Vincennes  2017-04-15 Prix de la Lorraine € 72 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Blues d'Ourville v Password - Pursuit of Charm Pierre Houel Virginie Lecroq 1.11,4a 2100 32 400
2 2 Attaque Parisienne s Hulk des Champs - Peccadille de Mai Sebastien Ernault Franck Harel 1.11,5a 2100 18 000
5 3 Blue Story s Opium - Loumana Flor Pierre Levesque Thomas Levesque 1.11,7a 2100 10 080
11 4 Eldrick Boko h Cantab Hall - Radiant Lindy Alexandre Abrivard Matthieu Abrivard 1.11,7a 2100 5 760
16 5 Ange de Lune v Laetenter Diem - Kera Elle Matthieu Abrivard Matthieu Abrivard 1.11,9a 2100 3 600
4 6 Ultra de Vindecy v Jasmin de Flore - Nora the Best Eric Raffin Serge Peltier 1.11,9a 2100 1 440
10 7 Ungaro d'Eva v Ipson de Mormal - Iomolly Jean Michel Bazire Jean Michel Baudouin 1.11,9a 2100 720
13 0 Un Cher Ami v Jag de Bellouet - Olygarchy Mathieu Daougabel Herve Daougabel 1.11,9a 2100
14 0 Arthuro Boy h Le Retour - Guyane Yves Dreux Yves Dreux 1.12,0a 2100
8 0 Roxanne Bar s Exploit Caf - Guendalina Bar Nicolas Roussel Umberto Todisco 1.12,0a 2100
17 0 Aufor de Mire v Notre Haufor - Hilda Dix Charles Julien Bigeon Christian Bigeon 1.12,4a 2100
1 0 Jontte Boy h Love You - South Hanover Tuomas Korvenoja Tuomas Korvenoja 1.12,4a 2100
3 0 Uppercut Orange h Jag de Bellouet - Mimi l'Abeille Gabriele Gelormini David Cinier 1.12,6a 2100
6 d Astral Viretaute v Kalahari - Aube - Vire David Thomain Pascal Godey dga 2100
7 d Aprion v Nahar de Beval - Idole Verte Jean Philippe Monclin Michel X Charlot dga 2100
12 d Beaute de Bailly s Vivaldi de Chenu - Oceane de Bailly Bruno Bourgoin Bruno Bourgoin dga 2100
15 d Valse Mika s Niky - Ellamika Sylvain Roger Sylvain Roger dga 2100
Vincennes  2017-04-15 Prix de la Lorraine € 72 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
6 1 Vulcania de Godrel s Memphis du Rib - Julietta Eric Raffin Damien Marsault 1.12,2a 2100 32 400
9 2 Tobrouk de Payre v Meaulnes du Corta - Orcade de Payre Matthieu Abrivard Jean Yves Touillet 1.12,3a 2100 18 000
7 3 Venus de Bailly s Chaillot - Oceane de Bailly Jean Michel Bazire Bruno Bourgoin 1.12,4a 2100 10 080
5 4 Vanille du Dollar s Magnificent Rodney - Magalie du Dollar Franck Nivard Sylvain Roger 1.12,4a 2100 5 760
2 5 Volare de Lou v Korean - Pareastern de Lou Christophe Martens Vincent Martens 1.12,5a 2100 3 600
3 6 Tamisso v Nobody du Chene - Hastavissa David Thomain Roland Jaffrelot 1.12,7a 2100 1 440
12 7 Agora s Federal Trial - Zarallana Jean Philippe Monclin Alexandre Buisson 1.12,8a 2100 720
15 0 Venezia de Mai s Prodigious - Ismie de Tesse Nicolas Mortagne Jerome Paille 1.12,8a 2100
10 0 Queasy v Donato Hanover - Marinated Herring Gabriele Gelormini Ronny Kuiper 1.12,9a 2100
16 0 Adelie s Ganymede - Linea Dream Leo Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.12,9a 2100
4 0 Team Job v Buvetier d'Aunou - Just Love Dominik Locqueneux Yvan Teerlinck i.ta 2100
8
0 Verveine du Mont s Orlando Vici - Douala Anthony Dollion Franck Blandin i.ta 2100
11 0 Ulhior du Beziau h Orsy Dream - Jipsie du Beziau Damien Bonne Adrien Pereira i.ta 2100
13 0 Yankee's Photo h S J's Photo - Yankee Tracer Francois Lecanu Björn Gulbransen i.ta 2100
14 0 Venkatesh v Varenne - Honey Face Pierre Vercruysse Lutfi Kolgjini i.ta 2100
1 d Reckless h Ready Cash - Haver Björn Goop Björn Goop dga 2100
Vincennes  2016-04-16 Prix de la Lorraine € 72 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
7
1 Udo's Oiler v Orlando Vici - Carmela Kemp Dominik Locqueneux Robert Bergh 1.12,8a 2100 32 400
3 2 Urgos h Kesaco Phedo - Orcieres Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.12,9a 2100 18 000
9 3
Sahara Fairytale
s Viking Kronos - Sahara Shadow Christophe Martens Vincent Martens 1.13,1a 2100 10 080
6 4
Perkins Grif
h Classic Photo - Radiant Victory Yann Lorin Fabrice Souloy 1.13,3a 2100 5 760
14 5 Ulhior du Beziau h Orsy Dream - Jipsie du Beziau David Thomain Adrien Pereira 1.13,3a 2100 3 600
1 6 Tafaiko Sax v Nobilis Jiel - Nafaika Mathieu Abrivard Jean Luc Dersoir 1.13,3a 2100 1 440
8
7
Un Roi d'Atout
v Ganymede - Gunilla Benjamin Goetz Benjamin Goetz 1.13,3a 2100 720
4 0 Va Tres Bien v Nez Perce - Giboulee de Mars Franck Jamard Noel Busset 1.13,4a 2100
11 0
Capello Bob
v Trade Balance - Yroflickan Roberto Andreghetti Vincent Martens 1.13,5a 2100
13 0 Winning Love h Love You - Falin Amber Dance Pierre Vercruysse Sofia Aronsson 1.13,6a 2100
2 0 Utopie Imperiale s Kepler - Joie Imperiale Franck Ouvrie Franck Boismartel i.ta 2100
12 0 Venus de Bailly s Chaillot - Oceane de Bailly Bruno Bourgoin Bruno Bourgoin i.ta 2100
5 d
Tischendorf Padd
v Baccarat du Pont - Milady de Padd Eric Raffin Benjamin Goetz dga 2100
10 str
Art on Line
v Rite On Line - Lass Fleur Fabrice Souloy
Vincennes  2015-04-11 Prix de la Lorraine € 72 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
1 1 Nuage En Ciel h Daguet Rapide - Pretty Perle Roberto Andreghetti Fabrice Souloy 1.11,9a 2100 32 400
6 2 Orione Degli Dei v Conway Hall - Elissa Dei Franck Nivard Fabrice Souloy 1.12,2a 2100 18 000
7 3 Union du Rib s Fleuron Perrine - Hermine du Rib Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir 1.12,4a 2100 10 080
8
4 Tellement Haufor s Ganymede - Mamba d'Haufor Charles Julien Bigeon Christian Bigeon 1.12,4a 2100 5 760
14 5 Disco A.E. h Scarlet Knight - Queen A.E. Jos Verbeeck Stefan Melander 1.12,6a 2100 3 600
10 6 Orchetto Jet h Supergill - Frutute Jet Pietro Gubellini Stephanie Lepetit 1.12,7a 2100 1 440
12 7 Olympic Kronos h Viking Kronos - Ebony Kronos Franck Ouvrie Lutfi Kolgjini 1.12,7a 2100 720
9 0 Conrads Fredrik v Credit Winner - Ahmeida Jarmo Niskanen Jarmo Niskanen 1.12,8a 2100
4 0 Nephenta Lux s Pine Chip - Miss Camelia Om Salvatore Carro Salvatore Carro 1.12,9a 2100
15 0 Nantucket h Viking Kronos - Malabar Lady Pierre Vercruysse Sofia Aronsson 1.13,1a 2100
5 0 Ravenna h Legendary Lover K - Coccola Jet Fabrice Souloy Fabrice Souloy i.ta 2100
11 0 Tabriz du Theillet v Indy de Vive - Lady de Villeneuve Jean Philippe Mary Jean Philippe Mary i.ta 2100
13 0 Sergio du Mirel h Hermes Perrine - Ina de Mirel Anthony Barrier Anders Lindqvist i.ta 2100
2 d Tischendorf Padd v Baccarat du Pont - Milady de Padd Mathieu Abrivard Matthieu Abrivard dga 2100
3 d Ultimate du Rib v Dahir de Prelong - Kara Pellois Michel Lenoir Joel Hallais dga 2100
Vincennes  2014-04-12 Prix de la Lorraine € 72 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
13 1 Sometime s Blue Dream - Isaline Fortiniere Christophe Martens Vincent Martens 1.11,1a 2100 32 400
8 2 Saphir de Fille h Ipsos de Montfort - Jelene Eric Raffin Herve Philippe Gautier 1.11,2a 2100 18 000
5 3 Sthieric v Alpha Barbes - Justice Prouvee Franck Ouvrie Franck Ouvrie 1.11,4a 2100 10 080
16 4 Aaron de Veluwe h Rite On Line - Elation Ride Tuomas Korvenoja Tuomas Korvenoja 1.11,5a 2100 5 760
1 5 Nephenta Lux s Pine Chip - Miss Camelia Om Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.11,8a 2100 3 600
10 6 Decarone h Supergill - Spinoni Bell Philippe Masschaele Mme Gilbert Masschaele 1.11,8a 2100 1 440
14 7 Tolima s Ganymede - Ironie Jet Pierre Levesque Mike Lenders 1.12,0a 2100 720
7 0 Krångel h Turbo Thrust - Com Italy Dominik Locqueneux Jörgen Westholm 1.12,1a 2100
18 0 Quid du Vivier h Jet du Vivier - Idea du Vivier Pierre Vercruysse Ronny Kuiper 1.12,1a 2100
4 0 Tsar Pazenais v Ever Jet - Aube de Sapicourt Yoann Lebourgeois Sebastien Guarato 1.12,1a 2100
3 0 Quel Instant v Instant Gede - Inimaginable Francois Lagadeuc Rodolphe Lagadeuc i.ta 2100
9 0 Spirit Beji h Kiwi - Galaxie Cosmos Francois Lecanu Stephane Provoost i.ta 2100
11 0 Tempete d'Azur s Fripon Rose - Liasse d'Azur David Thomain Jean Paul Marmion i.ta 2100
12 0 Morris del Ronco v Super Arnie - Belceva del Ronco Lionel Andre Martin Wilfried Jehanne i.ta 2100
15 0 Raz de Maree Honey v Joyau d'Amour - Grande Maree Michel Lenoir Michel Lenoir i.ta 2100
17 0 Tintin d'Ecouves h Lucky d'Hilly - Oasis de la Basle Vincent Jarry Vincent Jarry i.ta 2100
6 d Richmond Park v Jain de Beval - Inrosa Girl Frederic Senet Michele Stihl dga 2100
2 str Triskell Pacha v Elio Josselyn - Derose de la Butte David Cherbonnel
Vincennes  2013-04-13 Prix de la Lorraine € 72 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
7 1 Talicia Bella s General du Pommeau - Illicia Bella Anthony Barrier Jean Paul Marmion 1.12,9a 2100 32 400
6 2 Twist des Caillons h Jam Pridem - Heyra des Caillons Mathieu Abrivard Hubert Hardy 1.12,9a 2100 18 000
4 3 Amour d'Occagnes h Diamant Gede - Naomi November Christophe Martens Vincent Martens 1.12,9a 2100 10 080
2 4 Soumoulou v First de Retz - Nouvelle Perle Franck Nivard Franck Nivard 1.13,1a 2100 5 760
9 5 Riviere Esperance s Kinder Jet - Javana de Mai Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.13,2a 2100 3 600
1 6 Quiz de Ginai v Buvetier d'Aunou - Desopilante Franck Ouvrie Herve Daougabel 1.13,4a 2100 1 440
3 7 Saba du Vivier s Ganymede - Melusine du Vivier Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.13,4a 2100 720
8 0 Soleil d'Enfer h Coktail Jet - Kavale d'Enfer Gilles Delacour Gilles Delacour 1.13,5a 2100
10 0 Louisville Ås v Euro - Regina Nilema Sylvain Roger Jean Francois Senet 1.14,8a 2100
5 d Rapide du Digeon v Urfist des Pres - Gerveine Barbes Eric Raffin Thierry Raffegeau dga 2100
11 d Aisle Stand s Scarlet Knight - Twisterella Claes Sjöström Claes Sjöström dga 2100
12 d Raz de Maree Honey v Joyau d'Amour - Grande Maree Michel Lenoir Michel Lenoir dga 2100
Vincennes  2012-04-14 Prix de la Lorraine € 70 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
2 1 Rubis Dairpet v Kaiser Soze - Betty de la Noe Eric Raffin Sebastien Guarato 1.12,2a 2100 35 000
4 2 Rachmaninov Seven h Korean - Indiana du Pont Jean Michel Bazire Romuald Mourice 1.12,3a 2100 17 500
11 3 Le Cannibale h Jag de Bellouet - Heart's Queen Mathieu Abrivard Fabrice Souloy 1.12,4a 2100 9 100
9 4 Ostar d'Oliverie v Viking's Way - Betty d'Oliverie Franck Ouvrie Arnold J. Mollema 1.12,7a 2100 4 200
12 5 Victoria Sisu s Victory Abroad - Oneida Boko Dominik Locqueneux Petri Salmela 1.12,9a 2100 2 100
13 6 Cecena Ås h Ganymede - Rimini Ås Michael Jean Ruault Michael Jean Ruault 1.13,1a 2100 1 400
8 7 Quasar Joli h Cygnus d'Odyssee - Jonction Star Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.13,1a 2100 700
1 0 Opera Blue v Viking's Way - Bakissa Jarmo Niskanen Jarmo Niskanen 1.13,2a 2100
3 0 Roc de Montfort h Vivier de Montfort - Kerla de Montfort Bernard Piton Sebastien Guarato 1.13,2a 2100
7 0 Quadrivium h Itou Jim - Ifabie Patrice Lebouteiller Patrice Lebouteiller 1.13,4a 2100
5 0 Pactole de L'Iton v Hello Jo - Frime de L'Iton Yves Dreux Franck Leblanc i.ta 2100
6 0 Quassia du Bon Air v Capriccio - Io de Courson Franck Nivard Bruno Marie i.ta 2100
10 0 Roi du Coq h Look de Star - Indiana du Coq Robert Chauvin Robert Chauvin i.ta 2100
14 0 Quentin Rose v Carpe Diem - Gigi Rose Rik Depuydt Carine de Soete i.ta 2100
Vincennes  2011-04-16 Prix de la Lorraine € 70 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
4 1 Reve de Beylev h Fortuna Fant - Heloise Poterie Eric Raffin Sebastien Guarato 1.11,5a 2100 35 000
11 2 Cecena As h Ganymede - Rimini As Dominik Locqueneux Michael Jean Ruault 1.12,0a 2100 17 500
2 3 Oh James h Cygnus d'Odyssee - Danabella Mathieu Abrivard Fabrice Souloy 1.12,1a 2100 9 100
3 4 Roxane Griff s Tenor de Baune - Julia Mesloise Franck Anne Sebastien Guarato 1.12,1a 2100 4 200
10 5 Libeccio Grif h Andover Hall - Southwind Val Marco Smorgon Marco Smorgon 1.12,1a 2100 2 100
12 6 Lorenz Del Ronco h Chip Chip Hooray - Ursa Del Ronco Mario Minopoli J:r Salvatore Minopoli 1.12,3a 2100 1 400
15 7 Polisson Wood h Extreme Dream - Here I Am Julien Dubois Fabrice Souloy 1.12,3a 2100 700
9 0 Pouline Leman s Icare de Pouline - Gratia Dei Franck Nivard Dominique Lefaucheux 1.12,4a 2100
14 0 Quasar Joli h Cygnus d'Odyssee - Jonction Star Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.12,4a 2100
6 0 Quelle Copine s Achille - Haie Damien Bonne Thierry Raffegeau 1.12,5a 2100
5 0 Noceen de Digeon h Off Gy - Vitesse Gautier Demoulin Francis Demoulin i.ta 2100
13 0 Livi Barcelona v Yankee Mustang - Miss Sunwind Jos Verbeeck Tomas Johansson i.ta 2100
1 d Profile de Rossi h Chef du Chatelet - Eregina de Rossi Bernard Piton Sebastien Guarato dga 2100
7 d Ostar d'Oliverie v Viking's Way - Betty d'Oliverie Pierre Vercruysse Arnold J Mollema dga 2100
8 d Olgado h Coktail Jet - Rosita Maria Luc Roelens Luc Roelens dga 2100
Vincennes  2010-04-17 Prix de la Lorraine € 70 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
7 1 Quito d'Aveze v Defi d'Aunou - Joliette d'Atout Franck Nivard Fabrice Souloy 1.11,3a 2100 35 000
8 2 Pretty Jet s Defi d'Aunou - Idole Eric Raffin Sebastien Guarato 1.11,4a 2100 17 500
6 3 O'Sullivan h Coktail Jet - Dona Sol du Cadran Jos Verbeeck Michele Stihl 1.11,7a 2100 9 100
10 4 Quelle Miss Wic s Gobernador - Epona Vinn Pierre Levesque Laurent Simon 1.11,8a 2100 4 200
2 5 Oslon de Guez v Ganymede - Gitana de Bellouet Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.11,8a 2100 2 100
1 6 Orly Montaval h Tarass Boulba - Gaiete Classique Francois Lecarpentier Francois Lecarpentier 1.11,9a 2100 1 400
5 7 President h Gobernador - Kalamita Dominik Locqueneux Jean Michel Bazire 1.12,0a 2100 700
9 0 Prince du Chevrel v Hasard Lavec - Hirondelle de Rio Guy Maillard Guy Maillard 1.12,3a 2100
3 0 Nickel de Neret v Chef du Chatelet - Edila de Neret Pierre Vercruysse Gilles Champenois 1.13,0a 2100
4 0 Organdi d'Or v Achille - Hovillara d'Or Pierrick Lecellier Pierrick Lecellier 1.13,5a 2100
11 d Quelle Copine s Achille - Haie Tony Le Beller Thierry Raffegeau dga 2100
Vincennes  2009-04-11 Prix de la Lorraine € 66 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
9 1 O'Donnell h Domino du But - France Vie Nicolas Roussel Nicolas Roussel 1.10,8a 2100 33 000
12 2 Polenska s Extreme Dream - Joie de Mai Franck Nivard Claude Campain 1.10,9a 2100 16 500
8 3 Othello Bourbon h Coktail Jet - Urika Speed Matthieu Abrivard Jean Paul Marmion 1.11,6a 2100 8 580
14 4 Pin Up de la Loge s Gros Grain - Et Toujours Belle Jean Michel Bazire Laurent Claude Abrivard 1.11,8a 2100 3 960
5 5 Old du Hautvent v Chef du Chatelet - Malmaison Regis Metayer Regis Metayer 1.11,9a 2100 1 980
13 6 Princess Wild s Goetmals Wood - Ixandra Wild Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.11,9a 2100 1 320
1 7 Ola de Padd s Extreme Dream - Elrita de Padd Pierre Vercruysse Philippe David 1.12,3a 2100 660
2 0 Orea Jiel s Ukir de Jemma - Foletta Pierre Levesque Jean Luc Dersoir 1.12,4a 2100
7 0 New King Vea v Viking's Way - Cybele Vea Yves Hurel Yves Hurel 1.12,4a 2100
6 0 Orso November h General November - In Love November Jos Verbeeck Age Posthumus i.ta 2100
10 0 Early Maker h S J's Photo - Emelita Lobell Christophe Martens Fabrice Souloy i.ta 2100
11 0 Liosco Atout v Jiosco - Furie d'Atout Tony le Beller Jean Pierre Lecourt i.ta 2100
4 d Master Perrine v Off Gy - Grace Perrine Philippe Daugeard Philippe Daugeard dga 2100
15 d Fabrice Axe h Ganymede - Zebra Del Pri Eric Raffin Franck Boismartel dga 2100
3 str Jodas Julia s Igor Brick - Joda Lesdelles
Vincennes  2008-04-12 Prix de la Lorraine € 66 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
12 1 Michka s Hetre Vert - Actualite Pierre Levesque Pierre Levesque 1.11,8a 2100 33 000
8 2 Nevaio des Bordes v Balexis du Mouty - Anemone des Bordes Pierrick Lecellier Pierrick Lecellier 1.11,9a 2100 16 500
6 3 Occitane s Hasting - Imagine Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.11,9a 2100 8 580
4 4 Licencie du Vif v Vivaldi de Chenu - Gast de la Meritee Herve Sionneau Herve Sionneau 1.11,9a 2100 3 960
16 5 Marini du Mont v Espeyrac Sun - Fanaria David Bekaert Bertrand Lefevre 1.12,1a 2100 1 980
2 6 Moqueur du Caieu v Jet du Vivier - Darling du Caieu Bernard Piton Jean Paul Piton 1.12,1a 2100 1 320
13 7 Nazla Valiere s Balou Boy - Baiae Yves Dreux Yves Dreux 1.12,2a 2100 660
9 0 Lönshults Danne h Pythagoras - Bette Stromline Johanna Lindqvist Anders Lindqvist 1.12,2a 2100
1 0 Nesos du Goutier h Blue Dream - Annapolis Christophe Martens Vincent Martens 1.12,3a 2100
7 0 Shaft h Alf Palema - Tibijou Francois Lecanu Franck Terry i.ta 2100
3 0 La Spezia s Chaillot - Deesse du Douard Jean Luc Giot Jean Luc Giot i.ta 2100
5 0 Lacheuse du Val s Challenger de Mye - Duchesse du Val Pierre Vercruysse Daniel Larue i.ta 2100
10 0 Odeisis de Vandel h Podosis - Deila de Vandel Michel Lenoir Michel Lenoir i.ta 2100
11 0 Natif de l'Hommee h Hello Jo - Quarlene Sebastien Guarato Sebastien Guarato i.ta 2100
14 0 Loulou du Lamee v Emilio Balago - Gouache de Ginai Loic Marie Dalifard Loic Marie Dalifard i.ta 2100
15 0 Think Yatzee h Pine Lane Yatzee - La Cote Nicolas Roussel Roger Walmann i.ta 2100
17 0 Orateur h Hugo du Bossis - Gitaine Olivier Raffin Olivier Raffin i.ta 2100
18 d Luron de Barb v Capitole - Friande Philippe Daugeard Philippe Daugeard dga 2100
Vincennes  2007-04-14 Prix de la Lorraine € 65 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
18 1 Riva Del Sole s Gentle Star - Flying Candle Tom Horpestad Tom Horpestad 1.12,0a 2100 32 500
1 2 Magnificent Rodney h Coktail Jet - Bodomie Jos Verbeeck Ulf Nordin 1.12,3a 2100 16 250
3 3 Count Go v Choctaw Brave - Florie Gow Nicolas Roussel Kari Lähdekorpi 1.12,4a 2100 8 450
15 4 La Spezia s Chaillot - Deesse du Douard Dominik Locqueneux Jean Luc Giot 1.12,6a 2100 3 900
12 5 Lupin de l'Odon h Flash de Jiel - Etonnante Fany Fabrice Collette Fabrice Collette 1.12,7a 2100 1 950
6 6 Knock de Manche v Workaholic - Ausone Alain Laurent Alain Laurent 1.12,8a 2100 1 300
13 7 Luron de Barb v Capitole - Friande Philippe Daugeard Philippe Daugeard 1.12,8a 2100 650
4 0 Kundun v Workaholic - Carte Postale Anders Lindqvist Anders Lindqvist 1.13,0a 2100
5 0 Land Havaroche v And Arifant - Queen du Pech Christian Bigeon Christian Bigeon 1.13,0a 2100
11 0 Lou de Fontaine v Bonheur de Tillard - Ceres du Caeiu Bernard Piton Jean Paul Piton i.ta 2100
7 0 Junon de la Frette s Baccarat du Pont - Vanita de la Motte Franck Nivard Franck Leblanc i.ta 2100
8 0 Nesione des Vents s Dirty - Hesione Pierre Michel Enault Pierre Michel Enault i.ta 2100
10 0 Kallaro h Arnaqueur - Vallenka Michel Lenoir Franck Gaillard i.ta 2100
14 0 Lönshults Danne h Pythagoras - Bette Strömline Barry Neal Anders Lindqvist i.ta 2100
16 0 Jaramago h Sancho Panca - Casa du Bouffey Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard i.ta 2100
17 0 Da Sempre Par h Mint Di Jesolo - Ultimissime Johanna Lindqvist Anders Lindqvist i.ta 2100
2 d Kaprice d'Ecajeul v Dahir de Prelong - Reine du Buisson Benjamin Goetz Benjamin Goetz dga 2100
9 str Milord Drill h Sancho Panca - Emerille
Vincennes  2006-04-15 Prix de la Lorraine € 65 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
6 1 Last Blue s Passionnant - Caserne Pierre Levesque Fabrice Souloy 1.12,3a 2100 32 500
17 2 Passing Renka h Tagliabue - Too Fast Dominik Locqueneux Jeroen Engwerda 1.12,8a 2100 16 250
14 3 Count Go v Choctaw Brave - Florie Gow Fredrik B Larsson Juri Turja 1.12,9a 2100 8 450
3 4 Laura d'Amour s Viking's Way - Gloria d'Amour Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.12,9a 2100 3 900
8 5 Kitty Mannetot s Hetre Vert - Vitelotte Michel Lenoir Jean Patrick Andrieu 1.12,9a 2100 1 950
12 6 Birbodelaquercia h Arnaqueur - Selene Lb Franck Nivard Herve Daougabel 1.12,9a 2100 1 300
11 7 Ipsos de Pitz h Biesolo - Quesades Bernard Piton Stephane Provoost 1.13,0a 2100 650
16 0 Little Boy v Reve d'Udon - Little Princess Yves Dreux Yves Dreux 1.13,1a 2100
18 0 Jajolet v Ulf d'Ombree - Emma Pellois Bruno Marie Bruno Marie 1.13,1a 2100
5 0 Joker Barbes h James Pile - Cracotte Barbes Christian Bigeon Christian Bigeon i.ta 2100
1 0 Jessica d'Hermes s Sancho Panca - Venus d'Hermes Florence Lecellier Florence Lecellier i.ta 2100
2 0 Sävaflickan s Lord Of All - St Cloud Lobell Nicolas Roussel Nicolas Roussel i.ta 2100
4 0 Jap For Ever v Jet du Vivier - Rita Bethune Jean Christophe Sorel Stephane Guelpa i.ta 2100
7 0 Kamis de l'Eveche v Aramis du Houlbet - Vicky du Houlbet Joel Van Eeckhaute Joel Van Eeckhaute i.ta 2100
9 0 Legende Moune s Blue Dream - Feyda de Beval Dominik Cordeau Dominik Cordeau i.ta 2100
10 0 Jaguar Bethune h Achille - Dana Bethune Mathieu Abrivard Frederic Ledoux i.ta 2100
13 0 Lara Speed s Athos du Houlbet - Vicky du Houlbet Pascal Andre Geslin Pascal Andre Geslin i.ta 2100
15 0 Little Wood v Defi d'Aunou - Greta de Retz Jim Frick Jim Frick i.ta 2100
Vincennes  2005-04-16 Prix de la Lorraine € 60 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
7 1 Timberland h Coktail Jet - Maryland Pietro Gubellini Erik Bondo 1.15,0a 2100 30 000
10 2 Kilt de Melleray h Rocky de Melleray - Swifty Viking Joel van Eeckhaute Jerome Simon 1.15,2a 2100 15 000
11 3 Confess Arnie h Super Arnie - Confesslite Ake Lindblom Jean Louis Peupion 1.15,2a 2100 7 800
8 4 Little Wood v Defi d'Aunou - Greta de Retz Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.15,2a 2100 3 600
4 5 L'Aunou du Fier s Buvetier d'Aunou - Venise du Fier Michel Lenoir Fabrice Souloy 1.15,3a 2100 1 800
9 6 Ironie du Gour s Orfeu Negro - Bellayama Franck Blandin Franck Blandin 1.15,3a 2100 1 200
1 7 Joligny h Blue Eyes America - Ravanusa Alain Laurent Alain Laurent 1.15,4a 2100 600
6 0 Ipsos de Pitz h Biesolo - Quesades Bruno Marie Bruno Marie 1.15,4a 2100
5 0 Straightup h Lindy's Crown - Royal Magic Bernard Piton Stefan Melander 1.15,5a 2100
2 d Sugar Step s Sugarcane Hanover - My Joy Jos Verbeeck Ulf Nordin dga 2100
3 d Bossi Corner h Bosphorus - Tigresse Wilhelm Paal Wm Paal dga 2100
12 d Hasley de la Rive s Nozay - Baie de la Rive Philippe Ferre Philippe Ferre dga 2100
Vincennes  2004-04-10 Prix de la Lorraine € 65 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
6 1 Super Light h Super Arnie - Orient Broline Jörgen Westholm Nicolas Roussel 1.12,7a 2100 32 500
3 2 Judoka Royal v Coktail Jet - Allez Star Alain Laurent Alain Laurent 1.12,8a 2100 16 250
12 3 Jasette s Podosis - Tarentelle Pierre Levesque Pierre Levesque 1.13,0a 2100 8 450
1 4 Västerbo Daylight s Spotlite Lobell - Bowlers Dream Jarmo Niskanen Jarmo Niskanen 1.13,0a 2100 3 900
15 5 The Big Blue World h Copiad - Tameway Jean Michel Bazire Jan Kruithof 1.13,2a 2100 1 950
8 6 Mighty Iron h Sugarcane Hanover - Mill Rift Jos Verbeeck Jean Luc Dersoir 1.13,3a 2100 1 300
10 7 Hasiocana s Viking's Way - Alea Jacta Est Pierre Vercruysse Jean Philippe Borodajko 1.13,3a 2100 650
5 0 Inedite Gede s Passionnant - Tiflosa Gede Michel Lenoir Michel Lenoir 1.13,4a 2100
11 0 Extreme Value v Texas - Charity Value Baptiste Masseguin Francisco Criado 1.13,4a 2100
13 0 Hydrea de Pitz s Marpheulin - Uvea de Pitz Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard i.ta 2100
4 0 Helios d'un Soir v Ami d'Un Soir - Amande Fleurie Dominik Locqueneux Jean Pierre Khayat i.ta 2100
7 0 Ismutine s Lutin d'Isigny - Usmenie Laurent Coubard Laurent Coubard i.ta 2100
9 0 Joie du Tremblay s Ideal du Gazeau - Cerise d'Amour Pierrick Lecellier Pierrick Lecellier i.ta 2100
14 0 Hasley de la Rive s Nozay - Baie de la Rive Eric Blot Philippe Ferre i.ta 2100
16 0 Hawk Speed v Quadrophenio - So Speed Philippe Daugeard Philippe Daugeard i.ta 2100
17 0 Olympic As h Diamond Way - Yum Yum Christophe Martens Arnold J Mollema i.ta 2100
2 d Gazon de Sassy v Tsar Unique - Raison de Sassy Patrice Pacaud Patrice Pacaud dga 2100
Vincennes  2003-04-12 Prix de la Lorraine € 65 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
18 1 Jet des Montiers v Roc - Minette Lulu Olivier Boudou Olivier Boudou 1.12,5a 2100 32 500
2 2 Jordan du Bezirais h Volcan - Agile la Bezirais Loic Marie Dalifard Loic Marie Dalifard 1.12,6a 2100 16 250
5 3 Ilos Unique v Podosis - Unique Farandole Franck Blandin Franck Blandin 1.12,8a 2100 8 450
6 4 Java Darche s Baccarat du Pont - Berenice de Sial Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.12,8a 2100 3 900
17 5 Jaminska s Jet du Vivier - Bihamika Pierre Levesque Pierre Levesque 1.12,8a 2100 1 950
10 6 Fiduciaire v Viking's Way - Vie de Corneville Gilles Delacour Roger Arthur d'Haene 1.12,9a 2100 1 300
4 7 Hugo Barbes h Quadrophenio - Queen d'Anson Christian Bigeon Christian Bigeon 1.13,0a 2100 650
16 0 Java Speed s Ursulo de Crouay - Nelly Speed Yves Dreux Antoine Paul Bezier 1.13,1a 2100
1 0 Giosc du Vivier v Jiosco - Vega du Vivier Jos Verbeeck Jean Luc Bigeon 1.13,2a 2100
13 0 Indien de Chenu v Vivaldi de Chenu - Smyrne Bernard Piton Franck Pellerot i.ta 2100
11 0 Gamin du Scion v Viking's Way - Line Opale Jean Francois Popot Jean Francois Popot i.ta 2100
14 0 Graviere s Reve d'Udon - Vanve Claire Desmontils Claire Desmontils i.ta 2100
15 0 Hardi du Menhir h Rubis de la Noe - Arabelle du Menhir Thierry Mousseau Thierry Mousseau i.ta 2100
3 d Iras du Bottey v Pythagoras - Pibola Florence Lecellier Florence Lecellier dga 2100
7 d John Arifant h And Arifant - Sa Force Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais dga 2100
8 d Igor de Loumade h Ustang de Mai - Bise de Sens Jules Lepennetier Jules Lepennetier dga 2100
9 d Hestia de Quesny s Bamaro King - Reine de la Nuit Stephane Morice Jean Morice dga 2100
12 d Horello v Speed Clayettois - Vorelle Jean Philippe Mary Dominique Mottier dga 2100
Vincennes  2002-04-13 Prix de la Lorraine € 65 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
3 1 Ighanian h Volcan - Barbariane Jean Michel Bazire Laurent Claude Abrivard 1.13,5a 2100 32 500
4 2 Fabiano Bello v Noble Atout - Orlova Sebastien Baude Andre Le Courtois 1.13,6a 2100 16 250
7 3 Skogans Orlov h Diamond Way - Skogsbotosen Nicolas Roussel Wilhelm Olsson 1.13,6a 2100 8 450
6 4 Lovart Sund h Sugarcane Hanover - Flying Target Jean William Hallais Jean Claude Hallais 1.13,7a 2100 3 900
8 5 Mighty Iron h Sugarcane Hanover - Mill Rift Jos Verbeeck Jean Luc Dersoir 1.13,9a 2100 1 950
9 6 Horse de Cottun h Workaholic - Leda de Cottun Yvan Teerlinck Yvan Teerlinck 1.14,0a 2100 1 300
10 7 Etna de Vrie v Lurabo - Vesta de Vrie Dirk S Bolwijn Dirk S Bolwijn 1.14,1a 2100 650
13 0 Haruba s Superman - Aruba Michel Lenoir Michel Lenoir 1.14,3a 2100
5 0 Hadol de Graland h Type Atout - Quanousa Loic Guinoiseau Regis Perroteau 1.14,3a 2100
11 0 Wiss Goldfinger v Hawkeye Staro - Homesick Daughter Pierre Vercruysse Claes Svensson 1.14,3a 2100
12 0 Gravina s Super Male - Valmika Daniel Dore Daniel Dore i.ta 2100
14 0 Hermes d'Haufor h Alpha Barbes - Ulene Barbes Christian Bigeon Christian Bigeon i.ta 2100
1 d Giosc du Vivier v Jiosco - Vega du Vivier Jean Philippe Mary Jean Luc Bigeon dga 2100
2 d Flash Perrine h Reve d'Udon - Petite Perrine Dominik Locqueneux Pierre Desire Allaire dga 2100
15 d Nora Iron s Zoot Zuit - Baltic Nora Anders Lindqvist Anders Lindqvist dga 2100