Charlottenlund Danskt Mästerskap 3-12 åriga
  Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tränare Tid Dist. Odds   1:a pris     Tvåa   Trea
  2016-10-16   Montgomery Hill v   S J's Photo - Funny Hill   Flemming Jensen   Flemming Jensen 1.13,6a 2000 30   100 000     Takethem   Repay Merci
  2015-10-04   Montgomery Hill v   S J's Photo - Funny Hill   Jeppe Rask   Flemming Jensen 1.13,1a 2000 213   100 000     Takethem   O'Grady
  2014-10-12   O'Grady h   S J's Photo - Dawn Garbo   Flemming Jensen   Flemming Jensen 1.12,4a 2000 11   100 000     Montgomery Hill   Nick Nock
  2013-07-28   Open h   Sugarcane Hanover - Magna November   Jeppe Juel   Jeppe Juel 1.12,7a 2000 60   100 000     O'Grady   Nok'en Frækkert
  2012-07-22   Okay Bee h   Turbo Sandy - Song Of Winter   Bent Svendsen   Bent Ole Pedersen 1.13,5a 2000 100   100 000     O'Grady   Pinocchio H J
  2011-10-16   Local Conch v   King Conch - Fleur New   Stefan Söderkvist   Flemming Jensen 1.12,3a 2000 56   100 000     Mathilde Tröjborg   O'Grady
  2010-07-25   Magic Sisa v   Carmody Lobell - Outstanding   Johnny Takter   Gitte Madsen 1.13,0a 2000 35   75 000     Neo Holmsminde   Leader Chip
  2009-07-26   Inzaghi v   Speed Merchant - Andante   Jeppe Juel   Jeppe Juel 1.13,3a 2000 16   75 000     Keep On Flying   Home Blåbjerg
  2008-07-27   Keep On Flying h   S J's Photo - Osmose   Jeppe Juel   Elinor Hansen 1.12,9a 2000 27   75 000     Juvel Tröjborg   Home Blåbjerg
  2007-07-29   Juvel Tröjborg v   Earthquake - Mystika Tröjborg   Knud Mönster   Knud Mönster 1.14,7a 2000 132   75 000     Frökjaers Jeans   Kanonis Lobell
  2006-07-30   Home Blåbjerg v   S J's Photo - Starlight Blåbjerg   Thomas Uhrberg   Thomas Uhrberg 1.16,3a 2000 23   100 000     Good Guy D K   Golden Radio
  2005-10-09   Fräkke Frederik h   Speedy Tomali - Moonshine   Preben Kjaersgaard   Preben Kjaersgaard 1.14,4a 2000 15   100 000     Golden Radio   Flik Flak
  2004-07-18   Fräkke Frederik h   Speedy Tomali - Moonshine   Preben Kjaersgaard   Preben Kjaersgaard 1.14,0a 2000 11   120 000     Dream Light   Giant Wave JJ
  2003-07-20   Dragon Flamingo h   Carmody Lobell - Rumina   Nicolaj Andersen   Per Nielsen 1.14,0a 2000 54   100 000     Axwill   Thor Söndergård
  2002-07-21   Bastian Birke h   Indus - Naja Birke   Seppo Kukkonen   Bent Nielsen 1.15,3a 2000 23   100 000     Atom Tess   Atlon
  2001-08-02   Von GT s   Meadow Roland - Gloria GT   Preben Kjaersgaard   Preben Kjaersgaard 1.14,5a 2000 44   100 000     Axwill   Taekwon Garbo
  2000-08-03   Atom Tess h   Smokin Yankee - Goldie   Steen Juul   Peter Rasmussen 1.13,6a 2000 16   100 000     Weber   Akaski
  1999-10-17   Weber v   Buckfinder - Kitiki   Walther K. Pedersen   Walther K. Pedersen 1.15,0a 2000 188   100 000     Taekwon Garbo   Return Onion
  1998-08-02   Rudolf Le Ann h   Why Not  - Lucretia Hanover   Henrik Lönborg   Ann Bendtsen 1.14,0a 2000 46   90 000     Thor Söndergård   Axwill
  1997-10-05   Sleipner h   Dancer's Impish - Nitril   Flemming Jensen   Flemming Jensen 1.14,5a 2000 30   75 000     Thor Söndergård   Rival Damkaer
  1996-09-22   Rudolf Le Ann h   Why Not  - Lucretia Hanover   Steen Juul   Steen Juul 1.15,2a 2000 20   75 000     Rival Damkaer   Return Onion
  1995-09-24   Top Straight v   Hasard - Vivi Trolle   Axel Jacobsen   Axel Jacobsen 1.15,5a 2000 114   75 000     Rialto Guy   Piccolo Diavolo
  1994   Onrush h   Songflori - Trine K.   Max Nielsen     1.15,9a 2000           Piccolo Diavolo    
  1993   Rudolf Le Ann h   Why Not  - Lucretia Hanover   Steen Juul     1.15,1a 2000                
  1992   Marius Möllegård h   Satin Crown - Anne Möllegård   Steen Juul     1.15,3a 2000           Måske Macon    
  1991   Linebacker h   Super Bowl - Aunt Hilda   Birger Jansen     1.15,3a 2000           Macon   Hugo Hanover
  1990   Heir to Crown h   Speedy Crown - Sissie Blaze   Steen Juul     1.15,0a 2000           Hawkeye   Indus
  1989   Speedy Herve h   Speedy Somolli - Kenwood Duchess   Henning Olesen     1.15,6a 2000           Meadow Roland   Heir To Crown
  1988   Meadow Roland h   Nevele Pride - Meadow Whirl   Preben Kjaersgaard     1.16,4a 2000                
  1987   Meadow Roland h   Nevele Pride - Meadow Whirl   Preben Kjaersgaard     1.14,9a 2000           Heir To Crown   Hairos
  1986   Ellizar H. h   Frosty Hanover - Spathrine C.   Johnny Takter   1.14,8a 2000       Dukat Hoff   Granit Bangsbo
  1985   Granit Bangsbo h   Pay Dirt - Onita Bangsbo   Steen Juul   1.15,5a 2000       Dukat Hoff    
  1984   Arnie's Victory h   Arnie Almahurst - Victorians Song   Max Nielsen   1.16,8a 2000       Fonzi H   Lord Amos
  1983   Dorians Music h   Dream of Glory - Ivy Flora   Bo William Takter   1.15,3a 2000       Empire Vixi    
  1982   Glenquin h   Speedy Scot - Tori Hanover   Birger Jansen   1.16,0a 2000          
  1981   Glenquin h   Speedy Scot - Tori Hanover   Birger Jansen   1.15,7a 2000       Alex Frost    
  1980   Tarok h   Pay Dirt - Tina Virup   Jörn Laursen   1.16,8a 2000       Madison Avenue    
  1979   Madison Avenue h   Nevele Pride - Scenic Route   Uno Swed   1.15,0a 2000       Tarok   Ritha Lyngholm
  1978   Tarok h   Pay Dirt - Tina Virup   Jörn Laursen   1.15,6a 2000       Vokal N   Ritha Lyngholm
  1977   Ritha Lyngholm s   Lord Valentine - Janni   Hans Svensson   1.17,6a 2000       Seminent   Tarok
  1976   Osiris Salar h   Joe's Pride - Elisabeth the Great   Jens Christian Bligaard   1.18,9a 2000       Ove Juel   Mobil
  1975   Osiris Salar h   Joe's Pride - Elisabeth the Great   Jens Christian Bligaard   1.18,4a 2000       Napalm   Nallo
  1974   Osman Bogö h   Joe's Pride - Echella   Harald Lund   1.18,4a 2000       Nallo   O’Man
  1973   Nallo h   Stuart Hanover - Hallo   Leif Löfgren   1.18,7a 2000       Nicky Trout    
  1972   H.C.S. h   Joe's Pride - Bia the Great   Mogens Larsen   1.20,0a 2000          
  1971   Ikaros h   Stuart Hanover - Two Step   Jörgen Larsen   1.18,9a 2000       Jacqueline Axworthy   Kijafa
  1970   Fox Hanover h   Stuart Hanover - Cassandra D.   Leif Löfgren   1.19,2a 2000       Karina Axworthy   Ikaros
  1969   Fox Hanover h   Stuart Hanover - Cassandra D.   Leif Löfgren   1.19,7a 2000       Karina Axworthy   Gast Hanover
  1968   Herold Samson h   Joe's Pride - Nirvana   Viggo Andersen   1.21,8a 2000       Florens   Gigant
  1967   Eminent h   Safari the Great - Kaja   Walther Kaiser-Hansen   1.19,8a 2000          
  1966   Rodney Key h   Rodney - Katie Key   Uno Swed   1.18,1a 2000       Cim Payne   Firebird
  1965   Rodney Key h   Rodney - Katie Key   Uno Swed   1.21,0a 2000       Fox Hanover   The Talisman
  1964   Eminent h   Safari the Great - Kaja   Aksel Pedersen   1.22,3a 2000       Cim  Payne   Emigrant
  1963   Ruder Konge h   Styrmand - Madame Curie   Leif Nielsen   1.20,4a 2000       Duks Folsted   B T
  1962   Ruder Konge h   Styrmand - Madame Curie   Leif Nielsen   1.20,9a 2000       B T   Carl Aage
  1961   Ruder Konge h   Styrmand - Madame Curie   Gerhard Petersen   1.20,3a 2000       Onward Eagle   B T
  1960   Onward Eagle h   Josedale Eagle - Fan   Palle Sperling   1.20,5a 2000          
  1959   Tjavs h   Joe's Pride - Maggie   John Petersen              
  1958   Tjavs h   Joe's Pride - Maggie   John Petersen                        
  1957   Orkanen Frisco h   Ax Frisco - Idun   Otto Rasmussen                   Safari The Great   Onward Eagle
  1956   Oliver The Great h   Craftsmann - Frances The Great   Mark Ingdam                   Opal Karensdal   Onward Eagle
  1955   Leo Roy h   Rob Roy - Cita   Egon Larsen                   Oliver The Great   Onward Eagle
  1954   Leo Roy h   Rob Roy - Cita   Egon Larsen                   Onward Eagle   Moster
  1953   Leo Roy h   Rob Roy - Cita   Egon Larsen                   Isa Will   Carné
  1952   Frances Bulwark s   Bulwark - Frances The Great   Sören Nordin                   Leo Roy   Hugo Dear
  1951   Leo Roy h   Rob Roy - Cita   Egon Larsen                   I G   Kuno
  1950   Flic-Flac h   Full Tilt - Söster   Fredi Sölberg                        
  1949   Hetta s   Brother Guy ö   Mark Ingdam                        
  1948   Game Warden h   Protector - Lady Bird   Niels Jan Koster                   Ever Tally Ho   Casino The Great
  1947   Es h   Captain Axworthy - Kaddara   Mark Ingdam                        
  1946   Future h   Full Tilt - Ann Diamond   Aage Kristoffersen                        
  1945   Willy B h   Briscart II - Frances Moko   Thomas Hansen                        
  1944   Game Warden h   Protector - Lady Bird   Niels Jan Koster                        
  1943   Bellwood h   Guy Bellwood - The Real Lady   Poul Groch S:r                        
  1942   Willy B h   Briscart II - Frances Moko   Thomas Hansen                        
  1941   Rex The Great h   Sandy Flash - Marie The Great   Hans Hansen                        
  1940   Rex The Great h   Sandy Flash - Marie The Great   Hans Hansen                   Aerolit   Sonny Diamond
  1939   Sonny Diamond h   Diamond Axworthy - Anna Laura   Niels Jan Koster                   Sylvia    
  1938   Addison h   Volomite - Princess Nadena   Sofus Sörensen                   Rex The Great   Styrmand
  1937   Rex The Great h   Sandy Flash - Marie The Great   Hans Hansen                   Styrmand   Addison
  1936   Hanover Speed h   Guy McKinny - Jeanette Speed   Thomas Hansen                   Jim Bingen   Calumet Douglas
  1935   Full Tilt h   Peter Volo - Alema Guy   Oluf Månsson                   Edellinde    
  1934   King Ben h   The Laurell Hall - Pearl Benboe   Niels Jan Koster                   Lauritz    
  1933   Edellinde s   Anvil - Edeltochter   Oluf Månsson                   Lauritz   Lew Jennings
  1932   Lauritz h   Alabama Bond - Cita   Holger Fischmann                        
  1931   Maro h   Alabama Bond - Magnolia   Hans Hansen                        
  1930   Quick Assets h   San Francisco - Thyra Varrick   Niels Jan Koster                   Harrison Dillon   Anna P
  1929   Harrison Dillon h   Dillon Axworthy - Isotta   Sofus Sörensen                        
  1928   Harrison Dillon h   Dillon Axworthy - Isotta   Sofus Sörensen                        
  1927   San Walker h   San Francisco - Mary Walker   Holger Fischmann                   Harrison Dillon   Colonel Foote
  1926   Don Orlan h   Donasham - Lady Orlan   William Jensen                   San Walker    
  1925   Brooke Worthy h   Justice Brooke - Prelworthy   Poul Groch S:r                   Don Orlan   Marge The Great
  1924   Brooke Worthy h   Justice Brooke - Prelworthy   Poul Groch S:r                   Don Orlan   Peter Pogue
  1923   Don Orlan h   Donasham - Lady Orlan   Frank Starr                   Peter Pogue   Barbara Lee
  1922   Amy Frisco s   San Fransisco - Amyas   Niels Sölberg                   Don Orlan   Barbara Lee
  1921   Amy Frisco s   San Fransisco - Amyas   Johan Pedersen                   Peter The Preacher   Peter Pogue
  1920   Peter Pogue h   Peter The Great - The Widow   Christian Lauritz Müller                   Barbara Lee   San Vienna
  1918   Aileen Dillon s   Sidney Dillon - Miss Lizzie S   Harry Pajoncek                   Baron Paul W   Prince Charm
  1917   Queen s   Figaro - Tummle dich   Max Rabenhorst                   Danish Girl   Best Friend