Europa
2017-08-21   Vincennes   Prix Guy Deloison  
2017-08-21   Vincennes   Prix Herve Ceran-Maillard Monté
2017-08-21   Vincennes   Prix Jockey  
2017-08-21   Vincennes   Prix Kozyr Monté
2017-08-21   Vincennes   Prix Pierre Plazen  
2017-08-22   Gävle   Dubbelcupen Kallb.
2017-08-23   Bjerke   KG Bertmarks Minneslopp, uttagningslopp  
2017-08-23   Jägersro   Derbystoet, uttagningslopp  
2017-08-23   Jägersro   Svenskt Travderby, uttagningslopp  
2017-08-23   Vermo   Finskt Trav-Derby, kval  
2017-08-23   Vermo   KG Bertmarks Minneslopp, uttagningslopp  
2017-08-23   Vincennes   Prix d'Antibes  
2017-08-23   Vincennes   Prix de Beaune  
2017-08-23   Vincennes   Prix d'Epernay Monté
2017-08-23   Vincennes   Prix du Perigord  
2017-08-25   Bergsåker   Breeders Crown 2-åriga  
2017-08-25   Bergsåker   Dubbelcupen Kallb.
2017-08-25   Bergsåker   Långa Loppet Kallb.
2017-08-25   Bergsåker   Malabar Circle Ås lopp  
2017-08-25   Bergsåker   Open Trot Stayer  
2017-08-25   Bergsåker   Serenas lopp  
2017-08-25   Bergsåker   Tsar d'Invernes lopp  
2017-08-26   Bergsåker   Lars Lindbergs Minne  
2017-08-26   Bergsåker   Sundsvall Open Monté Monté
2017-08-26   Bergsåker   Sundsvall Open Trot  
2017-08-26   Bergsåker   Svenskt Mästerskap Kallblod Kallb.
2017-08-26   Bergsåker   V75-försök  
2017-08-26   Cagnes-sur-Mer   G P du Conseil des Alpes Maritimes  
2017-08-26   Charlottenlund   Danskt Hoppe-Derby  
2017-08-26   Charlottenlund   Danskt Trav-Derby Consolation  
2017-08-26   Jyväskylä   Finskt Trav-Derby,  Killerin Derby Kallb.
2017-08-26   Montécatini   Gran Premio Nello Bellei  
2017-08-26   Sörlandet   Bronsedivisionen kval  
2017-08-26   Sörlandet   Grunncupen kval Kallb.
2017-08-26   Sörlandet   Grunndivisionen kval  
2017-08-26   Sörlandet   Hoppecupen kval Kallb.
2017-08-26   Sörlandet   Hoppedivisionen kval  
2017-08-26   Sörlandet   Kaldblodscupen kval Kallb.
2017-08-26   Sörlandet   Kristen T. Gundersens Äreslöp  
2017-08-26   Vincennes   Prix de Molay  
2017-08-26   Vincennes   Prix Pierre Gamare Monté
2017-08-26   Vincennes   Prix Provence  
2017-08-27   Berlin-Mariendorf   Jugend-Preis  
2017-08-27   Berlin-Mariendorf   Traber St: Leger Trial  
2017-08-27   Charlottenlund   Danskt Trav-Derby  
2017-08-27   Charlottenlund   Mark Ingdams Mindelöb  
2017-08-27   Charlottenlund   Rex The Great löp  
2017-08-27   Charlottenlund   Summer Meeting Copenhagen, final  
2017-08-27   Charlottenlund   Walther Kaiser-Hansens Mindelöb  
2017-08-27   Duindigt   Nederländskt Derby  
2017-08-27   Duindigt   Nederländskt Stoderby  
2017-08-28   Bjerke   Hoppe Derby,, kval Kallb.
2017-08-28   Bjerke   Hopperiterium, kval  
2017-08-28   Bjerke   Norskt KallblodsDerby, kval Kallb.
2017-08-28   Halmstad   EURO Classic Trot - Next Year  
2017-08-28   Vincennes   Prix de Puteaux Monté
2017-08-29   Bjerke   Hoppekriterium Kallblod, kval Kallb.
2017-08-29   Bjerke   Norskt Trav-Kriterium, kval Kallb.
2017-08-29   Bjerke   Norskt Trav-Kriterium, kval  
2017-08-29   Waregem   Grand Prix de la Ville de Waregem  
2017-08-29   Östersund   Dubbelcupen Kallb.
2017-08-30   Bjerke   Hoppe Derby, kval  
2017-08-30   Bjerke   Norskt Trav-Derby, kval  
2017-08-30   Solvalla   Solvallaserien 5  
2017-08-30   Åby   Counts Pride Pokalen  
2017-08-30   Åby   Diamantstoet, försök 2  
2017-08-30   Åby   Henning Kraffts Minne  
2017-08-30   Åby   Quick Pay Pokalen  
2017-08-31   Vincennes   Prix d'Argeles Monté
2017-08-31   Vincennes   Prix de l'Allier  
2017-08-31   Vincennes   Prix Jules Thibault  
2017-08-31   Vincennes   Prix Legoux-Longpre Monté
2017-09-01   Umåker   Breeders Crown, försök  
2017-09-01   Umåker   Dubbelcupen Kallb.
2017-09-01   Umåker   Song Keys Minne  
2017-09-02   Jägersro   V75-försök  
2017-09-02   Klosterskogen   Johannes Kvaase Realfsens Minnelöp Kallb.
2017-09-02   Klosterskogen   Prince Royal's Minnelöp  
2017-09-02   Vermo   Finskt Trav-Derby  
2017-09-02   Vermo   Tähtisprintteri Kallb.
2017-09-03   Craon   Trophee Vert, finale  
2017-09-03   Jägersro   Derbystoet  
2017-09-03   Jägersro   Diamantstoet, försök 3  
2017-09-03   Jägersro   KG Bertmarks Minneslopp  
2017-09-03   Jägersro   Svenskt Travderby  
2017-09-04   Bollnäs   Anders Kilströms Minne, försök 9  
2017-09-04   Mantorp   Sikta Mot Stjärnorna, försök 5  
2017-09-04   Seinäjoki   Breeders Crown, 5-åriga ston, försök  
2017-09-06   Le Mans   Grand National du Trot, etapp 9  
2017-09-06   Solvalla   Gay Noons lopp  
2017-09-06   Solvalla   Juliennes lopp  
2017-09-06   Åby   EURO Classic Trot - Next Year  
2017-09-07   Gävle   Dubbelcupen Kallb.
2017-09-08   Romme   American Trot  
2017-09-08   Romme   Bernth Martinssons lopp  
2017-09-08   Romme   Charlie Mills Race  
2017-09-08   Romme   Dubbelcupen Kallb.
2017-09-08   Romme   Rommechansen  
2017-09-09   Bjerke   Grunncupen finale Kallb.
2017-09-09   Bjerke   Grunndivisionen finale  
2017-09-09   Bjerke   Hoppecupen finale Kallb.
2017-09-09   Bjerke   Hoppedivisionen finale  
2017-09-09   Bjerke   Kaldblodscupen finale Kallb.
2017-09-09   Bjerke   Karsten Buer's Äreslöp  
2017-09-09   Bjerke   Sölvdivisionen finale  
2017-09-09   Oulu, Uleåborg   Osuuspankki Grand Prix Kallb.
2017-09-09   Oulu, Uleåborg   Osuuspankki Grand Prix  
2017-09-09   Oulu, Uleåborg   Oulu Express  
2017-09-09   Oulu, Uleåborg   Oulu Express. Kallblod Kallb.
2017-09-09   Solänget   Diamantstoet, försök 4  
2017-09-09   Solänget   V75-försök  
2017-09-09   Vincennes   UET Trotting Masters  
2017-09-10   Bjerke   Hoppe Derby  
2017-09-10   Bjerke   Hoppe Kriteriet  
2017-09-10   Bjerke   Hoppederby Kallblod Kallb.
2017-09-10   Bjerke   Hoppekriterium Kallblod Kallb.
2017-09-10   Bjerke   Norskt Kallblods Derby Kallb.
2017-09-10   Bjerke   Norskt Trav-Derby  
2017-09-10   Bjerke   Norskt Trav-Kriterium  
2017-09-10   Bjerke   Norskt Travkriterium Kallblod Kallb.
2017-09-10   Bjerke   Per Ulvens Äreslöp  
2017-09-10   Bjerke   Trygve Diskeruds Minnelöp Kallb.
2017-09-10   Gelsenkirchen   Preis des WinterfavoritenTrial  
2017-09-10   Gelsenkirchen   Traber St: Leger Trial  
2017-09-10   München-Daglfing   Bayern Pokal  
2017-09-13   Solvalla   Diamantstoet, försök 5  
2017-09-15   Boden   Dubbelcupen Kallb.
2017-09-15   Boden   Norrlands Stoserie  
2017-09-16   Bollnäs   Anders Kilströms Minne, försök 10  
2017-09-16   Bollnäs   Bollnäsloppet  
2017-09-16   Bollnäs   Diamantstoet, försök 6  
2017-09-16   Bollnäs   Dubbelcupen, final Kallb.
2017-09-16   Bollnäs   Jon Olssons Minne Kallb.
2017-09-16   Bollnäs   V75-försök  
2017-09-16   Forus   Gunnar Opsahls Minneslopp  
2017-09-16   Forus   LH Widdings Äreslöp Kallb.
2017-09-16   Mantorp   Sikta Mot Stjärnorna, försök 6  
2017-09-16   Åbo, Turku   Breeders Crown, 5-åriga ston  
2017-09-17   Hamburg   Johannes Frömming-Memorial  
2017-09-17   Åbo. Turku   L.Fabritius Memorial - Åbo. Turkufemman  
2017-09-17   Åbo. Turku   Nordiskt Mästerkap Kallblod Kallb.
2017-09-18   Halmstad   Hallandsmästaren  
2017-09-20   Bergsåker   Norrlands Stoserie  
2017-09-20   Bergsåker   Norrlands Tvååringselit  
2017-09-21   Örebro   Telebolagets Grand Prix  
2017-09-22   La Maura, Milano   Breeders Course, 2 åriga, försök  
2017-09-23   Berlin-Mariendorf   Breeders Crown Tyskland 5-7 år  
2017-09-23   Färjestad   V75-försök  
2017-09-23   Lappeenranta   Stochampionatet  
2017-09-23   Lappeenranta   Stochampionatet, kallblod Kallb.
2017-09-24   Berlin-Mariendorf   Breeders Crown Tyskland 2 år  
2017-09-24   Berlin-Mariendorf   Breeders Crown Tyskland 3 år  
2017-09-24   Berlin-Mariendorf   Breeders Crown Tyskland 4 år  
2017-09-25   Mantorp   Sikta Mot Stjärnorna, försök 7  
2017-09-26   Jägersro   Breeders Course, 2 åriga, försök  
2017-09-26   Tammerfors   Finskt Trav-Kriterium, uttagning  
2017-09-27   Lisieux   Grand National du Trot, etapp 10  
2017-09-27   Solvalla   ASVT Trottex Auktionslopp, 2 åriga  
2017-09-29   Bergsåker   Dubbelcupen Kallb.
2017-09-30   Forssa   Tamma Valtikka  
2017-09-30   Solvalla   V75-finaler  
2017-09-30   Son Pardo   Grand Prix des  Baleares  
2017-10-01   Jydsk , Århus   Jydsk 2-årings Grand Prix  
2017-10-01   Momarken   Norkst Trav-Oaks, kval  
2017-10-01   Momarken   Norskt Trav-Oaks Kallblod, kval Kallb.
2017-10-01   Solvalla   Diamantstoet, final  
2017-10-01   Solvalla   Svenskt Travkriterium  
2017-10-01   Solvalla   Svenskt Trav-Oaks  
2017-10-02   Färjestad   Dubbelcupen Kallb.
2017-10-03   Östersund   Norrlands Stoserie  
2017-10-04   Bollnäs   Andungens Minne Kallb.
2017-10-04   Bollnäs   John Deeres Pokal  
2017-10-04   Solvalla   Breeders Course, 2 åriga, försök  
2017-10-05   Bollnäs   Norrlands Stoserie  
2017-10-05   Bollnäs   Norrlands Tvååringselit  
2017-10-07   Bjerke   Nasjonalhestens Pokallöp Kallb.
2017-10-07   Hamburg   Kurt Hörmann-Memorial  
2017-10-07   Skellefteå   Norrlands Stoserie  
2017-10-07   Skellefteå   V75-försök  
2017-10-07   Tammerfors   Finskt Kallblodskriterium Kallb.
2017-10-07   Tammerfors   Finskt Trav-Kriterium  
2017-10-07   Tammerfors   Tammer-Ajo  
2017-10-08   Berlin-Mariendorf   Breeders Course, 2 åriga, försök  
2017-10-08   Hamburg   Grosser Preis von Deutschland  
2017-10-09   Mantorp   Sikta Mot Stjärnorna, final  
2017-10-11   Bergsåker   Dubbelcupen Kallb.
2017-10-11   Solvalla   Solvallaserien 6  
2017-10-11   Wolvega   Breeders Course, 2 åriga, försök  
2017-10-14   Momarken   Höst-Maraton  
2017-10-14   Momarken   Norkst Trav-Oaks  
2017-10-14   Momarken   Norskt Trav-Oaks Kallblod Kallb.
2017-10-14   Momarken   Oaks Revansjen  
2017-10-14   Åby   V75-försök  
2017-10-15   Gelsenkirchen   Grand Prix de Gelsenkirchen  
2017-10-15   Gelsenkirchen   Preis des WinterfavoritenTrial  
2017-10-15   Odense   Grand Circle Championat 4 åriga h/v  
2017-10-16   Boden   Dubbelcupen Kallb.
2017-10-16   Rättvik   Jon Åkermans Minne Kallb.
2017-10-17   Axevalla   Breeders Crown, försök  
2017-10-18   Saint-Galmier   Grand National du Trot, etapp 11  
2017-10-20   Umåker   Norrlands Stoserie  
2017-10-21   Bergen   Bergen 3 års Festival  
2017-10-21   Bergen   Jacob Melands Äreslöp Kallb.
2017-10-21   Bergen   Kniksens Äreslöp  
2017-10-21   Bergen   Nils A Skjolds Äreslöp Kallb.
2017-10-21   Lahti   Jokimaa Tekee Tähtiä  
2017-10-21   Lahti   Tapiola Hevosenomistajapokaali  
2017-10-21   Örebro   Express Gaxes lopp  
2017-10-21   Örebro   Svampen Örebro  
2017-10-21   Örebro   V75-försök  
2017-10-22   Billund   Grand Circle Championat 4 åriga ston  
2017-10-22   Wolvega   Breeders Course, 2 åriga, final  
2017-10-28   Björneborg Pori   Satakunta-Ajo Kallb.
2017-10-28   Björneborg Pori   St:Leger  
2017-10-28   Jägersro   V75-försök  
2017-10-28   Leangen   Josef Kleins Äreslöp  
2017-10-29   Gelsenkirchen   Preis des Winterfavoriten  
2017-10-29   Gelsenkirchen   Traber St: Leger  
2017-10-29   Solvalla   Breeders Crown 3-åriga h/v, semi  
2017-10-29   Solvalla   Breeders Crown 3-åriga ston, semi  
2017-10-29   Solvalla   Breeders Crown 4-åriga h/v, semi  
2017-10-29   Solvalla   Breeders Crown 4-åriga ston, semi  
2017-10-30   Boden   Norrlands Tvååringselit  
2017-11-02   Hagmyren   Norrlands Stoserie  
2017-11-02   Östersund   Norrlands Tvååringselit  
2017-11-04   Bergsåker   Dubbelcupen, final Kallb.
2017-11-04   Bergsåker   V75-försök  
2017-11-04   Biri   Arne Lunds Minnelöp Kallb.
2017-11-04   Biri   Biri Uppfödningslopp Kallb.
2017-11-04   Biri   Biri Uppfödningslopp Hopper Kallb.
2017-11-04   Biri   Vintilla-Travet Kallb.
2017-11-05   Odense   Dansk Avelslöp  
2017-11-08   Nantes   Grand National du Trot, etapp 12  
2017-11-10   Umåker   Norrlands 3 & 4 åringselit, final Kallb.
2017-11-10   Umåker   Norrlands Stoserie, final Kallb.
2017-11-11   Eskilstuna   V75-försök  
2017-11-11   Sörlandet   Arnt Paulsens Minneslopp Kallb.
2017-11-11   Sörlandet   DNT's Höstfinale 3-åriga  
2017-11-11   Sörlandet   DNTs Höstfinale 4-åriga  
2017-11-11   Sörlandet   Miss Arabellas Äreslöp  
2017-11-11   Sörlandet   Sörlandets 3-års Cup  
2017-11-12   Sundbyholm   Breeders Crown 3-åriga h/v  
2017-11-12   Sundbyholm   Breeders Crown 3-åriga ston  
2017-11-12   Sundbyholm   Breeders Crown 4-åriga h/v  
2017-11-12   Sundbyholm   Breeders Crown 4-åriga ston  
2017-11-15   Bergsåker   Norrlands Stoserie, final  
2017-11-15   Bjerke   Bjerkebanens Oppdretningslöp  
2017-11-15   Solvalla   Solvallaserien 7  
2017-11-17   Åbo. Turku   Breeders Crown h/v 3 Åriga, semifinal  
2017-11-17   Åbo. Turku   Breeders Crown ston 3 Åriga, semifinal  
2017-11-18   Bjerke   Axel Jensens Minneslopp  
2017-11-18   Bjerke   Axel Jensens Minneslopp Hopper  
2017-11-18   Bjerke   Kai Eriksens Minneslopp  
2017-11-18   Bjerke   V75-försök  
2017-11-18   Jyväskylä   Breeders Crown 2 åriga h/v  
2017-11-18   Jyväskylä   Breeders Crown 2 åriga ston  
2017-11-18   Seinäjoki   Breeders Crown 4 Åriga h/v, semifinal  
2017-11-18   Seinäjoki   Breeders Crown 4 Åriga ston, semifinal  
2017-11-19   Skive   Grand Circle Championat 3 åriga ston  
2017-11-19   Son Pardo   Criterium dels 2 Anys  
2017-11-22   Mauquenchy   Grand National du Trot, etapp 13  
2017-11-25   Jarlsberg   Arnt Haakestads Minneslopp Kallb.
2017-11-25   Jarlsberg   DNT's Höstfinale 3-4åriga Kallb.
2017-11-25   Jarlsberg   Nils Östbys Minnelöp Kallb.
2017-11-25   Jarlsberg   Th. Martinsens Äreslöp  
2017-11-25   Solvalla   Solvalla Grand Prix  
2017-11-25   Solvalla   V75-finaler  
2017-11-25   Umåker   Norrlands Tvååringselit  
2017-11-25   Åbo. Turku   Breeders Crown h/v 3 Åriga  
2017-11-25   Åbo. Turku   Breeders Crown ston 3 Åriga  
2017-11-28   Sundbyholm   E3 Revanchen  
2017-12-02   Jägersro   Svensk Uppfödningslöpning  
2017-12-02   Jägersro   V75-försök  
2017-12-02   Leangen   K.N. Stensruds Äreslöp  
2017-12-02   Seinäjoki   Breeders Crown h/v 4 Åriga  
2017-12-02   Seinäjoki   Breeders Crown ston 4 Åriga  
2017-12-03   Vincennes   Cloture du Championnat des Jockeys Monté
2017-12-03   Vincennes   Cloture du Grand National de Trot  
2017-12-06   Bergsåker   Norrlands Tvååringselit, final  
2017-12-09   Forus   Adolf Idsöes Minnelöp Kallb.
2017-12-09   Forus   Gullsmed Otterens 4-års löp Kallb.
2017-12-09   Forus   Järlöpet  
2017-12-09   Son Pardo   Gran Premi dels 5 Anys  
2017-12-09   Åby   V75-försök  
2017-12-16   Bjerke   Bjerkepokalen  
2017-12-16   Bjerke   Bronsedivisionen finale  
2017-12-16   Bjerke   Grunncupen finale Kallb.
2017-12-16   Bjerke   Grunndivisionen finale  
2017-12-16   Bjerke   Hoppecupen finale Kallb.
2017-12-16   Bjerke   Hoppedivisionen finale  
2017-12-16   Bjerke   Kristianiapokalen Kallb.
2017-12-16   Bjerke   Sölvdivisionen finale  
2017-12-16   Bjerke   Th. Gjölstads Minnelöp Kallb.
2017-12-16   Gävle   E3 Revanchen, ston  
2017-12-16   Gävle   V75-försök  
2017-12-23   Axevalla   V75-försök  
2017-12-23   Drammen   Ole A. Landaas Äreslöp  
2017-12-23   Son Pardo   Gran Premi dels 4 Anys  
2017-12-26   Gelsenkirchen   Preis der Besten  
2017-12-26   Solvalla   V75-finaler  
2017-12-29   Momarken   A.J.F. Haneborg  
2017-12-29   Momarken   Kåre Krosbys Minnelöp Kallb.
2017-12-29   Momarken   Thor Östbys Minnelöp Kallb.
2017-12-30   Halmstad   V75-försök