Caen  2018-05-16 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
16 1 Fado du Chene h Singalo - Star du Chene Paul Philippe Ploquin Julien Le Mer 1.14,9 2450 67 500
17 2 Fiorella de Ted s Up and Quick - Ravissante Jo Marie Bacsich Franck Leblanc 1.15,1 2450 37 500
18 3 Ferreteria s Goetmals Wood - Avenue Victoria Matthieu Abrivard Yves Boireau 1.15,5 2450 21 000
7 4 Favori de Fourches h Magnificent Rodney - Sissi de Fourches Jonathan Vanmeerbeck Jonathan Vanmeerbeck 1.15,8 2450 12 000
13 5 First Daidou h Univers de Pan - Djakarta Romain Derieux Romain Derieux 1.15,8 2450 7 500
5 6 France d'Anama s Vanishing Point - Provence d'Anama Guillaume Martin Thierry Raffegeau 1.16,1 2450 3 000
10 7 France Bresil s Vaillant Cash - Joyeuse du Val Eric Raffin Guillaume Gillot 1.16,2 2450 1 500
3 0 Figa du Rib s Uppercut du Rib - Riviga du Rib Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.17,9 2450
1 d Feline du Citrus s Saxo de Vandel - Tigresse du Vivier Matthieu Mottier Danielle Mottier dg 2450
2 d Flobart du Toulay h Un Mec d'Heripre - Miss Picarde Gerald Blandin Franck Blandin dg 2450
4 d First Lucernaise s Quid de Chahains - Deesse Pichonniere Audrey Laroche Frederic Heon dg 2450
6 d Fiona des Touches s Othello Bourbon - Johanna the Great Alexandre Abrivard Benoit Barassin dg 2450
8 d Fiaschetto h Ubriaco - Andalouse Lady Julien Raffestin Thomas Coulon dg 2450
9 d Flying Dream h Coktail Jet - Princesse Baraka Delphine Besse Philippe Allaire dg 2450
11 d
Fiona d'Atout
s Rolling d'Heripre - Saga d'Atout David Thomain William Bigeon dg 2450
12 d Flore de Janeiro s Vanishing Point - Ozie de Janeiro Anthony Barrier Franck Blandin dg 2450
14
d Feeling Cash h Ready Cash - Royale Star Yoann Lebourgeois Philippe Allaire dg 2450
15 d Fakir du Lorault h Vaillant Cash - Native du Lorault Adrien Lamy Frederic Heon dg 2450
Odds 2.40 Plats  1.30 - 4.00 - 1.40
Uppfödare:  Claude Guedj
Ägare:   Claude Guedj
Caen  2017-05-17 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Eiffel Tower s Ready Cash - Nouvelle d'Atout David Thomain Jean Michel Bazire 1.14,3 2450 67 500
13 2 Emilius de Play h Hulk des Champs - Orelie de Play Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.15,0 2450 37 500
16 3 Elegante du Mont s Saxo de Vandel - Lacovia Eric Raffin Thierry Gauchet 1.15,0 2450 21 000
15 4 Ezreal Jiel h Redeo Josselyn - Una Lova Jiel Guillaume Martin Jean Luc Dersoir 1.15,3 2450 12 000
18 5 Evidence Roc s Paris Haufor - Misfase du Boulay Emilie Le Beller Sebastien Hervalet 1.15,5 2450 7 500
6 6 Eponin Desjy h Hulk des Champs - Eponine Bonheur Aurelien Desmarres Samuel Deshaies 1.15,9 2450 3 000
1 7 Evan Paulo h Uppercut du Rib - Sittelle de Regen Christopher Corbineau Antoine Alain Barassin 1.16,6 2450 1 500
12 0 Easy Turgot h Orlando Vici - Tamise Turgot Jean Loic Claude Dersoir Sylvain Roger 1.17,2 2450
2 0 Eawy d'Eole h Kitcho d'Ecajeul - Qualabria Antoine Lherete Antoine Lherete 1.20,8 2450
3 d Electra Bar s Sam Bourbon - Rabane d'Atout Matthieu Abrivard Matthieu Abrivard dg 2450
4 d
Eros du Becquet
h Tag Wood - Night Goal Damien Bonne Christophe Lancelin dg 2450
5 d Espoir Anvalou h Quopeck - Jenny de Riche Maxime Yvon Andre Dubois dg 2450
7 d Everly s Quarlos - Top Angevine Antoine Dabouis Michel Dabouis dg 2450
8
d Ebony d'Ourville s Tiego d'Etang - Pursuit of Charm Adrien Lamy Virginie Lecroq dg 2450
10 d Excalibur de Moon h Un Mec d'Heripre - Trompette Matthieu Mottier Guillaume Gillot dg 2450
11 d Etuake h Reach de Vandel - Rifa Rainbow Caroline Cheradame Caroline Cheradame dg 2450
14 d Elladora de Forgan s Gazouillis - Hamina Franck Nivard Franck Leblanc dg 2450
17 d Epatante s Village Mystic - Suricate Anthony Barrier Philippe Allaire dg 2450
19 d Eye of The Storm h Village Mystic - La Dolce Vita Yoann Lebourgeois Philippe Allaire dg 2450
Odds 35.60 Plats  7.80 - 8.70 - 3.00
Uppfödare:   Ottavia Roffi-Urano
Ägare:   Ottavia Roffi-Urano
Caen  2016-05-18 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
13 1 Dhikti Vedaquais h Thorens Vedaquais - Marie Blanque Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.14,2 2450 67 500
11 2 Diva Charentaise s Prince Gede - Jessie Charentaise Francois Lagadeuc Jean Michel Baudouin 1.14,6 2450 37 500
5 3 Dragon du Fresne h Saphir Castelets - Rosee des Bois Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.15,2 2450 21 000
1 4 Dream d'Iraty h Magnificent Rodney - Qlea d'Iraty Damien Bonne Gregory Thorel 1.15,5 2450 12 000
6 5
Dubara
s Pad d'Urzy - Ulla du Goutier David Thomain Sébastien Houyvet 1.15,9 2450 7 500
4 6 Doria Raudiere s Kenor de Cosse - Noria Raudiere Franck Nivard Emmanuel Varin 1.16,0 2450 3 000
8
7 Doris de Bailly s Scipion du Goutier - Ninon de Bailly Pierre Yves Verva Bruno Bourgoin 1.16,1 2450 1 500
9 0 Dokha Vedaquaise s Prodigious - Sestriere Leo Abrivard Philippe Allaire 1.16,9 2450
7 0 Ducson Imperial h Tucson - Joie Imperiale Anthony Barrier Julien Le Mer 1.18,5 2450
3 0 Douce Illusion s Quiz des Brouets - Roxane Royale Philippe Masschaele Francisco Criado 1.18,7 2450
2 0 Dollar du Vivier h Vivier - Ta Folie du Vivier Florian Desmigneux Antonio Ripoll Rigo i.t 2450
10
0 Deuxieme Souffle h Pomerol de Laumac - Quorelia du Gite Mathieu Abrivard Philippe Allaire i.t 2450
12 d
Dreamer Delo
h Ready Cash - Reverie d'Ar Eric Raffin Sebastien Guarato dg 2450
Odds  2.50  Plats  1.30 - 2.00 - 2.50
Uppfödare:  Jean Pierre Guay
Ägare:  Philippe Allaire
Caen  2015-05-13 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
15
1 Che Jenilou h Goetmals Wood - Pirogue Jenilou Eric Raffin Sebastien Guarato 1.15,3 2450 67 500
8
2 Conga s Goetmals Wood - See You Soon Damien Bonne Damien Bonne 1.16,0 2450 37 500
12
3 Cargese de Blary s Prince d'Espace - Ines de Blary Mathieu Abrivard Benoit Barassin 1.16,6 2450 21 000
4 4 Caline de Faco s Quiz des Brouets - Romance des Isles Julien Raffestin Pascal Daulier 1.17,1 2450 12 000
6 5 Concorde s Islero de Bellouet - Souvola Franck Nivard Christophe Gallier 1.17,8 2450 7 500
5 6 Cosette s Defi d'Aunou - Rosiris Pierre Yves Verva Lucien Swita 1.18,9 2450 3 000
2 7 Camerone s First de Retz - Pin Up du Chanot Wilfried Jehanne Christophe Petrement 1.21,4 2450 1 500
11 0 Captain Lyl h Rocklyn - Nebrite Marceaux Elisabeth Allaire Francisco Criado 1.26,9 2450
3 d Copernic h Quaker Jet - Katia Antoine Wiels Gregoire Houel dg 2450
7 d Caennaise s Memphis du Rib - Opaline Blanche Camille Levesque Benoit Barassin dg 2450
9 d Cash Phil h Ready Cash - Orelia Phil Yoann Lebourgeois Philippe Allaire dg 2450
10 d Cobra h The Best Madrik - Phuket Island David Thomain Jean Michel Bazire dg 2450
13 d Colibri Madrik h Sereno - Lacovia Madrik Adrien Lamy Gaetan Ligeron dg 2450
14 d Corsica s Coktail Jet - Jarifante Anne Barthelemy Guillaume Moinon dg 2450
1 str Crack Money h Singalo - Quiona Franck Terry 2450
Odds  1.80 Plats  1.40 - 3.60 - 4.30
Uppfödare   Louis Baudron &  Gilles Baudron
Ägare  Antonio de Sousa
Caen  2014-05-14 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
15 1 Bird Parker h Ready Cash - Belisha Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.13,8 2450 67 500
6 2 Babar des Brouets h Giant Cat - Pin Up des Brouets Philippe Masschaele Pascal Daulier 1.16,2 2450 37 500
9 3 Bingo Star h Look de Star - Rosiris Adrien Lamy Lucien Swita 1.16,2 2450 21 000
8 4 Balzane de Bootz s Nem - Queza de Bootz Alexandre Abrivard Jean Michel Bazire 1.17,1 2450 12 000
10 5 Balade de Blary s Qualmio de Vandel - Garine d'Occagnes Antoine Lherete Franck Anne 1.17,4 2450 7 500
1 d Bella Madrik s Lilium Madrik - Carieva de Prelong Nathalie Henry Estelle Dessartre dg 2450
2 d Bandit h Coktail Jet - Malika de Vandel Mathieu Abrivard Guillaume Grelier dg 2450
3 d Baron Colmi h Rieussec - Ligie du Vivier Anthony Dollion Sebastien Guarato dg 2450
4 d Best des Jacquets h Coktail Jet - Kodessa Antoine Wiels Thierry Duvaldestin dg 2450
5 d Ballerine Griff s Password - Keva Mesloise Damien Bonne Sebastien Guarato dg 2450
7 d Blooma d'Heripre s Rolling d'Heripre - Quenta Por Favor David Thomain Gregory Thorel dg 2450
12 d Brooklyn Bridge h Quatre Juillet - Mysterious Valley Pierre Yves Verva Franck Leblanc dg 2450
13 d Bomba s Goetmals Wood - Passion d'Amour Mathieu Mottier Philippe Allaire dg 2450
14 d Beauty Turgot s Hand du Vivier - Quouragane Franck Nivard Fabrice Souloy dg 2450
11 str Brise de l'Alba s Quido du Goutier - Cely de la Meritee William Bigeon
Odds  2.10  Plats  1.50 - 2.60 - 9.60
Uppfödare  Christophe Toulorge, Philippe Allaire, Elisabeth Allaire
Ägare  Elisabeth Allaire
Caen  2013-05-15 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
14 1 Almira Marancourt s Lilium Madrik - Elmira David Thomain Sebastien Hervalet 1.15,1 2450 67 500
5 2 Asana Trembladaise s Kuadro Wild - Passion d'Alban Anthony Dollion Anthony Dollion 1.15,6 2450 37 500
4 3 Azalee de Vigne s Ready Cash - Ida de Vigne Anthony Barrier Jean Etienne Le Bec 1.15,9 2450 21 000
15 4 Atwood Griff h Goetmals Wood - Qualane Griff Mathieu Abrivard Sebastien Guarato 1.16,0 2450 12 000
2 5 Alpha Dream h Light Up de Vonnas - Onisse d'Havaroche Julien Raffestin Jean Francois Senet 1.16,0 2450 7 500
8 6 Archibalda s Quick Wood - Joyeuse du Val Pierre Yves Verva Guillaume Gillot 1.16,5 2450 3 000
3 7 Altair des Brouets s Quiz des Brouets - Luanda des Brouets Philippe Masschaele Pascal Daulier 1.19,7 2450 1 500
1 d Aziza Djob s Quaker Jet - Indiana Djob Clement Frecelle Xavier Forget dg 2450
6 d Atzaro Griff h Nice Love - Julia Mesloise Eric Raffin Sebastien Guarato dg 2450
7 d Avanina s Imoko - Kiss Me Coulonces Antoine Lherete Richard Westerink dg 2450
9 d Arginio des Godins h Norginio - Oceane Fiere Marlene Bedouet Francisco Criado dg 2450
10 d Al Capone Jet h Jag de Bellouet - Passion de Morgane Damien Bonne Nicolas Raimbeaux dg 2450
11 d Alexia du Cherisay s Le Big Boss - Precious Thing Pierre Edouard Mary Daniel Delaroche dg 2450
12 d Alto Pierji h Goetmals Wood - Intaille Yoann Lebourgeois Franck Leblanc dg 2450
13 d Amadigious h Prodigious - Hutesca Franck Nivard Sebastien Guarato dg 2450
Odds  10.90  Plats  2.90 - 2.30 - 3.70  Tierce 242,20
Uppfödare  S.C.E.A. de Marancourt
Ägare  Sebastien Hervalet
Caen  2012-05-16 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
11 1 Vanishing Point h Ludo de Castelle - Engane du Perthois Damien Bonne Sebastien Guarato 1.14,2 2450 75 000
6 2 Volcano Vici h Gazouillis - Oaxaca Vici Anne Barthelemy Pascal Barthelemy 1.14,3 2450 37 500
10 3 Vaillant Cash h Offshore Dream - Kara du Redon James Lebouteiller Pascal Malicki 1.15,1 2450 19 500
4 4 Vive Lucernaise s Jag de Bellouet - Fidele du Chevrel Franck Nivard Damien Heon 1.15,2 2450 9 000
12 5 Viscaria s Gai Brillant - Lajounie des Cinty Yoann Lebourgeois Guillaume Gillot 1.15,2 2450 4 500
1 6 Valdenburg h Jeanbat du Vivier - Niella Clairchamp Anthony Barrier Nicolas Raimbeaux. 1.15,5 2450 3 000
5 7 Video des Brouets s Historien - Pin Up des Brouets Philippe Masschaele Pascal Daulier 1.16,1 2450 1 500
3 0 Via Josselyn s Kiwi - Kate Pierre Yves Verva Hedi Le Bec 1.16,4 2450
2 d Volga Saltor s Fleuron Perrine - Glory d'Ariane Nathalie Henry Daniel Bethouart dg 2450
7 d Valseur de Kacy h Orlando Vici - Nefertiti Kids Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard dg 2450
8 d Varatoga s Kitko - Ida Bonheur Mathieu Abrivard Åke Kristoffersson dg 2450
9 d Vif Lucernais h L'As de Viretaute - Deesse Pichonniere David Thomain Damien Heon dg 2450
13 d Vipsie Griff s Gros Grain - Ojipsie Griff Eric Raffin Sebastien Guarato dg 2450
Odds  1.90  Plats  1.30 - 2.20 - 2.00  Tierce  76,50
Uppfödare  Sharmila Dass & Olivier Marquet
Ägare  Olivier Marquet
Caen  2011-05-18 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
14 1 Up Market h Obrillant - Ovation du Lys Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.14,2 2450 75 000
1 2 Ultra Merite h Mage de la Merite - Ofusa de la Merite Jonathan Carre Mathieu Fribault 1.14,6 2450 37 500
12 3 Utopie d'Any s Kazire de Guez - Harmonie de Mone Alexandre Abrivard Jean Michel Bazire 1.14,7 2450 19 500
9 4 Ursiking h Phlegyas - Pecan Pie Eric Raffin Louis Baudron 1.14,8 2450 9 000
8 5 Ungaro des Brouets h Corot - Vanille Brouets Philippe Masschaele Pascal Daulier 1.14,8 2450 4 500
3 6 Uleos d'Alb h Neleos du Goutier - Gitane d'Alb Julien Raffestin Jean Francois Senet 1.15,6 2450 3 000
11 7 Une Winner s Korean - Darcana du Rocher Damien Bonne Damien Bonne 1.17,2 2450 1 500
13 8 Uppercut du Rib h Quadrophenio - Galinette Cendree David Thomain Joel Hallais 1.20,0 2450
2 d Unspoken s Jasmin de Flore - Kassia du Pont Saara Jalasti Loic Groussard dg 2450
4 d Ultra Or h Orlando Vici - Petra du Chene Anthony Barrier Fabrice Souloy dg 2450
5 d Uranus de Larre h Jasmin de Flore - Kermesse Mika Mathieu Abrivard Nicolas Raimbeaux dg 2450
6 d Ugada Dream s Norman Jet - Lugada du Sam Pierre Edouard Mary Jean Michel Baudouin dg 2450
7 d Unbridled Charm h Password - Intense Action Julien Dubois Philippe Moulin dg 2450
10 d Un Tresor h Diamant Gede - Phuket Island Antoine Wiels Sebastien Guarato dg 2450
15 d Union d'Urzy s Coktail Jet - Made In Urzy Pierre Yves Verva Thierry Duvaldestin dg 2450
Odds  6.20  Plats  2.00 - 2.89 - 5.30  Tierce  590.00
Uppfödare  Marvin Tebirent & Kevin Tebirent
Ägare  Philippe Allaire
Caen  2010-05-19 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
10 1 Trophy Charm h Modern Jazz - Just Right Eric Raffin Nicolas Raimbeaux 1.14,8 2450 75 000
3 2 Ti Punch River h Goetmals Wood - Making Money Pierre Yves Verva Louis Baudron 1.15,0 2450 37 500
9 3 Talina Madrik s Korean - Ketty d'Occagnes Franck Nivard Sebastien Guarato 1.15,0 2450 19 500
11 4 Tischendorf Padd h Baccarat du Pont - Milady de Padd Nathalie Henry Philippe David 1.15,7 2450 9 000
4 5 Trust de Leuhan h Jain de Beval - Jerazade d'Ancolie Alexandre Abrivard Michael Jean Ruault 1.16,3 2450 4 500
8 6 Top Barbes h Goetmals Wood - Ocre Barbes David Thomain Jean Luc Bigeon 1.16,8 2450 3 000
5 7 Tabby Point h Coktail Jet - Nobody Else Jonathan Vanmeerbeck Ulf Nordin 1.17,0 2450 1 500
13 0 Tarelise s Memphis du Rib - Karellise Jean Loic Claude Dersoir Patrick Thibout 1.17,5 2450
7 0 Tolerance d'Amour s Gottot Sport - Oceane de L'Isop Antoine Wiels Gaetan Marcque 1.19,9 2450
2 0 Tenebreuse Phi s Fleuron Perrine - Elvire d'Arlau Romain Derieux Bruno Marie 1.20,1 2450
1 d Tenor de Melleray h Look de Star - Entorse Philippe Masschaele Thierry Duvaldestin dg 2450
6 d Torpilleur h Opus Viervil - Berlinoise Emile Fournigault Gaston Alaine dg 2450
12 d Tango Quick h Hasting - Namoura Quick Mathieu Abrivard Åke Kristoffersson dg 2450
14 str Thorens Vedaquais h Cygnus d'Odyssee - Muntanyeta Philippe Allaire
Odds  9.20  Plats  3.00 - 3.40 - 7.10  Tierce  1 271,50
Uppfödare  Jean Philippe Dubois
Ägare  Ecurie Horseway
Caen  2009-05-13 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
5 1 Surabaya Jiel s Goetmals Wood - Heredia Jiel Matthieu Abrivard Jean Luc Dersoir 1.13,4 2450 75 000
12 2 Scipion du Goutier h Goetmals Wood - Gissi James Franck Nivard Franck Leblanc 1.13,4 2450 37 500
15 3 Showtime Bourbon h Kaisy Dream - My Lady Bourbon Philippe Masschaele Philippe Allaire 1.14,7 2450 19 500
11 4 Suricate s Ludo de Castelle - Kidea Romain Derieux Philippe Allaire 1.14,8 2450 9 000
9 5 Style Chouan h Gazouillis - Celia Chouan Marion Agnes Goetz Benoit Barbier 1.15,1 2450 4 500
3 6 Surcouf Darche h L'As de Viretaute - Aurore du Houlme Yoann Lebourgeois Franck Blandin 1.15,3 2450 3 000
13 7 Salammbo du Vivier s Love You - Kate du Vivier Eric Raffin Michael Jean Ruault 1.16,5 2450 1 500
6 0 Selestin h Emir des Fresneaux - Hemidja Thibault Viet Denis Ganne 1.17,9 2450
10 0 San Francisco s Elmon - Eclatee Pierre Yves Verva Jean Claude Hallais 1.18,4 2450
1 0 Sir de Sperone h Lucky d'Hilly - Flower Bowl Ludovic Mollard Philippe Bengala i.t. 2450
2 0 Source du Rib s Hand du Vivier - Linotte des Etangs David Thomain Joel Hallais i.t. 2450
4 0 Soleil de Fleur h Look de Star - Ixia de Fleur Romain Lecreps Bruno Marie i.t. 2450
7 0 Salto du Maza h Meaulnes du Corta - Kleinia du Rib Julien Raffestin Luc Roelens i.t. 2450
8 0 Saga Besp s Kasting d'Urzy - Ica Besp Romain Christian Larue Bruno Marie i.t. 2450
14 0 Sancho du Glay h First de Retz - Madame Benoit Maxime Bezier Sebastien Guarato i.t. 2450
Caen  2008-05-14 Saint-Leger des Trotteurs € 150 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
16 1 Return Money s Corot - Making Money Anthony Barrier Thierry Duvaldestin 1.14,1 2450 75 000
13 2 Reve des Vallees h Kiwi - Anais Clairchamp Franck Nivard Franck Leblanc 1.14,9 2450 37 500
8 3 Rockeuse du Rib s Elvis de Rossignol - Unite de Vandel Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.15,2 2450 19 500
6 4 Reve de Pembo h Camino - Iska de l'Iton Jonathan Carre Jacques Rajalu 1.15,8 2450 9 000
14 5 Reverie d'Ar s Kuadro Wild - Lafolly d'Ar Maxime Bezier Sebastien Guarato 1.15,9 2450 4 500
15 6 Romance du Ruel s Jam Pridem - Jacarandine Eric Raffin Franck Anne 1.16,1 2450 3 000
12 7 Royale Star s Coktail Jet - Morning Star Matthieu Abrivard Michael Jean Ruault 1.16,1 2450 1 500
11 0 Rocky des Brouets h Baccarat du Pont - Joy Philippe Masschaele Pascal Daulier 1.16,5 2450
10 0 Revel d'Anama h Flash de Cosse - Image d'Atout Gaetan Prat Loic Groussard 1.17,3 2450
1 0 Royal du Gite h In Love With You - Gracieuse du Gite Cyrille Bertin Sebastien Serpin i.t. 2450
4 0 Rosiris s Podosis - Super Nana Guillaume Gillot Lucien Swita i.t. 2450
7 d Radjah du Gite h Kerido du Donjon - Gisella du Gite Aurelien Lepinay Sebastien Serpin dg 2450
3 d Ramina des Brouets s Giant Cat - Urfee des Brouets Emile Fournigault Pascal Daulier dg 2450
5 d Rapide de Mortree h Hello Jo - Isba d'O Anne Barthelemy Sylvain Lelievre dg 2450
9 d Ravanella s Jain de Beval - Houbille d'Ombree Nathalie Henry Michael Jean Ruault dg 2450
2 d Roi du Coq h Look de Star - Indiana du Coq Yoann Lebourgeois Jonathan Debost dg 2450
Caen  2007-05-16 Saint-Leger des Trotteurs € 140 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Quiz des Brouets h Fortuna Fant - Key des Brouets Emile Fournigault Pascal Daulier 1.15,5 2450 70 000
10 2 Quito Kebir h Kerido du Donjon - Jeronima Chateliere Gaetan Prat Didier Dauverne 1.15,8 2450 35 000
12 3 Quelle Folle s Achille - Folle Normande Franck Nivard Jean Michel Baudouin 1.15,9 2450 18 200
14 4 Quidam des Maj h Gazouillis - Jessie de Vonnas Arnaud Angeliaume Michel Triguel 1.15,9 2450 8 400
4 5 Quaquilon h Chef du Chatelet - Jiltonia Eric Raffin Frederic Prat 1.15,9 2450 4 200
5 6 Quafsa Blue s Extreme Dream - Hafsa Blue Ludovic Mollard Jean Philippe Mary 1.16, 2450 2 800
8 7 Qualisee du Large s Hermes du Buisson - Gorgones du Large Romain Christian Larue  Larue Louis Baudron 1.16,3 2450 1 400
2 0 Quarenn du Maza s Hand du Vivier - Diva Memere Jean Loic Claude Dersoir Stephane Marcel Delaunay 1.17,1 2450
1 d Quincy Boy h Kiko - Grenade Castelets Yoann Lebourgeois Michael Jean Ruault dg 2450
3 d Quenavo Dauguste h Gandero - Hora de la Moisson Guillaume Gillot Patrick Thibout dg 2450
6 d Quelque Part h Tenor de Baune - Demeter Pierre Yves Verva Philippe Bengala dg 2450
7 d Queen Bird s Gros Grain - Tourterelle Fan Philippe Masschaele Gilbert Charbonnel dg 2450
11 d Quoreane d'Orgeres s Korean - Falamine Mathieu Abrivard Louis Baudron dg 2450
13 d Queen du Moncel s Kiwi - Belle Hautmoniere Maxime Bezier Sebastien Guarato dg 2450
15 d Quokine Berry s Chef du Chatelet - Idee du Corta Laurent Claude Abrivard  Abrivard Jean Michel Bazire dg 2450
Caen  2006-05-17 Saint-Leger des Trotteurs € 140 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
8 1 Philotenor h Tenor de Baune - Agrippa Mesloise Franck Nivard Jean Baptiste Bossuet 1.14,5 2450 70 000
7 2 Petillante s Coktail Jet - Ira Blue Philippe Masschaele Thierry Duvaldestin 1.14,7 2450 35 000
12 3 Pacha du Cap Vert h Hello Jo - Haxisle Mathieu Abrivard Sebastien Guarato 1.16,6 2450 18 200
6 4 Pretty des Vallees s Espeyrac Sun - Isis des Aitres Julien Raffestin Michael Jean Ruault 1.17,4 2450 8 400
15 5 Postania de Viette s Viking's Way - Isis des Mariniers Mlle Nathalie Henry Frederic Prat 1.17,8 2450 4 200
2 6 Paulo d'Azif h Casino des Sports - Irecte Barbes Antoine Alain Barassin Laurent Barassin 1.19,0 2450 2 800
3 7 Petrus de Guez h Defi d'Aunou - Astrud Yannick Planchais Jean Pierre Diabat 1.19,0 2450 1 400
10 0 Picsou de Villabon h Speed Clayettois - Ghiza du Chene Ludovic Mollard Patrick Labrousse i.t. 2450
1 d Praline Brune s Hermes de Pericard - Une Belle Brune Martial Viel Thierry Raffegeau dg 2450
4 d Popeye de Corday h Jackpot du Relais - Ursulina Pierre Yves Verva Philippe Verva dg 2450
5 d Poker de Bellon h Jasmin de Flore - Gazelle de Bellon Mickael Barre Andre Dubois dg 2450
9 d Passe Partout h Urfist des Pres - Gironde du Avre Louis Baudron Thierry Duvaldestin dg 2450
11 d Palma de Begam s Gandero - Guise de Vrie Jean Loic Claude Dersoir Jean Michel Baudouin dg 2450
13 d Pop Star Mess s Criterium d'Ombree - Cigale Maxime Bezier Christophe Chalon dg 2450
14 d Paolo Berry h Camelia du Donjon - Idee du Corta Laurent Claude Abrivard Jean Michel Bazire dg 2450
Caen  2005-05-18 Saint-Leger des Trotteurs € 140 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
5 1 Orange de Vire s Dance Marathon - Seve de Vire Sebastien Baude Cedrick Paris 1.17,6 2450 70 000
11 2 Oblat Pierji h Dahir de Prelong - Dariola Jean Loic Claude Dersoir Gilles Delacour 1.17,8 2450 35 000
9 3 Orlando des Baux h Ideal de l'Iton - Festina des Baux Didier Hue Marion Hue 1.17,9 2450 18 200
3 4 Ouarda s Goetmals Wood - Hourine Mathieu Abrivard Noel Langlois 1.19,1 2450 8 400
6 5 Odyssee d'Ombree s Axe des Sarts - Epoque de l'Odon Emile Fournigault Jean Raoul Deshayes 1.20,0 2450 4 200
4 6 Ocarina de Goulet s Grand Frisson - Faline du Houlbet Pascal Louis Rousseau Pascal Louis Rousseau 1.20,4 2450 2 800
1 7 Oreillette s Hasting - Dolly de Lormee Arnaud Gilles Maillard Luigi Saccomandi 1.27,7 2450 1 400
10 d Oannie s Extreme Aunou - Hanka du Val Michel Lenoir Michel Donio dg 2450
12 d Olblak du Bocage h Ganymede - Vanille du Buisson Louis Baudron Luc Roelens dg 2450
8 d Ombree s Banjo Scardrie - Rocaille d'Ombree Franck Nivard Jean Raoul Deshayes dg 2450
13 d Orelie de Retz s First de Retz - Emotion du Bouquet Philippe Masschaele Luc Roelens dg 2450
7 d Orloff Monceau h Hasting - Gazelle Monceaux Olivier Chaucesse Michel Marie Triomphe dg 2450
2 d Oualata s Goetmals Wood - Cawa Speed Karl Champenois Pascal Andre Geslin dg 2450
Caen  2004-05-19 Saint-Leger des Trotteurs € 140 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
16 1 Noora de l'Iton s Workaholic - Difference Louis Baudron Thierry Duvaldestin 1.17,2 2450 70 000
12 2 Norois du Tremblay h Dossari - Direne Barbes Gilles Delacour Roger Coueffin 1.17,3 2450 35 000
7 3 Nevez h Incredible Charm - Fleurenn Jean Baudron Michel Donio 1.17,5 2450 18 200
13 4 Nobilis Jiel h Gai Brillant - Top Lady Philippe Masschaele Jean Luc Dersoir 1.17,5 2450 8 400
11 5 Norgama h Gai Brillant - Libyssa Jean Paul Piton Philippe Allaire 1.18,0 2450 4 200
9 6 Nippy Girl s Ginger Somolli - Danae Grandchamp Sebastien Baude Franck Harel 1.18,1 2450 2 800
15 7 Nanou Djob s Gazouillis - Indiana Djob Gaetan Prat Loic Groussard 1.18,6 2450 1 400
6 0 Nee Batz d'Ombree s Workaholic - Cote de Batz Michel Lenoir Jean Raoul Deshayes 1.19,6 2450
8 0 Nypson de Gerberoy h Esotico Star - Caline d'Ecosse Bruno Rene Foulon Yann Rambure 1.23,4 2450
2 d Nabor Star h Gabor Star - Cantraine Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard dg 2450
10 d Nancy Menuet s Goetmals Wood - Doudoune du Soleil Eric Raffin Yannick Gervais dg 2450
4 d Naxos de Crennes h Emil Suede - Ferwine de Crennes Gilles Gautier Erno Szirmay dg 2450
14 d Nelson de Vandel h Defi d'Aunou - Alesia de Vandel Jean Philippe Mary Pierre Desire Allaire dg 2450
3 d Nina Quetterie s Flash de Cosse - Alalaika des Pres Jean Loic Claude Dersoir Bruno Angot dg 2450
1 d No Pocket Blue s And Arifant - In The Pocket Francois Roussel Bruno Muel dg 2450
5 d Noodbye Horse h Bonheur de Tillard - Une Canniere Nathalie Henry Guy Chaudet dg 2450
Caen  2003-05-14 Saint-Leger des Trotteurs € 140 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
17 1 Manika s Hello Jo - Djemara Gaetan Prat Didier Dauverne 1.17,8 2450 70 000
16 2 Mon Jeu Diam h Big Prestige - Altesse d'Odyssee Jean Loic Claude Dersoir Patrick Thibout 1.17,9 2450 35 000
13 3 Modesty s Carpe Diem - Vimera Frederic Prat Frederic Prat 1.18,0 2450 18 200
14 4 Mood West h Goetmals Wood - Canossa de Taloney Philippe Masschaele Wim Paal 1.18,0 2450 8 400
3 5 Melodie Jenilou s Vroum d'Or - Filly Moon Mickael Patrick Le Beller Gilles Baudron 1.18,2 2450 4 200
6 6 Masina de la Prade s Full Account - Betty de la Prade Franck Nivard Franck Leblanc 1.18,7 2450 2 800
9 7 Morane d'Herfraie s Gazouillis - Geline d'Herfraie Ludovic Mollard Claude Cohier 1.19,6 2450 1 400
4 0 Ma Napolitaine s Emil Suede - Baronne de Richer Martial Viel Andre Henri Viel 1.19,6 2450
2 0 Mascotte des Bois s Vivier de Montfort - Dame de Retz David Bekaert Daniel Bethouart 1.21,0 2450
1 0 Mick des Erablais h Akimi - Aquatile Arnaud Gilles Maillard Stephane Delasalle i.t. 2450
7 0 Marie Solo s Eclair de Vandel - Gwin Ruz Pascal Busson Pascal Busson i.t. 2450
10 d Ma Cherry Blue s Defi d'Aunou - Cherry Blue Louis Baudron Michel Donio dg 2450
8 d Majeste Castelets s And Arifant - Pantica Grandchamp Jean Pierre Thomain Jean Pierre Thomain dg 2450
5 d Megino h Balou Boy - Elregina Mathieu Abrivard Patrick Marc Mottier dg 2450
12 d Milou Bonheur h Big Prestige - Quinine d'Aubier Jean Philippe Mary Jean Luc Dersoir dg 2450
11 d Monty West h Vieux Sam - Alouette Castelets Michel Lenoir Jacques Bruneau dg 2450
15 d My Lady Way s Blue Dream - Folie du Trotting Eric Raffin Jean Raffin dg 2450
Caen  2002-05-15 Saint-Leger des Trotteurs € 140 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
11 1 Lola Jenilou s Kepi Vert - Clerissieres Jean Paul Piton Christophe Chalon 1.18,7 2450 70 000
3 2 Let Me Dream h Dream With Me - Tradition Michel Lenoir Nicolas Roussel 1.18,8 2450 35 000
10 3 Lady de Cenoman s Arnaqueur - Fusee de Cenoman Jean Pierre Thomain Pierrick Lecellier 1.18,9 2450 18 200
7 4 La Faisanderie s Dream With Me - Vive la Brune Frederic Prat Frederic Prat 1.19,0 2450 8 400
1 5 Lonzo h Dahir de Prelong - Amie Passion Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais 1.19,1 2450 4 200
13 6 Loulla Very s Vieux Sam - Discovery Gilles Delacour Alain Lelodet 1.19,1 2450 2 800
4 7 Lofty de Roussac h Cavalier d'Aunou - Chamade Franck Nivard Arnaud Morin 1.19,1 2450 1 400
5 0 Lucifer du Vallon h Big Prestige - Thalie du Gravil Jean Michel Bazire Loic Lerenard 1.19,6 2450
2 d Lady Chouan s Dandy Chouan - Nina Rosa Guillaume Lizee David Claude Travert dg 2450
9 d Leliorino h Elio Josselyn - Ballerina Christophe Chalon Christophe Chalon dg 2450
12 d Luciano d'Ombree h Beautiful Somolli - Estelle Besnot Jean Philippe Mary Hennie Grift dg 2450
6 d Lulu la Science h Uranium de Tillard - Brindille de Mai Philippe Gillot Philippe Deroyand dg 2450
8 d Lutin Conseil h Bon Conseil - Belle Ile Jean Loic Claude Dersoir Alexandre Wissocq dg 2450
Caen  2001-05-16 Saint-Leger des Trotteurs FRF 800 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
13  1 Kitcho d'Ecajeul  h Sancho Pança - Câline des Rotours Michel Lenoir Jean Luc Dersoir 1.17,0 2450 400 000
14  2 Kesaco Phedo  h Caballio In Blue - Feria de Vrie Jean Philippe Mary Philippe Allaire 1.17,3 2450 200 000
 8 3 Kanadia  s Canada - Vege Lude Jean Loic Claude Dersoir Ulf Nordin 1.17,5 2450 104 000
10  4 Kirando  h Boy du Pre - Buranderie Laurent Claude Abrivard Patrick Marc Mottier 1.17,6 2450 48 000
 7 5 Keno des Fontaines  h Super Mâle - Dame de Beauregard Martial Viel Andre Henri Viel 1.17,7 2450 24 000
 4 6 Kif Severois  h Larabello - Venus Severoise Franck Bezier Antoine Paul Bezier 1.17,8 2450 16 000
12  7 Kyrielle Club  s Un d'Estricat - Darbouka Top Yves Dreux Karim Hawas 1.18,0 2450 8 000
11  0 Kobana de Monti  s Vif Argent Ludois - Erika de Monti Philippe Gillot Daniel Bazin 1.19,0 2450
 3 0 Karite d'Ombree  h Criterium d'Ombree - Capucine d'Ombree Patrick Cheradame Jean Raoul Deshayes 1.19,6 2450
 1 0 Kurutz d'Ombree  h Eylau Square - Asmalia Jean Pierre Thomain Jean Raoul Deshayes i.t. 2450
 2 d Kisling Verderie  h Beautiful Somolli - Blanche Bleue Patrice Toutain Patrice Toutain dg 2450
 5 d Kalino de Montfort  h Vivier de Montfort - Aleinaise Jean Michel Bazire Michael Jean Ruault dg 2450
 6 d Kermite du Rib  s Blue Eyes America - Cordeliane Gilles Delacour Patrick Thibout dg 2450
 9 d Ketmie Club  s Speed Clayettois - Esmina Jean Paul Piton Karim Hawas dg 2450
Caen  2000-05-17 Saint-Leger des Trotteurs FRF 650 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
 16 1 Jardy  h Cygnus d'Odyssee - Courtisane Jean Philippe Mary Philippe Allaire 1.17,0 2450 325 000
 17 2 Jorade s Tenor de Baune - Questeuse Franck Nivard Jean Baptiste Bossuet 1.17,3 2450 162 500
 15 3 Joe l'Amoroso  h Quadrophenio - Amarosa Christophe Chalon Christophe Chalon 1.17,8 2450 97 500
 8 4 Jason des Illettes  h Silius - Altesse Illettes Frederic Prat Andre Dubois 1.18,2 2450 39 000
 1 5 Jerito du Donjon  h Ukko du Donjon - Ten Stars Jean Michel Bazire Pascal Godey 1.18,3 2450 26 000
 18 0 Jonquille du Rib  s Tout Bon - Avianca Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.19,1 2450
 6 0 Jaguar du Livaye  h Danube Castelets - Athena de Pitz Eric Raffin Gilbert Charbonnel 1.21,6 2450
 3 0 Janou d'Atree  s Biesolo - Etesse d'Atree Franck Girouard Michel Donio i.t. 2450
 5 0 Janga  s Django - Caserne Andre Meunier Andre Meunier i.t. 2450
9 0 Jeune Lady  s Nevaio - Albedière Pierre Yves Verva Patrick Marc Mottier i.t. 2450
 13 0 Jarifante Speed  s And Arifant - Visitee Yves Dreux Pascal Andre Geslin i.t. 2450
 2 d Joker d'Aimte  h Caballio In Blue - Uranie de la Place Franck Bezier J.-Ch. Bruneau dg 2450
 4 d Java Blanche  s Viking's Way - Antarès Blanche Laurent Claude Abrivard Jacques Provost dg 2450
 7 d Jour Sans Fin  h Podosis - Super Nana Jean Pierre Thomain Lucien Swita dg 2450
10 d Just Batz d'Ombree  h Criterium d'Ombree - Côte d'Obatz Patrick Cheradame Jean Raoul Deshayes dg 2450
11 d Jonquille d'Ombree  s Axe des Sarts - Pollinie Michel Lenoir Jean Raoul Deshayes dg 2450
12 d Jujube  h Carpe Diem - Any Idea Ph. Bekaer Philippe Allaire dg 2450
 14 d Jag de Bellouet  h Viking's Way - Vaunoise Philippe Gillot Christophe Gallier dg 2450
Caen  1999-05-24 Saint-Leger des Trotteurs FRF 550 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
11 1 Ivoire de Grammont h Ukir de Jemma - Sidonie Jean Paul Piton Philippe Allaire 1.19,7 2450 275 000
9 2 Inimaginable s Carpe Diem - Karinelle Franck Nivard Patrick Marc Mottier 1.20,2 2450 137 500
10 3 Iberis Castelets h Podosis - Ulla Barvillaise Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.20,2 2450 82 500
7 4 Invege h Vegetarien - Brightly Philippe Bekaert David Bouriquet 1.20,3 2450 33 000
3 5 Ines For Ever s Ago du Vivier - Dostia Pascal Busson Pascal Busson 1.20,5 2450 22 000
5 0 Irissarry s Le Ham - Ouezy Jean Claude Hallais Jean Pierre Viel 1.20,6 2450
4 0 Ivana du Seuil s Kohol - Volga de Blandey Didier Hue Marion Hue 1.21,1 2450
1 0 Igor de Grattiere h Filou du Boscail - Bamina du But Jean Pierre Thomain Carry Chaineux i.t 2450
2 d Indian Blue h Boy du Pre - Oh Miss Jean Philippe Mary Jean Philippe Mary dg 2450
6 d Ideal de Crepon v Blue Dream - Romy des Castelets Franck Bezier Laurent Leduc dg 2450
8 d Initiales Esday s And Arifant - Ecuyere d'Ombree Francois Roussel Didier Ventrou dg 2450
12 d Iossef h Carus d'Occagnes - Vera Yves Dreux Ali Hawas 2450
13 str Irina Scardrie s Corot - Tardenoise
Caen  1998-05-24 Saint-Leger des Trotteurs FRF 550 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Holly du Locton s Viking's Way - Biche du Locton Jean Paul Piton Philippe Allaire 1.18,3 2450 275 000
6 2 Hulk des Champs h Blue Dream - Olga de Riviere Jean Philippe Mary Philippe Allaire 1.18,8 2450 137 500
5 3 Helios de Mareuil h And Arifant - Quiza Grandchamp Gaetan Prat Yann Cheny 1.20,1 2450 82 500
2 4 Heros de Favard h Tarass Boulba - Alternative Philippe Bekaert Jean Marc Guillotte 1.24,6 2450 33 000
4 5 Houri d'Ombree s Seddouk Super - Begum d'Ombree Jean Michel Bazire Ulf Nordin 1.25,3 2450 22 000
1 d Hutana de Clairgil s Uthman - Una Star Philippe Gillot Fabrice Souloy dg 2450
3 d Heros de Sommeron h Avenir de See - Valesca de Thy Jean Claude Hallais Ulf Nordin dg 2450
7 d Hancho Dry h Sancho Panca - Solara Gilles Delacour Philippe Lefrancois dg 2450
8 d Habitat h Vicomte de Yet - Darbouka Top Yves Dreux Patrick Hawas dg 2450
Caen  1997-05-25 Saint-Leger des Trotteurs FRF 550 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
6 1 Gai Brillant h Podosis - Altissima Jean Philippe Mary Philippe Allaire 1.22,0 2450 275 000
4 2 Gaiete de Cenoman s Virstly Gede - Beaute Orange Yves Dreux Patrick Hawas 1.23,2 2450 137 500
2 3 Grisette s Neric Barbes - Qualia de Chenu Jean Michel Barbier Andre Dubois 1.23,6 2450 82 500
1 4 Gamine de la Basle s Virstly Gede - Aurore de la Basle Stephane Delasalle Jean Claude Rivault 1.24,2 2450 33 000
3 d Grenoso h Renoso - Perle Pierre Papcaud Bertrand Lefevre dg 2450
5 d Giflosac h Niflosac - Rive Gede Jean Paul Piton Pierre Folliot Desmeulles dg 2450
7 d Gentry d'Ombree s Axe des Sarts - Couronne d'Ombree Michel Lenoir Jean Raoul Deshayes dg 2450
Caen  1996-05-19 Saint-Leger des Trotteurs FRF 550 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Fine Perle s Marpheulin - Altissima Jean Philippe Mary Philippe Allaire 1.18,5 2450 275 000
3 2 Fakir Dangueville h Quadol de Tillard - Valse du Pont Michel Lenoir Jean Raoul Deshayes 1.18,9 2450 137 500
4 3 Forban des Hebers h Quinato - Paola des Vauchaux Joel van Eeckhaute Ricardo Salva-Solsona 1.19,5 2450 82 500
5 4 Fuchsia h Sabre d'Avril - Oubliette Yves Dreux Ali Hawas 1.19,7 2450 33 000
8 d Fleur du Rib s Sancho Panca - Unite de Vandel Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais dg1 2450
7 d Fred Shoune h Quel Heros - Stele de Beaulieu Laurent Claude Abrivard Patrick Marc Mottier dg5 2450
1 d Fanion du Coq h Rokardo - Venus du Coq Philippe Gillot Philippe Gillot dg 2450
2 d Fly Mourotaise s And Arifant - Tosca Mourotaise Philippe Bekaert Jean Pierre Dubois dg 2450
6 d Figaro Ci h Turquetil - La Cantarelle Jean Marie Monclin Paul Viel dg 2450
Caen  1995-05-14 Saint-Leger des Trotteurs FRF 600 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Express Cat h Prince Atout - Thisbe Francois Roussel Alain Roussel 1.19,3 2450 300 000
10 2 Etoile du Surf s Heros d'Histoire - Upela Coudreenne Gaetan Prat Andre Henri Viel 1.19,8 2450 150 000
1 3 Eddy Bieville h Major de Tillard - Hingen Alain Meunier Eugene Lefevre 1.20,1 2450 90 000
4 4 El Pequeno h Stirwen - Resina Jean Pierre Thomain Guy Lhomet 1.20,2 2450 36 000
3 5 Etre de la Besvre h Hetre Vert - Nuee du Kennedeck Laurent Claude Abrivard Patrick Hawas 1.20,6 2450 24 000
8 0 Elva des Jardinets s Nevers - Lamelia Jean Marie Monclin Yves Lizee 1.21,2 2450
5 0 El Beya s Montsurvent - Vera Yves Dreux Ali Hawas i.t 2450
2 d Emeraude Preterie s Seilhac - Andorre Laurent Michel David Daniel Bruneau dg 2450
6 d Ernest d'Ombree h Virstly Gede - Rocaille d'Ombree Philippe Bekaert Ulf Nordin dg 2450
7 d Ertine Sombreval s Siberien - Maria Do Carmo Pierre Yves Verva Patrick Marc Mottier dg 2450
Caen  1994-06-26 Saint-Leger des Trotteurs FRF 600 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
8 1 Drea Josselyn s Le Loir - Remouna Michel Lenoir Pierre Coignard 1.20,2 2450 300 000
11 2 Danube Castelets h Stirwen - Pantica Grandchamp Jean Claude Hallais Guy Lhomet 1.20,2 2450 150 000
6 3 Dandin de Bellouet h Quebir de Chenu - Pomone de Bellouet Jean Loic Claude Dersoir Loic Lerenard 1.21,2 2450 90 000
1 4 Daso h Paso Fino - Quilote Alain Meunier Noel Feuillet 1.21,6 2450 36 000
7 5 Decubitus h Quito de Couronne - Thespies Jean Philippe Mary Philippe Allaire 1.21,9 2450 24 000
9 0 Deluge du Vernay h Mon Tourbillon - Quadiocha Philippe Bekaert Didier Sinquin 1.23,0 2450
3 0 Doriane Merlou s Istraeki - Stele de Beaulieu Laurent Claude Abrivard Patrick Marc Mottier 1.24,2 2450
2 d Delombo h Nelombo Rose - Sissi du Havre Jacques Houllebey Eric Clouet dg 2450
4 d Del Sol v Tarass Boulba - Une Image Francois Roussel Jean Etienne Dubois dg 2450
5 d Djinn d'Occagnes h Quipo de Couronne - Ofranie d'Ovillars Francois Boudet Jules Lepennetier dg 2450
10 d Dragon Panache h Sire d'Ham - Olga Panache Alain Sionneau Francois Dubois dg 2450
Caen  1993-06-27 Saint-Leger des Trotteurs FRF 600 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
8 1 Cortes h Lurabo - Troika du Buisson Franck Blandin Michel Lecacheux 1.19,9 2450 300 000
10 2 Chemin de Bellande h Limoux - Roulers Jean Claude Hallais Jean Yves Bachelot 1.20,0 2450 150 000
13 3 Cassius h Orfeu Negro - Rubiette Philippe Bekaert Alexis Collange 1.20,2 2450 90 000
12 4 Capucine d'Ombree s Quecastly - Rocaille d'Ombree Henri David Jean Raoul Deshayes 1.20,4 2450 36 000
1 5 Cherry Blue s Quarisso - Sevilla Gede Gilles Baudron Gilles Baudron 1.20,7 2450 24 000
6 0 Camelia Kaer h Kimberland - Tessana Laurent Claude Abrivard Ulf Nordin 1.21,1 2450
9 0 Cedouk des Rades h Navaki - Ondatra Philippe Gillot Philippe Daugeard 1.21,9 2450
4 0 Clio de Liszt s Liszt - Oline des Vaux Florence Lecellier Denis Castel i.t 2450
2 d Canard de Crouay h Mivus - Quadine de Crouay Jean Loic Claude Dersoir Michel Lemoine dg 2450
3 d Coq des Rochettes v Quouky Williams - Steredenn Kaer Patrick Cheradame Gerard Duclos dg 2450
5 d Cover Crop h Pistou - Sirene de Feugeres Jean Pierre Thomain Jean Marc Guillotte dg 2450
7 d Cristal de la Crau v Nicos du Vivier - Rose de Mai Super Jean Marie Monclin Louis Haret dg 2450
11 d Celia Chouan s Haut de Bellouet - Nina Chouan Yves Dreux Ivan Lambertz dg 2450
Caen  1992-06-28 Saint-Leger des Trotteurs FRF 600 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
1 1 Blue and Red h Fakir du Vivier Quarisso - Sevilla Gede Gilles Baudron Gilles Baudron 1.19,5 2450 300 000
4 2 Boum de l'Aria h Qualmont du Vivier - Queline de L'Aria Jean Loic Claude dersoir Joel Hallais 1.19,5 2450 150 000
7 3 Blason d'Ombree h Pacolo - Princesse d'Ombree Laurent Claude Abrivard Ulf Nordin 1.19,8 2450 90 000
2 4 Banjo Scardrie h Khmer - Pimpette Olivier Boudou Olivier Boudou 1.20,0 2450 36 000
6 5 Beau Gazon h Gazon - Rolleboise Frederic Prat Leopold Verroken 1.20,3 2450 24 000
3 0 Bichon du Ravary h Quel Soro - Jisada Philippe Bekaert Dominik Cordeau 1.22,6 2450
5 0 Brunissard de Padd h Ruanito d'Arc - Sauvagine Jean Claude Hallais Philippe David 1.23,0 2450
8 0 Butin du Vivier h Lutin d'Isigny - Maja du Vivier Jean Pierre Thomain Jean Yves Lecuyer i.t 2450
9 d Boadicee de Beval s Minou du Donjon - Nursavosca Yves Dreux Ali Hawas dg 2450