Gävle Gunnar Wallbergs Minne Alla
Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tränare   Tid Dist. Odds   1:a pris     Tvåa   Trea
2017-05-20                                        
2016-05-21   Art Nökkve h   Lome Kongen - Jerkila   Håkan Skoglund   Håkan Skoglund   1.24,3 2160 4.52   150 000     Bilbo B.S.   Fender
2015-05-23   Tangen Haap h   Lome Elden - Tangen Mai   Björn Karlsson   Björn Karlsson   1.25,0 2140 7.06   100 000     Titan Tabac   Mino
2014-05-17   Mino h   Moe Odin - Minti   Magnus Jakobsson   Hovel Helmen   1.24,0 2160 2.49   100 000     Järbo Harry   Mofaksan
2013-05-18   Månprinsen A.M. h   Svall Ivar - Månskära   Gunnar Melander   Gunnar Melander   1.22,9 2180 3.25   150 000     Kolnes X.O.   Odin Tabac
2012-05-19   Odin Tabac h   Moe Odin - Emma Tabac   Håkan Wallberg   Håkan Wallberg   1.22,2 1640 3.89   100 000     Voje Nido   Jenny R.G.
2011-10-08   Hallsta Lotus h   Järvsöfaks - Hallsta Malibu   Ulf Ohlsson   Jan-Olov Persson   1.20,5a 1640 1.68   150 000     Faksen J:r   Lomar
2010-05-08   Hallsta Lotus h   Järvsöfaks - Hallsta Malibu   Ulf Ohlsson   Jan-Olov Persson   1.21,5a 1609 2.26   110 000     Slettvoll Rambo   Moe Tor
2009-11-14   Hallsta Lotus h   Järvsöfaks - Hallsta Malibu   Ulf Ohlsson   Jan-Olov Persson   1.22,1a 1640 22.66   110 000     Järvsöfaks   Tangen Scott
2008-11-08   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.24,0a 1640 1.39   110 000     Bokli Eld   Lundås Emelie
2007-10-20   Vinning Kos h   Kos Knekten - Terne Tora   Torbjörn Jansson   Jan Martin Bjerring   1.21,4a 1640 5.43   110 000     Bokli Eld   Mörtvedt Jerkeld
2006-08-19   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.19,0a 1640 1.00   110 000     Vinning Kos   Idenors Janne
2005-04-09   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.23,6a 1640 1.11   110 000     Saras Tofte   Telenor Best
2004-09-11   Krembest h   Lykke Gutten - Trollkrem   Lars Lindberg   Lars Lindberg   1.23,7a 1640 2.81   110 000     Bokli Balder   Rolex K.
2003-03-22   Spikeld h   Elding - Spikdona   Rune Wiig   Martin Hoel   1.21,1a 1640 5.63   110 000     Järvsöfaks   Lappbarry
2002-11-30   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.23,2a 1640 1.17   150 000     Prins Vinter   Mai Lotta
2001-03-31   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.22,0a 1640 1.17   110 000     Sagi Knut   Hegerapp
2000-02-26   Röder h   Alm Svarten - Linsi   Örjan Kihlström   Anne-Grete Wanwik   1.23,5a 1640 1.90   110 000     Bork Rigel   Ulfrigg
1999-03-06   Bork Rigel h   Alm Rigel - Linsi   Jomar Blekkan   Anne-Grete Wanwik   1.29,8a 1640 1.34   100 000     Almsäter   Röder
1998-04-21   Marine Svarten h   Alm Svarten - Krumelure   Åke Svanstedt   Cato Antonsen   1.24,4a 1640 14.46   50 000     Dalar   Pålex K.
1997-04-15   Bork Rigel h   Alm Rigel - Linsi   Jomar Blekkan   Gunnar Gjerstad   1.22,0a 1640 1.20   50 000     Verner   Almagutten
1996-04-16   Mårten v   Slogum Tron - Månpava   Jan-Olov Persson   Björn Axelsson   1.24,a 1640 2.72   50 000     Pålex K.   Fjeldar
1995-03-28   Forin Brage h   Slogum Brage - Forini   Einar Magnusson   Bernt Ward   1.24,1a 1640 13.89   50 000     Verner   Yxbackateddy
1994-08-05   Alm Svarten h   Granvar - Oleanne   Trond Skofsrud   Knut Alm   1.24,3a 1640 2.10   40 000     Flagrigg   Norprins
1993-03-28   Svinten v   Svintor - Skarpa   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.24,0a 1640 2.19   40 000     Verner   Nick Alfa
1992-04-09   Verner h   Slogum Tron - Svantindra   Jim Frick   Jim Frick   1.23,0a 1640 1.39   40 000     Trons Trollmin   Salsnes Troll
1991-04-26   Verner h   Slogum Tron - Svantindra   Jim Frick   Jim Frick   1.24,7a 1640 1.25   40 000     Myson   Kilde Stjernen
1990-05-16   Pilmingutt h   Pilmin - Raufly   Ingvar Hyllsjö       1.24,3a 1640 2.40   30 000     Junipojken   Alm Kvik
1989-05-10   Alm Svarten h   Granvar - Oleanne   Gunnar Wallberg       1.24,6a 1640 1.02   25 000     Stellbar   Junipojken
1988-06-08   Pilmingutt h   Pilmin - Raufly   Ingvar Hyllsjö       1.25,4a 1640 2.25   25 000     Junipojken   Ångstagutt
1987-06-10   Greiskansen h   Greitind - Skansvina   Anders Lundin       1.24,4a 1640 2.49   25 000     Pilmingutt   Mumlan
1986-04-25   Lapp Nils h   Lapp Lasse - Turita   Gunnar Melander       1.27,2a 1640 1.19   20 000     Skarvar   Sabestus
1985-04-19   Granar h   Granvar - Mjönissa   Willy Johansson       1.25,7a 1640 13.13   20 000     Sabestus   Gullmin
1984-05-15   Granar h   Granvar - Mjönissa   Willy Johansson       1.25,5a 1640 1.89   20 000     Lanser   Finn Sabin
1983-05-03   Hambest h   Steggbest - Hamra   Per Jonsson       1.26,0a 1640 2.84   15 000     Skogsdrutten   Bayi
1982-05-04   Sjunga Best s   Steggbest - Sjungartösen   Kjell Davidsson       1.25,8a 1640 1.58   15 000     Viggo Best   Hambest
Tidigare namn Mjölkloppet