Travsidan qhurth |
Cesena |
Gran Premio Riccardo
Grassi |
|
|
|
5-åriga och äldre |
Datum |
Premio |
Vinnare |
Kön |
Härstamning |
Körsven |
Tränare |
Tid |
Dist. |
Odds |
Tvåa |
Trea |
2023-07-08 |
€ 35 200 |
Bonjovi MMG |
h |
Ganymede - Ethel Blak |
Giampaolo Minnucci |
Dario Battistini |
1.13,0a |
1660 |
3,36 |
Bythebook |
Zefiro Gual |
2022-07-09 |
€ 40 040 |
Akela Pal Ferm |
s |
Maharajah - Remilla di Palle |
Antonio di Nardo |
Gennaro Casillo |
1.11,2a |
1660 |
3,77 |
Chief Orlando |
Apple Wise As |
2021-07-31 |
€ 40 040 |
Deimos Racing |
v |
Quite Easy - Athena Håleryd |
Enrico Bellei |
Erik Bondo Hansen |
1.13,1a |
1660 |
1,64 |
Verdon WF |
Showmar |
2020-08-01 |
€ 50 050 |
Arazi Boko |
v |
Varenne - Laura Kemp |
Alessandro Gocciadoro |
Alessandro Gocciadoro |
1.11,9a |
1660 |
1,34 |
Vesna |
Ua Huka |
2019-07-06 |
€ 40 040 |
Tamure Roc |
s |
Exploit Caf - Ema Roc |
Santo Mollo |
Fausto Barelli |
1.11,7a |
1660 |
3,44 |
Sonia |
Tina Turner |
2018-07-07 |
€ 33 000 |
Uragano Trebi' |
v |
Nad Al Sheba - Istria Bi |
Roberto Vecchione |
Holger Ehlert |
1.11,7a |
1660 |
2,17 |
Tango Negro |
Tarantella Ferm |
2017-07-08 |
€ 33 000 |
Tamure Roc |
s |
Exploit Caf - Ema Roc |
Santo Mollo |
Fausto Barelli |
1.12,0a |
1660 |
3,30 |
Pancottina Bar |
Rue du Bac |
2016-07-09 |
€ 45 100 |
Peace Of Mind |
s |
Uronometro - Erica d'Alfa |
Roberto Vecchione |
Alessandro Gocciadoro |
1.11,9a |
1660 |
2,02 |
Newyork Newyork |
Rania Lest |
2015-07-11 |
€ 45 100 |
Orsia |
s |
Angus Hall - Tigre Om |
Antonino di Nardo |
Massimo Finetti |
1.12,3a |
1660 |
3,96 |
Radiofreccia Fi |
Napoleon Bar |
2014-07-12 |
€ 45 100 |
Orsia |
s |
Angus Hall - Tigre Om |
Roberto Vecchione |
Alessandro Gocciadoro |
1.12,4a |
1660 |
2,25 |
Louvre |
Owen Cr |
2013-07-13 |
€ 45 100 |
Mack Grace Sm |
h |
CC's Chuckie T - Ambro Grace Sm |
Roberto Andreghetti |
Lucio Colletti |
1.12,2a |
1660 |
1,74 |
Owen Cr |
Mirtillo Rosso |
2012-07-14 |
€ 41 800 |
Lester |
h |
Supergill - Bachar |
Lucio Becchetti |
Lucio Becchetti |
1.13,1a |
1660 |
20,20 |
Irving Rivarco |
Mack Grace Sm |
2011-07-09 |
€ 77 000 |
Lover Power |
s |
Supergill - Brava Power |
Pietro Gubellini |
Team Gubellini |
1.12,7a |
1660 |
4,71 |
Looney Tunes |
Gustav Diamant |
2010-07-10 |
€ 66 000 |
Italiano |
v |
Giant Cat - Coming Up Cash |
Gaetano di Nardo |
Enrico Bellei |
1.12,8a |
1660 |
1,95 |
Linda di Casei |
Lorenz Del Ronco |
2009-07-11 |
€ 66 000 |
Gironda As |
s |
Lemon Dra - Sierra As |
Francesco Facci |
Mauro Baroncini |
1.12,7a |
1660 |
4,79 |
Filipp Roc |
Irina |
2008-07-12 |
€ 66 000 |
Ghiaccio del Nord |
h |
Bon Vivant - Toga Del Nord |
Enrico Bellei |
Claus Ernst Hollmann |
1.13,6a |
1660 |
1,51 |
El Nino |
Filipp Roc |
2007-08-04 |
€ 66 000 |
Unforgettable |
h |
Diamond Way - Pine Spirit |
Roberto Andreghetti |
Arnold Mollema |
1.13,4a |
1660 |
14,61 |
Algiers Hall |
Demon Bag |
2006-07-08 |
€ 66 000 |
El Nino |
h |
Stallone Jet - Popgun |
Enrico Bellei |
Claus Ernst Hollmann |
1.14,9a |
1660 |
1,49 |
Ergon Jet |
Bello Caf |
2005-07-09 |
€ 66 000 |
Cadmio |
h |
Lindy Lane - Ora Degli Dei |
Massimilano Castaldo |
Fausto Barelli |
1.13,2a |
1660 |
2,60 |
Dart Boss |
Concord Roc |
2004-07-10 |
€ 91 300 |
Cois Caf |
h |
Park Avenue Joe - Madam Palm |
Enrico Bellei |
Nello Bellei |
1.14,8a |
1660 |
2,15 |
Chirone Dei |
Concord Roc |
2003-07-12 |
€ 91 300 |
Alifante Gim |
h |
Zebu - Saltabecca Gim |
Maurizio Pieve |
Maurizio Pieve |
1.14,5a |
1660 |
9,07 |
Brandy Dei Fiori |
Zoler Cobra |
2002-07-13 |
€ 90 970 |
Volomist |
h |
Arndon - Formast |
Gianni Targhetta |
Gianni Targhetta |
1.13,5a |
1660 |
24,91 |
Vidar |
Tinak Mo |
2001-07-14 |
176,0 Milj. |
Vidar |
h |
Bon Vivant - Nueva Luis |
Roberto Andreghetti |
Björn Lindblom |
1.13,2a |
1660 |
1,80 |
Signorelli |
Zenor Lb |
2000-07-15 |
176,0 Milj. |
Solar Effe |
h |
Napoletano - Gemina Effe |
Pietro Gubellini |
Edoardo Gubellini |
1.13,4a |
1660 |
4,10 |
Turno Gas |
Vai di Jesolo |
1999-07-17 |
143,0 Milj. |
Uniforz |
h |
Crown's Cristy - Favilla Pap |
Andrea Guzzinati |
Giuseppe Guzzinati |
1.13,5a |
1660 |
1,80 |
Snappy Trio |
Tome de Sousa |
1998-07-18 |
176,0 Milj. |
Turno Gas |
h |
Friendly Face - Lesta Gas |
Battista Congiu |
Heikki Korpi |
1.14,2a |
1660 |
1,40 |
Top The Gan |
Snappy Trio |
1997-07-19 |
264,0 Milj. |
Sec Mo |
h |
Ebsero Mo - Chioma |
Marcello Mazzarini |
Pierpaolo Dal Pane |
1.13,9a |
1660 |
1,50 |
Pablo Dechiari |
Rayton Caf |
1996-07-13 |
220,0 Milj. |
Record Ok |
h |
Valley Victory - Evita Lobell |
Marcello Mazzarini |
Marcello Mazzarini |
1.13,7a |
1660 |
1,30 |
Ringmaster Bi |
Piccardo |
1995-07-15 |
220,0 Milj. |
Newthing |
h |
Premium Lobell - Lolita |
Giancarlo Baldi |
Giancarlo Baldi |
1.14,9a |
1660 |
3,80 |
Oronte |
Piero di Valle |
1994-07-15 |
200,0 Milj. |
Onorato Gim |
h |
Super Play - Bona Di Piella |
Enrico Bellei |
Nello Bellei |
1.14,7a |
1660 |
9,50 |
Lubro Gim |
Omsk |
1993-07-17 |
200,0 Milj. |
Mint di Jesolo |
h |
Gator Bowl - Fucsia Lb |
Antonio Luongo |
Antonio Luongo |
1.14,9a |
1660 |
4,30 |
Montaione |
Nikel Del Lupo |
1992-07-19 |
200,0 Milj. |
Majer Art |
h |
Contingent Fee - Doria |
Salvatore Matarazzo J:r |
Salvatore Matarazzo J:r |
1.15,2a |
1660 |
2,50 |
Lubro Gim |
Lugliano Jet |
1991-07-21 |
200,0 Milj. |
Lancaster Om |
h |
Sharif di Iesolo - Compagnona |
Lorenzo Baldi |
Lorenzo Baldi |
1.16,3a |
1660 |
3,10 |
Lugano Red |
Lobster As |
1990 |
|
Its di Jesolo |
h |
Sharif di Iesolo - Tesola |
|
|
1.14,8a |
1660 |
|
Fiaccola Effe |
Indignato |
1989 |
|
Gainsford |
h |
Desert King - Risacca |
|
|
1.14,9a |
1660 |
|
Fiaccola Effe |
Fistil |
1988 |
|
Feystongal |
h |
Keystone Spart - Adicella |
|
|
1.15,0a |
1660 |
|
Cucu di Jesolo |
Fiaccola Effe |
1987 |
|
Eclissi Lunare |
s |
Speed Expert - Quariette |
|
|
1.15,1a |
1660 |
|
Dorsten |
Eliano |
1986 |
|
Cilesia |
s |
Dart Hanover - Minudra |
|
|
1.16,1a |
1660 |
|
Convoglio |
Diablo Ve |
1985 |
|
Ciconero |
h |
Belfagor - Albufeira |
|
|
1.15,7a |
1660 |
|
Caron Bi |
Cilesia |
1984 |
|
Bertuz |
h |
Flush - Fiambala |
|
|
1.16,4a |
1660 |
|
Alfonso Red |
Aligero |
1983 |
|
Lanson |
h |
Bourbon - Evidana |
|
|
1.15,7a |
1660 |
|
Atod Mo |
Sperlak |
1982 |
|
Zardoz |
h |
Dart Hanover - Krimilde |
|
|
1.16,8a |
1660 |
|
Lanson |
Fedone |
1981 |
|
Forfar |
h |
Luther Hanover - Maestosa |
|
|
1.17,7a |
1660 |
|
Toujours |
Enriquillo |
1980 |
|
Siginda |
s |
Milenko - Etincelle |
|
|
1.16,8a |
1660 |
|
Nazionale |
Pasubio |
1979 |
|
Gibson |
h |
Barbablu' - Adula |
|
|
1.16,1a |
1660 |
|
Nazionale |
Doringo |
1978 |
|
Colta |
s |
Pick Wick - Lestie Hanover |
|
|
1.17,8a |
1660 |
|
Merapi |
Neapolis |
1977 |
|
Waymaker |
h |
Star's Pride - Brief Romance |
|
|
1.15,0a |
1660 |
|
Wayne Eden |
The Last Hurrah |
1976 |
|
Danzica |
s |
Nike Hanover - Simenia |
|
|
1.18,1a |
1660 |
|
Stormy Reef |
Neapolis |
1975 |
|
Lightning Larry |
h |
Speedster - Miss Victory |
|
|
1.17,4a |
1660 |
|
Timothy T. |
Sharif di Jesolo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|