Abel Yngve Eugén Fjällström, Arbetare, Nybyn - Hildur Maria Charlotta Sandström, Hemmansägare, Flarken 1933-06-05
  Abraham Olofsson, Arbetare, Flarken - Maria Johanna Sandström, Arbeterska, Flarken 1883-12-26
  Abraham Olofsson, Bondeson, Mårsmarken - Anna Kristina Gabrielsdotter, Bondedotter, Mårsmarken 1871-06-18
  Abraham Sjögren, Bonde, Skäran - Katarina Margareta Persdotter, Bondedotter, Gumboda 1861-09-29
  Adam Alfred Rönnmark, Bonde & fältjägare, Röjmyrgärdet - Margareta Kristina Persdotter, Torpardotter, Risvattnet 1893-11-14
  Adam Anton Svärd, Dräng, Söderbäck - Kristina Johanna Eklund, Piga, Söderbäck 1896-04-10
  Adam Glas, Dräng, Flarken - Selma Augusta Åman, Sjömansdotter, Flarken 1888-06-24
  Adam Karlsson, Inhysesman, Hertsånger - Katarina Larsdotter, Inhyses, Hertsånger 1864-12-11
  Adam Svärd, , Ultervattnet, Bygdeå - Katarina Ulrika Andersdotter, , Västanträsk, Burträsk 1874-07-07
  Adéle Sofia Wiklund, Hemmansägardotter, Flarken - Johan Gustaf Emil Norberg, Sågarbetare, Robertsfors 1930-11-02
  Adeli Kristina Hjelm, Hemmansägardotter, Gunsmark - Otto Birger Aspling, Verkstadsarbetare, Hagfors bruk (S) 1918-10-05
  Adelia Dahlgren, Arbeterska, Estersmark - Lars Sigfrid Olofsson, Hemmansägarson, Estersmark 1919-07-06
  Adelina Charlotta Pettersson, Arbeterska, Gumboda - Olof Einar Trygg, Hemmansägarson, Skäran 1927-01-23
  Adelina Eufrosyna Gren, Tjänarinna, Kålaboda - Gabriel Sigfrid Engman, Hemmansägare, Kålaboda 1921-11-19
  Adelina Kristina Högström, Hemmansägardotter, Klintsjön - Karl Gustaf Pettersson, Arbetare, Klintsjön 1930-05-21
  Adolf Fredrik Eklund, Dräng, Flarken - Anna Karolina Granberg, Piga, Flarken 1899-05-20
  Adolf Helmer Byström, Hemmansägarson, Gumboda - Svea Karolina Ingegärd Lundgren, Skräddardotter, Flarken 1917-10-21
  Agda Charlotta Almqvist, Hemmansägardotter, Hertsånger - Tyko Johannes Bergström, Hemmansägare, Gumboda 1930-06-24
  Agda Georgina Isberg, Soldatdotter, Flarken - Karl Osvald Eklund, , Lien, Ås (Z) 1927-06-25
  Agda Linnéa Hedström, Arbetare, Kålaboda - Set Alvar Olofsson, Arbetare, Risvattnet 1930-10-19
  Agda Sigrid Charlotta Widman, Arbetardotter, Gumboda - Olof Gotthard Lindström, Sulfitarbetare, Robertsfors 1934-05-21
  Agda Vendela Karolina Eklund, , Gunsmark - Olof Ragnar Lindström, Handlande, Lövånger 1925-11-29
  Agnes Katarina Nilsson, Hemmansägardotter, Skäran - Johan Emil Pettersson, Hemmansägare, Klintsjön 1928-06-24
  Agnes Kristina Bernhardina Jonsson, Arbeterska, Brände - Edvard Stenvall, Hemmansägare, Vebomark, Lövånger 1925-05-27
  Agnes Kristina Elisabet Larsson, Hemmansägardotter, Brändfors - August Teofilus Andersson, Arbetare, Hörneborg 1921-11-05
  Agnes Laurentia Qvist, Soldatdotter, Flarken - Johan Albin Olofsson, Jordbruksarbetare, Pellboda 1913-06-22
  Agnes Margareta Granström, Jordägardotter, Nybyn - Johan Henry Lindholm, Butiksföreståndare, Borås (P) 1936-04-11
  Agnes Maria Eriksson, , Trehörningen - Oskar Edvin Andersson, Hemmansägare, Bäckfäboda 1925-12-06
  Agnes Maria Olsson, Hemmansägardotter, Brände - Karl Hjalmar Sellin, Sergeant, Vebomark, Lövånger 1922-10-15
  Agnes Maria Pettersson, Hemmansägardotter, Brände - August Einar Andersson, Jordbruksarbetare, Burträsk 1927-10-30
  Agnes Viktoria Engström, Piga, Flarken - Olof Albert Wästermark, Hemmansägarson, Flarken 1920-06-23
  Albert Amandus Persson, Hemmansägare, Rickleå, Bygdeå - Rut Ingeborg Bäckström, Hemmansägardotter, Estersmark 1933-11-19
  Albert Johansson, Bondeson, Bjurmyrkammen - Anna Amalia Sjöberg, Nämndemansdotter, Hertsånger 1892-11-29
  Albertina Amalia Mattsson, , Nybyn - Karl Magnus Moritz, Handlande, Nybyn 1898-11-13
  Albertina Lindström, Bondedotter, Gumboda - Per Granström, Bondeson, Granån 1873-10-23
  Albertina Sjöberg, Arbeterska, Skäran - Olof Petter Olofsson, Bondeson, Hertsånger 1870-02-08
  Albin Kämpe, Hemmansägare, Estersmark - Hilda Elisabet Burström, , Estersmark 1926-11-17
  Alexander Pettersson, Sågverksarbetare, Bygdeå - Kristina Sofia Andersson, Bondedotter, Gumboda 1910-12-18
  Alexandria Charlotta Lundmark, Tjänarinna, Kålaboda - Olof Mikael Sehlstedt, Bonde, Kålaboda 1909-11-14
  Alexius Gideon Lindström, Fabriksarbetare, Bygdeå - Edla Augusta Andersson, Bondedotter, Gumboda 1909-12-12
  Alf Olof Rudolf Aronsson, Arbetare, Brände - Elmy Matilda Algonia Persson, Hemmansägardotter, Brände 1937-01-24
  Alf Rudolf Åström, Hemmansägarson, Risvattnet - Beda Kristina Johanna Olofsson, Hemmansägardotter, Risvattnet 1927-11-13
  Alfa Ingegerd Alm, Mejeribiträde, Kålaboda - Nils Emil Nilsson, Hemmansägare, Estersmark 1931-06-24
  Alfhild Margareta Burman, Hemmansägardotter, Flarken - Jonas Randolf Borg, Jordbruksarbetare, Lund 1935-11-24
  Alfhild Margareta Wiklund, Hemmansägardotter, Flarken - Karl Ragnar Tjernström, Kontrollassistent, Flarken 1934-05-06
  Alfhild Maria Andersson, Hemmansägardotter, Kålaboda - Erland Johannes Karlsson, Hemmansägare, Flarken 1937-04-04
  Alfon Ragndolf Johannes Jonsson, Arbetare, Flarken - Gladys Mildred Karolina Lundgren, , Pellboda 1925-11-08
  Alfred Olofsson, Dräng, Brände - Anna Maria Johansdotter, Bondedotter, Brände 1890-09-09
  Alfrida Emerentia Andersson, Hemmansägardotter, Flarken - Set David Bergström, Hemmansägarson, Flarken 1922-12-24
  Algot Engelbrekt Jonsson, Chaufför, Djupvik, Holmsund - Astrid Kristina Lindberg, Mejerielev, Gumboda 1932-06-09
  Alice Eleonora Glas, Mejerska, Gunsmark - Gustaf Valdemar Markström, Hemmansägarson, Gunsmark 1930-11-09
  Alice Paulina Sjöberg, Hemmansägardotter, Hertsånger - Nils Artur Andersson, Arbetare, Ånäset 1931-07-25
  Ally Viola Elisabet Eklund, Snickardotter, Flarken - Karl Sigurd Nilsson, Hemmansägare, Risvattnet 1936-08-02
  Alma Celina Lundmark, Tjänarinna, Klintsjön - Karl Johan Oskar Wallmark, Bondeson, Klintsjön 1916-12-01
  Alma Charlotta Vestervall, Sömmerska, Brände - Nils Olof Olofsson, Hemmansägare, Kvarnfors 1921-04-03
  Alma Dagny Augusta Sehlstedt, Hemmansägardotter, Kålaboda - Bengt Gustaf Sören Lundgren, Skräddare, Flarken 1932-09-24
  Alma Elisabet Helena Hägglund, Bondedotter, Sakrismarken - Johan Anshelm Norberg, Maskinist, Norrbäck 1912-07-21
  Alma Elisabet Persson, Arbeterska, Hörnäs - Tyko Ossian Israelsson, Hemmansägarson, Hörnäs 1921-08-07
  Alma Johanna Jakobsson, Bondedotter, Flarken - Axel Pettersson, Polis, Umeå stad 1899-07-16
  Alma Johanna Lundgren, Bondedotter, Flarken - Karl Hugo Wiklund, Bondeson, Ultervattnet, Bygdeå 1908-04-05
  Alma Johanna Sundbom, Tjänarinna, Trehörningen - Andreas Alypius Nilsson, Dräng, Flarken 1917-03-04
  Alma Karolina Eugenia Kling, Hemmansägardotter, Bäcken - Johan Axel Stenlund, Järnarbetare, Worcester, USA 1931-06-24
  Alma Karolina Jakobsson, Bondedotter, Flarken - Olof Edvin Nilsson, Bondeson, Flarken 1912-10-24
  Alma Karolina Nilsson, Bondedotter, Flarken - Lars Heribert Eklund, Bondeson, Flarken 1909-11-07
  Alma Kristina Eriksson, Hemmansägardotter, Flarken - Olof Ferdinand Edström, Hemmansägarson, Flarken 1919-04-06
  Alma Kristina Johansson, Bondedotter, Hertsånger - Anders Edvard Berggren, Bondeson, Byske 1914-09-13
  Alma Kristina Jonsdotter, Bondedotter, Bäcken - Johan Albin Andersson, Bonde, Hertsånger 1899-11-19
  Alma Kristina Kvist, Torpardotter, Flarken - Einar Otto Ludvig Österlund, Hemmansägare, Flarklund 1918-12-01
  Alma Kristina Nilsson, Piga, Flarken - Johan Bernhard Andersson, Bondeson, Flarken 1899-10-29
  Alma Lovisa Larsson, Bondedotter, Brändfors - Anders Vigor Andersson, Jordarbetare, Brände 1914-11-01
  Alma Magdalena Antoinetta Israelsson, Hemmansägardotter, Hörnäs - Gustaf Alfred Wik, Hemmansägare, Nybyn 1919-01-19
  Alma Margareta Leontina Hansson, Arbetardotter, Kålaboda - Anders Albin Olsson, Hemmansägare, Kålaboda 1919-11-09
  Alma Margareta Nilsson, Torpardotter, Bäcken - Nils Olof Olsson, Bondeson, Hertsånger 1909-02-14
  Alma Maria Jonsson, Bondedotter, Strand - Gunnar Löfgren, Jordbruksarbetare, Strand 1911-03-19
  Alma Maria Jonsson, Piga, Brände - Olof Adolf Bäckström, Hemmansägarson, Brände 1907-12-30
  Alma Maria Sjöström, Hemmansägardotter, Grimsmark - Anders Gustafsson, Hemmansägare, Fjälbyn, Lövånger 1922-11-19
  Alma Viktoria Forsberg, Bondedotter, Estersmark - Erik Sandberg, Fabriksarbetare, Bygdeå 1912-07-21
  Almar Paulinus Pettersson, Hemmansägare, Gumboda - Göta Johansson, Jordägardotter, Hertsånger 1932-12-26
  Alva Karolina Mattsson, , Skäran - Olof Edvard Jonsson, Hemmansägare, Gumbodabäcken 1935-04-22
  Alvar Elind Bryggman, Predikant, Bygdsiljum, Burträsk - Nanny Johanna Albertina Lindberg, Hemmansägardotter, Pellboda 1932-07-10
  Amalia Charlotta Nyström, Bondedotter, Strandfors - Anders Vilhelm Flink, Fältjägare, Estersmark 1879-11-02
  Amalia Johanna Granström, Bondedotter, Ånäset - Johan Olof Westermark, Skomakare, Ånäset 1897-01-03
  Amalia Maria Andersson, Hemmansägardotter, Flarken - Nils Albin Johansson, Arbetare, Flarken 1907-01-29
  Amalia Ullricks, Hemmansägarinna, Norbyn, Lövånger - Anders Albert Sundman, Fältjägare, Gumboda 1875-02-07
  Ameli Johanna Flink, , Nybyn - Olof Anton Olsson, Bondeson, Hertsånger 1897-12-19
  Ammy Johanna Amalia Olofsson, Jordägardotter, Pellboda - Nils Anders Bäckström, Bondeson, Bjurmyrkammen 1923-11-04
  Anders Adrian Karlsson, Hemmansägare, Ånäset - Helga Matilda Nilsson, Hemmansägardotter, Skäran 1931-11-22
  Anders Albert Andersson, Bonde, Brände - Brita Matilda Persdotter, Bondedotter, Bäcken 1892-10-18
  Anders Albert Andersson, Hemmansägare, Kålaboda - Nanny Maria Boström, Bondedotter, Brände 1910-10-30
  Anders Albert Sundman, Fältjägare, Gumboda - Amalia Ullricks, Hemmansägarinna, Norbyn, Lövånger 1875-02-07
  Anders Albin Andersson, Skomakare, Kålaboda - Magdalena Augusta Olsson, Arbetardotter, Kålaboda 1909-12-19
  Anders Albin Mood, Arbetare, Grimsmark - Anna Gustava Jakobsson, Arbeterska, Grimsmark 1908-02-02
  Anders Albin Olsson, Hemmansägare, Kålaboda - Alma Margareta Leontina Hansson, Arbetardotter, Kålaboda 1919-11-09
  Anders Alfred Ek, Fältjägare, Flarken - Maria Magdalena Andersson, Sömmerska, Flarken 1892-11-15
  Anders Alfred Ek, Hemmansägare, Flarken - Sara Teolinda Wiklund, Bondedotter, Flarken 1910-06-16
  Anders Alfred Eriksson, Arbetare, Pellboda - Maria Kristina Hällgren, Arbeterska, Pellboda 1902-07-20
  Anders Alfred Eriksson, Dräng, Flarken - Anna Evelina Olofsdotter, Bondedotter, Pellboda 1898-06-24
  Anders Alfred Olofsson, Jordbruksarbetare, Brände - Katarina Augusta Svärd, Torpardotter, Flarken 1910-11-19
  Anders Algot Nilsson, Bonde, Pellboda - Signe Emeli Lundgren, Bondedotter, Flarken 1908-11-08
  Anders Amandus Andersson, Bonde, Estersmark - Nanny Adelina Magdalena Boström, Bondedotter, Kvarnfors 1914-11-01
  Anders Andersson, Arbetare, Skäran - Maria Johanna Olofsdotter, Sockenskrivardotter, Flarken 1863-10-13
  Anders Andersson, Bonde, Flarken - Magdalena Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Flarken 1878-10-29
  Anders Andersson, Bonde, Ånäset - Elisabet Sofia Edström, Bondedotter, Flarken 1873-12-14
  Anders Andersson, Bondeson, Böle, Lövånger - Maria Johanna Eriksdotter, Arbeterska, Jonasmarken 1870-11-10
  Anders Andersson, Hemmansägare, Ånäset - Katarina Emerentia Lindgren, Arbeterska, Ånäset 1920-05-13
  Anders Arvid Sundman, Hemmansägare, Gumboda - Emili Augusta Sundbom, Hemmansägardotter, Trehörningen 1918-10-27
  Anders August Andersson, Dräng, Flarken - Klara Katarina Ahlqvist, Korpralsdotter, Gumboda 1898-04-10
  Anders August Burlin, Skräddarmästare, Gammelbyn, Burträsk - Karolina Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Estersmark 1873-10-07
  Anders August Granström, Bondeson, Ånäset - Maria Ottilia Burman, , Ånäset 1904-11-20
  Anders August Henriksson, Bondeson, Hörneborg - Katarina Evelina Andersson, Bondedotter, Kålaboda 1906-01-21
  Anders August Käck-Andersson, Fältjägare, Bäckfors - Katarina Johanna Grahn, Piga, Trehörningsbäck 1875-03-30
  Anders August Nilsson, Bondeson, Estersmark - Karolina Nilsdotter, Bondedotter, Kvarnfors 1869-11-16
  Anders August Pettersson, Skomakare, Estersmark - Margareta Amanda Edström, Bondedotter, Brände 1895-11-21
  Anders Benedictus Persson, Bondeson, Brände - Betty Johanna Bäckström, Bondedotter, Flarken 1916-02-10
  Anders Berg, Fältjägare, Gumboda - Katarina Magdalena Ferm, Arbeterska, Gumboda 1872-11-10
  Anders Boström, Arbetare, Hertsånger - Magdalena Kristina Qvist, Piga, Gumbodabäcken 1869-12-26
  Anders Boström, Sjöman, Gumboda - Kristina Katarina Nilsdotter, Piga, Mårsmarken 1863-11-03
  Anders Bruno Lindberg, Hemmansägare, Pellboda - Kristina Augusta Pettersson, Hembiträde, Pellboda 1935-10-06
  Anders David Andersson, Fattiggårdsföreståndare, Flarkbäcken - Maria Matilda Sundbom, Hushållerska, Flarkbäcken 1916-10-22
  Anders Edström, Bondeson, Flarken - Eva Maria Olofsdotter, Arbeterska, Ånäset 1869-10-31
  Anders Edström, Hemmanstillträdare, Flarken - Emma Lovisa Nilsdotter, Bondedotter, Flarken 1867-10-27
  Anders Edvald Bäckman, Hemmansägarson, Gumboda - Kristina Augusta Grahn, Piga, Strandfors 1907-12-23
  Anders Edvard Andersson, Bondeson, Flarken - Ida Maria Bergström, Mejerinna, Flarken 1892-11-01
  Anders Edvard Berggren, Bondeson, Byske - Alma Kristina Johansson, Bondedotter, Hertsånger 1914-09-13
  Anders Edvard Burström, Bonde, Flarken - Elin Johanna Edström, Bondedotter, Flarken 1901-10-15
  Anders Edvard Burström, Hemmansägare, Flarken - Edla Johanna Andersson, Hushållerska, Flarken 1934-06-29
  Anders Edvard Jakobsson, Bonde, Flarken - Katarina Eufrosyna Andersson, Bondedotter, Flarken 1908-11-25
  Anders Edvard Silfver, Sjukvårdssoldat, Hertsånger - Magdalena Amanda Nilsdotter, Sömmerska, Grimsmark 1897-12-26
  Anders Edvin Lindström, Hemmansägare, Åkullsjön, Bygdeå - Klara Ottilia Bergström, Bondedotter, Gumboda 1923-10-07
  Anders Ek, Korpral, Brände - Matilda Karlsdotter, Bondedotter, Estersmark 1870-09-14
  Anders Eriksson, Hemmansägare, Åkullsjön, Bygdeå - Selma Kristina Edström, Bondedotter, Flarken 1891-10-06
  Anders Evald Pettersson, Hemmansägarson, Bäckfors - Anna Katarina Persson, Hemmansägardotter, Kålaboda 1907-10-20
  Anders Ferdinand Engman, Hemmansägare, Risvattnet - Svea Sofia Johanna Bäckström, Hemmansägardotter, Brändfors 1932-07-17
  Anders Ferdinand Grahn, Fältjägare, Hertsånger - Katarina Margareta Jonsdotter, Piga, Hertsånger 1881-12-26
  Anders Ferdinand Johansson, Bonde, Brände - Maria Johanna Andersson, Bondedotter, Estersmark 1914-11-01
  Anders Ferdinand Olofsson, Dräng, Gumboda - Erika Charlotta Ferm, Piga, Gumboda 1886-11-14
  Anders Fredrik Englund, Fältjägare, Grimsmark - Maria Margareta Mårtensdotter, Arbeterska, Grimsmark 1878-11-17
  Anders Fredrik Isberg, Fältjägare, Flarken - Tekla Karolina Hallberg, Bondedotter, Flarken 1892-04-24
  Anders Fridolf Andersson, Hemmansägare, Brändfors - Fredrika Evelina Andersson, Bondedotter, Bäckfäboda 1923-07-08
  Anders Fridolf Nilsson, Bondeson, Flarken - Sara Kristina Karlsdotter, Bondeänka, Flarken 1885-11-03
  Anders Frommelin, Bonde, Estersmark - Maria Ulrika Boström, Piga, Estersmark 1864-01-01
  Anders Georg Risberg, Hemmansägare, Risvattnet - Edit Elvira Johanna Vestervall, Hemmansägardotter, Brände 1929-05-19
  Anders Granström, Bonde, Grimsmark - Maria Augusta Lindgren, Bondedotter, Grimsmark 1897-11-30
  Anders Gunnar Nylén, Arbetare, Kålaboda - Selma Maria Olofsson, Sömmerska, Kålaboda 1922-04-30
  Anders Gustaf Jonsson, Arbetare, Ultervattnet, Bygdeå - Magdalena Johanna Tjernström, Arbeterska, Flarken 1887-01-29
  Anders Gustaf Larsson, Hemmanstillträdare, Vebomark, Lövånger - Anna Magdalena Abrahamsdotter, Bondedotter, Grimsmark 1863-04-14
  Anders Gustaf Löfqvist, Hemmanstillträdare, Gunsmark - Katarina Gustava Löfqvist, Bondedotter, Gunsmark 1882-01-27
  Anders Gustaf Olofsson, Arbetare, Brände - Katarina Vilhelmina Johansdotter, Arbeterska, Brände 1900-04-25
  Anders Gustaf Olofsson, Bondeson, Brände - Kristina Matilda Kågström, Arbeterska, Brände 1875-06-10
  Anders Gustaf Olofsson, Dräng, Kvarnfors - Anna Matilda Andersdotter, Jordägarinna, Grimsmark 1883-06-05
  Anders Gustaf Olofsson, Torpare, Grimsmark - Emma Kristina Lindberg, Piga, Kvarnfors 1891-10-22
  Anders Gustaf Åman, Sjöman, Flarken - Margareta Kristina Johansdotter, Piga, Flarken 1865-10-10
  Anders Gustafsson, Hemmansägare, Fjälbyn, Lövånger - Alma Maria Sjöström, Hemmansägardotter, Grimsmark 1922-11-19
  Anders Hansson, Bondeson, Vebomark, Lövånger - Anna Johanna Johansdotter, Bondedotter, Brände 1867-07-14
  Anders Henrik Kollberg, Postspeditören, Umeå stadsförsamling - Ulrika Karolina Nygren, Arbeterska, Skäran 1875-11-04
  Anders Hägglund, Bondeson, Estersmark - Katarina Magdalena Persdotter, Nämndemansdotter, Estersmark 1870-11-01
  Anders Höglund, Arbetare, Pellboda - Anna Fredrika Nilsdotter, Piga, Pellboda 1878-11-26
  Anders Högström, Bonde, Brände - Katarina Magdalena Johansdotter, Arbeterska, Brände 1900-07-22
  Anders Högström, Garvare, Vebomark, Lövånger - Katarina Magdalena Widelund, Bondedotter, Brände 1872-10-20
  Anders Ivar Andersson, Arbetare, Söderbäck - Elsa Valborg Kristina Pettersson, Hemmansägardotter, Flarken 1929-11-23
  Anders Jakobsson, Bondeson, Flarken - Sofia Nilsdotter, Hemmansägarinna, Flarken 1872-12-26
  Anders Johansson, Arbetare, Estersmark - Eva Johanna Larsdotter, Piga, Estersmark 1887-11-13
  Anders Johansson, Dräng, Ånäset - Kristina Johanna Herrman, Piga, Ånäset 1869-11-02
  Anders Jonsson, Dräng, Brände - Maria Evelina Eriksdotter, Mejerska, Flarken 1895-01-14
  Anders Konrad Rönnlund, Bonde, Kräkånger, Lövånger - Serafia Johanna Jonsson, Bondedotter, Grimsmark 1904-11-03
  Anders Kristoffer Andersson, Hemmansägarson, Gumboda - Hulda Gustava Blom, Mejerska, Gumboda 1907-12-22
  Anders Larsson, Bonde, Brändfors - Kristina Karolina Häggbom, Piga, Brändfors 1894-10-25
  Anders Larsson, Bonde, Kålaboda - Ulrika Karolina Johansdotter, Bondedotter, Lövånger 1861-10-01
  Anders Ledman, Hemmanstillträdare, Brände - Katarina Amalia Olofsdotter, Bondedotter, Svenmarken 1888-06-19
  Anders Lennart Högström, Hemmansägare, Klintsjön - Frida Nikolina Malm, Mejerska, Brände 1925-12-06
  Anders Leonard Lindberg, Bonde, Risvattnet - Anna Matilda Säll, Bondedotter, Sakrismarken 1892-10-30
  Anders Lindberg, Arbetare, Gumboda - Maria Magdalena Sjöström, Arbeterska, Grimsmark 1890-10-26
  Anders Lindberg, Arbetare, Mårsmarken - Katarina Maria Henriksdotter, Bondedotter, Trehörningen 1868-10-08
  Anders Linus Adamsson, Arbetare, Flarken - Sigrid Ottilia Olsson, Sömmerska, Flarken 1920-09-12
  Anders Ludvig Högström, Bondeson, Brände - Anna Eufrosyna Olofsdotter, Bondedotter, Brände 1901-12-13
  Anders Ludvig Larsson, Bondeson, Sävar by, Sävar - Anna Augustina Ahlqvist, Sömmerska, Gumboda 1894-03-27
  Anders Lundberg, Hemmansägare, Hertsånger - Jenny Maria Lindgren, Bondedotter, Hertsånger 1912-11-17
  Anders Magnus Burman, Hemmansägare, Flarken - Gerda Elina Sofia Nilsson, Bondedotter, Flarken 1915-10-26
  Anders Marklund, Hemmanstillträdare, Hertsånger - Anna Johanna Glas, Piga, Grimsmark 1860-09-23
  Anders Nilsson, Arbetare, Grimsmark - Maria Brita Nygren, Arbeterska, Skäran 1870-12-11
  Anders Nilsson, Bondeson, Flarken - Magdalena Charlotta Andersdotter, Piga, Flarken 1878-12-08
  Anders Nilsson, Hemmanstillträdare, Risvattnet - Ulrika Kristina Lindström, Piga, Risvattnet 1868-09-29
  Anders Nilsson, Hemmansägare, Risvattnet - Anna Antonia Sundström, Jordbruksarbetare, Estersmark 1912-02-08
  Anders Nilsson, Nämndeman, Flarken - Sara Magdalena Persdotter, Bondedotter, Pellboda 1862-09-30
  Anders Nilsson, Torpare, Risvattnet - Eva Katarina Larsdotter, Piga, Risvattnet 1877-07-13
  Anders Norman, Bonde, Jonasmarken - Beata Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Mårsmarken 1880-07-09
  Anders Norman, Bonde, Jonasmarken - Edla Sofia Säll, Bondedotter, Sakrismarken 1898-07-03
  Anders Norman, Kronobonde, Jonasmarken - Magdalena Vilhelmina Lundmark, Arbeterska, Flarken 1893-11-21
  Anders Nyman, Fältjägare, Flarken - Maria Johanna Tjernström, Arbeterska, Flarken 1885-04-06
  Anders Nyström, Arbetare, Skäran - Margareta Kristina Ådén, Arbeterska, Skäran 1870-11-01
  Anders Olofsson, Bonde, Flarken - Brita Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Gunsmark 1880-10-19
  Anders Pascha Andersson, Hemmansägarson, Strand - Olga Maria Nylén, Snickardotter, Kålaboda 1918-06-02
  Anders Persson, Bonde, Vebomark, Lövånger - Beata Lovisa Löfbom, Piga, Brände 1900-01-13
  Anders Persson, Bondeson, Brände - Anna Eufrosyna Andersdotter, Bondedotter, Brände 1889-12-01
  Anders Persson, Hemmansägarson, Brände - Jenny Lovisa Enmark, Mejerska, Estersmark 1917-10-07
  Anders Petter Persson, Torpare, Flarken - Eva Fredrika Persdotter, Piga, Pellboda 1881-11-10
  Anders Pettersson, Bonde, Skäran - Magdalena Charlotta Persdotter, Arbeterska, Skäran 1884-06-22
  Anders Rickard Nilsson, Dräng, Kålaboda - Augusta Karolina Hägg, Hemmansägare, Kålaboda 1922-10-21
  Anders Risberg, Bonde, Risvattnet - Anna Lovisa Nilsdotter, Piga, Risvattnet 1893-11-14
  Anders Robert Löfstedt, Bonde, Bäck, Skellefteå landsförsamling - Selma Lovisa Andersson, Bondedotter, Gunsmark 1896-09-06
  Anders Sehlstedt, Bondeson, Kålaboda - Kristina Vilhelmina Pettersson, Bondedotter, Strand 1888-10-30
  Anders Sehlstedt, Hemmansägare, Strand - Hilda Sofia Ådén, Arbeterska, Gammelbyn, Burträsk 1907-10-05
  Anders Sigurd Tjernström, Bonde, Hertsånger - Anna Matilda Nyström, Nybyggardotter, Sjödala 1897-11-14
  Anders Sjöström, Bonde, Grimsmark - Anna Helena Johansdotter, Piga, Grimsmark 1889-04-22
  Anders Sundbom, Bonde, Trehörningen - Anna Erika Mattsdotter, Bondedotter, Strand 1877-05-31
  Anders Teodor Andersson, Bonde, Flarken - Maria Magdalena Olofsdotter, Piga, Pellboda 1891-11-03
  Anders Tim-Gustafsson, Arbetare, Ånäset - Anna Lovisa Persdotter, Arbeterska, Ånäset 1895-08-25
  Anders Tjernström, Bonde, Kålaboda - Josefina Amalia Albertina Glas, Arbeterska, Klintsjön 1892-04-12
  Anders Ulrik Tjernström, Hemmanstillträdare, Gumboda - Kristina Erika Häggbom, Piga, Hertsånger 1872-11-17
  Anders Ulrik Tjernström, Torpare, Ånäset - Magdalena Olivia Sundström, Gårdsägare, Nybyn 1910-09-03
  Anders Valfrid Gustafsson, Hemmansägare, Degerfors - Maria Karolina Wikström, Bondedotter, Degerfors 1915-04-22
  Anders Valfrid Melander, Bonde, Flarken - Eva Glas, , Flarken 1903-02-03
  Anders Valfrid Melander, Hemmanstillträdare, Flarken - Brita Lovisa Karlsdotter, Mejerska, Gumboda 1887-10-13
  Anders Verner Sjöström, Hemmansägarson, Grimsmark - Anna Amalia Olofsson, Hemmansägardotter, Kålaboda 1919-06-22
  Anders Vigor Andersson, Jordarbetare, Brände - Alma Lovisa Larsson, Bondedotter, Brändfors 1914-11-01
  Anders Vilhelm Andersson, Bonde, Stenfors, Burträsk - Emma Matilda Lindmark, Bondedotter, Gåstjärnbäcken 1908-12-20
  Anders Vilhelm Flink, Fältjägare, Estersmark - Amalia Charlotta Nyström, Bondedotter, Strandfors 1879-11-02
  Anders Vilhelm Flink, Fältjägare, Nybyn - Anna Amalia Andersson, Piga, Nybyn 1888-05-06
  Anders Vilhelm Swahn, Fältjägare, Bygdsiljum, Burträsk - Kristina Johanna Nilsdotter, Änka, Röjmyrberget 1872-12-10
  Anders Westermark, Bonde, Flarken - Anna Lovisa Nilsdotter, Nämndemansdotter, Skäran 1871-10-24
  Anders Wiklund, Bonde, Vebomark, Lövånger - Margareta Katarina Johansdotter, Änka, Kålaboda 1889-09-27
  Anders Öqvist, Murare, Djäkneboda, Bygdeå - Magdalena Johanna Persdotter, Arbeterska, Ånäset 1883-03-01
  Andreas Alexius Andersson, Hemmansägare, Flarken - Beda Margareta Andrietta Ledman, Hembiträde, Estersmark 1933-10-28
  Andreas Alypius Nilsson, Dräng, Flarken - Alma Johanna Sundbom, Tjänarinna, Trehörningen 1917-03-04
  Andreas Andersson, Arbetare, Hertsånger - Kristina Katarina Andersson, Bondedotter, Hertsånger 1896-11-11
  Andreas Augustinus Andersson, Bonde, Flarken - Maria Matilda Edström, Bondedotter, Flarken 1890-10-21
  Andreas Augustinus Andersson, Hemmansägare, Flarken - Anna Charlotta Edström, Handelsbiträde, Flarken 1915-01-07
  Andreas Lundin, Bondeson, Frostkåge, Byske - Kristina Charlotta Pettersson, , Ånäset 1904-12-03
  Andreas Olofsson, Bondeson, Hertsånger - Maria Olivia Andersson, Bondedotter, Hertsånger 1900-11-30
  Anette Frideborg Johanna Antonsson, Hemmansägardotter, Trehörningen - Olof Herbert Grahn, Arbetare, Trehörningen 1926-06-06
  Anna Adela Strid, Hemmansägardotter, Risvattnet - Edvin Ottavius Sehlstedt, Hemmansägare, Strand 1936-11-29
  Anna Albertina Grefve, Arbeterska, Nybyn - Matthias Gustaf Häggström, Handlande, Nybyn 1869-11-14
  Anna Albertina Lundgren, Hemmansägardotter, Flarken - Per Albert Pettersson, Hemmansägarson, Ultervattnet, Bygdeå 1907-07-14
  Anna Albertina Löf, Piga, Estersmark - Olof Alfred Löfbom, Arbetare, Estersmark 1885-10-08
  Anna Albertina Sandström, Arbeterska, Gumboda - Nils Lindström, Hemmanstillträdare, Gumboda 1889-01-06
  Anna Alexandra Amalia Burman, , Hertsånger - Johan Oskar Lundström, Arbetare, Skinnarbyn, Bygdeå 1906-10-14
  Anna Alfrida Kristina Bäcklund, Bondedotter, Flarken - Karl August Andersson, Jordarbetare, Stenfors, Burträsk 1914-10-18
  Anna Alfrida Nyström, Handelsidkerska, Nybyn - Viktor Andreas Nilsson, Arbetare, Sörböle, Skellefteå landsförsamling 1931-12-13
  Anna Alfrida Sandström, Bondedotter, Gumboda - Olof Magnus Brändström, Bondeson, Sävar 1914-07-05
  Anna Alice Ingeborg Bergström, Hemmansägardotter, Risvattnet - Set Adolf Åström, Hemmansägarson, Risvattnet 1926-03-28
  Anna Alida Boström, Småskollärarinna, Nybyn - Nils Natanael Näsling, Folkskollärare, Ånäset 1930-02-22
  Anna Alinda Trygg, Hemmansägardotter, Skäran - Karl August Malm, Stenhuggeriarbetare, Gunsmark 1929-09-21
  Anna Almia Andersson, , Flarken - Karl Leonard Larsson, Hemmansägare, Flarken 1929-11-10
  Anna Amalia Andersson, Piga, Nybyn - Anders Vilhelm Flink, Fältjägare, Nybyn 1888-05-06
  Anna Amalia Nygren, Bondedotter, Brände - Nils Olof Ek, Fältjägare, Brände 1876-04-17
  Anna Amalia Olofsdotter, Bondedotter, Jonasmarken - Per Säll-Olofsson, Fältjägare, Flarken 1863-09-29
  Anna Amalia Olofsson, Hemmansägardotter, Kålaboda - Anders Verner Sjöström, Hemmansägarson, Grimsmark 1919-06-22
  Anna Amalia Sjöberg, Nämndemansdotter, Hertsånger - Albert Johansson, Bondeson, Bjurmyrkammen 1892-11-29
  Anna Amalia Westervall, , Lövånger - Olof Gottfrid Strand, Soldat, Hålvattnet 1899-01-20
  Anna Amanda Jonsson, Arbetardotter, Ånäset - Johan August Lundgren, Arbetare, Ånäset 1908-09-27
  Anna Antonia Sundström, Jordbruksarbetare, Estersmark - Anders Nilsson, Hemmansägare, Risvattnet 1912-02-08
  Anna Aronia Larsson, Arbeterska, Ånäset - Nils August Andersson, Skomakare, Ånäset 1898-10-02
  Anna Arvida Kristina Pettersson, Hemmansägardotter, Flarken - Enar Johannes Pettersson, Hemmansägarson, Flarken 1934-12-02
  Anna Augusta Andersson, Bondedotter, Flarken - Karl Adrian Karlgren, Hemmansägare, Lövånger 1912-04-18
  Anna Augusta Andersson, Bondedotter, Gunsmark - Martin Markström, Bondeson, Gunsmark 1904-10-20
  Anna Augusta Johansson, Bondedotter, Bjurmyrkammen - Jonas Alfred Jonsson, Bondeson, Gumbodabäcken 1910-04-07
  Anna Augusta Ledman, Hemmansägardotter, Estersmark - Per Leonard Karlsson, Urmakare, Sikeå, Robertsfors 1919-09-28
  Anna Augusta Nilsson, , Klintsjön - Gustaf Einar Pettersson, Korpral, Bygdeå 1906-10-24
  Anna Augusta Widman, Sömmerska, Gunsmark - Per Anton Falk, Bondeson, Hertsånger 1894-10-16
  Anna Augustina Ahlqvist, Sömmerska, Gumboda - Anders Ludvig Larsson, Bondeson, Sävar by, Sävar 1894-03-27
  Anna Augustina Andersdotter, Arbeterska, Flarkbäcken - Per Vilhelm Ferm, Bonde & fältjägare, Gumboda 1873-11-23
  Anna Augustina Edström, Bondedotter, Flarken - Matthias Löfling, Komminister, Estersmark 1860-11-27
  Anna Augustina Larsson, Bondedotter, Hertsånger - Per Otto Burman, Torpare, Hertsånger 1895-10-29
  Anna Augustina Norman, Bondedotter, Jonasmarken - Gustaf Nilsson, Bondeson, Jonasmarken 1879-06-14
  Anna Augustina Norman, Bondeänka, Jonasmarken - Karl Olof Olofsson, Torpare, Jonasmarken 1894-02-06
  Anna Augustina Scherdin, Piga, Hertsånger - Per Anton Olofsson, Bonde, Kålaboda 1885-10-22
  Anna Axelina Andersson, Tjänarinna, Gunsmark - Olof Edvin Sandström, Hemmansägarson, Gunsmark 1926-06-24
  Anna Brita Gabrielsdotter, Bondedotter, Kålaboda - Olof Persson, Bonde, Svenmarken 1879-11-11
  Anna Charlotta Andersdotter, Arbeterska, Estersmark - Nils Hansson, Bonde, Estersmark 1866-12-04
  Anna Charlotta Boström, Piga, Ånäset - Per Westermark, Dräng, Ånäset 1876-06-18
  Anna Charlotta Edström, Handelsbiträde, Flarken - Andreas Augustinus Andersson, Hemmansägare, Flarken 1915-01-07
  Anna Charlotta Glas, Bondedotter, Flarken - Olof Olsson, Bondeson, Flarken 1889-10-08
  Anna Charlotta Gustafsdotter, Piga, Kvarnfors - Nils Olof Nilsson, Arbetare, Brände 1884-10-28
  Anna Charlotta Isaksdotter, Bondedotter, Estersmark - Olof Flöjt, Fältjägare, Brände 1861-09-26
  Anna Charlotta Karlsson, Arbetardotter, Gumboda - Olof Albert Andersson, Bondeson, Gumboda 1908-12-01
  Anna Charlotta Lindström, Bondedotter, Strandfors - Nils August Forsberg, Bonde, Flarken 1885-11-22
  Anna Charlotta Olofsdotter, Arbeterska, Nybyn - Lars Anton Qvist, Fältjägare, Flarken 1891-06-14
  Anna Charlotta Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger - Frans Vilhelm Persson, Hemmansägare, Hertsånger 1882-04-20
  Anna Charlotta Persdotter, Bondedotter, Skäran - Johan Anton Eriksson, Bonde, Gumboda 1871-10-15
  Anna Charlotta Sjöström, Bondedotter, Grimsmark - Karl Nilsson, Arrendator, Nybyn 1884-10-26
  Anna Charlotta Tjernström, Piga, Kålaboda - Erik Anton Eriksson, Dräng, Kålaboda 1889-12-12
  Anna Dagmar Johanna Dahlqvist, Jordägardotter, Ånäset - Karl Ossian Andersson, Arbetare, Brattliden, Överklinten 1930-10-26
  Anna Dorotea Eriksson, Hemmansägardotter, Flarken - John Enok Burström, Hemmansägarson, Flarken 1917-10-14
  Anna Eleonora Lindberg, Änka, arbeterska, Krokvattnet - Robert Löfgren, Cementgjutare, Burträsk 1928-08-12
  Anna Elina Karlsdotter, Arbeterska, Flarken - Per Gottfrid Hallberg, Soldat, Flarken 1897-11-21
  Anna Elina Kristina Lindberg, Hemmansägardotter, Pellboda - Gustaf Adolf Granberg, Arbetare, Pellboda 1918-12-29
  Anna Elisabet Fredriksson, Tjänarinna, Klintsjön - Karl Einar Johansson, Arbetare, Klintsjön 1931-11-22
  Anna Elisabet Hansson, Hemmansägardotter, Hertsånger - John Helmer Havh, Jordbruksarbetare, Hertsånger 1924-01-06
  Anna Elisabet Holmlund, Mejerska, Ånäset - Johan Artur Andersson, Hemmansägarson, Bäcken 1931-12-13
  Anna Elisabet Jakobsson, Bondedotter, Flarken - Måns Helmer Åberg, Bondeson, Flarken 1900-10-12
  Anna Elisabet Johansson, , Gärde, Lövånger - Nils Adolf Nilsson, Bondeson, Estersmark 1910-05-22
  Anna Elisabet Rebecka Brännström, , Flarken - Johan Edvard Lindberg, Hemmansägare, Pellboda 1932-07-24
  Anna Elisabet Vilhelmina Rönnlund, Piga, Gumboda - Johan Pettersson, Torpare, Gumboda 1889-11-03
  Anna Emelia Olofsson, Sömmerska, Jonasmarken - Olof Arvid Svärd, Arbetare, Flarken 1921-04-24
  Anna Emilia Sjöblom, Mejerska, Gumboda - Simon Petrus Andersson, Hemmansägare, Gumboda 1915-11-07
  Anna Erika Andersdotter, Bondedotter, Söderbäck - Olof Anton Olofsson, Bondeson, Ultervattnet, Bygdeå 1863-09-22
  Anna Erika Glas, Arbeterska, Gumboda - Jonas Andersson, Hemmanstillträdare, Klintsjön 1888-04-02
  Anna Erika Häggbom, Piga, Bäcken - Karl Olof Nyberg, Bondeson, Hertsånger 1873-10-19
  Anna Erika Mattsdotter, Bondedotter, Strand - Anders Sundbom, Bonde, Trehörningen 1877-05-31
  Anna Erika Rönnblom, Mejerska, Flarken - Per Nilsson, Arbetare, Umeå stadsförsamling 1884-11-02
  Anna Erika Sundman, Bondedotter, Gumboda - Johan August Grönberg, Hemmansägarson, Bygdeå 1910-04-17
  Anna Eufrosyna Andersdotter, Bondedotter, Brände - Anders Persson, Bondeson, Brände 1889-12-01
  Anna Eufrosyna Olofsdotter, Bondedotter, Brände - Anders Ludvig Högström, Bondeson, Brände 1901-12-13
  Anna Eufrosyna Strand, Bondedotter, Pellboda - Johan Löf, Korpral, Strömbäck 1903-01-27
  Anna Eugenia Nilsson, Bondedotter, Flarken - Viktor Andreas Edström, Bondeson, Flarken 1903-12-20
  Anna Eugenia Olofsson, Bondeänka, Estersmark - Olof Robert Andersson, Bonde, Estersmark 1899-11-19
  Anna Eugenia Persdotter, Arbeterska, Flarken - Isak Otto Olofsson, Bondeson, Estersmark 1895-11-10
  Anna Eugenia Sandström, Tjänarinna, Strandfors - Karl Paulinus Johansson, Hemmansägarson, Strandfors 1927-11-06
  Anna Evelina Andersson, , Hertsånger - Petter Niklas Hansson, Bondeson, Hertsånger 1906-11-11
  Anna Evelina Löfqvist, Piga, Hertsånger - Per August Sjöberg, Hemmansägarson, Hertsånger 1907-05-26
  Anna Evelina Nilsdotter, Bondedotter, Kålaboda - Petrus Alfred Persson, Bonde, Vebomark, Lövånger 1904-10-09
  Anna Evelina Olofsdotter, Bondedotter, Pellboda - Anders Alfred Eriksson, Dräng, Flarken 1898-06-24
  Anna Fransiska Lidström, Piga, Gumboda - Martin Alexander Åman, Hemmansägarson, Gumboda 1918-12-26
  Anna Fredrika Burman, Bondedotter, Hertsånger - Johan Anton Karlsson, Bondeson, Hertsånger 1875-12-05
  Anna Fredrika Eriksson, Piga, Klintsjön - Jonas Gustaf Pettersson, Bonde, Klintsjön 1871-07-16
  Anna Fredrika Häggbom, Bondedotter, Hertsånger - Per Anton Sjöberg, Bonde, Skäran 1868-11-15
  Anna Fredrika Karlsson, Änka, Hertsånger - Karl August Pettersson, Bonde, Hertsånger 1897-10-26
  Anna Fredrika Nilsdotter, Piga, Pellboda - Anders Höglund, Arbetare, Pellboda 1878-11-26
  Anna Fredrika Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger - Lars Gustaf Larsson, Bonde, Gumboda 1873-07-01
  Anna Fredrika Persdotter, Piga, Grimsmark - Jonas Lindmark, Bonde och nämndeman, Grimsmark 1884-02-19
  Anna Fredrika Persdotter, Piga, Gunsmark - Karl Johan Karlsson, Bondeson, Bjurmyrkammen 1880-10-17
  Anna Gustava Glas, Piga, Klintsjön - Olof Pettersson, Hemmanstillträdare, Klintsjön 1862-06-20
  Anna Gustava Jakobsson, Arbeterska, Grimsmark - Anders Albin Mood, Arbetare, Grimsmark 1908-02-02
  Anna Gustava Lindberg, Barnmorska, Nybyn - Nils Sigurd Widmark, Hemmansägare, Nybyn 1907-11-17
  Anna Helena Johansdotter, Piga, Grimsmark - Anders Sjöström, Bonde, Grimsmark 1889-04-22
  Anna Johanna Andersson, Hemmansägardotter, Gumboda - Gustaf Edvard Lindström, Hemmansägarson, Gumboda 1917-12-30
  Anna Johanna Gabrielsdotter, Arbeterska, Hertsånger - Lars Anton Hansson, Bonde, Skäran 1884-11-16
  Anna Johanna Glas, Piga, Grimsmark - Anders Marklund, Hemmanstillträdare, Hertsånger 1860-09-23
  Anna Johanna Grönberg, , Flarken - Emanuel Widmark, Bonde, Pellboda 1905-10-05
  Anna Johanna Israelsdotter, , Hörnäs - Jonas Andersson, Bonde, Brändfors 1893-11-07
  Anna Johanna Johansdotter, Bondedotter, Brände - Anders Hansson, Bondeson, Vebomark, Lövånger 1867-07-14
  Anna Johanna Kågström, Arbeterska, Grimsmark - Johan Alfred Svensson, Bagaregesäll, Nybyn 1901-08-18
  Anna Johanna Lund, Piga, Klintsjön - Frans Ludvig Ahlqvist, Hemmansägare & skrivare, Klintsjön 1887-10-23
  Anna Johanna Löfgren, Bondedotter, Klintsjön - Olof Leonard Andersson, Hemmansägare, Klintsjön 1910-10-09
  Anna Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Kvarnfors - Jonas Lindmark, Dräng, Grimsmark 1876-10-12
  Anna Johanna Nygren, Bondedotter, Gunsmark - Johan Gustaf Ögren, Dräng, Nybyn 1880-10-19
  Anna Johanna Ramgren, , Gumboda - Gustaf Fredrik Skog-Olofsson, Stationskarl, Umeå stadsförsamling 1900-11-04
  Anna Johanna Sundström, Piga, Gunsmark - Karl August Pettersson, Hemmansägare, Gunsmark 1865-01-13
  Anna Johanna Wik, Tjänarinna, Nybyn - Karl Artur Wiklund, Bagare, Nybyn 1921-01-16
  Anna Josefina Andersson, Bondedotter, Krokvattnet - Nils August Sturk, Bondeson, Klintsjön 1912-06-02
  Anna Josefina Sjöberg, Piga, Gumboda - Olof Petter Brännström, Fältjägare, Umeå stadsförsamling 1874-07-05
  Anna Karlsson, Piga, Ånäset - Frans Herman Moritz, Korpral, Gunsmark 1874-02-17
  Anna Karolina Edlund, Folkskollärarinna, Grimsmark - Erik Leander Johansson, Hemmansägare, Hertsånger 1924-07-06
  Anna Karolina Glas, Lärarinna, Flarken - Karl Johan Johansson, Hemmansägare, Flarklund 1916-07-11
  Anna Karolina Granberg, Piga, Flarken - Adolf Fredrik Eklund, Dräng, Flarken 1899-05-20
  Anna Karolina Hammarstedt, Jungfru, Nybyn - Johan Lindström, Handlande, Gumboda 1882-05-23
  Anna Karolina Jonsdotter, Bondedotter, Flarken - Karl Johan Tjernström, Bonde, Flarken 1895-10-03
  Anna Karolina Larsson, Småskolelärarinna, Gumboda - Karl Magnus Bäckman, Bonde & vice korpral, Gumboda 1879-04-14
  Anna Karolina Löfqvist, Bondedotter, Gunsmark - Nils Bernhard Wikström, Arbetare & snickare, Estersmark 1887-12-04
  Anna Karolina Nilsdotter, Bondedotter, Grimsmark - Nils Robert Norström, Arbetare, Grimsmark 1894-10-18
  Anna Karolina Nilsdotter, Piga, Pellboda - Nils Petter Nilsson, Bondeson, Pellboda 1867-07-21
  Anna Karolina Nilsson, Bondedotter, Klintsjön - Jonas Alfred Jonsson, Arbetare, Sikeå, Bygdeå 1906-06-24
  Anna Karolina Nordin, Piga, Estersmark - Jonas Anton Ådén, Bonde & fältjägare, Brände 1886-10-12
  Anna Karolina Nylén, Bondedotter, Kålaboda - Nils Anton Widmark, Hemmansägare, Kålaboda 1913-10-26
  Anna Karolina Nyman, Piga, Hertsånger - Olof Hedlund, Bonde, Hertsånger 1870-06-24
  Anna Karolina Olofsson, Tjänarinna, Brände - Lars Otto Engelbert Olofsson, Hemmansägare, Brände 1918-11-24
  Anna Karolina Persdotter, Bondedotter, Strand - Nils Leonard Edström, Bondeson, Brände 1901-01-20
  Anna Karolina Persdotter, Bondeänka, Brände - Jonas Petter Stralström, Bonde, Brände 1909-03-18
  Anna Karolina Pettersson, Bondedotter, Skäran - Per Adrian Lundgren, Bondeson, Lövånger 1913-07-17
  Anna Karolina Ulfhjelm, Lärarinna, Strandfors - Karl Valfrid Glas, Hemmansägare, Strandfors 1905-03-28
  Anna Karolina Vestervall, Bondedotter, Brände - Gustaf Alfred Olofsson, Bonde, Kvarnfors 1906-10-18
  Anna Katarina Larsdotter, Arbeterska, Gumboda - Olof Dahlberg, Arbetare, Degerfors 1870-03-27
  Anna Katarina Persdotter, Bondedotter, Gumboda - Per Olofsson, Bonde, Estersmark 1891-10-13
  Anna Katarina Persson, Hemmansägardotter, Kålaboda - Anders Evald Pettersson, Hemmansägarson, Bäckfors 1907-10-20
  Anna Kristina Abrahamsdotter, Bondedotter, Skäran - Olof Anton Andersson, Styrman, Gumboda 1862-09-14
  Anna Kristina Andersdotter, Bondedotter, Grimsmark - Johan Olof Widmark, Bondeson, Skäran 1864-04-05
  Anna Kristina Andersdotter, Piga, Hertsånger - Nils Samuel Forsman, Arbetare, Hertsånger 1864-11-13
  Anna Kristina Andersson, Folkskollärarinna, Estersmark - Edvin Torkel Rotsten, Tulltjänsteman, Gumboda 1932-08-05
  Anna Kristina Annadotter, Piga, Flarken - Jakob Anton Smed, Fältjägare, Flarken 1861-10-20
  Anna Kristina Eriksdotter, Arbeterska, Gumboda - Jonas Persson, Hemmanstillträdare, Ånäset 1887-12-13
  Anna Kristina Ferm, Fältjägardotter, Gumboda - Olof Daniel Siklund, Bondeson, Näs, Bygdeå 1870-10-30
  Anna Kristina Gabrielsdotter, Bondedotter, Mårsmarken - Abraham Olofsson, Bondeson, Mårsmarken 1871-06-18
  Anna Kristina Glas, Bondedotter, Ånäset - Karl Häggbom, Målare, Bjurmyrkammen 1864-05-16
  Anna Kristina Jonsdotter, Bondedotter, Gumbodabäcken - Johan Vilhelm Olofsson, Bondeson, Klintsjön 1883-04-15
  Anna Kristina Jonsdotter, Piga, Flarken - Nils Petter Andersson, Hemmanstillträdare, Tryssjön, Bygdeå 1863-09-27
  Anna Kristina Lind, Bondedotter, Hertsånger - Johan Petter Andersson, Arbetare, Skäran 1862-10-07
  Anna Kristina Löfgren, Bondedotter, Klintsjön - Jonas Olofsson, Bondeson, Klintsjön 1895-11-19
  Anna Kristina Nyman, Arbeterska, Nybyn - Johan Petter Johansson, Arbetare, Nybyn 1864-12-06
  Anna Larsdotter, Piga, Ånäset - Olof Brännström, Dräng, Ånäset 1863-11-01
  Anna Laurentia Andersson, Bondedotter, Bäckfors - August Antonsson, Bondeson, Trehörningen 1905-11-26
  Anna Lisa Antonsson, Hemmansägardotter, Trehörningen - Ernst Johannes Olsson, Arbetare, Brände 1936-05-31
  Anna Lisa Brännström, Affärsbiträde, Nybyn - Ivar Augustinus Löfgren, Tryckeriinnehavare, Nybyn 1936-11-01
  Anna Lovisa Adamsdotter, Piga, Hertsånger - Karl Erik Hedström, Bonde, Kålaboda 1871-01-08
  Anna Lovisa Andersdotter, Arbeterska, Estersmark - August Nilsson, Bonde, Estersmark 1895-05-02
  Anna Lovisa Edström, Arbeterska, Gumboda - Johan Johansson, Torpare, Gumboda 1903-01-15
  Anna Lovisa Hansdotter, Bondedotter, Skäran - Gabriel Johansson, Bonde, Bjurmyrkammen 1868-10-25
  Anna Lovisa Henriksdotter, Nämndemansdotter, Trehörningen - Mattheus Åberg, Bonde, Flarken 1866-11-20
  Anna Lovisa Häggbom, , Gumboda - Lars Oskar Sandberg, Rekryt vid Livkompaniet, Sävar 1896-04-06
  Anna Lovisa Larsdotter, Piga, Gumboda - Lars Fredrik Sköld, Fältjägare, Gumboda 1861-11-05
  Anna Lovisa Nilsdotter, Nämndemansdotter, Skäran - Anders Westermark, Bonde, Flarken 1871-10-24
  Anna Lovisa Nilsdotter, Piga, Risvattnet - Anders Risberg, Bonde, Risvattnet 1893-11-14
  Anna Lovisa Nyberg, Arbeterska, Klintsjön - Per Johan Zakrisson, Snickare, Klintsjön 1900-12-13
  Anna Lovisa Nygren, Arbeterska, Skäran - Olof Ahlqvist, Fältjägare, Skäran 1868-01-06
  Anna Lovisa Olofsdotter, Bondedotter, Gumboda - Per Johan Johansson, Dräng, Gumboda 1902-03-31
  Anna Lovisa Olofsdotter, Änka, Gumboda - Simon Johansson, Hemmansägare, Gumboda 1919-12-26
  Anna Lovisa Persdotter, Arbeterska, Ånäset - Anders Tim-Gustafsson, Arbetare, Ånäset 1895-08-25
  Anna Lovisa Persdotter, Piga, Brändfors - Per Anton Andersson, Bonde, Brändfors 1896-10-29
  Anna Lovisa Rönnblom, Bondedotter, Estersmark - Olof Johansson, Hemmansägare, Strandfors 1898-09-18
  Anna Lovisa Sjömark, Piga, Brände - Nils Olsson, Hemmanstillträdare, Brände 1886-06-24
  Anna Lovisa Söderholm, Arbeterska, Ånäset - Mikael Karlsson, Arbetare, Ånäset 1872-12-26
  Anna Magdalena Abrahamsdotter, Bondedotter, Grimsmark - Anders Gustaf Larsson, Hemmanstillträdare, Vebomark, Lövånger 1863-04-14
  Anna Magdalena Andersson, Bondedotter, Klintsjön - Gustaf Mauritz Lindgren, Bondeson, Bygdeå 1912-07-07
  Anna Magdalena Hansdotter, Piga, Nybyn - Johan Fredrik Johansson, Hemmanstillträdare, Hertsånger 1874-05-25
  Anna Magdalena Johansdotter, Arbeterska, Skäran - Nils Samuel Larsson, Bonde & nämndeman, Skäran 1875-02-09
  Anna Magdalena Johansdotter, Piga, Risvattnet - Petrus Johansson, Hemmanstillträdare, Mårsmarken 1865-10-03
  Anna Magdalena Larsdotter, Inhyses, Jonasmarken - Johan Gustaf Eriksson, Arbetare, Robertsfors 1869-10-05
  Anna Magdalena Nilsdotter, Piga, Estersmark - Johan Lindqvist, Arbetare, Anumark, Umeå landsfösamling 1862-09-21
  Anna Magdalena Persdotter, Bondedotter, Brände - Karl Johan Hjelm, Fältjägare, Gunsmark 1881-11-17
  Anna Margareta Andersdotter, Piga, Klintsjön - Jonas Stoltz, Avskedad fältjägare, Klintsjön 1878-05-19
  Anna Margareta Boman, Bondedotter, Klintsjön - Johan Häggström, Arbetare, Brände 1861-11-19
  Anna Margareta Olofsdotter, Bondedotter, Flarken - Olof Wästermark, Bonde, Flarken 1861-09-29
  Anna Margareta Olofsdotter, Bondedotter, Gunsmark - Olof Petter Löfgren, Hemmanstillträdare, Gunsmark 1865-03-07
  Anna Maria Albertina Olofsson, Sömmerska, Gumboda - Lars Olof Bergström, Hemmansägare, Åkulla, Bygdeå 1927-02-07
  Anna Maria Andersdotter, Inhyses, Flarken - Jonas Anton Pettersson, Stockmakare, Flarken 1862-07-20
  Anna Maria Andersdotter, Inhyses, Flarken - Olof Anton Simonsson, Dräng, Flarken 1864-03-29
  Anna Maria Evelina Andersson, Bondeänka, Skäran - Jonas Albin Ahlqvist, Soldat, Hertsånger 1898-11-05
  Anna Maria Evelina Andersson, Styrmansdotter, Skäran - Mårten Lidström, Fältjägare, Skäran 1893-06-25
  Anna Maria Johansdotter, Bondedotter, Brände - Alfred Olofsson, Dräng, Brände 1890-09-09
  Anna Maria Lindmark, Bondedotter, Grimsmark - Olof Löfgren, Bonde, Gunsmark 1902-03-18
  Anna Maria Lögdqvist, Mejerska, Flarken - Karl Julius Lancén, Handlande, Nybyn 1869-12-02
  Anna Maria Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark - Per Gustaf Lundmark, Fältjägare, Lövånger 1862-12-26
  Anna Maria Nilsdotter, Piga, Gumboda - Lars Petter Bäckström, Bondeson, Gumboda 1890-11-09
  Anna Maria Olofsdotter, Bondedotter, Brände - Olof Lundberg, Hemmanstillträdare, Brände 1881-11-03
  Anna Matilda Andersdotter, Bondedotter, Brändfors - Karl Erik Westervall, Dräng, Risvattnet 1868-06-14
  Anna Matilda Andersdotter, Bondedotter, Skäran - Karl Albin Karlsson, Bondeson, Hertsånger 1886-03-02
  Anna Matilda Andersdotter, Jordägarinna, Grimsmark - Anders Gustaf Olofsson, Dräng, Kvarnfors 1883-06-05
  Anna Matilda Antonia Andersson, Bondedotter, Flarken - Olof Algot Andersson, Bondeson, Flarken 1911-10-24
  Anna Matilda Gabrielsdotter, Piga, Mårsmarken - Johan Lindberg, Arbetare, Mårsmarken 1862-10-07
  Anna Matilda Kling, Bondedotter, Hertsånger - Simon Johansson, Hemmansägare, Gumboda 1886-12-26
  Anna Matilda Lindgren, Sjömansdotter, Hertsånger - Frans Oskar Hedström, Bonde, Hertsånger 1908-12-20
  Anna Matilda Nyström, Nybyggardotter, Sjödala - Anders Sigurd Tjernström, Bonde, Hertsånger 1897-11-14
  Anna Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger - Erik Gustaf Wendén, Arbetare, Gumboda 1898-08-05
  Anna Matilda Renholm, Torpardotter, Ånäset - Axel Leander Johansson, Hemmansägare, Gumboda 1917-05-27
  Anna Matilda Säll, Bondedotter, Sakrismarken - Anders Leonard Lindberg, Bonde, Risvattnet 1892-10-30
  Anna Matilda Wiklund, Bondedotter, Skäran - Olof Andersson, Bonde, Klintsjön 1890-06-24
  Anna Monika Persdotter, Nämndemansdotter, Estersmark - Nils Erik Andersson, Bonde, Flarken 1871-10-19
  Anna Nikolina Andersson, Tjänarinna, Flarken - Per August Nilsson, Snickare, Bygdeå 1912-07-07
  Anna Nikolina Karlsson, Bondedotter, Bjurmyrkammen - Nils Fabian Forsman, Arbetare, Legdeå, Bygdeå 1903-12-18
  Anna Nikolina Ledman, Bondedotter, Kvarnfors - Gustaf Fredrik Bergström, Bonde, Kvarnfors 1909-07-11
  Anna Nikolina Nygren, Folkskollärardotter, Flarken - Per Stenman, Handlande, Rickleå, Bygdeå 1898-04-06
  Anna Nikolina Olofsdotter, Bondedotter, Brände - Per Anton Malm, Fältjägare, Gunsmark 1885-04-19
  Anna Nylén, Piga, Brände - Karl Johan Olofsson, Bondeson, Brände 1881-09-18
  Anna Olivia Brändström, , Ånäset - Olof Robert Dahlqvist, Arbetare, Ånäset 1894-12-02
  Anna Ottilia Ingeborg Kling, Jordägardotter, Bäcken - Per Oskar Jonsson, Sulfitarbetare, Robertsfors 1930-11-23
  Anna Paulina Granström, Bondedotter, Klintsjön - Gustaf Albin Ek, Soldat, Klintsjön 1904-01-31
  Anna Röring, Bondedotter, Klintsjön - Olof Lindström, Gästgivare, Gumboda 1876-11-28
  Anna Serafia Berglund, Piga, Sakrismarken - Johan Olof Jakobsson, Bonde, Grimsmark 1914-03-01
  Anna Serafia Johanna Bäcklund, Bondedotter, Estersmark - Johan Leonard Andersson, Dräng, Estersmark 1903-08-08
  Anna Serafia Persdotter, Änka, Flarken - Gustaf Höglund, Dräng, Flarken 1888-04-22
  Anna Sofia Andersson, Piga, Kvarnfors - Nils William Lundberg, Jordbruksarbetare, Brände 1913-05-18
  Anna Sofia Burström, Hemmansägare, Klintsjön - Olof Leander Pettersson, Hemmansägare, Gumboda 1928-04-15
  Anna Sofia Bäckström, Tjänarinna, Nybyn - Olof Anton Lindgren, Skomakare, Nybyn 1921-12-26
  Anna Sofia Eriksdotter, Bondedotter, Gumboda - Karl Zakarias Byström, Arbetare, Gumboda 1893-07-02
  Anna Sofia Henriksson, Bondedotter, Hörneborg - Johan Reinhold Jonsson, Bondeson, Brände 1904-11-27
  Anna Sofia Jonsdotter, Bondedotter, Flarken - Per Wallmark-Olofsson, Bondeson, Flarken 1862-04-03
  Anna Sofia Lindqvist, Hemmansägardotter, Pellboda - Karl Gunnar Dahlgren, Hemmansägarson, Korssjön, Bygdeå 1928-09-23
  Anna Sofia Lindström, Bondedotter, Trehörningen - Per Sundbom, Bonde, Trehörningen 1874-09-27
  Anna Sofia Nilsdotter, Bondedotter, Gunsmark - Karl Johan Gustafsson, Dräng, Gunsmark 1872-12-03
  Anna Sofia Risberg, Förgångsdotter, Flarken - Nils Petter Persson, Bondeson, Flarken 1870-02-20
  Anna Sofia Widmark, , Nybyn - Per Leander Boström, Smed, Ånäset 1900-08-26
  Anna Teodolinda Pettersson, Bondedotter, Klintsjön - Erik Emanuel Jonsson, Bondeson, Klintsjön 1893-10-22
  Anna Teolinda Persson, Tjänarinna, Ånäset - Olof Algot Olofsson, Dräng, Ånäset 1931-12-20
  Anna Teresia Bäckman, Arbeterska, Strandfors - Arvid Johannes Larsson, Bondeson, Strandfors 1908-05-03
  Anna Teresia Nordlund, Torpardotter, Brände - Jonas Nylén, Arbetare, Kålaboda 1893-10-22
  Anna Teresia Sturk, Hemmansägardotter, Jonasmarken - Karl Anshelm Svärd, Arbetare, Flarken 1924-11-09
  Anna Ulrika Nilsdotter, Piga, Bäcken - Gustaf Albert Widman, Arbetare, Gumboda 1902-11-02
  Anna Ulrika Svanström, Piga, Ånäset - Per Ulrik Hägglund, Arbetare, Ånäset 1881-12-04
  Anna Ulrika Ådén, Arbeterska, Lund - Gustaf Höglund, Dräng, Pellboda 1881-11-03
  Anna Viktoria Johansson, Hemmansägardotter, Flarken - Erik Albin Eriksson, Hemmansägarson, Flarken 1917-08-19
  Anna Viktoria Lindblom, Hembiträde, Flarken - Lars Valdemar Lundström, Hemmansägare, Lund 1933-10-29
  Anna Vilhelmina Bergström, Hemmansägardotter, Klintsjön - Gustaf Albin Löfgren, Hemmansägare, Klintsjön 1925-06-22
  Anna Vilhelmina Persdotter, Bondedotter, Risvattnet - Fabian Bergström, Dräng, Risvattnet 1898-04-03
  Annie Sigrid Karolina Olsson, Hemmansägardotter, Brände - Bror Aron Martin Aronsson, Hemmansägare, Brände 1924-10-05
  Anny Helena Andersson, Hemmansägardotter, Gunsmark - Petrus Lindahl, Hemmansägare, Estersmark 1930-10-19
  Anny Helena Bergner, Hemmansägardotter, Hertsånger - Paul Andreas Westermark, Hemmansägarson, Skäran 1932-11-27
  Anny Helena Widmark, Hemmansägardotter, Nybyn - Set Gunnar Wilhelmsson, Vägmästare, Nybyn 1936-01-11
  Anny Teresia Johansson, , Trehörningsbäck - Erik Leander Lindmark, Hemmansägare, Trehörningsbäck 1925-12-21
  Anton Andersson, Bondeson, Estersmark - Katarina Magdalena Hansdotter, Bondedotter, Estersmark 1860-09-30
  Anton Burman, Bondeson, Hertsånger - Kristina Katarina Persson, Bondedotter, Gumboda 1910-10-23
  Anton Lindberg, Hemmansägare, Gumboda - Hulda Josefina Bång, Hemmansägardotter, Gumboda 1922-11-05
  Anton Olofsson, Förre bonden, Kålaboda - Katarina Ulrika Olofsdotter, Inhysesänka, Krokvattnet 1869-04-04
  Anton Palm, Fältjägare, Krokvattnet - Katarina Charlotta Gabrielsdotter, Torparänka, Krokvattnet 1881-10-07
  Anton Persson, Hemmanstillträdare, Kålaboda - Sara Johanna Sundbom, Bondedotter, Trehörningen 1863-10-04
  Anton Pettersson, Hemmansägare, Bjurön, Lövånger - Maria Johanna Andersson, Bondedotter, Grimsmark 1915-02-05
  Anton Ragnar Israelsson, Hemmansägare, Hörnäs - Astrid Johanna Widmark, Hemmansägardotter, Pellboda 1926-11-28
  Anton Robert Lundgren, Jordarbetare, Lövånger - Maria Matilda Pettersson, Bondedotter, Skäran 1915-05-02
  Aron Reinhold Olofsson, Bonde, Brände - Magdalena Katarina Jonsdotter, Piga, Brände 1871-05-29
  Artur Alexander Andersson, Arbetare, Flarken - Nanny Augusta Andersson, Bondeänka, Flarken 1923-04-02
  Artur Ingvar Bäcklund, Handlande, Bäck, Bygdeå - Elsa Fredrika Vilhelmina Lind, Handelsbiträde, Flarken 1930-10-05
  Artur Johannes Bäckström, Arbetare, Flarken - Hildur Kristina Lundmark, Hemmansägardotter, Flarken 1920-06-24
  Artur Johannes Lindgren, Jordbruksarbetare, Flarken - Hanna Elisabet Olsson, Bondedotter, Brände 1923-07-08
  Artur Leonard Renman, Bagare, Flarken - Hilma Sofia Albertina Larsson, Hushållerska, Flarken 1910-06-11
  Artur Ragnar Ossian Qvist, Arbetare, Flarklund - Elisabet Ersson, Tjänarinna, Strandfors 1932-11-20
  Artur Valdemar Nilsson, Hemmansägare, Risvattnet - Rakel Gertrud Andrietta Hägglund, Hembiträde, Sakrismarken 1933-12-24
  Arvid Egidius Pettersson, Hemmansägarson, Brände - Olga Kristina Johanna Ådén, Hemmansägardotter, Flarken 1922-10-29
  Arvid Hansson, Arbetare, Kålaboda - Edla Viola Johanna Sehlstedt, Hemmansägardotter, Kålaboda 1922-12-03
  Arvid Johannes Larsson, Bondeson, Strandfors - Anna Teresia Bäckman, Arbeterska, Strandfors 1908-05-03
  Arvid Johannes Larsson, Hemmansägare, Ånäset - Hildur Paulina Molander, Hushållerska, Ånäset 1917-01-14
  Arvid Kristoffer Almqvist, Jordägare, Hertsånger - Hulda Viola Hällgren, Hembiträde, Nybyn 1935-11-03
  Arvid Olof Edström, Bondeson, Flarken - Edla Lovisa Edström, Bondedotter, Flarken 1896-10-25
  Arvida Paulina Bäckström, Hemmansägardotter, Flarken - Olof Axel Pettersson, Jordägare, Nybyn 1925-05-28
  Arvida Sofia Qvist, Jordägardotter, Flarken - Jonas Valfrid Andersson, Hemmansägarson, Flarkbäcken 1923-04-01
  Asta Johanna Olofsson, Tjänarinna, Estersmark - Axel Edmund Lundmark, Arbetare, Estersmark 1931-06-08
  Astrid Alfhild Alida Sturk, Hemmansägardotter, Jonasmarken - Helge Severin Olofsson, Arbetare, Sakrismarken 1930-06-01
  Astrid Alice Hildegard Karlsson, Hemmansägardotter, Brände - Per Emil Olsson, Arbetare, Djupvik, Holmsund 1930-04-20
  Astrid Berta Elina Persson, Hemmansägardotter, Brände - Nils Gunnar Nilsson, Hemmansägare, Brände 1930-12-07
  Astrid Charlotta Svärd, Jordägerska, Flarken - Knut Johan Wiklund, Färgare, Nybyn 1921-01-23
  Astrid Elisabet Larsson, Handelsbiträde, Ånäset - Gunnar Vigilius Lundberg, Skräddarmästare, Umeå stad 1933-08-12
  Astrid Johanna Widmark, Hemmansägardotter, Pellboda - Anton Ragnar Israelsson, Hemmansägare, Hörnäs 1926-11-28
  Astrid Kristina Lindberg, Mejerielev, Gumboda - Algot Engelbrekt Jonsson, Chaufför, Djupvik, Holmsund 1932-06-09
  Astrid Linnéa Adela Ledman, Hembiträde, Estersmark - Ivan Viktor Samuelsson, Snickeriarbetare, Lövön, Holmsund 1933-10-01
  Astrid Maria Ingegerd Spets, Hemmansägardotter, Gumboda - Axel Leander Jonsson, Hemmansägare, Klintsjön 1919-03-02
  Astrid Ottilia Svanström, Tjänarinna, Kålaboda - Sigurd Olsson, Arbetare, Kålaboda 1929-11-03
  Astrid Serudia Ingeborg Nygren, , Grimsmark - Karl Helmer Larsson, Skomakare, Grimsmark 1935-01-09
  Astrid Sofia Bäckström, Hemmansägardotter, Hertsånger - Knut Emil Englund, Arbetare, Hertsånger 1924-12-31
  Atmar Teodor Sundström, Hemmansägarson, Flarken - Valborg Olivia Wester, Hemmansägardotter, Brände 1924-10-19
  August Albin Ahlberg, Bonde, Klintsjön - Kristina Sofia Scherdin, Piga, Klintsjön 1899-10-22
  August Alfred Andersson, Hemmansägare, Bäckfors - Hilma Sofia Sundbom, Bondedotter, Trehörningen 1915-10-31
  August Alfred Lundgren, Hemmansägare, Flarken - Eva Viktoria Lindblom, Tjänarinna, Flarken 1925-07-30
  August Antonsson, Bondeson, Trehörningen - Anna Laurentia Andersson, Bondedotter, Bäckfors 1905-11-26
  August Bergström-Granat, Bonde & soldat, Brände - Gustava Amanda Andersdotter, Bondedotter, Brände 1900-07-01
  August Bernhard Jakobsson, Hamnarbetare, Djupvik, Holmsund - Betty Naima Regina Berg, Hemmansägardotter, Brände 1919-06-22
  August Einar Andersson, Jordbruksarbetare, Burträsk - Agnes Maria Pettersson, Hemmansägardotter, Brände 1927-10-30
  August Manfred Larsson, Arbetare, Brändfors - Berta Maria Rosenius, , Brände 1925-12-06
  August Nilsson, Arbetare, Klintsjön - Augusta Margareta Brännström, Arbeterska, Klintsjön 1881-10-09
  August Nilsson, Bonde, Estersmark - Anna Lovisa Andersdotter, Arbeterska, Estersmark 1895-05-02
  August Nilsson, Hemmansägare, Bodbyn, Burträsk - Olga Maria Kristina Åman, Hemmansägardotter, Strand 1930-11-02
  August Ossian Bäckström, Arbetare, Estersmark - Märta Valborg Elisabet Silfver, Hemmansägardotter, Hertsånger 1930-11-09
  August Persson, Bonde, Kålaboda - Ulrika Lovisa Gabrielsdotter, Bondedotter, Mårsmarken 1881-10-04
  August Röring, Handlande, Nybyn - Gerda Albertina Häggström, Lärarinna, Nybyn 1915-11-14
  August Teodor Falk, Hemmansägare, Grimsmark - Susanna Elina Stadig, Tjänarinna, Gunsmark 1930-11-16
  August Teofilus Andersson, Arbetare, Hörneborg - Agnes Kristina Elisabet Larsson, Hemmansägardotter, Brändfors 1921-11-05
  Augusta Karolina Glas, , Ånäset - Oskar Sandström, Korpral, Ånäset 1897-01-31
  Augusta Karolina Hägg, Hemmansägare, Kålaboda - Anders Rickard Nilsson, Dräng, Kålaboda 1922-10-21
  Augusta Margareta Brännström, Arbeterska, Klintsjön - August Nilsson, Arbetare, Klintsjön 1881-10-09
  Augustina Olofsdotter, Arbeterska, Kålaboda - Per Anton Johansson, Dräng, Bäckfäbodan 1887-04-12
  Axel Edmund Lundmark, Arbetare, Estersmark - Asta Johanna Olofsson, Tjänarinna, Estersmark 1931-06-08
  Axel Emanuel Hansson, Hemmansägare, Hertsånger - Elin Kristina Bäckström, Hemmansägardotter, Hertsånger 1933-12-26
  Axel Georg Hahr, Hemmansägare, Jomark, Robertsfors - Gertrud Alida Elisabet Jonsson, Hemmansägardotter, Flarken 1934-03-25
  Axel Gottfrid Bäck, Fältjägare, Ånäset - Katarina Agata Hallin, Bondedotter, Ånäset 1879-11-06
  Axel Hugo Andersson, Hemmansägare, Bygdeå - Hedvig Johanna Åberg, Bondedotter, Flarken 1913-10-12
  Axel Hugo Boman, Skräddare, Sävar - Nanny Maria Granström, Bondedotter, Klintsjön 1904-12-26
  Axel Johannes Olofsson, Hemmansägarson, Pellboda - Hilma Josefina Lundgren, Hemmansägardotter, Flarken 1907-11-17
  Axel Leander Johansson, Hemmansägare, Gumboda - Anna Matilda Renholm, Torpardotter, Ånäset 1917-05-27
  Axel Leander Jonsson, Hemmansägare, Klintsjön - Astrid Maria Ingegerd Spets, Hemmansägardotter, Gumboda 1919-03-02
  Axel Lennart Tjernberg, Arbetare, Skellefteå - Signe Martina Rosenius, Hembiträde, Ånäset 1937-06-23
  Axel Lindberg, Hemmansägare, Gumboda - Kristina Magdalena Wiklund, Hemmansägardotter, Gumboda 1921-10-24
  Axel Lindström, Gästgivare, Gumboda - Charlotta Amanda Andersson, Kyrkovärdsdotter, Grimsmark 1888-04-24
  Axel Pettersson, Mjölnare, Ånäset - Eva Sofia Pettersson, , Ånäset 1901-01-06
  Axel Pettersson, Polis, Umeå stad - Alma Johanna Jakobsson, Bondedotter, Flarken 1899-07-16
  Axel Uno Olofsson, Bondeson, Brände - Maria Karolina Ådén, Piga, Brände 1906-07-09
  Axel Wallström, Arbetare, Vallen, Lövånger - Ida Karolina Olofsdotter, Fältjägardotter, Brände 1893-01-15
  Axelia Johanna Bäck, Torpardotter, Ånäset - Nils August Nilsson, Fabriksarbetare, Bygdeå 1910-07-17
  Barbro Magdalena Lindberg, Bondedotter, Risvattnet - Jakob Andersson, Dräng, Risvattnet 1880-03-14
  Beata Johanna Jonsdotter, Bondedotter, Brände - Per Persson, Nämndeman, Brände 1870-10-06
  Beata Larsdotter, Piga, Brände - Olof Petter Johansson, Arbetare, Brände 1877-06-26
  Beata Larsdotter, Piga, Gunsmark - Lars Fredrik Sik, Fältjägare, Estersmark 1865-12-26
  Beata Lovisa Löfbom, Piga, Brände - Anders Persson, Bonde, Vebomark, Lövånger 1900-01-13
  Beata Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Skäran - Erik Holmqvist, Bondeson, Fjälbyn, Lövånger 1867-07-04
  Beata Magdalena Eriksdotter, Bondeänka, Kålaboda - Nils Petter Andersson, Bonde, Ultervattnet, Bygdeå 1892-07-17
  Beata Magdalena Eriksdotter, Piga, Hörnäs - Johan Bränfeltd-Johansson, Bonde, Kålaboda 1861-06-30
  Beata Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Mårsmarken - Anders Norman, Bonde, Jonasmarken 1880-07-09
  Beata Margareta Johansdotter, Backstuguhjon, Flarken - Johan Sandström, Arbetare, Flarken 1860-02-12
  Beata Margareta Persdotter, Bondedotter, Pellboda - Johan Olof Widmark, Bonde, Grimsmark 1870-06-24
  Beda Amanda Fredriksson, Tjänarinna, Röjmyrgärdet - Karl Edvin Wikström, Arrendator, Röjmyrgärdet 1921-02-08
  Beda Fredrika Löfqvist, Piga, Gunsmark - Johan August Sund, Bonde, Lövånger 1914-03-01
  Beda Kristina Johanna Olofsson, Hemmansägardotter, Risvattnet - Alf Rudolf Åström, Hemmansägarson, Risvattnet 1927-11-13
  Beda Kristina Nilsson, Arbetardotter, Klintsjön - Viktor Engelbert Byström, Bageriarbetare, Gumboda 1912-11-13
  Beda Margareta Andrietta Ledman, Hembiträde, Estersmark - Andreas Alexius Andersson, Hemmansägare, Flarken 1933-10-28
  Beda Margareta Markström, Sömmerska, Estersmark - Per Leander Boström, Sågägare, Nybyn 1925-07-19
  Beda Margareta Rönnberg, Jungfru, Ånäset - Mattias Halvorsen, Sjökapten, Norge 1884-12-20
  Beda Maria Jonsson, Hushållerska, Gumboda - Bror Algot Åman, Hemmansägare, Gumboda 1936-12-20
  Beda Maria Pettersson, Arbeterska, Gumboda - Gustaf Adolf Olofsson, Jordbruksarbetare, Gumboda 1923-04-02
  Beda Sanny Paulina Sehlstedt, Hemmansägardotter, Kålaboda - Reinhold Valentin Jonsson, Jordbruksarbetare, Brände 1922-10-08
  Bengt Alvar Nilsson, Jordbruksarbetare, Strandfors - Gerda Ingeborg Nilsson, Lärarinna, Strandfors 1935-09-22
  Bengt Gustaf Sören Lundgren, Skräddare, Flarken - Alma Dagny Augusta Sehlstedt, Hemmansägardotter, Kålaboda 1932-09-24
  Bernadotte Almqvist, Fältjägare, Ånäset - Emma Sofia Grabbe, Sömmerska, Ånäset 1890-01-06
  Berta Alida Burman, , Brände - Olof Rönnblom, Hemmansägare, Estersmark 1935-06-24
  Berta Elisabet Andersson, Hemmansägardotter, Gunsmark - Johan Teodor Rahm, Arbetare, Grimsmark 1929-06-24
  Berta Elisabet Andersson, Hemmansägare, änka, Gunsmark - Karl Edvin Lindahl, Hemmansägare, Estersmark 1937-05-16
  Berta Kristina Nygren, Hembiträde, Degerfors - Knut Manfred Bergström, Hemmansägare, Degerfors 1936-12-27
  Berta Maria Rosenius, , Brände - August Manfred Larsson, Arbetare, Brändfors 1925-12-06
  Berta Nikolina Kristina Andersson, Tjänarinna, Ånäset - Gustaf Emil Olofsson, Bondeson, Skäran 1923-11-24
  Berta Ulrika Holmberg, Tjänarinna, Klintsjön - Johan Emil Berg, Arbetare, Gumboda 1917-04-09
  Betty Adelina Pettersson, Hemmansägardotter, Brände - Bror Ludvig Olofsson, Hemmansägare, Brände 1921-06-13
  Betty Alfrida Katarina Johansson, Arbetardotter, Norrbäck - Karl Maximus Tunberg, Arbetare, Pellboda 1919-06-23
  Betty Amanda Olofsson, Hemmansägardotter, Svenmarken - Lars Valdemar Bäckström, Hemmansägarson, Brändfors 1930-07-06
  Betty Gustava Karlsson, , Ånäset - Olof Viktor Johansson, Snickare, Nyby, Vännäs 1906-07-15
  Betty Johanna Bäckström, Bondedotter, Flarken - Anders Benedictus Persson, Bondeson, Brände 1916-02-10
  Betty Maria Edström, Bondedotter, Flarken - Olof Adrian Jonsson, Bondeson, Flarken 1902-10-26
  Betty Maria Nilsson, Hemmansägardotter, Flarken - Nils Oskar Lindström, Hemmansägare, Flarken 1930-05-31
  Betty Maria Åström, Hembiträde, Ånäset - Set Oskar Sandström, Jordbruksarbetare, Ånäset 1934-09-23
  Betty Naima Regina Berg, Hemmansägardotter, Brände - August Bernhard Jakobsson, Hamnarbetare, Djupvik, Holmsund 1919-06-22
  Birger Andreas Lindström, Slöjdlärare, Ånäset - Gunhild Alice Högman, Slöjdlärarinna, Ånäset 1936-10-11
  Birger August Bäcklund, Hemmansägare, Flarkbäcken - Engla Ragnhild Ingeborg Hallberg, Hemmansägardotter, Flarken 1926-12-12
  Brita Albertina Olofsdotter, Bondedotter, Brände - Olof Johansson, Arbetare, Brände 1895-06-20
  Brita Charlotta Persdotter, Piga, Flarken - Nils August Forsberg, Bondeson, Flarken 1877-11-22
  Brita Elisabet Nilsdotter, Inhyses, Pellboda - Nils Nilsson, Torparson, Jonasmarken 1866-04-10
  Brita Elisabet Olofsdotter, Bondedotter, Grimsmark - Nils Olof Rahm, Fältjägare, Grimsmark 1869-03-30
  Brita Fredrika Andersdotter, Piga, Hörnäs - Lars Johan Nilsson, Bondeson, Kålaboda 1864-10-04
  Brita Fredrika Andersson, Bondedotter, Flarken - Karl August Lindström, Renseriförman, Skellefteå 1916-06-24
  Brita Fredrika Fjällman, Piga, Flarken - Olof Andersson, Dräng, Flarken 1867-12-26
  Brita Fredrika Glas, Bondedotter, Flarken - Per Albert Bergström, Bondeson, Flarken 1885-02-17
  Brita Fredrika Nyberg, Arbeterska, Estersmark - Nils Konrad Andersson, Bondeson, Estersmark 1896-06-07
  Brita Johanna Andersdotter, Piga, Ånäset - Per Johansson, Torpare, Ånäset 1877-05-27
  Brita Johanna Boström, Bondedotter, Gunsmark - Lars Anton Löfgren, Bondeson, Grimsmark 1884-03-04
  Brita Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Flarken - Olof Bäcklund, Bonde, Estersmark 1880-06-24
  Brita Johanna Nyström, Fiskardotter, Gumboda - Johan Albin Lindgren, Jordarbetare, Gumboda 1915-07-31
  Brita Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Mårsmarken - Nils Nilsson, Hemmanstillträdare, Jonasmarken 1883-09-04
  Brita Johanna Persdotter, Arbeterska, Nybyn - Hans Gustaf Johansson, Bondeson, Hertsånger 1875-02-07
  Brita Karolina Hägglund, Arbeterska, Nybyn - Jonas Petter Renholm, Arbetare, Hertsånger 1874-01-11
  Brita Karolina Widelund, Bondedotter, Brände - Johan Olofsson, Bonde, Brände 1871-10-26
  Brita Katarina Edström, Bondedotter, Flarken - Mattheus Andersson, Bonde, Flarken 1882-10-31
  Brita Katarina Glas, Piga, Gunsmark - Lars Anton Gustaf Lundqvist, Hemmansägare, Bursiljum, Burträsk 1861-04-09
  Brita Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Gunsmark - Anders Olofsson, Bonde, Flarken 1880-10-19
  Brita Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Kvarnfors - Petrus Olofsson, Nämndeman, Brände 1870-04-12
  Brita Katarina Nilsdotter, Hemmansägarinna, Bäcken - Jonas Gustaf Nilsson, Dräng, Hertsånger 1866-10-16
  Brita Katarina Nilsdotter, Änka, Flarken - Per Johan Andersson, Dräng, Flarken 1890-09-23
  Brita Kristina Nilsdotter, Arbeterska, Gumboda - Olof Nilsson, Arbetare, Gumboda 1866-09-01
  Brita Kristina Olofsdotter, Arbeterska, Flarken - Erik Mattias Berg, Dräng, Flarklund 1882-10-28
  Brita Kristina Olofsdotter, Arbeterska, Gumboda - Jonas Larsson, Fiskare, Hertsånger 1866-01-01
  Brita Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Flarken - Per Markström, Bonde, Flarken 1873-12-16
  Brita Kristina Persdotter, Bondedotter, Brände - Olof Johansson, Arbetare, Brände 1890-12-26
  Brita Lovisa Glas, Bondedotter, Ånäset - Olof Andersson, Arbetare, Hertsånger 1862-03-25
  Brita Lovisa Karlsdotter, Mejerska, Gumboda - Anders Valfrid Melander, Hemmanstillträdare, Flarken 1887-10-13
  Brita Magdalena Andersdotter, Arbeterska, Grimsmark - Nils Fredrik Ståhl, Fältjägare, Hötjärn, Lövånger 1879-12-29
  Brita Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Brände - Jonas Jonsson, Hemmansägare, Brände 1870-10-20
  Brita Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Estersmark - Nils Olof Nilsson, Hemmanstillträdare, Estersmark 1876-05-09
  Brita Magdalena Olofsdotter, Piga, Brände - Erik Anton Rask, Fältjägare, Brände 1875-01-09
  Brita Margareta Larsdotter, Piga, Estersmark - Olof Nilsson, Bonde, Estersmark 1895-12-31
  Brita Margareta Mårtensdotter, Bondedotter, Estersmark - Olof Persson, Bonde, Skäran 1863-10-06
  Brita Margareta Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger - Magnus Moritz, Arbetare, Gumboda 1867-11-07
  Brita Maria Olofsdotter, Bondedotter, Brände - Olof Hansson, Bonde, Flarken 1870-07-12
  Brita Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Klintsjön - Lars Jonsson, Bondeson, Gumbodabäcken 1879-06-15
  Brita Matilda Olofsdotter, Piga, Flarken - Olof Petter Ådén, Dräng, Flarken 1863-04-06
  Brita Matilda Persdotter, Bondedotter, Bäcken - Anders Albert Andersson, Bonde, Brände 1892-10-18
  Brita Nikolina Olofsson, Bondedotter, Brände - Johannes Persson, Bondeson, Brände 1904-04-15
  Brita Olivia Häggbom, Bondedotter, Hertsånger - Per Otto Burman, Bondeson, Hertsånger 1877-01-07
  Brita Sofia Gabrielsdotter, Bondedotter, Trehörningsbäck - Fredrik Wallmark, Dräng, Kålaboda 1870-10-18
  Brita Sofia Nilsdotter, Piga, Brände - Gabriel Andersson, Bondeson, Brände 1891-02-05
  Brita Sofia Tjernberg, , Nybyn - Ferdinand Hjelm, Målare, Nybyn 1899-05-07
  Brita Teresia Persdotter, Bondedotter, Brände - Olof Adrian Ek, Bondeson, Brände 1903-12-22
  Bror Alfred Grahn, Trädgårdsarbetare, Sikeå, Robertsfors - Gusti Hermina Regina Gustafsson, Hemmansägardotter, Grimsmark 1933-11-05
  Bror Algot Åman, Hemmansägare, Gumboda - Beda Maria Jonsson, Hushållerska, Gumboda 1936-12-20
  Bror Andersson, Hemmansägare, Flarken - Jenny Sofia Lundström, Sömmerska, Flarken 1926-02-06
  Bror Aron Martin Aronsson, Hemmansägare, Brände - Annie Sigrid Karolina Olsson, Hemmansägardotter, Brände 1924-10-05
  Bror Edvin Eriksson, , Hertsånger - Fanny Kristina Andersson, Hemmansägardotter, Strandfors 1924-11-19
  Bror Emanuel Lindgren, Hemmansägare, Bygdeå - Hilma Viktoria Burman, Bondedotter, Hertsånger 1913-12-26
  Bror Erik Kristoffer Ahlqvist, Arbetare, Gumboda - Svea Johanna Andersson, Hemmansägardotter, Hertsånger 1925-10-04
  Bror Fredrik Mauritz Lundgren, Arbetare, Flarken - Signe Sofia Grönberg, Tjänarinna, Flarken 1919-10-19
  Bror Gunnar Edlund, Hemmansägare, Estersmark - Hilma Kristina From, Hemmansägardotter, Bäck, Bygdeå 1924-11-23
  Bror Hugo Stanley Isaksson, Hemmansägare, Gumboda - Svea Elvira Moritz, Folkskollärarinna, Gumboda 1934-09-10
  Bror Jonas Glas, Arbetare, Grimsmark - Rosa Helena Wallstedt, Hemmadotter, Grimsmark 1936-05-24
  Bror Ludvig Olofsson, Hemmansägare, Brände - Betty Adelina Pettersson, Hemmansägardotter, Brände 1921-06-13
  Bror Melker Hammarsten, Järnarbetare, Robertsfors - Jenny Alice Qvist, Torpardotter, Flarken 1922-10-29
  Bror Olsson, Sågverksarbetare, Lövön, Holmsund - Margit Axhild Ingegerd Olausson, , Gumboda 1935-04-07
  Bror Valdemar Bergström, Eldare, Rickleå, Bygdeå - Dagmar Ottilia Margreta Gustafsson, Hemmansägardotter, Grimsmark 1934-09-23
  Cecilia Andersson, Hembiträde, Ånäset - Eskil Andreas Westermark, Skomakare, Ånäset 1935-09-29
  Cecilia Karolina Emerentia Hägglund, Hemmansägardotter, Sakrismarken - Olof August Olofsson, Hemmansägare, Jonasmarken 1920-06-23
  Celina Amalia Nilsson, Sömmerska, Svenmarken - Karl Eugén Persson, Bondeson, Brände 1923-05-21
  Celina Johanna Lindberg, Änka, Flarken - Lars Leander Nyström, Hemmansägare, Norrbäck 1926-01-05
  Charlotta Amanda Andersson, Kyrkovärdsdotter, Grimsmark - Axel Lindström, Gästgivare, Gumboda 1888-04-24
  Charlotta Persdotter, Arbeterska, Ånäset - Petter Nilsson, Arbetare, Ånäset 1879-11-09
  Dagmar Maria Fransiska Ådén, Hemmansägardotter, Flarken - Nils Valfrid Nilsson, Hemmansägare, Estersmark 1924-11-09
  Dagmar Maria Ingeborg Henriksson, Lärarinna, Risvattnet - Gustaf Holger Brännström, Hemmansägare, Risvattnet 1933-01-06
  Dagmar Ottilia Margreta Gustafsson, Hemmansägardotter, Grimsmark - Bror Valdemar Bergström, Eldare, Rickleå, Bygdeå 1934-09-23
  Dagny Adelina Sjöberg, Hemmansägardotter, Hertsånger - Karl Alvar Ådén, Sulfitarbetare, Robertsfors 1927-06-24
  Daniel Antonsson, Arbetare, Strand - Selma Amalia Löfgren, Piga, Risvattnet 1909-01-06
  Daniel Lindmark, Dräng, Pellboda - Emili Kristina Andersson, Arbeterska, Pellboda 1904-09-18
  Daniel Ludvig Andersson, Arbetare, Flarken - Svea Erina Ingegärd Nilsson, Tjänarinna, Pellboda 1919-10-19
  Davida Karolina Hallberg, Jordägardotter, Flarken - Set Johan Bäckman, Hemmansägare, Flarklund 1932-11-20
  Dina Sofia Grönberg, Jordägare, Flarken - Johan Vilhelm Nyström, Arbetare, Gumboda 1930-05-20
  Dina Sofia Grönberg, Tjänarinna, Flarken - Isak Boström, Smed, Flarken 1910-10-20
  Donna Maria Häggström, Bondedotter, Hertsånger - Mikael Hansson, Bondeson, Skäran 1877-07-03
  Dorotea Johanna Olofsson, Hemmansägardotter, Strand - Per Algot Larsson, Hemmansägarson, Strand 1923-10-07
  Dorotea Laurentia Jakobsson, Bondedotter, Flarken - Per Artur Edström, Jordarbetare, Flarken 1914-10-18
  Ebba Serafia Lundqvist, Hembiträde, Flarken - Per Artur Lindberg, Jordbruksarbetare, Flarken 1936-06-28
  Ebba Sofia Hedlund, Lärarinna, Flarken - Knut Ludvig Wahlberg, Slaktare, Lycksele 1926-06-20
  Edit Albina Granström, Hembiträde, Ånäset - Göte Boström, Arbetare, Gumboda 1931-04-06
  Edit Amanda Malm, Arbeterska, Brände - Olof Gunnar Lindblom, Arbetare, Estersmark 1929-10-27
  Edit Elvira Johanna Vestervall, Hemmansägardotter, Brände - Anders Georg Risberg, Hemmansägare, Risvattnet 1929-05-19
  Edit Frideborg Olsson, Hemmansägardotter, Lund - Herlog Torsten Åberg, Hemmansägare, Flarken 1924-11-17
  Edit Ingeborg Nilsdotter, Bondedotter, Flarken - Petrus Pettersson, Bondeson, Estersmark 1900-10-18
  Edit Katarina Olofsson, Bondedotter, Hertsånger - John Teodor Pettersson, Hemmansägare, Gumboda 1913-06-01
  Edit Linnéa Kristina Persson, , Brände - Olof Adrian Olofsson, Arbetare, Brände 1932-12-31
  Edit Linnea Lundkvist, Hushållerska, Estersmark - Paul Kristoffer Lindberg, Arbetare, Estersmark 1935-02-10
  Edit Viola Högström, Hemmansägardotter, Klintsjön - Gustaf Evert Wendén, Arbetare, Gumboda 1928-11-18
  Edla Albertina Gustafsson, Mejerska, Kålaboda - Karl Elof Henriksson, Hemmansägarson, Hörneborg 1931-11-01
  Edla Amalia Persson, Sömmerska, Strand - Mikael Nilsson, Torpare, Nybyn 1915-12-26
  Edla Amanda Pettersson, Hemmansägardotter, Estersmark - Nils Olof Forsberg, Hemmansägarson, Estersmark 1907-10-29
  Edla Augusta Andersson, Bondedotter, Gumboda - Alexius Gideon Lindström, Fabriksarbetare, Bygdeå 1909-12-12
  Edla Augusta Charlotta Johansson, Bondedotter, Flarklund - Nils Oskar Pettersson, Hemmanstillträdare, Flarklund 1895-10-21
  Edla Augustina Widmark, Bondedotter, Skäran - Karl Olof Pettersson, Bonde, Hertsånger 1897-10-05
  Edla Augustina Widmark, Bondeänka, Hertsånger - Johan Burman, Arbetare, Hertsånger 1908-12-06
  Edla Axelia Sundström, Arbeterska, Nybyn - Karl Manfred Ådén, Lägenhetsägare, Flarken 1934-06-24
  Edla Edenqvist, Demoiselle, Nybyn - Karl Gustaf Lindgren, Apotekare, Ånäset 1873-03-11
  Edla Erika Elisabet Nyberg, Bondedotter, Hertsånger - Karl Oskar Lindfors, Arbetare, Legdeå, Bygdeå 1908-08-23
  Edla Johanna Andersson, Hushållerska, Flarken - Anders Edvard Burström, Hemmansägare, Flarken 1934-06-29
  Edla Johanna Andersson, Maskinstickerska, Nybyn - Karl Leander Blom, Soldat, Skäran 1895-04-15
  Edla Johanna Hallberg, Bondedotter, Flarken - Olof Sandberg, Bondeson, Flarken 1901-11-24
  Edla Johanna Karlsson, Bondedotter, Gunsmark - Per Gustaf Markström, Bondeson, Gunsmark 1906-05-01
  Edla Johanna Markström, Bondedotter, Flarken - Knut Helmer Andersson, Bonde, Flarken 1896-11-10
  Edla Johanna Nygren, Folkskollärardotter, Flarken - Frans August Bäckström, Bonde, Flarken 1903-07-06
  Edla Johanna Pettersson, Arbeterska, Klintsjön - Johan Adolf Pettersson, Arbetare, Klintsjön 1908-05-01
  Edla Johanna Ström, Hemmansägardotter, Brände - Per Adolf Sundbom, Hemmansägarson, Trehörningen 1907-06-02
  Edla Josefina Norberg, Bondedotter, Norrbäck - Olof Magnus Jonsson, Bondeson, Brände 1916-10-28
  Edla Karolina Axelia Andersson, Hemmansägare, Brändfors - Karl August Andersson, Jordbruksarbetare, Flarkbäcken 1937-06-23
  Edla Karolina Bergström, Arbetardotter, Grimsmark - Karl Evald Ågren, Bondeson, Bygdeå 1910-10-09
  Edla Katarina Olofsson, Hemmansägardotter, Svenmarken - Olof Hjalmar Larsson, Hemmansägare, Kålaboda 1922-10-08
  Edla Kristina Johanna Widmark, Lärarinna, Risvattnet - Helmer Bernhard Nilsson, Studerande, Risvattnet 1927-07-23
  Edla Kristina Olofsson, Arbeterska, Bjurmyrkammen - Nils Anton Grahn, Hemmansägare, Vebomark, Lövånger 1918-06-30
  Edla Kristina Persdotter, Piga, Norrbäck - Nils Olof Lindmark, Bonde, Brände 1899-11-28
  Edla Lovisa Edström, Bondedotter, Flarken - Arvid Olof Edström, Bondeson, Flarken 1896-10-25
  Edla Lovisa Olsson, Bondedotter, Hertsånger - Olof Algot Tjernberg, Arbetare, Kyrkobordet, Skellefteå 1903-12-17
  Edla Lovisa Westermark, Bondedotter, Flarken - Johan Holmlund, Bonde, Daglösten, Lövånger 1902-11-18
  Edla Sofia Sandström, Piga, Gumboda - Per Oskar Åman, Bondeson, Gumboda 1901-07-07
  Edla Sofia Säll, Bondedotter, Sakrismarken - Anders Norman, Bonde, Jonasmarken 1898-07-03
  Edla Viktoria Dahlberg, Smäskollärarinna, Jerusalem - Olof Dick Olofsson, Hemmansägarson, Risvattnet 1926-08-15
  Edla Viola Johanna Sehlstedt, Hemmansägardotter, Kålaboda - Arvid Hansson, Arbetare, Kålaboda 1922-12-03
  Edvard Gren, Soldat, Estersmark - Linda Erika Brännström, Mejerska, Estersmark 1906-12-17
  Edvard Larsson, Arbetare, Hertsånger - Jenny Maria Eriksson, Arbeterska, Hertsånger 1921-08-07
  Edvard Nilsson, Bonde, Gunsmark - Maria Charlotta Nilsson, Änka, Gunsmark 1895-04-15
  Edvard Stenvall, Hemmansägare, Vebomark, Lövånger - Agnes Kristina Bernhardina Jonsson, Arbeterska, Brände 1925-05-27
  Edvin Ottavius Sehlstedt, Hemmansägare, Strand - Anna Adela Strid, Hemmansägardotter, Risvattnet 1936-11-29
  Edvin Torkel Rotsten, Tulltjänsteman, Gumboda - Anna Kristina Andersson, Folkskollärarinna, Estersmark 1932-08-05
  Einar Otto Ludvig Österlund, Dräng, Flarklund - Fredrika Selina Johansson, Bondedotter, Flarklund 1900-04-16
  Einar Otto Ludvig Österlund, Hemmansägare, Flarklund - Alma Kristina Kvist, Torpardotter, Flarken 1918-12-01
  Elfrid Jonas Andreas Jonsson, Jordbruksarbetare, Brände - Elsna Hildi Johanna Antonsson, Hemmansägardotter, Kålaboda 1924-01-13
  Elfrid Karlsson, Stuvare, Sikeå, Robertsfors - Signe Matilda Andersson, Hemmansägardotter, Klintsjön 1925-02-15
  Elias Fritiof Andersson, Hemmansägare, Strand - Greta Alexandra Frideborg Nilsson, Hemmansägardotter, Brände 1928-11-22
  Elin Albertina Granström, Bondedotter, Klintsjön - Lars Adrian Löfgren, Bondeson, Klintsjön 1911-12-03
  Elin Charlotta Nilsson, Bondedotter, Hörnäs - Olof Leander Sundbom, Hemmansägare, Trehörningen 1916-10-22
  Elin Elisabet Lindmark, Hemmansägardotter, Grimsmark - Lars Gunnar Röring, Hemmansägare, Grimsmark 1924-11-30
  Elin Ingegärd Rönnlund, Hemmansägardotter, Grimsmark - Sven Assar Olofsson, Lägenhetsägare, Tannsele, Lycksele 1937-11-28
  Elin Johanna Edström, Bondedotter, Flarken - Anders Edvard Burström, Bonde, Flarken 1901-10-15
  Elin Kristina Bäckström, Hemmansägardotter, Hertsånger - Axel Emanuel Hansson, Hemmansägare, Hertsånger 1933-12-26
  Elin Lovisa Ledman, Bondedotter, Estersmark - Karl Ossian Norström, Arbetare, Grimsmark 1923-10-23
  Elin Maria Alfrida Andersson, Tjänarinna, Ånäset - Karl Verner Lindgren, Arbetare, Gumboda 1932-12-18
  Elin Maria Elisabet Hansson, Bondedotter, Hertsånger - Lars Ludvig Jonsson, Bondeson, Gumbodabäcken 1912-06-23
  Elin Maria Pettersson, Arbeterska, Gumboda - Jonas Bertil Kling, Arbetare, Bäcken 1933-09-12
  Elin Maria Ström, Bondedotter, Brände - Olof Bruno Olsson, Bondeson, Brände 1910-06-23
  Elin Maria Widmark, , Nybyn - Nikanor Vikblad, Kronolänsman, Nybyn 1901-04-22
  Elin Maria Wiklund, Bondedotter, Flarken - Olof Löfgren, Hemmansägare, Gunsmark 1912-02-08
  Elin Matilda Larsson, Hemmansägardotter, Estersmark - Fredrik Verner Stenlund, Arbetare, Ånäset 1917-10-07
  Elin Matilda Nilsson, Hemmansägardotter, Klintsjön - Gustaf Engelbert Nilsson, Handlande, Klintsjön 1920-02-22
  Elin Matilda Pettersson, Tjänarinna, Estersmark - Johan Arvid Löfbom, Arbetare, Estersmark 1925-11-06
  Elin Sofia Wallmark, Bondedotter, Klintsjön - Hans Petter Bäckman, Bonde, Bäcken 1904-12-27
  Elina Maria Boström, Torpardotter, Estersmark - Per Hyginus Hägg, Bondeson, Kålaboda 1915-04-05
  Elina Viktoria Burman, Mejerska, Grimsmark - Fritz Hjelm, Hemmansägarson, Grimsmark 1926-11-21
  Elisabet Ersson, Tjänarinna, Strandfors - Artur Ragnar Ossian Qvist, Arbetare, Flarklund 1932-11-20
  Elisabet Fredrika Larsdotter, Bondedotter, Flarken - Lars Johan Jakobsson, Bonde, Flarken 1873-06-22
  Elisabet Helena Larsdotter, Undantagshjon, Estersmark - Olof Olofsson, Bonde, Estersmark 1860-05-28
  Elisabet Johanna Johansdotter, Bondedotter, Pellboda - Nils Jakob Jakobsson, Bonde, Flarken 1866-10-23
  Elisabet Margareta Gabrielsdotter, Arbeterska, Gumboda - Isak Petter Hedlund, Arbetare, Gumboda 1872-01-07
  Elisabet Margareta Persdotter, Arbeterska, Brände - Jonas Jonsson, Bonde, Brändfors 1873-11-03
  Elisabet Sofia Edström, Bondedotter, Flarken - Anders Andersson, Bonde, Ånäset 1873-12-14
  Ellen Olivia Bergner, Hemmansägardotter, Hertsånger - Olof Mauritz Bergstedt, Hemmansägare, Hertsånger 1935-11-10
  Elma Dagmar Eleonora Lundgren, Skräddardotter, Flarken - Olof Sanfrid Strand, Hemmansägarson, Hålvattnet 1930-10-11
  Elma Katarina Åström, Hemmansägardotter, Risvattnet - Josef Emanuel Lindahl, Jordbruksarbetare, Risvattnet 1926-11-07
  Elma Kristina Borg, Arbetardotter, Ånäset - Johannes Widmark, Mjölnare, Ånäset 1912-10-21
  Elma Sigrid Cecilia Edström, Hemmansägardotter, Brände - Robert Algot Norström, Arbetare, Grimsmark 1934-11-11
  Elmy Matilda Algonia Persson, Hemmansägardotter, Brände - Alf Olof Rudolf Aronsson, Arbetare, Brände 1937-01-24
  Elof Mauritz Wendén, Arbetare, Gumboda - Märta Astrid Linnea Nilsson, Hemmansägardotter, Gumboda 1933-12-26
  Elsa Albertina Lundqvist, , Flarken - Oskar Verner Jonsson, Hemmansägare, Gumboda 1935-02-10
  Elsa Alfhild Lovisa Eklund, Tjänarinna, Flarken - Enar Augustin Nilsson, Hemmansägare, Brände 1927-02-19
  Elsa Amanda Rönnberg, Hemmansägardotter, Hertsånger - Nils Arvid Johansson, Jordägarson, Hertsånger 1930-08-24
  Elsa Augusta Berglund, , Flarken - Karl Hjalmar Bask, Bagare, Flarken 1929-11-17
  Elsa Elisabet Robertsson, Mejerska, Gumboda - Knut Vilhelm Lundgren, Hemmansägare, Gumboda 1935-07-14
  Elsa Emilia Bergström, Tjänarinna, Strandfors - Hjalmar Johannes Johansson, Hemmansägarson, Strandfors 1926-04-27
  Elsa Fredrika Vilhelmina Lind, Handelsbiträde, Flarken - Artur Ingvar Bäcklund, Handlande, Bäck, Bygdeå 1930-10-05
  Elsa Hermina Margareta Berglund, Mjölnardotter, Strandfors - Sven Israel Hellström, Handelsbiträde, Kristinehamn (S) 1915-09-18
  Elsa Johanna Brännström, Hemmansägardotter, Nybyn - Johan Albin Lindström, Hemmansägare, Gumboda 1924-10-19
  Elsa Johanna Johansson, Hemmansägardotter, Estersmark - Karl Glas, Arbetare, Estersmark 1929-11-23
  Elsa Kristina Westin, Hembiträde, Krokvattnet - Karl Viktor Karlsson, Hemmansägare, Krokvattnet 1935-07-07
  Elsa Lovisa Olofsson, Hemmansägardotter, Kålaboda - Karl Emil Brännström, Hemmansägarson, Risvattnet 1927-06-26
  Elsa Maria Markström, Hemmansägardotter, Gunsmark - Johan Einar Pettersson, Hemmansägare, Gunsmark 1929-10-20
  Elsa Maria Widmark, Hemmansägardotter, Pellboda - Russel Laurence Lundgren, Hemmansägare, Pellboda 1936-12-06
  Elsa Ragnhild Frideborg Pettersson, Hemmansägardotter, Flarken - Karl Oskar Ferdinand Dahlberg, Hemmansägarson, Flarken 1926-03-17
  Elsa Valborg Kristina Pettersson, Hemmansägardotter, Flarken - Anders Ivar Andersson, Arbetare, Söderbäck 1929-11-23
  Elsna Hildi Johanna Antonsson, Hemmansägardotter, Kålaboda - Elfrid Jonas Andreas Jonsson, Jordbruksarbetare, Brände 1924-01-13
  Elvira Charlotta Nilsson, Hemmansägardotter, Flarken - Gustaf Verner Markström, Arbetare, Bullmark, Sävar 1937-10-24
  Emanuel Johansson, Dräng, Hertsånger - Kristina Amalia Österlund, Bondedotter, Estersmark 1883-10-14
  Emanuel Widmark, Bonde, Lövånger - Ulrika Charlotta Olofsdotter, Piga, Estersmark 1878-11-04
  Emanuel Widmark, Bonde, Pellboda - Anna Johanna Grönberg, , Flarken 1905-10-05
  Emeli Augusta Nilsdotter, Piga, Lund - Otto Emanuel Olsson, Bondeson, Lund 1900-10-07
  Emeli Eufrosyna Glas, Hemmansägardotter, Gumboda - Olof Helmer Andersson, Hemmansägarson, Gumboda 1907-11-24
  Emeli Johanna Persson, Hemmansägardotter, Brände - Helmer Teodor Olofsson, Hemmansägare, Brände 1920-10-31
  Emeli Karolina Tjernström, Hemmansägardotter, Hertsånger - Olof Edvard Häggström, Hemmansägare, Nybyn 1921-04-17
  Emeli Katarina Nilsson, Bondedotter, Jonasmarken - Per Robert Lind, Soldat, Jonasmarken 1905-06-22
  Emelia Johanna Nilsson, Hemmansägardotter, Flarken - Jonas Tyko Jonsson, Hemmansägare, Grimsmark 1907-02-12
  Emil Albert Olsson, Arbetare, Skelleftehamn, Skellefteå stadsförsamling - Helga Ingeborg Johanna Bäckström, Hemmansägardotter, Flarken 1934-10-07
  Emil Berglund, Sågföreståndare, Ånäset - Svea Paulina Johanna Berglund, Bondedotter, Ånäset 1909-04-12
  Emil Eugén Malm, Hemmansägarson, Brände - Gerda Maria Charlotta Edström, Hemmansägardotter, Brände 1932-11-20
  Emil Mauritz Antonius Andersson, Hemmansägare, Lund - Maria Evelina Lindmark, Tjänarinna, Lund 1926-11-09
  Emil Sigvard Johannes Hallberg, Hemmansägarson, Flarken - Märta Henrietta Ådén, Hemmansägardotter, Flarken 1931-11-29
  Emil Tyko Bergström, Hemmansägare, Risvattnet - Sanny Johanna Johansson, Jordägardotter, Söderbäck 1937-06-23
  Emili Augusta Andersson, Hushållerska, Brände - Per Gottfrid Pettersson, Arrendator, Krokvattnet 1924-04-05
  Emili Augusta Sundbom, Hemmansägardotter, Trehörningen - Anders Arvid Sundman, Hemmansägare, Gumboda 1918-10-27
  Emili Karolina Widmark, Bondedotter, Kålaboda - Olof Ferdinand Grenholm, Jordbruksarbetare, Kålaboda 1912-04-14
  Emili Kristina Andersson, Arbeterska, Pellboda - Daniel Lindmark, Dräng, Pellboda 1904-09-18
  Emili Kristina Jakobsson, Bondedotter, Flarken - Robert Tjernström, Bondeson, Flarken 1898-12-18
  Emilia Johanna Lidström, Arbeterska, Strand - Karl Verner Engman, Hemmansägare, Risvattnet 1924-07-13
  Emilie Augusta Westergren, , Nybyn - Karl Petter Burman, Korpral, Hertsånger 1900-10-28
  Emilie Dorotea Johanna Löfling, Komministersdotter, Flarken - Nils Johansson, Hemmansägare, Kålaboda 1910-10-03
  Emma Alfrida Grabbe, Tjänarinna, Skäran - Karl Helmer Nilsson, Hemmansägare, Skäran 1930-11-09
  Emma Charlotta Häggbom, Arbeterska, Hertsånger - Jonas Gren, Sjöman, Hertsånger 1881-08-28
  Emma Charlotta Pettersson, Bondedotter, Skäran - Olof Olofsson, Bondeson, Brände 1916-02-22
  Emma Desideria Lindberg, Arbeterska, Nybyn - Johan Oskar Spets, Soldat, Flarken 1896-08-02
  Emma Elisabet Wiklund, Piga, Flarken - Nils Gustaf Nilsson, Arbetare, Nybyn 1891-11-12
  Emma Johanna Häggström, Bondedotter, Hertsånger - Nils Samuel Mattsson, Hemmansägare, Strand 1877-04-08
  Emma Johanna Olofsdotter, Piga, Flarken - Nils Olofsson, Bonde, Flarken 1883-02-06
  Emma Johanna Orre, Piga, Brände - Lars Reinhold Bäckström, Bonde, Brände 1878-04-04
  Emma Johanna Tjernström, Torpardotter, Ånäset - Lars Adrian Johansson, Jordbruksarbetare, Ånäset 1912-04-14
  Emma Josefina Eriksson, Folkskollärarinna, Kålaboda - Ernst Ludvig Torsten Molander, Kontrollör, Bjurholm 1935-12-28
  Emma Karolina Renholm, Torpardotter, Ånäset - Karl Eskil Johansson, Bagare, Enköping (C) 1907-09-08
  Emma Kristina Andersdotter, Piga, Flarken - Per Olofsdotter, Bonde, Ultervattnet, Bygdeå 1867-10-27
  Emma Kristina Lindberg, Piga, Kvarnfors - Anders Gustaf Olofsson, Torpare, Grimsmark 1891-10-22
  Emma Kristina Sandberg, , Brände - Erik Konrad Vestervall, Bondeson, Brände 1901-02-05
  Emma Lovisa Nilsdotter, Bondedotter, Flarken - Anders Edström, Hemmanstillträdare, Flarken 1867-10-27
  Emma Matilda Lindmark, Bondedotter, Gåstjärnbäcken - Anders Vilhelm Andersson, Bonde, Stenfors, Burträsk 1908-12-20
  Emma Nikolina Nilsdotter, Bondedotter, Gumboda - Olof Albin Lundgren, Fabriksarbetare, Bygdeå 1906-06-24
  Emma Sofia Grabbe, Sömmerska, Ånäset - Bernadotte Almqvist, Fältjägare, Ånäset 1890-01-06
  Emmy Adéle Eriksson, Hemmansägardotter, Strandfors - Karl Leander Larsson, Hemmansägare, Strandfors 1918-12-26
  Emmy Augusta Markström, Lägenhetsägardotter, Gunsmark - Karl Harald Sjöström, Chaufför, Prästbordet, Lövånger 1932-05-29
  Emmy Augusta Spets, Soldatdotter, Flarken - Lars Rickard Hägglund, Hemmansägare, Klintsjön 1922-12-17
  Emmy Elina Rönnlund, Tjänarinna, Estersmark - Olof August Olofsson, Hemmansägare, Estersmark 1926-11-21
  Emmy Katarina Paulina Larsson, Hemmansägardotter, Brändfors - Per Ivar Risberg, Hemmansägarson, Risvattnet 1917-03-31
  Emmy Kristina Wallmark, Tjänarinna, Hörneborg - Knut Petrus Antonsson, Hemmansägare, Kålaboda 1933-06-04
  Emmy Magdalena Bäcklund, Hemmansägardotter, Flarken - Viktor Emanuel Eriksson, Hemmansägarson, Flarken 1917-10-14
  Emmy Margareta Widmark, Hemmansägardotter, Pellboda - Otto Harald Andersson, Hemmansägare, Gunsmark 1931-06-24
  Emmy Maria Vendela Bäckström, Hemmansägardotter, Brände - Fritz Teodor Nylén, Arbetare, Kålaboda 1936-06-28
  Emmy Olga Johanna Sandberg, Hemmansägardotter, Flarken - Knut Signar Tjernström, Hemmansägarson, Flarken 1925-01-29
  Enar Augustin Nilsson, Hemmansägare, Brände - Elsa Alfhild Lovisa Eklund, Tjänarinna, Flarken 1927-02-19
  Enar Johannes Pettersson, Hemmansägarson, Flarken - Anna Arvida Kristina Pettersson, Hemmansägardotter, Flarken 1934-12-02
  Engela Kristina Ådén, Torpardotter, Flarken - Johan Henrik Tappo, Dekerotionsmätare, Tammerfors, Finland 1905-08-01
  Engelbert Zakarias Andersson, Hemmansägare, Ånäset - Signe Augusta Sandström, Hemmansägardotter, Ånäset 1924-02-24
  Engla Johanna Andersson, Torpardotter, Flarken - Nils Robert Johansson, Jordägare, Söderbäck 1907-06-02
  Engla Margareta Markström, Bondedotter, Gunsmark - Per Anton Andersson, Bondeson, Gunsmark 1901-10-09
  Engla Medora Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Flarken - Karl Hallberg, Bondeson, Flarken 1902-10-28
  Engla Ragnhild Ingeborg Hallberg, Hemmansägardotter, Flarken - Birger August Bäcklund, Hemmansägare, Flarkbäcken 1926-12-12
  Erik Albin Eriksson, Hemmansägarson, Flarken - Anna Viktoria Johansson, Hemmansägardotter, Flarken 1917-08-19
  Erik Alexander Löfqvist, Hemmansägare, Gunsmark - Hildur Sofia Johansson, Hemmansägardotter, Hertsånger 1922-10-08
  Erik Alfred Åman, Hemmansägarson, Strand - Kristina Paulina Renholm, Jordägardotter, Ånäset 1930-07-20
  Erik Anders Bäckström, Hemmansägare, Estersmark - Göta Maria Edlund, Hemmansägardotter, Estersmark 1937-10-17
  Erik Anders Fällman, Arbetare, Gumboda - Kristina Amalia Sjögren, Piga, Klintsjön 1894-12-02
  Erik Anton Eriksson, Dräng, Kålaboda - Anna Charlotta Tjernström, Piga, Kålaboda 1889-12-12
  Erik Anton Rask, Fältjägare, Brände - Brita Magdalena Olofsdotter, Piga, Brände 1875-01-09
  Erik August Ferm, Arbetare & torpare, Gumboda - Maria Matilda Forsgren, Bondedotter, Strandfors 1888-04-10
  Erik Bernhard Eriksson, Arbetare, Lund - Viktoria Margareta Olofsson, Arbeterska, Lund 1919-11-16
  Erik Bertil Jonsson, Sågverksarbetare, Robertsfors - Kerstin Margit Lindberg, , Estersmark 1935-08-25
  Erik Edvin Lundström, Kontorist, Robertsfors - Frida Maria Bergstedt, Skrivbiträde, Hertsånger 1932-10-09
  Erik Emanuel Jonsson, Bondeson, Klintsjön - Anna Teodolinda Pettersson, Bondedotter, Klintsjön 1893-10-22
  Erik Emanuel Jonsson, Bondeson, Klintsjön - Sofia Viktoria Henriksson, Bondedotter, Ånäset 1915-02-28
  Erik Eriksson, Sjöman, Gumboda - Margareta Kristina Persdotter, Inhyses, Flarkbäcken 1868-11-22
  Erik Ferdinand Boström, Jordbruksarbetare, Estersmark - Lydia Margareta Kristina Pettersson, Bondedotter, Estersmark 1912-06-02
  Erik Ferdinand Herrman, Bleckslagare, Skinnarbyn, Bygdeå - Kristina Margareta Andersdotter, Piga, Hertsånger 1882-10-29
  Erik Gottfrid Nilsson, Hemmansägarson, Gumboda - Lydia Karolina Lindberg, Jordägardotter, Klintsjön 1920-06-20
  Erik Gustaf Käck, Fältjägare, Slyberget, Burträsk - Maria Lovisa Olofsdotter, Arbeterska, Nybyn 1891-02-10
  Erik Gustaf Stare, Fältjägare, Flarken - Kristina Eugenia Andersson, Arbeterska, Flarken 1885-10-27
  Erik Gustaf Sundell, Dräng, Flarken - Maria Johanna Larsdotter, Arbeterska, Flarken 1883-08-12
  Erik Gustaf Wendén, Arbetare, Gumboda - Anna Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger 1898-08-05
  Erik Hammarstedt, Handlande & hemmansägare, Nybyn - Fanny Amalia Wall, Fröken, Ånäset 1885-07-16
  Erik Hansson, Bonde, Klintsjön - Matilda Röring, Bondedotter, Klintsjön 1893-04-23
  Erik Helmer Glas, Hemmansägare, Strandfors - Gunilla Kristina Lindström, Bondedotter, Strandfors 1913-07-20
  Erik Henrik Häggström, Handlande, Nybyn - Kristina Lindström, Jungfru, Gumboda 1868-05-05
  Erik Holmqvist, Bondeson, Fjälbyn, Lövånger - Beata Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Skäran 1867-07-04
  Erik Jakob Trygg, Fältjägare, Hertsånger - Maria Lovisa Olofsdotter, Piga, Hertsånger 1863-10-25
  Erik Johan Bergström, Arbetare, Framnäs, Bygdeå - Fredrika Vilhelmina Boman, Bondedotter, Klintsjön 1880-11-30
  Erik Johan Lundström, Dräng, Flarken - Ida Laurentia Wiklund, Piga, Flarken 1884-10-05
  Erik Johannes Boström, Arbetare, Hertsånger - Ulrika Johanna Persdotter, Bondedotter, Gumboda 1903-11-08
  Erik Konrad Vestervall, Bondeson, Brände - Emma Kristina Sandberg, , Brände 1901-02-05
  Erik Leander Johansson, Hemmansägare, Hertsånger - Anna Karolina Edlund, Folkskollärarinna, Grimsmark 1924-07-06
  Erik Leander Lindmark, Hemmansägare, Trehörningsbäck - Anny Teresia Johansson, , Trehörningsbäck 1925-12-21
  Erik Magnus Nilsson, Sågverksarbetare, Norrbyn, Hörnefors - Frida Maria Eriksson, Arbeterska, Grimsmark 1929-01-11
  Erik Mattias Berg, Dräng, Flarklund - Brita Kristina Olofsdotter, Arbeterska, Flarken 1882-10-28
  Erik Mattsson, Undantagshjon, Sikeå, Bygdeå - Katarina Sofia Nilsdotter, Backstuguhjon, Estersmark 1863-11-08
  Erik Otto Åman, Bonde, Strand - Karolina Nylén, Piga, Kålaboda 1900-11-15
  Erik Pettersson, Bondeson, Klintsjön - Kristina Albertina Olsson, Bondedotter, Klintsjön 1887-11-27
  Erik Robert Sundström, Arbetare, Estersmark - Margareta Elisabet Österlund, Arbeterska, Estersmark 1897-11-07
  Erik Sandberg, Fabriksarbetare, Bygdeå - Alma Viktoria Forsberg, Bondedotter, Estersmark 1912-07-21
  Erik Sundberg, Furir, Umeå statsförsamling - Katarina Lovisa Bäckström, Arbeterska, Bjurmyrkammen 1871-01-19
  Erik Valdemar Burman, Hemmansägare, Nybyn - Tyra Kristina Andersson, , Gunsmark 1935-03-03
  Erik Valfrid Fast, Gruvarbetare, Grankärr, Ytterby (O) - Signe Viktoria Johanna Wall, Hemmansägardotter, Nyliden 1929-05-26
  Erik Vilhelm Sundberg, Bonde, Melsbäck, Umeå Landsförsamling - Katarina Sofia Andersdotter, Piga, Klintsjön 1861-06-30
  Erika Charlotta Ferm, Piga, Gumboda - Anders Ferdinand Olofsson, Dräng, Gumboda 1886-11-14
  Erika Linnéa Laurentia Johansson, Arbetardotter, Nybyn - Karl Anders Andersson, Jordägarson, Ånäset 1930-08-03
  Erika Långström, Mejerska, Ånäset - Nils Robert Widman, Bonde, Lund 1894-10-28
  Erika Vilhelmina Jonsdotter, Piga, Nybyn - Gustaf Adrian Ögren, Dräng, Ånäset 1888-02-05
  Erland Janrik Bodén, Murare, Lövånger - Rut Margit Granström, Jordägardotter, Ånäset 1936-11-29
  Erland Johannes Karlsson, Hemmansägare, Flarken - Alfhild Maria Andersson, Hemmansägardotter, Kålaboda 1937-04-04
  Ernst Ferdinand Pettersson, Hemmansägarson, Brände - Tekla Amalia Adelina Tjernström, Hemmansägare, Kålaboda 1918-06-30
  Ernst Johan Johansson, Hemmansägarson, Estersmark - Ester Charlotta Edlund, Hemmansägardotter, Estersmark 1907-12-22
  Ernst Johannes Olsson, Arbetare, Brände - Anna Lisa Antonsson, Hemmansägardotter, Trehörningen 1936-05-31
  Ernst Ludvig Torsten Molander, Kontrollör, Bjurholm - Emma Josefina Eriksson, Folkskollärarinna, Kålaboda 1935-12-28
  Ernst Teodor Nylén, Arbetare, Hörneborg - Hilma Emilia Nordström, Hemmansägardotter, Kålaboda 1917-11-18
  Eskil Andreas Westermark, Skomakare, Ånäset - Cecilia Andersson, Hembiträde, Ånäset 1935-09-29
  Ester Alfrida Olofsson, Jordägardotter, Bjurmyrkammen - Fritz Valdemar Stenlund, Hemmansägare, Hötjärn, Lövånger 1926-05-24
  Ester Charlotta Edlund, Hemmansägardotter, Estersmark - Ernst Johan Johansson, Hemmansägarson, Estersmark 1907-12-22
  Ester Elisabet Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark - Per Johan Lindahl, Bondeson, Bygdeträsk, Burträsk 1900-10-02
  Ester Emilie Kristina Hansson, Bondedotter, Hertsånger - Jonas Konrad Lindgren, Bondeson, Bygdeå 1913-02-16
  Ester Lovisa Nylén, Bondedotter, Kålaboda - Gustaf Konrad Andersson, Bondeson, Bäckfäboda 1913-05-01
  Ester Margareta Eriksson, Skomakardotter, Brände - Petrus Olofsson, Hemmansägare, Brände 1911-03-16
  Ester Serafia Nilsson, Bondedotter, Klankliden - Olof Albert Burman, Bonde, Flarken 1909-11-18
  Ester Sofia Burström, Hembiträde, Lund - Hugo Almar Bergström, Hemmansägare, Degerfors 1936-12-27
  Ester Viktoria Pettersson, Tjänarinna, Flarken - Per Emanuel Lindström, Arbetare, Flarken 1918-11-10
  Eufrosyna Antonetta Simonsson, Arbeterska, Nybyn - Olof Valfrid Westerlund, Soldat, Hertsånger 1900-11-18
  Eugenius Nylén, Bondeson, Kålaboda - Nanny Maria Björklund, Handelsbiträde, Nordmaling 1912-09-06
  Eva Charlotta Olofsdotter, Arbeterska, Skäran - Olof Anton Andersson, Strandfiskare, Grimsmark 1870-11-29
  Eva Fredrika Persdotter, Piga, Kålaboda - Lars Petter Andersson, Bondeson, Bäckfors 1875-10-07
  Eva Fredrika Persdotter, Piga, Pellboda - Anders Petter Persson, Torpare, Flarken 1881-11-10
  Eva Fredrika Sehlstedt, Bondedotter, Kålaboda - Per Nylén, Dräng, Kålaboda 1883-10-04
  Eva Glas, , Flarken - Anders Valfrid Melander, Bonde, Flarken 1903-02-03
  Eva Johanna Dahlberg, Bondedotter, Strand - Johan Edvard Nilsson, Bonde, Risvattnet 1899-11-16
  Eva Johanna Larsdotter, Piga, Estersmark - Anders Johansson, Arbetare, Estersmark 1887-11-13
  Eva Karolina Andersdotter, Bondedotter, Brändfors - Jonas Anton Jonsson, Bonde, Näset, Lövånger 1890-10-14
  Eva Karolina Andersdotter, Bondedotter, Strandselet - Per Anton Antonsson, Bonde, Trehörningen 1897-06-24
  Eva Karolina Andersson, Maskinstickerska, Nybyn - Per Anton Nolund, Fältjägare, Lövånger 1895-12-26
  Eva Karolina Berglund, , Skäran - Jonas Anton Trygg, Bonde & soldat, Skäran 1897-11-09
  Eva Karolina Hedström, Bondedotter, Hertsånger - Olof Konrad Nordström, Arbetare, Umeå stad 1911-04-05
  Eva Karolina Johansdotter, Piga, Flarken - Nils Samuel Andersson, Dräng, Flarken 1882-07-09
  Eva Karolina Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger - Johan Anton Lindberg, Arbetare, Gumboda 1879-03-03
  Eva Karolina Persdotter, Bondedotter, Brände - Jonas Petter Stralström, Fältjägare, Brände 1881-12-26
  Eva Katarina Larsdotter, Piga, Risvattnet - Anders Nilsson, Torpare, Risvattnet 1877-07-13
  Eva Kristina Nilsdotter, Bondedotter, Klintsjön - Per Pettersson, Bonde, Ånäset 1863-10-27
  Eva Lovisa Nilsdotter, Piga, Flarken - Johan Anton Andersson, Arbetare, Flarken 1889-01-13
  Eva Margareta Dahlqvist, Demoiselle, Nybyn - Karl Oskar Forsgren, Handlande, Norsjö 1884-10-29
  Eva Margareta Holm, Piga, Brände - Per Kågström, Garvare, Brände 1875-04-04
  Eva Margareta Nilsdotter, Piga, Kålaboda - Nils Olofsson, Bonde, Kålaboda 1881-01-30
  Eva Maria Grahn, Piga, Kålaboda - Olof Nylén, Dräng, Kålaboda 1884-02-05
  Eva Maria Olofsdotter, Arbeterska, Ånäset - Anders Edström, Bondeson, Flarken 1869-10-31
  Eva Sanny Kristina Larsson, , Strand - Nils Artur Risberg, Hemmansägare, Risvattnet 1925-11-22
  Eva Sofia Pettersson, , Ånäset - Axel Pettersson, Mjölnare, Ånäset 1901-01-06
  Eva Sundström, Arbeterska, Estersmark - Olof Hägglund, Backstuguhjon, Ånäset 1860-02-12
  Eva Viktoria Lindblom, Tjänarinna, Flarken - August Alfred Lundgren, Hemmansägare, Flarken 1925-07-30
  Eva Vilhelmina Lindberg, Hemmansägaränka, Norrbäck - Otto Alexander Pettersson, Torpare, Norrbäck 1918-07-14
  Evelina Albertina Jonsson, Arbetardotter, Ånäset - Olof Oskar Engman, Sågare, Robertsfors 1912-07-23
  Evelina Elisabet Engman, , Gumbodabäcken - Jonas Jonsson, Bonde, Gumbodabäcken 1896-12-27
  Evelina Söderström, Tjänarinna, Krokvattnet - Johan August Löfgren, Arrendator, Krokvattnet 1922-11-12
  Fabian Bergström, Dräng, Risvattnet - Anna Vilhelmina Persdotter, Bondedotter, Risvattnet 1898-04-03
  Fanny Amalia Wall, Fröken, Ånäset - Erik Hammarstedt, Handlande & hemmansägare, Nybyn 1885-07-16
  Fanny Amanda Tjernström, , Hertsånger - Johan Alfred Svensson, Arbetare, Näset, Ragunda (Z) 1904-06-24
  Fanny Kristina Andersson, Hemmansägardotter, Strandfors - Bror Edvin Eriksson, , Hertsånger 1924-11-19
  Fanny Margareta Johanna Bäckström, Hemmansägardotter, Brände - Olof Gunnar Nylén, Dräng, Strand 1923-10-07
  Fanny Matilda Karlsson, Hushållerska, Ånäset - Johan Amandus Sjöström, Hemmansägare, Grimsmark 1928-09-30
  Felix Alexander Stenlund, Skräddare, Brände - Helga Maria Matilda Olsson, Hemmansägardotter, Brände 1934-09-09
  Ferdinand Hjelm, Målare, Nybyn - Brita Sofia Tjernberg, , Nybyn 1899-05-07
  Frans Albert Dahlberg, Hemmansägarson, Flarken - Nanse Ingeborg Bäckström, Arbeterska, Brände 1921-03-06
  Frans Alexander Malm, Arbetare, Brände - Svea Kristina Matilda Vestervall, Hemmansägardotter, Brände 1928-06-03
  Frans August Bäckström, Bonde, Flarken - Edla Johanna Nygren, Folkskollärardotter, Flarken 1903-07-06
  Frans Evert Jonsson, Hemmansägare, Flarkbäcken - Sigrid Maria Renman, Hushållerska, Flarkbäcken 1934-08-19
  Frans Gustaf Hjelm, Snickare, Grimsmark - Magdalena Kristina Jakobsdotter, , Ånäset 1899-12-03
  Frans Herman Moritz, Korpral, Gunsmark - Anna Karlsson, Piga, Ånäset 1874-02-17
  Frans Jakob Andersson, Hemmansägare, Strandfors - Klara Lovisa Amalia Andersson, Hushållerska, Brändfors 1925-11-15
  Frans Johansson, Dräng, Estersmark - Tekla Charlotta Nilsson, Hemmansägare, Estersmark 1920-06-27
  Frans Konrad Andersson, Arbetare, Stenfors, Burträsk - Olga Magdalena Antonia Lindberg, Hemmansägardotter, Pellboda 1920-10-03
  Frans Ludvig Ahlqvist, Hemmansägare & skrivare, Klintsjön - Anna Johanna Lund, Piga, Klintsjön 1887-10-23
  Frans Mikael Ådén, Arbetare, Flarken - Maria Johanna Andersdotter, Piga, Flarkbäcken 1897-10-03
  Frans Mikael Ådén, Jordägare, Flarken - Karin Kristina Lund, Arbeterska, Flarken 1907-11-03
  Frans Olof Hjalmar Sundbom, Fabriksarbetare, Gumboda - Maria Ottilia Granberg, Tjänarinna, Ånäset 1910-10-23
  Frans Oskar Hedström, Bonde, Hertsånger - Anna Matilda Lindgren, Sjömansdotter, Hertsånger 1908-12-20
  Frans Persson, Hemmansägare, Brände - Valborg Johanna Boström, Jordägardotter, Brände 1925-02-12
  Frans Vilhelm Lindberg, Hemmansägare, Gammelbyn, Burträsk - Helga Frideborg Teresia Nilsson, Tjänarinna, Svenmarken 1928-10-14
  Frans Vilhelm Mod, Soldat, Ånäset - Kristina Charlotta Olofsdotter, Torpardotter, Bäcken 1897-12-26
  Frans Vilhelm Persson, Hemmansägare, Hertsånger - Anna Charlotta Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger 1882-04-20
  Frans Vincent Nikolaus Wallin, Destriktveterinär, Ånäset - Göta Karolina Häggström, Gästgivardotter, Nybyn 1907-10-09
  Fredrik Abel Widmark, Jordbruksarbetare, Nybyn - Inga Signild Johansson, , Estersmark 1937-12-12
  Fredrik Adolf Olofsson, Bonde, Hålvattnet - Kristina Eleonora Fredriksson, , Hålvattnet 1902-11-05
  Fredrik Axel Lundgren, Fältjägare, Flarken - Maria Karolina Sandgren, Sömmerska, Flarken 1891-10-11
  Fredrik Efraim Lindström, Arbetare, Umeå stad - Nanny Johanna Josefina Lundgren, Arbeterska, Nybyn 1917-06-24
  Fredrik Fabian Persson, Bonde, Vebomark, Lövånger - Katarina Albertina Nilsdotter, Bondedotter, Kålaboda 1901-02-10
  Fredrik Gustaf Smed, Korpral, Estersmark - Magdalena Karolina Andersson, Arbeterska, Nybyn 1900-02-04
  Fredrik Ingvar Nilsson, Hemmansägare, Pellboda - Ulrika Sofia Ingeborg Löf, Lägenhetsägardotter, Pellboda 1932-06-12
  Fredrik Lindahl, Handlande, Jukkasjärvi (BD) - Hulda Nikolina Nilsson, Bondedotter, Estersmark 1906-10-07
  Fredrik Valfrid Häggbom, Bondeson, Bjurmyrkammen - Johanna Teresia Pettersson, , Hertsånger 1905-01-06
  Fredrik Verner Stenlund, Arbetare, Ånäset - Elin Matilda Larsson, Hemmansägardotter, Estersmark 1917-10-07
  Fredrik Wallmark, Dräng, Kålaboda - Brita Sofia Gabrielsdotter, Bondedotter, Trehörningsbäck 1870-10-18
  Fredrika Eufrosyna Englund, Tjänarinna, Grimsmark - John August Lindberg, Jordbruksarbetare, Gumboda 1913-03-23
  Fredrika Evelina Andersson, Bondedotter, Bäckfäboda - Anders Fridolf Andersson, Hemmansägare, Brändfors 1923-07-08
  Fredrika Gustava Nygren, Bondedotter, Gunsmark - Per Gustaf Pettersson, Hemmansägarson, Hötjärn, Lövånger 1889-11-03
  Fredrika Ingeborg Brännström, Hemmansägardotter, Risvattnet - Nils Hjalmar Boström, Hemmansägare, Estersmark 1922-02-05
  Fredrika Selina Johansson, Bondedotter, Flarklund - Einar Otto Ludvig Österlund, Dräng, Flarklund 1900-04-16
  Fredrika Vilhelmina Boman, Bondedotter, Klintsjön - Erik Johan Bergström, Arbetare, Framnäs, Bygdeå 1880-11-30
  Frida Amalia Karlsson, Hemmansägardotter, Brände - Nils Anton Malm, Arbetare, Brände 1925-09-26
  Frida Augusta Bång, Hemmansägardotter, Gumboda - Sven Adolf Degerfeldt, Chaufför, Ånäset 1933-02-18
  Frida Karolina Andersson, Stickerska, Nybyn - Karl Engelbert Lindmark, Skomakare, Grimsmark 1925-04-12
  Frida Magdalena Lindahl, Hemmansägardotter, Estersmark - Hans Gustaf Helge Hansson, Hemmansägare, Klintsjön 1926-11-14
  Frida Maria Bergstedt, Skrivbiträde, Hertsånger - Erik Edvin Lundström, Kontorist, Robertsfors 1932-10-09
  Frida Maria Eriksson, Arbeterska, Grimsmark - Erik Magnus Nilsson, Sågverksarbetare, Norrbyn, Hörnefors 1929-01-11
  Frida Maria Lindberg, Jordägardotter, Klintsjön - Nils Alvar Andersson, Arbetare, Legdeå, Robertsfors 1932-10-30
  Frida Nikolina Malm, Mejerska, Brände - Anders Lennart Högström, Hemmansägare, Klintsjön 1925-12-06
  Frida Serafia Antoinette Lundgren, Skräddardotter, Flarken - Set Johan Forsberg, Bonde, Gumboda 1914-02-04
  Frida Sofia Sandström, Bondedotter, Gunsmark - Hugo Johannes Marklund, Hemmansägare, Grimsmark 1923-05-20
  Frideborg Matilda Åström, Hemmansägardotter, Risvattnet - Gustaf Rickard Löfgren, Arbetare, Krokvattnet 1928-10-06
  Fritiof Manfred Alexander Andersson, Arbetare, Boliden, Skellefteå landsförsamling - Ingrid Eleonora Amalia Pettersson, Hemmansägardotter, Norrbäck 1933-02-12
  Fritz Einar Rosberg, Handelsbiträde, Nybyn - Hildur Maria Lindberg, Hemmansägardotter, Estersmark 1936-10-11
  Fritz Gustaf Signar Rönnberg, Hemmansägare, Gärde, Lövånger - Hulda Ingeborg Eriksson, , Hertsånger 1935-04-22
  Fritz Hjelm, Hemmansägarson, Grimsmark - Elina Viktoria Burman, Mejerska, Grimsmark 1926-11-21
  Fritz Häggbom, Byggmästare, Bjurmyrkammen - Nanny Mirjam Hildegard Lindahl, Hemmadotter, Ånäset 1937-06-23
  Fritz Teodor Nylén, Arbetare, Kålaboda - Emmy Maria Vendela Bäckström, Hemmansägardotter, Brände 1936-06-28
  Fritz Valdemar Stenlund, Hemmansägare, Hötjärn, Lövånger - Ester Alfrida Olofsson, Jordägardotter, Bjurmyrkammen 1926-05-24
  Gabriel Andersson, Bondeson, Brände - Brita Sofia Nilsdotter, Piga, Brände 1891-02-05
  Gabriel Burman-Gabrielsson, Arbetare, Nybyn - Katarina Johanna Andersdotter, Piga, Brände 1864-12-26
  Gabriel Johansson, Bonde, Bjurmyrkammen - Anna Lovisa Hansdotter, Bondedotter, Skäran 1868-10-25
  Gabriel Olofsson, Bonde, Kålaboda - Klara Gabrielsdotter, Bondedotter, Mårsmarken 1880-03-30
  Gabriel Sigfrid Engman, Hemmansägare, Kålaboda - Adelina Eufrosyna Gren, Tjänarinna, Kålaboda 1921-11-19
  Gabriel Sigfrid Engman, Jordbruksarbetare, Risvattnet - Margareta Kristina Johansson, Bondedotter, Kålaboda 1911-03-28
  Gabriel Timoteus Vestberg, Handelsbokhållare, Grimsmark - Katarina Sofia Abrahamsdotter, Nämndemansdotter, Grimsmark 1870-11-02
  Gabriel Widmark, Arbetare, Brände - Kristina Margareta Andersdotter, Bondedotter, Brände 1883-06-24
  Georg Andreas Andersson, Hemmansägarson, Brände - Hilma Elvira Karolina Edström, Hemmansägare, Brände 1935-04-21
  Gerda Albertina Häggström, Lärarinna, Nybyn - August Röring, Handlande, Nybyn 1915-11-14
  Gerda Andrietta Amalia Silfver, , Hertsånger - Karl Vilhelm Nyström, Jordägare, Gumboda 1928-09-09
  Gerda Andrietta Johanna Risberg, Hemmansägardotter, Risvattnet - Lars William Larsson, Hemmansägarson, Strand 1924-02-17
  Gerda Augusta Charlotta Glas, Lärarinna, Flarken - Karl Johan Helmer Forsgren, Arbetare, Flarken 1917-12-16
  Gerda Elina Sofia Nilsson, Bondedotter, Flarken - Anders Magnus Burman, Hemmansägare, Flarken 1915-10-26
  Gerda Ingeborg Nilsson, Lärarinna, Strandfors - Bengt Alvar Nilsson, Jordbruksarbetare, Strandfors 1935-09-22
  Gerda Jeanette Frideborg Renholm, Stickerska, Ånäset - Per Valgot Nylén, Arbetare, Kålaboda 1926-06-06
  Gerda Katarina Olofsson, Hemmansägardotter, Estersmark - Johan Helmer Andersson, Skomakare, Flarken 1917-10-21
  Gerda Katarina Vilhelmina Bergström-Granat, Tjänarinna, Brände - Jonas Teodor Jonsson, Hemmansägarson, Brände 1928-11-24
  Gerda Linnéa Andersson, Hemmansägardotter, Gunsmark - Olof Paul Bergström, Hemmansägarson, Gunsmark 1922-11-05
  Gerda Margareta Lindström, Sömmerska, Grimsmark - Knut Hjalmar Röring, Arbetare, Grimsmark 1925-06-24
  Gerda Margret Frideborg Åman, , Strand - Per Adrian Persson, Arbetare, Risvattnet 1932-05-15
  Gerda Maria Charlotta Edström, Hemmansägardotter, Brände - Emil Eugén Malm, Hemmansägarson, Brände 1932-11-20
  Gerda Mariana Ledman, Hemmansägardotter, Estersmark - Karl Valdemar Hallberg, Arbetare, Flarken 1929-10-20
  Gerda Sevelina Jonsson, Hemmansägardotter, Klintsjön - Helge Bernhard Eugén Widman, Arbetare, Gumboda 1926-10-03
  Gerda Sofia Edström, Hemmansägardotter, Flarken - Johan Albin Jonsson, Hemmansägarson, Flarken 1907-10-03
  Gerda Sofia Svärd, Jordägardotter, Flarken - Karl Algot Lundmark, Hemmansägarson, Flarken 1921-03-29
  Gertrud Alida Elisabet Jonsson, Hemmansägardotter, Flarken - Axel Georg Hahr, Hemmansägare, Jomark, Robertsfors 1934-03-25
  Gertrud Elisabet Boström, Sågägardotter, Nybyn - Karl Johan Holmberg, Chaufför, Legdeå, Bygdeå 1934-11-18
  Gladys Mildred Karolina Lundgren, , Pellboda - Alfon Ragndolf Johannes Jonsson, Arbetare, Flarken 1925-11-08
  Gottfrid Molin, Reseagent, Bastuträsk, Norsjö - Naima Magdalena Charlotta Svärd, Hushållerska, Flarken 1923-05-10
  Greta Alexandra Frideborg Nilsson, Hemmansägardotter, Brände - Elias Fritiof Andersson, Hemmansägare, Strand 1928-11-22
  Greta Fredrika Fredriksdotter, Piga, Hålvattnet - Gustaf Andersson, Bonde, Vallen, Lövånger 1894-04-01
  Gunborg Maria Johansson, Sömmerska, Klintsjön - Nils Fredrik Algot Pettersson, Musiker, Klintsjön 1937-11-28
  Gunhild Alice Högman, Slöjdlärarinna, Ånäset - Birger Andreas Lindström, Slöjdlärare, Ånäset 1936-10-11
  Gunhild Elvira Andersson, , Kålaboda - Jakob Sigvard Wiklund, Arbetare, Flarken 1935-07-07
  Gunhild Frideborg Nilsson, Hemmansägardotter, Estersmark - Karl August Pettersson, Hemmansägare, Brände 1928-10-21
  Gunhild Magdalena Eriksson, Hemmansägardotter, Flarken - Johan Algot Johansson, Hemmansägare, Hertsånger 1927-06-05
  Gunhild Maria Åström, Hemmansägardotter, Risvattnet - Per Sigurd Johansson, Jordbruksarbetare, Klintsjön 1934-11-25
  Gunhild Signe Karolina Bäckström, Hemmansägardotter, Brändfors - Per Algot Olofsson, Hemmansägare, Svenmarken 1932-11-06
  Gunhilda Johanna Widmark, Bondedotter, Nybyn - Olof Karlsson, Folkskollärare, Gumboda 1915-12-21
  Gunilla Kristina Lindström, Bondedotter, Strandfors - Erik Helmer Glas, Hemmansägare, Strandfors 1913-07-20
  Gunnar Alexius Strand, Hemmansägarson, Hålvattnet - Maria Elina Konkordia Strid, Hemmansägardotter, Hålvattnet 1920-02-01
  Gunnar Johannes Vikberg, Hemmansägare, Svenmarken - Olga Margareta Johanna Nilsson, , Kålaboda 1930-04-06
  Gunnar Löfgren, Jordbruksarbetare, Strand - Alma Maria Jonsson, Bondedotter, Strand 1911-03-19
  Gunnar Vigilius Lundberg, Skräddarmästare, Umeå stad - Astrid Elisabet Larsson, Handelsbiträde, Ånäset 1933-08-12
  Gustaf Abraham Hedström, Dräng, Flarken - Magdalena Viktoria Andersson, Bondedotter, Flarken 1906-10-21
  Gustaf Adolf Byström, Bondeson, Näset, Lövånger - Hulda Margareta Andersdotter, Bondedotter, Gumboda 1883-06-10
  Gustaf Adolf Engelbert Olofsson, Arbetare, Sakrismarken - Klara Teolina Lindvall, Hemmansägardotter, Jonasmarken 1932-10-22
  Gustaf Adolf Granberg, Arbetare, Pellboda - Anna Elina Kristina Lindberg, Hemmansägardotter, Pellboda 1918-12-29
  Gustaf Adolf Hägg, Fältjägare, Kålaboda - Kristina Magdalena Persdotter, Hemmansägare, Kålaboda 1869-06-20
  Gustaf Adolf Lundgren, Bonde, Näset, Lövånger - Kristina Karolina Andersdotter, Bondedotter, Brände 1900-11-02
  Gustaf Adolf Olofsson, Jordbruksarbetare, Gumboda - Beda Maria Pettersson, Arbeterska, Gumboda 1923-04-02
  Gustaf Adolf Persson, Skomakare, Nybyn - Magdalena Karolina Rönnberg, Sömmerska, Gunsmark 1915-11-11
  Gustaf Adolf Wallin, Målare, Grubbe, Umeå landsförsamling - Karolina Augusta Nilsson, Bondedotter, Estersmark 1894-11-25
  Gustaf Adrian Ögren, Dräng, Ånäset - Erika Vilhelmina Jonsdotter, Piga, Nybyn 1888-02-05
  Gustaf Albert Widman, Arbetare, Gumboda - Anna Ulrika Nilsdotter, Piga, Bäcken 1902-11-02
  Gustaf Albin Ek, Hemmansägare, Klintsjön - Margareta Lovisa Burström, Tjänarinna, Klintsjön 1917-03-18
  Gustaf Albin Ek, Soldat, Klintsjön - Anna Paulina Granström, Bondedotter, Klintsjön 1904-01-31
  Gustaf Albin Löfgren, Hemmansägare, Klintsjön - Anna Vilhelmina Bergström, Hemmansägardotter, Klintsjön 1925-06-22
  Gustaf Alexander Hansson, Bonde, Hertsånger - Maria Konkordia Jonsson, Lärarinna, Hertsånger 1902-04-27
  Gustaf Alfred Brännström, Skomakare, Nybyn - Lovisa Fredrika Andersson, Handelsbiträde, Nybyn 1892-11-13
  Gustaf Alfred Malm, Arbetare, Brände - Jenny Kristina Lovisa Larsson, Bondedotter, Brändfors 1916-11-11
  Gustaf Alfred Olofsson, Bonde, Kvarnfors - Anna Karolina Vestervall, Bondedotter, Brände 1906-10-18
  Gustaf Alfred Sturk, Torpare & fältjägare, Krokvattnet - Magdalena Johanna Nilsdotter, Piga, Krokvattnet 1886-03-09
  Gustaf Alfred Wik, Hemmansägare, Nybyn - Alma Magdalena Antoinetta Israelsson, Hemmansägardotter, Hörnäs 1919-01-19
  Gustaf Algot Granlund, Arbetare, Grimsmark - Nanny Albertina Olofsson, Tjänarinna, Brände 1923-09-30
  Gustaf Alvar Leopold Brännström, Hemmansägare, Nybyn - Syster Selma Andersson, Sömmerska, Nybyn 1928-04-08
  Gustaf Andersson, Bonde, Vallen, Lövånger - Greta Fredrika Fredriksdotter, Piga, Hålvattnet 1894-04-01
  Gustaf Anton Widmark, Hemmanstillträdare, Skäran - Kristina Katarina Mårtensdotter, Bondedotter, Estersmark 1874-05-17
  Gustaf Edmund Flink, Hemmansägare, Strandfors - Olga Lovisa Ahlqvist, Piga, Estersmark 1920-11-14
  Gustaf Edvard Brännström, Bondeson, Nyliden - Sara Johanna Persdotter, Bondedotter, Strand 1898-02-21
  Gustaf Edvard Lindström, Hemmansägarson, Gumboda - Anna Johanna Andersson, Hemmansägardotter, Gumboda 1917-12-30
  Gustaf Einar Pettersson, Korpral, Bygdeå - Anna Augusta Nilsson, , Klintsjön 1906-10-24
  Gustaf Emil Bång, Hemmansägarson, Gumboda - Maria Aqvilina Kristina Säll, Hemmansägardotter, Gumboda 1923-01-06
  Gustaf Emil Lundberg, Skräddarmästare, Gammelbyn, Burträsk - Sigrid Annie Ingeborg Tjernström, Lantbrukardotter, Ånäset 1931-02-22
  Gustaf Emil Olofsson, Bondeson, Skäran - Berta Nikolina Kristina Andersson, Tjänarinna, Ånäset 1923-11-24
  Gustaf Engelbert Nilsson, Handlande, Klintsjön - Elin Matilda Nilsson, Hemmansägardotter, Klintsjön 1920-02-22
  Gustaf Engelbert Pettersson, Bonde, Ånäset - Svea Matilda Gerhardina Tjernström, Telefonist, Ånäset 1923-11-25
  Gustaf Enok Lindahl, Extra kronolänsman, Tärna - Ida Charlotta Glas, Jungfru, Nybyn 1880-01-25
  Gustaf Evert Wendén, Arbetare, Gumboda - Edit Viola Högström, Hemmansägardotter, Klintsjön 1928-11-18
  Gustaf Fredrik Bergström, Bonde, Kvarnfors - Anna Nikolina Ledman, Bondedotter, Kvarnfors 1909-07-11
  Gustaf Fredrik Bergström, Dräng, Estersmark - Katarina Amanda Andersdotter, Bondedotter, Kvarnfors 1902-03-11
  Gustaf Fredrik Skog-Olofsson, Stationskarl, Umeå stadsförsamling - Anna Johanna Ramgren, , Gumboda 1900-11-04
  Gustaf Fredrik Stenlund, Arbetare, Flarken - Maria Kristina Eriksdotter, Torparänka, Flarken 1901-11-17
  Gustaf Hansson, Dräng, Skäran - Matilda Karolina Hjelm, Fältjägardotter, Gunsmark 1885-04-06
  Gustaf Helge Bäcklund, Hemmansägare, Flarkbäcken - Svea Valborg Katarina Jonsson, Hemmansägardotter, Flarkbäcken 1935-12-01
  Gustaf Helmer Andersson, Arbetare, Flarken - Nanny Maria Kristina Nilsson, Arbeterska, Ånäset 1920-12-05
  Gustaf Helmer Röring, Bondeson, Grimsmark - Jenny Andrietta Edström, Bondedotter, Ånäset 1916-07-02
  Gustaf Hilding Pettersson, Hemmansägare, Klintsjön - Sanna Paulina Johanna Andersson, Hembiträde, Klintsjön 1937-11-07
  Gustaf Hilding Pettersson, Hemmansägarson, Klintsjön - Helfrid Ingeborg Amanda Pettersson, Hemmansägardotter, Flarken 1927-10-30
  Gustaf Holger Brännström, Hemmansägare, Risvattnet - Dagmar Maria Ingeborg Henriksson, Lärarinna, Risvattnet 1933-01-06
  Gustaf Hugo Hägglund, Hemmansägare, Sakrismarken - Märta Teolinda Sturk, Hemmansägardotter, Jonasmarken 1924-11-09
  Gustaf Höglund, Dräng, Flarken - Anna Serafia Persdotter, Änka, Flarken 1888-04-22
  Gustaf Höglund, Dräng, Pellboda - Anna Ulrika Ådén, Arbeterska, Lund 1881-11-03
  Gustaf Jonsson, Bondeson, Gumboda - Jenny Kristina Matilda Åman, Bondedotter, Gumboda 1912-06-11
  Gustaf Konrad Andersson, Bondeson, Bäckfäboda - Ester Lovisa Nylén, Bondedotter, Kålaboda 1913-05-01
  Gustaf Konrad Folke Lindström, Hemmansägare, Flarken - Marta Emilia Johanna Nilsson, Arbeterska, Risvattnet 1927-11-27
  Gustaf Konrad Lindberg, Snickeriarbetare, Trehörningen - Helga Maria Andersson, Hemmansägardotter, Brände 1936-07-26
  Gustaf Lindberg, Hemmansägare, Gumboda - Karolina Amalia Henriksson, Hemmansägardotter, Ånäset 1920-05-30
  Gustaf Lindström, Bondeson, Strandfors - Margareta Vilhelmina Löfroth, Piga, Gumboda 1898-02-11
  Gustaf Lundström, Dräng, Risvattnet - Kristina Magdalena Mattsdotter, Piga, Risvattnet 1875-06-12
  Gustaf Martin Napoleon Sundqvist, Jordägarson, Gumboda - Syster Regina Åman, Hemmansägardotter, Gumboda 1931-10-25
  Gustaf Mauritz Jonsson, Hemmansägarson, Gumbodabäcken - Signe Kristina Hansson, Hemmansägardotter, Klintsjön 1919-06-15
  Gustaf Mauritz Lindgren, Bondeson, Bygdeå - Anna Magdalena Andersson, Bondedotter, Klintsjön 1912-07-07
  Gustaf Nilsson, Bondeson, Jonasmarken - Anna Augustina Norman, Bondedotter, Jonasmarken 1879-06-14
  Gustaf Nilsson, Garverigesäll, Nybyn - Hulda Maria Olofsdotter, Bondedotter, Nybyn 1897-01-06
  Gustaf Nilsson, Gårdsägare, Sävar - Sofia Adelina Israelsson, Hemmansägardotter, Hörnäs 1920-02-26
  Gustaf Rickard Löfgren, Arbetare, Krokvattnet - Frideborg Matilda Åström, Hemmansägardotter, Risvattnet 1928-10-06
  Gustaf Rönnberg, Arbetare, Hertsånger - Katarina Amanda Andersson, Arbeterska, Hertsånger 1904-12-25
  Gustaf Säll, Fältjägare, Gumboda - Kristina Elisabet Eriksson, Bondedotter, Gumboda 1892-11-20
  Gustaf Tim, Jordägare, Ånäset - Judit Vilhelmina Persson, Hushållerska, Ånäset 1919-03-16
  Gustaf Ulrik Sköld, Fältjägare, Gumboda - Kristina Katarina Lindgren, Piga, Gumboda 1874-04-06
  Gustaf Ulrik Sköld, Fältjägare, Gumboda - Margareta Sofia Strand, Piga, Klintsjön 1862-03-02
  Gustaf Valdemar Markström, Hemmansägarson, Gunsmark - Alice Eleonora Glas, Mejerska, Gunsmark 1930-11-09
  Gustaf Verner Markström, Arbetare, Bullmark, Sävar - Elvira Charlotta Nilsson, Hemmansägardotter, Flarken 1937-10-24
  Gustava Amanda Andersdotter, Bondedotter, Brände - August Bergström-Granat, Bonde & soldat, Brände 1900-07-01
  Gustava Amanda Scherdin, Handelsidskare, Nybyn - Johan Jakob Wik, Bonde & fältjägare, Hötjärn, Lövånger 1886-11-18
  Gusti Hermina Regina Gustafsson, Hemmansägardotter, Grimsmark - Bror Alfred Grahn, Trädgårdsarbetare, Sikeå, Robertsfors 1933-11-05
  Göta Dagmar Kristina Tjernström, Hemmansägardotter, Sjödala - Karl Arvid Boström, Arbetare, Brände 1929-12-13
  Göta Elisabet Katarina Högström, Hemmansägardotter, Klintsjön - Johan Oskar Ingevald Jonsson, Arbetare, Gumboda 1930-04-21
  Göta Johansson, Jordägardotter, Hertsånger - Almar Paulinus Pettersson, Hemmansägare, Gumboda 1932-12-26
  Göta Karolina Häggström, Gästgivardotter, Nybyn - Frans Vincent Nikolaus Wallin, Destriktveterinär, Ånäset 1907-10-09
  Göta Kristina Spets, Piga, Estersmark - Nils Ossian Stoltz, Dräng, Flarken 1918-03-03
  Göta Laura Anna Linnéa Lindberg, Tjänarinna, Krokvattnet - Karl Mandus Strid, Hemmansägare, Hålvattnet 1923-03-25
  Göta Maria Edlund, Hemmansägardotter, Estersmark - Erik Anders Bäckström, Hemmansägare, Estersmark 1937-10-17
  Göta Olivia Lundström, Tjänarinna, Bäckfors - Johan Isidor Henriksson, Hemmansägarson, Trehörningen 1923-11-11
  Göte Boström, Arbetare, Gumboda - Edit Albina Granström, Hembiträde, Ånäset 1931-04-06
  Hanna Alfrida Nilsson, Bondedotter, Hörnäs - Lars Sigfrid Sundbom, Bondeson, Trehörningen 1916-10-22
  Hanna Elisabet Olsson, Bondedotter, Brände - Artur Johannes Lindgren, Jordbruksarbetare, Flarken 1923-07-08
  Hanna Matilda Andersson, Hemmansägare, Brände - Johan Einar Olofsson, Arbetare, Brände 1925-11-15
  Hanna Teresia Hallberg, Piga, Risvattnet - Nils Olof Nilsson, Bondeson, Risvattnet 1904-03-30
  Hans Enar Olofsson, Jordbruksarbetare, Risvattnet - Margit Sofia Andersson, Hemmansägardotter, Risvattnet 1936-09-26
  Hans Gustaf Helge Hansson, Hemmansägare, Klintsjön - Frida Magdalena Lindahl, Hemmansägardotter, Estersmark 1926-11-14
  Hans Gustaf Johansson, Bondeson, Hertsånger - Brita Johanna Persdotter, Arbeterska, Nybyn 1875-02-07
  Hans Petter Bäckman, Bonde, Bäcken - Elin Sofia Wallmark, Bondedotter, Klintsjön 1904-12-27
  Hans Petter Nyström, Arbetare, Klintsjön - Lovisa Lind, Arbeterska, Hertsånger 1876-06-25
  Hans Vilhelm Bergström, Arbetare, Gumboda - Katarina Lovisa Lindgren, Piga, Gumboda 1869-12-26
  Hedda Katarina Teresia Johansson, Folkskollärarinna, Flarken - Per Gustaf Olsson, Kontorist, Sikeå, Robertsfors 1925-01-18
  Hedvig Amanda Forsberg, Tjänarinna, Strandfors - Olof Ludvig Forsgren, Hemmansägare, Strandfors 1921-11-20
  Hedvig Johanna Åberg, Bondedotter, Flarken - Axel Hugo Andersson, Hemmansägare, Bygdeå 1913-10-12
  Hedvig Katarina Nilsson, Hemmansägardotter, Pellboda - Magnus Andreas Hägg, Arbetare, Burträsk 1907-10-20
  Hedvig Kristina Glas, Bondedotter, Grimsmark - Olof Rickard Widmark, Bonde, Grimsmark 1914-10-18
  Hedvig Maria Forsgren, Bondedotter, Strandfors - Karl Andreas Edlund, Hemmansägare, Estersmark 1916-11-26
  Hedvig Paulina Adelgerd Brännström, Arbeterska, Flarken - Salomon Olofsdotter, Arrendator, Stavattenstjälen, Lövånger 1918-09-01
  Hedvig Ulrika Persdotter, Piga, Gumboda - Per Persson, Bondeson, Gumboda 1862-10-30
  Hedvig Viola Ingeborg Olofsson, Hemmansägardotter, Pellboda - Karl Oskar Abraham Lindström, Hemmansägare, Ratu, Bygdeå 1928-12-09
  Helena Ingeborg Burman, Mejerska, Kålaboda - John Fridolf Tjernström, Hemmansägarson, Flarken 1927-11-12
  Helfrid Ingeborg Amanda Pettersson, Hemmansägardotter, Flarken - Gustaf Hilding Pettersson, Hemmansägarson, Klintsjön 1927-10-30
  Helga Adela Johanna Ram, Hemmansägardotter, Brände - Olof Ragnar Olofsson, Hemmansägare, Kvarnfors 1936-10-25
  Helga Alfrida Andersson, Hemmansägardotter, Gumboda - Olof Georg Pettersson, Hemmansägare, Gumboda 1935-10-27
  Helga Charlotta Grenholm, Hemmansägardotter, Kålaboda - Per Birger Bergström, Arbetare, Risvattnet 1937-06-23
  Helga Frideborg Teresia Nilsson, Tjänarinna, Svenmarken - Frans Vilhelm Lindberg, Hemmansägare, Gammelbyn, Burträsk 1928-10-14
  Helga Ingeborg Götilda Persson, Hemmansägardotter, Brände - Set Nikolaus Lindberg, Jordbruksarbetare, Flarken 1929-12-01
  Helga Ingeborg Johanna Bäckström, Hemmansägardotter, Flarken - Emil Albert Olsson, Arbetare, Skelleftehamn, Skellefteå stadsförsamling 1934-10-07
  Helga Josefina Wiklund, Hemmansägardotter, Strandfors - Knut Manfred Svärd, Dräng, Flarken 1927-07-03
  Helga Lovisa Elisabet Pettersson, Bondedotter, Flarken - Knut Helmer Ådén, Hemmansägare, Flarken 1923-08-19
  Helga Margre Elina Antonsson, , Kålaboda - Johan Verner Olofsson, Stuveriarbetare, Djupvik, Holmsund 1930-02-16
  Helga Maria Andersson, Hemmansägardotter, Brände - Gustaf Konrad Lindberg, Snickeriarbetare, Trehörningen 1936-07-26
  Helga Maria Matilda Olsson, Hemmansägardotter, Brände - Felix Alexander Stenlund, Skräddare, Brände 1934-09-09
  Helga Maria Pettersson, Arbeterska, Brände - Karl Johan Ström, Träarbetare, Brände 1924-08-17
  Helga Matilda Nilsson, Hemmansägardotter, Skäran - Anders Adrian Karlsson, Hemmansägare, Ånäset 1931-11-22
  Helge Andreas Lindberg, Jordbruksarbetare, Flarken - Jenny Armida Vilhelmina Olsson, Hemmansägardotter, Lund 1935-12-08
  Helge Bernhard Eugén Widman, Arbetare, Gumboda - Gerda Sevelina Jonsson, Hemmansägardotter, Klintsjön 1926-10-03
  Helge Eugén Nilsson, Hemmansägare, Klintsjön - Svea Marta Linnéa Sehlstedt, Hemmansägardotter, Kålaboda 1926-10-03
  Helge Laurentius Tjernström, Hemmansägarson, Flarken - Vendla Virginia Ragnhild Lundgren, Hemmansägardotter, Flarken 1934-03-25
  Helge Severin Olofsson, Arbetare, Sakrismarken - Astrid Alfhild Alida Sturk, Hemmansägardotter, Jonasmarken 1930-06-01
  Helge Torsten Johannes Ceder, Hemmansägare, Svartsjön, Burträsk - Ingrid Viola Bergström, Hemmadotter, Risvattnet 1936-12-27
  Helmer Bernhard Nilsson, Studerande, Risvattnet - Edla Kristina Johanna Widmark, Lärarinna, Risvattnet 1927-07-23
  Helmer Nylén, Hemmansägare, Kålaboda - Hildur Matilda Emerentia Lundgren, Skräddardotter, Flarken 1923-10-14
  Helmer Teodor Olofsson, Hemmansägare, Brände - Emeli Johanna Persson, Hemmansägardotter, Brände 1920-10-31
  Henny Katarina Sandström, Bondedotter, Gunsmark - Johan Helmer Vännström, Jordarbetare, Gunsmark 1916-10-29
  Henny Katarina Åman, Bondedotter, Ånäset - Olof Albin Moritz, Hemmansägare, Gumboda 1910-07-17
  Henny Kristina Forsgren, Hemmansägare, Strandfors - Petrus Karlgren, Hemmansägarson, Ånäset 1922-07-16
  Henny Maria Källmark, Piga, Gunsmark - Per Robert Sandström, Hemmansägarson, Gunsmark 1920-11-14
  Henny Maria Nilsson, Arbeterska, Svenmarken - Karl Almar Bäckström, Hemmansägare, Brände 1921-07-10
  Henny Rebecka Tjernström, Bondedotter, Flarken - Karl Emil Alexius Olausson, Jordägare, Flarken 1912-10-27
  Henny Sofia Moritz, Bondedotter, Gumboda - Johan Alfred Larsson, Bondeson, Sävar by, Sävar 1895-02-26
  Henrik Albert Lundgren, Bonde, Gumboda - Ulrika Lovisa Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger 1877-04-02
  Herlog Torsten Åberg, Hemmansägare, Flarken - Edit Frideborg Olsson, Hemmansägardotter, Lund 1924-11-17
  Herman Engman, Bonde, Risvattnet - Klara Matilda Eriksson, Bondedotter, Flarken 1914-02-24
  Herman Gideon Dahlgren, Timmerman, Umeå stad - Margareta Amanda Johansson, Bondedotter, Kålaboda 1906-10-28
  Herman Johansson, Gårdfarihandlare, Gumboda - Vilhelmina Albertina Johansson, Arbeterska, Gumboda 1892-10-23
  Hilda Charlotta Nilsson, , Hertsånger - Karl Viktor Hansson, Hemmansägare, Hertsånger 1935-06-16
  Hilda Elisabet Burström, , Estersmark - Albin Kämpe, Hemmansägare, Estersmark 1926-11-17
  Hilda Elisabet Lindberg, Sömmerska, Flarken - Ruben Theolin Jonsson, Hemmansägarson, Flarken 1928-12-02
  Hilda Elisabet Teresia Andersson, Bondedotter, Flarken - Leander Tjernström, Bondeson, Flarken 1910-11-26
  Hilda Fredrika Dahlqvist, Demoiselle, Nybyn - Olof Olsson, Bonde, Brände 1877-05-21
  Hilda Karolina Löfgren, Lärarinna, Jonasmarken - Knut Valdemar Sturk, Hemmansägare, Jonasmarken 1935-08-17
  Hilda Kristina Pettersson, Piga, Gumboda - Knut Otto Olofsson, Jordarbetare, Sävar 1914-11-08
  Hilda Maria Andersson, Arbeterska, Söderbäck - Nils Kristian Lundholm, Skomakare, Nybyn 1906-02-12
  Hilda Maria Andersson, Bondedotter, Bäckfäbodan - Per Leo Persson, Bondeson, Kålaboda 1911-12-03
  Hilda Maria Granström, Småskollärarinna, Grimsmark - Zakarias Burman, Fältjägare & bondeson, Klintsjön 1893-01-06
  Hilda Maria Johanna Nilsson, Bondedotter, Estersmark - Olof Alfred Wiklund, Bonde, Flarken 1909-10-26
  Hilda Maria Lundgren, Hembiträde, Gunsmark - Sven Nilsson, Hemmansägare, Gunsmark 1937-06-20
  Hilda Sigrid Johanna Henriksson, , Trehörningen - Lars Erik Nöjd, Arbetare, Trehörningen 1925-11-21
  Hilda Sofia Sundberg, Piga, Flarken - Karl Johan Karlsson, Bondeson, Flarken 1902-03-17
  Hilda Sofia Ådén, Arbeterska, Gammelbyn, Burträsk - Anders Sehlstedt, Hemmansägare, Strand 1907-10-05
  Hildegard Alvina Ahlberg, , Klintsjön - Karl Gunnar Bång, Slöjdlärare, Gumboda 1933-07-02
  Hildegard Sofia Silfver, Hemmansägardotter, Hertsånger - Olof Albin Olofsson, Hemmansägare, Estersmark 1923-04-02
  Hildur Adelina Stenmark, Hembiträde, Gumboda - Olof Leonard Glas, Hemmansägare, Gumboda 1933-06-05
  Hildur Alexandra Nilsson, Hemmansägardotter, Flarken - Nils Artur Sixten Andersson, Arbetare, Flarken 1936-11-29
  Hildur Charlotta Nilsson, Hemmansägardotter, Estersmark - Knut Nikolaus Larsson, Hemmansägare, Estersmark 1922-10-29
  Hildur Edit Ingeborg Karlsson, Hemmansägardotter, Flarken - Isak Johansson, Hemmansägare, Flarken 1927-06-12
  Hildur Elisabet Hallberg, Arbeterska, Flarken - Karl Edvin Vestervall, Hemmansägarson, Brände 1931-04-12
  Hildur Elisabet Widmark, Lärarinna, Nybyn - Peder Pettersson, Kontorist, Adolf Fredrik, Stockholm (AB) 1911-08-27
  Hildur Frideborg Persson, Hemmansägardotter, Brände - Signar Mauritz Alexander Karlsson, Hemmansägare, Brände 1930-06-22
  Hildur Ingeborg Andersson, Sömmerska, Flarken - Karl Johan Lindberg, Hemmansägarson, Lillmullberget, Burträsk 1922-04-02
  Hildur Karolina Widmark, Hemmansägardotter, Pellboda - Set Gottfrid Lindgren, Predikant, Burträsk 1936-06-23
  Hildur Kristina Lundmark, Hemmansägardotter, Flarken - Artur Johannes Bäckström, Arbetare, Flarken 1920-06-24
  Hildur Margareta Lindgren, Sägverksarbetardotter, Ånäset - Knut Oskar Edström, Hemmansägare, Bygdeå 1911-10-22
  Hildur Maria Charlotta Sandström, Hemmansägare, Flarken - Abel Yngve Eugén Fjällström, Arbetare, Nybyn 1933-06-05
  Hildur Maria Lindberg, Hemmansägardotter, Estersmark - Fritz Einar Rosberg, Handelsbiträde, Nybyn 1936-10-11
  Hildur Matilda Emerentia Lundgren, Skräddardotter, Flarken - Helmer Nylén, Hemmansägare, Kålaboda 1923-10-14
  Hildur Paulina Molander, Hushållerska, Ånäset - Arvid Johannes Larsson, Hemmansägare, Ånäset 1917-01-14
  Hildur Serena Wallgren, Arbeterska, Estersmark - Per Elof Nilsson, Hemmansägare, Estersmark 1931-11-29
  Hildur Sofia Johansson, Hemmansägardotter, Hertsånger - Erik Alexander Löfqvist, Hemmansägare, Gunsmark 1922-10-08
  Hilma Amalia Pettersson, Arbeterska, Klintsjön - Johan Engelbert Hallberg, Skräddare, Flarken 1907-06-09
  Hilma Augusta Larsson, Sömmerska, Estersmark - Karl Bernhard Lindahl, Gårdsägare, Bygdeå 1911-09-10
  Hilma Charlotta Nilsson, Bondedotter, Klintsjön - Olof Andersson, Hemmansägare, Flarken 1915-06-24
  Hilma Elina Andersson, Hemmansägardotter, Gunsmark - Lennart Alfons Boström, Mekaniker, Nybyn 1930-11-02
  Hilma Elisabet Eklund, Bondedotter, Flarken - Johannes Pettersson, Bonde, Risvattnet 1900-11-08
  Hilma Elvira Karolina Edström, Hemmansägare, Brände - Georg Andreas Andersson, Hemmansägarson, Brände 1935-04-21
  Hilma Emilia Nordström, Hemmansägardotter, Kålaboda - Ernst Teodor Nylén, Arbetare, Hörneborg 1917-11-18
  Hilma Johanna Axelia Johansson, Bondedotter, Brände - Karl Gideon Lindström, Jordarbetare, Flarken 1914-07-04
  Hilma Johanna Pettersson, Skollärarinna, Nybyn - Nils Anton Pettersson, Bondeson, Gumboda 1896-05-24
  Hilma Josefina Lindström, Piga, Strand - Martin Åman, Bondeson, Strand 1898-12-20
  Hilma Josefina Lundgren, Hemmansägardotter, Flarken - Axel Johannes Olofsson, Hemmansägarson, Pellboda 1907-11-17
  Hilma Karolina Lindberg, Hemmansägardotter, Gumboda - Oskar Pettersson, Hemmansägare, Skäran 1921-11-20
  Hilma Kristina Andersson, Hemmansägardotter, Gumboda - Per Verner Pettersson, Hemmansägarson, Klintsjön 1917-09-02
  Hilma Kristina From, Hemmansägardotter, Bäck, Bygdeå - Bror Gunnar Edlund, Hemmansägare, Estersmark 1924-11-23
  Hilma Kristina Olofsson, Bondedotter, Kålaboda - Olof Magnus Lindberg, Jordbruksarbetare, Gumboda 1913-07-06
  Hilma Maria Edström, Bondedotter, Flarken - Johan Oskar Jonsson, Bondeson, Klintsjön 1896-11-28
  Hilma Maria Valentina Jonsson, , Brände - Johan Isak Larsson, Poliskonstapel, Umeå stad 1906-11-23
  Hilma Nikolina Eriksson, Jordägardotter, Gumboda - John Bernhard Andersson, Hemmansägare, Klintsjön 1926-04-04
  Hilma Olivia Lundberg, Bondedotter, Brände - Karl Johan Edström, Bondeson, Brände 1901-11-07
  Hilma Ottilia Jonsson, Arbetardotter, Ånäset - Per Albert Boström, Hemmansägare, Stigsjö (Y) 1910-12-29
  Hilma Rakel Nikolina Åman, Hemmansägardotter, Strand - Karl Jonas Ragnar Högström, Arbetare, Klintsjön 1930-10-26
  Hilma Sofia Albertina Larsson, Hushållerska, Flarken - Artur Leonard Renman, Bagare, Flarken 1910-06-11
  Hilma Sofia Brännström, Hemmansägardotter, Risvattnet - Oskar Alexius Nilsson, Hemmansägare, Risvattnet 1935-10-06
  Hilma Sofia Sundbom, Bondedotter, Trehörningen - August Alfred Andersson, Hemmansägare, Bäckfors 1915-10-31
  Hilma Viktoria Burman, Bondedotter, Hertsånger - Bror Emanuel Lindgren, Hemmansägare, Bygdeå 1913-12-26
  Hilma Vilhelmina Eriksson, Arbeterska, Flarken - Linus Elias Lindgren, Arbetare, Flarken 1920-09-26
  Hjalmar Alexius Grenholm, Arbetare, Kålaboda - Olga Evelina Johanna Andersson, Hemmansägardotter, Bäckfors 1918-11-17
  Hjalmar Bäckström, Hemmansägare, Hertsånger - Svea Adela Almqvist, Hemmansägardotter, Hertsånger 1926-10-31
  Hjalmar Johannes Johansson, Hemmansägarson, Strandfors - Elsa Emilia Bergström, Tjänarinna, Strandfors 1926-04-27
  Hugo Almar Bergström, Hemmansägare, Degerfors - Ester Sofia Burström, Hembiträde, Lund 1936-12-27
  Hugo Johannes Marklund, Hemmansägare, Grimsmark - Frida Sofia Sandström, Bondedotter, Gunsmark 1923-05-20
  Hulda Albertina Pettersson, Arbeterska, Brände - Per Severin Karlsson, Hemmansägarson, Brände 1921-06-24
  Hulda Amalia Bäcklund, Bondedotter, Flarkbäcken - Vilhelm Anton Stenström, Handlande, Rickleå, Bygdeå 1891-06-25
  Hulda Amalia Sundman, Bondedotter, Gumboda - Karl Emil Olander, Handlande, Norrböle, Skellefteå landsförsamling 1906-01-03
  Hulda Audina Olofsdotter, Piga, Estersmark - Nils Olof Fält, Fältjägare, Kålaboda 1882-01-27
  Hulda Charlotta Åström, Piga, Klintsjön - Olof Andersson, Bondeson, Klintsjön 1882-10-29
  Hulda Elisabet Olofsdotter, Piga, Klintsjön - Olof Lindberg, Bondeson, Klintsjön 1901-11-27
  Hulda Gustava Blom, Mejerska, Gumboda - Anders Kristoffer Andersson, Hemmansägarson, Gumboda 1907-12-22
  Hulda Ingeborg Eriksson, , Hertsånger - Fritz Gustaf Signar Rönnberg, Hemmansägare, Gärde, Lövånger 1935-04-22
  Hulda Josefina Bång, Hemmansägardotter, Gumboda - Anton Lindberg, Hemmansägare, Gumboda 1922-11-05
  Hulda Josefina Ström, Piga, Gunsmark - Per Markström, Bonde, Gunsmark 1873-07-13
  Hulda Karolina Bång, Bondedotter, Gumboda - Karl Peter Lindahl, Sergeant, Lövånger 1899-11-26
  Hulda Karolina Nilsdotter, Piga, Estersmark - Olof Martin Rönnblom, Bondeson, Estersmark 1901-07-07
  Hulda Kristina Bergstedt, Bondedotter, Hertsånger - Olof Primus Lundström, Hemmansägare, Innansjön, Burträsk 1923-09-23
  Hulda Kristina Widman, Sömmerska, Gunsmark - Olof Bergström, Bonde, Gunsmark 1894-04-08
  Hulda Lovisa Andersdotter, Piga, Skäran - Lars August Nilsson, Hemmansägare, Skäran 1905-03-03
  Hulda Magdalena Persdotter, Torpardotter, Flarken - Jonas Eriksson, Bondeson, Blacke, Lövånger 1893-05-14
  Hulda Margareta Andersdotter, Bondedotter, Gumboda - Gustaf Adolf Byström, Bondeson, Näset, Lövånger 1883-06-10
  Hulda Margareta Wik, Sömmerska, Grimsmark - Karl Viktor Berggren, Arbetare, Ånäset 1918-06-03
  Hulda Maria Burlin, Lärarinna, Strandfors - Karl Engelbert Bäckman, Bondeson, Gumboda 1901-02-10
  Hulda Maria Olofsdotter, Bondedotter, Nybyn - Gustaf Nilsson, Garverigesäll, Nybyn 1897-01-06
  Hulda Maria Tjernström, Bondedotter, Flarken - Johan Engelbert Johansson, Jordbruksarbetare, Flarken 1910-06-23
  Hulda Nikolina Nilsson, Bondedotter, Estersmark - Fredrik Lindahl, Handlande, Jukkasjärvi (BD) 1906-10-07
  Hulda Sofia Lindgren, Sjömansdotter, Hertsånger - Karl Gustaf Ossian Karlsson, Bonde, Hertsånger 1909-04-04
  Hulda Viktoria Nyberg, Arbeterska, Hertsånger - Nils Robert Söderström, Arbetare, Robertsfors 1920-05-02
  Hulda Viola Hällgren, Hembiträde, Nybyn - Arvid Kristoffer Almqvist, Jordägare, Hertsånger 1935-11-03
  Ida Charlotta Glas, Jungfru, Nybyn - Gustaf Enok Lindahl, Extra kronolänsman, Tärna 1880-01-25
  Ida Dahlqvist, Klockardotter, Nybyn - Nils Adolf Nilsson, Handlande, Rickleå, Bygdeå 1877-12-26
  Ida Johanna Lundström, , Gumboda - Olof Albin Larsson, Bondeson, Gumboda 1900-07-01
  Ida Johanna Lundström, Arbeterska, änka, Gumboda - Jonas Bernhard Bergström, Arbetare, Gumboda 1931-07-19
  Ida Karolina Nilsdotter, Bondedotter, Flarken - Olof Andersson, Dräng, Flarken 1885-04-14
  Ida Karolina Olofsdotter, Fältjägardotter, Brände - Axel Wallström, Arbetare, Vallen, Lövånger 1893-01-15
  Ida Kristina Spets, Sömmerska, Gumboda - Olof Jonsson, Bondeson, Gumboda 1905-12-15
  Ida Laurentia Wiklund, Piga, Flarken - Erik Johan Lundström, Dräng, Flarken 1884-10-05
  Ida Linnéa Olofsson, Hemmansägardotter, Gumboda - Nils Artur Broman, Arbetare, Gumboda 1936-03-22
  Ida Lovisa Olofsdotter, Bondedotter, Flarken - Olof Martin Larsson, Bondeson, Flarken 1883-04-19
  Ida Maria Bergström, Mejerinna, Flarken - Anders Edvard Andersson, Bondeson, Flarken 1892-11-01
  Ida Matilda Gabrielsdotter, Piga, Risvattnet - Johan Olofsson, Hemmanstillträdare, Risvattnet 1892-06-16
  Ida Sofia Holmström, Arbeterska, Nybyn - Peter Anton Jonsson, Arbetare, Nybyn 1899-06-23
  Inga Alice Kristina Henriksson, Hemmansägardotter, Hörneborg - Måns Emil Karlsson, Hemmansägare, Brände 1928-12-28
  Inga Signild Johansson, , Estersmark - Fredrik Abel Widmark, Jordbruksarbetare, Nybyn 1937-12-12
  Ingeborg Maria Lindahl, Hemmansägardotter, Brände - Olof Artur Karlsson, Hemmansägarson, Brände 1928-12-08
  Ingeborg Sanna Viola Strand, Hemmansägardotter, Hålvattnet - Karl Signar Antonsson, Arbetare, Kålaboda 1937-01-06
  Ingrid Alice Jonsson, , Klintsjön - Per Verner Pettersson, Arbetardotter, Klintsjön 1930-12-07
  Ingrid Aurora Johanna Andersson, Hemmansägardotter, Estersmark - Sven Helge Högström, Hemmansägarson, Brände 1925-05-22
  Ingrid Eleonora Amalia Pettersson, Hemmansägardotter, Norrbäck - Fritiof Manfred Alexander Andersson, Arbetare, Boliden, Skellefteå landsförsamling 1933-02-12
  Ingrid Kornelia Andersson, , Nybyn - Lars Algot Larsson, Hemmansägare, Gumboda 1925-11-22
  Ingrid Maria Lundberg, Hemmansägardotter, Grimsmark - Karl Tyko Bäckman, Chaufför, Bäcken 1937-12-12
  Ingrid Ragnhild Karlsson, Hemmansägardotter, Brände - Signar Johannes Lindahl, Hemmansägare, Brände 1929-11-03
  Ingrid Viola Bergström, Hemmadotter, Risvattnet - Helge Torsten Johannes Ceder, Hemmansägare, Svartsjön, Burträsk 1936-12-27
  Isak Boström, Smed, Flarken - Dina Sofia Grönberg, Tjänarinna, Flarken 1910-10-20
  Isak Johansson, Hemmansägare, Flarken - Hildur Edit Ingeborg Karlsson, Hemmansägardotter, Flarken 1927-06-12
  Isak Olofsson, Arbetare, Ånäset - Ulrika Vilhelmina Andersson, Arbeterska, Nybyn 1884-11-16
  Isak Otto Olofsson, Bondeson, Estersmark - Anna Eugenia Persdotter, Arbeterska, Flarken 1895-11-10
  Isak Petter Hedlund, Arbetare, Gumboda - Elisabet Margareta Gabrielsdotter, Arbeterska, Gumboda 1872-01-07
  Isak Petter Pettersson, Bondeson, Strand - Magdalena Amalia Sehlstedt, Bondedotter, Kålaboda 1890-12-26
  Isak Valfrid Andersson, Hemmansägare, Söderbäck - Olga Irena Sundström, Arbeterska, Söderbäck 1920-09-25
  Isak Wikström-Persson, Bonde, Risvattnet, Burträsk - Magdalena Fredrika Wikström, Arbeterska, Degerfors 1872-10-22
  Isak Åman, Bonde, Ånäset - Maria Johanna Bäckström, Barnmorska, Ånäset 1875-07-04
  Ivan Viktor Samuelsson, Snickeriarbetare, Lövön, Holmsund - Astrid Linnéa Adela Ledman, Hembiträde, Estersmark 1933-10-01
  Ivar Augustinus Löfgren, Tryckeriinnehavare, Nybyn - Anna Lisa Brännström, Affärsbiträde, Nybyn 1936-11-01
  Jakob Andersson, Arbetare, Röjmyrberget - Katarina Magdalena Eriksdotter, Piga, Röjmyrberget 1883-01-23
  Jakob Andersson, Dräng, Risvattnet - Barbro Magdalena Lindberg, Bondedotter, Risvattnet 1880-03-14
  Jakob Anton Andersson, Bondeson, Korssjön, Bygdeå - Kristina Katarina Nilsdotter, Bondeänka, Flarkem 1866-10-02
  Jakob Anton Smed, Fältjägare, Flarken - Anna Kristina Annadotter, Piga, Flarken 1861-10-20
  Jakob Eriksson, Skollärareelev, Älgsjö, Åsele - Kristina Amalia Pettersson, Bondedotter, Ånäset 1885-07-05
  Jakob Jonsson, Arbetare, Hertsånger - Karolina Sjöberg, Piga, Ånäset 1871-04-08
  Jakob Sigvard Wiklund, Arbetare, Flarken - Gunhild Elvira Andersson, , Kålaboda 1935-07-07
  Jenny Alice Qvist, Torpardotter, Flarken - Bror Melker Hammarsten, Järnarbetare, Robertsfors 1922-10-29
  Jenny Andrietta Edström, Bondedotter, Ånäset - Gustaf Helmer Röring, Bondeson, Grimsmark 1916-07-02
  Jenny Armida Vilhelmina Olsson, Hemmansägardotter, Lund - Helge Andreas Lindberg, Jordbruksarbetare, Flarken 1935-12-08
  Jenny Charlotta Andersson, Piga, Bäcken - Olof Anton Widman, Arbetare, Gumboda 1895-11-10
  Jenny Kristina Lovisa Larsson, Bondedotter, Brändfors - Gustaf Alfred Malm, Arbetare, Brände 1916-11-11
  Jenny Kristina Matilda Åman, Bondedotter, Gumboda - Gustaf Jonsson, Bondeson, Gumboda 1912-06-11
  Jenny Kristina Olofsson, Arbeterska, Hertsånger - John Karlsson, Arbetare, Hertsånger 1927-12-18
  Jenny Kristina Åberg, Arbeterska, Gumboda - Per August Lindström, Hemmansägarson, Gumboda 1922-03-25
  Jenny Kristina Ådén, Tjänarinna, Flarklund - Olof Konrad Bäckman, Hemmansägarson, Flarklund 1933-06-23
  Jenny Lovisa Enmark, Mejerska, Estersmark - Anders Persson, Hemmansägarson, Brände 1917-10-07
  Jenny Maria Eriksson, Arbeterska, Hertsånger - Edvard Larsson, Arbetare, Hertsånger 1921-08-07
  Jenny Maria Jonsdotter, Arbeterska, Ånäset - Karl Olof Häggbom, Arbetare, Ånäset 1890-09-21
  Jenny Maria Lindgren, Bondedotter, Hertsånger - Anders Lundberg, Hemmansägare, Hertsånger 1912-11-17
  Jenny Sofia Andersson, Hemmansägardotter, Bäckfäbodan - Knut Alvar Vikberg, Hemmansägare, Lövånger 1936-10-11
  Jenny Sofia Lundström, Sömmerska, Flarken - Bror Andersson, Hemmansägare, Flarken 1926-02-06
  Jenny Valborg Jakobsson, Hemmansägardotter, Grimsmark - Olof Oskar Olofsson, Arbetare, Skäran 1927-08-07
  Joel Artur Petrus Sehlstedt, Hemmansägarson, Kålaboda - Magda Karolina Eriksson, Arbeterska, Kålaboda 1929-10-27
  Johan Abraham Olofsson, Bonde, Brände - Maria Johanna Andersdotter, Piga, Brände 1890-01-06
  Johan Adolf Brännström, Sulfitarbetare, Robertsfors - Tekla Charlotta Lundgren, Hemmansägare, Gumboda 1921-03-27
  Johan Adolf Lång, Bonde, Vebomark, Lövånger - Selma Charlotta Jonsdotter, Bondedotter, Hålvattnet 1898-11-08
  Johan Adolf Pettersson, Arbetare, Klintsjön - Edla Johanna Pettersson, Arbeterska, Klintsjön 1908-05-01
  Johan Adolf Qvist, Arbetare, Flarken - Maria Karolina Andersson, Hemmansägardotter, Flarkbäcken 1927-10-30
  Johan Adolf Ramgren, Bonde, Gumboda - Katarina Sofia Hansdotter, Bondedotter, Gumboda 1871-03-26
  Johan Albert Edin, Folkskollärare, Nybyn - Olga Alexandra Häggström, , Nybyn 1894-07-27
  Johan Albert Fjellman, Dräng, Flarken - Kristina Helena Öberg, Piga, Flarken 1902-10-19
  Johan Albert Fjellman, Fältjägare, Flarken - Margareta Kristina Olofsdotter, Arbeterska, Flarken 1882-11-05
  Johan Albert Malm, Soldat, Gumboda - Olga Margareta Bergström, Bondedotter, Gunsmark 1909-06-27
  Johan Albert Åström, Hemmanstillträdare, Sakrismarken - Karolina Matilda Dahlberg, Bondedotter, Östanå 1896-09-14
  Johan Albin Andersson, Bonde, Hertsånger - Alma Kristina Jonsdotter, Bondedotter, Bäcken 1899-11-19
  Johan Albin Jonsson, Hemmansägarson, Flarken - Gerda Sofia Edström, Hemmansägardotter, Flarken 1907-10-03
  Johan Albin Lindgren, Jordarbetare, Gumboda - Brita Johanna Nyström, Fiskardotter, Gumboda 1915-07-31
  Johan Albin Lindmark, Skrivare, Grimsmark - Olga Erika Eufrosyna Krook, Lärarinna, Grimsmark 1909-07-25
  Johan Albin Lindström, Hemmansägare, Gumboda - Elsa Johanna Brännström, Hemmansägardotter, Nybyn 1924-10-19
  Johan Albin Olofsson, Jordbruksarbetare, Pellboda - Agnes Laurentia Qvist, Soldatdotter, Flarken 1913-06-22
  Johan Alfred Larsson, Bondeson, Sävar by, Sävar - Henny Sofia Moritz, Bondedotter, Gumboda 1895-02-26
  Johan Alfred Svensson, Arbetare, Näset, Ragunda (Z) - Fanny Amanda Tjernström, , Hertsånger 1904-06-24
  Johan Alfred Svensson, Bagaregesäll, Nybyn - Anna Johanna Kågström, Arbeterska, Grimsmark 1901-08-18
  Johan Algot Johansson, Hemmansägare, Hertsånger - Gunhild Magdalena Eriksson, Hemmansägardotter, Flarken 1927-06-05
  Johan Alvar Johansson, Arbetare, Innertavle, Umeå landsförsamling - Maria Regina Bäckström, Hemmansägardotter, Bjurmyrkammen 1934-12-02
  Johan Amandus Sjöström, Hemmansägare, Grimsmark - Fanny Matilda Karlsson, Hushållerska, Ånäset 1928-09-30
  Johan Andersson, Bonde, Flarken - Maria Josefina Jonsdotter, , Flarkbäcken 1894-02-18
  Johan Anshelm Norberg, Maskinist, Norrbäck - Alma Elisabet Helena Hägglund, Bondedotter, Sakrismarken 1912-07-21
  Johan Anton Andersson, Arbetare, Flarken - Eva Lovisa Nilsdotter, Piga, Flarken 1889-01-13
  Johan Anton Bäckström, Bondeson, Flarken - Magdalena Antonia Nyberg, Piga, Strandfors 1887-10-27
  Johan Anton Eriksson, Bonde, Gumboda - Anna Charlotta Persdotter, Bondedotter, Skäran 1871-10-15
  Johan Anton Johansson, Bonde, Flarklund - Kristina Sofia Bäcklund, Bondedotter, Flarkbäcken 1884-10-14
  Johan Anton Johansson, Dräng, Gumboda - Sara Magdalena Nilsdotter, Piga, Gumboda 1872-04-01
  Johan Anton Karlsson, Bondeson, Hertsånger - Anna Fredrika Burman, Bondedotter, Hertsånger 1875-12-05
  Johan Anton Lindberg, Arbetare, Gumboda - Eva Karolina Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger 1879-03-03
  Johan Anton Nilsson, , Estersmark - Margareta Johanna Nilsdotter, , Bodbyn, Burträsk 1878-06-24
  Johan Artur Andersson, Hemmansägarson, Bäcken - Anna Elisabet Holmlund, Mejerska, Ånäset 1931-12-13
  Johan Arvid Lindgren, Träarbetare, Nybyn - Valborg Alfrida Ådén, Hemmansägardotter, Flarken 1921-11-27
  Johan Arvid Löfbom, Arbetare, Estersmark - Elin Matilda Pettersson, Tjänarinna, Estersmark 1925-11-06
  Johan August Glas, Dräng, Ånäset - Kristina Katarina Johansdotter, Bondedotter, Ånäset 1872-11-24
  Johan August Grönberg, Hemmansägarson, Bygdeå - Anna Erika Sundman, Bondedotter, Gumboda 1910-04-17
  Johan August Lundberg, Soldat, Kålaboda - Maria Valentina Johansson, Bondedotter, Kålaboda 1905-08-20
  Johan August Lundgren, Arbetare, Ånäset - Anna Amanda Jonsson, Arbetardotter, Ånäset 1908-09-27
  Johan August Löfgren, Arrendator, Krokvattnet - Evelina Söderström, Tjänarinna, Krokvattnet 1922-11-12
  Johan August Sund, Bonde, Lövånger - Beda Fredrika Löfqvist, Piga, Gunsmark 1914-03-01
  Johan August Tjernström, Hemmanstillträdare, Ånäset - Magdalena Katarina Lindqvist, Piga, Ånäset 1871-09-24
  Johan Axel Stenlund, Järnarbetare, Worcester, USA - Alma Karolina Eugenia Kling, Hemmansägardotter, Bäcken 1931-06-24
  Johan Bernhard Andersson, Bondeson, Flarken - Alma Kristina Nilsson, Piga, Flarken 1899-10-29
  Johan Bränfeltd-Johansson, Bonde, Kålaboda - Beata Magdalena Eriksdotter, Piga, Hörnäs 1861-06-30
  Johan Burman, Arbetare, Hertsånger - Edla Augustina Widmark, Bondeänka, Hertsånger 1908-12-06
  Johan Edvard Edström, Arbetare, Flarken - Maria Karolina Gustafsdotter, Piga, Ånäset 1886-11-23
  Johan Edvard Eriksson, Jordarbetare, Burträsk - Ragnhild Charlotta Bergström, Bondedotter, Grimsmark 1915-12-12
  Johan Edvard Lindberg, Hemmansägare, Pellboda - Anna Elisabet Rebecka Brännström, , Flarken 1932-07-24
  Johan Edvard Nilsson, Bonde, Risvattnet - Eva Johanna Dahlberg, Bondedotter, Strand 1899-11-16
  Johan Edvard Nilsson, Hemmansägarson, Hörnäs - Ulrika Kristina Persson, Hemmansägardotter, Kålaboda 1918-12-01
  Johan Efraim Andersson, Hemmanstillträdare, Brände - Kristina Charlotta Olofsdotter, Mejerska, Brände 1891-03-17
  Johan Einar Olofsson, Arbetare, Brände - Hanna Matilda Andersson, Hemmansägare, Brände 1925-11-15
  Johan Einar Pettersson, Hemmansägare, Gunsmark - Elsa Maria Markström, Hemmansägardotter, Gunsmark 1929-10-20
  Johan Elof Andersson, Sågägare, Överklinten - Sigrid Ragnhild Evelina Bäckström, Hemmansägardotter, Flarken 1937-09-05
  Johan Elof Olsson, Hemmansägarson, Brände - Lilly Viola Augusta Bäckström, Hemmansägardotter, Trehörningen 1930-07-06
  Johan Emil Berg, Arbetare, Gumboda - Berta Ulrika Holmberg, Tjänarinna, Klintsjön 1917-04-09
  Johan Emil Pettersson, Hemmansägare, Klintsjön - Agnes Katarina Nilsson, Hemmansägardotter, Skäran 1928-06-24
  Johan Engelbert Hallberg, Skräddare, Flarken - Hilma Amalia Pettersson, Arbeterska, Klintsjön 1907-06-09
  Johan Engelbert Johansson, Jordbruksarbetare, Flarken - Hulda Maria Tjernström, Bondedotter, Flarken 1910-06-23
  Johan Engelbert Wiklund, Bondeson, Flarken - Lydia Johanna Lindström, Bondedotter, Strandfors 1910-07-10
  Johan Eriksson, Arbetare, Brände - Klara Johanna Johansdotter, Piga, Brände 1864-07-10
  Johan Eriksson, Garvare, Fjälbyn, Lövånger - Ulrika Lovisa Andersson, Bondedotter, Grimsmark 1909-10-24
  Johan Fredrik Andersson, Inhysesman, Bäckliden, Burträsk - Maria Katarina Johansdotter, Arbeterska, Risvattnet 1879-05-11
  Johan Fredrik Eriksson, Arbetare, Bygdeå - Kristina Karolina Lindberg, , Gumboda 1906-11-11
  Johan Fredrik Johansson, Hemmanstillträdare, Hertsånger - Anna Magdalena Hansdotter, Piga, Nybyn 1874-05-25
  Johan Gotthard Löfgren, Hemmansägare, Krokvattnet - Selma Sofia Åström, Hemmansägardotter, Risvattnet 1927-11-27
  Johan Gustaf Emil Norberg, Sågarbetare, Robertsfors - Adéle Sofia Wiklund, Hemmansägardotter, Flarken 1930-11-02
  Johan Gustaf Eriksson, Arbetare, Robertsfors - Anna Magdalena Larsdotter, Inhyses, Jonasmarken 1869-10-05
  Johan Gustaf Fridfält, Fältjägare, Brände - Kristina Karolina Jonsdotter, Piga, Flarken 1888-05-01
  Johan Gustaf Karlström, Arbetare, Eskilsbäck - Maria Margareta Olofsdotter, Bondedotter, Eskilsbäck 1895-01-28
  Johan Gustaf Ögren, Dräng, Nybyn - Anna Johanna Nygren, Bondedotter, Gunsmark 1880-10-19
  Johan Helmer Andersson, Skomakare, Flarken - Gerda Katarina Olofsson, Hemmansägardotter, Estersmark 1917-10-21
  Johan Helmer Vännström, Jordarbetare, Gunsmark - Henny Katarina Sandström, Bondedotter, Gunsmark 1916-10-29
  Johan Henrik Tappo, Dekerotionsmätare, Tammerfors, Finland - Engela Kristina Ådén, Torpardotter, Flarken 1905-08-01
  Johan Henrik Wik, Fältjägare, Kålaboda - Maria Margareta Nilsdotter, Bondedotter, Kålaboda 1872-04-30
  Johan Henry Lindholm, Butiksföreståndare, Borås (P) - Agnes Margareta Granström, Jordägardotter, Nybyn 1936-04-11
  Johan Holmlund, Bonde, Daglösten, Lövånger - Edla Lovisa Westermark, Bondedotter, Flarken 1902-11-18
  Johan Häggström, Arbetare, Brände - Anna Margareta Boman, Bondedotter, Klintsjön 1861-11-19
  Johan Isak Larsson, Poliskonstapel, Umeå stad - Hilma Maria Valentina Jonsson, , Brände 1906-11-23
  Johan Isidor Henriksson, Hemmansägarson, Trehörningen - Göta Olivia Lundström, Tjänarinna, Bäckfors 1923-11-11
  Johan Jakob Ludvig Zethraeus, Landmätare, Nybyn - Klara Johanna Dahlqvist, Demoiselle, Nybyn 1867-10-29
  Johan Jakob Wik, Bonde & fältjägare, Hötjärn, Lövånger - Gustava Amanda Scherdin, Handelsidskare, Nybyn 1886-11-18
  Johan Johansson, Bondeson, Röjmyrgärdet - Maria Johanna Persdotter, Piga, Röjmyrgärdet 1861-12-26
  Johan Johansson, Sjöman, Bursiljum, Burträsk - Maria Johanna Andersdotter, Bondedotter, Brände 1879-05-11
  Johan Johansson, Torpare, Gumboda - Anna Lovisa Edström, Arbeterska, Gumboda 1903-01-15
  Johan Larsson, Hemmanstillträdare, Brändfors - Magdalena Johanna Persdotter, Bondedotter, Strand 1889-11-14
  Johan Leonard Andersson, Dräng, Estersmark - Anna Serafia Johanna Bäcklund, Bondedotter, Estersmark 1903-08-08
  Johan Lindberg, Arbetare, Mårsmarken - Anna Matilda Gabrielsdotter, Piga, Mårsmarken 1862-10-07
  Johan Lindberg, Bonde, Klintsjön - Kristina Matilda Bäcklund, Bondedotter, Estersmark 1869-10-12
  Johan Lindqvist, Arbetare, Anumark, Umeå landsfösamling - Anna Magdalena Nilsdotter, Piga, Estersmark 1862-09-21
  Johan Lindström, Handlande, Gumboda - Anna Karolina Hammarstedt, Jungfru, Nybyn 1882-05-23
  Johan Ludvig Lundmark, Arbetare, Grimsmark - Selma Elisabet Nilsdotter, Sömmerska, Grimsmark 1896-11-08
  Johan Löf, Korpral, Strömbäck - Anna Eufrosyna Strand, Bondedotter, Pellboda 1903-01-27
  Johan Martin Svensk, Fältjägare, Estersmark - Magdalena Augustina Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark 1880-10-26
  Johan Martin Svensk, Korpral, Estersmark - Margareta Matilda Nilsson, Bondeänka, Estersmark 1901-04-29
  Johan Olof Bång, Bondeson, Gumboda - Maria Albertina Lindström, Bondedotter, Gumboda 1923-12-09
  Johan Olof Gärdin, Bondeson, Gärde, Lövånger - Sara Amanda Boström, Bondedotter, Grimsmark 1894-06-24
  Johan Olof Jakobsson, Bonde, Grimsmark - Anna Serafia Berglund, Piga, Sakrismarken 1914-03-01
  Johan Olof Jakobsson, Bondeson, Grimsmark - Maria Albertina Englund, Soldatdotter, Grimsmark 1904-05-15
  Johan Olof Nyman, Bondeson, Nymyrliden, Norsjö - Sara Evelina Ask, Bondedotter, Grimsmark 1888-12-23
  Johan Olof Olofsson, Dräng, Nybyn - Magdalena Karolina Persdotter, Piga, Nybyn 1861-05-20
  Johan Olof Olofsson, Hemmansägarson, Brände - Kristina Konkordia Aronsson, Hemmansägardotter, Brände 1917-11-01
  Johan Olof Westergren, Arbetare, Hertsånger - Kristina Johanna Österlund, Arbeterska, Nybyn 1874-01-11
  Johan Olof Westermark, Skomakare, Ånäset - Amalia Johanna Granström, Bondedotter, Ånäset 1897-01-03
  Johan Olof Widmark, Bonde, Grimsmark - Beata Margareta Persdotter, Bondedotter, Pellboda 1870-06-24
  Johan Olof Widmark, Bondeson, Skäran - Anna Kristina Andersdotter, Bondedotter, Grimsmark 1864-04-05
  Johan Olofsson, Bonde, Brände - Brita Karolina Widelund, Bondedotter, Brände 1871-10-26
  Johan Olofsson, Bonde, Kålaboda - Katarina Gustava Gabrielsdotter, Bondedotter, Risvattnet 1863-10-08
  Johan Olofsson, Bondeson, Kålaboda - Margareta Kristina Lindberg, Bondedotter, Risvattnet 1883-04-19
  Johan Olofsson, Hemmanstillträdare, Risvattnet - Ida Matilda Gabrielsdotter, Piga, Risvattnet 1892-06-16
  Johan Oskar Andersson, Sergeant, Umeå stadsförsamling - Magdalena Charlotta Widmark, Bondedotter, Grimsmark 1911-10-22
  Johan Oskar Ingevald Jonsson, Arbetare, Gumboda - Göta Elisabet Katarina Högström, Hemmansägardotter, Klintsjön 1930-04-21
  Johan Oskar Jonsson, Bondeson, Klintsjön - Hilma Maria Edström, Bondedotter, Flarken 1896-11-28
  Johan Oskar Lundström, Arbetare, Skinnarbyn, Bygdeå - Anna Alexandra Amalia Burman, , Hertsånger 1906-10-14
  Johan Oskar Spets, Soldat, Flarken - Emma Desideria Lindberg, Arbeterska, Nybyn 1896-08-02
  Johan Persson, Bondeson, Brände - Katarina Johanna Olofsdotter, Piga, Brände 1884-06-08
  Johan Petter Andersson, Arbetare, Skäran - Anna Kristina Lind, Bondedotter, Hertsånger 1862-10-07
  Johan Petter Andersson, Hemmansägare, Söderbäck - Tyra Ingeborg Kristina Andersson, Hemmansägardotter, Lund 1918-06-06
  Johan Petter Eriksson, Fältjägarson, Hertsånger - Maria Charlotta Johansdotter, Bondedotter, Hertsånger 1883-12-26
  Johan Petter Falk, Korpral, Gumboda - Ulrika Maria Abrahamsdotter, Inhyses, Gumboda 1865-05-14
  Johan Petter Flöjt, Korpral, Brände - Maria Lovisa Sundström, , Nybyn 1904-11-23
  Johan Petter Johansson, Arbetare, Nybyn - Anna Kristina Nyman, Arbeterska, Nybyn 1864-12-06
  Johan Petter Widmark, Bondeson, Vebomark, Lövånger - Kristina Katarina Widmark, Bondedotter, Skäran 1870-11-15
  Johan Pettersson, Bondeson, Frostkåge, Byske - Tilda Johanna Pettersson, Bondedotter, Ånäset 1898-01-02
  Johan Pettersson, Torpare, Gumboda - Anna Elisabet Vilhelmina Rönnlund, Piga, Gumboda 1889-11-03
  Johan Reinhold Jonsson, Bondeson, Brände - Anna Sofia Henriksson, Bondedotter, Hörneborg 1904-11-27
  Johan Reinhold Jonsson, Hemmansägare, Brände - Maria Dorotea Aronsson, Hemmansägardotter, Brände 1921-06-19
  Johan Rudolf Åström, Hemmansägare, Nybyn - Signe Maria Almroth, Soldatdotter, Nybyn 1937-07-11
  Johan Salomon Bäckström, Hemmansägarson, Flarken - Signe Karolina Andersson, Arbeterska, Flarken 1920-09-26
  Johan Samuel Karlsson, Bonde, Estersmark - Lovisa Oskarina Stare, Piga, Estersmark 1885-11-25
  Johan Sandström, Arbetare, Flarken - Beata Margareta Johansdotter, Backstuguhjon, Flarken 1860-02-12
  Johan Sehlberg, Fältjägare, Brände - Margareta Kristina Grahn, Bondeänka, Brände 1892-03-03
  Johan Spets, Korpral, Flarken - Kristina Magdalena Olofsdotter, Piga, Ånäset 1879-08-17
  Johan Ström, Fältjägare, Brände - Maria Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Brände 1881-09-18
  Johan Teodard Lindberg, Arrendator, Nybyn - Lovisa Olofsson, Piga, Nybyn 1914-10-25
  Johan Teodor Rahm, Arbetare, Grimsmark - Berta Elisabet Andersson, Hemmansägardotter, Gunsmark 1929-06-24
  Johan Verner Olofsson, Stuveriarbetare, Djupvik, Holmsund - Helga Margre Elina Antonsson, , Kålaboda 1930-02-16
  Johan Vilhelm Lundgren, Bonde, Gumboda - Lydia Kristina Karlsdotter, Arbeterska, Gumboda 1896-03-08
  Johan Vilhelm Nyström, Arbetare, Gumboda - Dina Sofia Grönberg, Jordägare, Flarken 1930-05-20
  Johan Vilhelm Nyström, Dräng, Nybo - Kristina Magdalena Mattsdotter, Bondeänka, Nybo 1879-11-05
  Johan Vilhelm Nyström, Torpare, Gumboda - Maria Albertina Andersson, Piga, Nybyn 1891-10-27
  Johan Vilhelm Olofsson, Bondeson, Klintsjön - Anna Kristina Jonsdotter, Bondedotter, Gumbodabäcken 1883-04-15
  Johan Wiklund, Bonde, Flarken - Sara Lovisa Olofsdotter, Sockenskrivardotter, Flarken 1871-07-02
  Johan Wikström, Arbetare, Klankliden - Maria Erika Lindqvist, Bondeänka, Degerfors 1879-11-01
  Johanna Alida Lindberg, Sömmerska, Klintsjön - Johannes Jonsson, Hemmansägare, Gumboda 1923-06-24
  Johanna Amanda Karlsdotter, Bondedotter, Hertsånger - Olof Hansson, Bonde, Hertsånger 1890-12-02
  Johanna Lindström, Bondedotter, Gumboda - Per August Pettersson, Bondeson, Gumboda 1898-07-03
  Johanna Lindström, Jungfru, Gumboda - Per Lindström, Bondeson, Strandfors 1878-11-21
  Johanna Margareta Edström, Hemmansägarinna, Gunsmark - Petter Edström, Bondeson, Brände 1904-05-19
  Johanna Markström, Bondedotter, Flarken - Karl Olof Hallberg, Hemmanstillträdare, Flarken 1863-05-12
  Johanna Nyström, Bondedotter, Strandfors - Per Anton Forsberg, Bonde, Gumboda 1885-10-06
  Johanna Röring, Hemmansägarinna, Klintsjön - Per Pettersson, Bonde, Klintsjön 1886-10-28
  Johanna Teresia Pettersson, , Hertsånger - Fredrik Valfrid Häggbom, Bondeson, Bjurmyrkammen 1905-01-06
  Johanna Vilhelmina Jakobsson, Bondedotter, Flarken - Nils Oskar Lindström, Jordägare, Flarken 1914-10-18
  Johannes Johansson, Bondeson, Kålaboda - Maria Augusta Nyberg, Piga, Risvattnet 1901-11-19
  Johannes Jonsson, Hemmansägare, Gumboda - Johanna Alida Lindberg, Sömmerska, Klintsjön 1923-06-24
  Johannes Lindberg, Skomakare, Klintsjön - Maria Amalia Nygren, Sömmerska, Nybyn 1891-07-12
  Johannes Persson, Bondeson, Brände - Brita Nikolina Olofsson, Bondedotter, Brände 1904-04-15
  Johannes Pettersson, Bonde, Risvattnet - Hilma Elisabet Eklund, Bondedotter, Flarken 1900-11-08
  Johannes Renström, Dräng, Nybyn - Kristina Katarina Josefina Lundqvist, Piga, Nybyn 1875-04-04
  Johannes Widmark, Mjölnare, Ånäset - Elma Kristina Borg, Arbetardotter, Ånäset 1912-10-21
  Johannes Wiklund, Bondeson, Flarken - Katarina Erika Johansdotter, Bondedotter, Strandfors 1902-10-21
  John August Lindberg, Jordbruksarbetare, Gumboda - Fredrika Eufrosyna Englund, Tjänarinna, Grimsmark 1913-03-23
  John Bernhard Andersson, Hemmansägare, Klintsjön - Hilma Nikolina Eriksson, Jordägardotter, Gumboda 1926-04-04
  John Enok Burström, Hemmansägarson, Flarken - Anna Dorotea Eriksson, Hemmansägardotter, Flarken 1917-10-14
  John Fridolf Tjernström, Hemmansägarson, Flarken - Helena Ingeborg Burman, Mejerska, Kålaboda 1927-11-12
  John Harald Palm, Hemmansägare, Gunsmark - Naima Augusta Falk, Hemmansägardotter, Gunsmark 1929-05-20
  John Harald Palm, Hemmansägare, Gunsmark - Olga Viktoria Elisabet Pettersson, Hemmansägardotter, Skäran 1919-06-08
  John Helmer Havh, Jordbruksarbetare, Hertsånger - Anna Elisabet Hansson, Hemmansägardotter, Hertsånger 1924-01-06
  John Karlsson, Arbetare, Hertsånger - Jenny Kristina Olofsson, Arbeterska, Hertsånger 1927-12-18
  John Petrus Hollström, Jordbruksarbetare, Inre Ultervattnet, Överklinten - Sigrid Adela Johanna Larsson, Hemmansägardotter, Brändfors 1930-11-30
  John Ruben Pettersson, Hemmansägarson, Bursiljum, Burträsk - Maria Augusta Persson, Hemmansägardotter, Kålaboda 1921-12-04
  John Teodor Pettersson, Hemmansägare, Gumboda - Edit Katarina Olofsson, Bondedotter, Hertsånger 1913-06-01
  John William Olofsson, Arbetare, Flarken - Kristina Johanna Eriksson, Arbeterska, Flarken 1920-09-02
  John William Wall, Hemmansägare, Nyliden - Klara Viktoria Engman, Hemmansägardotter, Risvattnet 1924-10-26
  Jonas Albert Andersson, Bondeson, Bäckfors - Lovisa Nylén, Piga, Kålaboda 1885-11-24
  Jonas Albert Widelund, Dräng, Brände - Maria Karolina Olofsdotter, Bondedotter, Brände 1898-02-23
  Jonas Albin Ahlqvist, Soldat, Hertsånger - Anna Maria Evelina Andersson, Bondeänka, Skäran 1898-11-05
  Jonas Albin Andersson, Hemmansägare, Bäcken - Märta Elisabet Bergner, Hemmansägardotter, Hertsånger 1936-05-21
  Jonas Alfred Johansson, Dräng, Flarken - Maria Amanda Ådén, Sömmerska, Flarken 1890-01-30
  Jonas Alfred Jonsson, Arbetare, Sikeå, Bygdeå - Anna Karolina Nilsson, Bondedotter, Klintsjön 1906-06-24
  Jonas Alfred Jonsson, Bondeson, Gumbodabäcken - Anna Augusta Johansson, Bondedotter, Bjurmyrkammen 1910-04-07
  Jonas Andersson, Bonde, Brändfors - Anna Johanna Israelsdotter, , Hörnäs 1893-11-07
  Jonas Andersson, Hemmanstillträdare, Klintsjön - Anna Erika Glas, Arbeterska, Gumboda 1888-04-02
  Jonas Andersson, Hemmanstillträdare, Ståbäcken, Bygdeå - Margareta Kristina Boman, Bondedotter, Klintsjön 1865-10-03
  Jonas Anton Burman, Bondeson, Hertsånger - Ulrika Maria Andersdotter, Piga, Hertsånger 1870-11-22
  Jonas Anton Jonsson, Bonde, Näset, Lövånger - Eva Karolina Andersdotter, Bondedotter, Brändfors 1890-10-14
  Jonas Anton Jonsson, Bonde, Vebomark, Lövånger - Margareta Magdalena Persdotter, Bondedotter, Krokvattnet 1887-04-04
  Jonas Anton Jonsson, Bondeson, Bygdeå - Katarina Johanna Karlsson, Bondedotter, Gumboda 1910-05-22
  Jonas Anton Lindström, Arbetare, Vebomark, Lövånger - Sofia Fredriksdotter, Bondedotter, Hålvattnet 1876-04-17
  Jonas Anton Pettersson, Stockmakare, Flarken - Anna Maria Andersdotter, Inhyses, Flarken 1862-07-20
  Jonas Anton Trygg, Bonde & soldat, Skäran - Eva Karolina Berglund, , Skäran 1897-11-09
  Jonas Anton Ådén, Bonde & fältjägare, Brände - Anna Karolina Nordin, Piga, Estersmark 1886-10-12
  Jonas August Ågren, Bondeson, Lövånger - Katarina Albertina Nilsdotter, Arbetardotter, Ånäset 1912-06-22
  Jonas Bernhard Bergström, Arbetare, Gumboda - Ida Johanna Lundström, Arbeterska, änka, Gumboda 1931-07-19
  Jonas Bertil Kling, Arbetare, Bäcken - Elin Maria Pettersson, Arbeterska, Gumboda 1933-09-12
  Jonas Edvard Granström, Bonde, Ånäset - Matilda Charlotta Häggbom, Bondedotter, Bjurmyrkammen 1904-01-10
  Jonas Edvard Renholm, Volontär, Ånäset - Ulrika Kristina Tjernström, Torpardotter, Gumboda 1897-06-27
  Jonas Eriksson, Bondeson, Blacke, Lövånger - Hulda Magdalena Persdotter, Torpardotter, Flarken 1893-05-14
  Jonas Fredrik Häggström, Dräng, Burträsk - Magdalena Andersdotter, Arbeterska, Brände 1861-11-01
  Jonas Fredrik Kling, Fältjägare, Bäcken - Ulrika Matilda Widman, Arbetardotter, Gumboda 1890-07-12
  Jonas Fredrik Nilsson, Dräng, Gumboda - Lovisa Persdotter, Arbeterska, Klintsjön 1863-04-06
  Jonas Fredriksson, Bonde, Hålvattnet - Sara Amanda Boström, Piga, Hålvattnet 1888-04-24
  Jonas Gabrielsson, Hemmanstillträdare, Hålvattnet - Katarina Ulrika Olofsdotter, Piga, Hålvattnet 1878-01-06
  Jonas Glas, Bonde, Grimsmark - Margareta Karolina Kågström, Arbeterska, Brände 1899-12-20
  Jonas Gottfrid Jonsson, Bondeson, Ortoliden, Burträsk - Maria Matilda Nilsson, Bondedotter, Flarken 1900-10-18
  Jonas Gren, Sjöman, Hertsånger - Emma Charlotta Häggbom, Arbeterska, Hertsånger 1881-08-28
  Jonas Gustaf Boström, Bonde, Gunsmark - Sara Johanna Mårtensdotter, Nämndemansdotter, Gunsmark 1861-09-24
  Jonas Gustaf Hansson, Bonde, Estersmark - Kristina Amanda Hansdotter, Piga, Estersmark 1876-10-17
  Jonas Gustaf Nilsson, Dräng, Hertsånger - Brita Katarina Nilsdotter, Hemmansägarinna, Bäcken 1866-10-16
  Jonas Gustaf Pettersson, Bonde, Klintsjön - Anna Fredrika Eriksson, Piga, Klintsjön 1871-07-16
  Jonas Holmgren, Arbetare, Gumboda - Katarina Charlotta Gabrielsdotter, Inhysesdotter, Bäcken 1861-11-14
  Jonas Hyginus Aronsson, Bondeson, Brände - Katarina Olivia Ek, Bondedotter, Brände 1904-11-20
  Jonas Högström, Bondeson, Klintsjön - Kristina Albertina Olsson, Hemmansägarinna, Klintsjön 1898-12-06
  Jonas Jonsson, Bonde, Brändfors - Elisabet Margareta Persdotter, Arbeterska, Brände 1873-11-03
  Jonas Jonsson, Bonde, Gumbodabäcken - Evelina Elisabet Engman, , Gumbodabäcken 1896-12-27
  Jonas Jonsson, Hemmansägare, Brände - Brita Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Brände 1870-10-20
  Jonas Jonsson, Hemmansägare, Brändfors - Katarina Johanna Bäckström, Piga, Brände 1907-12-30
  Jonas Konrad Lindgren, Bondeson, Bygdeå - Ester Emilie Kristina Hansson, Bondedotter, Hertsånger 1913-02-16
  Jonas Larsson, Bonde, Flarken - Katarina Johanna Bergström, Bondedotter, Flarken 1874-01-01
  Jonas Larsson, Fiskare, Hertsånger - Brita Kristina Olofsdotter, Arbeterska, Gumboda 1866-01-01
  Jonas Leander Bäckman, Bondeson, Gumboda - Kristina Johanna Sundman, Bondedotter, Gumboda 1912-12-12
  Jonas Leonard Glas, Arbetare, Strandfors - Kristina Eugenia Olofsdotter, Bondedotter, Flarken 1890-11-04
  Jonas Lindberg, Bonde, Estersmark - Kristina Margareta Persdotter, Bondedotter, Flarken 1875-07-13
  Jonas Lindmark, Bonde och nämndeman, Grimsmark - Anna Fredrika Persdotter, Piga, Grimsmark 1884-02-19
  Jonas Lindmark, Dräng, Grimsmark - Anna Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Kvarnfors 1876-10-12
  Jonas Martin Eriksson, Arbetare, Flarken - Katarina Lovisa Jonsdotter, Hemmansägarinna, Flarken 1879-06-24
  Jonas Martin Eriksson, Bonde, Flarken - Klara Lovisa Andersdotter, Piga, Flarken 1888-11-13
  Jonas Nylén, Arbetare, Kålaboda - Anna Teresia Nordlund, Torpardotter, Brände 1893-10-22
  Jonas Olof Jonsson, , Rickleå, Bygdeå - Magdalena Katarina Olofsdotter, , Klintsjön 1875-10-14
  Jonas Olof Nilsson, Hemmanstillträdare, Sikeå, Bygdeå - Maria Adelia Burman, Bondedotter, Hertsånger 1899-11-19
  Jonas Olofsson, Bondeson, Klintsjön - Anna Kristina Löfgren, Bondedotter, Klintsjön 1895-11-19
  Jonas Olofsson, Bondeson, Sikeå, Bygdeå - Magdalena Katarina Olofsdotter, Bondedotter, Klintsjön 1875-10-14
  Jonas Persson, Hemmanstillträdare, Ånäset - Anna Kristina Eriksdotter, Arbeterska, Gumboda 1887-12-13
  Jonas Petter Jonsson, Bondeson, Brände - Katarina Teolinda Ström, Bondedotter, Brände 1902-10-25
  Jonas Petter Larsson, Fältmusikant, Umeå stadsförsamling - Maria Lovisa Widelund, Bondedotter, Brände 1873-07-08
  Jonas Petter Renholm, Arbetare, Hertsånger - Brita Karolina Hägglund, Arbeterska, Nybyn 1874-01-11
  Jonas Petter Stralström, Bonde, Brände - Anna Karolina Persdotter, Bondeänka, Brände 1909-03-18
  Jonas Petter Stralström, Fältjägare, Brände - Eva Karolina Persdotter, Bondedotter, Brände 1881-12-26
  Jonas Petter Widmark, Bonde, Skäran - Maria Karolina Nilsdotter, Bondedotter, Skäran 1879-11-04
  Jonas Randolf Borg, Jordbruksarbetare, Lund - Alfhild Margareta Burman, Hemmansägardotter, Flarken 1935-11-24
  Jonas Scherdin, Bonde, Lappvattnet, Burträsk - Kristina Amanda Vestervall, , Brändfors 1901-11-21
  Jonas Stoltz, Avskedad fältjägare, Klintsjön - Anna Margareta Andersdotter, Piga, Klintsjön 1878-05-19
  Jonas Teodor Jonsson, Hemmansägarson, Brände - Gerda Katarina Vilhelmina Bergström-Granat, Tjänarinna, Brände 1928-11-24
  Jonas Tyko Jonsson, Hemmansägare, Grimsmark - Emelia Johanna Nilsson, Hemmansägardotter, Flarken 1907-02-12
  Jonas Valfrid Andersson, Hemmansägarson, Flarkbäcken - Arvida Sofia Qvist, Jordägardotter, Flarken 1923-04-01
  Jonas Valfrid Jonsson, Bondeson, Flarken - Maria Hildegard Kristina Nilsdotter, Piga, Flarken 1900-10-14
  Jonas Widelund, Bonde, Brände - Margareta Kristina Grahn, Piga, Brände 1875-10-24
  Josef Emanuel Lindahl, Jordbruksarbetare, Risvattnet - Elma Katarina Åström, Hemmansägardotter, Risvattnet 1926-11-07
  Josefina Amalia Albertina Glas, Arbeterska, Klintsjön - Anders Tjernström, Bonde, Kålaboda 1892-04-12
  Judit Vilhelmina Persson, Hushållerska, Ånäset - Gustaf Tim, Jordägare, Ånäset 1919-03-16
  Julia Katarina Sofia Wall, Bondedotter, Nyliden - Olof August Svärd, Fältjägare, Flarken 1888-07-13
  Karin Berglund, Hemmansägardotter, Gunsmark - Per Alexis Markström, Hemmansägare, Gunsmark 1933-06-24
  Karin Kristina Lund, Arbeterska, Flarken - Frans Mikael Ådén, Jordägare, Flarken 1907-11-03
  Karl Adrian Karlgren, Hemmansägare, Lövånger - Anna Augusta Andersson, Bondedotter, Flarken 1912-04-18
  Karl Albert Birger Karlsson, Murarmästare, Bygdeå - Svea Alexandra Ek, Lärarinna, Klankliden 1936-08-09
  Karl Albin Karlsson, Bondeson, Hertsånger - Anna Matilda Andersdotter, Bondedotter, Skäran 1886-03-02
  Karl Albin Öberg, Arbetare, Gumboda - Maria Matilda Andersson, Bondedotter, Hertsånger 1909-11-28
  Karl Alfred Bergqvist, Sågverksarbetare, Bygdeå - Maria Charlotta Ferm, Bondedotter, Gumboda 1910-04-10
  Karl Alfred Wall, Hemmansägare, Nyliden - Margareta Augusta Engman, Hemmansägardotter, Risvattnet 1930-06-29
  Karl Algot Lundmark, Hemmansägarson, Flarken - Gerda Sofia Svärd, Jordägardotter, Flarken 1921-03-29
  Karl Almar Bäckström, Hemmansägare, Brände - Henny Maria Nilsson, Arbeterska, Svenmarken 1921-07-10
  Karl Almar Jonsson, Hemmansägarson, Näset, Lövånger - Sanna Charlotta Malm, Arbeterska, Brände 1923-07-08
  Karl Alvar Ådén, Sulfitarbetare, Robertsfors - Dagny Adelina Sjöberg, Hemmansägardotter, Hertsånger 1927-06-24
  Karl Anders Andersson, Jordägarson, Ånäset - Erika Linnéa Laurentia Johansson, Arbetardotter, Nybyn 1930-08-03
  Karl Anders Ferdinand Andersson, Hemmansägare & kyrkvärd, Grimsmark - Magdalena Charlotta Fjellman, , Grimsmark 1903-11-05
  Karl Anders Karlsson, Bonde & nämndeman, Ultervattnet, Bygdeå - Magdalena Kristina Jakobsdotter, Bondedotter, Flarken 1873-06-22
  Karl Anders Säfberg, Garvare, Vebomark, Lövånger - Ulrika Kristina Andersdotter, Bondedotter, Gunsmark 1863-09-27
  Karl Andreas Edlund, Hemmansägare, Estersmark - Hedvig Maria Forsgren, Bondedotter, Strandfors 1916-11-26
  Karl Andreas Engelbert Nilsson, Bondeson, Flarken - Katarina Augusta Jakobsson, Bondedotter, Flarken 1913-09-07
  Karl Andreas Engelbert Nilsson, Hemmansägare, Flarken - Sara Erena Burman, Hemmansägardotter, Flarken 1922-11-15
  Karl Anshelm Olofsson, Hemmansägare, Gunsmark - Signe Kristina Hägglund, Tjänarinna, Gunsmark 1924-10-12
  Karl Anshelm Svärd, Arbetare, Flarken - Anna Teresia Sturk, Hemmansägardotter, Jonasmarken 1924-11-09
  Karl Anton Andersson, Hemmansägare, Noret, Lövånger - Magdalena Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Gunsmark 1878-11-12
  Karl Anton Rönnberg, Arbetare, Ånäset - Maria Johanna Burman, Bondedotter, Hertsånger 1864-11-20
  Karl Anton Ådén, Hemmansägare, Flarken - Nanny Margreta Glas, Hemmansägardotter, Flarken 1917-06-09
  Karl Artur Edström, Jordbruksarbetare, Gunsmark - Valborg Lovisa Elisabet Sundqvist, Hemmansägardotter, Gumboda 1929-10-27
  Karl Artur Wiklund, Bagare, Nybyn - Anna Johanna Wik, Tjänarinna, Nybyn 1921-01-16
  Karl Arvid Boström, Arbetare, Brände - Göta Dagmar Kristina Tjernström, Hemmansägardotter, Sjödala 1929-12-13
  Karl August Ambrosius Glas, Skräddare, Flarken - Kristina Paulina Bergström, Hemmansägare, Gunsmark 1922-11-05
  Karl August Andersson, Jordarbetare, Stenfors, Burträsk - Anna Alfrida Kristina Bäcklund, Bondedotter, Flarken 1914-10-18
  Karl August Andersson, Jordbruksarbetare, Flarkbäcken - Edla Karolina Axelia Andersson, Hemmansägare, Brändfors 1937-06-23
  Karl August Kling, Fältjägare, Kålaboda - Katarina Magdalena Mattsdotter, Bondedotter, Strand 1874-11-03
  Karl August Lindström, Renseriförman, Skellefteå - Brita Fredrika Andersson, Bondedotter, Flarken 1916-06-24
  Karl August Lundberg, Hemmansägare, Hertsånger - Maria Teresia Södermark, Bondedotter, Flarken 1915-06-24
  Karl August Malm, Stenhuggeriarbetare, Gunsmark - Anna Alinda Trygg, Hemmansägardotter, Skäran 1929-09-21
  Karl August Nilsson, Bondeson, Flarken - Klara Selina Eklund, Bondedotter, Flarken 1909-02-23
  Karl August Pettersson, Bonde, Hertsånger - Anna Fredrika Karlsson, Änka, Hertsånger 1897-10-26
  Karl August Pettersson, Hemmansägare, Brände - Gunhild Frideborg Nilsson, Hemmansägardotter, Estersmark 1928-10-21
  Karl August Pettersson, Hemmansägare, Gunsmark - Anna Johanna Sundström, Piga, Gunsmark 1865-01-13
  Karl Bernhard Lindahl, Gårdsägare, Bygdeå - Hilma Augusta Larsson, Sömmerska, Estersmark 1911-09-10
  Karl Burström, Chaufför, Robertsfors - Olga Helena Cecilia Westerberg, Hemmansägardotter, Gumboda 1925-02-15
  Karl Edström, Bonde, Brände - Magdalena Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Kålaboda 1868-10-27
  Karl Edvin Lindahl, Hemmansägare, Estersmark - Berta Elisabet Andersson, Hemmansägare, änka, Gunsmark 1937-05-16
  Karl Edvin Vestervall, Hemmansägarson, Brände - Hildur Elisabet Hallberg, Arbeterska, Flarken 1931-04-12
  Karl Edvin Wikström, Arrendator, Röjmyrgärdet - Beda Amanda Fredriksson, Tjänarinna, Röjmyrgärdet 1921-02-08
  Karl Efraim Andersson, Skomakare, Grimsmark - Kristina Johanna Söderberg, Änka, hemmansägare, Grimsmark 1928-11-04
  Karl Einar Johansson, Arbetare, Klintsjön - Anna Elisabet Fredriksson, Tjänarinna, Klintsjön 1931-11-22
  Karl Elof Helge Andersson, Arbetare, Malmberget (BD) - Valborg Anni Katarina Lindmark, , Brände 1936-06-07
  Karl Elof Henriksson, Hemmansägarson, Hörneborg - Edla Albertina Gustafsson, Mejerska, Kålaboda 1931-11-01
  Karl Elof Olofsson, Arbetare, Risvattnet - Valborg Karolina Alida Johansson, Hemmansägardotter, Risvattnet 1936-09-26
  Karl Elon Holmgren, Arbetare, Flarken - Rut Mary Kornelia Lundström, Sömmerska, Lund 1926-06-23
  Karl Emil Alexius Olausson, Jordägare, Flarken - Henny Rebecka Tjernström, Bondedotter, Flarken 1912-10-27
  Karl Emil Brännström, Hemmansägarson, Risvattnet - Elsa Lovisa Olofsson, Hemmansägardotter, Kålaboda 1927-06-26
  Karl Emil Olander, Handlande, Norrböle, Skellefteå landsförsamling - Hulda Amalia Sundman, Bondedotter, Gumboda 1906-01-03
  Karl Engelbert Bäckman, Bondeson, Gumboda - Hulda Maria Burlin, Lärarinna, Strandfors 1901-02-10
  Karl Engelbert Lindmark, Skomakare, Grimsmark - Frida Karolina Andersson, Stickerska, Nybyn 1925-04-12
  Karl Erik Hedström, Bonde, Kålaboda - Anna Lovisa Adamsdotter, Piga, Hertsånger 1871-01-08
  Karl Erik Westervall, Dräng, Risvattnet - Anna Matilda Andersdotter, Bondedotter, Brändfors 1868-06-14
  Karl Eskil Johansson, Bagare, Enköping (C) - Emma Karolina Renholm, Torpardotter, Ånäset 1907-09-08
  Karl Eugén Persson, Bondeson, Brände - Celina Amalia Nilsson, Sömmerska, Svenmarken 1923-05-21
  Karl Evald Ågren, Bondeson, Bygdeå - Edla Karolina Bergström, Arbetardotter, Grimsmark 1910-10-09
  Karl Folke Johannes Berglund, Hemmansägare, Gunsmark - Rut Berta Lovisa Rönnberg, Hemmansägardotter, Gunsmark 1932-12-26
  Karl Fredrik Andersson, Bonde, Fjälbyn, Lövånger - Maria Karolina Persdotter, Bondedotter, Gunsmark 1864-04-12
  Karl Fredrik Bodén, Fältjägare, Vebomark, Lövånger - Magdalena Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Mårsmarken 1879-04-14
  Karl Fredrik Glas, Bondeson, Flarken - Margareta Monika Bäckström, Bondedotter, Flarken 1890-10-21
  Karl Fredrik Strandberg, Dräng, Flarkbäcken - Sara Fredrika Jakobsdotter, Piga, Strandfors 1863-09-27
  Karl Fridolf Sandström, Hemmansägare, Flarken - Katarina Adelia Jonsson, Hemmansägardotter, Flarken 1937-12-12
  Karl Georg Bergstedt, Fanjunkare, Nybyn - Kristina Charlotta Sandström, Hushållerska & änka, Nybyn 1875-10-07
  Karl Georg Johannes Pettersson, Arbetare, Gumboda - Nanny Maria Andersson, Hemmansägardotter, Klintsjön 1923-10-07
  Karl Gideon Lindström, Jordarbetare, Flarken - Hilma Johanna Axelia Johansson, Bondedotter, Brände 1914-07-04
  Karl Glas, Arbetare, Estersmark - Elsa Johanna Johansson, Hemmansägardotter, Estersmark 1929-11-23
  Karl Glas, Hemmansägarson, Grimsmark - Maria Katarina Sjöström, Bondedotter, Grimsmark 1884-02-05
  Karl Gunnar Bång, Slöjdlärare, Gumboda - Hildegard Alvina Ahlberg, , Klintsjön 1933-07-02
  Karl Gunnar Bäckström, Handlande, Inre Ultervattnet, Bygdeå - Kristina Augusta Lindblom, Arbeterska, Lund 1930-01-19
  Karl Gunnar Dahlgren, Hemmansägarson, Korssjön, Bygdeå - Anna Sofia Lindqvist, Hemmansägardotter, Pellboda 1928-09-23
  Karl Gunnar Eriksson, Hemmansägare, Flarken - Rut Maria Bäcklund, Hemmansägardotter, Flarkbäcken 1926-10-10
  Karl Gustaf Eskil Säll, Bilägare, Gumboda - Selma Helena Sandström, Hemmansägardotter, Gunsmark 1929-05-12
  Karl Gustaf Häggström, Gästgivarson, Nybyn - Sanna Charlotta Renström, Barnmorska, Ånäset 1917-06-24
  Karl Gustaf Karlsson, Bonde, Flarken - Magdalena Antonia Nyberg, Bondeänka, Flarken 1914-07-12
  Karl Gustaf Lindgren, Apotekare, Ånäset - Edla Edenqvist, Demoiselle, Nybyn 1873-03-11
  Karl Gustaf Lindström, Bonde, Flarken - Kristina Amalia Nilsdotter, Bondedotter, Flarken 1876-04-09
  Karl Gustaf Lundgren, Sjöman, Gumboda - Kristina Katarina Orre, Bondedotter, Gumboda 1887-09-09
  Karl Gustaf Löfgren, Arrendator, Lövånger - Kristina Vilhelmina Wikström, Piga, Gunsmark 1914-12-30
  Karl Gustaf Ossian Karlsson, Bonde, Hertsånger - Hulda Sofia Lindgren, Sjömansdotter, Hertsånger 1909-04-04
  Karl Gustaf Pettersson, Arbetare, Klintsjön - Adelina Kristina Högström, Hemmansägardotter, Klintsjön 1930-05-21
  Karl Hallberg, Bondeson, Flarken - Engla Medora Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Flarken 1902-10-28
  Karl Hansson, Hemmansägare, Kålaboda - Vendela Kristina Johanna Larsson, Tjänarinna, Kålaboda 1922-10-10
  Karl Harald Sjöström, Chaufför, Prästbordet, Lövånger - Emmy Augusta Markström, Lägenhetsägardotter, Gunsmark 1932-05-29
  Karl Helge Lundmark, Arbetare, Rickleå, Bygdeå - Nanny Johanna Rönnlund, Hemmansägardotter, Grimsmark 1933-11-19
  Karl Helmer Henriksson, Hemmansägare, Trehörningen - Syster Katarina Adelina Persson, , Brände 1927-12-04
  Karl Helmer Larsson, Skomakare, Grimsmark - Astrid Serudia Ingeborg Nygren, , Grimsmark 1935-01-09
  Karl Helmer Nilsson, Hemmansägare, Skäran - Emma Alfrida Grabbe, Tjänarinna, Skäran 1930-11-09
  Karl Heribert Hjelt, Fältjägare, Ånäset - Kristina Albertina Eriksson, Piga, Ånäset 1892-08-20
  Karl Hjalmar Bask, Bagare, Flarken - Elsa Augusta Berglund, , Flarken 1929-11-17
  Karl Hjalmar Sellin, Sergeant, Vebomark, Lövånger - Agnes Maria Olsson, Hemmansägardotter, Brände 1922-10-15
  Karl Holger Eriksson, Arbetare, Gumboda - Nanny Matilda Hansson, Handelsidkerska, Gumboda 1931-01-06
  Karl Hugo Wiklund, Bondeson, Ultervattnet, Bygdeå - Alma Johanna Lundgren, Bondedotter, Flarken 1908-04-05
  Karl Häggbom, Målare, Bjurmyrkammen - Anna Kristina Glas, Bondedotter, Ånäset 1864-05-16
  Karl Johan Andersson, Bonde, Flarken - Ulrika Albertina Granberg, Piga, Flarken 1891-10-04
  Karl Johan Boström, Smed, Brände - Maria Magdalena Hedström, Bondedotter, Hertsånger 1886-04-20
  Karl Johan Bång, Bondeson, Gumboda - Sofia Augusta Ramgren, Bondedotter, Gumboda 1895-10-27
  Karl Johan Bäcklund, Hemmanstillträdare, Flarkbäcken - Katarina Albertina Olofsdotter, Bondedotter, Bäcken 1888-07-05
  Karl Johan Edström, Bondeson, Brände - Hilma Olivia Lundberg, Bondedotter, Brände 1901-11-07
  Karl Johan Gustafsson, Dräng, Gunsmark - Anna Sofia Nilsdotter, Bondedotter, Gunsmark 1872-12-03
  Karl Johan Helmer Forsgren, Arbetare, Flarken - Gerda Augusta Charlotta Glas, Lärarinna, Flarken 1917-12-16
  Karl Johan Henriksson, Hemmansägare, Trehörningen - Kristina Magdalena Nilsdotter, Arbeterska, Kålaboda 1878-05-07
  Karl Johan Hjelm, Fältjägare, Gunsmark - Anna Magdalena Persdotter, Bondedotter, Brände 1881-11-17
  Karl Johan Holmberg, Chaufför, Legdeå, Bygdeå - Gertrud Elisabet Boström, Sågägardotter, Nybyn 1934-11-18
  Karl Johan Johansson, Hemmansägare, Flarklund - Anna Karolina Glas, Lärarinna, Flarken 1916-07-11
  Karl Johan Jonsson, Handlande, Flarken - Ulrika Amalia Hedström, Bondedotter, Hertsånger 1891-11-17
  Karl Johan Karlsson, Bondeson, Bjurmyrkammen - Anna Fredrika Persdotter, Piga, Gunsmark 1880-10-17
  Karl Johan Karlsson, Bondeson, Flarken - Hilda Sofia Sundberg, Piga, Flarken 1902-03-17
  Karl Johan Lindberg, Hemmansägarson, Lillmullberget, Burträsk - Hildur Ingeborg Andersson, Sömmerska, Flarken 1922-04-02
  Karl Johan Markström, Bondeson, Bygdeträsk, Burträsk - Selma Fredrika Gustafsdotter, Bondedotter, Hålvattnet 1894-03-27
  Karl Johan Nyman, Bonde, Grimsmark - Sofia Amalia Hjelm, Sömmerska, Gunsmark 1891-09-17
  Karl Johan Olofsson, Bondeson, Brände - Anna Nylén, Piga, Brände 1881-09-18
  Karl Johan Olofsson, Dräng, Klintsjön - Kristina Amanda Nilsdotter, Arbeterska, Hertsånger 1885-10-18
  Karl Johan Oskar Wallmark, Bondeson, Klintsjön - Alma Celina Lundmark, Tjänarinna, Klintsjön 1916-12-01
  Karl Johan Ström, Träarbetare, Brände - Helga Maria Pettersson, Arbeterska, Brände 1924-08-17
  Karl Johan Tjernström, Bonde, Flarken - Anna Karolina Jonsdotter, Bondedotter, Flarken 1895-10-03
  Karl Johan Verner Larsson, Jordbruksarbetare, Gumboda - Karla Maria Karlsson, Skomakardotter, Gumboda 1914-10-04
  Karl Johan Widman, Arbetare, Gumboda - Maria Margareta Sofia Andersdotter, Arbeterska, Jerusalem 1881-11-13
  Karl Johannes Hjelm, Hemmansägare, Gunsmark - Svea Amanda Pettersson, Hemmansägardotter, Gunsmark 1929-06-23
  Karl Jonas Alexander Wallin, Maskinist, Säbrå (Y) - Tekla Kristina Häggström, Gästgivardotter, Nybyn 1911-10-01
  Karl Jonas Ragnar Högström, Arbetare, Klintsjön - Hilma Rakel Nikolina Åman, Hemmansägardotter, Strand 1930-10-26
  Karl Julius Lancén, Handlande, Nybyn - Anna Maria Lögdqvist, Mejerska, Flarken 1869-12-02
  Karl Leander Blom, Soldat, Skäran - Edla Johanna Andersson, Maskinstickerska, Nybyn 1895-04-15
  Karl Leander Larsson, Hemmansägare, Strandfors - Emmy Adéle Eriksson, Hemmansägardotter, Strandfors 1918-12-26
  Karl Leander Sjögren, Hemmansägare, Skäran - Olga Eugenia Andersson, Hemmansägardotter, Strandfors 1931-11-08
  Karl Leo Sandström, Arbetare, Nybyn - Katarina Charlotta Österlund, Bleckslagardotter, Nybyn 1886-10-31
  Karl Leonard Larsson, Hemmansägare, Flarken - Anna Almia Andersson, , Flarken 1929-11-10
  Karl Ludvig Lundström, Skrädderiarbetare, Umeå landsförsamling - Margareta Johanna Olsson, Bondedotter, Hertsånger 1911-07-16
  Karl Magnus Bäckman, Bonde & vice korpral, Gumboda - Anna Karolina Larsson, Småskolelärarinna, Gumboda 1879-04-14
  Karl Magnus Moritz, Handlande, Nybyn - Albertina Amalia Mattsson, , Nybyn 1898-11-13
  Karl Mandus Strid, Hemmansägare, Hålvattnet - Göta Laura Anna Linnéa Lindberg, Tjänarinna, Krokvattnet 1923-03-25
  Karl Manfred Grabbe, Hemmansägare, Skäran - Maria Linnéa Olofsson, Tjänarinna, Skäran 1926-12-05
  Karl Manfred Ådén, Lägenhetsägare, Flarken - Edla Axelia Sundström, Arbeterska, Nybyn 1934-06-24
  Karl Mauritz Nilsson, Hemmansägarson, Hörnäs - Syster Lovisa Olsson, Hemmansägardotter, Brände 1920-09-05
  Karl Maximus Tunberg, Arbetare, Pellboda - Betty Alfrida Katarina Johansson, Arbetardotter, Norrbäck 1919-06-23
  Karl Nikanor Lindström, Jordarbetare, Flarken - Tekla Karolina Norberg, Bondedotter, Norrbäck 1916-06-24
  Karl Nilsson, Arrendator, Nybyn - Anna Charlotta Sjöström, Bondedotter, Grimsmark 1884-10-26
  Karl Olaus Brändström, Hemmansägarson, Nybyn - Olga Alfrida Laurentia Wikström, , Ånäset 1923-10-07
  Karl Olof Algot Karlsson, Hemmansägare, Eskilsbäck - Nora Elisabet Eriksson, Tjänarinna, Gumboda 1927-02-20
  Karl Olof Andersson, Bonde, Flarken - Sofia Erika Öberg, Piga, Flarken 1878-10-15
  Karl Olof Burman, Bondeson, Hertsånger - Katarina Kristina Sundqvist, Arbeterska, Gumbodabäcken 1869-05-17
  Karl Olof Hallberg, Hemmanstillträdare, Flarken - Johanna Markström, Bondedotter, Flarken 1863-05-12
  Karl Olof Holmström, Dräng, Flarken - Maria Katarina Hansdotter, Piga, Flarken 1884-10-30
  Karl Olof Häggbom, Arbetare, Ånäset - Jenny Maria Jonsdotter, Arbeterska, Ånäset 1890-09-21
  Karl Olof Jonsson, Bonde, Näset, Lövånger - Matilda Margareta Vestervall, Bondedotter, Brände 1894-05-15
  Karl Olof Nilsson, Hemmanstillträdare, Flarken - Magdalena Charlotta Karlsdotter, Piga, Flarken 1885-11-03
  Karl Olof Nyberg, Bondeson, Hertsånger - Anna Erika Häggbom, Piga, Bäcken 1873-10-19
  Karl Olof Nyström, Hemmanstillträdare, Strandfors - Katarina Magdalena Olofsdotter, Torpardotter, Bäcken 1887-04-11
  Karl Olof Olofsson, Torpare, Jonasmarken - Anna Augustina Norman, Bondeänka, Jonasmarken 1894-02-06
  Karl Olof Pettersson, Bonde, Hertsånger - Edla Augustina Widmark, Bondedotter, Skäran 1897-10-05
  Karl Olof Westervall, Bondeson, Brände - Katarina Amalia Persdotter, Bondedotter, Brände 1893-12-26
  Karl Onian Löfgren, Handlande, Älvsby (BD) - Katarina Charlotta Öhstedt, , Nybyn 1902-08-30
  Karl Oskar Abraham Lindström, Hemmansägare, Ratu, Bygdeå - Hedvig Viola Ingeborg Olofsson, Hemmansägardotter, Pellboda 1928-12-09
  Karl Oskar Ferdinand Dahlberg, Hemmansägarson, Flarken - Elsa Ragnhild Frideborg Pettersson, Hemmansägardotter, Flarken 1926-03-17
  Karl Oskar Forsgren, Handlande, Norsjö - Eva Margareta Dahlqvist, Demoiselle, Nybyn 1884-10-29
  Karl Oskar Karlstedt, , Marihem, Nordmaling - Sigrid Andrea Vilhelmina Lindberg, Hemmansägardotter, Pellboda 1926-06-23
  Karl Oskar Lindfors, Arbetare, Legdeå, Bygdeå - Edla Erika Elisabet Nyberg, Bondedotter, Hertsånger 1908-08-23
  Karl Ossian Andersson, Arbetare, Brattliden, Överklinten - Anna Dagmar Johanna Dahlqvist, Jordägardotter, Ånäset 1930-10-26
  Karl Ossian Norström, Arbetare, Grimsmark - Elin Lovisa Ledman, Bondedotter, Estersmark 1923-10-23
  Karl Osvald Eklund, , Lien, Ås (Z) - Agda Georgina Isberg, Soldatdotter, Flarken 1927-06-25
  Karl Otto Larsson, Handelsbokhållare, Gumboda - Katarina Magdalena Johansdotter, Piga, Gumboda 1881-02-19
  Karl Paulinus Johansson, Hemmansägarson, Strandfors - Anna Eugenia Sandström, Tjänarinna, Strandfors 1927-11-06
  Karl Peter Lindahl, Sergeant, Lövånger - Hulda Karolina Bång, Bondedotter, Gumboda 1899-11-26
  Karl Petter Burman, Korpral, Hertsånger - Emilie Augusta Westergren, , Nybyn 1900-10-28
  Karl Petter Pettersson, Bonde, Noret, Lövånger - Margareta Johanna Palm, Bondeänka, Gunsmark 1904-03-06
  Karl Petter Öberg, Arbetare, Gumboda - Kristina Johanna Jonsdotter, Fiskardotter, Gumboda 1881-10-23
  Karl Ragnar Tjernström, Kontrollassistent, Flarken - Alfhild Margareta Wiklund, Hemmansägardotter, Flarken 1934-05-06
  Karl Rudolf Hallberg, Arbetare, Flarkbäcken - Olga Teresia Lundgren, , Flarken 1906-11-13
  Karl Rudolf Lindgren, Hemmansägare, Brände - Maria Charlotta Glas, Hemmansägardotter, Grimsmark 1921-07-09
  Karl Signar Antonsson, Arbetare, Kålaboda - Ingeborg Sanna Viola Strand, Hemmansägardotter, Hålvattnet 1937-01-06
  Karl Sigurd Nilsson, Hemmansägare, Risvattnet - Ally Viola Elisabet Eklund, Snickardotter, Flarken 1936-08-02
  Karl Tyko Bäckman, Chaufför, Bäcken - Ingrid Maria Lundberg, Hemmansägardotter, Grimsmark 1937-12-12
  Karl Valdemar Hallberg, Arbetare, Flarken - Gerda Mariana Ledman, Hemmansägardotter, Estersmark 1929-10-20
  Karl Valfrid Glas, Hemmansägare, Strandfors - Anna Karolina Ulfhjelm, Lärarinna, Strandfors 1905-03-28
  Karl Verner Engman, Hemmansägare, Risvattnet - Emilia Johanna Lidström, Arbeterska, Strand 1924-07-13
  Karl Verner Lindgren, Arbetare, Gumboda - Elin Maria Alfrida Andersson, Tjänarinna, Ånäset 1932-12-18
  Karl Viktor Berggren, Arbetare, Ånäset - Hulda Margareta Wik, Sömmerska, Grimsmark 1918-06-03
  Karl Viktor Hansson, Hemmansägare, Hertsånger - Hilda Charlotta Nilsson, , Hertsånger 1935-06-16
  Karl Viktor Karlsson, Hemmansägare, Krokvattnet - Elsa Kristina Westin, Hembiträde, Krokvattnet 1935-07-07
  Karl Vilhelm Edvin Karlsson, Arbetare, Gumboda - Maria Josefina Faltin, Gårdsägare, Gumboda 1918-06-29
  Karl Vilhelm Nyström, Jordägare, Gumboda - Gerda Andrietta Amalia Silfver, , Hertsånger 1928-09-09
  Karl Wall, Fältjägare, Ragnvaldsträsk, Skellefteå landsförsamling - Maria Margareta Widmark, Arbeterska, Nybyn 1889-10-27
  Karl Zakarias Byström, Arbetare, Gumboda - Anna Sofia Eriksdotter, Bondedotter, Gumboda 1893-07-02
  Karla Maria Karlsson, Skomakardotter, Gumboda - Karl Johan Verner Larsson, Jordbruksarbetare, Gumboda 1914-10-04
  Karolina Amalia Henriksson, Hemmansägardotter, Ånäset - Gustaf Lindberg, Hemmansägare, Gumboda 1920-05-30
  Karolina Augusta Dahlberg, Bondedotter, Strand - Nils Anton Bäckström, Bondeson, Brände 1901-10-16
  Karolina Augusta Nilsson, Bondedotter, Estersmark - Gustaf Adolf Wallin, Målare, Grubbe, Umeå landsförsamling 1894-11-25
  Karolina Augusta Nilsson, Piga, Gumboda - Olof Albert Andersson, Bonde, Gumboda 1914-08-02
  Karolina Charlotta Jonsson, Lärarinna, Gumboda - Olof Andersson, Hemmansägare, Klintsjön 1920-06-27
  Karolina Charlotta Lindgren, Bondedotter, Hertsånger - Per Anton Nilsson, Sjöman, Hertsånger 1894-10-02
  Karolina Erika Rosenius, Demoiselle, Ånäset - Nils Arvid Leijonflyckt, Jägmästare, Överkalix (BD) 1870-09-27
  Karolina Eugenia Isberg, Tjänarinna, Estersmark - Olof Harald Andersson, Bondeson, Estersmark 1923-12-09
  Karolina Evelina Nygren, , Ånäset - Per Anton Pettersson, Hemmanstillträdare, Ånäset 1896-11-15
  Karolina Karlsson, Piga, Ånäset - Nils Adolf Hjelm, Skomakare, Gunsmark 1892-07-17
  Karolina Lovisa Karlsson, Bondedotter, Estersmark - Viktor Sundqvist, Jordbruksarbetare, Ånäset 1911-04-16
  Karolina Margareta Karlsson, Bondedotter, Estersmark - Olof Olofsson, Bondeson, Svenmarken 1889-09-12
  Karolina Matilda Dahlberg, Bondedotter, Östanå - Johan Albert Åström, Hemmanstillträdare, Sakrismarken 1896-09-14
  Karolina Matilda Lindström, , Gumboda - Lars Anton Andersson, Bonde, Grimsmark 1897-05-02
  Karolina Nilsdotter, Bondedotter, Kvarnfors - Anders August Nilsson, Bondeson, Estersmark 1869-11-16
  Karolina Nilsdotter, Bondeänka, Kvarnfors - Olof Boström, Bonde, Brände 1889-10-24
  Karolina Nilsdotter, Änka, Kvarnfors - Nils Ledman, Arbetare, Brände 1880-02-24
  Karolina Nylén, Piga, Kålaboda - Erik Otto Åman, Bonde, Strand 1900-11-15
  Karolina Sjöberg, Piga, Ånäset - Jakob Jonsson, Arbetare, Hertsånger 1871-04-08
  Karolina Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Estersmark - Anders August Burlin, Skräddarmästare, Gammelbyn, Burträsk 1873-10-07
  Katarina Adelia Jonsson, Hemmansägardotter, Flarken - Karl Fridolf Sandström, Hemmansägare, Flarken 1937-12-12
  Katarina Agata Hallin, Bondedotter, Ånäset - Axel Gottfrid Bäck, Fältjägare, Ånäset 1879-11-06
  Katarina Albertina Nilsdotter, Arbetardotter, Ånäset - Jonas August Ågren, Bondeson, Lövånger 1912-06-22
  Katarina Albertina Nilsdotter, Bondedotter, Kålaboda - Fredrik Fabian Persson, Bonde, Vebomark, Lövånger 1901-02-10
  Katarina Albertina Olofsdotter, Bondedotter, Bäcken - Karl Johan Bäcklund, Hemmanstillträdare, Flarkbäcken 1888-07-05
  Katarina Amalia Andersdotter, Piga, Brände - Per Persson, Bonde, Strandselet 1876-04-27
  Katarina Amalia Olofsdotter, Bondedotter, Svenmarken - Anders Ledman, Hemmanstillträdare, Brände 1888-06-19
  Katarina Amalia Persdotter, Bondedotter, Brände - Karl Olof Westervall, Bondeson, Brände 1893-12-26
  Katarina Amalia Wikström, Piga, Flarken - Valfrid Andersson, Bondeson, Flarken 1887-05-31
  Katarina Amanda Andersdotter, Bondedotter, Kvarnfors - Gustaf Fredrik Bergström, Dräng, Estersmark 1902-03-11
  Katarina Amanda Andersson, Arbeterska, Hertsånger - Gustaf Rönnberg, Arbetare, Hertsånger 1904-12-25
  Katarina Amanda Grenholm, Bondedotter, Kålaboda - Samuel Engelbert Johansson, Jordarbetare, Risvattnet 1915-04-05
  Katarina Augusta Andersson, Arbeterska, Hertsånger - Petter Niklas Hansson, Lägenhetsägare, Gumbodabäcken 1934-04-02
  Katarina Augusta Jakobsson, Bondedotter, Flarken - Karl Andreas Engelbert Nilsson, Bondeson, Flarken 1913-09-07
  Katarina Augusta Kristina Kling, Bondedotter, Risvattnet - Nils Fabian Johansson, Bonde, Risvattnet 1909-07-11
  Katarina Augusta Svärd, Torpardotter, Flarken - Anders Alfred Olofsson, Jordbruksarbetare, Brände 1910-11-19
  Katarina Charlotta Gabrielsdotter, Bondedotter, Hålvattnet - Lars Fredrik Gabrielsson, Arbetare, Kålaboda 1874-06-27
  Katarina Charlotta Gabrielsdotter, Inhysesdotter, Bäcken - Jonas Holmgren, Arbetare, Gumboda 1861-11-14
  Katarina Charlotta Gabrielsdotter, Torparänka, Krokvattnet - Anton Palm, Fältjägare, Krokvattnet 1881-10-07
  Katarina Charlotta Jakobsdotter, Jungfru, Flarken - Nils Olof Wästermark, Bondeson, Flarken 1893-10-03
  Katarina Charlotta Öhstedt, , Nybyn - Karl Onian Löfgren, Handlande, Älvsby (BD) 1902-08-30
  Katarina Charlotta Österlund, Bleckslagardotter, Nybyn - Karl Leo Sandström, Arbetare, Nybyn 1886-10-31
  Katarina Elisabet Scherdin, Piga, Klintsjön - Per Nilsson, Bonde, Klintsjön 1873-06-24
  Katarina Emerentia Lindgren, Arbeterska, Ånäset - Anders Andersson, Hemmansägare, Ånäset 1920-05-13
  Katarina Emerentia Olofsson, Arbeterska, Brände - Nils Sigfrid Kling, Hemmansägare, Risvattnet 1918-12-22
  Katarina Erika Eriksdotter, Piga, Nybyn - Nils Olof Karlsson, Bondeson, Nybyn 1870-10-27
  Katarina Erika Johansdotter, Bondedotter, Strandfors - Johannes Wiklund, Bondeson, Flarken 1902-10-21
  Katarina Eufrosyna Andersson, Bondedotter, Flarken - Anders Edvard Jakobsson, Bonde, Flarken 1908-11-25
  Katarina Evelina Andersson, Bondedotter, Kålaboda - Anders August Henriksson, Bondeson, Hörneborg 1906-01-21
  Katarina Fredrika Andersdotter, Arbeterska, Hertsånger - Lars Leonard Andersson, Sjöman, Hertsånger 1895-06-30
  Katarina Fredrika Andersdotter, Piga, Gåstjärnbäcken - Per Ludvig Åström, Dräng, Gåstjärnbäcken 1883-11-18
  Katarina Fredrika Hammar, Piga, Grimsmark - Mortimer Alfred Marklund, Bonde, Grimsmark 1896-04-19
  Katarina Fredrika Höglund, Bondedotter, Pellboda - Lars Adrian Lindström, Hemmansägare, Bygdeå 1910-02-08
  Katarina Fredrika Johansson, Bondedotter, Risvattnet - Nils Alfred Dahlberg, Bondeson, Strand 1903-12-20
  Katarina Fredrika Nilsdotter, Torpardotter, Strand - Lars Dahlberg, Skomakare, Brändfors 1875-10-19
  Katarina Fredrika Öberg, Piga, Flarken - Olof Nilsson, Dräng, Flarken 1864-02-07
  Katarina Gustava Gabrielsdotter, Bondedotter, Risvattnet - Johan Olofsson, Bonde, Kålaboda 1863-10-08
  Katarina Gustava Löfmark, Hemmansägarinna, Hertsånger - Olof Hansson, Bondeson, Skäran 1884-11-04
  Katarina Gustava Löfqvist, Bondedotter, Gunsmark - Anders Gustaf Löfqvist, Hemmanstillträdare, Gunsmark 1882-01-27
  Katarina Hansdotter, Arbeterska, Flarken - Nils Larsson, Torpare, Jonasmarken 1867-03-05
  Katarina Johanna Andersdotter, Bondedotter, Brändfors - Per Otto Lindmark, Bondeson, Trehörningsbäck 1874-10-13
  Katarina Johanna Andersdotter, Piga, Brände - Gabriel Burman-Gabrielsson, Arbetare, Nybyn 1864-12-26
  Katarina Johanna Andersdotter, Piga, Flarken - Olof Andersson, Bonde, Skäran 1861-10-03
  Katarina Johanna Bergström, Bondedotter, Flarken - Jonas Larsson, Bonde, Flarken 1874-01-01
  Katarina Johanna Bäckström, Piga, Brände - Jonas Jonsson, Hemmansägare, Brändfors 1907-12-30
  Katarina Johanna Grahn, Piga, Trehörningsbäck - Anders August Käck-Andersson, Fältjägare, Bäckfors 1875-03-30
  Katarina Johanna Jakobsson, Mejerska, Degerfors - Olof Gideon Renfors, Soldat, Skellefteå 1895-11-24
  Katarina Johanna Johansdotter, Bondedotter, Kålaboda - Olof Robert Andersson, Hemmanstillträdare, Bäckfors 1889-06-16
  Katarina Johanna Karlsson, Bondedotter, Gumboda - Jonas Anton Jonsson, Bondeson, Bygdeå 1910-05-22
  Katarina Johanna Larsdotter, Bondedotter, Brände - Olof Spets, Bondeson & fältjägare, Hörnäs 1886-10-28
  Katarina Johanna Olofsdotter, Piga, Brände - Johan Persson, Bondeson, Brände 1884-06-08
  Katarina Josefina Nygren, Bondedotter, Gunsmark - Nils Otto Lindahl, Fältjägare, Brände 1891-05-18
  Katarina Karolina Pettersson, , Nybyn - Per Gustaf Andersson, Torpare, Nybyn 1893-05-18
  Katarina Kristina Elisabet Gabrielsson, Tjänarinna, Estersmark - Sven Mauritz Markström, Hemmansägare, Estersmark 1922-10-22
  Katarina Kristina Sundqvist, Arbeterska, Gumbodabäcken - Karl Olof Burman, Bondeson, Hertsånger 1869-05-17
  Katarina Larsdotter, Inhyses, Hertsånger - Adam Karlsson, Inhysesman, Hertsånger 1864-12-11
  Katarina Larsdotter, Piga, Brände - Olof Olofsson, Bondeson, Brände 1862-10-05
  Katarina Lovisa Andersdotter, Piga, Flarken - Nils Johan Sandström, Torpare, Pellboda 1891-10-27
  Katarina Lovisa Bäckström, Arbeterska, Bjurmyrkammen - Erik Sundberg, Furir, Umeå statsförsamling 1871-01-19
  Katarina Lovisa Bäckström, Bondedotter, Flarken - Lars Sundbom, Bonde, Trehörningen 1883-10-18
  Katarina Lovisa Isberg, Bondedotter, Flarken - Per Markström, Bonde, Flarken 1878-11-12
  Katarina Lovisa Jonsdotter, Hemmansägarinna, Flarken - Jonas Martin Eriksson, Arbetare, Flarken 1879-06-24
  Katarina Lovisa Lindgren, Piga, Gumboda - Hans Vilhelm Bergström, Arbetare, Gumboda 1869-12-26
  Katarina Lovisa Nilsdotter, Bondeänka, Kvarnfors - Olof Petter Olofsson, Dräng, Kvarnfors 1885-06-07
  Katarina Lovisa Nilsdotter, Piga, Kvarnfors - Olof Nilsson, Bonde, Kvarnfors 1876-10-24
  Katarina Lovisa Olofsdotter, Bondedotter, Klintsjön - Petrus Andersson, Bondeson, Gumboda 1879-10-19
  Katarina Lovisa Olsson, Bondedotter, Skäran - Nils Aron Granberg, Arbetare, Nybyn 1891-12-13
  Katarina Lovisa Persdotter, Bondedotter, Bäcken - Per Hansson, Bondeson, Klintsjön 1889-10-13
  Katarina Magdalena Eriksdotter, Piga, Röjmyrberget - Jakob Andersson, Arbetare, Röjmyrberget 1883-01-23
  Katarina Magdalena Ferm, Arbeterska, Gumboda - Anders Berg, Fältjägare, Gumboda 1872-11-10
  Katarina Magdalena Forsgren, Hushållerska, Strandfors - Per Johansson, Bonde, Strandfors 1909-11-09
  Katarina Magdalena Hansdotter, Bondedotter, Estersmark - Anton Andersson, Bondeson, Estersmark 1860-09-30
  Katarina Magdalena Johansdotter, Arbeterska, Brände - Anders Högström, Bonde, Brände 1900-07-22
  Katarina Magdalena Johansdotter, Piga, Gumboda - Karl Otto Larsson, Handelsbokhållare, Gumboda 1881-02-19
  Katarina Magdalena Johansson, Piga, Kålaboda - Olof Anton Svan, Hemmansägare, Kålaboda 1913-12-10
  Katarina Magdalena Larsdotter, Piga, Estersmark - Vilhelm Hansson, Bondeson, Kålaboda 1889-10-03
  Katarina Magdalena Mattsdotter, Bondedotter, Strand - Karl August Kling, Fältjägare, Kålaboda 1874-11-03
  Katarina Magdalena Nilsdotter, Piga, Hertsånger - Olof Andersson, Torparfosterson, Brände 1862-10-14
  Katarina Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Skäran - Per Anton Sjögren, Bondeson, Skäran 1901-11-28
  Katarina Magdalena Olofsdotter, Torpardotter, Bäcken - Karl Olof Nyström, Hemmanstillträdare, Strandfors 1887-04-11
  Katarina Magdalena Orre, Piga, Brände - Per August Lundgren, Sjöman, Gumboda 1861-09-15
  Katarina Magdalena Persdotter, Nämndemansdotter, Estersmark - Anders Hägglund, Bondeson, Estersmark 1870-11-01
  Katarina Magdalena Widelund, Bondedotter, Brände - Anders Högström, Garvare, Vebomark, Lövånger 1872-10-20
  Katarina Margareta Berglund, Torpardotter, Söderbäck - Olof Norberg, Dräng, Bjurholm 1863-09-22
  Katarina Margareta Israelsdotter, Piga, Lövånger - Olof Persson, Bonde, Brände 1861-09-26
  Katarina Margareta Johansdotter, Bondedotter, Brände - Olof Edström-Hansson, Bonde, Östra Estersmark 1863-10-06
  Katarina Margareta Jonsdotter, Piga, Hertsånger - Anders Ferdinand Grahn, Fältjägare, Hertsånger 1881-12-26
  Katarina Margareta Persdotter, Bondedotter, Gumboda - Abraham Sjögren, Bonde, Skäran 1861-09-29
  Katarina Margareta Persdotter, Förgångsmansänka, Brände - Nils Olof Rönnblom, Arbetare, Estersmark 1864-12-27
  Katarina Maria Henriksdotter, Bondedotter, Trehörningen - Anders Lindberg, Arbetare, Mårsmarken 1868-10-08
  Katarina Maria Häggström, Piga, Hertsånger - Olof Bäcklund, Bonde, Hertsånger 1882-06-13
  Katarina Olivia Ek, Bondedotter, Brände - Jonas Hyginus Aronsson, Bondeson, Brände 1904-11-20
  Katarina Olofsdotter, Bondedotter, Flarken - Lars Andersson, Hemmanstillträdare, Flarken 1861-04-09
  Katarina Sofia Abrahamsdotter, Nämndemansdotter, Grimsmark - Gabriel Timoteus Vestberg, Handelsbokhållare, Grimsmark 1870-11-02
  Katarina Sofia Andersdotter, Piga, Klintsjön - Erik Vilhelm Sundberg, Bonde, Melsbäck, Umeå Landsförsamling 1861-06-30
  Katarina Sofia Hansdotter, Bondedotter, Gumboda - Johan Adolf Ramgren, Bonde, Gumboda 1871-03-26
  Katarina Sofia Larsdotter, Arbeterska, Klintsjön - Per Holm, Arbetare, Sikeå, Bygdeå 1861-11-24
  Katarina Sofia Nilsdotter, Backstuguhjon, Estersmark - Erik Mattsson, Undantagshjon, Sikeå, Bygdeå 1863-11-08
  Katarina Sofia Nilsdotter, Piga, Kålaboda - Nils Olofsson, Bonde, Kålaboda 1866-10-09
  Katarina Sofia Olofsdotter, Piga, Nybyn - Lars Petter Wall, Bonde, Nybyn 1864-01-24
  Katarina Sofia Ögren, Arbeterska, Gumbodabäcken - Lars Larsson, Fiskare, Gumboda 1883-12-09
  Katarina Teolinda Ström, Bondedotter, Brände - Jonas Petter Jonsson, Bondeson, Brände 1902-10-25
  Katarina Teresia Andersdotter, Piga, Gumboda - Lars Petter Bäckström, Hemmanstillträdare, Gumboda 1885-01-06
  Katarina Ulrika Andersdotter, , Västanträsk, Burträsk - Adam Svärd, , Ultervattnet, Bygdeå 1874-07-07
  Katarina Ulrika Olofsdotter, Inhysesänka, Krokvattnet - Anton Olofsson, Förre bonden, Kålaboda 1869-04-04
  Katarina Ulrika Olofsdotter, Piga, Hålvattnet - Jonas Gabrielsson, Hemmanstillträdare, Hålvattnet 1878-01-06
  Katarina Ulrika Persdotter, Bondedotter, Krokvattnet - Per Gabrielsson, Bonde, Mårsmarken 1887-07-04
  Katarina Vilhelmina Johansdotter, Arbeterska, Brände - Anders Gustaf Olofsson, Arbetare, Brände 1900-04-25
  Katarina Vilhelmina Johansdotter, Piga, Hörnäs - Olof Edvard Nilsson, Bonde, Hörnäs 1902-03-16
  Katarina Vilhelmina Jonsdotter, Bondedotter, Gumboda - Olof Gustaf Ekström, Vice korpral, Gumboda 1890-01-06
  Kerstin Margit Lindberg, , Estersmark - Erik Bertil Jonsson, Sågverksarbetare, Robertsfors 1935-08-25
  Klara Amalia Holm, Piga, Pellboda - Per Gustaf Lindström, Arbetare, Flarken 1878-10-27
  Klara Gabrielsdotter, Bondedotter, Mårsmarken - Gabriel Olofsson, Bonde, Kålaboda 1880-03-30
  Klara Hansdotter, Arbeterska, Jerusalem - Lars Petter Johansson, Arbetare, Strandfors 1883-04-29
  Klara Johanna Dahlqvist, Demoiselle, Nybyn - Johan Jakob Ludvig Zethraeus, Landmätare, Nybyn 1867-10-29
  Klara Johanna Johansdotter, Piga, Brände - Johan Eriksson, Arbetare, Brände 1864-07-10
  Klara Josefina Larsson, Bondedotter, Ånäset - Per Ulrik Sjöstedt, Soldat, Ånäset 1894-12-26
  Klara Katarina Ahlqvist, Korpralsdotter, Gumboda - Anders August Andersson, Dräng, Flarken 1898-04-10
  Klara Lovisa Amalia Andersson, Hushållerska, Brändfors - Frans Jakob Andersson, Hemmansägare, Strandfors 1925-11-15
  Klara Lovisa Andersdotter, Piga, Flarken - Jonas Martin Eriksson, Bonde, Flarken 1888-11-13
  Klara Lovisa Edström, Bondedotter, Flarken - Olof Andersson, Bonde & sockenskrivare, Flarken 1861-09-17
  Klara Lovisa Olofsdotter, Nämndemansdotter, Flarken - Zakarias Eklund, Bonde, Flarken 1871-11-14
  Klara Lovisa Persdotter, Piga, Brände - Olof Larsson, Hemmansägare, Brändfors 1887-11-15
  Klara Matilda Eriksson, Bondedotter, Flarken - Herman Engman, Bonde, Risvattnet 1914-02-24
  Klara Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Risvattnet - Nils Olof Nilsson, Jordägare, Svarttjärn, Burträsk 1896-03-24
  Klara Ottilia Bergström, Bondedotter, Gumboda - Anders Edvin Lindström, Hemmansägare, Åkullsjön, Bygdeå 1923-10-07
  Klara Selina Eklund, Bondedotter, Flarken - Karl August Nilsson, Bondeson, Flarken 1909-02-23
  Klara Teolina Lindvall, Hemmansägardotter, Jonasmarken - Gustaf Adolf Engelbert Olofsson, Arbetare, Sakrismarken 1932-10-22
  Klara Viktoria Engman, Hemmansägardotter, Risvattnet - John William Wall, Hemmansägare, Nyliden 1924-10-26
  Klas Adam Forsberg, Fabriksarbetare, Bygdeå - Maria Johanna Persdotter, Arbeterska, Gumboda 1911-10-29
  Klas Fredrik Wiklund, Bankkassör, Nybyn - Signe Helena Häggström, Gästgivardotter, Nybyn 1915-11-14
  Klas Leonard Rahm, Soldat, Grimsmark - Kristina Teodolinda Ask, Bondedotter, Grimsmark 1895-03-25
  Knut Alfred Eriksson, Ångbåtsförare, Klintsjön - Pedra Astrid Maria Högström, Hemmansägardotter, Klintsjön 1936-02-02
  Knut Almar Eriksson, Chaufför, Flarken - Svea Karolina Edlund, Hemmansägardotter, Estersmark 1931-01-18
  Knut Alvar Vikberg, Hemmansägare, Lövånger - Jenny Sofia Andersson, Hemmansägardotter, Bäckfäbodan 1936-10-11
  Knut Artur Jonsson, Arbetare, Klintsjön - Signe Lovisa Ek, Småskollärarinna, Klintsjön 1935-06-24
  Knut Arvid Markström, Hemmansägare, Estersmark - Magda Helena Svensk, Änka, stickerska, Estersmark 1926-03-21
  Knut Ednar Mauritz Andersson, Chaufför, Prästbordet, Lövånger - Ragnhild Aurora Amalia Jonsson, Handlardotter, Flarken 1932-11-26
  Knut Emil Englund, Arbetare, Hertsånger - Astrid Sofia Bäckström, Hemmansägardotter, Hertsånger 1924-12-31
  Knut Eugén Hansson, Hemmansägare, Hertsånger - Lilly Matilda Karlsson, Hemmansägardotter, Hertsånger 1933-12-26
  Knut Helmer Andersson, Bonde, Flarken - Edla Johanna Markström, Bondedotter, Flarken 1896-11-10
  Knut Helmer Ådén, Hemmansägare, Flarken - Helga Lovisa Elisabet Pettersson, Bondedotter, Flarken 1923-08-19
  Knut Hjalmar Röring, Arbetare, Grimsmark - Gerda Margareta Lindström, Sömmerska, Grimsmark 1925-06-24
  Knut Johan Wiklund, Färgare, Nybyn - Astrid Charlotta Svärd, Jordägerska, Flarken 1921-01-23
  Knut Ludvig Wahlberg, Slaktare, Lycksele - Ebba Sofia Hedlund, Lärarinna, Flarken 1926-06-20
  Knut Manfred Bergström, Hemmansägare, Degerfors - Berta Kristina Nygren, Hembiträde, Degerfors 1936-12-27
  Knut Manfred Svärd, Dräng, Flarken - Helga Josefina Wiklund, Hemmansägardotter, Strandfors 1927-07-03
  Knut Nikolaus Larsson, Hemmansägare, Estersmark - Hildur Charlotta Nilsson, Hemmansägardotter, Estersmark 1922-10-29
  Knut Oskar Burman, Hemmansägare, Svarttjärn, Burträsk - Rut Hedvig Margareta Dahlberg, Hemmansägardotter, Degerfors 1927-06-06
  Knut Oskar Edström, Hemmansägare, Bygdeå - Hildur Margareta Lindgren, Sägverksarbetardotter, Ånäset 1911-10-22
  Knut Otto Olofsson, Jordarbetare, Sävar - Hilda Kristina Pettersson, Piga, Gumboda 1914-11-08
  Knut Petrus Antonsson, Hemmansägare, Kålaboda - Emmy Kristina Wallmark, Tjänarinna, Hörneborg 1933-06-04
  Knut Signar Tjernström, Hemmansägarson, Flarken - Emmy Olga Johanna Sandberg, Hemmansägardotter, Flarken 1925-01-29
  Knut Valdemar Sturk, Hemmansägare, Jonasmarken - Hilda Karolina Löfgren, Lärarinna, Jonasmarken 1935-08-17
  Knut Vilhelm Lundgren, Hemmansägare, Gumboda - Elsa Elisabet Robertsson, Mejerska, Gumboda 1935-07-14
  Konkordia Moritz, Arbeterska, Ånäset - Nils Olof Lundqvist, Arbetare, Nybyn 1887-10-30
  Kristina Agata Strand, Fältjägardotter, Strand - Per Anton Andersson, Arbetare, Sikeå, Bygdeå 1869-10-17
  Kristina Albertina Eriksson, Piga, Ånäset - Karl Heribert Hjelt, Fältjägare, Ånäset 1892-08-20
  Kristina Albertina Löfdahl, Bondedotter, Brände - Olof Persson, Nämndemansson, Brände 1873-11-27
  Kristina Albertina Olsson, Bondedotter, Klintsjön - Erik Pettersson, Bondeson, Klintsjön 1887-11-27
  Kristina Albertina Olsson, Hemmansägarinna, Klintsjön - Jonas Högström, Bondeson, Klintsjön 1898-12-06
  Kristina Amalia Andersdotter, Piga, Pellboda - Per Pettersson, Bonde, Norrbäck 1878-10-24
  Kristina Amalia Glas, Bondedotter, Flarken - Olof Edvard Nilsson, Hemmanstillträdare, Hörnäs 1885-06-14
  Kristina Amalia Israelsdotter, Bondedotter, Hörnäs - Per Larsson, Bondeson, Brände 1884-10-28
  Kristina Amalia Nilsdotter, Bondedotter, Flarken - Karl Gustaf Lindström, Bonde, Flarken 1876-04-09
  Kristina Amalia Pettersson, Bondedotter, Ånäset - Jakob Eriksson, Skollärareelev, Älgsjö, Åsele 1885-07-05
  Kristina Amalia Sjögren, Piga, Klintsjön - Erik Anders Fällman, Arbetare, Gumboda 1894-12-02
  Kristina Amalia Österlund, Bondedotter, Estersmark - Emanuel Johansson, Dräng, Hertsånger 1883-10-14
  Kristina Amanda Hansdotter, Piga, Estersmark - Jonas Gustaf Hansson, Bonde, Estersmark 1876-10-17
  Kristina Amanda Johansson, Piga, Gumboda - Nils Konrad Eriksson, Hemmansägare, Gumboda 1915-10-24
  Kristina Amanda Nilsdotter, Arbeterska, Hertsånger - Karl Johan Olofsson, Dräng, Klintsjön 1885-10-18
  Kristina Amanda Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark - Per Persson, Hemmanstillträdare, Estersmark 1875-11-25
  Kristina Amanda Vestervall, , Brändfors - Jonas Scherdin, Bonde, Lappvattnet, Burträsk 1901-11-21
  Kristina Antonia Antonsdotter, Bondedotter, Trehörningen - Olof Olofsson, Hemmansägare, Risvattnet 1898-11-17
  Kristina Antonia Löfbom, Piga, Hörnäs - Per Anton Israelsson, Bonde, Hörnäs 1902-02-11
  Kristina Augusta Grahn, Piga, Strandfors - Anders Edvald Bäckman, Hemmansägarson, Gumboda 1907-12-23
  Kristina Augusta Lindblom, Arbeterska, Lund - Karl Gunnar Bäckström, Handlande, Inre Ultervattnet, Bygdeå 1930-01-19
  Kristina Augusta Nordqvist, Piga, Kålaboda - Olof Nilsson, Hemmansägare, Kålaboda 1912-03-24
  Kristina Augusta Pettersson, Hembiträde, Pellboda - Anders Bruno Lindberg, Hemmansägare, Pellboda 1935-10-06
  Kristina Axelia Nilsson, Hemmansägardotter, Pellboda - Lars Edvard Sundbom, Hemmansägare, Trehörningen 1917-10-21
  Kristina Charlotta Andersdotter, Bondedotter, Bäckfors - Olof Henriksson, Hemmansägare, Trehörningen 1870-10-15
  Kristina Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark - Olof Forsberg, Bondeson, Estersmark 1874-10-13
  Kristina Charlotta Olofsdotter, Mejerska, Brände - Johan Efraim Andersson, Hemmanstillträdare, Brände 1891-03-17
  Kristina Charlotta Olofsdotter, Torpardotter, Bäcken - Frans Vilhelm Mod, Soldat, Ånäset 1897-12-26
  Kristina Charlotta Persdotter, Bondedotter, Klintsjön - Simon Petrus Sandström, Bonde, Gumboda 1885-11-19
  Kristina Charlotta Pettersson, , Ånäset - Andreas Lundin, Bondeson, Frostkåge, Byske 1904-12-03
  Kristina Charlotta Sandström, Hushållerska & änka, Nybyn - Karl Georg Bergstedt, Fanjunkare, Nybyn 1875-10-07
  Kristina Eleonora Fredriksson, , Hålvattnet - Fredrik Adolf Olofsson, Bonde, Hålvattnet 1902-11-05
  Kristina Elisabet Dahlberg, Bondedotter, Strand - Olof Valfrid Olsson, Bonde, Estersmark 1902-11-06
  Kristina Elisabet Eriksson, Bondedotter, Gumboda - Gustaf Säll, Fältjägare, Gumboda 1892-11-20
  Kristina Elisabet Löf, Piga, Pellboda - Lars Johan Gabrielsson, Hemmanstillträdare, Mårsmarken 1883-06-21
  Kristina Erika Häggbom, Piga, Hertsånger - Anders Ulrik Tjernström, Hemmanstillträdare, Gumboda 1872-11-17
  Kristina Erika Karlsson, Piga, Ånäset - Per Otto Tjernström, Hemmanstillträdare, Ånäset 1871-09-17
  Kristina Eugenia Andersson, Arbeterska, Flarken - Erik Gustaf Stare, Fältjägare, Flarken 1885-10-27
  Kristina Eugenia Olofsdotter, Bondedotter, Flarken - Jonas Leonard Glas, Arbetare, Strandfors 1890-11-04
  Kristina Evelina Johansson, Bondedotter, Risvattnet - Nils Erik Olofsson, Bondeson, Bäcken 1892-06-19
  Kristina Fredrika Andersson, Arbeterska, Östanå - Olof Valfrid Dahlberg, Bondeson, Östanå 1898-11-28
  Kristina Fredrika Göransdotter, Piga, Ånäset - Lars Anton Glas, Arbetare, Ånäset 1861-10-27
  Kristina Fredriksdotter, Piga, Hålvattnet - Per Persson, Hemmanstillträdare, Krokvattnet 1887-07-04
  Kristina Gustava Jonsdotter, Piga, Flarken - Nils Johan Nilsson, Dräng, Flarkem 1866-10-14
  Kristina Hedström, Tjänarinna, Estersmark - Olof Olofsson, Bonde, Estersmark 1908-07-19
  Kristina Helena Öberg, Piga, Flarken - Johan Albert Fjellman, Dräng, Flarken 1902-10-19
  Kristina Johanna Eklund, Piga, Söderbäck - Adam Anton Svärd, Dräng, Söderbäck 1896-04-10
  Kristina Johanna Eriksson, Arbeterska, Flarken - John William Olofsson, Arbetare, Flarken 1920-09-02
  Kristina Johanna Herrman, Piga, Ånäset - Anders Johansson, Dräng, Ånäset 1869-11-02
  Kristina Johanna Johansdotter, Bondedotter, Kålaboda - Per Robert Rosengren, Fältjägare, Innervik, Skellefteå landsförsamling 1891-05-04
  Kristina Johanna Jonsdotter, Fiskardotter, Gumboda - Karl Petter Öberg, Arbetare, Gumboda 1881-10-23
  Kristina Johanna Larsdotter, Piga, Flarken - Per Anton Andersson, Dräng, Flarken 1883-09-25
  Kristina Johanna Lundström, Änka, Ånäset - Olof Petter Sundström, Arbetare, Grimsmark 1889-05-12
  Kristina Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Degerfors - Olof Eriksson, Kronobonde, Röjmyrberget 1860-09-16
  Kristina Johanna Nilsdotter, Änka, Röjmyrberget - Anders Vilhelm Swahn, Fältjägare, Bygdsiljum, Burträsk 1872-12-10
  Kristina Johanna Sandström, Skollärarinna, Ånäset - Nils Adolf Hjelm, Skomakare, Gunsmark 1895-04-21
  Kristina Johanna Sundman, Bondedotter, Gumboda - Jonas Leander Bäckman, Bondeson, Gumboda 1912-12-12
  Kristina Johanna Söderberg, Änka, hemmansägare, Grimsmark - Karl Efraim Andersson, Skomakare, Grimsmark 1928-11-04
  Kristina Johanna Österlund, Arbeterska, Nybyn - Johan Olof Westergren, Arbetare, Hertsånger 1874-01-11
  Kristina Karolina Andersdotter, Bondedotter, Brände - Gustaf Adolf Lundgren, Bonde, Näset, Lövånger 1900-11-02
  Kristina Karolina Andersdotter, Bondedotter, Kvarnfors - Per Byström, Arbetare, Lövånger 1897-05-13
  Kristina Karolina Häggbom, Piga, Brändfors - Anders Larsson, Bonde, Brändfors 1894-10-25
  Kristina Karolina Jonsdotter, Piga, Flarken - Johan Gustaf Fridfält, Fältjägare, Brände 1888-05-01
  Kristina Karolina Lindberg, , Gumboda - Johan Fredrik Eriksson, Arbetare, Bygdeå 1906-11-11
  Kristina Karolina Tjernberg, Kronotorpardotter, Krokvattnet - Lars Valfrid Åström, Hemmansägare, Gammelbyn, Burträsk 1884-06-08
  Kristina Katarina Andersson, Bondedotter, Hertsånger - Andreas Andersson, Arbetare, Hertsånger 1896-11-11
  Kristina Katarina Johansdotter, Bondedotter, Ånäset - Johan August Glas, Dräng, Ånäset 1872-11-24
  Kristina Katarina Jonsdotter, Arbeterska, Klintsjön - Nils Anton Wahlström, Dräng, Ånäset 1861-02-12
  Kristina Katarina Josefina Lundqvist, Piga, Nybyn - Johannes Renström, Dräng, Nybyn 1875-04-04
  Kristina Katarina Kling, Bondedotter, Hertsånger - Olof Andersson, Bonde, Hertsånger 1874-12-06
  Kristina Katarina Lindgren, Piga, Gumboda - Gustaf Ulrik Sköld, Fältjägare, Gumboda 1874-04-06
  Kristina Katarina Mårtensdotter, Bondedotter, Estersmark - Gustaf Anton Widmark, Hemmanstillträdare, Skäran 1874-05-17
  Kristina Katarina Nilsdotter, Bondeänka, Flarkem - Jakob Anton Andersson, Bondeson, Korssjön, Bygdeå 1866-10-02
  Kristina Katarina Nilsdotter, Piga, Mårsmarken - Anders Boström, Sjöman, Gumboda 1863-11-03
  Kristina Katarina Olofsdotter, Bondedotter, Estersmark, Nysätra - Lars Johan Berglund, Fältjägare, Vebomark, Lövånger 1864-11-08
  Kristina Katarina Olofsdotter, Bondedotter, Grimsmark - Nils Glas-Jonsson, Bonde, Gunsmark 1861-01-15
  Kristina Katarina Orre, Bondedotter, Gumboda - Karl Gustaf Lundgren, Sjöman, Gumboda 1887-09-09
  Kristina Katarina Persson, Bondedotter, Gumboda - Anton Burman, Bondeson, Hertsånger 1910-10-23
  Kristina Katarina Widmark, Bondedotter, Skäran - Johan Petter Widmark, Bondeson, Vebomark, Lövånger 1870-11-15
  Kristina Konkordia Aronsson, Hemmansägardotter, Brände - Johan Olof Olofsson, Hemmansägarson, Brände 1917-11-01
  Kristina Lindström, Bondedotter, Gumboda - Lars Gustaf Larsson, Bonde, Gumboda 1879-04-20
  Kristina Lindström, Jungfru, Gumboda - Erik Henrik Häggström, Handlande, Nybyn 1868-05-05
  Kristina Lovisa Andersdotter, Bondedotter, Flarken - Lars Anton Larsson, Bonde, Lund 1870-06-25
  Kristina Lovisa Mattsdotter, Bondedotter, Strand - Olof Gustaf Lind, Fältjägare, Hertsånger 1877-10-30
  Kristina Magdalena Andersdotter, Piga, Brände - Per Olofsson, Bonde, Svarttjärn, Lövånger 1872-05-20
  Kristina Magdalena Andersdotter, Piga, Hertsånger - Per Kling, Bonde & vice korpral, Hertsånger 1866-07-15
  Kristina Magdalena Mattsdotter, Bondeänka, Nybo - Johan Vilhelm Nyström, Dräng, Nybo 1879-11-05
  Kristina Magdalena Mattsdotter, Piga, Risvattnet - Gustaf Lundström, Dräng, Risvattnet 1875-06-12
  Kristina Magdalena Nilsdotter, Arbeterska, Kålaboda - Karl Johan Henriksson, Hemmansägare, Trehörningen 1878-05-07
  Kristina Magdalena Olofsdotter, Piga, Ånäset - Johan Spets, Korpral, Flarken 1879-08-17
  Kristina Magdalena Persdotter, Hemmansägare, Kålaboda - Gustaf Adolf Hägg, Fältjägare, Kålaboda 1869-06-20
  Kristina Magdalena Wiklund, Hemmansägardotter, Gumboda - Axel Lindberg, Hemmansägare, Gumboda 1921-10-24
  Kristina Margareta Andersdotter, Bondedotter, Brände - Gabriel Widmark, Arbetare, Brände 1883-06-24
  Kristina Margareta Andersdotter, Piga, Hertsånger - Erik Ferdinand Herrman, Bleckslagare, Skinnarbyn, Bygdeå 1882-10-29
  Kristina Margareta Hansdotter, Piga, Jerusalem - Lars Gustaf Nilsson, Torparson, Jonasmarken 1870-04-27
  Kristina Margareta Nilsdotter, Piga, Grimsmark - Nils Olof Widman, Dräng, Bodbyn, Burträsk 1860-01-08
  Kristina Margareta Persdotter, Bondedotter, Flarken - Jonas Lindberg, Bonde, Estersmark 1875-07-13
  Kristina Matilda Bäcklund, Bondedotter, Estersmark - Johan Lindberg, Bonde, Klintsjön 1869-10-12
  Kristina Matilda Kågström, Arbeterska, Brände - Anders Gustaf Olofsson, Bondeson, Brände 1875-06-10
  Kristina Nikolina Nilsdotter, Bondedotter, Degerfors - Nils Resolut, Soldat, Pellboda 1896-11-08
  Kristina Nyström, Bondedotter, Strandfors - Lars Anton Johansson, Dräng, Nybyn 1880-10-24
  Kristina Paulina Bergström, Hemmansägare, Gunsmark - Karl August Ambrosius Glas, Skräddare, Flarken 1922-11-05
  Kristina Paulina Renholm, Jordägardotter, Ånäset - Erik Alfred Åman, Hemmansägarson, Strand 1930-07-20
  Kristina Rebecka Holm, Piga, Brände - Lars August Nilsson, Bondeson, Skäran 1887-11-17
  Kristina Sofia Andersson, Bondedotter, Gumboda - Alexander Pettersson, Sågverksarbetare, Bygdeå 1910-12-18
  Kristina Sofia Bäcklund, Bondedotter, Flarkbäcken - Johan Anton Johansson, Bonde, Flarklund 1884-10-14
  Kristina Sofia Pettersson, Bondedotter, Norrbäck - Lars Leander Nyström, Jordbruksarbetare, Norrbäck 1910-10-28
  Kristina Sofia Scherdin, Piga, Klintsjön - August Albin Ahlberg, Bonde, Klintsjön 1899-10-22
  Kristina Teodolinda Ask, Bondedotter, Grimsmark - Klas Leonard Rahm, Soldat, Grimsmark 1895-03-25
  Kristina Ulrika Rönnberg, Piga, Ånäset - Per Vilhelm Persson, Arbetare, Ånäset 1867-10-20
  Kristina Vilhelmina Jakobsdotter, Mejerska, Gunsmark - Per Elof Jakobsson, Bondeson, Grimsmark 1896-04-06
  Kristina Vilhelmina Larsdotter, Bondedotter, Flarken - Per Dahlberg, Hemmanstillträdare, Degerfors 1863-10-20
  Kristina Vilhelmina Pettersson, Bondedotter, Strand - Anders Sehlstedt, Bondeson, Kålaboda 1888-10-30
  Kristina Vilhelmina Wikström, Piga, Gunsmark - Karl Gustaf Löfgren, Arrendator, Lövånger 1914-12-30
  Kurt Hugo Lennart Lundmark, Chaufför, Ånäset - Ragnhild Alfrida Westergren, Hemmansägardotter, Gumboda 1937-10-10
  Lars Adrian Johansson, Jordbruksarbetare, Ånäset - Emma Johanna Tjernström, Torpardotter, Ånäset 1912-04-14
  Lars Adrian Lindström, Hemmansägare, Bygdeå - Katarina Fredrika Höglund, Bondedotter, Pellboda 1910-02-08
  Lars Adrian Löfgren, Bondeson, Klintsjön - Elin Albertina Granström, Bondedotter, Klintsjön 1911-12-03
  Lars Algot Larsson, Hemmansägare, Gumboda - Ingrid Kornelia Andersson, , Nybyn 1925-11-22
  Lars Algot Lundberg, Jordbruksarbetare, Brände - Selma Kristina Persdotter, Bondedotter, Brände 1911-11-25
  Lars Andersson, Bondeson, Strand - Maria Sofia Persson, Bondedotter, Trehörningen 1896-11-12
  Lars Andersson, Hemmanstillträdare, Flarken - Katarina Olofsdotter, Bondedotter, Flarken 1861-04-09
  Lars Anton Almqvist, Soldat, Hertsånger - Selma Kristina Öberg, , Gumboda 1903-11-22
  Lars Anton Andersson, Bonde, Grimsmark - Karolina Matilda Lindström, , Gumboda 1897-05-02
  Lars Anton Byström, Dräng, Gumboda - Maria Eufrosyna Andersdotter, Bondedotter, Brändfors 1883-04-19
  Lars Anton Ekström, Snickare, Gunsmark - Maria Magdalena Hansdotter, Bondedotter, Skäran 1884-06-29
  Lars Anton Glas, Arbetare, Ånäset - Kristina Fredrika Göransdotter, Piga, Ånäset 1861-10-27
  Lars Anton Glas, Bonde, Ånäset - Lovisa Nilsdotter, Piga, Nybyn 1876-11-02
  Lars Anton Gustaf Lundqvist, Hemmansägare, Bursiljum, Burträsk - Brita Katarina Glas, Piga, Gunsmark 1861-04-09
  Lars Anton Hansson, Bonde, Estersmark - Margareta Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark 1872-05-14
  Lars Anton Hansson, Bonde, Skäran - Anna Johanna Gabrielsdotter, Arbeterska, Hertsånger 1884-11-16
  Lars Anton Johansson, Dräng, Nybyn - Kristina Nyström, Bondedotter, Strandfors 1880-10-24
  Lars Anton Larsson, Bonde, Lund - Kristina Lovisa Andersdotter, Bondedotter, Flarken 1870-06-25
  Lars Anton Larsson, Postvaktbetjänt, Skellefteå - Maria Olivia Lindmark, Piga, Nybyn 1892-03-28
  Lars Anton Löfgren, Bondeson, Grimsmark - Brita Johanna Boström, Bondedotter, Gunsmark 1884-03-04
  Lars Anton Nyström, Torpare, Norrbäck - Magdalena Charlotta Wiklund, Piga, Flarken 1894-11-07
  Lars Anton Qvist, Fältjägare, Flarken - Anna Charlotta Olofsdotter, Arbeterska, Nybyn 1891-06-14
  Lars August Nilsson, Bondeson, Skäran - Kristina Rebecka Holm, Piga, Brände 1887-11-17
  Lars August Nilsson, Hemmansägare, Skäran - Hulda Lovisa Andersdotter, Piga, Skäran 1905-03-03
  Lars Dahlberg, Skomakare, Brändfors - Katarina Fredrika Nilsdotter, Torpardotter, Strand 1875-10-19
  Lars Edvard Sundbom, Hemmansägare, Trehörningen - Kristina Axelia Nilsson, Hemmansägardotter, Pellboda 1917-10-21
  Lars Erik Nöjd, Arbetare, Trehörningen - Hilda Sigrid Johanna Henriksson, , Trehörningen 1925-11-21
  Lars Evert Svan, Jordbruksarbetare, Överklinten - Nancy Elvira Matilda Nilsson, Hemmansägardotter, Risvattnet 1936-08-02
  Lars Forsgren, Bondeson, Strandfors - Maria Matilda Burlin, Bondedotter, Gumboda 1888-12-13
  Lars Fredrik Gabrielsson, Arbetare, Kålaboda - Katarina Charlotta Gabrielsdotter, Bondedotter, Hålvattnet 1874-06-27
  Lars Fredrik Sik, Fältjägare, Estersmark - Beata Larsdotter, Piga, Gunsmark 1865-12-26
  Lars Fredrik Sköld, Fältjägare, Gumboda - Anna Lovisa Larsdotter, Piga, Gumboda 1861-11-05
  Lars Gunnar Röring, Hemmansägare, Grimsmark - Elin Elisabet Lindmark, Hemmansägardotter, Grimsmark 1924-11-30
  Lars Gustaf Larsson, Bonde, Gumboda - Anna Fredrika Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger 1873-07-01
  Lars Gustaf Larsson, Bonde, Gumboda - Kristina Lindström, Bondedotter, Gumboda 1879-04-20
  Lars Gustaf Nilsson, Torparson, Jonasmarken - Kristina Margareta Hansdotter, Piga, Jerusalem 1870-04-27
  Lars Heribert Eklund, Bondeson, Flarken - Alma Karolina Nilsson, Bondedotter, Flarken 1909-11-07
  Lars Johan Berglund, Bonde & fältjägare, Grimsmark - Maria Gustava Nilsdotter, Hemmansägarinna, Sjödala 1880-07-09
  Lars Johan Berglund, Fältjägare, Vebomark, Lövånger - Kristina Katarina Olofsdotter, Bondedotter, Estersmark, Nysätra 1864-11-08
  Lars Johan Gabrielsson, Hemmanstillträdare, Mårsmarken - Kristina Elisabet Löf, Piga, Pellboda 1883-06-21
  Lars Johan Jakobsson, Arbetare, Ultervattnet, Bygdeå - Maria Erika Eriksdotter, Piga, Estersmark 1865-07-09
  Lars Johan Jakobsson, Bonde, Flarken - Elisabet Fredrika Larsdotter, Bondedotter, Flarken 1873-06-22
  Lars Johan Lind, Bondeson, Hertsånger - Magdalena Charlotta Nygren, Arbeterska, Skäran 1867-11-24
  Lars Johan Nilsson, Bondeson, Kålaboda - Brita Fredrika Andersdotter, Piga, Hörnäs 1864-10-04
  Lars Johan Söderström, Hemmansägare, Bygdeå - Magdalena Augusta Olsson, Piga, Brände 1913-08-03
  Lars Jonsson, Bondeson, Gumbodabäcken - Brita Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Klintsjön 1879-06-15
  Lars Larsson, Fiskare, Gumboda - Katarina Sofia Ögren, Arbeterska, Gumbodabäcken 1883-12-09
  Lars Leander Nyström, Hemmansägare, Norrbäck - Celina Johanna Lindberg, Änka, Flarken 1926-01-05
  Lars Leander Nyström, Jordbruksarbetare, Norrbäck - Kristina Sofia Pettersson, Bondedotter, Norrbäck 1910-10-28
  Lars Leander Strid, Hemmansägare, Risvattnet - Maria Albertina Strand, Bondedotter, Pellboda 1908-06-14
  Lars Leonard Andersson, Sjöman, Hertsånger - Katarina Fredrika Andersdotter, Arbeterska, Hertsånger 1895-06-30
  Lars Leonard Moritz, Bonde, Gumboda - Tekla Charlotta Larsson, Bondedotter, Gumboda 1895-12-26
  Lars Ludvig Jonsson, Bondeson, Gumbodabäcken - Elin Maria Elisabet Hansson, Bondedotter, Hertsånger 1912-06-23
  Lars Lundström, Arbetare, Estersmark - Maria Johanna Widman, Sömmerska, Gunsmark 1895-10-13
  Lars Olof Bergström, Hemmansägare, Åkulla, Bygdeå - Anna Maria Albertina Olofsson, Sömmerska, Gumboda 1927-02-07
  Lars Oskar Sandberg, Rekryt vid Livkompaniet, Sävar - Anna Lovisa Häggbom, , Gumboda 1896-04-06
  Lars Otto Engelbert Olofsson, Hemmansägare, Brände - Anna Karolina Olofsson, Tjänarinna, Brände 1918-11-24
  Lars Petter Andersson, Bondeson, Bäckfors - Eva Fredrika Persdotter, Piga, Kålaboda 1875-10-07
  Lars Petter Bäckström, Bondeson, Gumboda - Anna Maria Nilsdotter, Piga, Gumboda 1890-11-09
  Lars Petter Bäckström, Hemmanstillträdare, Gumboda - Katarina Teresia Andersdotter, Piga, Gumboda 1885-01-06
  Lars Petter Johansson, Arbetare, Strandfors - Klara Hansdotter, Arbeterska, Jerusalem 1883-04-29
  Lars Petter Larsson, Arbetare, Pellboda - Maria Elisabet Hansdotter, Piga, Flarken 1860-06-19
  Lars Petter Wall, Bonde, Nybyn - Katarina Sofia Olofsdotter, Piga, Nybyn 1864-01-24
  Lars Petter Wiklund, Arbetare, Brände - Maria Augustina Jonsdotter, Bondedotter, Brände 1896-05-03
  Lars Petter Wiklund, Arbetare, Brände - Nina Ulrika Nilsdotter, Arbeterska, Kålaboda 1880-11-28
  Lars Reinhold Bäckström, Bonde, Brände - Emma Johanna Orre, Piga, Brände 1878-04-04
  Lars Rickard Hägglund, Bondeson, Sakrismarken - Maria Magdalena Sturk, Bondedotter, Jonasmarken 1909-04-12
  Lars Rickard Hägglund, Hemmansägare, Klintsjön - Emmy Augusta Spets, Soldatdotter, Flarken 1922-12-17
  Lars Sehlstedt, Handlande, Kålaboda - Nanna Teresia Johansson, Småskollärarinna, Kålaboda 1929-09-08
  Lars Sigfrid Olofsson, Hemmansägare, Estersmark - Olga Maria Nilsson, Hemmansägardotter, Estersmark 1920-10-24
  Lars Sigfrid Olofsson, Hemmansägarson, Estersmark - Adelia Dahlgren, Arbeterska, Estersmark 1919-07-06
  Lars Sigfrid Sundbom, Bondeson, Trehörningen - Hanna Alfrida Nilsson, Bondedotter, Hörnäs 1916-10-22
  Lars Strand, Bonde & fältjägare, Bäckfäbodarna - Ulrika Kristina Gabrielsdotter, Bondedotter, Kålaboda 1879-01-02
  Lars Sundbom, Bonde, Trehörningen - Katarina Lovisa Bäckström, Bondedotter, Flarken 1883-10-18
  Lars Valdemar Bäckström, Hemmansägarson, Brändfors - Betty Amanda Olofsson, Hemmansägardotter, Svenmarken 1930-07-06
  Lars Valdemar Lundström, Hemmansägare, Lund - Anna Viktoria Lindblom, Hembiträde, Flarken 1933-10-29
  Lars Valfrid Åström, Hemmansägare, Gammelbyn, Burträsk - Kristina Karolina Tjernberg, Kronotorpardotter, Krokvattnet 1884-06-08
  Lars William Larsson, Hemmansägarson, Strand - Gerda Andrietta Johanna Risberg, Hemmansägardotter, Risvattnet 1924-02-17
  Leander Eriksson, Bonde, Hjoggböle, Skellefteå landsförsamling - Maria Erika Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark 1885-04-12
  Leander Tjernström, Bondeson, Flarken - Hilda Elisabet Teresia Andersson, Bondedotter, Flarken 1910-11-26
  Lennart Alfons Boström, Mekaniker, Nybyn - Hilma Elina Andersson, Hemmansägardotter, Gunsmark 1930-11-02
  Lilly Matilda Karlsson, Hemmansägardotter, Hertsånger - Knut Eugén Hansson, Hemmansägare, Hertsånger 1933-12-26
  Lilly Sabina Johanna Malm, Arbeterska, Brände - Olof Helge Napoleon Bergström, Hemmansägare, Kvarnfors 1927-04-17
  Lilly Viola Augusta Bäckström, Hemmansägardotter, Trehörningen - Johan Elof Olsson, Hemmansägarson, Brände 1930-07-06
  Lina Margareta Barbara Stenmark, Hemmansägardotter, Flarken - Oskar Rudolf Andersson, Hemmansägare, Söderbäck 1934-11-18
  Linda Elisabet Jonsson, Hemmansägardotter, Gumboda - Sven Verner Olofsson, Arbetare, Bullmark, Sävar 1937-12-05
  Linda Erika Brännström, Mejerska, Estersmark - Edvard Gren, Soldat, Estersmark 1906-12-17
  Linus Elias Lindgren, Arbetare, Flarken - Hilma Vilhelmina Eriksson, Arbeterska, Flarken 1920-09-26
  Lotten Natalia Ingegerd Nilsson, Hemmansägardotter, Skäran - Per Albin Sjögren, Jordbruksarbetare, Skäran 1934-12-16
  Lovisa Eugenia Henriksson, Bondedotter, Trehörningen - Oskar Bäcklund, Hemmansägare, Brände 1910-11-25
  Lovisa Fredrika Andersson, Handelsbiträde, Nybyn - Gustaf Alfred Brännström, Skomakare, Nybyn 1892-11-13
  Lovisa Lind, Arbeterska, Hertsånger - Hans Petter Nyström, Arbetare, Klintsjön 1876-06-25
  Lovisa Nilsdotter, Piga, Nybyn - Lars Anton Glas, Bonde, Ånäset 1876-11-02
  Lovisa Nylén, Piga, Kålaboda - Jonas Albert Andersson, Bondeson, Bäckfors 1885-11-24
  Lovisa Olofsson, Piga, Nybyn - Johan Teodard Lindberg, Arrendator, Nybyn 1914-10-25
  Lovisa Oskarina Stare, Piga, Estersmark - Johan Samuel Karlsson, Bonde, Estersmark 1885-11-25
  Lovisa Persdotter, Arbeterska, Klintsjön - Jonas Fredrik Nilsson, Dräng, Gumboda 1863-04-06
  Lydia Charlotta Olofsson, Arbetardotter, Gumboda - Simon Albin Johansson, Hemmansägare, Gumboda 1916-01-06
  Lydia Fredrika Hjelm, Fältjägardotter, Gunsmark - Olof Valfred Wästermark, Vargeringsson, Stämmningsgården, Skellefteå 1893-10-20
  Lydia Johanna Lindström, Bondedotter, Strandfors - Johan Engelbert Wiklund, Bondeson, Flarken 1910-07-10
  Lydia Karolina Lindberg, Jordägardotter, Klintsjön - Erik Gottfrid Nilsson, Hemmansägarson, Gumboda 1920-06-20
  Lydia Kristina Karlsdotter, Arbeterska, Gumboda - Johan Vilhelm Lundgren, Bonde, Gumboda 1896-03-08
  Lydia Margareta Kristina Pettersson, Bondedotter, Estersmark - Erik Ferdinand Boström, Jordbruksarbetare, Estersmark 1912-06-02
  Magda Aurora Elisabet Grönberg, Arbeterska, Risvattnet - Per William Lindström, Hemmansägare, Risvattnet 1921-11-20
  Magda Helena Svensk, Hemmansägardotter, Estersmark - Nils Vilgot Krispin Berg, Hemmansägarson, Brände 1919-11-16
  Magda Helena Svensk, Änka, stickerska, Estersmark - Knut Arvid Markström, Hemmansägare, Estersmark 1926-03-21
  Magda Karolina Eriksson, Arbeterska, Kålaboda - Joel Artur Petrus Sehlstedt, Hemmansägarson, Kålaboda 1929-10-27
  Magda Linnéa Adéle Jonsson, Hemmansägardotter, Brände - Rudolf Anshelm Nilsson, Arbetare, Estersmark 1932-05-22
  Magdalena Amalia Sehlstedt, Bondedotter, Kålaboda - Isak Petter Pettersson, Bondeson, Strand 1890-12-26
  Magdalena Amanda Andersdotter, Bondedotter, Bäckfors - Per Anton Israelsson, Bonde, Hörnäs 1888-10-25
  Magdalena Amanda Nilsdotter, Sömmerska, Grimsmark - Anders Edvard Silfver, Sjukvårdssoldat, Hertsånger 1897-12-26
  Magdalena Andersdotter, Arbeterska, Brände - Jonas Fredrik Häggström, Dräng, Burträsk 1861-11-01
  Magdalena Antonia Nyberg, Bondeänka, Flarken - Karl Gustaf Karlsson, Bonde, Flarken 1914-07-12
  Magdalena Antonia Nyberg, Piga, Strandfors - Johan Anton Bäckström, Bondeson, Flarken 1887-10-27
  Magdalena Augusta Andersson, Bondedotter, Lund - Olof Bäckström, Bondeson, Flarken 1901-07-07
  Magdalena Augusta Olofsson, Sömmerska, Hertsånger - Per Otto Boström, Arbetare, Bobacken, Bygdeå 1903-10-31
  Magdalena Augusta Olsson, Arbetardotter, Kålaboda - Anders Albin Andersson, Skomakare, Kålaboda 1909-12-19
  Magdalena Augusta Olsson, Piga, Brände - Lars Johan Söderström, Hemmansägare, Bygdeå 1913-08-03
  Magdalena Augustina Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark - Johan Martin Svensk, Fältjägare, Estersmark 1880-10-26
  Magdalena Charlotta Andersdotter, Bondedotter, Söderbäck - Matthias Klint, Fältjägare, Överklinten, Bygdeå 1879-07-13
  Magdalena Charlotta Andersdotter, Piga, Flarken - Anders Nilsson, Bondeson, Flarken 1878-12-08
  Magdalena Charlotta Boman, Bondedotter, Klintsjön - Olof Andersson, Dräng, Klintsjön 1873-04-14
  Magdalena Charlotta Bäckman, Piga, Gumboda - Olof Eriksson, Dräng, Gumboda 1884-01-13
  Magdalena Charlotta Eugenia Bergström, Bondedotter, Gunsmark - Zakarias Edlund, Bonde, Estersmark 1881-09-25
  Magdalena Charlotta Fjellman, , Grimsmark - Karl Anders Ferdinand Andersson, Hemmansägare & kyrkvärd, Grimsmark 1903-11-05
  Magdalena Charlotta Karlsdotter, Arbeterska, Bjurmyrkammen - Per Pettersson, Arbetare, Grimsmark 1891-01-15
  Magdalena Charlotta Karlsdotter, Piga, Flarken - Karl Olof Nilsson, Hemmanstillträdare, Flarken 1885-11-03
  Magdalena Charlotta Marklund, Mejerska, Estersmark - Olof Markström, Bonde, Estersmark 1884-11-18
  Magdalena Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Gunsmark - Karl Anton Andersson, Hemmansägare, Noret, Lövånger 1878-11-12
  Magdalena Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Kålaboda - Karl Edström, Bonde, Brände 1868-10-27
  Magdalena Charlotta Nygren, Arbeterska, Skäran - Lars Johan Lind, Bondeson, Hertsånger 1867-11-24
  Magdalena Charlotta Persdotter, Arbeterska, Skäran - Anders Pettersson, Bonde, Skäran 1884-06-22
  Magdalena Charlotta Pettersson, Änka, Klintsjön - Per Andersson, Förgångsman, Klintsjön 1871-10-24
  Magdalena Charlotta Widmark, Bondedotter, Grimsmark - Johan Oskar Andersson, Sergeant, Umeå stadsförsamling 1911-10-22
  Magdalena Charlotta Wiklund, Piga, Flarken - Lars Anton Nyström, Torpare, Norrbäck 1894-11-07
  Magdalena Elisabet Eriksson, Arbeterska, Flarken - Olof Laurentius Lindström, Hemmansägare, Strandfors 1920-07-25
  Magdalena Fredrika Wikström, Arbeterska, Degerfors - Isak Wikström-Persson, Bonde, Risvattnet, Burträsk 1872-10-22
  Magdalena Johanna Grenholm, Piga, Brändfors - Nils Anton Bäckström, Hemmansägare, Brändfors 1913-10-26
  Magdalena Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Flarken - Anders Andersson, Bonde, Flarken 1878-10-29
  Magdalena Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Risvattnet - Olof Olofsson, Bonde, Kålaboda 1884-09-23
  Magdalena Johanna Nilsdotter, Piga, Krokvattnet - Gustaf Alfred Sturk, Torpare & fältjägare, Krokvattnet 1886-03-09
  Magdalena Johanna Persdotter, Arbeterska, Ånäset - Anders Öqvist, Murare, Djäkneboda, Bygdeå 1883-03-01
  Magdalena Johanna Persdotter, Bondedotter, Strand - Johan Larsson, Hemmanstillträdare, Brändfors 1889-11-14
  Magdalena Johanna Sandberg, Arbeterska, Risvattnet - Per Lindberg, Hemmanstillträdare, Risvattnet 1890-11-20
  Magdalena Johanna Tjernström, Arbeterska, Flarken - Anders Gustaf Jonsson, Arbetare, Ultervattnet, Bygdeå 1887-01-29
  Magdalena Juliana Hansdotter, Arbeterska, Brände - Olof Wickenberg, Bonde, Vebomark, Lövånger 1866-05-06
  Magdalena Karolina Andersson, Arbeterska, Nybyn - Fredrik Gustaf Smed, Korpral, Estersmark 1900-02-04
  Magdalena Karolina Persdotter, Piga, Nybyn - Johan Olof Olofsson, Dräng, Nybyn 1861-05-20
  Magdalena Karolina Rönnberg, Sömmerska, Gunsmark - Gustaf Adolf Persson, Skomakare, Nybyn 1915-11-11
  Magdalena Katarina Johansdotter, Inhysesdotter, Flarken - Olof Gustaf Andersson, Torpare, Ultervattnet, Bygdeå 1864-09-11
  Magdalena Katarina Jonsdotter, Piga, Brände - Aron Reinhold Olofsson, Bonde, Brände 1871-05-29
  Magdalena Katarina Karlsdotter, Inhyses, Flarken - Nicanor Löf, Fältjägare, Flarken 1863-10-18
  Magdalena Katarina Lindqvist, Piga, Ånäset - Johan August Tjernström, Hemmanstillträdare, Ånäset 1871-09-24
  Magdalena Katarina Olofsdotter, , Klintsjön - Jonas Olof Jonsson, , Rickleå, Bygdeå 1875-10-14
  Magdalena Katarina Olofsdotter, Bondedotter, Klintsjön - Jonas Olofsson, Bondeson, Sikeå, Bygdeå 1875-10-14
  Magdalena Kristina Adamsdotter, Piga, Hertsånger - Olof Anton Andersson, Bondeson, Gumboda 1874-05-10
  Magdalena Kristina Eriksdotter, Fältjägardotter, Hertsånger - Olof Olofsson, Arbetare, Bjurmyrkammen 1885-03-24
  Magdalena Kristina Jakobsdotter, , Ånäset - Frans Gustaf Hjelm, Snickare, Grimsmark 1899-12-03
  Magdalena Kristina Jakobsdotter, Bondedotter, Flarken - Karl Anders Karlsson, Bonde & nämndeman, Ultervattnet, Bygdeå 1873-06-22
  Magdalena Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger - Olof Hansson, Arbetare, Hertsånger 1878-03-21
  Magdalena Kristina Qvist, Piga, Gumbodabäcken - Anders Boström, Arbetare, Hertsånger 1869-12-26
  Magdalena Lovisa Andersdotter, Bondedotter, Gumboda - Per Gustaf Johansson, Bondeson, Flarklund 1872-02-12
  Magdalena Olivia Olofsdotter, Bondedotter, Kvarnfors - Olof Eriksson, Dräng, Skellefteå stad 1898-04-19
  Magdalena Olivia Sundström, Gårdsägare, Nybyn - Anders Ulrik Tjernström, Torpare, Ånäset 1910-09-03
  Magdalena Sofia Berglund, Piga, Klankliden - Per Nilsson, Bonde, Klankliden 1885-12-08
  Magdalena Sofia Nilsdotter, Bondedotter, Risvattnet - Olof Johansson, Bondeson, Pellboda 1869-10-26
  Magdalena Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Grimsmark - Olof Gustaf Löfgren, Bondeson, Grimsmark 1878-10-21
  Magdalena Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Mårsmarken - Karl Fredrik Bodén, Fältjägare, Vebomark, Lövånger 1879-04-14
  Magdalena Viktoria Andersson, Bondedotter, Flarken - Gustaf Abraham Hedström, Dräng, Flarken 1906-10-21
  Magdalena Vilhelmina Lundmark, Arbeterska, Flarken - Anders Norman, Kronobonde, Jonasmarken 1893-11-21
  Magnus Andreas Hägg, Arbetare, Burträsk - Hedvig Katarina Nilsson, Hemmansägardotter, Pellboda 1907-10-20
  Magnus Laurentius Moritz, Handlande, Gumboda - Signhild Ulrika Algania Jonsson, , Flarken 1925-11-08
  Magnus Moritz, Arbetare, Gumboda - Brita Margareta Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger 1867-11-07
  Manfred Augustin Karlsson, Hemmansägare, Flarken - Signhild Anna Alfrida Persson, , Flarken 1936-05-10
  Margareta Amanda Edström, Bondedotter, Brände - Anders August Pettersson, Skomakare, Estersmark 1895-11-21
  Margareta Amanda Johansson, Bondedotter, Kålaboda - Herman Gideon Dahlgren, Timmerman, Umeå stad 1906-10-28
  Margareta Augusta Engman, Hemmansägardotter, Risvattnet - Karl Alfred Wall, Hemmansägare, Nyliden 1930-06-29
  Margareta Augusta Olofsson, Piga, Kålaboda - Nils Nilsson, Hemmansägare, Kålaboda 1911-02-28
  Margareta Charlotta Hansdotter, Änka, Flarken - Olof Abrahamsson, Bonde, änkling, Mårsmarken 1870-11-20
  Margareta Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark - Lars Anton Hansson, Bonde, Estersmark 1872-05-14
  Margareta Elisabet Österlund, Arbeterska, Estersmark - Erik Robert Sundström, Arbetare, Estersmark 1897-11-07
  Margareta Fredrika Gabrielsdotter, Piga, Mårsmarken - Nils Nilsson, Hemmanstillträdare, Risvattnet 1868-09-29
  Margareta Fredrika Larsdotter, Bondedotter, Bäckfäbodarna - Nils Samuel Johansson, Hemmanstillträdare, Risvattnet 1869-11-09
  Margareta Fredrika Persdotter, Arbeterska, Trehörningen - Per Persson, Bonde, Krokvattnet 1874-12-27
  Margareta Johanna Häggbom, Bondedotter, Hertsånger - Matthias Adolf Häggbom, Bonde, Bjurmyrkammen 1875-02-07
  Margareta Johanna Nilsdotter, , Bodbyn, Burträsk - Johan Anton Nilsson, , Estersmark 1878-06-24
  Margareta Johanna Olsson, Bondedotter, Hertsånger - Karl Ludvig Lundström, Skrädderiarbetare, Umeå landsförsamling 1911-07-16
  Margareta Johanna Olsson, Bondedotter, Kålaboda - Olof Justinus Andersson, Hemmansägare, Kålaboda 1915-12-19
  Margareta Johanna Palm, Bondeänka, Gunsmark - Karl Petter Pettersson, Bonde, Noret, Lövånger 1904-03-06
  Margareta Karolina Kågström, Arbeterska, Brände - Jonas Glas, Bonde, Grimsmark 1899-12-20
  Margareta Katarina Johansdotter, Änka, Kålaboda - Anders Wiklund, Bonde, Vebomark, Lövånger 1889-09-27
  Margareta Kristina Boman, Bondedotter, Klintsjön - Jonas Andersson, Hemmanstillträdare, Ståbäcken, Bygdeå 1865-10-03
  Margareta Kristina Forsgren, Bondedotter, Strandfors - Nils Burman, Bonde, Flarken 1875-06-24
  Margareta Kristina Grahn, Bondeänka, Brände - Johan Sehlberg, Fältjägare, Brände 1892-03-03
  Margareta Kristina Grahn, Piga, Brände - Jonas Widelund, Bonde, Brände 1875-10-24
  Margareta Kristina Hansdotter, Piga, Gumboda - Olof Petter Nilsson, Bondeson, Gumboda 1860-10-09
  Margareta Kristina Jakobsson, Piga, Degerfors - Per Leander Pettersson, Bondeson, Norrbäck 1913-06-23
  Margareta Kristina Johansdotter, Piga, Flarken - Anders Gustaf Åman, Sjöman, Flarken 1865-10-10
  Margareta Kristina Johansson, Bondedotter, Kålaboda - Gabriel Sigfrid Engman, Jordbruksarbetare, Risvattnet 1911-03-28
  Margareta Kristina Lindberg, Bondedotter, Risvattnet - Johan Olofsson, Bondeson, Kålaboda 1883-04-19
  Margareta Kristina Nilsdotter, Arbeterska, Gunsmark - Nils Johansson, Arbetare, Pellboda 1871-10-23
  Margareta Kristina Olofsdotter, Arbeterska, Flarken - Johan Albert Fjellman, Fältjägare, Flarken 1882-11-05
  Margareta Kristina Persdotter, Inhyses, Flarkbäcken - Erik Eriksson, Sjöman, Gumboda 1868-11-22
  Margareta Kristina Persdotter, Torpardotter, Risvattnet - Adam Alfred Rönnmark, Bonde & fältjägare, Röjmyrgärdet 1893-11-14
  Margareta Kristina Siklund, Piga, Gumboda - Per Vilhelm Pettersson, Arbetare, Flarken 1892-01-21
  Margareta Kristina Ådén, Arbeterska, Skäran - Anders Nyström, Arbetare, Skäran 1870-11-01
  Margareta Lovisa Burström, Tjänarinna, Klintsjön - Gustaf Albin Ek, Hemmansägare, Klintsjön 1917-03-18
  Margareta Lovisa Olofsdotter, Piga, Flarken - Nils Olof Stoltz, Fältjägare, Klintsjön 1886-01-26
  Margareta Magdalena Persdotter, Bondedotter, Krokvattnet - Jonas Anton Jonsson, Bonde, Vebomark, Lövånger 1887-04-04
  Margareta Mariana Olofsdotter, Bondedotter, Svenmarken - Per Anton Olofsson, Bondeson, Krokvattnet 1889-06-28
  Margareta Matilda Nilsdotter, Piga, Estersmark - Nils August Nilsson, Bonde, Estersmark 1891-10-27
  Margareta Matilda Nilsson, Bondeänka, Estersmark - Johan Martin Svensk, Korpral, Estersmark 1901-04-29
  Margareta Monika Bäckström, Bondedotter, Flarken - Karl Fredrik Glas, Bondeson, Flarken 1890-10-21
  Margareta Sofia Amalia Sundström, Arbeterska, Nybyn - Per Edvin Pettersson, Arbetare, Gumboda 1925-07-19
  Margareta Sofia Jonsdotter, Piga, Strand - Olof Petter Lindström, Bondeson, Bäckfäbodarna 1870-07-05
  Margareta Sofia Kling, Bondedotter, Hertsånger - Olof Anton Häggström, Arbetare, Hertsånger 1884-11-25
  Margareta Sofia Lindström, Bondedotter, Strandfors - Olof Jonsson, Bonde, Gumboda 1885-04-06
  Margareta Sofia Persdotter, Piga, Nybyn - Nils Johan Johansson, Arbetare, Flarken 1878-11-12
  Margareta Sofia Strand, Piga, Klintsjön - Gustaf Ulrik Sköld, Fältjägare, Gumboda 1862-03-02
  Margareta Sofia Sundström, Piga, Ånäset - Nils Samuel Widmark, Nämndeman, Nybyn 1874-11-15
  Margareta Vilhelmina Löfroth, Piga, Gumboda - Gustaf Lindström, Bondeson, Strandfors 1898-02-11
  Margit Axhild Ingegerd Olausson, , Gumboda - Bror Olsson, Sågverksarbetare, Lövön, Holmsund 1935-04-07
  Margit Sofia Andersson, Hemmansägardotter, Risvattnet - Hans Enar Olofsson, Jordbruksarbetare, Risvattnet 1936-09-26
  Maria Adelia Burman, Bondedotter, Hertsånger - Jonas Olof Nilsson, Hemmanstillträdare, Sikeå, Bygdeå 1899-11-19
  Maria Albertina Andersson, Piga, Nybyn - Johan Vilhelm Nyström, Torpare, Gumboda 1891-10-27
  Maria Albertina Edström, Hemmansägare, Estersmark - Nils Petter Olofsson, Bondeson, Estersmark 1896-05-07
  Maria Albertina Englund, Soldatdotter, Grimsmark - Johan Olof Jakobsson, Bondeson, Grimsmark 1904-05-15
  Maria Albertina Lindström, Bondedotter, Gumboda - Johan Olof Bång, Bondeson, Gumboda 1923-12-09
  Maria Albertina Olofsdotter, Arbeterska, Brände - Olof Anton Nilsson, Bonde, Estersmark 1892-06-24
  Maria Albertina Olofsson, Torpardotter, Hertsånger - Ulrik Burman, Bondeson, Hertsånger 1915-07-11
  Maria Albertina Strand, Bondedotter, Pellboda - Lars Leander Strid, Hemmansägare, Risvattnet 1908-06-14
  Maria Albertina Vestervall, Bondedotter, Brände - Olof Pettersson, Bondeson, Brände 1903-02-17
  Maria Amalia Andersson, Bondedotter, Hertsånger - Nils Leander Eriksson, Arbetare, Umeå landsförsamling 1902-06-29
  Maria Amalia Nygren, Sömmerska, Nybyn - Johannes Lindberg, Skomakare, Klintsjön 1891-07-12
  Maria Amalia Wallmark, Bondedotter, Klintsjön - Olof Petter Andersson, Måleriarbetare, Klintsjön 1911-06-11
  Maria Amanda Boström, Piga, Kålaboda - Olof Johansson, Bonde, Kålaboda 1902-06-15
  Maria Amanda Ådén, Sömmerska, Flarken - Jonas Alfred Johansson, Dräng, Flarken 1890-01-30
  Maria Andersdotter, Piga, Eskilsbäck - Olof Anton Nilsson, Kronohemmansåboen, Eskilsbäck 1874-01-25
  Maria Antonia Persdotter, Bondedotter, Flarken - Olof Edström, Bondeson, Flarken 1873-11-16
  Maria Aqvilina Kristina Säll, Hemmansägardotter, Gumboda - Gustaf Emil Bång, Hemmansägarson, Gumboda 1923-01-06
  Maria Augusta Lindgren, Bondedotter, Grimsmark - Anders Granström, Bonde, Grimsmark 1897-11-30
  Maria Augusta Nyberg, Piga, Risvattnet - Johannes Johansson, Bondeson, Kålaboda 1901-11-19
  Maria Augusta Persson, Hemmansägardotter, Kålaboda - John Ruben Pettersson, Hemmansägarson, Bursiljum, Burträsk 1921-12-04
  Maria Augustina Jonsdotter, Bondedotter, Brände - Lars Petter Wiklund, Arbetare, Brände 1896-05-03
  Maria Brita Nygren, Arbeterska, Skäran - Anders Nilsson, Arbetare, Grimsmark 1870-12-11
  Maria Brita Nygren, Torparänka, Grimsmark - Per Anton Persson, Krononybyggare, Sjödala 1885-11-13
  Maria Brita Persdotter, Bondeänka, Estersmark - Olof Nilsson, Dräng, Estersmark 1870-10-16
  Maria Charlotta Bäcklund, Bondedotter, Estersmark - Nils Nilsson, Bonde & nämndeman, Estersmark 1876-11-09
  Maria Charlotta Ek, Bondedotter, Brände - Per Robert Widelund, Bondeson, Brände 1904-06-21
  Maria Charlotta Ferm, Bondedotter, Gumboda - Karl Alfred Bergqvist, Sågverksarbetare, Bygdeå 1910-04-10
  Maria Charlotta Glas, Hemmansägardotter, Grimsmark - Karl Rudolf Lindgren, Hemmansägare, Brände 1921-07-09
  Maria Charlotta Johansdotter, Bondedotter, Flarklund - Olof Andersson, Hemmanstillträdare, Skäran 1860-10-02
  Maria Charlotta Johansdotter, Bondedotter, Hertsånger - Johan Petter Eriksson, Fältjägarson, Hertsånger 1883-12-26
  Maria Charlotta Johansson, Arbeterska, Ånäset - Nils Petter Nilsson, Arbetare, Flarken 1895-06-03
  Maria Charlotta Jonsson, Piga, Hertsånger - Per Alfred Nilsson, Hemmanstillträdare, Gunsmark 1891-12-11
  Maria Charlotta Löfbom, Arbeterska, Estersmark - Olof Jonsson, Dräng, Ånäset 1881-05-15
  Maria Charlotta Nilsson, Änka, Gunsmark - Edvard Nilsson, Bonde, Gunsmark 1895-04-15
  Maria Charlotta Wallmark, Torpardotter, Flarken - Olof Nilsson, Hemmansägare, Estersmark 1893-11-28
  Maria Dorotea Aronsson, Hemmansägardotter, Brände - Johan Reinhold Jonsson, Hemmansägare, Brände 1921-06-19
  Maria Eleonora Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark - Nils Erik Boström, Dräng, Estersmark 1885-10-08
  Maria Elina Konkordia Strid, Hemmansägardotter, Hålvattnet - Gunnar Alexius Strand, Hemmansägarson, Hålvattnet 1920-02-01
  Maria Elisabet Hansdotter, Piga, Flarken - Lars Petter Larsson, Arbetare, Pellboda 1860-06-19
  Maria Elisabet Nilsson, Tjänarinna, Flarken - Nils Algot Sandström, Arbetare, Flarken 1908-12-27
  Maria Erika Eriksdotter, Piga, Estersmark - Lars Johan Jakobsson, Arbetare, Ultervattnet, Bygdeå 1865-07-09
  Maria Erika Lindqvist, Bondeänka, Degerfors - Johan Wikström, Arbetare, Klankliden 1879-11-01
  Maria Erika Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark - Leander Eriksson, Bonde, Hjoggböle, Skellefteå landsförsamling 1885-04-12
  Maria Eufrosyna Andersdotter, Bondedotter, Brändfors - Lars Anton Byström, Dräng, Gumboda 1883-04-19
  Maria Eufrosyna Pettersson, Mejerska, Gumboda - Olof Nilsson, Bonde, Gumboda 1895-03-31
  Maria Evelina Eriksdotter, Mejerska, Flarken - Anders Jonsson, Dräng, Brände 1895-01-14
  Maria Evelina Hedlund, Arbeterska, Hertsånger - Per Oskar Eriksson, Arbetare, Robertsfors 1907-10-27
  Maria Evelina Lindmark, Tjänarinna, Lund - Emil Mauritz Antonius Andersson, Hemmansägare, Lund 1926-11-09
  Maria Gustava Nilsdotter, Hemmansägarinna, Sjödala - Lars Johan Berglund, Bonde & fältjägare, Grimsmark 1880-07-09
  Maria Hildegard Kristina Nilsdotter, Piga, Flarken - Jonas Valfrid Jonsson, Bondeson, Flarken 1900-10-14
  Maria Johanna Andersdotter, Bondedotter, Brände - Johan Johansson, Sjöman, Bursiljum, Burträsk 1879-05-11
  Maria Johanna Andersdotter, Piga, Brände - Johan Abraham Olofsson, Bonde, Brände 1890-01-06
  Maria Johanna Andersdotter, Piga, Flarkbäcken - Frans Mikael Ådén, Arbetare, Flarken 1897-10-03
  Maria Johanna Andersson, Bondedotter, Estersmark - Anders Ferdinand Johansson, Bonde, Brände 1914-11-01
  Maria Johanna Andersson, Bondedotter, Grimsmark - Anton Pettersson, Hemmansägare, Bjurön, Lövånger 1915-02-05
  Maria Johanna Brännström, Skomakardotter, Nybyn - Per Pettersson, Dräng, Flarken 1870-10-23
  Maria Johanna Burman, Bondedotter, Hertsånger - Karl Anton Rönnberg, Arbetare, Ånäset 1864-11-20
  Maria Johanna Burman, Hemmansägaränka, Svenmarken - Per Anton Olofsson, Hemmansägare, Svenmarken 1919-04-01
  Maria Johanna Bäckström, Barnmorska, Ånäset - Isak Åman, Bonde, Ånäset 1875-07-04
  Maria Johanna Emerentia Jonsson, Tjänarinna, Brände - Olof Alexander Henriksson, Hemmansägarson, Trehörningen 1923-11-10
  Maria Johanna Eriksdotter, Arbeterska, Jonasmarken - Anders Andersson, Bondeson, Böle, Lövånger 1870-11-10
  Maria Johanna Larsdotter, Arbeterska, Flarken - Erik Gustaf Sundell, Dräng, Flarken 1883-08-12
  Maria Johanna Lindström, Bondedotter, Strandfors - Olof Anton Andersson, Bondeson, Gumboda 1872-10-15
  Maria Johanna Olofsdotter, Arbeterska, Grimsmark - Nils Jakob Lundholm, Arbetare, Gumboda 1874-11-01
  Maria Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Mårsmarken - Olof Vilhelm Lindström, Bonde, Vebomark, Lövånger 1870-11-08
  Maria Johanna Olofsdotter, Piga, Brände - Nils Olof Olofsson, Dräng, Brände 1872-02-18
  Maria Johanna Olofsdotter, Sockenskrivardotter, Flarken - Anders Andersson, Arbetare, Skäran 1863-10-13
  Maria Johanna Persdotter, Arbeterska, Gumboda - Klas Adam Forsberg, Fabriksarbetare, Bygdeå 1911-10-29
  Maria Johanna Persdotter, Piga, Röjmyrgärdet - Johan Johansson, Bondeson, Röjmyrgärdet 1861-12-26
  Maria Johanna Persdotter, Torpardotter, Flarken - Olof Anton Edström, Bonde, Bäckmyran 1891-12-22
  Maria Johanna Sandström, Arbeterska, Flarken - Abraham Olofsson, Arbetare, Flarken 1883-12-26
  Maria Johanna Tjernström, Arbeterska, Flarken - Anders Nyman, Fältjägare, Flarken 1885-04-06
  Maria Johanna Widman, Sömmerska, Gunsmark - Lars Lundström, Arbetare, Estersmark 1895-10-13
  Maria Josefina Faltin, Gårdsägare, Gumboda - Karl Vilhelm Edvin Karlsson, Arbetare, Gumboda 1918-06-29
  Maria Josefina Jonsdotter, , Flarkbäcken - Johan Andersson, Bonde, Flarken 1894-02-18
  Maria Karolina Andersson, Hemmansägardotter, Flarkbäcken - Johan Adolf Qvist, Arbetare, Flarken 1927-10-30
  Maria Karolina Gabrielsdotter, Bondedotter, Mårsmarken - Nils Gabrielsson, Bonde, Kålaboda 1875-03-21
  Maria Karolina Gustafsdotter, Piga, Ånäset - Johan Edvard Edström, Arbetare, Flarken 1886-11-23
  Maria Karolina Johansdotter, Piga, Brände - Nils Otto Lundberg, Dräng, Brände 1888-07-10
  Maria Karolina Nilsdotter, Bondedotter, Skäran - Jonas Petter Widmark, Bonde, Skäran 1879-11-04
  Maria Karolina Nilsdotter, Piga, Flarken - Olof Jakobsson, Landhandlare, Flarken 1880-11-02
  Maria Karolina Olofsdotter, Bondedotter, Brände - Jonas Albert Widelund, Dräng, Brände 1898-02-23
  Maria Karolina Olofsson, Bondedotter, Brände - Per Johan Wallstedt, Bonde, Önnesmark, Lövånger 1894-05-08
  Maria Karolina Persdotter, Bondedotter, Gunsmark - Karl Fredrik Andersson, Bonde, Fjälbyn, Lövånger 1864-04-12
  Maria Karolina Sandgren, Sömmerska, Flarken - Fredrik Axel Lundgren, Fältjägare, Flarken 1891-10-11
  Maria Karolina Sundbom, Bondedotter, Trehörningen - Olof Engman, Bonde, Risvattnet 1914-11-22
  Maria Karolina Wikström, Bondedotter, Degerfors - Anders Valfrid Gustafsson, Hemmansägare, Degerfors 1915-04-22
  Maria Karolina Ådén, Piga, Brände - Axel Uno Olofsson, Bondeson, Brände 1906-07-09
  Maria Katarina Hansdotter, Piga, Flarken - Karl Olof Holmström, Dräng, Flarken 1884-10-30
  Maria Katarina Johansdotter, Arbeterska, Risvattnet - Johan Fredrik Andersson, Inhysesman, Bäckliden, Burträsk 1879-05-11
  Maria Katarina Sjöström, Bondedotter, Grimsmark - Karl Glas, Hemmansägarson, Grimsmark 1884-02-05
  Maria Konkordia Jonsson, Lärarinna, Hertsånger - Gustaf Alexander Hansson, Bonde, Hertsånger 1902-04-27
  Maria Kristina Eriksdotter, Piga, Flarken - Nils Samuel Ådén, Dräng, Flarken 1878-10-29
  Maria Kristina Eriksdotter, Torparänka, Flarken - Gustaf Fredrik Stenlund, Arbetare, Flarken 1901-11-17
  Maria Kristina Hällgren, Arbeterska, Pellboda - Anders Alfred Eriksson, Arbetare, Pellboda 1902-07-20
  Maria Linnéa Olofsson, Tjänarinna, Skäran - Karl Manfred Grabbe, Hemmansägare, Skäran 1926-12-05
  Maria Lovisa Olofsdotter, Arbeterska, Nybyn - Erik Gustaf Käck, Fältjägare, Slyberget, Burträsk 1891-02-10
  Maria Lovisa Olofsdotter, Piga, Hertsånger - Erik Jakob Trygg, Fältjägare, Hertsånger 1863-10-25
  Maria Lovisa Olofsson, Bondedotter, Kvarnfors - Olof Hjalmar Lindström, Hemmansägare, Skellefteå 1912-03-31
  Maria Lovisa Persdotter, Änka, Nybyn - Per Johansson, Torpare, Ånäset 1890-02-13
  Maria Lovisa Sundström, , Nybyn - Johan Petter Flöjt, Korpral, Brände 1904-11-23
  Maria Lovisa Widelund, Bondedotter, Brände - Jonas Petter Larsson, Fältmusikant, Umeå stadsförsamling 1873-07-08
  Maria Magdalena Andersson, Sömmerska, Flarken - Anders Alfred Ek, Fältjägare, Flarken 1892-11-15
  Maria Magdalena Berglund, Arbeterska, Söderbäck - Samuel Johansson, Krononybyggare, Skursjön, Bygdeå 1869-05-17
  Maria Magdalena Hansdotter, Bondedotter, Skäran - Lars Anton Ekström, Snickare, Gunsmark 1884-06-29
  Maria Magdalena Hedström, Bondedotter, Hertsånger - Karl Johan Boström, Smed, Brände 1886-04-20
  Maria Magdalena Olofsdotter, Bondeänka, Flarken - Nils Samuel Lindberg, Dräng, Flarken 1902-07-20
  Maria Magdalena Olofsdotter, Piga, Pellboda - Anders Teodor Andersson, Bonde, Flarken 1891-11-03
  Maria Magdalena Sjöström, Arbeterska, Grimsmark - Anders Lindberg, Arbetare, Gumboda 1890-10-26
  Maria Magdalena Sturk, Bondedotter, Jonasmarken - Lars Rickard Hägglund, Bondeson, Sakrismarken 1909-04-12
  Maria Margareta Mårtensdotter, Arbeterska, Grimsmark - Anders Fredrik Englund, Fältjägare, Grimsmark 1878-11-17
  Maria Margareta Nilsdotter, Bondedotter, Kålaboda - Johan Henrik Wik, Fältjägare, Kålaboda 1872-04-30
  Maria Margareta Olofsdotter, Bondedotter, Eskilsbäck - Johan Gustaf Karlström, Arbetare, Eskilsbäck 1895-01-28
  Maria Margareta Scherdin, Piga, Ånäset - Per Anton Bäckström, Bonde, Brände 1885-04-06
  Maria Margareta Sofia Andersdotter, Arbeterska, Jerusalem - Karl Johan Widman, Arbetare, Gumboda 1881-11-13
  Maria Margareta Widmark, Arbeterska, Nybyn - Karl Wall, Fältjägare, Ragnvaldsträsk, Skellefteå landsförsamling 1889-10-27
  Maria Matilda Andersdotter, Piga, Brände - Per Jonsson, Bonde, Brände 1877-03-22
  Maria Matilda Andersson, Bondedotter, Hertsånger - Karl Albin Öberg, Arbetare, Gumboda 1909-11-28
  Maria Matilda Burlin, Bondedotter, Gumboda - Lars Forsgren, Bondeson, Strandfors 1888-12-13
  Maria Matilda Edström, Bondedotter, Flarken - Andreas Augustinus Andersson, Bonde, Flarken 1890-10-21
  Maria Matilda Forsgren, Bondedotter, Strandfors - Erik August Ferm, Arbetare & torpare, Gumboda 1888-04-10
  Maria Matilda Hallberg, Bondedotter, Flarken - Nils Petter Bäckström, Bondeson, Flarken 1898-12-08
  Maria Matilda Markström, Bondedotter, Gunsmark - Olof Olofsson, Bonde, Jonasmarken 1892-07-07
  Maria Matilda Nilsson, Bondedotter, Flarken - Jonas Gottfrid Jonsson, Bondeson, Ortoliden, Burträsk 1900-10-18
  Maria Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Brände - Johan Ström, Fältjägare, Brände 1881-09-18
  Maria Matilda Olofsdotter, Piga, Nybyn - Per Markström, Bonde, Gunsmark 1889-12-04
  Maria Matilda Pettersson, Bondedotter, Skäran - Anton Robert Lundgren, Jordarbetare, Lövånger 1915-05-02
  Maria Matilda Stridfält, Arbeterska, Sakrismarken - Olof Edvard Rask, Soldat, Sakrismarken 1897-10-28
  Maria Matilda Sundbom, Hushållerska, Flarkbäcken - Anders David Andersson, Fattiggårdsföreståndare, Flarkbäcken 1916-10-22
  Maria Olivia Andersson, Bondedotter, Hertsånger - Andreas Olofsson, Bondeson, Hertsånger 1900-11-30
  Maria Olivia Lindmark, Piga, Nybyn - Lars Anton Larsson, Postvaktbetjänt, Skellefteå 1892-03-28
  Maria Olivia Moritz, Bondedotter, Gumboda - Petter Högström, Bondeson, Klintsjön 1908-06-24
  Maria Ottilia Burman, , Ånäset - Anders August Granström, Bondeson, Ånäset 1904-11-20
  Maria Ottilia Granberg, Tjänarinna, Ånäset - Frans Olof Hjalmar Sundbom, Fabriksarbetare, Gumboda 1910-10-23
  Maria Regina Bäckström, Hemmansägardotter, Bjurmyrkammen - Johan Alvar Johansson, Arbetare, Innertavle, Umeå landsförsamling 1934-12-02
  Maria Sofia Andersdotter, Bondedotter, Söderbäck - Per Gustaf Olofsson, Bondeson, Ultervattnet, Bygdeå 1870-02-15
  Maria Sofia Persson, Bondedotter, Trehörningen - Lars Andersson, Bondeson, Strand 1896-11-12
  Maria Teresia Södermark, Bondedotter, Flarken - Karl August Lundberg, Hemmansägare, Hertsånger 1915-06-24
  Maria Ulrika Boström, Piga, Estersmark - Anders Frommelin, Bonde, Estersmark 1864-01-01
  Maria Ulrika Persdotter, Bondedotter, Strand - Nils Larsson, Hemmansägare, Brändfors 1886-11-09
  Maria Ulrika Persdotter, Piga, Kålaboda - Per Abraham Tjernberg, Bonde, Kålaboda 1897-07-06
  Maria Valentina Johansson, Bondedotter, Kålaboda - Johan August Lundberg, Soldat, Kålaboda 1905-08-20
  Marta Emilia Johanna Nilsson, Arbeterska, Risvattnet - Gustaf Konrad Folke Lindström, Hemmansägare, Flarken 1927-11-27
  Martin Alexander Åman, Hemmansägarson, Gumboda - Anna Fransiska Lidström, Piga, Gumboda 1918-12-26
  Martin Markström, Bondeson, Gunsmark - Anna Augusta Andersson, Bondedotter, Gunsmark 1904-10-20
  Martin Åman, Bondeson, Strand - Hilma Josefina Lindström, Piga, Strand 1898-12-20
  Matilda Charlotta Häggbom, Bondedotter, Bjurmyrkammen - Jonas Edvard Granström, Bonde, Ånäset 1904-01-10
  Matilda Karlsdotter, Bondedotter, Estersmark - Anders Ek, Korpral, Brände 1870-09-14
  Matilda Karolina Hjelm, Fältjägardotter, Gunsmark - Gustaf Hansson, Dräng, Skäran 1885-04-06
  Matilda Karolina Persdotter, Piga, Hertsånger - Per Vilhelm Wahlström, Arbetare, Härnösand (Y) 1878-06-02
  Matilda Margareta Vestervall, Bondedotter, Brände - Karl Olof Jonsson, Bonde, Näset, Lövånger 1894-05-15
  Matilda Röring, Bondedotter, Klintsjön - Erik Hansson, Bonde, Klintsjön 1893-04-23
  Matilda Sofia Jonsdotter, Bondedotter, Klintsjön - Per Andersson, Bonde, Klintsjön 1891-11-15
  Mattheus Andersson, Bonde, Flarken - Brita Katarina Edström, Bondedotter, Flarken 1882-10-31
  Mattheus Andersson, Hemmanstillträdare, Flarken - Ulrika Johanna Persdotter, Bondedotter, Flarken 1862-06-29
  Mattheus Edström, Bonde, Flarken - Sofia Elina Tjernström, Piga, Flarken 1885-10-27
  Mattheus Åberg, Bonde, Flarken - Anna Lovisa Henriksdotter, Nämndemansdotter, Trehörningen 1866-11-20
  Matthias Adolf Häggbom, Bonde, Bjurmyrkammen - Margareta Johanna Häggbom, Bondedotter, Hertsånger 1875-02-07
  Matthias Gustaf Häggström, Handlande, Nybyn - Anna Albertina Grefve, Arbeterska, Nybyn 1869-11-14
  Matthias Klint, Fältjägare, Överklinten, Bygdeå - Magdalena Charlotta Andersdotter, Bondedotter, Söderbäck 1879-07-13
  Matthias Löfling, Komminister, Estersmark - Anna Augustina Edström, Bondedotter, Flarken 1860-11-27
  Mattias Halvorsen, Sjökapten, Norge - Beda Margareta Rönnberg, Jungfru, Ånäset 1884-12-20
  Mikael Hansson, Bondeson, Skäran - Donna Maria Häggström, Bondedotter, Hertsånger 1877-07-03
  Mikael Karlsson, Arbetare, Ånäset - Anna Lovisa Söderholm, Arbeterska, Ånäset 1872-12-26
  Mikael Nilsson, Torpare, Nybyn - Edla Amalia Persson, Sömmerska, Strand 1915-12-26
  Mirjam Linnea Eriksson, Hembiträde, Klintsjön - Olof Einar Högström, Hemmansägare, Klintsjön 1934-12-02
  Mortimer Alfred Marklund, Bonde, Grimsmark - Katarina Fredrika Hammar, Piga, Grimsmark 1896-04-19
  Måns Emil Karlsson, Hemmansägare, Brände - Inga Alice Kristina Henriksson, Hemmansägardotter, Hörneborg 1928-12-28
  Måns Helmer Åberg, Bondeson, Flarken - Anna Elisabet Jakobsson, Bondedotter, Flarken 1900-10-12
  Mårten Lidström, Fältjägare, Skäran - Anna Maria Evelina Andersson, Styrmansdotter, Skäran 1893-06-25
  Märit Sofia Andersson, Sömmerska, Nybyn - Sven Sigurd Hurtig, Arbetare, Nybyn 1937-02-28
  Märta Astrid Linnea Nilsson, Hemmansägardotter, Gumboda - Elof Mauritz Wendén, Arbetare, Gumboda 1933-12-26
  Märta Elisabet Bergner, Hemmansägardotter, Hertsånger - Jonas Albin Andersson, Hemmansägare, Bäcken 1936-05-21
  Märta Emilia Johanna Nilsson, Hemmansägardotter, Risvattnet - Olof Leonard Sundbom, Hemmansägare, Trehörningen 1919-07-24
  Märta Eugenia Valborg Brännström, Arbeterska, Flarken - Nils Sigfrid Nilsson, Hemmansägarson, Bäck, Bygdeå 1925-03-01
  Märta Helena Ingegärd Andersson, Hemmansägardotter, Flarken - Olof Evert Hurtig, Arbetare, Flarken 1932-11-27
  Märta Henrietta Ådén, Hemmansägardotter, Flarken - Emil Sigvard Johannes Hallberg, Hemmansägarson, Flarken 1931-11-29
  Märta Magdalena Johanna Jonsson, Hemmansägardotter, Brände - Olof Valdemar Edström, Hemmansägarson, Brände 1928-03-25
  Märta Teolinda Sturk, Hemmansägardotter, Jonasmarken - Gustaf Hugo Hägglund, Hemmansägare, Sakrismarken 1924-11-09
  Märta Valborg Elisabet Silfver, Hemmansägardotter, Hertsånger - August Ossian Bäckström, Arbetare, Estersmark 1930-11-09
  Naima Augusta Falk, Hemmansägardotter, Gunsmark - John Harald Palm, Hemmansägare, Gunsmark 1929-05-20
  Naima Gustava Lindvall, Hemmansägardotter, Jonasmarken - Olof Gunnar Rask, Hemmansägarson, Sakrismarken 1927-06-24
  Naima Kristina Svärd, Arbeterska, Flarken - Nils Johan Johansson, Arbetare, Överklinten, Bygdeå 1925-05-30
  Naima Magdalena Charlotta Svärd, Hushållerska, Flarken - Gottfrid Molin, Reseagent, Bastuträsk, Norsjö 1923-05-10
  Naima Sofia Glas, Bondedotter, Strandfors - Per Johansson, Bonde, Strandfors 1900-03-25
  Nancy Elvira Maria Gustafsson, Hemmansägardotter, Grimsmark - Odal Pettersson, Arbetare, Skellefteå stad 1937-11-14
  Nancy Elvira Matilda Nilsson, Hemmansägardotter, Risvattnet - Lars Evert Svan, Jordbruksarbetare, Överklinten 1936-08-02
  Nancy Maria Amalia Widelund, Hemmansägardotter, Brände - Per Hjalmar Andersson, Arbetare, Nybyn 1935-11-03
  Nancy Maria Bäckström, Hembiträde, Jonasmarken - Per Ragnar Säll, Arbetare, Sakrismarken 1937-05-17
  Nancy Maria Lindberg, Hemmansägardotter, Flarken - Per Enar Edström, Arbetare, Nybyn 1932-12-04
  Nanna Teresia Johansson, Småskollärarinna, Kålaboda - Lars Sehlstedt, Handlande, Kålaboda 1929-09-08
  Nanny Adelina Magdalena Boström, Bondedotter, Kvarnfors - Anders Amandus Andersson, Bonde, Estersmark 1914-11-01
  Nanny Albertina Olofsson, Tjänarinna, Brände - Gustaf Algot Granlund, Arbetare, Grimsmark 1923-09-30
  Nanny Augusta Andersson, Bondeänka, Flarken - Artur Alexander Andersson, Arbetare, Flarken 1923-04-02
  Nanny Elina Tjernström, Bondedotter, Flarken - Nils William Edström, Bonde, Flarken 1914-03-22
  Nanny Elisabet Falk, Upppasserska, Ånäset - Paul Kristoffer Fredrik Karlgren, Slaktare, Ånäset 1922-09-24
  Nanny Johanna Albertina Lindberg, Hemmansägardotter, Pellboda - Alvar Elind Bryggman, Predikant, Bygdsiljum, Burträsk 1932-07-10
  Nanny Johanna Josefina Lundgren, Arbeterska, Nybyn - Fredrik Efraim Lindström, Arbetare, Umeå stad 1917-06-24
  Nanny Johanna Rönnlund, Hemmansägardotter, Grimsmark - Karl Helge Lundmark, Arbetare, Rickleå, Bygdeå 1933-11-19
  Nanny Margreta Glas, Hemmansägardotter, Flarken - Karl Anton Ådén, Hemmansägare, Flarken 1917-06-09
  Nanny Maria Andersson, Hemmansägardotter, Klintsjön - Karl Georg Johannes Pettersson, Arbetare, Gumboda 1923-10-07
  Nanny Maria Björklund, Handelsbiträde, Nordmaling - Eugenius Nylén, Bondeson, Kålaboda 1912-09-06
  Nanny Maria Boström, Bondedotter, Brände - Anders Albert Andersson, Hemmansägare, Kålaboda 1910-10-30
  Nanny Maria Granström, Bondedotter, Klintsjön - Axel Hugo Boman, Skräddare, Sävar 1904-12-26
  Nanny Maria Kristina Nilsson, Arbeterska, Ånäset - Gustaf Helmer Andersson, Arbetare, Flarken 1920-12-05
  Nanny Maria Lindberg, Mejerska, Gumboda - Olof Alfons Jonsson, Hemmansägare, Gumboda 1931-11-22
  Nanny Matilda Hansson, Handelsidkerska, Gumboda - Karl Holger Eriksson, Arbetare, Gumboda 1931-01-06
  Nanny Mirjam Hildegard Lindahl, Hemmadotter, Ånäset - Fritz Häggbom, Byggmästare, Bjurmyrkammen 1937-06-23
  Nanny Sofia Nilsson, Piga, Brände - Zakarias Vilhelm Ferm, Bonde, Brände 1914-09-09
  Nanse Ingeborg Bäckström, Arbeterska, Brände - Frans Albert Dahlberg, Hemmansägarson, Flarken 1921-03-06
  Nicanor Löf, Fältjägare, Flarken - Magdalena Katarina Karlsdotter, Inhyses, Flarken 1863-10-18
  Nikanor Vikblad, Kronolänsman, Nybyn - Elin Maria Widmark, , Nybyn 1901-04-22
  Nils Adolf Bång, Jordbruksarbetare, Gumboda - Tyra Ingrid Margareta Scherdin, Hemmansägardotter, Gumboda 1932-06-24
  Nils Adolf Hjelm, Skomakare, Gunsmark - Karolina Karlsson, Piga, Ånäset 1892-07-17
  Nils Adolf Hjelm, Skomakare, Gunsmark - Kristina Johanna Sandström, Skollärarinna, Ånäset 1895-04-21
  Nils Adolf Nilsson, Bondeson, Estersmark - Anna Elisabet Johansson, , Gärde, Lövånger 1910-05-22
  Nils Adolf Nilsson, Handlande, Rickleå, Bygdeå - Ida Dahlqvist, Klockardotter, Nybyn 1877-12-26
  Nils Albert Westermark, Bonde, Skäran - Vilma Kristina Holmlund, Bondedotter, Skäran 1903-12-08
  Nils Albin Johansson, Arbetare, Flarken - Amalia Maria Andersson, Hemmansägardotter, Flarken 1907-01-29
  Nils Alfred Dahlberg, Bondeson, Strand - Katarina Fredrika Johansson, Bondedotter, Risvattnet 1903-12-20
  Nils Alfred Nilsson, Bondeson, Flarken - Signe Lovisa Olofsson, Bondedotter, Brände 1914-10-16
  Nils Alfred Nilsson, Hemmansägare, Kvarnfors - Viktoria Kristina Sofia Hägglund, Hushållerska, Kvarnfors 1935-12-15
  Nils Algot Sandström, Arbetare, Flarken - Maria Elisabet Nilsson, Tjänarinna, Flarken 1908-12-27
  Nils Algot Wikström, , Kräkånger, Lövånger - Rut Aina Serafia Isberg, , Flarken 1926-01-01
  Nils Alvar Andersson, Arbetare, Legdeå, Robertsfors - Frida Maria Lindberg, Jordägardotter, Klintsjön 1932-10-30
  Nils Anders Bäckström, Bondeson, Bjurmyrkammen - Ammy Johanna Amalia Olofsson, Jordägardotter, Pellboda 1923-11-04
  Nils Anton Bäckström, Bondeson, Brände - Karolina Augusta Dahlberg, Bondedotter, Strand 1901-10-16
  Nils Anton Bäckström, Hemmansägare, Brändfors - Magdalena Johanna Grenholm, Piga, Brändfors 1913-10-26
  Nils Anton Grahn, Hemmansägare, Vebomark, Lövånger - Edla Kristina Olofsson, Arbeterska, Bjurmyrkammen 1918-06-30
  Nils Anton Karlsson, Bonde, Bjurmyrkammen - Ulrika Kristina Nilsdotter, Piga, Ånäset 1880-04-11
  Nils Anton Malm, Arbetare, Brände - Frida Amalia Karlsson, Hemmansägardotter, Brände 1925-09-26
  Nils Anton Pettersson, Bondeson, Gumboda - Hilma Johanna Pettersson, Skollärarinna, Nybyn 1896-05-24
  Nils Anton Wahlström, Dräng, Ånäset - Kristina Katarina Jonsdotter, Arbeterska, Klintsjön 1861-02-12
  Nils Anton Widmark, Hemmansägare, Kålaboda - Anna Karolina Nylén, Bondedotter, Kålaboda 1913-10-26
  Nils Aron Granberg, Arbetare, Nybyn - Katarina Lovisa Olsson, Bondedotter, Skäran 1891-12-13
  Nils Artur Andersson, Arbetare, Ånäset - Alice Paulina Sjöberg, Hemmansägardotter, Hertsånger 1931-07-25
  Nils Artur Broman, Arbetare, Gumboda - Ida Linnéa Olofsson, Hemmansägardotter, Gumboda 1936-03-22
  Nils Artur Risberg, Hemmansägare, Risvattnet - Eva Sanny Kristina Larsson, , Strand 1925-11-22
  Nils Artur Sixten Andersson, Arbetare, Flarken - Hildur Alexandra Nilsson, Hemmansägardotter, Flarken 1936-11-29
  Nils Arvid Johansson, Jordägarson, Hertsånger - Elsa Amanda Rönnberg, Hemmansägardotter, Hertsånger 1930-08-24
  Nils Arvid Leijonflyckt, Jägmästare, Överkalix (BD) - Karolina Erika Rosenius, Demoiselle, Ånäset 1870-09-27
  Nils August Andersson, Skomakare, Ånäset - Anna Aronia Larsson, Arbeterska, Ånäset 1898-10-02
  Nils August Engelbert Olofsson, Arbetare, Flarken - Olga Sofia Andersson, Tjänarinna, Flarken 1923-11-11
  Nils August Forsberg, Bonde, Flarken - Anna Charlotta Lindström, Bondedotter, Strandfors 1885-11-22
  Nils August Forsberg, Bondeson, Flarken - Brita Charlotta Persdotter, Piga, Flarken 1877-11-22
  Nils August Nilsson, Bonde, Estersmark - Margareta Matilda Nilsdotter, Piga, Estersmark 1891-10-27
  Nils August Nilsson, Fabriksarbetare, Bygdeå - Axelia Johanna Bäck, Torpardotter, Ånäset 1910-07-17
  Nils August Sturk, Bondeson, Klintsjön - Anna Josefina Andersson, Bondedotter, Krokvattnet 1912-06-02
  Nils Bernhard Wikström, Arbetare & snickare, Estersmark - Anna Karolina Löfqvist, Bondedotter, Gunsmark 1887-12-04
  Nils Burman, Bonde, Flarken - Margareta Kristina Forsgren, Bondedotter, Strandfors 1875-06-24
  Nils Emil Lindahl, Hemmansägare, Estersmark - Rut Gunni Linnéa Olofsson, Hemmansägardotter, Kvarnfors 1936-10-25
  Nils Emil Nilsson, Hemmansägare, Estersmark - Alfa Ingegerd Alm, Mejeribiträde, Kålaboda 1931-06-24
  Nils Engelbert Rönnberg, Bondeson, Gunsmark - Tilda Andersson, Mejerinna, Gunsmark 1905-11-02
  Nils Erik Andersson, Bonde, Flarken - Anna Monika Persdotter, Nämndemansdotter, Estersmark 1871-10-19
  Nils Erik Boström, Dräng, Estersmark - Maria Eleonora Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark 1885-10-08
  Nils Erik Olofsson, Bondeson, Bäcken - Kristina Evelina Johansson, Bondedotter, Risvattnet 1892-06-19
  Nils Fabian Forsman, Arbetare, Legdeå, Bygdeå - Anna Nikolina Karlsson, Bondedotter, Bjurmyrkammen 1903-12-18
  Nils Fabian Johansson, Bonde, Risvattnet - Katarina Augusta Kristina Kling, Bondedotter, Risvattnet 1909-07-11
  Nils Fredrik Algot Pettersson, Musiker, Klintsjön - Gunborg Maria Johansson, Sömmerska, Klintsjön 1937-11-28
  Nils Fredrik Ståhl, Fältjägare, Hötjärn, Lövånger - Brita Magdalena Andersdotter, Arbeterska, Grimsmark 1879-12-29
  Nils Fridolf Dahlberg, Hemmansägare, Strand - Signe Lovisa Risberg, , Risvattnet 1925-11-22
  Nils Gabrielsson, Bonde, Kålaboda - Maria Karolina Gabrielsdotter, Bondedotter, Mårsmarken 1875-03-21
  Nils Glas-Jonsson, Bonde, Gunsmark - Kristina Katarina Olofsdotter, Bondedotter, Grimsmark 1861-01-15
  Nils Gunnar Nilsson, Hemmansägare, Brände - Astrid Berta Elina Persson, Hemmansägardotter, Brände 1930-12-07
  Nils Gunnar Resolut, Hemmansägarson, Degerfors - Svea Emerentia Bergström, Hemmansägardotter, Risvattnet 1927-10-16
  Nils Gustaf Nilsson, Arbetare, Nybyn - Emma Elisabet Wiklund, Piga, Flarken 1891-11-12
  Nils Hansson, Bonde, Estersmark - Anna Charlotta Andersdotter, Arbeterska, Estersmark 1866-12-04
  Nils Hjalmar Boström, Hemmansägare, Estersmark - Fredrika Ingeborg Brännström, Hemmansägardotter, Risvattnet 1922-02-05
  Nils Hugo Nilsson, Hemmansägarson, Estersmark - Signe Maria Wallgren, Mejerska, Estersmark 1930-11-02
  Nils Isaksson, Bonde, Ultervattnet, Bygdeå - Ulrika Lovisa Sundström, Arbeterska, Estersmark 1862-01-26
  Nils Jakob Jakobsson, Bonde, Flarken - Elisabet Johanna Johansdotter, Bondedotter, Pellboda 1866-10-23
  Nils Jakob Lundholm, Arbetare, Gumboda - Maria Johanna Olofsdotter, Arbeterska, Grimsmark 1874-11-01
  Nils Johan Johansson, Arbetare, Flarken - Margareta Sofia Persdotter, Piga, Nybyn 1878-11-12
  Nils Johan Johansson, Arbetare, Överklinten, Bygdeå - Naima Kristina Svärd, Arbeterska, Flarken 1925-05-30
  Nils Johan Nilsson, Dräng, Flarkem - Kristina Gustava Jonsdotter, Piga, Flarken 1866-10-14
  Nils Johan Sandström, Torpare, Pellboda - Katarina Lovisa Andersdotter, Piga, Flarken 1891-10-27
  Nils Johansson, Arbetare, Pellboda - Margareta Kristina Nilsdotter, Arbeterska, Gunsmark 1871-10-23
  Nils Johansson, Hemmansägare, Kålaboda - Emilie Dorotea Johanna Löfling, Komministersdotter, Flarken 1910-10-03
  Nils Konrad Andersson, Bondeson, Estersmark - Brita Fredrika Nyberg, Arbeterska, Estersmark 1896-06-07
  Nils Konrad Eriksson, Hemmansägare, Gumboda - Kristina Amanda Johansson, Piga, Gumboda 1915-10-24
  Nils Konrad Lundgren, Bondeson, Gumboda - Sofia Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Gumboda 1902-10-12
  Nils Kristian Lundholm, Skomakare, Nybyn - Hilda Maria Andersson, Arbeterska, Söderbäck 1906-02-12
  Nils Larsson, Hemmansägare, Brändfors - Maria Ulrika Persdotter, Bondedotter, Strand 1886-11-09
  Nils Larsson, Torpare, Jonasmarken - Katarina Hansdotter, Arbeterska, Flarken 1867-03-05
  Nils Leander Eriksson, Arbetare, Umeå landsförsamling - Maria Amalia Andersson, Bondedotter, Hertsånger 1902-06-29
  Nils Ledman, Arbetare, Brände - Karolina Nilsdotter, Änka, Kvarnfors 1880-02-24
  Nils Leonard Edström, Bondeson, Brände - Anna Karolina Persdotter, Bondedotter, Strand 1901-01-20
  Nils Lindström, Hemmanstillträdare, Gumboda - Anna Albertina Sandström, Arbeterska, Gumboda 1889-01-06
  Nils Linus Bäckström, Arbetare, Flarken - Svea Amalia Tjernström, Hemmansägardotter, Flarken 1919-10-19
  Nils Natanael Näsling, Folkskollärare, Ånäset - Anna Alida Boström, Småskollärarinna, Nybyn 1930-02-22
  Nils Nilsson, Bonde & nämndeman, Estersmark - Maria Charlotta Bäcklund, Bondedotter, Estersmark 1876-11-09
  Nils Nilsson, Hemmanstillträdare, Jonasmarken - Brita Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Mårsmarken 1883-09-04
  Nils Nilsson, Hemmanstillträdare, Risvattnet - Margareta Fredrika Gabrielsdotter, Piga, Mårsmarken 1868-09-29
  Nils Nilsson, Hemmansägare, Kålaboda - Margareta Augusta Olofsson, Piga, Kålaboda 1911-02-28
  Nils Nilsson, Torparson, Jonasmarken - Brita Elisabet Nilsdotter, Inhyses, Pellboda 1866-04-10
  Nils Olof Ek, Fältjägare, Brände - Anna Amalia Nygren, Bondedotter, Brände 1876-04-17
  Nils Olof Forsberg, Hemmansägarson, Estersmark - Edla Amanda Pettersson, Hemmansägardotter, Estersmark 1907-10-29
  Nils Olof Fält, Fältjägare, Kålaboda - Hulda Audina Olofsdotter, Piga, Estersmark 1882-01-27
  Nils Olof Karlsson, Bondeson, Nybyn - Katarina Erika Eriksdotter, Piga, Nybyn 1870-10-27
  Nils Olof Lindmark, Bonde, Brände - Edla Kristina Persdotter, Piga, Norrbäck 1899-11-28
  Nils Olof Lundqvist, Arbetare, Nybyn - Konkordia Moritz, Arbeterska, Ånäset 1887-10-30
  Nils Olof Nilsson, Arbetare, Brände - Anna Charlotta Gustafsdotter, Piga, Kvarnfors 1884-10-28
  Nils Olof Nilsson, Arbetare, Klintsjön - Sofia Karolina Jonsdotter, Nämndemansdotter, Gumboda 1863-07-19
  Nils Olof Nilsson, Bondeson, Risvattnet - Hanna Teresia Hallberg, Piga, Risvattnet 1904-03-30
  Nils Olof Nilsson, Hemmanstillträdare, Estersmark - Brita Magdalena Olofsdotter, Bondedotter, Estersmark 1876-05-09
  Nils Olof Nilsson, Jordägare, Svarttjärn, Burträsk - Klara Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Risvattnet 1896-03-24
  Nils Olof Olofsson, Arbetare, Pellboda - Sina Sofia Lindblom, Piga, Pellboda 1914-05-31
  Nils Olof Olofsson, Dräng, Brände - Maria Johanna Olofsdotter, Piga, Brände 1872-02-18
  Nils Olof Olofsson, Hemmansägare, Kvarnfors - Alma Charlotta Vestervall, Sömmerska, Brände 1921-04-03
  Nils Olof Olsson, Bondeson, Hertsånger - Alma Margareta Nilsson, Torpardotter, Bäcken 1909-02-14
  Nils Olof Pettersson, Bonde, Gumboda - Sara Margareta Hägglund, Bondedotter, Estersmark 1905-10-11
  Nils Olof Rahm, Fältjägare, Grimsmark - Brita Elisabet Olofsdotter, Bondedotter, Grimsmark 1869-03-30
  Nils Olof Rönnblom, Arbetare, Estersmark - Katarina Margareta Persdotter, Förgångsmansänka, Brände 1864-12-27
  Nils Olof Stoltz, Fältjägare, Klintsjön - Margareta Lovisa Olofsdotter, Piga, Flarken 1886-01-26
  Nils Olof Widman, Dräng, Bodbyn, Burträsk - Kristina Margareta Nilsdotter, Piga, Grimsmark 1860-01-08
  Nils Olof Wästermark, Bondeson, Flarken - Katarina Charlotta Jakobsdotter, Jungfru, Flarken 1893-10-03
  Nils Olof Öhman, Styrman, Umeå - Sara Magdalena Andersdotter, Kyrkvärdsdotter, Ånäset 1861-09-24
  Nils Olofsson, Bonde, Flarken - Emma Johanna Olofsdotter, Piga, Flarken 1883-02-06
  Nils Olofsson, Bonde, Kålaboda - Eva Margareta Nilsdotter, Piga, Kålaboda 1881-01-30
  Nils Olofsson, Bonde, Kålaboda - Katarina Sofia Nilsdotter, Piga, Kålaboda 1866-10-09
  Nils Olsson, Hemmanstillträdare, Brände - Anna Lovisa Sjömark, Piga, Brände 1886-06-24
  Nils Oskar Lindström, Hemmansägare, Flarken - Betty Maria Nilsson, Hemmansägardotter, Flarken 1930-05-31
  Nils Oskar Lindström, Jordägare, Flarken - Johanna Vilhelmina Jakobsson, Bondedotter, Flarken 1914-10-18
  Nils Oskar Pettersson, Hemmanstillträdare, Flarklund - Edla Augusta Charlotta Johansson, Bondedotter, Flarklund 1895-10-21
  Nils Oskar Sundman, Bondeson, Gumboda - Olga Sofia Bäckman, Bondedotter, Gumboda 1912-12-12
  Nils Ossian Stoltz, Dräng, Flarken - Göta Kristina Spets, Piga, Estersmark 1918-03-03
  Nils Otto Lindahl, Fältjägare, Brände - Katarina Josefina Nygren, Bondedotter, Gunsmark 1891-05-18
  Nils Otto Lundberg, Dräng, Brände - Maria Karolina Johansdotter, Piga, Brände 1888-07-10
  Nils Otto Persson, Hemmanstillträdare, Flarkbäcken - Ulrika Karolina Nylén, Arbeterska, Nybyn 1860-09-25
  Nils Petter Andersson, Bonde, Ultervattnet, Bygdeå - Beata Magdalena Eriksdotter, Bondeänka, Kålaboda 1892-07-17
  Nils Petter Andersson, Hemmanstillträdare, Tryssjön, Bygdeå - Anna Kristina Jonsdotter, Piga, Flarken 1863-09-27
  Nils Petter Bäckström, Bondeson, Flarken - Maria Matilda Hallberg, Bondedotter, Flarken 1898-12-08
  Nils Petter Nilsson, Arbetare, Flarken - Maria Charlotta Johansson, Arbeterska, Ånäset 1895-06-03
  Nils Petter Nilsson, Bondeson, Pellboda - Anna Karolina Nilsdotter, Piga, Pellboda 1867-07-21
  Nils Petter Nilsson, Mjölnare, Ånäset - Selma Augusta Nygren, Bondedotter, Gunsmark 1891-09-09
  Nils Petter Olofsson, Bondeson, Estersmark - Maria Albertina Edström, Hemmansägare, Estersmark 1896-05-07
  Nils Petter Persson, Bondeson, Flarken - Anna Sofia Risberg, Förgångsdotter, Flarken 1870-02-20
  Nils Resolut, Soldat, Pellboda - Kristina Nikolina Nilsdotter, Bondedotter, Degerfors 1896-11-08
  Nils Robert Jakobsson, Hemmansägare, Flarken - Olga Sofia Edström, Hemmansägardotter, Flarken 1907-11-06
  Nils Robert Johansson, Jordägare, Söderbäck - Engla Johanna Andersson, Torpardotter, Flarken 1907-06-02
  Nils Robert Norström, Arbetare, Grimsmark - Anna Karolina Nilsdotter, Bondedotter, Grimsmark 1894-10-18
  Nils Robert Söderström, Arbetare, Robertsfors - Hulda Viktoria Nyberg, Arbeterska, Hertsånger 1920-05-02
  Nils Robert Widman, Bonde, Lund - Erika Långström, Mejerska, Ånäset 1894-10-28
  Nils Samuel Andersson, Dräng, Flarken - Eva Karolina Johansdotter, Piga, Flarken 1882-07-09
  Nils Samuel Forsman, Arbetare, Hertsånger - Anna Kristina Andersdotter, Piga, Hertsånger 1864-11-13
  Nils Samuel Johansson, Hemmanstillträdare, Risvattnet - Margareta Fredrika Larsdotter, Bondedotter, Bäckfäbodarna 1869-11-09
  Nils Samuel Larsson, Bonde & nämndeman, Skäran - Anna Magdalena Johansdotter, Arbeterska, Skäran 1875-02-09
  Nils Samuel Lindberg, Dräng, Flarken - Maria Magdalena Olofsdotter, Bondeänka, Flarken 1902-07-20
  Nils Samuel Mattsson, Hemmansägare, Strand - Emma Johanna Häggström, Bondedotter, Hertsånger 1877-04-08
  Nils Samuel Widmark, Nämndeman, Nybyn - Margareta Sofia Sundström, Piga, Ånäset 1874-11-15
  Nils Samuel Ådén, Dräng, Flarken - Maria Kristina Eriksdotter, Piga, Flarken 1878-10-29
  Nils Sigfrid Kling, Hemmansägare, Risvattnet - Katarina Emerentia Olofsson, Arbeterska, Brände 1918-12-22
  Nils Sigfrid Nilsson, Hemmansägarson, Bäck, Bygdeå - Märta Eugenia Valborg Brännström, Arbeterska, Flarken 1925-03-01
  Nils Sigurd Widmark, Hemmansägare, Nybyn - Anna Gustava Lindberg, Barnmorska, Nybyn 1907-11-17
  Nils Valfrid Henriksson, Dräng, Nybyn - Sofia Amalia Bäcklund, Piga, Nybyn 1885-11-01
  Nils Valfrid Nilsson, Hemmansägare, Estersmark - Dagmar Maria Fransiska Ådén, Hemmansägardotter, Flarken 1924-11-09
  Nils Vilgot Krispin Berg, Hemmansägarson, Brände - Magda Helena Svensk, Hemmansägardotter, Estersmark 1919-11-16
  Nils William Edström, Bonde, Flarken - Nanny Elina Tjernström, Bondedotter, Flarken 1914-03-22
  Nils William Lundberg, Jordbruksarbetare, Brände - Anna Sofia Andersson, Piga, Kvarnfors 1913-05-18
  Nina Ulrika Nilsdotter, Arbeterska, Kålaboda - Lars Petter Wiklund, Arbetare, Brände 1880-11-28
  Nora Elisabet Eriksson, Tjänarinna, Gumboda - Karl Olof Algot Karlsson, Hemmansägare, Eskilsbäck 1927-02-20
  Odal Pettersson, Arbetare, Skellefteå stad - Nancy Elvira Maria Gustafsson, Hemmansägardotter, Grimsmark 1937-11-14
  Olga Alexandra Häggström, , Nybyn - Johan Albert Edin, Folkskollärare, Nybyn 1894-07-27
  Olga Alfrida Laurentia Wikström, , Ånäset - Karl Olaus Brändström, Hemmansägarson, Nybyn 1923-10-07
  Olga Andrietta Matilda Ådén, Tjänarinna, Flarken - Per Bernhard Larsson, Hemmansägarson, Brändfors 1921-05-15
  Olga Erika Eufrosyna Krook, Lärarinna, Grimsmark - Johan Albin Lindmark, Skrivare, Grimsmark 1909-07-25
  Olga Eugenia Andersson, Hemmansägardotter, Strandfors - Karl Leander Sjögren, Hemmansägare, Skäran 1931-11-08
  Olga Evelina Johanna Andersson, Hemmansägardotter, Bäckfors - Hjalmar Alexius Grenholm, Arbetare, Kålaboda 1918-11-17
  Olga Helena Cecilia Westerberg, Hemmansägardotter, Gumboda - Karl Burström, Chaufför, Robertsfors 1925-02-15
  Olga Irena Sundström, Arbeterska, Söderbäck - Isak Valfrid Andersson, Hemmansägare, Söderbäck 1920-09-25
  Olga Kristina Johanna Ådén, Hemmansägardotter, Flarken - Arvid Egidius Pettersson, Hemmansägarson, Brände 1922-10-29
  Olga Lovisa Ahlqvist, Piga, Estersmark - Gustaf Edmund Flink, Hemmansägare, Strandfors 1920-11-14
  Olga Magdalena Antonia Lindberg, Hemmansägardotter, Pellboda - Frans Konrad Andersson, Arbetare, Stenfors, Burträsk 1920-10-03
  Olga Margareta Bergström, Bondedotter, Gunsmark - Johan Albert Malm, Soldat, Gumboda 1909-06-27
  Olga Margareta Johanna Nilsson, , Kålaboda - Gunnar Johannes Vikberg, Hemmansägare, Svenmarken 1930-04-06
  Olga Maria Alfrida Åman, Hemmansägardotter, Gumboda - Per Olaus Nilsson, Hemmansägarson, Gumboda 1918-12-26
  Olga Maria Brännström, Hemmansägardotter, Risvattnet - Per Valgot Nylén, Arbetare, Kålaboda 1929-11-24
  Olga Maria Glas, Bondedotter, Klintsjön - Per Gottfrid Andersson, Bonde, Strandfors 1914-04-13
  Olga Maria Kristina Åman, Hemmansägardotter, Strand - August Nilsson, Hemmansägare, Bodbyn, Burträsk 1930-11-02
  Olga Maria Nilsson, Hemmansägardotter, Estersmark - Lars Sigfrid Olofsson, Hemmansägare, Estersmark 1920-10-24
  Olga Maria Nylén, Snickardotter, Kålaboda - Anders Pascha Andersson, Hemmansägarson, Strand 1918-06-02
  Olga Naema Johanna Johansson, Arbetare, Hörneborg - Per Hjalmar Lindmark, Arbetare, Brände 1931-11-15
  Olga Sofia Andersson, Tjänarinna, Flarken - Nils August Engelbert Olofsson, Arbetare, Flarken 1923-11-11
  Olga Sofia Bäckman, Bondedotter, Gumboda - Nils Oskar Sundman, Bondeson, Gumboda 1912-12-12
  Olga Sofia Edström, Hemmansägardotter, Flarken - Nils Robert Jakobsson, Hemmansägare, Flarken 1907-11-06
  Olga Teresia Lundgren, , Flarken - Karl Rudolf Hallberg, Arbetare, Flarkbäcken 1906-11-13
  Olga Viktoria Elisabet Pettersson, Hemmansägardotter, Skäran - John Harald Palm, Hemmansägare, Gunsmark 1919-06-08
  Olof Abrahamsson, Bonde, änkling, Mårsmarken - Margareta Charlotta Hansdotter, Änka, Flarken 1870-11-20
  Olof Adolf Bäckström, Hemmansägarson, Brände - Alma Maria Jonsson, Piga, Brände 1907-12-30
  Olof Adrian Ek, Bondeson, Brände - Brita Teresia Persdotter, Bondedotter, Brände 1903-12-22
  Olof Adrian Jonsson, Bondeson, Flarken - Betty Maria Edström, Bondedotter, Flarken 1902-10-26
  Olof Adrian Olofsson, Arbetare, Brände - Edit Linnéa Kristina Persson, , Brände 1932-12-31
  Olof Adrian Olofsson, Hemmansägarson, Estersmark - Sanny Desideria Högström, Hemmansägardotter, Brände 1934-09-30
  Olof Ahlqvist, Fältjägare, Skäran - Anna Lovisa Nygren, Arbeterska, Skäran 1868-01-06
  Olof Albert Andersson, Bonde, Gumboda - Karolina Augusta Nilsson, Piga, Gumboda 1914-08-02
  Olof Albert Andersson, Bondeson, Gumboda - Anna Charlotta Karlsson, Arbetardotter, Gumboda 1908-12-01
  Olof Albert Burman, Bonde, Flarken - Ester Serafia Nilsson, Bondedotter, Klankliden 1909-11-18
  Olof Albert Wästermark, Hemmansägarson, Flarken - Agnes Viktoria Engström, Piga, Flarken 1920-06-23
  Olof Albin Larsson, Bondeson, Gumboda - Ida Johanna Lundström, , Gumboda 1900-07-01
  Olof Albin Lundgren, Fabriksarbetare, Bygdeå - Emma Nikolina Nilsdotter, Bondedotter, Gumboda 1906-06-24
  Olof Albin Moritz, Hemmansägare, Gumboda - Henny Katarina Åman, Bondedotter, Ånäset 1910-07-17
  Olof Albin Olofsson, Hemmansägare, Estersmark - Hildegard Sofia Silfver, Hemmansägardotter, Hertsånger 1923-04-02
  Olof Alexander Henriksson, Hemmansägarson, Trehörningen - Maria Johanna Emerentia Jonsson, Tjänarinna, Brände 1923-11-10
  Olof Alfons Jonsson, Hemmansägare, Gumboda - Nanny Maria Lindberg, Mejerska, Gumboda 1931-11-22
  Olof Alfred Löfbom, Arbetare, Estersmark - Anna Albertina Löf, Piga, Estersmark 1885-10-08
  Olof Alfred Wiklund, Bonde, Flarken - Hilda Maria Johanna Nilsson, Bondedotter, Estersmark 1909-10-26
  Olof Algot Andersson, Bondeson, Flarken - Anna Matilda Antonia Andersson, Bondedotter, Flarken 1911-10-24
  Olof Algot Olofsson, Dräng, Ånäset - Anna Teolinda Persson, Tjänarinna, Ånäset 1931-12-20
  Olof Algot Tjernberg, Arbetare, Kyrkobordet, Skellefteå - Edla Lovisa Olsson, Bondedotter, Hertsånger 1903-12-17
  Olof Andersson, Arbetare, Hertsånger - Brita Lovisa Glas, Bondedotter, Ånäset 1862-03-25
  Olof Andersson, Bonde & sockenskrivare, Flarken - Klara Lovisa Edström, Bondedotter, Flarken 1861-09-17
  Olof Andersson, Bonde, Hertsånger - Kristina Katarina Kling, Bondedotter, Hertsånger 1874-12-06
  Olof Andersson, Bonde, Klintsjön - Anna Matilda Wiklund, Bondedotter, Skäran 1890-06-24
  Olof Andersson, Bonde, Skäran - Katarina Johanna Andersdotter, Piga, Flarken 1861-10-03
  Olof Andersson, Bondeson, Klintsjön - Hulda Charlotta Åström, Piga, Klintsjön 1882-10-29
  Olof Andersson, Dräng, Flarken - Brita Fredrika Fjällman, Piga, Flarken 1867-12-26
  Olof Andersson, Dräng, Flarken - Ida Karolina Nilsdotter, Bondedotter, Flarken 1885-04-14
  Olof Andersson, Dräng, Klintsjön - Magdalena Charlotta Boman, Bondedotter, Klintsjön 1873-04-14
  Olof Andersson, Hemmanstillträdare, Skäran - Maria Charlotta Johansdotter, Bondedotter, Flarklund 1860-10-02
  Olof Andersson, Hemmansägare, Flarken - Hilma Charlotta Nilsson, Bondedotter, Klintsjön 1915-06-24
  Olof Andersson, Hemmansägare, Klintsjön - Karolina Charlotta Jonsson, Lärarinna, Gumboda 1920-06-27
  Olof Andersson, Torparfosterson, Brände - Katarina Magdalena Nilsdotter, Piga, Hertsånger 1862-10-14
  Olof Anton Andersson, Bondeson, Gumboda - Magdalena Kristina Adamsdotter, Piga, Hertsånger 1874-05-10
  Olof Anton Andersson, Bondeson, Gumboda - Maria Johanna Lindström, Bondedotter, Strandfors 1872-10-15
  Olof Anton Andersson, Strandfiskare, Grimsmark - Eva Charlotta Olofsdotter, Arbeterska, Skäran 1870-11-29
  Olof Anton Andersson, Styrman, Gumboda - Anna Kristina Abrahamsdotter, Bondedotter, Skäran 1862-09-14
  Olof Anton Edström, Bonde, Bäckmyran - Maria Johanna Persdotter, Torpardotter, Flarken 1891-12-22
  Olof Anton Häggström, Arbetare, Hertsånger - Margareta Sofia Kling, Bondedotter, Hertsånger 1884-11-25
  Olof Anton Lindgren, Skomakare, Nybyn - Anna Sofia Bäckström, Tjänarinna, Nybyn 1921-12-26
  Olof Anton Nilsson, Bonde, Estersmark - Maria Albertina Olofsdotter, Arbeterska, Brände 1892-06-24
  Olof Anton Nilsson, Kronohemmansåboen, Eskilsbäck - Maria Andersdotter, Piga, Eskilsbäck 1874-01-25
  Olof Anton Olofsson, Bondeson, Ultervattnet, Bygdeå - Anna Erika Andersdotter, Bondedotter, Söderbäck 1863-09-22
  Olof Anton Olsson, Bondeson, Hertsånger - Ameli Johanna Flink, , Nybyn 1897-12-19
  Olof Anton Simonsson, Dräng, Flarken - Anna Maria Andersdotter, Inhyses, Flarken 1864-03-29
  Olof Anton Svan, Hemmansägare, Kålaboda - Katarina Magdalena Johansson, Piga, Kålaboda 1913-12-10
  Olof Anton Widman, Arbetare, Gumboda - Jenny Charlotta Andersson, Piga, Bäcken 1895-11-10
  Olof Artur Karlsson, Hemmansägarson, Brände - Ingeborg Maria Lindahl, Hemmansägardotter, Brände 1928-12-08
  Olof Arvid Karlsson, Hemmansägare, Krokvattnet - Ragnhild Johanna Boström, Hembiträde, Hålvattnet 1934-01-06
  Olof Arvid Svärd, Arbetare, Flarken - Anna Emelia Olofsson, Sömmerska, Jonasmarken 1921-04-24
  Olof August Olofsson, Hemmansägare, Estersmark - Emmy Elina Rönnlund, Tjänarinna, Estersmark 1926-11-21
  Olof August Olofsson, Hemmansägare, Jonasmarken - Cecilia Karolina Emerentia Hägglund, Hemmansägardotter, Sakrismarken 1920-06-23
  Olof August Svärd, Fältjägare, Flarken - Julia Katarina Sofia Wall, Bondedotter, Nyliden 1888-07-13
  Olof Axel Pettersson, Jordägare, Nybyn - Arvida Paulina Bäckström, Hemmansägardotter, Flarken 1925-05-28
  Olof Bergström, Bonde, Gunsmark - Hulda Kristina Widman, Sömmerska, Gunsmark 1894-04-08
  Olof Boström, Bonde, Brände - Karolina Nilsdotter, Bondeänka, Kvarnfors 1889-10-24
  Olof Bruno Olsson, Bondeson, Brände - Elin Maria Ström, Bondedotter, Brände 1910-06-23
  Olof Brännström, Dräng, Ånäset - Anna Larsdotter, Piga, Ånäset 1863-11-01
  Olof Bäcklund, Bonde, Estersmark - Brita Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Flarken 1880-06-24
  Olof Bäcklund, Bonde, Hertsånger - Katarina Maria Häggström, Piga, Hertsånger 1882-06-13
  Olof Bäckström, Bondeson, Flarken - Magdalena Augusta Andersson, Bondedotter, Lund 1901-07-07
  Olof Dahlberg, Arbetare, Degerfors - Anna Katarina Larsdotter, Arbeterska, Gumboda 1870-03-27
  Olof Daniel Siklund, Bondeson, Näs, Bygdeå - Anna Kristina Ferm, Fältjägardotter, Gumboda 1870-10-30
  Olof Dick Olofsson, Hemmansägarson, Risvattnet - Edla Viktoria Dahlberg, Smäskollärarinna, Jerusalem 1926-08-15
  Olof Edström, Bondeson, Flarken - Maria Antonia Persdotter, Bondedotter, Flarken 1873-11-16
  Olof Edström-Hansson, Bonde, Östra Estersmark - Katarina Margareta Johansdotter, Bondedotter, Brände 1863-10-06
  Olof Edvard Häggström, Hemmansägare, Nybyn - Emeli Karolina Tjernström, Hemmansägardotter, Hertsånger 1921-04-17
  Olof Edvard Jonsson, Hemmansägare, Gumbodabäcken - Alva Karolina Mattsson, , Skäran 1935-04-22
  Olof Edvard Nilsson, Bonde, Hörnäs - Katarina Vilhelmina Johansdotter, Piga, Hörnäs 1902-03-16
  Olof Edvard Nilsson, Hemmanstillträdare, Hörnäs - Kristina Amalia Glas, Bondedotter, Flarken 1885-06-14
  Olof Edvard Rask, Soldat, Sakrismarken - Maria Matilda Stridfält, Arbeterska, Sakrismarken 1897-10-28
  Olof Edvin Nilsson, Bondeson, Flarken - Alma Karolina Jakobsson, Bondedotter, Flarken 1912-10-24
  Olof Edvin Sandström, Hemmansägarson, Gunsmark - Anna Axelina Andersson, Tjänarinna, Gunsmark 1926-06-24
  Olof Einar Högström, Hemmansägare, Klintsjön - Mirjam Linnea Eriksson, Hembiträde, Klintsjön 1934-12-02
  Olof Einar Olsson, Snickeriarbetare, Brände - Rakel Laura Antonsson, Hemmansägardotter, Trehörningen 1937-10-10
  Olof Einar Trygg, Hemmansägarson, Skäran - Adelina Charlotta Pettersson, Arbeterska, Gumboda 1927-01-23
  Olof Emanuelsson, Dräng, Flarken - Selma Erika Lundström, Piga, Flarken 1889-11-12
  Olof Engman, Bonde, Risvattnet - Maria Karolina Sundbom, Bondedotter, Trehörningen 1914-11-22
  Olof Eriksson, Dräng, Gumboda - Magdalena Charlotta Bäckman, Piga, Gumboda 1884-01-13
  Olof Eriksson, Dräng, Skellefteå stad - Magdalena Olivia Olofsdotter, Bondedotter, Kvarnfors 1898-04-19
  Olof Eriksson, Kronobonde, Röjmyrberget - Kristina Johanna Nilsdotter, Bondedotter, Degerfors 1860-09-16
  Olof Evert Hurtig, Arbetare, Flarken - Märta Helena Ingegärd Andersson, Hemmansägardotter, Flarken 1932-11-27
  Olof Ferdinand Edström, Hemmansägarson, Flarken - Alma Kristina Eriksson, Hemmansägardotter, Flarken 1919-04-06
  Olof Ferdinand Grenholm, Jordbruksarbetare, Kålaboda - Emili Karolina Widmark, Bondedotter, Kålaboda 1912-04-14
  Olof Flöjt, Fältjägare, Brände - Anna Charlotta Isaksdotter, Bondedotter, Estersmark 1861-09-26
  Olof Forsberg, Bondeson, Estersmark - Kristina Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Estersmark 1874-10-13
  Olof Georg Pettersson, Hemmansägare, Gumboda - Helga Alfrida Andersson, Hemmansägardotter, Gumboda 1935-10-27
  Olof Gideon Renfors, Soldat, Skellefteå - Katarina Johanna Jakobsson, Mejerska, Degerfors 1895-11-24
  Olof Gottfrid Strand, Soldat, Hålvattnet - Anna Amalia Westervall, , Lövånger 1899-01-20
  Olof Gotthard Lindström, Sulfitarbetare, Robertsfors - Agda Sigrid Charlotta Widman, Arbetardotter, Gumboda 1934-05-21
  Olof Gunnar Lindblom, Arbetare, Estersmark - Edit Amanda Malm, Arbeterska, Brände 1929-10-27
  Olof Gunnar Nylén, Dräng, Strand - Fanny Margareta Johanna Bäckström, Hemmansägardotter, Brände 1923-10-07
  Olof Gunnar Rask, Hemmansägarson, Sakrismarken - Naima Gustava Lindvall, Hemmansägardotter, Jonasmarken 1927-06-24
  Olof Gustaf Andersson, Torpare, Ultervattnet, Bygdeå - Magdalena Katarina Johansdotter, Inhysesdotter, Flarken 1864-09-11
  Olof Gustaf Ekström, Vice korpral, Gumboda - Katarina Vilhelmina Jonsdotter, Bondedotter, Gumboda 1890-01-06
  Olof Gustaf Lind, Fältjägare, Hertsånger - Kristina Lovisa Mattsdotter, Bondedotter, Strand 1877-10-30
  Olof Gustaf Löfgren, Bondeson, Grimsmark - Magdalena Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Grimsmark 1878-10-21
  Olof Hansson, Arbetare, Hertsånger - Magdalena Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Hertsånger 1878-03-21
  Olof Hansson, Bonde, Flarken - Brita Maria Olofsdotter, Bondedotter, Brände 1870-07-12
  Olof Hansson, Bonde, Hertsånger - Johanna Amanda Karlsdotter, Bondedotter, Hertsånger 1890-12-02
  Olof Hansson, Bondeson, Skäran - Katarina Gustava Löfmark, Hemmansägarinna, Hertsånger 1884-11-04
  Olof Harald Andersson, Bondeson, Estersmark - Karolina Eugenia Isberg, Tjänarinna, Estersmark 1923-12-09
  Olof Hedlund, Bonde, Hertsånger - Anna Karolina Nyman, Piga, Hertsånger 1870-06-24
  Olof Helge Napoleon Bergström, Hemmansägare, Kvarnfors - Lilly Sabina Johanna Malm, Arbeterska, Brände 1927-04-17
  Olof Helmer Andersson, Hemmansägarson, Gumboda - Emeli Eufrosyna Glas, Hemmansägardotter, Gumboda 1907-11-24
  Olof Henriksson,