Bjerke Norskt Kallblods Derby, hopper, kval 4 åriga ston
Datum   Vinnare   Härstamning   Körsven   Tid Dist. Odds   1:a pris   Tvåa   Trea
2018-08-27   Mjölner Torine   Spikeld - Horgen Laila   Jan Roar Mjölneröd   1.28,0a 2100 15.39   30 000   Ness Tjo Edel   Misi Ö.K.
  Karmland Anna   Bork Odin - Troll Kosa   Frode Hamre   1.27,9a 2100 1.18   30 000   Lykkje May   Mai Oda
  Stjärnblomster   B.W.Modde - Järvsö Blomster   Örjan Kihlström   1.28,5a 2100 1.38   30 000   Skeie Stjerna   Haugestad Alma
2017-08-28   Brenne Blissi   Lome Elden - Brenne Järva   Åsbjörn Tengsareid   1.28,1a 2100 1.26   30 000   Aine G.L.   Hhauan Hera
  Uggla i Mossen   Järvsöfaks - Lax Vilja   Örjan Kihlström   1.29,5a 2100 1.96   30 000   Tekno Lotta   Jillborka
  Möller Jerka   Mörtvedt Jerkeld - Linspika   Öystein Tjomsland   1.28,3a 2100 1.49   30 000   Jöärvsö Irene   Teknologika
2016-09-06   Tangen Jerkila   Mörtvedt Jerkeld - Slogum Il   Gunnar Austevoll   1.26,1a 2100 1.05   30 000   Oriola   Homme Hera
  Arvesölv   Alm Viktor - Fröen Oda   Tom Erik Solberg   1.27,3a 2100 2.30   30 000   Jega Bottega   Baugeid
  Solvik Faksa   Voje Faks - Mona   Lars Anvar Kolle   1.29,2a 2100 1.13   30 000   Karmland Siv   Torpa Oda
2015-09-01   Brenne Rödi   Horgen Tore - Brenne Jærva   Jan Roar Mjölneröd   1.26,7a 2100 1.35   30 000   Tante Ragnhild   Ness Tjo Stjerna
  Patsi   Åsajerven - Tekno Pila   Öystein Tjomsland   1.27,1a 2100 1.03   30 000   Lille Eline   Goroso Gasell
2014-08-26   Briskeby Frökna   Moe Odin - Briskeby Jenta   Olav Mikkelborg   1.28,3a 2100 7.47   30 000   Tangen Bris   Lyn Rappa
  Ulvsås Ballerina   H.G. Balder - Rakkås Alma   Hans Christian Holm   1.28,6ag 2100 6.25   30 000   Åsrud Vilja   Elding Fröya
  Vesle Fröken Stöen   Spikeld - Voje Vira   Thor Borg   1.28,1a 2100 1.30   30 000   Tekno Mor   Bork Odina
2013-08-26   Wik Ida   Mörtvedt Jerkeld - Mille   Vidar Hop   1.28,7a 2100 2.18   30 000   Våler Oda   Troll Sindy
  Tema   Spikeld - Perla Mi   Geir Vegard Gundersen   1.27,0a 2100 2.28   30 000   Lome Oda   Lidå Ö.K.
2012-08-27   Grude Jenta   H.G. Balder - Toronita   Öystein Tjomsland   1.28,5a 2100 1.15   30 000   Urd   S.T.C.C. Faksa
  Hellin Järva   Järvsöfaks - Nebbenes Faxa   Eirik Höitomt   1.28,4a 2100 1.36   30 000   Järvsörappa   Odine U.N.
  Eldvinni   Lome Elden - Eldfaksa   Tom Erik Solberg   1.30,2a 2100 9.36   30 000   Jörnstu Vilja   Siljevinna V.H.
2011-09-05   Ulsrud Tea   Åsajerven - Nebbenes Tea   Svein Ove Wassberg   1.28,4a 2100 2.48   30 000   Gode Tider   Vår Faxa
  Börke Luna   H.G.Balder - Börke Ann   Eirik Höitomt   1.29,5a 2100 16.78   30 000   Balder Stjerna   Voje Spika
  Högda Lilja   Engli Svarten - Högda Elinda   Erik Killingmo   1.29,3a 2100 1.72   30 000   Polar Lilja   Asteria
2010-09-05   Horgen Bente   Elding - Rydnings Stjerna   Geir Vegard Gundersen   1.29,5a 2100 1.54   30 000   Ness Tjo Alma   Hjelset Lissi
  Eldsiri   Järvsöfaks - Stjernesiri   Ulf Ohlsson   1.28,5a 2100 1.42   30 000   Sylv Spika   Brödsjö Stina
  Tangen Mari   Lome Kongen - Tangen Eli   Öystein Tjomsland   1.28,3a 2100 1.19   30 000   Lomepia   Juve Maja
2009-08-24   Faste Lundi   Lome Elden - Vy Hellina   Bo Eklöf   1.30,7a 2100 1.54   30 000   Lykke Lotta   Tem Mari
  Maias Evita   Pål Even - Maia Mollyn   Jan Roar Mjölneröd   1.29,7a 2100 12.46   30 000   Horgen Vera   Birk Vilja
  Romhus Molla   Frigg Mollyn - Romhus Lena   Vidar Hop   1.29,7a 2100 1.86   30 000   Ness Tjo Oda   Komnes Bella
2008-08-25   Förlands Trolla   Järvsöfaks  - Förlands Fina   Geir Vegard Gundersen   1.28,5a 2100 4.24   30 000   Nordli Svarta   Brödsjö Vilja
  Eigelands Frökna   Braute - Stai Helga   Öystein Tjomsland   1.30,3a 2100 1.75   30 000   Fröy Perla   Hornnes Thea
  Gulltyra   Moe Odin - Gulline   Geir Flåten   1.29,4a 2100 4.73   30 000   Langaard Tiril   Perle Tine
2007-08-20   Lome Rigla   Rigel Jo - Lomepila   Vidar Hop   1.28,3a 2100 1.46   30 000   Torpa Fia   Pål Elda
  Horgen Lotta   Järvsöfaks - Rydnings Stjerna   Geir Vegard Gundersen   1.27,1a 2100 1.84   30 000   Jilly   Trö Spika
2006-08-21   Kroken Stjerna   Moe Odin - Börke Lill   Arild Berås   1.28,9a 2100 4.19   30 000   Stuve My   Hjelset Sofi
  Engesve Bella   Krembest - Magga Best   Leif Witasp   1.30,8a 2100 2.86   30 000   Kjöstad Dubbla   Grid
2005-08-22   Gyldne Tider   Elding - Grans Texa   Tom Erik Solberg   1.27,5a 2100 1.70   30 000   Spang Pila   Pave Eldmina
  Lomevilja   Spikeld - Lomesokka   Vidar Hop   1.28,5ag 2100 2.05   30 000   Viljar Tora   Moe Sigyn
  Nebbenes Faxa   Röder - Nebbenes Terna   Jan Roar Mjölneröd   1.28,0a 2100 6.48   30 000   Stjerne Sara   Faste Eldina
2004-08-23   Fillippo Jenta   Elding - Stjerne Svarta   Tor Wollebaek   1.33,1a 2100 15.72   30 000   Korrell Stjerna   Lax Tora
  Stjerne Tinka   Pål Even - Siljerö   Rune Wiig   1.29,4a 2100 1.26   30 000   Storsjö Stjerna   Tante Sofie
2003-08-28   Fabiona Ess   Elding - Lökke Frökna   Trond Skauen   1.30,5a 2100 2.65   30 000   Sagi Eden   Påls Linda
  Millenia   Ilmin - Lunjenta   Odd-Arne Sagholen   1.30,9a 2100 2.32   30 000   Sjefsstjerna   Troll Rappa
  Brenne Stjerna   Braute - Granavolds Frökna   Jan Roar Mjölneröd   1.30,3a 2100 2.98   30 000   Moshus Siri   Revenka
2002-08-22   Athenepia   Rigel Jo - Spurt Pia   Kristian Björneröd   1.29,1a 2100 18.27   30 000   Lannem Mai   Seile Stjerna
  Trö Nanna   Nordli Svarten - Trö Alma   Gunnar Eggen   1.30,3a 2100 1.53   30 000   Atom Monne   Dronninga
2001-08-23   Komnes Glans   Bork Rigel - Sala   John Torp   1.32,1a 2100 1.58   30 000   Salt Stili   Vikan Brauta
  Dolly Stjerna   Spang Best - Stjerne Dolly   Tor Wollebaek   1.31,3a 2100 1.26   30 000   Norheim Elle   Nordli Grynet
2000-08-16   Snerttina   Troll Jahn - Juve Stjerna   Asbjörn Mehla   1.27,7a 2100 5.43   30 000   Mörtvedt Mari   Alsaker Eldmöy
  Mai Lotta   Elding - Maidonna   Geir Vegard Gundersen   1.30,4a 2100 1.00   30 000   Eldsokka   Rosali
  Alm Tara   Rigel Jo - Bleikli Terna   Gunnar Eggen   1.30,4a 2100 6.66   30 000   Skjegge Lill   Maia Mollyn