Östersund   Derbystoet Kallblodiga 4 åriga ston
Datum   Vinnare   Härstamning   Körsven   Tränare Tid Dist. Odds   1:a pris     Tvåa   Trea
2017-07-26   Brenne Blissi   Lome Elden - Brenne Järva   Åsbjörn Tengsareid   Jens Kristian Brenne 1.26,4 2140 7.82   450 000     Viggjerva   Uggla i Mossen
2017-07-16   Granetta   Tekno Odin - Granina   Jimmy Jonsson   Alf Jonsson 1.29,3a 2140 1.62   30 000     Brenne Blissi   Viggjerva
  Rus Can   Klack Jo - Runa Pak   Ulf Eriksson   Lovisa Canneryd 1.30,7a 2140 5.45   30 000     Aine G.L.   Uggla i Mossen
2016-07-27   B.W.Gullis   Moe Odin - Gullan Fax   Örjan Kihlström   Thomas Lönn 1.28,5a 2140 3.46   450 000     Jega Bottega   Aase
2016-07-17   B.W.Gullis   Moe Odin - Gullan Fax   Ulf Eriksson   Thomas Lönn 1.28,1a 2140 2.35   30 000     Jega Bottega   Arvesölv
  Aase   Åsajerven - Tekno Pila   Öystein Tjomsland   Öystein Tjomsland 1.27,4a 2140 1.23   30 000     Mjölner Tulla   Norm Maja
2015-07-31   Patsi   Åsajerven - Tekno Pila   Öystein Tjomsland   Öystein Tjomsland 1.23,9a 2140 4.63   450 000     Tante Ragnhild   Euforia
2015-07-17   Euforia   Moe Odin - Ebba Bus   Ulf Eriksson   Kim Metsälä 1.27,3a 2140 4.35   30 000     Tante Ragnhild   Åsafaksa
  Lille Eline   H.G.Balder - Perle Lill   Morten M Ottersen   Morten M Ottersen 1.27,1a 2140 10.30   30 000     Patsi   Global Ruska
  Brenne Rödi   Horgen Tore - Brenne Järva   Jan Roar Mjölneröd   Jan Roar Mjölneröd 1.26,4a 2140 1.03   30 000     Bro Strimma   Trö Hera
2014-08-01   Bodbäckssiv   Briskeby Philip - Bodbäckslisa   Jessica Lindgren   Jessica Lindgren 1.26,8a 2140 17.98   450 000     Åsrud Vilja   Lyn Rappa
2014-07-19   Lyn Rappa   Bork Odin - Lyn Kari   Vidar Hop   Monica Sönstegård 1.29,0a 2140 1.45   30 000     Finnskog Oda   Bodbäckssiv
  Åsrud Vilja   Järvsöviking - Skattiana   Vidar Hop   Tor Örjan Å. Johansen 1.29,4a 2140 1.30   30 000     Silver Stjärna   Katla Kiro
2013-08-02   Eldjenta   Lome Elden - Rigeljenta   Björn Garberg   Annelise Wara 1.29,6a 2140 4.11   450 000     Hulte Nova   Odile Kiro
2013-07-23   Eldjenta   Lome Elden - Rigeljenta   Björn Garberg   Annelise Wara 1.29,7a 2140 4.60   30 000     Mia Mollyn   Hanses Sophia
  Hulte Nova   Järvsöviking - Hulte Gerd   Jan-Olov Åberg   Leif Jonsson 1.29,5a 2140 1.87   30 000     Järvsö Blomster   Höjanna
2012-08-05   Grude Jenta   H.G.Balder - Toronita   Öystein Tjomsland   Öystein Tjomsland 1.28,4a 2140 1.26   450 000     Hellin Järva   Grändens Lomma
2012-07-26   Grude Jenta   H.G.Balder - Toronita   Öystein Tjomsland   Öystein Tjomsland 1.29,6a 2140 1.06   30 000     Järvsörappa   Grändens Lomma
  Järvsö Emelinda   Lome Kongen - Tumlan   Öystein Tjomsland   Vidar Finsådal 1.29,5a 2140 15.29   30 000     Hellin Järva   Lykkeflicka
2011-08-07   Lannem Siv   Alm Viktor - Lannem Sjura   Tor Wollebaek   Ola M Skrugstad 1.28,7a 2140 2.21   250 000     Balder Stjerna   Stjernedröm
2011-07-29   Balder Stjerna   H.G.Balder - Gemma   Morten M Ottersen   Morten M Ottersen 1.30,3a 2140 3.87   30 000     Järvsö Ninja   Stjernedröm
  Lannem Siv   Alm Viktor - Lannem Sjura   Tor Wollebaek   Ola M Skrugstad 1.29,0a 2140 1.97   30 000     Pave Loma   Smedheim Lilja
2010-08-08   Horgen Bente   Elding - Rydnings Stjerna   Tom Erik Solberg   Per Dave Holtung 1.27,7a 2140 2.71   200 000     Eldsiri   Maja R.G.
2010-07-27   Horgen Bente   Elding - Rydnings Stjerna   Tom Erik Solberg   Per Dave Holtung 1.28,9a 2140 1.42   30 000     Jentami   Edelstjärna
  Eldsiri   Järvsöfaks - Stjernesiri   Ulf Ohlsson   Jan-Olov Persson 1.29,7a 2140 1.46   30 000     Orella   Maja R.G.
2009-08-02   Astra R.B.   Spikeld - Gittan R.B.   Rune Arvidsson   Marita Arvidsson 1.27,9a 2140 3.83   150 000     Faste Lundi   Järvsö Nettan
2009-07-14   Astra R.B.   Spikeld - Gittan R.B.   Rune Arvidsson   Marita Arvidsson 1.31,8a 2140 2.20   30 000     Järvsö Nettan   Kremelina Best
  Eld Mija   Lome Elden - Mira Jahna   Tom Erik Solberg   Steinar Lyseng 1.32,8a 2140 18.94   30 000     Karelli   Runa Pak
  Åkre Fackla   Järvsöfaks - Åkre Flamman   Ulf Ohlsson   Niclas Torstemo 1.33,0a 2140 17.20   30 000     Lykke Lotta   Faste Lundi
2008-08-03   Pernilla Tabac   Lex Jon - Modd Tösen   Tommy Eriksson   Tommy Eriksson 1.32,3a 2140 16.69   150 000     Rönningsholms Moa   Skarpvinna
2007-06-08   Perleann   Gullsvarten - Karperla   Ulf Ohlsson   Kent Hafstad 1.30,5a 2140 3.89   100 000     Rei Spika   Hjelset Stjerna
2006-06-09   Styfs Maja   Schuvar - Alfona   Torsten Blomqvist   Sandra Nilsson 1.34,1a 2140 60.98   100 000     Lannem Janna   Elnetta
2005-06-10   Gyldne Tider   Elding - Grans Texa   Lars Anvar Kolle   Tom Erik Solberg 1.30,4a 2140 3.68   100 000     K.A.Ramell   Pave Eldmina
2004-06-11   Karmine   Marine Svarten - Kariba   Ulf Ohlsson   Kent Hafstad 1.32,9a 2140 2,17   100 000     Hulte Cissi   Klingsbo Ila
2003-06-06   Lykkeli   Lykke Gutten - Li Skansa   Åke Svanstedt   Tage H Eriksson 1.33,2a 2140 1,66   100 000     Karbona   Lassas Jennie
2002-06-07   Trö Nanna   Nordli Svarten - Trö Alma   Gunnar Eggen   Gunnar Eggen 1.30,1a 2140 1,47   100 000     Sara G.   Evy Mollyn
2001-06-08   Ellerina   Aaby Pil - Gyllerina   Åke Svanstedt   Lars Åke Nordsten 1.32,4a 2140 7,68   100 000     Granina   Solmarina
2000-06-09   Maia Mollyn   Atom Vinter - Maxy   Dagfinn Aarum   Dagfinn Aarum  1.31,5a 2140 2,04   50 000     Vinter Sola   Vollanfrökna