Östersund Svenskt Kallblodsderby 4 åriga
  Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tränare   Tid Dist. Odds   Pris     Tvåa   Trea
  2017-07-26   Järvsö Pegasus     Tangen Scott - Järvsö Emma   Örjan Kihlström   Jan-Olov Persson   1.24,2a 2140 5.12   700 000     Bokli Teddy   Horgen Lynet
  2016-07-27   Mjölner Herkules h   Horgen Tore - Myrtrolla   Jan Roar Mjölneröd   Jan Roar Mjölneröd   1.24,6a 2140 12.27   700 000     Myllkärrs Sune   Ängsrappen
  2015-07-31   Järvsörappen h   Järvsöfaks - Tuvrappa   Jomar Blekkan   Jomar Blekkan   1.24,1a 2140 1.90   700 000     Smedheim Solan   Sjö Odin
  2014-08-01   Lannem Silje s   Åsajerven - Lannem Sjura   Tor Wollebaek   Ola M Skrugstad   1.23,1a 2140 1.18   700 000     Odd Herakles   Fjord Jerven
  2013-08-02   Hellin Faxen h   Järvsöfaks - Nebbenes Faxa   Jan Roar Mjölneröd   Jan Roar Mjölneröd   1.27,0a 2140 1.32   700 000     Myr Faksen   Bro Viking
  2012-08-05   Tekno Odin h   Moe Odin - Lyana   Öystein Tjomsland   Öystein Tjomsland   1.22,9a 2140 1.17   700 000     Eikdölen   Vestpol Dennis
  2011-08-07   Månprinsen A.M. h   Svall Ivar - Månskära   Gunnar Melander   Gunnar Melander   1.24,2a 2140 4.75   500 000     Tekno Jerken   Dotterud Teddy
  2010-08-08   Norheim Faksen h   Järvsöfaks - Norheim Elle   Tom Erik Solberg   Lars O. Romtveit   1.25,9a 2140 1.67   400 000     Tin Tveiten   Mel Odin
  2009-08-02   Särpefanten h   Moe Odin - Rilitha   Jan Roar Mjölneröd   Jan Roar Mjölneröd   1.24,4a 2140 3.45   300 000     Bork Odin   Remelden
  2008-08-03   Järvsöviking h   Järvsöfaks - Tummelisa   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.27,8a 2140 1.29   300 000     Eld Kevin   Ulvsås Elvis
  2007-06-08   Stjerne Faks h   Järvsöfaks - Vinter Stjerna   Ulf Ohlsson   Jan-Olov Persson   1.26,0a 2140 4.03   300 000     Håkon Jo   Eldfaksen
  2006-06-09   Slått Eld h   Lome Elden - Slått Vina   Jomar Blekkan   Jomar Blekkan   1.26,3a 2140 5.62   300 000     Keik Jo   Åsajerven
  2005-06-10   H.G.Balder h   Lome Elden - Simir   Vidar Hop   John Hasle   1.25,5a 2140 1.00   300 000     Wikvinn   Spik Troll
  2004-06-11   Hallsta Lotus h   Järvsöfaks - Hallsta Malibu   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.26,9a 2140 5.38   300 000     Åkre Lurifax   Frisli To Jo
  2003-06-06   Troll Kevin h   Troll Jahn - Farmesona   Jan Norberg   Jan Norberg   1.27,5a 2140 4.25   300 000     Sleipner Tor   Spännar Anders
  2002-06-08   Gislum h   Höiby Kongen - Klästad Seira   Geir-Vegard Gundersen   Lars J Onsager   1.27,2a 2140 3.05   300 000     Alsaker Svarten   Qvadrigo
  2001-06-08   Bol Elden h   Elding - Bolblesa   Jomar Blekkan   Petter Glittum   1.27,5a 2140 1.41   300 000     Polar Svarten   Troll Kos
  2000-06-09   Sjefen h   Elding - Stjernetine   Kjell Håkonsen   Kjell Håkonsen   1.26,1a 2140 1.12   300 000     Bokli Balder   Viggjo
  1999-06-11   Lome Elden h   Elding - Tröpila   Vidar Hop   John Hasle   1.26,8a 2140 1.34   300 000     Ara Svarten   Lannem Sjur
  1998-06-12   Rolex K. h   Troll Jahn - Smulan K.   Lars I Eriksson   Lars I Eriksson   1.26,6a 2140 2.12   300 000     Järvsöfaks   Pelle Babs
  1997-06-13   Röder h   Alm Svarten - Linsi   Jomar Blekkan   Lasse Hafeld   1.27,6 2140 2.08   300 000     Ravn Jahn   Truls K.
  1996-06-15   Prins Vinter h   Atom Vinter - Ultana   Tor Wollebaek   Tor Wollebaek   1.28,6 2140 6.49   300 000     Snärt Troll   Lykke Gutten
  1995-06-17   Rigel Jo h   Alm Rigel - Trollenka   Jomar Blekkan   John A Högstad   1.30,6 2140 1.81   414 500     Ertebron   Pål Soberano
  1994-06-29   Leik Kvik h   Alm Kvik - Stjerne Leika   Hans-Petter Tholfsen   Björn Garberg   1.27,8 2140 2.86   414 500     Heie Prinsen   Torinto
  1993-06-19   Pålex K. h   Pål Best - Smulan K.   Lars I Eriksson   Lars I Eriksson   1.28,3 2140 3.34   414 000     Tranmälspila   Polar Troll
  1992-07-03   Bork Rigel h   Alm Rigel - Linsi   Jomar Blekkan   Jens A Wanvik   1.27,4 2140 1.23   200 000     Nilsby Gutt   Östby Pilen
  1991-09-21   Buaas Stjerna s   Troll Jahn - Glåmdals Mina   Jomar Blekkan   Jens A Wanvik   1.29,1 2140 1.25   200 000     Babsson   Korlyn
  1990-09-29   Erk Tron h   Slogum Tron - Kalita   Åke Sundberg   Sven Abenius   1.30,6 2140 3.49   200 000     Lappello   Bayison
  1989-06-11   Atom Vinter h   Alm Rigel - Åslill   Arve-Gudbrand Blihovde   Arve-Gudbrand Blihovde   1.30,4 2140 1.31   100 000     Elva E.   Verner
  1988-07-10   Lappdon h   Reitlappen - Donate   Gunnar Mehla   Asbjörn Mehla   1.30,0 2140 1.39   100 000     Texas Per   Almagutten
  1987-07-04   Slogum Jim h   Kinge Balder - Slogum Jill   Gunnar Eggen   Gunnar Eggen   1.32,0 2140 2.81   100 000     Trons Trollmin   Ulunda
  1986-07-06   Lundick h   Pavjol - Mylunda   Alf Jonsson   Alf Jonsson   1.32,8 2140 10.34   100 000     Kinge Pegg   Trolle
  1985-06-30   Månsäter v   Säterbest - Månsola   Åke Eriksson   Bo Eriksson   1.31,6 2140 1.48   58 600     Näs Fuxen   Stellbarr
  1984-07-01   Gyller Jan h   Gyller Stegg - Jana Best   Gerth-Ove Karlsson   Gerth-Ove Karlsson   1.32,4 2140 2.39   54 100     Mosäter   Sjungjola
  1983-07-03   Bausbring h   Barry - Bausa   Jan-Ivan Eriksson   Jan-Ivan Eriksson   1.36,0 2140 6.46   54 100     Rappino   Virmagg
  1982-07-04   Asbjörn h   Rappfot - Skarpessa   Karl Halvarsson   Karl Halvarsson   1.40,6 2140 1.96   60 800     Frejbina   Lottvinn
  1981-06-20   Stjärnbest h   Bestmin - Lolalill   Gunnar Melander   Gunnar Melander   1.36,4 2140 1.89   53 200     Mulle Min   Dox
  1980-06-22   Mitaz h   Ministegg - Karlgårds Fia   Karl-Gunnar Gren       1.35,3 2140 6.72   50 000     Ponicka   Beststjärn
  1979-06-23   Frejsab h   Sabin - Frejtösen   Stig Lindmark       1.37,8 2140 1.16   30 000     Fyråpojken   Lavina
  1978-06-24   Runic v   Nic - Rutan   Sven-Erik Karlsson       1.35,3 2200 6.72   30 000     Viggo Best   Pajnic
  1977-06-25   Rappstegg v   Steggbest - Herda Rapp   Alf Wahlman       1.38,5 2200 4.45   30 000     Slogum Brage   Foresti
  1976-06-26   Fixy s   Mjös Prins - Fixola   Arvid Arvidsson       1.34,5 2200 2.16   30 000     Kvisten   Vinnie
  1975-01-21   Sjunga Best s   Steggbest - Sjungartösen   Kjell Davidsson       1.37,9 2200 1.81   30 000     Dansbest   Juliana
  1974-06-22   Mjösbest h   Steggbest - Mjösvinnstjärna   Karl-Axel Isaksson       1.34,0 2200 1.72   30 000     Greivin   Zorro
  1973-06-23   Jonsa s   Skarphedin - Toralita   Jan-Ivan Eriksson       1.38,1 2200 2.08   30 000     Steggjol   Borga
  1972-06-24   River h   Steggbest - Fjällbläsa   Elof Olsson       1.42,1 2200 1.77   30 000     Itico   Guldtjärn
  1971-06-26   Gyrd h   Skarphedin - Gylva   Sune Svensson       1.43,1 2200 7.99   30 000     Rågsby Ponit   Niga
  1970-06-20   Snärtbest h   Steggbest - Snärti   Mats Nilsson       1.39,2 2200 4.21   30 000     Borrvina   Sjungarbruden
  1969-06-21   Skarpmin v   Skarphedin - Minella   Bertil Eriksson       1.39,0 2200 2.95   25 000     Greisol   Röde Pär
  1968-06-22   Spentor v   Spenter - Guttora   Hilmer Haglund       1.41,4 2200 4.54   25 000     Paletta   Alfi
  1967-06-24   Pegg h   Pavin - Stjärn Peggy   Lars Sillén       1.40,6 2200 21.06   25 000     Skansus   Solspenter
  1966-06-25   Prick v   Pavin - Solblända   Bengt Nilsson       1.41,0 2220 3.34   20 000     Varagutten   Panlo
  1965-06-26   Vendin h   Pavin - Solvendla   Axel Sundqvist       1.43,4 2220 u.t   20 000     Spiltatösen   Bingelsjäntan
  1964-06-20   Lyrik v   Pavin - Syndoni   Carl-Erik Carlsson       1.47,7 2200 2.05   20 000     Peggina   Borrino
  1963-06-22   Steggson h   Stegg - Missola   Torsten Jansson       1.43,1 2220 1.38   20 000     Sexiana   Tildor
  1962-06-23   Sanna Stegg h   Stegg - Sally   Torsten Bohlin       1.43,8 2240 2.86   15 000     Heitor   Solna
  1961-06-24   Pavinblända s   Pavin - Solblända   Bengt Nilsson       1.41,3 2240 1.71   15 000     Wimin   Brynjola
  1960   Solbalett s   Solo - Åby Lissa   Olov Larsson       1.43,2 2220 1.76   15 000          
  1959   Pålmi s   Remin - Solopålla   Axel Johnsson       1.44,1 2220 4.19   15 000          
  1958   Herja s   Herding - Lillemor   Erik Eriksson       1.47,0 2260 1.45   15 000          
  1957   Coreia s   Cornell/Grei Gyller - Remina Rapp   Anton H Halvarsson       1.47,6 2260 2.14   15 000          
  1956   Pandor v   Solo - Pandora   Georg Rutgersson       1.43,3 2260 1.43   15 000          
  1955   Sorro h   Solo - Orrejäntan   Olle Svensson       1.48,7 2260 5.77   10 000          
  1954   Reval h   Remin - Valdejunga   Olow Gärdvall       1.43,8 2280 1.66   6 000          
  1953   Solremin h   Remin - Solonita   Helge Frelin       1.52,6 2020 4.85   3 000          
  1952   Pyramid v   Remin - Pylana II   Gustaf Persson       1.49,1 2020 4.74   3 000          
  1951   Solana s   Solo - Ceranijung   Gustaf Persson       1.54,5 2040 4.41   3 000          
  1950   Kläpp     Junger - Elsine   Erik G Andersson       1.54,6 2020 3.86   3 000          
  1949   Lulo     Solo - Lula   Erik G Andersson       1.49,3 2040 1.74   3 000          
  1948   Mignon s   Solo - Aida   Erik G Andersson       1.49,5 2060 3.15   3 000          
  1947   Stjärnfuxen     Ceres - Säterbruna   Erik L Persha       1.44,4 2000 2.89   3 000          
  1946   Orrtula s   Orre - Tua   Olle Thor       1.51,6 2040 10.02   3 000          
  1945   Jungvar     Junger - Heivor   Bror Halvarsson       1.52,8 2000 12.62   3 000          
  1944   Bjurina s   Arne - Packra II   Olof Nordström       1.47,5 2080 12.57   3 000