Florens Gran Premio Firenze 4 åriga
  Datum Premio     Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tränare Tid Dist. Odds     Tvåa   Trea
  2017-02-05 25 300     Uragano Trebi' h   Nad Al Sheba - Istria Bi   Gaspare Lo Verde   Francesca Croce 1.14,2 1600 1.42     Urali Op   Universo d'Amore
  2016-02-07 45 100     Telecomando Ok h   Love You - Flavia Kronos   Enrico Bellei   Holger Ehlert 1.11,4a 1660 3.33     Tresor Dream   Tocai Font
  2015-02-08 45 100     Saikala s   Turbo Sund - Clorinda Bi   Andrea Farolfi   Andrea Sarzetto 1.11,6a 1660 3.32     Swan Wise As   Saba Del Ronco
  2014-02-09 45 100     Rodin Inn Ronco h   Varenne - Charis del Ronco   Enrico Bellei   Holger Ehlert 1.13,9a 1660 4.34     Rambo Zs   Real Mede Sm
  2013-02-10 44 000     Pick Kronos h   Cantab Hall - Crown Kronos   Andrea Farolfi   Lorenzo Baldi 1.14,6a 1660 8.59     Powell Bi   Petra Axe
  2012-11-04 41 800     Orleans Om h   SJ's Caviar - Deux de Mai   Giuseppe Lombardo J:r   Team Lombardo 1.15,1a 1660 9.54     Owen Cr   Omera Win Sm
  2011-02-06 59 400     Nashville Dancer h   Lindy Lane - Croatass   Alessandro Gocciadoro   Enrico Gocciadoro 1.13,8a 1660 4.30     Nuvolor   Next Gill Mmg
  2010-02-07 59 400     Mack Grace Sm h   CC's Chuckie T - Ambro Grace Sm   Jorma Kontio   Holger Ehlert 1.14,4a 1660 5.44     Mirtillio Rosso   Moses Rob
  2009-02-08 59 400     Light Kronos h   S J's Photo - Luck Of The Day   Enrico Bellei   Holger Ehlert 1.13,9a 1660 3.08     Lover Power   Little Games
  2008-02-03 59 400     Iglesias h   Ganymede - Forever Kemp   Enrico Bellei   Maik Esper 1.13.6a 1660 1.78     Isle of Tino   Indy Kronos
  2007-02-04 59 400     Giulia Grif s   Viking Kronos - Savana Cr   Marco Smorgon   Marco Smorgon 1.13.6a 1660 1.57     Giordy Bi   Gauguin Ans
  2006-02-12 66 000     Filipp Roc h   Uronometro - Rosell Roc   Davide Nuti   Giorgio Carini 1.14,0a 1660 2.10     Franka Zs   Fighter Bi
  2005-02-13 66 000     Evoila' Caf s   Supergill - Song's Mary   Biago Lo Verde   Biago Lo Verde 1.13,7a 1660 7.68     Elemon Rum   Ellymay
  2004-02-15 66 000     Dolby Deimar h   Indro Park - Regal Baby   Giancarlo Baldi   Team Baldi 1.14,4a 1660 1.86     Doc Dei Fiori   Delia di Jesolo
  2003-02-02 66 000     Cherokee Chief h   Toss Out - Ibiza Fc   Arnaldo Pollini   Arnaldo Pollini 1.14,9a 1660 1.67     Copelan   Cannoniera
  2002-02-10 66 000     Bartali Cla h   Diamond Way - Signorina Sib   Andrea Baveresi   Andrea Baveresi 1.14,0a 1660 10.72     Bonassola   Battery Point
  2001-02-11 187,0 Milj.     Andrea di Jesolo h   Indro Park - Budgait Libby   Guiseppe Guzzinati   Franco Concetti 1.14,1a 1660 8.50     Ad Sidera RL   Astolfo Mg
  2000-06-04 143,0 Milj.     Zombi Dei h   Harvard Yard - Nadirs Pride   Maurizio Pieve   Maurizio Pieve 1.14,5a 1660 2.20     Zorilla Jet   Zambesi Flash
  1999-06-13 143,0 Milj.     Varenne h   Waikiki Beach - Ialmaz   Giampaolo Minnucci   Jori Turja 1.13,8a 1660 1.20     Veloce Jet   Vidar
  1998-06-05 176,0 Milj.     Uxer Lb h   Armbro Goal - Fiesta Pride   Arnaldo Pollini   Arnaldo Pollini 1.13,2a 1660 11.90     Uronometro   Uniforz
  1997-06-01 264,0 Milj.     Top The Gan h   Mack the Knife - Incetta   Enrico Bellei   Nello Bellei 1.14,9a 1660 2.30     Toto L'Heros   Toto d'Asolo
  1996-06-02 200,2 Milj.     Sofocle Egral h   Argo Ve - Nettie   Mauro Baroncini   Mauro Baroncini 1.14,0a 1660       Snappy Trio   Segusino Dra
  1995-06-04 200,2 Milj.     Robur h   Arndon - Disfattista   Roberto Andreghetti   Roberto Andreghetti 1.14,8a 1660       Rubens Sacar   Romina Ok
  1994-06-05 200,2 Milj.     Pecos Bi h   Dance Marathon - Okayama   Maurizio Biasuzzi   Andrea Orlandi 1.15,7a 1660       Peso Del Nord   Patrick
  1993-06-13 200,2 Milj.     Orange Juice h   Mangrove - Matabla   Franco Longobardi   Franco Longobardi 1.15,5a 1660       Onorato Gim   Oronte
  1992-06-07 200,2 Milj.     Narisso' h   Sharif di Iesolo - Sedation   Edoardo Gubellini   Edoardo Gubellini 1.16,1a 1660       Nadir Lb   Nobody Bi
  1991       Majer Art h   Contingent Fee - Doria         1.15.8a         Mesena   Madrigale
  1990       Lancaster Om h   Sharif Di Iesolo - Compagnona         1.16.1a         Leopard Ok   Lerno Luis
  1989       Iduard h   Chorus Master - Desaval         1.17.0a         Impetu   Imebel
  1988       Gil del Lupo h   Top Hanover - Clara d'Assia         1.17.5a         Gubrik Jet   Gobernador
  1987       Feystongal h   Keystone Spartan - Adicella         1.16.1a         Fiorino Bell   Flembas
  1986       Eliano h   Tropical Storm - Foggetta         1.16.9a         Esotico Prad   Ercole Ac
  1985       Darwin Jet h   Delfo - Ausella         1.18.3a         Droscie   Darioz
  1984       Champ Fc h   Super Bowl - Dool         1.16.8a         Cromyko   Cebion
  1983       Blim h   Dailer - Bella di Notte         1.16.2a         Bion di Jesolo   Bangie Bi
  1982       Argo Ve h   Sharif di Iesolo - Gamarth         1.18.1a         Altaseta Sp   Alex di Jesolo
  1981       Ghendero h   Sharif di Iesolo - Alvernia         1.16.3a         Foscherara   Golden Top
  1980       Ceox h   Marengo Hanover - Zancara         1.16.5a         Fermo   Borgoplin
  1979       Zardoz h   Dart Hanover - Krimilde         1.19.0a         Pasubio   Fornero
  1978       Gibson h   Barbablu - Adula         1.19.3a         Buby   Doringo
  1977       Atollo h   Snow Speed - Aviva         1.18.4a         Devasca   Croazia
  1976       Basile h   Nike Hanover - Embassy Sue         1.18.0a         Maribon   Brigne
  1975       Revillon h   Proudly - Domia         1.18.4a         Apice   Pistillo
  1974       Unno h   Midland Hanover - Mersey         1.17.7a         Medoc   Zigoni
  1973       Gobaldo h   Dr Orin I - Sigaretta         1.19.8a         Vado   Dosson
  1972       Freddy h   Safe Mission - Bella Colomba         1.19.3a         Seminole   Top Hanover
  1971       Nulvi h   Gusty Hanover - Buccia         1.19.5a         Carosio   Tedo
  1970       Ostiolo h   Mr Pride - Ornata         1.19.0a         Salemi   Vatson
  1969       Sion h   Tornese - Name Frangia         1.19.4a         Atina   Bezuglio
  1968       Qurago h   Scotch Harbor - Tenda         1.19.7a         Tavernier   Urbano
  1967       Parioli h   Mighty Ned - Elsie         1.19.5a         Barbablù   Pasternak
  1966       Ortense s   Mighty Ned - Foreign Office         1.19.9a         Oronto   Van Dick
  1965       Navazzo h   Doctor Spencer - Foreign Office         1.20.0a         Valganna   Quentin
  1964       Blera s   Mighty Ned - Tonga         1.19.5a         Turbine   Massimino
  1963       Mincio h   Scotch Thistle - Mila di Spencer         1.19.3a         Stefano   Owens
  1962       Alfredo h   Mighty Ned - Barriera         1.19.2a         Calcante   Ohm
  1961       Italo h   Ilario - Sivigliana         1.20.8a         Gualdo   Rubello
  1960       Giusto h   Theme Song - Ferroso         1.18.7a         Quispiane   Bagiobbe
  1959       Erro h   Grand Parade - Cita Scot         1.19.5a         Ledro   Nievo
  1958       Alki h   Doctor Spencer - Baselica         1.20.4         Diaspro   Nievo
  1957       Crevalcore h   Mighty Ned - Taggia         1.20.7         Hudson   Brigantino
  1956       Capriccio h   Danao - Lanciola         1.21.7         Checco   Pra Ittrio
  1955       Assisi h   De Sota - Ieracite         1.20.7         Fra Diavolo   Comacino
  1954       Alfiere h   Prince Hall - Orsova         1.22.8         Nelumbo   Nankino
  1953       Empire h   Landolfo - Giunone         1.22.2         Musetta   Bisturi
  1952       Unico h   Idolo - Maiella         1.21.6         Biancavilla   Pilù
  1951       Casoli h   Inverno - Carbonia         1.25.3         Gallodoro   Marietana
  1950       Bayard h   Mistero - Guastella         1.21.0         Tempra   Villalba
  1949       Tip Top h   Prince Hall - Galatea         1.22.9         Contessa De Sota   Agrio
  1948       Taro h   Prince Hall - Tara         1.26.5         Legnone   Aita
  1947       Jonia s   Prince John - Berlina         1.26.3         Banzuolo   Mormolice
  1943       Loreto h   The Laurel Hall - Maid McElwyn         1.22.5         Olga   Mistero
  1942       Darsena s   Schnapps - Wanita         1.24.6         Capri   Festival
  1941       Campogrosso h   Augias - Leila         1.25.3         Danao   Fioretta
  1940       Pozzuolo h   Clyde The Great - Argentina S         1.23.7         Ciclopico   Aulala
  1939       Finarium Great h   Clyde the Great - Messana         1.25.8         Fontebella   Monfalcone