Solvalla
Svenskt Travkriterium, uttagning
2017-09-17
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
11 1 Lovely Vacation h Dream Vacation - Lovely Conch John Ö Jensen Öystein Larsen 1.14,1a 2640 790 100 000
10 2 Lass Revenue v Revenue - Lass Party Mattias Djuse Mattias Djuse 1.14,1a 2640 539 50 000
3 3 Jolly Frost h Dream Vacation - Elle de Mai Klaus Kern Klaus Kern 1.14,1a 2640 353 25 000
2 5 Born Unicorn v Raja Mirchi - Lily Kronos Kaj Widell Stefan Melander 1.14,2a 2640 285 12 000
8
4
TasteofChocolatier h Chocolatier - Sävaflickan Robert Bergh Robert Bergh 1.14,2a 2640 18 8 000
7 6 Waffle v Jaded - Marzipan Johan Untersteiner Johan Untersteiner 1.14,3a 2640 596 5 000
4 0 Prosperous h Prodigious - Glorify Björn Goop Marcus Lindgren 1.14,4a 2640 60
9 0 Mellby Fog v Going Kronos - Up Front Peg Örjan Kihlström Svante Båth 1.14,6a 2640 341
1 0 Van Kronos h Timoko - Mythical Kronos Erik Adielsson Svante Båth uag 2640 36
6 0 Electrical Storm v Make it Happen - Blend of Gold Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl uag 2640 278
12 0 Speedy Face h Joke Face - Feelin Fiesty Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini uag 2640 146
5 str Vincent Chase v Revenue - Simb Peach Catarina Lundström
5 1 Coin Perdu h SJ' Caviar - Piova Kronos Erik Adielsson Svante Båth 1.13,8a 2640 12 100 000
7 2 The Bucket List F. h Raja Mirchi - Global Keepsake Tobias O Eriksson Helena Burman 1.13,9a 2640 236 50 000
6 3 Chianti h Scarlet Knight - Face for Ever Björn Goop Björn Goop 1.13,9a 2640 191 25 000
9
4 My Dream Art v Sinou Madrik - Ina Dreamcatcher Nicklas Westerholm Nicklas Westerholm 1.14,1ag 2640 133 12 000
11 5 Casterly Rock h Love You - Gossip Gal Christoffer Eriksson Tomas Malmqvist 1.14,1a 2640 306 8 000
3 6 On Track Banditen h Mythical Lindy - Devi di Jesolo Magnus Jakobsson Magnus Jakobsson 1.14,2a 2640 129 5 000
1 0 SethMikael Blanche v Pato - Disneygirl Mats Ulriksson Magdalena Ulriks.-Siminski 1.14,2a 2640 495
2 0 Pane Vino h Maharajah - Stepping Space Örjan Kihlström Roger Walmann 1.14,3a 2640 209
10 0 Honore d'Inverne v Prodigious - Destiny's Child Robert Bergh Robert Bergh 1.15,5a 2640 687
8
0 Everest Sisu v Muscle Hill - Verify Ulf Ohlsson Elisabeth Lundholm uag 2640 649
12 0 M.T.Magic Dream v Royal Dream - Bernies Babe Lars Erixon Lars Erixon uag 2640 1095
4 d Mr Deauville v Prodigious - Glimma du Ling Mattias Djuse Mattias Djuse duag 2640 206
1 1 Da Pepperboy h Muscle Hill - Magic Wind Peter Ingves Petri Puro 1.13,4a 2640 28 100 000
5 2 Global Un Poco h Conway Hall - Share the Promise Erik Adielsson Svante Båth 1.13,5a 2640 36 50 000
8
3 Spickleback Face v Raja Mirchi - No Finish Line Robert Bergh Robert Bergh 1.13,5a 2640 45 25 000
12 4 Evazan Am v Ready Cash - Queen Silas Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl 1.13,7a 2640 355 12 000
4 5 Valour Kronos v Muscle Hill - Lucilu Hanover Örjan Kihlström Svante Båth 1.13,8a 2640 135 8 000
9 6 Alexander U.R. v Infinitif - Hoity Toity Face Kenneth Haugstad Roger Walmann 1.14,2a 2640 286 5 000
3 0 Harrington v Raja Mirchi - Feels Like Magic Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,5a 2640 118
7 0 Rocky Tilly h Ready Cash - Harmony Tilly Oskar J Andersson Jörgen Westholm 1.16,3a 2640 147
2 0 Young da Vici h Orlando Vici - Shanaya Per Lennartsson Per Lennartsson 1.17,5ag 2640 291
10 0 Zebulon Pike h Zerberus - M.T.Favorite Chip Torbjörn Jansson Mats Remneby 1.18,1a 2640 642
6 d Eskimo Brother h Jaded - Speedy Brodda Björn Goop Björn Goop duag 2640 262
11 d Harmon Boko h Muscle Hill - Pursuit of Dream Mattias Djuse Mattias Djuse duag 2640 399
10 1 Husse Boko h Chocolatier - Vintage Boko Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.14,1a 2640 24 100 000
12 2 Capitol Hill v Muscle Hill - Dreamalittledream Erik Adielsson Svante Båth 1.14,4a 2640 75 50 000
2 3 Camaro Brick h Orlando Vici - Likeable Les Kim Eriksson Timo Nurmos 1.14,4a 2640 28 25 000
11 4 Inertial h Yorktown Gunner - Digital Picture Ulf Ohlsson Stefan Melander 1.14,5a 2640 316 12 000
7 5 Vexil Kronos h Muscle Hill - Ebony Kronos Jorma Kontio Jerry Riordan 1.14,7a 2640 488 8 000
4 6 Achilles A'lir h Muscle Hill - Pau Örjan Kihlström Daniel Redén 1.14,8a 2640 126 5 000
3 0 Karl Sjöhammar h Adrian Chip - Gunnel Sjöhammar Christoffer Eriksson Tomas Malmqvist 1.14,8a 2640 358
8
0 Dream Night Palema h Muscle Hill - Dream On Hanover Mikael J Andersson Pär Hedberg 1.14,8a 2640 132
9 0 Jimmy Mack v Orlando Vici - When Lindy Calls Johan Untersteiner Svante Båth 1.15,0a 2640 508
6 0 Gilbert Bris v Select Yankee - Trigger Bris Mattias Djuse Mattias Djuse 1.15,2ag 2640 648
5 0 Castleman v The Bad Boy - Domestic Girl Peter G Norman Peter G Norman 1.15,2a 2640 1439
1 d Captain Knas v Dream Vacation - Itchy Feet Pellini Björn Goop Stig H Johansson d5ag 2640 134
11 1 Alcoy h Ready Cash - Divann Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.13,7a 2640 76 100 000
4 2 Global Unspoked v SJ' Caviar - Umbrella Broline Örjan Kihlström Svante Båth 1.13,8a 2640 244 50 000
2 3 Ergo Am v Muscle Hill - Vladzia Mauzun Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl 1.13,9a 2640 25 25 000
8
4 Hazard Boko h SJ' Caviar - Quail Ridge Per Lennartsson Per Lennartsson 1.14,0a 2640 62 12 000
10 5 Free to Party v Adrian Chip - Birthday Girl Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,0a 2640 142 8 000
6 6 Auto Relight h Scarlet Knight - Symphony Hanover Johnny Takter Stefan Melander 1.14,8a 2640 452 5 000
12 0 Isla de Pinos h Adrian Chip - Havannas Hanna Tobias J Gustafsson Tobias J Gustafsson 1.15,0a 2640 661
5 0 Knifetown Lover v Love You - Knifetown Lady Ulf Eriksson Stig H Johansson 1.15,1a 2640 277
7 0 M.T.Master Don h Donato Hanover - Solara Mattias Djuse Mattias Djuse 1.16,7a 2640 859
1 d Global Unlimited v SJ' Caviar - Global Nova Erik Adielsson Svante Båth duag 2640 122
3 d Neelix v Raja Mirchi - Yankee Bash Adrian Kolgjini Lutfi Kolgjini d7ag 2640 86
9 d Wreckless M.M. h Raja Mirchi - Phoebe M.M. Björn Goop Morten Waage d6ag 2640 68
1 1 Very Kronos h Ready Cash - Glide About Erik Adielsson Svante Båth 1.13,2a 2640 79 100 000
12 2 Villiam h Muscle Hill - Gold Strike Jorma Kontio Timo Nurmos 1.13,3a 2640 19 50 000
9 3 Calle Crown h Great Challenger - Hillary Crown Christoffer Eriksson Tomas Malmqvist 1.13,4a 2640 78 25 000
11 4 Executive Caviar h SJ' Caviar - La Belle Lady Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.13,8a 2640 66 12 000
8
5 Heading Reference v Scarlet Knight - Vista d'Eronville Johnny Takter Stefan Melander 1.13,8a 2640 776 8 000
6 6 Enclave h Text Me - Enjoyitj Anders Zackrisson Anders Zackrisson 1.14,0a 2640 1329 5 000
7 0 Assault v Weingartner - Northern Gleam Ulf Eriksson Daniel Wikberg 1.14,0a 2640 242
3 0 Wide Game v From Above - Marelle Johan Untersteiner Johan Untersteiner 1.14,1a 2640 86
5 0 Peakster v Maharajah - Ina Tilly Örjan Kihlström Roger Walmann 1.14,9a 2640 351
2 0 Diamonds Lucky h Lucky Chucky - Bolets Diamant Ulf Ohlsson Ola Åsebö 1.15,2a 2640 562
10 0 He's Marvelous h Muscle Hill - Donatomesswithme Björn Goop Björn Goop uag 2640 90
4 d Pontiac S.W. v Quite Easy - Coco Chip Per Lennartsson Svante Båth duag 2640 900
Solvalla Svenskt Travkriterium, uttagning 2016-09-12
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
1 1 Policy of Truth v Explosive Matter - Champagne Örjan Kihlström Reijo Liljendahl 1.15,0a 2640 13 100 000
9 2 Antonio Trot v Orlando Vici - Outside Interest Ulf Ohlsson Timo Nurmos 1.15,2a 2640 103 50 000
5 3 Pacific W.F. v Hövding Lavec - Tonika de Kama Robert Bergh Robert Bergh 1.15,2a 2640 870 25 000
2 4 Hochthereitis Sox v Pilgrims Taj - Out of the Kitchen Kenneth Haugstad Roger Walmann 1.15,6a 2640 518 12 000
7 5 Kung Edward v Orlando Vici - Waterway Johan Untersteiner Nicklas Dyrberg 1.15,8a 2640 1321 8 000
12 6 New Lexington h Infinitif - Night Owl Conrad Lugauer Conrad Lugauer 1.15,8a 2640 61 5 000
10 0 Jaanus Tooma h Mr Pine Chip - Finish Tooma Paw Mahony Paw Mahony 1.15,9ag 2640 677
8
0
Sete v Ready Cash - Grail Lady Ann Jörgen Westholm Jörgen Westholm 1.15,9ag 2640 163
6 0 M.T.Lancelot h Joke Face - Mystical Michelle Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.16,1ag 2640 924
4 0 Glenn Boko h Cantab Hall - Joy Ås Björn Goop Björn Goop 1.17,0a 2640 133
11 d Magic Gwin h Maharajah - Falnos Gazelle Torbjörn Jansson Mona Winkvist d11ag 2640 333
3 str Chocolate Gold h Chocolatier - Shella Gold Svante Båth
12 1 Valley Brodde v Ready Cash - Valeris Örjan Kihlström Roger Walmann
1.14,1a
2640 100 100 000
8
2 Grant Boko v Ready Cash - Sue Boko Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl 1.14,2a 2640 45 50 000
11 3 McSpirit h Kadabra - Spirituell Christoffer Eriksson Tomas Malmqvist 1.14,4a 2640 81 25 000
3 4 Vidivici C.C. h Orlando Vici - Tucson Yankee Mattias Djuse Mattias Djuse 1.14,4a 2640 675 12 000
4 5 Rushmore Face h Joke Face - Ms Stone Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.14,7a 2640 156 8 000
6 6 M.T.Le Bron v Quite Easy. - Rydens Denise Björn Goop Björn Goop 1.14,7a 2640 48 5 000
1
0
Real Masterpiece v Ready Cash - Juliana Lex Ulf Eriksson Thomas Lönn 1.14,8a 2640 432
5
0
Mellby Empire v Going Kronos - Glory and Gold Per Lennartsson Svante Båth 1.14,9a 2640 1084
9 0 Rally Esset v Scarlet Knight - Arnizette Nova Robert Bergh Robert Bergh 1.15,2a 2640 554
10 0 Global Trust h Yankee Glide - Refuse to Lose Jorma Kontio Timo Nurmos 1.20,2ag 2640 26
2 d Charming Soldier v Maharajah - M.T.Charming Ewa Petter Karlsson Kåre Axelsson d6ag 2640 647
7 d Urchin h Muscle Hill - Kemp's Emilie Erik Adielsson Svante Båth d11ag 2640 122
3 1 Gandhi Boko h From Above - Volita Boko Johan Untersteiner Marcus Lindgren 1.14,3a 2640 34 100 000
6 2 Louie Brodde h Muscle Massive - Leonas Yessi Erik Adielsson Svante Båth 1.14,4a 2640 51 50 000
11 3 Donatello Sisu h Conway Hall - Dear Abs Stefan Söderkvist Admir Zukanovic 1.14,5a 2640 26 25 000
12 4 Rajesh Face h Raja Mirchi - Nippy Girl Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.15,3ag 2640 141 12 000
7 5 Social Network v Andover Andover - Amarone Brodda Kevin Oscarsson Jim Oscarsson 1.15,5a 2640 1138 8 000
8
6 Guideline h Zola Boko - Erato Sund Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.15,5a 2640 387 5 000
10 d Rafiki Fri v Racer Bourbon - Rodarve Pingla Anna Isabelle Karlsson Hans Karlsson d4ag 2640 180
9 d Tottenham h Orlando Vici - Ardis Dreamcatcher Carl Johan Jepson David Persson d5ag 2640 175
5 d Basic Instinct h Broad Bahn - Global Future Christoffer Eriksson Tomas Malmqvist d9ag 2640 700
1 d Dugur v Love You - Lissie's Lassie Robert Bergh Robert Bergh duag 2640 1344
2 d Earn n'Burn v Scarlet Knight - Victoria Girl Örjan Kihlström Roger Walmann duag 2640 117
4 d Ragazzo da Sopra h From Above - Larome Björn Goop Björn Goop duag 2640 137
4 1 Global Trustworthy h Muscle Hill - Trophy Stand Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,4a 2640 14 100 000
12 2 Super Nice h Orlando Vici - Flax Avenue Torbjörn Jansson Sten O Jansson 1.14,7a 2640 47 50 000
5 3 Monark Newmen h Orlando Vici - Lady Value Fredrik Persson Fredrik Persson 1.14,7a 2640 108 25 000
9 4 On the Line v Up Front Larry - La Vici Björn Goop Markus B Svedberg 1.14,7a 2640 298 12 000
8
5 Sobel Conway h Conway Hall - Jasmine Broline Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.14,7a 2640 105 8 000
3 6 Marvelous h Muscle Hill - Red Savina Per Linderoth Per Linderoth 1.15,0a 2640 187 5 000
1 0 Coffie U.N.G. h Muscle Mass - Champagne Clipper Erik Adielsson Svante Båth 1.15,2a 2640 702
6 0 Detroit Rock Sisu h Scarlet Knight - Klara Sisu Tuomas Korvenoja Tuomas Korvenoja 1.15,3ag 2640 1254
10 0 Diffarn Am h Lavec Kronos - Honey Face Örjan Kihlström Roger Walmann 1.15,4a 2640 419
2 d Davici h Orlando Vici - Vanilla Sky Henrik Svensson Henrik Svensson d10ag 2640 1575
7 d Arsenal h Muscle Hill - Celine Boko Christoffer Eriksson Lars I Nilsson d11ag 2640 802
11 str Electric Light h Going Kronos – U.S.A.Hornline Per Lennartsson
9 1 Gareth Boko h Make it Happen - Vanilla Boko Per Lennartsson Per Lennartsson 1.13,7a 2640 38 100 000
1 2 Bruno Bagheera h Joke Face - Poppy Lavec Jorma Kontio Stefan Melander 1.14,1a 2640 111 50 000
3 3 Tournado Dream v Dream Vacation – Storm System Robert Bergh Robert Bergh 1.14,2a 2640 1327 25 000
7
4 Stepping Spaceboy h Dream Vacation - Stepping Space Stefan Söderkvist Admir Zukanovic 1.14,4a 2640 261 12 000
5 5 Overtimeosåfin v Jocose - Practice Ås Lars-Göran Söderberg Lars-Göran Söderberg 1.14,4a 2640 511 8 000
10 6 Marciano h Muscle Hill - Knowledge Face Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.14,8a 2640 122 5 000
4 0 Autobahn h Broad Bahn - Pilgrims Dreamer Thomas Uhrberg Ulf Stenströmer 1.15,6a 2640 592
2 0 Bucks to Burn h Ready Cash - Staro Yours Truly Örjan Kihlström Roger Walmann 1.15,7a 2640 18
8 0 Dream of Winner v Muscles Wiking BR - Dream of Gill Björn Goop Björn Goop ua 2640 250
11 0 Upstream h Yankee Glide - Niagara Falls Erik Adielsson Svante Båth uag 2640 237
6 d Mellby Ess v Going Kronos - Merit Lane Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl duag 2640 115
12 d Global Touchdown h Chocolatier - In Trouble Torbjörn Jansson Svante Båth duag 2640 532
3 1 Deimos Racing v Quite Easy - Athena Håleryd Erik Adielsson Svante Båth 1.13,4a 2640 59 100 000
9 2 Destiny Am h Muscle Hill - Deesse d'Inverne Örjan Kihlström Roger Walmann 1.13,4a 2640 176 50 000
11 3 Havbergs Knight h Scarlet Knight - Havbergs Fifi Fredrik B Larsson Fredrik B Larsson 1.13,7a 2640 2355 25 000
2 4 Pastore Bob h From Above - Estrada O.R. Torbjörn Jansson Stefan P Pettersson 1.13,8a 2640 775 12 000
6 5 Donners Am h Infinitif - Mackadamian Per Linderoth Per Linderoth 1.14,1a 2640 925 8 000
10 6 Perfect Dynamite v So Perfect - La Rapide Celine Kaj Widell Hans R Strömberg 1.14,1a 2640 841 5 000
5 0 Paul the Apostle h Pastor Stephen - Blue Drop Sund Christoffer Eriksson Daniel Redén 1.14,2a 2640 233
12 0 Mellby Emeralds v Muscle Hill - Mellby Rubin Björn Goop Reijo Liljendahl 1.14,2a 2640 78
4 0 Albir h Ready Cash - Divann Johan Untersteiner Johan Untersteiner 1.14,3a 2640 130
1 0 Algot Zonett h Maharajah - Hilda Zonett Robert Bergh Robert Bergh 1.14,5a 2640 63
7 0 Makethemark h Maharajah – Global Naughty Ulf Ohlsson Petri Salmela 1.15,3a 2640 17
8
0 Maison Plage h Uptown Yankee - Aiga Olle Alsén Olle Alsén 1.16,7a 2640 2581
Solvalla Svenskt Travkriterium, uttagning 2015-09-16
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
10 1 Mister J.P. h Taurus Dream - Baghdad Dream Björn Goop Björn Goop 1.15,1a 2640 12 100 000
4 2 Mellby Demon v Going Kronos - Merit Lane Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,3a 2640 150 50 000
3 3 Bacan Degato h Conway Hall - Maderrific Johan Untersteiner Johan Untersteiner 1.15,4a 2640 91 25 000
11 4 Ola Montana h From Above - Calles Cinzano Christoffer Eriksson Tomas Malmqvist 1.15,4a 2640 1275 12 000
12 5 Robin Roof v Muscle Hill - Passionate Kemp Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl 1.15,6ag 2640 85 8 000
5 6 Incognito Tooma h Rite On Line - Marvellous Mattias Djuse Mattias Djuse 1.18,6a 2640 196 5 000
2 0 Jaguar Winner h Crazed - Prophesy Of Claes Sjöström Claes Sjöström 1.19,5a 2640 1103
6 0 Partizan Face h Raja Mirchi - Option Gede Adrian Kolgjini Lutfi Kolgjini uag 2640 621
7 0 Angle of Attack h Scarlet Knight - Magyare Turgot Örjan Kihlström Stefan Melander uag 2640 148
1 d Kosmopolit du Gull v Ready Cash - Celebrity Demi Stefan Söderkvist Fredrik Persson d6ag 2640 390
9 d M.T.King of Cash v Ready Cash - Inside Broline Erik Adielsson Peter G Norman duag 2640 1186
8 str Conrads Definitif h Infinitif - S.J.'s Ballerina Thomas Uhrberg
7 1 Pythagoras Face h Muscle Hill - Occitane Örjan Kihlström Roger Walmann 1.14,4a 2640 18 100 000
3 2 Nappa Scar h Scarlet Knight - Butterfly Player Per Lennartsson Per Lennartsson 1.14,5a 2640 35 50 000
6 3 Digital Extreme h Super Photo Kosmos - Dreamy d'Amour Johnny Takter Stefan Melander 1.14,7a 2640 320 25 000
8 4 Sir Corneliani h S J's Photo - Busan Eme Carl Johan Jepson Ulf Stenströmer 1.14,8a 2640 224 12 000
12 5 GlobalSatisfaction h Kadabra - Glide Path Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,8a 2640 645 8 000
10 6 Camelot Sisu h Even Better Odds - Warrawee Karri Ulf Ohlsson Petri Salmela 1.15,0a 2640 139 5 000
2 0 Mellby Dealer v Going Kronos - Mathilda Aubiose Roger Nilsson Roger Nilsson 1.15,2a 2640 236
5 0 Roxy L.B. h Make it Happen - In Vino Veritas Erik Adielsson Svante Båth 1.15,5a 2640 356
1 0 Iller Tooma h Crazed - Falnos Gaiety Jennifer Tillman Henrik Larsson 1.16,9ag 2640 844
9 d Global Signature h Muscle Hill - Global Jade Magnus Jakobsson Joakim Wallin d7ag 2640 67
4 d Bad Story v Conny Nobell - Tiba Lavec Björn Goop Björn Goop duag 2640 268
11 d Emiljoel v Raja Mirchi - Unforgettable Face Adrian Kolgjini Lutfi Kolgjini duag 2640 949
9 1 Expensive River v Raja Mirchi - First Out Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl 1.15,0a 2640 46 100 000
1 2 Copimade h Ganymede - Copigirl Jörgen Westholm Jörgen Westholm 1.15,1a 2640 153 50 000
5 3 Wingait C.H. v Bring Me Back - Wingait Inga Stefan Persson Stefan Persson 1.15,2a 2640 932 25 000
8 4 Carmine Am h Muscle Hill - Alltid V.G. Markus B Svedberg Markus B Svedberg 1.15,2a 2640 128 12 000
6 5 Dolan Spring h Muscle Hill - High Class Gal Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.15,2a 2640 22 8 000
10 6 Flynn Boko h Zola Boko - Lovely Kemp Mika Forss Markku Nieminen 1.15,3ag 2640 427 5 000
7 1 Conny Sisu h Zola Boko - Southwind Eliza Jorma Kontio Ari-Pekka Pakkanen 1.15,3a 2640 680
12 2 Ferry Boko h Cantab Hall - Joy Ås Björn Goop Björn Goop 1.15,4ag 2640 168
3 3 Dragster v Micro Mesh - Timber Marie Roger Malmqvist Roger Malmqvist 1.15,5a 2640 75
4 d I'm Just a Sund v Jaded - Bellami Sund Örjan Kihlström Daniel Redén d10ag 2640 173
11 d Charlie Mearas h Muscle Hill - Berta's Crown Erik Adielsson Svante Båth d11ag 2640 77
2 d Columbus Sisu v Korean - I Enjoy Beingagirl Lasse Punkari Petri Salmela d12ag 2640 748
12 1 M.T.Kingofthehill h Muscle Hill - Princess Pleasure Björn Goop Björn Goop 1.14,5a 2640 294 100 000
1 2 Poet Broline h Quite Easy - Candelia Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.14,7a 2640 16 50 000
3 3 In Vain Sund h Revenue - Staro Yasmine Erik Adielsson Daniel Redén 1.14,8a 2640 28 25 000
9 4 Mr Perfect h Andover Andover - B.My Honey Jim Oscarsson Jim Oscarsson 1.15,0a 2640 379 12 000
8 5 Västerbo Hard Cash h Ready Cash - Super Pilaar Örjan Kihlström Roger Walmann 1.15,2a 2640 446 8 000
7 6 Linus Boy h Zola Boko - Recos Lady Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,3a 2640 434 5 000
10 0 Boomer h Triton Sund - Miss Delayed Erik Svensson Erik Svensson 1.15,3a 2640 1231
4 0 Digital Bronze h Super Photo Kosmos - Yankeehan Bronzit Ulf Ohlsson Stefan Melander 1.15,6a 2640 339
2 0 Xceed G.T. h Triton Sund - Filoxenia Light Per Lennartsson Per Lennartsson 1.16,5ag 2640 227
11 0 Clemenza Am h Muscle Hill - No Better Kronos Adrian Kolgjini Lutfi Kolgjini ua 2640 135
5 d Idol Tooma h Mr Pine Chip - Lass Highlife Jennifer Tillman Stefan Hultman duag 2640 677
6 str Gino le Soleil h Rite On Line - Miss Sinkadus Stefan P Pettersson
4 1 Cupido Sisu v Judge Joe - Dream Hanover Örjan Kihlström Petri Salmela 1.14,5a 2640 294 100 000
1 2 Fortune Boko h Conway Hall - Bahama Boko Björn Goop Björn Goop 1.14,5a 2640 40 50 000
11 3 Alan Wadd h Scarlet Knight - Zoccer Wadd Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,7a 2640 93 25 000
3 4 Gijon h Ready Cash - Centuria Christoffer Eriksson Björn Lindblom 1.14,9a 2640 190 12 000
2 5 Timbal s From Above - Clear as a Bell Robert Bergh Robert Bergh 1.14,9a 2640 21 8 000
10 6 M.T.Kingsize h Pine Chip - Embrace My Face Daniel Redén Daniel Redén 1.15,0a 2640 761 5 000
12 0 Devs Daredevil h Dream Vacation - Muscles Galore Stefan Söderkvist Fredrik Persson 1.15,1a 2640 395
7 d Mellby Diamant v Muscle Hill - Mellby Smaragd Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl d3ag 2640 47
8 d Casanova Sisu h Deweycheatumnhowe - Suzie Sunshine Per Nordström Per Nordström d6ag 2640 212
5 d Face Ribb h Going Kronos - Oj Oj Tim Adrian Kolgjini Lutfi Kolgjini d10ag 2640 339
9 d Tellmeastory v Zola Boko - Katydid Ville Karhulahti Michael Demmers duag 2640 644
6 str Tobacco h Going Kronos - Smokeslikeachimney Roger Walmann
2 1 Readly Express h Ready Cash - Caddie Dream Jorma Kontio Timo Nurmos 1.13,0a 2640 30 100 000
6 2 Farzad Boko v Zola Boko - Kathy Silvio Roger Malmqvist Roger Malmqvist 1.13,3a 2640 338 50 000
11 3 Bryssel h Ready Cash - Spacelane Björn Goop Björn Goop 1.13,4a 2640 211 25 000
5 4 Heavy Sound v Ken Warkentin - Illustre November Kenneth Haugstad Roger Walmann 1.13,6a 2640 21 12 000
3 5 Flash Håleryd h Conway Hall - Looking Flashy Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.13,7a 2640 76 8 000
4 6 Nobel Amok v Zola Boko - Madame Amok Per Linderoth Thomas Lönn 1.13,8a 2640 166 5 000
10 0 Pajas Face h Gift Kronos - Star Chip Johnny Takter Lars I Nilsson 1.14,4a 2640 160
7 0 Staro Juventus v Make it Happen - Emma Gee San Michael Larsson Michael Larsson 1.14,7a 2640 1521
1 0 Pantin h Love You - Pralini Åke Lindblom Åke Lindblom 1.14,8a 2640 476
9 0 The Swede h Enjoy Lavec - Ulrica M. Ulf Ohlsson Ulf Stenströmer uag 2640 492
8 d Aileron h Scarlet Knight - Quacelle Robert Bergh Robert Bergh duag 2640 200
12 d Digital Friend h Super Photo Kosmos - Active Route Örjan Kihlström Stefan Melander duag 2640 313
Solvalla Svenskt Travkriterium, uttagning 2014-09-15
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
9 1 Al Dente h Scarlet Knight - Mollie's Photo Örjan Kihlström Catarina Lundström 1.13,8a 2640 11 100 000
7 2 Wingait Holger v Exploit Caf - Wingait Inga Stefan Persson Stefan Persson 1.13,9a 2640 810 50 000
3 3 Melvin Palema h Symphonic Hanover - Alfa Eme Anders Svanstedt Anders Svanstedt 1.14,1a 2640 256 25 000
5 4 Carabinieri h Wellino Boko - Dew Princess Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.14,1ag 2640 464 12 000
1 5 Errol Boko h Scarlet Knight - Lovely Kemp Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,3a 2640 134 8 000
8 6 Cash Gamble h Ready Cash - No Way Back Per Lennartsson Per Lennartsson 1.14,3a 2640 180 5 000
11 0 Quality Q.C. h Going Kronos - Tina Q.C. Markus B Svedberg Markus B Svedberg 1.14,4a 2640 475
2 0 Audio Panel v Scarlet Knight - Veda Sund Robert Bergh Robert Bergh 1.14,5a 2640 456
6 0 Mellby Ciceron v From Above - Nonpareil Kronos Björn Goop Björn Goop uag 2640 598
10 d Jibb Futura h Sam Bourbon - Simb Regatta Jennifer Tillman Henrik Larsson d8ag 2640 595
4 d Michelangelo Ås v Allstar Hall - Harmonica Ås Johnny Takter Ola Samuelsson duag 2640 114
2 1 Conlight Ås h Conway Hall - Delight Ås Stefan Söderkvist Svante Båth 1.14,8a 2640 742 100 000
11 2 Buddha h Muscle Mass - Kinshasa Björn Goop Björn Goop 1.14,8a 2640 26 50 000
5 3 Eastar Rapida v Juliano Star - I'm a Star U.S. Ulf Ohlsson Lars-Göran Söderberg 1.14,9a 2640 69 25 000
6 4 Rightkindoftrouble h Donato Hanover - Lookingfortrouble Peter G Norman Peter G Norman 1.15,2a 2640 229 12 000
9 5 Spirit Real v Supergill - Civetta Real André Eklundh Jerry Riordan 1.15,2a 2640 443 8 000
4 6 Victor A.U. h Quite Easy - Victoria A.U. Torbjörn Jansson Torbjörn Jansson 1.15,6a 2640 200 5 000
10 0 Bullseye Pellini h Muscle Hill - Anna Karin's Girl Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.15,8a 2640 37
7 0 Hero Sjöhammar v Super Arnie - Twilight Time Erik Adielsson Stig H Johansson 1.16,1ag 2640 92
3 0 Thewayiam Ås h Allstar Hall - Nilema Way Johnny Takter Ola Samuelsson 1.16,4a 2640 86
1 0 Beppe Am h Enjoy Lavec - Via di Jesolo Johan Untersteiner Marcus Lindgren 1.17,6ag 2640 87
8 str Explosive Dust h Sahara Dynamite - Exclusive Dust Roger Walmann
11 1 Digital Frame h Super Photo Kosmos - Sliding Window Örjan Kihlström Stefan Melander 1.14,4a 2640 14 100 000
4 2 Je t'Aime Express v Symphonic Hanover - Je T'aime Marron Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.14,5a 2640 74 50 000
1 3 Place Your Bet h Even Better Odds - Kismet Hall Torbjörn Jansson Li Hanné 1.14,7a 2640 617 25 000
2 4 T.Rex Sisu v Even Better Odds - Lady d'Amour Erik Adielsson Svante Båth 1.14,7a 2640 82 12 000
6 5 Alf H.L. h Alf Palema - Eliza's Crazy Girl Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.14,9a 2640 187 8 000
9 6 Orion Tilly h Clerk Magistrate - Infra Tilly Björn Goop Björn Goop 1.15,0a 2640 130 5 000
10 0 Meslon v Gentle Star - The Panultimate Johnny Takter Jörgen Westholm 1.15,0a 2640 515
7 0 Strong Will v Muscles Yankee - Dreams Come True Daniel Berglund Anna Lindman 1.16,1a 2640 658
3 0 Mellby Club v Muscle Hill - Naomi de Lou Jorma Kontio Timo Nurmos 1.16,6a 2640 533
5 0 Filur Band h From Above - Marion Trot Ulf Ohlsson Jakob Croon 1.16,9a 2640 116
8 d Island Life h Pine Chip - Gossip Thomas Uhrberg Peter G Norman d8ag 2640 627
5 1 Gross Weight h Scarlet Knight - Elma Jet Örjan Kihlström Stefan Melander 1.15,3a 2640 26 100 000
12 2 From Dust to Dawn h From Above - Emotional Dust Johnny Takter Lars I Nilsson 1.15,5a 2640 91 37 500
10 2 Brothers In Am h Viking Kronos - Queen Silas Per Lennartsson Henrik Larsson 1.15,5a 2640 381 37 500
7 4 Zigge Silvio h Muscle Mass - Alma Silvio Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.15,5a 2640 46 12 000
9 5 Bison Spiro h Sinou Madrik - Juliana Z. Anna-Karin Rundqvist Anna-Karin Rundqvist 1.15,5a 2640 363 8 000
2 6 Sapajou h Going Kronos - Ivy Swinger Erik Adielsson Stig H Johansson 1.15,6a 2640 70 5 000
8 0 Robic Lane h Ready Cash - Lindirobics Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,6ag 2640 236
11 0 M.T.Jeffrey h Ken Warkentin - Sharon Kosmos Ulf Ohlsson Hans G Eriksson 1.15,9a 2640 637
6 0 Global Revenge v Donato Hanover - Keystone Sunshine Stefan Söderkvist Svante Båth 1.16,0a 2640 471
1 0 Othello Tilly h Pine Chip - Harmony Tilly Björn Goop Björn Goop 1.16,1a 2640 57
3 d Officer C.D. v Scarlet Knight - Kiss of Life Robert Bergh Robert Bergh d11ag 2640 109
4 d Diable d'Inverne v Repeat Love - Marianne Crown Åke Lindblom Åke Lindblom d12ag 2640 825
2 1 Stay Alert v Ken Warkentin - I Wish Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.15,3a 2640 65 100 000
9 2 Psycho h From Above - Tiba Lavec Björn Goop Björn Goop 1.15,3a 2640 38 50 000
7 3 Lord Flax h Love You - Lady de Villeneuve Fredrik Söderberg Fredrik Söderberg 1.15,5a 2640 105 25 000
3 4 The True F. v Muscles Yankee - Unbelievable F. Stefan Söderkvist Helena Burman 1.15,5a 2640 306 12 000
4 5 Flirtincostashorta v Flirtin Man - Possessed Bydreams Björn Röcklinger Björn Röcklinger 1.15,6a 2640 871 8 000
11 6 One More Rebel v Mythical Lindy - Com Orsa Örjan Kihlström Roger Walmann 1.15,6a 2640 459 5 000
8 0 Desuper Filius v From Above - Bambinas Girl Ulf Ohlsson Svante Båth 1.15,6a 2640 115
6 0 Mr Southwind h From Above - Imperial Countessa Torbjörn Jansson Jakob Croon 1.15,9a 2640 762
10 0 Eclipse Boko h Viking Kronos - Vintage Boko Jorma Kontio Timo Nurmos 1.17,2ag 2640 287
5 d Emmett Brown h Muscle Hill - Traci Spur Erik Adielsson Stig H Johansson d9ag 2640 19
1 d Bortolomiol Am h Olimede - Genua Johan Untersteiner Marcus Lindgren duag 2640 376
10 1 Dupont h Conny Nobell - Dilba Hackstable Bo Eklöf Thomas Lönn 1.14,7a 2640 470 100 000
2 2 Global Revolver v S J's Caviar - Grecian Goddess Erik Adielsson Svante Båth 1.14,8a 2640 103 50 000
8 3 Västerbo Eclair h Echo - Västerbo Flash Peter Ingves Björn Lindblom 1.14,8a 2640 80 25 000
12 4 Furious Francis v Love You - Twigs Mellow Åke Lindblom Åke Lindblom 1.14,8a 2640 345 12 000
4 5 Digital Collection h Super Photo Kosmos - Full Authority Robert Bergh Robert Bergh 1.14,9a 2640 281 8 000
3 6 Angelo Zaz v Exploit Caf - Kinoras Zaz Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,1a 2640 393 5 000
1 0 Othello Face h Kiss Francais - Lady Katherine Örjan Kihlström Roger Walmann 1.15,4a 2640 30
9 0 New Generation h Offshore Dream - Yurrae Boko Björn Goop Björn Goop uag 2640 216
11 0 Wollafur v Olimede - Perfect Face Juhani Partanen Juhani Partanen uag 2640 1451
5 d Ready Ribb h Ready Cash - Joyous Sound Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl d6ag 2640 60
7 d Sloppy Joe h Muscle Hill - Pine Dust Thomas Uhrberg Peter G Norman d8ag 2640 32
6 d Nose Gear h Scarlet Knight - Yes Brodda Stefan Melander Stefan Melander d10ag 2640 165
Solvalla Svenskt Travkriterium, uttagning 2013-09-18
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
5 1 Alkalizer Am v Olimede - Alltid V.G. André Eklundh Marcus Lindgren 1.14,8a 2640 177 100 000
6 2 Carelin h Super Arnie - Carte Blanche Johan Untersteiner Roger Walmann 1.14,9a 2640 20 50 000
7 3 Tibertius h Self Timer - Face Face Stefan Söderkvist Helena Burman 1.15,2ag 2640 75 25 000
11 4 Kasper Roc h Credit Winner - Singing Tribute Björn Goop Björn Goop 1.15,3a 2640 78 15 000
10 5 Dollar Boko h Ready Cash - Sue Boko Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.16,0a 2640 267 10 000
4 6 Ghost Pirate h Echo - Over and Out Erik Adielsson Svante Båth 1.16,3a 2640 172 6 000
1 0 Amaretto Scoop v Mythical Lindy - Emerald Tortilla Per Lennartsson Fredrik Pedersen 1.16,7a 2640 1173
3 0 Sam I Am Zet h Credit Winner - Kramer Cascade Jan Ove Olsen Daniel Redén 1.17,3a 2640 738
9 0 Potemkin h R.C.Royalty - For Heavens Saki Robert Bergh Robert Bergh dista 2640 400
2 d Diego M.Boko h Cantab Hall - Ineke P.Boko Örjan Kihlström Stefan Hultman duag 2640 110
8 d Love Dancer h Love You - Wilma Turf Fredrik B Larsson Fredrik B Larsson duag 2640 46
4 1 Jens Patrik h Offshore Dream - Ebba Britta Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,1a 2640 184 100 000
10 2 Attack Diablo h Blue York Yankee - Chanson d'Inverne Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.14,4a 2640 109 50 000
1 3 Västerbo Wallet h From Above - Tatum Trot Claes Sjöström Claes Sjöström 1.14,7a 2640 1084 25 000
2 4 Willmore Trot v Ken Warkentin - Shakira Hanover Ulf Ohlsson Mats Bucht 1.14,8a 2640 706 15 000
7 5 Caligula F. h Going Kronos - Rose Gaujard Stefan Söderkvist Helena Burman 1.15,3a 2640 947 10 000
8 6 Nochebuena Face h Kiss Francais - Evening Ann Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.15,8a 2640 55 6 000
6 0 Breezy Badger h From Above - Anastacia Sund Björn Goop Thomas Karlsson ua 2640 137
3 d Bandit Hornline h San Pellegrino - Dash Girl Roger Malmqvist Roger Malmqvist d7ag 2640 504
5 d Paleo Pride h Dream Vacation - Provence Jonas Moberg Jonas Moberg duag 2640 748
9 d Rolling Stones h Viking Kronos - Hot Pants Örjan Kihlström Stefan Hultman duag 2640 12
11 str Bearhawaii v Dream Vacation - Honalulu Lulu Åke Svanstedt
9 1 Nimbus C.D. v Mythical Lindy - Kiss of Life Per Nordström Per Nordström 1.15,0a 2640 85 100 000
7 2 Ruhuna Tea h Viking Kronos - Dimbula Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.15,2a 2640 16 50 000
6 3 Ivar Sånna h Super Arnie - Staro Africat Jorma Kontio Jan Hellstedt 1.15,3a 2640 36 25 000
5 4 Kan Ha h Super Arnie - Lady New Dawn Jörgen Westholm Jörgen Westholm 1.15,3a 2640 113 15 000
3 5 Claudius F. h Going Kronos - Garonne As Johnny Takter Helena Burman 1.15,5a 2640 260 10 000
8 6 Napoleon C.D. h Orlando Vici - Nagina Light Peter Ingves Petri Puro 1.15,6a 2640 268 6 000
10 0 Digital Product h Super Photo Kosmos - Holly Laser Björn Goop Stefan Melander 1.16,7a 2640 621
11 0 Sharif America h Cantab Hall - Nadia Lavec Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.17,2a 2640 357
2 d Remote Control v Pearsall Hanover - Lovely Thing Johan Untersteiner Samuel Rehn dpua 2640 265
1 str M.T.Invader h Quite Easy - Set Go Åke Svanstedt
4 str Celebrity Lane h Celebrity Secret - Nana Hall Christoffer Eriksson
3 1 Rokkakudo h Varenne - Ikebana Ulf Ohlsson Anna Forssell 1.14,4a 2640 134 100 000
11 2 Sir Ratzeputz h Love You - Celebrate Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,9a 2640 106 50 000
1 3 Financial Dust h Ready Cash - Emotional Dust Per Lennartsson Per Lennartsson 1.15,1a 2640 294 25 000
10 4 Call Me Keeper h Pine Chip - Eliza Keeper Daniel Redén Daniel Redén 1.15,2a 2640 30 15 000
5 5 Olimin v Olimede - Speedy Linda Johnny Takter Fredrik Persson 1.15,3a 2640 446 10 000
2 6 Aibohphobia h From Above - Chelsea Smile Torbjörn Jansson Ulrika Wällstedt 1.15,4a 2640 1227 6 000
6 0 Rasmus Sisu h Muscle Memory - Aphonecallaway Björn Goop Stellan Lundqvist 1.15,5a 2640 273
4 0 Västerbo Loveboat h Love You - Västerbo Highclass Erik Adielsson Svante Båth 1.15,7a 2640 19
9 0 New Moon Face h Viking Kronos - Olivia d'Iroise Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.15,7a 2640 123
7 0 Jane's Hugo v Tap In - Jane's Last Kaj Widell Dan Gustavsson 1.16,0a 2640 652
8 d Augustus F. h Going Kronos - Macarena Stefan Söderkvist Helena Burman d11ag 2640 182
5 1 Final Oak h Make it Happen - Cara Bobs Crown Jorma Kontio Henrik Hoffman 1.14,5a 2640 18 100 000
3 2 B.B.Tigger h Going Kronos - Tigger Björn Goop Björn Goop 1.14,6a 2640 147 50 000
7 3 Breakbumper h Viking Kronos - Lovely Robert Bergh Robert Bergh 1.14,8a 2640 53 25 000
6 4 Västerbo Fantast h Mr Pine Chip - Fassia L.B. Kajsa Frick Kajsa Frick 1.14,9a 2640 595 15 000
10 5 Gimeheaven Sisu h From Above - Windsun Gimecredit Ville Karhulahti Petri Salmela 1.14,9a 2640 949 10 000
4 6 Screen Height h Scarlet Knight - Rose the Goal Johnny Takter Stefan Melander 1.14,9a 2640 126 6 000
8 0 Darren Boko v Going Kronos - Lovely Kemp Markus B Svedberg Markus B Svedberg 1.14,9a 2640 143
9 0 Random Shot h Going Kronos - Going Crazy Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.16,1a 2640 53
11 0 Nelson C.D. h Scarlet Knight - Hispania Jan-Åke Hoas Jan-Åke Hoas 1.16,2a 2640 875
2 d Rolex h Going Kronos - Oaklea Omega Erik Adielsson Svante Båth duag 2640 263
1 d Diamonds of Gold h Pine Chip - Trace of Gold Ulf Ohlsson Timo Nurmos duag 2640 304
10 1 Amazing Man h Ken Warkentin - Fayette Broline Veijo Heiskanen Veijo Heiskanen 1.13,5a 2640 101 100 000
5 2 Boys Going In h Going Kronos - Namura Johnny Takter Fredrik Persson 1.14,0a 2640 21 50 000
6 3 Djali Boko h Ready Cash - Lucky Lavec Per Nordström Per Nordström 1.14,1a 2640 41 25 000
2 4 Linus Wibb h From Above - Carisma Wibb Thomas Uhrberg Ulf Stenströmer 1.14,8a 2640 403 15 000
11 5 Digital Archive h Super Photo Kosmos - Quacelle Ulf Ohlsson Stefan Melander 1.14,9a 2640 697 10 000
3 6 Ima Tornado h Varenne - Ima Tsarina Peter M Andersson Thomas Lönn 1.15,1a 2640 664 6 000
12 0 Mad Neo h Gigant Neo - Mad Madame Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.15,8a 2640 87
4 0 Emil Tuffing h Mythical Lindy - Trava Tuffing Jorma Kontio Kai K Luomala 1.16,1a 2640 509
1 0 Global Power h Dream Vacation - Global Geisha Mattias Djuse Anna Forssell 1.16,5a 2640 558
7 0 Jula in Focus h Love You - Jula Nettan Björn Goop Björn Goop uag 2640 141
8 0 Leif h Ken Warkentin - Nova Lavec Erik Adielsson Svante Båth uag 2640 336
9 d Vernin Starlight h Dream Vacation - Trinity Starlight Örjan Kihlström Stefan Hultman d9ag 2640 69
Solvalla Svenskt Travkriterium, uttagning 2012-09-16
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
9 1 El Mago Pellini h Chocolatier - My Intuition Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.14,2a 2640 136 100 000
5 2 Casanova Boko h Flirtin Man - Exciting Kronos Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,3a 2640 34 50 000
2 3 Quid Pro Quo h Yankee Glide - Hostage Ulf Ohlsson Svante Båth 1.14,4a 2640 16 25 000
1 4 Kemas Magic h Kadabra - Gold Dust Thomas Uhrberg Thomas Uhrberg 1.14,6a 2640 301 15 000
10 5 High Stage h Scarlet Knight - Elma Jet Örjan Kihlström Stefan Melander 1.14,9a 2640 378 10 000
4 6 Västerbo PayMyDay h Credit Winner - Västerbo Daylight Roger Malmqvist Roger Malmqvist 1.15,2a 2640 122 6 000
8 0 Nemo Töll h Muscle Memory - Linda Brodda Torbjörn Jansson Miia Hakkarainen 1.15,3a 2640 1001
7 0 Fall Star Tooma h Allstar Hall - Nilema Song Carl-Erik Lindblom Jan Nordin 1.16,0a 2640 1015
6 0 Charlie Palema h Gidde Palema - Frosts Dime Åke Svanstedt Åke Svanstedt ua 2640 184
3 0 Fuzz v Up Front Larry - The Fairy Girl Tommy Hanné Tommy Hanné uag 2640 1155
12 d Che Boko h Conway Hall - Ouzo Boko Claes Sjöström Claes Sjöström d8ag 2640 408
11 d Lyckans Hansolars h Super Light - Monas Maradonna Erik Adielsson Stefan Arvidsson duag 2640 734
9 1 Chelsea Boko h Chocolatier - Kelsea Boko Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,1a 2640 25 100 000
10 2 Herbie Ås h Here Comes Herbie - Perla d'Hilly Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.14,7a 2640 99 50 000
7 3 Mellby Apollo h From Above - Mellby Rubin Per Lennartsson Per Lennartsson 1.14,7a 2640 26 25 000
1 4 Rafael Blågul v Gigant Neo - Ulla Blågul Robert Bergh Robert Bergh 1.14,7a 2640 664 15 000
2 5 Pine Cool h Pine Chip - Lindys Cool Örjan Kihlström Stefan Melander 1.14,7a 2640 85 10 000
8 6 Barracuda River h Express It - Just About Enough Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.14,8a 2640 651 6 000
11 0 O.P.'s Flirt h Flirtin Man - Jobi Nhorse Ulf Eriksson Nils Pihlström 1.15,0a 2640 302
3 0 Molle C.D. h Scarlet Knight - Not in a Million Kaj Widell Sölve Bäck 1.15,1a 2640 74
5 0 Bodyline h Juliano Star - Just Say The Word Björn Röcklinger Björn Röcklinger 1.15,2a 2640 449
12 0 Hunters Hero h Dream Vacation - Makrill Peter G Norman Glen Norman ua 2640 1797
4 0 Ipod h Viking Kronos - Matina Ås Olle Goop Björn Goop uag 2640 399
6 d Rocket Zet h Muscles Yankee - Hefty Zet Daniel Redén Daniel Redén d10ag 2640 660
9 1 Tell Me No Lies h Offshore Dream - B.Glorious Håkan Skoglund Håkan Skoglund 1.15,5a 2640 39 100 000
1 2 Santiago Wibb v From Above - Ticky Boo Stefan Persson Stefan Persson 1.15,5a 2640 189 50 000
2 3 Falcon Håleryd h Varenne - Falnos Bellona Fredrik Persson Fredrik Persson 1.15,6a 2640 241 25 000
3 4 Mynta Broline h Quite Easy - Flame Danzr Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.15,7a 2640 337 15 000
10 5 Main Danger h Super Arnie - Gamma d'Asolo Jorma Kontio Erik Svensson 1.15,8a 2640 817 10 000
6 6 O.P.Q.C. v Classic Photo - Grappa Q.C. Ulf Ohlsson Markus B Svedberg 1.15,9a 2640 60 6 000
7 0 Julle h Juliano Star - Miss Pilaar Erik Adielsson Stig H Johansson 1.16,0a 2640 25
8 0 Romeo Amok h Orlando Vici - Symfoni Amok Carl-Erik Lindblom Sten O Jansson 1.16,3a 2640 69
11 0 Maximera h Fill V - Fox Valley Belagio Johan Untersteiner Roger Walmann 1.16,7a 2640 133
12 0 Dante le Soleil h Spotlite Lobell - Miss Sinkadus Jennifer Tillman Stefan P Pettersson 1.18,9ag 2640 859
4 d Digital Motion h Super Photo Kosmos - Scarlet's Sun Örjan Kihlström Stefan Melander d10ag 2640 137
5 str Move that Face h Viking Kronos - Muscles McNuggets
2 1 Skogans Avec h Enjoy Lavec - Skogans Victoria Fredrik Persson Fredrik Persson 1.15,0a 2640 42 100 000
12 2 Licence Holder h Scarlet Knight - Twisterella Per Lennartsson Stefan Melander 1.15,1a 2640 25 50 000
8 3 Lillen Sisu h Dream Vacation - Ava Hall Erik Adielsson Petri Salmela 1.15,2a 2640 56 25 000
1 4 Jethro Tull h Super Arnie - Tiffany Label Ove A Lindqvist Per-Gunnar Johansson 1.15,2a 2640 125 15 000
9 5 H.R.Arn h Super Arnie - La Pensee Örjan Kihlström Roger Walmann 1.15,3a 2640 164 10 000
4 6 Acriter h Gentle Star - Puttan Fri Ulf Eriksson Peter Eriksson 1.15,3a 2640 676 6 000
6 0 Rapide Marke h Daguet Rapide - Pearly Image Stefan Söderkvist Mikael Selin 1.15,6a 2640 89
11 0 M.T.Homer h Varenne - Southwind Sweetbay Carl-Erik Lindblom Jonny Stjernström 1.15,6a 2640 949
10 0 Here to Rock F. h Enjoy Lavec - Hey Face Johnny Takter Anna Forssell 1.16,4ag 2640 208
7 0 Mosaique Face h Classic Photo - Iona L.B. Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.16,5a 2640 229
5 0 Quite Charming h Chocolatier - Most Charming Ulf Ohlsson Svante Båth 1.16,8a 2640 132
3 str Cyrus Boko h Varenne - Kathy Silvio
9 1 Standout h Ganymede - Ebony D.K. Örjan Kihlström Stefan Melander 1.14,4a 2640 14 100 000
5 2 Ballero h Scarlet Knight - Ballerina Hulton Ralf Karlstedt Ralf Karlstedt 1.14,6a 2640 199 50 000
1 3 Ohkotok Goj h Zerberus - Miriam Concrete Torbjörn Jansson Samuel Rehn 1.14,7a 2640 259 25 000
2 4 Porthos Amok h Orlando Vici - Baroness Amok Åke Svanstedt Stefan Melander 1.14,9a 2640 166 15 000
11 5 Satisfied la Marc h Andover Hall - Loving Her Is Easy Svante Ericsson Anna-Karin Rundqvist 1.14,9a 2640 578 10 000
8 6 Tricky Track h Adams Hall - Fancy Trick Hans-Owe Sundberg Hans-Owe Sundberg 1.15,0ag 2640 135 6 000
6 0 Queen's Delight h Varenne - Dimbula Olle Goop Björn Goop 1.15,4a 2640 430
3 0 Capitano Boko h Varenne - Vonda Boko Claes Sjöström Claes Sjöström 1.16,6a 2640 1297
4 0 Bubba Sting h Orlando Vici - Holy Cow Robert Bergh Robert Bergh uag 2640 72
7 d Time Machine h Super Arnie - Union Highness Jörgen Westholm Jörgen Westholm d6ag 2640 316
10 d Viking America h Viking Kronos - Berta's Crown Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini d9ag 2640 174
12 d Velociraptor h Daguet Rapide - Unique Håleryd Johnny Takter Tomas Malmqvist d10ag 2640 212
7 1 Increased Workload h Scarlet Knight - My Darling Stefan Melander Stefan Melander 1.15,1a 2640 14 100 000
2 2 Val d'Amour h Love You - Lizzie Kemp Erik Berglöf Erik Berglöf 1.15,4a 2640 246 50 000
8 3 Quirire h Viking Kronos - Ourasine Erik Adielsson Stig H Johansson 1.15,5a 2640 679 25 000
9 4 Perfection Pellini h Lindy Lane - Royal Lindy Thomas Uhrberg Thomas Uhrberg 1.15,6a 2640 570 15 000
10 5 Arnie Ken h Super Arnie - Belinda Ken Torbjörn Jansson Torbjörn Jansson 1.15,8a 2640 1184 10 000
4 6 Codebreaker h Donato Hanover - Holleypop Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.16,0ag 2640 137 6 000
12 0 Ridgehead Huricane h Love You - Vandita Jarno Koskela Heikki Matias Koskela 1.16,1a 2640 603
11 0 Coriano Ås h Conway Hall - Karisma Ås Ulf Ohlsson Svante Båth 1.16,1a 2640 496
3 0 Razzo Rosso Doc h Super Photo Kosmos - Desailly Örjan Kihlström Anders Wallin 1.16,3a 2640 322
1 0 Pirate d'Inverne h Flirtin Man - Marianne Crown Per Linderoth Stefan Arvidsson 1.16,5a 2640 1609
6 0 Ed Rapide h Daguet Rapide - In Shape Olle Goop Björn Goop 1.17,1a 2640 208
5 d Dreams Take Time h Andover Andover - B.My Honey Joakim Lövgren Joakim Lövgren d11ag 2640 37
Solvalla Svenskt Travkriterium, uttagning 2011-09-21
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
4 1 Bon Frecia h Steinlager - Fabiola Safir Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,2a 2640 95 100 000
6 2 Donttellmewhattodo h Offshore Dream - Possesive Lilly Örjan Kihlström Jim Oscarsson 1.15,3a 2640 112 50 000
8 3 Stepping Memory h Fast Photo - Pinched for Money Erik Adielsson Niclas Torstemo 1.15,4a 2640 186 25 000
9 4 Fritiof Piraten h Andover Hall - Jungle Belle Kajsa Frick Susanne Richter 1.15,4a 2640 52 15 000
7 5 Banker Brodde v Banker Hall - Borga Elegant Tomas Pettersson Tomas Pettersson 1.15,4a 2640 856 10 000
3 6 Let's Go Face h Viking Kronos - Be Wild Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.15,5a 2640 90 6 000
1 0 Tresor d'Inverne h Orlando Vici - Supreme d'Inverne Robert Bergh Robert Bergh 1.15,5a 2640 468
10 0 Milan Töll h San Pellegrino - Amanda Rubino Bo Eklöf Thomas Åhlund 1.15,9a 2640 613
12 0 Lazer Broline h Pine Chip - Starlight Johnny Takter Lutfi Kolgjini 1.16,0a 2640 77
11 0 Kevin Sisu h Pearsall Hanover - Klara Sisu Björn Goop Petri Salmela 1.16,1a 2640 618
2 0 Matrix Revolution h Mr Pine Chip - Regina Sund Troels Andersen Troels Andersen 1.17,0ag 2640 253
5 0 Go Green Pellini h Love You - Sparkling Pellini Ulf Ohlsson Svante Båth ua 2640 21
12 1 Pato h Orlando Vici - She's My Pie Peter Ingves Petri Puro 1.15,8a 2640 31 100 000
11 2 Angelo h Angus Hall - Sweet Cindy Ulf Ohlsson Timo Nurmos 1.15,8a 2640 41 50 000
7 3 Each Life h Kazire de Guez - Tangee Boko Robert Bergh Robert Bergh 1.16,0a 2640 648 25 000
8 4 Oregon Trail h Offshore Dream - Larissa Ås Per Lennartsson Per Lennartsson 1.16,1a 2640 131 15 000
1 5 Worthwhile Pellini h Credit Winner - Garnelia Angus Thomas Uhrberg Thomas Uhrberg 1.16,2a 2640 118 10 000
5 6 Cash Dot h Muscle Memory - Maxi Girlfriend Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.16,4a 2640 175 6 000
10 0 Nougat Ås h Striking Sahbra - Noblesse Ås Björn Goop Björn Goop 1.16,5a 2640 245
4 0 Rapide du Pommeau h General du Pommeau - My Heaven Kaj Widell Erik Hållén 1.16,8a 2640 620
3 0 David Sisu h Lindy Lane - Keystone Delicious Jorma Kontio Petri Salmela 1.17,5a 2640 25
9 0 Vernon Ås h Mr Lavec - Happy Year Peter Eriksson Peter Eriksson 1.18,0ag 2640 1115
2 str Alfas Domino h Rite On Line - Zelda
6 str Search Launcher h Gallant Baron - Yankee Delight
10 1 Stormysky h Andover Hall - Not a Spacecase Erik Adielsson Stig H Johansson 1.15,6a 2640 34 100 000
1 2 New Royalty h Orlando Vici - New Look Staro Per Lennartsson Per Lennartsson 1.15,7a 2640 326 50 000
8 3 Herbie Sisu h Here Comes Herbie - Keystone Bluejay Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,8a 2640 746 25 000
9 4 Labero Broline h Pine Chip - Armbro Natural Ulf Ohlsson Svante Båth 1.15,8a 2640 24 15 000
6 5 Made at Home h Sheridan Hanover - Ombra Girl Jan Norberg Anders Stenman 1.16,2a 2640 230 10 000
4 6 Bazire Brodde h Offshore Dream - Biota Thomas Uhrberg Thomas Uhrberg 1.16,3a 2640 150 6 000
11 0 Candor Hall h Adams Hall - Ava Crown Johan Untersteiner Roger Walmann 1.16,3a 2640 119
12 0 Crude Launcher h Gallant Baron - Royal Chip Carl-Erik Lindblom Carlos Söderström 1.16,3a 2640 676
3 0 Mellby Vargtass v Viking Kronos - Paula Fredrik Persson Fredrik Persson 1.17,2a 2640 103
7 0 Global Nature h Ganymede - Meadowbranch Nelly Robert Bergh Robert Bergh ua 2640 967
5 d You Two h Viking Kronos - Euro Sund Örjan Kihlström Stefan Hultman d3ag 2640 50
2 str Foolish Beat v Pine Chip - Tra La La
12 1 Perfectly Enough h Express It - Just About Enough Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.15,6a 2640 28 100 000
10 2 On Track Piraten v Kool du Caux - Monrovia Erik Adielsson Hans R Strömberg 1.15,8a 2640 21 50 000
1 3 Kalle v Smok'n Lantern - Burning Desire Dagfinn Aarum Dagfinn Aarum 1.16,1a 2640 155 25 000
8 4 Fight on Line v Rite On Line - Premiere Lindy Johan Untersteiner Roger Walmann 1.16,3a 2640 55 15 000
6 5 Mellby Vagabond v Scarlet Knight - Sparris Jorma Kontio Timo Nurmos 1.16,9ag 2640 235 10 000
9 6 Bitabs Celeber h S.J.'s Photo - Judy Tim Kjell Wallin Kjell Wallin 1.16,9ag 2640 630 6 000
2 0 Tunney Gene v Smok'n Lantern - Harmoni Gene Ulf Eriksson Thomas Åhlund 1.17,1a 2640 1069
4 0 Ninepoints Charlie h Scarlet Knight - Lucky Kelly Jörgen Westholm Jörgen Westholm 1.17,2a 2640 1287
11 0 Hermes Laday v Lindy Lane - Katanga Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.17,4ag 2640 230
3 0 Jimi el Bombo h Banker Hall - Timber Marie Roger Malmqvist Roger Malmqvist 1.17,7a 2640 323
7 0 Infrared h Scarlet Knight - Donna Catch Marcus M Melander Mikael P Melander 1.18,9ag 2640 364
5 d This Life v Offshore Dream - Viktoria Scoop Robert Bergh Robert Bergh duag 2640 812
4 1 M.T.Golden Boy v Viking Kronos - Mystical Michelle Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.16,0a 2640 17 100 000
5 2 Prawns h Viking Kronos - Gambari Johan Untersteiner Roger Walmann 1.16,4a 2640 33 50 000
7 3 Front Life v Coktail Jet - Cosmo Blitz Robert Bergh Robert Bergh 1.16,4a 2640 511 25 000
11 4 Split the Bill h Express It - Quantas Alma Erik Adielsson Jim Oscarsson 1.16,4a 2640 336 15 000
10 5 Vulcan Brick h Muscles Yankee - Minerva Brick Jorma Kontio Timo Nurmos 1.16,7a 2640 58 10 000
6 6 M.T.Globetrotter v Ken Warkentin - Last Promise Peter G Norman Glen Norman 1.16,7ag 2640 306 6 000
8 0 Scarlet Gold h Scarlet Knight - Golden Pia Örjan Kihlström Stefan Melander 1.16,7a 2640 226
2 0 George Sånna h Gentle Star - Iranian Caviar Stefan Söderkvist Jan Hellstedt 1.16,9a 2640 375
12 0 Exotic Tooma v Like A Prayer - Nilema Exotic Torbjörn Jansson Jan Nordin 1.17,1a 2640 823
1 0 Eros Tooma h Diamond Way - Atas Nice Girl L. Jennifer Tillman Henrik Larsson 1.18,0a 2640 197
9 0 White Eye Photo h Fast Photo - Global Ivory Daniel Olsson Erik Svensson ua 2640 1021
3 str Like Magic Face h Viking Kronos - Irina Scardrie
4 1 Fredrik Laday v Lindy Lane - Mere of Matchtown Henrik Svensson Henrik Svensson 1.15,9a 2640 50 100 000
10 2 Global Noble h Rite On Line - Kyanite Jorma Kontio Anna Forssell 1.15,9a 2640 80 50 000
9 3 Lovelock h Viking Kronos - Madam Sierra Björn Goop Björn Goop 1.16,0a 2640 32 25 000
1 4 Bulldozer h Cantab Hall - Tess Omega Stefan Söderkvist Kari Lähdekorpi 1.16,1a 2640 492 15 000
6 5 Allaballakaitoz h Credit Winner - Southwind Sweetbay Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.16,3a 2640 119 10 000
11 6 Laurentius Romeo v Mr Pine Chip - Lystra Topline Hans-Owe Sundberg Hans-Owe Sundberg 1.16,5a 2640 284 6 000
5 0 Obama Gel h Mr Pine Chip - Com Nina Torbjörn Jansson Mikael Selin 1.16,5a 2640 397
8 0 Lava Broline h Lindy Lane - Flame Danzr Tom Horpestad Tom Horpestad 1.16,6a 2640 605
12 0 Showtime F. h Viking Kronos - Jula Skara Johnny Takter Helena Burman 1.17,0a 2640 27
2 0 Forrest Brodde v From Above - F.A.Sierra Robert Bergh Robert Bergh 1.18,2a 2640 328
7 0 Charlie Sisu h Opus Viervil - Celtic Charm Erik Adielsson Per Engblom 1.18,7a 2640 614
3 d Manalapan h Kadabra - Garbo Tilly Örjan Kihlström Raoul Engblom d10ag 2640 287
Solvalla Svenskt Travkriterium, uttagning 2010-09-22
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
3 1 Raja Mirchi h Viking Kronos - Dame Lavec Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.14,7a 2640 14 100 000
1 2 Perfekt h Rite On Line - Nevella Fredrik Pedersen Fredrik Pedersen 1.14,7a 2640 402 50 000
9 3 Ikaros Night h Ride the Night - Melodic Hackstable Erik Adielsson Stig H Johansson 1.14,9a 2640 762 25 000
4 4 Flash Dreamcatcher h Fast Photo - Carina's Dream Daniel Olsson Patrik Karlsson 1.15,0a 2640 123 14 000
2 5 Pine Alone v Pine Chip - Equita Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.15,2a 2640 705 8 000
5 6 Gitano h Fräkke Frederik - Pride Rosina Stefan Persson Stefan Persson 1.15,5ag 2640 37 6 000
10 0 Friction h Scarlet Knight - Hermit Lady Björn Goop Stefan Melander 1.16,1a 2640 122
7 0 Daro Later h Cantab Hall - Diva Later Ulf Ohlsson Timo Nurmos 1.17,7a 2640 610
11 0 Dragon Tooma h Tom Ridge - Falnos Gaiety Fredrik B Larsson Henrik Larsson 1.18,5a 2640 769
6 d Velten Ovambo h Windsong's Legacy - Jungle Belle Örjan Kihlström Stefan Hultman d6ag 2640 305
8 d Twilight Ås h Conway Hall - Gardeni a Ås Torbjörn Jansson Svante Båth d9ag 2640 855
1 1 Jackpot Brodde h Goetmals Wood - Jaqueline Brodda Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,6a 2640 91 100 000
10 2 Västerbo Face It v Kiss Francais - Kristel Ås Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.15,7a 2640 62 50 000
4 3 Wariner h Cromwell - Winnie Way Robert Bergh Robert Bergh 1.15,7a 2640 33 25 000
2 4 Aristocat Boko h From Above - Big Blue Kitten Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.16,4a 2640 446 14 000
7 5 Growup v Pearsall Hanover - Royal Magic Torbjörn Jansson Christer Nyström 1.16,5a 2640 61 8 000
3 6 Dunder Håleryd v Ken Warkentin - Stella Håleryd Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.16,6a 2640 50 6 000
8 0 Hamras One More h Supergill - Kimberly Lobell Christel Berntsson Mikael Selin 1.16,2a 2640 1115
5 0 Kalypso Face h Viking Kronos - Other Creek Ulf Ohlsson Svante Båth distag 2640 198
6 0 Famous Fayline v From Above - Dream Fayline Erik Adielsson Stig H Johansson uag 2640 57
9 d Super Thirst h Super Arnie - Processa Björn Goop Per Engblom duag 2640 151
11 1 Kadett C.D. h Scarlet Knight - Kiss of Life Robert Bergh Robert Bergh 1.15,5a 2640 27 100 000
6 2 Head Line v Rite On Line - Fanopoli I.T. Fredrik Pedersen Fredrik Pedersen 1.15,5a 2640 1227 50 000
1 3 Global Manhattan h Love You - Devilish Yankee Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,7ag 2640 39 25 000
2 4 Windsong's Sisu h Windsong's Legacy - Super Susan Marie Torbjörn Jansson Kristian Lindberg 1.15,7a 2640 172 14 000
7 5 Huge Star v Juliano Star - Huge Goal Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.15,7a 2640 386 8 000
5 6 V.N.Rasmus h Goetmals Wood - Mea Savoy Ville Karhulahti Rainer Björkroth 1.15,9ag 2640 112 6 000
4 0 Tryptofan Håleryd h Ganymede - Caphial Björn Goop Marcus Lindgren 1.16,0a 2640 30
9 0 Tom Viking h Viking Kronos - Toms Rose Erik Adielsson Stig H Johansson 1.16,4a 2640 961
3 0 Rock Me v Rotation - Gittan Palema Daniel Olsson Mimmi Elfstrand 1.17,7ag 2640 314
8 0 Blueberrysky v Goetmals Wood - Fraise Örjan Kihlström Kari Lähdekorpi uag 2640 1026
10 0 Conrads Fredrik v Credit Winner - Ahmeida Ulf Ohlsson Svante Båth ua 2640 141
5 1 One too Many h Viking Kronos - Bourbon Eyes Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.15,2a 2640 17 100 000
4 2 Kaffir Face v Dahir de Prelong - Elegance O.K. Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.15,3a 2640 73 50 000
3 3 Octopus h Yankee Glide - Decapode Erik Adielsson Stig H Johansson 1.15,6a Mare 475 25 000
7 4 Amour Rapide h Love You - Vouge Per Lennartsson Johan Lejon 1.15,7a 2640 60 14 000
11 5 Francais du Gull h Jag de Bellouet - Tantiem Gull Erik Lindegren Erik Lindegren 1.15,7a 2640 1022 8 000
1 6 Mr Picolit h Scarlet Knight - Good Enough Björn Goop Olle Goop 1.15,8a 2640 77 6 000
2 0 Ed You v Love You - Lancia Brick Bo Eklöf Olle Carlsson 1.15,8a 2640 169
9 0 Staro Evergreen h Credit Winner - Fiona San Jim Oscarsson Jim Oscarsson 1.16,3a 2640 493
10 0 Utility Bus h Scarlet Knight - Eclat Bi Stefan Melander Stefan Melander 1.16,9ag 2640 709
6 0 Leclerc v Jag de Bellouet - Tootsie Boko Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.17,2ag 2640 101
8 0 Mellby Uppercut v Goetmals Wood - Giannina Mia Jorma Kontio Timo Nurmos 1.18,7ag 2640 647
1 1 Atlas Boko h Viking Kronos - Lucina du Goutier Ulf Ohlsson Timo Nurmos 1.16,1a 2640 68 100 000
9 2 Tryptophan Ås h Conway Hall - Delight Ås Björn Goop Marcus Lindgren 1.16,2a 2640 30 50 000
5 3 Oh Yeah h Jag de Bellouet - Eye Candy Peter Eriksson Peter Eriksson 1.16,2a 2640 76 25 000
10 4 Update h Gigant Neo - Barbados Hanover Örjan Kihlström Stefan Melander 1.16,3a 2640 28 14 000
2 5 Kaiser Broline h Ken Warkentin - Female Victory Erik Adielsson Stig H Johansson 1.16,5a 2640 189 8 000
6 0 Pascal Zet v Fakir Lavec - Blue Zet Per Lennartsson Daniel Redén 1.16,5a 2640 632 6 000
7 0 Burning Line Gral h Pearsall Hanover - Felizia Gral Anders Svanstedt Christer Wännström uag 2640 628
3 d Aleksej h Tsar d'Inverne - Tornade Robert Bergh Robert Bergh duag 2640 47
4 str Campbell Ås h Malabar Man - Final Ås
8 str Kouros Broline h Credit Winner - Warrawee Anken
8 1 Deuxieme Picsous h In Love With You - Carmela Strömline Johnny Takter Johan Lejon 1.15,5a 2640 35 100 000
1 2 Aga Khan Boko h Viking Kronos - Quicksilver Lobell Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,5a 2640 22 50 000
3 3 Holy Smoke h From Above - Marianne Laday Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.15,6a 2640 395 25 000
5 4 Classic Man h Classic Photo - Harpy Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.15,9a 2640 54 14 000
9 5 Onroad h Tsar d'Inverne - Hummingbird Ulf Ohlsson Lars Wikström 1.17,9a 2640 722 8 000
11 d Beau Mec h Jag de Bellouet - Extreme Lady Björn Goop Timo Nurmos d1ag 2640 233
6 d Haraldinho v Scarlet Knight - Havannas Julia Per Lennartsson Catarina Lundström d6ag 2640 393
7 d Dark Lane v Super Arnie - Cim Nova Johan Untersteiner Roger Walmann d8ag 2640 1237
4 d Orecchietti h From Above - Canneloni Örjan Kihlström Stefan Hultman duag 2640 55
2 d Top Dreamcatcher h Windsong's Legacy - Tough Lassie Erik Adielsson Niklas Robertsson duag 2640 251
10 str Jullex Dante h Civil Action - Racy Hornline
Solvalla Svenskt Travkriterium, uttagning 2009-09-23
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
5 1 Red Hot Dynamite h Enjoy Lavec - Sopran Sund Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,0a 2640 10 100 000
9 2 Castor Race h Super Arnie - Penny Race Leif Witasp Leif Witasp 1.15,1a 2640 145 50 000
1 3 Zorro Photo h S J's Photo - Zarrasotha Thomas Uhrberg Thomas Uhrberg 1.15,3a 2640 345 25 000
2 4 Ultradidact F. v Viking Kronos - Ultra Broline Johnny Takter Helena Burman 1.15,4a 2640 572 14 000
6 5 Hell of a Kemp h Conway Hall - One Iron Mistress Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.15,5a 2640 455 8 000
4 6 First Jag h Jag de Bellouet - First Kiss Erik Adielsson Stig H Johansson 1.15,6a 2640 165 6 000
7 0 Jagger Broline v Pine Chip - Rapide H. Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.15,7a 2640 299
3 0 Gills Abbe h From Above - Aros Tinna Björn Goop Kari Lähdekorpi 1.16,0a 2640 144
8 0 Mille Degato h Alf Palema - Touch Me Later Staffan Nilsson Staffan Nilsson 1.16,1a 2640 939
10 0 Absolut Young h Lindy Lane - Pine Patch Örjan Kihlström Roger Walmann 1.16,2a 2640 653
5 1 Oracle h Ganymede - Ebony D.K. Örjan Kihlström Stefan Melander 1.16,7a 2640 28 100 000
4 2 Twist Life h Coktail Jet - Cosmo Blitz Johnny Takter Robert Bergh 1.16,8a 2640 189 50 000
9 3 Leonas Yannic h Credit Winner - Ylva Brodda Björn Goop Olle Goop 1.16,9a 2640 22 25 000
7 4 Classic Knight h Scarlet Knight - Miss Supreme Hans-Owe Sundberg Ove Hultman 1.17,0a 2640 1787 14 000
1 5 Enzo Wibb h Viking Kronos - Ticky Boo Leif Witasp Leif Witasp 1.17,0a 2640 408 8 000
6 6 Powee E. h Power to Charm - Cuvee E. Åke Svanstedt Per Engblom 1.17,2a 2640 116 6 000
10 0 Lexus P.S. h Luxury Ås - P.S.Linnea Per Lennartsson Svante Båth 1.17,5ag 2640 961
3 0 Pronto Ribb h Spotlite Lobell - Goddess of Earth Jorma Kontio Timo Nurmos 1.17,7a 2640 81
2 0 Lingesbo Chippen h Super Arnie - Linges Chinchilla Erik Adielsson Stig H Johansson uag 2640 78
8 0 Centenary Tooma h Diamond Way - Greenback Lobell Thomas Uhrberg Kari Lähdekorpi uag 2640 546
2 1 Capello Bob h Trade Balance - Yroflickan Örjan Kihlström Joakim Wallin 1.16,3a 2640 91 100 000
7 2 Caddie Eagle h Fast Photo - Kramer Chick Torbjörn Jansson Torbjörn Jansson 1.16,4a 2640 76 50 000
3 3 Global Lawbreaker h Coktail Jet - U.S.Secret Valley Roger Malmqvist Roger Malmqvist 1.16,4a 2640 27 25 000
8 4 Copy Tooma h Windsong's Legacy - Impala Ås Björn Goop Timo Nurmos 1.16,7a 2640 42 14 000
5 5 Greenhill's Bobby h Lindy Lane - Miss Crazy Lady Jim Frick Stefan Melander 1.16,8a 2640 579 8 000
4 6 Lotus Elan h Super Arnie - Lotusanne Erik Adielsson Stig H Johansson 1.16,8a 2640 84 6 000
10 0 Nandu h Viking Kronos - Rydens Randy Per Linderoth Per Linderoth 1.16,8a 2640 584
6 0 Global Leader h Coktail Jet - Norwegian Beauty Ulf Ohlsson Svante Båth 1.17,0a 2640 128
9 0 Dr Dreamcatcher h Cantab Hall - Miss A.D.Probe Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.17,4a 2640 62
1 0 Ekebys Elvis v His Majesty - Champion Dream Hans-Owe Sundberg Tommy Hanné distag 2640 512
3 1 Denver Ås h Kadabra - Nilema Exotic Örjan Kihlström Roger Walmann 1.16,8a 2640 74 100 000
7 2 Juggle Face h Viking Kronos - Rakel Sund Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.16,8a 2640 22 50 000
8 3 Yoggi Hornline h Gentle Star - L.A.Sophie Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.16,9a 2640 159 25 000
5 4 Kalle Quivivra v Victory Abroad - Västerbo Queridami Jim Oscarsson Jim Oscarsson 1.17,0a 2640 455 14 000
10 5 Windshear h Scarlet Knight - So Long Farewell Åke Svanstedt Stefan Melander 1.17,2a 2640 35 8 000
2 6 Nicholas Frontline h Turbo Thrust - Ava Corleone Jenni H Åsberg Anders Lindström 1.17,2a 2640 234 6 000
1 0 Klondike B.B. h Dream Vacation - Super Sleek Torbjörn Jansson Tommy Hanné 1.17,2a 2640 84
6 0 Ocean Turbo h Turbo Thrust - Misery Erik Adielsson Stig H Johansson 1.17,3a 2640 405
9 0 Staro Dynamite v Windsong's Legacy - Handbag Björn Goop Timo Nurmos 1.17,4a 2640 144
4 0 Zakeus h Rite On Line - Josefine Countach Anton Eriksson Anton Eriksson 1.18,2a 2640 181
3 1 G.H.Nemo h Scarlet Knight - Nancy Ås Jörgen Westholm Maria C Karlsson 1.16,3a 2640 87 100 000
5 2 Tipsy King h Dexter Frontline - Kindly Regards Kaj Widell Patrik O Sundberg 1.16,5a 2640 364 50 000
8 3 Schwerin Boko v Pearsall Hanover - Opera Hanover Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.16,5a 2640 131 25 000
9 4 Nose Out h Scarlet Knight - Baltic Tara Stefan Melander Stefan Melander 1.16,6a 2640 860 14 000
4 5 Hot Southwind h Rite On Line - Innovative Kemp Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.16,7ag 2640 29 8 000
7 6 Jameson Broline h Pine Chip - Bourbon St Hall Per Lennartsson Per Lennartsson 1.16,9a 2640 274 6 000
2 0 Vincent du Ling h Jag de Bellouet - Volita du Ling Björn Goop Timo Nurmos 1.16,9ag 2640 34
10 0 Persos on Line v Rite On Line - Persos Isabella Hans R Strömberg Hans R Strömberg 1.17,2a 2640 1059
1 d No Big Deal h Viking Kronos - Dedicated Örjan Kihlström Stefan Hultman d6ag 2640 59
6 d Mon Cheval h Rite On Line - Baronesse de Lex Daniel Olsson Patrik Karlsson d10ag 2640 54
8 1 Alvena Pele h Dream Vacation - Oli Roy Per Lennartsson Per Lennartsson 1.16,2a 2640 32 100 000
6 2 Nonstop h Striking Sahbra - Drive Through Torbjörn Jansson Susanne Richter 1.16,3a 2640 119 50 000
2 3 Zidane Boshoeve h Diamond Way - Ocarine Boshoeve Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.16,3a 2640 35 25 000
1 4 Digital Render v Super Photo Kosmos - Prima Åke Svanstedt Stefan Melander 1.16,4a 2640 155 14 000
4 5 Sammarco v Enjoy Lavec - Tropic Heat Erik Adielsson Kari Lähdekorpi 1.16,5a 2640 77 8 000
3 6 Jealous Broline h Yankee Glide - Hoof Hugs Thomas Uhrberg Thomas Uhrberg 1.16,7a 2640 66 6 000
10 0 Center Run h Center Field - Hipper Dipper Run Jorma Kontio Timo Nurmos 1.16,8a 2640 594
9 0 Turbo Viking h Turbo Sund - Västerbo Etiquette Leif Witasp Leif Witasp 1.17,2a 2640 56
5 d Ceasar Tooma h Windsong's Legacy - Atas Sweet L. Örjan Kihlström Roger Walmann d9ag 2640 255
7 str Dodge Caliber h Tom Ridge - Dame Edith Hanover
Solvalla Svenskt Travkriterium, uttagning 2008-09-24
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
11 1 Micro Mesh h Viking Kronos - Gambari Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.16,7a 2640 24 100 000
5 2 Brutus Sund h Muscles Yankee - Heaven Can Wait Jorma Kontio Petri Salmela 1.17,0a 2640 79 50 000
2 3 Nottingham h Varenne - Carmencita Kemp Jörgen Sjunnesson Stefan Hultman 1.17,1a 2640 505 25 000
6 4 Inter Tilly h Super Arnie - Verna Tilly Johnny Takter Glen Norman 1.17,2a 2640 1338 14 000
7 5 Västerbo Maestro h Credit Winner - Västerbo Mi Amiga Johan Untersteiner Roger Walmann 1.17,2a 2640 941 8 000
4 6 Le Vent A Change h Revenue - Tornade Per Lennartsson Robert Bergh 1.17,5ag 2640 703 6 000
10 0 Mellby Sambuca v From Above - Jolly Holiday Lennart Forsgren Mats Rånlund 1.17,6a 2640 1203
9 0 Mount Ås h Lindy Lane - Frosts Keepsake Carl-Erik Lindblom Timo Nurmos 1.17,7a 2640 903
3 0 Knockout Rose h Express Ride - Blushing Rose Erik Adielsson Stig H Johansson distag 2640 30
1 d Marshland h From Above - Trapped Örjan Kihlström Stefan Hultman duag 2640 31
8 str Trim h Daguet Rapide - In Shape Olle Goop
2 1 Reven d´Amour h Revenue - Melody d'Amour Fredrik B Larsson Henrik Larsson 1.15,8a 2640 11 100 000
4 2 Herr Ratzeputz h Love You - Celebrate Jorma Kontio Timo Nurmos 1.15,9a 2640 83 50 000
1 3 Modern Dance h From Above - Tapdancer Claes Sjöström Ove Sjöström 1.15,9a 2640 131 25 000
5 4 Golden Boy Vint h Super Arnie - Wilma Vint Tommy Hanné Tommy Hanné 1.16,0a 2640 589 14 000
6 5 Conway Ås h Conway Hall - Around the Action Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.16,1a 2640 125 8 000
3 6 Barman Crane h Malabar Circle Ås - Ållgis Frelinge Peter Eriksson Peter Eriksson 1.16,4a 2640 654 6 000
11 0 Riccione Ås v Tagliabue - Rimini Ås Johan Untersteiner Roger Walmann 1.16,6a 2640 1033
12 0 Viking Amor h Smok'n Lantern - Promessa Amor Torbjörn Jansson Kent Funhammar 1.17,5a 2640 1541
8 d Revenue J:r h Revenue - Romantic Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini d9ag 2640 424
9 d Multiple Choice h Muscles Yankee - First Choice Örjan Kihlström Stefan Hultman d10ag 2640 277
10 d Staro Colours h Power to Charm - Spader Dam Per Lennartsson Robert Bergh d11ag 2640 543
7 d Glideslope h Scarlet Knight - Joda Lesdelles Åke Svanstedt Stefan Melander d12ag 2640 679
9 1 Merriment h Pine Chip - Giggling Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.15,9a 2640 29 100 000
8 2 Infiniti Broline h Pine Chip - Female Victory Erik Adielsson Stig H Johansson 1.16,0a 2640 107 50 000
6 3 Money Brother h Fast Photo - Darewin Daniel Olsson Jeanette Prah 1.16,0a 2640 113 25 000
2 4 Blue Rock h Viking Kronos - Blue Bahia Håkan Eriksson Håkan Eriksson 1.16,2a 2640 100 14 000
11 5 Ivan Tilly h Super Tilly - Vici Tilly Jorma Kontio Glen Norman 1.16,4a 2640 697 8 000
3 6 I Saw You v Love You - I Saw Molly Åke Lindblom Åke Lindblom 1.16,6a 2640 202 6 000
12 0 De Leone Ås h Self Possessed - Eternal Circle Johan Untersteiner Roger Walmann 1.16,7a 2640 830
1 0 Candy Fantasy h Dream Vacation - Candy Kisses Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.17,0a 2640 23
4 0 Callitri h Silver Pine - Orvieto Hornline Per Lennartsson Per Lennartsson 1.17,0a 2640 1375
10 0 Luringen Palema h Gidde Palema - Maida Vale Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.17,0a 2640 144
5 d Trotteur h Revenue - Västerbo Bracelet Thomas Uhrberg Tomas Malmqvist duag 2640 249
7 d Livi Dida h Diamond Way - How Intensitive Carl-Erik Lindblom Erik Svensson duag 2640 1680
10 1 Maharajah h Viking Kronos - Chili Khan Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.15,2a 2640 10 100 000
2 2 Zippe Chip v Pine Chip - Zippelina Coeur Johnny Takter Kent Knutsson 1.15,5a 2640 71 50 000
5 3 Ikon Tilly h Super Arnie - Ticora Tilly Björn Goop Glen Norman 1.15,6a 2640 574 25 000
8 4 Wood Laday h Credit Winner - Star's Princess Erik Adielsson Erik Fredriksson 1.15,7a 2640 488 14 000
9 5 Victor Safir h Power to Charm - Com Pamina Stefan Söderkvist Hans Adler 1.15,7a 2640 396 8 000
7 6 Grand Southwind h Alf Palema - Jalear Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.15,8a 2640 881 6 000
11 0 Digital Recorder h Super Photo Kosmos - Dr No Jorma Kontio Stefan Melander 1.15,9a 2640 1064
1 0 Rocky Race h Super Arnie - Etoile Race Leif Witasp Leif Witasp 1.16,1a 2640 805
6 0 Fizz de Zeun h Gentle Star - Miss Shibur Robert Bergh Robert Bergh 1.16,2a 2640 185
3 0 Midnight Serenade h Coktail Jet - Grenouille Jörgen Sjunnesson Stefan Hultman 1.17,3a 2640 453
4 d Isak C.D. v Tap In - Syfröken Daniel Olsson Patrik O Sundberg d8ag 2640 364
4 1 Conrads Epilog h Rite On Line - Karenina Lobell Johan Untersteiner Roger Walmann 1.16,1a 2640 66 100 000
2 2 Milliondollarbaby h Viking Kronos - Dedicated Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.16,1a 2640 39 50 000
3 3 Yield Boko h Viking Kronos - Ouzo Boko Björn Goop Timo Nurmos 1.16,3a 2640 14 25 000
8 4 Manna h Viking Kronos - A Gift From Heaven Jörgen Sjunnesson Stefan Hultman 1.16,4a 2640 191 14 000
9 5 Bill Boing h Credit Winner - Euro Doll Torbjörn Jansson Olle Goop 1.16,6a 2640 404 8 000
11 6 Credit Ås h Credit Winner - Happy Year Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.16,6a 2640 460 6 000
10 0 Hunter Brodde h Daguet Rapide - Hawaiian Paka Erik Berglöf Tomas Edman 1.16,7a 2640 705
1 0 Allram A.E. h Scarlet Knight - Queen A.E. Åke Svanstedt Stefan Melander 1.16,7a 2640 252
6 0 Caminetto v Gidde Palema - Shady Lady Erik Adielsson Stig H Johansson 1.16,8a 2640 727
5 0 Lill Arvid h Rite On Line - Universal Harmony Robert Bergh Robert Bergh 1.16,9a 2640 729
7 str Temazinc h Pine Chip - Monas Speranza
2 1 Yanantin Boko v Viking Kronos - Ormonne Boko Jorma Kontio Timo Nurmos 1.14,9a 2640 42 100 000
12 2 Insect Face h Enjoy Lavec - Splendid Sund Johnny Takter Marcus Lindgren 1.15,0a 2640 76 50 000
4 3 Youpie h Jobie Tempest - La Concours Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.15,2a 2640 44 25 000
3 4 Brio v Alf Palema - Clio Martina Jörgen Westholm Jörgen Westholm 1.15,4a 2640 267 14 000
7 5 King Of Flying h Revenue - Too Fat to Fly Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.15,4a 2640 195 8 000
1 6 Wiranas Dream h Dream Vacation - Wirana Girl Thomas Uhrberg Anna Forssell 1.15,6a 2640 54 6 000
9 0 Impuls C.D. v Tap In - Floating Market Daniel Olsson Patrik O Sundberg 1.15,6a 2640 983
6 0 Lamal Jubb h Malabar Circle Ås - Maiden Laukko Robert Bergh Robert Bergh 1.15,6a 2640 39
8 0 Arnie Super Jazz h Super Arnie - Jazzy Lavec Fredrik B Larsson Henrik Larsson 1.16,1a 2640 445
5 0 Anthon Bris h Fast Photo - Mikkwa Bris Jim Frick Jim Frick 1.16,3a 2640 474
11 0 Tapstarter G. h Tap In - Hanna G. Göran Jansson Göran Jansson 1.16,4a 2640 1601
10 0 Malt Whisky v Coktail Jet - Bourbon Eyes Örjan Kihlström Stefan Hultman uag 2640 140