2019-07-01   Mantorp   Mantorpsloppet  
2019-07-02   Mantorp   Breeders Course, 3 åriga, försök  
2019-07-02   Solvalla   Margaretas Tidiga Unghästserie  
2019-07-03   Lindesberg   Bergslagsloppet  
2019-07-03   Lindesberg   Diamantstoet, försök 2  
2019-07-03   Lindesberg   Fornaboda Fyraåringspris  
2019-07-03   Lindesberg   Fornaboda Treåringspris  
2019-07-04   Halmstad   Diamantstoet, försök 3  
2019-07-04   Halmstad   Gert Allercrantz Minne  
2019-07-04   Halmstad   Sprintermästaren  
2019-07-04   Halmstad   Summer Meeting Halmstad, final  
2019-07-04   Halmstad   Summer Meeting Stayer  
2019-07-04   Halmstad   Upp till bevis  
2019-07-05   Arvika   Arvikas Jubileumslopp  
2019-07-05   Jarlsberg   Jarlsbergs Grand Prix  
2019-07-05   Kaustby   Isla-Ajo  
2019-07-05   Kaustby   Pikkupelimanni Kallb.
2019-07-06   Cesena   Gran Premio Riccardo Grassi  
2019-07-06   Enghien   Prix de Berlin  
2019-07-06   Enghien   Prix de la Manche  
2019-07-06   Halmstad   5 Åringslopp, ston  
2019-07-06   Halmstad   Gulddivisionen  
2019-07-06   Halmstad   Stosprintern  
2019-07-06   Halmstad   Wången Cup, final  
2019-07-06   Jarlsberg   Jarlsbergs Grand Prix Hopper  
2019-07-06   Jydsk , Århus   Jydsk 4-årings Hoppe Grand Prix  
2019-07-06   Jydsk , Århus   Preben Munchs Mindelöb  
2019-07-06   Kaustby   Festivaali-Ajo  
2019-07-06   Vichy   Grand Prix du Conseil Municipal, Grand Chelem, final  
2019-07-07   Baden (AT)   Super Trot Cup, försök  
2019-07-07   Berlin   Super Trot Cup, försök  
2019-07-07   Jarlsberg   Anders Jahres Pokallöp  
2019-07-07   Jarlsberg   Ulf Thoresens Minneslopp  
2019-07-07   Jydsk , Århus   Jydsk 4-årings Grand Prix  
2019-07-07   Jydsk , Århus   Travligan, finale  
2019-07-07   La Capelle   Prix Europole La Capelle  
2019-07-08   Rättvik   Henning Mårthans Minne  
2019-07-09   Solvalla   Hjördis lopp  
2019-07-10   Visby   Diamantstoet, försök 4  
2019-07-10   Visby   Gotlandslöpning  
2019-07-10   Visby   Klass II försök  
2019-07-10   Visby   Ringmurens lopp  
2019-07-11   Örebro   Juliloppet  
2019-07-12   Axevalla   Stochampionatet, uttagningslopp  
2019-07-12   Cagnes-sur-Mer   Prix Alexandre Roucayrol  
2019-07-13   Enghien   Prix de Bruxelles  
2019-07-13   Enghien   Prix du Louvre  
2019-07-13   Enghien   Prix du Palais de Chaillot  
2019-07-13   Montecatini   Gran Premio Societadi Terme  
2019-07-13   Årjäng   Dubbelcupen, final Kallb.
2019-07-13   Årjäng   Erik Perssons Memorial Kallb.
2019-07-13   Årjäng   Årjängs Stora Sprinterlopp  
2019-07-14   Östersund   Derbystoet Kallblodiga, uttagningslopp Kallb.
2019-07-14   Östersund   Svenskt Kallblodsderby, uttagning Kallb.
2019-07-16   Jägersro   Breeders Course, 3 åriga, försök  
2019-07-16   Jägersro   Super Trot Cup, försök  
2019-07-16   Jägersro   Åbergs Nästa!  
2019-07-17   Sundbyholm   Diamantstoet, försök 5  
2019-07-17   Sundbyholm   Eskilstuna Fyraåringstest  
2019-07-17   Sundbyholm   Klass I försök  
2019-07-17   Sundbyholm   MälardalsCupen, final  
2019-07-18   Bergsåker   Norrlands Grand Prix  
2019-07-18   Bergsåker   Norrlands Treåringselit, final  
2019-07-18   Bergsåker   Norrländskt Varmblodsmästerskap  
2019-07-19   Axevalla   Axevalla Maraton  
2019-07-19   Axevalla   Fyraåringslopp  
2019-07-19   Axevalla   Tvååringspremiären  
2019-07-19   Cabourg   Grand Prix de la Ville de Cabourg  
2019-07-19   Wolvega   Breeders Course, 3 åriga, försök  
2019-07-19   Wolvega   Super Trot Cup, försök  
2019-07-20   Axevalla   Axevallalöpning  
2019-07-20   Berlin-Mariendorf   Charlie Mills-Memorial  
2019-07-20   Berlin-Mariendorf   Tyskt Travderby, Arthur Knaur-Rennen, försök  
2019-07-20   Enghien   Prix de Buenos-Aires  
2019-07-20   Enghien   Prix de la Porte Montmartre  
2019-07-20   Enghien   Prix de Rome  
2019-07-20   Mikkeli   Cartivet Meeting Final  
2019-07-20   Mikkeli   St. Michel Ajo  
2019-07-20   Mikkeli   Suurmestaruus Ajo Kallb.
2019-07-20   Sörlandet   Norskt Mästerskap Kallb.
2019-07-20   Sörlandet   Norskt Mästerskap, kallblodsston Kallb.
2019-07-20   Sörlandet   Sölvhesten  
2019-07-20   Sörlandet   Sörlandets 3-års Cup, kallblod Kallb.
2019-07-21   Axevalla   Diamantstoet, försök 6  
2019-07-21   Axevalla   Slaget Vid Axevalla Hed  
2019-07-21   Axevalla   Stochampionatet  
2019-07-21   Axevalla   Stochampionatet, consolation  
2019-07-21   Axevalla   Stoeliten  
2019-07-21   Berlin-Mariendorf   Tyskt Travderby, uttagningslopp  
2019-07-21   Mikkeli   Eugen Pylvänäisen  
2019-07-21   Mikkeli   St.Michel Ajo  
2019-07-21   Nyköbing Falster   Harald Lunds Minneslopp  
2019-07-21   Taranto   Citta di Taranto  
2019-07-21   Taranto   Gran Premio Due Mari  
2019-07-22   Follonica   Campionato Femminile Dei 3 Anni, försök  
2019-07-22   Follonica   Campionato Femminile Dei 4 Anni, försök  
2019-07-22   Skive   Super Trot Cup, försök  
2019-07-23   Solvalla   Solvallaserien 4  
2019-07-23   Solvalla   Sommarfavoriten  
2019-07-23   Solvalla   Sommarfavoriten ston  
2019-07-24   Enghien   Prix de la Chaussee d'Antin  
2019-07-24   Enghien   Prix du Medoc  
2019-07-24   Östersund   Derbystoet Kallblodiga Kallb.
2019-07-24   Östersund   Diamantstoet, försök 7  
2019-07-24   Östersund   Klass II försök  
2019-07-24   Östersund   Sven O Perssons Minne Kallb.
2019-07-24   Östersund   Svenskt Kallblodsderby Kallb.
2019-07-25   Boden   Björnkampen  
2019-07-25   Garigliano   Campionato Femminile Dei 3 Anni, försök  
2019-07-25   Garigliano   Campionato Femminile Dei 4 Anni, försök  
2019-07-26   Vieremä   Einari Vidgrenin  
2019-07-27   Biri   Norskt Mästerskap  
2019-07-27   Biri   Norskt Mästerskap, varmblodsston  
2019-07-27   Biri   Prinsesse Märtha Louise Pokal  
2019-07-27   Biri   Prinsesse Märtha Louise Pokal, hopper  
2019-07-27   Enghien   Prix de la Mediterranee  
2019-07-27   Enghien   Prix de la Porte Pouchet  
2019-07-27   Enghien   Prix de Milan  
2019-07-27   Enghien   Prix de Washington  
2019-07-27   Hagmyren   E.J:s Guldsko  
2019-07-27   Hagmyren   Erik Gralens Minne Kallb.
2019-07-27   Joensuu   Joensuu Ajo  
2019-07-27   Turin-Torino   Campionato Femminile Dei 3 Anni, försök  
2019-07-27   Turin-Torino   Campionato Femminile Dei 4 Anni, försök  
2019-07-28   Dannero   Kriteriestoet, uttagningslopp Kallb.
2019-07-28   Dannero   Svenskt Kallblodskriterium, uttagningslopp Kallb.
2019-07-28   Enghien   Prix de Jonquieres  
2019-07-28   Jydsk , Århus   Jydsk 3-årings Grand Prix, h/v  
2019-07-28   Jydsk , Århus   Jydsk 3-årings Grand Prix, ston  
2019-07-28   Turin-Torino   Gran Premio Carlo Marangoni  
2019-07-30   Jägersro   Breeders Course, 3 åriga, final  
2019-07-30   Jägersro   Hugo Åbergs Memorial  
2019-07-30   Jägersro   Malmö Stads Pris  
2019-07-30   Jägersro   Premio Going Kronos  
2019-07-30   Jägersro   Prix Cagnes-sur-Mer  
2019-07-30   Jägersro   Summer Meeting Mares, final  
2019-07-30   Jägersro   Tvååringspremiären  
2019-07-30   Jägersro   Vittsjöborgs Stolopp  
2019-07-31   Enghien   Prix du Parc des Princes  
2019-07-31   Mantorp   Breeders Crown, försök  
2019-07-31   Mantorp   Diamantstoet, försök 8  
2019-07-31   Mantorp   Takter-trofén  
2019-07-31   Mantorp   UltraStayern  
2019-08-01   Åby   The Red Mile  
2019-08-02   Berlin-Mariendorf   Bruno Cassirer-Rennen, final  
2019-08-02   Gävle   Dam-SM, final  
2019-08-03   Berlin-Mariendorf   Arthur Knaur-Rennen (Tyskt Stoderby)  
2019-08-03   Berlin-Mariendorf   Super Trot Cup, final  
2019-08-03   Cesena   Citta di Cesena  
2019-08-03   Enghien   Prix de Forges-les-Eaux Monté
2019-08-03   Lahti   Best Lady  
2019-08-03   Lahti   Kungstravet Kallb.
2019-08-03   Lahti   Kungstravet ston Kallb.
2019-08-03   Lahti   Pikkuprinssi Kallb.
2019-08-03   Rättvik   Dalatravets Femåringselit Kallb.
2019-08-03   Rättvik   Ego Boys Minne  
2019-08-03   Rättvik   Siljansloppet Kallb.
2019-08-03   Rättvik   Sommartravet, final  
2019-08-04   Bergsåker   E3 Korta hingstar & valacker, uttagning  
2019-08-04   Bergsåker   E3 Korta ston, uttagning  
2019-08-04   Berlin-Mariendorf   Auktionsrennen  
2019-08-04   Berlin-Mariendorf   Bruno Cassirer-Rennen  
2019-08-04   Berlin-Mariendorf   Derby-Revanche  
2019-08-04   Berlin-Mariendorf   Deutsches Traber-Derby  
2019-08-04   Berlin-Mariendorf   Deutsches Traber-Derby Trostlauf  
2019-08-04   Charlottenlund   Danskt Hoppe-Derby, uttagning  
2019-08-04   Charlottenlund   Danskt Mästerskap  
2019-08-04   Charlottenlund   Danskt Trav-Derby, uttagning  
2019-08-04   Enghien   Prix Henri Cravoisier  
2019-08-04   Lahti   Kungstravet Kallb.
2019-08-04   Lahti   Kungstravet ston Kallb.
2019-08-04   Lahti   Pikkukunkku Kallb.
2019-08-04   Mons   Grand Prix de Wallonie  
2019-08-06   Cabourg   Prix des Hetres  
2019-08-06   Solvalla   Jubileumstestet  
2019-08-06   Solvalla   Solvallaserien 5  
2019-08-07   Bollnäs   Bollnästravets Elitsprint Kallb.
2019-08-07   Bollnäs   Diamantstoet, försök 1  
2019-08-07   Bollnäs   HälsingeHambon - Hambostintan Kallb.
2019-08-07   Bollnäs   Klass II försök  
2019-08-07   Bollnäs   Prinsessan Madeleines Pokal Kallb.
2019-08-07   Saint-Malo   Grand National du Trot, etapp 8  
2019-08-08   Enghien   Prix de la Concorde  
2019-08-08   Enghien   Prix de la Porte d'Italie  
2019-08-08   Enghien   Prix de Nouzonville  
2019-08-09   Umåker   Norrländska Elitstoet Kallb.
2019-08-10   Drammen   Benn Orres Minnelöp  
2019-08-10   Drammen   DNTs 5-årslöp Kallb.
2019-08-10   Drammen   Guttorm Brekkes Pokallöp Kallb.
2019-08-10   Drammen   H.K.H Kronprins Haakons Pokal  
2019-08-10   Drammen   Nils Brekkes Pokallöp  
2019-08-10   Drammen   St. Hallvardpokalen Kallb.
2019-08-10   Enghien   Prix de l'Odeon  
2019-08-10   Enghien   Prix de Londres Monté
2019-08-10   Garigliano   Campionato Femminile Dei 3 Anni, final  
2019-08-10   Garigliano   Campionato Femminile Dei 4 Anni, final  
2019-08-10   Ylivieska   Malja Ajo  
2019-08-10   Åby   Bertil Knutssons Minneslopp  
2019-08-10   Åby   Diamantstoet, final  
2019-08-10   Åby   Ragnar Thorngrens Minne  
2019-08-10   Åby   Stora Sprinterpriset  
2019-08-10   Åby   Summer Meeting Stayer, final  
2019-08-10   Åby   Åby Stora Montépris Monté
2019-08-10   Åby   Åby Stora Pris  
2019-08-10   Åby   Åby Stora Treåringspris  
2019-08-11   Dannero   Diamantstoet, försök 2  
2019-08-11   Dannero   Kriteriestoet Kallb.
2019-08-11   Dannero   Svensk Travsports Guldtäcke Kallb.
2019-08-11   Dannero   Svenskt Kallblodskriterium Kallb.
2019-08-11   Dannero   Ådalspriset  
2019-08-11   Enghien   Prix des Tuileries  
2019-08-13   Enghien   Prix de Geneve  
2019-08-13   Enghien   Prix de la Porte de Versailles  
2019-08-13   Enghien   Prix du Pont de l'Alma  
2019-08-13   Enghien   Prix Jean-Luc Lagardere  
2019-08-14   Solvalla   Big Noon-Pokalen  
2019-08-14   Solvalla   European Championship for Mares  
2019-08-14   Solvalla   Jubileumspokalen  
2019-08-14   Solvalla   Queen L:s lopp  
2019-08-14   Solvalla   Wallenius Cup  
2019-08-15   Montecatini   Gran Premio Citta'di Montecatini  
2019-08-16   Örebro   Diamantstoet, försök 3  
2019-08-16   Örebro   E3 Consolation  
2019-08-16   Örebro   E3 Consolation  
2019-08-17   Cagnes-sur-Mer   Grand Prix de la Ville de Nice  
2019-08-17   Tammerfors   Tammakriterium  
2019-08-17   Vincennes   Prix Guy Deloison  
2019-08-17   Vincennes   Prix Herve Ceran-Maillard Monté
2019-08-17   Vincennes   Prix Jockey  
2019-08-17   Vincennes   Prix Pierre Plazen  
2019-08-17   Örebro   E3 Korta Hingstar/Valacker  
2019-08-17   Örebro   E3 Korta ston  
2019-08-17   Örebro   Express Gaxes lopp  
2019-08-18   Montégeorgio   Gran Premio Basilio Mattii  
2019-08-18   Montegiorgio   Gran Premio Marche  
2019-08-18   Tingsryd   Bronsdivisionen försök  
2019-08-20   Montégiorgio   Gran Premio Marche  
2019-08-21   Jägersro   Derbystoet, uttagningslopp  
2019-08-21   Jägersro   Svenskt Travderby, uttagningslopp  
2019-08-21   Vincennes   Prix de Beaune  
2019-08-21   Vincennes   Prix d'Epernay Monté
2019-08-21   Vincennes   Prix du Perigord  
2019-08-23   Bergsåker   Bergsåkers Stora Amatörpris  
2019-08-23   Bergsåker   Breeders Crown 2-åriga  
2019-08-23   Bergsåker   Diamantstoet, försök 4  
2019-08-23   Bergsåker   Långa Loppet Kallb.
2019-08-23   Bergsåker   Malabar Circle Ås lopp  
2019-08-23   Bergsåker   Nahars lopp  
2019-08-23   Bergsåker   Serenas lopp  
2019-08-23   Bergsåker   Tsar d'Invernes lopp  
2019-08-23   Vermo   Finskt Trav-Derby, kval  
2019-08-24   Bergsåker   Lars Lindbergs Minne  
2019-08-24   Bergsåker   Sundsvall Open Monté Monté
2019-08-24   Bergsåker   Sundsvall Open Trot  
2019-08-24   Bergsåker   Svenskt Mästerskap Kallblod Kallb.
2019-08-24   Cagnes-sur-Mer   G P du Conseil des Alpes Maritimes  
2019-08-24   Charlottenlund   Danskt Hoppe-Derby  
2019-08-24   Charlottenlund   Summer Meeting Copenhagen, final  
2019-08-24   Jyväskylä   Finskt Trav-Derby,  Killerin Derby Kallb.
2019-08-24   Vincennes   Prix d'Antibes  
2019-08-24   Vincennes   Prix Pierre Gamare Monté
2019-08-24   Vincennes   Prix Provence  
2019-08-25   Charlottenlund   Danskt Trav-Derby  
2019-08-25   Charlottenlund   Danskt Trav-Derby Consolation  
2019-08-25   Charlottenlund   Mark Ingdams Mindelöb  
2019-08-25   Charlottenlund   Rex The Great löp  
2019-08-25   Duindigt   Nederländskt Derby  
2019-08-25   Duindigt   Nederländskt Stoderby  
2019-08-26   Bjerke   Hoppe Derby,, kval Kallb.
2019-08-26   Bjerke   Hopperiterium, kval  
2019-08-26   Bjerke   Norskt KallblodsDerby, kval Kallb.
2019-08-26   Vincennes   Prix de Puteaux Monté
2019-08-27   Bjerke   Hoppekriterium Kallblod, kval Kallb.
2019-08-27   Bjerke   Norskt Trav-Kriterium, kval Kallb.
2019-08-27   Bjerke   Norskt Trav-Kriterium, kval  
2019-08-27   Solvalla   Fillies And Mares  
2019-08-27   Solvalla   Ibrahim Paschas lopp  
2019-08-27   Solvalla   Lime Abbeys lopp  
2019-08-27   Solvalla   The Owners Trophy  
2019-08-27   Waregem   Grand Prix de la Ville de Waregem  
2019-08-28   Bjerke   Hoppe Derby, kval  
2019-08-28   Bjerke   Norskt Trav-Derby, kval  
2019-08-28   Solvalla   Diamantstoet, försök 5  
2019-08-28   Vincennes   Prix Camille Lepecq Monté
2019-08-28   Åby   Counts Pride Pokalen  
2019-08-28   Åby   Henning Kraffts Minne  
2019-08-28   Åby   Quick Pay Pokalen  
2019-08-30   Bollnäs   Norrländskt Treåringsmästerskap  
2019-08-31   Jägersro   Birger Bengtssons Minneslopp  
2019-08-31   Vermo   Finskt Mästerskap  
2019-08-31   Vermo   Finskt Trav-Derby  
2019-08-31   Vermo   Tähtisprintteri Kallb.
2019-08-31   Vincennes   Criterium des 5 ans  
2019-08-31   Vincennes   Prix de Beaugency  
2019-08-31   Vincennes   Prix de Neuilly  
2019-08-31   Vincennes   Prix Guy Le Gonidec  
2019-08-31   Vincennes   Prix Jules Thibault  
2019-08-31   Vincennes   Prix Legoux-Longpre Monté
2019-08-31   Vincennes   Prix Uranie  
2019-08-31   Vincennes   Prix Victor Regis