Enghien  2018-08-11 Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
11 1 Arlington Dream h Ready Cash - Ialla Clairchamp Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.12,6 2875 54 000
2 2 Accord Marjacq v Odeisis de Vandel - Opaline Marjacq Arthur Rebeche Jerome Dubreil 1.13,2 2875 30 000
6 3 Vittorio de Carly v Quaro - Gamine des Sarts Guillaume Martin Arnaud Desmottes 1.13,4 2875 16 800
9 4 Valse de Reve s Mister President - Nouba Houba Camille Levesque Alain Roussel 1.13,6 2875 9 600
8 5 Ulka des Champs s Offshore Dream - Melissa des Champs Matthieu Abrivard Gilles Curens 1.13,9 2875 6 000
3 6 Arena Del Phedo s Magnificent Rodney - Feria de Vrie Olivier Touvais Pierre Touvais 1.14,1 2875 2 400
4 7 Vinci Pierji v Meaulnes du Corta - Intaille Jean Yann Ricart Nils Pacha 1.14,7 2875 1 200
7 0
Alienor de Godrel
s Orlando Vici - Julietta Eric Raffin Franck Anne 1.14,8 2875
5
0 Volcan de Bellande v Magnificent Rodney - Etoile de Bellande Alexis Collette Sebastien Hardy 1.15,7 2875
1 d Amour Fou v Meaulnes du Corta - Nice Star Matthieu Mottier Thierry Raffegeau dg 2875
10 d Best of Jets h Magnificent Rodney - Plume Jets Alexandre Abrivard Jean Michel Baudouin dg 2875
Enghien  2017-08-10 Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
7 1 Arlington Dream h Ready Cash - Ialla Clairchamp Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.14,2 2875 54 000
6 2 Ulka des Champs s Offshore Dream - Melissa des Champs Matthieu Abrivard Gilles Curens 1.14,2 2875 30 000
10 3 Tornado Bello h Jag de Bellouet - Enfilade Camille Levesque Thomas Levesque 1.14,3 2875 16 800
11 4 Texas de l'Iton v Cygnus d'Odyssee - Iliada de l'Iton Matthieu Mottier Hughes Levesque 1.14,4 2875 9 600
8
5 Valse de Reve s Mister President - Nouba Houba Guillaume Martin Alain Roussel 1.14,7 2875 6 000
1 6 Monas Invercote s Viking Kronos - Monas Speranza Eric Raffin Björn Goop 1.14,8 2875 2 400
12 7
Astor du Quenne
h Opus Viervil - Qualinka du Quenne Adrien Lamy Sebastien Guarato 1.14,9 2875 1 200
4 0 Americaine s Chef du Chatelet - Marine Raudiere Benjamin Rochard Jean Paul Marmion 1.15,4 2875
5 0 Volcan d'Occagnes v Quido du Goutier - Hermina Beauces Nicolas Delaroche Antonio Ripoll Rigo 1.17,2 2875
2 d Viking de Tremahou v Flash de Cosse - Lea Fortuna Mickael Barre Olivier Boudou dg 2875
3 d Biscuit Delavera h Ludo de Castelle - Neva du Rosier Clement Frecelle Jean Luc Bigeon dg 2875
9 d Nene' Degli Ulivi v Uconn Roc - Maureen Lobell David Thomain Vincent Lacroix dg 2875
Enghien  2016-08-11 Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
16 1
Astor du Quenne
h Opus Viervil - Qualinka du Quenne Alexandre Abrivard Sebastien Guarato 1.14,0 2875 54 000
2 2 Amour Fou v Meaulnes du Corta - Nice Star Franck Nivard Thierry Raffegeau 1.14,1 2875 30 000
8
3 Valse de Reve s Mister President - Nouba Houba Camille Levesque Alain Roussel 1.14,2 2875 16 800
15
4 Texas de l'Iton v Cygnus d'Odyssee - Iliada de l'Iton Matthieu Mottier Hughes Levesque 1.14,3 2875 9 600
12 5
Safari Dream
v Gai Brillant - La Memoria Yoann Lebourgeois Loic Peschet 1.14,6 2875 6 000
9
6
Conrads Fredrik
v Credit Winner - Ahmeida Anthony Barrier David Lemarchand 1.14,6 2875 2 400
10 7 Uppercut du Houlet v Hermes de Pericard - Etoile du Ganep Adrien Lamy Bruno Marie 1.14,9 2875 1 200
14 0 Vagabondu Mag v Ozio Royal - Perle du Ravary Pierre Yves Verva Bruno Bourgoin 1.15,3 2875
11 0 Tonnerre de Retz v First de Retz - Kaline du Solnan Antoine Wiels Jean Francois Senet 1.16,0 2875
4 0 Art on Line v Rite On Line - Lass Fleur Lina Aho Conrad Lugauer 1.16,4 2875
3 0 Valdenburg h Jeanbat du Vivier - Niella Clairchamp Michelle Kokkes Nicolas Raimbeaux i.t 2875
7 0 Vivier de l'Oison v Prince de Montfort - Punaise Aurelien Desmarres Christine Delamare i.t 2875
1 d
Saphire Bi
s Conway Hall - Valley Jean Bi Christopher Corbineau Sebastien Guarato dg 2875
5 d Titan du Closet v Jag de Bellouet - Grenade du Closet Julien Raffestin Stephane Meunier dg 2875
6 d Vif d'Or du Poli v Ludo de Castelle - Fontaine du Poli Christelle Le Coz Bernard Piton dg 2875
13 d Virgious du Maza v Prodigious - Pocket Edition Damien Bonne Sebastien Ernault dg 2875
Enghien  2015-08-06 Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
2 1 Virgious du Maza v Prodigious - Pocket Edition Damien Bonne Sebastien Ernault 1.14,8 2875 54 000
1 2 Volcan d'Occagnes v Quido du Goutier - Hermina Beauces Franck Nivard David Desclos 1.14,8 2875 30 000
6
3 Torre Crepin v Capriccio - Lanaka Adrien Lamy Bruno Marie 1.15,0 2875 16 800
10 4 Roxane Griff s Tenor de Baune - Julia Mesloise Eric Raffin Sebastien Guarato 1.15,0 2875 9 600
5 5 Texas de l'Iton v Cygnus d'Odyssee - Iliada de l'Iton Yoann Lebourgeois Hughes Levesque 1.15,2 2875 6 000
7 6 Udayama s Echo - Lancia du Pont Gaetan Prat Loic Groussard 1.15,2 2875 2 400
8
7 Rapide du Digeon v Urfist des Pres - Gerveine Barbes Mathieu Mottier Thierry Raffegeau 1.17,2 2875 1 200
9 0 Risque Tout v Giant Cat - Little Pearl Julien Raffestin Gerard Paille 1.17,4 2875
3 d Una des Ponnes s Jag de Bellouet - Ines de Neulliac Mathieu Daougabel Bruno Marie dg 2875
4 d Satin d'Avril h Chef du Chatelet - Ina d'Avril Aurelien Desmarres Guillaume Lizee dg 2875
Enghien  2014-08-07 Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
3 1
Uppercut de Manche
v Neutron du Cebe - Nuit de Manche Damien Bonne Thierry Raffegeau 1.13,0 2875 54 000
10 2
Quarlos
h l'As de Viretaute - Cette Angevine Mathieu Mottier Michel Dabouis 1.13,3 2875 30 000
12 3
Risque Tout
v Giant Cat - Little Pearl Philippe Masschaele Gerhard Holtermann 1.13,6 2875 16 800
1 4
Sabord
v Tenor de Baune - Kerguelen Anthony Barrier Flavien Provost 1.13,9 2875 9 600
8 5
Texas de l'Iton
v Cygnus d'Odyssee - Iliada de l'Iton David Thomain Hughes Levesque 1.14,0 2875 6 000
11 6 Rapide du Digeon v Urfist des Pres - Gerveine Barbes Franck Nivard Thierry Raffegeau 1.14,1 2875 2 400
4 7
Rasta Beach
v Capriccio - Katia des Falaises Olivier Touvais Franck Harel 1.14,4 2875 1 200
2 0
Vic du Boisnant
h Gazouillis - Ode du Boisnant Romain Derieux Bruno  Bourgoin 1.14,5 2875
13 0 Rapide Lebel v Ginger Somolli - Koranie des Noes Eric Raffin Sebastien Guarato u 2875
5 d
Sam Gibus
v Jet Fortuna - Harmonie Gibus Camille Levesque Sebastien Baude dg 2875
6 d
Samigaz de Forgan
v Gazouillis - Hamina Francois Lagadeuc Jean Michel Baudouin dg 2875
7 d
Quarnac de l'Iton
v Ideal de l'Iton - Classic Mesloise Alexandre Abrivard Hughes Levesque dg 2875
9 d
Twist des Caillons
h Jam Pridem - Heyra des Caillons Antoine Wiels Hubert Hardy dg 2875
Enghien  2013-08-08 Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
9 1
Pluto du Vivier
v Extreme Dream - Iguine du Vivier Eric Raffin Jean Christophe Sorel 1.15,7 2875 54 000
8
2
Paladin Bleu
h Jag de Bellouet - Una Picolina Franck Nivard Loic Thieulent 1.15,7 2875 30 000
7 3
Taiga du Rib
s Nice Love - Galinette Cendree Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.15,8 2875 16 800
10 4
Risque Tout
v Giant Cat - Little Pearl Julien Raffestin Gerard Paille 1.15,9 2875 9 600
4 5
Petit Javanais
h Diamant Gede - Grande Java Yoann Lebourgeois Herve Houel 1.16,0 2875 6 000
3 6
Rolls de Guez
s Urfist des Pres - Eau Blanche Alexandre Abrivard Jean Michel Bazire 1.16,1 2875 2 400
5 7
Prince des Lucas
h Cygnus d' Odyssee - Gloria Song David Thomain Jean Francois Senet 1.16,7 2875 1 200
11 0
Prince de Montfort
h Ipsos de Montfort - Eva du Verbois Quentin Seguin Henk Grift u 2875
1 d
Samba de Lou
s And Arifant - Ida de Lou Pierre Yves Verva Pierre Yves Verva dg 2875
2 d
Sirocco Jibace
v Jolmeto - Jallia du Chesnay Caroline Cheradame Sylvain Roger dg 2875
6 d
Sud
v Kerido du Donjon - Ima du Houx Antoine Wiels Benjamin Goetz dg 2875
Enghien  2012-08-09
Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
10 1
Roi du Lupin
v Fleuron Perrine - Helia de Saint Pol Anthony Barrier Jean Paul Marmion 1.14,1 2875 60 000
8 2
Risque Tout
v Giant Cat - Little Pearl Julien Raffestin Gerard Paille 1.14,1 2875 30 000
1 3
Sabord
v Tenor de Baune - Kerguelen Franck Nivard Jacques Provost 1.14,2 2875 15 600
2 4
Rive Droite
s First de Retz - Her Miss du Guepre Antoine Wiels Jean Marie Monclin 1.14,3 2875 7 200
6 5
Orlando du Parc
v Ekir de Leau - Josiris de Touvois Alexandre Abrivard Andre Le Courtois 1.14,3 2875 3 600
11 6
Oyonnax
h In Love With You - Hermine d'Urga Pierre Edouard Mary Vincent Brazon 1.14,4 2875 2 400
9 7
Prince de Montfort
h Ipsos de Montfort - Eva du Verbois Eric Raffin Sebastien Guarato 1.14,6 2875 1 200
5 0
Samigaz de Forgan
h Gazouillis - Hamina Fabien Gence Pascal Monthule 1.14,6 2875
7 0
Thorens Vedaquais
h Cygnus d'Odyssee - Muntanyeta Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.15,4 2875
3 0
Oman
h Bonheur de Tillard - Hacienda de Lune Pierre Yves Verva Jean William Hallais u 2875
4 d
Prince des Lucas
v Cygnus d'Odyssee - Gloria Song Mathieu Mottier Jean Francois Senet dg 2875
Enghien  2011-08-11 Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
10 1
Quemeu d'Ecublei
v Jet Fortuna - Daisy d'Ecublei Jonathan Carre Frederic Prat 1.14,0 2875 60 000
6 2
Picsou de Villabon
h Speed Clayettois - Ghiza du Chene Ludovic Mollard Patrick Labrousse 1.14,0 2875 30 000
1 3
Recia du Closet
s Lulo Josselyn - Grenade du Closet Pierre Yves Verva Stephane Meunier 1.14,1 2875 15 600
3 4
Roi du Lupin
v Fleuron Perrine - Helia de Saint Pol Anthony Barrier Jean Paul Marmion 1.14,1 2875 7 200
4 5
Risque Tout
v Giant Cat - Little Pearl Julien Raffestin Gerard Paille 1.14,2 2875 3 600
8 6
Or de Jade
v Sancho Panca - Viga Grandchamp David Thomain Joel Hallais 1.14,7 2875 2 400
2 7
Ohio de Joudes
v Podosis - Fidjia Alexandre Abrivard Luc Roelens 1.14,9 2875 1 200
9 0
Negre du Digeon
v Urfist des Pres - Elle Bruc Antoine Wiels Matthieu Abrivard 1.16,5 2875
5 d
Opale du Gaultier
s Super Male - Gaelle du Gaultier Estelle Dessartre Patrice Dessartre dg 2875
7 d
Plenty Pocket
s Ganymede - Cherry Lane Eric Raffin Joel Van Eeckhaute dg 2875
Enghien  2010-08-12 Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Quemeu d'Ecublei v Jet Fortuna - Daisy d'Ecublei Jonathan Carre Frederic Prat 1.14,8 2875 60 000
10 2 Or de Jade v Sancho Panca - Viga Grandchamp David Thomain Joel Hallais 1.14,9 2875 30 000
1 3 Risque Tout v Giant Cat - Little Pearl Julien Raffestin Gerard Paille 1.15,0 2875 15 600
11 4 Negre du Digeon v Urfist des Pres - Elle Bruc Matthieu Abrivard Matthieu Abrivard 1.15,1 2875 7 200
8 5 Plenty Pocket s Ganymede - Cherry Lane Pierre Yves Verva Joel Van Eeckhaute 1.15,1 2875 3 600
7 6 Ola de Padd s Extreme Dream - Elrita de Padd Nathalie Henry Philippe David 1.15,4 2875 2 400
5 7 Mah Jong du Vivier h And Arifant - Maja du Vivier Eric Raffin Gregory Laurent 1.15,4 2875 1 200
6 0 Picsou de Villabon h Speed Clayettois - Ghiza du Chene Ludovic Mollard Patrick Labrousse 1.15,8 2875
2 d Quel Hermes v Hermes du Buisson - Dame des Ecus Franck Nivard Benjamin Goetz dg 2875
3 d Oman h Bonheur de Tillard - Hacienda de Lune Yoann Lebourgeois Jean William Hallais dg 2875
4 d Ohio de Joudes v Podosis - Fidjia Jonathan Vanmeerbeck Luc Roelens dg 2875
Enghien  2009-08-06 Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
2 1 Plenty Pocket s Ganymede - Cherry Lane Pierre Yves Verva Joel Van Eeckhaute 1.15,5 2875 60 000
4 2 Negre du Digeon v Urfist des Pres - Elle Bruc Matthieu Abrivard Matthieu Abrivard 1.15,7 2875 30 000
3 3 Or de Jade v Sancho Panca - Viga Grandchamp David Thomain Joel Hallais 1.15,7 2875 15 600
5 4 Paola de Lou s Podosis - Venise des Bois Franck Nivard Julien Foin 1.15,7 2875 7 200
8 5 One du Rib h First de Retz - Bourse de Bellouet Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.15,9 2875 3 600
7 6 Marathon Man v Tadzio de la Motte - Hola de Pommereux Nathalie Henry Igor Pierre Blanchon 1.16,1 2875 2 400
6 7 Malakite s Vittel - Goelette Celine Leclercq Guy Verva 1.16,2 2875 1 200
1 0 Lama de Cenoman v Dream With Me - Adorable Orange Jonathan Carre Julien Rosenzweig 1.21,3 2875
Enghien  2008-08-07 Prix de Londres € 120 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
9 1 Negre du Digeon v Urfist des Pres - Elle Bruc Mathieu Abrivard Loic Desire Abrivard 1.13,8 2875 60 000
2 2 Olgado h Coktail Jet - Rosita Maria Julien Raffestin Luc Roelens 1.14,0 2875 30 000
1 3 Padre d'Ostal v Quadrophenio - Elna Speed Maxime Bezier Pascal Andre Geslin 1.14,0 2875 15 600
8 4 Malakite s Vittel - Goelette Pierre Yves Verva Guy Verva 1.14,0 2875 7 200
7 5 Oyonnax h In Love With You - Hermine d'Urga Emile Fournigault Vincent Brazon 1.14,1 2875 3 600
4 6 Master d'Echal h Podosis - Fidalia Antoine Wiels Franck Boismartel 1.16,1 2875 2 400
6 7 Lellamika s Abricot du Laudot - Ellamika Laurent Claude Abrivard Sylvain Roger 1.16,7 2875 1 200
10 0 Kalin d'Urga v Dream Of Gold - Urgaflore Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir 1.16,1 2900
5 0 Millenium v Quito de Talonay - Danae Grandchamp Philippe Masschaele Gilbert Masschaele 1.17,6 2875
3 0 Larry d'Eronville h Biesolo - Rolleboise Pierre Edouard Mary Gilbert Charbonnel i.t. 2875
Enghien  2007-08-09 Prix de Londres € 100 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
3 1 Oulka Vilhena s Hulk des Champs - Belle Star Vilhena Nathalie Henry Sebastien Guarato 1.14,3 2850 50 000
2 2 Negre du Digeon v Urfist des Pres - Elle Bruc Mathieu Abrivard Loic Desire Abrivard 1.14,3 2850 25 000
5 3 Mandarino Blue h Ganymede - Fangala Philippe Masschaele Jan Vanhoucke 1.14,6 2850 13 000
11 4 Klassique d'Oudon s Urfist des Pres - Viva Jenny Eric Raffin Stephane Guelpa 1.14,1 2875 6 000
4 5 Lou Petiot v Nevaio - Gandara des Bois Romain Derieux Bertrand Kernivinen 1.14,8 2850 3 000
8 6 Matador de Vrie h Passionnant - Creole de Vrie Pierre Leopold  Marie Roger Baudron 1.15,5 2850 2 000
9 7 Kriss de Play h Avenir de See - Dollar Girl Maud Goetz Nicolas Catherine 1.17,6 2875 1 000
10 0 Kendo v Vizir de Retz - Fleur du Goutier Maxime Bezier Emmanuel Varin 1.17,6 2875
1 0 Jason de Mormal v Biesolo - Be Free Pierre Yves Verva Jonathan Bellens u 2850
6 d Kiwi de Suhardiere v Ukir de Jemma - Chanoinesse Gaetan Prat Loic Groussard dg 2850
7 d Ninja de la Ferme v Extreme Dream - Erika de Vilzy Romain Christian Larue Jean Baudron dg 2850
Enghien  2006-08-10 Prix de Londres € 100 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
10 1 Lys Petteviniere v Capriccio - Betty Petteviniere Mathieu Abrivard Valery Goetz 1.14,2 2850 50 000
5 2 Kalinkaya s Coktail Jet - Une Caudresienne Jean Loic Claude Dersoir Michael Jean Ruault 1.14,6 2850 25 000
4 3 Klassique d'Oudon s Urfist des Pres - Viva Jenny Louis Baudron Stephane Guelpa 1.14,6 2850 13 000
13 4 Joker de Choisel v Quadrophenio - Unique Penalan Franck Nivard Loic Marie Dalifard 1.14,1 2875 6 000
8 5 Maelia de Vandel s Coktail Jet - Alesia de Vandel Jean Etienne Le Bec Mickael Lemercier 1.14,8 2850 3 000
6 6 Lilia du Douet s Echo - Toscane de Javron Jean Etienne Le Bec Christophe Lebissonnais 1.14,9 2850 2 000
3 7 Mark Speed h Tenor de Baune - Rudith de Montaigu Arnaud Angeliaume Michel Triguel 1.14,9 2850 1 000
9 0 Kurli du Canisy v Bonheur de Tillard - Sigvale du Canisy Gaetan Prat Loic Groussard 1.14,9 2850
12 0 Kalao h Don Paulo - Bandoline Rose Philippe Masschaele Jean Michel Baudouin 1.14,4 2875
2 0 Kyasar v Dyasar Grandchamp - Altesse du Manoir Nathalie Henry Franck Boismartel i.t. 2850
7 0 Global Empire h Coktail Jet - Valley Lace Eric Raffin Stefan Hultman i.t. 2850
11 d Idylle de Ballon s Lutin d'Isigny - Stania Emile Fournigault Christian Bazire dg 2875
1 d Lalba du Pont s Baccarat du Pont - Alba du Pont Laurent Claude Abrivard Albert Rayon dg 2850
Enghien  2005-08-11 Prix de Londres € 100 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
5 1 Kalao h Don Paulo - Bandoline Rose Eric Raffin Jean Michel Baudouin 1.15,6 2850 50 000
1 2 Lys Petteviniere v Capriccio - Betty Petteviniere Mathieu Abrivard Sylvain Roger 1.15,8 2850 25 000
4 3 L'Or de Sombreval v Eclat de la Crau - Sombrevaloise Nathalie Henry Jerome Michel Legros 1.16,4 2850 13 000
3 4 Klassique d'Oudon s Urfist des Pres - Viva Jenny Yoann Lebourgeois Stephane Guelpa 1.16,6 2850 6 000
7 5 Jado v As du Clos - Coraline du Lupin Jean Michel Bazire Guy Marmion 1.16,8 2850 3 000
11 6 Kendo v Vizir de Retz - Fleur du Goutier Sebastien Ernault Emmanuel Varin 1.16,3 2875 2 000
12 7 Klara des Sarts s Dream With Me - Eva des Sarts Jean Paul Piton Fernand Floribert Dubois 1.15,6 2900 1 000
6 0 Jany Way s Viking's Way - Rosa Flor Jean Etienne Le Bec Michael Jean Ruault 1.16,9 2850
9 0 Hyperis h Ufland - Byphana Pierre Yves Verva Christian Douillet 1.16,5 2875
10 0 Imalverne de Guez v Vroum d'Or - Dea Grandchamp Laurent Claude Abrivard Jean Yves Bachelot i.t. 2875
8 d Lill Adolf v Western Winner - Sissel Flukt Laurent Koubiche Roger Walmann dg 2850
2 d Locton h Blue Dream - Biche du Locton Philippe Masschaele Jean Philippe Borodajko dg 2850
Enghien  2004-08-12 Prix de Londres € 100 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
3 1 King Prestige v Big Prestige - Troade Sebastien Ernault Pierre Levesque 1.18,4 2850 50 000
6 2 L'As de Neige h Allegro - Fee de Neige Jean Philippe Mary Pierre Desire Allaire 1.18,5 2850 25 000
13 3 Ice Speed v Tenor de Baune - Theorie Gede Arnaud Angeliaume Michel Triguel 1.17,9 2875 13 000
11 4 Klara des Sarts s Dream With Me - Eva des Sarts Philippe Masschaele Fernand Floribert Dubois 1.17,9 2875 6 000
10 5 Koppa de Montfort h Vivier de Montfort - Bora du Declic Gilles Delacour Michael Jean Ruault 1.18,1 2875 3 000
8 6 Imalverne de Guez v Vroum d'Or - Dea Grandchamp Michel Lenoir Jean Yves Bachelot 1.18,2 2875 2 000
12 7 Indy du Jonc v Vroum d'Or - Quellia du Jonc Franck Nivard Michel Triguel 1.18,2 2875 1 000
5 0 Orlando II h Park Ridge Lobell - Nashville Nathalie Henry Alphonse Vanberghen 1.19,0 2850
7 0 Hyperis h Ufland - Byphana Pierre Yves Verva Christian Douillet 1.18,4 2875
1 0 Lama de Cenoman v Dream With Me - Adorable Orange Philippe Verva Francois Cardot i.t. 2850
4 0 Humour Chouan v Quadrophenio - Vague Chouan Philippe Gillot Daniel Libert i.t. 2850
9 d Igor des Caillons v Blue Eyes America - Odette d'Ouches Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir dg 2875
2 d Kendo v Vizir de Retz - Fleur du Goutier Laurent Claude Abrivard Emmanuel Varin dg 2850
Enghien  2003-08-14 Prix de Londres € 100 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
1 1 Hyperis h Ufland - Byphana Pierre Yves Verva Christian Douillet 1.17,6 2850 50 000
10 2 Ice Speed v Tenor de Baune - Theorie Gede Franck Nivard Michel Triguel 1.16,9 2875 25 000
9 3 Indien de l'Aron v Quiton du Coral - Aube Pellois Gaetan Prat Loic Groussard 1.17,0 2875 13 000
4 4 James de Beaumee h Capitole - Thule de Vrie Laurent Claude Abrivard Bruno Marie 1.17,7 2850 6 000
3 5 Jerry v Big Prestige - Actualite Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.17,8 2850 3 000
14 6 Italica Gede s Workaholic - Scission Gede Marie Annick Sassier Marie Annick Sassier 1.16,6 2900 2 000
12 7 Galant du Donjon v And Arifant - Querida du Donjon Jean Loic Claude Dersoir Jean Jacques Roulland 1.17,2 2875 1 000
13 0 Geltyss Speed v Vroum d'Or - Urtica Speed Arnaud Angeliaume Michel Triguel 1.17,3 2875
5 0 Gairos de Pitz v Tadzio de la Motte - Nostalgie d'Avril Gilles Delacour Bruno Marie 1.18,3 2850
2 0 Histoire Joyeuse s Passionnant - Ronde Joyeuse David Bekaert Jean Marie Monclin i.t. 2850
8 0 Grand Frere v Un Beau Brun - Nova du Vivier Louis Baudron Benjamin Goetz i.t. 2875
6 d Helium du Caux v Thourout - Venus de la Bonde Jean Paul Piton Denis Thorel dg 2850
7 d Imalverne de Guez v Vroum d'Or - Dea Grandchamp Michel Lenoir Jean Yves Bachelot dg 2875
11 d Jerka de Janeiro s Athos de la Besvre - Strella Philippe Masschaele Jean Francois Senet dg 2875
Enghien  2002-08-14 Prix de Londres € 95 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Pris
2 1 Idylle d'Esneval s Ouragon - Une d'Hennezis Jean Michel Bazire Franck Gougeon 1.18,2 2850 47 500
4 2 Iboraqui v Quiton du Coral - Vibora Chardonnet James Lebouteiller Christian Bigeon 1.18,2 2850 23 750
9 3 Italica Gede s Workaholic - Scission Gede Marie Annick Sassier Marie Annick Sassier 1.17,7 2875 12 350
7 4 Goutte de Tonnerre s Un d'Estricat - Jigneronne Yves Dreux Patrick Hawas 1.18,6 2850 5 700
8 5 Hourga s Biesolo - Quourga Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.18,6 2850 2 850
11 6 Ideal de l'Iton h Cygnus d'Odyssee - Victoria d'Atout Michel Lenoir Alain Rogier 1.17,4 2900 1 900
12 7 Etonne Moi v James Pile - Sissi d'Aunou Michel Bizoux Jean Pierre Bizoux 1.17,6 2900 950
3 0 Flash du Rib v Uno Atout - Une Passion Gilles Delacour Franck Terry 1.20,5 2850
1 d Gold de la Noe v Uno Atout - Vive Emeraude Gaetan Prat Yves Bertin dg 2850
5 d Helium du Caux v Thourout - Venus de la Bonde Nicolas Sellier Denis Thorel dg 2850
10 d Hello Dona s Sancho Panca - Melina d'Auge Philippe Masschaele Jean Luc Janvier dg 2875
6 d Jerka de Janeiro s Athos de la Besvre - Strella Jean Loic Claude Dersoir Jean Francois Senet dg 2850