Vincennes  2019-02-17 Criterium des Jeunes € 170 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
12 1 Green Grass s Bold Eagle - Tootsie Smiling Gabriele Gelormini Sebastien Guarato 1.14,3 2700 36 76 500
6 2 Golden Bridge h Ready Cash - Usenza Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.14,3 2700 75 42 500
9 3 Girls Talk s Brillantissime - Be My Girl David Thomain Philippe Allaire 1.14,4 2700 450 23 800
8 4 Gatsby Perrine h Bird Parker - Unabella Perrine Anthony Barrier Philippe Allaire 1.14,5 2700 200 13 600
10 5 General du Parc h Lejacque d'Houlbec - Amazone du Parc Alexandre Abrivard Frederic Prat 1.14,8 2700 95 8 500
11 6 Granon Vedaquais h Brillantissime - Sestriere Andrea Guzzinati Philippe Allaire 1.14,8 2700 720 3 400
7 7 Greenpeace s Memphis du Rib - Quelle Aventure Franck Nivard Franck Nivard 1.16,3 2700 80 1 700
4 0 Gee s Brutus de Bailly - Qualine du Ru Jean Michel Bazire Bruno Bourgoin 1.16,4 2700 170
5 0 Guerrier Royal h Very Nice Marceaux - Violetta de Retz Guillermo Roig Balaguer Guillermo Roig Balaguer 1.17,3 2700 790
3 0 Good Morning h Ni Ho Ped d'Ombree - Uniedor Damien Bonne Sylvain Roger 1.19,6 2700 170
1 d Grisbi du Persil h Niky - Vanite des Racques Benoit Robin Jean Luc Bigeon dg 2700 1210
2 d
Garibaldi
h Love You - Venitienne Jean Philippe Monclin Jean Philippe Monclin dg 2700 370
13 d Gotland h Ready Cash - Sanawa Eric Raffin
Philippe Allaire
dg 2700 33
Odds 3.60 Plats  2.30 - 2.60 - 9.70
Uppfödare:   Frédéric Brouilloux
Ägare:  Sébastien Dewulf
Vincennes  2018-02-18 Criterium des Jeunes € 200 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
13 1 Folelli s Timoko - Andrea d'Ecajeul Alexandre Abrivard Frederic Prat 1.14,5 2700 185 90 000
7 2 Fend la Bise s Prince Gede - Una Prima Steed Franck Anne Franck Anne 1.14,6 2700 260 50 000
8 3 Fabriz du Gite h Tabriz du Gite - Salamandre du Gite Franck Ouvrie Rodolphe Barette 1.14,9 2700 640 28 000
12 4 File Gin h Repeat Love - Toscara Pellois Guillermo Roig-Balaguer Guillermo Roig-Balaguer 1.14,9 2700 260 16 000
4 5 Follow You h Ready Cash - Mara Bourbon Franck Nivard Sebastien Guarato 1.15,1 2700 45 10 000
9 6 Fanina des Racques s Ready Cash - Nina Des Racques Jean Philippe Monclin Alexandre Buisson 1.15,2 2700 380 4 000
3 7 Fiorella de Ted s Up and Quick - Ravissante Jo Anthony Barrier Franck Leblanc 1.15,2 2700 590 2 000
5 0 Fifty Kalouma h Ready Cash - Sadaya de Cerisy Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.15,8 2700 170
1 d Fric du Chene h Chene - Oseille du Chene Paul Philippe Ploquin Julien Le Mer dg 2700 1320
6 d Fastissime h Ready Cash - Ivre de Victoire Yoann Lebourgeois Philippe Allaire dg 2700 130
10 d Fortaleza s Prince d'Espace - Houlba de Poulin Jean Michel Bazire Jean Michel Baudouin dg 2700 240
11 d Feeling Cash h Ready Cash - Royale Star Björn Goop Philippe Allaire dg 2700 110
14 d Fly With Us s Ready Cash - Nariane Marceaux Eric Raffin
Philippe Allaire
dg 2700 25
2 str Fakir du Lorault h Vaillant Cash - Native du Lorault Frederic Heon
Odds  18.50  Plats  3.80 - 4.80 - 9.30
Uppfödare:  Frederic Prat
Ägare:  Flavien Prat
Vincennes  2017-02-19 Criterium des Jeunes € 200 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
8
1 Ecu Pierji h Tucson - Tosca Pierji Matthieu Mottier Sebastien Guarato 1.14,5 2700 79 90 000
12 2
Eros du Chene
h Amour d'Haufor - Oulanova de Lou Jean Michel Bazire Julien Le Mer 1.14,6 2700 270 50 000
2 3 Estella Love s Love You - Shucca Franck Ouvrie Yves Boireau 1.14,6 2700 80 28 000
10
4
Elisione Mag
s Quaker Jet - Perle du Ravary David Thomain Bruno Bourgoin 1.15,0 2700 200 16 000
4 5
Eliseo
h Timoko - Solaria Eric Raffin Frederic Prat 1.15,0 2700 360 10 000
3 6 Easy des Racques h Rodrigo Jet - Ombre des Racques Jean Philippe Monclin Alexandre Buisson 1.15,0 2700 430 4 000
6 7 Everest de Ginai h Love You - Nymphe de Ginai Gabriele Gelormini Philippe Allaire 1.15,2 2700 920 2 000
1 d Elsa du Pommereux s Coktail Jet - Salsa du Pommereux Sylvain Roger Sylvain Roger dg 2700 570
5 d Euro du Chene h Neoh Jiel - Oseille du Chene Björn Goop Julien Le Mer dg 2700 340
7 d
Everest Vedaquais
h Ready Cash - Spandelle Yoann Lebourgeois Philippe Allaire dg 2700 120
9 d
Equinoxe
h Equiano - Porza Matthieu Abrivard Jacques Bruneau dg 2700 63
11 d
Ecume de Reville
s Hand du Vivier - Perle Villetot Alexis Prat Frederic Prat dg 2700 1510
13 d Erminig d'Oliverie s Scipion du Goutier - Theze d'Oliverie Franck Nivard Franck Leblanc dg 2700 35
14 d
Elea Madrik
s Goetmals Wood - Quelea Madrik William Bigeon
William Bigeon
dg 2700 48
Odds  7.90  Plats  2.90 - 4.80 - 2.80
Uppfödare:  Pierre Julienne
Ägare:  Philippe Dewulf
Vincennes  2016-02-21 Criterium des Jeunes € 200 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
14
1
Django Riff
h Ready Cash - Rasta Perrine Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.14,5 2700 14 90 000
10
2
Dollar Macker
h Saxo de Vandel - Salt Lake City Jean Philippe Monclin Philippe Allaire 1.14,5 2700 100 50 000
6
3
Doberman
h Prodigious - Quietude Mesloise Franck Nivard Franck Nivard 1.14,8 2700 73 28 000
3 4 Diablo du Noyer h Jasmin de Flore - Une - Indivisible William Bigeon William Bigeon 1.14,8 2700 760 16 000
4 5 Dahlia du Rib h Oyonnax - Passiflore du Rib Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.14,8 2700 260 10 000
1 6
Del Piero de Lou
h Sam Bourbon - Lola de Lou Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.14,9 2700 340 4 000
7 7 Dance d'Etang s Un Amour d'Haufor - Rumba d'Etang Christian Bigeon Christian Bigeon 1.14,9 2700 490 2 000
9 0 Deesse de Gueron s Melchior Jet - Olivia Franck Anne Franck Anne 1.15,0 2700 870
12 0 Don't Explain s Prodigious - Quarmen du Gite Mathieu Abrivard Philippe Allaire 1.15,2 2700 360
11 0 Diva du Mouchel s The Best Madrik - Perle du Mouchel Eric Raffin Franck Leblanc 1.15,5 2700 550
5 0 Ducson Imperial h Tucson - Joie Imperiale Gabriele Gelormini Julien Le Mer 1.15,7 2700 1100
2 d Dijon h Ganymede - Sonate d'Aunou Romain Derieux Romain Derieux dg 2700 560
8
d Ducato Bourbon h Love You - Kamera Bourbon Jean Michel Bazire Franck Leblanc dg 2700 190
13 d
Demonia Roma
s Password - Rome To Paris David Thomain Philippe Allaire dg 2700 380
Odds 1.40   Plats  1.10 - 1.30 - 1.40
Uppfödare:  Philippe Allaire
Ägare:  Elisabeth Allaire
Vincennes  2015-02-15 Criterium des Jeunes € 200 000
N:r. Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
3
1 Coquin Bebe h Rancho Gede - Noble Nenette Jean Michel Bazire Franck Leblanc 1.14,7 2700 67 90 000
8
2 Canari Match h Extreme Aunou - Ruelle d'Ostal Franck Ouvrie Frederic Prat 1.15,2 2700 81 50 000
5
3 Capucine de Nacre s Repeat Love - Jalousie de Nacre Cedric Terry Franck Terry 1.15,8 2700 1560 28 000
6 4 Clairefontaine s Quido du Goutier - Gunshine Bertrand Le Beller Bertrand Le Beller 1.16,3 2700 150 16 000
2 5 Cote Ouest h Goetmals Wood - Island Dream Jean Pierre Dubois Patrick Chevrier 1.16,3 2700 800 10 000
12 6 Classica du Ruel s Scipion du Goutier - Romance du Ruel Franck Anne Franck Anne 1.16,4 2700 210 4 000
1 7 Coup Droit h Prodigious - Saint Leonard Robin Bakker Paul Hagoort 1.16,6 2700 2000 2 000
4 d Cargese de Blary s Prince d'Espace - Ines de Blary David Thomain Benoit Barassin dg 2700 910
7 d Caid Griff h Password - Savane Griff Eric Raffin Sebastien Guarato dg 2700 360
9 d Cuise la Motte s Repeat Love - Onagra du Vivier Björn Goop Cedric Herserant dg 2700 140
10 d Cahal des Rioults h Password - Plesse des Rioults Jos Verbeeck Philippe Allaire dg 2700 85
11 d Celebrissime h Password - Ivre de Victoire Yoann Lebourgeois Philippe Allaire dg 2700 160
13 d Cristal Money h Coktail Jet - Making Money Franck Nivard Thierry Duvaldestin dg 2700 20
Odds
6.70 Plats  2.60 - 2.50 - 10.20
Uppfödare:   Bernard Bezier, Herve Bezier, Cecile Jupin
Ägare:  Annie Bezier
Vincennes  2014-02-16 Criterium des Jeunes € 200 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
13 1 Billie de Montfort s Jasmin de Flore - Quismy de Montfort Eric Raffin Sebastien Guarato 1.14,4 2700 32 90 000
7 2 Brutus de Bailly h Niky - Ninon de Bailly Jean Michel Bazire Bruno Bourgoin 1.14,7 2700 61 50 000
11 3 Black d'Avril h Oceano Nox - Olivia d'Avril Franck Ouvrie Frederic Prat 1.15,2 2700 67 28 000
3 4 Bixente h Quaker Jet - Ketty Mesloise Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.15,2 2700 310 16 000
10 5 Bird Parker h Ready Cash - Belisha Pierre Vercruysse Philippe Allaire 1.15,3 2700 90 10 000
9 6 Best of Sly h Sam Bourbon - Quinella Aimef Pierre Yves Verva Sebastien Guarato 1.15,6 2700 630 4 000
4 7 Bosco du Goutier h Goetmals Wood - Idole de Tugeras Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.15,7 2700 560 2 000
5 0 Booster Winner h Love You - Quille Viretaute Jerome Ruaults Philippe Allaire 1.15,8 2700 270
6 0 Bardane du Houlbet s Jet Fortuna - Hague du Houlbet Romain Christian Larue Romain Christian Larue 1.19,6 2700 420
1 d Bagad de Daline h Quai Bourbon - Maya de la Basle Vincent Jarry Vincent Jarry dg 2700 1380
2 d Bioness h Sam Bourbon - Quiradelle d'Hilly Jean Pierre Dubois Patrick Chevrier dg 2700 770
8 d Bambina Magic s Nuage de Lait - Rive Magic Franck Nivard Dominique Lemetayer dg 2700 250
12 d Bolide de Gueron h Cygnus d'Odyssee - Olivia Franck Anne Franck Anne dg 2700 180
14 d Brillantissime h Ready Cash - Ivre de Victoire Jos Verbeeck Philippe Allaire dg 2700 45
Odds  3.20  Plats  1.40 - 2.30 - 2.10  Tierce  59,00
Uppfödare:  Philippe Dauphin, Pascal Dauphin
Ägare:  Philippe Dauphin
Vincennes  2013-02-17 Criterium des Jeunes € 200 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
11 1 Avila s Ready Cash - Encombevineuse Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.14,8 2700 142 100 000
12 2 Akim du Cap Vert h First de Retz - Prima du Cap Vert Franck Anne Franck Anne 1.14,9 2700 32 50 000
9 3 Artiste de Joudes h Prodigious - Memory de Joudes Pierre Vercruysse Philippe Allaire 1.15,0 2700 280 26 000
8 4 Artiste du Jour h Chef du Chatelet - Ondine du Fournet Franck Ouvrie Frederic Prat 1.15,0 2700 130 12 000
13 5 Atlas de Joudes h Ready Cash - Queschua Love Jos Verbeeck Philippe Allaire 1.15,2 2700 47 6 000
10 6 Altesse des Champs s Origano Lap - Gladys des Champs Pierre Yves Verva Guy Verva 1.15,2 2700 770 4 000
7 7 Albion h Nice Love - Orcieres Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.15,6 2700 140 2 000
6 0 Adelie s Ganymede - Linea Dream Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.16,5 2700 230
2 0 Arginio des Godins h Norginio - Oceane Fiere Philippe Ternisien Francisco Criado 1.16,5 2700 1970
1 d Adio Josselyn h And Arifant - Queda Josselyn Mathieu Abrivard Hedi Le Bec dg 2700 390
3 d Ambrogoal des Baux h Ouragan de Celland - Milady des Baux Christophe Martens Vincent Martens dg 2700 530
4 d Artistic Charm h Prodigious - Libre Allure Julien Dubois Philippe Moulin dg 2700 90
5 d Absinthe s Quatre Juillet - Harlotta Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois dg 2700 980
14 d Axelle Dark s Ready Cash - Queen des Charmes Franck Nivard Philippe Allaire dg 2700 59
Odds  14.20  Plats  4.60 - 3.10 - 5.00  Tierce  842,20
Uppfödare:  S.A.R.L. Serge Bernereau
Ägare:  Cyril Learge
Vincennes  2012-02-19 Criterium des Jeunes € 200 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
14 1 Vanika du Ruel s Jardy - Jacarandine Franck Anne Franck Anne 1.13,6 2700 68 100 000
6 2 Very Look h Look de Star - Milady Wood Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.14,4 2700 160 50 000
8 3 Vestphalie du Mont s Diamant Gede - Ostia du Mont Franck Delanoe Franck Delanoe 1.15,0 2700 510 26 000
13 4 Veloce Gede h Diamant Gede - Efficace Gede Eric Raffin Jean Michel Baudouin 1.15,1 2700 81 12 000
11 5 Vigogne du Boulay s Defi d'Aunou - Mona Lisa Jet Erwin Guiblais Jean Michel Baudouin 1.15,2 2700 700 6 000
9 6 Vegas des Oliviers h Prodigious - Ops Clairchamp Pierre Levesque Franck Anne 1.15,5 2700 250 4 000
2 7 Valdu Mag h Jam Pridem - Poesie de Chamant Dominik Locqueneux Bruno Bourgoin 1.15,9 2700 620 2 000
3 0 Vipe de Mortree s Hasting - Konia de Melleray Gilles Delacour Gilles Delacour 1.17,3 2700 420
12 0 Valentin du Gite h Iton du Gite - Oh Biche Jolie Bernard Piton Jean Lelievre 1.17,6 2700 200
7 0 Visconti du Home h Jet Fortuna - Idylle du Home Franck Ouvrie Frederic Prat 1.17,6 2700 630
1 0 Very Pleasant h Goetmals Wood - Feraine d'Occagnes Jean Philippe Dubois Philippe Moulin i.t. 2700 210
10 d Vaillant Cash h Offshore Dream - Kara du Redon Franck Nivard Franck Leblanc dr1 2700 25
4 d Vendange de Blary s Biesolo - Modo Et Forma Pierre Edouard Mary Jean Michel Baudouin dg 2700 2110
5 d Villeroi h Oiseau de Feux - Pocahontas Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois dg 2700 52
Odds  6.80  Plats  2.30 - 3.60 - 7.10  Tierce  633,50
Uppfödare:  Mme Annick Bazin
Ägare:  Mme Annick Bazin
Vincennes  2011-02-27 Criterium des Jeunes € 160 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
5 1 Uaukir h Password - Kiralla Franck Nivard Thierry Duvaldestin 1.14,2 2700 40 80 000
2 2 Ubriaco h Kaisy Dream - Orangette Julien Dubois Louis Baudron 1.14,4 2700 260 40 000
13 3 Univers Turgot h Offshore Dream - Gloria Dei Mathieu Abrivard Fabrice Souloy 1.14,4 2700 63 20 800
14 4 Uno la Chesnaie h Prince d'Espace - Luna du Goutier Eric Raffin Sebastien Guarato 1.14,5 2700 23 9 600
8 5 Upper Class s Indy de Vive - Kidea Johanna Lindqvist Philippe Allaire 1.14,8 2700 910 4 800
4 6 Un Diamant d'Amour h Diamant Gede - Havane de la Motte Bernard Piton Sebastien Guarato 1.14,9 2700 570 3 200
12 7 Une Lady de Nappes s Love You - Hezia Star Louis Baudron Louis Baudron 1.15,1 2700 250
9 0 Ustania s Paisy Dream - Kadille Franck Anne Franck Anne 1.15,3 2700 720
1 0 Uska de Vandel s Coktail Jet - Ottih de Vandel Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.15,6 2700 920
3 d Uflora s Goetmals Wood - New York Jean Baudron Louis Baudron dg 2700 490
6 d Une Winner s Korean - Darcana du Rocher Benoit Robin Jean Michel Bazire dg 2700 460
7 d Umarlene s Mark Speed - Nazoulene Christian Bigeon Christian Bigeon dg 2700 260
10 d Une Lady En Or s Kaisy Dream - Orelady Pierre Levesque Pierre Levesque dg 2700 95
11 str Uranus du Goutier h Mirage du Goutier - Monza Sport
Odds  4.00  Plats  2.40 - 3.90 - 1.60  Tierce  178,50
Uppfödare:  Jean de Mondesir, Eric de Mondesir, Catherine Guillemin
Ägare:  Mme Jacqueline de Mondesir
Vincennes  2010-02-28 Criterium des Jeunes € 160 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
6 1 The Best Madrik h Coktail Jet - Lady Madrik Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.16,2 2700 144 80 000
13 2 Torino d'Auvillier h Ludo de Castelle - Oceane d'Auvillier William Bigeon Jean Luc Bigeon 1.16,2 2700 22 40 000
8 3 Tequila Cocktail s Coktail Jet - Mahana Pierre Vercruysse Jean Baudron 1.16,4 2700 720 20 800
11 4 Touch Of Quick s Jasmin de Flore - Fichtre Pierre Levesque Åke Kristoffersson 1.16,5 2700 980 9 600
1 5 Tesio h Offshore Dream - No Limit Jet Tony Le Beller Franck Leblanc 1.16,9 2700 1320 4 800
10 6 Trinite des Vals s Carpe Diem - Lueur Gede Franck Nivard Franck Nivard 1.18,0 2700 700 3 200
2 d Tsar de Tonnerre h Kallighan - Little de Tonnerre Yves Dreux Patrick Hawas dg 2700 340
3 d Tiesolo d'Occagnes h Biesolo - Jazza Bourbon Michel Lenoir Jacques Bruneau dg 2700 1040
4 d Top Barbes h Goetmals Wood - Ocre Barbes Christian Bigeon Jean Luc Bigeon dg 2700 180
5 d Tamira d'Havaroche s Buvetier d'Aunou - Jana d'Havaroche Eric Raffin Dominique Lefaucheux dg 2700 360
7 d Troika du Corta s Love You - Marquise du Corta Jos Verbeeck Philippe Allaire dg 2700 55
9 d Terre d'Any s Kazire de Guez - L'Etoile des Bois Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire dg 2700 120
12 d Tolerance s Insert Gede - Linda Somolli Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin dg 2700 410
14 d Texas Style s Goetmals Wood - New York Louis Baudron Louis Baudron dg 2700 52
Odds  14.40  Plats  2.90 - 1.30 - 8.70  Tierce  349,40
Uppfödare:  Emmanuel Leclerc, Christian Simplice
Ägare:  Ecurie des As
Vincennes  2009-02-22 Criterium des Jeunes € 160 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
13 1 Sanawa s Jeanbat du Vivier - Himalayenne Bernard Piton Philippe Allaire 1.15,1 2700 148 80 000
6 2 Sam Bourbon h Goetmals Wood - Etta Extra Jos Verbeeck Jean Baudron 1.15,2 2700 32 40 000
12 3 So Lovely Girl h Kaisy Dream - My Lovely Girl Christophe Martens Fabrice Souloy 1.15,4 2700 61 20 800
7 4 Saxo de Vandel h Coktail Jet - Lidice de Vandel Eric Raffin Thierry Duvaldestin 1.15,5 2700 170 9 600
5 5 Salammbo du Vivier s Love You - Kate du Vivier Dominik Locqueneux Michael Jean Ruault 1.15,6 2700 660 4 800
2 6 Sage de Bresles h Islero de Bellouet - Hermine de Bresles Gilbert Martens Gilbert Martens 1.15,9 2700 170 3 200
1 7 Son Alezan h First de Retz - Kelle Ile Franck Anne Franck Anne 1.16,0 2700 110
3 0 Signe d'Amour h Buvetier d'Aunou - Gagnante d'Amour Alain Laurent Alain Laurent 1.16,4 2700 280
4 0 Sardaigne s Blue Dream - Blue River Sebastien Hardy Franck Anne 1.16,5 2700 880
8 d Serie Ouest s Defi d'Aunou - Jilta Tony Le Beller Jean Michel Baudouin dg 2700 930
9 d Sinou Madrik h Infant du Bossis - Fidji du Buisson Robert Bergh Robert Bergh dg 2700 140
10 d Surcouf de Laubois h Niky - Damourette Michel Lenoir Olivier Chene dg 2700 150
11 d Situtunga s Jam Pridem - Island Jet Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin dg 2700 170
14 d Sirene Boreale s Goetmals Wood - Clarte Boreale Jean Michel Bazire Jean Michel Baudouin dg 2700 73
Vincennes  2008-02-24 Criterium des Jeunes € 160 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
13 1 Ready Cash h Indy de Vive - Kidea Bernard Piton Philippe Allaire 1.15,1 2700 20 80 000
9 2 Rancho Gede h Insert Gede - Maflo Gede Tony Le Beller Tony Le Beller 1.15,1 2700 190 40 000
11 3 Rossini des Jipes h Bon Conseil - Cybele des Jipes Sebastien Ernault Nicolas Catherine 1.15,1 2700 420 20 800
5 4 Ravanella s Jain de Beval - Houbille d'Ombree Dominik Locqueneux Michael Jean Ruault 1.15,2 2700 380 9 600
6 5 Royal Crown s Love You - Ma Crown Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.15,3 2700 84 4 800
14 6 Return Money s Corot - Making Money Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.15,5 2700 49 3 200
4 7 Roc Breton h Look de Star - Haria des Champs Pierre Vercruysse Philippe Allaire 1.16,0 2700 330 1 600
2 0 Riton de la Rouvre h Keed Tivoli - Grive de la Rouvre Franck Anne Franck Anne 1.16,0 2700 1850
1 0 Rene de Monvril h Lilium Madrik - Ivana de Bellouet Pascal Jean Cordeau Jack Dubault 1.16,1 2700 1220
8 0 Reveuse de Joudes s Dahir de Prelong - Fidjia Alain Laurent Alain Laurent i.t. 2700 1050
3 0 Rusee d'Arbaz s Lucky d'Hilly - Extase d'Arbaz Mathieu Abrivard Cedrick Paris i.t. 2700 1450
7 0 Reine Lucernaise s Jag de Bellouet - Fidele du Chevrel Franck Nivard Laurent Deshayes i.t. 2700 840
10 d Rocklyn h Love You - Halley Blue Jean Philippe Dubois Jean Philippe Dubois dg 2700 130
12 d Ryder de Tagor h Jam Pridem - Hargote de Tagor Jean Michel Bazire Sebastien Guarato dg 2700 79
Vincennes  2007-02-25 Criterium des Jeunes € 160 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
14 1 Qualita Bourbon s Love You - Etta Extra Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.16,1 2700 22 80 000
12 2 Quido du Goutier h Extreme Dream - Idole de Tugeras Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.16,3 2700 76 40 000
9 3 Quintillus h Giant Cat - Iwo Jima Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir 1.16,5 2700 580 20 800
6 4 Quick de la Loge h Tarass Boulba - Et Toujours Belle Pierre Levesque Laurent Claude Abrivard 1.16,7 2700 100 9 600
3 5 Quentucky h Kaisy Dream - Just Like That Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.16,7 2700 470 4 800
11 6 Quilea Jiel s Diamant Gede - Jolly Lady Jiel Franck Nivard Jean Luc Dersoir 1.16,8 2700 480 3 200
5 7 Quinella Aimef s Coktail Jet - Grace de Bea Jean Philippe Dubois Louis Baudron 1.17,0 2700 1150 1 600
1 0 Quasi Cheneviere h Vivier de Montfort - Fidji Dry Sebastien Houyvet Sebastien Houyvet 1.17,4 2700 1300
2 0 Quartz de Calendes h Vandel - Crysta de Calendes Pierre Vercruysse Christopher Nicole 1.17,5 2700 1280
8 0 Querido de Blary h Jam Pridem - Florette de Blary Franck Anne Franck Anne i.t. 2700 340
10 0 Quabila s Look de Star - Joie de Vivre Bernard Piton Thierry Duvaldestin i.t. 2700 600
4 d Quoreane d'Orgeres s Korean - Falamine Louis Baudron Louis Baudron dg 2700 120
7 d Qualie d'Any s Gai d'Hautmoniere - Harmonie de Mone Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire dg 2700 64
13 d Quick Wood h Love You - Dira Jos Verbeeck Jean Pierre Dubois dg 2700 62
Vincennes  2006-02-26 Criterium des Jeunes € 160 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
13 1 Pearl Queen s Carpe Diem - Feline Queen Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.15,6 2700 42 80 000
9 2 Phlegyas h Dahir de Prelong - Gea Louis Baudron Louis Baudron 1.16,0 2700 150 40 000
8 3 Pirogue Jenilou s Blue Eyes America - Arina Bernard Piton Louis Baudron 1.16,1 2700 610 20 800
11 4 Passiflore du Rib s Viking's Way - Fleur du Rib Joël Hallais Joël Hallais 1.16,2 2700 360 9 600
10 5 Pin Up de la Loge s Gros Grain - Et Toujours Belle Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.16,4 2700 970 4 800
6 6 Petit Brazille h Install - Josette Christian Bigeon Christian Bigeon 1.16,5 2700 270 3 200
2 7 Poe du Sam h Esotico Star - Hypnose de Freand Michel Lenoir Sebastien Guarato 1.17,0 2700 1750 1 600
5 0 Player h Ganymede - Fia du Mirel Jos Verbeeck Philippe Allaire 1.17,1 2700 380
1 0 Perle Castelets s Elvis de Rossignol - Elide Maxime Bezier Ludovic Guitton 1.17,1 2700 1420
3 0 Palermo h Gai Brillant - Fantanella Dominik Locqueneux Jan Kruithof i.t. 2700 130
7 d Pacifique Gede h Diamant Gede - Fouine du Ruisseau Tony Le Beller Tony Le Beller dg 2700 220
4 d Papa Gueno h In Love With You - Jarnotte Franck Ouvrie Philippe Bengala dg 2700 1070
12 d Password h Goetmals Wood - Feraine d'Occagnes Jean Philippe Dubois Jean Philippe Dubois dg 2700 160
14 d Prince d'Espace h Himo Josselyn - Eden's Star Jean Michel Bazire Sebastien Guarato dg 2700 17
Vincennes  2005-02-27 Criterium des Jeunes € 160 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
14 1 Ojipey Vinoir h Hasting - Calliope Vinoir Michel Lenoir Jacques Bruneau 1.16,7 2700 106 80 000
12 2 Odessa du Vivier s Goetmals Wood - Geisha Normande Pierre Levesque Jean Yves Lecuyer 1.16,7 2700 92 40 000
5 3 Ohnous Madrik h Biesolo - Catharina d'Arc Franck Anne Franck Anne 1.16,8 2700 830 20 800
11 4 Orelady s And Arifant - Grande Lady Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.17,0 2700 39 9 600
10 5 Offshore Dream h Reve d'Udon - Enfilade Jean Philippe Borodajko Jean Philippe Borodajko 1.17,1 2700 250 4 800
13 6 Osiris de Corbery h Joe l'Amoroso - Bellone de Corbery Michel Dreano Christophe Chalon 1.17,8 2700 97 3 200
8 7 Orlando Vici h Quadrophenio - Irlande du Nord Jorma Kontio Fabrice Souloy 1.18,0 2700 520 1 600
1 0 Ombree s Banjo Scardrie - Rocaille d'Ombree Jean Raoul Deshayes Jean Raoul Deshayes 1.18,1 2700 1170
4 0 Odyssee d'Ombree s Axe des Sarts - Epoque de l'Odon Bernard Piton Jean Raoul Deshayes 1.19,0 2700 790
2 d Oblat Pierji h Dahir de Prelong - Dariola Gilles Delacour Gilles Delacour dg 2700 1000
7 d Obrillant h Gai Brillant - Doceanide du Lilas Jos Verbeeck Philippe Allaire dg 2700 230
9 d Olimede h Ganymede - Dolickova Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini dg 2700 110
3 d Omarina du Loisir s Podosis - Samba du Briou Yves Dreux Benoit Constantin dg 2700 200
6 d Omio Josselyn h Podosis - Imia Josselyn Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire dg 2700 26
Vincennes  2004-02-22 Criterium des Jeunes € 160 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
3 1 Nelson de Vandel h Defi d'Aunou - Alesia de Vandel Franck Nivard Pierre Desire Allaire 1.15,1 2700 660 80 000
12 2 Nina Madrik s In Love With You - Elite Gede Jorma Kontio Fabrice Souloy 1.15,2 2700 170 40 000
10 3 Ni Ho Ped d'Ombree h Bassano - Fantasia d'Ombree Michel Lenoir Jean Raoul Deshayes 1.15,5 2700 99 20 800
11 4 Neleos du Goutier h Corot - Feline Charmeuse Jean Philippe Mary Frederic Prat 1.15,6 2700 240 9 600
13 5 Noora de L'Iton s Workaholic - Difference Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.15,6 2700 84 4 800
6 6 New Aldo h Casino des Sports - Enza Aldo Yves Dreux Jean Luc Bigeon 1.16,3 2700 160 3 200
5 7 Nedjd des Rondes h Ginger Somolli - Ermanina Jos Verbeeck Fabrice Souloy 1.16,5 2700 160 1 600
8 0 Nadia du Buisson s In Love With You - Fidji du Buisson Franck Anne Franck Anne 1.16,6 2700 600
14 0 Niky h Viking's Way - Fete Jean Michel Bazire Laurent Claude Abrivard 1.16,6 2700 17
1 0 Negus Turgot h Fortuna Fant - Tete Dominik Locqueneux Luc Roelens i.t. 2700 370
2 0 Navarro du Vivier h Carpe Diem - Chamade du Rucvier Pierre Levesque Jean Yves Lecuyer i.t. 2700 660
4 0 Nicolas Maria h Casino des Sports - Gemetcha Maria Ulf Nordin Wim Paal i.t. 2700 350
7 d Natif de l'Hommee h Hello Jo - Quarlene Sebastien Guarato Sebastien Guarato dg 2700 430
9 d Noise s Ekir de Leau - Affriolante Olivier Boudou Olivier Boudou dg 2700 130
Vincennes  2003-02-23 Criterium des Jeunes € 160 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
12 1 Mahana s Defi d'Aunou - Tahitienne Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.16,0 2700 170 80 000
14 2 Miska des Rondes s Extreme Aunou - Ariane des Rondes Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.16,1 2700 20 40 000
7 3 My Lady Way s Blue Dream - Folie du Trotting Eric Raffin Jean Raffin 1.16,3 2700 250 20 800
4 4 Muktar d'Hague h Ultra Ducal - Bionica d'Hague Olivier Picard Jean Claude Picard 1.16,5 2700 460 9 600
2 5 Mary Lou Wic s Cezio Josselyn - Epona Vinn Dominik Locqueneux Pierre Desire Allaire 1.16,8 2700 340 4 800
8 6 Milord du Chene h Capriccio - Ulyssia de Nize Michel Lenoir Michel Lenoir 1.16,8 2700 430 3 200
1 7 Manix du Bignon h Vieux Sam - Deborah du Bignon Gilles Delacour Regis Chauvin 1.17,2 2700 1380 1 600
11 0 Mentor du Goutier h Defi d'Aunou - Biscayenne Thierry Duvaldestin Jean Jacques Roulland 1.17,6 2700 120
10 d Marion du Fanil s Coktail Jet - Belga d'Avignere Bernard Hue Marion Hue dg 2700 600
9 d Melo des Chaliers h Hello Jo - Eraulienne Frederic Prat Dominik Cordeau dg 2700 1150
5 d Melodie du Reaume s Vittel - Brise du Reaume Sebastien Poilane Sebastien Poilane dg 2700 58
6 d Mitidja s Extreme Dream - Encina d'Hodicq Pierre Levesque Jean Luc Giot dg 2700 510
13 d Mon Bellouet h Hello Jo - Quenavora Pierre Vercruysse Fabrice Souloy dg 2700 48
3 d Mysterious Valley s Goetmals Wood - Queen d'Aunou Jean Etienne Dubois Jean Pierre Dubois dg 2700 260
Vincennes  2002-02-24 Criterium des Jeunes € 160 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Odds Pris
4 1 Look de Star h Coktail Jet - Corte Dominik Locqueneux Pierre Desire Allaire 1.17,1 2700 63 80 000
11 2 Lara du Goutier s Workaholic - Amethyste Thierry Duvaldestin Thierry Duvaldestin 1.17,1 2700 340 40 000
9 3 Lady Madrik s Biesolo - Elite Gede Gilles Delacour Franck Anne 1.17,5 2700 120 20 800
14 4 L'As de Viretaute h Fortuna Fant - Aube Et Vire Michel Donio Michel Donio 1.17,7 2700 26 9 600
5 5 Lune du Dollar s Elio Josselyn - Forfaiture Jean Loic Claude Dersoir Xavier Guibout 1.17,9 2700 220 4 800
13 0 Let's Go Darling s Coktail Jet - Fly Darling Jean Etienne Dubois Joelle Laroche u 2700 53
12 d L'As du Cap Vert h Dahir de Prelong - Clera du Pas Franck Anne Francisco Criado dg 2700 120
7 d Liberation s Podosis - Belle des Jarries Giuseppe Pistone Alain Laurent dg 2700 63
6 d Likable River h Viking's Way - Adonia Jos Verbeeck Wim Paal dg 2700 62
10 d Lilium Madrik h Arnaqueur - Elea de Galaxie Yves Dreux Karim Hawas dg 2700 86
8 d Limited Edition s Cygnus d'Odyssee - Guardia Philippe Masschaele Gilbert Masschaele dg 2700 590
2 d Lisa de Bootz s Vroum d'Or - Aventure S Farouault Jan Kruithof dg 2700 970
3 d Lombard h Jiosco - Alabama Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois dg 2700 53
1 d Lulu La Science h Uranium de Tillard - Brindille de Mai Pierre Levesque Philippe Deroyand dg 2700 500
Vincennes  2001-02-25 Criterium des Jeunes FF 1 000 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
 8 1 Kinder Jet  h Full Account - Encombevineuse Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.16,9 2700 500 000
13 2 Kaisy Dream  h Extreme Dream - Daisy Chain Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.16,9 2700 250 000
 7 3 Kopaulo  h Don Paulo - Desirella Yves Dreux Jean Luc Bigeon 1.17,1 2700 130 000
 2 4 Kristalline  s Quito de Talonay - Crystal Queen Pierre Vercruysse Johan Teerlinck 1.17,2 2700 60 000
 9 5 Kaleo du Brindeau  h Tarif du Bois - Salambo Joiaker Michel Lenoir Jean-Bernard Matthey 1.17,3 2700 30 000
14 6 Ksar d'Algot  h Capriccio - Algot Dominik Locqueneux Bertrand de Folleville 1.17,6 2700 20 000
 4 7 Kepia Gede  s Kepi Vert - Bravoure Gede Pascal Andre Geslin Benoit Constantin 1.17,7 2700 10 000
 1 0 Kouffa des Sarts  s Capriccio - Bonnie des Sarts Fernand Floribert Dubois Fernand Floribert Dubois 1.17,8 2700
11 0 Kidacra  s Qualmont du Vivier - Acre de Nuit Alain Laurent Alain Laurent 1.18,0 2700
 6 0 Kasting du Bourg  h Esotico Star - Diva du Bourg Bernard Piton Yves Vidal i.t. 2700
 5 0 Kachou du Forum  h Vittel - Native Gem Franck Blandin Francisco Criado i.t. 2700
12 0 Korean  h Dahir de Prelong - Calmness Jean Michel Bazire Fabrice Souloy i.t. 2700
 3 d Kitko  h Quito de Talonay - Broutille Jos Verbeeck Pierre Desire Allaire dg 2700
10 d Kediry  h Cezio Josselyn - Euphorisante Jean Philippe Dubois Stephane Cingland dg 2700
Vincennes  2000-02-27 Criterium des Jeunes FF 1 000 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
 13 1 Juliano Star  h  Buvetier d'Aunou - Star Gede Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.16,8 2700 500 000
  5 2 Jeanne's Fella  s  Coktail Jet - Colmeda Fabrice Souloy Fabrice Souloy 1.16,9 2700 250 000
  9 3 Jackpot du Relais  h  Podosis - Arabicane Pierre Vercruysse Jerome Gaillard 1.16,9 2700 150 000
  7 4 Jolie d'Espalion  s  Sebrazac - Camelie du Charmat Dominik Locqueneux Jean Jacques Provost 1.17,0 2700 60 000
 11 5 Johnny Be Good  h  Bassano - Desenchantee Michel Lenoir Daniel Verduyn 1.17,1 2700 40 000
  4 0 Jena Josselyn  s  Arnaqueur - Enova Josselyn Bernard Piton L Goncalves Fernandes 1.17,3 2700
 14 0 Juge d'Ortige  h  Vieux Sam - Durandal de Retz Alain Laurent Marc-Andre Bovay 1.17,4 2700
 12 0 Jonquille du Rib  s  Tout Bon - Avianca Joel Hallais Joel Hallais it 2700
  8 0 Jaquissime  s  Colt Fortysix - Altesse de Bougy Jean Yves Raffegeau Jean Yves Raffegeau it 2700
  2 0 Jonquille d'Ombree  s  Axe des Sarts - Pollinie Jean Raoul Deshayes Jean Raoul Deshayes it 2700
  1 d Jibon Tivoli  h  Bon Conseil - Ebene Tivoli Christian Bigeon Jacques Bruneau dg 2700
  3 d Jiletta des Bordes  s  Dahir de Prelong - Ustia des Bordes Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire dg 2700
  6 d Jitterburg  h  Passionnant - Caolica de Suce Jean Philippe Dubois Jean Philippe Dubois dg 2700
 10 d Jeton d'Or  h  Criterium d'Ombree - Vlicka Ulf Nordin Luc Roelens dg 2700
Vincennes  1999-02-28 Criterium des Jeunes FF 1 000 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
10 1 Iatka Bocain s Renoso - Carlotta Bocain Etienne Lecot Jean Francois Yver 1.18,4 2700 500 000
8 2 Illico Presto h Workaholic - Traque Bernard Piton Laurent Claude Abrivard 1.18,5 2700 250 000
14 3 Island Dream s Coktail Jet - Bambina Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.18,5 2700 150 000
7 4 Igor Coulonces h Workaholic - Vive Lotte Michel Lenoir Michel Lenoir 1.18,5 2700 60 000
3 5 Ildo de Fleurac h Tachy de la Creuse - Belle de Fleurac Alain Laurent Jean Claude Martel 1.18,5 2700 40 000
9 0 Incredible Charm h Cygnus d'Odyssee - Cartinoa Jean Philippe Dubois Jean Philippe Dubois 1.18,6 2700
4 0 Ivan d'Occagnes h Tenor de Baune - Brune de Loub Jean Pierre Dubois Karim Hawas 1.18,7 2700
1 0 Invege v Vegetarien - Brightly Philippe Bekaert Jacky Trullier i.t. 2700
2 d Idole du Guerrier s Vasquez - Amie de Juvardeil Pierre Vercruysse C. Chaineux dg 2700
5 d Isadora d'Ombree s Kimberland - Estelle Besnot Jean Michel Bazire Ulf Nordin dg 2700
12 d Iton du Gite h Riton du Gite - Utopie du Gite Sylvain Lelievre Sylvain Lelievre dg 2700
13 d Ignace de Gerberoy v Pacha du Ponthieu - Unifl. du Chalet Ulf Nordin Ulf Nordin dg 2700
6 str If Only h Coktail Jet - Junesa
11 str Icare de Pouline h Beautiful Somolli - Bellissima
Vincennes  1998-02-22 Criterium des Jeunes FF 1 000 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
8 1 Hello Jo h Buvetier d'Aunou - Rencoo Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.18,6 2700 500 000
4 2 Hoskar h Jet du Vivier - Tatiana de Chenu Richard W Denechere Richard W Denechere 1.18,8 2700 250 000
1 3 Hauban de Retz h Podosis - Nina de Quercy Jos Verbeeck Jacky Bethouart 1.18,8 2700 150 000
6 4 Harazina s Kimberland - Razzia Bernard Piton Jean Pierre Dubois 1.18,9 2700 60 000
9 5 Hialca Speed s Big Prestige - Talca Speed Franck Furet Pascal Andre Geslin 1.19,1 2700 40 000
2 0 Hioka du Gault s Workaholic - Tetf Jean Philippe Dubois Jean Philippe Dubois 1.19,4 2700
5 0 Hermes Beautiful v Beautiful Somolli - Aneva Philippe Boutin Philippe Boutin 1.19,8 2700
3 d Hockey Boy du Clos h Quadrophenio - Symph. du Clos Michel Lenoir Jacques Bruneau dg 2700
7 d Harlotta s And Arifant - Karlotta Pierre Vercruysse Jean Etienne Dubois dg 2700
10 d Himo Josselyn h Cezio Josselyn - Cima Josselyn Jean Michel Bazire Laurent G Fernandes dg 2700
Vincennes  1997-02-23 Criterium des Jeunes FF 1 000 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
14 1 General du Pommeau h Sebrazac - Actrice du Pommeau Jules Lepennetier Jules Lepennetier 1.17,0 2700 500 000
13 2 Gildas Meslois h Ukir de Jemma - Roliabelle Jos Verbeeck Laurent Claude Abrivard 1.17,2 2700 250 000
4 3 Glycine Vaumicel s Workaholic - Quietude Gede Jean Marie Monclin Jack de Bellaigue 1.17,3 2700 150 000
12 4 Garda s Sancho Panca - Malda Joel Hallais Joel Hallais 1.17,4 2700 60 000
8 5 Georgien h Biesolo - Bout de Chou Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.17,9 2700 40 000
3 0 Girl des Marnes s Bon Conseil - Star Keseg Yves Dreux Franck Leblanc 1.17,9 2700
15 0 Gipsa d'Urzy s Workaholic - Amazone River Jean Michel Bazire Pierre Desire Allaire 1.18,3 2700
10 0 Gentry d'Ombree s Axe des Sarts - Couronne d'Ombree Jean Raoul Deshayes Jean Raoul Deshayes i.t 2700
11 0 Gitane de Billeron s Ormencourt - Tosca d'Aubepierre Didier Prost Pierre Clairy i.t 2700
1 d Gadget Castelets h Biesolo - Antilles Jean Philippe Dubois Jean Philippe Dubois dg 2700
6 d Gavroche Perrine h Tenor de Baune - Tina Perrine Jean Baptiste Bossuet Jean Baptiste Bossuet dg 2700
5 d Giant Cat h Quito de Talonay - Pussy Cat Jean Raffin Jean Raffin dg 2700
2 d Glaxo du Comtal h Vittel - Sologne Pierre Levesque Jean Monier dg 2700
9 d Good Quito h Quito de Talonay - Quadoline Ulf Nordin Ulf Nordin dg 2700
7 d Gracioso h Tonnerre d'Amour - Perle de See Guy Verva Philippe Verva dg 2700
Vincennes  1996-02-25 Criterium des Jeunes FF 1 000 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
13 1 Fortuna Fant h And Arifant - Ariane de Brion Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.18,3 2700 500 000
5 2 Franc Jeu h Noble Atout - Raison de Vrie Roger Baudron Roger Baudron 1.18,3 2700 250 000
14 3 Full Account h Passionnant - Ukrainka Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.18,3 2700 150 000
2 4 Forcing de Kacy h Steed James - Roura Alain Laurent Alain Laurent 1.18,8 2700 60 000
11 5 Fripon Rosep h Tipouf - Queen Emeraude Philippe Placet Philippe Placet 1.18,9 2700 40 000
7 0 Faire Valoir h Kimberland - Orlumine Paul Viel Paul Viel 1.19,0 2700
15 0 Fleur du Rib s Sancho Panca - Unite de Vandel Joel Hallais Joel Hallais 1.19,2 2700
1 0 Fou d'Amourl. h Quecastly - Terianga Lionel Andre Martin Lionel Andre Martin i.t 2700
6 0 Fier des Baux h Montsurvent - Angelique des Baux Bernard Hue Bernard Hue i.t 2700
8 0 Favori du Donjon h Workaholic - Querida du Donjon Philippe Allaire Philippe Allaire i.t 2700
9 0 Fakir Dangueville h Quadol de Tillard - Valse du Pont Jean Raoul Deshayes Jean Raoul Deshayes i.t 2700
10 0 Forban des Hebers h Quinato - Paola des Vauchaux Yves Dreux Ricardo T Salva-Solsona i.t 2700
12 0 Fourmi de Chenu s Hurgo - Urfee de Chenu Guy Verva Philippe Verva i.t 2700
3 d Fils de Satan h Satan des Acres - Turiana Louis Boulard Louis Boulard dg 2700
4 d Flash de Jiel h Jiosco - Queen d'Atout Jos Verbeeck Jean Luc Dersoir dg 2700
Vincennes  1995-02-26 Criterium des Jeunes FF 1 000 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
13 1 Ever Jet h Tarass Boulba - Venitie Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.18,0 2700 500 000
7 2 Esotico Star h Tarass Boulba - Star Gede Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.18,1 2700 250 000
8 3 Escartefigue h Steed James - Oika Bernard Oger Leopold Verroken 1.18,4 2700 150 000
2 4 Eole de Talonay h Quarisso - Glarmonde Jos Verbeeck Jean Marie Monclin 1.18,4 2700 60 000
5 5 Ecu du Beziau h Karim Mabon - Querida la Butte Yves Dreux Yves Dreux 1.18,4 2700 40 000
1 0 En Choeur h Nodesso - La Cantarelle Paul Viel Paul Viel 1.18,4 2700
6 0 Esly Captain h Off Gy - Life Jean Pierre Lefebvre Jean Pierre Lefebvre 1.18,9 2700
3 0 Eros de Bellen h Verdurin - Image de Neuville Jean Claude Hallais Ulf Nordin i.t 2700
10 0 Extreme Aunou h Baltic Speed - Nesmile Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois i.t 2700
11 0 Eylau Square h Uthan - Sisba Ulf Nordin Ulf Nordin i.t 2700
12 0 Etoile du Ganep s Radjah de Talonay - Rive du Ganep Philippe Verva Philippe Verva i.t 2700
14 d Easy To Drive h Royal Ludois - Romantique d'Avril Philippe Allaire Philippe Allaire dg 2700
4 d Ecu du Vernay h Viking's Way - Rhea du Vivier Pierre Vercruysse Jean Theisen dg 2700
9 d Elise Pont Vautier s Orfeu Negro - Lise Pont Vautier Patrice Lebouteiller Patrice Lebouteiller dg 2700
Vincennes  1994-02-27 Criterium des Jeunes FF 1 000 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
1 1 Derby du Gite h Riton du Gite - Obrizia Sylvain Lelievre Sylvain Lelievre 1.17,0 2175 500 000
13 2 Dingue de Moi h Paso Fino - Kinta Nicolas Roussel Alain Roussel 1.17,2 2175 250 000
12 3 Do Wind s Quouky Williams - Snow Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.17,4 2175 150 000
6 4 Dieden h Quito de Talonay - Ukrainka Jorma Kontio Ulf Nordin 1.17,5 2175 60 000
3 5 Dan des Sarts h Nodesso - Ode des Sarts Fernand Floribert Dubois Fernand Floribert Dubois 1.17,6 2175 40 000
7 0 Daoulas h Tarass Boulba - Udine de Taloney Louis Boulard Louis Boulard 1.17,6 2175
4 0 Duc de Jiel h Lutin d'Isigny - Rose d'Atout Jean Luc Dersoir Jean Luc Dersoir 1.17,8 2175
8 0 Darling de Bougy s Landoas - Petite Muse Jean Pierre Lefebvre Jean Pierre Lefebvre i.t 2175
10 0 Danube Castelets h Stirwen - Pantica Grandchamp Jean Claude Hallais Guy Lhomet i.t 2175
15 0 Doceanide du Lilas s Workaholic - Oceanide Philippe Allaire Philippe Allaire i.t 2175
14 d Dahir de Prelong h Fakir du Vivier - Marieva Bertrand Lefevre Bertrand Lefevre dg 2175
11 d Destin de Busset h Opus Dei - Joncheraye Ulf Nordin Ulf Nordin dg 2175
2 d Diablotin h Minou du Donjon - Quercidie Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois dg 2175
9 d Dira s Minou du Donjon - Thalie Jos Verbeeck Jean Claude Rivault dg 2175
5 d Dudestin h Workaholic - Gerbille Yves Dreux Jacky Bethouart dg 2175
Vincennes  1993-02-28 Criterium des Jeunes FF 1 000 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
12 1 Carus d'Occagnes h James Pile - Ondine de Retz Ali Hawas Ali Hawas 1.18,9 2275 500 000
7 2 Camino h Firstly - Tangala Jean Pierre Dubois Jean Pierre Dubois 1.18,9 2275 250 000
10 3 Classe de Tillard s Workaholic - Olympe de Tillard Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais 1.19,0 2275 150 000
1 4 Cedouk des Rades h Navaki - Ondatra Philippe Daugeard Philippe Daugeard 1.19,9 2275 60 000
6 d Canon du Fosse h Tonnerre d'Amour - Junon Ornaise Ulf Nordin Ulf Nordin dg 2275 40 000
9 d Casa du Bouffey s Noble Atout - Linotte du Bouffey Gilles Gauvin Richard W Denechere dg 2275
2 d Casino des Sports h Rainbow Runner - Phebe Christophe Chalon Guy Maurice Dreux dg 2275
5 d Cesar d'Argos h Orestan - Miss d'Argos Yves Dreux Dominique Lemetayer dg 2275
11 d Cezio Josselyn h Armbro Goal - Quezira Jean Etienne Dubois Jean Pierre Dubois dg 2275
3 d Charlie Passion h Passionnant - Harmonie Douce Jan Kruithof Jan Kruithof dg 2275
4 str Capitole h Passionnant - Querdowa 2700
8 str Condor de la Noe h Qlorest du Vivier - Petrog Kernevez 2700
Vincennes  1992-02-23 Criterium des Jeunes FF 1 000 000
N:r Plac. Häst Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Dist. Pris
7 1 Bluette d'Hilly s Bellouet - Sikiss d'Hilly Jean Etienne Dubois Jean Etienne Dubois 1.19,0 2300 500 000
9 2 Bamaro King h Passionnant - Jodnesse Bernard Oger Leopold Verroken 1.19,3 2300 250 000
2 3 Bolero du Coq h Quito de Talonay - Rafa Elle Jean Yves Raffegeau Jean Yves Raffegeau 1.19,3 2300 150 000
1 4 Bichon du Ravary h Quel Soro - Jisada Dominik Cordeau Dominik Cordeau 1.20,2 2300 60 000
4 5 Barmaid s Podosis - Provencheres Torbjörn Jansson Jacky Bethouart 1.20,2 2300 40 000
3 d Blizzard de Jiel h Mon Tourbillon - Queen d'Atout Jean Luc Dersoir Jean Luc Dersoir dg 2300
8 d Bridge h Jorky - Ricaine Jean Claude Hallais Philippe Billard dg 2300
5 d Brunissard de Padd h Ruanito d'Arc - Sauvagine Alain Betouigt Philippe David dg 2300
6 d Beaujolais Noble h Pactole de Tillard - Osamina Alain Laurent Jean Jacques Frideloux dg 2300