Sverige Norge Finland
  Bodbäckspålles serie, final Skellefteå 4-5   A.N. Funnemarks Minneslopp Klosterskogen Alla   Bifarm Cup   4
  Brimsguttens lopp Bergsåker Alla   Adolf Idsöes Minnelöp Förus Alla   Erkon Pokaali Vermo Alla
  Centaurs lopp Solvalla Alla   Alm Rau Jos Äreslöp Leangen 3   Finskt Travderby Jyväskylä 5
  Derbystoet Östersund 4   Alm Svartens Äreslöp Bjerke Alla   Finskt Travkriterium Tammerfors 4
  Dubbelcupen   Alla   Arne Lunds Minnelöp Biri 4-5   Karjalainen-Ajo Joensuu Alla
  Dubbelcupen final   Alla   Arne Sems Minnelöp Drammen Ston   Kirppu-Ajo Rovaniemi Alla
  Elitkampen Solvalla Alla   Arnt Haakestads Minnelöp Jarlsberg Alla   Kungstravet Finland Alla
  Erik Graléns Minne Hagmyren Alla   Arnt Paulsens Minnelöp Sörlandet Alla   Kungstravet Ston Finland Alla
  Erik Perssons Memorial Årjäng Alla   Biri uppfödningslöp Biri 3   L.Fabritius Memorial, Åbofemman Åbo Alla
  Fördel Boden Boden Alla   Biri uppfödningslöp hopper Biri 3   Nordiskt Mästerskap Åbo Alla
  Helge Solos lopp Färjestad 4-5 ston   Brisas Äreslöp Sörlandet Ston   Olympiatravet Lahti Alla
  HälsingeHambon - Hambostintan Bs-H 3-5 ston   DNTs 5-årslöp Drammen 5   Osuuspankki Grand Prix Uleåborg Alla
  Hälsinglands Treåringspris   3   DNT's Höstfinale   3   Oulu Express Uleåborg 4
  Jon Olssons Minne Bollnäs Alla   E.C. Koren Lunds Minnelöp Klosterskogen 3   Pelimanni-Ajo Kaustinen Alla
  Jämtländskt uppfödningslopp Östersund 3   Egil Alnäs Äreslöp Leangen Alla   Pikkukunkku Finland 5
  Jöns Olofssons Minne Gävle 3   Eldings Äreslöp Bergen Ston   Pikkupelimanni Kaustby 4
  Kallblodsderby Östersund 4   F.W. Ramslands Minnelöp Forus Alla   Pikkuprinssi Finland 4
  Kallblodsderby, uttagning Östersund 4   Gaute Gudmestads Äreslöp Forus Alla   Satakunta-Ajo Björneborg 4
  Kallblodskriterium Dannero 3   Gullsmed Otterens 4-års löp Forus 4   Satakunta-Senior Björneborg 5-6
  Kallblodskriterium, uttagning Dannero 3   Guttorm Brekkes Pokallöp Drammen 4 s   Savo-Ajo Kuopio Alla
  Kriteriestoet Dannero 3   H.M. Kongens Pokallöp Bjerke 4   Stochampionatet Lappeenranta 5
  Kvisslebruns lopp Bergsåker Alla   Hoppederby Bjerke 4   Suomen Cup, final Lahti Alla
  Linje 5 Hagmyren 5   Hoppekriterium Bjerke 3   Suur-Hollola-Ajo Lahti Alla
  Långa Loppet Bergsåker Alla   Jacob Melands Äreslöp Bergen Alla   Suurmestaruus Ajo Mikkeli Alla
  Midnattspokalen Dannero Alla   Jacob Meyers Pokallöp Bjerke Alla   Tawaststjernan Vermo 5
  Mjölkloppet Gävle Alla   Kaldblodscupen finale Bjerke Alla   Tähtisprintteri Vermo Alla
  Norrlands 3-åringselit, final Umåker 3   Klosterskogens Elitlöp Klosterskogen Alla   Valkeala-Ajo Kouvola Alla
  Norrlands 4-åringselit, final Umåker 4   Kong Olav V's Äreslöp Bergen 4
  Norrlands Stoserie, final Umåker Alla s   Kåre Krosbys Minnelöp Momarken 3
  Norrländska Elitstoet Umåker Alla ston   Lars Laumbs Äreslöp Bjerke Alla   Prix des Trotteurs Sang-Froid Vincennes Alla
  Paul Oscarssons Minne Bergsåker Alla   Martin Austevolls Äreslöp Bergen Alla   Prix des Pays Nordiques Vincennes Alla
  Prinsessan Medeleines Pokal Bollnäs 4   Nils A Skjolds Äreslöp Bergen 3   Nordisk Elitkamp   Alla
  S O Perssons Minne Östersund Alla   Norskt Kallblodsderby Bjerke 4   Svensk-Norska Kallblodslandskampen   Alla
  Siljansloppet Rättvik Alla   Norskt Kallblodsderby, kval Bjerke 4
  Sleipner Cup Romme 4   Norskt Mästerskap Sörlandet Ston
  Sleipners Höstpris Umåker Alla   Norskt Mästerskap Sörlandet Alla
  Solos lopp Åby Alla   Norskt Travkriterium Bjerke 3
  Sprinterpokalen Skellefteå Alla   Norskt Trav-Kriterium, kval Bjerke 3
  STC:s Avelslopp Östersund Alla   Norskt Trav-Oaks Momarken 3
  STC:s Guldtäcke Dannero Alla   Spenters Äreslöp Bjerke 3
  STC:s Kallblodiga 3 & 4-årsstjärna   3 & 4   St. Hallvardpokalen Drammen Alla
  Steggbests Minne Skellefteå Alla   Telemarkslöpet Klosterskogen 4
  Svensk-Norska loppet Romme Alla   Th. Gjölstads Minnelöp Bjerke 3-4
  Svenskt Mästerskap Bergsåker Alla   Thor Östbys Minnelöp Momarken Alla
  Svenskt Mästerskap för ston Bollnäs Alla s   Troll Jahns Äreslöp Leangen Alla
  Säterbest Minne Solänget Alla   Trönderlagspokalen Leangen Alla
  Th. Egnells Memorial Färjestad Alla   Vintilla-Travet Biri Alla
  Unionskampen Färjestad Alla   Vinvaras Äreslöp Bjerke 4
  Vårbjörken Umåker Alla   Östfoldpokalen Momarken Alla
lopp med fet text innehåller delvis fullständiga resultat.