Vincennes  2018-09-23 Prix Georges Dreux € 105 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
1 1 Caduceus des Baux v Mark Speed - Festina des Baux Damien Bonne Marion Hue 1.13,1 2850 47 250
5 2 Vrai Voyou v Gazouillis - Oranginette Adrien Lamy Pierre Emmanuel Mary 1.13,2 2850 26 250
3
3 Anzi des Liards v Look de Star - Nausicaa du Sud Romain Derieux David Bekaert 1.13,2 2850 14 700
10 4 Arlington Dream v Ready Cash - Ialla Clairchamp Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.12,9 2875 8 400
7 5 Ulka des Champs s Offshore Dream - Melissa des Cha Anthony Barrier Gilles Curens 1.13,7 2850 5 250
8 6 Une Serenade s Gazouillis - Moonlight Serenade Eric Raffin Serge Peltier 1.13,7 2850 2 100
2 7 Vittorio de Carly v Quaro - Gamine des Sarts Guillaume Martin Arnaud Desmottes 1.14,6 2850 1 050
4 0 Beau Gamin h Quinoa du Gers - Cadette Jean Yann Ricart Jean Michel Bazire 1.15,6 2850
6 0
Best Of Jets
h Magnificent Rodney - Plume Jets Alexandre Abrivard Jean Michel Baudouin 1.17,2 2850
9 0
Alpha Saltor
h Paris Haufor - Glory d'Ariane Matthieu Abrivard Daniel Bethouart 1.17,3 2850
 Vincennes  2017-09-24 Prix Georges Dreux € 105 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
4 1 Alienor de Godrel s Orlando Vici - Julietta Damien Bonne Franck Anne 1.13,6 2850 47 250
5 2 Ulka des Champs s Offshore Dream - Melissa des Champs Matthieu Abrivard Gilles Curens 1.13,8 2850 26 250
8
3 Tornado Bello h Jag de Bellouet - Enfilade Camille Levesque Thomas Levesque 1.14,0 2875 14 700
6 4 Valse de Reve s Mister President - Nouba Houba Guillaume Martin Alain Roussel 1.14,8 2850 8 400
3 5 Volcan de Bellande v Magnificent Rodney - Etoile de Bellande David Thomain Sebastien Hardy 1.15,2 2850 5 250
2 6
Begum Fromentro
s Meaulnes du Corta - Orminda Francois Lagadeuc Thomas Levesque 1.15,8 2850 2 100
1 7 Vermeer Jarzeen v Oh James - Perle Jarzeenne Anthony Barrier Jean Warin 1.19,2 2850 1 050
7 d Arlington Dream h Ready Cash - Ialla Clairchamp Yoann Lebourgeois Philippe Allaire dg 2850
 Vincennes  2016-09-18 Prix Georges Dreux € 105 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
5 1 Attentionally s Jasmin de Flore - Intentionally David Thomain Paul Viel 1.13,1 2850 47 250
1 2 Amour Fou v Meaulnes du Corta - Nice Star Franck Nivard Thierry Raffegeau 1.13,4 2850 26 250
9 3 Scarlet Turgot s Dahir de Prelong - Noella de Massy Alexandre Abrivard Yannick Alain Briand 1.12,9 2875 14 700
7 4 Tornade de Digeon s Bellouet - Herlane du Terme Eric Raffin Jean Michel Bazire 1.13,6 2850 8 400
8
5 Nene' Degli Ulivi v Uconn Roc - Maureen Lobell Anthony Barrier Vincent Lacroix 1.13,0 2875 5 250
3 6 Safari Dream v Gai Brillant - La Memoria Yoann Lebourgeois Loic Peschet 1.14,3 2850 2 100
2 7 Ugolin du Maine v Hugo du Bossis - Oriane du Maine Damien Bonne Jean Yves Touillet 1.18,2 2850 1 050
4
d Tayson de Houelle v Insert Gede - Irina de la Frette Matthieu Mottier Franck Leblanc dg 2875
6 d Athena de Vandel s Prince Gede - Maelia de Vandel Matthieu Abrivard Cedric Megissier dg 2875
 Vincennes  2015-09-12 Prix Georges Dreux € 105 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
10 1 Nene' Degli Ulivi v Uconn Roc - Maureen Lobell Alexandre Abrivard Vincent Lacroix 1.14,0 2850 47 250
5 2 Virgious du Maza v Prodigious - Pocket Edition Damien Bonne Sébastien Ernault 1.14,2 2850 26 250
9
3 Scarlet Turgot s Dahir de Prelong - Noella de Massy Eric Raffin Yannick Alain Briand 1.14,3 2850 14 700
6 4 Texas de l'Iton v Cygnus d'Odyssee - Iliada de l'Iton Mathieu Mottier Hughes Levesque 1.14,8 2850 8 400
2 5 Ulm de Chichevet v Kid Speed - Lara de Couronne Mathieu Abrivard Philippe Gaillard 1.14,9 2850 5 250
3 5 Ugolin du Maine v Hugo du Bossis - Oriane du Maine Richard Joly Jean Yves Touillet 1.14,9 2850 2 100
1 7 Victoire Smiling s Memphis du Rib - Kediva Julien Raffestin David Cinier 1.15,0 2850 1 050
4 0 Vrai Voyou v Gazouillis - Oranginette Anthony Barrier Pierre Emmanuel Mary 1.15,2 2850
8
0 Udayama s Echo - Lancia du Pont Gaetan Prat Loïc Groussard 1.15,4 2850
11 0 Risque Tout v Giant Cat - Little Pearl Francois Lagadeuc Gérard Paille 1.16,4 2875
7 d Torre Crépin v Capriccio - Lanaka Adrien Lamy Bruno Marie dg 2850
 Vincennes  2014-09-13 Prix Georges Dreux € 105 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
1 1 Uppercut de Manche v Neutron du Cebe - Nuit de Manche Damien Bonne Thierry Raffegeau 1.14,0 2850 36 750
6 1 Sourire de Voutre v Gazouillis - Goella Franck Nivard Franck Leblanc 1.14,0 2850 36 750
3 3 Quarnac de l'Iton v Ideal de l'Iton - Classic Mesloise Mathieu Mottier Hughes Levesque 1.14,4 2850 14 700
8
4 Quoumba de Guez s Urfist des Pres - Vanina de Mareuil Eric Raffin Jean Michel Bazire 1.13,8 2875 8 400
7 5 Risque Tout v Giant Cat - Little Pearl Philippe Masschaele Gerhard Holtermann 1.14,4 2875 5 250
4 6 Remember Jihem h Jag de Bellouet - Feriana Fabien Gence Jean Marie Monclin 1.15,1 2850 2 100
2 d Sam Gibus v Jet Fortuna - Harmonie Gibus Camille Levesque Sebastien Baude dg 2850
5 d Utoky h Cygnus d'Odyssee - Epopee Anthony Barrier Franck Leblanc dg 2850
 Vincennes  2013-09-14 Prix Georges Dreux € 105 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
4 1 Sourire de Voutre v Gazouillis - Goella Eric Raffin Franck Leblanc 1.14,1 2850 47 250
6 2 Santa Rosa France s Kaisy Dream - Helice France Pierre Yves Verva Jean Luc Bigeon 1.14,6 2850 26 250
1 3 Quarlos h L'As De Viretaute - Cette Angevine Mathieu Mottier Michel Dabouis 1.15,0 2850 14 700
5 4 Taïga du Rib s Nice Love - Galinette Cendree Jean Loic Claude Dersoir Joël Hallais 1.15,2 2850 8 400
7 5 Paladin Bleu h Jag De Bellouet - Una Picolina Margot Grolier Loïc Thieulent 1.15,4 2850 5 250
8
6 Risque Tout v Giant Cat - Little Pearl Julien Raffestin Gerard Paille 1.14,7 2875 2 100
3 7 Sud v Kerido Du Donjon - Ima Du Houx Antoine Wiels Xavier Fontaine 1.15,4 2850 1 050
2 0 Rive Droite s First De Retz - Her Miss Du Guepre Fabien Gence Jean Marie Monclin 1.16,0 2850
 Vincennes  2012-09-15 Prix Georges Dreux € 100 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
8 1 Riglorieux du Bois v Indy de Vive - Glorieuse du Bois Alexandre Abrivard Jean Michel Bazire 1.14,1 2850 50 000
7 2 Potin Meslois v Full Account - Ingeniosite Yoann Lebourgeois Pierre Belloche 1.14,2 2850 25 000
10 3 Quemeu d'Ecublei v Jet Fortuna - Daisy d'Ecublei Eric Raffin Frederic Prat 1.13,7 2875 13 000
2 4 Rive Droite s First de Retz - Her Miss du Guepre Fabien Gence Jean Marie Monclin 1.14,6 2850 6 000
1 5 Ramsey du Ham v Indy de Vive - Ufania du Buisson Pierre Edouard Mary Yvonnick Dousset 1.14,7 2850 3 000
6 6 Paladin Bleu h Jag de Bellouet - Una Picolina Margot Grolier Loic Thieulent 1.14,8 2850 2 000
4
7 Precieux Perrine v Gai Brillant - Bali Perrine Paul Philippe Ploquin Jean Francois Mary 1.15,0 2850 1 000
3 0 Outsider de Kacy v Calife des Noues - Roura Mathieu Mottier Eric Lambertz 1.16,6 2850
5 d Orlando du Parc v Ekir de Leau - Josiris de Touvois David Thomain Andre Le Courtois dg 2850
9 d Risque Tout v Giant Cat - Little Pearl Julien Raffestin Gerard Paille dg 2875
 Vincennes  2011-09-18 Prix Georges Dreux € 100 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
3 1 Roi du Lupin v Fleuron Perrine - Helia de Saint Pol Anthony Barrier Jean Paul Marmion 1.15,0 2850 50 000
8 2 Quemeu d'Ecublei v Jet Fortuna - Daisy d'Ecublei Jonathan Jarre Frederic Prat 1.14,3 2875 25 000
2 3 Risque Tout v Giant Cat - Little Pearl Julien Raffestin Gerard Paille 1.15,2 2850 13 000
1 4 Quel Hermes v Hermes du Buisson - Dame des Ecus Franck Nivard Benjamin Goetz 1.15,2 2850 6 000
4 5 Opale du Gaultier s Super Male - Gaelle du Gaultier Estelle Dessartre Patrice Dessartre 1.15,2 2850 3 000
5 6 Picsou de Villabon h Speed Clayettois - Ghiza du Chene Ludovic Mollard Patrick Labrousse 1.15,6 2850 2 000
7 7 Plenty Pocket s Ganymede - Cherry Lane Eric Raffin Joel Van Eeckhaute 1.15,0 2875 1 000
6 0 Paris Haufor h Vivier de Montfort - Feline du Relais Damien Bonne Christian Bigeon 1.18,7 2850
 Vincennes  2010-09-19 Prix Georges Dreux € 100 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Plenty Pocket s Ganymede - Cherry Lane Pierre Yves Verva Joel Van Eeckhaute 1.14,0 2875 50 000
5 2 Mah Jong du Vivier h And Arifant - Maja du Vivier Julien Raffestin Gregory Laurent 1.14,8 2850 25 000
7 3 Ola de Padd s Extreme Dream - Elrita de Padd Franck Nivard Philippe David 1.14,9 2850 13 000
8 4 Obelo Darche v Danube Castelets - Aurore du Houlme Eric Raffin Franck Blandin 1.15,0 2850 6 000
10 5 Negre du Digeon v Urfist des Pres - Elle Bruc Antoine Wiels Matthieu Abrivard 1.14,4 2875 3 000
6 6 Picsou de Villabon h Speed Clayettois - Ghiza du Chene Ludovic Mollard Patrick Labrousse 1.15,1 2850 2 000
4 7 Magic des Jacquets v Dream With Me - Furidaca Philippe Masschaele Carry Chaineux 1.15,2 2850 1 000
3 0 Quaid Select h If Only - Helee de Senoville Martial Viel Andre Henri Viel 1.16,0 2850
2 0 Yorktown Gunner h Balanced Image - B.Cor Tamara David Thomain Stefan Melander 1.17,3 2850
1 d Passamaquoddy v Fac Simile - Tabega Maxime Bezier Philippe Guyard dg 2850
 Vincennes  2009-09-27 Prix Georges Dreux € 100 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
2 1 Or de Jade v Sancho Panca - Viga Grandchamp David Thomain Joel Hallais 1.13,7 2850 50 000
5 2 Oyonnax h In Love With You - Hermine d'Urga Pierre Edouard Mary Vincent Brazon 1.13,9 2850 25 000
7 3 Negre du Digeon v Urfist des Pres - Elle Bruc Matthieu Abrivard Matthieu Abrivard 1.13,5 2875 13 000
6 4 Paola de Lou s Podosis - Venise des Bois Nathalie Henry Laurent Claude Abrivard 1.13,5 2875 6 000
4 5 Hot Tub h Sugarcane Hanover - Bathing Beauty Philippe Masschaele Marcus Öhman 1.14,3 2850 3 000
3 6 Plenty Pocket s Ganymede - Cherry Lane Pierre Yves Verva Joel Van Eeckhaute 1.14,6 2850 2 000
9 7 Magnificent Rodney h Coktail Jet - Bodomie Jonathan Vanmeerbeck Ulf Nordin 1.14,5 2875 1 000
1 d Lacheuse du Val s Challenger de Mye - Duchesse du Val Romain Christian Larue Daniel Larue dg 2850
8 d Mage du Martellier v Chef du Chatelet - Feve du Martellier Eric Raffin Loic Desire Abrivard dg 2875
 Vincennes  2008-09-28 Prix Georges Dreux € 100 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
5 1 Malakite s Vittel - Goelette Pierre Yves Verva Guy Verva 1.13,9 2850 50 000
6 2 Negre du Digeon v Urfist des Pres - Elle Bruc Mathieu Abrivard Loic Desire Abrivard 1.13,9 2850 25 000
7 3 Lys Petteviniere v Capriccio - Betty Petteviniere Eric Raffin Sylvain Roger 1.14,6 2850 13 000
4 4 Kakisis v Dahir de Prelong - Sita David Thomain Joel Hallais 1.15,2 2850 6 000
3 5 Kingmaker v Dahir de Prelong - Esther Grandchamp Nathalie Henry Jacky Trullier 1.17,1 2850 3 000
8 d Hot Tub h Sugarcane Hanover - Bathing Beauty Philippe Masschaele Marcus Öhman dg 2875
1 d The Big Blue World h Copiad - Tameway Franck Nivard Stephane Provoost dg 2850
2 str Kiwi de Suhardiere v Ukir de Jemma - Chanoinesse
 Vincennes  2007-09-23 Prix Georges Dreux € 80 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
4 1 Milia Pierji s Viking's Way - Emilia des Barges Pierre Yves Verva Patrice Lebouteiller 1.14,1 2850 40 000
5 2 Lys Petteviniere v Capriccio - Betty Petteviniere Mathieu Abrivard Sylvain Roger 1.14,3 2850 20 000
7 3 Mage du Martellier v Chef du Chatelet - Feve du Martellier Eric Raffin Regis Perroteau 1.13,8 2875 10 400
6 4 Nouba Turgot s Canada - Daljemosa Emile Fournigault Franck Anne 1.14,0 2875 4 800
3 5 Jeff du Fruitier v Vittel - Durabelle Philippe Masschaele Franck Leblanc 1.14,9 2850 2 400
2 6 James de Beaumee h Capitole - Thule de Vrie Romain Christian Larue Pascal Rene Monnier 1.18,7 2850 1 600
1 7 Nebraska Hornline v Lindy's Crown - Christine Prophet Yoann Lebourgeois Alain Lebrun 1.18,9 2850 800
 Vincennes  2006-09-24 Prix Georges Dreux € 80 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
5 1 Mage du Martellier v Chef du Chatelet - Feve du Martellier Franck Nivard Regis Perroteau 1.14,4 2850 40 000
8 2 Milia Pierji s Viking's Way - Emilia des Barges Pierre Yves Verva Patrice Lebouteiller 1.14,8 2850 20 000
2 3 Lys Petteviniere v Capriccio - Betty Petteviniere Mathieu Abricard Valery Goetz 1.14,9 2850 10 400
7 4 Kamilo d'Authon h Cortes - Caline d'Authon Eric Raffin Jacques Gheza 1.15,1 2850 4 800
6 5 Light Up de Vonnas h Jet du Vivier - Graziela de Vonnas Emile Fournigault Jean Michel Bazire 1.15,4 2850 2 400
1 6 James de Beaumee h Capitole - Thule de Vrie Romain Derieux Christophe Petrement 1.21,2 2850 1 600
3 d Ideo du Cadran v Sebrazac - Tirade du Cadran Philippe Masschaele Benjamin Goetz dg 2850 800
4 d Jelton du Rib v Sancho Panca - Teir Ker Eol Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir dg 2850
9 d Krysos Speed v Tenor de Baune - For Ever In Love Maxime Bezier Jean Michel Bazire dg 2850
 Vincennes  2005-09-25 Prix Georges Dreux € 80 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
8 1 Ico Kiki h Urfist des Pres - Biche Perrine Louis Baudron Stephane Guelpa 1.15,3 2850 40 000
2 2 Kakisis v Dahir de Prelong - Sita Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.15,4 2850 20 000
10 3 Isn't It Pacha v Titi Barbes - Une Qui Gagne Laurent Koubiche Laurent Coubard 1.15,9 2850 10 400
6 4 Jumbo de la Basle v Sancho Panca - Vahine de La Basle Yoann Lebourgeois Franck Blandin 1.16,1 2850 4 800
7 5 Jeff du Fruitier v Vittel - Durabelle Jean Michel Bazire Franck Leblanc 1.16,6 2850 2 400
3 6 Koppa de Montfort h Vivier de Montfort - Bora du Declic Julien Raffestin Jonathan Debost 1.16,9 2850 1 600
9 7 Jerka de Janeiro s Athos de La Besvre - Strella Nathalie Henry Jean Francois Senet 1.17,0 2850 800
4 0 Straightup h Lindy's Crown - Royal Magic Jean Baudron Stefan Melander 1.17,0 2850
5 0 Klara des Sarts s Dream With Me - Eva des Sarts Jean Paul Piton Fernand Floribert Dubois 1.17,2 2850
1 0 Liowin Hearted h Caballio in Blue - Erbana Eric Raffin Jean Warin i.t 2850
 Vincennes  2004-09-26 Prix Georges Dreux € 80 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
10 1 Isn't It Pacha v Titi Barbes - Une Qui Gagne Laurent Koubiche Laurent Coubard 1.15,9 2850 40 000
12 2 Igor de Miennais h Vivier de Montfort - Topaze de Miennais Michel Lenoir Claude Marie Fougeres 1.16,1 2850 20 000
8 3 Karikal h Jiosco - Anne Speed Sebastien Ernault Pierre Levesque 1.16,5 2850 10 400
5 4 Klara des Sarts s Dream With Me - Eva des Sarts Philippe Masschaele Fernand Floribert Dubois 1.16,5 2850 4 800
4 5 Koppa de Montfort h Vivier de Montfort - Bora du Declic Gilles Delacour Michael Jean Ruault 1.16,8 2850 2 400
1 6 Hyperis h Ufland - Byphana Pierre Yves Verva Christian Douillet 1.16,9 2850 1 600
2 7 Igor des Caillons v Blue Eyes America - Odette d'Ouches Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir 1.17,0 2850 800
3 d Helios d'Un Soir v Ami d'un Soir - Amande Fleurie Jean Michel Bazire Jean Pierre Khayat dg 2850
6 d Indy du Jonc v Vroum d'Or - Quellia du Jonc Arnaud Angeliaume Michel Triguel dg 2850
7 d John Arifant h And Arifant - Sa Force Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais dg 2850
9 d Jerka de Janeiro s Athos de La Besvre - Strella Nathalie Henry Jean Francois Senet dg 2850
11 d Criks Hurricane v Buck Newton - Rain Coat Mathieu Abrivard Nicolas Roussel dg 2850
 Vincennes  2003-09-28 Prix Georges Dreux € 80 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
6 1 Idalo h Ursis - Quela Philippe Masschaele Stephane Guelpa 1.15,3 2700 40 000
7 2 Jag de Bellouet h Viking's Way - Vaunoise Mathieu Abrivard Christophe Gallier 1.15,5 2700 20 000
10 3 Itou Jim h Arnaqueur - Depeche Jean Loic Claude Dersoir Jean Marie Monclin 1.15,2 2725 10 400
2 4 James de Beaumee h Capitole - Thule de Vrie James Lebouteiller Bruno Marie 1.15,9 2700 4 800
5 5 Hozay de Mars h Nozay - Urlica du Maine Louis Baudron Arnaud Leduc 1.16,4 2700 2 400
8 6 Iouky du Pre h Baccarat du Pont - Bianca du Pre Franck Nivard Henri Mahe 1.16,7 2700 1 600
4 7 N.G.Pride v Count's Pride - Harriets Girl Jean Philippe Mary Francisco Criado 1.20,5 2700 800
1 d Hyperis h Ufland - Byphana Pierre Yves Verva Christian Douillet dg 2700
3 d Hello Classique v Sebrazac - Nibella Laurent Claude Abrivard Claude Mathe dg 2700
9 d Jirella s Cedre du Vivier - Chassarella Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire dg 2725
 Vincennes  2002-09-29 Prix Georges Dreux € 80 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
10 1 Iatka Bocain s Renoso - Carlotta Bocain Philippe Masschaele Jean Francois Yver 1.15,8 2700 40 000
5 2 Grand Guerrier v Tresor de la Motte - Poupee du Puits Gaetan Prat Jean Paul Marmion 1.16,2 2700 20 000
4 3 Italica Gede s Workaholic - Scission Gede Annick Sassier Annick Sassier 1.16,4 2700 10 400
13 4 Itou Jim h Arnaqueur - Depeche Ludovic Mollard Jean Marie Monclin 1.16,5 2700 4 800
3 5 Geltyss Speed v Vroum d'Or - Urtica Speed Arnaud Angeliaume Michel Triguel 1.16,5 2700 2 400
12 6 Ideal de l'Iton h Cygnus d'Odyssee - Victoria d'Atout Michel Lenoir Alain Rogier 1.16,6 2700 1 600
8 7 Gentleman du Rib v Sancho Panca - Virguline Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.16,7 2700 800
7 0 Grisbi de Carless h Turquetil - Pakistane Jean Pierre Thomain Philippe Mortagne 1.16,9 2700
6 0 Fossein v Tarass Boulba - Vose Franck Jamard Noel Busset 1.17,3 2700
9 0 Exquis du Mirel v Rirstly - Rita Bethune Jean Philippe Mary Francois Regis Le Vexier 1.17,6 2700
2 0 Fyloutar v Montsurvent - Quiriana Philippe Gillot Laurent Leneveu i.t 2700
11 0 Habitat h Vicomte de Yet - Darbouka Top Yves Dreux Patrick Hawas i.t 2700
14 0 Etonne Moi v James Pile - Sissi d'Aunou Michel Bizoux Jean Pierre Bizoux i.t 2725
1 d Wiss Goldfinger v Hawkeye Staro - Homesick Daughter Eric Raffin Claes Svensson dg 2700