Bjerke Lars Laumbs Äreslopp Alla
  Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tid Dist. Odds   1:a pris     Tvåa   Trea
  2017-02-25   Smedheim Solan h   Bork Odin - Lila   Frode Hamre   1.24,8 2680 30.47   150 000     Kleppe Slauren   Teddy Gutten Stöen
  2016-01-23   Moe Svarten h   Åsajerven - Moe Vilja   Jan Martin Bjerring   1.24,9 2680 6.62   100 000     Norheim Faksen   Tekno Jerken
  2015-01-31   Lannem Silje s   Åsajerven - Lannem Sjura   Tor Wollebæk   1.26,8 2680 1.31   100 000     Moe Svarten   Wik Stjernen
  2014-01-25   Ulsrud Tea s   Åsajerven e. Nebbenes Tea   Svein Ove Wassberg   1.27,0 2680 1.70   100 000     Norheim Faksen   Moe Svarten
  2013-01-19   Tin Tveiten h   Sjefen - Tun Kari   Åsbjörn Tengsareid   1.27,4 2680 2.96   100 000     Joker Elden   Briskeby Rauen
  2012-01-21   Voje Faks h   Järvsöfaks - Voje Lykka   Tom Erik Solberg   1.26,8 2680 2.29   100 000     Mörtvedt Jerkeld   Ness Tjo Oda
  2011-02-23   Odins Kjempe h   Moe Odin - Viljefryd   Lars Anvar Kolle   1.26,9 2660 2.51   100 000     Tangen Scott   Slettvoll Rambo
  2010-02-24   Amor Even h   Pål Even - Kongsrud Ida   Per Oleg Midtfjeld   1.26,2 2680 13.78   125 000     Frigg Elden   Tangen Scott
  2009-02-28   Åsajerven h   Järvsöfaks - Sindy Vinter   Tor Wolebaek   1.25,4 2700 5.28   125 000     Vinnelykka   Neslands Loke
  2008-02-27   Gyldne Tider s   Elding - Grans Texa   Hans Christian Holm   1.27,3 2640 12.14   100 000     Åsajerven   Bokli Eld
  2007-03-10   Fakse h   Järvsöfaks - Eiva E.   Jan-Olov Persson   1.29,6 2680 3.95   100 000     Wikvinn   Mörtvedt Jerkeld
  2006-03-18   Lumjor h   Pål Even - Lumine   Svein Ove Wassberg   1.28,3 2640 22.22   100 000     Åkre Lurifax   Vinning Kos
  2005-03-12   Åsaelden h   Elding - Schumi   Sven Olav Weberg   1.31,6 2640 25.23   100 000     Åkre Lurifax   Gam Vinter
  2004-03-13   Eder h   Elding - Media   Jan Roar Mjölneröd   1.27,1 2660 30.67   100 000     Gislum   Bokli Eld
  2003-03-01   Briskebyrappa s   Rappfot - Bleikli Stjerna   Gunnar Eggen   1.27,4 2620 32.89   100 000     Alsaker Eldmöy   Bol Elden
  2002-03-02   Moe Odin h   Elding - Moe Vilja   Asbjörn Mehla   1.26,0 2680 1.11   125 000     Prins Vinter   Lauvin
  2001-03-03   Järvsöfaks h   Trollfaks - Järvsö Anna   Jan-Olov Persson   1.27,0 2680 1.10   125 000     Lex Jon   Höiby Kongen
  2000-03-04   Sköiar h   Skarvar - Sölv Pila   Tore H Larsen   1.27,4 2680 13.56   125 000     Schuvar   Ulfrigg
  1999-03-06   Spikeld h   Elding -  Spikdona   Kjell Håkonsen   1.27,1 2680 1.45   100 000     Engli Svarten   Solun
  1998-03-07   Spang Best h   Bestjerker - Britta   Thor Borg   1.26,3 2680 1.86   100 000     Nordli Svarten   Ulfrigg
  1997-03-01   Polar Troll h   Troll Jahn - Kvitdalstjerna   Cato Antonsen   1.29,1 2660 4.94   100 000     Lappe Troll   Viljesterk
  1996-02-24   Piril Friggen h   Friggbest - Piriltussa   Gunnar Eggen   1.29,0 2660 4.30   100 000     Buaas Stjerna   Polar Troll
  1995-03-04   Bork Rigel h   Alm Rigel - Linsi   Jomar Blekkan   1.28,5 2660 3.08   100 000     Buaas Stjerna   Finstad Lars
  1994-03-05   Klaastad Ulv h   Korulv - Sprinta   Espen A Schem   1.31,7 2640 5.10   115 000     Buaas Stjerna   Vassfjell Gutten
  1993-02-27   Terna Vangen s   Toddy - Lenda Vangen   Trond Skauen   1.32,0 2620 2.70   100 000     Sorbina   Helmin Rigel
  1992-02-22   Golan h   Dublan - Hallingbragda   Trond Skauen   1.30,8 2640 4.85   100 000     Trons Trollmin   Storelan
  1991-02-23   Atom Vinter h   Alm Rigel - Åslill   Arve G Blihovde   1.32,7 2640 1.30   100 000     Dublan   Elding
  1990-02-24   Ilmin h   Pilmin - Il   Cato Antonsen   1.30,0 2640 5.59   100 000     Atom Vinter   Finstad Lars
  1989-02-25   Slått Pil h   Pilmin - Blessi   Asbjörn Mehla   1.34,5 2640 2.40   90 000     Löbergs Troll   Atom Vinter
  1988-02-27   Tom-Toddy h   Toddy - Tomba   Cato Antonsen   1.30,9 2640 5.89   90 000     Alm Rigel   Jettetor
  1987-02-22   Alm Svarten h   Granvar - Oleanne   Ulf Thoresen   1.30,2 2660 2.00   60 000     Pål Lunar   Alm Hadar
  1986-03-02   Perle Troll h   Troll Jahn - Gamperla   Böye Ölstören   1.31,7 2600 12.07   24 000     Pål Lunar   Torvara
  1985-03-03   Listjärn h   Sabin - Sylfidbläsa   Frank Marthinsen   1.31,0 2600 4.09   24 000     Finstad Per   Kruska
  1984-03-04   Regon h   Roger - Ihleterna   Jörn Harald Bakkeli   1.31,8 2620 24.92   20 000     Pilmingutt   Toripila
  1983-02-27   Ronson h   Lapp Lars - Leonara   Asbjörn Skjäveland   1.31,9 2620 19.68   20 000     Dublan   Torvara
  1982   Dalsvinni s   Texas Jan - Ulvina   Vidar Hop   1.33,9 2620           Regon   Seljahna
  1981   Slogum Tron h   Brage - Slogum Tora   Tore H Larsen   1.36,4 2620           Dally Svarten   Sent Best
  1980   Toddy h   Spent Jakken - Elvina   Ulf Thoresen   1.32,4 2620           Årnsetha   Pål Best
  1979   Vintilla s   Jerker - Vinta   Leif Kjöniksen   1.36,7 2640           Pål Best   Myllargutten
  1978   Slogum Tor h   Jahn Piril - Slogum Tora   Lars Grini   1.32,9 2640           Pål Best   Vintilla
  1977   Byss Piril h   Jahn Piril - Bysså   Jan Risa   1.34,0 2620           Slogum Tor   Jarvistöva
  1976   Fröyvar h   Granvar - Årnset Fröya   Ulf Thoresen   1.32,9 2620           Jarvistöva   Frk Judy
  1975   Prins Jerker h   Jerker - Spenka   Gunnar Eggen   1.35,9 2600           Byss Piril   Dally Sjurson
  1974   Strandsprett h   Spenter - Strandjenta   Per Rakkestad   1.34,0 2600           Myllargutten   Norm
  1973   Kil Stjerna s   Jahn Sjur - Kil-Snella   Gunnar Diskerud   1.33,3 2640           Brage   Grans Turi
  1972   Sigrun Borka s   Steggbest - Borka II   Öivind Buer   1.37,1 2620           Kil Stjerna   Hallingkongen
  1971   Nic h   Jerker - Hjalla   Terje Borstad   1.39,0 2600           Gol Best   Donno
  1970   Lapp Lars h   Årnseth Rauen - Lappe Lisa   Lars J Blekkan   1.38,1 2640           Bestmin   Gulle
  1969   Aabyvinna s   Löve Vinn - Åbya   John Torp   1.38,0 2640           Lapp Lars   Jerker
  1968   Gamina s   Steggbest - Sylblessa   Iver Gamme   1.33,2 2640           Bestmin   Römersokka
  1967   Jahn Piril h   Jahn Sjur - Aareskjolds Flicka   Karsten Buer   1.34,5 2640           Gläden   Dally Prinsen
  1966   Grans Ternen s   Steggbest - Klästad Terna   Tron Klästad   1.36,1 2640           Lapp Lars   Lökkerauen
  1965   Kongsvinger Atlas h   Stegg - Atlas Frida   Ragnvald Humborstad   1.38,4 2600           Remina   Toma
  1964   Dolly s   Vinvar - Fröken Litalill   Terje Borstad   1.35,8 2100           Steggsula   Tora Jakken
  1963   Spiko s   Baus Tryggsön - Gyller-Guri   Karsten Buer   1.35,0 2100           Dolly   Kaprell
  1962   Vinvara v   Vinvar - Molynstjerna   Alf Ulven   1.34,0 2100           Atlas Gulli   Spiko
  1961   Spenter h   Molyn - Toftestjerna   Trygve Diskerud   1.33,1 2100           Atlas Gulli   Kalunda
  1960   Årnseth Rauen h   Remnor - Anny Margrete   Karsten Buer   1.33,2 2100           Kalunda   Steinhild
  1959   Drivblesa s   Drivar - Atlas-Åsa   Leif Haslie   1.36,1 2100           Löverappa   Tormi
  1958   Remin Stjerna s   Remin - Odalsdokka   Alf Tveter   1.36,8 2100           Drivblesa   Vossevinn
  1957   Vinvar h   Stegg - Vinoga   Kjell Bäckström   1.36,5 2000           Steggna   Fryda
  1956   Spikla s   Stegg - Guri   Lars Gjersöyen   1.34,9 2000           Seierlill   Remin Stjerna
  1955   Steggbest h   Stegg - Grasiös   Trygve Diskerud   1.36,1 2000           Seierlill   Baus Steggsön
  1954   Atlastora s   Atlasprinsen - Viktoria   Trygve Diskerud   1.34,2 2000           Tove Molyn   Stegg Svarta
  1953   Grans Terna s   Stegg - Viktoria   Tron Klästad   1.37,0 2000           Alterna   Tove Molyn
  1952   Thora Lita s   Molyn - Thoralill   Trygve Diskerud   1.35,0 2000           Grans Terna   Pjokkina
  1951   Marmon h   Kong Gyller - Guri   Erik Garberg   1.36,7 2000           Lemoli   Attilovar
  1950   Baus Tryggsön h   Trygvald - Baus Prinsa   Trygve Diskerud   1.38,7 2000           Lemoli   Pjokkina
  1949   Fjellrosa s   Skarstan - Fjelldokka   Nils Buer   1.36,1 2000           Pjokkina   Lemoli
  1948   Kördes ej                                
  1947   Erika s   Molyn - Dalterna II   Erik Garberg   1.36,2 2000           Horda   Kaplyst
  1946   Östby Lilli s   Attila - Tvillingjenta   Jon Espeseth   1.38,9 2000           Aka   Neskongen
  1945   Donna Gyller s   Kong Gyller - Nikla   Leif Haslie   1.38,0 2000           Östby-Lilli   Gratie
  1944   Silkedokka s   Jakken - Stjerna   J Rakkestad   1.39,5 2000           Donna Gyller   Kaplyst
  1943   Stegg h   Trygve - Dalterna II   Erik Garberg   1.38,9 2000           Begndöla   Donna Gyller
  1942   Torpi s   Jakken - Bruna   Peder Haslie   1.41,9 2000           Vigri   Aspiranta
  1941   Molyn h   Holger - Siri   Erik Garberg   1.39,6 2000           Aspiranta   Bengaria
  1940   Hetta s   Jakken - Rigmor   Hans Christiansen   1.37,8 2000           Lykkeper   Möyfrid
  1939   Skanke Gilma s   Gelmin - Hildegun   Erik Garberg   1.38,4 2000           Almlisvarten   Löva