Abel Jonsson, Bondeson, Täfteå - Maria Augusta Forsberg, Bondedotter, Täfteå 1916-04-09
  Abraham Anton Karlsson, Hemmanstillträdare, Åkulla, Bygdeå - Maria Lovisa Jonsdotter, Piga, Sävar 1865-09-24
  Abraham Blomberg, Fältjägare, Pålböle - Brita Kristina Andersdotter, Soldatänka, Sävar 1836-09-11
  Abraham Bäckman, Fältjägare, Sävar - Anna Gustava Jonsdotter, Piga, Johannisfors 1858-05-16
  Abraham Olofsson, Dräng, Bullmark - Brita Katarina Rosendahl, Nybyggardotter, Kroknäs 1852-04-05
  Ada Adelina Israelsson, Hushållerska, Tålsmark - Per Valfrid Andersson, Hemmansägare, Tålsmark 1930-06-20
  Adam Markström, Arbetare, Johannisfors - Emma Matilda Hammarsten, Smedsdotter, Johannisfors 1887-05-29
  Adela Augusta Brändström, Hemmansägardotter, Gravfors - Nils Rudolf Persson, Arbetare, Nidolf, Bygdeå 1926-05-29
  Adela Augusta Forsman, Hemmansägardotter, Täfteböle - Oskar Jonsson, Byggnadssnickare, Täfteå 1923-07-01
  Adéle Maria Karlsson, Bondedotter, Botsmark - Olof Gotthard Dahlgren, Bonde, Överklinten, Bygdeå 1915-06-24
  Adele Sofia Johansson, Sömmerska, Bullmark - Ivar Emanuel Jonsson, Repratör, Bullmark 1936-03-01
  Adelia Jonsson, Fiskardotter, Täfteå - Andreas Palmgren, Bonde, Holmön 1907-03-24
  Adelia Magdalena Fällman, Bondedotter, Tålsmark - Johan Abel Andersson, Bonde, Tålsmark 1919-11-02
  Adelina Augusta Jonsson, Bondedotter, Täfteå - Olof Forsberg, Bonde, Täfteå 1889-11-17
  Adelina Eklund, Bondedotter, Brattby - Johan August Jonsson, Jordbruksarbetare, Klappmark 1915-11-28
  Adelina Olivia Hedlund, Bondedotter, Täfteå - Lars Edmund Nordström, Bonde, Sävar 1903-06-28
  Adina Lovisa Johansson, Bondedotter, Täfteå - Axel Hugo Pettersson, Bonde, Kasamark, Umeå landsförsamling 1917-06-10
  Adina Vilhelmina Lindmark, Hemmansägardotter, Ytteråträsk - Olof Allan Pettersson, Hemmansägare, Ytteråträsk 1933-12-10
  Adler Eugén Andersson, Hemmansägare, Risträsk - Jenny Karolina Johansson, Hushållerska, Risträsk 1930-07-06
  Adolf Fredrik Markusson, Dräng, Furunäs - Margareta Magdalena Rosendahl, Bondedotter, Furunäs 1862-01-18
  Adolf Johan Nyström, Bondeson, Sävar - Hedvig Josefina Sundström, Bondedotter, Sävar bruk 1901-12-08
  Adolf Karlsson, Bonde, Täfteå - Selma Kristina Jonsson, Bondedotter, Täfteå 1906-02-11
  Adolf Karlsson, Hemmansägare, Täfteå - Alma Maria Sandström, Hemmansägaränka, Täfteå (Ivarsboda) 1931-09-05
  Adolfina Magdalena Brändström, Bondedotter, Bodbyn - Anders Nordin, Bonde, Åbyn 1884-10-12
  Agata Margareta Karolina Ulin, Landbondedotter, Tväråmark - Claes Olof Lundgren, Bonde, Olofsfors 1870-01-30
  Agata Tjernberg, Bondedotter, Botsmark - Anders Adolf Eriksson, Bondeson, Krokbäck 1899-11-26
  Agda Alfrida Sjöström, Skollärarinna, Lillåtjälen - Johan Oskar Tegström, Hemmansägare, Forsliden 1925-10-18
  Agda Almina Jonsson, Hemmansägardotter, Klappmark - Oskar Manfred Eklund, Hemmansägare, Hemmesmark 1933-06-24
  Agda Davida Sundström, Fiskardotter, Täfteå - Sven David Johansson, Byggnadssnickare, Täfteå 1935-11-16
  Agda Elisabet Mattsson, Hemmansägardotter, Ivarsboda - Gunnar Nimrod Andersson, Arbetare, Ivarsboda 1929-11-24
  Agda Ingeborg Eriksson, Hemmansägardotter, Tväråmark - Ture Gösta Ljungberg, Smed, Robertsfors 1934-06-30
  Agda Johanna Johansson, Hemmadotter, Gravfors - Anders Sigurd Nystedt, Hemmansägare, Överklinten 1937-12-12
  Agda Johanna Jonsson, Hembiträde, Marielund - Ernst Gustaf Artur Johansson, Arbetare, Marielund 1937-06-27
  Agda Julia Nilsson, Hembiträde, Täfteå - Karl Gustaf Lundberg, Fiskare, Täfteå 1931-09-20
  Agda Lovisa Karolina Widmark, Hemmansägardotter, Bullbäck - Karl Hilding Sandström, Hemmansägare, Bullmark 1931-04-26
  Agda Maria Andersson, Faktorsdotter, Sävar - Anders Ludvig Lundmark, Hemmansägare, Sävar 1925-06-24
  Agnes Emilia Davida Andersson, Hemmansägardotter, Tålsmark - Knut Joel Jonsson, Hemmansägareson, Bullmark 1929-06-12
  Agnes Katarina Johansson, Handelsidkerska, Åträsk - Nils Otto Lindström, Trävedshandlare, Åträsk 1929-06-23
  Agnes Teresia Olivia Andersson, Sömmerska, Strömåker - John Ivar Olofsson, Jordarbetare, Umeå landsförsamling 1935-08-11
  Agny Martina Lundström, Handelsidkare, Gravmark - Fritz Valdemar Viderstedt, Hemmansägare, Kvarnfors 1933-10-08
  Aili Gunhild Fagerström, Hembiträde, Kroknäs - Karl Enar Holm, Arbetare, Kroknäs 1937-12-19
  Aina Eugenia Eriksson, , Skogberg - Johan Gunnar Norlund, Hemmansägare, Skogberg 1932-07-17
  Albert Lindgren, Dräng, Sävar - Greta Lovisa Andersdotter, Bondeänka, Sävar 1883-04-15
  Albert Lindgren, Hemmansägare änkling, Sävar - Anna Charlotta Andersson, Piga, Sävar 1901-10-26
  Albert Nilsson, Snickare, Sundsvall stad - Henny Maria Andersson, Sömmerska, Skeppsvik 1904-11-27
  Albert Näsman, Sågverksarbetare, Västanede, Håsjö (Z) - Selma Charlotta Sundström, Bondedotter, Täfteböle 1914-10-13
  Albertina Gustava Boman, Piga, Täfteå - Lars Persson, Bondeson, Täfteå 1854-06-25
  Albertina Johansdotter, Bondedotter, Bodbyn - Karl Gustaf Andersson, Nybyggare, Nyby 1870-03-12
  Albertina Katarina Eklund, Sömmerska, Sävar - Erik Wilhelm Säfvenberg, Bonde, Sävar 1912-10-27
  Albertina Katarina Johansson, Bondedotter, Gravmark - Nils August Karlsson, Bonde, Gravmark 1891-11-19
  Albertina Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Gunnismark - Per Andersson, Bonde, Tålsmark 1879-06-08
  Albertina Nilsdotter, Bondedotter, Täfteå - Jonas Anton Bäckman, Bondeson, Täfteå 1879-06-13
  Albertina Vilhelmina Bäckström, Arbeterska, Sävar bruk - Jonas Petter Säfvenberg, Fältjägare, Sävar 1871-06-17
  Albertina Vilhelmina Isaksdotter, Bondedotter, Ivarsboda - Anders Gustaf Åhman, Tullvaktmästare, Umeå stadsförsamling 1869-03-27
  Albin Forsgren, Jordbruksarbetare, Avunda, Umeå landsförsamling - Tekla Johanna Johansson, Bondedotter, Strömbäck 1916-04-15
  Alexius Karlsson, Hemmansägare, Botsmark - Selma Axelia Sandström, Hemmansägardotter, Botsmark 1928-12-02
  Alfa Ingeborg Forsberg, Hemmansägardotter, Täfteå - Set Ivar Berglund, Jordbruksarbetare, Täfteå 1926-09-19
  Alfhilda Augusta Nilsson, Hemmansägardotter, Sävar - Erik Emil Olofsson, Jordbruksarbetare, Bullmark 1921-01-16
  Alfons Jonsson, Jordbruksarbetare, Vännäs - Rut Sajda Emilia Boström, Sömmerska, Sävar 1933-05-07
  Alfons Sandström, Hemmansägareson, Botsmark - Rut Alma Oskarina Johansson, , Lillåtjälen 1932-06-19
  Alfred Andersson, Bonde, Morbyn - Najma Matilda Fällman, Bondedotter, Bullmark 1913-04-13
  Alfred Emanuel Rönnberg, Hemmansägare, Ivarsboda - Lilly Katarina Vilhelmina Högdal, Hemmansägardotter, Täfteböle 1930-11-16
  Alfred Fällman, Bonde, Sävar - Maria Magdalena Jakobsdotter, Bondedotter, Tväråmark 1875-10-17
  Alfred Johansson, Bonde, Gunnismark - Ester Appolonia Eriksson, , Gunnismark 1914-02-01
  Alfred Karlsson, Bondeson, Täfteå - Alma Karolina Andersson, Arbeterska, Täfteå 1903-04-13
  Alfred Karlsson, Handlande, Morbyn - Gärda Vilhelmina Sundström, Bondedotter, Bullmark 1919-06-29
  Alfred Marklund, Bonde, Ostnäs - Anna Lovisa Kröger, Bondedotter, Ostnäs 1910-03-28
  Alfred Marklund, Hemmansägare änkling, Ostnäs - Anna Katarina Karlsson, Hushållerska, Ostnäs 1922-12-10
  Alfred Nilsson, Bondeson, Botsmark - Anna Johanna Viklund, Piga, Botsmark 1875-11-22
  Alfred Pettersson, Arbetare, Västerteg, Umeå landsförsamling - Katarina Johanna Sandberg, Bondedotter, Sävar 1904-07-03
  Alfred Sundström, Fiskare, Täfteå - Maria Karolina Karlsdotter, Landbondedotter, Täfteå 1913-12-14
  Algot Esberg, Hemmansägare, Täfteå - Tora Eufrosyna Risberg, Hemmansägardotter, Täfteå 1937-05-23
  Algot Holm, Jordbruksarbetare, Gravfors - Elin Johanna Åberg, Arrendatorsdotter, Furunäs 1917-12-16
  Ally Elida Johansson, Hemmansägardotter, Furunäs - Nils August Konrad Säfsten, Hemmansägare, Gravmark 1927-10-30
  Ally Johanna Åberg, Hemmadotter, Kroknäs - Magnus Enar Karlsson, Arbetare, Botsmark 1937-11-21
  Alma Adéle Viklund, Bondedotter, Gunnismark - Leonard Jonsson, Bonde, Gunnismark 1906-11-25
  Alma Amanda Karlsson, Arbeterska, Klappmark - Karl Oskar Nyman, Grundläggare, änkling, Djupvik, Umeå landsförsamling 1907-01-06
  Alma Augusta Andersson, Bondedotter, Furunäs - Johan Petter Persson, Bonde, Brattåker, Umeå landsförsamling 1907-06-30
  Alma Augusta Eklund, Stickerska, Brattby - Johan Albert Johansson, Jordbruksarbetare, Risbäck, Umeå landsförsamling 1919-07-14
  Alma Augusta Persson, Hemmansägardotter, Furunäs - Karl Jonas Eugén Säfsten, Hemmansägare, Gravmark 1924-02-24
  Alma Davida Karlsson, , Sävar - Gustaf Ferdinand Jonsson, Byggnadssnickare, Sävar 1932-12-26
  Alma Elisabet Johansson, Hemmansägardotter, Täfteå - Gunnar Larsson, E. kronojägare, Stensele 1923-08-26
  Alma Elisabet Widmark, Arbetardotter, Johannisfors - Erik Alfred Bäckström, Fältjägare, Bullmark 1894-12-09
  Alma Erika Lundström, Smedsdotter, Johannisfors - Nils Olof Qvist, Arbetare, Gunnismark 1892-04-10
  Alma Eugenia Fällman, Nämndemansdotter, Tålsmark - Per Oskar Karlsson, Bonde, Morbyn 1917-11-25
  Alma Fredrika Lundqvist, Fröken, Sävar - Knut Emanuel Lind, Handlande, Sävar 1890-09-07
  Alma Helena Sandberg, Bondedotter, Sävar - Gustaf Arvid Nilsson, Sågarbetare, Lövön, Umeå landsförsamling 1915-02-07
  Alma Johanna Esberg, Sömmerska, Täfteböle - Anders Nikanor Forsberg, Gruvarbetare, Koskullskulle, Gällivari 1914-08-16
  Alma Johanna Johansson, Piga, Gravmark - Karl Petter Sandström, Bonde, Gravmark 1909-05-29
  Alma Johanna Nordin, Bondedotter, Åbyn - Olof August Jonsson, Jordbruksarbetare, Strömbäck 1919-06-15
  Alma Karolina Andersson, Arbeterska, Täfteå - Alfred Karlsson, Bondeson, Täfteå 1903-04-13
  Alma Karolina Jonsdotter, Bondedotter, Ytteråträsk - Johan Oskar Johansson, Bondeson, Ytteråträsk 1904-11-29
  Alma Karolina Åström, Arrendatorsdotter, Västermark - Jonas Albin Karlsson, Jordbruksarbetare, Botsmark 1916-09-17
  Alma Katarina Karlsson, Bondedotter, Botsmark - Johan Leonard Nilsson, Jordbruksarbetare, Botsmark 1911-04-16
  Alma Kristina Berg, Arbeterska, Skeppsvik - Erik Olof Holmgren, Arbetare, Skeppsvik 1909-05-31
  Alma Lindfors, Hemmansägardotter, Botsmark - Johan Petter Rosén, Arbetare, Nyby, Vännäs 1904-11-04
  Alma Margareta Bäckström, Bondedotter, Sävar - Axel Teodor Brändström, Fd. matros, Sävar 1918-03-17
  Alma Maria Fällman, Kyrkovärdsdotter, Sävar - Johan Alfred Jonsson, Bondeson, Sävar 1901-09-22
  Alma Maria Jonsson, Arbeterska, Pålböle - Karl Emil Sjöström, Skomakare, Pålböle 1917-09-23
  Alma Maria Sandström, Hemmansägaränka, Täfteå (Ivarsboda) - Adolf Karlsson, Hemmansägare, Täfteå 1931-09-05
  Alma Selina Nilsson, Hushållerska, Åbyn - Anders Adolf Nordin, Hemmansägare, Åbyn 1936-11-22
  Alma Sofia Bäckström, Torpardotter, Pålböle - Karl Alfred Johansson, Mjölnare, Gravmark 1917-06-23
  Alma Sofia Johansson, Bondedotter, Täfteböle - Karl Viktor Lindgren, Handlande, Täfteå 1916-06-11
  Alma Sofia Lundberg, Bondedotter, Täfteå - David Jeremias Hedlund, Jordbruksarbetare, Täfteå 1919-12-14
  Alma Sofia Säfström, Bondedotter, Ivarsboda - Emil Holmgren, Arbetare, Skeppsvik 1908-12-06
  Alma Sofia Vikström, Arbeterska, Sunnanträsk - Johan Kristian Karlsson, Sågarbetare, Holmsund 1914-06-21
  Alma Ulrika Viklund, Bondedotter, Gravmark - Karl Karlsson, Arbetare, Gravmark 1909-05-20
  Alva Helena Fransiska Nordlund, Hushållerska, Åbyn - Olof Alfred Nordin, Hemmansägare, Åbyn 1934-12-31
  Alva Sofia Samuelsson, Hemmansägardotter, Gamla Bäcknäs - Erik Hjalmar Åberg, Jordbruksarbetare, Furunäs 1922-06-11
  Alvar Mauritz Sandström, Målare, Botsmark - Märta Sofia Johansson, Hemmansägardotter, Botsmark 1929-03-10
  Alvar Oliver Augustin Andersson, Hemmansägare, Umeå landsförsamling - Ingrid Albina Wiklund, Hemmansägardotter, Gunnismark 1935-06-02
  Alvi Kristina Lindgren, Hembiträde, Floda - Johan Alfred Åström, Målare, Floda 1935-12-12
  Amalia Albertina Fällman, Bondedotter, Tålsmark - Olof August Johansson, Bondeson, Gravmark 1888-10-14
  Amalia Amanda Olofsdotter, Bondedotter, Bullmark - Olof Brändström, Bondeson, Tålsmark 1893-05-22
  Amalia Charlotta Rosendahl, Nybyggardotter, Berga - Nils Olof Nilsson, Arbetare, Grundbäck 1893-05-06
  Amalia Olsson, Piga, Skeppsvik - Johan August Lindberg, Bondeson, Sävar 1878-11-10
  Amalia Renholm, Bondedotter, Ytterboda - Karl Johan Sjöman, Arbetare, Gunnismark 1886-04-18
  Amalia Vilhelmina Lejon, Piga, Granbäck - Nils Sandström, Hemmanstillträdare, Bullmark 1874-04-15
  Amalia Vilhelmina Sandström, Bondeänka, Bullmark - Oskar Lundmark, Bonde, änkling, Gunnismark 1908-11-08
  Amanda Jonsson, Bondedotter, Högliden - Jonas Karlsson, Bondeson, Ånäset, Degerfors 1900-03-04
  Amanda Karolina Åström, Piga, Sävar - Karl Johan Eklöf, Snickare, Sävar 1902-06-06
  Amanda Matilda Viderstedt, Tjänarinna, Kvarnfors - Oskar Andersson, Snickare, Kroknäs 1914-11-08
  Amanda Mattsson, Piga, Ivarsboda - Karl Olof Rönnberg, Skomakare, Ivarsboda 1888-12-16
  Amanda Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå - Johan Wilhelm Persson, Bondeson, Täfteböle 1872-12-08
  Amanda Samuelsdotter, Bondedotter, Gamla Bäcknäs - Karl Öhman-Olofsson, Fältjägare, Umeå landsförsamling 1891-05-18
  Amanda Sofia Eriksdotter, Bondedotter, Krokbäck - Jonas Anton Olofsson, , Rengård, Degerfors 1896-09-18
  Amanda Sofia Håkansson, Bondedotter, Åbyn - Jonas Oskar Gren, Bondeson, Tväråmark 1904-01-31
  Amme Maria Sandström, Hemmansägardotter, Botsmark - Sven Anton Granström, Handelsföreståndare, Botsmark 1934-11-05
  Amy Johanna Johansson, Hemmansägardotter, Täfteböle - Erik Ossian Eriksson, Folkskollärare, Täfteå 1929-01-06
  Amy Johanna Johansson, Jordbruksarbetardotter, Täfteå - Jonas Otto Söderlind, Förman, Salhem, Borås (P) 1916-08-27
  Anders Adolf Eriksson, Bondeson, Krokbäck - Agata Tjernberg, Bondedotter, Botsmark 1899-11-26
  Anders Adolf Nordin, Hemmansägare, Åbyn - Alma Selina Nilsson, Hushållerska, Åbyn 1936-11-22
  Anders Albert Andersson, Bonde, änkeman, Krokbäck - Selma Johanna Karlsson, Bondedotter, Krokbäck 1898-08-02
  Anders Albert Andersson, Dräng, Ytterstmark - Brita Sofia Rönnlund, Bondedotter, Ytterstmark 1894-01-29
  Anders Albert Eriksson, Arbetare, Sävar - Anna Vilhelmina Lindgren, Arbeterska, Sävar 1900-02-18
  Anders Albin Andersson, Jordbruksarbetare, Kroknäs - Nanny Sofia Eriksson, Bondedotter, Stenfors 1919-09-13
  Anders Alfred Bäckman, Nybyggarson, Risträsk - Anna Sofia Sjöström, Landbondedotter, Sjöarödd 1889-12-08
  Anders Alfred Bäckman, Torpare, änkling, Pålböle - Karolina Eufrosyne Sandström, Arbeterska, Sävar 1905-07-23
  Anders Alfred Kriström, Arbetare, Sävar - Matilda Kristina Öhman, Arbetardotter, Sävar sågverk 1881-07-03
  Anders Alfred Kriström, Bonde, änkeman, Sävar - Henny Olivia Eklund, Bondedotter, Gravmark 1915-02-28
  Anders Alfred Lundmark, Arbetare, Sävar - Klara Margareta Hedlund, Mejerierska, änka, Sävar 1888-11-11
  Anders Alfred Olofsson, Dräng, Sävar - Elisabet Sofia Gabrielsdotter, Piga, Sävar 1895-05-26
  Anders Alfred Olofsson, Hemmansägare, Brattfors - Selma Johanna Rönnlund, Arbeterska, Ytterstmark 1905-04-16
  Anders Alfred Säfvenberg, Hemmansägare, Sävar - Hildur Maria Nyberg, Hemmansägardotter, Sävar 1928-12-02
  Anders Algot Åström, Korpral, Sävar - Anna Augusta Sundström, Arbeterska, Täfteå 1908-10-25
  Anders Andersson, Arbetare, Johannisfors - Margareta Kristina Qvist, , Granbäck 1869-04-25
  Anders Andersson, Arbetare, Sävar - Eva Gustava Gustafsdotter, Piga, Sävar 1870-12-11
  Anders Andersson, Bonde, Gravfors - Maria Johanna Andersdotter, Nybyggardotter, Bäcknäs 1856-07-13
  Anders Andersson, Bondeson, Gravmark - Lena Katarina Johansdotter, Bondedotter, Gravmark 1833-01-06
  Anders Andersson, Bondeson, Kroknäs - Ida Maria Andersson, Bondedotter, Renträsk 1903-09-06
  Anders Andersson, Bondeson, Renträsk - Maria Karolina Uddeson, Bondedotter, Selsfors 1902-01-28
  Anders Andersson, Bondeson, Täfteå - Greta Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå 1840-04-20
  Anders Andersson, Bruksarbetare, Johannisfors - Katarina Maria Mattsdotter, Piga, Sävar 1842-11-03
  Anders Andersson, Dräng, Ivarsnäs, Bygdeå - Anna Katarina Lundberg, Landbondedotter, Ivarsboda 1856-04-20
  Anders Andersson, Dräng, Tväråmark - Anna Sofia Rosendahl, Nybyggardotter, Kroknäs 1854-06-25
  Anders Andersson, Faktor, Vännäs by, Vännäs - Hilda Katarina Lundström, Bondedotter, Morbyn 1901-06-23
  Anders Andersson, Fd. bonde, Gunnismark - Brita Greta Johansdotter, Piga, Gunnismark 1833-06-25
  Anders Andersson, Hemmanstillträdare, Bobacken, Bygdeå - Maria Lotta Larsdotter, Bondedotter, Bullmark 1832-09-31
  Anders Andersson, Jordbruksarbetare, Sävar - Maria Adelia Andersson, Tjänarinna, Hemmesmark 1919-06-08
  Anders Andersson, Landbonde, Sävar - Anna Johanna Bäckström, Smedsdotter, Sävar bruk 1851-11-16
  Anders Andersson, Nybyggare, Skravelbäck - Anna Katarina Söderström-Ersdotter, Piga, Skravelbäck 1835-10-11
  Anders Andersson, Nybyggare, Skravelbäck - Anna Maria Berg, Piga, Skravelbäck 1841-10-24
  Anders Andersson, Nybyggarson, Selsfors - Anna Johanna Zingmark, Piga, Tålsmark 1872-03-31
  Anders Andersson, Nybyggarson, Strömbäck - Katarina Lovisa Buller, Piga, Hemmesmark 1863-08-23
  Anders Anton Lundgren, Dräng, Risträsk, Bygdeå - Katarina Johanna Johansdotter, Bondedotter, Bodbyn 1881-07-31
  Anders Aron Bäckström, Dräng, Sjöarödd - Katarina Margareta Larsdotter, , Sjöarödd 1866-06-25
  Anders Aron Bäckström, Dräng, Sävar - Maria Kristina Andersdotter, Bondedotter, Ivarsboda 1840-06-28
  Anders Aron Holmgren, Bonde, Innertavle, Umeå landsförsamling - Johanna Vilhelmina Olofsdotter, Bondedotter, Gunnismark 1875-04-11
  Anders Artur Andersson, Jordbruksarbetare, Högsmyrliden - Henny Karolina Lundmark, Bondedotter, Högsmyrliden 1915-07-05
  Anders Arvid Andersson, Hemmansägare änkling, Åkerbäck - Tilda Johanna Lundström, Hemmansägardotter, Åkerbäck 1926-12-12
  Anders Arvid Israelsson, Bonde, Strömåker - Hulda Maria Bäckström, Änka, Strömåker 1917-02-18
  Anders Arvid Karlsson, Bonde, Botsmark - Hilma Sofia Åström, Arrendatorsdotter, Västermark 1913-12-21
  Anders Arvidsson, Bonde, Sävar - Maria Kristina Persdotter, Bondedotter, Sävar 1841-11-25
  Anders August Lundström, Arbetare, Johannisfors - Emma Nordgren, Arbetardotter, Johannisfors 1888-10-21
  Anders Axel Larsson, Hemmansägarson, Åkullsjön, Bygdeå - Klara Maria Sandström, Hemmansägardotter, Bullmark 1922-09-24
  Anders Bertil Engman, Jordbruksarbetare, Gunnismark - Annie Augusta Boström, , Gunnismark 1931-05-25
  Anders Björk, Fältjägare, Tväråmark - Maria Kristina Johansdotter, Änka, Tväråmark 1840-07-26
  Anders Blomqvist, Arbetare, Sävar sågverk - Anna Elisabet Johansdotter, Piga, Sävar sågverk 1866-04-08
  Anders Bodén-Andersson, Extra nämndeman, Bygdeå - Johanna Magdalena Brännström, Bondedotter, Tålsmark 1834-10-26
  Anders Boström, Bondeson, Sävar - Katarina Sofia Andersdotter, Bondedotter, Sävar 1870-11-06
  Anders Boström-Larsson, Dräng, Ivarsboda - Brita Kristina Johansdotter, Bondeänka, Holmön 1839-..-..
  Anders Broman, Fd. nybyggare, änkling, Bergdal - Eva Lovisa Nilsdotter, Nybyggaränka, Bjurfors 1858-01-21
  Anders Bäckman, Arbetarkarl, Sävar - Kristina Greta Olofsdotter, Änka, Sävar bruk 1852-11-28
  Anders Bäckman, Inhyses, Sävar - Anna Ulrika Hedlund, Skomakaränka, Sävar 1873-11-20
  Anders Danielsson, Nybyggarson, Sävträsk - Katarina Kristina Andersdotter, Nybyggardotter, Ösjön 1843-10-29
  Anders Edvard Andersson, Landbondeson, Lillsävarträsk, Degerfors - Anna Johanna Johansson, Bondedotter, Degerliden 1892-03-20
  Anders Edvard Ekström, Jordbruksarbetare, Botsmark - Hillevi Sofia Burman, Hemmansägardotter, Botsmark 1923-06-23
  Anders Edvard Lindberg, Arbetare, Täfteå - Katarina Lovisa Olofsdotter, Piga, Täfteå 1875-11-07
  Anders Edvard Åberg, Fältjägare, Botsmark - Anna Margareta Zingmark, Bondedotter, Botsmark 1893-08-12
  Anders Elis Sandström, Jordbruksarbetare, Bullmark - Inez Linnea Teresia Högberg, Arbeterska, Bullmark 1928-10-28
  Anders Emanuelsson, Inhysesman, änkling, Pålböle - Maria Persdotter, Soldatänka, Sävar 1835-07-12
  Anders Emil Holmberg, Jordbruksarbetare, Strömbäck - Teolinda Augusta Rosendahl, Hemmansägardotter, Krokfors 1928-04-29
  Anders Esberg-Andersson, Bruksarbetare, Sävar bruk - Brita Greta Gabrielsdotter, Piga, Sävar bruk 1825-10-16
  Anders Eugén Tunell, Inspektor, Sävar sågverk - Maria Matilda Schmidt, Demoiselle, Sävar bruk 1865-08-31
  Anders Evald Boström, Arbetare, Ytterboda - Katarina Ulrika Renholm, Bondedotter, Ytterboda 1884-03-16
  Anders Evald Nyström, Arbetare, Lövön, Umeå landsförsamling - Rebecka Josefina Säfvenberg, Fältjägardotter, Sävar 1893-09-17
  Anders Evald Rönnlund, Handlande, änkeman, Gravmark - Sara Sofia Andersdotter, Piga, Gravmark 1893-11-19
  Anders Forsmark, Dräng, Ytterstmark - Katarina Albertina Lundqvist, Piga, Stenfors 1877-07-23
  Anders Georg Lindmark, Bondeson, Botsmark - Edla Vilhelmina Sandström, Bondedotter, Botsmark 1911-02-12
  Anders Gradin-Nilsson, Tillträdande nybyggare, Krokbäck - Brita Greta Nilsdotter, Nybyggardotter, Krokbäck 1839-11-02
  Anders Gunnar Sandström, Hemmansägare, Botsmark - Tyra Alexina Norberg, Hembiträde, Botsmark 1928-08-25
  Anders Gunnar Åström, Jordbruksarbetare, Floda - Svea Augusta Johansson, Hemmansägardotter, Ytteråträsk 1928-11-02
  Anders Gustaf Andersson, Arbetare, Täfteå - Emma Johanna Hägglund, Piga, Täfteå 1870-07-02
  Anders Gustaf Andersson, Arbetskarl, Bullmark - Sara Kristina Olofsdotter, Arbeterska, Gunnismark 1862-10-07
  Anders Gustaf Andersson, Bonde, Täfteå - Anna Kristina Jonsdotter, Bondedotter, Täfteå 1854-10-28
  Anders Gustaf Andersson, Bondeson, Botsmark - Maria Ulla Bäckström, Piga, Botsmark 1836-12-06
  Anders Gustaf Andersson, Bondeson, Sävar - Matilda Sofia Karlsdotter, Piga, Sävar 1883-12-16
  Anders Gustaf Andersson, Hemmanstillträdare, Holmön - Margareta Magdalena Jonsdotter, Bondedotter, Holmön 1859-11-06
  Anders Gustaf Bergström, Coopvardie styrman, Sävar - Sara Lovisa Högström, Jungfru, Sävar 1847-08-22
  Anders Gustaf Blomster, Fältjägare, Sävar - Johanna Kristina Wincent, Klockardotter, Sävar bruk 1840-09-27
  Anders Gustaf Bäckström, Koldräng, Sävar - Johanna Larsdotter, Piga, Sävar 1849-03-25
  Anders Gustaf Eriksson, Hemmanstillträdare, Tväråmark - Marta Persdotter, Piga, Tväråmark 1846-12-11
  Anders Gustaf Esberg, Spiksmed, Sävar bruk - Henrika Margareta Nilsdotter, Bondedotter, Täfteböle 1859-06-05
  Anders Gustaf Forsgren, Bonde, änkeman, Täfteå - Katarina Charlotta Jonsdotter, Bondeänka, Täfteå 1888-01-22
  Anders Gustaf Glad, Sjöman, Dalkarlså, Bygdeå - Katarina Magdalena Säfström, Bondedotter, Sävar 1854-07-02
  Anders Gustaf Gustafsson, Arbetare, Mjödtjärnliden, Burträsk - Katarina Magdalena Gustafsdotter, Bondedotter, Högsmyrliden 1894-07-02
  Anders Gustaf Holmgren, Bonde, änkling, Sandåsen, Bygdeå - Maria Margareta Björk, Arbetaränka, Sävar 1885-05-10
  Anders Gustaf Holmström, Bondeson, Sävar - Anna Lotta Larsdotter, Bondedotter, Sävar 1853-11-17
  Anders Gustaf Hugo Andersson, Bondeson, Täfteå - Hilda Josefina Jonsson, Bondedotter, Täfteå 1903-11-08
  Anders Gustaf Johansson, Bonde, Ytterboda - Anna Magdalena Mikaelsdotter, Bondedotter, Ytterboda 1870-11-03
  Anders Gustaf Jonsson, Bondeson, Botsmark - Sofia Johanna Ågren, Bondedotter, Botsmark 1881-04-10
  Anders Gustaf Jonsson, Bondeson, Sävar - Lisa Greta Persdotter, Piga, Sävar 1852-10-24
  Anders Gustaf Jonsson, Nybyggarson, Björklund, Umeå landsförsamling - Maria Kristina Andersdotter, Bondedotter, Åland 1881-01-29
  Anders Gustaf Karlsson, Arbetare, Täfteå - Linda Teresia Karlsson, Arbeterska, Täfteå 1908-09-06
  Anders Gustaf Karlsson, Bonde, änkling, Täfteå - Sara Norberg, Arbetaränka, Täfteå 1903-05-17
  Anders Gustaf Karlsson, Sjöman, Täfteå - Karolina Amalia Jonsdotter, Bondedotter, Täfteå 1875-11-21
  Anders Gustaf Larsson, Bondeson, Sävar - Katarina Greta Persdotter, Bondedotter, Gunnismark 1852-10-27
  Anders Gustaf Nilsson, Bondeson, Bjänsjön, Bygdeå - Maria Sofia Johansdotter, Bondedotter, Lillåtjälen 1880-10-25
  Anders Gustaf Nilsson, Hemmanstillträdare, Botsmark - Karolina Johansdotter, Bondedotter, Botsmark 1862-10-18
  Anders Gustaf Norgren, Sjöman, Gryssjön, Bygdeå - Maria Kristina Lundström, Piga, Johannisfors 1844-04-03
  Anders Gustaf Nygren, Klampare, Skeppsvik - Sofia Margareta Boström, Bondedotter, Sävar 1874-12-06
  Anders Gustaf Olofsson, Arbetare, Bygdeå församling - Kristina Mattsdotter, Arbetardotter, Ivarsboda 1885-12-06
  Anders Gustaf Olofsson, Bonde, Morbyn - Maria Magdalena Dahl, Bondedotter, Dalfors 1870-06-19
  Anders Gustaf Olofsson, Hemmanstillträdare, Ytterklinten, Bygdeå - Maria Magdalena Isaksdotter, Bondedotter, Ivarsboda 1858-10-31
  Anders Gustaf Persson, Bondeson, Gunnismark - Maria Johanna Persdotter, Piga, Gunnismark 1867-07-12
  Anders Gustaf Sandberg, Bonde, Sävar - Anna Charlotta Dahlgren, Bondedotter, Sävar 1869-11-04
  Anders Gustaf Simonsson, Arbetare, Johannisfors - Anna Kristina Zakrisdotter, Piga, Sävar 1888-11-22
  Anders Gustaf Sjöström, Landbonde, Pålböle - Anna Maria Hammarbäck, Piga, Pålböle 1891-11-22
  Anders Gustaf Sjöström, Landbondeson, Sjöarödd - Maria Johanna Nilsson, Arbetardotter, Gunnismark 1888-11-04
  Anders Gustaf Sjöström, Mästersven, Sävar bruk - Anna Sofia Sjöström, Piga, Sävar bruk 1856-12-26
  Anders Gustaf Strandgren, Arbetare, Täfteå - Anna Johanna Lindström, Arbeterska, Täfteå 1879-12-07
  Anders Gustaf Widmark, Skogsvaktare, Johannisfors bruk - Elisabet Erika Hammarberg, Jungfru, Johannisfors bruk 1880-07-04
  Anders Gustaf Zakrisson, Hemmanstillträdare, Risträsk, Bygdeå - Anna Magdalena Jakobsdotter, Piga, Bullbäck 1857-11-24
  Anders Gustaf Åberg, , Botsmark, Umeå landsförsamling - Ulrika Charlotta Persdotter, , Sävar 1880-10-24
  Anders Gustaf Åberg, Arbetare, Skeppsvik - Ulrika Charlotta Persdotter, Bondedotter, Sävar 1880-10-24
  Anders Gustaf Åberg, Tillträdande nybyggare, Östanträsk - Greta Ulla Sjöman, Piga, Bullmark 1845-04-22
  Anders Gustaf Åhman, Tullvaktmästare, Umeå stadsförsamling - Albertina Vilhelmina Isaksdotter, Bondedotter, Ivarsboda 1869-03-27
  Anders Hansson, Bonde, Bullmark - Ulrika Jakobsdotter, Piga, Botsmark 1832-06-24
  Anders Hansson, Bonde, Norum, Bygdeå - Katarina Magdalena Larsdotter, Bondedotter, Sävar 1841-11-10
  Anders Harald Löfgren, Hemmansägareson, Floda - Vilma Sofia Lundmark, , Ytteråträsk 1929-04-01
  Anders Holger Johansson, Jordbruksarbetare, Högliden - Elin Katarina Löfgren, Hemmansägardotter, Floda 1923-04-11
  Anders Holmgren-Persson, Soldatson, Holmön - Lovisa Öhrling-Johansdotter, Bondedotter, Holmön 1836-11-07
  Anders Holmström, Arbetare, Bullmark - Maria Gustava Andersdotter, Piga, Bullmark 1884-11-09
  Anders Holmström-Hansson, Sockenskomakare, Sävar - Eva Kristina Sandberg, Gästgivardotter, Sävar 1846-11-05
  Anders Hugo Johansson, Arbetare, Bullbäck - Signe Helena Jonsson, Bondedotter, Bullmark 1909-04-04
  Anders Håkansson, Bonde, Åbyn - Katarina Margareta Persdotter, Bondedotter, Åbyn 1871-12-05
  Anders Isberg, Bonde, Lantvallen, Bygdeå - Hilma Augusta Sundström, Fiskardotter, Täfteå 1896-11-01
  Anders Israelsson, Hemmansägare änkling, Kvarnfors - Hanna Karolina Karlsson, Hushållerska, Sävar 1925-11-12
  Anders Israelsson, Landbondeson, Ytterstmark - Karolina Ulrika Andersdotter, Nybyggardotter, Krokbäck 1865-11-09
  Anders Jakobsson, Bondeson, Tväråmark - Karolina Nilsdotter, Piga, Tväråmark 1870-06-03
  Anders Jakobsson, Landbondeson, Ytterträsk - Charlotta Israelsdotter, Landbondedotter, Ytterstmark 1857-11-02
  Anders Johan Bylin, Torparson, Västra Gidsjö, Gideå - Hilda Charlotta Wincent, Bondedotter, Sävar 1894-06-10
  Anders Johansson, Bonde, Bullmark - Sara Sofia Moritz, Piga, Bullmark 1858-01-17
  Anders Jonsson, Bonde, Grundbäck - Anna Matilda Rosendahl, Nybyggardotter, Berga 1892-11-04
  Anders Jonsson, Dräng, Gunnismark - Anna Magdalena Olofsdotter, Piga, Gunnismark 1836-10-16
  Anders Jonsson, Hemmanstillträdare, Bergdal - Anna Charlotta Broman, , Bergdal 1880-02-14
  Anders Jonsson, Hemmanstillträdare, Holmön - Magdalena Kristina Högdal, Bondedotter, Ostnäs 1867-04-14
  Anders Jonsson, Hemmansägare änkling, Gunnismark - Augusta Vilhelmina Karlsdotter, Landbondeänka, Pålböle 1925-08-02
  Anders Jonsson, Landbondeson, Ytterträsk - Maria Josefina Lindmark, Bondeänka, Botsmark 1903-11-24
  Anders Karlsson, Bonde, Grisbacka, Umeå landsförsamling - Edla Vilhelmina Säfsten, Piga, Bullmark 1887-10-02
  Anders Karlsson, Snickare, Botsmark - Ester Amanda Åström, Arrendatorsdotter, Västermark 1920-06-13
  Anders Kriström, Bondeson, Sävar - Katarina Vilhelmina Säfsten, Bondedotter, Sävar 1854-02-02
  Anders Kriström, Bondeson, Sävar - Maria Margareta Dahlgren, Bondedotter, Sävar 1860-10-04
  Anders Kriström, Kyrkovärdsson, Sävar - Karolina Svartling, Piga, Sävar bruk 1841-06-20
  Anders Kriström-Andersson, , Sävar - Magdalena Nilsdotter, Bondedotter, Tväråmark 1828-11-09
  Anders Kriström-Andersson, Bonde, Sävar - Ida Katarina Lindgren, Bondedotter, Sävar 1909-06-23
  Anders Larsson, Dräng, Tväråmark - Margareta Eriksdotter, Piga, Sävar 1834-10-24
  Anders Larsson, Hemmanstillträdare, Ivarsboda - Lisa Katarina Mattsdotter, Bondedotter, Täfteböle 1847-06-20
  Anders Larsson, Sågdräng, Dalkarlså, Bygdeå - Sara Vilhelmina Karlsdotter, Piga, Sävar 1857-04-13
  Anders Leonard Bäckman, Hemmansägarson, Sävar - Anna Johanna Öqvist, Hemmadotter, Sävar 1933-11-19
  Anders Leonard Kriström, Bonde, Sävar - Gustava Katarina Eriksdotter, Piga, Sävar 1893-03-26
  Anders Leonard Lindberg, Verkmästare, Umeå stadsförsamling - Elin Sofia Holmgren, Hemmansägardotter, Sävar 1924-04-27
  Anders Lindberg-Israelsson, Arbetare, Sävar - Emma Erika Löfgren, Arbetardotter, Sävar 1886-11-28
  Anders Lindström, Bondeson, Åkullsjön, Bygdeå - Emma Magdalena Ågren, Bondedotter, Botsmark 1887-06-20
  Anders Ludvig Andersson, Bondeson, Åbyn - Henny Charlotta Jonsson, Bondedotter, Tväråmark 1901-06-30
  Anders Ludvig Jonsson, Hemmansägare, Sävar - Frida Amalia Fällman, Bondedotter, Bullmark 1905-10-15
  Anders Ludvig Lundmark, Hemmansägare, Sävar - Agda Maria Andersson, Faktorsdotter, Sävar 1925-06-24
  Anders Ludvig Löfgren, Arbetare, Sävar - Maria Josefina Viklund, Arbetardotter, Sävar 1886-12-05
  Anders Ludvig Säfsten, Bonde, Sävar - Hilda Kristina Lindström, Sömmerska, Sävar 1912-11-17
  Anders Ludvig Åberg, Bondeson, Sävar - Maria Vilhelmina Karlsdotter, Bondedotter, Sävar 1880-02-08
  Anders Lundström, Torpare, Johannisfors - Johanna Kristina Hellman, Piga, Johannisfors 1859-06-25
  Anders Lundström-Olofsson, Arbetare, Umeå stadsförsamling - Klara Sofia Jonsdotter, Bondedotter, Täfteå 1869-04-11
  Anders Löfgren, Arbetare, Sävar - Margareta Katarina Glas, Piga, Sävar 1875-11-18
  Anders Löfgren, Inhyses, Pålböle - Margareta Kristina Nygren, Smedsdotter, Johannisfors 1870-05-15
  Anders Löfgren, Torpare, änkling, Pålböle - Ulla Lovisa Jakobsdotter, Piga, Pålböle 1842-01-27
  Anders Löfgren-Olofsson, Dräng, Sävar - Magdalena Jakobsdotter, Piga, Umeå 1824-10-24
  Anders Magnus Österlund, Snickare, Ytterboda - Hanna Teresia Bergström, Bondedotter, Sävar 1918-08-25
  Anders Markus Löfgren, Bonde, Floda - Hedvig Johanna Karlsson, Bondedotter, Floda 1899-02-18
  Anders Mikaelsson, Bondeson, Ytterboda - Maria Katarina Olofsdotter, Piga, Ytterboda 1852-12-05
  Anders Nikanor Forsberg, Gruvarbetare, Koskullskulle, Gällivari - Alma Johanna Esberg, Sömmerska, Täfteböle 1914-08-16
  Anders Nilsson, Arbetare, Johannisfors - Dorotea Magdalena Jonsdotter, Piga, Johannisfors 1872-01-07
  Anders Nordin, Bonde, Åbyn - Adolfina Magdalena Brändström, Bondedotter, Bodbyn 1884-10-12
  Anders Nystedt, Fältjägare, Botsmark - Sara Andersdotter, Piga, Sävar 1836-12-04
  Anders Olof Sellin, Handlande, Nordmaling - Sofia Albertina Wincent, Demoiselle, Sävar 1865-11-09
  Anders Olofsson, Arbetare, Lillåtjälen - Karolina Nyström, Piga, Lillåtjälen 1877-02-26
  Anders Olofsson, Bondeson, Träskliden, Umeå landsförsamling - Anna Ulrika Westerlund, Bondeänka, Gravfors 1888-04-08
  Anders Olofsson, Hemmanstillträdare, Mickelträsk - Katarina Ulla Ormstedt, Piga, Mickelträsk 1843-12-26
  Anders Oskar Gren, Bondeson, Sävar - Emma Sofia Jonsdotter, Bondedotter, Ytterboda 1875-02-14
  Anders Oskar Holmgren, Hemmansägare, Sävar - Signe Elisabet Forsgren, Mejeriska, Sävar 1926-11-14
  Anders Oskar Lindberg, Bondeson, Sjöbotten, Degerfors - Katarina Vilhelmina Åström, Bondedotter, Floda 1893-10-02
  Anders Oskar Säfvenberg, Bondeson, Sävar - Anna Augusta Pettersson, Bondedotter, Sävar 1897-07-04
  Anders Oskar Åström, Bonde, Floda - Hulda Margareta Karlsdotter, Bondedotter, Brattfors 1897-04-04
  Anders Otto Holm, E.o vagnskarl, Jukkasjärvi, Kiruna - Naima Nikolina Dahlgren, Småskollärarinna, Sävar 1915-07-17
  Anders Persson, Bondeson, Sävar - Margareta Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Sävar 1823-10-23
  Anders Persson, Dräng, Gunnismark - Anna Johanna Johansdotter, Nybyggardotter, Bjurfors 1856-09-26
  Anders Persson, Dräng, Täfteå - Ulrika Ekström, Piga, Täfteå 1856-06-21
  Anders Persson, Hemmanstillträdare, Botsmark - Magdalena Kristina Andersdotter, Bondedotter, Botsmark 1828-12-06
  Anders Reinhold Katlsson, Hemmansägare, Botsmark - Lydia Ulrika Johansson, Hushållerska, Botsmark 1932-05-01
  Anders Reinhold Sandström, Bonde, Botsmark - Tekla Johanna Andersson, Bondedotter, Ytterstmark 1901-09-02
  Anders Reinhold Åberg, Bonde, Furunäs - Elin Katarina Augusta Persson, Bondedotter, Storliden 1920-07-16
  Anders Robert Forsberg, Hemmanstillträdare, Bygdeå församling - Katarina Maria Johansdotter, Bondedotter, Växtholm 1885-11-22
  Anders Sandström, Bonde, Botsmark - Hedvig Sofia Åström, Bondedotter, Botsmark 1874-04-18
  Anders Sigurd Nystedt, Hemmansägare, Överklinten - Agda Johanna Johansson, Hemmadotter, Gravfors 1937-12-12
  Anders Sikström, Dräng, Sävar - Anna Lovisa Persdotter, Bondeänka, Sävar 1865-12-10
  Anders Sjöström, Arbetare, Sävar - Maria Kristina Bäckman, Nybyggardotter, Risträsk 1882-04-30
  Anders Sjöström, Bruksarbetare, Sävar - Kristina Katarina Andersdotter, Bondedotter, Nysätra 1833-12-02
  Anders Strandberg, Arbetare, Röbäck, Umeå landsförsamling - Anna Matilda Sjöman, Arbeterska, Gunnismark 1900-01-06
  Anders Strandgren, Byasmed, Täfteå - Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Holmön 1852-04-04
  Anders Sundström, Arbetare, Täfteå - Lotta Sofia Karlsdotter, , Täfteå 1872-11-08
  Anders Säfsten, Bondeson, Sävar - Anna Karolina Bäckström, Jungfru, Sävar 1880-11-14
  Anders Säfsten, Rättare, Sävar bruk - Katarina Johanna Sandberg, Bondedotter, Sävar 1853-10-23
  Anders Säfsten-Andersson, Hemmanstillträdare, Sävar - Anna Magdalena Jonsdotter, Bondedotter, Sävar 1855-05-13
  Anders Tyko Sandström, Bondeson, Botsmark - Maria Sofia Sandström, Bondedotter, Botsmark 1899-11-12
  Anders Verner Andersson, Skräddare, Djupvik, Holmsund - Hildur Ingeborg Andersson, Sömmerska, Strömåker 1923-12-09
  Anders Viktor Olofsson, Hemmansägare, Sävar - Helga Erika Nordström, Hemmansägardotter, Sävar 1930-02-02
  Anders Westerlund, Bonde, Bjänfors, Bygdeå - Katarina Lovisa Jakobsdotter, Bondedotter, Ytterträsk 1860-07-07
  Anders Westerlund, Fd. bonde, Bjänfors, Bygdeå - Kristina Johanna Hansdotter, Piga, Gravmark 1872-10-24
  Anders Widmark, Arbetare, änkeman, Johannisfors - Johanna Margareta Nordgren, Torparänka, Pålböle 1898-10-02
  Anders Widmark, Smed, Gideå bruk, Gideå - Johanna Vilhelmina Hammarstedt, Piga, Johannisfors 1872-02-04
  Anders Widmark, Spiksmed, Johannisfors - Anna Barbro Hammarbäck, Jungfru, Johannisfors 1850-06-30
  Anders Wilhelm Johansson, Arbetare, Bergvall - Augusta Johanna Lindgren, Bondedotter, Ytteråträsk 1900-10-07
  Anders Wilhelm Karlsson, Bondeson, Brattfors - Sara Sofia Karlsdotter, Bondedotter, Botsmark 1893-07-20
  Anders Wilhelm Löfgren, Arbetare, Morbyn - Brita Magdalena Olofsdotter, Änka, Morbyn 1874-03-20
  Anders Wilhelm Åström-Andersson, Nybyggarson, Långåker - Katarina Magdalena Lundström, Piga, Nyby 1871-12-24
  Anders Zakrisson, Fd. bonde, änkling, Kvarnfors - Klara Ulrika Andersdotter, Änka, Kvarnfors 1895-07-20
  Anders Åström, Jordbruksarbetare, Ånäset, Degerfors - Maria Augusta Nilsson, Bondeänka, Botsmark 1916-11-25
  Anders Öhqvist, Murare, Sävar - Sofia Persdotter, Piga, Sävar 1865-12-03
  Anders Österström, Bondeson, Holmön - Brita Magdalena Hansdotter, Piga, Holmön 1852-11-07
  Anders Öström, , Ösjön, Bygdeå - Margareta Sofia Widmark, , Johannisfors 1880-04-07
  Andreas Palmgren, Bonde, Holmön - Adelia Jonsson, Fiskardotter, Täfteå 1907-03-24
  Anna Adela Eriksson, Hemmansägardotter, Tväråmark - Jonas Artur Högdal, Hemmansägare, Tväråmark 1930-02-09
  Anna Adela Johansson, Hemmansägardotter, Gravmark - Erik Alvar Johansson, Hemmansägarson, Gravmark 1933-07-16
  Anna Adela Säfvenberg, Hemmansägardotter, Sävar - Johan Viktor Johansson, Chaufför, Sävar 1926-09-19
  Anna Adéle Gren, Flottchefdotter, Sävar - Johan August Säfsten, Arbetare, Sävar 1906-10-21
  Anna Adéle Jakobsson, Bondedotter, Tväråmark - Gustaf Adolf Kröger, Bondeson, Ostnäs 1908-10-18
  Anna Adéle Lindgren, Hemmansägardotter, Täfteå - Jonas Viktor Lindström, Jordbruksarbetare, Täfteå 1928-11-18
  Anna Agata Andersdotter, Bondedotter, Sävar - Matts Herman Koskela-Mattsson, Urmakare, Finland 1885-12-23
  Anna Agata Nilsdotter, Bondedotter, Täfteå - Per August Bäckman, Bondeson, Täfteå 1885-05-03
  Anna Agata Norström, Piga, Sävar - Olof Petter Granberg, Arbetare, Sävar 1876-01-30
  Anna Akvilina Nordell, Hemmansägardotter, Sävar - Karl Otto Fällman, Åkare, Sävar 1922-08-13
  Anna Alice Brändström, Hemmansägardotter, Sävar - Gustaf André Andersson, Hemmansägare, Sävar 1925-06-07
  Anna Amalia Johansdotter, Bondedotter, Bodbyn - Karl Petter Olofsson, Arbetare, Gunnismark 1888-02-25
  Anna Amanda Johansson, Bondedotter, Ytterstmark - Karl Oskar Johansson, Bondeson, Bergvall 1899-10-15
  Anna Amanda Åström, Bondedotter, Åbyn - Johan Oskar Lindgren, Arbetare, Täfteå 1900-11-11
  Anna Augusta Forsberg, Bondedotter, Täfteå - Nils August Nilsson, Bonde, Täfteå 1898-12-18
  Anna Augusta Gren, Handelsidkerska, Sävar - Henrik Hammarstedt, Bonde, Sävar 1906-04-29
  Anna Augusta Hansson, Bondedotter, Tålsmark - Johan Persson, Bonde, Åbyn 1885-12-20
  Anna Augusta Högdal, Bondedotter, Tväråmark - Erik Anton Åström, Bonde, Sörfors, Umeå landsförsamling 1917-09-23
  Anna Augusta Israelsdotter, Landbondedotter, Kvarnfors - Erik Gustaf Rosendahl, Nybyggarson, Berga 1894-01-02
  Anna Augusta Johansson, Sömmerska, Gravmark - Jonas Arvid Karlsson, Jordbruksarbetare, Krokbäck 1915-10-18
  Anna Augusta Lundberg, Arrendatorsdotter, Ivarsnäs - Erik Robert Vinberg, Arbetare, Sävar 1901-12-15
  Anna Augusta Pettersson, Bondedotter, Sävar - Anders Oskar Säfvenberg, Bondeson, Sävar 1897-07-04
  Anna Augusta Sandberg, Bondedotter, Sävar - Emil Säfvenberg, Bonde, Sävar 1912-11-10
  Anna Augusta Sundström, Arbeterska, Täfteå - Anders Algot Åström, Korpral, Sävar 1908-10-25
  Anna Barbro Hammarbäck, Jungfru, Johannisfors - Anders Widmark, Spiksmed, Johannisfors 1850-06-30
  Anna Brita Andersdotter, Kyrkovärdsdotter, Sävar - Johan Daniel Sandberg, Gästgivarson, Sävar 1836-06-19
  Anna Brita Brännström-Olofsdotter, Bondedotter, Tålsmark - Daniel Olofsson, Hemmanstillträdare, Bullmark 1829-05-16
  Anna Brita Isaksdotter, Fosterdotter, Sävar - Johan Grönberg, Sågdräng, Sävar sågverk 1855-10-07
  Anna Brita Jakobsdotter, Bondedotter, Bullmark - Jon Olofsson, Dräng, Bullmark 1825-12-08
  Anna Brita Johansdotter, Bondedotter, Botsmark - Erik Persson, Dräng, Botsmark 1825-10-22
  Anna Brita Johansdotter, Nybyggardotter, Burträsk - Johan Granroth-Johansson, Tillträdande bonde, Gravfors 1833-10-06
  Anna Brita Mattsdotter, Piga, Tväråmark - Samuel Jonsson, Dräng, Tväråmark 1840-07-27
  Anna Brita Olofsdotter, Bondedotter, Bullmark - Johan Danielsson, Blivande landbonde, Tålsmark 1849-02-04
  Anna Brita Persdotter, Piga, Johannisfors - Lars Emanuelsson, Dräng, Pålböle 1844-09-28
  Anna Charlotta Andersdotter, Piga, Gunnismark - Olof Dahlgren, Bonde, Sävar 1865-11-19
  Anna Charlotta Andersson, Piga, Sävar - Albert Lindgren, Hemmansägare änkling, Sävar 1901-10-26
  Anna Charlotta Broman, , Bergdal - Anders Jonsson, Hemmanstillträdare, Bergdal 1880-02-14
  Anna Charlotta Burman, Inhysesdotter, Sävar - Erik Vinberg, Inhyses, Sävar 1873-11-23
  Anna Charlotta Dahlgren, Bondedotter, Sävar - Anders Gustaf Sandberg, Bonde, Sävar 1869-11-04
  Anna Charlotta Eriksdotter, Bondedotter, Tålsmark - Hans Persson, Inhysesman, Tålsmark 1868-12-27
  Anna Charlotta Holmdahl, Jungfru, Sävar - Karl Gustaf Granberg, Bonde, Sävar 1883-11-04
  Anna Charlotta Ljungblad, Piga, Botsmark - Olof Hällgren-Andersson, Dräng, Botsmark 1856-01-06
  Anna Charlotta Norström, Bondedotter, Sävar - Emanuel Olofsson, Dräng, Sävar sågverk 1845-11-01
  Anna Davida Vikström, Hushållerska, Bullmark - Erik Albin Lindqvist, Handlande, Bullmark 1923-07-08
  Anna Eleonora Lindgren, Bondedotter, Bullmark - Nils Algot Viklund, Jordbruksarbetare, Åträsk 1912-10-06
  Anna Eleonora Sandström, Bondedotter, Botsmark - Nils August Sundström, Bondeson, Botsmark 1896-03-08
  Anna Elina Jakobsson, Bondedotter, Ytterstmark - Nils Alfred Westerlund, Bondeson, Gravfors 1898-12-28
  Anna Elina Karlsson, Bondedotter, Botsmark - August Karlsson, Jordbruksarbetare, Botsmark 1910-01-16
  Anna Elisabet Björk, Hemmansägarinna, Sävar - Johannes Lindgren, Murare, Baggböle, Umeå landsförsamling 1918-06-14
  Anna Elisabet Eriksson, Hemmansägardotter, Täfteå - Knut Ludvig Bäckman, Stuveriarbetare, Täfteå 1930-05-04
  Anna Elisabet Johansdotter, Piga, Sävar sågverk - Anders Blomqvist, Arbetare, Sävar sågverk 1866-04-08
  Anna Elisabet Lundqvist, Piga, Sävar - Olof Petter Boström, Bonde, Sävar 1859-11-13
  Anna Elisabet Åström, Arrendatordotter, Västermark - Klas Burman, Hemmansägare, Botsmark 1931-11-29
  Anna Emilia Åström, Bondedotter, Floda - Gustaf Edvin Viklund, Skräddare, Floda 1920-11-19
  Anna Erika Pettersson, Bondedotter, Sävar - Jonas Gustaf Andersson, Arbetare, Sävar 1882-12-10
  Anna Erika Sundström, Piga, Täfteå - Johan Alfred Bäckström, , Norum, Bygdeå 1899-11-24
  Anna Eugenia Brändström, Hemmadotter, Gravfors - Oskar Adolf Johansson, Hemmansägarson, Botsmark 1930-06-22
  Anna Evelina Jonsson, Arbeterska, Sävar - Karl Ludvig Forsberg, Jordbruksarbetare, Sävar 1912-12-01
  Anna Evelina Larsson, Lärarinna, Sävar - Karl Johan Sandström, Hemmansägare, Tålsmark 1900-12-09
  Anna Fredrika Brännström, Arbeterska, Bergvall - Erik Nilsson, Fd. bonde, änkeman, Bergvall 1894-09-17
  Anna Fredrika Kröger, Jungfru, Ostnäs - Johan Petter Snabbman, Fältjägare, Ostnäs 1833-12-01
  Anna Fredrika Olofsdotter, Bondedotter, Tväråmark - Karl Jonas Danielsson, Bonde, Storliden 1862-10-12
  Anna Fredrika Persdotter, Piga, Botsmark - Jonas Sjöman, Byaskräddare, Botsmark 1848-12-03
  Anna Fredrika Renman, Piga, Botsmark - Erik Persson, Dräng, änkling, Botsmark 1838-03-13
  Anna Fredrika Sköld, Landbondedotter, Bullmark - Jonas Evald Jonsson, Hemmanstillträdare, Bullmark 1857-10-01
  Anna Greta Eriksdotter, Piga, Risbäck - Lars Johan Olofsson, Dräng, Risbäck 1850-09-15
  Anna Greta Karlsdotter, Piga, Hjoggmark - Olof Petter Olofsson, Bonde, Hjoggmark 1893-07-02
  Anna Greta Säfström, Piga, Sävar - Nils Olofsson, Landbonde, änkling, Tväråmark 1854-04-09
  Anna Gustava Andersdotter, Bondedotter, Långåker - Claes August Ågren, Dräng, Långåker 1873-06-27
  Anna Gustava Jonsdotter, Piga, Johannisfors - Abraham Bäckman, Fältjägare, Sävar 1858-05-16
  Anna Hansdotter, Bondedotter, Norra Sjönäs - Johan Gustaf Eklund, Nybyggarson, Brattby 1872-06-27
  Anna Hilma Marklund, Hemmansägarinna, Ostnäs - Karl Magnus Löf, Byggnadssnickare, Umeå stadsförsamling 1924-03-16
  Anna Ingeborg Wahlström, Sömmerska, Sävar - John Daniel Nyström, Hemmansägarson, Sävar 1933-08-17
  Anna Johanna Andersdotter, Arbetaränka, Sävar - Johan Valfrid Sjödin, Kopparslagare, Sävar 1923-01-21
  Anna Johanna Andersdotter, Bondedotter, Botsmark - Hans Åström-Israelsson, Dräng, Åträsk, Degerfors 1841-11-26
  Anna Johanna Andersdotter, Piga, Bäckliden - Hans Petter Bäckman, Arbetare, Bäckliden 1877-11-23
  Anna Johanna Burman, Bondeänka, Botsmark - Nils Albert Nilsson, Bonde, änkling, Botsmark 1919-03-16
  Anna Johanna Bäckman, Arbeterska, Sävar - Lars Gustaf Bäckman, Arrendator, änkling, Pålböle 1905-07-02
  Anna Johanna Bäckström, Smedsdotter, Sävar bruk - Anders Andersson, Landbonde, Sävar 1851-11-16
  Anna Johanna Fällman, Kyrkovärdsdotter, Sävar - Gustaf August Lindgren, Handlande, Täfteå 1907-12-15
  Anna Johanna Jakobsdotter, Bondedotter, Botsmark - Karl Jonsson, Arbetare, Tålsmark 1876-11-20
  Anna Johanna Johansdotter, Nybyggardotter, Bjurfors - Anders Persson, Dräng, Gunnismark 1856-09-26
  Anna Johanna Johansson, Bondedotter, Degerliden - Anders Edvard Andersson, Landbondeson, Lillsävarträsk, Degerfors 1892-03-20
  Anna Johanna Johansson, Bondedotter, Krokfors - Johan Sundström-Johansson, Arbetare, Selsfors 1890-10-20
  Anna Johanna Johansson, Bondedotter, Ytterstmark - Erik Albert Karlsson, Bondeson, Olofsfors 1900-03-18
  Anna Johanna Lindberg, Nybyggardotter, Högåker - Olof Albert Brändström, Bondeson, Gunnismark 1892-04-24
  Anna Johanna Lindström, Arbeterska, Täfteå - Anders Gustaf Strandgren, Arbetare, Täfteå 1879-12-07
  Anna Johanna Lundberg, Piga, Sävar - Lars Anton Larsson, Bonde, Sävar 1885-10-25
  Anna Johanna Löfgren, Bondedotter, Floda - Lars August Viklund, Bonde, Åträsk 1887-10-02
  Anna Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Furunäs - Karl Ludvig Lindberg, Målare, Sävar 1892-11-06
  Anna Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå - Jakob Markström, Hemmanstillträdare, Gullmark, Bygdeå 1853-07-17
  Anna Johanna Persdotter, Piga, Sävar - Johan Wänström, Sockenskomakare, Sävar 1831-03-25
  Anna Johanna Pettersson, Bondedotter, Ytterboda - Johan August Karlsson, Bonde, Ytterboda 1920-11-21
  Anna Johanna Strandgren, Fiskaränka, Täfteå - Nils Petter Nilsson, Fiskare, änkling, Täfteå 1903-02-08
  Anna Johanna Viklund, Bondedotter, Åträsk - Karl Jakob Jonsson, Bondeson, Ytterträsk 1875-01-25
  Anna Johanna Viklund, Piga, Botsmark - Alfred Nilsson, Bondeson, Botsmark 1875-11-22
  Anna Johanna Zingmark, Jungfru, Östermark - Jon Persson, Hemmanstillträdare, Ånäset, Degerfors 1850-11-17
  Anna Johanna Zingmark, Piga, Tålsmark - Anders Andersson, Nybyggarson, Selsfors 1872-03-31
  Anna Johanna Åberg, Piga, Floda - Gustaf Robert Löfgren, Bondeson, Floda 1893-03-30
  Anna Johanna Åström, Bondedotter, Nordås, Umeå landsförsamling - Johan Petter Persson, Hemmansägare, Klappmark 1900-07-27
  Anna Johanna Åström, Hushållerska, Bodbyn - Karl Fredrik Karlsson, Bondeson, Storliden 1894-09-29
  Anna Johanna Öqvist, Hemmadotter, Sävar - Anders Leonard Bäckman, Hemmansägarson, Sävar 1933-11-19
  Anna Jonsson, , Botsmark - Karl Bernhard Jonsson, Handlande, Botsmark 1916-11-19
  Anna Josefina Kriström, Bondedotter, Sävar - Lars August Larsson, Bonde, Sävar 1914-06-21
  Anna Karolina Andersdotter, Arbeterska, Skravelbäck - Jonas Gustaf Jonsson, Bonde, änkling, Österåker, Umeå landsförsamling 1884-11-29
  Anna Karolina Andersdotter, Bondedotter, Täfteå - Karl Anton Andersson, Bondeson, Täfteböle 1872-11-10
  Anna Karolina Bergner, Arbetaränka, Lillåtjälen - Olof Reinhold Lindberg, Bondeson, Högåker 1910-07-16
  Anna Karolina Bäckström, Jungfru, Sävar - Anders Säfsten, Bondeson, Sävar 1880-11-14
  Anna Karolina Hjelt, Piga, Ivarsboda - Johan Anton Persson, Landbondeson, Villnäs, Bygdeå 1870-04-18
  Anna Karolina Johansson, Bondedotter, Sävar - Karl Oskar Lindgren, Arrendator, Täfteå 1888-06-10
  Anna Karolina Johansson, Båtbyggaredotter, Täfteå - Erik Albert Lundberg, Bondeson, Täfteå 1916-11-05
  Anna Karolina Jonsdotter, Bondeänka, Täfteå - Jonas Evald Jonsson, Bonde, änkeman, Täfteå 1903-12-27
  Anna Karolina Jonsson, Bondedotter, Sävar - Karl Olof Karlsson, Bondeson, Ytterboda 1898-12-11
  Anna Karolina Karlsdotter, Bondedotter, Sävar - Johan Petter Åström, Bondeson, Åbyn 1878-10-20
  Anna Karolina Karlsdotter, Bondedotter, Täfteå - Petrus Byström, Dräng, Sörvåge, Själevad 1892-08-11
  Anna Karolina Karlsson, Bondedotter, Klappmark - Karl Johan Johansson, Bondeson, Grundfors, Umeå landsförsamling 1898-01-20
  Anna Karolina Karlsson, Hemmadotter, Botsmark - Jonas Bengt Karlsson, Arbetare, Botsmark 1937-11-28
  Anna Karolina Kriström, Nämndemansdotter, Sävar - Per Persson, Bondeson, Sävar 1867-10-13
  Anna Karolina Larsdotter, Bondedotter, Sävar - August Strandberg, Bondeson, Sävar 1878-11-17
  Anna Karolina Lejon, Nybyggardotter, Brattby - Jonas Holm, Nybyggarson, Västanträsk 1871-03-29
  Anna Karolina Nilsson, Piga, Gunnismark - Per Rönnmark, Arbetare, Umeå stadsförsamling 1889-10-27
  Anna Karolina Norén, Klampardotter, Sävar - Johan Erhard Nilsson, Arbetare, Sandvik, Umeå landsförsamling 1906-12-18
  Anna Karolina Nyström, Piga, Rönnäs - Karl Fredrik Olofsson, Arbetarson, Gripsholm 1902-10-19
  Anna Karolina Olofsdotter, Piga, Bullmark - Johan Efraim Persson, Dräng, Bullmark 1872-10-31
  Anna Karolina Persdotter, Nybyggardotter, Grundbäck - Jonas Petter Eklund, Bondeson, Gravmark 1884-11-01
  Anna Karolina Samuelsson, Bondedotter, Gamla Bäcknäs - Johannes Eriksson, Arbetare, Ytterhiske, Umeå landsförsamling 1901-09-14
  Anna Karolina Sandberg, Bondedotter, Sävar - Nils Petter Kriström, Bonde, Sävar 1868-10-25
  Anna Karolina Sundström, Bondedotter, Täfteå - Per Andersson, Bondeson, Sävar 1882-11-23
  Anna Karolina Wincent, Mademoiselle, Sävar - Per Säfsten, Handlande, Sävar 1838-12-30
  Anna Karolina Åström, Bondedotter, Botsmark - Johan Isaksson, Bondeson, Bjursjön, Burträsk 1875-10-19
  Anna Katarina Andersdotter, Inhysesdotter, Sävar - Hans Söderström, Hemmansåboen, Sandåsen, Bygdeå 1851-06-22
  Anna Katarina Andersdotter, Piga, Bullmark - Johan Petter Seman, Dräng, Botsmark 1825-10-09
  Anna Katarina Andersdotter, Piga, Täfteböle - Per Andersson, Bonde, Täfteböle 1842-12-26
  Anna Katarina Augusta Johansson, Arbeterska, Gravmark - Olof Alfred Sandström, Jordbruksarbetare, änkling, Gravmark 1910-06-26
  Anna Katarina Bäckström, Bondedotter, Sävar - Erik Anton Jonsson, Arbetare, Sävar 1883-11-11
  Anna Katarina Bäckström, Sömmerska, Sjöarödd - Karl Olof Sjöström, Landbonde, änkeman, Sjöarödd 1896-10-25
  Anna Katarina Dahlgren, Piga, Sundbäck - Karl Olof Sundström, Bonde, Sundbäck 1892-09-11
  Anna Katarina Forsell, Mamsell, Sävar bruk - Ludvig Anton Schmidt, Löjtnant, Sävar bruk 1839-12-24
  Anna Katarina Hansdotter, Piga, Ostnäs - Johan Samuelsson, Dräng, Gunnismark 1829-10-25
  Anna Katarina Johansdotter, Bondedotter, Täfteböle - Karl Olof Karlsson, Bondeson, Täfteå 1876-10-27
  Anna Katarina Johansdotter, Piga, Johannisfors - Nils Widmark, Blivande rättare, Johannisfors 1849-10-07
  Anna Katarina Jonsson, Sömmerska, Sävar - Johan Anton Blomberg, Fältjägare, Sävar 1896-12-13
  Anna Katarina Karlsson, Hushållerska, Ostnäs - Alfred Marklund, Hemmansägare änkling, Ostnäs 1922-12-10
  Anna Katarina Lundberg, Landbondedotter, Ivarsboda - Anders Andersson, Dräng, Ivarsnäs, Bygdeå 1856-04-20
  Anna Katarina Lundberg, Piga, Sävar - Jonas Jonsson, Hemmanstillträdare, Sävar 1865-04-17
  Anna Katarina Lundström, Piga, Johannisfors - Hans Peter Nilsson, Dräng, Gumboda, Nysätra 1845-05-11
  Anna Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Gravfors - Erik Anton Rosendahl, Dräng, Gravfors 1826-07-19
  Anna Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Tväråmark - Jakob Andersson, Dräng, Tväråmark 1838-10-30
  Anna Katarina Nilsson, Arbeterska, Sävar - Karl Ludvig Nilsson, Arbetare, Täfteå 1903-05-31
  Anna Katarina Norbäck, Piga, Holmön - Per Arnberg, Inhysesman, Holmön 1849-10-07
  Anna Katarina Nordqvist, Piga, Sävar - Karl Johan Larsson, Bonde, Sävar 1852-11-14
  Anna Katarina Olofsdotter, Piga, Granträsk - Karl Petter Olofsson, Tillträdande landbonde, Granträsk 1838-10-07
  Anna Katarina Olofsdotter, Piga, Sävar - Johan Petter Holmström, Bondeson, Sävar 1845-10-28
  Anna Katarina Persdotter, Piga, Sävar - Erik Gustaf Bjurberg, Dräng, Sävar 1835-11-26
  Anna Katarina Pettersson, Piga, Sävar - Johan Petter Olofsson, Bonde, Sävar 1875-09-26
  Anna Katarina Rönnqvist, Piga, Tväråmark - Johan Johansson, Arbetare, Spöland, Vännäs 1877-11-18
  Anna Katarina Svartling, Jungfru, Sävar bruk - Lars Gustaf Nordqvist, Bruksarbetare, Sävar bruk 1845-06-08
  Anna Katarina Söderström-Ersdotter, Piga, Skravelbäck - Anders Andersson, Nybyggare, Skravelbäck 1835-10-11
  Anna Katarina Thomasdotter, Bondedotter, Botsmark - Jakob Jakobsson, Dräng, Gärdsjö, Umeå landsförsamling 1824-10-17
  Anna Katarina Wincent, Byggmästardotter, Sävar - Aron Lindström, Byaskomakare, Sävar 1835-06-24
  Anna Kristina Boberg, Bondedotter, Sävar - Johan Petter Grehn, Hemmanstillträdare, Sävar 1840-11-29
  Anna Kristina Bäckström, Bondedotter, Sävar - Per Anton Säfsten, Arbetskarl, Sävar 1861-10-03
  Anna Kristina Eriksdotter, Bondedotter, Täfteå - Karl Jonas Olofsson, Bonde, Täfteå 1842-12-28
  Anna Kristina Jonsdotter, Bondedotter, Täfteå - Anders Gustaf Andersson, Bonde, Täfteå 1854-10-28
  Anna Kristina Karlsdotter, Arbeterska, Åbyn - Jonas Edström, Arbetare, Gideå, Björna 1878-07-14
  Anna Kristina Lundqvist, Piga, Täfteböle - Johan Petter Persson, Skogvaktarson, Sundbäck, Umeå landsförsamling 1854-05-14
  Anna Kristina Olofsdotter, , Sävar - Erik Gustaf Jakobsson, Bonde, Sävar 1866-10-07
  Anna Kristina Persdotter, Piga, Holmön - Karl Erik Andersson, Bondeson, Holmön 1854-02-26
  Anna Kristina Persdotter, Piga, Holmön - Olof Sjöman, Inhysesman, Holmön 1857-04-13
  Anna Kristina Persdotter, Piga, Sävar - Jakob Nilsson, Fd. bonde, Sävar 1832-11-04
  Anna Kristina Zakrisdotter, Piga, Sävar - Anders Gustaf Simonsson, Arbetare, Johannisfors 1888-11-22
  Anna Laura Johanna Blomberg, , Sävar - Erik Oskar Mering, Hemmansägare, Sävar 1932-06-22
  Anna Lisa Eriksdotter, Fosterdotter, Olofsfors - Kristian Gustaf Eklund-Johansson, Tillträdande nybyggare, Gravmark 1841-01-24
  Anna Lisa Kronberg, Sjukvårdsbiträde, Täfteå - John Albert Karlsson, Hemmansägare, Täfteå 1935-11-03
  Anna Lisa Kröger, Bondedotter, Ostnäs - Johan Mattsson, Bonde, Täfteböle 1848-11-16
  Anna Lisa Persdotter, Bondedotter, Botsmark - Nathanael Andersson, Dräng, Botsmark 1824-11-13
  Anna Lotta Broman, Bondeänka, Bergdal - Isak Anton Krut, Landbonde, änkling, Överklinten, Bygdeå 1911-11-16
  Anna Lotta Bäckström, Bondedotter, Sävar - August Dahlberg, Dräng, Piteå 1858-01-17
  Anna Lotta Gustafsdotter, Landbondedotter, Brattfors - Nils Fredrik Johansson, Tillträdande bonde, Gravfors 1840-12-13
  Anna Lotta Jonsdotter, Piga, Johannisfors - Mårten Hammarbäck, Dräng, Gunnismark 1857-03-01
  Anna Lotta Larsdotter, Bondedotter, Sävar - Anders Gustaf Holmström, Bondeson, Sävar 1853-11-17
  Anna Lotta Österström, Bondedotter, Holmön - Per Holmgren-Hansson, Inhysesson, Holmön 1843-12-17
  Anna Lovisa Andersson, Bondedotter, Krokån - Johan Alfred Larsson, Arbetare, Selsfors 1909-01-03
  Anna Lovisa Andersson, Bondedotter, Ostnäs - Frans Gustaf Leonard Larsson, Bonde, Ytterboda 1910-11-06
  Anna Lovisa Broman, Nybyggardotter, Bergdal - Jon Andersson, Bondeson, Botsmark 1852-10-03
  Anna Lovisa Eriksdotter, Dannemansdotter, Tväråmark - Per Persson, Landbonde, Tväråmark 1842-11-17
  Anna Lovisa Eriksdotter, Piga, Bullmark - Jonas Mattsson, Dräng, änkeman, Sjömellantjälen, Umeå landsförsamling 1846-03-04
  Anna Lovisa Forsberg, Inhyses, Johannisfors bruk - Mårten Anton Mårtensson, Arbetare, Johannisfors bruk 1873-12-16
  Anna Lovisa Gren, Arbetardotter, Sävar - Johan Albert Bäckman, Fältjägare, Sävar 1892-12-18
  Anna Lovisa Hansdotter, Bondedotter, Holmön - Johan Anton Viklund, Hemmanstillträdare, Holmön 1858-10-24
  Anna Lovisa Håkansdotter, Bondedotter, Åbyn - Erik Olofsson, Fd. landbonde, Gunnismark 1862-05-18
  Anna Lovisa Jonsdotter, Bondedotter, Holmön - Nils Olof Ögren, Hemmanstillträdare, Holmön 1856-11-09
  Anna Lovisa Jonsdotter, Piga, Täfteå - Olof Andersson, Arbetare, Täfteå 1861-01-01
  Anna Lovisa Kröger, Bondedotter, Ostnäs - Alfred Marklund, Bonde, Ostnäs 1910-03-28
  Anna Lovisa Molin, Piga, Sävar - Per Blomberg, Fältjägare, Sävar 1847-02-04
  Anna Lovisa Nilsdotter, Piga, Tväråmark - Per Forsman, Bonde, änkling, Åbyn 1884-04-04
  Anna Lovisa Norström, Hammarsmedsdotter, Sävar bruk - Lars Gustaf Nordqvist, Hammarsmed, Sävar bruk 1825-11-06
  Anna Lovisa Olofsdotter, Arbeterska, Sunnanträsk - Mårten Hammarbäck, Arbetare, Sunnanträsk 1887-08-21
  Anna Lovisa Persdotter, Bondedotter, Storliden - Johan Jonsson, Bondeson, Krokfors 1883-12-30
  Anna Lovisa Persdotter, Bondeänka, Sävar - Anders Sikström, Dräng, Sävar 1865-12-10
  Anna Lovisa Persdotter, Piga, Sävar - Karl Petter Söderström, Bonde, änkeman, Sävar 1856-06-15
  Anna Lovisa Persson, Arrendatorsänka, stickerska, Sävar - Gustaf Linius Nordström, Bonde, Sävar 1908-02-02
  Anna Lovisa Vestin, Lärarinna, Sävar - Axel Ferdinand Andersson, Hemmansägare, Tålsmark 1925-07-05
  Anna Lovisa Vikström, Arbeterska, Gunnismark - Jonas Gustaf Vangberg, Arbetare, Strömbäck, Umeå landsförsamling 1882-11-08
  Anna Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Bullmark - Israel Säfsten, Nybyggare, Sörfors 1853-09-29
  Anna Magdalena Bäckström, Jungfru, Sävar - Lars Johan Boström, Sjöman, Djäkneboda, Bygdeå 1854-05-18
  Anna Magdalena Bäckström, Piga, Sävar - Johan Boberg, Sågdräng, Sävar 1842-12-26
  Anna Magdalena Eklund, Bondedotter, Gravmark - Johannes Viderstedt, Bondeson, Kroknäs 1895-09-26
  Anna Magdalena Eriksdotter, Bondeänka, Lillåtjälen - Lars Isaksson, Dräng, Lillåtjälen 1887-01-08
  Anna Magdalena Eriksdotter, Piga, Tålsmark - Johan Edström, Knipsmed, Johannisfors bruk 1870-01-30
  Anna Magdalena Forsmark, Piga, Sävar - Olof Blomster, Sågdräng, Sävar 1856-03-07
  Anna Magdalena Hjelt, Fältjägardotter, Ivarsboda - Per Gustaf Bäckström, Hemmanstillträdare, Norum, Bygdeå 1846-02-08
  Anna Magdalena Jakobsdotter, Bondedotter, Ytterträsk - Erik Bergström-Andersson, Tillträdande nybyggare, Mjödtjärn, Burträsk 1855-12-02
  Anna Magdalena Jakobsdotter, Piga, Bullbäck - Anders Gustaf Zakrisson, Hemmanstillträdare, Risträsk, Bygdeå 1857-11-24
  Anna Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Botsmark - Erik Lindgren-Larsson, Nybyggare, Floda, Degerfors 1852-02-03
  Anna Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Sävar - Karl Erik Sjöström, Bruksarbetare, Sävar bruk 1845-10-12
  Anna Magdalena Johansdotter, Hemmanstillträdare, Botsmark - Nils Petter Jansson, Nybyggare, Flurkmark 1827-06-24
  Anna Magdalena Johansdotter, Piga, Bullmark - Olof Olofsson, Hemmanstillträdare, Fällforsån, Umeå landsförsamling 1858-..-..
  Anna Magdalena Johansdotter, Piga, Degerbyn - Nils Petter Nilsson, Nybyggare, änkling, Degerbyn 1843-12-17
  Anna Magdalena Jonsdotter, Bondedotter, Sävar - Anders Säfsten-Andersson, Hemmanstillträdare, Sävar 1855-05-13
  Anna Magdalena Jonsdotter, Bondedotter, Sävar - Evald Bäckström, Bondeson, Sävar 1857-11-05
  Anna Magdalena Jonsdotter, Bondedotter, Sävar - Olof Dahlgren, Sågställarson, Dalkarlså, Bygdeå 1836-02-25
  Anna Magdalena Kristiansdotter, Bondedotter, Sävar - Johan Jonsson, Kyrkovärd, Holmön 1841-10-14
  Anna Magdalena Kriström, Bondedotter, Sävar - Lars Johan Jonsson, Bondeson, Sävar 1863-11-01
  Anna Magdalena Kriström, Jungfru, Sävar - Johan Erik Holmdahl, Skeppare, Piteå 1850-01-20
  Anna Magdalena Liten-Johansdotter, Fältjägardotter, Täfteå - Jakob Hedlund, Jaktbåtsman, Umeå stadsförsamling 1841-04-12
  Anna Magdalena Löfgren, Piga, Sävar bruk - Lars Petter Säfvenberg, Fältjägare, Sävar 1858-05-08
  Anna Magdalena Mikaelsdotter, Bondedotter, Ytterboda - Anders Gustaf Johansson, Bonde, Ytterboda 1870-11-03
  Anna Magdalena Nilsdotter, Bondedotter, Botsmark - Per Olof Johansson, Bondeson, Lillåtjälen, Degerfors 1863-10-03
  Anna Magdalena Nilsdotter, Bondedotter, Mångbyn - Per August Lundström, Arbetare, Innertavle, Umeå landsförsamling 1895-03-17
  Anna Magdalena Nilsdotter, Piga, Gunnismark - Karl Erik Persson, Dräng, Sävar 1880-10-21
  Anna Magdalena Nilsdotter, Piga, Storliden - Nils Petter Nilsson, Nybyggare, Degerbyn 1853-10-02
  Anna Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Holmön - Gabriel Persson, Bonde, Holmön 1850-10-20
  Anna Magdalena Olofsdotter, Landbondedotter, Granträsk - Johan Lundström-Olofsson, Hemmanstillträdare, Gunnismark 1845-10-18
  Anna Magdalena Olofsdotter, Piga, Gunnismark - Anders Jonsson, Dräng, Gunnismark 1836-10-16
  Anna Magdalena Persdotter, Bondedotter, Gunnismark - Jonas Lindgren, Bondeson, Täfteå 1857-10-08
  Anna Magdalena Persdotter, Piga, Täfteå - Johan Olofsson, Bondeson, Täfteå 1852-10-17
  Anna Magdalena Qvist, Piga, Sävar - Jonas Gustaf Sjöberg, Inhyses, Sävar 1852-03-28
  Anna Magdalena Samuelsdotter, Piga, Gravmark - Johan Peter Holm, Fältjägare, Gravmark 1837-10-22
  Anna Magdalena Sandberg, Bondedotter, Sävar - Jon Jonsson, Bonde, Österteg, Umeå landsförsamling 1857-10-25
  Anna Magdalena Sjöström, Piga, Täfteå - Karl Johan Andersson, Bonde, änkeman, Täfteå 1858-12-05
  Anna Magdalena Öhqvist, Landbondedotter, Sävar - Olof Hägglund, Sågdräng, Sävar sågverk 1860-03-25
  Anna Margareta Andersdotter, Bondedotter, Botsmark - Karl Jonas Jonsson, Bondeson, Botsmark 1880-02-16
  Anna Margareta Andersdotter, Bondedotter, Holmön - Israel Österström, Torpare, Holmön 1858-10-31
  Anna Margareta Boström, Bondedotter, Sävar - Per Ludvig Markström, Bonde, Anumark, Umeå landsförsamling 1904-11-20
  Anna Margareta Brändström, Bondedotter, Sävar - Jonas Jonsson, Bondeson, Sävar 1902-07-06
  Anna Margareta Fredriksson, Hemmansägardotter, Täfteå - Robert Gunnar Wincent, Arbetare, Täfteå 1936-11-22
  Anna Margareta Johansson, Bondedotter, Botsmark - Johan Albert Sandström, Bondeson, Botsmark 1887-12-17
  Anna Margareta Säfvenberg, Arbetardotter, Sävar - Nils Fredrik Forsmark, Sågdräng, Sävar bruk 1884-11-02
  Anna Margareta Säfvenberg, Arbetaränka, Sävar - Johan Hedlund, Timmerman, Lövön, Holmsund 1922-09-28
  Anna Margareta Zingmark, Bondedotter, Botsmark - Anders Edvard Åberg, Fältjägare, Botsmark 1893-08-12
  Anna Margareta Ögren, Bondedotter, Holmön - Erik Markusson, Hemmanstillträdare, Holmön 1859-10-30
  Anna Margareta Öhman, Hembiträde, Sävar - John Helge Sundström, Jordbruksarbetare, Sävar 1937-10-31
  Anna Maria Berg, Piga, Skravelbäck - Anders Andersson, Nybyggare, Skravelbäck 1841-10-24
  Anna Maria Esberg, Sömmerska, Täfteå - Johan Fredrik Nilsson, Byggnadsarbetare, Sandvik, Holmsund 1924-08-10
  Anna Maria Hammarbäck, Piga, Pålböle - Anders Gustaf Sjöström, Landbonde, Pålböle 1891-11-22
  Anna Maria Johansdotter, Bondedotter, Ytterboda - Erik Wilhelm Holmgren, Strandfiskare, Holmön 1861-02-28
  Anna Maria Johansdotter, Piga, Bullmark - Johan Daniel Markström, Bonde, Bullmark 1881-02-13
  Anna Maria Johansdotter, Piga, Sävar - Karl Olofsson, Förgångsman, Sävar 1834-03-31
  Anna Maria Johansdotter, Piga, Sävar - Per Åström, Kronohemmansåboen, Tväråmark 1847-10-24
  Anna Maria Johansdotter, Piga, Tväråmark - Olof Björk, Fältjägare, Tväråmark 1850-07-28
  Anna Maria Jonsdotter, Bondedotter, Botsmark - Olof Oskar Boström, Bondeson, Västermark 1890-11-30
  Anna Maria Jonsdotter, Piga, Pålböle - Per Olofsson, Torpare, änkling, Pålböle 1835-03-24
  Anna Maria Löfgren, Piga, Sävar - Wilhelm Tjernberg, Arbetare, Tålsmark 1876-04-09
  Anna Maria Marklund, Bondedotter, Ostnäs - Johan Petter Persson, Bondeson, Ytterboda 1894-11-04
  Anna Maria Nilsdotter, Bondedotter, Sävar - Karl Johan Hammarstedt, Bondeson, Sävar 1869-10-24
  Anna Maria Nyberg, Bondedotter, Tålsmark - Johan Nilsson, Arbetare, Ersmark, Umeå landsförsamling 1887-05-15
  Anna Maria Persdotter, Piga, Täfteå - Karl Fredrik Sjöström, Bonde, Täfteå 1862-12-18
  Anna Maria Sandberg, Jungfru, Sävar - Fredrik Adolf Fällman, Skomakare, Sävar 1864-10-23
  Anna Maria Sandström, Arbeterska, Ytterboda - August Lundberg, Bonde, änkling, Ivarsboda 1916-10-15
  Anna Maria Säfvenberg, Soldatdotter, Sävar - Mårten Andersson, Hemmanstillträdare, Bygdeå 1827-12-02
  Anna Maria Österström, Torpardotter, Holmön - Johan Olofsson, Dräng, Fällforsheden, Vännäs 1854-09-09
  Anna Matilda Andersson, Bondedotter, Sävar - Emil Gotthard Öhman, Skomakare, Gryssjön, Bygdeå 1914-06-24
  Anna Matilda Forsell, Demoiselle, Sävar bruk - Per Wilhelm Glas, Konsul, Umeå stadsförsamling 1878-08-06
  Anna Matilda Gunilla Karlsson, , Täfteå - Fredrik Konrad Fredriksson, Hemmansägareson, Täfteå 1932-10-09
  Anna Matilda Holm, Landbondedotter, Marielund - Jonas Wilhelm Sjöström, Landbonde, Sjöarödd 1894-12-16
  Anna Matilda Johansdotter, Piga, Ytterboda - Lars Peter Jonsson, Bonde, Ytterboda 1878-10-13
  Anna Matilda Karlsson, Hemmansägardotter, Tålsmark - Karl Gunnar Larsson, Hemmansägarson, Flurkmark, Umeå landsförsamling 1921-02-06
  Anna Matilda Larsdotter, Bondedotter, Bullmark - Erik Gustaf Eriksson, Bonde, Tålsmark 1867-06-30
  Anna Matilda Rosendahl, Nybyggardotter, Berga - Anders Jonsson, Bonde, Grundbäck 1892-11-04
  Anna Matilda Sjöman, Arbeterska, Gunnismark - Anders Strandberg, Arbetare, Röbäck, Umeå landsförsamling 1900-01-06
  Anna Olivia Bäckström, Arbeterska, Bullmark - Johan Oskar Olofsson, Hemmansägare, Åkerbäck 1904-08-28
  Anna Olivia Karlsson, Bondedotter, Täfteå - Oskar Kröger, Bonde, Ostnäs 1911-10-01
  Anna Olivia Norman, Hembiträde, Täfteå - Karl Herman Wincent, Hemmansägareson, Täfteå 1929-08-11
  Anna Ottilia Brändström, Bondedotter, Nyby - Karl Johan Karlsson, Bonde, Bullmark 1910-10-16
  Anna Petrella Lundsten, Sömmerska, Sävar - Henry Valdemar Lundström, Arbetare, Sävar 1931-07-26
  Anna Pettersson, Piga, Sävar - Elis Ludvig Bäckström, Skräddare, änkling, Sävar 1904-11-27
  Anna Sofia Andersdotter, Nybyggardotter, Grundbäck - Johan Wilhelm Vangberg, Klampare, Strömbäck, Umeå landsförsamling 1884-10-02
  Anna Sofia Andersdotter, Piga, Bullmark - Erik Olofsson, Dräng, blivande torpare, Granträsk 1845-11-01
  Anna Sofia Andersson, Sömmerska, Strömbäck - Johan Håkansson, Arbetare, Ytterhiske, Umeå landsförsamling 1897-01-31
  Anna Sofia Boström, Bondedotter, Sävar - Per Aron Mikaelsson, Bondeson, Ytterboda 1863-11-26
  Anna Sofia Bäckman, Nybyggardotter, Risträsk - Johan Anton Lundström, Arbetare, Sjöarödd 1885-11-01
  Anna Sofia Dahl, Bondedotter, Dalfors - Erik Johan Holmgren, Bondeson, Sävar 1914-11-15
  Anna Sofia Eklund, Piga, Pålböle - August Gotthard Bäckström, Lägenhetsägare, Pålböle 1902-03-16
  Anna Sofia Hammarstedt, Jungfru, Sävar bruk - Per Anton Norén, Handlande, Tålsmark 1852-05-13
  Anna Sofia Holmström, Landbondedotter, Ytterträsk - Karl Andreas Forsgren, Bondeson, Selsfors 1900-10-31
  Anna Sofia Isaksdotter, Piga, Strömåker - Erik Johan Andersson, Bondeson, Strömåker 1885-02-23
  Anna Sofia Jakobsdotter, Bondedotter, Hjoggmark - Jonas Alfred Johansson, Bondeson, Täfteböle 1889-06-16
  Anna Sofia Johansdotter, Landbondedotter, Kvarnfors - Samuel Andersson, Nybyggare, Gamla Bäcknäs 1858-10-03
  Anna Sofia Johansdotter, Piga, Sävar - Johan Robert Kriström, Arbetarson, Sävar 1887-03-13
  Anna Sofia Johansson, Bondedotter, Renträsk - Karl Gustaf Gustafsson, Dräng, Lillåtjälen 1890-11-05
  Anna Sofia Jonsdotter, Bondedotter, Tväråmark - Johan Evald Persson, Bonde, Gunnismark 1871-06-25
  Anna Sofia Olofsdotter, , Degerbyn - Wilhelm Nilsson, Bonde, Degerbyn 1879-03-30
  Anna Sofia Persdotter, Bondedotter, Åbyn - Karl Erik Bergström, Bonde, Sävar 1888-11-18
  Anna Sofia Rosendahl, Nybyggardotter, Kroknäs - Anders Andersson, Dräng, Tväråmark 1854-06-25
  Anna Sofia Sjöman, Klockardotter, Holmön - Johan Anton Jonsson, Bondeson, Holmön 1858-03-28
  Anna Sofia Sjöström, Landbondedotter, Sjöarödd - Anders Alfred Bäckman, Nybyggarson, Risträsk 1889-12-08
  Anna Sofia Sjöström, Piga, Sävar bruk - Anders Gustaf Sjöström, Mästersven, Sävar bruk 1856-12-26
  Anna Sofia Säfström, Bondedotter, Sävar - Erik Persson, Hemmanstillträdare, Täfteå 1852-09-08
  Anna Sofia Åström, Bondedotter, Floda - Lars Gustaf Lindgren, Hemmansägare, Bäckliden, Burträsk 1889-04-14
  Anna Teresia Johansson, Bondedotter, Täfteböle - Johan Johansson, Hemmansägare, Anumark, Umeå landsförsamling 1914-10-11
  Anna Teresia Nilsson, Hemmansägardotter, Täfteå - Gustaf Adolf Strandgren, Jordbruksarbetare, änkling, Täfteå 1923-10-28
  Anna Teresia Persdotter, Bondedotter, Brattby - Nils August Forsberg, Arbetare, Brattby 1900-03-18
  Anna Teresia Stenman, Hemmansägardotter, Sävar - Johan Albert Johansson, Stenarbetare, Sävar 1922-02-03
  Anna Ulla Westerlund, Bondeänka, Gravfors - Jakob Jakobsson, Bonde, änkeman, Ytterstmark 1896-08-15
  Anna Ulrika Andersdotter, Piga, Nyby - Olof Daniel Danielsson, Nybyggare, Nyby 1860-09-25
  Anna Ulrika Bäckström, , Sävar - Karl Erik Björk, Bonde, änkling, Sävar 1895-03-13
  Anna Ulrika Hedlund, Skomakaränka, Sävar - Anders Bäckman, Inhyses, Sävar 1873-11-20
  Anna Ulrika Jonsdotter, Piga, Johannisfors - Zakris Hörnqvist-Zakrisson, Dagakarl, Johannisfors 1847-12-12
  Anna Ulrika Olofsdotter, Piga, Norrby - Johan Daniel Larsson, Bondeson, Bullmark 1863-10-16
  Anna Ulrika Westerlund, Bondeänka, Gravfors - Anders Olofsson, Bondeson, Träskliden, Umeå landsförsamling 1888-04-08
  Anna Viktoria Bergner, Hemmansägardotter, Lillåtjälen - Jonas Edmund Johansson, Hemmansägare, Överklinten 1934-04-02
  Anna Viktoria Bäckström, Bondedotter, Täfteå - Karl Edvard Jonsson, Bondeson, Täfteå 1904-10-30
  Anna Vilhelmina Lindgren, Arbeterska, Sävar - Anders Albert Eriksson, Arbetare, Sävar 1900-02-18
  Anna Vilhelmina Löfgren, Hemmansägardotter, Floda - Frans Holmfrid Johansson, Arbetare, Fjädernäs, Degerfors 1934-05-20
  Anna Vilhelmina Widmark, Hushållerska, Ytterboda - Johan Edvard Andersson, Hemmanstillträdare, Ivarsboda 1904-04-04
  Annie Augusta Boström, , Gunnismark - Anders Bertil Engman, Jordbruksarbetare, Gunnismark 1931-05-25
  Annie Eugenia Löfgren, Hushållerska, Sävar - Bror Ossian Lundström, Arbetare, Sävar 1930-07-27
  Anny Elvira Lovisa Andersson, Hemmansägardotter, Sävar - Johan Ossian Lundberg, Arbetare, Sävar 1937-05-09
  Anny Eugenia Kristöm, Hemmansägardotter, Sävar - Erik Johannes Eriksson, Hemmansägare, Sävar 1933-12-17
  Anny Karolina Eklund, Hemmansägardotter, Hemmesmark - Karl Gilbert Johansson, Arbetare, Hemmesmark 1936-12-20
  Anny Margareta Hellgren, Lärarinna, Brattfors - Nils Julius Norbäck, Lantmätarbiträe, Ekshärad (S) 1933-05-31
  Anny Maria Granberg, Bondedotter, Bullmark - Lars August Markström, Snickare, Bullmark 1917-07-08
  Anny Matilda Åberg, Hemmadotter, Kroknäs - Karl Valdemar Olofsson, Hemmansägareson, Brattfors 1935-06-23
  Anny Viola Karlsson, Sömmerska, Brattby - Bertil Nilsson, Arbetare, Storliden 1936-12-20
  Anton Adrian Brändström, Hemmansägare, Bullmark - Helga Vilhelmina Sandström, Hemmansägardotter, Bullmark 1925-06-28
  Anton Andersson, Bonde, Innertavle, Umeå landsförsamling - Sofia Karolina Sandström, Bondedotter, Botsmark 1898-02-24
  Anton Fällman, Skomakare, Sävar - Olivia Kristina Edlund, Piga, Sävar 1861-04-01
  Anton Olof Brändström, Bondeson, Bodbyn - Maria Augusta Åström, Piga, Bodbyn 1884-01-13
  Anton Persson, Arbetare, Storliden - Hulda Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Furunäs 1895-09-02
  Anton Valdemar Sandström, Fiskare, Täfteå - Signhild Frideborg Bäckström, Hembiträde, Täfteå 1931-11-08
  Anton Villehard Vikström, Skomakare, Ytterboda - Hilda Maria Sjöman, Bondedotter, Ytterboda 1909-11-28
  Anton Wilhelm Viklund, Arbetare, Gunnismark - Katarina Kristina Lindgren, Bondedotter, Gunnismark 1885-05-10
  Armida Josefina Kriström, Hemmansägardotter, Sävar - Gustaf Helmer Bäckström, Skomakare, Sävar 1936-12-06
  Aron Degerfeldt, Fältjägare, Tålsmark - Kristina Karolina Johansdotter, Landbondedotter, Tålsmark 1871-07-23
  Aron Lindström, Byaskomakare, Sävar - Anna Katarina Wincent, Byggmästardotter, Sävar 1835-06-24
  Aron Sandström-Arvidsson, Bondeson, Sävar - Brita Greta Sandberg-Olofsdotter, Piga, Sävar 1838-04-29
  Arvid Grahn, Hemmansägare, Hemmesmark - Astrid Sofia Andersson, Hushållerska, Hemmesmark 1932-01-05
  Arvid Johansson, Skogsarbetare, Degerliden - Emilia Matilda Holmström, Arrendatorsdotter, Ytterträsk 1913-07-06
  Arvid Karlsson, Hemmansägare, Gunnismark - Julia Maria Moström, Hushållerska, Gunnismark 1933-09-03
  Astrid Amalia Bergner, Hemmansägardotter, Lillåtjälen - Oskar Alexius Tjernberg, Chaufför, Lillåtjälen 1934-12-23
  Astrid Amanda Johansson, Hushållerska, Risträsk - Severin Marklund, Lägenhetsägare, Risträsk 1937-06-06
  Astrid Anette Ågren, Bondedotter, Botsmark - Oskar Albin Lindberg, Bonde, Högåker 1919-09-28
  Astrid Cecilia Eriksson, Hushållerska, Sävar - Johan Ivar Johansson, Arbetare, Marielund 1935-12-09
  Astrid Elisabet Gyllengahm, Småskollärarinna, Sävar - Olof Herbert Nyström-Degerman, Murare, Rödå, Umeå lfs. 1937-06-20
  Astrid Henrika Johansson, Hemmadotter, Sävar - Oskar Emanuel Sundström, Entreprenör, Bullmark 1933-06-12
  Astrid Johanna Sjöström, Arrendatorsdotter, Sjöarödd - Axel Valdemar Andersson, Jordbruksarbetare, Sävträsk, Bygdeå 1920-09-26
  Astrid Maria Grahn, Sömmerska, Sävar - Gustaf Verner Andersson, Hemmansägare, Strömåker 1933-05-21
  Astrid Maria Holmgren, Hushållerska, Sävar - Karl Gustaf Blomberg, Murare, Sävar 1930-09-07
  Astrid Maria Åström, Änka, Högliden - August Nilsson, Jordbruksarbetare, Botsmark 1917-03-28
  Astrid Matilda Elvira Johansson, Hemmansägardotter, Lillåtjälen - Karl Manfred Nordström, Arbetare, Lillåtjälen 1934-11-16
  Astrid Sofia Andersson, Hushållerska, Hemmesmark - Arvid Grahn, Hemmansägare, Hemmesmark 1932-01-05
  August Albin Pettersson, Jordbruksarbetare, Tålsmark - Maria Adelia Emelinda Persson, Bondedotter, Storliden 1920-02-15
  August Alexander Johansson, Bonde, Bullmark - Hildur Alfrida Dahl, Bondedotter, Dalfors 1919-10-05
  August Alfred Sundström, Bondeson, Sundbäck - Maria Sofia Andersdotter, Bondedotter, Tväråmark 1884-05-18
  August Alvar Jonsson, Hemmansägare, Hemmesmark - Helga Maria Bäckström, Hushållerska, Hemmesmark 1935-06-09
  August Amandus Dahlberg, Hemmansägare, Gullmark, Bygdeå - Matilda Alfrida Gustava Karlsson, Tjänarinna, Sävar 1923-03-25
  August Dahlberg, Dräng, Piteå - Anna Lotta Bäckström, Bondedotter, Sävar 1858-01-17
  August Gotthard Bäckström, Lägenhetsägare, Pålböle - Anna Sofia Eklund, Piga, Pålböle 1902-03-16
  August Hansson, Hemmanstillträdare, Botsmark - Ulla Kristina Andersdotter, Bondedotter, Botsmark 1864-06-17
  August Herman Mångberg, Hemmansägarson, Bodbyn - Ester Katarina Westerlund, Hemmansägareänka, Bodbyn 1925-12-08
  August Johansson, Bonde, Berttjärn, Umeå landsförsamling - Hulda Maria Bäckström, Bondedotter, Bäcknäs 1912-08-25
  August Johansson, Bonde, Gravfors - Maria Kristina Sjöström, Piga, Gravfors 1883-07-01
  August Johansson, Bondeson, Gravmark - Selma Helena Holm, Bondedotter, Gravfors 1903-03-22
  August Johansson, Bondeson, Lillåtjälen - Johanna Elina Sundström, Bondedotter, Botsmark 1889-02-17
  August Johansson, Skomakare, Gravmark - Eva Johanna Renman, Sömmerska, Gravmark 1900-05-13
  August Karlsson, Jordbruksarbetare, Botsmark - Anna Elina Karlsson, Bondedotter, Botsmark 1910-01-16
  August Lundberg, Bonde, änkling, Ivarsboda - Anna Maria Sandström, Arbeterska, Ytterboda 1916-10-15
  August Lundberg, Bondeson, Ivarsboda - Maria Kristina Bäckström, Piga, Ivarsboda 1889-12-01
  August Nilsson, Jordbruksarbetare, Botsmark - Astrid Maria Åström, Änka, Högliden 1917-03-28
  August Nyström, Fabriksarbetare, Bygdeå - Regina Magdalena Nilsson, Sömmerska, Botsmark 1907-09-01
  August Nyström, Predikant, Ragvaldsträsk, Skellefteå - Edla Maria Karlsson, Bondedotter, Gunnismark 1911-12-31
  August Olofsson, Bondeson, Holmön - Sofia Vilhelmina Nilsdotter, Bondedotter, Täfteå 1883-03-18
  August Oskar Strandberg, Bondeson, Sävar - Hulda Karolina Larsson, Bondedotter, Sävar 1913-07-06
  August Pettersson, Bondeson, Ösjön - Kristina Augusta Lejon, Landbondedotter, Marielund 1888-11-18
  August Robert Wincent, Bondeson, Täfteå - Katarina Charlotta Nilsson, Bondedotter, Täfteå 1897-01-31
  August Sandberg, Bonde, Sävar - Margareta Lovisa Andersdotter, Piga, Sävar 1877-11-11
  August Sjöberg, Arbetare, Sävar - Ida Adelina Enroth, Piga, Sävar 1889-11-09
  August Strandberg, Bondeson, Sävar - Anna Karolina Larsdotter, Bondedotter, Sävar 1878-11-17
  August Wilhelm Hammarstedt, Dräng, Johannisfors - Katarina Magdalena Hammarsten, Smedsdotter, Johannisfors 1869-06-24
  Augusta Amalia Molin, Arbeterska, Sävar - Johan Öhqvist, Arbetare, änkling, Hortlax, Piteå landsförsamling 1884-02-24
  Augusta Charlotta Karlsdotter, Bondedotter, Krokfors - Olof Anton Andersson, Bonde, Furunäs 1886-10-17
  Augusta Johanna Lindgren, Bondedotter, Ytteråträsk - Anders Wilhelm Johansson, Arbetare, Bergvall 1900-10-07
  Augusta Kristina Alexandersson, Folkskollärarinna, Sävar - Frans Fredriksson, Handlande, Täfteå 1922-08-06
  Augusta Lovisa Jonsson, Bondedotter, Sävar - Olof Karlsson, Arbetare, Sandvik, Umeå landsförsamling 1893-11-19
  Augusta Margareta Andersson, Bondedotter, Sävar - Petrus Landström, Bagare, Sävar 1911-04-23
  Augusta Margareta Esberg, Bondedotter, Täfteböle - Olof Forsman, Bonde, Täfteböle 1896-07-06
  Augusta Maria Josefina Sandberg, Demoiselle, Sävar - Gustaf Artur Mortimer Eriksson, Handlande, Botsmark 1883-08-21
  Augusta Maria Kristina Fredriksson, Bondedotter, Tväråmark - Erik Sandström, Bonde, Ersmark, Umeå landsförsamling 1911-06-24
  Augusta Matilda Högdal, Bondedotter, Tväråmark - Nils Berggren, Bondeson, Ersmark, Umeå landsförsamling 1892-11-13
  Augusta Rebecka Kröger, Bondedotter, Ostnäs - Gustaf Adolf Gummessen, Typograf, Umeå stadsförsamling 1908-10-25
  Augusta Vilhelmina Karlsdotter, Landbondeänka, Pålböle - Anders Jonsson, Hemmansägare änkling, Gunnismark 1925-08-02
  Augustinus Degerfeldt, Arbetskarl, Tålsmark - Magdalena Charlotta Andersdotter, Bondedotter, Tålsmark 1862-11-21
  Axel Amandus Eriksson, Hemmansägarson, Risträsk, Bygdeå - Dagny Hildegard Jonsson, Hemmansägardotter, Gunnismark 1927-07-03
  Axel Andersson, Gårdsägare, Ytterboda - Elsa Vilhelmina Sandgren, Hemmansägardotter, Ostnäs 1925-08-31
  Axel Edvin Jonsson, Hemmansägare, Ytterboda - Ebba Eugenia Hallin, Lärarinna, Ytterboda 1926-12-19
  Axel Einar Lundgren, Jordbruksarbetare, Klappmark - Hulda Maria Persson, Hemmansägardotter, Furunäs 1924-08-31
  Axel Ferdinand Andersson, Hemmansägare, Tålsmark - Anna Lovisa Vestin, Lärarinna, Sävar 1925-07-05
  Axel Forsman, Hemmansägare, Åbyn - Jenny Matilda Karlsson, Hemmansägardotter, Gunnismark 1926-02-01
  Axel Hilding Brändström, Hemmansägare, Botsmark - Betty Sandström, Barnmorska, Botsmark 1931-04-18
  Axel Hugo Pettersson, Bonde, Kasamark, Umeå landsförsamling - Adina Lovisa Johansson, Bondedotter, Täfteå 1917-06-10
  Axel Hugo Sandström, Charkuteriarbetare, Täfteå - Maria Vilhelmina Åström, Bondedotter, Åbyn 1918-10-20
  Axel Jonsson, Skomakare, Sävar - Inez Margareta Kriström, Bondedotter, Sävar 1917-10-28
  Axel Ludvig Brändström, Kronojägare, Innertavle, Umeå landsförsamling - Henny Karolina Tjernberg, Bondedotter, Botsmark 1901-04-28
  Axel Magnus Burman, Arbetare, Renträsk - Elma Vilhelmina Karlsson, Hemmadotter, Brattfors 1936-12-20
  Axel Olaus Eriksson, Arbetare, Lillåtjälen - Elly Martina Tjernberg, Hemmansägardotter, Lillåtjälen 1934-11-11
  Axel Oskar Trimgren, Jägmästare, Fredrika församling - Hedvig Katarina Forsell, Demoiselle, Sävar bruk 1879-07-21
  Axel Rudolf Johansson, Lägenhetsägare, Pålböle - Märta Margareta Tjernberg, Hemmansägardotter, Strandfors 1930-07-27
  Axel Teodard Johansson, Frånskild byggmästare, Täfteå - Selma Charlotta Nilsson, Hemmansägardotter, Täfteå 1926-04-14
  Axel Teodor Andersson, Snickare, Stockholm - Henny Lovisa Lindgren, Sömmerska, Sävar 1924-04-17
  Axel Teodor Brändström, Fd. matros, Sävar - Alma Margareta Bäckström, Bondedotter, Sävar 1918-03-17
  Axel Teodor Eriksson, Jordbruksarbetare, Gravfors - Vilma Maria Karlsson, Hemmansägare, Brattfors 1927-07-16
  Axel Teodor Eriksson, Skomakare, Rödå, Degerfors - Sofia Celina Söderlund, Hemmansägardotter, Sävar 1921-05-22
  Axel Valdemar Andersson, Jordbruksarbetare, Sävträsk, Bygdeå - Astrid Johanna Sjöström, Arrendatorsdotter, Sjöarödd 1920-09-26
  Axel Viktor Bäckström, Hemmansägare, Södra Sandåsen, Bygdeå - Elina Sofia Rosendal, , Krokfors 1932-06-23
  Barbro Johanna Nordström, Jungfru, Sävar bruk - Johan Wahlberg, Bonde, Sävar 1875-01-10
  Barbro Kristina Jonsdotter, , Brattby - Per Anton Forsberg, Bonde, Furunäs 1880-01-22
  Beata Johanna Samuelsdotter, Bondedotter, Gunnismark - Karl Tjernberg, Landbonde, Gunnismark 1835-10-25
  Beata Johansdotter, Änka, Gravmark - Johan Jakobsson, Landbonde, Gravmark 1834-12-26
  Beata Kristina Larsson, Hushållerska, Strömåker - Jonas Petter Andersson, Hemmansägare änkling, Strömåker 1926-11-29
  Beata Zingmark, , Botsmark - Karl Petter Nilsson, Bondeson, Botsmark 1870-01-14
  Beda Johanna Bäckman, Bondedotter, Täfteå - Oskar Karlsson, Bonde, Klappmark 1913-06-11
  Beda Maria Holmström, Hemmadotter, Brattfors - Johan Hilding Olofsson, Arbetare, Brattfors 1936-12-06
  Berndt Ivan Lundstedt, Skeppsklarerare, Holmsund - Elsa Laurena Katarina Tallander, Lärarinna, Ivarsboda 1933-08-19
  Bernhard Berglund, Mjölnare, Botsmark - Vendla Elina Åström, Jordbruksarbeterska, Västermark 1919-08-13
  Berta Josefina Lindgren, Hembiträde, Gravmark - Jonas Sigfrid Eklund, Chaufför, Gravmark 1935-06-23
  Berta Kristina Johansson, Handelsbiträde, Sävar - Ernst Adrian Johansson, Hemmansägarson, Sävar 1924-06-02
  Bertil Johan August Nyberg, Byggmästare, Degerfors - Laura Johanna Maria Säfsten, Lägenhetsägardotter, Ivarsboda 1935-03-03
  Bertil Nilsson, Arbetare, Storliden - Anny Viola Karlsson, Sömmerska, Brattby 1936-12-20
  Betty Emilia Nordlund, Hembiträde, Sävar - Per Ireneus Lind, Furir, K.8, Umeå stadsförsamling 1926-12-11
  Betty Gunilla Sofia Burvall, Arbetardotter, Sundbäck - Frans Georg Sundström, Jordbruksarbetare, Sundbäck 1918-01-13
  Betty Helena Lindgren, Bodbiträde, Täfteå - Jonas Gustaf Holmgren-Berg, Soldat, Täfteå 1914-06-14
  Betty Lovisa Eriksson, Hemmansägardotter, Bodbyn - Olof Helmer Norlund, Hemmansägare, Bodbyn 1934-04-29
  Betty Sandström, Barnmorska, Botsmark - Axel Hilding Brändström, Hemmansägare, Botsmark 1931-04-18
  Birger Brändström, Arbetare, Sävar - Hilda Elisabet Eriksson, Hemmadotter, Sävar 1935-09-01
  Birger Torsten Mattsson, Hemmansägare, Skravelbäck - Hulda Adéle Samuelsson, Hemmadotter, Skravelbäck 1933-10-29
  Brigitta Margareta Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå - Lars Petter Marklund, Bondeson, Gullmark, Bygdeå 1860-07-08
  Brita Arvidsdotter, Bondedotter, Sävar - Johan Larsson, Bondeson, Sävar 1835-10-04
  Brita Elisabet Hammarberg, Jungfru, Johannisfors bruk - Karl Hammarstedt, Mästersmed, Johannisfors bruk 1870-10-30
  Brita Fredrika Andersdotter, Piga, Klappmark - Johan Jakob Sundman, Fältjägare, Täfteå 1861-07-04
  Brita Fredrika Jonsdotter, Bondedotter, Täfteå - Johan Östergren, Dräng, Täfteå 1852-12-26
  Brita Greta Andersdotter, Bondedotter, Holmön - Karl Erik Lundberg, Hemmanstillträdare, Ivarsboda 1856-02-03
  Brita Greta Andersdotter, Nämndemansdotter, Täfteå - Karl Persson, Byaskräddare, Täfteå 1846-10-18
  Brita Greta Fällman, Inhysesdotter, Hjoggmark - Nils Petter Boman, Skattebonde, änkling, Hjoggmark 1838-07-08
  Brita Greta Gabrielsdotter, Piga, Sävar bruk - Anders Esberg-Andersson, Bruksarbetare, Sävar bruk 1825-10-16
  Brita Greta Johansdotter, Piga, Gunnismark - Anders Andersson, Fd. bonde, Gunnismark 1833-06-25
  Brita Greta Nathanaelsdotter, Piga, Sävar - Karl Jonas Lundström-Persson, Bruksskomakare, Johannisfors 1841-12-13
  Brita Greta Nilsdotter, Nybyggardotter, Krokbäck - Anders Gradin-Nilsson, Tillträdande nybyggare, Krokbäck 1839-11-02
  Brita Greta Nilsdotter, Piga, Gravmark - Johan Samuelsson, Landbonde, Gravmark 1834-12-07
  Brita Greta Sandberg-Olofsdotter, Piga, Sävar - Aron Sandström-Arvidsson, Bondeson, Sävar 1838-04-29
  Brita Henrika Andersdotter, Bondedotter, Botsmark - Hans Petter Nyström-Jonsson, Bondeson, Burträsk 1841-01-30
  Brita Johanna Esberg, Piga, Sävar bruk - Olof Anton Wincent, Arbetare, Sävar bruk 1871-11-01
  Brita Johanna Gabrielsdotter, Bondedotter, Sävar - Nathanael Sandberg, Arbetare, Sävar 1877-06-17
  Brita Johanna Hammarbäck, Smedsdotter, Johannisfors - Nils Gustaf Nilsson, Dräng, Johannisfors 1863-09-06
  Brita Johanna Jakobsdotter, Bondedotter, Hjoggmark - Jonas Evald Jakobsson, Bonde, Tväråmark 1883-07-01
  Brita Johanna Lindström, Skomakardotter, Sävar - Johan Andersson, Hemmanstillträdare, Sävar 1859-02-06
  Brita Johanna Sandberg, Arbeterska, Sävar - Jonas Wilhelm Olofsson, Bonde, änkling, Gunnismark 1902-04-27
  Brita Karolina Eriksdotter, , Tålsmark - Jonas Gustaf Eriksson, Bonde, Tålsmark 1867-03-15
  Brita Katarina Boström, Bondedotter, Ytterboda - Johan Persson, Inhysesman, Sävar 1851-03-02
  Brita Katarina Jonsdotter, Bondedotter, Sävar - Per Persson, Bondeson, Gunnismark 1825-10-30
  Brita Katarina Lundbom, Piga, Sävar - Nils Löfgren-Nilsson, Inhysesman, Sävar 1845-10-30
  Brita Katarina Persdotter, Bondedotter, Ytterboda - Lars Fredrik Andersson, Nybyggare, Nidolf, Bygdeå 1836-11-06
  Brita Katarina Rosendahl, Nybyggardotter, Kroknäs - Abraham Olofsson, Dräng, Bullmark 1852-04-05
  Brita Katarina Sandberg, Bondedotter, Täfteböle - Per Andersson, Skattebonde, änkling, Täfteböle 1846-10-22
  Brita Kristina Andersdotter, Bondedotter, Krokbäck - Jonas Gustaf Rönnlund, Hemmanstillträdare, Krokbäck 1871-01-12
  Brita Kristina Andersdotter, Piga, Gunnismark - Simon Simonsson, Dräng, Gunnismark 1849-10-28
  Brita Kristina Andersdotter, Piga, Sävar - Olof Blomster-Olofsson, Soldat, Sävar 1827-11-24
  Brita Kristina Andersdotter, Soldatänka, Sävar - Abraham Blomberg, Fältjägare, Pålböle 1836-09-11
  Brita Kristina Johansdotter, Bondeänka, Holmön - Anders Boström-Larsson, Dräng, Ivarsboda 1839-..-..
  Brita Kristina Jonsdotter, Piga, Ostnäs - Jonas Sjöman, Byaskräddare, Bullmark 1842-09-11
  Brita Kristina Larsdotter, Nybyggardotter, Risträsk - Johan Gustaf Öhman, Fältjägare, Djäkneboda, Bygdeå 1871-04-02
  Brita Kristina Nilsdotter, Bondedotter, Sävar - Lars Burman, Bondeson, Sävar 1839-12-08
  Brita Kristina Persdotter, Bondedotter, Tväråmark - Erik Hammarstedt, Mästersmed, Sävar bruk 1833-12-22
  Brita Kristina Strandgren, Inhysesdotter, Täfteå - Per Persson, Bondeson, Täfteå 1847-03-12
  Brita Kristina Thomasdotter, Bondedotter, Botsmark - Nils Petter Andersson, Dräng, Burträsk 1829-10-04
  Brita Lotta Hansdotter, Bondedotter, Tväråmark - Erik Eriksson, Hemmanstillträdare, Vännäs by, Vännäs 1845-11-01
  Brita Lotta Olofsdotter, Piga, Bullmark - Johan Hedlund, Gevärssmed, Gullmark, Bygdeå 1844-03-25
  Brita Lovisa Bäckström, Piga, Granträsk - Karl Petter Olofsson, Landbondeson, Granträsk 1846-02-22
  Brita Lovisa Hammarstedt, Jungfru, Sävar bruk - Jakob Norström, Sockenmurare, Sävar 1847-11-21
  Brita Magdalena Andersdotter, Piga, Sävar - Erik Gustaf Bjurberg, Inhyses, änkling, Sävar 1854-12-10
  Brita Magdalena Boström, Piga, Holmön - Per Gustaf Holmqvist, Tillträdande bonde, Holmön 1840-..-..
  Brita Magdalena Hansdotter, Bondeänka, Holmön - Per Gustaf Bäckström, Hemmanstillträdare, Holmön 1859-10-16
  Brita Magdalena Hansdotter, Piga, Holmön - Anders Österström, Bondeson, Holmön 1852-11-07
  Brita Magdalena Nilsdotter, , Tålsmark - Jonas Petter Jonsson, Landbondeson, Tålsmark 1867-12-08
  Brita Magdalena Olofsdotter, Nybyggardotter, Morbyn - Israel Johansson, Arbetskarl, Umeå stadsförsamling 1858-04-16
  Brita Magdalena Olofsdotter, Änka, Morbyn - Anders Wilhelm Löfgren, Arbetare, Morbyn 1874-03-20
  Brita Magdalena Åberg, Jungfru, Sävar - Olof Petter Åberg, Bondeson, Rickleå, Bygdeå 1851-10-15
  Brita Magdalena Åberg-Andersdotter, Piga, Tväråmark - Jakob Isaksson, Hemmanstillträdare, Tväråmark 1850-10-06
  Brita Margareta Holm, Nybyggardotter, Västanträsk - Erik Eklund, Bonde, Gravmark 1868-11-06
  Brita Margareta Persdotter, Piga, Sävar - Jonas Bäckström, Bonde, Sävar 1866-10-14
  Brita Maria Nilsdotter, Piga, Stöcke, Umeå landsförsamling - Hans Degerfeldt, Soldat, Tålsmark 1824-06-20
  Brita Sofia Håkansdotter, Piga, Åbyn - Erik Gren, Fd. nybyggare, Granbäck 1873-05-04
  Brita Sofia Rönnlund, Bondedotter, Ytterstmark - Anders Albert Andersson, Dräng, Ytterstmark 1894-01-29
  Brita Sofia Åström, Piga, Botsmark - Karl Gustaf Gustafsson, Arbetare, änkeman, Renträsk 1899-04-07
  Brita Ulla Rönnberg, Piga, Tålsmark - Lars Gustaf Nordqvist, Mästersven, änkling, Sävar 1840-11-01
  Brita Ulrika Andersdotter, Nybyggardotter, Selsfors - Johan Markus Johansson, Dräng, Selsfors 1861-05-11
  Brita Ulrika Åström, Bondedotter, Botsmark - Olof Jakobsson, Arbetare, Botsmark 1874-12-18
  Bror Algot Andersson, Jordbruksarbetare, Sävar - Rut Maria Johansson, Hemmansägardotter, Sävar 1937-06-06
  Bror Almar Andersson, Hemmansägarson, Täfteå - Edit Maria Nygren, Hemmansägardotter, Ytterboda 1928-11-04
  Bror Gustaf Olofsson, Bonde, änkling, Tväråmark - Sofia Markusdotter, Piga, Sävar 1836-08-22
  Bror Helge Karlsson, Snickare, Pålböle - Elin Bernhardina Sjöström, Arbeterska, Pålböle 1917-07-29
  Bror Johan Tegström, Arbetare, Holmön - Helga Armida Berglund, Hemmansägardotter, Täfteå 1928-12-09
  Bror Ludvig Karlsson, Träarbetare, Täfteböle - Elsa Sofia Holmgren, Hemmadotter, Skeppsvik 1933-11-05
  Bror Oskar Andersson, Jordbruksarbetare, Sävar - Gunhild Antonia Sjöström, Hembiträde, Sävar 1935-03-03
  Bror Oskar Brändström, Nybyggare, Nyby - Katarina Sofia Andersdotter, Piga, Nyby 1874-10-25
  Bror Oskar Brändström, Typograf, Umeå stad - Emmy Maria Holmgren, Hemmadotter, Skeppsvik 1935-02-09
  Bror Ossian Lundström, Arbetare, Sävar - Annie Eugenia Löfgren, Hushållerska, Sävar 1930-07-27
  Bror Sixten Mattsson, Hemmansägarson, Skravelbäck - Märta Anna Teresia Persson, Hemmansägardotter, Storliden 1934-06-24
  Cecilia Sofia Arvidsdotter, Bondedotter, Sävar - Johan Boström, Bonde, Sävar 1834-11-06
  Ceris Celina Karlsson, Hemmadotter, Lillåtjälen - Karl Hilding Tjernberg, Chaufför, Lillåtjälen 1936-08-16
  Charlotta Israelsdotter, Landbondedotter, Ytterstmark - Anders Jakobsson, Landbondeson, Ytterträsk 1857-11-02
  Charlotta Johansdotter, Piga, Johannisfors - Johan Fredrik Olofsson, Landbonde, Stenfors 1855-05-09
  Charlotta Lovisa Andersdotter, Bondedotter, Holmön - Fredrik Wilhelm Grubbström, Fyrvaktare, Holmön 1860-02-19
  Charlotta Matilda Johansson, Bondedotter, Bullbäck - Erik Albert Bäckström, Lasarettsvaktmästare, Umeå stadsförsamling 1893-12-21
  Charlotta Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå - Olof Hansson, Hemmanstillträdare, Holmön 1842-03-27
  Charlotta Persdotter, Torpardotter, Täfteå - Nils Persson, Bondeson, Täfteå 1840-10-01
  Charlotta Sofia Stormare, Piga, Olofsfors - Israel Andersson, Landbonde, Olofsfors 1860-04-09
  Charlotta Vilhelmina Andersdotter, Bondedotter, Bullmark - Per Säfsten, Bondeson, Sörfors, Bygdeå 1863-10-08
  Charlotta Vilhelmina Björk, , Tväråmark - Olof Andersson, Dräng, Sävar 1877-07-15
  Charlotta Åström, Bondedotter, Botsmark - Jonas Gustaf Jonsson, Bonde, Högliden 1872-02-12
  Claes August Ågren, Dräng, Långåker - Anna Gustava Andersdotter, Bondedotter, Långåker 1873-06-27
  Claes Olof Lundgren, Bonde, Olofsfors - Agata Margareta Karolina Ulin, Landbondedotter, Tväråmark 1870-01-30
  Dagmar Justina Sofia Elisabet Klingspor, Lärarinna, Vännäs - Erik August Johansson, Bondeson, Täfteå 1917-04-04
  Dagmar Maria Markström, Hushållerska, Sävar - Karl Emil Andersson, Hemmansägare, Sävar 1934-07-14
  Dagmar Viola Ågren, Hemmansägardotter, Grundbäck - Johan Folke Sandström, Hemmansägare, Bullmark 1937-09-12
  Dagny Hildegard Jonsson, Hemmansägardotter, Gunnismark - Axel Amandus Eriksson, Hemmansägarson, Risträsk, Bygdeå 1927-07-03
  Dagny Ingegerd Linnéa Lundström, Hemmadotter, Sävar - Hugo Anders Andersson, Träarbetare, Bygdeå förs. 1937-08-08
  Dagny Karolina Sandström, Hembiträde, Bullbäck - Elis Johan Hilding Johansson, Jordbruksarbetare, Bullbäck 1936-07-12
  Daniel Fällgren, Arbetare, Växtholm - Emma Maria Andersdotter, Bondedotter, Långåker 1872-10-18
  Daniel Fällgren, Arbetare, änkling, Växtholm - Josefina Vagnberg, Bondeänka, Grundbäck 1889-04-13
  Daniel Lundström, Dräng, Täfteå - Kristina Katarina Olofsdotter, Piga, Holmön 1850-10-27
  Daniel Olofsson, Hemmanstillträdare, Bullmark - Anna Brita Brännström-Olofsdotter, Bondedotter, Tålsmark 1829-05-16
  David Jeremias Hedlund, Jordbruksarbetare, Täfteå - Alma Sofia Lundberg, Bondedotter, Täfteå 1919-12-14
  Davida Maria Nilsson, Hemmansägardotter, Gunnismark - Johan August Jonssén, Hemmansägare, Tålsmark 1924-07-12
  Doftny Lorett Lundström, Hemmadotter, Sävar - Sigurd Johan Konrad Bäckström, Murare, Sävar 1934-11-17
  Dorotea Magdalena Jonsdotter, Piga, Johannisfors - Anders Nilsson, Arbetare, Johannisfors 1872-01-07
  Ebba Brändström, , Sävar - Klas Robert Jonsson, Handelsföreståndare, Sävar 1932-12-11
  Ebba Eugenia Hallin, Lärarinna, Ytterboda - Axel Edvin Jonsson, Hemmansägare, Ytterboda 1926-12-19
  Ebba Jensine Bohlin, Lärarinna, Bullmark - Karl Sigvard Karlsson, Hemmansägare, Brattfors 1928-09-30
  Ebba Ottilia Johansson, Hemmansägardotter, Ytterboda - Karl Arvid Sandgren, Jordbruksarbetare, Ytterboda 1929-10-20
  Ebba Sabina Norberg, , Botsmark - Klas Axel Karlsson, Byggmästare, Botsmark 1933-03-25
  Edel Sofia Karlsson, Arrendatorsdotter, Johannisfors - Nils Alexander Widmark, Jordarbetare, Pålböle 1922-03-26
  Edit Alvina Johansson, Bondedotter, Bullmark - Erik Anton Widmark, Schaktmästare, Bullbäcken 1914-05-24
  Edit Amanda Jonsson, Hemmadotter, Ytteråträsk - Jonas Hemfrid Lindmark, Arbetare, Ytteråträsk 1936-03-22
  Edit Augusta Johansson, Bondedotter, Sävar - Johan Bodin, Elmontör, Sandvik, Holmsund 1918-06-23
  Edit Johanna Granberg, Hemmansägardotter, Bullmark - Ivar Nikolaus Jonsson, Jordbruksarbetare, Ånäset, Degerfors 1928-06-23
  Edit Johanna Lindqvist, Tjänarinna, Täfteå - Gustaf Jonsson, Hemmansägarson, Täfteå 1933-11-26
  Edit Linnea Backas, Tjänarinna, Klappmark - Karl Edvin Karlsson, Hemmansägare, Klappmark 1936-02-02
  Edit Linnea Viderstedt, Hemmansägardotter, Kvarnfors - Ossian Petrus Sandström, Hemmansägare, Bullmark 1923-01-13
  Edit Maria Lindström, Hembiträde, Krokån - Karl Manfred Andersson, Jordbruksarbetare, Krokån 1934-10-21
  Edit Maria Nygren, Hemmansägardotter, Ytterboda - Bror Almar Andersson, Hemmansägarson, Täfteå 1928-11-04
  Edit Matilda Fällman, Tjänarinna, Täfteå - Johan Fredrik Pettersson, Sågverksarbetare, Täfteå 1922-11-19
  Edit Matilda Holmgren, Faktorsdotter, Skeppsvik - Karl Johan Nygren, Bondeson, Ytterboda 1902-04-27
  Edla Amalia Arnqvist, Piga, Morbyn - Olof August Andersson, Bonde, Morbyn 1912-11-17
  Edla Charlotta Andersson, Bondedotter, Bergdal - Olof Konrad Bergner, Bondeson, Lillåtjälen 1909-03-13
  Edla Elvira Lundström, Sjömansdotter, Sävar - Johan Arvid Lundmark, Bondeson, Näs, Bygdeå 1914-04-12
  Edla Johanna Viklund, Bondedotter, Åträsk - Johan Konrad Karlsson, Jordbruksarbetare, Buberget, Degerfors 1918-09-15
  Edla Johanna Wahlström, Arbetardotter, Sävar bruk - Johannes Granström-Edvardsson, Arbetare, Sävar 1887-04-03
  Edla Karolina Westerlund, Bondedotter, Gravfors - Jonas Viderstedt, Bonde, Kroknäs 1901-10-14
  Edla Kristina Gren, Bondedotter, Sävar - Nils Backlund, Sjöman, Österteg, Umeå landsförsamling 1880-02-21
  Edla Maria Johansson, Bondedotter, Täfteå - Olof Konrad Fredriksson, Bondeson, Täfteå 1903-09-06
  Edla Maria Karlsson, Bondedotter, Degerbyn - Nils Adrian Westerlund, Jordbruksarbetare, Bobacken, Bygdeå 1920-04-04
  Edla Maria Karlsson, Bondedotter, Gunnismark - August Nyström, Predikant, Ragvaldsträsk, Skellefteå 1911-12-31
  Edla Sofia Karlsson, Hemmansägardotter, Botsmark - Per Adolf Karlsson, Arbetare, Botsmark 1923-11-11
  Edla Vilhelmina Sandström, Bondedotter, Botsmark - Anders Georg Lindmark, Bondeson, Botsmark 1911-02-12
  Edla Vilhelmina Stenman, Arbeterska, Sävar - Karl Jakob Lundström, Sjöman, Sävar 1887-10-15
  Edla Vilhelmina Säfsten, Piga, Bullmark - Anders Karlsson, Bonde, Grisbacka, Umeå landsförsamling 1887-10-02
  Edvard Bäckström, Bonde, Sandåsen, Bygdeå - Katarina Sofia Isaksdotter, Bondedotter, Ivarsboda 1875-10-21
  Edvard Emanuel Jakobsson, Arbetare, Sävar - Katarina Johanna Sandström, Piga, Sävar 1903-06-07
  Edvard Gustaf Kindberg, Jägmästare, Degerfors församling - Maria Elisabet Forsell, Demoiselle, Sävar bruk 1872-10-03
  Edvard Otto Holmgren, Flottningsarbetare, Skeppsvik - Nanny Matilda Larsson, Bondedotter, Ytterboda 1918-06-16
  Edvin Andersson, Hemmansägare, Sävar - Elma Katarina Kriström, Hemmansägardotter, Sävar 1921-09-25
  Effie Elvira Eugenia Ekström, Snickardotter, Botsmark - Johan Edmund Ågren, Hemmansägareson, Botsmark 1929-05-19
  Effrik Hubert Josef Johansson, Hemmansägare, Bullbäck - Ester Maria Boman, Hemmansägardotter, Nyby 1936-10-04
  Egil Alexander Andersson, Hemmansägare, Nordansjö, Umeå landsförsamling - Ester Charlotta Eriksson, Lärarinna, Bullbäck 1927-02-12
  Einar Axel Edv. Pahlberg, Banktjänsteman, Umeå stadsförsamling - Ingrid Rakel Anagrius, Folkskollärarinna, Sävar 1914-07-12
  Eleonora Bäckström, Bondedotter, Åkerbäck - Per Anton Sandgren, Nybyggarson, Grundbäck 1882-11-17
  Elias Bäckström, Bondeson, Norum, Bygdeå - Ulrika Matilda Nilsdotter, Inhysesdotter, Sävar 1877-05-10
  Elias Bäckström, Sockenskräddare, Sävar - Eva Katarina Lundström, Piga, Sävar 1856-11-02
  Elias Sjögren, Bonde, Ytterstmark - Maria Lovisa Eriksdotter, , Ytterstmark 1864-10-10
  Elin Adelia Eriksson, Hemmansägardotter, Stenfors - Johan Oskar Ågren, Hemmansägarson, Nya Ånäset, Bygdeå 1923-08-18
  Elin Adelina Nilsson, Bondedotter, Storliden - Magnus Albin Sandström, Bonde, Umeå landsförsamling 1920-08-08
  Elin Amanda Åström, Bondedotter, Åträsk - Reinhold Alexius Johansson, Jordbruksarbetare, Lillåtjälen 1920-10-03
  Elin Amelia Katarina Fällman, Hemmansägardotter, Tålsmark - Johan Hjalmar Sundström, Hemmansägare, Bullmark 1929-06-12
  Elin Augusta Högdal, Hemmansägardotter, Tväråmark - Karl Jonas Nordin, Hemmansägareson, Åbyn 1929-12-01
  Elin Bernhardina Sjöström, Arbeterska, Pålböle - Bror Helge Karlsson, Snickare, Pålböle 1917-07-29
  Elin Eleonora Johansson, Hushållerska, Täfteböle - Johan Karlsson, Hemmansägare, Täfteböle 1934-12-23
  Elin Johanna Eriksson, Hemmadotter, Gravfors - Karl Johan Lindfors, Hemmansägareson, Bjurfors 1935-07-14
  Elin Johanna Holmström, Arbetardotter, Gravmark - Erik August Eklund, Skomakare, Gravmark 1919-04-07
  Elin Johanna Åberg, Arrendatorsdotter, Furunäs - Algot Holm, Jordbruksarbetare, Gravfors 1917-12-16
  Elin Katarina Augusta Persson, Bondedotter, Storliden - Anders Reinhold Åberg, Bonde, Furunäs 1920-07-16
  Elin Katarina Johansson, Bondedotter, Bodbyn - Johan Edvard Johansson, Postbärare, Bodbyn 1912-06-25
  Elin Katarina Löfgren, Hemmansägardotter, Floda - Anders Holger Johansson, Jordbruksarbetare, Högliden 1923-04-11
  Elin Kristina Karlsson, Piga, Floda - Jonas Otto Åström, Jordbruksarbetare, Floda 1911-05-17
  Elin Maria Lundström, Bondedotter, Ivarsboda - Karl Johan Valfrid Söderlund, Bonde, Norum, Bygdeå 1915-12-12
  Elin Maria Rönnlund, Jordbruksarbetardotter, Krokbäck - Olof Alfred Rosendahl, Jordbruksarbetare, Krokfors 1920-11-06
  Elin Matilda Eklund, Hemmadotter, Gravfors - Johan Egon Eriksson, Hemmansägare, Gravfors 1935-01-27
  Elin Matilda Nilsson, Hemmansägardotter, Gunnismark - Erik Frans Lindgren, Hemmansägare, Bullmark 1926-09-20
  Elin Nilsson, Hemmansägardotter, Botsmark - Isak Petter Johansson, Hemmansägare, Överklinten, Bygdeå 1904-12-25
  Elin Sofia Bäckström, Nämndemansdotter, Sävar - Sigurd Enar Löfgren, Skomakare, Sävar 1927-12-04
  Elin Sofia Eriksson, Hemmansägardotter, Krokbäck - Gustaf Evert Karlsson, Jordbruksarbetare, Brattfors 1928-10-14
  Elin Sofia Forsmark, Sågställardotter, Sävar - Olof Alfred Andersson, Bonde, Bullmark 1899-10-15
  Elin Sofia Gren, Hemmansägardotter, Tväråmark - Erik Holger Bylund, Redaktör, Nordmaling 1935-04-22
  Elin Sofia Holmgren, Hemmansägardotter, Sävar - Anders Leonard Lindberg, Verkmästare, Umeå stadsförsamling 1924-04-27
  Elin Sofia Johansson, Bondedotter, Ytteråträsk - Henrik Fritiof Lindmark, Bondeson, Åträsk 1900-04-15
  Elin Teolinda Andersson, Hembiträde, Johannisfors - Johan Albert Johansson, Hemmansägare änkling, Älglund, Bygdeå 1927-06-24
  Elin Teolinda Sandström, Lärarinna, Botsmark - Jonas Gottfrid Jonsson, Chaufför, Umeå 1935-09-07
  Elin Viktoria Johansson, Hushållerska, Morbyn - Karl Olof Axel Karlsson, Hemmansägare, Morbyn 1936-11-28
  Elina Bäckman, Hushållerska, Tväråmark - Johan August Karlsson, Hemmansägare änkling, Tväråmark 1924-11-30
  Elina Johanna Andersson, Bondedotter, Bullmark - Karl Johan Karlsson, Bonde, Brattfors 1899-10-10
  Elina Matilda Johansson, Fotograf, Täfteå - Karl Algot Norlin, Kontorsskrivare, Västerteg, Umeå landsförsamling 1923-07-15
  Elina Sofia Rosendal, , Krokfors - Axel Viktor Bäckström, Hemmansägare, Södra Sandåsen, Bygdeå 1932-06-23
  Elina Viktoria Lindgren, Bondedotter, Ytteråträsk - Karl Anton Karlsson, Bondeson, Lillåtjälen 1908-11-01
  Elis Johan Hilding Johansson, Jordbruksarbetare, Bullbäck - Dagny Karolina Sandström, Hembiträde, Bullbäck 1936-07-12
  Elis Ludvig Bäckström, Skräddare, Sävar - Johanna Margareta Nordström, Rättardotter, Sävar 1898-11-13
  Elis Ludvig Bäckström, Skräddare, änkling, Sävar - Anna Pettersson, Piga, Sävar 1904-11-27
  Elisabet Erika Hammarberg, Jungfru, Johannisfors bruk - Anders Gustaf Widmark, Skogsvaktare, Johannisfors bruk 1880-07-04
  Elisabet Johanna Lindström, Piga, Sävar - Johan Nyberg, Dräng, Sävar 1841-06-24
  Elisabet Katarina Andersdotter, Landbondedotter, Bullbäck - Olof Olofsson, Dräng, änkling, Bullbäck 1844-11-10
  Elisabet Sofia Gabrielsdotter, Piga, Sävar - Anders Alfred Olofsson, Dräng, Sävar 1895-05-26
  Elisabet Sofia Jonsdotter, Bondedotter, Sävar - Olof Persson, Bonde, Gunnismark 1876-10-22
  Ellen Anna Elisabet Jansson, Hushållerska, Sävar - Karl Almar Karlsson, Arbetare, änkling, Sävar 1933-10-21
  Ellen Charlotta Jonsson, Bondedotter, Täfteå - Erik Nilsson, Bondeson, Degernäs, Umeå landsförsamling 1908-11-15
  Ellen Ingeborg Hansson, Hemmansägardotter, Tålsmark - John Viktor Nilsson, Hemmansägare, Gunnismark 1935-11-24
  Ellen Ragnhild Andersson, , Bullmark - Ernst Elof Johansson, Hemmansägareson, Tålsmark 1932-07-16
  Ellen Sofia Jonsson, Bondedotter, Täfteå - Johan Petter Algot Ljung, Fyrmästare, änkling, Obbola, Umeå landsförsamling 1911-07-09
  Elly Martina Tjernberg, Hemmansägardotter, Lillåtjälen - Axel Olaus Eriksson, Arbetare, Lillåtjälen 1934-11-11
  Elma Albertina Nilsson, Lärarinna, Grundbäck - Karl Algot Sandberg, Handlande, Sävar 1933-07-02
  Elma Katarina Kriström, Hemmansägardotter, Sävar - Edvin Andersson, Hemmansägare, Sävar 1921-09-25
  Elma Vilhelmina Karlsson, Hemmadotter, Brattfors - Axel Magnus Burman, Arbetare, Renträsk 1936-12-20
  Elsa Alfrida Kriström, Hemmansägardotter, Sävar - Gustaf Edvin Larsson, Hemmansägare, Ösjön, Bygdeå 1922-04-15
  Elsa Eugenia Grahn, , Olofsfors - Johan Bertil Eriksson, Hemmansägare, Krokbäck 1932-02-17
  Elsa Eugenia Johansson, Hushållerska, Bullmark - Oskar Engelbert Brändström, Handlande, Bullmark 1923-12-16
  Elsa Johanna Karlsson, Hemmansägardotter, Olofsfors - Gustaf Rudolf Andersson, Skomakare, Olofsfors 1927-04-18
  Elsa Karolina Johansson, Hemmadotter, Botsmark - Sigurd Johannes Ågren, Hemmansägare, Botsmark 1937-08-22
  Elsa Katarina Ekström, Hemmansägardotter, Botsmark - Johan Oskar Sundberg, Hemmansägare, Botsmark 1923-05-19
  Elsa Laurena Katarina Tallander, Lärarinna, Ivarsboda - Berndt Ivan Lundstedt, Skeppsklarerare, Holmsund 1933-08-19
  Elsa Nikolina Fällgren, Hemmansägardotter, Växtholm - Karl Olof Karlsson, Hemmansägare, Storliden 1927-01-09
  Elsa Sofia Holmgren, Hemmadotter, Skeppsvik - Bror Ludvig Karlsson, Träarbetare, Täfteböle 1933-11-05
  Elsa Vilhelmina Sandgren, Hemmansägardotter, Ostnäs - Axel Andersson, Gårdsägare, Ytterboda 1925-08-31
  Elvira Gustava Jonsson, Bondedotter, Högliden - Oskar Rudolf Andersson, Jordbruksarbetare, Buberget, Degerfors 1916-01-16
  Emanuel Andersson, Dräng, Västerteg, Umeå landsförsamling - Magdalena Charlotta Norström, Piga, Johannisfors 1855-10-07
  Emanuel Jonsson, Bondeson, Sävar - Gustava Sofia Andersdotter, Bondedotter, Täfteböle 1867-09-29
  Emanuel Nilsson, Nybyggare, Gräsnäs - Johanna Magdalena Berg, Piga, Gräsnäs 1852-10-03
  Emanuel Olofsson, Dräng, Sävar sågverk - Anna Charlotta Norström, Bondedotter, Sävar 1845-11-01
  Emanuel Pettersson, Fyrmästare, Holmön - Kristina Nina Wikander, Jungfru, Holmön 1850-02-10
  Emil Alexius Rönnlund, Jordbruksarbetare, Olofsfors - Selma Katarina Johanna Karlsson, Hemmansägardotter, Brattfors 1922-09-23
  Emil Amandus Rönnberg, Chaufför, Ivarsboda - Hilda Maria Johansson, Timmermansdotter, Sävar 1921-11-06
  Emil Gottfrid Sandström, Hemmansägare, Ytterboda - Tora Adina Andersson, Hushållerska, Ytterboda 1935-11-30
  Emil Gotthard Öhman, Skomakare, Gryssjön, Bygdeå - Anna Matilda Andersson, Bondedotter, Sävar 1914-06-24
  Emil Holmgren, Arbetare, Skeppsvik - Alma Sofia Säfström, Bondedotter, Ivarsboda 1908-12-06
  Emil Säfvenberg, Bonde, Sävar - Anna Augusta Sandberg, Bondedotter, Sävar 1912-11-10
  Emilia Hammarstedt, Hemmansägare, Sävar - Gustaf Emanuel Hansson, Frånskild jordbruksarbetare, fiskare, Sävar 1925-01-10
  Emilia Matilda Holmström, Arrendatorsdotter, Ytterträsk - Arvid Johansson, Skogsarbetare, Degerliden 1913-07-06
  Emilina Brändström, Hemmadotter, Gravfors - Gustaf Edvin Sjöström, Lägenhetsägare, Sjöliden, Tavelsjö 1930-04-21
  Emma Augusta Gren, Bondedotter, Tväråmark - Erik Johan Eriksson, Stationskarl, Luleå stad 1904-10-09
  Emma Bäckman, Bondedotter, Risträsk - Karl Olof Boström, Arbetare, Sävar 1897-03-21
  Emma Elina Johansdotter, Bondedotter, Sävar - Nathanael August Kriström, Arbetare, Sävar 1891-10-25
  Emma Elisabet Bergstedt, Husmamsell, Sävar - Jakob Löfenmark, Kyrkoherde, Sävar 1901-09-25
  Emma Erika Löfgren, Arbetardotter, Sävar - Anders Lindberg-Israelsson, Arbetare, Sävar 1886-11-28
  Emma Gustava Olofsdotter, Bondedotter, Gunnismark - Jonas Wilhelm Pettersson, Hemmansägare, Bobacken, Bygdeå 1885-03-29
  Emma Johanna Hägglund, Fiskaränka, Täfteå - Nils Petter Jonsson, Fiskare, änkeman, Täfteå 1901-02-03
  Emma Johanna Hägglund, Piga, Täfteå - Anders Gustaf Andersson, Arbetare, Täfteå 1870-07-02
  Emma Johanna Karlsson, Bondedotter, Klappmark - Karl Johansson, Bondeson, Gravmark 1898-04-24
  Emma Johanna Lindgren, Piga, Täfteböle - Gustaf Edvard Markström, Bonde, Anumark, Umeå landsförsamling 1904-11-20
  Emma Karolina Jonsson, Bondedotter, Bullmark - Jonas Adolf Lundström, Arbetare, Innertavle, Umeå landsförsamling 1901-09-22
  Emma Kristina Bäckman, Bondedotter, Täfteå - Johan Gustaf Johansson, Bondeson, Täfteböle 1883-06-17
  Emma Kristina Jonsdotter, Bondedotter, Bullmark - Erik August Olofsson, Landbondeson, Granträsk 1886-06-20
  Emma Kristina Jonsdotter, Bondeänka, Klappmark - Karl Erik Johansson, Bonde, änkeman, Klappmark 1898-09-05
  Emma Kristina Karlsdotter, Bondedotter, Olofsfors - Johan Samuel Bäckström, Bondeson, Gamla Bäcknäs 1885-05-16
  Emma Kristina Lundström, Bondedotter, Bullmark - Karl Olof Karlsson, Bonde, Växtholm 1915-03-28
  Emma Kristina Nilsdotter, Piga, Botsmark - Karl Petter Nilsson, Bonde, Botsmark 1886-02-28
  Emma Kristina Sandberg, Hemmansägardotter, Sävar - Johan Rudolf Edström, Arbetare, Dalkarlså, Bygdeå 1924-12-14
  Emma Kristina Sandberg, Piga, Sävar - Johan Brändström-Olofsson, Bonde, Sävar 1871-11-19
  Emma Kristina Westman, Piga, Ivarsboda - Johan Anton Lundström, Bonde, Ivarsboda 1882-11-19
  Emma Lovisa Stoltz, Piga, Krokfors - Johan Eriksson, Bonde, Granbäcksfors, Umeå landsförsamling 1900-11-18
  Emma Lovisa Westerlund, Hushållerska, Bodbyn - Johan Oskar Mångberg, Hemmansägare, Bodbyn 1937-05-30
  Emma Lovisa Westerlund, Piga, Bullmark - Olof Otto Olofsson, Bonde, Bullmark 1909-04-04
  Emma Magdalena Jonsson, Mejeriska, Bullmark - Per Johan Forsmark, Sågställare, Sävar 1898-04-04
  Emma Magdalena Ågren, Bondedotter, Botsmark - Anders Lindström, Bondeson, Åkullsjön, Bygdeå 1887-06-20
  Emma Margareta Hägglund, Piga, Sävar bruk - Karl Anders Sjöström, Arbetare, Sävar bruk 1888-03-04
  Emma Maria Andersdotter, Bondedotter, Långåker - Daniel Fällgren, Arbetare, Växtholm 1872-10-18
  Emma Maria Brändström, Hemmansägardotter, Sävar - Per Anton Algot Norlund, Maskinist, Sandvik, Umeå landsförsamling 1905-03-05
  Emma Matilda Hammarsten, Smedsdotter, Johannisfors - Adam Markström, Arbetare, Johannisfors 1887-05-29
  Emma Matilda Pettersson, Bondedotter, Täfteå - Erik Alfred Forsberg, Bondeson, Täfteå 1899-04-27
  Emma Nordgren, Arbetardotter, Johannisfors - Anders August Lundström, Arbetare, Johannisfors 1888-10-21
  Emma Olivia Sjöman, Arbeterska, Gunnismark - Johan Ulrik Landström, Sågdräng, Gunnismark 1884-11-09
  Emma Sofia Jonsdotter, Bondedotter, Ytterboda - Anders Oskar Gren, Bondeson, Sävar 1875-02-14
  Emma Sofia Lundström, Hushållerska, Täfteå - Johan Petter Burman, Fiskare, Täfteå 1921-11-13
  Emma Ulrika Jonsdotter, Bondedotter, Tväråmark - Jonas Gustaf Eriksson, Bonde, Tväråmark 1892-07-03
  Emma Viktoria Åström, Bondedotter, Ytteråträsk - Jonas Gustaf Lindgren, Bondeson, Ytteråträsk 1908-02-09
  Emmy Adelia Granberg, Hemmansägardotter, Bullmark - Teodor Jonsson, Skomakare, Sävar 1921-11-27
  Emmy Helena Johansson, , Täfteå - Knut Evald Granberg, Hemmansägare, Tålsmark 1932-11-27
  Emmy Maria Holmgren, Hemmadotter, Skeppsvik - Bror Oskar Brändström, Typograf, Umeå stad 1935-02-09
  Erik Adolf Lindberg, Mästersven, Sävar bruk - Eva Maria Andersdotter, Bondedotter, Täfteå 1840-10-25
  Erik Albert Bäckström, Lasarettsvaktmästare, Umeå stadsförsamling - Charlotta Matilda Johansson, Bondedotter, Bullbäck 1893-12-21
  Erik Albert Karlsson, Bondeson, Olofsfors - Anna Johanna Johansson, Bondedotter, Ytterstmark 1900-03-18
  Erik Albert Karlsson, Dräng, Täfteå - Ida Johanna Jonsson, Piga, Täfteå 1888-11-11
  Erik Albert Lundberg, Bondeson, Täfteå - Anna Karolina Johansson, Båtbyggaredotter, Täfteå 1916-11-05
  Erik Albin Forsmark, Bonde, Växtholm - Ester Amalia Karlsson, Bondedotter, Brattfors 1913-06-15
  Erik Albin Lindqvist, Handlande, Bullmark - Anna Davida Vikström, Hushållerska, Bullmark 1923-07-08
  Erik Albin Säfsten, Bonde, Sävar - Rut Eugenia Karlsson, Bondedotter, Gunnismark 1915-07-04
  Erik Alexius Eriksson, Arbetare, Gravfors - Olga Karolina Eriksson, Hemmansägardotter, Strömåker 1926-03-21
  Erik Alfred Andersson, Bonde, Gravfors - Katarina Sofia Karlsdotter, Bondedotter, Brattfors 1892-01-29
  Erik Alfred Bäckström, Fältjägare, Bullmark - Alma Elisabet Widmark, Arbetardotter, Johannisfors 1894-12-09
  Erik Alfred Forsberg, Bondeson, Täfteå - Emma Matilda Pettersson, Bondedotter, Täfteå 1899-04-27
  Erik Alfred Lejon, Hemmansägare, Risträsk - Eugenia Amanda Bäckman, Hemmansägardotter, Sävar 1921-06-12
  Erik Alfred Olofsson, Jordbruksarbetare, Täfteå - Tekla Adelia Johansson, Bondedotter, Sävar 1911-07-05
  Erik Alfred Söderström, Hemmansägare, Långåker - Hanna Mandelina Jonsson, Hushållerska, Långåker 1928-12-15
  Erik Algot Karlsson, Bonde, Bullmark - Hulda Magdalena Brändström, Småskollärarinna, Sävar 1911-01-06
  Erik Almar Karlsson, Bonde, Brattby - Tekla Eugenia Johansson, Arrendatorsdotter, Brattby 1915-05-02
  Erik Alvar Johansson, Hemmansägarson, Gravmark - Anna Adela Johansson, Hemmansägardotter, Gravmark 1933-07-16
  Erik Anders Åberg, Arbetare, Sävar sågverk - Maria Vilhelmina Kriström, Piga, Sävar 1871-10-08
  Erik Andersson, Bonde, Tväråmark - Kristina Augusta Jonsdotter, Piga, Tväråmark 1875-09-09
  Erik Andersson, Dräng, Gunnismark - Kristina Greta Samuelsdotter, Piga, Gunnismark 1838-07-01
  Erik Andersson, Hemmanstillträdare, Täfteå - Maria Charlotta Lindberg, Bondedotter, Täfteå 1864-07-03
  Erik Andersson, Hemmansägare, Sörfors, Umeå Landsförsamling - Vilhelmina Olivia Bäckman, Sömmerska, Täfteå 1924-09-14
  Erik Anton Johansson, Bonde, Brattby - Vilma Maria Persson, Bondedotter, Brattby 1919-07-13
  Erik Anton Jonsson, Arbetare, Sävar - Anna Katarina Bäckström, Bondedotter, Sävar 1883-11-11
  Erik Anton Rosendahl, Dräng, Gravfors - Anna Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Gravfors 1826-07-19
  Erik Anton Söderlund, Bondeson, Björkliden, Bygdeå - Maria Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Granträsk 1887-06-24
  Erik Anton Söderlund, Nybyggare, Björkliden - Sara Greta Eriksdotter, Piga, Björkliden 1857-12-02
  Erik Anton Widmark, Schaktmästare, Bullbäcken - Edit Alvina Johansson, Bondedotter, Bullmark 1914-05-24
  Erik Anton Åström, Bonde, Sörfors, Umeå landsförsamling - Anna Augusta Högdal, Bondedotter, Tväråmark 1917-09-23
  Erik Arvid Sandström, Hemmansägare, Bullmark - Signe Vilhelmina Högberg, Arbetaränka, Bullmark 1922-10-22
  Erik August Eklund, Arbetare, Gravmark - Hulda Karolina Viderstedt, Strykerska, Sävar 1902-05-26
  Erik August Eklund, Skomakare, Gravmark - Elin Johanna Holmström, Arbetardotter, Gravmark 1919-04-07
  Erik August Ekström, Arbetare, Gottland - Kristina Ögren, Piga, Ytterboda 1890-04-13
  Erik August Holm, Jordbruksarbetare, änkling, Ratu, Bygdeå - Signe Karolina Lejon, Arrendatorsdotter, Risträsk 1924-11-16
  Erik August Johansson, Bondeson, Täfteå - Dagmar Justina Sofia Elisabet Klingspor, Lärarinna, Vännäs 1917-04-04
  Erik August Jonsson, Arbetskarl, Sävar - Sofia Amalia Grahn, Piga, Sävar 1864-11-20
  Erik August Nilsson, Bondeson, Täfteå - Lovisa Josefina Orrstiert, Rättardotter, Sävar bruk 1885-07-05
  Erik August Olofsson, Landbondeson, Granträsk - Emma Kristina Jonsdotter, Bondedotter, Bullmark 1886-06-20
  Erik August Viderstedt, Chaufför, Brattby - Märta Elisabet Ljungberg, Hemmansägardotter, Gravmark 1927-08-11
  Erik August Widerstedt, Chaufför, Brattby - Irma Dagmar Henrietta Sehlstedt, , Brattby 1931-03-29
  Erik August Wincent, Hemmanstillträdare, Täfteå - Ingeborg Karolina Andersson, Jungfru, Sävar 1866-10-28
  Erik Axel Strandberg, Hemmansägare, Sävar - Frida Vilhelmina Nyberg, Hemmansägardotter, Sävar 1928-12-02
  Erik Bergström-Andersson, Tillträdande nybyggare, Mjödtjärn, Burträsk - Anna Magdalena Jakobsdotter, Bondedotter, Ytterträsk 1855-12-02
  Erik David Vinberg, Hemmansägarson, Täfteå - Svea Linnea Löfgren, Hembiträde, Sävar 1934-06-23
  Erik Eklund, Bonde, Gravmark - Brita Margareta Holm, Nybyggardotter, Västanträsk 1868-11-06
  Erik Emanuel Bäckström, Hemmansägare, Sävar - Maria Matilda Hammarstedt, Bondedotter, Sävar 1894-10-18
  Erik Emanuel Johansson, Bondeson, Holmön - Helena Johanna Johansdotter, Bondedotter, Ytterboda 1884-09-21
  Erik Emanuelsson, Hemmanstillträdare, Sävar - Maria Brita Larsdotter, Bondedotter, Sävar 1827-11-25
  Erik Emil Olofsson, Jordbruksarbetare, Bullmark - Alfhilda Augusta Nilsson, Hemmansägardotter, Sävar 1921-01-16
  Erik Eriksson, Bonde, Täfteå - Kristina Katarina Johansdotter, Bondedotter, Täfteå 1845-01-24
  Erik Eriksson, Hemmanstillträdare, Vännäs by, Vännäs - Brita Lotta Hansdotter, Bondedotter, Tväråmark 1845-11-01
  Erik Forsmark, Sågdräng, Sävar sågverk - Katarina Brita Lundqvist, Piga, Sävar 1862-10-26
  Erik Frans Lindgren, Hemmansägare, Bullmark - Elin Matilda Nilsson, Hemmansägardotter, Gunnismark 1926-09-20
  Erik Gabrielsson, Dräng, Furunäs - Maria Kristina Jakobsdotter, Inhysesänka, Gravfors 1837-03-17
  Erik Gottfrid Eriksson, Bonde, Hemmesmark - Vendla Johanna Johansson, Bondedotter, Ytteråträsk 1913-12-14
  Erik Gren, Fd. nybyggare, Granbäck - Brita Sofia Håkansdotter, Piga, Åbyn 1873-05-04
  Erik Gren, Änkling, flottchef, Sävar - Maria Vilhelmina Eklund, Bondedotter, Gravmark 1884-08-17
  Erik Gustaf Bjurberg, Dräng, Sävar - Anna Katarina Persdotter, Piga, Sävar 1835-11-26
  Erik Gustaf Bjurberg, Inhyses, änkling, Sävar - Brita Magdalena Andersdotter, Piga, Sävar 1854-12-10
  Erik Gustaf Eriksson, Bonde, Tålsmark - Anna Matilda Larsdotter, Bondedotter, Bullmark 1867-06-30
  Erik Gustaf Hedström, Klockare, organist, Sävar - Margareta Katarina Kriström, Bondedotter, Sävar 1848-10-01
  Erik Gustaf Jakobsson, Bonde, Sävar - Anna Kristina Olofsdotter, , Sävar 1866-10-07
  Erik Gustaf Rosendahl, Nybyggarson, Berga - Anna Augusta Israelsdotter, Landbondedotter, Kvarnfors 1894-01-02
  Erik Gustaf Svensson, Sjöman, Djupvik, Umeå landsförsamling - Hulda Karolina Eklund, Bagerska, Sävar 1911-03-24
  Erik Hammarstedt, Mästersmed, Sävar bruk - Brita Kristina Persdotter, Bondedotter, Tväråmark 1833-12-22
  Erik Helmer Bäckman, Arbetare, Skeppsvik - Maria Charlotta Högdal, Bondedotter, Tväråmark 1918-04-21
  Erik Hjalmar Åberg, Jordbruksarbetare, Furunäs - Alva Sofia Samuelsson, Hemmansägardotter, Gamla Bäcknäs 1922-06-11
  Erik Holger Bylund, Redaktör, Nordmaling - Elin Sofia Gren, Hemmansägardotter, Tväråmark 1935-04-22
  Erik Holmgren, Arbetare, Skeppsvik - Magdalena Olofsdotter, Piga, Skeppsvik 1880-10-30
  Erik Holmgren, Arbetare, änkeman, Skeppsvik - Katarina Sofia Sandström, Piga, Skeppsvik 1898-10-23
  Erik Holmström, Bondeson, Holmfors - Fredrika Löfgren, Nybyggardotter, Jämtland 1875-01-31
  Erik Joel Olofsson, Hemmansägare, Sävar - Tekla Viktoria Karolina Johansson, Hushållerska, Sävar 1923-05-22
  Erik Johan Andersson, Bondeson, Strömåker - Anna Sofia Isaksdotter, Piga, Strömåker 1885-02-23
  Erik Johan Eriksson, Stationskarl, Luleå stad - Emma Augusta Gren, Bondedotter, Tväråmark 1904-10-09
  Erik Johan Holmgren, Bondeson, Sävar - Anna Sofia Dahl, Bondedotter, Dalfors 1914-11-15
  Erik Johan Lindström, Skräddare, änkeman, Umeå stadsförsamling - Fredrika Åberg, Jungfru, Sävar 1856-12-04
  Erik Johannes Eriksson, Hemmansägare, Sävar - Anny Eugenia Kristöm, Hemmansägardotter, Sävar 1933-12-17
  Erik Johansson, Arbetare, Gravmark - Hanna Adéle Eklund, Bondedotter, Brattby 1909-11-08
  Erik Johansson, Hemmanstillträdare, Tålsmark - Lisa Greta Jonsdotter, Bondedotter, Bullmark 1828-04-07
  Erik Konrad Pettersson, Arbetare, Tålsmark - Hilda Alfrida Eleonora Lindfors, Hushållerska, Växtholm 1935-06-09
  Erik Leander Gren, Jordbruksarbetare, Sävar - Hanna Vilhelmina Olofsson, Arbeterska, Brattfors 1910-06-26
  Erik Lennart Lundberg, Hemmansägarson, Täfteå - Lilly Margareta Esberg, Hemmansägardotter, Täfteå 1928-11-23
  Erik Leonard Sjöström, Arbetare, Johannisfors - Klara Maria Nylén, Piga, Sjöarödd 1902-08-23
  Erik Lindgren-Larsson, Nybyggare, Floda, Degerfors - Anna Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Botsmark 1852-02-03
  Erik Ludvig Sundberg, Hemmansägare, Melsbäck - Klara Sofia Nyberg, Bondedotter, Hemmesmark 1904-11-20
  Erik Ludvig Åberg, Hemmansägare, Sävar - Hilda Erika Andersson, Hemmansägardotter, Sävar 1923-10-21
  Erik Markusson, Hemmanstillträdare, Holmön - Anna Margareta Ögren, Bondedotter, Holmön 1859-10-30
  Erik Molin, Arbetare, Täfteå - Maria Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå 1866-07-29
  Erik Nilsson, Bondeson, Degernäs, Umeå landsförsamling - Ellen Charlotta Jonsson, Bondedotter, Täfteå 1908-11-15
  Erik Nilsson, Fd. bonde, änkeman, Bergvall - Anna Fredrika Brännström, Arbeterska, Bergvall 1894-09-17
  Erik Olof Forsberg, Bonde, Täfteå - Maria Vilhelmina Andersdotter, Bondedotter, Täfteböle 1873-11-09
  Erik Olof Fredriksson, Bonde, Tväråmark - Maria Lovisa Johansson, Bondedotter, Ytterboda 1907-06-30
  Erik Olof Gren, Sågdräng, Sävar sågverk - Johanna Kristina Forsmark, Sågverksarbetardotter, Sävar sågverk 1854-07-02
  Erik Olof Holmgren, Arbetare, Skeppsvik - Alma Kristina Berg, Arbeterska, Skeppsvik 1909-05-31
  Erik Olof Palm, Maskinist, Sävar - Hulda Karolina Boberg, Maskinistdotter, Sävar 1904-01-06
  Erik Olof Törnsten, Flottningsarbetare, Torsåker (Y) - Ida Maria Lundström, Bondedotter, Morbyn 1915-11-19
  Erik Olofsson, Dräng, Täfteå - Magdalena Charlotta Jonsdotter, Piga, Täfteå 1854-11-14
  Erik Olofsson, Dräng, blivande torpare, Granträsk - Anna Sofia Andersdotter, Piga, Bullmark 1845-11-01
  Erik Olofsson, Fd. landbonde, Gunnismark - Anna Lovisa Håkansdotter, Bondedotter, Åbyn 1862-05-18
  Erik Oskar Johansson, Arbetare, Skeppsvik - Ida Sofia Boström, Arbetardotter, Sävar 1899-12-10
  Erik Oskar Lundström, Arbetare, Gimonäs, Umeå stadsförsamling - Nanna Teresia Bäckström, Hemmansägardotter, Ivarsboda 1926-06-20
  Erik Oskar Mering, Hemmansägare, Sävar - Anna Laura Johanna Blomberg, , Sävar 1932-06-22
  Erik Oskar Nylén, Jordbruksarbetare, änkling, Bergvall - Hillevi Evelina Johansson, Bondedotter, Bergvall 1919-10-03
  Erik Oskar Rosendahl, Hemmansägare, Krokfors - Naima Sofia Karlsson, Hemmansägardotter, Strömbäck 1927-11-20
  Erik Oskar Samuelsson, Bonde, Morbyn - Margareta Matilda Andersson, Bondedotter, Tålsmark 1910-04-10
  Erik Ossian Eriksson, Folkskollärare, Täfteå - Amy Johanna Johansson, Hemmansägardotter, Täfteböle 1929-01-06
  Erik Persson, Bondeson, Vargliden, Bygdeå - Katarina Charlotta Andersdotter, Bondedotter, Bullmark 1855-09-30
  Erik Persson, Dräng, Botsmark - Anna Brita Johansdotter, Bondedotter, Botsmark 1825-10-22
  Erik Persson, Dräng, änkling, Botsmark - Anna Fredrika Renman, Piga, Botsmark 1838-03-13
  Erik Persson, Hemmanstillträdare, Täfteå - Anna Sofia Säfström, Bondedotter, Sävar 1852-09-08
  Erik Persson, Nybyggarson, Österåker, Umeå landsförsamling - Eva Sofia Gradin, Nybyggardotter, Krokbäck 1860-07-15
  Erik Reinhold Andersson, Bonde, Kroknäs - Ester Maria Forsberg, Bondedotter, Kroknäs 1919-07-05
  Erik Reinhold Eriksson, Arbetare, Sollefteå Köping - Nanny Eufrosyne Lundberg, Arbeterska, Täfteå 1910-07-03
  Erik Reinhold Fällgren, Bondeson, Växtholm - Henny Vilhelmina Sandström, Bondedotter, Bullmark 1900-07-01
  Erik Robert Eriksson, Bondeson, Tålsmark - Karolina Kristina Nilsson, Piga, Sävar 1910-07-31
  Erik Robert Vinberg, Arbetare, Sävar - Anna Augusta Lundberg, Arrendatorsdotter, Ivarsnäs 1901-12-15
  Erik Samuel Lejon, Nybyggarson, Brattby - Kristina Katarina Löfgren, Nybyggardotter, Jämtland 1869-06-01
  Erik Sandström, Bonde, Ersmark, Umeå landsförsamling - Augusta Maria Kristina Fredriksson, Bondedotter, Tväråmark 1911-06-24
  Erik Sandström-Andersson, Hemmanstillträdare, Storsandsjön, Degerfors - Karolina Sofia Andersdotter, Bondedotter, Botsmark 1856-..-..
  Erik Sigfrid Nordlund, Arbetare, Gravmark - Villy Alfrida Matilda Nyberg, Hemmansägardotter, Gravmark 1930-12-14
  Erik Sundström, Arbetare, Johannisfors - Katarina Sofia Widmark, Piga, Johannisfors 1862-12-07
  Erik Uno Holmström, Arrendatorsson, Ytterträsk - Matilda Sofia Andersson, Bondedotter, Krokån 1912-11-03
  Erik Vinberg, Inhyses, Sävar - Anna Charlotta Burman, Inhysesdotter, Sävar 1873-11-23
  Erik Vinberg, Stuvare, änkeman, Sävar - Johanna Karolina Johansdotter, Bondedotter, Sävar 1887-05-29
  Erik Wilhelm Holmgren, Strandfiskare, Holmön - Anna Maria Johansdotter, Bondedotter, Ytterboda 1861-02-28
  Erik Wilhelm Säfvenberg, Bonde, Sävar - Albertina Katarina Eklund, Sömmerska, Sävar 1912-10-27
  Erik Ågren, Dräng, Sävar - Sofia Charlotta Karlsdotter, Bondedotter, Sävar 1884-06-22
  Erik Östensson, Kyrkovärdsson, Skinnarbyn, Bygdeå - Maria Brita Samuelsdotter, Piga, Strandfors 1843-07-30
  Erika Charlotta Rosendahl, Bondedotter, Furunäs - Johan Persson, Nybyggarson, Umeå landsförsamling 1858-10-02
  Erika Charlotta Sjöström, Bondedotter, Täfteå - Jonas Gustaf Eriksson, Kopparslagare, Lycksele 1879-01-05
  Erika Gustava Eriksdotter, Arbeterska, Sävar - Johan Fredrik Gren, Arbetare, änkeman, Sävar 1891-07-19
  Erika Karolina Johansson, Bondedotter, Bullmark - Johan Konrad Olofsson, Jordbruksarbetare, Furunäs 1913-01-05
  Erika Karolina Lindgren, Hemmansägardotter, Sävar - Karl Olof Sjöman, Arbetare, Timrå (Y) 1904-11-27
  Erika Margareta Johansdotter, Bondedotter, Tålsmark - Jakob Jakobsson, Bondeson, Hjoggmark 1891-11-29
  Erika Matilda Eriksdotter, Bondedotter, Tålsmark - Karl Anton Eriksson, Arbetare, Tålsmark 1876-06-25
  Erika Matilda Karlsson, Bondedotter, Morbyn - Johan Alfred Lundström, Bonde, Bullmark 1917-10-28
  Erika Sofia Lindgren, Piga, Sävar bruk - Johan Alfred Holmgren, Bondeson, Sävar 1888-11-29
  Erika Sofia Åström, Bondedotter, Botsmark - Olof Magnus Karlsson, Bondeson, Östermark 1884-07-20
  Ernst Adrian Bäcklund, Hemmansägarson, Röbäck, Umeå landsförsamling - Milda Charlotta Sandström, Hemmansägardotter, Täfteå 1926-01-17
  Ernst Adrian Johansson, Hemmansägarson, Sävar - Berta Kristina Johansson, Handelsbiträde, Sävar 1924-06-02
  Ernst Albert Johansson, Hemmansägare, Gullsjö, Vännäs - Göta Margareta Vidmark, Hemmansägardotter, Bodbyn 1937-06-24
  Ernst Elof Johansson, Hemmansägareson, Tålsmark - Ellen Ragnhild Andersson, , Bullmark 1932-07-16
  Ernst Gustaf Artur Johansson, Arbetare, Marielund - Agda Johanna Jonsson, Hembiträde, Marielund 1937-06-27
  Ernst Ludvig Johansson, Bonde, Tålsmark - Magdalena Sofia Hansson, Bondedotter, Tålsmark 1909-12-09
  Ernst Ragnar Berglund, Arbetare, Täfteå - Signe Charlotta Strandgren, Sömmerska, Täfteå 1935-06-09
  Ester Amalia Karlsson, Bondedotter, Brattfors - Erik Albin Forsmark, Bonde, Växtholm 1913-06-15
  Ester Amalia Sandström, Bondedotter, Gunnismark - Johan Albin Viklund, Jordbruksarbetare, Gunnismark 1912-04-21
  Ester Amalia Zingmark, Bondedotter, Botsmark - Johan Jakobsson, Bondeson, Ytterstmark 1886-04-11
  Ester Amanda Åström, Arrendatorsdotter, Västermark - Anders Karlsson, Snickare, Botsmark 1920-06-13
  Ester Appolonia Eriksson, , Gunnismark - Alfred Johansson, Bonde, Gunnismark 1914-02-01
  Ester Charlotta Eriksson, Lärarinna, Bullbäck - Egil Alexander Andersson, Hemmansägare, Nordansjö, Umeå landsförsamling 1927-02-12
  Ester Charlotta Högdal, Hemmansägardotter, Täfteböle - Olof Gustafsson, Hemmansägare, Anumark, Umeå landsförsamling 1928-10-21
  Ester Elisabet Forsberg, Arbeterska, Sävar - Karl Andreas Bäckman, Flottningsarbetare, Skeppsvik 1915-09-26
  Ester Eugenia Holmström, Bondedotter, Gravmark - Olof Oskar Eriksson, Jordbruksarbetare, Gravmark 1913-09-28
  Ester Gunhild Karlsson, Sömmerska, Gravmark - Otto Fabian Tjernberg, Arbetare, Gravmark 1933-12-10
  Ester Karolina Grahn, Hemmansägardotter, Olofsfors - Helge Enar Karlsson, Hemmansägareson, Olofsfors 1935-06-23
  Ester Karolina Jakobsson, Hushållerska, Sävar - Lars Olof Bergström, Hemmansägare, Sävar 1931-02-08
  Ester Karolina Pettersson, Bondedotter, Brattby - Nils Gustaf Edvin Jonasson, Bondeson, Krokfors 1909-01-24
  Ester Katarina Westerlund, Hemmansägareänka, Bodbyn - August Herman Mångberg, Hemmansägarson, Bodbyn 1925-12-08
  Ester Maria Boman, Hemmansägardotter, Nyby - Effrik Hubert Josef Johansson, Hemmansägare, Bullbäck 1936-10-04
  Ester Maria Forsberg, Bondedotter, Kroknäs - Erik Reinhold Andersson, Bonde, Kroknäs 1919-07-05
  Ester Maria Holmgren, Arbetardotter, Skeppsvik - Karl Gustaf Österlund, Bondeson, Ytterboda 1898-04-11
  Ester Maria Magdalena Persson, Hemmadotter, Storliden - Knut Otto Sigvard Stoltz, Hemmansägarson, Umeå landsförsamling 1934-11-04
  Ester Sofia Andersson, Skomakardotter, Strömåker - Per Alexander Persson, Jordbruksarbetare, Degerliden 1912-04-22
  Ester Sofia Jonsson, Hushållerska, Sävar - Gustaf Alfred Holmgren, Hemmansägarson, Sävar 1926-11-14
  Ester Sofia Karlsson, Bondedotter, Klappmark - Karl Anton Andersson, Bonde, Nyliden, Umeå landsförsamling 1911-09-10
  Estrid Adina Sofia Johansson, Hemmansägardotter, Bullbäck - Johan Karlsson, Hemmansägare, Bullbäck 1927-03-04
  Estrid Maria Pettersson, Hemmansägardotter, Ytterboda - Karl Viktor Sandgren, Hemmansägarson, Ostnäs 1927-10-16
  Eufrosyne Eklund, Bondedotter, Floda - Nils Johan Löfgren, Bondeson, Floda 1888-01-07
  Eugenia Amanda Bäckman, Hemmansägardotter, Sävar - Erik Alfred Lejon, Hemmansägare, Risträsk 1921-06-12
  Eugenia Sofia Bäckman, Bondedotter, Täfteå - Karl Albin Karlsson, Arbetare, Täfteå 1904-04-10
  Eugenia Sofia Karlsson, Arbetaränka, Täfteå - Johannes Oskar Strömberg-Larsson, Jordbruksarbetare, Strömbäck 1910-04-19
  Eugenia Zingmark, Hemmansägardotter, Botsmark - Olof Edvin Larsson, Hemmansägare, Åkullsjön, Bygdeå 1928-09-28
  Eva Eliasdotter, Piga, Botsmark - Jonas Andersson, Bonde, Botsmark 1870-04-05
  Eva Greta Johansdotter, Landbondeänka, Bodnäs - Johan Nilsson, Arbetskarl, Bygdnäs 1854-10-29
  Eva Gustava Gustafsdotter, Piga, Sävar - Anders Andersson, Arbetare, Sävar 1870-12-11
  Eva Gustava Persdotter, Bondeänka, Bullmark - Nils Johan Rosendahl, Nybyggare, änkling, Nyåker, Umeå landsförsamling 1884-01-26
  Eva Gustava Persdotter, Piga, Bullmark - Nils Petter Andersson, Bonde, Bullmark 1872-12-30
  Eva Johanna Johansdotter, Piga, Brattfors - Johan Viderstedt, Bonde, Brattfors 1864-06-30
  Eva Johanna Persdotter, Nybyggardotter, Klappmark - Jonas Jonsson, Bondeson, Krokfors 1880-09-11
  Eva Johanna Renman, Sömmerska, Gravmark - August Johansson, Skomakare, Gravmark 1900-05-13
  Eva Karolina Villström, Tjänarinna, Floda - Karl Johan Lindmark, Skomakare, änkeman, Floda 1920-04-10
  Eva Katarina Andersdotter, Piga, Sävar - Nils August Nilsson, Arbetare, Sävar 1878-11-24
  Eva Katarina Israelsdotter, Piga, Krokfors - Olof Anton Andersson, Hemmanstillträdare, Furunäs 1865-10-27
  Eva Katarina Jonsdotter, Nybyggardotter, Brattby - Per Erik Persson, Arbetare, Brattby 1879-10-18
  Eva Katarina Lundström, Piga, Sävar - Elias Bäckström, Sockenskräddare, Sävar 1856-11-02
  Eva Katarina Nilsdotter, Nybyggardotter, Boberg - Hans Åström, Bonde, Botsmark 1861-10-26
  Eva Katarina Persdotter, Nybyggardotter, Bäckliden - Karl Petter Johansson, Landbondeson, Kvarnfors 1860-06-24
  Eva Kristina Andersdotter, Landbondedotter, Henriksfors - Jonas Persson, Hemmanstillträdare, Henriksfors 1856-03-30
  Eva Kristina Moritz, Nybyggardotter, Växtholm - Lars Petter Forsmark, Sågdräng, Sävar sågverk 1863-11-22
  Eva Kristina Oppman, Piga, Tväråmark - Johan Isak Johansson, Tillträdande torpare, Tväråmark 1845-10-12
  Eva Kristina Sandberg, , Sävar - Fredrik Evald Jakobsson, Hemmanstillträdare, Sävar 1864-10-23
  Eva Kristina Sandberg, Bondedotter, Sävar - Per Forsman, Bonde, Åbyn 1876-11-12
  Eva Kristina Sandberg, Gästgivardotter, Sävar - Anders Holmström-Hansson, Sockenskomakare, Sävar 1846-11-05
  Eva Kristina Ögren, Bondedotter, Holmön - Johan Anton Holmgren, Dräng, Holmön 1857-11-01
  Eva Lovisa Nilsdotter, Bondedotter, Gravmark - Nils Nilsson, Dräng, Krokbäck 1839-07-27
  Eva Lovisa Nilsdotter, Nybyggaränka, Bjurfors - Anders Broman, Fd. nybyggare, änkling, Bergdal 1858-01-21
  Eva Margareta Jakobsdotter, Piga, Johannisfors bruk - Hans Olof Widmark, Spiksmed, Johannisfors bruk 1870-06-24
  Eva Maria Andersdotter, Bondedotter, Täfteå - Erik Adolf Lindberg, Mästersven, Sävar bruk 1840-10-25
  Eva Maria Andersdotter, Piga, Botsmark - Johan Andersson, Bondeson, Botsmark 1823-11-29
  Eva Maria Bäckström, Bondedotter, Sävar - Johan Fällman, Bonde, änkeman, Sävar 1893-10-01
  Eva Matilda Nilsdotter, Piga, Botsmark - Olof Petter Olofsson, Bonde, Renträsk, Degerfors 1870-11-30
  Eva Sofia Gradin, Nybyggardotter, Krokbäck - Erik Persson, Nybyggarson, Österåker, Umeå landsförsamling 1860-07-15
  Eva Sofia Rosendahl, Nybyggardotter, Berga - Johan Lundgren, Arbetare, Risbäck, Umeå landsförsamling 1881-03-19
  Eva Åström, Bondedotter, Botsmark - Johan Albert Lindberg, Bondeson, Sjöbotten, Degerfors 1890-10-06
  Evald Bäckström, Bondeson, Sävar - Anna Magdalena Jonsdotter, Bondedotter, Sävar 1857-11-05
  Evald Sandberg, Gästgivarson, Sävar - Margareta Katarina Kriström, Kyrkovärdsdotter, Sävar 1842-11-27
  Evelina Kristina Jakobsson, Arbeterska, Sävar - Gustaf Anton Björkman, Skomakare, Röbäck, Umeå landsförsamling 1905-12-17
  Fabian Johansson, Gårdsägare, Nikolai församling(D) - Matilda Augusta Andersson, Hemmansägardotter, Morbyn 1904-09-25
  Fanny Alice Georgina Löfgren, Hemmadotter, Sävar - Karl Gösta Hed, Skräddare, Näskott (Z) 1936-05-10
  Fanny Maria Nordlund, Sömmerska, Gravmark - Sven Viktor Olldin, Arbetare, Gravmark 1936-05-24
  Fanny Schmidt, Fröken, Skeppsvik - Karl Renberg, Apotekare, Lycksele 1874-08-05
  Folke Ingevald Nilsson, Arbetare, Storliden - Gunborg Kornelia Lovisa Olofsson, Hemmadotter, Storliden 1933-10-21
  Frans Arvid Hjalmar Ekström, Målare, Botsmark - Märta Johanna Burman, Hemmadotter, Botsmark 1936-06-21
  Frans August Bäckman, Jordbruksarbetare, Täfteå - Sanny Teresia Sjöman, Hemmansägardotter, Ytterboda 1924-11-09
  Frans Danevid Eriksson, Bonde, Gravfors - Signe Maria Jonsson, Bondedotter, Gravfors 1920-08-15
  Frans Edvin Sandgren, Maskinist, Ytterboda - Helga Zenobia Vikström, Hembiträde, Ytterboda 1926-11-14
  Frans Emil Sandström, Jordbruksarbetare, Bodbyn - Selma Elisabet Burvall, Hembiträde, Bodbyn 1928-07-21
  Frans Fredriksson, Handlande, Täfteå - Augusta Kristina Alexandersson, Folkskollärarinna, Sävar 1922-08-06
  Frans Georg Sundström, Jordbruksarbetare, Sundbäck - Betty Gunilla Sofia Burvall, Arbetardotter, Sundbäck 1918-01-13
  Frans Gustaf Brändström, Bonde, Nyby - Hulda Maria Sandström, Bondedotter, Nyby 1913-10-12
  Frans Gustaf Leonard Larsson, Bonde, Ytterboda - Anna Lovisa Andersson, Bondedotter, Ostnäs 1910-11-06
  Frans Helmer Säfsten, Bonde, Sävar - Hildur Maria Fällman, Bondedotter, Sävar 1918-03-23
  Frans Herman Pahlberg, Folkskollärare, änkling, Sävar - Selma Lovisa Löfroth, Folkskollärarinna, Sävar 1906-06-17
  Frans Holmfrid Johansson, Arbetare, Fjädernäs, Degerfors - Anna Vilhelmina Löfgren, Hemmansägardotter, Floda 1934-05-20
  Frans Hugo Segren, Snickare, Ytterboda - Ida Emilia Johansson, Hemmansägardotter, Ytterboda 1937-11-21
  Frans Otto Granberg, Sågverksarbetare, Bullmark - Gertrud Margreta Sandström, Hushållerska, Bullmark 1934-06-24
  Frans Sigfrid Jonsson, Hemmansägarson, Sjölunda, Umeå landsförsamling - Helga Margareta Karlsson, Hemmansägardotter, Brattfors 1924-12-21
  Fredrik Adolf Fällman, Skomakare, Sävar - Anna Maria Sandberg, Jungfru, Sävar 1864-10-23
  Fredrik Anton Jonsson, Bonde, Ivarsboda - Johanna Matilda Andersdotter, Bondedotter, Sävar 1889-12-08
  Fredrik Evald Jakobsson, Hemmanstillträdare, Sävar - Eva Kristina Sandberg, , Sävar 1864-10-23
  Fredrik Fredriksson, Arbetare, Sävar - Kristina Ögren, Bondeänka, Gottland 1896-10-11
  Fredrik Hjertström, Mästersven, Johannisfors - Ulrika Kristina Hansdotter, Piga, Johannisfors 1834-04-20
  Fredrik Hörnqvist, Arbetare, Johannisfors - Kristina Sofia Norgren, Landbondedotter, Marielund 1875-10-31
  Fredrik Karlsson, Bondeson, Täfteå - Hedvig Matilda Nordgren, Piga, Täfteå 1893-11-12
  Fredrik Konrad Fredriksson, Hemmansägareson, Täfteå - Anna Matilda Gunilla Karlsson, , Täfteå 1932-10-09
  Fredrik Nilsson, Inhyses, Sävar - Maria Johanna Olofsdotter, Gamla pigan, Sävar 1854-12-23
  Fredrik Olofsson, Bonde, Tväråmark - Katarina Erika Hammarstedt, Bondedotter, Tväråmark 1863-10-18
  Fredrik Oskar Fredriksson, Bonde, Täfteå - Ida Viktoria Jonsson, Piga, Täfteå 1911-10-15
  Fredrik Oskar Österlund, Bondeson, Ytterboda - Johanna Matilda Sandberg, Bondedotter, Sävar 1908-04-12
  Fredrik Oskar Österlund, Hemmansägare änkling, Sävar - Hilma Josefina Bäckman, Hemmansägare änka, Sävar 1922-02-05
  Fredrik Wilhelm Grubbström, Fyrvaktare, Holmön - Charlotta Lovisa Andersdotter, Bondedotter, Holmön 1860-02-19
  Fredrika Degerfeldt, Fältjägaränka, Tålsmark - Karl Johansson, Dräng, Bullmark 1878-10-30
  Fredrika Karolina Bäckström, Skräddardotter, Sävar - Karl Norgren, Bonde, Gryssjön, Bygdeå 1859-03-20
  Fredrika Lovisa Kröger, Bondedotter, Ostnäs - Lars Johan Johansson, Bonde, Ytterboda 1866-06-17
  Fredrika Löfgren, Nybyggardotter, Jämtland - Erik Holmström, Bondeson, Holmfors 1875-01-31
  Fredrika Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå - Olof Lindgren, Hemmansägare, Täfteå 1852-09-19
  Fredrika Stormare, Piga, Olofsfors - Karl Johan Degerfeldt, Fältjägare, Tålsmark 1863-10-29
  Fredrika Vilhelmina Karlsdotter, Arbeterska, Täfteå - Karl Olof Lundström, Arbetare, Täfteå 1900-05-20
  Fredrika Åberg, Jungfru, Sävar - Erik Johan Lindström, Skräddare, änkeman, Umeå stadsförsamling 1856-12-04
  Frida Albertina Karlsson, Bondedotter, Klappmark - Jonas Alfred Johansson, Jordbruksarbetare, Grundfors, Umeå landsförsamling 1913-12-21
  Frida Amalia Fällman, Bondedotter, Bullmark - Anders Ludvig Jonsson, Hemmansägare, Sävar 1905-10-15
  Frida Eleonora Nilsson, Bondedotter, Botsmark - Karl Johan Jakobsson, Bondeson, Ytterstmark 1900-11-12
  Frida Emilie Karlsson, Hemmansägardotter, Olofsfors - Nils Ture Nilsson, Hemmansägare, Gamla Bäcknäs 1933-08-13
  Frida Kristina Jonsson, Hemmansägardotter, Täfteå - Nils Gustaf Esberg, Grovarbetare, Obbola, Holmsund 1931-11-22
  Frida Sofia Jonsson, Hemmansägardotter, Ytterboda - Gustaf Julius Eriksson, Arbetare, Ytterboda 1924-10-19
  Frida Sofia Lind, Köpmansdotter, Sävar - Karl Helmer Emanuel Eriksson, Handlande, Sävar 1916-07-16
  Frida Vilhelmina Nyberg, Hemmansägardotter, Sävar - Erik Axel Strandberg, Hemmansägare, Sävar 1928-12-02
  Fritz Gustaf Johansson, Jordbruksarbetare, Ytteråträsk - Hilda Kristina Åström, Hemmansägardotter, Floda 1925-06-05
  Fritz Herman Dahl, Stationskrivare, Västervåla (U) - Sigrid Sofia Elisabet Stensson, Folkskollärarinna, Täfteå 1912-06-09
  Fritz Herman Johansson, Handlande, Teg, Umeå landsförsamling - Signe Teresia Sundström, , Bullmark 1932-10-30
  Fritz Valdemar Viderstedt, Hemmansägare, Kvarnfors - Agny Martina Lundström, Handelsidkare, Gravmark 1933-10-08
  Gabriel Andersson, Skattebonde, änkling, Sävar - Sofia Magdalena Boström, Piga, Ostnäs 1840-11-26
  Gabriel Persson, Bonde, Holmön - Anna Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Holmön 1850-10-20
  Gerda Emilia Rönnberg, Hemmadotter, Ivarsboda - Gustaf Adolf Mattsson, Arbetare, Ivarsboda 1933-07-23
  Gerda Katarina Jonsson, Sömmerska, Täfteå - Johan Magnus Andersson, Hemmansägarson, Täfteå 1925-09-04
  Gerda Margareta Åström, Hemmansägardotter, Floda - Jonas Edvard Mångberg, Hemmansägare, Floda 1928-11-02
  Gerda Margreta Högdal, Hemmansägardotter, Tväråmark - Karl Arvid Jonsson, Distriktschef, Umeå stadsförsamling 1934-12-08
  Gerda Maria Johansson, Hemmansägardotter, Sävar - Gustaf Einar Eriksson, Snickare, Täfteå 1928-11-11
  Gerda Maria Lundmark, , Sävar - Johan Erhard Forsmark, Hemmansägare, Sävar 1932-06-25
  Gerhard Renholm, Arbetare, Ytterboda - Hulda Vilhelmina Andersson, Piga, Ytterboda 1901-11-24
  Gertrud Davida Åström, Hemmadotter, Floda - Johan Anders Johansson, Hemmansägare, Ytteråträsk 1933-12-10
  Gertrud Margreta Sandström, Hushållerska, Bullmark - Frans Otto Granberg, Sågverksarbetare, Bullmark 1934-06-24
  Gertrud Paulina Fällgren, Hemmansägardotter, Växtholm - Sixten Hjalmar Sandström, Arbetare, Växtholm 1933-11-26
  Gertrud Selma Emilia Sundström, Hemmansägardotter, Bullmark - Johan Algot Grahn, Skräddare, Sävar 1929-09-22
  Gotthard Lindahl, Tf. kronolänsman, Sävar - Selma Lovisa Pahlberg, Folkskollärarinna, Sävar 1911-08-01
  Greta Anberg, Piga, Holmön - Gustaf Hansson, Bondeson, Holmön 1848-05-28
  Greta Karolina Eklund, Nybyggardotter, Brattby - Jonas Johansson, Bonde, Gravfors 1872-06-14
  Greta Karolina Johansson, Änka, Gravfors - Jonas Gustaf Nilsson, Bonde, änkeman, Strömbäck 1894-04-24
  Greta Katarina Burström, Änka, Sävar - Johan Jakobsson, Förgångsman, Sävar 1841-11-25
  Greta Katarina Danielsdotter, Landbondedotter, Tålsmark - Hans Hansson, Hemmanstillträdare, Bullmark 1841-11-07
  Greta Katarina Esaiasdotter, Piga, Sävar bruk - Jonas Ulin-Persson, Kolare, Johannisfors 1842-06-05
  Greta Katarina Karlsdotter, Piga, Tväråmark - Johan Petter Sjöström, Dräng, Tväråmark 1840-01-12
  Greta Katarina Larsdotter, Piga, Berg - Jonas Nilsson, Tillträdande bonde, Berg 1831-06-19
  Greta Katarina Nilsdotter, Änka, Sävar - Olof Söderström, Bonde, änkling, Sävar 1854-06-05
  Greta Katarina Sjöström, Landbondedotter, Sjöarödd - Olof Petter Eriksson, Bonde, Norra Sörbäck, Bygdeå 1886-05-16
  Greta Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Gunnismark - Nils Nilsson, Hemmanstillträdare, Täfteå 1842-03-31
  Greta Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Tväråmark - Johan Petter Nilsson, Bondeson, Täfteböle 1852-11-07
  Greta Kristina Olofsdotter, Fältjägaränka, Täfteå - Nils Hedlund, Inhysesman, änkling, Sävar 1848-11-26
  Greta Kristina Olofsdotter, Piga, Bullmark - Nils Olofsson, Blivande nybyggare, Bullmark 1848-..-..
  Greta Lovisa Andersdotter, Bondeänka, Sävar - Albert Lindgren, Dräng, Sävar 1883-04-15
  Greta Magdalena Hansson, Arbeterska, Degerliden - Karl Gustaf Gustafsson, Arbetare, änkling, Renträsk 1903-05-25
  Greta Magdalena Nilsdotter, Bondedotter, Sävar - Olof Boström, Bondeson, Sävar 1838-07-08
  Greta Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå - Anders Andersson, Bondeson, Täfteå 1840-04-20
  Greta Magdalena Salman, Bondedotter, Sävar - Johan Hammarstedt, Mästersmed, Sävar 1843-10-23
  Greta Magdalena Zingmark, Bondedotter, Botsmark - Hans Persson, Tillträdande bonde, Botsmark 1834-03-23
  Greta Malin Andersdotter, Bondedotter, Botsmark - Johan Johansson, Hemmanstillträdare, Lillåtjärn, Degerfors 1851-02-18
  Greta Nathanaelsdotter, Soldatänka, Sävar - Lars Hansson, Bonde, Sävar 1836-09-25
  Greta Olofsdotter, Bondedotter, Mickelträsk - Olof Jonsson, Dräng, Avanäs, Umeå landsförsamling 1841-..-..
  Greta Sofia Larsdotter, Bondedotter, Sävar - Johan Jakobsson, Förgångsman, Sävar 1851-11-14
  Greta Tegström, Bondedotter, Holmön - Olof Anton Olofsson, Hemmanstillträdare, Holmön 1850-04-01
  Greta Ulla Sjöman, Piga, Bullmark - Anders Gustaf Åberg, Tillträdande nybyggare, Östanträsk 1845-04-22
  Gunborg Emilia Johansson, Hemmansägardotter, Storliden - Karl Johan Olofsson, Hemmansägare, Storliden 1934-03-25
  Gunborg Kornelia Lovisa Olofsson, Hemmadotter, Storliden - Folke Ingevald Nilsson, Arbetare, Storliden 1933-10-21
  Gunda Sofia Degerman, Hemmansägardotter, Bullmark - Oskar Lundström, Hemmansägarson, Bullmark 1922-11-05
  Gunhild Antonia Sjöström, Hembiträde, Sävar - Bror Oskar Andersson, Jordbruksarbetare, Sävar 1935-03-03
  Gunhild Elisabet Andersson, Faktorsdotter, Sävar - Johan Ivar Lindberg, Hemmansägare, Sävar 1929-06-30
  Gunhild Johanna Sandström, Hemmansägardotter, Tålsmark - Sigvard Albin Granberg, Hemmansägare, Tålsmark 1935-12-01
  Gunhild Vilhelmina Fällgren, Lärarinna, Ytterstmark - Johan Edvin Sandström, Hemmansägareson, Botsmark 1929-08-11
  Gunnar Kröger, Bonde, Ostnäs - Signe Emilia Larsson, Bondedotter, Ytterboda 1914-06-26
  Gunnar Larsson, E. kronojägare, Stensele - Alma Elisabet Johansson, Hemmansägardotter, Täfteå 1923-08-26
  Gunnar Nimrod Andersson, Arbetare, Ivarsboda - Agda Elisabet Mattsson, Hemmansägardotter, Ivarsboda 1929-11-24
  Gunnar Olofsson, Hemmansägare, Gravfors - Jenny Emelinda Persson, Hemmansägardotter, Gravfors 1934-07-01
  Gustaf Adolf Gummessen, Typograf, Umeå stadsförsamling - Augusta Rebecka Kröger, Bondedotter, Ostnäs 1908-10-25
  Gustaf Adolf Johansson, Rättare, Yttertavle, Umeå landsförsamling - Hedvig Josefina Lundgren, Bondedotter, Botsmark 1903-11-15
  Gustaf Adolf Kröger, Bondeson, Ostnäs - Anna Adéle Jakobsson, Bondedotter, Tväråmark 1908-10-18
  Gustaf Adolf Mattsson, Arbetare, Ivarsboda - Gerda Emilia Rönnberg, Hemmadotter, Ivarsboda 1933-07-23
  Gustaf Adolf Sandström, Slöjdskollärare, Sävar - Katarina Kristina Kriström, Arbetardotter, Sävar 1881-10-16
  Gustaf Adolf Strandgren, Arbetare, Täfteå - Henny Sofia Burman, Arbeterska, Täfteå 1903-03-15
  Gustaf Adolf Strandgren, Jordbruksarbetare, änkling, Täfteå - Anna Teresia Nilsson, Hemmansägardotter, Täfteå 1923-10-28
  Gustaf Albert Burman, Bondeson, Botsmark - Maria Augusta Nilsson, Bondedotter, Botsmark 1896-09-19
  Gustaf Albin Zingmark, Hemmansägarson, Botsmark - Naima Sofia Karlsson, Hemmansägardotter, Botsmark 1921-06-24
  Gustaf Alexander Faltin, Bonde, Gravmark - Olivia Kristina Ros, Arbeterska, Gravmark 1895-11-29
  Gustaf Alfred Arnqvist, Dikningsarbetare, Krångelbäck - Henny Josefina Andersson, Tjänarinna, Krångelbäck 1915-12-07
  Gustaf Alfred Holmgren, Hemmansägarson, Sävar - Ester Sofia Jonsson, Hushållerska, Sävar 1926-11-14
  Gustaf Alfred Öhman, Garvare, Sävar - Ingeborg Johanna Palm, Sömmerska, Sävar 1904-07-10
  Gustaf Algot Sandström, Arbetare, Täfteå - Svea Eugenia Eriksson, , Täfteå 1932-11-27
  Gustaf Andersson, Fiskare, Täfteå - Johanna Adelina Berglund, Bondedotter, Täfteå 1898-09-25
  Gustaf André Andersson, Hemmansägare, Sävar - Anna Alice Brändström, Hemmansägardotter, Sävar 1925-06-07
  Gustaf Anshelm Johansson, Hemmansägare, Ytteråträsk - Rut Johanna Löfgren, Hemmansägardotter, Floda 1924-03-06
  Gustaf Anton Björkman, Skomakare, Röbäck, Umeå landsförsamling - Evelina Kristina Jakobsson, Arbeterska, Sävar 1905-12-17
  Gustaf Anton Lindgren, Handlande, Täfteå - Helena Olivia Forsberg, Bondedotter, Täfteå 1877-09-20
  Gustaf Artur Mortimer Eriksson, Handlande, Botsmark - Augusta Maria Josefina Sandberg, Demoiselle, Sävar 1883-08-21
  Gustaf Arvid Nilsson, Sågarbetare, Lövön, Umeå landsförsamling - Alma Helena Sandberg, Bondedotter, Sävar 1915-02-07
  Gustaf August Lindgren, Handlande, Täfteå - Anna Johanna Fällman, Kyrkovärdsdotter, Sävar 1907-12-15
  Gustaf Bäckman, Arbetare, Sävar - Matilda Charlotta Hedlund, Jungfru, Sävar 1874-10-29
  Gustaf Bäckman, Arbetare, Sävar - Sara Magdalena Persdotter, , Sävar 1870-01-06
  Gustaf Edvard Markström, Bonde, Anumark, Umeå landsförsamling - Emma Johanna Lindgren, Piga, Täfteböle 1904-11-20
  Gustaf Edvin Karlsson, Snickare, Täfteböle - Hanna Viktoria Karlsson, Hemmansägardotter, Täfteå 1921-06-12
  Gustaf Edvin Larsson, Hemmansägare, Ösjön, Bygdeå - Elsa Alfrida Kriström, Hemmansägardotter, Sävar 1922-04-15
  Gustaf Edvin Sjöström, Lägenhetsägare, Sjöliden, Tavelsjö - Emilina Brändström, Hemmadotter, Gravfors 1930-04-21
  Gustaf Edvin Viklund, Skräddare, Floda - Anna Emilia Åström, Bondedotter, Floda 1920-11-19
  Gustaf Einar Eriksson, Snickare, Täfteå - Gerda Maria Johansson, Hemmansägardotter, Sävar 1928-11-11
  Gustaf Emanuel Hansson, Frånskild jordbruksarbetare, fiskare, Sävar - Emilia Hammarstedt, Hemmansägare, Sävar 1925-01-10
  Gustaf Emil Lundberg, Hemmansägare, Täfteå - Göta Sofia Johanna Johansson, Arbetardotter, Skeppsvik 1927-04-18
  Gustaf Evert Karlsson, Jordbruksarbetare, Brattfors - Elin Sofia Eriksson, Hemmansägardotter, Krokbäck 1928-10-14
  Gustaf Ferdinand Jonsson, Byggnadssnickare, Sävar - Alma Davida Karlsson, , Sävar 1932-12-26
  Gustaf Ferdinand Wahlström, Mjölnare, Sävar - Hilda Sofia Jonsson, Bondedotter, Sävar 1901-04-08
  Gustaf Georg Gustafsson, Hemmansägare, Täfteå - Helga Teresia Andersson, Hemmansägardotter, Sävar 1929-05-20
  Gustaf Georg Lundqvist, Handlande, Sävar - Katarina Eufrosyne Lundmark, Mejeriska, Sävar 1890-10-08
  Gustaf Georg Pettersson, Bondeson, Sävar - Johanna Vilhelmina Lundberg, Sömmerska, Sävar 1897-11-15
  Gustaf Georg Sundström, Bondeson, Sundbäck - Hulda Erika Berggren, Piga, Sundbäck 1888-12-09
  Gustaf Hansson, Bondeson, Holmön - Greta Anberg, Piga, Holmön 1848-05-28
  Gustaf Helmer Bäckström, Skomakare, Sävar - Armida Josefina Kriström, Hemmansägardotter, Sävar 1936-12-06
  Gustaf Hieronymus Österlund, Arbetare, Ytterboda - Katarina Sofia Larsdotter, Piga, Gunnismark 1873-03-16
  Gustaf Hjalmar Markström, Hemmansägare, Bobacken, Bygdeå - Viktoria Arvida Johansson, Hemmansägardotter, Tålsmark 1922-10-29
  Gustaf Holm, Arbetare, Sävar sågverk - Katarina Charlotta Persdotter, Piga, Sävar 1860-05-06
  Gustaf Holmgren, Skomakargesell, Umeå stadsförsamling - Katarina Maria Lundström, Smedsdotter, Johannisfors bruk 1880-02-08
  Gustaf Högdal, Bondeson, Tväråmark - Maria Johanna Westerlund, Sömmerska, Sävar 1904-07-17
  Gustaf Ivan Lindström, Sjukvårdsfurir, I 20 Umeå stadsförsamling - Matilda Vahlgren, Hembiträde, Sävar 1929-07-21
  Gustaf Jonsson, Hemmansägarson, Täfteå - Edit Johanna Lindqvist, Tjänarinna, Täfteå 1933-11-26
  Gustaf Julius Eriksson, Arbetare, Ytterboda - Frida Sofia Jonsson, Hemmansägardotter, Ytterboda 1924-10-19
  Gustaf Leander Tegström, Bondeson, Degernäs, Degerfors - Sofia Amanda Tjernberg, Bondedotter, Botsmark 1892-04-03
  Gustaf Leonard Lindgren, Jordbruksarbetare, Bullmark - Sofia Viktoria Viklund, Bondedotter, Åträsk 1915-06-23
  Gustaf Leonard Renholm, Soldat, Sävar - Lovisa Augusta Broman, Arbeterska, Sävar 1902-10-19
  Gustaf Linius Nordström, Bonde, Sävar - Anna Lovisa Persson, Arrendatorsänka, stickerska, Sävar 1908-02-02
  Gustaf Ludvig Eriksson, Bondeson, Täfteå - Tekla Sofia Boström, Bondedotter, Sävar 1898-12-04
  Gustaf Ludvig Gustafsson, Bonde, Täfteå - Gustava Nilsdotter, Bondedotter, Täfteå 1895-04-07
  Gustaf Magnus Pettersson, Arbetare, Ytterboda - Lilly Ingeborg Sofia Sandgren, Hemmansägardotter, Ostnäs 1935-11-03
  Gustaf Manfred Karlsson, Hemmansägare, Degerbyn - Rakel Alfrida Karlsson, Hemmansägardotter, Gunnismark 1933-08-27
  Gustaf Mauritz Grundin, Sågverksarbetare, Gimonäs, Umeå landsförsamling - Johanna Högdal, Hemmansägardotter, Tväråmark 1927-11-27
  Gustaf Nilsson, Hemmanstillträdare, Ytterboda - Katarina Johanna Renholm, Piga, Ytterboda 1858-05-09
  Gustaf Persson, Bondeson, Täfteå - Kristina Johanna Säfström, Bondedotter, Sävar 1858-03-28
  Gustaf Reinhold Larsson, Chaufför, Norra Ving (R) - Hedvig Matilda Jonsson, Hemmansägardotter, Sävar 1931-07-12
  Gustaf Robert Johansson, Slöjdlärare, Täfteå - Hedvig Margareta Salomonsson, Småskollärarinna, Täfteå 1909-07-18
  Gustaf Robert Löfgren, Bondeson, Floda - Anna Johanna Åberg, Piga, Floda 1893-03-30
  Gustaf Robert Löfgren, Hemmansägare, Täfteå - Margareta Johanna Sandberg, Sömmerska, Sävar 1905-10-22
  Gustaf Rubert Pettersson, Hemmansägarson, Sävar - Ida Ottilia Nordlund, Arbeterska, Nyvik, Bygdeå 1924-12-27
  Gustaf Rudolf Andersson, Skomakare, Olofsfors - Elsa Johanna Karlsson, Hemmansägardotter, Olofsfors 1927-04-18
  Gustaf Signar Löfgren, Hemmansägare, Floda - Svendelina Vilhelmina Karlsson, Hemmansägardotter, Floda 1929-04-26
  Gustaf Strandberg, Skomakare, Byske - Maria Lovisa Forsberg, Bondedotter, Täfteå 1885-05-13
  Gustaf Valfred Lindberg, Bondeson, Lillåtjälen - Matilda Sofia Jonsson, Bondeänka, Lillåtjälen 1905-03-10
  Gustaf Verner Andersson, Hemmansägare, Strömåker - Astrid Maria Grahn, Sömmerska, Sävar 1933-05-21
  Gustaf Wilhelm Forsberg, Arbetare, Sävar - Maria Johanna Nilsdotter, Piga, Sävar 1890-03-02
  Gustaf Wilhelm Hammarstedt, Mästersven, Johannisfors - Katarina Lovisa Flodin, Jungfru, Johannisfors 1841-06-20
  Gustaf Wilhelm Jonsson, Arbetskarl, Sävar - Kristina Katarina Jonsdotter, , Sävar 1864-10-30
  Gustaf Wilhelm Wikander, Hemmanstillträdare, Holmön - Ulrika Kristina Abrahamsdotter, Piga, Holmön 1844-06-30
  Gustava Albertina Molin, , Johannisfors bruk - Olof Hammarsten, Mästersmed, Johannisfors bruk 1870-12-26
  Gustava Gren-Eriksdotter, Arbeterska, Sävar - Karl Olof Molin, Fiskare, änkeman, Ivarsboda 1904-05-23
  Gustava Katarina Eriksdotter, Piga, Sävar - Anders Leonard Kriström, Bonde, Sävar 1893-03-26
  Gustava Lovisa Johansdotter, Bondedotter, Täfteböle - Karl Erik Jonsson, Bondeson, Ersmark, Umeå landsförsamling 1881-04-10
  Gustava Nilsdotter, Bondedotter, Täfteå - Gustaf Ludvig Gustafsson, Bonde, Täfteå 1895-04-07
  Gustava Sandberg, Jungfru, Sävar - Johan Norström, Rättare, Sävar bruk 1869-12-05
  Gustava Sofia Andersdotter, Bondedotter, Täfteböle - Emanuel Jonsson, Bondeson, Sävar 1867-09-29
  Gustava Vilhelmina Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå - Karl Olof Skytt, Fältjägare, Holmön 1862-11-16
  Gärda Vilhelmina Sundström, Bondedotter, Bullmark - Alfred Karlsson, Handlande, Morbyn 1919-06-29
  Göta Alma Adéle Karlsson, Hemmansägardotter, Täfteböle - Karl Einar Forsberg, Brädgårdsarbetare, Gimonäs, Umeå 1931-05-31
  Göta Amanda Andersson, Lärarinna, Strömbäck - Johan Algot Rosendahl, Hemmansägare, Krokfors 1928-06-17
  Göta Ingeborg Friberg, Hembiträde, Täfteå - Karl Ossian Robertsson, Hemmansägare, Tavelsjö 1933-12-17
  Göta Linnea Nyberg, Hemmansägardotter, Sävar - Konrad Sundström, Arbetare, Täfteå 1934-12-09
  Göta Margareta Vidmark, Hemmansägardotter, Bodbyn - Ernst Albert Johansson, Hemmansägare, Gullsjö, Vännäs 1937-06-24
  Göta Sofia Johanna Johansson, Arbetardotter, Skeppsvik - Gustaf Emil Lundberg, Hemmansägare, Täfteå 1927-04-18
  Götilda Alfrida Johansson, Hemmansägardotter, Gunnismark - Karl Harald Karlsson, Arbetare, Gunnismark 1933-08-27
  HJP Lohman, Postmästare, Sollefteå - Johanna Håkansdotter, Bondedotter, Åbyn 1863-12-10
  Hanna Adéle Eklund, Bondedotter, Brattby - Erik Johansson, Arbetare, Gravmark 1909-11-08
  Hanna Adina Karlsson, Bondedotter, Täfteå - Johan Jonsson, Bonde, Täfteå 1913-11-09
  Hanna Augusta Johansson, Bondedotter, Furunäs - Nils Leonard Eriksson, Bonde, Gravfors 1916-12-03
  Hanna Elisabet Olsson, Hemmansägardotter, Sävar - Johan Konrad Kriström, Hemmansägarson, Sävar 1924-07-13
  Hanna Jonsson, Arbeterska, Täfteå - Karl Oskar Nilsson, Bonde, Täfteå 1910-05-15
  Hanna Karolina Karlsson, Hushållerska, Sävar - Anders Israelsson, Hemmansägare änkling, Kvarnfors 1925-11-12
  Hanna Mandelina Jonsson, Hushållerska, Långåker - Erik Alfred Söderström, Hemmansägare, Långåker 1928-12-15
  Hanna Maria Persson, Bondedotter, Åbyn - Karl Abel Forsman, Jordbruksarbetare, Åbyn 1919-03-16
  Hanna Nikolina Nilsson, Bondedotter, Storliden - Johan Nyberg, Bonde, Bodbyn 1916-07-16
  Hanna Teresia Andersson, Bondedotter, Furunäs - Olof Edvard Granberg, Jordbruksarbetare, Bullmark 1914-07-05
  Hanna Teresia Bergström, Bondedotter, Sävar - Anders Magnus Österlund, Snickare, Ytterboda 1918-08-25
  Hanna Viktoria Karlsson, Hemmansägardotter, Täfteå - Gustaf Edvin Karlsson, Snickare, Täfteböle 1921-06-12
  Hanna Viktoria Nilsson, Hemmansägardotter, Täfteå - John Edvin Gustafsson, Hemmansägarson, Täfteå 1922-11-05
  Hanna Viktoria Nilsson, Småskollärarinna, Bodbyn - Nils Herman Nilsson, Arbetare, Storliden 1930-06-24
  Hanna Vilhelmina Olofsson, Arbeterska, Brattfors - Erik Leander Gren, Jordbruksarbetare, Sävar 1910-06-26
  Hans Degerfeldt, Soldat, Tålsmark - Brita Maria Nilsdotter, Piga, Stöcke, Umeå landsförsamling 1824-06-20
  Hans Erhard Johansson, Hemmansägare, Bullbäck - Svea Katarina Boman, Hemmadotter, Bodbyn 1935-08-25
  Hans Gustaf Jonsson, Landbonde, Tålsmark - Matilda Karolina Tjernberg, Piga, Sävar 1876-12-10
  Hans Gustaf Säfsten, Nämndeman, Tavelsjö, Umeå landsförsamling - Juliana Sköld, Bondedotter, Bullmark 1878-02-12
  Hans Hammarbäck, Mästersmed, Johannisfors bruk - Maria Katarina Andersdotter, Landbondeänka, Strandfors 1861-12-15
  Hans Hansson, Arbetare, Sävar - Maria Matilda Sjöberg, Piga, Sävar 1878-12-16
  Hans Hansson, Bonde, Bullmark - Lotta Persdotter, Piga, Norra Sjönäs 1853-10-23
  Hans Hansson, Hemmanstillträdare, Bullmark - Greta Katarina Danielsdotter, Landbondedotter, Tålsmark 1841-11-07
  Hans Långström, Inhyses, Holmön - Johanna Margareta Holmqvist, Piga, Holmön 1856-02-07
  Hans Mattsson, Bondeson, Sörmjöle, Umeå landsförsamling - Magdalena Kristina Granroth, Fd. piga, Sävar 1865-11-26
  Hans Olof Emilius Nordlund, Arbetare, Nordmaling - Konny Antonia Brändström, Bondedotter, Bodbyn 1909-02-21
  Hans Olof Eriksson, Sergeant, frånskild, Umeå stadsförsamling - Hedvig Elisabet Bylin, Fd. handelsidkerska, Sävar 1908-11-01
  Hans Olof Widmark, Knipsmedsdräng, Johannisfors - Sofia Amalia Forsberg, Smedsdotter, Johannisfors 1846-11-22
  Hans Olof Widmark, Skomakare, Johannisfors bruk - Karolina Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Bullbäck 1878-04-07
  Hans Olof Widmark, Spiksmed, Johannisfors bruk - Eva Margareta Jakobsdotter, Piga, Johannisfors bruk 1870-06-24
  Hans Persson, Inhysesman, Tålsmark - Anna Charlotta Eriksdotter, Bondedotter, Tålsmark 1868-12-27
  Hans Persson, Tillträdande bonde, Botsmark - Greta Magdalena Zingmark, Bondedotter, Botsmark 1834-03-23
  Hans Peter Lundström, Arbetare, Johannisfors bruk - Maria Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Ytterboda 1877-01-07
  Hans Peter Nilsson, Dräng, Gumboda, Nysätra - Anna Katarina Lundström, Piga, Johannisfors 1845-05-11
  Hans Petter Bäckman, Arbetare, Bäckliden - Anna Johanna Andersdotter, Piga, Bäckliden 1877-11-23
  Hans Petter Nyström-Jonsson, Bondeson, Burträsk - Brita Henrika Andersdotter, Bondedotter, Botsmark 1841-01-30
  Hans Söderström, Hemmansåboen, Sandåsen, Bygdeå - Anna Katarina Andersdotter, Inhysesdotter, Sävar 1851-06-22
  Hans Åström, Bonde, Botsmark - Eva Katarina Nilsdotter, Nybyggardotter, Boberg 1861-10-26
  Hans Åström-Israelsson, Dräng, Åträsk, Degerfors - Anna Johanna Andersdotter, Bondedotter, Botsmark 1841-11-26
  Hansina Dorotea Sörensen, Tjänarinna, Täfteå - Johan Nilsson, Grovarbetare, Täfteå 1916-02-24
  Hedda Sofia Andersdotter, Piga, Bullmark - Johan Sandberg, Bondeson, Yttre Storbäcken, Bygdeå 1867-10-06
  Hedda Sofia Johansdotter, Bondedotter, Bullbäck - Karl Erik Olofsson, Dräng, Bullbäck 1874-04-26
  Hedda Zakrisson, Arbeterska, Skogberg - Karl Olof Sundström, Hemmansägare, Bäck, Bygdeå 1887-02-27
  Hedvig Amalia Teresia Karlsson, Hemmansägarinna, Nyby - Nils August Nilsson, Jordbruksarbetare, Nyby 1924-01-28
  Hedvig Charlotta Arvidsdotter, Bondedotter, Sävar - Per Persson, Bondeson, Sävar 1845-10-15
  Hedvig Elisabet Bylin, Fd. handelsidkerska, Sävar - Hans Olof Eriksson, Sergeant, frånskild, Umeå stadsförsamling 1908-11-01
  Hedvig Johanna Karlsson, Bondedotter, Floda - Anders Markus Löfgren, Bonde, Floda 1899-02-18
  Hedvig Josefina Lundgren, Bondedotter, Botsmark - Gustaf Adolf Johansson, Rättare, Yttertavle, Umeå landsförsamling 1903-11-15
  Hedvig Josefina Sundström, Bondedotter, Sävar bruk - Adolf Johan Nyström, Bondeson, Sävar 1901-12-08
  Hedvig Karolina Johansson, Arbeterska, Sävar - Johan Adolf Vangberg, Arbetare, Djupvik, Umeå landsförsamling 1904-04-17
  Hedvig Katarina Forsell, Demoiselle, Sävar bruk - Axel Oskar Trimgren, Jägmästare, Fredrika församling 1879-07-21
  Hedvig Margareta Salomonsson, Småskollärarinna, Täfteå - Gustaf Robert Johansson, Slöjdlärare, Täfteå 1909-07-18
  Hedvig Maria Sjöström, Piga, Sävar - Olof Jonsson, Bondeson, Sävar 1880-10-10
  Hedvig Maria Ågren, Hemmansägardotter, Botsmark - Karl Elof Johansson, Hemmansägare, Botsmark 1934-10-21
  Hedvig Matilda Jonsson, Hemmansägardotter, Sävar - Gustaf Reinhold Larsson, Chaufför, Norra Ving (R) 1931-07-12
  Hedvig Matilda Nordgren, Piga, Täfteå - Fredrik Karlsson, Bondeson, Täfteå 1893-11-12
  Hedvig Matilda Norén, Klampardotter, Sävar - Johan Wilhelm Danielsson, Arbetare, Sandvik, Umeå landsförsamling 1905-04-16
  Hedvig Sofia Hansdotter, Bondedotter, Botsmark - Karl Anton Andersson, Dräng, Botsmark 1863-09-29
  Hedvig Sofia Nilsson, Bondedotter, Botsmark - Johan August Burman, Bondeson, Botsmark 1898-11-11
  Hedvig Sofia Nygren, Bondedotter, Ytterboda - Johan Alfred Ögren, Arbetare, Ytterboda 1901-11-21
  Hedvig Sofia Widfors, Mademoiselle, Sävar - Lars Glas, Handelslärling, Umeå stadsförsamling 1838-04-29
  Hedvig Sofia Åström, Bondedotter, Botsmark - Anders Sandström, Bonde, Botsmark 1874-04-18
  Hedvig Teolinda Sandström, Arrendatorsdotter, Botsmark - Karl Naimi Sandström, Hemmansägare, Botsmark 1914-08-16
  Helena Johanna Johansdotter, Bondedotter, Ytterboda - Erik Emanuel Johansson, Bondeson, Holmön 1884-09-21
  Helena Katarina Strandgren, Piga, Holmön - Nils Petter Holmgren, Vice klockare, Holmön 1844-11-03
  Helena Kristina Kröger, Bondedotter, Ostnäs - Jonas Gustaf Marklund, Bonde, Ostnäs 1898-04-03
  Helena Kristina Persdotter, Jungfru, Sävar herrgård - Karl Forsberg, Hemmansägare, Täfteå 1852-10-10
  Helena Nilsson, Fiskardotter, Täfteå - Johan Martin Andersson, Brädgårdsarbetare, Sävar 1900-12-02
  Helena Olivia Forsberg, Bondedotter, Täfteå - Gustaf Anton Lindgren, Handlande, Täfteå 1877-09-20
  Helena Sandström, Hemmadotter, Botsmark - Nils Helmer Nilsson, Hemmansägare, Botsmark 1937-11-28
  Helena Viktoria Markström, Tjänsteflicka, Sävar bruk - Johan Peder Nordström, Bondeson, Anumark, Umeå landsförsamling 1914-04-12
  Helga Armida Berglund, Hemmansägardotter, Täfteå - Bror Johan Tegström, Arbetare, Holmön 1928-12-09
  Helga Bernhardina Ågren, Hemmansägardotter, Grundbäck - Karl Verner Karlsson, Hemmansägare, Långåker 1929-05-20
  Helga Erika Karolina Johansson, Hushållerska, Morbyn - Johan Ändy Karlsson, Hemmansägare, Morbyn 1936-11-28
  Helga Erika Nordström, Hemmansägardotter, Sävar - Anders Viktor Olofsson, Hemmansägare, Sävar 1930-02-02
  Helga Margareta Karlsson, Hemmansägardotter, Brattfors - Frans Sigfrid Jonsson, Hemmansägarson, Sjölunda, Umeå landsförsamling 1924-12-21
  Helga Maria Bäckström, Hushållerska, Hemmesmark - August Alvar Jonsson, Hemmansägare, Hemmesmark 1935-06-09
  Helga Maria Johansson, Hemmadotter, Gravmark - Sven Johan Valdemar Karlsson, Arbetare, Klappmark 1933-06-04
  Helga Maria Sjöström, Arrendatorsdotter, Sjöarödd - Oskar Julius Holmström, Arbetare, Nyvik, Bygdeå 1924-09-14
  Helga Olivia Holmgren, Hushållerska, Sävar - Oskar Artur Säfvenberg, Byggnadssnickare, Skellefteå stad 1935-03-31
  Helga Sofia Olofsson, Hembiträde, Sävar - Johan Alvar Wincent, Hemmansägarson, Sävar 1934-05-21
  Helga Teresia Andersson, Hemmansägardotter, Sävar - Gustaf Georg Gustafsson, Hemmansägare, Täfteå 1929-05-20
  Helga Vilhelmina Sandström, Hemmansägardotter, Bullmark - Anton Adrian Brändström, Hemmansägare, Bullmark 1925-06-28
  Helga Zenobia Vikström, Hembiträde, Ytterboda - Frans Edvin Sandgren, Maskinist, Ytterboda 1926-11-14
  Helge Emanuel Bäckström, Arbetare, Sävar - Ingrid Magdalena Karlsson, Hemmansägardotter, Tålsmark 1935-03-03
  Helge Emanuel Lindgren, Handelsföreståndare, Robertsfors - Sigrid Augusta Nyström, Bagerska, Sävar 1923-12-09
  Helge Enar Karlsson, Hemmansägareson, Olofsfors - Ester Karolina Grahn, Hemmansägardotter, Olofsfors 1935-06-23
  Helge Leander Jonsson, Hemmansägare, Gunnismark - Nanna Linnea Sofia Karlsson, Hemmansägardotter, Gunnismark 1930-02-09
  Helmer Alexius Engman, Lägenhetsägare, Pålböle - Signe Johanna Andersson, Hemmansägardotter, Pålböle 1930-06-29
  Helmer Aulin Andersson, Jordbruksarbetare, Gravmark - Olga Linnea Israelsson, Hemmansägardotter, Kvarnfors 1925-07-22
  Helmer Nilsson, Åkare, Umeå stadsförsamling - Signe Maria Lindberg, Bondedotter, Sävar 1913-06-29
  Henny Adelina Holmström, Bondedotter, Gravmark - Johan Helmer Karlsson, Arbetare, Brattby 1905-11-26
  Henny Adelina Jakobsson, Bondedotter, Sävar - Lars Olof Bergström, Bondeson, Sävar 1898-06-01
  Henny Charlotta Jonsson, Bondedotter, Tväråmark - Anders Ludvig Andersson, Bondeson, Åbyn 1901-06-30
  Henny Elisabet Sandberg, Bondedotter, Sävar - Nils Arvid Nilsson, Tekn.stud., Sävar 1919-08-24
  Henny Eufrosyne Rosendahl-Johansson, Hushållerska, Tålsmark - Karl Gustaf Lidström, Lägenhetsägare, änkling, Sävar 1922-11-19
  Henny Gustava Johansson, Bondedotter, Lillåtjälen - Karl Oskar Tjernberg, Bondeson, Botsmark 1907-12-01
  Henny Josefina Andersson, Tjänarinna, Krångelbäck - Gustaf Alfred Arnqvist, Dikningsarbetare, Krångelbäck 1915-12-07
  Henny Karolina Johansson, Arbeterska, Ytterstmark - Johan Magnus Holmberg, Bonde, Mickelträsk, Umeå landsförsamling 1909-10-31
  Henny Karolina Lundmark, Bondedotter, Högsmyrliden - Anders Artur Andersson, Jordbruksarbetare, Högsmyrliden 1915-07-05
  Henny Karolina Tjernberg, Bondedotter, Botsmark - Axel Ludvig Brändström, Kronojägare, Innertavle, Umeå landsförsamling 1901-04-28
  Henny Katarina Hedberg, Tjänarinna, Sävar - Karl Valdemar Karlsson, Snickare, Pålböle 1919-11-09
  Henny Katarina Sandgren, Arbeterska, Åkerbäck - Olof Brändström, Bonde, änkling, Långåker 1916-12-21
  Henny Katarina Åström, Bondedotter, Långåker - Jonas Alfred Larsson, Bonde, Grundbäck 1906-10-21
  Henny Kristina Jonsson, Arbeterska, Sävar - Karl Oskar Gustafsson, Gårdsägare, Sävar 1927-02-13
  Henny Lovisa Lindgren, Sömmerska, Sävar - Axel Teodor Andersson, Snickare, Stockholm 1924-04-17
  Henny Margareta Jonsson, Arbetardotter, Sävar - Per Edvard Bring, Dikningsarbetare, Sävar 1918-09-29
  Henny Maria Andersson, Bondedotter, Morbyn - Paul Hammarberg, Trädgårdsmästare, Sollefteå församling 1901-06-23
  Henny Maria Andersson, Sömmerska, Skeppsvik - Albert Nilsson, Snickare, Sundsvall stad 1904-11-27
  Henny Maria Forsgren, Landbondedotter, Selsfors - Jonas Gustaf Larsson, Arbetare, Selsfors 1906-01-07
  Henny Maria Jonsson, Bondedotter, Sävar - Johan August Larsson, Arbetare, Sävar 1902-07-13
  Henny Maria Jonsson, Hushållerska, Gravmark - Sigfrid Almar Lundgren, Handlande, änkling, Gravmark 1924-11-09
  Henny Maria Karlsson, Arbeterska, Klappmark - Karl Jonas Jonsson, Arbetare, Holmsund 1905-03-05
  Henny Matilda Hansson, Sömmerska, Sävar - Per Andersson, Dräng, Sävar 1901-02-03
  Henny Matilda Mejer, Arbetardotter, Johannisfors - Johan Lundström, Torparson, Pålböle 1894-01-14
  Henny Olivia Eklund, Bondedotter, Gravmark - Anders Alfred Kriström, Bonde, änkeman, Sävar 1915-02-28
  Henny Sofia Burman, Arbeterska, Täfteå - Gustaf Adolf Strandgren, Arbetare, Täfteå 1903-03-15
  Henny Sofia Johansson, Bondedotter, Gunnismark - Karl Anton Norén, Brädgårdsarbetare, Sandvik, Umeå landsförsamling 1912-06-16
  Henny Vilhelmina Eriksson, Bondedotter, Gravmark - Jonas Nikanor Nordlund, Arbetare, Gravmark 1906-06-24
  Henny Vilhelmina Karlsson, Barnmorska, Sävar - Johan Alfred Fällman, Bonde, Sävar 1918-05-19
  Henny Vilhelmina Sandström, Bondedotter, Bullmark - Erik Reinhold Fällgren, Bondeson, Växtholm 1900-07-01
  Henrik Fritiof Lindmark, Bondeson, Åträsk - Elin Sofia Johansson, Bondedotter, Ytteråträsk 1900-04-15
  Henrik Hammarstedt, Bonde, Sävar - Anna Augusta Gren, Handelsidkerska, Sävar 1906-04-29
  Henrik Hansson, Bondeson, Botsmark - Vilhelmina Johansdotter, Bondedotter, Botsmark 1869-11-12
  Henrika Johanna Limming, Piga, Täfteå - Per Anton Holmgren, Klockare, Holmön 1859-06-24
  Henrika Lovisa Salman, Jungfru, Sävar - Karl Jonas Boström, Sjökapten, Sävar 1870-05-29
  Henrika Margareta Nilsdotter, Bondedotter, Täfteböle - Anders Gustaf Esberg, Spiksmed, Sävar bruk 1859-06-05
  Henrika Sofia Nordström, Piga, Sävar - Johan Boberg, Arbetare, Sävar bruk 1885-11-15
  Henrika Widfors, Mamsell, Sävar bruk - Per Forsell, Handlande, Sävar bruk 1848-06-11
  Henry Alexis Brändström, Byggnadssnickare, Sävar övre - Rut Ingeborg Nilsson, Hemmansägardotter, Gunnismark 1935-06-23
  Henry Valdemar Lundström, Arbetare, Sävar - Anna Petrella Lundsten, Sömmerska, Sävar 1931-07-26
  Hieronymus Österlund, Hemmanstillträdare, Norum, Bygdeå - Sofia Magdalena Persdotter, Piga, Pålböle 1835-02-15
  Hilda Alfrida Eleonora Lindfors, Hushållerska, Växtholm - Erik Konrad Pettersson, Arbetare, Tålsmark 1935-06-09
  Hilda Charlotta Wincent, Bondedotter, Sävar - Anders Johan Bylin, Torparson, Västra Gidsjö, Gideå 1894-06-10
  Hilda Elisabet Eriksson, Hemmadotter, Sävar - Birger Brändström, Arbetare, Sävar 1935-09-01
  Hilda Erika Andersson, Hemmansägardotter, Sävar - Erik Ludvig Åberg, Hemmansägare, Sävar 1923-10-21
  Hilda Evelina Andersson, Bondedotter, Långåker - Olof Brändström, Bonde, Långåker 1908-09-06
  Hilda Ingrid Englund, Hemmansägardotter, Sävar - Karl Alexis Lundström, Reparatör, Sävar 1933-12-17
  Hilda Johanna Karlsson, , Sävar - Johan Oskar Jonsson, Byggnadssnickare, Sävar 1932-12-26
  Hilda Johanna Olofsson, Bondedotter, Bullmark - Zakarias Holmström, Bonde, änkling, Holmfors 1913-02-24
  Hilda Josefina Jonsson, Bondedotter, Täfteå - Anders Gustaf Hugo Andersson, Bondeson, Täfteå 1903-11-08
  Hilda Karolina Jakobsson, Piga, Tväråmark - Jonas Ludvig Fredriksson, Bonde, Tväråmark 1911-04-02
  Hilda Katarina Forsmark, Handelsbiträde, Sävar - Per August Englund, Arbetare, Tålsmark 1907-12-01
  Hilda Katarina Lundström, Bondedotter, Morbyn - Anders Andersson, Faktor, Vännäs by, Vännäs 1901-06-23
  Hilda Kristina Gustafsson, Hemmansägardotter, Sävar - Olof Magnus Brändström, Hemmansägare änkling, Sävar 1925-11-04
  Hilda Kristina Lindström, Sömmerska, Sävar - Anders Ludvig Säfsten, Bonde, Sävar 1912-11-17
  Hilda Kristina Pettersson, Tjänarinna, Skeppsvik - Olof Teodard Holmgren, Timmerarbetare, Skeppsvik 1915-03-28
  Hilda Kristina Åström, Hemmansägardotter, Floda - Fritz Gustaf Johansson, Jordbruksarbetare, Ytteråträsk 1925-06-05
  Hilda Magdalena Andersson, Bondedotter, Tålsmark - Olof Ludvig Johansson, Sågverksägare, Täfteå 1906-01-21
  Hilda Margareta Forsberg, Bondedotter, Täfteå - Per Granholm, Sergeant, Innertavle, Umeå landsförsamling 1894-11-18
  Hilda Maria Jakobsdotter, Bondedotter, Ytterstmark - Karl Johan Sjögren, Bondeson, Tavelsjö, Umeå landsförsamling 1895-12-13
  Hilda Maria Johansson, Timmermansdotter, Sävar - Emil Amandus Rönnberg, Chaufför, Ivarsboda 1921-11-06
  Hilda Maria Karlsson, Landbondedotter, Krokbäck - Karl Ludvig Eriksson, Hemmansägare, Sävar 1904-12-04
  Hilda Maria Nilsson, , Skeppsvik - Olof Teodor Holmgren, Flottningsarbetare, Skeppsvik 1932-09-25
  Hilda Maria Rönnberg, Piga, Bureå, Skellefteå - Johan Andersson, Bonde, Sävar 1875-10-10
  Hilda Maria Sjöman, Bondedotter, Ytterboda - Anton Villehard Vikström, Skomakare, Ytterboda 1909-11-28
  Hilda Maria Säfsten, Hemmansägerska, Sävar - Per Arvid Johansson, Torpare, Johannisfors 1917-12-09
  Hilda Sofia Bäckström, Landbondedotter, Risträsk - Karl Emanuel Öhman, Arbetare, Gryssjön, Bygdeå 1899-01-08
  Hilda Sofia Holmström, Nybyggardotter, Strandfors - Karl Erik Lejon, Arbetare, Gravmark 1893-11-15
  Hilda Sofia Jonsson, Bondedotter, Sävar - Gustaf Ferdinand Wahlström, Mjölnare, Sävar 1901-04-08
  Hilda Sofia Karlsson, Bondedotter, Sävar - Johan Oskar Boström, Bondeson, Sävar 1909-10-03
  Hilda Sofia Kriström, , Sävar - Karl Oskar Karlsson, Bagare, Sävar 1916-10-08
  Hilda Vilhelmina Lundström, Bondedotter, Bullmark - Oskar Andersson, Arbetare, Byn, Torp (Y) 1911-11-12
  Hilda Viola Forsberg, , Holmfors - Oskar Edvin Sandström, Arbetare, Degerbäck, Umeå landsförsamling 1932-10-30
  Hildegard Sofia Andersson, Hemmansägardotter, Täfteå - Jakob Alvar Johansson, Hemmansägare, Täfteböle 1931-11-08
  Hildina Johanna Karlsson, Hemmansägardotter, Tväråmark - Olof Anton Högdal, Hemmansägare, Tväråmark 1922-10-22
  Hildur Alfrida Dahl, Bondedotter, Dalfors - August Alexander Johansson, Bonde, Bullmark 1919-10-05
  Hildur Augusta Johansson, Bondedotter, Högåker - Nils Emil Ågren, Jordbruksarbetare, Botsmark 1919-09-28
  Hildur Augusta Säfvenberg, Hemmansägardotter, Sävar - Johan Oskar Boström, Hemmansägare, änkling, Sävar 1934-07-01
  Hildur Bergner, Bondedotter, Lillåtjälen - Johan Magnus Sandström, Skogsarbetare, Botsmark 1915-03-24
  Hildur Charlotta Jonsson, Skomakardotter, Skeppsvik - Johan Petter Bäckman, Flottningsarbetare, Skeppsvik 1922-09-24
  Hildur Emilia Elisabet Marklund, Arbetardotter, Täfteå - Oskar Johansson, Skomakare, Täfteå 1930-06-29
  Hildur Evelina Jonsson, Hemmansägardotter, Tväråmark - Jonas Gunnar Jonsson, Arbetare, Tväråmark 1930-01-07
  Hildur Ingeborg Andersson, Sömmerska, Strömåker - Anders Verner Andersson, Skräddare, Djupvik, Holmsund 1923-12-09
  Hildur Johanna Johansson, Hemmansägardotter, Ytterstmark - Nils Otto Lundström, Hemmansägarson, Rödånäs, Umeå landsförsamling 1924-11-01
  Hildur Johanna Löfgren, Hemmansägardotter, Floda - Oskar Arvid Åström, Hemmansägare änkling, Åträsk 1923-06-15
  Hildur Maria Bäckman, Hushållerska, Melsbäck - Johan Vilmar Andersson, Hemmansägare, Melsbäck 1927-11-06
  Hildur Maria Fällman, Bondedotter, Sävar - Frans Helmer Säfsten, Bonde, Sävar 1918-03-23
  Hildur Maria Granberg, Sömmerska, Granträsk - Uno Helgar Kriström, Mjölnare, Sävar bruk 1917-05-27
  Hildur Maria Nyberg, Hemmansägardotter, Sävar - Anders Alfred Säfvenberg, Hemmansägare, Sävar 1928-12-02
  Hildur Maria Säfström, Piga, Ytterträsk - Jonas Oskar Jonsson, Brukare, Ytterträsk 1904-11-09
  Hildur Maria Viderstedt, Sömmerska, Sävar - Johan Ludvig Lindgren, Sågarbetare, Sävar 1921-11-20
  Hildur Maria Åström, Bondedotter, Gravmark - Karl Magnus Andersson, Bonde, Sävträsk, Bygdeå 1913-11-16
  Hildur Sofia Persson, Hemmansägardotter, Furunäs - Johan Alfred Lundberg, Mjölnare, Burliden, Burträsk 1924-06-08
  Hildur Viktoria Åström, Bondedotter, Botsmark - Lars Pettersson, Bonde, Bygdsiljum, Burträsk 1911-02-26
  Hillevi Evelina Johansson, Bondedotter, Bergvall - Erik Oskar Nylén, Jordbruksarbetare, änkling, Bergvall 1919-10-03
  Hillevi Sofia Burman, Hemmansägardotter, Botsmark - Anders Edvard Ekström, Jordbruksarbetare, Botsmark 1923-06-23
  Hilma Augusta Sundström, Fiskardotter, Täfteå - Anders Isberg, Bonde, Lantvallen, Bygdeå 1896-11-01
  Hilma Evelina Sundström, Bondedotter, Täfteböle - Johan Petter Högdal-Johansson, Bondeson, Tväråmark 1895-11-03
  Hilma Josefina Bäckman, Hemmansägare änka, Sävar - Fredrik Oskar Österlund, Hemmansägare änkling, Sävar 1922-02-05
  Hilma Katarina Karlsson, Piga, Gravmark - Karl Jonas Eklund, Gästgivare, Gravmark 1908-04-12
  Hilma Maria Forsberg, Arbetardotter, Sävar - Johan Oskar Björk, Arbetare, Sävar 1914-12-13
  Hilma Maria Johansson, Bondedotter, Bullmark - Konrad Brändström, Handlande, Bodbyn 1918-05-15
  Hilma Maria Karlsson, Hemmansägardotter, Brattfors - Karl Oskar Eriksson, Jordbruksarbetare, Stenfors 1921-07-01
  Hilma Sofia Tegström, Stickerska, Forsliden - Oskar Sigfrid Nilsson, Hemmansägare, Botsmark 1931-04-04
  Hilma Sofia Åström, Arrendatorsdotter, Västermark - Anders Arvid Karlsson, Bonde, Botsmark 1913-12-21
  Hjalmar Jakobsson, Hemmansägarson, Gräsnäs, Bygdeå - Nanny Matilda Sjöström, Hemmansägardotter, Sjöarödd 1921-03-20
  Holsten Bergman, , Täfteå - Katarina Ingeborg Wincent, Lärarinna, Sävar 1924-06-28
  Hugo Alexander Sandberg, Snickare, Sävar - Nanny Maria Lindgren, Bondedotter, Täfteå 1920-06-24
  Hugo Anders Andersson, Träarbetare, Bygdeå förs. - Dagny Ingegerd Linnéa Lundström, Hemmadotter, Sävar 1937-08-08
  Hugo Jonsson, Hemmansägare, Täfteå - Hulda Teresia Rönnqvist-Lundmark, Telefonist, Sävar 1923-12-16
  Hulda Adéle Samuelsson, Hemmadotter, Skravelbäck - Birger Torsten Mattsson, Hemmansägare, Skravelbäck 1933-10-29
  Hulda Adolfina Lundberg, Bondedotter, Ivarsboda - Johan Helmer Mattsson, Arbetare, Ivarsboda 1907-12-22
  Hulda Augusta Högdal, Bondedotter, Tväråmark - Nils Robert Johansson, Arbetare, Brattby 1902-12-16
  Hulda Charlotta Andersson, Bondedotter, Täfteå - Nils Edvard Dahlgren, Bonde, Ytterhiske, Umeå landsförsamling 1897-10-17
  Hulda Charlotta Holmström, Sömmerska, Sävar - Johan Brändström, Bondeson, Tålsmark 1890-09-28
  Hulda Charlotta Lindgren, Bondedotter, Gunnismark - Zakarias Rönnblom, Skomakare, Gunnismark 1892-03-06
  Hulda Elina Larsson, Hemmansägardotter, Selsfors - Karl Gottfrid Andersson, Hemmansägarson, Bergdal 1934-10-07
  Hulda Elina Sandström, Bondedotter, Täfteå - Johan Konrad Jonsson, Bonde, Täfteå 1919-11-02
  Hulda Elisabet Rydman, Bondedotter, Melsbäck - Jonas Evald Jonsson, Bonde, änkeman, Tväråmark 1915-10-23
  Hulda Erika Berggren, Piga, Sundbäck - Gustaf Georg Sundström, Bondeson, Sundbäck 1888-12-09
  Hulda Evelina Persson, Bondedotter, Täfteböle - Lars Samuel Johansson, Bonde, Floremark, Bygdeå 1897-10-08
  Hulda Helena Pettersson, Hemmansägareänka, Gunnismark - Karl Olof Andersson, Hemmansägare änkling, Norra Stortjärn, Bygdeå 1925-02-09
  Hulda Helena Pettersson, Piga, Gunnismark - Johannes Jonsson, Bonde, Gunnismark 1908-11-15
  Hulda Johanna Holmström, Bondedotter, Stenfors - Per Anton Andersson, Bondeson, Krokån 1899-03-19
  Hulda Karolina Boberg, Maskinistdotter, Sävar - Erik Olof Palm, Maskinist, Sävar 1904-01-06
  Hulda Karolina Eklund, Bagerska, Sävar - Erik Gustaf Svensson, Sjöman, Djupvik, Umeå landsförsamling 1911-03-24
  Hulda Karolina Johansson, Bondedotter, Täfteå - Karl Olof Johansson, Båtbyggare, Täfteå 1894-12-23
  Hulda Karolina Karlsson, Bondedotter, Olofsfors - Olof Albert Samuelsson, Hemmansägare, Gamla Bäcknäs 1902-06-22
  Hulda Karolina Larsson, Bondedotter, Sävar - August Oskar Strandberg, Bondeson, Sävar 1913-07-06
  Hulda Karolina Rönnlund, Bondedotter, Tväråmark - Jonas Enok Jonsson, Hemmansägare, Tväråmark 1905-10-15
  Hulda Karolina Viderstedt, Strykerska, Sävar - Erik August Eklund, Arbetare, Gravmark 1902-05-26
  Hulda Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Bullbäck - Johan Alfred Johansson, Bondeson, Bullbäck 1901-04-15
  Hulda Kristina Andersson, Handelsidkare, Sävar - Jakob Bäckström, Bonde, Sävar 1892-11-23
  Hulda Kristina Forsgren, Arrendatorsdotter, Selsfors - Karl Anton Lindfors, Jordbruksarbetare, Botsmark 1913-05-03
  Hulda Magdalena Brändström, Småskollärarinna, Sävar - Erik Algot Karlsson, Bonde, Bullmark 1911-01-06
  Hulda Margareta Karlsdotter, Bondedotter, Brattfors - Anders Oskar Åström, Bonde, Floda 1897-04-04
  Hulda Margareta Olofsson, Arbeterska, Brattfors - Per Anton Andersson, Bonde, änkling, Stenfors 1907-10-28
  Hulda Maria Andersson, Bondedotter, Tålsmark - Jonas Robert Berglund, Bondeson, Täfteå 1899-11-26
  Hulda Maria Andersson, Bondedotter, Ytterstmark - Karl Johan Wincent, Hemmansägare, Sävar 1900-01-21
  Hulda Maria Arnqvist, Piga, Dalfors - Per August Dahl, Bonde, Dalfors 1901-10-14
  Hulda Maria Bäckström, Bondedotter, Bäcknäs - August Johansson, Bonde, Berttjärn, Umeå landsförsamling 1912-08-25
  Hulda Maria Bäckström, Änka, Strömåker - Anders Arvid Israelsson, Bonde, Strömåker 1917-02-18
  Hulda Maria Holmström, Bondedotter, Holmfors - Jonas Johansson, Jordbruksarbetare, Gravmark 1913-04-14
  Hulda Maria Holmström, Bondedotter, Täfteå - Karl Olof Sandström, Arbetare, Täfteå 1890-11-16
  Hulda Maria Karlsdotter, Bondedotter, Strandfors - Karl Anton Tjernberg, Landbonde, Strandfors 1894-04-01
  Hulda Maria Klint, Sömmerska, Sävar - Johan Arvid Johansson, Byggnadssnickare, Sävar 1927-08-06
  Hulda Maria Lundström, Bondedotter, Bullmark - Johan Anton Andersson, Hemmansägare, Bullmark 1902-06-22
  Hulda Maria Persson, Hemmansägardotter, Furunäs - Axel Einar Lundgren, Jordbruksarbetare, Klappmark 1924-08-31
  Hulda Maria Sandberg, Bondedotter, Sävar - Jakob Edvin Nordström, Bondeson, Sävar 1914-06-26
  Hulda Maria Sandström, Bondedotter, Nyby - Frans Gustaf Brändström, Bonde, Nyby 1913-10-12
  Hulda Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Furunäs - Anton Persson, Arbetare, Storliden 1895-09-02
  Hulda Teresia Rönnqvist-Lundmark, Telefonist, Sävar - Hugo Jonsson, Hemmansägare, Täfteå 1923-12-16
  Hulda Vilhelmina Andersson, Piga, Ytterboda - Gerhard Renholm, Arbetare, Ytterboda 1901-11-24
  Håkan Nathanaelsson, Bondeson, Tväråmark - Lovisa Andersdotter, Bondedotter, Tväråmark 1826-03-27
  Ida Adelina Enroth, Piga, Sävar - August Sjöberg, Arbetare, Sävar 1889-11-09
  Ida Amalia Holm, Arbeterska, Marielund - Nils Erik Holmström, Arbetare, Floremark, Bygdeå 1905-06-25
  Ida Emilia Johansson, Hemmansägardotter, Ytterboda - Frans Hugo Segren, Snickare, Ytterboda 1937-11-21
  Ida Johanna Jonsson, Piga, Täfteå - Erik Albert Karlsson, Dräng, Täfteå 1888-11-11
  Ida Johanna Karlsson, Bondedotter, Degerbyn - Nils Albin Johansson, Jordbruksarbetare, Österåker, Umeå landsförsamling 1917-11-24
  Ida Karolina Andersson, Bondedotter, Kroknäs - Nils August Ögren, Handlandeson, Granö, Umeå landsförsamling 1902-07-13
  Ida Karolina Ögren, Arbetaränka, Rönnäs - Jonas Anton Nyström, Arrendator, änkling, Rönnäs 1913-07-27
  Ida Katarina Andersson, Bondedotter, Bullmark - Jonas Alfred Jonsson, Bonde, Bullmark 1897-04-01
  Ida Katarina Lindgren, Bondedotter, Sävar - Anders Kriström-Andersson, Bonde, Sävar 1909-06-23
  Ida Margareta Lindmark, Bondedotter, Botsmark - Teodor Lundgren, Arbetare, Botsmark 1905-12-01
  Ida Maria Andersson, Bondedotter, Renträsk - Anders Andersson, Bondeson, Kroknäs 1903-09-06
  Ida Maria Fällman, Nämndemansdotter, Tålsmark - Johan Albert Hansson, Bonde, Tålsmark 1912-07-03
  Ida Maria Johansson, Bondedotter, Brattby - Jonas Gustaf Jonsson, Bonde, Klappmark 1905-03-06
  Ida Maria Lundström, Bondedotter, Morbyn - Erik Olof Törnsten, Flottningsarbetare, Torsåker (Y) 1915-11-19
  Ida Ottilia Nordlund, Arbeterska, Nyvik, Bygdeå - Gustaf Rubert Pettersson, Hemmansägarson, Sävar 1924-12-27
  Ida Sofia Boström, Arbetardotter, Sävar - Erik Oskar Johansson, Arbetare, Skeppsvik 1899-12-10
  Ida Teresia Lindgren, Bondedotter, Fjäderbäck - Johan Edvin Nilsson, Jordbruksarbetare, Fjäderbäck 1915-03-21
  Ida Viktoria Jonsson, Piga, Täfteå - Fredrik Oskar Fredriksson, Bonde, Täfteå 1911-10-15
  Inez Augusta Högdal, Hemmansägardotter, Täfteböle - Sem Adelbert Andersson, Brädgårdsarbetare, Gimonäs, Umeå stadsförsamling 1930-11-02
  Inez Axelina Åström, Bondedotter, Åbyn - Per Teodor Larsson, Snickare, Umeå stadsförsamling 1920-06-20
  Inez Gunborg Karlsson, Hemmansägardotter, Olofsfors - Olof Algot Andersson, Jordbruksarbetare, Krokbäck 1935-06-23
  Inez Katarina Johansson, Hushållerska, Sävar - Karl Alexander Nyström, Hemmansägare änkling, Sävar 1927-07-03
  Inez Katarina Sandström, Bondedotter, Bullmark - Per Fritiof Karlsson, Bonde, Åkullsjön, Bygdeå 1917-11-18
  Inez Linnea Teresia Högberg, Arbeterska, Bullmark - Anders Elis Sandström, Jordbruksarbetare, Bullmark 1928-10-28
  Inez Margareta Kriström, Bondedotter, Sävar - Axel Jonsson, Skomakare, Sävar 1917-10-28
  Inga Teolinda Bäckström, Hemmansägardotter, Ivarsboda - John Edvin Lundberg, Jordbruksarbetare, Ivarsboda 1931-05-31
  Ingeborg Johanna Nilsson, Bondedotter, Botsmark - Karl Johan Jonsson, Bondeson, Högliden 1899-12-17
  Ingeborg Johanna Palm, Sömmerska, Sävar - Gustaf Alfred Öhman, Garvare, Sävar 1904-07-10
  Ingeborg Karolina Andersson, Jungfru, Sävar - Erik August Wincent, Hemmanstillträdare, Täfteå 1866-10-28
  Ingeborg Kristina Josefina Bäckman, Hushållerska, Tväråmark - Johan Ferdinand Johansson, Hemmansägare änkling, Tväråmark 1926-11-18
  Ingrid Albina Wiklund, Hemmansägardotter, Gunnismark - Alvar Oliver Augustin Andersson, Hemmansägare, Umeå landsförsamling 1935-06-02
  Ingrid Linnea Kristoffersson, , Nyby - Olof Alvar Olofsson, Jordbruksarbetare, Nyby 1933-06-11
  Ingrid Magdalena Karlsson, Hemmansägardotter, Tålsmark - Helge Emanuel Bäckström, Arbetare, Sävar 1935-03-03
  Ingrid Maria Gustafsson, Hemmansägardotter, Sävar - Johan Gustaf Lidström, Arbetare, Sävar 1937-10-10
  Ingrid Olivia Brakander, Lärarinna, Sävar - Karl Oskar August Johansson, Flottningsarbetare, Skeppsvik 1928-08-19
  Ingrid Ottilia Karlsson, Tjänarinna, Tväråmark - Karl August Kröger, Hemmansägarson, Tväråmark 1924-07-06
  Ingrid Rakel Anagrius, Folkskollärarinna, Sävar - Einar Axel Edv. Pahlberg, Banktjänsteman, Umeå stadsförsamling 1914-07-12
  Ingrid Viola Johanna Byberg, Hemmansägardotter, Bodbyn - Karl Sigurd Dahl, Hemmanstillträdare, Dalfors 1936-03-01
  Irma Dagmar Henrietta Sehlstedt, , Brattby - Erik August Widerstedt, Chaufför, Brattby 1931-03-29
  Isabella Lovisa Strandberg, Sömmerska, Täfteå - Karl Forsberg, Arbetare, Täfteå 1899-12-17
  Isak Anton Krut, Landbonde, änkling, Överklinten, Bygdeå - Anna Lotta Broman, Bondeänka, Bergdal 1911-11-16
  Isak Isaksson, Landbonde, Ryssjön, Bygdeå - Margareta Katarina Johansdotter, Bondedotter, Botsmark 1861-10-05
  Isak Petter Andersson, Dräng, Täfteå - Katarina Lotta Granholm, Piga, Täfteå 1855-11-20
  Isak Petter Johansson, Hemmansägare, Överklinten, Bygdeå - Elin Nilsson, Hemmansägardotter, Botsmark 1904-12-25
  Isak Petter Orrstiert, Rättare, Sävar bruk - Lovisa Johanna Kriström, Kyrkovärdsdotter, Sävar 1856-11-16
  Israel Andersson, Landbonde, Olofsfors - Charlotta Sofia Stormare, Piga, Olofsfors 1860-04-09
  Israel Granroth, Nybyggare, Botsmark - Ulrika Ersdotter, Piga, Djupbäcken, Umeå landsförsamling 1828-10-04
  Israel Johansson, Arbetskarl, Umeå stadsförsamling - Brita Magdalena Olofsdotter, Nybyggardotter, Morbyn 1858-04-16
  Israel Johansson, Bonde, Strömbäck - Signe Teolinda Karlsson, Bondedotter, Klappmark 1917-07-09
  Israel Johansson, Hemmansägare, Gravmark - Vendla Matilda Andersdotter, Bondedotter, Gravmark 1904-04-24
  Israel Lindberg-Persson, Hemmanstillträdare, Botsmark - Karolina Sofia Gustafsdotter, Bondedotter, Brattfors 1857-04-20
  Israel Oskar Lindström-Eriksson, Kantsågare, Djupvik, Umeå landsförsamling - Maria Elina Holm, Landbondedotter, Marielund 1897-10-17
  Israel Säfsten, Nybyggare, Sörfors - Anna Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Bullmark 1853-09-29
  Israel Åström, Bonde, Botsmark - Katarina Vilhelmina Isaksdotter, Piga, Botsmark 1889-06-04
  Israel Österström, Torpare, Holmön - Anna Margareta Andersdotter, Bondedotter, Holmön 1858-10-31
  Ivar Emanuel Jonsson, Repratör, Bullmark - Adele Sofia Johansson, Sömmerska, Bullmark 1936-03-01
  Ivar Nikolaus Jonsson, Jordbruksarbetare, Ånäset, Degerfors - Edit Johanna Granberg, Hemmansägardotter, Bullmark 1928-06-23
  Jakob Alvar Johansson, Hemmansägare, Täfteböle - Hildegard Sofia Andersson, Hemmansägardotter, Täfteå 1931-11-08
  Jakob Andersson, Dräng, Tväråmark - Anna Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Tväråmark 1838-10-30
  Jakob Berglund, Arbetare, Bergvall - Kristina Vilhelmina Åström, Bondedotter, Bergvall 1884-04-18
  Jakob Boman, Tillträdande bonde, Ytterboda - Katarina Magdalena Nilsdotter, Bondedotter, Ytterboda 1856-03-30
  Jakob Bäckström, Bonde, Sävar - Hulda Kristina Andersson, Handelsidkare, Sävar 1892-11-23
  Jakob Danielsson, Sågdräng, Sävar - Maria Kristina Westman, Piga, Pålböle 1837-12-26
  Jakob Edvin Nordström, Bondeson, Sävar - Hulda Maria Sandberg, Bondedotter, Sävar 1914-06-26
  Jakob Hedlund, Jaktbåtsman, Umeå stadsförsamling - Anna Magdalena Liten-Johansdotter, Fältjägardotter, Täfteå 1841-04-12
  Jakob Isaksson, Hemmanstillträdare, Tväråmark - Brita Magdalena Åberg-Andersdotter, Piga, Tväråmark 1850-10-06
  Jakob Jakobsson, Bonde, Bullmark - Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Bullmark 1828-11-11
  Jakob Jakobsson, Bonde, änkeman, Ytterstmark - Anna Ulla Westerlund, Bondeänka, Gravfors 1896-08-15
  Jakob Jakobsson, Bondeson, Hjoggmark - Erika Margareta Johansdotter, Bondedotter, Tålsmark 1891-11-29
  Jakob Jakobsson, Dräng, Gärdsjö, Umeå landsförsamling - Anna Katarina Thomasdotter, Bondedotter, Botsmark 1824-10-17
  Jakob Johansson, Arbetare, Ytterstmark - Maria Gustava Rönnlund, Arbeterska, Ytterstmark 1907-06-16
  Jakob Lindgren-Jakobsson, Dräng, Botsmark - Karolina Sofia Zingmark, Bondedotter, Botsmark 1840-04-19
  Jakob Löfenmark, Kyrkoherde, Sävar - Emma Elisabet Bergstedt, Husmamsell, Sävar 1901-09-25
  Jakob Markström, Hemmanstillträdare, Gullmark, Bygdeå - Anna Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå 1853-07-17
  Jakob Nilsson, Bonde, Botsmark - Katarina Matilda Olofsdotter, Bondeänka, Botsmark 1874-07-19
  Jakob Nilsson, Fd. bonde, Sävar - Anna Kristina Persdotter, Piga, Sävar 1832-11-04
  Jakob Nordström, Bonde, Sävar - Katarina Vilhelmina Sandberg, Piga, Sävar 1875-09-26
  Jakob Norström, Sockenmurare, Sävar - Brita Lovisa Hammarstedt, Jungfru, Sävar bruk 1847-11-21
  Jenny Albertina Hörnqvist, Smedsdotter, Sävar - Johan Vincent Granström, Bagare, Svartöstaden, Nederluleå 1908-12-26
  Jenny Amalia Karlsson, Bondedotter, Nyby - Per Robert Boman, Jordbruksarbetare, Bobacken, Bygdeå 1919-11-09
  Jenny Augusta Österlund, Hemmansägardotter, Grundbäck - Jonas Bernhard Jonsson, Arbetare, Grundbäck 1923-07-08
  Jenny Axelina Larsson, , Grundbäck - Per Emil Persson, Hemmansägareson, Storliden 1932-10-02
  Jenny Charlotta Jonsson, Bondedotter, Högliden - Jonas Leander Johansson, Bondeson, Ytteråträsk 1908-02-23
  Jenny Charlotta Sandström, Hushållerska, Tålsmark - Olof Algot Olsson, Hemmansägare, Sävar 1925-12-18
  Jenny Emelinda Persson, Hemmansägardotter, Gravfors - Gunnar Olofsson, Hemmansägare, Gravfors 1934-07-01
  Jenny Eufrosyne Rosendahl, Hemmansägardotter, Krokfors - Johan Mauritz Andersson, Jordbruksarbetare, Bölesbäcken, Bygdeå 1928-10-14
  Jenny Helena Katarina Jonsson, Bondedotter, Sävar - Johannes Olsson, Distintionskorpral, Umeå stadsförsamling 1906-10-14
  Jenny Helena Olsson, Arbetardotter, Ivarsboda - Karl Oskar Lindberg, Verkstadsarbetare, Sandvik, Umeå landsförsamling 1914-04-12
  Jenny Karolina Johansson, Hushållerska, Risträsk - Adler Eugén Andersson, Hemmansägare, Risträsk 1930-07-06
  Jenny Katarina Brändström, Bondedotter, Sävar - Karl Johan Säfvenberg, Bonde, Sävar 1920-06-21
  Jenny Katarina Johansson, Bondedotter, Furunäs - Nils Hugo Olofsson, Jordbruksarbetare, Bullmark 1911-12-10
  Jenny Maria Karlsson, Hemmansägardotter, Gunnismark - Karl Magnus Jonsson, Hemmansägare änkling, Gunnismark 1921-09-17
  Jenny Matilda Karlsson, Hemmansägardotter, Gunnismark - Axel Forsman, Hemmansägare, Åbyn 1926-02-01
  Jenny Matilda Ulrika Wahlberg, Bondedotter, Sävar - Oskar Jonsson, Nämndemansson, Sävar 1903-01-01
  Jenny Sofia Ågren, Bondedotter, Botsmark - Karl Adrian Karlsson, Jordbruksarbetare, Botsmark 1920-01-10
  Jenny Teresia Bäckström, Bondedotter, Täfteå - Karl Oskar Sandström, Jordbruksarbetare, Täfteå 1919-07-13
  Jenny Teresia Johansson, Hemmansägardotter, Täfteå - Karl Gustaf Edvin Marklund, Hemmansägarson, Ostnäs 1931-03-08
  Johan Abel Andersson, Bonde, Tålsmark - Adelia Magdalena Fällman, Bondedotter, Tålsmark 1919-11-02
  Johan Adolf Rosendahl, Nybyggarson, Berga - Karolina Maria Nilsdotter, Piga, Långåker 1888-04-07
  Johan Adolf Rydman, Fältjägare, Håkmark, Umeå landsförsamling - Ulrika Beata Edström, Bondedotter, Melsbäck 1884-05-12
  Johan Adolf Sjöström, Jordbruksarbetare, Furunäs - Najma Josefina Johansson, Bondedotter, Furunäs 1918-12-01
  Johan Adolf Vangberg, Arbetare, Djupvik, Umeå landsförsamling - Hedvig Karolina Johansson, Arbeterska, Sävar 1904-04-17
  Johan Albert Bäckman, Fältjägare, Sävar - Anna Lovisa Gren, Arbetardotter, Sävar 1892-12-18
  Johan Albert Hansson, Bonde, Tålsmark - Ida Maria Fällman, Nämndemansdotter, Tålsmark 1912-07-03
  Johan Albert Johansson, Hemmansägare änkling, Älglund, Bygdeå - Elin Teolinda Andersson, Hembiträde, Johannisfors 1927-06-24
  Johan Albert Johansson, Jordbruksarbetare, Risbäck, Umeå landsförsamling - Alma Augusta Eklund, Stickerska, Brattby 1919-07-14
  Johan Albert Johansson, Stenarbetare, Sävar - Anna Teresia Stenman, Hemmansägardotter, Sävar 1922-02-03
  Johan Albert Karlsson, Hemmansägare, Ytterboda - Matilda Elisabet Sandström, Hemmansägardotter, Ytterboda 1923-05-28
  Johan Albert Lindberg, Bondeson, Sjöbotten, Degerfors - Eva Åström, Bondedotter, Botsmark 1890-10-06
  Johan Albert Olofsson, Stenarbetare, Sävar - Klara Johanna Lundmark, Sömmerska, Sävar 1927-01-16
  Johan Albert Sandström, Bondeson, Botsmark - Anna Margareta Johansson, Bondedotter, Botsmark 1887-12-17
  Johan Albin Viklund, Jordbruksarbetare, Gunnismark - Ester Amalia Sandström, Bondedotter, Gunnismark 1912-04-21
  Johan Alexius Johansson, Arbetare, Botsmark - Linnéa Johanna Ågren, Hemmadotter, Botsmark 1936-04-13
  Johan Alfred Berg, Bondeson, Tväråmark - Johanna Eugenia Högdal, Bondedotter, Tväråmark 1916-11-05
  Johan Alfred Bäckman, Jordbruksarbetare, Pålböle - Johanna Vilhelmina Sandström, Bondedotter, Bullmark 1920-06-24
  Johan Alfred Bäckström, , Norum, Bygdeå - Anna Erika Sundström, Piga, Täfteå 1899-11-24
  Johan Alfred Forsberg, Jordbruksarbetare, Sävar - Naima Matilda Bäckström, Bondedotter, Sävar 1915-12-12
  Johan Alfred Fällman, Bonde, Sävar - Henny Vilhelmina Karlsson, Barnmorska, Sävar 1918-05-19
  Johan Alfred Holmgren, Bondeson, Sävar - Erika Sofia Lindgren, Piga, Sävar bruk 1888-11-29
  Johan Alfred Johansson, Bondeson, Bullbäck - Hulda Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Bullbäck 1901-04-15
  Johan Alfred Jonsson, Bondeson, Sävar - Alma Maria Fällman, Kyrkovärdsdotter, Sävar 1901-09-22
  Johan Alfred Larsson, Arbetare, Selsfors - Anna Lovisa Andersson, Bondedotter, Krokån 1909-01-03
  Johan Alfred Lindström, Arbetare, Täfteå - Maria Helena Lindmark, Arbetardotter, Täfteå 1899-10-29
  Johan Alfred Lundberg, Mjölnare, Burliden, Burträsk - Hildur Sofia Persson, Hemmansägardotter, Furunäs 1924-06-08
  Johan Alfred Lundström, Bonde, Bullmark - Erika Matilda Karlsson, Bondedotter, Morbyn 1917-10-28
  Johan Alfred Lundström, Skomakare, Tavelsjö, Umeå landsförsamling - Selma Elida Karlsson, Hemmansägardotter, Nyby 1924-05-04
  Johan Alfred Åström, Målare, Floda - Alvi Kristina Lindgren, Hembiträde, Floda 1935-12-12
  Johan Alfred Ögren, Arbetare, Ytterboda - Hedvig Sofia Nygren, Bondedotter, Ytterboda 1901-11-21
  Johan Algot Grahn, Skräddare, Sävar - Gertrud Selma Emilia Sundström, Hemmansägardotter, Bullmark 1929-09-22
  Johan Algot Gren, Hemmansägare, Sävar - Matilda Johanna Holmgren, Bondedotter, Sävar 1890-06-29
  Johan Algot Högdal, Hemmansägare, Tväråmark - Sigrid Maria Helena Dahl, Hemmansägardotter, Dalfors 1933-12-02
  Johan Algot Rosendahl, Hemmansägare, Krokfors - Göta Amanda Andersson, Lärarinna, Strömbäck 1928-06-17
  Johan Algot Vikström, Arrendator, Sunnanträsk - Selma Karolina Westerlund, Hushållerska, Sunnanträsk 1924-02-08
  Johan Almer Magnusson, Hemmansägare, Bodbyn - Signe Kristina Norlund, Hemmansägardotter, Granträsk 1933-11-12
  Johan Alvar Boberg, Maskinist, Sävar - Selma Larsson, Fröken, Sävar 1904-01-06
  Johan Alvar Wincent, Hemmansägarson, Sävar - Helga Sofia Olofsson, Hembiträde, Sävar 1934-05-21
  Johan Anders Boström, Bondeson, Sävar - Kristina Karolina Hansdotter, , Skeppsvik 1870-05-29
  Johan Anders Johansson, Hemmansägare, Ytteråträsk - Gertrud Davida Åström, Hemmadotter, Floda 1933-12-10
  Johan Andersson, Arbetare, Gunnismark - Maria Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Gunnismark 1871-03-05
  Johan Andersson, Bonde, Ivarsboda - Kristina Johanna Kröger, Bondedotter, Ostnäs 1869-10-14
  Johan Andersson, Bonde, Sävar - Hilda Maria Rönnberg, Piga, Bureå, Skellefteå 1875-10-10
  Johan Andersson, Bonde, änkeman, Sävar - Katarina Johanna Johansdotter, Piga, Ostnäs 1891-11-08
  Johan Andersson, Bondeson, Botsmark - Eva Maria Andersdotter, Piga, Botsmark 1823-11-29
  Johan Andersson, Hemmanstillträdare, Sävar - Brita Johanna Lindström, Skomakardotter, Sävar 1859-02-06
  Johan Andersson, Landbonde, änkling, Hemmesmark - Magdalena Greta Östensdotter, Änka, Hemmesmark 1845-02-02
  Johan Andreas Zingmark, Arbetare, Gunnismark - Maria Johanna Israelsdotter, Piga, Hemmesmark 1874-10-05
  Johan Andreas Ågren, Bondeson, Holmön - Katarina Lovisa Holmgren, Bondedotter, Holmön 1855-11-04
  Johan Anton Andersson, Hemmansägare, Bullmark - Hulda Maria Lundström, Bondedotter, Bullmark 1902-06-22
  Johan Anton Bergström, Bondeson, Högliden - Karolina Ågren, Bondedotter, Botsmark 1899-01-22
  Johan Anton Blomberg, Fältjägare, Sävar - Anna Katarina Jonsson, Sömmerska, Sävar 1896-12-13
  Johan Anton Forsberg, Dräng, Sävar - Magdalena Charlotta Johansdotter, Piga, Sävar 1855-04-09
  Johan Anton Holmgren, Dräng, Holmön - Eva Kristina Ögren, Bondedotter, Holmön 1857-11-01
  Johan Anton Högberg, Arbetare, Bullmark - Margareta Sofia Lundberg, Piga, Tålsmark 1879-11-16
  Johan Anton Högdal, Bondeson, Tväråmark - Katarina Margareta Forsman, Bondedotter, Åbyn 1867-04-05
  Johan Anton Johansson, Bondeson, Lillåtjälen - Sofia Johanna Jonsdotter, Bondedotter, Ytteråträsk 1876-04-03
  Johan Anton Jonsson, Bondeson, Holmön - Anna Sofia Sjöman, Klockardotter, Holmön 1858-03-28
  Johan Anton Jonsson, Hemmansägare änkeman, Bjurfors, Bygdeå - Katarina Fredrika Andersdotter, Bondeänka, Gravmark 1914-04-05
  Johan Anton Larsson, Bonde, Bullmark - Selma Vilhelmina Sundström, Bondedotter, Botsmark 1898-07-10
  Johan Anton Lidman, Åkareson, Luleå stad - Selma Sofia Holmdahl, Sjökaptensdotter, Sävar 1888-10-07
  Johan Anton Lundström, Arbetare, Sjöarödd - Anna Sofia Bäckman, Nybyggardotter, Risträsk 1885-11-01
  Johan Anton Lundström, Bonde, Ivarsboda - Emma Kristina Westman, Piga, Ivarsboda 1882-11-19
  Johan Anton Nystedt, Arbetare, Sävar - Maria Juliana Olofsdotter, Piga, Morbyn 1878-04-06
  Johan Anton Persson, Landbondeson, Villnäs, Bygdeå - Anna Karolina Hjelt, Piga, Ivarsboda 1870-04-18
  Johan Anton Viklund, Hemmanstillträdare, Holmön - Anna Lovisa Hansdotter, Bondedotter, Holmön 1858-10-24
  Johan Artur Vikström, Arbetare, Botsmark - Rut Maria Karlsson, , Botsmark 1932-10-16
  Johan Arvid Johansson, Byggnadssnickare, Sävar - Hulda Maria Klint, Sömmerska, Sävar 1927-08-06
  Johan Arvid Lundmark, Bondeson, Näs, Bygdeå - Edla Elvira Lundström, Sjömansdotter, Sävar 1914-04-12
  Johan August Andersson, Arbetare, Lillåtjälen - Matilda Sofia Jonsson, Bondedotter, Högliden 1898-01-30
  Johan August Brännström, Bonde, Tålsmark - Kristina Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Gunnismark 1864-12-04
  Johan August Burman, Bondeson, Botsmark - Hedvig Sofia Nilsson, Bondedotter, Botsmark 1898-11-11
  Johan August Eriksson, Bondeson, Gravfors - Katarina Johanna Forsgren, Piga, Storliden 1903-08-15
  Johan August Holm, Bondeson, Gravfors - Maria Elina Karlsson, Bondedotter, Olofsfors 1899-06-25
  Johan August Johansson, Bonde, Ytterboda - Nanny Kristina Pettersson, Piga, Ytterboda 1904-11-27
  Johan August Johansson, Bondeson, Sävar - Katarina Agata Andersson, Bondedotter, Sävar 1890-04-20
  Johan August Jonssén, Hemmansägare, Tålsmark - Davida Maria Nilsson, Hemmansägardotter, Gunnismark 1924-07-12
  Johan August Jonsson, Arbetare, Botsmark - Vilhelmina Sofia Boström, Bondedotter, Västermark 1890-04-27
  Johan August Jonsson, Jordbruksarbetare, Klappmark - Adelina Eklund, Bondedotter, Brattby 1915-11-28
  Johan August Karlsson, Bonde, Ytterboda - Anna Johanna Pettersson, Bondedotter, Ytterboda 1920-11-21
  Johan August Karlsson, Hemmansägare änkling, Tväråmark - Elina Bäckman, Hushållerska, Tväråmark 1924-11-30
  Johan August Larsson, Arbetare, Sävar - Henny Maria Jonsson, Bondedotter, Sävar 1902-07-13
  Johan August Lindberg, Bondeson, Sävar - Amalia Olsson, Piga, Skeppsvik 1878-11-10
  Johan August Markström, Arbetare, Johannisfors bruk - Katarina Magdalena Löfgren, Piga, Pålböle 1878-12-01
  Johan August Rönnberg, Bondeson, Ivarsboda - Josefina Andersson, Piga, Ivarsboda 1883-10-07
  Johan August Säfsten, Arbetare, Sävar - Anna Adéle Gren, Flottchefdotter, Sävar 1906-10-21
  Johan Axel Berglund, Gårdsägare, Täfteå - Magnhild Kristina Jonsson, Hemmansägardotter, Täfteå 1929-03-17
  Johan Axel Wilhelm Säfsten, Ingengör, Västerås - Tilli Maria Berglund, Småskollärarinna, Sävar 1920-12-24
  Johan Bernhard Jonsson, Bonde, Sörfors, Umeå landsförsamling - Johanna Katarina Maria Högdal, Bondedotter, Tväråmark 1910-06-12
  Johan Bertil Eriksson, Hemmansägare, Krokbäck - Elsa Eugenia Grahn, , Olofsfors 1932-02-17
  Johan Bertil Fredriksson, Jordbruksarbetare, Täfteå - Siri Helena Olivia Karlsson, , Täfteå 1935-11-03
  Johan Blomster, Fältjägare, Sävar - Johanna Öhman, Piga, Sävar 1866-12-02
  Johan Boberg, Arbetare, Sävar bruk - Henrika Sofia Nordström, Piga, Sävar 1885-11-15
  Johan Boberg, Sågdräng, Sävar - Anna Magdalena Bäckström, Piga, Sävar 1842-12-26
  Johan Bodin, Elmontör, Sandvik, Holmsund - Edit Augusta Johansson, Bondedotter, Sävar 1918-06-23
  Johan Boström, Bonde, Sävar - Cecilia Sofia Arvidsdotter, Bondedotter, Sävar 1834-11-06
  Johan Broström, Inspektor, Sävar - Karolina Johansson, Änkefru, Sävar 1915-01-03
  Johan Brändström, Bonde, änkling, Sävar - Margareta Katarina Andersdotter, Bondedotter, Sävar 1885-06-24
  Johan Brändström, Bondeson, Tålsmark - Hulda Charlotta Holmström, Sömmerska, Sävar 1890-09-28
  Johan Brändström-Olofsson, Bonde, Sävar - Emma Kristina Sandberg, Piga, Sävar 1871-11-19
  Johan Daniel Larsson, Bondeson, Bullmark - Anna Ulrika Olofsdotter, Piga, Norrby 1863-10-16
  Johan Daniel Markström, Bonde, Bullmark - Anna Maria Johansdotter, Piga, Bullmark 1881-02-13
  Johan Daniel Nyberg, Bondeson, Nyby - Johanna Vilhelmina Lundgren, Bondedotter, Gunnismark 1887-04-17
  Johan Daniel Sandberg, Gästgivarson, Sävar - Anna Brita Andersdotter, Kyrkovärdsdotter, Sävar 1836-06-19
  Johan Daniel Sparrman-Pettersson, Fältjägare, Umeå Compagni - Kristina Katarina Jonsdotter, Piga, Sävar 1849-11-11
  Johan Danielsson, Blivande landbonde, Tålsmark - Anna Brita Olofsdotter, Bondedotter, Bullmark 1849-02-04
  Johan Edmund Ågren, Hemmansägareson, Botsmark - Effie Elvira Eugenia Ekström, Snickardotter, Botsmark 1929-05-19
  Johan Edström, Knipsmed, Johannisfors bruk - Anna Magdalena Eriksdotter, Piga, Tålsmark 1870-01-30
  Johan Edvard Andersson, Hemmanstillträdare, Ivarsboda - Anna Vilhelmina Widmark, Hushållerska, Ytterboda 1904-04-04
  Johan Edvard Johansson, Postbärare, Bodbyn - Elin Katarina Johansson, Bondedotter, Bodbyn 1912-06-25
  Johan Edvard Johansson, Skomakare, Bullmark - Maria Kristina Söderlund, Arbetaränka, Bullmark 1909-08-08
  Johan Edvin Brändström, Jordbruksarbetare, Gravfors - Selma Sofia Johansson, Bondedotter, Bullmark 1917-10-11
  Johan Edvin Nilsson, Jordbruksarbetare, Fjäderbäck - Ida Teresia Lindgren, Bondedotter, Fjäderbäck 1915-03-21
  Johan Edvin Sandström, Hemmansägareson, Botsmark - Gunhild Vilhelmina Fällgren, Lärarinna, Ytterstmark 1929-08-11
  Johan Efraim Persson, Dräng, Bullmark - Anna Karolina Olofsdotter, Piga, Bullmark 1872-10-31
  Johan Egil Ögren, Skogsarbetare, Gravfors - Vilma Johanna Eriksson, Hemmansägardotter, Gravfors 1921-11-18
  Johan Egon Eriksson, Hemmansägare, Gravfors - Elin Matilda Eklund, Hemmadotter, Gravfors 1935-01-27
  Johan Ekberg, Bonde, änkeman, Näs, Bygdeå - Maria Karolina Forsgren, Sömmerska, Sävar 1899-06-04
  Johan Emil Forsmark, Arbetare, Växtholm - Nanny Maria Johansson, Hemmansägardotter, Gravmark 1928-11-11
  Johan Emil Holm, Jordbruksarbetare, Kroknäs - Sanna Elvira Jonsson, Lärarinna, Gamla Bäcknäs 1928-06-24
  Johan Emil Säfsten, Bonde, Sävar - Signe Elisabet Andersson, Bondedotter, Sävar 1911-01-15
  Johan Erhard Forsmark, Hemmansägare, Sävar - Gerda Maria Lundmark, , Sävar 1932-06-25
  Johan Erhard Nilsson, Arbetare, Sandvik, Umeå landsförsamling - Anna Karolina Norén, Klampardotter, Sävar 1906-12-18
  Johan Erik Bäckström, Byasmed, Sävar - Maria Johanna Markström, Piga, Sävar 1858-04-11
  Johan Erik Eriksson, Jordbruksarbetare, Mångbyn - Lydia Sofia Nilsson, Änka, Mångbyn 1917-05-17
  Johan Erik Holmdahl, Skeppare, Piteå - Anna Magdalena Kriström, Jungfru, Sävar 1850-01-20
  Johan Erik Högdal, Hemmansägarson, Tväråmark - Selma Josefina Rönnberg, Hemmansägare änka, Tväråmark 1927-12-18
  Johan Erik Ivanoff, Dräng, Sävar - Sara Andersdotter, Piga, Sävar 1828-06-15
  Johan Erik Johansson, Arbetare, Sävar sågverk - Maria Johanna Lantz, Piga, Sävar 1866-12-16
  Johan Erik Pettersson, Postiljon, Umeå stadsförsamling - Kristina Magdalena Kröger, Bondedotter, Ostnäs 1884-09-21
  Johan Eriksson, Bonde, Granbäcksfors, Umeå landsförsamling - Emma Lovisa Stoltz, Piga, Krokfors 1900-11-18
  Johan Eriksson, Bondeson, Tålsmark - Katarina Charlotta Tjernberg, Landbondedotter, Tålsmark 1860-09-30
  Johan Evald Nilsson, Bondeson, Botsmark - Maria Josefina Lindmark, Bondedotter, Botsmark 1896-03-15
  Johan Evald Persson, Bonde, Gunnismark - Anna Sofia Jonsdotter, Bondedotter, Tväråmark 1871-06-25
  Johan Ferdinand Johansson, Bondeson, Tväråmark - Johanna Karolina Hammarstedt, Hemmansägerska, Tväråmark 1913-06-10
  Johan Ferdinand Johansson, Hemmansägare änkling, Tväråmark - Ingeborg Kristina Josefina Bäckman, Hushållerska, Tväråmark 1926-11-18
  Johan Ferdinand Åberg, Bonde, Furunäs - Vendla Erika Westerlund, Bondedotter, Furunäs 1918-07-30
  Johan Folke Sandström, Hemmansägare, Bullmark - Dagmar Viola Ågren, Hemmansägardotter, Grundbäck 1937-09-12
  Johan Forsberg, Bondeson, Täfteå - Maria Katarina Eriksdotter, Bondeänka, Täfteå 1858-10-28
  Johan Fredrik Björk, Arbetare, Tväråmark - Maria Johanna Andersdotter, Bondedotter, Sävar 1877-09-09
  Johan Fredrik Burström, Hemmansägare, Gorkuträsk, Burträsk - Maria Viktoria Åström, Bondedotter, Åträsk 1914-10-04
  Johan Fredrik Gren, Arbetare, änkeman, Sävar - Erika Gustava Eriksdotter, Arbeterska, Sävar 1891-07-19
  Johan Fredrik Gren, Sågdräng, Sävar sågverk - Katarina Lovisa Persdotter, Piga, Gunnismark 1856-11-09
  Johan Fredrik Karlsson, Dräng, Johannisfors - Katarina Margareta Forsberg, Piga, Johannisfors 1828-04-27
  Johan Fredrik Nilsson, Byggnadsarbetare, Sandvik, Holmsund - Anna Maria Esberg, Sömmerska, Täfteå 1924-08-10
  Johan Fredrik Nilsson, Hemmanstillträdare, Ytterboda - Ulla Kristina Olofsdotter, Piga, Ytterboda 1844-11-03
  Johan Fredrik Olofsson, Landbonde, Stenfors - Charlotta Johansdotter, Piga, Johannisfors 1855-05-09
  Johan Fredrik Pettersson, Sågverksarbetare, Täfteå - Edit Matilda Fällman, Tjänarinna, Täfteå 1922-11-19
  Johan Fällman, Bonde, Sävar - Maria Johanna Tjernberg, Piga, Sävar 1873-04-06
  Johan Fällman, Bonde, änkeman, Sävar - Eva Maria Bäckström, Bondedotter, Sävar 1893-10-01
  Johan Gabriel Kriström, Bondeson, Sävar - Katarina Johanna Sandberg, Bondedotter, Sävar 1861-07-07
  Johan Granroth-Johansson, Tillträdande bonde, Gravfors - Anna Brita Johansdotter, Nybyggardotter, Burträsk 1833-10-06
  Johan Gren, Arbetare, Sävar - Maria Elisabet Åberg, Bondedotter, Bodbyn 1887-11-19
  Johan Grönberg, Sågdräng, Sävar sågverk - Anna Brita Isaksdotter, Fosterdotter, Sävar 1855-10-07
  Johan Gunnar Karlsson, Bondeson, Ivarsboda - Paulina Adelia Jonsson, Bondedotter, Ytterboda 1908-12-13
  Johan Gunnar Norlund, Hemmansägare, Skogberg - Aina Eugenia Eriksson, , Skogberg 1932-07-17
  Johan Gustaf Eklund, Nybyggare, Brattby - Maria Karolina Hansdotter, Piga, Brattby 1877-11-08
  Johan Gustaf Eklund, Nybyggarson, Brattby - Anna Hansdotter, Bondedotter, Norra Sjönäs 1872-06-27
  Johan Gustaf Johansson, Bondeson, Täfteböle - Emma Kristina Bäckman, Bondedotter, Täfteå 1883-06-17
  Johan Gustaf Lidström, Arbetare, Sävar - Ingrid Maria Gustafsson, Hemmansägardotter, Sävar 1937-10-10
  Johan Gustaf Sjöman, Arbetskarl, Sävar - Maria Magdalena Eriksdotter, Piga, Sävar 1861-07-28
  Johan Gustaf Svanström, Sågdräng, Sävar sågverk - Karolina Karlsdotter, Piga, Sävar sågverk 1858-04-18
  Johan Gustaf Wallgren, Dräng, Innertavle, Umeå landsförsamling - Maria Johanna Eklund, Gästgivardotter, Gravmark 1902-07-28
  Johan Gustaf Öhman, Fältjägare, Djäkneboda, Bygdeå - Brita Kristina Larsdotter, Nybyggardotter, Risträsk 1871-04-02
  Johan Hammarberg, Bonde, Kullholm, Bygdeå - Karolina Degerfeldt, Fältjägardotter, Tålsmark 1898-11-25
  Johan Hammarstedt, Bonde, Tväråmark - Karolina Mikaelsdotter, Piga, Tväråmark 1881-11-24
  Johan Hammarstedt, Mästersmed, Sävar - Greta Magdalena Salman, Bondedotter, Sävar 1843-10-23
  Johan Hammarström, Dagakarl, Johannisfors - Lisa Katarina Forsberg, Smedsdotter, Johannisfors 1846-06-14
  Johan Hedlund, Gevärssmed, Gullmark, Bygdeå - Brita Lotta Olofsdotter, Piga, Bullmark 1844-03-25
  Johan Hedlund, Gårdsägare, änkeman, Holmsund - Johanna Margareta Norgren, Torparänka, Pålböle 1908-09-26
  Johan Hedlund, Timmerman, Lövön, Holmsund - Anna Margareta Säfvenberg, Arbetaränka, Sävar 1922-09-28
  Johan Helmer Gällman, Malmarbetare, Nederluleå - Nanny Matilda Johansson, Sömmerska, Sävar 1911-04-16
  Johan Helmer Karlsson, Arbetare, Brattby - Henny Adelina Holmström, Bondedotter, Gravmark 1905-11-26
  Johan Helmer Mattsson, Arbetare, Ivarsboda - Hulda Adolfina Lundberg, Bondedotter, Ivarsboda 1907-12-22
  Johan Helmer Olofsdotter, Hemmansägare, Gravfors - Sanny Amanda Persson, Hemmadotter, Gravfors 1934-11-16
  Johan Hilding Olofsson, Arbetare, Brattfors - Beda Maria Holmström, Hemmadotter, Brattfors 1936-12-06
  Johan Hjalmar Sandström, Bondeson, Botsmark - Sara Beata Sandström, Arrendatorsdotter, Botsmark 1912-01-14
  Johan Hjalmar Sundström, Hemmansägare, Bullmark - Elin Amelia Katarina Fällman, Hemmansägardotter, Tålsmark 1929-06-12
  Johan Hjertström, Hammarsmed, Johannisfors - Maria Magdalena Jonsdotter, Piga, Johannisfors 1825-10-30
  Johan Hjertström, Hammarsmedslärling, Johannisfors - Ulrika Andersdotter, Piga, Pålböle 1825-06-24
  Johan Holmström, Klampare, Söderhamn - Maria Elisabet Persdotter, Bondedotter, Sävar 1877-01-28
  Johan Hugo Jakobsson, Tegelarbetare, Sävar - Maria Vilhelmina Fällgren, Arbeterska, Sävar 1899-06-23
  Johan Håkansson, Arbetare, Ytterhiske, Umeå landsförsamling - Anna Sofia Andersson, Sömmerska, Strömbäck 1897-01-31
  Johan Isak Johansson, Tillträdande torpare, Tväråmark - Eva Kristina Oppman, Piga, Tväråmark 1845-10-12
  Johan Isaksson, Bondeson, Bjursjön, Burträsk - Anna Karolina Åström, Bondedotter, Botsmark 1875-10-19
  Johan Ivar Johansson, Arbetare, Marielund - Astrid Cecilia Eriksson, Hushållerska, Sävar 1935-12-09
  Johan Ivar Lindberg, Hemmansägare, Sävar - Gunhild Elisabet Andersson, Faktorsdotter, Sävar 1929-06-30
  Johan Jakob Andersson, Bondeson, Botsmark - Maria Greta Fredriksdotter, Piga, Botsmark 1851-02-27
  Johan Jakob Persson, Dräng, Sävar - Katarina Johanna Limming, Piga, Holmön 1856-06-22
  Johan Jakob Persson, Inhyses, Botsmark - Margareta Kristina Nilsdotter, Piga, Botsmark 1863-12-19
  Johan Jakob Samuelsson, Nybyggare, änkeman, Västanträsk - Maria Magdalena Holm, Piga, Västanträsk 1857-04-13
  Johan Jakob Samuelsson, Nybyggarson, Strandfors - Maria Magdalena Sundbom, Piga, Gunnismark 1844-12-..
  Johan Jakob Sundman, Fältjägare, Täfteå - Brita Fredrika Andersdotter, Piga, Klappmark 1861-07-04
  Johan Jakob Sundström-Emanuelsson, Landbondeson, Sundbäck - Vilhelmina Nilsdotter, Bondedotter, Täfteå 1871-10-13
  Johan Jakobsson, Bonde, Hjoggmark - Ulrika Olofsdotter, Piga, Hjoggmark 1841-12-10
  Johan Jakobsson, Bondeson, Ytterstmark - Ester Amalia Zingmark, Bondedotter, Botsmark 1886-04-11
  Johan Jakobsson, Förgångsman, Sävar - Greta Katarina Burström, Änka, Sävar 1841-11-25
  Johan Jakobsson, Förgångsman, Sävar - Greta Sofia Larsdotter, Bondedotter, Sävar 1851-11-14
  Johan Jakobsson, Landbonde, Gravmark - Beata Johansdotter, Änka, Gravmark 1834-12-26
  Johan Joel Olofsson, Gårdsägare, Umeå stadsförsamling - Katarina Johanna Johansson, Bondedotter, Furunäs 1897-11-05
  Johan Johansson, Arbetare, Spöland, Vännäs - Anna Katarina Rönnqvist, Piga, Tväråmark 1877-11-18
  Johan Johansson, Arbetare, Täfteå - Matilda Karlsson, Bondedotter, Täfteå 1898-11-20
  Johan Johansson, Bonde, Gravmark - Katarina Margareta Nilsdotter, Landbondeänka, Gravmark 1871-07-15
  Johan Johansson, Bonde, Gravmark - Maria Ulrika Andersdotter, Bondedotter, Botsmark 1875-02-16
  Johan Johansson, Bondeson, Bullmark - Johanna Magdalena Brännström, Bondedotter, Tålsmark 1862-10-10
  Johan Johansson, Dräng, Botsmark - Magdalena Kristina Jakobsdotter, Piga, Botsmark 1827-11-25
  Johan Johansson, Dräng, Gravmark - Maria Brita Andersdotter, Bondedotter, Gravmark 1823-10-07
  Johan Johansson, Förgångsman, Gravmark - Maria Kristina Nilsdotter, Bondedotter, Gravmark 1836-10-09
  Johan Johansson, Hemmanstillträdare, Lillåtjärn, Degerfors - Greta Malin Andersdotter, Bondedotter, Botsmark 1851-02-18
  Johan Johansson, Hemmansägare, Anumark, Umeå landsförsamling - Anna Teresia Johansson, Bondedotter, Täfteböle 1914-10-11
  Johan Johansson, Landbonde, Gravmark - Katarina Johanna Johansdotter, Landbondedotter, Gravmark 1853-03-28
  Johan Jonsson, Bonde, Täfteå - Hanna Adina Karlsson, Bondedotter, Täfteå 1913-11-09
  Johan Jonsson, Bondeson, Krokfors - Anna Lovisa Persdotter, Bondedotter, Storliden 1883-12-30
  Johan Jonsson, Kyrkovärd, Holmön - Anna Magdalena Kristiansdotter, Bondedotter, Sävar 1841-10-14
  Johan Karlsson, Dräng, Tväråmark - Sara Magdalena Eriksdotter, Bondedotter, Tväråmark 1844-11-03
  Johan Karlsson, Hemmansägare, Bullbäck - Estrid Adina Sofia Johansson, Hemmansägardotter, Bullbäck 1927-03-04
  Johan Karlsson, Hemmansägare, Täfteböle - Elin Eleonora Johansson, Hushållerska, Täfteböle 1934-12-23
  Johan Konrad Jonsson, Bonde, Täfteå - Hulda Elina Sandström, Bondedotter, Täfteå 1919-11-02
  Johan Konrad Karlsson, Jordbruksarbetare, Buberget, Degerfors - Edla Johanna Viklund, Bondedotter, Åträsk 1918-09-15
  Johan Konrad Karlsson, Jordbruksarbetare, Gunnismark - Ulrika Teresia Rydman, Bondedotter, Melsbäck 1912-11-24
  Johan Konrad Kriström, Hemmansägarson, Sävar - Hanna Elisabet Olsson, Hemmansägardotter, Sävar 1924-07-13
  Johan Konrad Olofsson, Jordbruksarbetare, Furunäs - Erika Karolina Johansson, Bondedotter, Bullmark 1913-01-05
  Johan Kristian Karlsson, Sågarbetare, Holmsund - Alma Sofia Vikström, Arbeterska, Sunnanträsk 1914-06-21
  Johan Larsson, Arbetare, Risbäck, Umeå landsförsamling - Katarina Johanna Rosendahl, Nybyggardotter, Berga 1878-05-07
  Johan Larsson, Bondeson, Sävar - Brita Arvidsdotter, Bondedotter, Sävar 1835-10-04
  Johan Larsson, Tillträdande nybyggare, Bäcknäs, Bygdeå - Ulrika Kristina Olofsdotter, Piga, Tålsmark 1842-10-23
  Johan Leonard Andersson, Bonde, Junkboda, Bygdeå - Maria Johanna Johansdotter, Bondedotter, Tålsmark 1885-06-24
  Johan Leonard Holmström, Arbetare, Umeå lfs. - Maria Karolina Bäckman, Hemmansägardotter, Sävar 1937-11-27
  Johan Leonard Nilsson, Jordbruksarbetare, Botsmark - Alma Katarina Karlsson, Bondedotter, Botsmark 1911-04-16
  Johan Lindfors, Hemmanstillträdare, Botsmark - Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Botsmark 1866-02-21
  Johan Linus Landström, Bagare, Skellefteå församling - Selma Helena Hammarbäck, Hotellstäderska, Sävar 1901-06-29
  Johan Liten, Fältjägare, Täfteå - Katarina Sofia Andersdotter, Piga, Johannisfors 1853-10-02
  Johan Ludvig Fällman, Bondeson, Tålsmark - Maria Magdalena Larsdotter, Bondedotter, Bullmark 1889-09-29
  Johan Ludvig Jonsson, Arbetare, Tväråmark - Selma Sofia Åström, Bondedotter, Åbyn 1907-11-10
  Johan Ludvig Karlsson, Bondeson, Täfteå - Kristina Olivia Johansdotter, Bondedotter, Täfteå 1890-01-26
  Johan Ludvig Lindgren, Sågarbetare, Sävar - Hildur Maria Viderstedt, Sömmerska, Sävar 1921-11-20
  Johan Ludvig Olofsson, Arbetare, Pålböle - Signe Sofia Eriksson, Arbeterska, Pålböle 1914-12-06
  Johan Ludvig Tjernberg, Bondeson, Sävar - Sofia Elisabet Boström, Bondedotter, Sävar 1900-05-27
  Johan Lundberg, Kronotorpare, Bygdnäs - Maria Vilhelmina Olofsdotter, Piga, Bygdnäs 1870-10-30
  Johan Lundgren, Arbetare, Risbäck, Umeå landsförsamling - Eva Sofia Rosendahl, Nybyggardotter, Berga 1881-03-19
  Johan Lundgren-Larsson, Änkling, arbetare, Berga - Maria Kristina Abrahamsdotter, Nybyggardotter, Grundbäck 1884-01-19
  Johan Lundström, Arbetare, Sävar - Katarina Amalia Eriksson, Piga, Sävar 1894-10-21
  Johan Lundström, Torparson, Pålböle - Henny Matilda Mejer, Arbetardotter, Johannisfors 1894-01-14
  Johan Lundström-Olofsson, Hemmanstillträdare, Gunnismark - Anna Magdalena Olofsdotter, Landbondedotter, Granträsk 1845-10-18
  Johan Magnus Andersson, Hemmansägarson, Täfteå - Gerda Katarina Jonsson, Sömmerska, Täfteå 1925-09-04
  Johan Magnus Holmberg, Bonde, Mickelträsk, Umeå landsförsamling - Henny Karolina Johansson, Arbeterska, Ytterstmark 1909-10-31
  Johan Magnus Sandström, Skogsarbetare, Botsmark - Hildur Bergner, Bondedotter, Lillåtjälen 1915-03-24
  Johan Magnus Åström, Bonde, änkling, Långåker - Nanny Maria Eriksson, Piga, Långåker 1912-06-23
  Johan Markus Johansson, Dräng, Selsfors - Brita Ulrika Andersdotter, Nybyggardotter, Selsfors 1861-05-11
  Johan Martin Andersson, Brädgårdsarbetare, Sävar - Helena Nilsson, Fiskardotter, Täfteå 1900-12-02
  Johan Martin Jonsson, Skomakare, Tväråmark - Selma Davida Fredriksson, Hemmadotter, Tväråmark 1935-06-23
  Johan Mattsson, Bonde, Täfteböle - Anna Lisa Kröger, Bondedotter, Ostnäs 1848-11-16
  Johan Mauritz Andersson, Jordbruksarbetare, Bölesbäcken, Bygdeå - Jenny Eufrosyne Rosendahl, Hemmansägardotter, Krokfors 1928-10-14
  Johan Mauritz Fällman, Skomakare, Sävar - Katarina Johanna Johansdotter, Piga, Tålsmark 1883-12-02
  Johan Mikael Mikaelsson, Hemmanstillträdare, Ytterboda - Johanna Boström, Bondedotter, Ytterboda 1861-11-24
  Johan Nilsson, Arbetare, Ersmark, Umeå landsförsamling - Anna Maria Nyberg, Bondedotter, Tålsmark 1887-05-15
  Johan Nilsson, Arbetare, Rundvik, Nordmaling - Sofia Kristina Nystedt, Piga, Sävar 1878-07-22
  Johan Nilsson, Arbetskarl, Bygdnäs - Eva Greta Johansdotter, Landbondeänka, Bodnäs 1854-10-29
  Johan Nilsson, Grovarbetare, Täfteå - Hansina Dorotea Sörensen, Tjänarinna, Täfteå 1916-02-24
  Johan Nordqvist, Bruksarbetare, Sävar bruk - Maria Magdalena Nilsdotter, Bondedotter, Täfteböle 1847-11-26
  Johan Nordström, Hemmansägare, Norrlungånger, Själevad - Susanna Forsberg, Bondedotter, Täfteå 1858-09-22
  Johan Norström, Dräng, Sävar - Maria Johanna Säfsten, Tolvmansdotter, Sävar 1839-07-07
  Johan Norström, Dräng, Sävar - Ulrika Charlotta Karlsdotter, Piga, Sävar 1866-10-28
  Johan Norström, Rättare, Sävar bruk - Gustava Sandberg, Jungfru, Sävar 1869-12-05
  Johan Nyberg, Bonde, Bodbyn - Hanna Nikolina Nilsson, Bondedotter, Storliden 1916-07-16
  Johan Nyberg, Dräng, Sävar - Elisabet Johanna Lindström, Piga, Sävar 1841-06-24
  Johan Nystedt, Fältjägare, Botsmark - Katarina Greta Lundqvist, Piga, Botsmark 1852-08-01
  Johan Olof Andersson, Arbetare, Selsfors - Klara Matilda Persdotter, Nybyggardotter, Klappmark 1879-10-10
  Johan Olof Olofsson, Arbetare, Ytterboda - Siri Elisabet Almberg, Hemmansägardotter, Ytterboda 1931-11-07
  Johan Olof Olofsson, Hemmanstillträdare, Holmön - Katarina Kristina Andersdotter, Bondedotter, Holmön 1851-11-14
  Johan Olof Olofsson, Hemmansägare, Sävar - Maria Alida Pettersson, Hushållerska, Sävar 1922-11-19
  Johan Olofsson, Bondeson, Täfteå - Anna Magdalena Persdotter, Piga, Täfteå 1852-10-17
  Johan Olofsson, Dräng, Fällforsheden, Vännäs - Anna Maria Österström, Torpardotter, Holmön 1854-09-09
  Johan Olofsson, Dräng, Sävar - Maria Margareta Isberg, Piga, Sävar 1855-10-21
  Johan Olofsson, Hemmanstillträdare, Gunnismark - Maria Johanna Persdotter, Bondedotter, Gunnismark 1864-12-04
  Johan Olofsson, Nybyggare tillträdare, Älglund, Burträsk - Kristina Magdalena Broman, Nybyggardotter, Bergdal 1856-01-20
  Johan Oskar Björk, Arbetare, Sävar - Hilma Maria Forsberg, Arbetardotter, Sävar 1914-12-13
  Johan Oskar Boström, Bondeson, Sävar - Hilda Sofia Karlsson, Bondedotter, Sävar 1909-10-03
  Johan Oskar Boström, Hemmansägare, änkling, Sävar - Hildur Augusta Säfvenberg, Hemmansägardotter, Sävar 1934-07-01
  Johan Oskar Eklund, Bonde, Gorkuträsk, Burträsk - Nikolina Sofia Löfgren, Bondedotter, Floda 1920-09-19
  Johan Oskar Engelbert Smed, Fältjägarson, Umeå landsförsamling - Maria Matilda Gren, Arbetardotter, Sävar 1891-02-22
  Johan Oskar Johansson, Bondeson, Ytteråträsk - Alma Karolina Jonsdotter, Bondedotter, Ytteråträsk 1904-11-29
  Johan Oskar Johansson, Garvare, Sävar - Katarina Johanna Brändström, Piga, Sävar 1895-10-27
  Johan Oskar Jonsson, Byggnadssnickare, Sävar - Hilda Johanna Karlsson, , Sävar 1932-12-26
  Johan Oskar Lindfors, Bondeson, Botsmark - Maria Sofia Bergman, Bondedotter, Lillåtjälen 1899-10-02
  Johan Oskar Lindgren, Arbetare, Täfteå - Anna Amanda Åström, Bondedotter, Åbyn 1900-11-11
  Johan Oskar Lindgren, Arbetare, Täfteå - Selma Katarina Forsberg, Hemmansägardotter, Täfteå 1923-12-02
  Johan Oskar Mångberg, Hemmansägare, Bodbyn - Emma Lovisa Westerlund, Hushållerska, Bodbyn 1937-05-30
  Johan Oskar Mångberg, Skomakare, Bodbyn - Matilda Charlotta Andersson, Bondedotter, Nyby 1912-12-15
  Johan Oskar Olofsson, Hemmansägare, Åkerbäck - Anna Olivia Bäckström, Arbeterska, Bullmark 1904-08-28
  Johan Oskar Sundberg, Hemmansägare, Botsmark - Elsa Katarina Ekström, Hemmansägardotter, Botsmark 1923-05-19
  Johan Oskar Tegström, Hemmansägare, Forsliden - Agda Alfrida Sjöström, Skollärarinna, Lillåtjälen 1925-10-18
  Johan Oskar Wallgren, Bonde, Tålsmark - Signe Amanda Granberg, Bondedotter, Bullmark 1918-09-22
  Johan Oskar Ågren, Hemmansägarson, Nya Ånäset, Bygdeå - Elin Adelia Eriksson, Hemmansägardotter, Stenfors 1923-08-18
  Johan Ossian Eriksson, Chaufför, Sävar - Sanny Kristina Söderlund, Arbeterska, Sävar 1922-12-10
  Johan Ossian Lundberg, Arbetare, Sävar - Anny Elvira Lovisa Andersson, Hemmansägardotter, Sävar 1937-05-09
  Johan Otto Eriksson, Jordbruksarbetare, Strömåker - Vilhelmina Augusta Viklund, Bondedotter, Strömåker 1919-06-16
  Johan Peder Nordström, Bondeson, Anumark, Umeå landsförsamling - Helena Viktoria Markström, Tjänsteflicka, Sävar bruk 1914-04-12
  Johan Persson, Arbetare, Storliden - Johanna Vilhelmina Lundgren, Arbetaränka, Nyby 1893-07-16
  Johan Persson, Bonde, Åbyn - Anna Augusta Hansson, Bondedotter, Tålsmark 1885-12-20
  Johan Persson, Bondeson, Täfteå - Susanna Larsdotter, Piga, Täfteå 1854-12-10
  Johan Persson, Fd. bonde, änkling, Tålsmark - Ulrika Johansdotter, Piga, Tavelsjö, Umeå landsförsamling 1828-10-12
  Johan Persson, Inhysesman, Sävar - Brita Katarina Boström, Bondedotter, Ytterboda 1851-03-02
  Johan Persson, Nybyggare, Österå, Umeå landsförsamling - Maria Gustava Gustafsdotter, Bondedotter, Bäckliden 1854-10-07
  Johan Persson, Nybyggarson, Umeå landsförsamling - Erika Charlotta Rosendahl, Bondedotter, Furunäs 1858-10-02
  Johan Peter Holm, Fältjägare, Gravmark - Anna Magdalena Samuelsdotter, Piga, Gravmark 1837-10-22
  Johan Peter Sandström, Folkskollärare, Sävar - Johanna Jakobina Jakobsson, Bondedotter, Tväråmark 1907-01-06
  Johan Petter Algot Ljung, Fyrmästare, änkling, Obbola, Umeå landsförsamling - Ellen Sofia Jonsson, Bondedotter, Täfteå 1911-07-09
  Johan Petter Andersson, Nybyggare, Bullbäck - Maria Margareta Eriksdotter, Piga, Bullbäck 1861-02-24
  Johan Petter Andersson, Nybyggare, Bullbäck - Sofia Johanna Sköld, Landbondedotter, Bullmark 1850-10-22
  Johan Petter Boberg, Inhysesman, Sävar - Johanna Kristina Bäckström, Piga, Sävar 1849-09-02
  Johan Petter Burman, Fiskare, Täfteå - Emma Sofia Lundström, Hushållerska, Täfteå 1921-11-13
  Johan Petter Bäckman, Flottningsarbetare, Skeppsvik - Hildur Charlotta Jonsson, Skomakardotter, Skeppsvik 1922-09-24
  Johan Petter Forsgren-Jakobsson, Bondeson, Sävar - Katarina Charlotta Sundberg-Andersdotter, Piga, Sävar 1849-10-14
  Johan Petter Forsmark, Koldräng, Sävar bruk - Katarina Ulrika Norström, Smedsdotter, Sävar bruk 1858-03-25
  Johan Petter Grehn, Hemmanstillträdare, Sävar - Anna Kristina Boberg, Bondedotter, Sävar 1840-11-29
  Johan Petter Hedberg, Arbetare, Sävar - Johanna Karolina Karlsdotter, Bondedotter, Täfteå 1875-11-21
  Johan Petter Holmström, Bondeson, Sävar - Anna Katarina Olofsdotter, Piga, Sävar 1845-10-28
  Johan Petter Högdal-Johansson, Bondeson, Tväråmark - Hilma Evelina Sundström, Bondedotter, Täfteböle 1895-11-03
  Johan Petter Hörnqvist, Arbetare, Johannisfors bruk - Kristina Albertina Hammarström, Landbonde, Pålböle 1876-12-10
  Johan Petter Johansson, Arbetare, Sävar - Matilda Amalia Löfgren, Arbetardotter, Sävar 1884-05-04
  Johan Petter Johansson, Arbetare, Täfteå - Katarina Lovisa Boström, Bondedotter, Täfteå 1884-12-21
  Johan Petter Johansson, Bonde, Bullmark - Juliana Sköld, Bondeänka, Morbyn 1869-10-24
  Johan Petter Johansson, Bonde, Bullmark - Marta Vilhelmina Persdotter, Bondedotter, Gunnismark 1863-10-09
  Johan Petter Johansson, Bondeson, Bodbyn - Karolina Johanna Åström, Piga, Växtholm 1886-11-22
  Johan Petter Johansson, Bondeson, Botsmark - Karolina Lindgren, Bondedotter, Botsmark 1880-04-30
  Johan Petter Johansson, Bondeson, Sävar - Maria Kristina Kriström, Bondedotter, Sävar 1851-10-19
  Johan Petter Johansson, Krononybyggare, Bergliden, Bygdeå - Katarina Johanna Olofsdotter, Piga, Gravmark 1858-09-30
  Johan Petter Johansson, Nybyggare, Gamla Bäckfors - Margareta Magdalena Johansdotter, Piga, Gravmark 1866-11-29
  Johan Petter Johansson, Timmerarbetare, Skeppsvik - Maria Augusta Berglund, Hushållerska, Skeppsvik 1915-02-07
  Johan Petter Lindström, Dräng, Sävar - Magdalena Lundberg, Piga, Sävar bruk 1856-12-07
  Johan Petter Lundström, Torpare, änkeman, Pålböle - Katarina Fredrika Sandström, Arbetaränka, Åbyn 1901-02-23
  Johan Petter Nilsson, Bondeson, Täfteböle - Greta Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Tväråmark 1852-11-07
  Johan Petter Olofsson, Bonde, Sävar - Anna Katarina Pettersson, Piga, Sävar 1875-09-26
  Johan Petter Olofsson, Bonde, Täfteå - Katarina Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå 1866-09-30
  Johan Petter Olofsson, Bondeson, Bullmark - Katarina Magdalena Eriksdotter, Piga, Bullmark 1825-10-16
  Johan Petter Persson, Bonde, Brattåker, Umeå landsförsamling - Alma Augusta Andersson, Bondedotter, Furunäs 1907-06-30
  Johan Petter Persson, Bondeson, Ytterboda - Anna Maria Marklund, Bondedotter, Ostnäs 1894-11-04
  Johan Petter Persson, Hemmansägare, Klappmark - Anna Johanna Åström, Bondedotter, Nordås, Umeå landsförsamling 1900-07-27
  Johan Petter Persson, Skattebonde, Holmön - Johanna Fredrika Tegström, Kyrkovärdsdotter, Holmön 1849-09-30
  Johan Petter Persson, Skogvaktarson, Sundbäck, Umeå landsförsamling - Anna Kristina Lundqvist, Piga, Täfteböle 1854-05-14
  Johan Petter Rosén, Arbetare, Nyby, Vännäs - Alma Lindfors, Hemmansägardotter, Botsmark 1904-11-04
  Johan Petter Sandberg, Bonde, Sävar - Klara Matilda Johansson, Piga, Sävar 1880-11-21
  Johan Petter Seman, Dräng, Botsmark - Anna Katarina Andersdotter, Piga, Bullmark 1825-10-09
  Johan Petter Sjöström, Dräng, Tväråmark - Greta Katarina Karlsdotter, Piga, Tväråmark 1840-01-12
  Johan Petter Sköld, Bonde, Bullmark - Kristina Karolina Andersdotter, , Bullmark 1863-10-02
  Johan Petter Snabbman, Fältjägare, Ostnäs - Anna Fredrika Kröger, Jungfru, Ostnäs 1833-12-01
  Johan Petter Vikström, Arbetare, Gunnismark - Maria Johanna Karlsdotter, Piga, Gunnismark 1874-02-14
  Johan Petter Zingmark, Bonde, Botsmark - Katarina Greta Nilsdotter, , Botsmark 1870-07-09
  Johan Petter Ågren, Bondeson, Botsmark - Sara Sofia Nilsdotter, Bondedotter, Botsmark 1884-06-16
  Johan Petter Åström, Bondeson, Åbyn - Anna Karolina Karlsdotter, Bondedotter, Sävar 1878-10-20
  Johan Pettersson, Bonde, Gunnismark - Margareta Ulrika Nyberg, Bondedotter, Nyby 1898-02-13
  Johan Robert Jonsson, Arbetare, Sävar - Magdalena Olivia Eriksdotter, Arbetardotter, Sävar 1896-12-13
  Johan Robert Kriström, Arbetarson, Sävar - Anna Sofia Johansdotter, Piga, Sävar 1887-03-13
  Johan Robert Olofsson, Bonde, Innertavle, Umeå landsförsamling - Johanna Vilhelmina Nygren, Bondedotter, Ytterboda 1907-05-20
  Johan Rudolf Edström, Arbetare, Dalkarlså, Bygdeå - Emma Kristina Sandberg, Hemmansägardotter, Sävar 1924-12-14
  Johan Samuel Bäckström, Bondeson, Gamla Bäcknäs - Emma Kristina Karlsdotter, Bondedotter, Olofsfors 1885-05-16
  Johan Samuel Eriksson, Bonde, Kvarnfors - Selma Vilhelmina Johansson, Bondedotter, Renträsk 1910-02-25
  Johan Samuel Johansson, Bonde, Gravmark - Katarina Johanna Holm, Piga, Gravmark 1861-09-27
  Johan Samuel Johansson, Bondeson, Västanträsk - Katarina Matilda Johansdotter, , Västanträsk 1889-03-10
  Johan Samuelsson, Dräng, Gunnismark - Anna Katarina Hansdotter, Piga, Ostnäs 1829-10-25
  Johan Samuelsson, Landbonde, Gravmark - Brita Greta Nilsdotter, Piga, Gravmark 1834-12-07
  Johan Sandberg, Bondeson, Yttre Storbäcken, Bygdeå - Hedda Sofia Andersdotter, Piga, Bullmark 1867-10-06
  Johan Sandgren, Arbetare, Stöcke, Umeå landsförsamling - Nanny Maria Johansson, Hemmansägardotter, Västanträsk 1922-11-11
  Johan Sandström, Bonde, Bullmark - Matilda Charlotta Olofsdotter, Piga, Sävar bruk 1884-11-23
  Johan Strandberg, Bondeson, Sävar - Katarina Sofia Eriksdotter, Bondedotter, Sävar 1881-12-18
  Johan Sundström, Arbetskarl, Täfteå - Kristina Albertina Lundberg, Piga, Täfteå 1865-12-17
  Johan Sundström-Johansson, Arbetare, Selsfors - Anna Johanna Johansson, Bondedotter, Krokfors 1890-10-20
  Johan Säfsten, Bonde, Gravmark - Katarina Sofia Viderstedt, Bondedotter, Kroknäs 1895-07-09
  Johan Säfvenberg, Hemmanstillträdare, Sävar - Katarina Lovisa Olofsdotter, Bondedotter, Sävar 1864-06-12
  Johan Ulrik Karlsson, Bondeson, Bjänsjö, Bygdeå - Maria Kristina Lundgren, Bondedotter, Botsmark 1887-06-25
  Johan Ulrik Landström, Sågdräng, Gunnismark - Emma Olivia Sjöman, Arbeterska, Gunnismark 1884-11-09
  Johan Valdemar Jonsson, Arbetare, Gunnismark - Valborg Amalia Wiklund, Hemmansägardotter, Gunnismark 1934-04-29
  Johan Valfrid Nilsson, Arbetarson, Täfteå - Matilda Charlotta Holmström, Bondedotter, Täfteå 1890-12-14
  Johan Valfrid Sjödin, Kopparslagare, Sävar - Anna Johanna Andersdotter, Arbetaränka, Sävar 1923-01-21
  Johan Viderstedt, Bonde, Brattfors - Eva Johanna Johansdotter, Piga, Brattfors 1864-06-30
  Johan Viderstedt, Fd. bonde, änkling, Sävar - Klara Ulrika Andersdotter, Bondeänka, Kvarnfors 1903-07-19
  Johan Viktor Andersson, Hemmansägarson, Sävar - Selma Vilhelmina Pettersson, Hemmansägardotter, Sävar 1927-06-06
  Johan Viktor Johansson, Chaufför, Sävar - Anna Adela Säfvenberg, Hemmansägardotter, Sävar 1926-09-19
  Johan Vilmar Andersson, Hemmansägare, Melsbäck - Hildur Maria Bäckman, Hushållerska, Melsbäck 1927-11-06
  Johan Vincent Granström, Bagare, Svartöstaden, Nederluleå - Jenny Albertina Hörnqvist, Smedsdotter, Sävar 1908-12-26
  Johan Wahlberg, Bonde, Sävar - Barbro Johanna Nordström, Jungfru, Sävar bruk 1875-01-10
  Johan Wilhelm Danielsson, Arbetare, Sandvik, Umeå landsförsamling - Hedvig Matilda Norén, Klampardotter, Sävar 1905-04-16
  Johan Wilhelm Karlsson, Arrendator, Rönnäs - Lilly Augusta Brändström, Torpardotter, Pålböle 1923-12-31
  Johan Wilhelm Lindgren, Hemmansägare, Risliden, Degerfors - Vilma Alexandra Burman, Hemmansägardotter, Botsmark 1925-05-20
  Johan Wilhelm Persson, Bondeson, Täfteböle - Amanda Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå 1872-12-08
  Johan Wilhelm Vangberg, Klampare, Strömbäck, Umeå landsförsamling - Anna Sofia Andersdotter, Nybyggardotter, Grundbäck 1884-10-02
  Johan Wilhelm Wincent, Bruksbokhållare, Sävar - Maria Brita Jonsdotter, Bondedotter, Täfteå 1836-06-24
  Johan Wilhelm Wincent, Hemmanstillträdare, Sävar - Maria Charlotta Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå 1869-12-03
  Johan Wänström, Sockenskomakare, Sävar - Anna Johanna Persdotter, Piga, Sävar 1831-03-25
  Johan Ågren, Dräng, Botsmark - Maria Lotta Olofsdotter, Bondeänka, Botsmark 1858-02-16
  Johan Ändy Karlsson, Hemmansägare, Morbyn - Helga Erika Karolina Johansson, Hushållerska, Morbyn 1936-11-28
  Johan Öhgren-Eriksson, Sågarbetare, Sävar - Lovisa Margareta Boberg, Piga, Sävar 1847-11-14
  Johan Öhqvist, Arbetare, änkling, Hortlax, Piteå landsförsamling - Augusta Amalia Molin, Arbeterska, Sävar 1884-02-24
  Johan Östergren, Dräng, Täfteå - Brita Fredrika Jonsdotter, Bondedotter, Täfteå 1852-12-26
  Johanna Adelina Berglund, Bondedotter, Täfteå - Gustaf Andersson, Fiskare, Täfteå 1898-09-25
  Johanna Albertina Jonsdotter, Bondedotter, Bullmark - Mikael Fällman, Hemmanstillträdare, Sävar 1855-09-30
  Johanna Amanda Nystedt, Piga, Sävar - Jonas Anton Sandström, Dräng, Täfteå 1902-03-16
  Johanna Beata Karlsson, Bondedotter, Brattfors - Karl Johan Karlsson, Arbetare, Botsmark 1898-04-12
  Johanna Boberg, Piga, Ytterboda - Olof Boberg, Skattebonde, Ytterboda 1844
  Johanna Boström, Bondedotter, Ytterboda - Johan Mikael Mikaelsson, Hemmanstillträdare, Ytterboda 1861-11-24
  Johanna Boström, Bondeänka, Ytterboda - Karl Olof Österlund, Bonde, Ytterboda 1884-01-20
  Johanna Charlotta Johansdotter, Bondedotter, Tväråmark - Jonas Petter Jonsson, Bondeson, Österåker, Umeå landsförsamling 1886-10-17
  Johanna Elina Sundström, Bondedotter, Botsmark - August Johansson, Bondeson, Lillåtjälen 1889-02-17
  Johanna Elisabet Olofsson, , Gunnismark - Jonas Pettersson, Hemmansägare, Västervik, Umeå landsförsamling 1923-12-22
  Johanna Eufrosyne Hansson, Bondedotter, Tålsmark - Lars Anton Nyberg, Nybyggarson, Nyby 1892-12-04
  Johanna Eufrosyne Jonsdotter, Bondedotter, Tväråmark - Jonas Alfred Högdal, Bonde, Tväråmark 1892-04-24
  Johanna Eugenia Högdal, Bondedotter, Tväråmark - Johan Alfred Berg, Bondeson, Tväråmark 1916-11-05
  Johanna Fredrika Arvidsdotter, Bondedotter, Sävar - Karl Johan Sandström, Hemmanstillträdare, Röbäck, Umeå landsförsamling 1835-01-27
  Johanna Fredrika Johansdotter, Bondedotter, Degerbyn - Per Erik Bäckman, Arbetare, Bullmark 1883-10-21
  Johanna Fredrika Tegström, Kyrkovärdsdotter, Holmön - Johan Petter Persson, Skattebonde, Holmön 1849-09-30
  Johanna Fredrika Wacker, , Ivarsboda - Olof Petter Nystedt, Sjöman, Sävar 1855-01-21
  Johanna Gustava Jonsson, Sömmerska, Sävar - Olof Anton Sjöström, Jordbruksarbetare, Sävar 1914-07-26
  Johanna Håkansdotter, Bondedotter, Åbyn - HJP Lohman, Postmästare, Sollefteå 1863-12-10
  Johanna Högdal, Hemmansägardotter, Tväråmark - Gustaf Mauritz Grundin, Sågverksarbetare, Gimonäs, Umeå landsförsamling 1927-11-27
  Johanna Israelsdotter, Nybyggardotter, Nya Bäckfors - Jonas Israelsson, Bonde, Hemmesmark 1867-03-01
  Johanna Jakobina Jakobsson, Bondedotter, Tväråmark - Johan Peter Sandström, Folkskollärare, Sävar 1907-01-06
  Johanna Johansdotter, Bondedotter, Botsmark - Nils Petter Nilsson, Hemmanstillträdare, Botsmark 1858-11-27
  Johanna Johansdotter, Piga, Henriksfors - Karl Petter Samuelsson, Nybyggare, Henriksfors 1848-12-17
  Johanna Josefina Andersdotter, Bondedotter, Täfteböle - Nils Fredrik Nilsson, Nämndemansson, Junkboda, Bygdeå 1870-10-09
  Johanna Josefina Nilsdotter, Nybyggardotter, Mångbyn - Olof August Broman, Arbetare, Mångbyn 1891-11-17
  Johanna Karolina Hammarstedt, Hemmansägerska, Tväråmark - Johan Ferdinand Johansson, Bondeson, Tväråmark 1913-06-10
  Johanna Karolina Johansdotter, Bondedotter, Sävar - Erik Vinberg, Stuvare, änkeman, Sävar 1887-05-29
  Johanna Karolina Karlsdotter, Bondedotter, Täfteå - Johan Petter Hedberg, Arbetare, Sävar 1875-11-21
  Johanna Karolina Sandberg, Jungfru, Sävar - Karl Gustaf Jakobsson, Bondeson, Tväråmark 1874-10-25
  Johanna Katarina Maria Högdal, Bondedotter, Tväråmark - Johan Bernhard Jonsson, Bonde, Sörfors, Umeå landsförsamling 1910-06-12
  Johanna Kristina Bäckström, Piga, Sävar - Johan Petter Boberg, Inhysesman, Sävar 1849-09-02
  Johanna Kristina Forsmark, Sågverksarbetardotter, Sävar sågverk - Erik Olof Gren, Sågdräng, Sävar sågverk 1854-07-02
  Johanna Kristina Hellman, Piga, Johannisfors - Anders Lundström, Torpare, Johannisfors 1859-06-25
  Johanna Kristina Wincent, Klockardotter, Sävar bruk - Anders Gustaf Blomster, Fältjägare, Sävar 1840-09-27
  Johanna Larsdotter, Piga, Sävar - Anders Gustaf Bäckström, Koldräng, Sävar 1849-03-25
  Johanna Lotta Boberg, Piga, Sävar - Karl Johan Vigren, Skomakare, Bygdeå 1853-04-03
  Johanna Lovisa Nordström, Bondedotter, Sävar - Karl Johan Boström, Bonde, Sävar 1910-07-10
  Johanna Magdalena Berg, Piga, Gräsnäs - Emanuel Nilsson, Nybyggare, Gräsnäs 1852-10-03
  Johanna Magdalena Brännström, Bondedotter, Tålsmark - Anders Bodén-Andersson, Extra nämndeman, Bygdeå 1834-10-26
  Johanna Magdalena Brännström, Bondedotter, Tålsmark - Johan Johansson, Bondeson, Bullmark 1862-10-10
  Johanna Margareta Holmqvist, Piga, Holmön - Hans Långström, Inhyses, Holmön 1856-02-07
  Johanna Margareta Nilsdotter, Piga, Täfteå - Olof Petter Berglund, Inhysesman, Täfteå 1868-11-01
  Johanna Margareta Nordgren, Arbetardotter, Johannisfors bruk - Per Wilhelm Blomberg, Fältjägare, Johannisfors bruk 1878-09-22
  Johanna Margareta Nordgren, Torparänka, Pålböle - Anders Widmark, Arbetare, änkeman, Johannisfors 1898-10-02
  Johanna Margareta Nordström, Rättardotter, Sävar - Elis Ludvig Bäckström, Skräddare, Sävar 1898-11-13
  Johanna Margareta Norgren, Torparänka, Pålböle - Johan Hedlund, Gårdsägare, änkeman, Holmsund 1908-09-26
  Johanna Maria Wikander, Jungfru, Holmön - Olof Anton Grubbström, Sockennämndeman, Holmön 1849-10-07
  Johanna Matilda Andersdotter, Bondedotter, Sävar - Fredrik Anton Jonsson, Bonde, Ivarsboda 1889-12-08
  Johanna Matilda Sandberg, Bondedotter, Sävar - Fredrik Oskar Österlund, Bondeson, Ytterboda 1908-04-12
  Johanna Nathanaelsdotter, Piga, Johannisfors bruk - Olof Petter Forsberg, Koldräng, Johannisfors bruk 1861-05-20
  Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå - Karl Erik Säfvenberg, Bondeson, Holmön 1860-03-25
  Johanna Rosendahl, Piga, Bullmark - Olof Daniel Bäckström, Fältjägare, Bullmark 1870-09-18
  Johanna Sköld, Landbondedotter, Bullmark - Olof Dahl-Olofsson, Nybyggare, Dalfors 1859-11-06
  Johanna Vilhelmina Hammarstedt, Piga, Johannisfors - Anders Widmark, Smed, Gideå bruk, Gideå 1872-02-04
  Johanna Vilhelmina Johansdotter, Bondedotter, Bergvall - Per August Andersson, Bonde, Lillsävarträsk, Degerfors 1884-12-14
  Johanna Vilhelmina Lundberg, Sömmerska, Sävar - Gustaf Georg Pettersson, Bondeson, Sävar 1897-11-15
  Johanna Vilhelmina Lundgren, Arbetaränka, Nyby - Johan Persson, Arbetare, Storliden 1893-07-16
  Johanna Vilhelmina Lundgren, Bondedotter, Gunnismark - Johan Daniel Nyberg, Bondeson, Nyby 1887-04-17
  Johanna Vilhelmina Nygren, Bondedotter, Ytterboda - Johan Robert Olofsson, Bonde, Innertavle, Umeå landsförsamling 1907-05-20
  Johanna Vilhelmina Olofsdotter, Bondedotter, Gunnismark - Anders Aron Holmgren, Bonde, Innertavle, Umeå landsförsamling 1875-04-11
  Johanna Vilhelmina Sandström, Bondedotter, Bullmark - Johan Alfred Bäckman, Jordbruksarbetare, Pålböle 1920-06-24
  Johanna Widman, Jungfru, Sävar - Nils Johan Nystedt, Sjöman, Sävar bruk 1861-06-30
  Johanna Öhman, Piga, Sävar - Johan Blomster, Fältjägare, Sävar 1866-12-02
  Johannes Bäckström, Bondeson, Norum, Bygdeå - Margareta Sofia Mattsdotter, Inhysesdotter, Ivarsboda 1879-10-19
  Johannes Eriksson, Arbetare, Ytterhiske, Umeå landsförsamling - Anna Karolina Samuelsson, Bondedotter, Gamla Bäcknäs 1901-09-14
  Johannes Granström-Edvardsson, Arbetare, Sävar - Edla Johanna Wahlström, Arbetardotter, Sävar bruk 1887-04-03
  Johannes Jonsson, Bonde, Gunnismark - Hulda Helena Pettersson, Piga, Gunnismark 1908-11-15
  Johannes Lindgren, Murare, Baggböle, Umeå landsförsamling - Anna Elisabet Björk, Hemmansägarinna, Sävar 1918-06-14
  Johannes Olsson, Distintionskorpral, Umeå stadsförsamling - Jenny Helena Katarina Jonsson, Bondedotter, Sävar 1906-10-14
  Johannes Oskar Strömberg-Larsson, Jordbruksarbetare, Strömbäck - Eugenia Sofia Karlsson, Arbetaränka, Täfteå 1910-04-19
  Johannes Sandgren-Larsson, Bondeson, Ostnäs - Sofia Vilhelmina Karlsson, Bondedotter, Täfteå 1897-03-14
  Johannes Viderstedt, Bondeson, Kroknäs - Anna Magdalena Eklund, Bondedotter, Gravmark 1895-09-26
  Johannes Ögren, Handlande, Granön, Umeå landsförsamling - Maria Karolina Holmström, Landbondedotter, Ytterträsk 1899-12-10
  John Albert Karlsson, Hemmansägare, Täfteå - Anna Lisa Kronberg, Sjukvårdsbiträde, Täfteå 1935-11-03
  John Daniel Nyström, Hemmansägarson, Sävar - Anna Ingeborg Wahlström, Sömmerska, Sävar 1933-08-17
  John Edvin Gustafsson, Hemmansägarson, Täfteå - Hanna Viktoria Nilsson, Hemmansägardotter, Täfteå 1922-11-05
  John Edvin Lundberg, Jordbruksarbetare, Ivarsboda - Inga Teolinda Bäckström, Hemmansägardotter, Ivarsboda 1931-05-31
  John Elof Lundgren, Arbetare, Gravfors - Märta Maria Olofsson, Hemmadotter, Gravfors 1935-09-29
  John Helge Sundström, Jordbruksarbetare, Sävar - Anna Margareta Öhman, Hembiträde, Sävar 1937-10-31
  John Ivar Olofsson, Jordarbetare, Umeå landsförsamling - Agnes Teresia Olivia Andersson, Sömmerska, Strömåker 1935-08-11
  John Viktor Nilsson, Hemmansägare, Gunnismark - Ellen Ingeborg Hansson, Hemmansägardotter, Tålsmark 1935-11-24
  Jokob Emil Almberg, Arbetare, Mörttjärn, Malå - Kristina Elisabet Karlsson, Bondedotter, Ytterboda 1903-11-23
  Jon Andersson, Bondeson, Botsmark - Anna Lovisa Broman, Nybyggardotter, Bergdal 1852-10-03
  Jon Jonsson, Bonde, Österteg, Umeå landsförsamling - Anna Magdalena Sandberg, Bondedotter, Sävar 1857-10-25
  Jon Jonsson, Dräng, Bullmark - Kristina Katarina Olofsdotter, Bondedotter, Tålsmark 1824-10-31
  Jon Jonsson, Dräng, Gunnismark - Katarina Arvidsdotter, Bondedotter, Sävar 1828-06-29
  Jon Jonsson, Dräng, Sävar - Magdalena Johanna Zakrisdotter, Piga, Sävar 1852-10-24
  Jon Olofsson, Dräng, Bullmark - Anna Brita Jakobsdotter, Bondedotter, Bullmark 1825-12-08
  Jon Persson, Hemmanstillträdare, Ånäset, Degerfors - Anna Johanna Zingmark, Jungfru, Östermark 1850-11-17
  Jon Sandström, Bonde, Botsmark - Maria Lotta Andersdotter, Piga, Botsmark 1853-11-10
  Jon Sandström, Hemmanstillträdare, Storsandsjön, Degerfors - Maria Kristina Johansdotter, Bondedotter, Botsmark 1852-10-03
  Jon Uddeson, Landbonde, Krokån - Vilhelmina Broman, Piga, Krokån 1862-01-04
  Jonas Adolf Lundström, Arbetare, Innertavle, Umeå landsförsamling - Emma Karolina Jonsson, Bondedotter, Bullmark 1901-09-22
  Jonas Albert Rönnlund, Hemmansägare, Ytterstmark - Katarina Lovisa Zingmark, Bondedotter, Bäckheden 1900-12-02
  Jonas Albin Karlsson, Jordbruksarbetare, Botsmark - Alma Karolina Åström, Arrendatorsdotter, Västermark 1916-09-17
  Jonas Alfred Högdal, Bonde, Tväråmark - Johanna Eufrosyne Jonsdotter, Bondedotter, Tväråmark 1892-04-24
  Jonas Alfred Jakobsson, Jordbruksarbetare, Tväråmark - Selma Josefina Rönnberg, Småskollärarinna, Ivarsboda 1915-10-10
  Jonas Alfred Johansson, Bondeson, Täfteböle - Anna Sofia Jakobsdotter, Bondedotter, Hjoggmark 1889-06-16
  Jonas Alfred Johansson, Jordbruksarbetare, Grundfors, Umeå landsförsamling - Frida Albertina Karlsson, Bondedotter, Klappmark 1913-12-21
  Jonas Alfred Jonsson, Bonde, Bullmark - Ida Katarina Andersson, Bondedotter, Bullmark 1897-04-01
  Jonas Alfred Larsson, Bonde, Grundbäck - Henny Katarina Åström, Bondedotter, Långåker 1906-10-21
  Jonas Alfred Lundgren, Jordbruksarbetare, Olofsfors - Maria Amalia Nilsdotter, Bondeänka, Kvarnfors 1913-07-13
  Jonas Alfred Wacker, Bondeson, Ånge, Borgsjö - Sofia Eufrosyne Hammarstedt, Arbeterska, Johannisfors 1893-05-22
  Jonas Andersson, Bonde, Botsmark - Eva Eliasdotter, Piga, Botsmark 1870-04-05
  Jonas Andersson, Bondeson, Holmön - Katarina Mikaelsdotter, Piga, Holmön 1837-07-09
  Jonas Andersson, Förgångsman, änkling, Botsmark - Maria Katarina Persdotter, Piga, Botsmark 1842-12-28
  Jonas Andreas Zingmark, Bondeson, Botsmark - Katarina Lovisa Gustafsdotter, Landbondedotter, Brattfors 1844-11-17
  Jonas Anton Bäckman, Bondeson, Täfteå - Albertina Nilsdotter, Bondedotter, Täfteå 1879-06-13
  Jonas Anton Nilsson, Nybyggarson, Boberg - Maria Johanna Hansdotter, Piga, Boberg 1865-02-15
  Jonas Anton Nyström, Arrendator, änkling, Rönnäs - Ida Karolina Ögren, Arbetaränka, Rönnäs 1913-07-27
  Jonas Anton Nyström, Arrendator, änkling, Rönnäs - Sofia Albertina Persson, Bondedotter, Rönnäs 1906-12-19
  Jonas Anton Olofsson, , Rengård, Degerfors - Amanda Sofia Eriksdotter, Bondedotter, Krokbäck 1896-09-18
  Jonas Anton Pettersson, Glasmästare, Sävar - Magdalena Charlotta Boström, Änkefru, Sävar 1864-11-06
  Jonas Anton Sandström, Bonde, Botsmark - Katarina Vilhelmina Zingmark, Bondedotter, Botsmark 1876-01-14
  Jonas Anton Sandström, Dräng, Täfteå - Johanna Amanda Nystedt, Piga, Sävar 1902-03-16
  Jonas Anton Zingmark, Dräng, Botsmark - Katarina Sofia Jakobsdotter, Bondedotter, Botsmark 1880-02-15
  Jonas Aron Nygren, Bondeson, Ytterboda - Sofia Johanna Persson, Bondedotter, Ytterboda 1896-11-29
  Jonas Artur Högdal, Hemmansägare, Tväråmark - Anna Adela Eriksson, Hemmansägardotter, Tväråmark 1930-02-09
  Jonas Arvid Johansson, Jordbruksarbetare, Tväråmark - Maria Matilda Kröger, Bondedotter, Tväråmark 1918-10-20
  Jonas Arvid Karlsson, Jordbruksarbetare, Krokbäck - Anna Augusta Johansson, Sömmerska, Gravmark 1915-10-18
  Jonas Arvid Nilsson, Småskollärare, Botsmark - Nanny Augusta Karlsson, Slöjdlärarinna, Botsmark 1910-12-16
  Jonas Bengt Karlsson, Arbetare, Botsmark - Anna Karolina Karlsson, Hemmadotter, Botsmark 1937-11-28
  Jonas Bernhard Jonsson, Arbetare, Grundbäck - Jenny Augusta Österlund, Hemmansägardotter, Grundbäck 1923-07-08
  Jonas Bäckman, Arbetskarl, Sävar - Maria Sofia Persdotter, Piga, Sävar 1854-07-02
  Jonas Bäckström, Bonde, Sävar - Brita Margareta Persdotter, Piga, Sävar 1866-10-14
  Jonas Bäckström, Bonde, Sävar - Katarina Charlotta Spolander, Jungfru, Sävar bruk 1861-10-20
  Jonas Edmund Johansson, Hemmansägare, Överklinten - Anna Viktoria Bergner, Hemmansägardotter, Lillåtjälen 1934-04-02
  Jonas Edström, Arbetare, Gideå, Björna - Anna Kristina Karlsdotter, Arbeterska, Åbyn 1878-07-14
  Jonas Edvard Mångberg, Hemmansägare, Floda - Gerda Margareta Åström, Hemmansägardotter, Floda 1928-11-02
  Jonas Enok Jonsson, Hemmansägare, Tväråmark - Hulda Karolina Rönnlund, Bondedotter, Tväråmark 1905-10-15
  Jonas Erhard Högdal, Hemmansägare, Hjoggmark - Olga Magdalena Marklund, Hemmansägardotter, Ostnäs 1927-11-27
  Jonas Evald Jakobsson, Bonde, Tväråmark - Brita Johanna Jakobsdotter, Bondedotter, Hjoggmark 1883-07-01
  Jonas Evald Jonsson, Bonde, änkeman, Tväråmark - Hulda Elisabet Rydman, Bondedotter, Melsbäck 1915-10-23
  Jonas Evald Jonsson, Bonde, änkeman, Täfteå - Anna Karolina Jonsdotter, Bondeänka, Täfteå 1903-12-27
  Jonas Evald Jonsson, Hemmanstillträdare, Bullmark - Anna Fredrika Sköld, Landbondedotter, Bullmark 1857-10-01
  Jonas Evald Jonsson, Skomakare, Bullmark - Sofia Adelia Brändström, Bondedotter, Nyby 1901-10-20
  Jonas Evald Karlsson, Bondeson, Täfteå - Katarina Charlotta Karlsdotter, , Täfteå 1878-07-13
  Jonas Evald Ågren, Bonde, Botsmark - Karolina Sofia Lundgren, Bondedotter, Botsmark 1895-12-01
  Jonas Gottfrid Jonsson, Chaufför, Umeå - Elin Teolinda Sandström, Lärarinna, Botsmark 1935-09-07
  Jonas Granroth, Soldat, Botsmark - Kristina Katarina Säfvenberg, Piga, Sävar 1826-12-02
  Jonas Gunnar Jonsson, Arbetare, Tväråmark - Hildur Evelina Jonsson, Hemmansägardotter, Tväråmark 1930-01-07
  Jonas Gustaf Andersson, Arbetare, Sävar - Anna Erika Pettersson, Bondedotter, Sävar 1882-12-10
  Jonas Gustaf Bjurberg, Arbetare, Sävar - Maria Margareta Björk, Piga, Tväråmark 1876-10-29
  Jonas Gustaf Eriksson, Bonde, Tväråmark - Emma Ulrika Jonsdotter, Bondedotter, Tväråmark 1892-07-03
  Jonas Gustaf Eriksson, Bonde, Tålsmark - Brita Karolina Eriksdotter, , Tålsmark 1867-03-15
  Jonas Gustaf Eriksson, Kopparslagare, Lycksele - Erika Charlotta Sjöström, Bondedotter, Täfteå 1879-01-05
  Jonas Gustaf Hansson, Dräng, Bullmark - Maria Johanna Persdotter, Piga, Tålsmark 1842-10-23
  Jonas Gustaf Holmgren-Berg, Soldat, Täfteå - Betty Helena Lindgren, Bodbiträde, Täfteå 1914-06-14
  Jonas Gustaf Johansson, Arbetare, Lillåtjälen - Matilda Kristina Lundmark, Bondedotter, Högsmyrliden 1879-11-25
  Jonas Gustaf Johansson, Nybyggare, Krokfors - Katarina Magdalena Granroth, Landbondedotter, Ytterstmark 1854-11-08
  Jonas Gustaf Jonsson, Arbetare, Sävar - Katarina Gustava Boberg, Piga, Sävar bruk 1883-11-18
  Jonas Gustaf Jonsson, Bonde, Högliden - Charlotta Åström, Bondedotter, Botsmark 1872-02-12
  Jonas Gustaf Jonsson, Bonde, Klappmark - Ida Maria Johansson, Bondedotter, Brattby 1905-03-06
  Jonas Gustaf Jonsson, Bonde, änkling, Österåker, Umeå landsförsamling - Anna Karolina Andersdotter, Arbeterska, Skravelbäck 1884-11-29
  Jonas Gustaf Jonsson, Bondeson, Täfteå - Magdalena Matilda Andersdotter, Bondedotter, Täfteå 1856-06-08
  Jonas Gustaf Larsson, Arbetare, Selsfors - Henny Maria Forsgren, Landbondedotter, Selsfors 1906-01-07
  Jonas Gustaf Lindgren, Bondeson, Ytteråträsk - Emma Viktoria Åström, Bondedotter, Ytteråträsk 1908-02-09
  Jonas Gustaf Marklund, Bonde, Ostnäs - Helena Kristina Kröger, Bondedotter, Ostnäs 1898-04-03
  Jonas Gustaf Nilsson, Bonde, änkeman, Strömbäck - Greta Karolina Johansson, Änka, Gravfors 1894-04-24
  Jonas Gustaf Nilsson, Fd. nybyggare, Strömbäck - Margareta Karolina Andersdotter, Nybyggardotter, Strömbäck 1871-07-31
  Jonas Gustaf Rönnlund, Hemmanstillträdare, Krokbäck - Brita Kristina Andersdotter, Bondedotter, Krokbäck 1871-01-12
  Jonas Gustaf Sjöberg, Inhyses, Sävar - Anna Magdalena Qvist, Piga, Sävar 1852-03-28
  Jonas Gustaf Vangberg, Arbetare, Strömbäck, Umeå landsförsamling - Anna Lovisa Vikström, Arbeterska, Gunnismark 1882-11-08
  Jonas Gustaf Zingmark, Dräng, Botsmark - Vilhelmina Johansdotter, Bondeänka, Botsmark 1887-12-17
  Jonas Hansson, Bonde, Ostnäs - Magdalena Nilsdotter, Piga, Sävar 1844-07-07
  Jonas Hemfrid Lindmark, Arbetare, Ytteråträsk - Edit Amanda Jonsson, Hemmadotter, Ytteråträsk 1936-03-22
  Jonas Hilmar Jonsson, Jordbruksarbetare, änkeman, Gravfors - Naima Teolinda Johansson, Bondedotter, Gravfors 1920-08-15
  Jonas Holm, Fältjägare, Gravmark - Magdalena Nilsdotter, Bondedotter, Gravmark 1834-07-20
  Jonas Holm, Nybyggarson, Västanträsk - Anna Karolina Lejon, Nybyggardotter, Brattby 1871-03-29
  Jonas Holmström-Andersson, Dräng, Sävar - Kristina Helena Johansdotter, Piga, Sävar 1826-10-29
  Jonas Isberg, Nybyggare, Skogberg - Margareta Karolina Karlsdotter, Landbondedotter, Granträsk 1861-10-18
  Jonas Israelsson, Bonde, Hemmesmark - Johanna Israelsdotter, Nybyggardotter, Nya Bäckfors 1867-03-01
  Jonas Johansson, Bonde, Bullmark - Kristina Johanna Jakobsdotter, Hemmansägerska, Bodbyn 1892-01-31
  Jonas Johansson, Bonde, Gravfors - Greta Karolina Eklund, Nybyggardotter, Brattby 1872-06-14
  Jonas Johansson, Dräng, hemmanstillträdare, Umeå stadsförsamling - Katarina Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå 1855-11-04
  Jonas Johansson, Jordbruksarbetare, Gravmark - Hulda Maria Holmström, Bondedotter, Holmfors 1913-04-14
  Jonas Jonsson, Bonde, Berttjärn, Umeå landsförsamling - Magdalena Charlotta Högdal, Bondedotter, Tväråmark 1905-06-18
  Jonas Jonsson, Bonde, Stöcke, Umeå landsförsamling - Maria Ludvika Forsmark, Bondedotter, Växtholm 1908-12-04
  Jonas Jonsson, Bondeson, Krokfors - Eva Johanna Persdotter, Nybyggardotter, Klappmark 1880-09-11
  Jonas Jonsson, Bondeson, Sävar - Anna Margareta Brändström, Bondedotter, Sävar 1902-07-06
  Jonas Jonsson, Handlande, Lövön, Umeå landsförsamling - Magdalena Vilhelmina Åberg, Bondedotter, Sävar 1901-11-10
  Jonas Jonsson, Hemmanstillträdare, Ersmark, Umeå landsförsamling - Maria Kristina Mattsdotter, Bondedotter, Täfteböle 1854-10-01
  Jonas Jonsson, Hemmanstillträdare, Sävar - Anna Katarina Lundberg, Piga, Sävar 1865-04-17
  Jonas Karlsson, Bondeson, Ånäset, Degerfors - Amanda Jonsson, Bondedotter, Högliden 1900-03-04
  Jonas Krok, Fältjägare, Täfteå - Katarina Maria Österlund, Piga, Sävar 1842-04-17
  Jonas Larsson, Bondeson, Sävar - Katarina Johanna Hammarstedt, Smedsdotter, Sävar 1839-03-03
  Jonas Larsson, Hemmanstillträdare, Bullmark - Maria Kristina Johansdotter, Bondedotter, Bullmark 1864-10-06
  Jonas Laurentius Isaksson, Arbetare, Pålböle - Sanny Matilda Bäckman, Torparänka, Pålböle 1936-12-24
  Jonas Leander Johansson, Bondeson, Ytteråträsk - Jenny Charlotta Jonsson, Bondedotter, Högliden 1908-02-23
  Jonas Lindgren, Bonde, Gunnismark - Klara Kristina Karlsdotter, , Gunnismark 1870-10-23
  Jonas Lindgren, Bondeson, Täfteå - Anna Magdalena Persdotter, Bondedotter, Gunnismark 1857-10-08
  Jonas Ludvig Fredriksson, Bonde, Tväråmark - Hilda Karolina Jakobsson, Piga, Tväråmark 1911-04-02
  Jonas Lundberg, Bondeson, Täfteå - Karolina Johansson, Arbeterska, Täfteå 1883-01-02
  Jonas Mattsson, Dräng, änkeman, Sjömellantjälen, Umeå landsförsamling - Anna Lovisa Eriksdotter, Piga, Bullmark 1846-03-04
  Jonas Nikanor Nordlund, Arbetare, Gravmark - Henny Vilhelmina Eriksson, Bondedotter, Gravmark 1906-06-24
  Jonas Nilsson, Bonde, Tväråmark - Margareta Charlotta Jakobsdotter, Bondedotter, Tväråmark 1869-10-10
  Jonas Nilsson, Nybyggare, Mångbyn - Lydia Sofia Nilsson, Bondedotter, Fjäderbäck 1906-01-21
  Jonas Nilsson, Tillträdande bonde, Berg - Greta Katarina Larsdotter, Piga, Berg 1831-06-19
  Jonas Olofsson, Bonde, Tväråmark - Margareta Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Tväråmark 1873-07-13
  Jonas Oskar Eklund, Jordbruksarbetare, Gravmark - Tilda Augusta Sandgren, Bondedotter, Åkerbäck 1911-06-16
  Jonas Oskar Gren, Bondeson, Tväråmark - Amanda Sofia Håkansson, Bondedotter, Åbyn 1904-01-31
  Jonas Oskar Jonsson, Arbetare, Täfteå - Kristina Aqvilina Andersson, Arbeterska, Täfteå 1916-06-23
  Jonas Oskar Jonsson, Bondeson, Täfteå - Kristina Elisabet Forsberg, Piga, Sävar 1886-10-17
  Jonas Oskar Jonsson, Brukare, Ytterträsk - Hildur Maria Säfström, Piga, Ytterträsk 1904-11-09
  Jonas Oskar Marklund, Bondeson, Västerhiske, Umeå landsförsamling - Matilda Sofia Lindgren, Bondedotter, Sävar 1902-04-27
  Jonas Oskar Åström, Arrendator, Nordås, Umeå landsförsamling - Vendla Vilhelmina Eklund, Bondedotter, Brattby 1913-12-21
  Jonas Otto Söderlind, Förman, Salhem, Borås (P) - Amy Johanna Johansson, Jordbruksarbetardotter, Täfteå 1916-08-27
  Jonas Otto Åström, Jordbruksarbetare, Floda - Elin Kristina Karlsson, Piga, Floda 1911-05-17
  Jonas Persson, Bonde, Storliden - Klara Augusta Åström, Bondedotter, Långåker 1896-06-14
  Jonas Persson, Hemmanstillträdare, Henriksfors - Eva Kristina Andersdotter, Landbondedotter, Henriksfors 1856-03-30
  Jonas Persson, Nybyggare, Brattby - Margareta Kristina Nilsdotter, Inhysesänka, Botsmark 1880-01-30
  Jonas Persson, Nämndeman, änkling, Brån, Vännäs - Katarina Magdalena Larsdotter, Bondedotter, Sävar 1842-06-15
  Jonas Petter Andersson, Dräng, Rödningstjälen, Burträsk - Maria Johanna Åström, Bondedotter, Floda 1889-11-18
  Jonas Petter Andersson, Hemmansägare änkling, Strömåker - Beata Kristina Larsson, Hushållerska, Strömåker 1926-11-29
  Jonas Petter Eklund, Bondeson, Gravmark - Anna Karolina Persdotter, Nybyggardotter, Grundbäck 1884-11-01
  Jonas Petter Johansson, Bondeson, Gravmark - Maria Brita Jakobsdotter, , Västanträsk 1877-03-01
  Jonas Petter Johansson, Dräng, Gunnismark - Katarina Magdalena Andersdotter, Piga, Gunnismark 1858-12-11
  Jonas Petter Jonsson, Bondeson, Ytterboda - Maria Vilhelmina Lindström, Skomakardotter, Sävar 1870-12-18
  Jonas Petter Jonsson, Bondeson, Ytteråträsk - Karolina Nilsdotter, Piga, Ytteråträsk 1876-02-21
  Jonas Petter Jonsson, Bondeson, Österåker, Umeå landsförsamling - Johanna Charlotta Johansdotter, Bondedotter, Tväråmark 1886-10-17
  Jonas Petter Jonsson, Landbondeson, Tålsmark - Brita Magdalena Nilsdotter, , Tålsmark 1867-12-08
  Jonas Petter Säfvenberg, Fältjägare, Sävar - Albertina Vilhelmina Bäckström, Arbeterska, Sävar bruk 1871-06-17
  Jonas Pettersson, Hemmansägare, Västervik, Umeå landsförsamling - Johanna Elisabet Olofsson, , Gunnismark 1923-12-22
  Jonas Quininus Lindström, Arbetare, Täfteå - Kristina Olivia Nilsdotter, Arbetardotter, Täfteå 1889-11-03
  Jonas Robert Berglund, Bondeson, Täfteå - Hulda Maria Andersson, Bondedotter, Tålsmark 1899-11-26
  Jonas Sigfrid Berglund, Hemmansägare, Täfteå - Tyra Helena Andersson, Hemmansägardotter, Sävar 1937-05-02
  Jonas Sigfrid Eklund, Chaufför, Gravmark - Berta Josefina Lindgren, Hembiträde, Gravmark 1935-06-23
  Jonas Sjöman, Byaskräddare, Botsmark - Anna Fredrika Persdotter, Piga, Botsmark 1848-12-03
  Jonas Sjöman, Byaskräddare, Bullmark - Brita Kristina Jonsdotter, Piga, Ostnäs 1842-09-11
  Jonas Säfsten-Johansson, Bondeson, Sävar - Maria Margareta Jonsdotter, Bondedotter, Sävar 1835-09-30
  Jonas Ulin-Persson, Kolare, Johannisfors - Greta Katarina Esaiasdotter, Piga, Sävar bruk 1842-06-05
  Jonas Viderstedt, Bonde, Kroknäs - Edla Karolina Westerlund, Bondedotter, Gravfors 1901-10-14
  Jonas Viklund, Dräng, Sävar bruk - Maria Elisabet Löfgren, Piga, Sävar bruk 1856-12-04
  Jonas Viktor Karlsson, Handlande, Umeå stadsförsamling - Naima Gustava Kriström, Hemmansägardotter, Sävar 1924-01-01
  Jonas Viktor Lindström, Jordbruksarbetare, Täfteå - Anna Adéle Lindgren, Hemmansägardotter, Täfteå 1928-11-18
  Jonas Wilhelm Olofsson, Bonde, änkling, Gunnismark - Brita Johanna Sandberg, Arbeterska, Sävar 1902-04-27
  Jonas Wilhelm Olofsson, Bondeson, Gunnismark - Maria Johanna Johansdotter, Bondedotter, Täfteböle 1877-09-30
  Jonas Wilhelm Pettersson, Hemmansägare, Bobacken, Bygdeå - Emma Gustava Olofsdotter, Bondedotter, Gunnismark 1885-03-29
  Jonas Wilhelm Sjöström, Landbonde, Sjöarödd - Anna Matilda Holm, Landbondedotter, Marielund 1894-12-16
  Jonas Wilhelm Säfsten, Hemmanstillträdare, Sävar - Ulrika Vilhelmina Wincent, Klockardotter, Sävar 1833-12-01
  Josefina Andersson, Piga, Ivarsboda - Johan August Rönnberg, Bondeson, Ivarsboda 1883-10-07
  Josefina Henrietta Henriksson, Sömmerska, Sävar - Karl Anton Hammarbäck, Sågarbetare, Sävar 1918-03-17
  Josefina Karlsdotter, Bondedotter, Täfteå - Per Gustaf Tegström, Bondeson, Holmön 1884-10-12
  Josefina Katarina Johansson, Bondedotter, Gravmark - Per August Johansson, Bonde, Jämtland 1891-09-27
  Josefina Matilda Sandberg, Bondedotter, Sävar - Karl Gustaf Lidström, Jordbruksarbetare, Sävar 1911-04-23
  Josefina Vagnberg, Bondeänka, Grundbäck - Daniel Fällgren, Arbetare, änkling, Växtholm 1889-04-13
  Judit Amalia Sandström, Hemmadotter, Bullmark - Sven Manfred Nilsson, Handlande, Bullmark 1933-11-26
  Julia Erika Kristina Nilsson, Frånskild hushållerska, Södra Gottland - Olaus Hieronymus Linerudt, Hemmansägare änkling, Södra Gottland 1926-07-18
  Julia Maria Moström, Hushållerska, Gunnismark - Arvid Karlsson, Hemmansägare, Gunnismark 1933-09-03
  Juliana Sköld, Bondedotter, Bullmark - Hans Gustaf Säfsten, Nämndeman, Tavelsjö, Umeå landsförsamling 1878-02-12
  Juliana Sköld, Bondeänka, Morbyn - Johan Petter Johansson, Bonde, Bullmark 1869-10-24
  Karl Abel Forsman, Jordbruksarbetare, Åbyn - Hanna Maria Persson, Bondedotter, Åbyn 1919-03-16
  Karl Adrian Karlsson, Jordbruksarbetare, Botsmark - Jenny Sofia Ågren, Bondedotter, Botsmark 1920-01-10
  Karl Albin Karlsson, Arbetare, Täfteå - Eugenia Sofia Bäckman, Bondedotter, Täfteå 1904-04-10
  Karl Alexander Nyström, Bonde, Sävar - Signe Kristina Lindgren, Bondedotter, Sävar 1917-06-23
  Karl Alexander Nyström, Hemmansägare änkling, Sävar - Inez Katarina Johansson, Hushållerska, Sävar 1927-07-03
  Karl Alexis Lundström, Reparatör, Sävar - Hilda Ingrid Englund, Hemmansägardotter, Sävar 1933-12-17
  Karl Alfred Johansson, Mjölnare, Gravmark - Alma Sofia Bäckström, Torpardotter, Pålböle 1917-06-23
  Karl Algot Norlin, Kontorsskrivare, Västerteg, Umeå landsförsamling - Elina Matilda Johansson, Fotograf, Täfteå 1923-07-15
  Karl Algot Sandberg, Handlande, Sävar - Elma Albertina Nilsson, Lärarinna, Grundbäck 1933-07-02
  Karl Almar Granberg, Chaufför, Sävar - Ninny Axelia Wincent, Hemmansägardotter, Sävar 1923-12-16
  Karl Almar Karlsson, Arbetare, änkling, Sävar - Ellen Anna Elisabet Jansson, Hushållerska, Sävar 1933-10-21
  Karl Almar Karlsson, Skogsarbetare, Sävar - Nina Lovisa Vahlmark, Sömmerska, Sävar 1930-11-23
  Karl Anders Sjöström, Arbetare, Sävar bruk - Emma Margareta Hägglund, Piga, Sävar bruk 1888-03-04
  Karl Andersson, Bonde, Gravfors - Margareta Magdalena Sjöström, Piga, Botsmark 1889-06-23
  Karl Andersson, Bonde, Täfteå - Magdalena Lovisa Andersdotter, Bondedotter, Täfteböle 1863-07-05
  Karl Andersson, Dräng, Bjurfors - Maria Greta Johansdotter, Nybyggardotter, Bjurfors 1850-07-14
  Karl Andreas Bäckman, Flottningsarbetare, Skeppsvik - Ester Elisabet Forsberg, Arbeterska, Sävar 1915-09-26
  Karl Andreas Forsgren, Bondeson, Selsfors - Anna Sofia Holmström, Landbondedotter, Ytterträsk 1900-10-31
  Karl Anton Andersson, Bonde, Nyliden, Umeå landsförsamling - Ester Sofia Karlsson, Bondedotter, Klappmark 1911-09-10
  Karl Anton Andersson, Bondeson, Täfteböle - Anna Karolina Andersdotter, Bondedotter, Täfteå 1872-11-10
  Karl Anton Andersson, Dräng, Botsmark - Hedvig Sofia Hansdotter, Bondedotter, Botsmark 1863-09-29
  Karl Anton Brännström, Bondeson, Tålsmark - Kristina Johanna Jakobsdotter, Piga, Tålsmark 1858-04-22
  Karl Anton Bäckström, Hemmansägare, frånskild, Stöcke, Umeå landsförsamling - Sigrid Lovisa Eriksson, Hemmansägardotter, Sävar 1926-10-31
  Karl Anton Eriksson, Arbetare, Tålsmark - Erika Matilda Eriksdotter, Bondedotter, Tålsmark 1876-06-25
  Karl Anton Eriksson, Arbetarson, Holmön - Maria Lovisa Lundberg, Bondedotter, Täfteå 1888-09-30
  Karl Anton Forsberg, Skomakare, Högfors, Bygdeå - Magdalena Josefina Tjernberg, Landbondedotter, Strandfors 1889-04-21
  Karl Anton Hammarbäck, Arbetare, Sävar - Sofia Vilhelmina Ågren, Stickerska, Sävar 1908-11-01
  Karl Anton Hammarbäck, Sågarbetare, Sävar - Josefina Henrietta Henriksson, Sömmerska, Sävar 1918-03-17
  Karl Anton Hansson, Bonde, Botsmark - Margareta Magdalena Nystedt, Bondedotter, Högliden 1872-06-01
  Karl Anton Johansson, Bondeson, Täfteböle - Sofia Matilda Bäckström, Piga, Täfteböle 1886-07-11
  Karl Anton Karlsson, Bondeson, Lillåtjälen - Elina Viktoria Lindgren, Bondedotter, Ytteråträsk 1908-11-01
  Karl Anton Karlsson, Bondeson, Täfteå - Maria Vilhelmina Wincent, Bondedotter, Täfteå 1887-10-23
  Karl Anton Karlsson, Sjöman, Täfteå - Maria Albertina Jonsdotter, Bondedotter, Täfteå 1872-10-06
  Karl Anton Lindberg, Bondeson, Täfteå - Katarina Magdalena Strandgren, Arbeterska, Täfteå 1889-04-14
  Karl Anton Lindfors, Jordbruksarbetare, Botsmark - Hulda Kristina Forsgren, Arrendatorsdotter, Selsfors 1913-05-03
  Karl Anton Lindgren, Bondeson, Botsmark - Maria Johansdotter, Bondedotter, Botsmark 1872-04-11
  Karl Anton Löfgren, Bonde, Hemmesmark - Katarina Johanna Andersdotter, Bondedotter, Hemmesmark 1888-10-03
  Karl Anton Norén, Brädgårdsarbetare, Sandvik, Umeå landsförsamling - Henny Sofia Johansson, Bondedotter, Gunnismark 1912-06-16
  Karl Anton Nyström, Arbetare, Botsmark - Katarina Sofia Persdotter, Nybyggardotter, Klappmark 1876-12-28
  Karl Anton Sundström, Arbetare, Täfteå - Kristina Olivia Berglund, Bondedotter, Täfteå 1903-12-06
  Karl Anton Sundström, Nybyggare, Bjensjö - Maria Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Botsmark 1860-10-20
  Karl Anton Tjernberg, Landbonde, Strandfors - Hulda Maria Karlsdotter, Bondedotter, Strandfors 1894-04-01
  Karl Anton Tjärnström, Arbetare, Tjärn, Skellefteå - Ludvika Eugenia Brännlund, Sömmerska, Sävar 1897-05-16
  Karl Arvid Jonsson, Distriktschef, Umeå stadsförsamling - Gerda Margreta Högdal, Hemmansägardotter, Tväråmark 1934-12-08
  Karl Arvid Sandgren, Jordbruksarbetare, Ytterboda - Ebba Ottilia Johansson, Hemmansägardotter, Ytterboda 1929-10-20
  Karl August Högdal, Bondeson, Tväråmark - Margareta Magdalena Johansdotter, Bondeänka, Tväråmark 1877-10-27
  Karl August Johansson, Jordbruksarbetare, Tålsmark - Sally Maria Viktoria Bäckström, Murardotter, Sävar 1922-11-05
  Karl August Kröger, Hemmansägarson, Tväråmark - Ingrid Ottilia Karlsson, Tjänarinna, Tväråmark 1924-07-06
  Karl August Nordström, Bonde, Gulltjärn, Bygdeå - Lovisa Åström, Bondedotter, Botsmark 1886-01-24
  Karl Bernhard Jonsson, Handlande, Botsmark - Anna Jonsson, , Botsmark 1916-11-19
  Karl Birger Fredriksson, Hemmansägarson, Täfteå - Lilly Adolfina Karlsson, Hemmansägardotter, Täfteå 1931-04-12
  Karl Edvard Jonsson, Bondeson, Täfteå - Anna Viktoria Bäckström, Bondedotter, Täfteå 1904-10-30
  Karl Edvard Westerlund, Hemmansägare, Överklinten - Märta Emilia Karlsson, Hushållerska, Åträsk 1936-01-01
  Karl Edvin Karlsson, Hemmansägare, Klappmark - Edit Linnea Backas, Tjänarinna, Klappmark 1936-02-02
  Karl Einar Forsberg, Brädgårdsarbetare, Gimonäs, Umeå - Göta Alma Adéle Karlsson, Hemmansägardotter, Täfteböle 1931-05-31
  Karl Einar Tjernberg, Maskinist, Frösö (Z) - Svea Sofia Österlund, Hemmansägardotter, Skeppsvik 1929-12-08
  Karl Elof Johansson, Hemmansägare, Botsmark - Hedvig Maria Ågren, Hemmansägardotter, Botsmark 1934-10-21
  Karl Emanuel Lundström, Arbetare, Bullmark - Maria Sofia Hansdotter, Landbondedotter, Bullmark 1875-01-03
  Karl Emanuel Öhman, Arbetare, Gryssjön, Bygdeå - Hilda Sofia Bäckström, Landbondedotter, Risträsk 1899-01-08
  Karl Emil Andersson, Hemmansägare, Sävar - Dagmar Maria Markström, Hushållerska, Sävar 1934-07-14
  Karl Emil Sjöström, Skomakare, Pålböle - Alma Maria Jonsson, Arbeterska, Pålböle 1917-09-23
  Karl Enar Holm, Arbetare, Kroknäs - Aili Gunhild Fagerström, Hembiträde, Kroknäs 1937-12-19
  Karl Engelbert Strandgren, Arbetare, Täfteå - Selma Charlotta Burman, Arbetaränka, Täfteå 1906-01-21
  Karl Erhard Sjöström, Bonde, Sävar - Maria Sofia Larsson, Bondedotter, Sävar 1915-03-07
  Karl Erik Andersson, Bondeson, Holmön - Anna Kristina Persdotter, Piga, Holmön 1854-02-26
  Karl Erik Berg, Hemmansägare, Tväråmark - Tekla Augusta Högdahl, Hemmansägardotter, Tväråmark 1937-04-25
  Karl Erik Bergström, Bonde, Sävar - Anna Sofia Persdotter, Bondedotter, Åbyn 1888-11-18
  Karl Erik Björk, Arbetare, Sävar - Maria Karolina Gren, Arbetardotter, Sävar 1882-04-16
  Karl Erik Björk, Bonde, änkling, Sävar - Anna Ulrika Bäckström, , Sävar 1895-03-13
  Karl Erik Johansson, Bonde, änkeman, Klappmark - Emma Kristina Jonsdotter, Bondeänka, Klappmark 1898-09-05
  Karl Erik Johansson, Dräng, Krokfors - Katarina Magdalena Granroth, Nybyggaränka, Krokfors 1873-07-05
  Karl Erik Jonsson, Bondeson, Ersmark, Umeå landsförsamling - Gustava Lovisa Johansdotter, Bondedotter, Täfteböle 1881-04-10
  Karl Erik Karlsson, Arbetare, Gunnismark - Maria Johanna Viderstedt, Bondedotter, Kroknäs 1884-07-20
  Karl Erik Karlsson, Bonde, Skogberg - Kristina Johanna Johansson, Piga, Skogberg 1883-04-15
  Karl Erik Lejon, Arbetare, Gravmark - Hilda Sofia Holmström, Nybyggardotter, Strandfors 1893-11-15
  Karl Erik Lundberg, Hemmanstillträdare, Ivarsboda - Brita Greta Andersdotter, Bondedotter, Holmön 1856-02-03
  Karl Erik Olofsson, Dräng, Bullbäck - Hedda Sofia Johansdotter, Bondedotter, Bullbäck 1874-04-26
  Karl Erik Persson, Dräng, Sävar - Anna Magdalena Nilsdotter, Piga, Gunnismark 1880-10-21
  Karl Erik Rehnmark, Hemmanstillträdare, Tväråmark - Katarina Greta Eriksdotter, Bondedotter, Tväråmark 1850-09-29
  Karl Erik Sandström, Bondeson, Brattby - Karolina Lundström, Piga, Ytterstmark 1883-05-19
  Karl Erik Sjöström, Bruksarbetare, Sävar bruk - Anna Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Sävar 1845-10-12
  Karl Erik Säfvenberg, Bondeson, Holmön - Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå 1860-03-25
  Karl Erik Åberg, Arbetare, Tväråmark - Maria Margareta Persdotter, , Sävar sågverk 1866-09-09
  Karl Evert Robertsson, Brädgårdsarbetare, Sävar - Rut Brändström, Postbiträde, Sävar 1930-12-19
  Karl Ferdinand Norén, Klampare, Sävar bruk - Karolina Sjöström, Bruksarbetardotter, Sävar bruk 1877-12-16
  Karl Forsberg, Arbetare, Täfteå - Isabella Lovisa Strandberg, Sömmerska, Täfteå 1899-12-17
  Karl Forsberg, Hemmansägare, Täfteå - Helena Kristina Persdotter, Jungfru, Sävar herrgård 1852-10-10
  Karl Forsmark, Dräng, Tväråmark - Katarina Sofia Eriksdotter, Bondedotter, Tväråmark 1884-10-26
  Karl Fredrik Karlsson, Bondeson, Storliden - Anna Johanna Åström, Hushållerska, Bodbyn 1894-09-29
  Karl Fredrik Olofsson, Arbetarson, Gripsholm - Anna Karolina Nyström, Piga, Rönnäs 1902-10-19
  Karl Fredrik Sjöström, Bonde, Täfteå - Anna Maria Persdotter, Piga, Täfteå 1862-12-18
  Karl Fredriksson, Bondeson, Täfteå - Karolina Johansson, Bondedotter, Täfteå 1901-06-01
  Karl Gilbert Johansson, Arbetare, Hemmesmark - Anny Karolina Eklund, Hemmansägardotter, Hemmesmark 1936-12-20
  Karl Gottfrid Andersson, Hemmansägarson, Bergdal - Hulda Elina Larsson, Hemmansägardotter, Selsfors 1934-10-07
  Karl Gunnar Larsson, Hemmansägarson, Flurkmark, Umeå landsförsamling - Anna Matilda Karlsson, Hemmansägardotter, Tålsmark 1921-02-06
  Karl Gustaf Andersson, Nybyggare, Nyby - Albertina Johansdotter, Bondedotter, Bodbyn 1870-03-12
  Karl Gustaf Blomberg, Murare, Sävar - Astrid Maria Holmgren, Hushållerska, Sävar 1930-09-07
  Karl Gustaf Dahlberg, Byggnadsförman, Skellefteå församling - Katarina Johanna Jonsson, Kyrkovärdsdotter, Sävar 1900-09-01
  Karl Gustaf Edvin Marklund, Hemmansägarson, Ostnäs - Jenny Teresia Johansson, Hemmansägardotter, Täfteå 1931-03-08
  Karl Gustaf Granberg, Bonde, Sävar - Anna Charlotta Holmdahl, Jungfru, Sävar 1883-11-04
  Karl Gustaf Granholm, Bondeson, Anumark, Umeå landsförsamling - Maria Kristina Andersdotter, Arbeterska, Gunnismark 1877-09-30
  Karl Gustaf Gustafsson, Arbetare, änkeman, Renträsk - Brita Sofia Åström, Piga, Botsmark 1899-04-07
  Karl Gustaf Gustafsson, Arbetare, änkling, Renträsk - Greta Magdalena Hansson, Arbeterska, Degerliden 1903-05-25
  Karl Gustaf Gustafsson, Dräng, Lillåtjälen - Anna Sofia Johansson, Bondedotter, Renträsk 1890-11-05
  Karl Gustaf Jakobsson, Bondeson, Tväråmark - Johanna Karolina Sandberg, Jungfru, Sävar 1874-10-25
  Karl Gustaf Johansson, Bonde, Gravfors - Katarina Lovisa Gustafsdotter, Nybyggaränka, Östermark 1858-05-15
  Karl Gustaf Kriström, Hemmansägare, Sävar - Maria Adelia Fällman, Bondedotter, Sävar 1890-06-15
  Karl Gustaf Lidström, Jordbruksarbetare, Sävar - Josefina Matilda Sandberg, Bondedotter, Sävar 1911-04-23
  Karl Gustaf Lidström, Lägenhetsägare, änkling, Sävar - Henny Eufrosyne Rosendahl-Johansson, Hushållerska, Tålsmark 1922-11-19
  Karl Gustaf Limming, Arbetare, Täfteå - Katarina Kristina Olofsdotter, Piga, Täfteå 1862-05-18
  Karl Gustaf Lundberg, Fiskare, Täfteå - Agda Julia Nilsson, Hembiträde, Täfteå 1931-09-20
  Karl Gustaf Zingmark, Arbetare, Östermark - Margareta Magdalena Andersdotter, Piga, Gunnismark 1874-03-29
  Karl Gustaf Österlund, Bondeson, Ytterboda - Ester Maria Holmgren, Arbetardotter, Skeppsvik 1898-04-11
  Karl Gösta Hed, Skräddare, Näskott (Z) - Fanny Alice Georgina Löfgren, Hemmadotter, Sävar 1936-05-10
  Karl Hammarstedt, Mästersmed, Johannisfors bruk - Brita Elisabet Hammarberg, Jungfru, Johannisfors bruk 1870-10-30
  Karl Harald Karlsson, Arbetare, Gunnismark - Götilda Alfrida Johansson, Hemmansägardotter, Gunnismark 1933-08-27
  Karl Helge Sundström, Chaufför, Täfteå - Mimmi Katarina Fredriksson, Hemmansägardotter, Täfteå 1933-10-28
  Karl Helmer Emanuel Eriksson, Handlande, Sävar - Frida Sofia Lind, Köpmansdotter, Sävar 1916-07-16
  Karl Herman Wincent, Hemmansägareson, Täfteå - Anna Olivia Norman, Hembiträde, Täfteå 1929-08-11
  Karl Hilding Sandström, Hemmansägare, Bullmark - Agda Lovisa Karolina Widmark, Hemmansägardotter, Bullbäck 1931-04-26
  Karl Hilding Tjernberg, Chaufför, Lillåtjälen - Ceris Celina Karlsson, Hemmadotter, Lillåtjälen 1936-08-16
  Karl Hjalmar Ögren, Rättare, Yttertavle, Umeå landsförsamling - Maria Augusta Nilsson, Hemmansägardotter, Sävar 1905-10-29
  Karl Högdal, Bondeson, Tväråmark - Maria Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Tväråmark 1895-03-31
  Karl Ingvar Andersson, Hemmansägarson, Ivarsboda - Tekla Sofia Rönnberg, Hemmansägardotter, Ivarsboda 1933-10-21
  Karl Jakob Burvall, Hemmanstillträdare, Gravfors - Margareta Magdalena Persdotter, Bondedotter, Botsmark 1858-10-29
  Karl Jakob Ekström, Fältjägare, Sävar - Maria Sofia Boström, Bondedotter, Ytterboda 1851-03-23
  Karl Jakob Johansson, Bondeson, Risträsk, Bygdeå - Maria Brigitta Johansdotter, Landbondedotter, Kvarnfors 1863-10-30
  Karl Jakob Jonsson, Bondeson, Ytterträsk - Anna Johanna Viklund, Bondedotter, Åträsk 1875-01-25
  Karl Jakob Lundström, Sjöman, Sävar - Edla Vilhelmina Stenman, Arbeterska, Sävar 1887-10-15
  Karl Jakob Åberg, Byaskräddare, Botsmark - Maria Greta Thomasdotter, Piga, Botsmark 1827-10-14
  Karl Johan Almar Karlsson, Hemmansägarson, Degerbyn - Maria Olivia Forsmark, Torpardotter, Växtholm 1926-06-06
  Karl Johan Andersson, Bonde, Sävar - Tekla Emilia Marklund, Bondedotter, Ostnäs 1920-10-31
  Karl Johan Andersson, Bonde, änkeman, Täfteå - Anna Magdalena Sjöström, Piga, Täfteå 1858-12-05
  Karl Johan Andersson, Tillträdande skattebonde, Täfteå - Maria Brita Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå 1841-10-03
  Karl Johan Boström, Bonde, Sävar - Johanna Lovisa Nordström, Bondedotter, Sävar 1910-07-10
  Karl Johan Boström, Hemmansägare, änkling, Sävar - Valborg Anna Aurora Jonsson, Hemmansägardotter, Sävar 1929-03-24
  Karl Johan Buller, Fältjägare, Bullmark - Katarina Magdalena Larsdotter, Änka, Tålsmark 1845-10-20
  Karl Johan Degerfeldt, Fältjägare, Tålsmark - Fredrika Stormare, Piga, Olofsfors 1863-10-29
  Karl Johan Eklöf, Snickare, Sävar - Amanda Karolina Åström, Piga, Sävar 1902-06-06
  Karl Johan Hammarstedt, Bonde, Sävar - Maria Charlotta Larsdotter, Bondedotter, Sävar 1879-06-24
  Karl Johan Hammarstedt, Bonde, änkling, Sävar - Karolina Lindström, Handelsidkerska, Sävar 1900-10-24
  Karl Johan Hammarstedt, Bondeson, Sävar - Anna Maria Nilsdotter, Bondedotter, Sävar 1869-10-24
  Karl Johan Jakobsson, Bondeson, Ytterstmark - Frida Eleonora Nilsson, Bondedotter, Botsmark 1900-11-12
  Karl Johan Johansson, Bonde, Botsmark - Margareta Sofia Nilsdotter, Bondedotter, Botsmark 1868-04-12
  Karl Johan Johansson, Bondeson, Grundfors, Umeå landsförsamling - Anna Karolina Karlsson, Bondedotter, Klappmark 1898-01-20
  Karl Johan Jonsson, Bondeson, Högliden - Ingeborg Johanna Nilsson, Bondedotter, Botsmark 1899-12-17
  Karl Johan Jonsson, Jordbruksarbetare, Ytterträsk - Maria Josefina Lindmark, Arrendatorsänka, Ytterträsk 1914-12-12
  Karl Johan Karlsson, Arbetare, Botsmark - Johanna Beata Karlsson, Bondedotter, Brattfors 1898-04-12
  Karl Johan Karlsson, Bonde, Brattfors - Elina Johanna Andersson, Bondedotter, Bullmark 1899-10-10
  Karl Johan Karlsson, Bonde, Bullmark - Anna Ottilia Brändström, Bondedotter, Nyby 1910-10-16
  Karl Johan Karlsson, Dräng, Gunnismark - Susanna Magdalena Eriksdotter, Landbondedotter, Gunnismark 1852-03-31
  Karl Johan Karlsson, Dräng, Ostnäs - Maria Sofia Molin, Piga, Ostnäs 1847-11-19
  Karl Johan Karlsson, Hemmansägare, Klappmark - Matilda Johanna Zingmark, Bondedotter, Skravelbäck 1905-04-24
  Karl Johan Kröger, Bondeson, Ostnäs - Katarina Josefina Nordqvist, Bondedotter, Tväråmark 1900-10-21
  Karl Johan Larsson, Bonde, Sävar - Anna Katarina Nordqvist, Piga, Sävar 1852-11-14
  Karl Johan Larsson, Bonde, Sävar - Tekla Johanna Lejon, Arrendatorsdotter, Risträsk 1913-04-20
  Karl Johan Lindfors, Hemmansägareson, Bjurfors - Elin Johanna Eriksson, Hemmadotter, Gravfors 1935-07-14
  Karl Johan Lindmark, Skomakare, änkeman, Floda - Eva Karolina Villström, Tjänarinna, Floda 1920-04-10
  Karl Johan Moritz, Rustmästare, Hertsånger, Nysätra - Margareta Fredrika Bergstedt, Demoiselle, Sävar 1823-04-24
  Karl Johan Nygren, Bondeson, Ytterboda - Edit Matilda Holmgren, Faktorsdotter, Skeppsvik 1902-04-27
  Karl Johan Olofsson, Hemmansägare, Gunnismark - Katarina Sofia Andersson, Tjänarinna, Gunnismark 1921-12-18
  Karl Johan Olofsson, Hemmansägare, Storliden - Gunborg Emilia Johansson, Hemmansägardotter, Storliden 1934-03-25
  Karl Johan Sandström, Hemmanstillträdare, Röbäck, Umeå landsförsamling - Johanna Fredrika Arvidsdotter, Bondedotter, Sävar 1835-01-27
  Karl Johan Sandström, Hemmansägare, Tålsmark - Anna Evelina Larsson, Lärarinna, Sävar 1900-12-09
  Karl Johan Seman, Sågarbetare, Sävar sågverk - Margareta Katarina Blomster, Fältjägardotter, Pålböle 1856-11-02
  Karl Johan Sjögren, Bondeson, Tavelsjö, Umeå landsförsamling - Hilda Maria Jakobsdotter, Bondedotter, Ytterstmark 1895-12-13
  Karl Johan Sjöman, Arbetare, Gunnismark - Amalia Renholm, Bondedotter, Ytterboda 1886-04-18
  Karl Johan Strömberg-Larsson, Arbetare, Täfteå - Kristina Karolina Sundström, Bondedotter, Täfteå 1904-02-14
  Karl Johan Sundström, Bondeson, Botsmark - Selma Kristina Vilhelmina Johansdotter, Bondedotter, Bullmark 1891-06-21
  Karl Johan Sundström, Bondeson, Täfteå - Katarina Kristina Berglund, Bondedotter, Täfteå 1882-11-24
  Karl Johan Säfvenberg, Bonde, Sävar - Jenny Katarina Brändström, Bondedotter, Sävar 1920-06-21
  Karl Johan Söderlund, Nybyggarson, Mjötjärnberget, Burträsk - Katarina Sofia Johansson, Bondedotter, Bergvall 1897-10-25
  Karl Johan Valfrid Söderlund, Bonde, Norum, Bygdeå - Elin Maria Lundström, Bondedotter, Ivarsboda 1915-12-12
  Karl Johan Vigren, Skomakare, Bygdeå - Johanna Lotta Boberg, Piga, Sävar 1853-04-03
  Karl Johan Viklund, Bondeson, Åträsk - Karolina Sofia Löfgren, Bondedotter, Floda 1885-09-27
  Karl Johan Wincent, Hemmansägare, Sävar - Hulda Maria Andersson, Bondedotter, Ytterstmark 1900-01-21
  Karl Johan Åberg, Bondeson, Bobacken, Bygdeå - Matilda Rebecka Hansson, Torpardotter, Tålsmark 1898-01-24
  Karl Johansson, Bondeson, Gravmark - Emma Johanna Karlsson, Bondedotter, Klappmark 1898-04-24
  Karl Johansson, Dräng, Bullmark - Fredrika Degerfeldt, Fältjägaränka, Tålsmark 1878-10-30
  Karl Jonas Boström, Kofferti. kapten, Ytterboda - Kristina Johanna Salman, Jungfru, Sävar 1859-08-07
  Karl Jonas Boström, Sjökapten, Sävar - Henrika Lovisa Salman, Jungfru, Sävar 1870-05-29
  Karl Jonas Danielsson, Bonde, Storliden - Anna Fredrika Olofsdotter, Bondedotter, Tväråmark 1862-10-12
  Karl Jonas Eklund, Gästgivare, Gravmark - Hilma Katarina Karlsson, Piga, Gravmark 1908-04-12
  Karl Jonas Ekström, Sjöman, Södra Gottland - Maria Fredrika Sandström, Bondeänka, Sävar 1885-05-24
  Karl Jonas Eugén Säfsten, Hemmansägare, Gravmark - Alma Augusta Persson, Hemmansägardotter, Furunäs 1924-02-24
  Karl Jonas Forsberg, Kyrkovaktare, Sävar - Klara Johanna Jonsdotter, Piga, Sävar 1880-09-12
  Karl Jonas Jonsson, Arbetare, Holmsund - Henny Maria Karlsson, Arbeterska, Klappmark 1905-03-05
  Karl Jonas Jonsson, Arbetskarl, Sävar - Magdalena Karolina Wincent, Piga, Sävar bruk 1860-07-29
  Karl Jonas Jonsson, Bondeson, Botsmark - Anna Margareta Andersdotter, Bondedotter, Botsmark 1880-02-16
  Karl Jonas Jonsson, Bondeson, Sävar - Nanny Antonia Forsman, Småskollärarinna, Täfteå 1896-07-05
  Karl Jonas Lundström-Persson, Bruksskomakare, Johannisfors - Brita Greta Nathanaelsdotter, Piga, Sävar 1841-12-13
  Karl Jonas Nordin, Hemmansägareson, Åbyn - Elin Augusta Högdal, Hemmansägardotter, Tväråmark 1929-12-01
  Karl Jonas Olofsson, Bonde, Täfteå - Anna Kristina Eriksdotter, Bondedotter, Täfteå 1842-12-28
  Karl Jonas Olofsson, Bonde, änkling, Täfteå - Peroline Matilda Helland, Piga, Täfteå 1910-10-02
  Karl Jonas Olofsson, Fiskarson, Täfteå - Matilda Charlotta Holmström, Bondeänka, Täfteå 1901-11-03
  Karl Jonas Wincent, Kronolänsmanson, Täfteå - Katarina Johanna Jonsdotter, Bondedotter, Täfteå 1860-04-29
  Karl Jonsson, Arbetare, Tålsmark - Anna Johanna Jakobsdotter, Bondedotter, Botsmark 1876-11-20
  Karl Jonsson, Bondeson, Anumark, Umeå landsförsamling - Katarina Charlotta Hansson, Bondedotter, Tålsmark 1886-01-24
  Karl Karlfeldt, Dräng, Täfteå - Katarina Kristina Larsdotter, Bondedotter, Täfteå 1841-11-14
  Karl Karlsson, Arbetare, Gravmark - Alma Ulrika Viklund, Bondedotter, Gravmark 1909-05-20
  Karl Karlsson, Dräng, Gunnismark - Maria Johanna Brändström, Bondeänka, Gunnismark 1882-10-06
  Karl Konrad Brändström, Byggnadssnickare, Seatle, Wasingthon N. Amerika - Signe Maria Johansson, Handelsidkerska, Täfteå 1913-07-13
  Karl Larsson, Bonde, Sävar - Sofia Johansdotter, Bondedotter, Ivarsboda 1887-11-20
  Karl Lindgren, Bonde, Sävar - Margareta Sofia Andersdotter, Piga, Sävar 1876-04-17
  Karl Lindgren-Olofsson, Dräng, Ostnäs - Maria Kristina Nathanaelsdotter, Piga, Ostnäs 1854-10-29
  Karl Ludvig Eriksson, Hemmansägare, Sävar - Hilda Maria Karlsson, Landbondedotter, Krokbäck 1904-12-04
  Karl Ludvig Forsberg, Jordbruksarbetare, Sävar - Anna Evelina Jonsson, Arbeterska, Sävar 1912-12-01
  Karl Ludvig Lindberg, Målare, Sävar - Anna Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Furunäs 1892-11-06
  Karl Ludvig Nilsson, Arbetare, Täfteå - Anna Katarina Nilsson, Arbeterska, Sävar 1903-05-31
  Karl Lundström, Jordbruksarbetare, Bullmark - Signe Katarina Viklund, Bondedotter, Gunnismark 1915-11-07
  Karl Magnus Andersson, Bonde, Sävträsk, Bygdeå - Hildur Maria Åström, Bondedotter, Gravmark 1913-11-16
  Karl Magnus Dahl, Bonde, Dalfors - Maria Erika Johansdotter, Bondedotter, Dalfors 1891-10-24
  Karl Magnus Ersson, Tillträdande skattebonde, Täfteå - Maria Lisa Lindström, Piga, Täfteå 1839-10-10
  Karl Magnus Jonsson, Hemmansägare änkling, Gunnismark - Jenny Maria Karlsson, Hemmansägardotter, Gunnismark 1921-09-17
  Karl Magnus Löf, Byggnadssnickare, Umeå stadsförsamling - Anna Hilma Marklund, Hemmansägarinna, Ostnäs 1924-03-16
  Karl Manfred Andersson, Jordbruksarbetare, Krokån - Edit Maria Lindström, Hembiträde, Krokån 1934-10-21
  Karl Manfred Nordström, Arbetare, Lillåtjälen - Astrid Matilda Elvira Johansson, Hemmansägardotter, Lillåtjälen 1934-11-16
  Karl Martin Mattsson, , Ivarsboda - Lovisa Johansdotter, , Sävar 1880-12-02
  Karl Martin Mattsson, Arbetare, Ivarsboda - Lovisa Johansdotter, Bondedotter, Ivarsboda 1880-12-02
  Karl Naimi Sandström, Hemmansägare, Botsmark - Hedvig Teolinda Sandström, Arrendatorsdotter, Botsmark 1914-08-16
  Karl Norgren, Bonde, Gryssjön, Bygdeå - Fredrika Karolina Bäckström, Skräddardotter, Sävar 1859-03-20
  Karl Nystedt, Fältjägare, Botsmark - Sara Sofia Andersdotter, Piga, Gunnismark 1847-10-24
  Karl Nyström-Karlsson, Bonde, Sävar - Katarina Vilhelmina Andersdotter, Bondedotter, Bullmark 1885-06-21
  Karl Olof Andersson, Hemmansägare änkling, Norra Stortjärn, Bygdeå - Hulda Helena Pettersson, Hemmansägareänka, Gunnismark 1925-02-09
  Karl Olof Axel Karlsson, Hemmansägare, Morbyn - Elin Viktoria Johansson, Hushållerska, Morbyn 1936-11-28
  Karl Olof Berglund, Bondeson, Täfteå - Kristina Olivia Johansdotter, Bondeänka, Täfteå 1897-05-09
  Karl Olof Boström, Arbetare, Sävar - Emma Bäckman, Bondedotter, Risträsk 1897-03-21
  Karl Olof Georg Löfgren, Skomakare, Sävar - Olivia Charlotta Jonsson, Kyrkovärdsdotter, Sävar 1901-09-29
  Karl Olof Hjelt, Fältjägare, Ivarsboda - Margareta Katarina Hjelt, Fältjägardotter, Ivarsboda 1856-10-30
  Karl Olof Johansson, Bonde, Ytterboda - Katarina Vilhelmina Kröger, Bondedotter, Ostnäs 1871-10-08
  Karl Olof Johansson, Båtbyggare, Täfteå - Hulda Karolina Johansson, Bondedotter, Täfteå 1894-12-23
  Karl Olof Karlsson, Bonde, Växtholm - Emma Kristina Lundström, Bondedotter, Bullmark 1915-03-28
  Karl Olof Karlsson, Bondeson, Täfteå - Anna Katarina Johansdotter, Bondedotter, Täfteböle 1876-10-27
  Karl Olof Karlsson, Bondeson, Ytterboda - Anna Karolina Jonsson, Bondedotter, Sävar 1898-12-11
  Karl Olof Karlsson, Hemmansägare, Storliden - Elsa Nikolina Fällgren, Hemmansägardotter, Växtholm 1927-01-09
  Karl Olof Kröger, Bondeson, Ostnäs - Margareta Katarina Kriström, Bondedotter, Sävar 1860-10-04
  Karl Olof Lundström, Arbetare, Täfteå - Fredrika Vilhelmina Karlsdotter, Arbeterska, Täfteå 1900-05-20
  Karl Olof Molin, Fiskare, Ivarsboda - Maria Margareta Olofsdotter, Arbetaränka, Ivarsboda 1892-06-19
  Karl Olof Molin, Fiskare, änkeman, Ivarsboda - Gustava Gren-Eriksdotter, Arbeterska, Sävar 1904-05-23
  Karl Olof Rönnberg, Skomakare, Ivarsboda - Amanda Mattsson, Piga, Ivarsboda 1888-12-16
  Karl Olof Sandgren-Larsson, Bondeson, Ostnäs - Maria Lovisa Johansson, Bondedotter, Ytterboda 1897-07-11
  Karl Olof Sandström, Arbetare, Täfteå - Hulda Maria Holmström, Bondedotter, Täfteå 1890-11-16
  Karl Olof Sjöman, Arbetare, Timrå (Y) - Erika Karolina Lindgren, Hemmansägardotter, Sävar 1904-11-27
  Karl Olof Sjöström, Landbonde, änkeman, Sjöarödd - Anna Katarina Bäckström, Sömmerska, Sjöarödd 1896-10-25
  Karl Olof Sjöström, Landbondeson, Sjöarödd - Margareta Kristina Nilsson, Fältjägardotter, Gunnismark 1889-12-08
  Karl Olof Sjöström, Stuvare, Täfteå - Maria Johanna Holmdahl, Lotsdotter, Sävar 1882-12-03
  Karl Olof Skytt, Fältjägare, Holmön - Gustava Vilhelmina Olofsdotter, Bondedotter, Täfteå 1862-11-16
  Karl Olof Sundström, Bonde, Sundbäck - Anna Katarina Dahlgren, Piga, Sundbäck 1892-09-11
  Karl Olof Sundström, Hemmansägare, Bäck, Bygdeå - Hedda Zakrisson, Arbeterska, Skogberg 1887-02-27
  Karl Olof Tegström, Bondeson, Holmön - Maria Vilhelmina Wincent, Bondeänka, Täfteå 1893-03-05
  Karl Olof Åberg, Bondeson, Åsjön, Bygdeå - Maria Matilda Holm, Bondedotter, Gravfors 1913-04-13
  Karl Olof Österlund, Arbetare, Täfteå - Maria Agata Nilsdotter, Bondedotter, Täfteå 1889-05-12
  Karl Olof Österlund, Bonde, Ytterboda - Johanna Boström, Bondeänka, Ytterboda 1884-01-20
  Karl Olofsson, Bonde, Täfteå - Maria Vilhelmina Andersdotter, Bondedotter, Täfteå 1864-11-06
  Karl Olofsson, Bondeson, Gunnismark - Katarina Margareta Andersdotter, Bondedotter, Bullmark 1876-10-29
  Karl Olofsson, Förgångsman, Sävar - Anna Maria Johansdotter, Piga, Sävar 1834-03-31
  Karl Oskar August Johansson, Flottningsarbetare, Skeppsvik - Ingrid Olivia Brakander, Lärarinna, Sävar 1928-08-19
  Karl Oskar Eriksson, Jordbruksarbetare, Stenfors - Hilma Maria Karlsson, Hemmansägardotter, Brattfors 1921-07-01
  Karl Oskar Gustafsson, Gårdsägare, Sävar - Henny Kristina Jonsson, Arbeterska, Sävar 1927-02-13
  Karl Oskar Johansson, Bondeson, Bergvall - Anna Amanda Johansson, Bondedotter, Ytterstmark 1899-10-15
  Karl Oskar Jonsson, Arbetare, Sävar - Maria Olivia Löfgren, Torpardotter, Pålböle 1888-11-25
  Karl Oskar Karlsson, Bagare, Sävar - Hilda Sofia Kriström, , Sävar 1916-10-08
  Karl Oskar Karlsson, Bonde, Brattfors - Selma Erika Lundström, Piga, Brattfors 1899-10-10
  Karl Oskar Karlsson, Bondeson, Täfteå - Maria Karolina Granberg, Bondedotter, Sävar 1901-10-27
  Karl Oskar Lindberg, Verkstadsarbetare, Sandvik, Umeå landsförsamling - Jenny Helena Olsson, Arbetardotter, Ivarsboda 1914-04-12
  Karl Oskar Lindgren, Arrendator, Täfteå - Anna Karolina Johansson, Bondedotter, Sävar 1888-06-10
  Karl Oskar Lundberg, Arbetare, Brednoret, Bygdeå - Rut Valborg Sjöström, Arrendatordotter, Sjöarödd 1931-10-18
  Karl Oskar Nilsson, Bonde, Täfteå - Hanna Jonsson, Arbeterska, Täfteå 1910-05-15
  Karl Oskar Nyman, Grundläggare, änkling, Djupvik, Umeå landsförsamling - Alma Amanda Karlsson, Arbeterska, Klappmark 1907-01-06
  Karl Oskar Sandström, Jordbruksarbetare, Täfteå - Jenny Teresia Bäckström, Bondedotter, Täfteå 1919-07-13
  Karl Oskar Tjernberg, Bonde, Sävar - Sofia Rebecka Nyström, Bondedotter, Sävar 1915-11-07
  Karl Oskar Tjernberg, Bondeson, Botsmark - Henny Gustava Johansson, Bondedotter, Lillåtjälen 1907-12-01
  Karl Ossian Robertsson, Hemmansägare, Tavelsjö - Göta Ingeborg Friberg, Hembiträde, Täfteå 1933-12-17
  Karl Otto Fällman, Åkare, Sävar - Anna Akvilina Nordell, Hemmansägardotter, Sävar 1922-08-13
  Karl Persson, Byaskräddare, Täfteå - Brita Greta Andersdotter, Nämndemansdotter, Täfteå 1846-10-18
  Karl Petter Andersson, Bonde, Skärträsk, Umeå landsförsamling - Ulrika Johanna Brändström-Johansdotter, Piga, Ytterstmark 1888-07-19
  Karl Petter Andersson, Dräng, Sävar - Katarina Vilhelmina Norström, Bondeänka, Sävar 1855-11-29
  Karl Petter Bergström, Bonde, Högliden - Katarina Fredrika Åström, Piga, Högliden 1880-10-07
  Karl Petter Jakobsson, Bonde, Sävar - Sara Edström, Skräddardotter, Estersmark, Nysätra 1832-07-01
  Karl Petter Johansson, Bondeson, Lillåtjälen - Matilda Gustava Sandström, Bondedotter, Botsmark 1882-12-04
  Karl Petter Johansson, Landbondeson, Kvarnfors - Eva Katarina Persdotter, Nybyggardotter, Bäckliden 1860-06-24
  Karl Petter Karlsson, Bondeson, Holmön - Sara Kristina Zakrisdotter, Piga, Holmön 1852-10-24
  Karl Petter Nilsson, Bonde, Botsmark - Emma Kristina Nilsdotter, Piga, Botsmark 1886-02-28
  Karl Petter Nilsson, Bondeson, Botsmark - Beata Zingmark, , Botsmark 1870-01-14
  Karl Petter Nilsson, Jordbruksarbetare, Botsmark - Maria Viktoria Johansson, Bondedotter, Botsmark 1911-04-19
  Karl Petter Olofsson, Arbetare, Gunnismark - Anna Amalia Johansdotter, Bondedotter, Bodbyn 1888-02-25
  Karl Petter Olofsson, Landbondeson, Granträsk - Brita Lovisa Bäckström, Piga, Granträsk 1846-02-22
  Karl Petter Olofsson, Tillträdande landbonde, Granträsk - Anna Katarina Olofsdotter, Piga, Granträsk 1838-10-07
  Karl Petter Persson, Dräng, Sävar - Sara Kristina Jonsdotter, Piga, Sävar 1826-05-15
  Karl Petter Samuelsson, Nybyggare, Henriksfors - Johanna Johansdotter, Piga, Henriksfors 1848-12-17
  Karl Petter Sandström, Bonde, Gravmark - Alma Johanna Johansson, Piga, Gravmark 1909-05-29
  Karl Petter Sandström, Hemmansägare änkling, Gravmark - Signe Viktoria Jonsson, Tjänarinna, Gravmark 1922-08-13
  Karl Petter Söderström, Bonde, änkeman, Sävar - Anna Lovisa Persdotter, Piga, Sävar 1856-06-15
  Karl Reinhold Zingmark, Bondeson, Botsmark - Maria Sofia Sundström, Bondedotter, Botsmark 1884-04-21
  Karl Renberg, Apotekare, Lycksele - Fanny Schmidt, Fröken, Skeppsvik 1874-08-05
  Karl Robert Granberg, Bondeson, Bullmark - Maria Kristina Högström, Bondedotter, Bullmark 1896-04-12
  Karl Robert Karlsson, Bondeson, Täfteå - Matilda Helena Forsberg, Bondedotter, Täfteå 1911-10-29
  Karl Sandström, Bonde, Åbyn - Katarina Fredrika Sandström, Jungfru, Sävar 1876-12-10
  Karl Sigurd Dahl, Hemmanstillträdare, Dalfors - Ingrid Viola Johanna Byberg, Hemmansägardotter, Bodbyn 1936-03-01
  Karl Sigvard Karlsson, Hemmansägare, Brattfors - Ebba Jensine Bohlin, Lärarinna, Bullmark 1928-09-30
  Karl Sundström, Inhyses, Täfteå - Kristina Magdalena Ekström, Piga, Täfteå 1857-12-06
  Karl Tjernberg, Landbonde, Gunnismark - Beata Johanna Samuelsdotter, Bondedotter, Gunnismark 1835-10-25
  Karl Tyko Åström, Målare, Ånäset, Degerfors - Maria Vilhelmina Amanda Karlsson, Arbetardotter, Bergvall 1929-06-23
  Karl Ulrik Vikman, Bonde, Österteg, Umeå landsförsamling - Margareta Katarina Kröger, Bondedotter, Ostnäs 1886-10-24
  Karl Valdemar Karlsson, Snickare, Pålböle - Henny Katarina Hedberg, Tjänarinna, Sävar 1919-11-09
  Karl Valdemar Olofsson, Hemmansägareson, Brattfors - Anny Matilda Åberg, Hemmadotter, Kroknäs 1935-06-23
  Karl Verner Karlsson, Hemmansägare, Långåker - Helga Bernhardina Ågren, Hemmansägardotter, Grundbäck 1929-05-20
  Karl Viktor Lindgren, Handlande, Täfteå - Alma Sofia Johansson, Bondedotter, Täfteböle 1916-06-11
  Karl Viktor Olofsson, Jordbruksarbetare, Gravfors - Signe Maria Rönnlund, Hemmansägardotter, Ytterstmark 1927-06-06
  Karl Viktor Sandgren, Hemmansägarson, Ostnäs - Estrid Maria Pettersson, Hemmansägardotter, Ytterboda 1927-10-16
  Karl Öhman-Olofsson, Fältjägare, Umeå landsförsamling - Amanda Samuelsdotter, Bondedotter, Gamla Bäcknäs 1891-05-18
  Karla Paulina Elisabet Forsberg, Hemmansägardotter, Holmfors - Oskar Andreas Andersson, Arbetare, Björkliden, Bygdeå 1927-04-02
  Karly Emilia Jonsson, Hemmadotter, Klappmark - Sven Eugén Karlsson, Arbetare, Tavelsjö 1933-10-15
  Karly Nikolina Sofia Viklund, Bondedotter, Åträsk - Oskar Arvid Åström, Jordbruksarbetare, Floda 1911-03-24
  Karolina Amalia Jonsdotter, Bondedotter, Täfteå - Anders Gustaf Karlsson, Sjöman, Täfteå 1875-11-21
  Karolina Bjurberg, Piga, Sävar - Olof Anton Nilsson, Dräng, Sjöarödd 1862-06-22
  Karolina Boman, Piga, Holmön - Per Olofsson, Bonde, Holmön 1849-04-22
  Karolina Degerfeldt, Fältjägardotter, Tålsmark - Johan Hammarberg, Bonde, Kullholm, Bygdeå 1898-11-25
  Karolina Eufrosyne Sandström, Arbeterska, Sävar - Anders Alfred Bäckman, Torpare, änkling, Pålböle 1905-07-23
  Karolina Isaksson, Arrendatorsdotter, Botsmark - Markus Granroth, Soldat, Botsmark 1896-04-26
  Karolina Johanna Åström, Piga, Växtholm - Johan Petter Johansson, Bondeson, Bodbyn 1886-11-22
  Karolina Johansdotter, Bondedotter, Botsmark - Anders Gustaf Nilsson, Hemmanstillträdare, Botsmark 1862-10-18
  Karolina Johansson, Arbeterska, Täfteå - Jonas Lundberg, Bondeson, Täfteå 1883-01-02
  Karolina Johansson, Barnmorska, Sävar - Olof Emil Nordström, Rättarson, Sävar 1899-01-01
  Karolina Johansson, Bondedotter, Täfteå - Karl Fredriksson, Bondeson, Täfteå 1901-06-01
  Karolina Johansson, Änkefru, Sävar - Johan Broström, Inspektor, Sävar 1915-01-03
  Karolina Karlsdotter, Piga, Sävar sågverk - Johan Gustaf Svanström, Sågdräng, Sävar sågverk 1858-04-18
  Karolina Kristina Emanuelsdotter, Bondedotter, Sundbäck - Lars August Jakobsson, Bonde, Sävar 1870-11-20
  Karolina Kristina Hägglund, Piga, Sävar bruk - Per Anton Markström, Arbetare, Johannisfors 1890-11-18
  Karolina Kristina Nilsson, Piga, Sävar - Erik Robert Eriksson, Bondeson, Tålsmark 1910-07-31
  Karolina Larsdotter, Piga, Ytterboda - Per Anton Persson, Dräng, Ytterboda 1856-04-20
  Karolina Lindgren, Bondedotter, Botsmark - Johan Petter Johansson, Bondeson, Botsmark 1880-04-30
  Karolina Lindström, Handelsidkerska, Sävar - Karl Johan Hammarstedt, Bonde, änkling, Sävar 1900-10-24
  Karolina Lovisa Lundström, Hemmansägardotter, Ivarsboda - Otto Gunnar Anderssson, Arbetare, Sävar 1931-06-21
  Karolina Lundström, Piga, Ytterstmark - Karl Erik Sandström, Bondeson, Brattby 1883-05-19
  Karolina Maria Nilsdotter, Piga, Långåker - Johan Adolf Rosendahl, Nybyggarson, Berga 1888-04-07
  Karolina Mikaelsdotter, Piga, Tväråmark - Johan Hammarstedt, Bonde, Tväråmark 1881-11-24
  Karolina Nilsdotter, Piga, Tväråmark - Anders Jakobsson, Bondeson, Tväråmark 1870-06-03
  Karolina Nilsdotter, Piga, Ytteråträsk - Jonas Petter Jonsson, Bondeson, Ytteråträsk 1876-02-21
  Karolina Nyström, Piga, Lillåtjälen - Anders Olofsson, Arbetare, Lillåtjälen 1877-02-26
  Karolina Olofsdotter, Piga, Täfteå - Nils Persson, Bondeson, Berttjärn, Umeå landsförsamling 1871-10-15
  Karolina Sjöström, Bruksarbetardotter, Sävar bruk - Karl Ferdinand Norén, Klampare, Sävar bruk 1877-12-16