Dannero Midnattspokalen,  Stig Norbergs Minne Alla
Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tid Odds   1:a pris     Tvåa   Trea
2017-06-22   Hulte Magnus h   Lome Elden - Ösängets Svala   Ulf Ohlsson   1.24,4 2.47   40 000     Art Kjarvald   Norheim Faksen
2016-06-23   Tekno Odin h   Moe Odin - Lyana   Öystein Tjomsland   1.22,5a 1.21   40 000     Hulte Magnus   Cali Maks
2015-06-18   Månprinsen A.M. h   Svall Ivar - Månskära   Gunnar Melander   1.22,7a 1.00   35 000     Flex   Best Elden
2014-06-19   Månprinsen A.M. h   Svall Ivar - Månskära   Gunnar Melander   1.23,0a 1.34   50 000     Hallsta Lotus   Faksen J:r
2013-06-20   Hallsta Lotus h   Järvsöfaks - Hallsta Malibu   Ulf Ohlsson   1.23,3a 1.22   75 000     Faksen J:r   Slått Eld
2012-06-21   Hallsta Lotus h   Järvsöfaks - Hallsta Malibu   Ulf Ohlsson   1.26,5a 1.05   75 000     Voje Nido   Vingbo Stjärn
2011-06-23   Myllarfaks v   Järvsöfaks - Myllarkvarta   Gunnar Melander   1.23,2a 3.47   75 000     Stamping   Fakse
2010-06-24   Lome Kongen h   Spikeld - Tröpila   Tor Wollebaek   1.23,6a 1.81   75 000     Lome Stjernen   Fakse
2009-06-18   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   1.22,3a 1.06   75 000     Nordgubben   Hallsta Lotus
2008-06-19   Nordgubben h   Braute - Montora   Ulf Ohlsson   1.23,9a 1.49   75 000     Frisli To Jo   Järvsömolle
2007-06-21   Nordgubben h   Braute - Montora   Ulf Ohlsson   1.22,9a 7.57   75 000     Trollfager   Lome Kongen
2006-06-22   Vinning Kos h   Kos Knekten - Terne Tora   Jan-Olov Persson   1.24,6a 3.33   75 000     Nordgubben   Glöding
2005-06-23   Vinning Kos h   Kos Knekten - Terne Tora   Jan-Olov Persson   1.23,3a 2.22   75 000     Skaffer Brunen   Järvsö Harry
2004-06-24   Nordgubben h   Braute - Montora   Bo Eklöf   1.25,3a 1.29   60 000     Trollfager   Kall
2003-06-19   Trollfager h   Troll Jahn - Liana Best   Jan-Olov Persson   1.26,6a 5.09   75 000     Skaffer Brunen   Idenors Janne
2002-06-20   Höiby Kongen h   Elding - Tori Lill   Lars Lindberg   1.24,6a 3.24   75 000     Hegerapp   Trollfager
2001-06-21   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   1.25,5 1.08   75 000     Rolex K.   Babsson
2000-06-22   Bork Rigel h   Alm Rigel - Linsi   Jomar Blekkan   1.25,3a 1.15   60 000     Babsson   Brännapål
1999-06-24   Dalar h   Alm Rigel - Daltone   Jan-Olov Persson   1.25,6a 10.10   60 000     Månjahn   Bork Rigel
1998-06-18   Röder h   Alm Svarten - Linsi   Atle Eggan   1.25,8a 1.99   60 000     Babsson   Lassas Lavin
1997-06-19   Almsäter h   Almsbrun - Säterhamra   Jan Norberg   1.26,5 1.56   60 000     Terning   Marine Svarten
1996-06-20   Valliano v   Troll Jahn - Valliana   Åke Svanstedt   1.26,0 1.81   60 000     Polketta   Almsäter
1995-06-22   Verner h   Slogum Tron - Svantindra   Bo Eklöf   1.24,9 1.83   50 000     Texas Per   Lasso
1994-06-23   Yxbackateddy v   Toddy - Kajsa Express   Lars Lindberg   1.28,5 9.64   50 000     Trons Trollmin   Lovin
1993-06-24   Kalle Dox v   Svintor - Doxy   Karl Erik Nilsson   1.26,9 2.39   50 000     Kormin   Lydi Pjokken
1992-06-18   Lund Jerker h   Jerker - Solbergsstjerna   Benny Söderberg   1.26,4 42.94   40 000     Almagutten   Pål Lunar
1991-06-20   Svintul h   Svintor - Lilltula   Karl Halvarsson   1.28,2 3.45   35 000     Lappello   Kormin
1990-06-21   Lapp Nils h   Lapp Lasse - Turita   Gunnar Melander   1.25,1 1.35   30 000     Stellbarr   Minipojken
1989-06-22   Lapp Nils h   Lapp Lasse - Turita   Gunnar Melander   1.25,6 1.32   30 000     Näs Fuxen   Mostjärn
1988-06-23   Lapp Nils h   Lapp Lasse - Turita   Gunnar Melander   1.28,2 1.24   30 000     Rappello   Junipojken
1987-06-18   Skarvar h   Granvar - Skarpa   Roland Sjödin   1.29,4 11.55   30 000     Lapp Nils   Mumlan
1986-06-19   Skarvar h   Granvar - Skarpa   Roland Sjödin   1.29,9 4.20   25 000     Barrison   Stjärnbest
1985-06-20   Lapp Nils h   Lapp Lasse - Turita   Gunnar Melander   1.27,7 1.29   20 000     Sabestus   Barrison
1984-06-21   Lapp Nils h   Lapp Lasse - Turita   Gunnar Melander   1.29,2 1.76   15 000     Minimaggen   Barrison
1983-06-23   Sabestus h   Sabin - Juliana Best   Mats-Åke Nilsson   1.27,5 3.66   12 000     Solkvarten   Hambest
1982-06-24   Sjunga Best s   Steggbest - Sjungartösen   Kjell Davidsson   1.27,8 2.30   12 000     Viggo Best   Hambest
1981-06-18   Hambest h   Steggbest - Hamra   Per Jonsson   1.29,7 8.49   12 000     Sabestus   Solkvarten
1980-06-19   Hambest h   Steggbest - Hamra   Tage Näslund   1.29,1 5.03   8 000     Sabestus   Raj Best
  Lanser v   Plogglans - Inger   Kjell Elfving   1.30,2 2.32   8 000     Love   Hambest
1979-06-21   Sjunga Best s   Steggbest - Sjungartösen   Kjell Davidsson   1.27,0 1.64   8 000     Greivin   Reiser
  Sjunga Best s   Steggbest - Sjungartösen   Kjell Davidsson   1.28,1 1.33   8 000     Greivin   Säterbest
1978-06-22   Sjunga Best s   Steggbest - Sjungartösen   Kjell Davidsson   1.28,3 1.34   6 000     Klaff   Jonsa
  Sjunga Best s   Steggbest - Sjungartösen   Kjell Davidsson   1.30,3 1.21   6 000     Klaff   Jonsa
1977-06-23   Jonsa s   Skarphedin - Toralita   Jan-Ivan Eriksson   1.30,1 9.27   4 000     Spiltagutt   Bestli
  Säterbest h   Steggbest - Reina   Bertil Ödmark   1.31,2 19.22   4 000     Jonsa   Jermer
1976-06-24   Steggfjäll h   Steggbest - Fjällbläsa   Levi Olsson   1.31,5 6.80   3 000     Ess Express   Ministegg
  Ministegg h   Steggbest - Minni   Karl Gunnar Gren   1.32,8 2.91   3 000     Steggfjäll   Kvålssvarten
1975-06-19   Sabin h   Junius - Iselva   Stig Lindmark   1.27,9 3.43   3 000     Ministegg   Greivin
  Ministegg h   Steggbest - Minni   Karl Gunnar Gren   1.33,4 3.35   3 000     Cikadero   Elsplog
1974-06-20   Sabin h   Junius - Iselva   Stig Lindmark   1.28,5 1.64   7 200     Brage   Säterbest
  Sabin h   Junius - Iselva   Stig Lindmark   1.29,4 1.61   0     Brage   Lara
1973-06-21   Spiltagutt h   Bausgutt - Spilta   Sune Svensson   1.31,3 6.07   3 000     Torso   Spiltagutt
  Sabin h   Junius - Iselva   Stig Lindmark   1.29,9 1.57   6 000     Spiltagutt   Torso
1972-06-22   Sabin h   Junius - Iselva   Stig Lindmark   1.29,5 1.34   6 000     Brimsgutten   Solstegga
  Kläm v   Gervin - Tosta   Roland Andersson   1.34,0 22.20   3 000     Sabin   Solstegga
1971-06-24   Sabin h   Junius - Iselva   Stig Lindmark   1.31,1 1.47   7 200     Trolltjärn   Fixglada
  Sabin h   Junius - Iselva   Stig Lindmark   1.31,8 1.58   0     Trolltjärn   Plogglans
1970-06-18   Ede Pavin h   Pavin - Solana   Bertil Edin   1.33,6 4.24   3 000     Lill   Peita
  Lill s   Pavin - Lippsy   Sven Björk   1.33,3 4.99   6 000     Plogglans   Ede Pavin
1969-06-19   Lill s   Pavin - Lippsy   Sven Björk   1.30,4 2.26   7 200     Solpatrik   Janar
  Lill s   Pavin - Lippsy   Sven Björk   1.31,3 3.21   0     Solpatrik   Steggsy
1968-06-20   Solpatrik v   Pavin - Sologöta   Gustav Lennartson   1.32,9 11.55   7 000     Plogglans   Borrino
  Dals Pavin v   Pavin - Tjäder Nanna   Einar Magnusson   1.33,6 7.23   3 500     Solpatrik   Klarälven
1967-06-22   Plogglans h   Plog - Gläntra   Kjell Elfving   1.32,9 32.06   7 000     Torinell   Orrisa
  Janar h   Junius - Glans Jana   Lennart Nygren   1.33,2 4,52   3 500     Plogglans   Remino
1966-06-23   Marian s   Pavin - Dalbosessan   Folke Edström   1.34,7 4.66   6 000     Aspnäs Blända   Sirap
1965-06-24   Hamra s   Remin - Gimra   Gunnar Lindgren   1.31,0 1.55   5 000     Brynjola   Pavor
1964-06-18   Hamra s   Remin - Gimra   Gunnar Lindgren   1.31,7 1.38   5 000     Kaprell   Plurus
  Hamra s   Remin - Gimra   Gunnar Lindgren   1.31,9 1.75   0     Kaprell   Plurus
1963-06-20   Hamra s   Remin - Gimra   Gunnar Lindgren   1.33,8 1.92   5 000     Lill Frej   Merkur
  Hamra s   Remin - Gimra   Gunnar Lindgren   1.32,8 2.50   0     Lill Frej   Remus
1962-06-21   Dally Bausen v   Baus Tryggsön - Dally Mjölner   Per Rakkestad   1.31,0 1.92   5 000     Remus   Petter Tidemand
  Remus v   Remin - Fröja   Evert Nilsson   1.34,2 8.91   2 500     Dally Bausen   Petter Tidemand