Vincennes  2017-11-09 Prix Marcel Laurent € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
7 1 Carat Williams h Prodigious - Miss Williams David Thomain Sebastien Guarato 1.11,3a 2100 54 000
1 2 Day or Night In h Muscle Hill - Ellie America Johan Untersteiner Johan Untersteiner 1.11,4a 2100 30 000
6 3 Urlo dei Venti h Mago d'Amore - Armbro Wealthy Eric Raffin Gennaro Casillo 1.11,4a 2100 16 800
8 4
Django Riff
h Ready Cash - Rasta Perrine Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.11,5a 2100 9 600
2 5 Diablo du Noyer h Jasmin de Flore - Une - Indivisible Jean Michel Bazire William Bigeon 1.11,5a 2100 6 000
4 6 Treasure Kronos s Raja Mirchi - Glide About Alexandre Abrivard Jerry Riordan 1.11,5a 2100 2 400
3 7 Tony Gio h
Varenne - Ilaria Jet Christophe Martens Vincent Martens 1.11,7a 2100 1 200
5 0 Ultra Wind Bi h Love You - Catch the Wind Franck Nivard Philippe Billard 1.11,7a 2100
9 0 Tango Negro h Infinitif - Lisetta Real Björn Goop Jerry Riordan 1.11,9a 2100
10 0 Trillo Park h Self Possessed - Fitness Bi Åke Kristoffersson Åke Kristoffersson 1.13,1a 2100
Vincennes  2016-11-10 Prix Marcel Laurent € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
3 1 Traders h Ready Cash - Graziella David Thomain Philippe Allaire 1.10,1a 2100 54 000
7 2
Bold Eagle
h Ready Cash - Reethi Rah Jet Franck Nivard Sebastien Guarato 1.10,1a 2100 30 000
1 3 Bolero Love h Love You - Orelady Gabriele Gelormini Sebastien Guarato 1.10,3a 2100 16 800
5 4 Charly du Noyer h Ready Cash - Ornella Jet Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.10,3a 2100 9 600
2 5
Tony Gio
h Varenne - Ilaria Jet Christophe Martens Vincent Martens 1.10,4a 2100 6 000
8
6 Breidabliks Nubbe h Lindy Lane - Wildgirl Boshoeve Conrad Lugauer
Conrad Lugauer
1.10,5a 2100 2 400
6 7
Brillantissime
h Ready Cash - Ivre de Victoire Pierre Vercruysse Philippe Allaire 1.10,6a 2100 1 200
4 d Tessy d*Ete s Ganymede - Love Me Tender Yann Lorin Fabrice Souloy dga 2100
9 d
Baltic Charm
h Password - Ilikova Eric Raffin Sebastien Guarato dga 2100
Vincennes  2015-11-12 Prix Marcel Laurent € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Ave Avis h Kesaco Phedo - Magna Avis Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.11,8a 2100 54 000
4 2 Backfire s Offshore Dream - Fashion Brodda Björn Goop Tomas Malmqvist 1.11,9a 2100 30 000
2 3 Red Rose America s Varenne - Armbro Voice Franck Nivard Fabrice Souloy 1.12,0a 2100 16 800
13 4 Specialess h Ganymede - Enna Dra Roberto Andreghetti Fabrice Souloy 1.12,0a 2100 9 600
5 5 Africaine s Oiseau de Feux - Italienne Pierre Vercruysse Jean Etienne Dubois 1.12,1a 2100 6 000
10 6 Al Capone Jet h Jag de Bellouet - Passion de Morgane Yoann Lebourgeois Pierre Coignard 1.12,2a 2100 2 400
6 7 Poochai h Make It Happen - In Vino Veritas Christophe Martens Svante Båth 1.12,2a 2100 1 200
12 0 Bandit Hornline h San Pellegrino - Dash Girl Dominik Locqueneux Robert Bergh 1.12,3a 2100
8
0 Athena de Vandel s Prince Gede - Maelia de Vandel Cedric Megissier Cedric Megissier 1.13,1a 2100
11 0 Raul Breed h Yankee Slide - Fiamma d'Asolo Vitale Ciotola Salvatore Minopoli 1.14,4a 2100
1 d Brutus de Bailly h Niky - Ninon de Bailly Bruno Bourgoin Bruno Bourgoin dga 2100
3
d Aladin d'Ecajeul h Quaker Jet - Nancy d'Ecajeul Eric Raffin Sebastien Guarato dga 2100
14 d Apprenti Sorcier h Love You - Queen of Viking Pierre Levesque Mike Lenders dga 2100
7 str Bird Parker h Ready Cash - Belisha Philippe Allaire
Vincennes  2014-11-06 Prix Marcel Laurent € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
4 1 Aladin d'Ecajeul h Quaker Jet - Nancy d'Ecajeul Eric Raffin Sebastien Guarato 1.13,1a 2100 54 000
1 2 Akim du Cap Vert h First de Retz - Prima du Cap Vert Franck Anne Franck Anne 1.13,3a 2100 30 000
9 3 Athos des Elfes h Ganymede - Lazio du Bourg Joel Van Eeckhaute Joel Van Eeckhaute 1.13,3a 2100 16 800
8
4 Vaux le Vicomte h Nahar de Beval - Nina du Beauvoisin Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.13,4a 2100 9 600
5 5 Village Mystic h Love You - Netchka d'Orgeres Louis Baudron Louis Baudron 1.13,4a 2100 6 000
3 6 Pascia' Lest h Varenne - Superiors Sun Franck Nivard Thierry Duvaldestin 1.13,5a 2100 2 400
12 7 Tast of Bourbon s Donato Hanover - Qualita Bourbon Jean Philippe Dubois Jean Baudron 1.13,5a 2100 1 200
14 0 Jonesy h Muscles Yankee - Ripley Tuomas Korvenoja Tuomas Korvenoja 1.13,8a 2100
7 0 Vera Pierji s Otello Pierji - Odyssee Pierji Michel Lenoir Michel Lenoir 1.14,3a 2100
2 d Princess Grif s Varenne - Fauve Grif Roberto Andreghetti Fabrice Souloy dga 2100
6 d Axelle Dark s Ready Cash - Queen des Charmes Jos Verbeeck Philippe Allaire dga 2100
10 d Increased Workload h Scarlet Knight - My Darling Dominik Locqueneux Stefan Melander dga 2100
11 d Rod Stewart h Love You - Valley Lane Gabriele Gelormini Sebastien Guarato dga 2100
13
d Vittel de Brevol h Jag de Bellouet - Lady de Brevol Sebastien Ernault Sebastien Ernault dga 2100
Vincennes  2013-11-07 Prix Marcel Laurent € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
2 1 Victoire s Kitko - Juventa Blue Mathieu Mottier Danielle Mottier 1.12,0a 2100 54 000
5 2 Valse Darling s Prodigious - Fly Darling Julien Dubois Philippe Moulin 1.12,2a 2100 30 000
3 3 Pascia' Lest h Varenne - Superiors Sun Enrico Bellei Thierry Duvaldestin 1.12,2a 2100 16 800
4 4 Vaux le Vicomte h Nahar de Beval - Nina du Beauvoisin Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.12,3a 2100 9 600
1 5 Vincennes s Spotlite Lobell - Lina Trot Johanna Lindqvist Sören Lennartsson 1.12,7a 2100 6 000
7 6 Village Mystic h Love You - Netchka d'Orgeres Louis Baudron Louis Baudron 1.13,0a 2100 2 400
14 7 Unabella Perrine s Diamant Gede - Minnie Perrine Franck Ouvrie Jean François Mary 1.13,1a 2100 1 200
16 0 Un Amour d'Haufor h Love You - Glamour d'Haufor Christian Bigeon Christian Bigeon 1.13,1a 2100
6 0 Vera Pierji s Otello Pierji - Odyssee Pierji Nicolas Bazin Thierry Duvaldestin 1.13,2a 2100
15
0 Very Look h Look de Star - Milady Wood Alexandre Abrivard Jean Michel Bazire 1.13,4a 2100
10 0 Olaz s Ganymede - Ialaz Emma Mary Jean Marie Roubaud i.ta 2100
12 0 Standout h Ganymede - Ebony D.K. Franck Nivard Stefan Melander i.ta 2100
8 d Voltigeur de Myrt h Opus Viervil - Myrtille des Bois Dominik Locqueneux Roberto Donati dga 2100
9 d Vive Daidou s Ouragan de Celland - Orange Douce Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin dga 2100
11 d Olimpus Caf h Varenne - Evoila' Caf Damien Bonne Jean Etienne Le Bec dga 2100
13 d Princess Grif s Varenne - Fauve Grif Mathieu Abrivard Fabrice Souloy dga 2100
17 d Vigove h Gazouillis - Govive Pierre Vercruysse Franck Leblanc dga 2100
Vincennes  2012-11-08 Prix Marcel Laurent € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
5 1 Partout Simoni h Jag de Bellouet - Axie Fair Dominik Locqueneux Sebastien Guarato 1.10,8a 2100 60 000
7 2 Timoko h Imoko - Kiss Me Coulonces Richard Westerink Richard Westerink 1.10,9a 2100 30 000
3 3 Tiego d'Etang h Chaillot - Harolene Christian Bigeon Christian Bigeon 1.11,0a 2100 15 600
11 4 Oropuro Bar h Love You - Ubatuba Oaks Pierre Vercruysse Marco Smorgon 1.11,2a 2100 7 200
4 5 Nalda Nof s Supergill - Africa Nera Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.11,2a 2100 3 600
8 6 Uniclove h Look de Star - Linda Somolli Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.11,2a 2100 2 400
12 7 Turbo Jet h Joyau d'Amour - Elite d'Atout Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.11,3a 2100 1 200
10 0 Tison Madrik h Dahir de Prelong - Fidji du Buisson Jean Michel Baudouin Jean Michel Baudouin 1.11,3a 2100
13 0 Uhlan du Val h Islero de Bellouet - Indiana Beautiful Cedric Megissier Cedric Megissier 1.11,3a 2100
9 0 Amour d'Occagnes h Diamant Gede - Naomi November Eric Raffin Vincent Martens 1.11,5a 2100
6 0 Tabler h Dahir de Prelong - Ingouville Bernard Piton Jean Pierre Viel i.ta 2100
14 0 Tygnus de Prelong h Cygnus d'Odyssee - Garieva de Prelong Thierry Roussel Jean Michel Baudouin i.ta 2100
1 d She Loves You s Love You - Sj's Shad Roe Mathieu Abrivard Fabrice Souloy dga 2100
2 d Texas Charm h Cygnus d'Odyssee - Kamela Charm Julien Dubois Philippe Moulin dga 2100
Vincennes  2011-11-10 Prix Marcel Laurent € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
3 1 Main Wise As h Yankee Glide - Desert Flower K Pierre Vercruysse Sebastien Ernault 1.12,2a 2100 60 000
1 2 Severino h Gobernador - Katia de Tillard Christian Bigeon Christian Bigeon 1.12,3a 2100 30 000
5 3 Treskool du Caux h Kool du Caux - Intervista Tony Le Beller Tony Le Beller 1.12,6a 2100 15 600
2 4 Amour d'Occagnes h Diamant Gede - Naomi November Christophe Martens Vincent Martens 1.12,6a 2100 7 200
6 5 Sawasde de Houelle s Gazouillis - Hetula du Tilleul Eric Raffin Franck Leblanc 1.12,6a 2100 3 600
9 6 Tamla Celeber s Cantab Hall - Amanda Celeber Örjan Kihlström Roger Walmann 1.12,6a 2100 2 400
7 7 Tornade du Rib s Ganymede - Gallia de Vandel David Thomain Joel Hallais 1.12,7a 2100 1 200
4 0 Texas Charm h Cygnus d'Odyssee - Kamela Charm Julien Dubois Philippe Moulin 1.12,9a 2100
11 0 Maigret Bi h Lemon Dra - Arcade Dra Antonio Greppi Edwin Lagas 1.13,0a 2100
10 0 Maraguja Mn s Power To Charm - Dandola Franck Nivard Jens Bergmann 1.14,0a 2100
12 0 Update h Gigant Neo - Barbados Hanover Dominik Locqueneux Ronny Kuiper i.t.a 2100
8 str Timoko h Imoko - Kiss Me Coulonces
Vincennes  2010-11-11 Prix Marcel Laurent € 110 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
1 1 Ready Cash h Indy de Vive - Kidea Franck Nivard Thierry Duvaldestin 1.12,3a 2100 55 000
4 2 Roc Meslois h Look de Star - Heroique Mesloise Pierre Belloche Pierre Belloche 1.12,6a 2100 27 500
13 3 Recia du Closet s Lulo Josselyn - Grenade du Closet Stephane Meunier Stephane Meunier 1.12,7a 2100 14 300
7 4 Rodrigo Jet h Coktail Jet - Ita Maria Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.12,8a 2100 6 600
3 5 Zorro Photo h S J's Photo - Zarrasotha Jos Verbeeck Gaetan Marcque 1.12,9a 2100 3 300
5 6 Renommee d'Obret s Buvetier d'Aunou - Dixie L'Aventure Dominik Locqueneux Philippe Emmanuel Trible 1.12,9a 2100 2 200
2 7 Lavec Kronos h Enjoy Lavec - Dame Lavec Michel Lenoir Lutfi Kolgjini 1.13,0a 2100 1 100
6 0 Main Wise As h Yankee Glide - Desert Flower K Sebastien Ernault Sebastien Ernault 1.13,2a 2100
8 0 Severino h Gobernador - Katia de Tillard Christian Bigeon Christian Bigeon 1.13,3a 2100
9 0 Save The Quick s Jasmin de Flore - Heureuse Duchesse Åke Kristoffersson Åke Kristoffersson 1.13,3a 2100
10 0 Sweet Case s Dream Vacation - Lassie Blue Dancer Thor Borg Hendrik Dragt i.t.a 2100
11 0 Randarifane Gwen s And Arifant - Keep Glamour Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin i.t.a 2100
12 d Rejane de Bailly s Laetenter Diem - Kaola de Bailly Pierre Vercruysse Bruno Bourgoin dga 2100
Vincennes  2009-11-30 Prix Marcel Laurent € 110 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
8 1 Ready Cash h Indy de Vive - Kidea Frank Nivard Philippe Allaire 1.12,0a 2100 55 000
14 2 Quarcio du Chene h Capriccio - Indira du Chene Björn Goop Olle Goop 1.12,0a 2100 27 500
4 3 Infinitif h Pine Chip - Island Dream Jean Baudron Jean Baudron 1.12,2a 2100 14 300
3 4 Royal Crown s Love You - Ma Crown Julien dubois Jean Baudron 1.12,3a 2100 6 600
1 5 Ismos Fp h Uronometro - Udometre Sebastien Ernault Fabrice Souloy 1.12,3a 2100 3 300
7 6 Return Money s Corot - Making Money Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.12,4a 2100 2 200
6 7 Lisa America s Varenne - Zagabria Dei Andrea Guzzinati Jerry Riordan 1.12,4a 2100 1 100
13 0 Qwerty h Quadrophenio - Anne Speed Pierre Levesque Pierre Levesque 1.12,5a 2100
12 0 Quitus du Mexique h Korean - Gramonde Eric Raffin Sebastien Guarato 1.12,6a 2100
15 0 Quilien d'Isques h Islero de Bellouet - Ines de La Besvre Tony Le Beller Franck Terry 1.12,6a 2100
2 0 Rolling d'Heripre h Dahir de Prelong - Harmony Blue Fabrice Souloy Fabrice Souloy i.t.a 2100
9 0 Quinoa du Gers h Ganymede - Targa du Chalange Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire i.t.a 2100
10 0 Libeccio Grif h Andover Hall - Southwind Val Marco Smorgon Marco Smorgon i.t.a 2100
11 0 Quopeck h Goetmals Wood - Cendrilla du Pont Jos Verbeeck Severine Raimond i.t.a 2100
5 d Light Kronos h S J's Photo - Luck Of The Day Roberto Vecchione Holger Ehlert dga 2100
Vincennes   2008-11-24 Prix Marcel Laurent € 110 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
2 1 Premiere Steed s Workaholic - Goulette Steed Christophe Martens Fabrice Souloy 1.11,8a 2100 55 000
4 2 Glen Kronos h Enjoy Lavec - Sweet Sound Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.11,8a 2100 27 500
17 3 Quel Amour Dudel h Joker de Rozoy - Hova de Pintignies Tony le Beller Michel Marie Triomphe 1.11,8a 2100 14 300
13 4 Prince Gede h Sancho Panca - Favorite Gede Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.11,9a 2100 6 600
10 5 Island Effe s Lemon Dra - Dotty Effe Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.12,0a 2100 3 300
7 6 Popinee de Timbia s Goetmals Wood - Grace de Tembia Eric Raffin Thierry Duvaldestin 1.12,0a 2100 2 200
18 7 Quaker Jet h Love You - Jenny Jet Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.12,1a 2100 1 100
11 0 Jodas Julia s Igor Brick - Joda Lesdelles Dominik Locqueneux Catarina Lundström 1.12,2a 2100
1 0 Giuseppe Bi h Toss Out - Rugiada Bi Bernard Piton Fabrice Souloy 1.12,2a 2100
5 0 Infinitif h Pine Chip - Island Dream Jean Pierre Dubois Jean Baudron 1.12,2a 2100
3 0 Ismos Fp h Uronometro - Udometre Roberto Andreghetti Claus Ernst Hollmann i.t.a 2100
6 0 Russel November h General November - Lacoste Hugo Langeweg J:r Hugo Langeweg i.t.a 2100
8 0 Pirogue Jenilou s Blue Eyes America - Arina Louis Baudron Louis Baudron i.t.a 2100
9 0 Paradis Cordiere h Historien - Esther Jean Louis Labigne Jean Louis Labigne i.t.a 2100
12 0 Idalgo Jet h Supergill - Autorita' Ok Veli Pekka Toivanen Markku Vartiainen i.t.a 2100
14 0 Sir Karan h Pink Diamond - Donna Karan Michael Schmid Ursula Augst i.t.a 2100
15 0 Phlegyas h Dahir de Prelong - Gea Benjamin Goetz Benjamin Goetz i.t.a 2100
16 0 Pad d´Urzy h Kaisy Dream - Eminence de Vilzy Michel Lenoir Benjamin Goetz i.t.a 2100
Vincennes   2007-11-26 Prix Marcel Laurent € 100 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
4 1 Offshore Dream h Reve d'Udon - Enfilade Pierre Levesque Pierre Levesque 1.12,0a 2100 50 000
1 2 Farifant h And Arifant - Bahama Richard W Denechere Maurizio Grosso 1.12,2a 2100 25 000
16 3 Ghibellino h Pine Chip - Special Caf Roberto Andreghetti Eric Bondo 1.12,3a 2100 13 000
13 4 Obrillant h Gai Brillant - Doceanide du Lilas Johanna Lindqvist Philippe Allaire 1.12,5a 2100 6 000
2 5 Pearl Queen s Carpe Diem - Feline Queen Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.12,5a 2100 3 000
15 6 Private Love s Goetmals Wood - Amour d'Aunou Franck Nivard Fabrice Souloy 1.12,5a 2100 2 000
8 7 Pirogue Jenilou s Blue Eyes America - Arina Bernard Piton Jean Pierre Dubois 1.12,6a 2100 1 000
18 0 Pitt Cade h Fortuna Fant - Eglee Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais 1.12,6a 2100
10 0 Olga du Biwetz s Cezio Josselyn - Brise de la Tour Pierre Vercruysse Sebastien Guarato i.t. 2100
5 0 Or de Bruges h Defi d'Aunou - Inadir Christophe Martens Thierry Duvaldestin i.t. 2100
3 0 Olimede h Ganymede - Dolickova Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini i.t. 2100
6 0 Popinee de Timbia s Goetmals Wood - Grace de Tembia  Gilles Delacour Thierry Duvaldestin i.t. 2100
12 0 Oblat Pierji h Dahir de Prelong - Dariola Pierrick Lecellier Pierrick Lecellier i.t. 2100
14 0 Princess Foot s Arnaqueur - Hase de la Meritee Yves Dreux Patrick Hawas i.t. 2100
7 d Prince d'Espace h Himo Josselyn - Eden's Star Jean Michel Bazire Sebastien Guarato dg 2100
9 d Opus Viervil h Jag de Bellouet - Envoutante Sebastien Ernault Christophe Gallier dg 2100
11 d Otello Pierji h Buvetier d'Aunou - Brettia Michel Lenoir Michel Lenoir dg 2100
17 d Orlando Sport h Hand du Vivier - Idea Josselyn Sebastien Baude Roger Coueffin dg 2100
Vincennes   2006-11-27 Prix Marcel Laurent € 100 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
5 1 Nippy Girl s Ginger Somolli - Danae Grandchamp Sebastien Baude Franck Harel 1.11,6a 2100 50 000
13 2 Nouba du Saptel s Canada - France Douce Pascal Andre Geslin Pascal Andre Geslin 1.11,9a 2100 25 000
10 3 Opus Viervil h Jag de Bellouet - Envoutante Christophe Gallier Christophe Gallier 1.11,9a 2100 13 000
14 4 Frisky Bieffe h Indro Park - Salade di Rosa Christophe Gallier Edoardo Gubellini 1.11,9a 2100 6 000
1 5 Exploit Caf  h Toss Out - Vaiolet Caf Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.12,0a 2100 3 000
9 6 Nuage de Lait h Defi d'Aunou - Harlotta Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.12,0a 2100 2 000
8 7 Nijinski Blue h Extreme Dream - Goalie Jessy Yves Dreux Michel Donio 1.12,2a 2100 1 000
4 0 Niky h Viking's Way - Fete Bernard Piton Laurent Claude Abrivard 1.12,2a 2100
16 0 Orsy Dream h Extreme Dream - Daisy Chain Gilbert Martens Gilbert Martens 1.12,3a 2100
2 0 Ni Ho Ped d'Ombree h Bassano - Fantasia d'Ombree Michel Lenoir Jean Raoul Deshayes i.t. 2100
6 0 Oiseau de Feux h Biesolo - Danseuse du Coq Christian Bigeon Fabrice Souloy i.t. 2100
12 0 Crown Kemp h Enjoy Lavec - Dutch Joy Robert Bergh Robert Bergh i.t. 2100
17 0 Olimede h Ganymede - Dolickova Franck Nivard Lutfi Kolgjini i.t. 2100
18 0 Neleos du Goutier h Corot - Feline Charmeuse Frederic Prat Frederic Prat i.t. 2100
3 d Faliero As h Lemon Dra - Victoria Sib Mauro Baroncini Mauro Baroncini dg 2100
7 d Naif Phi h Fleuron Perrine - Elvire d'Arlau Tony Le Beller Jean Baptiste Bossuet dg 2100
11 d Nana du Boisnant s Vivier de Montfort - Ecume de Donzy Pierre Vercruysse Luc Bourgoin dg 2100
15 str Nahar de Beval h Ganymede - Nursavosca
Vincennes   2005-11-28 Prix Marcel Laurent € 100 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
14 1 Dumle Loss h Deliberate Speed - Barina Loss Erik Adielsson Joakim  Wallin 1.13,0a 2100 50 000
5 2 Meaulnes du Corta h Voici du Niel  -  Cigale Pierre Levesque Pierre Levesque 1.13,0a 2100 25 000
3 3 Mara Bourbon s And Arifant - Etta Extra Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.13,1a 2100 13 000
8 4 Echo dei Veltri h Waikiki Beach - Palema Stra Enrico Bellei Holger Ehlert 1.13,2a 2100 6 000
6 5 Memphis du Rib h Elvis de Rossignol - Unite de Vandel Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.13,3a 2100 3 000
4 6 Derrick di Jesolo h Armbro Goal - Lara d'Assia Jos Verbeeck Eric Bondo 1.13,3a 2100 2 000
10 7 Order By Fax h Viking Kronos - Nellies Girl Per Lennartsson Per Lennartsson 1.13,4a 2100 1 000
11 0 Triton Sund h Viking Kronos - Jade Sund Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.13,5a 2100
1 0 Niky h Viking's Way - Fete Bernard Piton Laurent Claude Abrivard 1.13,5a 2100
2 0 Turbo Sund h Viking Kronos - Tequila Broline Leif Witasp Leif Witasp i.t. 2100
9 0 Noora de l'Iton s Workaholic - Difference Rene Delaune Yannick Bourgoin i.t. 2100
12 0 Vikens Freeman h Giant Chill - Super Zootsie Louis Baudron Håkan K Persson i.t. 2100
13 0 Needles'n Pins s Ever Jet - Spend a Bunch Anders Lindqvist Lutfi Kolgjini i.t. 2100
7 d Opal Viking h Turnpike Taylor - Zippelina Coeur Jorma Kontio Nils Enqvist dg 2100
Vincennes   2004-11-29 Prix Marcel Laurent € 100 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
3 1 Love You h Coktail Jet - Guilty of Love Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.13,2a 2100 50 000
6 2 Classico Merett h Coktail Jet - Salima Om Pekka Korpi Pekka Korpi 1.13,3a 2100 25 000
2 3 Lejacque d'Houlbec h Workaholic - Velinotte Michel Lenoir Michel Lenoir 1.13,6a 2100 13 000
10 4 Mauritanie s Dahir de Prelong - Une d'Havetot Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais 1.13,6a 2100 6 000
4 5 Mon Bellouet h Hello Jo - Quenavora Pierre Levesque Fabrice Souloy 1.13,6a 2100 3 000
11 6 Puh Eme v Lindy's Crown - Personia Bernard Piton Stefan Melander 1.13,7a 2100 2 000
7 7 Memphis du Rib h Elvis de Rossignol - Unite de Vandel Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.13,9a 2100 1 000
9 0 Bossi Corner h Bosphorus - Tigresse Wim Paal Wim Paal 1.14,0a 2100
12 0 Key To Victory h Call Upon - Kaiserpracht Anders Lindqvist Anders Lindqvist 1.14,7a 2100
1 0 Lys De l'Oasis h Alpha Barbes - Lunifrance Jean Michel Baudouin Jean Michel Baudouin i.t. 2100
8 d Let's Go Along h Coktail Jet - Go Along Jean Philippe Dubois Jean Philippe Dubois dg 2100
7 d Ludo de Castelle h Cygnus d'Odyssee - Rive de Vire Jean Michel Bazire Jean Luc Bigeon dg 2100
Vincennes   2003-11-22 Prix Marcel Laurent € 100 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
6 1 Simb Moonrunner h Turbo Thrust - Laika Hastrup Ulf Nordin Ulf Nordin 1.12,8a 2100 50 000
9 2 Malabar Circle Ås h Malabar Man - Eternal Circle Torbjörn Jansson Svante Båth 1.13,0a 2100 25 000
7 3 Kiwi h Coktail Jet - Fantasia M Jos Verbeeck Fabrice Souloy 1.13,1a 2100 13 000
4 4 Come On Grif h Pine Chip - O'Hara Park Giampaolo Minnucci Juri Turja 1.13,1a 2100 6 000
2 5 Kenya du Pont h Baccarat du Pont  -  Violetta du Pont David Janvier Jean Luc Janvier 1.13,2a 2100 3 000
6 6 Kelle Emotion s Defi d'Aunou - Emotion Fleurie Pierre Levesque Laurent Claude Abrivard 1.13,2a 2100 2 000
11 7 Bossi Corner h Bosphorus - Tigresse Wim Paal Wim Paal 1.13,2a 2100 1 000
1 0 Lucky d'Hilly h Coktail Jet - Cliss d'Hilly Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.13,4a 2100
10 0 Straightup h Lindy's Crown - Royal Magic Nicolas Roussel Stefan Melander 1.14,6a 2100
8 0 L'As de Boussieres h Courlis du Pont - Eva de Oeuvre Bertrand Lefevre Bertrand Lefevre i.t. 2100
3 d Kaisy Dream h Extreme Dream - Daisy Chain Jean Michel Bazire Jean Pierre Dubois dg 2100
12 d Lycele s Vivier de Montfort - Cybele des Essarts Jean Philippe Mary Pierre Desire Allaire dg 2100
Vincennes   2002-11-23 Prix Marcel Laurent € 95 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
1 1 Gigant Neo h Super Arnie - Clorita Lobell Stefan Melander Stefan Melander 1.13,4a 2100 47 500
5 2 Royal Gull h Alf Palema - Fuxia Pride Jos Verbeeck Jan Kruithof 1.13,4a 2100 23 750
4 3 Alesi Om h Waikiki Beach - Ortensia Om Anders Lindqvist Juri Turja 1.13,5a 2100 12 350
2 4 Energetic h Flying Irishman - Play Around Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.13,5a 2100 5 700
13 5 Java Darche s Baccarat du Pont - Berenice de Sial Pierre Vercruysse Fabrice Souloy 1.13,6a 2100 2 850
7 6 Jag de Bellouet h Viking's Way - Vaunoise Christophe Gallier Christophe Gallier 1.13,8a 2100 1 900
8 7 Jirella s Cedre du Vivier - Chassarella Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.13,9a 2100 950
10 0 Kaiser Soze h And Arifant - Charlina Joel Hallais Joel Hallais 1.13,9a 2100
12 0 Jazz Legend h Spotlite Lobell - Karaganda Dominik Locqueneux Stefan Melander 1.13,9a 2100
3 0 Skogans Joker h Sugarcane Hanover - Skogsbotösen Olle Goop Olle Goop i.t. 2100
6 0 Beauty America s Pine Chip - Meadowbranch Emily Jorma Kontio Jerry Riordan i.t. 2100
9 0 Simb Moonrunner h Turbo Thrust - Laika Hastrup Pierre Levesque Jan Kruithof i.t. 2100
11 d Japon h Uthan - Fanacques Michel Lenoir Michel Lenoir dg 2100
Vincennes   2001-11-24 Prix Marcel Laurent FRF 600 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris FF
3 1 Eller h Flying Irishman - Unidecided Pierre Vercruysse Stefan Hultman 1.13,3 2175 300 000
9 2 Joe l'Amoroso h Quadrophenio - Amarosa Christophe Chalon Christophe Chalon 1.13,3 2175 150 000
1 3 Royal Gull h Alf Palema - Fuxia Pride Jos Verbeeck Jan Kruithof 1.13,4 2175 78 000
5 4 Idas du Goutier h Jet du Vivier - Victoria Vevete Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.13,5 2175 36 000
12 5 Jain de Beval h Coktail Jet - Touta Dominik Locqueneux Pierre Desire Allaire 1.13,6 2175 18 000
4 6 Chouchou des Dames h Call Upon - Gila Pierre Levesque Jan Kruithof 1.13,7 2175 12 000
15 7 Ideal de l'Iton h Cygnus d'Odyssee - Victoria d'Atout Michel Lenoir Michel Roussel 1.12,9 2200 6 000
6 0 Jorade du Fruitier s Caballio In Blue - Vlalala Jacques Bruneau Jacques Bruneau 1.13,8a 2175
2 0 Kent Index h Rapido - Fluency Robert Bergh Robert Bergh 1.13,8a 2175
7 0 Janson d'Ailly h Ursis - Beaute d'Ete Jean Michel Bazire Richard Leroux i.t. 2175
11 0 Ispalion Jarzeen h As d'Espiens - Erika de Rogdan Bernard Piton Jean Warin i.t. 2175
14 0 Rydens Sensation h Alf Palema - Ecana Nibs Stefan Melander Stefan Melander i.t. 2175
8 d Jag de Bellouet h Viking's Way - Vaunoise Christophe Gallier Christophe Gallier dg 2175
10 d Jenko h Esotico Star - Dame de Magny Jean Philippe Dubois Jean Philippe Dubois dg 2175
13 d Energetic h Flying Irishman - Play Around Ulf Nordin Stefan Hultman dg 2175
Vincennes   2000-11-25 Prix Marcel Laurent FRF 510 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris FF
4 1 Ivulcania s Volcan - Bresilienne Philip Ferre Philip Ferre 1.13,3 2175 255 000
12 2 Hermes de Pericard h Workaholic - Quaprika Alain Laurent Alain Laurent 1.13,4 2175 127 000
10 3 Com Karat h J.R.Broline - Com Estancia Torbjörn Jansson Jan Kruithof 1.13,5 2175 77 000
7 4 Holographie s Urane Sautonne - Questorienne Antoine Paul Bezier Antoine Paul Bezier 1.13,5 2175 40 000
13 5 Insert Gede h Jet du Vivier - Cadence Gede Yves Dreux Jean Luc Bigeon 1.13,6 2175 33 000
2 6 Big Toro h Big Spender - Abelina Spike Bernard Piton Ulf Nordin 1.13,7 2175 11 500
8 7 Hernanda s Passionnant - Quarezza Vincent Viel Jean Pierre Viel 1.14,0 2175 6 500
3 0 Isadora d'Ombree s Kimberland - Estelle Besnot Dominik Locqueneux Ulf Nordin i.t. 2175
5 0 In Love With You h Coktail Jet - Amour d'Aunou Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois i.t. 2175
14 0 Iatka Bocain s Renoso - Carlotta Bocain Etienne Lecot Jean Francois Yver i.t. 2175
6 0 Obelix Laukko h Choctaw Brave - Lisette Broline Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois i.t. 2175
9 0 Evita Idzarda s Reado - Face It Heinz Wewering Heinz Wewering i.t. 2175
1 d Master Philip h Alf Palema - May Born Francois Roussel Anders Lindqvist dg 2175
11 d Ipson de Mormal h Biesolo - Vera Vera Dof Ulf Nordin Ulf Nordin dg 2175