Agnano Gran Premio Citta' di Napoli 3 åriga
  Datum Premio     Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tränare Tid Dist. Odds     Tvåa   Trea
  2017-07-01 187 000     Vitruvio h   Adrian Chip - Tigre Om   Pietro Gubellini   Alessandro Gocciadoro 1.12,0a 2100 6.62     Vircan   Vincennes Font
  2016-07-02 154 000     Ursa Caf s   Exploit Caf - Crismar   Antonino Esposito   Pasquale Esposito J:r 1.13,2a 2100 3.03     Uma Francis   Uragano Trebi'
  2015-06-21 154 000     Thor di Girifalco h   Dream Vacation - Iduna November   Davide di Stefano   Davide di Stefano 1.15,4a 2100 6.33     Tesoro Degli Dei   Timone Ek
  2014-06-22 154 000     Sceicco h   Look de Star - Iuta   Giampaolo Minnucci   Andrea Guzzinati 1.14,3a 2100 3.23     Skyline Dany   Stankovic Ok
  2013-10-12 154 000     Remo Gas h   Varenne - Isotta Gas   Roberto Vecchione   Marco Smorgon 1.14,4a 2100 3.70     Rori Axe   Rombo di Cannone
  2012-06-10 132 000     Pascia' Lest h   Varenne - Superiors Sun   Enrico Bellei   Holger Ehlert 1.14,2a 2100 1.28     Picard Del Ronco   Paolo Om
  2011-06-12 220 000     Obama Gar h   S J's Photo - Fancy Gar   Enrico Bellei   Pasquale Palumbo 1.14,8a 2100 2.14     Owen Cr   Olmo Holz
  2010-06-27 242 000     Napoleon Bar h   Varenne - Dalmazia   Enrico Bellei   Enrico Bellei 1.13,8a 2100 5.96     Non Solo Bar   Nadal di Jesolo
  2009-06-14 242 000     Merisi Font h   Varenne - Dora Park   Giuseppe Pistone   Heikki Korpi 1.14,1a 2100 52.64     Meriggio   Mulberry Street
  2008-06-08 242 000     Lana Del Rio s   Varenne - Urbem D'Asolo   Santo Mollo   Santo Mollo 1.13,5a 2100 1.58     Lino Om   Le Touquet
  2007-06-10 165 000     Ismos Fp h   Uronometro - Udometre   Enrico Bellei   Santo Mollo 1.15,1a 2100 3.43     Ilaria Jet   Idalgo Jet
  2006-06-18 200 200     Glen Kronos h   Enjoy Lavec - Sweet Sound   Andrea Guzzinati   Lutfi Kolgjini 1.13,9a 2100 10.61     Giuseppe Bi   Giulia Grif
  2005-06-18 110 000     Fleche s   Viking Kronos - Casaque De Vrie   Mollo Santo   Mollo Santo 1.14,7a 2100 2.41     For Kelly Park   Flanbeau
  2004-06-26 96 800     Ellymay s   Supergill - Delphi's Lobell   Pietro Gubellini   Giuseppe Pistone 1.14,9a 2100 1.69     Eldgrado Bi   Equinox Bi
  2003-06-21 96 800     Da Sempre Par h   Mint di Jesolo - Ultimissime   Ciro Velardi   Ciro Velardi 1.15,9a 2100 29.96     Dolby Deimar   Donadoni Ok
  2002-06-30 96 580     Cherokee Chief h   Toss Out - Ibiza Fc   Arnaldo Pollini   Arnaldo Pollini 1.14,9a 2100 1.59     Concord Jet   Crow Lg
  2001-06-30 187,0 Milj.     Born Kronos h   Sugarcane Hanover - Twiggy Fc   Pietro Gubellini   Holger Ehlert 1.15,0a 2100 3.00     Bartali Ok   Brancaleone
  2000-06-24 176,0 Milj.     Andrea di Jesolo h   Indro Park - Budgait Libby   Mauro Baroncini   Tiberio Cecere 1.15,7a 2100 48,70     Assedio   Adri di Jesolo
  1999-06-19 176,0 Milj.     Zamia Fc s   Sugarcane Hanover - Twiggy Fc   Pietro Gubellini   Edoardo Moni 1.14,3a 2100 9.90     Zatopek Ok   Zenor Lb
  1998-06-20 220,0 Milj.     Veloce Jet h   Park Avenue Joe - Linfa Trotter   Carlo Bottini   Lorenzo Baldi 1.16,2a 2100 3.40     Varlone   Vil di Azzurra
  1997-06-21 330,0 Milj.     Uniforz h   Crown's Cristy - Favilla Pap   Andrea Guzzinati   Giuseppe Guzzinati 1.15,3a 2100 5.90     Uronometro   Uxer Lb
  1996-06-22 200,2 Milj.     Tome de Sousa h   Lemon Dra - Guadalupe Est   Lorenzo Baldi   Björn Lindblom 1.15,2a 2100       Titan Dra   Tinak Mo
  1995-04-22 200,2 Milj.     Sec Mo h   Ebsero Mo - Chioma   Glauco Cicognani   Pierpaolo Dal Pane 1.14,1a 1600       Scosese Om   Smart Bi
  1994-06-25 300,3 Milj.     Rapid Effe h   Speedy Somolli - Insolia   Mario Rivara   Mario Rivara 1.15,4a 2100       Rito Ferm   Rook Bi
  1993-06-26 300,3 Milj.     Profumo Om h   Super Bowl - Gamin Lobell   Vittorio Guzzinati   Vittorio Guzzinati 1.16,9a 2100       Pizzocchi   Pecos Bi
  1992-06-27 250,8 Milj.     Offen Lb h   Torway - Lets Face It   Håkan Wallner   Håkan Wallner 1.16,7a 2100       Omsk   Omar Caf
  1991-06-22       Nevaio h   Chambon P - Quelle Belle Brune   Marco Smorgon   Marco Smorgon 1.16,9a 2100       Nobody Bi    
  1990-06-30       Montaione h   Bourbon - Egna         1.18,5a 2060       Macaluso    
  1989       Landsat Zar h   Zebu - Babesia                        
  1989       Lucciola Om s   Dart Hanover - Ciarpa                        
  1988       Ilontop h   Golden Top - Irsinac                        
  1988       Iadi Lb s   Florida Pro - Starita Lobell                        
  1987       Gaian Quick h   Quick Pay - Astarita Om                        
  1987       Gitana d'Asolo s   Udet Hanover - Selva                        
  1986       Futuro Red h   Duke Hanover - Name Night                        
  1985       Ercole AC h   Top Hanover - La Reine                        
  1984       Droscie h   Freddy - Valencia                        
  1983       Capo Classe h   Gil Hanover - Name Dubbia                        
  1982       Bintumani h   Bourbon - Baltimora                        
  1981       Apalachee h   Top Hanover - Sipit                        
  1980       Ghendero h   Sharif di Iesolo - Alvernia                        
  1979       Gentile h   Some Fire - Gamarth                        
  1978       Aiglon h   Gil Hanover - Evening                        
  1977       Foggetta s   Scotch Harbor - Marisol                        
  1976       Atollo h   Snow Speed - Aviva                        
  1975       Scellino h   Pro Hanover - Sfax                        
  1974       Danzica s   Nike Hanover - Simenia                        
  1973       Zigoni h   Nike Hanover - Puara                        
  1972       Sem s   Steno - Bucara                        
  1971       Top Hanover h   Ayres - Elaine Rodney                        
  1970       Akobo h   Giusto - Limpida                        
  1969       Radioso h   Adios - Miletta                        
  1968       Relax h   Farstar - Febrasca di Iesolo                        
  1967       Urbano h   Newport Mon - Cesura                        
  1966       Segugio h   Oriolo - Martinita                        
  1965       Sailer h   Oriolo - Hespaniola                        
  1964       Teobaldo h   Malcolm - Punica                        
  1963       Steno h   Oriolo - Snella                        
  1962       Isolabella s   Mighty Ned - Querciola                        
  1961       Alfredo h   Mighty Ned - Barriera                        
  1960       Gualdo h   Mighty Ned - Aurora                        
  1959       Murier h   Reyland - Leola Hanover                        
  1958       Lord Mayor h   Caproni - Barbara                        
  1957       Olivari h   Volotone - Miss Vermont                        
  1956       Capriccio h   Danao - Lanciola                        
  1955       Boccaccio h   Doctor Spencer - Mischia                        
  1954       Fra Diavolo h   Mighty Ned - Quercia                        
  1953       Zima s   Doctor Spencer - Clova                        
  1952       Verno h   Doctor Spencer - Pallade                        
  1951       Casoli h   Inverno - Carbonia                        
  1950       Carbonio h   De Sota - Carbonia                        
  1949       Bayard h   Mistero - Guastalla                        
  1948       Rialto h   McLin Hanover - The Duchess                        
  1947       Quero s   McLin Hanover - Gisa                        
  1946       Gepido s   Muscletone - Morosina                        
  1945       Delia s   De Sota - Ninfea                        
  1944       Gherli s   The Laurel Hall - Prebenda                        
  1943       Mistero h   Prince Hall - Naomi Guy                        
  1942       Quo Vadis h   Prince Hall - Vera                        
  1941       Fornarina s   Keno - Palma                        
  1940       Lepanto h   Homer - Eye Bright                        
  1939       Floridoro h   The Laurel Hall - Alma Lee