Trieste Gran Premio Presidente Della Repubblica 4 åriga
  Datum Premio     Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tränare Dist.   Tid Odds     Tvåa   Trea
  2016-06-12 45 100                     2060                
  2015-06-15 45 100     Sharon Gar s   Varenne - Geneve Gar   Pietro Gubellini   Battista Congiu 2060   1.14,3a 1.65     Stilus Amnis   Sugar Rey
  2014-06-15 45 100     Ringostarr Treb h   Classic Photo - Farsalo Egral   Roberto Vecchione   Holger Ehlert 2060   1.17,5a 2.51     Red Baron   Roi de Coeur
  2013-05-26 45 100     Peter Pan Ke h   Abano As - Cd Princess Ke   Paolo Romanelli   Paolo Romanelli 2060   1.16,2a 11.90     Pedro Alonso Nino   Pacific Model
  2012-05-27 41 800     Osasco di Ruggi h   Varenne - Papaia Ral   Enrico Bellei   Holger Ehlert 2060   1.15,0a 1.93     Oibambam Effe   Odino Jet
  2011-05-29 66 000     Newyork Newyork h   Supergill - Viola d'Amore   Giampaolo Minnucci   Lorenzo Baldi 2060   1.15,5a 16.03     Noble Nord Fro   Nordhal
  2010-05-30 66 000     Million Flying h   Running Sea - Ambra di Azzurra   Paolo Romanelli   Paolo Romanelli 2060   1.14,7a 11.92     Mack Grace Sm   Maddy Laser
  2009-05-31 66 000     Lester h   Supergill - Bachar   Giuseppe Pistone   Heikki Korpi 2060   1.16,1a 17.88     Letter From Om   Lover Power
  2008-06-01 66 000     Ismos Fp h   Uronometro - Udometre   Roberto Andreghetti   Claus Ernst Hollmann 2060   1.15,3a 4.79     Intillimani   Idolo Del Nord
  2007-06-03 66 000     Gruccione Jet h   Pine Chip - Petite Victory   Lorenzo Baldi   Team Baldi 1660   1.15,5a 2.19     Georgia Bi   Guendalina Bar
  2006-06-04 66 000     Floriboy Vita h   Kramer Boy - Averla Jet   Paolo Romanelli   Paolo Romanelli 2060   1.15,7a 28.67     Folie d'Amour   For Kelly Park
  2005-06-05 66 000     Expo Bi h   Toss Out - Summer Sel   Andrea Guzzinati   Claudio Poggiani 2060   1.15,6a 6.32     Explorator   El Mundo
  2004-06-06 96 800     Darsko Gar h   Indro Park - Happy Diamonds   Pier Luigi d'Angelo   Pier Luigi d'Angelo 2060   1.14,9a 5.37     Diorz   Dolby Deimar
  2003-06-08 96 800     Cantor Pf h   Crowning Point - Go To The Top   Giuseppe Monti   Manlio Capanna 2060   1.15,2a 9.40     Copelan   Ciac Mat
  2002-02-24 96 580     Boss di Jesolo h   Baltic Speed - Prig di Jesolo   Mauro Baroncini   Mauro Baroncini 2060   1.16,2a 2.40     Brio di Costa   Bolero Bi
  2001-02-25 187,0 Milj.     Andrea di Jesolo h   Indro Park - Budgait Libby   Mauro Baroncini   Franco Concetti 2060   1.18,9a 2.30     Air Force Blue   Aguemarine
  2000-03-12 176,0 Milj.     Zamia Fc s   Sugarcane Hanover - Twiggy Fc   Giuseppe Pietro Maisto   Holger Ehlert 2060   1.17,4a 2.40     Zombi Dei   Zodiac Fc
  1999-03-14 143,0 Milj.     Vega Lb s   Baltic Speed - Iadi Lb   Mario Rivara   Håkan Wallner 2060   1.16,0a 2.00     Varlone   Volomist
  1998-03-15 176,0 Milj.     Uniforz h   Crown's Cristy - Favilla Pap   Andrea Guzzinati   Guseppe Guzzinati 2060   1.16,1a 2.80     Uronometro   Unicorno Trio
  1997-03-16 264,0 Milj.     Top the Gan h   Mack the Knife - Incetta   Enrico Bellei   Nello Bellei 2060   1.17,0a 1.70     Tinak Mo   Theben
  1996-03-17 200,2 Milj.     Solerid h   Diamond Way - Ibiza Fc   Wim Paal   Wim Paal 2060   1.16,5a       Sec Mo   Scorfano
  1995-03-26 200,2 Milj.     Rayton Caf h   Sharif di Iesolo - Cristy d'Assia   Mauro Baroncini   Mauro Baroncini 2060   1.16,1a       Romina Ok   Reperto
  1994-03-27 200,2 Milj.     Pecos Bi h   Dance Marathon - Okayama   Mauro Biasuzzi   Andrea Orlandi 2060   1.16,1a       Peso Del Nord   Pretty Bi
  1993-05-09 200,2 Milj.     Offen Lb h   Torway - Lets Face It   Håkan Wallner   Håkan Wallner 2060   1.17,4a       Oyster Bi   Orsenigo RL
  1992-03-29 200,2 Milj.     Narisso’ h   Sharif di Iesolo - Sedation   Edoardo Gubellini   Edoardo Gubellini 2060   1.16,6a       Nadir Lb   Nevaio
  1991       Mint di Jesolo h   Gator Bowl - Fucsia LB   Antonio Luongo     2060   1.18,0a            
  1990       Lurabo Blue m   Sharif di Iesolo - Ambadar   Håkan Wallner     2060   1.17,3a            
  1989       Indro Park h   Sharif di Iesolo - Fontola   Lorenzo Baldi     2060   1.17,0a            
  1988       Gobernador h   Buvetier d'Aunou - Tangala   Giancarlo Baldi     2060   1.18,0a            
  1987       Fellow d’Assia h   Aureo - Alida   Salvatore Matarazzo J:r     2060   1.18,0a            
  1986       Ebsero Mo h   Beret - Serale   Giancarlo Baldi     2060   1.16,3a            
  1985       Dorsten h   Granit - Sabina   Mario Rivara     2060   1.16,7a            
  1984       Cassarani h   Spin Speed - Zing   Marcello Mazzarini     2060   1.18,9a            
  1983       Bertuz h   Flush - Fiambala   Vittorio Guzzinati     2060   1.17,6a            
  1982       Atod Mo v   Tom Swift - Decusse   Luciano Bechicchi     2060   1.18,5a            
  1981       Ghendero’ h   Sharif di Iesolo - Alvernia   Siviero  Milani     2060   1.17,4a            
  1980       Fermo h   Short Stop - Zembra   Giuseppe Rossi     2060   1.19,8a            
  1979       Furgman h   Gallant Man - Orcade   Giancarlo Baldi     2060   1.20,0a            
  1978       Doringo h   Gallant Man - Sherazade   Giancarlo Baldi     2060   1.17,4a            
  1977       Croazia s   Marengo Hanover - Ortense   Gianfranco Bongiovanni     2060   1.21,1a            
  1976       Colta s   Pick Wick - Lestie Hanover   Sergio Brighenti     2060   1.20,0a            
  1975       Revillon h   Proudly - Domia   Alfredo Cicognani     2060   1.18,1a            
  1974       Medoc h   Nike Hanover - Quiroga   Carlo  Bottoni     2060   1.20,2a            
  1973       Sem h   Steno - Bucara   Nello Bellei     3128   1.23,1            
  1972       Top Hanover h   Ayres - Elaine Rodney   Gerhard Krüger     3128   1.24,0            
  1971       Akobo h   Giusto - Limpida   William Casoli     3128   1.22,5            
  1970       Vatson h   Double Scotch - Lulu Hanover   Giuseppe Nogara     3128   1.22,8            
  1969       Cerway h   Way Ahead - Ceriola   Ubaldo Baldi     3128   1.22,4            
  1968       Quesco h   Mighty Ned - Ubertide   Walter Baroncini     3128   1.22,4            
  1967       Barbablu’ h   Mistero - Navata   Giancarlo Baldi     3128   1.22,6            
  1966       Van Dick h   Morse Hanover - Birba   Sergio Brighenti     3128   1.23,8            
  1965       Valganna s   Mighty Ned - Giugi   Edoardo Gubellini     3128   1.23,9            
  1964       Turbine h   Landolfo - Manitoba   Edoardo Gubellini     3128   1.21,6            
  1963       Carmelo h   Bordo - Zea   Walter Baroncini     3128   1.23,1            
  1962       Calcante h   Prince Philip - Cornigliana   Alfredo Cicognani     3128   1.23,7            
  1961       Palin h   Egan Hanover - Espana   M Barbetta     3128   1.24,3            
  1960       Quispiane s   Mighty Ned - Nivea   Ubaldo Baldi     3128   1.24,2            
  1959       Ledro h   Scotch Thistle - Dogarina Lin   M Manfredi     3128   1.24,8            
  1958       Occagno h   Volotone - Boschina   Ez Bezzecchi     3128   1.25,1            
  1957       Crevalcore h   Mighty Ned - Taggia   William Casoli     3128   1.21,8            
  1956       Danubio Blu h   Spencer McElwyn - Dora Riparia   Romolo Ossani     3128   1.25,9            
  1954       Nelumbo h   Doctor Spencer - Gondola   Orlando Zamboni     3128   1.23,6            
  1953       Livenza s   Caproni - Anticiana   Romolo Ossani     3128   1.23,8            
  1952       Vizio h   Brivio - Vanessa   Ugo Bottoni     3128   1.25,7            
  1951       Ticino h   Lepanto - Sallie Romes   Sergio Brighenti     3128   1.24,3            
  1950       Bayard h   Mistero - Guastalla   Ugo Bottoni     3128   1.26,7