Charlottenlund Copenhagen Cup 4 till 12 åriga
Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tränare   Tid Dist. Odds   1:a pris     Tvåa   Trea
  2018-05-13   Cyber Lane v   Raja Mirchi - Sybaris Hanover - Cantab Hall   Johan Untersteiner   Johan Untersteiner   1.11,4a 2011 2.06 375 000     Takethem   Cruzado Dela Noche
  2017-05-14   Cruzado Dela Noche h   Muscle Massive - Alidade - Credit Winner   Per Linderoth   Stefan Melander   1.11,1a 2011 3.84 375 000     Nadal Broline   Buzz Mearas
  2016-05-15   Your Highness s   Chocolatier - La Belle Lady - Conway Hall   Björn Goop   Fabrice Souloy   1.11,5a 2011 2.97 375 000     Spring Erom   Trebol
  2015-05-10   Robert Bi h   Toss Out - Up Front Jm - Self Possessed   Robin Bakker   Paul Hagoort   1.10,0a 2011 7.42 500 000     Maven   Voltigeur de Myrt
  2014-05-11   Orali h   Great Challenger - Action Elpin - Super Arnie   Jeppe Juel   Jeppe Juel   1.12,1a 2011 (6.20) 750 000     Magic Tonight   Solvato
  2013-06-09   Mr Picolit h   Scarlet Knight - Good Enough - Mr Vic   Åke Svanstedt   Åke Svanstedt   1.11,7a 2011 4.24 750 000     Commander Crowe   Quinoa du Gers
  2012-06-10   Wishing Stone h   Conway Hall - Meadowbranch Magic - Valley Victory   Jeppe Juel   Bo Westergård   1.11,3a 2011 19.58 750 000     Classic Grand Cru   Quarcio du Chene
  2011-06-12   Libeccio Grif h   Andover Hall - Southwind Val - Pine Chip   Björn Goop   Marco Smorgon   1.10,7a 2011 13.91 650 000     Linda di Casei   Joke Face
  2010-06-13   Nu Pagadi h   Love You - Noblesse Oblige - Armbro Kaiser   Erik Adielsson   Stig H Johansson   1.11,7a 2011 1.64 625 000     Spring Erom   Classic Grand Cru
  2009-06-14   Triton Sund h   Viking Kronos - Jade Sund - Sugarcane Hanover   Örjan Kihlström   Stefan Hultman   1.12,8a 2011 2.30 625 000     Garland Kronos   Quarcio du Chene
  2008-06-08   Ghibellino h   Pine Chip - Special Caf - Sharif Di Iesolo   Roberto Andeghetti   Erik Bondo   1.12,4a 2011 15.22 625 000     Enough Talk   Citation
  2007-06-10   Kool du Caux h   Bijou du Bignon - Venus de la Bonde - James Pile   Jean Michel Bazire   Fabrice Souloy   1.12,0a 2011 3.44 625 000     Kito du Vivier   Tunk Nafets
  2006-06-11   Mara Bourbon s   And Arifant - Etta Extra - Florestan   Jean Pierre Dubois   Jean Pierre Dubois   1.12,2a 2011 4.14 625 000     Giant Diablo   Citation
  2005-06-12   Steinlager h   Good As Gold - Keystone Jazzy - Mac Breton   Per Oleg Midtfjeld   Per Oleg Midtfjeld   1.13,0a 2011 2.20 625 000     Gidde Palema   Giant Diablo
  2004-06-13   Revenue h   Reve d'Udon - Hazel Sund - Sugarcane Hanover   Lutfi Kolgjini   Lutfi Kolgjini   1.12,6a 2011 4,54 575 000     Gidde Palema   Steinlager
  2003-06-08   Gidde Palema h   Alf Palema - Rosie Palema - Ideal Du Gazeau   Åke Svanstedt   Åke Svanstedt   1.13,5a 2011 1,81 575 000     Revenue   Norvelous Hanover
  2002-06-09   Legendary Lover K h   Armbro Goal - Legendary Love - Speedy Somolli   Steen Juul   Steen Juul   1.12,7a 2011 3,94 550 000     Home Alone   Abano As
  2001-06-10   Victory Tilly v   Quick Pay - Icora Tilly - Fakir Du Vivier   Stig H Johansson   Stig H Johansson   1.13,4a 2011 1,33 650 000     Blue Fighter   Lyell Creek
  2000-06-11   Indian Silver h   Choctaw Brawe - Poca for Short - Newstar Hanover   Stig H Johansson   Stig H Johansson   1.12,8a 2011 2,16 600 000     Gidde Palema   Louise Laukko
  1999-06-13   Giesolo de Lou v   Biesolo - Aostane - Rainbow Runner   Jean Etienne Dubois   Jean Etienne Dubois   1.13,5a 2011 1,84 600 000     Gill`s Victory   Special Force
  1998-06-14   Moni Maker s   Speedy Crown - Nan's Catch - Bonefish   Wally Hennessey   Jimmy Takter   1.12,6a 2011 1,51 600 000     Dryade des Bois   Giant Dynasty
  1997-06-05   Zoogin h   Zoot Suit - Ginjette - Lornjett   Åke Svanstedt   Åke Svanstedt   1.14,1a 2011 1.39 600 000     Wesgate Crown   Pik König
  1996-06-09   Triple T. Storm h   Triple T. Crown - Triple T. Misty - Yellow Knife   Joseph Verbeeck   Jerry Riordan   1.14,1a 2011 4,60 400 000     B Cor Pete   Pride of Petite
  1995-06-11   S.J.'s Photo h   Photo Maker - Sassy Jane - Kawartha Mon Ami   David Wade   David Wade   1.12,8a 2011 2,09 400 000     Bullville Victory   Tamin Sandy
  1994-06-12   Bolets Igor h   Texas - Miss Alita - Noble Victory   Lennart Forsgren   Bengt-Åke Angel   1.13,2a 2011 15,21 400 000     Giant Force   Copiad
  1993-06-13   Campo Ass h   Diamond Way - Campala - Cathys Russ   Wim Paal   Wim Paal   1.14,6a 2011 6,83 300 000     Texas Express   Shan Rags
  1992-06-14   Bravo Sund h   Songcan - Vola - Smokey Hanover   Jorma Kontio   Veijo Heiskanen   1.14,9a 2011 4,75 300 000     Peace Corps   Sea Cove
  1991-06-09   Glass Hanover h   Florida Pro - Gidget Hanover - Super Bowl   Helmut Beckemeyer   Helmut Beckemeyer   1.14,5a 2011 11.80 300 000     Nealy Lobell   Beseiged
  1990-06-10   Meadow Roland h   Nevele Pride - Meadow Whirl - Kimberly Kid   Preben Kjaersgaard   Preben Kjaersgaard   1,13,5a 2011 1,86 300 000     Jet Ribb   Quellou
  1989-06-04   Meadow Roland h   Nevele Pride - Meadow Whirl - Kimberly Kid   Preben Kjaersgaard   Preben Kjaersgaard   1.14,4a 2011 1,45     Jet Ribb   Tom Pedro
  1988-06-05   Meadow Roland h   Nevele Pride - Meadow Whirl - Kimberly Kid   Preben Kjaersgaard   Preben Kjaersgaard   1.14,4a 2011 3,09     Krista Sidney   Jet Ribb
  1987-05-31   Hairos h   Pay Dirt - Signe - Francis Senator   John K Hansen   John K Hansen   1.14,0a 2011 29,09     Grades Singing   Mack the Knife
  1986-06-01   Junior Lobell h   Steve Lobell - Bandy Monarch - Newport Monarch   Sören Norberg   Sören Norberg   1.13,6a 2011 6,35     Biscayne Hanover   Mack the Knife
  1985-06-02   Minou du Donjon h   Quioco - Geribia - Kerjacques   Olle Goop   Olle Goop   1,14,0a 2011 2,20     Ellizar H   Rosalinds Guy
  1984-06-03   Lutin d'Isigny h   Firstly - Dame d'Isigny - Queronville LB   Jean Paul Andree   Jean Paul Andree   1.13,8a 2011 6,13     Armbro Agile   Evita Broline
  1983-06-05   E.O. Brunn h   Noble Victory - Freight Plan - Hickory Pride   Bo W Takter   Bo W Takter   1,13,9a 2011 24,63     Ianthin   Snack Bar
  1982-06-06   Ideal du Gazeau h   Alexis III - Venise du Gazeau - Loiron D   Eugène Lefèvre   Eugène Lefèvre   1.14,0a 2011 1,27     Snack Bar   US Thor Viking
  1981-06-07   Jorky h   Kerjacques - Vanina B. - Carioca II   Leopold Verroken   Leopold Verroken   1.16,3a 2011       Ideal du Gazeau   Speedy Min
  1980-06-08   Ideal du Gazeau h   Alexis III - Venise du Gazeau - Loiron D   Eugène Lefèvre   Eugène Lefèvre   1.14,6a 2011 2,93     My Nevele   Express Gaxe
  1979-05-20   Charme Asserdal s   Train Bloc - Numancia - Justus   Heikki Korpi   Heikki Korpi   1.15,5a 2011 5,10     Pershing   Madison Avenue
  1978-06-04   Pershing h   Nevele Pride - Flying Cloud - Florican   Berndt Lindstedt   Berndt Lindstedt   1.14,2a 2011       Duke Iran    
  1977-06-12   Keystone Pioneer s   Hickory Pride - Passing Speed - Speedster   Billy Haughton   Billy Haughton   1.15,0a 2000       Granit   Petite Evander
  1976-07-18   Hassan Star h   Newport Orbit - Perle Blonde - Speedster   Kjell P Dahlström   Kjell P Dahlström   1.16,1a 1600            
  1976-07-18   Wiretapper h   Noble Victory - Winter Frolic - Gutemberg A   Sören Nordin   Sören Nordin   1.17,2a 2000            
  1975-07-20   Ritha Lyngholm s   Lord Valentin - Janni - Logan   Olle Lindqvist   Olle Lindqvist   1.18,0a 2000 6.42          
  1975-07-20   Napalm s   Frosty Hanover - Babs - Casino The Great   Jörn Laursen   Jörn Laursen   1.16,2a 1600 18.31          
International Mästerskap
  1966   Roquepine s   Atus II - Jalna IV - Kairos   Jean Rene Gougeon     1.16,9a 2040            
  1964   Elaine Rodney s   Rodney - Honor Bright - Bill Gallon   Gerhard Krüger     1.15,4a 2040            
  1962   Eidelstedter h   Epilog - Ulanka - Calumet Finery   Johannes Frömming     1.21,0 2500            
  1961   Rulle Rappson h   Locomotive - Miss Noon - Big Noon   Sören Nordin     1.21,4 2520            
  1960   Hairos II h   Kairos - Salambo II - Limoges   Willem Geersen     1.17,1a 1600            
  1959   Jens Protector h   Saint Protector - Champlis - Champlain   Trygve Diskerud     1.16,3a 1600            
  1958   Adept h   Rollo - Episod - Encore   Kurt Mattsson     1.21,5 2500            
  1957   Gelinotte s   Kairos - Rhyticère - Fidelius   Charlie Mills     1.21,1 1589            
  1952   Frances Bulwark s   Bulwark - Frances Great - Kaffir Axworthy   Sören Nordin     1.22,3 2040            
  1951   Rollo h   Volomite - Ruth M Chenault - Peter Chenault   Ragnar Thorngren     1.17,8 1629            
  1950   Casino the Great h   Pastime - Marie the Great - Peter The Great   Fredi Sölberg     1.22,7 2000            
  1949   Presidenten h   Bulwark - Singoalla - Fafner J   Folke Bengtsson     1.23,1 2020            
  1948   Harvest Druien h   The Harvester - Margaret Druien - Peter The Great   Niels Jan Koster     1.23,8 2100            
  1946   Future h   Full Tilt - Ann Diamond - Diamond Axworthy   Aage Kristoffersen     1.19,9 1589            
  1939   Sonny Diamond h   Diamond Axworthy - Anna Laura - Bohun   Niels Jan Koster     1.21,1 1589            
  1938   Sir Walter Scott h   Peter Scott - Pearl Benboe - Benboe   Calle Schoug     1.22,1 1629            
  1932   Walter Dear h   The Laurel Hall - Blitzie - Walnut Hall   Charlie Mills     1.19,6 1609            
  1931   Walter Dear h   The Laurel Hall - Blitzie - Walnut Hall   Charlie Mills     1.18,4 1609            
  1928   Guy Bacon h   Guy Axworthy - Aileen Bacon - Peter The Great   Charlie Mills     1.19,4 1609