Dannero Svensk Travsports Guldtäcke      Alla
Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Träänare   Tid Dist Odds   1:a pris     Tvåa   Trea
2017-08-13   Blås Undan v   Lome Kongen - Bus Märtha   Jan-Olov Åberg   Bror Grönlund   1.25,5 2200 18.44   150 000     Guli Storm   Nova Mollyn
2016-08-07   Nova Mollyn s   Moe Odin - Riga Mollyn   Magnus Jakobsson   Magnus Jakobsson   1.26,9 2140 15.41   100 000     Sid Dox   Tangen Haap
2015-08-08   Titan Tabac h   Troll Kos - Emma Tabac   Ulf Eriksson   Staffan Falk   1.23,3 2200 2.95   100 000     Tangen Haap   Trippa Undan
2014-08-09   Bro Viking h   Järvsöviking - Vinriga   Robert Bergh   Robert Bergh   1.24,6 2220 4.20   150 000     Adrigo   Fina Bergakungen
2013-07-17   Gärdsjö Viking v   Aldermarin - Vessle Stjärna   Per Lisell   Per Lisell   1.25,7 2180 57.26   150 000     Ulvsås Brasse   Trippa Undan
2012-05-12   Flex h   Järvsöfaks - Trollvalla   Jan-Olov Åberg   Tommy S Larsson   1.25,8 2220 6.36   150 000     Pärlspånt   Turboson
2011-07-13   Farmfurir h   Slogum Björn - Skaffer Jenta   Per Gustafsson   Per Gustafsson   1.24,9 2240 9.11   150 000     Bodbäcksmunter   Fjeldstad Goggen
2010-05-15   B.W.Gulliver h   Lome Kongen - Gullan Fax   Sören Eriksson   Jan-Olov Persson   1.28,0 2140 69.42   150 000     Egon   Alfia
2009-05-16   Stamping v   Järvsöfaks - Tok Tora   Bo Landgren   Arne Andersson   1.25,4 2220 2.94   150 000     Rapp Elden   Haaga Prinsen
2008-05-10   Myllarfaks v   Järvsöfaks - Myllarkvarta   Micael Melander   Gunnar Melander   1.26,9 2160 7.84   150 000     Ymse   Theoball
2007-05-12   Elias v   Järvsöfaks - Burella   Lars Lindberg   Håkan Åslund   1.25,5 2220 2.77   150 000     Kut Alfa   Lillboda Faks
2006-05-13   Jocke R.G. h   Järvsöfaks - Liana Best   Emil Parhans   Erik-Olof Parhans   1.28,8 2140 3.72   150 000     Skogli Vill   Bernt Slogum
2005-05-14   Nordgubben h   Braute - Montora   Örjan Kihlström   Kenneth Karlsson   1.24,8 2260 2.36   150 000     Moe Hjord   Pile Rigel
2004-05-15   Nordgubben h   Braute - Montora   Bo Eklöf   Kenneth Karlsson   1.25,0 2260 2.40   150 000     Prins Juventus   Wilma S.T.
2003-05-10   Egil Tabac v   Toddy - Lena Tabac   Staffan Falk   Staffan Falk   1.24,7 2260 6.28   150 000     Aldermarin   Borksång
2002-05-11   Nordgubben h   Braute - Montora   Kenneth Karlsson   Kenneth Karlsson   1.25,0 2260 3.51   150 000     Dublan Stina   Eryl Tabac
2001-05-20   Trollfager h   Troll Jahn - Liana Best   Jan-Olov Persson   Jan-Olov Persson   1.26,5 2260 8.02   100 000     Idenors Iller   Dalstina
2000-05-21   Trons Tilda s   Trons Trollmin - Bentana   Lars I Eriksson   Gun-Marie Johansson   1.26,5 2200 14.78   100 000     Ravn Jahn   Pilbläsen
1999-05-23   Rimfrost h   Atom Vinter - Reit Gulla   Mats Andersson   Mari Ström   1.27,1 2200 3.25   100 000     Egil Tabac   Stjärnnix
1998-05-24   Kall h   Troll Jahn - Geira   Jomar Blekkan   Ingela Mårtensson   1.26,7 2220 9.55   100 000     Månjahn   Järvsö Troll
1997-05-18   Tand Troll h   Troll Jahn - Svinna   Matts Gottås   Matts Gottås   1.28,5 2180 47.39   100 000     Zikin   Rakås Blesen
1996-05-19   Valliano v   Troll Jahn - Valliana   Åke Svanstedt   Åke Svanstedt   1.26,0 2200 1.47   100 000     Nordlys   Gullfuxen
1995-05-14   Teknic v   Kinge Tor - Temalill   Jerry Nilsson   Jerry Nilsson   1.28,9 2160 19.67   75 000     Orr Virus   Bodbäckspålle
1994-05-15   Forin Brage h   Slogum Brage - Forini   Lars Lindberg   Bernt Ward   1.27,4 2220 5.91   60 000     Lovin   Rivergubben
1993-05-16   Ede Tron v   Slogum Tron - Janalora   Gösta Haglund   Gösta Haglund   1.29,1 2160 16.46   50 000     Yxbackateddy   Vallgrei
1992-05-17   Kinge Pegg h   Kinge Stjernen - Pegglillan   Olle Pettersson   Olle Pettersson   1.26,3 2240 7.42   50 000     Yxbackateddy   Kipmon
1991-05-20   Kormin h   Korbest - Eldkora   Gunnar Melander   Gunnar Melander   1.30,0 2200 4.51   50 000     Rosspojken   Tronpila
1990-05-20   H.A.Sano v   Greivin - H.A.Sana   Ove A Lindqvist   Ingegerd Moberg   1.28,5 2200 2.51   40 000     Listjärn   Snärttjärn
1989-05-21   Myson v   Pavjol - Mylunda   Åke Svanstedt       1.29,9 2200 2.55   35 000     Margonetta   Brovin
1988-05-22   Klarbest h   Skansagutt - Bestana   Sven Haglund       1.31,4 2200 9.51   35 000     Snärtking   Skarpfrid
1987-05-17   Minipojken h   Ministegg - Tofflan   Bengt Harlin       1.30,6 2180 9.06   30 000     Hallsta Fridolf   Clarre
1986-05-18   Gullmin v   Ministegg - Gulladej   Roger Lundberg       1.28,1 2220 13.54   25 000     Kåre Bothnia   Skarpfrid
1985-05-19   Lapp Nils h   Lapp Lasse - Turita   Gunnar Melander       1.27,9 2280 2.52   20 000     Dox   Svinten
1984-05-20   Lapp Nils h   Lapp Lasse - Turita   Gunnar Melander       1.29,1 2260 1.50   20 000     Unny   Stellpojken
1983-05-22   Barrison h   Barry - Annemön   Gunnar Melander       1.30,3 2260 6.60   15 000     Manixen   Sör Tösa
1982-05-23   Mini Peter v   Ministegg - Frima   Åke Eriksson       1.32,1 2180 9.02   12 000     Björnar   Myrjerka
1981-05-24   Fonix v   Nixen - Fonita   Benny Söderberg       1.35,6 2140 57.56   12 000     Love   Kagg
1980-05-18   Viggo Best h   Steggbest - Gretchen   Per Gustafsson       1.30,5 2300 7.02   12 000     Sabestus   Remma
1979-05-20   Sjunga Best s   Steggbest - Sjungartösen   Kjell Davidsson       1.27,9 2320 1.86   10 000     Bausstegg   Lill Annika
1978-05-21   Sjunga Best s   Steggbest - Sjungartösen   Kjell Davidsson       1.28,8 2280 1.93   8 000     Dockvin   Steggmar