Vincennes  2018-02-10 Prix de Munich € 95 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
2 1 Afghan Barbes v Meaulnes du Corta - Nuance Barbes Charles Julien Bigeon Christian Bigeon 1.17,2a 2100 42 750
6 2 Bel Avis v Ganymede - Gloria Maris Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.17,2a 2100 23 750
14 3 Bad Boy du Dollar h Magnificent Rodney - Nymphe du Dollar Matthieu Abrivard Sylvain Roger 1.17,4a 2100 13 300
8 4 Coquin Bebe h Rancho Gede - Noble Nenette Adrien Lamy Franck Leblanc 1.17,5a 2100 7 600
5 5 Unbridled Charm h Password - Intense Action Jean Philippe Monclin Philippe Moulin 1.17,8a 2100 4 750
10 6 Vasco de Viette v Capriccio - Nonette Tivoli Vincent Seguin Fabrice Lercier 1.17,9a 2100 1 900
1 7 Volcania de Godrel s Memphis du Rib - Julietta Matthieu Mottier Damien Marsault 1.18,0a 2100 950
4 0 Attacus v Hand du Vivier - Nelocata Eric Raffin Sebastien Guarato 1.18,1a 2100
15 0 Barrio Josselyn h Scipion du Goutier - Pika Josselyn Francois Lagadeuc Jean Michel Bazire 1.18,2a 2100
11 0 Violine Mourotaise s Le Retour - Mourotaise David Thomain Emmanuel Raulline 1.18,2a 2100
9 0 Treasure Kronos s Raja Mirchi - Glide About Gabriele Gelormini Jerry Riordan 1.18,2a 2100
3 d Rod Stewart h Love You - Valley Lane Franck Ouvrie Jerry Riordan dga 2100
13 d Zonguldak v Love You - Heartenings Crown Christophe Martens Vincent Martens dga 2100
7 str Avenir de Blay v Hooper - Mirabelle de Blay Tony Le Beller
12 str Unero Montaval v Nem - Heroine du Loir Fabrice Lercier
16 str Romanesque h Love You - Guantanamera Marc de Cock
Vincennes  2017-02-11 Prix de Munich € 95 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
10 1
Sauveur
h Echo - Operah Bob Björn Goop Björn Goop 1.12,3a 2100 42 750
1 2
Beau Gamin
h Quinoa du Gers - Cadette Eric Raffin Sebastien Guarato 1.12,7a 2100 23 750
6 3
Ustie Haufor
s Niky - Lara du Houlbet Charles Julien Bigeon Christian Bigeon 1.12,8a 2100 13 300
11 4
Venus de Bailly
s Chaillot - Oceane de Bailly Franck Ouvrie Bruno Bourgoin 1.13,1a 2100 7 600
14 5
Orient Horse
v Abano As - Irma Del Rio Pierre Levesque
Thomas Levesque
1.13,1a 2100 4 750
3 6
Arazi Boko
v Varenne - Laura Kemp Yann Lorin Philippe Billard 1.13,2a 2100 1 900
4 7
Akido
v Love You - Isba Jean Philippe Monclin Franck Nivard 1.13,2a 2100 950
8
0
Sugar Rey
h Look de Star - Aurora Boreale Dominik Locqueneux Erik Bondo 1.13,2a 2100
12 0
Vacate Money
s Prodigious - Making Money Jean Philippe Dubois Philippe Moulin 1.13,4a 2100
13 0
Nuage En Ciel
h Daguet Rapide - Pretty Perle Pietro Gubellini Philippe Billard 1.13,4a 2100
2 0
The de Chine
v Blue Eyes America - Heparine Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir i.ta 2100
5 d
United Back
h Ni Ho Ped d'Ombree - Pearl Back Jean Michel Bazire Laurent Leduc dga 2100
7 d
Tropic du Hetre
v Jasmin de Flore - Ixia de Perthuis Damien Bonne Bruno Bourgoin dga 2100
9 d
Volcain de Vandel
h Jag de Bellouet - Ophelia de Vandel Franck Nivard Franck Nivard dga 2100
15 d
Tango Somolli
h Full Account - Moonlight Somolli Antoine Lherete Antoine Lherete dga 2100
Vincennes  2016-02-13
Prix de Munich € 95 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
4 1 Your Highness s Chocolatier - La Belle Lady Franck Nivard Fabrice Souloy 1.11,5a 2100 42 750
3 2 Val Royal h Capriccio - Quarda du Rib Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.11,6a 2100 23 750
1 3 Tropic du Hetre v Jasmin de Flore - Ixia de Perthuis Bruno Bourgoin Bruno Bourgoin 1.11,8a 2100 13 300
6 4 Teatro h Ganymede - Josette Christian Bigeon Christian Bigeon 1.11,9a 2100 7 600
11 5
Air Frame
s Scarlet Knight - Sunset Kosmos Mathieu Abrivard Ronny Kuiper 1.12,0a 2100 4 750
8
6 Amazon Am s Gigant Neo - Eclat de Bois Dominik Locqueneux Robert Bergh 1.12,3a 2100 1 900
9 7 Nephenta Lux s Pine Chip - Miss Camelia Om Alessandro Gocciadoro Alessandro Gocciadoro 1.12,5a 2100 950
5 0 Nefertite del Rio s Varenne - Zeudia Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.12,7a 2100
7 0 Tabriz du Gite h Ganymede - Kabrizia du Gite David Thomain Jean Lelievre 1.12,7a 2100
10
0 Virgious du Maza v Prodigious - Pocket Edition Sebastien Ernault Sebastien Ernault 1.12,7a 2100
2 0
Saphir de Fille
v Ipsos de Montfort - Jelene Franck Ouvrie Herve Philippe Gautier i.ta 2100
Vincennes  2015-02-07
Prix de Munich € 95 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
6 1 Scarlet Turgot s Dahir de Prelong - Noella de Massy Eric Raffin Yannick Alain Briand 1.11,7a 2100 42 750
7 2 Princess Grif s Varenne - Fauve Grif Roberto Andreghetti Fabrice Souloy 1.11,8a 2100 23 750
5 3 Septuor v Love You - Kenitra Julien Dubois Alexandre de Jesus 1.11,9a 2100 13 300
11 4 The de Chine v Blue Eyes America - Heparine Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir 1.12,1a 2100 7 600
2 5 Very Nice Marceaux h Jag de Bellouet - Jolie Fortuna Pierre Vercruysse Gregory Laurent 1.12,1a 2100 4 750
14 6 Ustinof du Vivier v Look de Star - Melba du Vivier Mathieu Abrivard Sebastien Guarato 1.12,2a 2100 1 900
8
7 Vincennes s Spotlite Lobell - Lina Trot Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.12,3a 2100 950
9 0 Reine Helene s Instant Gede - Fabuleuse Helene Pierre Levesque Patrick Martin 1.12,4a 2100
13 0 Sthieric v Alpha Barbes - Justice Prouvee Franck Ouvrie Franck Ouvrie 1.12,5a 2100
15 0 Tripolia s Sancho Panca - Garivane Jean Philippe Mary Jean Philippe Mary 1.12,5a 2100
1 0 Sissi du Morin s Grassano - Haltise du Morin Philippe Daugeard Philippe Daugeard i.ta 2100
4 0 Ulk Medoc h Karikal - Organza Haut Gilet Franck Corbineau Lionel Cesar i.ta 2100
10 0 Elles W.Phedo s Kesaco Phedo - Elles W.Lolita Dominik Locqueneux Thomas Claesson i.ta 2100
12 0 Nephenta Lux s Pine Chip - Miss Camelia Om Gabriele Gelormini Salvatore Carro i.ta 2100
3 0 Chelsea Boko h Chocolatier - Kelsea Boko Franck Nivard Timo Nurmos uga 2100
Vincennes  2014-02-08 Prix de Munich € 95 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
12 1 Global Manhattan h Love You - Devilish Yankee Franck Nivard Fabrice Souloy 1.12,3a 2100 42 750
8 2 Une Fille d'Amour s Infant du Bossis - Never So Great David Thomain Cyril Raimbaud 1.12,4a 2100 23 750
14 3 The de Chine v Blue Eyes America - Heparine Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir 1.12,4a 2100 13 300
4 4 Sogo v Baccarat du Pont - Govive Jean Michel Bazire Franck Leblanc 1.12,6a 2100 7 600
2 5 Turbo Jet h Joyau d'Amour - Elite d'Atout Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.12,6a 2100 4 750
6 6 Sissi du Morin s Grassano - Haltise du Morin Philippe Daugeard Philippe Daugeard 1.12,4a 2100 1 900
5 7 Vincennes s Spotlite Lobell - Lina Trot Pierre Vercruysse Sören Lennartsson 1.12,7a 2100 950
15 0 Oropuro Bar h Love You - Ubatuba Oaks Marco Smorgon Marco Smorgon 1.12,7a 2100
1 0 Querios du Mirel v Kitcho d'Ecajeul - Ina de Mirel Michel Bizoux Anders Lindqvist 1.12,7a 2100
13 0 Quymja s Hand du Vivier - Belle d'Avez Eric Raffin Emmanuel Varin 1.12,8a 2100
10 0 Unabella Perrine s Diamant Gede - Minnie Perrine Franck Ouvrie Jean Francois Mary i.ta 2100
11 0 Un Amour d'Haufor h Love You - Glamour d'Haufor Christian Bigeon Christian Bigeon i.ta 2100
3 d Septuor v Love You - Kenitra Julien Dubois Alexandre de Jesus dga 2100
7 d Ramsey du Ham v Indy de Vive - Ufania du Buisson Mathieu Abrivard Yvonnick Dousset dga 2100
9 d Sierra Leone s John Arifant - Une d'Havetot Jean William Hallais Jean William Hallais dga 2100
Vincennes  2013-02-09 Prix de Munich € 90 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
6 1 Reedite Gede s Buvetier d'Aunou - Inedite Gede Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.11,4a 2100 45 000
1 2 Partout Simoni h Jag de Bellouet - Axie Fair Dominik Locqueneux Sebastien Guarato 1.11,5a 2100 22 500
4 3 Irving Rivarco h Ganymede - Biscuit Rivarco Pietro Gubellini Pietro Gubellini 1.11,5a 2100 11 700
8 4 Tchao de Loiron h Insert Gede - Kotka Jean Michel Bazire Franck Leblanc 1.11,5a 2100 5 400
9 5 Dileva Käll s Muscles Yankee - Leva Kall Peter G Norman Glen Norman 1.11,6a 2100 2 700
11 6 Nahar v Love You - Mahonny Broline Robert Bergh Robert Bergh 1.11,6a 2100 1 800
7 7 Pas Sans Toi h In Love With You - Fatre Franck Nivard Franck Leblanc 1.11,7a 2100 900
10 0 Zorro Photo h S J's Photo - Zarrasotha Julien Dubois Stephanie Lepetit 1.11,7a 2100
14 0 Roc de Montfort h Vivier de Montfort - Kerla de Montfort Franck Ouvrie Sebastien Guarato 1.11,9a 2100
3 0 Tigresse du Vivier s Niky - Idea du Vivier Pierre Levesque Mike Lenders 1.12,0 2100
2 0 Rive Droite s First de Retz - Her Miss du Guepre Pierre Vercruysse Jean Marie Monclin i.t.a 2100
5 0 Quick Viervil v Capriccio - Envoutante Christophe Gallier Christophe Gallier i.t.a 2100
12 0 Sage de Gueriniere v Ganymede - Haldane Alexandre Abrivard Matthieu Abrivard i.t.a 2100
13 0 Quymja s Hand du Vivier - Belle d'Avez Eric Raffin Emmanuel Varin i.t.a 2100
Vincennes  2012-02-11 Prix de Munich € 90 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
4 1 Pomerol de Laumac h Viking's Way - Hermine d'Urga Jos Verbeeck Max Izaac 1.13,1a 2100 45 000
7 2 Profile de Rossi h Chef du Chatelet - Eregina de Rossi Eric Raffin Sebastien Guarato 1.13,1a 2100 22 500
15 3 Oracle h Ganymede - Ebony D.K. Franck Nivard Stefan Melander 1.13,2a 2100 11 700
12 4 Cecena Ås h Ganymede - Rimini Ås Tony Le Beller Michael Jean Ruault 1.13,3a 2100 5 400
5 5 Lover Power s Supergill - Brava Power Francesco Facci Pietro Gubellini 1.13,3a 2100 2 700
3 6 Scoop d'Yvel h Quadrophenio - Flora Mathieu Fribault Daniel Bethouart 1.13,4a 2100 1 800
10 7 Quasar Joli h Cygnus d'Odyssee - Jonction Star Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.13,8a 2100 900
1 0 O'Sullivan h Coktail Jet - Dona Sol du Cadran Pierre Vercruysse Michele Stihl 1.14,0a 2100
2 d Quinoa du Gers h Ganymede - Targa du Chalange Mathieu Abrivard Fabrice Souloy dga 2100
6 d Son Alezan h First de Retz - Kelle Ile Dominik Locqueneux Franck Leblanc dga 2100
8 d Robert Keeper h Quadrophenio - China Speed Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire dga 2100
11 d Look Mp h Sugarcane Hanover - Atlantis Gar Christophe Martens Vincent Martens dga 2100
13 d Rambo Jet v Goetmals Wood - Elite d'Atout Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois dga 2100
14 d O'Donnell h Domino du But - France Vie Nicolas Roussel Nicolas Roussel dga 2100
9 str Mack Grace Sm h CC's Chuckie T - Ambro Grace Sm
Vincennes  2011-02-12 Prix de Munich € 90 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
4 1 Queen's Glory s Love You - Know How Julien Dubois Philippe Moulin 1.10,6a 2100 45 000
6 2 Pomerol de Laumac h Viking's Way - Hermine d'Urga Eric Raffin Laurent Claude Abrivard 1.10,7a 2100 22 500
3 3 Rodrigo Jet h Coktail Jet - Ita Maria Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.11,0a 2100 11 700
11 4 Rejane de Bailly s Laetenter Diem - Kaola de Bailly Pierre Vercruysse Bruno Bourgoin 1.11,2a 2100 5 400
1 5 Palmyre s Ganymede - Danse des Hetres Pierre Levesque Pierre Levesque 1.11,2a 2100 2 700
10 6 Roi du Coq h Look de Star - Indiana du Coq David Thomain Robert Chauvin 1.11,3a 2100 1 800
12 7 Profile de Rossi h Chef du Chatelet - Eregina de Rossi Bernard Piton Sebastien Guarato 1.11,4a 2100 900
2 0 Renommee d'Obret s Buvetier d'Aunou - Dixie L'Aventure Philippe Lambert Philippe Emmanuel Trible 1.11,5a 2100
7 0 Pitt Cade h Fortuna Fant - Eglee Jean Claude Hallais Jean William Hallais 1.11,6a 2100
9 0 Nil h Ganymede - Guethary Mathieu Abrivard Loic Desire Abrivard 1.11,8a 2100
5 0 Rocklyn h Love You - Halley Blue Jean Philippe Dubois Philippe Moulin i.t.a 2100
8 0 Quel Amour Dudel h Joker de Rozoy - Hova de Pintignies Tony Le Beller Michel Marie Triomphe i.t.a 2100
13 0 Roxane Griff s Tenor de Baune - Julia Mesloise Sebastien Guarato Sebastien Guarato i.t.a 2100
15 0 O'Sullivan h Coktail Jet - Dona Sol du Cadran Jos Verbeeck Michele Stihl i.t.a 2100
14 d Ricimer h Hermes du Buisson - Gyka de la Chaise Herve Sionneau Herve Sionneau dga 2100
Vincennes  2010-02-13 Prix de Munich € 95 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
4 1 Fabrice Axe h Ganymede - Zebra Del Pri Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.12,1a 2100 42 500
3 2 O'Donnell h Domino du But - France Vie Nicolas Roussel Nicolas Roussel 1.12,1a 2100 21 250
2 3 Dig For Dollars v Tony Oaks - Good Golly Jim Oscarsson Jim Oscarsson 1.12,5a 2100 11 050
5 4 Orleans Spring s Bassano - Delmonica Spring Emmanuel Varin Emmanuel Varin 1.12,7a 2100 5 100
1 5 Ocean du Digeon v Urfist des Pres - Doucette Hyaule Loic Desire Abrivard Matthieu Abrivard 1.12,8a 2100 2 550
8 6 Island Effe s Lemon Dra - Dotty Effe Jos Verbeeck Pietro Gubellini 1.12,9a 2100 1 700
11 7 Quisling d'Anjou h Jasmin de Flore - Bienvenue des Sraf Franck Delanoë Franck Delanoe 1.13,0a 2100 850
9 0 Qwerty h Quadrophenio - Anne Speed Pierre Levesque Pierre Levesque 1.13,1a 2100
12 0 Quick Wood h Love You - Dira Franck Nivard Fabrice Souloy 1.13,4a 2100
6 0 New King Vea v Viking'S Way - Cybele Vea Yves Hurel Yves Hurel 1.13,5a 2100
10 0 Nuper v Super Male - Frapame Pierre Yves Verva Pierrick Lecellier i.t.a 2100
7 str Quitus du Mexique h Korean - Gramonde
Vincennes  2009-02-07 Prix de Munich € 80 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
8 1 Prince Gede h Sancho Panca - Favorite Gede Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.11,6a 2100 40 000
7 2 Oyola s Quadrophenio - Hepigola Michel Lenoir Jacques Bruneau 1.11,6a 2100 20 000
3 3 Opaline d'Atout s Coktail Jet - Geline d'Atout Christophe Martens Fabrice Souloy 1.11,7a 2100 10 400
1 4 My Winner v Viking's Way - Fanny de Provence Jean Michel Bazire Laurent Claude Abrivard 1.11,8a 2100 4 800
13 5 Pole Position s Coktail Jet - Grande Lignee Bernard Piton Philippe Moulin 1.11,8a 2100 2 400
12 6 Passion du Loisir s Goetmals Wood - Eve de Chapeau Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.11,9a 2100 1 600
11 7 New King Vea v Viking's Way - Cybele Vea Yves Hurel Yves Hurel 1.12,2a 2100 800
2 0 Paradis Cordiere h Historien - Esther Jean Louis Labigne Jean Louis Labigne 1.12,3a 2100
10 0 Jodas Julia s Igor Brick - Joda Lesdelles Pierre Levesque Catarina Lundstrom 1.12,4a 2100
4 0 Morgan de l'Isop v Corot - Davallia Philippe Bekaert Franck Gaillard i.t.a 2100
5 0 Nazla Valiere s Balou Boy - Baiae Yves Dreux Yves Dreux i.t.a 2100
6 0 Princess Foot s Arnaqueur - Hase de la Meritee Karim Hawas Patrick Hawas i.t.a 2100
9 0 Lönshults Danne h Pythagoras - Bette Strömline Franck Nivard Anders Lindqvist i.t.a 2100
Vincennes  2008-02-09 Prix de Munich € 80 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
5 1 Monte Georgio v Ganymede - Sissi d'Aunou Pierre Levesque Pierre Levesque 1.11,6a 2100 40 000
6 2 Riva del Sole s Gentle Star - Flying Candle Tom Horpestad Tom Horpestad 1.11,7a 2100 20 000
8 3 Count Go v Choctaw Brave - Florie Gow Nicolas Roussel Nicolas Roussel 1.11,7a 2100 10 400
7 4 Lady des Loyaux s Vivaldi de Chenu - Perle de Chenu Mathieu Abrivard Loic Desire Abrivard 1.11,8a 2100 4 800
2 5 Nice Love h Coktail Jet - Guilty Of Love Christian Bigeon Jean Michel Bazire 1.11,9a 2100 2 400
15 6 Otello Pierji h Buvetier d'Aunou - Brettia Michel Lenoir Michel Lenoir 1.12,0a 2100 1 600
13 7 Opaline d'Atout s Coktail Jet - Geline d'Atout Bernard Piton Fabrice Souloy 1.12,0a 2100 800
16 0 La Spezia s Chaillot - Deesse du Douard Dominik Locqueneux Jean Luc Giot 1.12,2a 2100
12 0 Lupin de l'Odon h Flash de Jiel - Etonnante Fany Fabrice Collette Fabrice Collette 1.12,2a 2100
1 0 Keepsake v Capital - Audrey Sebastien Ernault Jean Paul Gauvin i.t.a 2100
4 0 Kayak de Beylev v Opus Dei - Donatella Bruno Marie Bruno Marie i.t.a 2100
11 0 The Big Blue World h Copiad - Tameway Francois Lecanu Stephane Provoost i.t.a 2100
14 0 Obrillant h Gai Brillant - Doceanide du Lilas Johanna Lindqvist Philippe Allaire i.t.a 2100
17 0 Origano Lap h Ganymede - Elite des Crieres Matthieu Verva Philippe Verva i.t.a 2100
9 0 Kaprice d'Ecajeul v Dahir de Prelong - Reine du Buisson Franck Nivard Franck Nivard dga 2100
3 0 Kent Barbes h Tenor de Baune - Princesse Barbes Franck Leblanc Franck Leblanc dga 2100
10 0 Occitane s Hasting - Imagine Pierre Vercruysse Fabrice Souloy dga 2100
Vincennes  2007-02-10 Prix de Munich € 80 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
10 1 Nouba du Saptel s Canada - France Douce Pascal Andre Geslin Pascal Andre Geslin 1.12,0a 2100 40 000
15 2 Last Blue s Passionnant - Caserne Pierre Levesque Fabrice Souloy 1.12,3a 2100 20 000
3 3 Nippy Girl s Ginger Somolli - Danae Grandchamp Sebastien Baude Franck Harel 1.12,5a 2100 10 400
4 3 Nerac de Bougy v Derby du Gite - Hetraie de Bougy Joel Van Eeckhaute Joel Van Eeckhaute 1.12,5a 2100 4 800
5 5 Le Retour h Sebrazac - Veillee Charmeuse Jean Pierre Viel Jean Pierre Viel 1.12,6a 2100 2 400
12 6 Lupin de l'Odon h Flash de Jiel - Etonnante Fany Fabrice Collette Fabrice Collette 1.12,6a 2100 1 600
8 7 Lara Speed s Athos du Houlbet - Vicky du Houlbet Jean Philippe Mary Pascal Andre Geslin 1.12,6a 2100 800
13 0 Kayak de Beylev v Opus Dei - Donatella Franck Nivard Benjamin Goetz 1.12,7a 2100
9 0 Little Boy v Reve d'Udon - Little Princess Yves Dreux Yves Dreux 1.12,7a 2100
1 0 Kleyton h Workaholic - O Ciudad Ulf Nordin Francisco Criado i.t.a 2100
2 0 Nuage de Lait h Defi d'Aunou - Harlotta Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois i.t.a 2100
6 0 Hövding Lavec h Echo - Somber Susan Dominik Locqueneux Lutfi Kolgjini i.t.a 2100
11 0 Kaprice d'Ecajeul v Dahir de Prelong - Reine du Buisson Benjamin Goetz Benjamin Goetz i.t.a 2100
14 0 Nicolas Maria h Casino des Sports - Gemetcha Maria Pierre Vercruysse Philippe Allaire i.t.a 2100
16 0 Kundun v Workaholic - Carte Postale Anders Lindqvist Anders Lindqvist i.t.a 2100
7 0 Lord des Bordes v Blue Eyes America - Violette Jean Michel Bazire Frederic Prat dga 2100
Vincennes  2006-02-11 Prix de Munich € 80 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Ladakh Jiel h Derby du Gite - Tokelia d'Alsace Jos Verbeeck Jean Luc Dersoir 1.14,0 2875 40 000
12 2 Kool du Caux h Bijou du Bignon - Venus de la Bonde Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.14,0 2875 20 000
11 3 Kalahari h Dahir de Prelong - Danse des Hetres Pierre Levesque Pierre Levesque 1.14,2 2875 10 400
5 4 Ksar Haufor h Off Gy - Bacanalia Christian Bigeon Christian Bigeon 1.14,9 2850 4 800
7 5 Lellamika s Abricot du Laudot - Ellamika Sylvain Roger Sylvain Roger 1.15,0 2850 2 400
6 6 Litchi v Echo - Unispeed Alain Laurent Alain Laurent 1.15,2 2850 1 600
3 7 Kardelian v Quadrophenio - Pardelia Laurent Coubard Laurent Coubard 1.15,3 2850 800
1 0 Lönshults Danne h Pythagoras - Bette Strömline Nicolas Roussel Anders Lindqvist 1.15,5 2850
10 0 Time of Change v Armbro Kaiser - Orlina Pierre Vercruysse Manfred Schub 1.15,1 2875
2 0 Com Life h Jr Broline - Peccadille Benedetto Marigliano Anders Lindqvist i.t. 2850
4 0 Golden Photo F.H. v S J's Photo - Aquila Anders Lindqvist Anders Lindqvist i.t. 2850
8 0 Joyeux Convive v Podosis - Udinesse Christophe Petrement Philippe Daugeard i.t. 2850
13 0 Jeodesie s Ukir de Jemma - Renaudiere Jean Michel Baudouin Jean Michel Baudouin i.t. 2875
Vincennes  2005-02-12 Prix de Munich € 80 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
20 1 Kallighan h Sancho Panca - Terre de Sautreuil Alain Laurent Alain Laurent 1.14,5 2875 40 000
14 2 Kreuilly v Bijou du Bignon - Chloe du Loir Gerard Delaunai Gerard Delaunai 1.14,5 2875 20 000
7 3 Kenor de Cosse h Tenor de Baune - Baalbek de Taloney Jean Michel Bazire Arnaud Leduc 1.15,2 2850 10 400
18 4 Isis Brennoise s Battling Joe - Balera du Pas Eric Raffin Jean Raffin 1.14,6 2875 4 800
13 5 Kamilo d'Authon h Cortes - Caline d'Authon Bernard Piton Jacques Gheza 1.14,6 2875 2 400
16 6 Jaiko des Brousses v Nicos du Vivier - Belly Ball Loic Groussard Loic Groussard 1.14,8 2875 1 600
10 7 Kandjar Blanc h Echo - Epee Blanche Pierre Levesque Pierre Levesque 1.15,6 2850 800
9 0 Jetina s Quadrophenio - Utina Olivier Raffin Jean Raffin 1.15,8 2850
4 0 Joli Bai v Up The Hill - Balade Champetre Michel Lenoir Pierre Coignard 1.15,9 2850
2 0 Ismael du Pont h Viking's Way - Tamise du Pont Jean Yves Rayon Albert Rayon i.t. 2850
5 0 Jany Way s Viking's Way - Rosa Flor Jos Verbeeck Ulf Nordin i.t. 2850
6 0 Harris Barbes v James Pile - Princesse Barbes Christian Bigeon Jean Luc Bigeon i.t. 2850
8 0 Jexico des Vignes h Viking's Way - Action du Coral Serge Peltier Serge Peltier i.t. 2850
11 0 Top Guard v On Guard - Keystone Celebrity Dominik Locqueneux Jarmo Niskanen i.t. 2875
12 0 Idylle de Larre s Varum d'Ombree - Anna Bella Mika Sylvain Roger Sylvain Roger i.t. 2875
15 0 Keed Tivoli h Steed James - Boule Noire Maxime Bezier Antoine Paul Bezier i.t. 2875
17 0 Javaki d'Argent v Navaki - Pamela d'Anjou Jean Francois Popot Jean Francois Popot i.t. 2875
19 d Impulse v Cezio Josselyn - Abrizane Martial Gauvin Guillaume Richard Huguet dg 2875
3 d Kalao h Don Paulo - Bandoline Rose Jean Michel Baudouin Jean Michel Baudouin dg 2850
1 d Kim du Coq s Rokardo - Venus du Coq Philippe Daugeard Philippe Daugeard dg 2850
Vincennes  2004-02-07 Prix de Munich € 80 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
10 1 Isis Brennoise s Battling Joe - Balera du Pas Eric Raffin Jean Raffin 1.13,4 2875 40 000
4 2 B.Cool s King Lavec - Nilema Kiwi Wim Paal Jim Oscarsson 1.14,1 2850 20 000
12 3 Ideal de Beauval v Val de Lara - Pelsa de Beauval Jean Michel Bazire Jean Luc Bigeon 1.13,4 2875 10 400
19 4 N.G.Pride v Count's Pride - Harriets Girl Bernard Piton Francisco Criado 1.13,7 2875 4 800
18 5 Gatsby v Viking's Way - Rivaflore Philippe Daugeard Philippe Daugeard 1.13,7 2875 2 400
11 6 Facts of Life h Spotlite Lobell - Fernette Pierre Vercruysse Stefan Hultman 1.13,8 2875 1 600
14 7 Tout ou Rien v Flying Irishman - Taquine des Etangs Yves Dreux Lutfi Kolgjini 1.13,9 2875 800
3 0 Kelim San v Lindy's Crown - Chintz San Ulf Nordin Ulf Nordin 1.14,6 2850
6 0 James d'Autan h Biesolo - Ephanie du Bouquet Michel Lenoir Jacques Bruneau 1.14,6 2850
20 0 Ico Kiki h Urfist des Pres - Biche Perrine Stephane Guelpa Stephane Guelpa i.t. 2875
1 0 Rainbow Passion v Barbeque - Miety Tiara Farid Rochette Peter Engberg i.t. 2850
5 0 Aggas Filur h Super Arnie - Lass Senata Stefan Melander Stefan Melander i.t. 2850
7 0 Great h Podosis - Princesse Blanche Franck Blandin Franck Blandin i.t. 2850
8 0 Alf Broline v Alf Palema - Enza Robert Bergh Robert Bergh i.t. 2850
9 0 Chilli T.Dream h Giant Chill - Dream Gazeau Jos Verbeeck Jean Kruithof i.t. 2850
13 0 Jackal v Uno Atout - Une Reine Gitane Jean Philippe Mary Pierre Desire Allaire i.t. 2875
16 0 Ispalion Jarzeen h As d'Espiens - Erika de Rogdan Philippe Boutin Jean Warin i.t. 2875
2 d Delice Classic s Sack Pack - Delice Lobell Tony Le Beller Per Dave Holtung dg 2850
15 d Hickory des Bois v Tenor de Baune - Tulipe d'Alligny Franck Nivard Jean Baptiste Bossuet dg 2875
17 str Express Lavec h Ultra Ducal - Traffic Jam 2875
Vincennes  2003-02-08 Prix de Munich € 75 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
6 1 Isn't It Pacha v Titi Barbes - Une Qui Gagne Laurent Coubard Laurent Coubard 1.15,3 2850 37 500
5 2 Hita Haufor s Jet du Vivier - Volkita Christian Bigeon Christian Bigeon 1.15,5 2850 18 750
16 3 Gatsby de Vive h Passionnant - Ulla du Vivier Manuel Criado Manuel Criado 1.14,9 2875 9 750
15 4 Ideo du Cadran v Sebrazac - Tirade du Cadran Jean Pierre Lamare Jean Pierre Lamare 1.15,1 2875 4 500
3 5 Gosse de Cherence v Tonnerre d'Amour - Ubina Etienne Lefranc Etienne Lefranc 1.15,8 2850 2 250
9 6 Idole Blonde s Tabac Blond - Tendance Sebastien Baude Franck Harel 1.15,9 2850 1 500
2 7 Falzar du Sceux v Janus de Crille - Katia de Launay Cyril Chenu Etienne Lefranc 1.16,0 2850 750
18 0 N.G.Pride v Count's Pride - Harriets Girl Baptiste Masseguin Francisco Criado 1.15,3 2875
1 0 Davanti h Speed Merchant - Ginger Tunis Axel Jacobsen Axel Jacobsen 1.16,0 2850
13 0 Geltyss Speed v Vroum d'Or - Urtica Speed Arnaud Angeliaume Michel Triguel i.t 2875
4 0 Pleasant Winner h American Winner - Piglet Jos Verbeeck Jan Kruithof i.t 2850
7 0 Isis d'Hameline s Lutin d'Isigny - Una Maria Jean Michel Bazire Jean Paul Marmion i.t 2850
14 0 Hardy de Leau v Istraeki - Une Franche Idee Jules Lepennetier Jules Lepennetier i.t 2875
17 0 Haitia du Gite s Permadour Gede - Datcha du Gite Sylvain Lelievre Sylvain Lelievre i.t 2875
20 0 Herba Bourbon s And Arifant - Cartinoa Franck Blandin Franck Blandin i.t 2875
8 d Zorro Tuna h Zoot Suit - Chaka Khan Tuna Anders Lindqvist Anders Lindqvist dg 2850
10 d Gunilla s Viking's Way - Quatty du Vicomte Pierre Levesque Peter Engberg dg 2875
11 d Helene Folle s Jiosco - Algue Bellemoise Michel Lenoir Michel Lenoir dg 2875
12 d Ingala s Buvetier d'Aunou - Tangala Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois dg 2875
19 d Ivulcania s Volcan - Bresilienne Philippe Ferre Philippe Ferre dg 2875
Vincennes  2002-02-09 Prix de Munich € 75 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
6 1 Hasley de la Rive s Nozay - Baie de la Rive Philippe Ferre Philippe Ferre 1.15,7 2850 37 500
17 2 He Lactee s Hetre Vert - Voie Lactee Loic Groussard Loic Groussard 1.15,1 2875 18 750
10 3 Gatsby v Viking's Way - Rivaflore Pierre Coignard Pierre Coignard 1.15,8 2850 9 750
18 4 Galion de Jiel v Larabello - Serigraphie Dominik Locqueneux Jean Luc Dersoir 1.15,2 2875 4 500
13 5 Hardi Tenor h Tenor de Baune - Cantiniere Ulf Nordin Ulf Nordin 1.15,2 2875 2 250
16 6 Herr Jägermeister h Sugarcane Hanover - Nealy Lobell Olle Goop Olle Goop 1.15,2 2875 1 500
14 7 Grand Frere v Un Beau Brun - Nova du Vivier Pierre Vercruysse Valery Goetz 1.15,3 2875 750
1 0 Kosmos Island h Spice Island - High Society Bernard Piton Jean Louis Peupion 1.16,1 2850
11 0 Galytiane du Mouty s Qlorest du Vivier - Reine Flore Franck Blandin Franck Blandin 1.16,2 2850
20 0 Hextasia Volo s Viking's Way - Sa Seigneurie Volo Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard i.t 2875
4 0 Fediron v Gridoron Lad - Wibida Renaud Pujol Renaud Pujol i.t 2850
5 0 Goodbye Charlie h Lutin d'Isigny - Rodasi Grandchamp Franck Ouvrie Franck Ouvrie i.t 2850
7 0 Exembourg v Prince Royal - Rosie de Mai Johanna Lindqvist Jean Theisen i.t 2850
8 0 Nobel Nalan h Sugarcane Hanover - Alma Nalan Nicolas Roussel Dan Widegren i.t 2850
9 0 Castleton Classic h Castleton Magic - Winke Joyride Helmut Biendl Helmut Biendl i.t 2850
19 0 Faon de Couronne v Sancho Panca - Pepite de Couronne Anders Lindqvist Anders Lindqvist i.t 2875
2 d Frosts Kickboxer v Kosar - Frosts Diva Jos Verbeeck Jan Kruithof dg 2850
3 d Big Trouble v New Quick - Odeal du Gazeau Jesper Olsen Jesper Olsen dg 2850
12 d Helene Folle s Jiosco - Algue Bellemoise Michel Lenoir Michel Lenoir dg 2875
15 d Gatsby de Vive h Passionnant - Ulla du Vivier Manuel Criado Manuel Criado dg 2875