skaffer Brunen   Trollfager
2002-07-01   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.20,3a 1640 1.00   50 000     Trollfager   Tand Troll
2001-07-02   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.21,0a 1640 1.12   50 000     Hegerapp   Egil Tabac
2000-07-02   Bork Rigel h   Alm Rigel - Linsi   Jomar Blekkan   Anne-Grete Wanvik   1.23,0a 1640 1.58   50 000     Rolex K.   Almsäter
1999-07-04   Dalar h   Alm Rigel - Daltone   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.22,6a 1640 4.44   50 000     Bork Rigel   Babsson
1998-07-05   Forin Brage h   Slogum Brage - Forini   Lars Lindberg   Bernt Ward   1.23,7a 1640 5.16   50 000     Orr Virus   Bodbäckspålle
1997-07-06   Babsson h   Lill Babsen - Halling Kuta   Roger N Olsson   Harry Ohlsson   1.23,5a 1640 13.07   50 000     Orr Virus   Almsäter
1996-07-21   Babsson h   Lill Babsen - Halling Kuta   Roger N Olsson   Harry Ohlsson   1.23,1a 1640 3.37   40 000     Forin Brage   Fjeldar
1995-07-23   Norprins h   Haakesjur - Frk. Hilde   Benny Söderberg   Benny Söderberg   1.23,0a 1640 5.98   40 000     Marine Svarten   Almagutten
1994-07-24   Svintul h   Svintor - Lilltula   Karl Halvarsson   Karl Halvarsson   1.25,5 1640 10.59   40 000     Texas Per   Fjeldar
1993-07-25   Almagutten h   Troll Jahn - Alma Sjurbin   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.25,8 1640 6.73   30 000     Svintul   Fjeldar
1992-07-19   Stellbarr h   Barry - Stella Best   Micael Melander       1.23,8 1660 3.03   25 000     Saje   Kinge Pegg
1991-07-21   Saje h   Ministegg - Soljuna   Åke Svanstedt       1.26,9 1640 1.39   25 000     Nick Alfa   Almagutten
1990-07-22   Holm Prins h   Barry - Perina   Weine Persson       1.25,5 1640 4.49   25 000     Stellbarr   Nick Alfa
1989-07-23   Clarre v   Pavjol - Clary Best   Åke Svanstedt       1.26,3 1640 1.75   25 000     Junipojken   Kilde Stjernen
1988-07-24   Lapp Nils h   Lapp Lasse - Turita   Gunnar Melander       1.24,4 1640 1.76   25 000     Gaute   Solkvarten
1987-07-19   Greiskansen h   Greitind - Skansvina   Anders L. Lundin       1.25,9 1640 1.67   25 000     Skarvar   Mumlan
1986-09-06   Alm Svarten h   Granvar - Oleanne   Lennart Dahlberg       1.25,1a 1640 1.06   20 000     Sabestus   Lanser
1985-08-31   Lapp Nils h   Lapp Lasse - Turita   Gunnar Melander       1.26,3a 1640 1.26   20 000     Sabestus   Lanser
1984-08-25   Slogum Tron h   Brage - Slogum Tora   Jan-Erik Halvarsson       1.26,9a 1640 0.98   15 000     Cegetta   Solkvarten
1983-08-21   Sabestus h   Sabin - Juliana Best   Stig Lindmark       1.25,1a 1640 1.28   10 000     Hambest   Viggo Best
1982-08-22   Frejsab h   Sabin - Frejtösen   Åke Eriksson       1.29,6 1640 3.15   10 000     Primson   Skreijen
1981-08-09   Viggo Best h   Steggbest - Gretchen   Per Gustavsson       1.24,9 1680 15.64   10 000     Hambest   Sjunga Best
1980-08-10   Lanser v   Plogglans - Inger   Kjell Elfving       1.27,3 1660 1.69   10 000     Hambest   Rollina
1979-08-07   Säterbest h   Steggbest - Reina   Anders Lindqvist       1.27,0 1640 3.06   10 000     Greivin   Jonsa