Abraham Anton Andersson, Hemmansägare, Gullmark - Margareta Katarina Johansdotter, Bondedotter, Näs 1861-06-16
  Abraham Bäckström, Bonde, Rickleå - Brita Katarina Andersdotter, Bondedotter, Rickleå 1880-07-11
  Abraham Edvard Abrahamsson, Jordbruksarbetare, Robertsfors - Kristina Amanda Nilsson, Arbetardotter, Överklinten 1911-06-24
  Adam Andersson, Bonde, Junkboda - Edla Sofia Lindahl, Bondedotter, Fällfors 1882-10-06
  Adam Anton Andersson, Skomakare, Korssjön - Emma Karolina Jonsdotter, Bondedotter, Kvarnrödningen 1874-04-06
  Adam Olofsson, Arbetare, Älglund - Anna Karolina Hällgren, Piga, Nya Ånäset 1883-10-22
  Adam Svärd, Fältjägare, Flarken, Nysätra - Katarina Ulrika Andersdotter, Piga, Ultervattnet 1874-07-07
  Adam Åström, Arbetare, Åkullsjön - Anna Amanda Johansson, Änka, Sjulsmark 1913-07-12
  Adele Maria Karlsson, Hemmansägaredotter, Botsmark, Sävar - Olof Gotthard Dahlgren, Hemmansägareson, Överklinten 1915-07-24
  Adelia Amanda Sundqvist, Hemmansägaredotter, Överklinten - Gustaf Alexius Gustafsson, Arbetare, Överklinten 1920-12-26
  Adelia Margareta Wikström, Hemmansägaredotter, Risträsk - Karl Viktor Wikström, Jordbruksarbetare, Risböle 1919-12-13
  Adelina Kristina Kågström, Barnmorska, Skinnarbyn - Olof John Nilsson, Smedsson, Skinnarbyn 1909-10-22
  Adelina Kristina Westerlund, Hemmansägaredotter, Överklinten - Johan Arvid Edström, Arbetare, Sikeå, Robertsfors 1924-06-09
  Adina Maria From, Hemmansägaredotter, Bäck - Jonas Gottfrid Brändström, Hemmansägare, Bullmark, Sävar 1925-03-01
  Adolf Albin Pettersson, Hemmansägare, Gullmark - Julia Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn 1923-02-11
  Adolf Bernhard Theodor Nilsson, Arbetare, Robertsfors - Maria Magdalena Ågren, Bondedotter, Sikeå 1900-11-11
  Adolf Fredrik Johansson, Åkare, Umeå stad - Rebecka Kristina Hedeström, Barnmorska, Skinnarbyn 1907-08-11
  Adolf Fredrik Lundberg, Dräng, Selet, Lövånger - Helena Ulrika Rönngren, Arbeterska, Ratan 1869-04-13
  Adolf Henning Norling, Bagare, Dalkarlså - Helga Charlotta Larsson, Hushållerska, Dalkarlså 1926-02-07
  Adolf Sandström, Målarmästare, Skinnarbyn - Maria Magdalena Andersdotter, Arbeterska, Skinnarbyn 1883-11-04
  Adrian Söderström, Bonde, Junkboda - Henny Maria Nilsson, Bondedotter, Junkboda 1893-11-19
  Agda Elisabet Ögren, Landbondedotter, Liden - Alexander Johansson, Arbetare, Degerliden, Sävar 1914-10-19
  Agda Johanna Lantz, Telefonist, Dalkarlså - Gustaf Elof Eklund, Hemmansägareson, Dalkarlså 1915-06-20
  Agda Maria Ottilia Granat, Hemmansägaredotter, Gamla Storbäcken - Nils Rudolf Bygdén, Hemmansägareson, Bäck 1916-12-14
  Agda Matilda Johansson, Hemmansägaredotter, Yttre Åkulla - Per Albert Karlsson, Hemmansägare, Yttre Åkulla 1915-01-31
  Agda Matilda Lundström, Hembiträde, Skinnarbyn - Carl Hugo Leander Åström, Arbetare, Erlandstorp 1928-06-23
  Agnes Amanda Burström, Hemmansägaredotter, Överklinten - Olof Teodor Backlund, Målare, Överklinten 1925-04-13
  Agnes Elvira Olsson, Hembiträde, Junkboda - Bror Erik Alfred Berglund, Jordbruksarbetare, Bäck 1928-04-15
  Agnes Emerentia Holmberg, Hemmansägardotter, Rickleå - Karl Helge Blom, Arbetare, Ultervattnet, Robertsfors 1934-08-12
  Agnes Eugenia Eriksson, Arbeterska, Sikeå - Lars Erik Wallqvist, Hofslagare, Borås (P) 1915-05-08
  Agnes Maria Lindberg, Jungfru, Stensäter - Gustaf Wilhelm Nilsson, Torpare, Sävträsk 1895-07-02
  Agnes Martina Hjukström, Hemmansägaredotter, Bobacken - Fredrik Viktor Boström, Hemmansägare, Bobacken 1934-11-18
  Albert Brännström, Hemmansägareson, Överklinten - Helena Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1910-06-23
  Albert Evelin Isberg, Hemmansägareson, Ratu - Katarina Ottilia Andersson, Piga, Lantvallen 1911-06-18
  Albert Linus Holmqvist, Hemmansägare, Överklinten - Hanna Davida Adamsson, Hembiträde, Norra Gottland 1928-10-14
  Albert Ulldal, Rättare, Holmsund - Anna Katarina Forsman, Arbetardotter, Legdeå 1899-06-26
  Albertina Elisabet Holmström, Sömmerska, Skinnarbyn - Per Arvid Pettersson, Bondeson, Skinnarbyn 1901-11-17
  Albertina Nilsdotter, Piga, Bäcknäs - Petter Sund, Arbetare, Bäcknäs 1890-12-30
  Albertina Nilsdotter, Torparänka, Åkullsjön - Karl Jonas Asplund, Torpare, änkeman, Åkullsjön 1902-05-31
  Albertina Vilhelmina Isaksdotter, Bondedotter, Ivarsboda, Sävar - Anders Gustaf Åman, Tullvaktmästare, Ratan 1869-04-27
  Albin Hörling, Chaufför, Umeå - Henny Kristina Holmström, Hemmansägaredotter, Ratu 1915-11-21
  Albin Mauritz Nyström, Dykare, Nordmaling - Asta Maria Jonsson, Sjuksköterska, Kroksjönäs 1929-12-07
  Albina Erika Eriksson, Djäkneboda - Bengt Hilding Hammarberg, Hemmansägarson, Kullholm 1930-11-02
  Albrekt Lundmark, Bondeson, Västby, Burträsk - Selma Kristina Jakobsdotter, Bondedotter, Älglund 1901-10-20
  Alexander Johansson, Arbetare, Degerliden, Sävar - Agda Elisabet Ögren, Landbondedotter, Liden 1914-10-19
  Alexander Johansson, Bondeson, Överklinten - Katarina Lovisa Holmberg, Piga, Överklinten 1868-03-29
  Alexander Johansson, Skattebonde, änkling, Ytterklinten - Anna Matilda Hammarstedt, Bondedotter, Ytterklinten 1874-02-08
  Alfred Birger Brändström, Skomakare, Dalkarlså - Helga Kristina Johansson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn 1929-02-24
  Alfred Fredin-Olofsson, Arrendator, Gravfors - Anna Teresia Åberg, Arrendatordotter, Andersliden 1918-10-06
  Alfred Lundberg, Bondeson, Brednoret - Hilma Lovisa Isberg, Lantvallen 1903-11-22
  Alfred Nilsson, Hemmansägare, Åkullsjön - Anna Matilda Nilsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1915-11-05
  Alfrida Evelina Söderlund, Hemmansägaredotter, Norum - Karl Rubert Bäckström, Hemmansägareson, Norum 1905-04-30
  Alfrida Johanna Nilsson, Arbeterska, Gullmark - Karl Gustaf Ågren, Arbetare, Robertsfors 1907-11-24
  Alfrida Katarina Magdalena Pettersson, Hemmansägaredotter, Bobacken - Karl Hugo Oskar Furman, Soldat, Dalkarlså 1907-03-30
  Alfrida Sofia Söderlund, Hemmansägaredotter, Storrödningsberget - Anders Sigfrid Andersson, Hemmansägareson, Norra Stortjärn 1921-06-02
  Alfrida Teolinda von Ahn, Hemmansägareänka, Gravbäck - Isak Reinhold Andersson, Arbetare, Gravbäck 1918-07-21
  Algot Andersson, Arbetare, Sörfors - Edla Maria Lundqvist, Hembiträde, Västra Sjulsmark 1928-10-21
  Alice Katarina Brändström, Hemmansägardotter, Östra Sjulsmark - Anders Sanfrid Olsson, Fabriksarbetare, Västra Sjulsmark 1935-11-10
  Alida Lovisa Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn - Nils Fridolf Johansson, Arrendator, Broknäs, Degerfors 1923-06-30
  Alida Maria Andersson, Hembiträde, Ratuvik - Knut Johan Alfred Pettersson, Arbetare, Bobacken 1937-10-31
  Alida Sofia Andersson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten - Petrus Hjalmar Neppea, Arbetare, Sikeå, Robertsfors 1919-07-13
  Alina Katarina Andersson, Sjöbäck - Erik Hansson, Hemmansägareson, Sjöbäck 1912-06-23
  Ally Karolina Högström, Östra Sjulsmark - Johan Fredriksson, Elektriker, Rickleå 1931-11-21
  Alma Adelia Andersson, Hemmansägaredotter, Sörfors - Johan Albert Johansson, Hemmansägareson, Övre Åkulla 1921-01-30
  Alma Eleonora Wikström, Landbondedotter, Risträsk - Johan Adolf Johansson, Skomakare, Risböle 1911-04-08
  Alma Eleonora Wikström, Änka, Risböle - Karl Otto Johansson, Hemmansägare änkling, Bäcknäs 1915-01-31
  Alma Ingeborg Bäckström, Arbetardotter, Norum - Gustaf Adrian Bergqvist, Hemmansägareson, Sandåsen 1918-01-27
  Alma Johanna Johansson, Hembiträde, Övre Åkulla - Per Robert Forsgren, Jordbruksarbetare, Kroksjön 1926-10-28
  Alma Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Bäcknäs - Gustaf Valfrid Johansson, Hemmansägareson, Risböle 1907-06-20
  Alma Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Gullmark - Johan Arvid Berglund, Hemmansägareson, Bäcksjö 1915-04-26
  Alma Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Nyböle - Johan Oskar Isberg, Hemmansägare, Lantvallen 1906-11-06
  Alma Johanna Karlsson, Hemmansägaredotter, Häggnäs - Karl Otto Johansson, Hemmansägare, Bäcknäs 1909-04-08
  Alma Johanna Karlsson, Torpardotter, Åkullsjön - Knut Andreas Ekman, Hemmansägare, Överklinten 1921-11-20
  Alma Johanna Larsson, Lärarinna, Kyrkobordet - Axel Konrad Lundberg, Eldare, Gransjö 1906-09-08
  Alma Johanna Lindström, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Isak Reinhold Karlsson, Jordbruksarbetare, Burträsk 1911-12-29
  Alma Johanna Pettersson, Arbeterska, Skinnarbyn - Nils Emil Teodor Nystedt, Bageriarbetare, Hudiksvall (X) 1913-02-12
  Alma Johanna Söderström, Piga, Övre Åkulla - Olof Emil Hägglund, Skomakare, Djäkneboda 1922-04-04
  Alma Johanna Söderström, Änka, Bäcknäs - Olof Robert Lundström, Hemmansägare, änkling, Bäcknäs 1930-09-18
  Alma Josefina Pettersson, Piga, Norra Stortjärn - Johan Albert Andersson, Hemmansägare, Norra Stortjärn 1908-04-20
  Alma Karolina Lindqvist, Piga, Överklinten - Karl Johan Isaksson, Landbonde, Överklinten 1898-07-09
  Alma Katarina Johanna Markström, Piga, Junkboda - Nils Olof Hammarstedt, Hemmansägare, Junkboda 1904-12-26
  Alma Katarina Johansson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn - Johan Oskar Eriksson, Hemmansägare änkling, Gullmark 1921-04-24
  Alma Katarina Lundström, Hushållerska, Rickleå - Karl Johan Karlsson, Lägenhetsinnehavare, Rickleå 1921-12-06
  Alma Kristina Isaksson, Landbondedotter, Överklinten - Anders Leonard Karlsson, Jordbruksarbetare, Överklinten 1911-03-09
  Alma Kristina Johansson, Arbetardotter, Legdeå - Karl Helmer Bergström, Jordbruksarbetare, Framnäs 1915-02-16
  Alma Kristina Nylén, Hemmansägardotter, Nyvik - Per Adolf Nilsson, Arbetare, Gullmark 1933-06-02
  Alma Kristina Sandström, Hemmansägaredotter, Ratu - Nils Johan Säfström, Hemmansägareson, Ratu 1905-04-25
  Alma Kristina Stål, Soldatdotter, Sikeå - Jonas Alfred Grahn, Arbetare, Sikeå 1908-04-19
  Alma Lovisa Andersson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda - Erik Oskar Edström, Hemmansägare, Dalkarlså 1917-04-15
  Alma Maria Andersson, Arbetardotter, Sikeå - Karl Viktor Wallmark, Arbetare, Legdeå 1906-11-04
  Alma Maria Johansson, Landbondedotter, Rickleå - Karl Linus Lundström, Hemmansägareson, Broänget 1915-11-21
  Alma Olivia Lindström, Hemmansägaredotter, Ratu - Karl Anton Larsson, Hemmansägare, Näs 1915-12-05
  Alma Olivia Sollin, Jungfru, Skinnarbyn - Per Walfrid Andersson, Handlande, Umeå stad 1887-10-05
  Alma Sofia Sandström, Hushållerska, Skinnarbyn - Gustaf Eskil Forsman, Handlande, Gällivari (BD) 1913-07-27
  Alma Teolinda Nilsson, Hemmansägaredotter, Floremark - Tyko Volner Petrus Bygdén, Hemmansägareson, Brednoret 1917-12-23
  Alma Teresia Olofsson, Hushållerska, Bäcknäs - Gustaf Magnus Johansson, Hemmansägare, Bäcknäs 1932-01-26
  Almar Nyman, Hemmansägareson, Grimsmark, Nysätra - Ester Emilia Lundberg, Arbetardotter, Liljabäck 1924-10-27
  Alva Evelia Persson, Nidolf - Otto Eskil Jonsson, Hemmansägare, änkling, Skinnarbyn 1930-09-07
  Alvar Matthias Jonsson, Hemmansägare, Västervik - Sofia Selinda Johansson, Hembiträde, Österboda 1926-03-07
  Amalia Amanda Johansdotter, Bondedotter, Risträsk - Erik Eriksson, Arbetare, Vänfors 1898-07-04
  Amalia Bergström, Sikeå - Gustaf Johansson, Arbetare, änkling, Sikeå 1908-04-30
  Amalia Hedberg, Arbeterska, Sikeå - Johan Gustaf Norlin, Kronolots, Ratan 1878-06-24
  Amalia Margareta Nygren, Komministerdotter, Skinnarbyn - Karl Fabian Glas, Inspektör, Bjurholm 1894-08-20
  Amalia Vilhelmina Holmberg, Jungfru, Sikeå - Jonas Olof Nilsson, Bondeson, Rickleå 1886-10-30
  Amanda Boström, Piga, Lantvallen - Petter Isberg, Bondeson, Lantvallen 1887-07-10
  Amanda Charlotta Boström, Hemmansägaredotter, Nyvik - Johan Reinhold Johansson, Arrendator, Johannisfors, Sävar 1919-07-20
  Amanda Charlotta Israelsdotter, Jungfru, Norra Sjönäs - Erik Johansson, Bonde, Gravfors, Sävar 1882-04-18
  Amanda Isaksson, Bondedotter, Näs - Erik Edvard Berg, Bondeson, Näs 1902-11-23
  Amanda Johanna Andersson, Piga, Ytterklinten - Mathias Edvard Frisk, Arbetare, Ytterklinten 1907-06-30
  Amanda Josefina Jäderberg, Hemmansägareänka, Bäck - Jonas Leonard Wiklund, Arbetare, Rickleå 1904-02-07
  Amanda Kristina Wiklund, Arbetardotter, Övre Åkulla - Johan Wilhelm Dahlberg, Magasinarbetare, Umeå 1920-06-24
  Amanda Lovisa Brännström, Bondedotter, Risbäck - Hans Olof Åström, Landbondeson, Sunnanträsk, Sävar 1882-06-25
  Amanda Lovisa Brännström, Bondeänka, Risbäck - Johan Ludvig Forsberg, Bonde, Högfors 1888-02-04
  Amanda Maria Abrahamsson, Bondedotter, Åkulla - Nils August Bäcklund, Bonde, Flarkbäcken, Nysätra 1896-06-24
  Amanda Matilda Söderström, Piga, Sandåsen - Johan Fredrik Söderström, Bonde, Sandåsen 1889-10-20
  Amanda Sofia Brännström, Hemmansägaredotter, Rickleå - Karl Edvard Karlsson, Hemmansägareson, Yttre Storbäcken 1908-10-18
  Amanda Sofia Byström, Piga, Åkulla - Olof Evald Wikström, Arbetare, änkling, Risträsk 1904-01-22
  Amanda Sofia Gustafsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Anders Arvid Ågren, Arbetare, änkling, Älglund 1924-04-27
  Amandus Nordgren, Lokstallkarl, Gällivari (BD) - Ida Maria Karlsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1909-10-22
  Amelie Sofia Andersson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Johan Albin Tannberg, Hemmansägare, Korssjön 1913-09-28
  Ammy Amanda Johanna Karlsson, Hemmansägaredotter, Ratu - Johan Otto Johansson, Hemmansägareson, Floremark 1906-12-13
  Anders Adolf Andersson, Trävaruhandlare, Rickleå - Hedvig Alexandra Westerberg, Folkskollärare, Rickleå 1929-07-16
  Anders Adolf Brännström, Mjölnare, Dalkarlså - Magdalena Larsdotter, Piga, Dalkarlså 1872-10-27
  Anders Adolf Lundberg, Bondeson, Gravfors, Sävar - Anna Magdalena Pettersson, Bondedotter, Liljabäck 1885-11-10
  Anders Adolf Siklund, Bondeson, Gullmark - Nanny Augusta Maria Holmström, Bondedotter, Gullmark 1901-02-19
  Anders Albert Forsmark, Verkstadsarbetare, Robertsfors - Andrietta Karolina Andersson, Barnmorska, Överklinten 1893-02-05
  Anders Albert Pettersson, Arbetare, Nidolf - Magdalena Evelina Löfgren, Nidolf 1903-04-19
  Anders Albert Säfsten, Hemmansägare änkling, Sörfors - Sofia Eugenia Lindberg, Hushållerska, Sörfors 1913-04-21
  Anders Albert Säfsten, Hemmansägare, Sörfors - Evelina Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Gravfors 1904-07-07
  Anders Albert Wiklund, Arbetare, Överklinten - Elin Magdalena Larsson, Hembiträde, Överklinten 1928-05-13
  Anders Albin Andersson, Murare, Ytterklinten - Tora Margareta Amalia Johansson, Hembiträde, Korssjön 1927-10-30
  Anders Albin Brandt, Soldat, Matsneke - Edla Karolina Eugenia Lindmark, Bondedotter, Ytterklinten 1902-07-01
  Anders Albin Nilsson, Jordbruksarbetare, Dalkarlså - Emma Kristina Wikström, Piga, Dalkarlså 1915-11-14
  Anders Alfred Andersson, Bondeson, Överklinten - Kristina Johanna Göransson, Bondedotter, Överklinten 1900-10-30
  Anders Alfred Andersson, Hemmansägare, Jomark - Anna Fredrika Jakobsdotter, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1904-05-03
  Anders Alfred Holmström, Arbetare, Sikeå - Hilma Nikolina Olsson, Arbetardotter, Sikeå 1898-06-24
  Anders Alfred Strömlund, Arbetare, Robertsfors - Anna Karolina Olofsdotter, Torpardotter, Ytterklinten 1889-04-22
  Anders Algot Söderström, Hemmansägare, Norra Sandåsen - Märta Johanna Lundström, Hemmansägardotter, Bäcknäs 1930-10-16
  Anders Amandus Brännström, Bondeson, Djäkneboda - Vilhelmina Söderlund, Bondedotter, Ratu 1887-07-10
  Anders Amandus Lundberg, Hemmansägare änkling, Liljabäck - Signe Johanna Andersson, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1920-06-20
  Anders Amandus Lundberg, Hemmansägareson, Liljabäck - Hedvig Teolinda Andersson, Hemmansägaredotter, Norra Stortjärn 1916-11-19
  Anders Andersson, Bonde, Junkboda - Katarina Charlotta Forsberg, Bondedotter, Näs 1880-06-13
  Anders Andersson, Bonde, Korssjön - Magdalena Matilda Sjöström, Bondedotter, Korssjön 1873-09-28
  Anders Andersson, Bondeson, Bölesbäcken - Anna Karolina Bäckström, Piga, Norum 1886-04-01
  Anders Andersson, Bondeson, Överklinten - Edla Kristina Eriksdotter, Bondedotter, Åkullsjön 1888-06-24
  Anders Andersson, Bondeson, Överklinten - Katarina Sofia Karlsdotter, Bondedotter, Överklinten 1882-10-29
  Anders Andersson, Dräng, Djäkneboda - Anna Gustafva Bjurberg, Piga, Djäkneboda 1865-07-23
  Anders Andersson, Fd. sjöman, Sikeå - Sara Karolina Johansdotter, Bondedotter, Överklinten 1893-11-12
  Anders Andersson, Hemmanstillträdare, Sävträsk - Margareta Sofia Lundström, Piga, Sävträsk 1882-12-03
  Anders Andersson, Hemmanstillträdare, Ultervattnet - Magdalena Charlotta Isaksdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1882-11-12
  Anders Andersson, Inhyses, änkeman, Bygdsiljum, Burträsk - Margareta Katarina Abrahamsdotter, Piga, Överklinten 1861-03-19
  Anders Andersson, Landbonde, Gulltjärn - Katarina Margareta Johansdotter, Landbondedotter, Liljabäck 1869-07-11
  Anders Andersson, Orgelbyggare, Strömsund, Jämtland - Katarina Magdalena Abrahamsson, Bondedotter, Lustigkulla 1887-07-03
  Anders Arvid Nystedt, Arbetare, Dalkarlså - Elin Sofia Boman, Hemmansägaredotter, Bobacken 1918-10-06
  Anders Arvid Persson, Arbetare, Junkboda - Matilda Johanna Holmberg, Bondedotter, Rickleå 1900-04-16
  Anders Arvid Sandberg, Kronojägare, Bobacken - Nanny Augusta Boström, Sömmerska, Bobacken 1909-12-30
  Anders Arvid Sandberg, Skogstillsyningsman, änkling, Skinnarbyn - Nanny Katarina Åström, Lärarinna, Skinnarbyn 1920-06-13
  Anders Arvid Ågren, Arbetare, änkling, Älglund - Amanda Sofia Gustafsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1924-04-27
  Anders Arvid Ågren, Hemmansägareson, Älglund - Signe Maria Albertina Johansson, Älglund 1917-03-05
  Anders August Andersson, Bondeson, Gulltjärn - Anna Johanna Andersdotter, Piga, Selsfors 1890-10-05
  Anders August Brändström, Bondeson, Dalkarlså - Hilma Lovisa Johansdotter, Bondedotter, Åkulla 1896-02-07
  Anders August Isaksson, Arbetare, Gullmark - Margareta Magdalena Dahlberg, Bondedotter, Gullmark 1902-11-18
  Anders Axel Einar Lundström, Arbetare, Robertsfors - Selma Maria Pettersson, Hembiträde, Gamla Storbäcken 1927-10-23
  Anders Axel Wiklund, Arbetare, Legdeå, Robertsfors - Vendla Karolina Edström, Hemmansägaredotter, Rickleå 1920-11-06
  Anders Benjamin Andersson, Coopv. kapten, änkling, Onsala, Göteborg - Maria Lovisa Röring, Jungfru, Ratan 1863-07-21
  Anders Birger Lindrot, Sjöman, Häverö, Stockholm - Karolina Lovisa Holmberg, Hemmansägaredotter, Legdeå 1914-10-31
  Anders Burman, Fd. bonde, änkling, Gulltjärn - Elisabet Maria Johansdotter, Bondeänka, Åsjön 1875-11-11
  Anders Dahlberg, Hemmansägare änkling, Mjösjön - Ida Johanna Bäckman, Hemmansägareänka, Häggnäs 1919-04-20
  Anders Edström, Bonde, Ultervattnet - Maria Matilda Isaksdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1881-10-31
  Anders Edström-Hansson, Hemmansägare, Rickleå - Ulrika Kristina Boman, Kyrkovärdsdotter, Skinnarbyn 1865-06-20
  Anders Edvard Pettersson, Bondeson, Rickleå - Edla Kristina Andersson, Bondedotter, Rickleå 1892-07-10
  Anders Edvard Sund, Hemmansägareson, Yttre Storbäcken - Hulda Fredrika Olsson, Hemmansägaredotter, Yttre Storbäcken 1904-10-16
  Anders Edvard von Ahn, Bondeson, Legdeå - Magdalena Matilda Byström, Jungfru, Legdeå 1880-12-14
  Anders Edvin Larsson, Hemmansägareson, Överklinten - Erena Johanna Lundberg, Sömmerska, Liljabäck 1912-12-08
  Anders Edvin Lundström, Landbonde, Nya Storbäcken - Lovisa Alfrida Strömlund, Arbeterska, Ytterklinten 1912-04-02
  Anders Einar Andersson, Hemmansägare, Överklinten - Maria Karolina Gustafsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1924-12-21
  Anders Emil Andersson, Hemmansägare, Åkullsjön - Edla Viktoria Brännström, Hemmansägaredotter, Överklinten 1925-10-31
  Anders Emil Boström, Hemmansägare, Överklinten - Kristina Alfrida Andersson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1919-05-25
  Anders Emil Lundsten, Arbetare, Stensäter - Signe Axelia Brändström, Hemmansägardotter, Djäkneboda 1930-08-03
  Anders Eriksson, Kronotorparson, Avaliden, Degerfors - Maria Brigitta Andersdotter, Piga, Liden 1870-03-23
  Anders Ernfrid Andersson, Handelsföreståndare, Dalkarlså - Johanna Adolfina Bäckström, Hushållerska, Dalkarlså 1918-06-23
  Anders Ferdinand Ekström, Soldat, Ultervattnet - Anna Johanna Lindqvist, Sömmerska, Trågaliden 1896-01-19
  Anders Ferdinand Karlsson, Arbetare, Yttre Storbäcken - Kristina Johanna Brändström, Piga, Risträsk 1893-07-28
  Anders Forsgren, Hemmansägare, Näs - Charlotta Sofia Johansdotter, Bondedotter, Näs 1864-11-01
  Anders Forsman, Arbetare, Legdeå - Selma Amalia Forsman, Hemmansägaredotter, Legdeå 1906-12-02
  Anders Fredrik Andersson, Bergdal, Sävar - Maria Kristina Eklund, Hemmansägaredotter, Olsliden 1917-06-24
  Anders Fredrik Andersson, Bonde, Åkullsjön - Katarina Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Gravfors 1890-10-27
  Anders Fredrik Karlsson, Jordägare, Stortjärn - Edla Maria Hedberg, Torpardotter, Kyrkobordet 1891-04-05
  Anders Fridolf Andersson, Arbetare, Stenfors - Ingrid Maria Gabrielsson, Hembiträde, Åkullsjön 1928-05-30
  Anders Fridolf Pettersson, Hemmansägareson, Skäran, Nysätra - Jenny Maria Andersson, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1917-12-01
  Anders Fält, Soldat, Korssjön - Edla Maria Andersson, Bondedotter, Korssjön 1899-06-24
  Anders Gottfrid Andersson, Bilägare, Överklinten - Göta Margareta Lindahl, Lärarinna, Fällfors 1931-06-24
  Anders Gotthard Andersson, Arbetare, Åkullsjön - Emma Karolina Lindström, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1923-04-22
  Anders Gotthard Andersson, Hemmansägare, Bäcklund - Vendla Alfrida Lundström, Hemmansägaredotter, Lantnäs 1914-12-20
  Anders Grenholm, Bondeson, Södra Stortjärn - Selma Augusta Lindfors, Piga, Selsfors 1901-01-16
  Anders Gunnar Eriksson, Arbetare, Ytterklinten - Jenny Elisabet Sandström, Landbondedotter, Nyborg 1913-10-05
  Anders Gunnar Lindgren, Hemmansägareson, Överklinten - Nanny Charlotta Laurentia Nyström, Piga, Överklinten 1919-08-03
  Anders Gunnar Åberg, Hemmansägare, Yttre Åkulla - Selma Johanna Åberg, Hembiträde, Yttre Åkulla 1926-06-26
  Anders Gustaf Andersson, Arbetare, Bäck - Katarina Sofia Boström-Carlsdotter, Hemmanstillträdare, Åkulla 1862-04-15
  Anders Gustaf Andersson, Bonde, Korssjön - Klara Andersdotter, Bondedotter, Korssjön 1873-07-01
  Anders Gustaf Andersson, Bondeson, Söderbäck, Nysätra - Anna Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1866-01-14
  Anders Gustaf Bergqvist, Skomakare, Robertsfors - Naema Lovisa Abrahamsson, Bondedotter, Åkulla 1897-07-04
  Anders Gustaf Bodén, Styrman, Bobacken - Anna Maria Byström, Jungfru, Bobacken 1881-05-01
  Anders Gustaf Boman, Div. arbetare, Bobacken - Ester Katarina Westerlund, Landbondedotter, Södra Sörbäck 1911-04-09
  Anders Gustaf Bäckström, Arbetare, Bränndalen - Sofia Johanna Holmström, Bondedotter, Floremark 1891-12-03
  Anders Gustaf Edström, Bondeson, Kroksjön - Gustafva Vilhelmina Karlsson, Piga, Dalkarlså 1893-04-28
  Anders Gustaf Granat, Fältjägare, Öndebyn - Maria Kristina Vilhelmina Persdotter, Bondedotter, Rödås 1889-10-03
  Anders Gustaf Granlund, Dräng, Skinnarbyn - Anna Maria Karlsson, Piga, Rickleå 1896-10-04
  Anders Gustaf Holmgren, Bondeson, Holmön - Katarina Kristina Josephina Andersdotter, Bondedotter, Sandåsen 1870-10-23
  Anders Gustaf Holmström, Bonde, Gullmark - Kristina Maria Persdotter, Bondedotter, Bobacken 1873-11-09
  Anders Gustaf Johansson, Bonde, Ytterklinten - Magdalena Margareta Johansdotter, Änka, Älglund 1884-01-26
  Anders Gustaf Johansson, Bondeson, änkling, Ytterklinten - Kristina Lovisa Andersdotter, Landbondedotter, Mjösjön 1876-11-14
  Anders Gustaf Johansson, Skattebonde, änkling, Storrödningsberget - Ulrika Olofsdotter, Änka, Ytterklinten 1861-07-04
  Anders Gustaf Karlsson, Arbetare, Sjulsmark - Anna Karolina Westerlund, Piga, Ytterklinten 1894-02-26
  Anders Gustaf Nilsson, Fd. hemmansägare änkling, Gulltjärn - Ulrika Lovisa Abrahamsdotter, Arbetaränka, Gulltjärn 1909-12-27
  Anders Gustaf Nilsson, Hemmanstillträdare, Ratu - Katarina Johanna Johansson, Hustru, Floremark 1887-10-30
  Anders Gustaf Nilsson, Jordbruksarbetare, Överklinten - Edla Matilda Augusta Johansson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten 1911-05-14
  Anders Gustaf Nylén, Bonde, Nyvik - Anna Magdalena Bäckström, Jungfru, Djäkneboda 1886-05-16
  Anders Gustaf Nylén, Krononybyggare, Nyvik - Magdalena Charlotta Stoltz, Arbeterska, Djäkneboda 1864-05-29
  Anders Gustaf Olofsson, Arbetare, Överklinten - Kristina Magdalena Sundström, Piga, Överklinten 1873-10-26
  Anders Gustaf Persson, Dräng, Bäcknäs - Ulrika Kristina Olofsdotter, Bondeänka, Bäcknäs 1863-11-26
  Anders Gustaf Pettersson, Arbetare, Överklinten - Anna Johanna Amalia Lundström, Landbondedotter, Strandholm 1905-11-27
  Anders Gustaf Svanström, Landbonde, Nya Storbäcken - Sara Katarina Stephansdotter, Piga, Nya Storbäcken 1866-07-08
  Anders Gustaf Svanström, Landbonde, änkling, Nya Storbäcken - Anna Charlotta Nilsdotter, Piga, Nya Storbäcken 1870-07-10
  Anders Gustaf Åman, Tullvaktmästare, Ratan - Albertina Vilhelmina Isaksdotter, Bondedotter, Ivarsboda, Sävar 1869-04-27
  Anders Harald Holmström, Jordbruksarbetare, Överklinten - Svea Elisabet Renlund, Mejerska, Överklinten 1926-06-20
  Anders Hedström, Sjöman, Mångbyn, Lövånger - Ulrika Kristina Holmström, Bondedotter, Ratu 1871-10-08
  Anders Helmer Fredriksson, Arbetare, Storrödningsberget - Hilma Sofia Karlsson, Hemmansägaredotter, Norra Stortjärn 1914-04-26
  Anders Herman Andersson, Arbetare, Gravbäck - Elisabet Johanna Lindberg, Landbondedotter, Andersliden 1910-03-14
  Anders Hilmar Andersson, Hemmansägare, Gullmark - Edna Helena Bäckström, Arbeterska, Gullmark 1927-10-15
  Anders Hjalmar Hedlund, Hemmansägareson, Bäck - Gerda Kristina Fredriksson, Hemmansägaredotter, Bäck 1917-09-23
  Anders Hjalmar Lindahl, Arbetare, änkling, Gulltjärn - Anna Theorina Gustafsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1921-08-14
  Anders Hjalmar Olsson, Arbetare, Sikeå - Vendla Lovisa Lindgren, Hemmansägaredotter, Granberget 1909-07-04
  Anders Hjalmar Sjöström, Arbetare, Ösjön - Elsa Alfrida Kriström, Hemmansägaränka, Ösjön 1930-07-07
  Anders Isaksson, Dräng, Bäcklund - Anna Katarina Eriksdotter, Änka, Bäcklund 1884-10-16
  Anders Isberg, Bondeson, Lantvallen - Anna Maria Augusta Hedström, Sjömansdotter, Ratan 1892-01-07
  Anders Israelsson, Hemmansägare, Kvarnfors, Sävar - Ulrika Henrika Öhman, Piga, Stenträsk 1905-07-23
  Anders Jakobsson, Dräng, Risträsk - Magdalena Josefina Norgren, Piga, Brednoret 1876-11-23
  Anders Johan Oskar Andersson, Bondeson, Ytterklinten - Katarina Margareta Karlsdotter, Bondedotter, Överklinten 1900-04-08
  Anders Johansson, Arbetare, Gravfors - Anna Erika Andersdotter, Änka, Åkullsjön 1880-07-11
  Anders Johansson, Arbetare, Överklinten - Kristina Matilda Larsdotter, Bondedotter, Brattliden 1877-04-02
  Anders Johansson, Bonde, Kättbergsheden - Sara Sofia Andersdotter, Piga, Kättbergsheden 1875-04-15
  Anders Johansson, Bondeson, Överklinten - Sofia Albertina Nilsdotter, Arbeterska, Överklinten 1861-10-06
  Anders Johansson, Hemmansägare, Gravfors, Sävar - Anna Ulrika Westerlund, Arbeterska, Ryssjön 1872-07-10
  Anders Johansson, Hemmansägare, Överklinten - Maria Johanna Wiklund, Piga, Överklinten 1904-02-13
  Anders Johansson, Sjöman, Floremark - Maria Kristina Abrahamsdotter, Arbeterska, Ratan 1878-07-07
  Anders Johansson, Torpare, Gravfors - Johanna Hansdotter, Änka, Gravfors 1903-08-01
  Anders Karlsson, Dräng, Siknäs - Anna Johanna Andersdotter, Piga, Storrödningsberget 1871-06-25
  Anders Karlsson, Landbonde, Frodtjärnbäck - Magdalena Sofia Andersson, Piga, Överklinten 1889-12-10
  Anders Larsson, Bonde, änkling, Nidolf - Maria Kristina Dahlman, Bondedotter, Rickleå 1896-10-10
  Anders Larsson, Bondeson, Åkullsjön - Kristina Albertina Sjöström, Bondedotter, Selsfors 1869-11-09
  Anders Larsson, Dräng, Skinnarbyn - Fredrika Magdalena Jonsdotter, Piga, Skinnarbyn 1863-11-08
  Anders Larsson, Jordägare, Ultervattnet - Anna Maria Persdotter, Bondesonsänka, Ultervattnet 1869-06-13
  Anders Larsson, Kronobonde, Nidolf - Brita Katarina Persdotter, Änka, Gullmark 1881-07-24
  Anders Leander Pettersson, Hemmansägareson, Ultervattnet - Elina Johanna Edström, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1914-09-09
  Anders Leonard Andersson, Arbetare, Tryssjön - Elisabet Maria Dahlberg, Hemmansägarinna, Siknäs 1885-10-06
  Anders Leonard Bergstedt, Hemmansägareson, Jomark - Johanna Kristina Ottilia Isberg, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn 1904-03-06
  Anders Leonard Forsgren, Hemmansägareson, Näs - Edla Johanna Adamsson, Hemmansägaredotter, Kroksjön 1917-10-21
  Anders Leonard Johansson, Bondeson, Ytterklinten - Hilma Johanna Mattsdotter, Landbondedotter, Stenfors 1900-10-25
  Anders Leonard Karlsson, Jordbruksarbetare, Överklinten - Alma Kristina Isaksson, Landbondedotter, Överklinten 1911-03-09
  Anders Leonard Westerlund, Arbetare, Åkullsjön - Sofia Albertina Andersson, Hemmansägaredotter, Häggnäs 1905-10-10
  Anders Leonard von Ahn, Hemmansägareson, Legdeå - Anna Gustava Hedberg, Arbeterska, Sikeå 1907-03-03
  Anders Lindfors, Landbonde, Överklinten - Augusta Amalia Lindberg, Jungfru, Robertsfors 1881-11-13
  Anders Lindqvist, Arbetare, Trågaliden - Klara Matilda Andersson, Hemmansägaredotter, Korssjön 1905-10-08
  Anders Lindström, Sjöman, Ratan - Kristina Erika Samuelsdotter, Piga, Ratan 1865-10-17
  Anders Ludvig Brännström, Arbetare, Näs - Kristina Katarina Jonsson, Ytterbyn, Lövånger 1908-11-10
  Anders Lundström, Dräng, Nya Storbäcken - Katarina Sofia Karlsson, Bondedotter, Broänget 1886-04-26
  Anders Mauritz Öström, Hemmansägare, Junkboda - Elin Ulrika Johanna Eriksson, Sömmerska, Skinnarbyn 1922-11-05
  Anders Nikador Lindgren, Hemmansägare, Selsfors - Frida Karolina Andersson, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1917-11-25
  Anders Nikador Sandström, Bonde, Fällfors - Maria Kristina Karlsson, Bondedotter, Gamla Storbäcken 1900-09-30
  Anders Nilsson, Bonde, Näs - Sara Kristina Jonsdotter, Hemmansägarinna, Näs 1885-12-02
  Anders Nilsson, Dräng, Berga - Anna Erika Andersdotter, Bondedotter, Åkullsjön 1861-09-24
  Anders Nilsson, Dräng, Bäcknäs - Anna Elisabet Säfsten, Änka, Åkulla 1883-09-25
  Anders Nilsson, Målare, Ultervattnet, Robertsfors - Vendla Katarina Söderström, Hemmansägaredotter, Rickleå 1924-10-15
  Anders Nilsson, Volontär, Öndebyn - Edla Johanna Nilsson, Bondedotter, Näs 1901-10-27
  Anders Nordström, Dräng, Gulltjärn - Maria Helena Andersdotter, Piga, Åkullsjön 1879-11-29
  Anders Nyman, Fältjägare, Flarken, Nysätra - Beata Margareta Spets, Piga, Ultervattnet 1876-11-26
  Anders Olofsson, Arbetare, Åkullsjön - Edla Johanna Nilsdotter, Åkullsjön 1903-11-20
  Anders Olofsson, Torpare, Norum - Ulrika Karolina Jonsdotter, Bondedotter, Bölesbäcken 1871-08-29
  Anders Oskar Andersson, Dräng, Nidolf - Kristina Albertina Olofsdotter, Bondedotter, Kvarnfors 1883-04-15
  Anders Oskar Andersson, Hemmansägare, Hjuksnoret, Degerfors - Brigitta Johanna Andersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1918-11-30
  Anders Otto Boström, Snickare, Kyrkobordet - Matilda Karolina Lund, Arbeterska, Robertsfors 1888-12-17
  Anders Otto Isberg, Bonde, Skinnarbyn - Erika Charlotta Andersdotter, Jungfru, Skinnarbyn 1879-07-10
  Anders Otto Löf, Fältjägare, Ultervattnet - Brita Johanna Bäcklund, Torpardotter, Ultervattnet 1890-12-26
  Anders Otto Löf, Hemmansägare änkling, Ultervattnet - Anna Charlotta Nilsson, Piga, Ultervattnet 1912-11-30
  Anders Patrik Lustig, Fältjägare, Lubboträsk, Burträsk - Maria Magdalena Hansdotter, Bondedotter, Överklinten 1877-12-26
  Anders Persson, Arbetare, Sjulsmark - Sofia Charlotta Jakobsdotter, Piga, Kyrkobordet 1862-11-09
  Anders Persson, Bondeson, Ösjön - Maria Matilda Persdotter, Bondedotter, Bobacken 1872-09-29
  Anders Persson, Dräng, Öndebyn - Anna Ulrika Persdotter, Piga, Skinnarbyn 1874-10-24
  Anders Persson, Hemmansarrendator änkling, Ösjön - Kristina Charlotta Persdotter, Bondedotter, Bobacken 1875-12-26
  Anders Persson, Hemmansägareson, Ultervattnet - Katarina Matilda Edström, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1913-12-13
  Anders Persson, Skattebonde, änkling, Skinnarbyn - Eva Nilsdotter, Arbeterska, Skinnarbyn 1869-06-10
  Anders Petter Andersson, Bondeson, Korssjön - Hilda Karolina Lindqvist, Bondedotter, Trågaliden 1898-06-26
  Anders Petter Jakobsson, Bonde, Ultervattnet - Matilda Grönberg, Jungfru, Ultervattnet 1898-11-30
  Anders Petter Myrell, Hemmansägare, Åkullsjön - Jenny Sofia Andersson, Hembiträde, Överklinten 1927-04-02
  Anders Petter Nilsson, Bondeson, Korssjön - Kristina Albertina Jakobsdotter, Bondedotter, Korssjön 1892-10-02
  Anders Robert Andersson, Arbetare, Sikeå - Ida Matilda Häggbom, Arbeterska, Sikeå 1883-05-27
  Anders Robert Lindgren, Handelsföreståndare, Åkullsjön - Kristina Johanna Nilsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1912-12-15
  Anders Robert Siklund, Arbetare, Sikeå - Ulrika Maria Holmberg, Jungfru, Sikeå 1881-07-17
  Anders Rupert Sjöström, Hemmansägareson, Selsfors - Anna Johanna Johansdotter, Piga, Älglund 1904-07-01
  Anders Salomon Andersson, Landbondeson, Rickleå - Maria Elisabet Forsgren, Arbetardotter, Robertsfors 1884-10-28
  Anders Sandström, Dräng, Dalkarlså - Kristina Charlotta Johansdotter, Bondedotter, Åkulla 1867-11-14
  Anders Sandström, Hemmansägare, Övre Åkulla - Ida Fredrika Margareta Johansson, Hemmansägaredotter, Övre Åkulla 1907-08-04
  Anders Sanfrid Olsson, Fabriksarbetare, Västra Sjulsmark - Alice Katarina Brändström, Hemmansägardotter, Östra Sjulsmark 1935-11-10
  Anders Sigfrid Andersson, Hemmansägareson, Norra Stortjärn - Alfrida Sofia Söderlund, Hemmansägaredotter, Storrödningsberget 1921-06-02
  Anders Sigfrid Olofsson, Stabbläggare, Ultervattnet - Nanny Augusta Andersson, Hemmansägaredotter, Sörfors 1914-02-22
  Anders Sjöström, Bonde, Selsfors - Fredrika Andersdotter, Piga, Åkullsjön 1873-06-29
  Anders Sjöström, Bondeson, Selsfors - Sara Sofia Johansdotter, Bondedotter, Överklinten 1873-09-30
  Anders Sundberg, Arbetare, Sjulsmark - Katarina Maria Persdotter, Arbeterska, Gullmark 1872-09-08
  Anders Teodor Svärd, Arbetare, Ultervattnet - Emeli Kristina Johanna Persson, Ultervattnet 1910-01-06
  Anders Tjärnberg, Arbetare, Björsta, Gudmundrå (Y) - Emma Kristina Hällgren, Nya Ånäset 1903-10-04
  Anders Tycko Karlsson, Arbetare, Åkullsjön - Elin Maria Jonsson, Hembiträde, Åkullsjön 1927-11-26
  Anders Tyko Johansson, Hemmansägare, Överklinten - Elina Johanna Pettersson, Arbetardotter, Ytterklinten 1918-11-29
  Anders Tyko Sandström, Jordbruksarbetare, Botsmark, Sävar - Jenny Maria Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1922-04-16
  Anders Uno Ekström, Hemmansägareson, Kvarnrödningen - Kristina Eugenia Johansson, Piga, Junkboda 1920-10-16
  Anders Walfrid Andersson, Bondeson, Norra Stortjärn - Brita Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Åkullsjön 1892-12-25
  Anders Valfrid Oppman, Arbetare, Gulltjärn - Anna Eufrosyna Lindberg, Piga, Gulltjärn 1907-10-13
  Anders Valfrid Oppman, Hemmansägare änkling, Gulltjärn - Signe Katarina Lindqvist, Hembiträde, Gulltjärn 1927-06-19
  Anders Verner Smids, Jordbruksarbetare, Öna, Mora (W) - Dagmar Ottilia Bäckström, Hemmadotter, Dalkarlså 1936-06-24
  Anders Westerlund, Nämndeman, Åkullsjön - Eva Maria Olofsdotter, Piga, Åkullsjön 1861-07-02
  Anders Wikström, Skomakare, Legdeå - Sofia Amalia Häggström, Byggmästardotter, Sikeå 1863-11-01
  Anders Wilhelm Andersson, Bondeson, Skinnarbyn - Erika Sofia Persdotter, Bondedotter, Gullmark 1863-04-28
  Anders Wilhelm Berglund, Hemmansägareson, Bäcksjö - Edla Johanna Lundström, Hemmansägaredotter, Krokån 1914-07-11
  Anders Wilhelm Markström, Timmerman, änkling, Dalkarlså - Fredrika Vilhelmina Edström, Piga, Sikeå 1864-09-18
  Anders Zakrisson, Skattebonde, Häggnäs - Margareta Sofia Palm, Piga, Häggnäs 1865-07-01
  Anders Åberg, Skattebonde, Åkulla - Katarina Charlotta Andersdotter, Bondedotter, Sikeå 1878-10-13
  Anders Ågren, Bonde, Klintsjön, Nysätra - Elisabet Katarina Karlsson, Bondedotter, Sikeå 1886-11-07
  Anders Ågren, Hemmanstillträdare, Sikeå - Klara Maria Hansdotter, Bondedotter, Rickleå 1869-06-27
  Andreas Bäckman, Bonde, Ultervattnet - Hulda Augusta Lindberg, Piga, Ultervattnet 1900-10-08
  Andreas Eklund, Bondeson, Storrödningsberget - Edla Kristina Norman, Piga, Överklinten 1892-09-25
  Andrietta Elisabet Stål, Förgångardotter, Umeå landsförs. - Olof Hybert Backlund, Arbetare, Gransjö 1908-02-02
  Andrietta Karolina Andersson, Barnmorska, Överklinten - Anders Albert Forsmark, Verkstadsarbetare, Robertsfors 1893-02-05
  Anna Adelina Sjögren, Hembiträde, Näs - Per Robert Forsgren, Jordbruksarbetare, Näs 1927-05-22
  Anna Adelina Söderström, Hembiträde, Sandåsen - Johan August Johansson, Skomakare, Sandåsen 1926-07-09
  Anna Albertina Andersson, Hemmansägaredotter, Jomark - Erik Gustaf Jonsson, Hemmansägareson, Jomark 1905-11-26
  Anna Albertina Holmström, Hemmansägaredotter, Ratu - Oskar Linus Norlin, Tullvaktmästare, Stensäter 1916-10-08
  Anna Albertina Persdotter, Bondedotter, Ultervattnet - Gustaf Adolf Nystedt, Fältjägare, Ultervattnet 1893-09-26
  Anna Albertina Pettersson, Bondedotter, Ultervattnet - Nils Leonard Jakobsson, Bonde, Ultervattnet 1899-04-16
  Anna Albertina Säfström, Hemmansägaredotter, Bobacken - Nils Albin Andersson, Hemmansägareson, Bobacken 1908-04-20
  Anna Alexandra Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn - Johan Petter Sjöström, Hemmansägare, Selsfors 1906-04-22
  Anna Alfrida Maria Höglund, Hembiträde, Skinnarbyn - Johan Einar Larsson, Arbetare, Stensäter 1928-10-07
  Anna Alfrida Öhman, Fältjägardotter, Gryssjön - Karl Alfred Sundström, Hemmansägare änkling, Norum 1915-05-24
  Anna Amalia Andersson, Hemmansägaredotter, Ståbäcken - Nils Oskar Nilsson, Skomakare, Sikeå 1907-11-17
  Anna Amalia Eleonora Johansdotter, Bondedotter, Överklinten - Fredrik Wilhelm Andersson, Dräng, Överklinten 1903-04-08
  Anna Amalia Johansson, Åbodotter, Strandholm - Oskar Hjalmar Westman, Arbetare, Överklinten 1906-04-16
  Anna Amalia Karlsdotter, Bondedotter, Gullmark - Otto Österlund, Sergeant, Nysätra 1880-11-14
  Anna Amalia Karlsdotter, Bondedotter, Överklinten - Gustaf Andersson, Bonde, Korssjön 1883-06-25
  Anna Amalia Pettersson, Sömmerska, Öndebyn - Nils Alfred Nilsson, Bondeson, Fällfors 1899-12-23
  Anna Amalia Söderlund, Ratu - Edvard Holmgren, Jordbruksarbetare, Sandåsen 1917-04-09
  Anna Amanda Andersson, Hemmansägaredotter, Gulltjärn - Johan Konrad Burman, Arbetare, Robertsfors 1906-01-14
  Anna Amanda Boberg, Bondedotter, Djäkneboda - Johan Samuel Holmström, Bondeson, Bränndalen 1903-11-03
  Anna Amanda Johansson, Bondedotter, Bäcknäs - Johan Anton Säfsten, Bondeson, Sörfors 1900-06-20
  Anna Amanda Johansson, Änka, Sjulsmark - Adam Åström, Arbetare, Åkullsjön 1913-07-12
  Anna Amanda Pettersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Johan Oskar Nilsson, Hemmansägareson, Åkullsjön 1923-12-16
  Anna Amanda Rönnmark, Jungfru, Ratan - Karl Teodor Edstedt, Kronolots, Ratan 1893-09-27
  Anna Antonia Andersdotter, Arbeterska, Rickleå - Olof Petter Lundström, Torpare, änkling, Ratu 1877-12-23
  Anna Augusta Andersdotter, Piga, Antnäs - Nils Ferdinand Bergström, Bondeson, Antnäs 1891-06-24
  Anna Augusta Asplund, Stortjärn - Johan Albert Wiklund, Arbetare, Stortjärn 1908-08-04
  Anna Augusta Burström, Ultervattnet - Johan Albert Jakobsson, Bondeson, Älglund 1903-12-08
  Anna Augusta Burström, Änka, Älglund - Karl Olof Andersson, Handlande, änkling, Norra Stortjärn 1906-08-20
  Anna Augusta Engman, Arbetardotter, Sikeå - Gustaf Adolf Burman, Arbetare, Kiruna, Jukkasjärvi 1910-01-02
  Anna Augusta Forsman, Bondedotter, Legdeå - Karl Gustaf Karlsson, Arbetare, Legdeå 1902-04-06
  Anna Augusta Holmström, Bondedotter, Ratu - Olof Wilhelm Johansson, Bonde, Nyvik 1887-10-24
  Anna Augusta Häggström, Lärarinna, Sikeå - Nils Ferdinand Holmström, Arbetare, Luleå 1900-11-11
  Anna Augusta Högström, Hemmansägaredotter, Sikeå - Olof Harald Olsson, Arbetare, Sikeå 1913-11-30
  Anna Augusta Krut, Landbondedotter, Överklinten - Viktor Albert Wilhelmsson, Distrikt korpral, Umeå 1913-04-13
  Anna Augusta Lindström, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Johan Adrian Grönlund, Hemmansägareson, Gravfors 1920-09-26
  Anna Augusta Nilsson, Bondedotter, Norrfors - Per Robert Lindqvist, Bonde, änkling, Trågaliden 1901-12-09
  Anna Augusta Nylén, Arbetardotter, Nyvik - Lars Johan Söderström-Samuelsson, Bonde, Södra Sörbäck 1901-11-03
  Anna Augusta Sikström, Bondedotter, Sikeå - Olof Åberg, Sjöman, Sikeå 1876-10-08
  Anna Augusta Wikström, Piga, Skinnarbyn - Karl Anton Magnus Höglund, Hemmansägare, Skinnarbyn 1908-03-01
  Anna Augustina Boberg, Bondedotter, Djäkneboda - Israel Lundsten, Skattebonde, änkling, Brednoret 1877-05-21
  Anna Augustina Lundgren, Bondedotter, Ultervattnet - Klaes Otto Rönnblom, Arbetare, Lövånger 1883-03-14
  Anna Augustina Ågren, Fältjägardotter, Legdeå - Edvard Eriksson, Kolare, Robertsfors 1878-10-27
  Anna Aurora Brännström, Hemmansägaredotter, Djäkneboda - Axel Leonard Jonsson, Brädgårdsarbetare, Sikeå 1912-06-16
  Anna Axelia Boström, Torpardotter, Smårödningen - Karl Otto Brännström, Sulfitarbetare, Robertsfors 1913-03-01
  Anna Beata Larsdotter, Bondedotter, Brattliden - Johan Olofsson, Bondeson, Kvarnfors 1877-09-30
  Anna Berglund, Rickleå - Karl Albin Nyström, Mjölnare, Norrfors, Umeå landsförs. 1903-09-12
  Anna Betty Pettersson, Skomakardotter, Sikeå - Olof Valfrid Andersson, Hemmansägareson, Flarken, Nysätra 1914-12-21
  Anna Brita Andersdotter, Arbeterska, Ratu - Nils Fredrik Persson, Arbetare, Bobacken 1892-12-27
  Anna Brita Larsdotter, Bondedotter, Överklinten - Nils Jakob Nilsson, Skomakare, Jomark 1870-03-13
  Anna Brita Norlin, Arbeterska, Ratan - Karl Petter Boström, Skattebonde, Djäkneboda 1865-07-02
  Anna Brita Sjöström, Piga, Sikeå - Jonas Fredrik Andersson, Dräng, Sikeå 1875-11-28
  Anna Cecilia Lindahl, Piga, Åkullsjön - Johan Petter Abrahamsson, Arbetare, Åkullsjön 1891-11-09
  Anna Charlotta Andersdotter, Bondedotter, Rickleå - Hans Gustaf Karlsson, Skattebonde, änkling, Legdeå 1863-11-15
  Anna Charlotta Andersson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda - Axel Lindberg, Hemmansägareson, Gumboda, Nysätra 1913-06-08
  Anna Charlotta Isberg, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn - Oskar Reinhold Bergstedt, Hemmansägareson, Nysätra 1921-01-16
  Anna Charlotta Nilsdotter, Piga, Nya Storbäcken - Anders Gustaf Svanström, Landbonde, änkling, Nya Storbäcken 1870-07-10
  Anna Charlotta Nilsson, Piga, Ultervattnet - Anders Otto Löf, Hemmansägare änkling, Ultervattnet 1912-11-30
  Anna Charlotta Nylén, Piga, Fällfors - Nils August Lindqvist, Hemmansägare, Gullmark 1907-10-04
  Anna Desideria Stål, Arbetardotter, Sikeå - Karl Ferdinand Grahn, Brädgårdsarbetare, Sikeå 1912-08-11
  Anna Elina Andersson, Piga, Sjöbäck - Karl Andersson, Hemmansägare änkling, Sjöbäck 1906-06-04
  Anna Elisabet Andersson, Hembiträde, Bölesbäcken - Frans Ludvig Rosendal, Jordbruksarbetare, Krokfors, Sävar 1928-11-11
  Anna Elisabet Andersson, Piga, Korssjön - Jonas Säfström, Hemmansägare, Skursjön, Burträsk 1884-03-09
  Anna Elisabet Glad, Hemmansägaredotter, Dalkarlså - Oskar Adrian Boman, Arbetare, Dalkarlså 1925-02-06
  Anna Elisabet Isaksson, Hemmansägaredotter, Trågaliden - Lars Albin Johansson, Hemmansägare, Åkullsjön 1918-06-14
  Anna Elisabet Jonsdotter, Bondedotter, Näs - Johan Anton Johansson, Skattebonde, Näs 1865-07-02
  Anna Elisabet Larsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Linus Andreas Dahlgren, Hemmansägareson, Överklinten 1919-12-30
  Anna Elisabet Lundqvist, Piga, Berga - Karl Alfred Andersson, Bonde, Ytterklinten 1898-02-21
  Anna Elisabet Säfsten, Änka, Åkulla - Anders Nilsson, Dräng, Bäcknäs 1883-09-25
  Anna Elisabet Säfström, Piga, Gullmark - Karl Johan Byström, Dräng, Fällfors 1875-09-18
  Anna Elisabet Tunell, Hemmansägaredotter, Legdeå - Nils Oskar Nilsson, Arbetare, Gullmark 1913-07-29
  Anna Elisabet Åberg, Änka, Skinnarbyn - Karl Georg Åström, Fanjunkare, änkling, Skinnarbyn 1913-09-20
  Anna Elise Holmgren, Sömmerska, Näs - Nils Eskil Fredriksson, Arbetare, Bäck 1937-09-12
  Anna Emilia Berglund, Arbeterska, Norsjö förs. - Lars Olof Strandberg, Maskinist, Stensäter 1911-12-10
  Anna Emilia Persson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten - Karl Konrad Andersson, Jordägare, Ytterklinten 1920-12-31
  Anna Erika Andersdotter, Bondedotter, Åkullsjön - Anders Nilsson, Dräng, Berga 1861-09-24
  Anna Erika Andersdotter, Änka, Åkullsjön - Anders Johansson, Arbetare, Gravfors 1880-07-11
  Anna Erika Byström, Jungfru, Skinnarbyn - Karl Andersson, Bondeson, Överklinten 1881-04-24
  Anna Erika Häggström, Bondedotter, Sikeå - Fredrik Häggström, Styrman, Sikeå 1894-08-01
  Anna Erika Johansson, Nyvik - Karl Holmström, Bondeson, Ratu 1888-10-14
  Anna Erika Karlsdotter, Bondedotter, Sikeå - Johan Häggström, Sjöman, Hertsånger, Nysätra 1891-09-27
  Anna Erika Lindström, Arbeterska, Dalkarlså - Erik Reinhold Kihlberg, Robertsfors 1899-07-04
  Anna Erika Margareta Karlsson, Hemmansägaredotter, Övre Åkulla - Axel Wilhelm Åberg, Snickare, Yttre Åkulla 1907-07-17
  Anna Erika Nordlund, Piga, Djäkneboda - Jonas Åström, Postbonde, Djäkneboda 1871-06-18
  Anna Erika Olofsdotter, Arbeterska, Sikeå - Jonas Anton Nilsson, Jordägare, Sikeå 1882-03-04
  Anna Erika Olofsdotter, Bondeänka, Fällfors - Johan Anton Johansson, Bonde, Gravmark, Sävar 1878-04-04
  Anna Erika Olofsdotter, Hemmansägarinna, Fällfors - Karl Anton Sandström, Fd. sjöman, Kyrkobordet 1863-12-10
  Anna Erika Sundman, Hemmansägaredotter, Gumboda, Nysätra - Johan August Grönberg, Hemmansägare, Ståbäcken 1910-04-17
  Anna Erika Westerlund, Piga, Antnäs - Per Wilhelm Lindström, Nybyggare, Antnäs 1879-06-29
  Anna Eufrosyna Lindberg, Piga, Gulltjärn - Anders Valfrid Oppman, Arbetare, Gulltjärn 1907-10-13
  Anna Eufrosyna Persdotter, Piga, Fällfors - Johan Anton Johansson, Bonde, änkling, Fällfors 1899-05-08
  Anna Eugenia Pettersson, Hembiträde, Villnäs - Johan Robert Eriksson, Jordbruksarbetare, Sandåsen 1927-07-03
  Anna Eugenia Åberg, Piga, Sikeå - Karl Gustaf Holmberg, Sjöman, Sikeå 1879-09-28
  Anna Eva Åden, Lövånger - Nils Johan Nilsson, Hemmanstillträdare, Näs 1883-06-24
  Anna Evelina Eklund, Hemmansägaredotter, Storrödningsberget - Ossian Pettersson, Mjölnare, Överklinten 1916-04-09
  Anna Evelina Nilsson, Hemmansägaredotter, Bobacken - Gustaf Albin Pettersson, Hemmansägareson, Bobacken 1919-06-11
  Anna Evelina Westerlund, Piga, Bjänsjöå - Johan Petter Nilsson, Bondeson, Bjänsjöå 1900-10-09
  Anna Fredrika Abrahamsdotter, Gratialistdotter, Rickleå - Per Lindström, Jordarrendator, Rickleå 1865-06-25
  Anna Fredrika Andersson, Bondedotter, Åkullsjön - Olof Petter Andersson, Bondeson, Åkullsjön 1888-07-02
  Anna Fredrika Brändström, Bondedotter, Överklinten - Erik Eriksson, Arbetare, Nyborg 1892-06-27
  Anna Fredrika Bäckström, Piga, Gryssjön - Erik Johan Olofsson, Bonde, Norum 1882-03-26
  Anna Fredrika Holmström, Bondedotter, Brednoret - Petrus Bygdén, Dräng, Brednoret 1889-06-30
  Anna Fredrika Holmström, Änka, hemmansägare, Brednoret - Erik Olof Karlsson, Dräng, Brednoret 1908-11-12
  Anna Fredrika Häggström, Jungfru, Sikeå - Henrik Gotthard Leonard Norling, Kapten, Skinnarbyn 1887-12-09
  Anna Fredrika Jakobsdotter, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Anders Alfred Andersson, Hemmansägare, Jomark 1904-05-03
  Anna Fredrika Jonsson, Bagerska, Överklinten - Olof Gabrielsson, Arbetare, änkling, Smårödningen 1913-09-07
  Anna Fredrika Larsdotter, Bondedotter, Åkullsjön - Per Nilsson, Arbetare, Ultervattnet 1863-07-12
  Anna Fredrika Lindström, Piga, Djäkneboda - Olof Wilhelm Boström, Hemmanstillträdare, Djäkneboda 1862-11-06
  Anna Fredrika Lundbom, Piga, Sikeå - Karl Erik Andersson, Landbonde, änkling, Trybäck 1864-07-24
  Anna Fredrika Löfberg, Piga, Djäkneboda - Fredrik Markström, Dräng, Djäkneboda 1863-11-01
  Anna Fredrika Näsvall, Arrendatoränka, Överklinten - Jonas Westman, Arbetare, Överklinten 1874-04-25
  Anna Fredrika Olofsdotter, Bondedotter, Norum - Nils Anton Bäckström, Bonde, änkling, Norum 1875-07-15
  Anna Fredrika Rönn, Piga, Näs - Per Johan Spjut, Fältjägare, Näs 1877-10-21
  Anna Fredrika Sjöström, Bondedotter, Selsfors - Nils Larsson, Dräng, Selsfors 1863-02-03
  Anna Gustafva Andersdotter, Nybyggardotter, Gravbäck - Erik Anton Eriksson, Bondeson, Backviken, Burträsk 1877-04-30
  Anna Gustafva Andersdotter, Piga, Skinnarbyn - Lars Gustaf Ådén, Arbetare, Åkulla 1873-11-11
  Anna Gustafva Bjurberg, Piga, Djäkneboda - Anders Andersson, Dräng, Djäkneboda 1865-07-23
  Anna Gustafva Holmström, Piga, Sörbäck - Samuel August Larsson, Krononybyggare, Sörbäck 1868-11-01
  Anna Gustafva Lindberg, Piga, Ytterklinten - Erik Johan Hammarstedt, Bondeson, Ytterklinten 1873-04-14
  Anna Gustafva Lindström, Torpardotter, Dalkarlså - Per Gustaf Dahlström, Arbetare, Dalkarlså 1894-03-05
  Anna Gustava Hedberg, Arbeterska, Sikeå - Anders Leonard von Ahn, Hemmansägareson, Legdeå 1907-03-03
  Anna Helena Johansdotter, Bondedotter, Risträsk - Erik Dahl, Krononybyggare, Dalfors, Sävar 1862-03-23
  Anna Henrietta Granvall, Arbeterska, Storliden - Isak Petter Jonsson, Hemmansägare änkling, Storliden 1921-08-05
  Anna Ingegerd Dahlgren, Sömmerska, Skinnarbyn - Karl Hjalmar Eriksson, Snickare, Skinnarbyn 1933-06-23
  Anna Johanna Amalia Lundström, Landbondedotter, Strandholm - Anders Gustaf Pettersson, Arbetare, Överklinten 1905-11-27
  Anna Johanna Andersdotter, Jungfru, Rickleå - Lars Petter Johansson, Bondeson, Ytterklinten 1881-10-23
  Anna Johanna Andersdotter, Piga, Selsfors - Anders August Andersson, Bondeson, Gulltjärn 1890-10-05
  Anna Johanna Andersdotter, Piga, Storrödningsberget - Anders Karlsson, Dräng, Siknäs 1871-06-25
  Anna Johanna Andersson, Arbetaränka, Sikeå - Nils Andersson, Skomakare, Yttre Storbäcken 1895-11-18
  Anna Johanna Andersson, Bondedotter, Åkullsjön - Jonas Petter Larsson, Bonde, Åkullsjön 1886-03-22
  Anna Johanna Andersson, Hemmansägaredotter, Öndebyn - Bror Gustaf Nilsson, Hemmansägare, Junkboda 1922-09-03
  Anna Johanna Eriksson, Bondedotter, Västervik - Jonas Anton Holmström, Bondeson, Gullmark 1884-02-26
  Anna Johanna Granberg, Arbeterska, änka, Burträsk - Erik Ferdinand Herrman, Bleckslagare, änkling, Kyrkobordet 1913-08-11
  Anna Johanna Holmström, Bondedotter, Bastuliden - Johan Albert Olofsson, Bondeson, Bjänsjöå 1898-04-12
  Anna Johanna Jakobsdotter, Piga, Dalkarlså - Olof Anton Dahlund, Hemmanstillträdare, Dalkarlså 1866-09-16
  Anna Johanna Johansdotter, Piga, Älglund - Anders Rupert Sjöström, Hemmansägareson, Selsfors 1904-07-01
  Anna Johanna Lindberg, Bondedotter, Sikeå - Fredrik Edström, Bondeson, Legdeå 1895-03-17
  Anna Johanna Lindqvist, Sömmerska, Trågaliden - Anders Ferdinand Ekström, Soldat, Ultervattnet 1896-01-19
  Anna Johanna Lundmark, Bondedotter, Gulltjärn - Johan Petter Jonsson, Bondeson, Åkullsjön 1890-10-21
  Anna Johanna Olofsdotter, Piga, Olsliden - Karl Johan Åberg, Bondeson, Nyliden 1884-11-09
  Anna Johanna Olofsdotter, Änka, Överklinten - Per Wilhelm Gustafsson, Hemmansägare änkling, Backviken, Burträsk 1910-01-26
  Anna Johanna Persdotter, Bondedotter, Åkullsjön - Karl Petter Olofsson, Bonde, Åkullsjön 1883-07-15
  Anna Johanna Persdotter, Piga, Risträsk - Ulrik Pettersson, Skomakare, Risböle 1893-06-22
  Anna Johanna Sandgren, Bondedotter, Sandåsen - Erik Jonsson, Arbetare, Sandåsen 1885-10-25
  Anna Johanna Säfström, Hemmansägaredotter, Bobacken - Olof Robert Andersson, Skräddare, Bobacken 1918-04-01
  Anna Johanna Söderström, Piga, Rickleå - Karl Gustaf Lindfors, Arbetare, Robertsfors 1878-05-26
  Anna Johanna Wall, Piga, Siknäs - Lars Petter Sandström, Arbetare, Sävar 1863-11-08
  Anna Johanna Åberg, Piga, Åkullsjön - Per Nilsson, Bonde, Åkullsjön 1879-03-25
  Anna Josefina Lundmark, Gästgivardotter, Rickleå - Johan Leonard Lans, Hemmansägare soldat, Rickleå 1899-12-03
  Anna Josefina Pettersson, Bondedotter, Överklinten - Jonas Petter Karlsson, Landbondeson, Överklinten 1884-12-07
  Anna Juliana Samuelsdotter, Piga, Överklinten - Gustaf Wilhelm Johansson, Bondeson, Överklinten 1872-06-16
  Anna Justina Lindgren, Bondedotter, Granberget - Nils Mikael Sandberg, Arbetare, Granberget 1901-04-10
  Anna Karolina Andersdotter, Landbondedotter, Storliden - Johan Edvard Karlsson, Landbonde, Överklinten 1898-11-26
  Anna Karolina Andersdotter, Sandåsen - Gustaf Adolf Nordström, Bondeson, Sandåsen 1896-09-20
  Anna Karolina Bäckström, Piga, Norum - Anders Andersson, Bondeson, Bölesbäcken 1886-04-01
  Anna Karolina Eriksson, Hembiträde, Nyvik - Oskar Anders Johansson, Hemmansägare, Ratu 1937-06-06
  Anna Karolina Holmström, Bondedotter, Floremark - Karl Erik Lundberg, Bondeson, Brednoret 1897-11-29
  Anna Karolina Hällgren, Piga, Nya Ånäset - Adam Olofsson, Arbetare, Älglund 1883-10-22
  Anna Karolina Isaksdotter, Piga, Sjulsmark - Jonas Fredrik Persson, Bonde, Sjulsmark 1865-10-08
  Anna Karolina Jakobsdotter, Bondedotter, Högaliden - Karl Jakob Jonsson, Bondeson, Degerfors sn. 1896-07-08
  Anna Karolina Jakobsdotter, Piga, Sikeå - Oskar Wilhelm Holmberg, Brädgårdsarbetare, änkling, Sikeå 1914-03-14
  Anna Karolina Johansdotter, Bondedotter, Kättbergsheden - Jonas Gustaf Holmström, Landbonde, Ytterträsk, Sävar 1869-04-03
  Anna Karolina Jonsson, Bondedotter, Norum - Aron Bäckström, Torpare, änkeman, Norum 1898-01-13
  Anna Karolina Jonsson, Piga, Skinnarbyn - Erik Gustaf Andersson, Arbetare, Åkulla 1893-11-21
  Anna Karolina Mattsson, Jungfru, Bobacken - Karl Nilsson, Bondeson, Bobacken 1881-06-28
  Anna Karolina Nilsdotter, Hushållerska, Ultervattnet - Per Andersson, Hemmansägare änkling, Ultervattnet 1916-04-17
  Anna Karolina Nordström, Piga, Gulltjärn - Jonas Petter Lindström, Sjöman, Djäkneboda 1879-04-14
  Anna Karolina Olofsdotter, Torpardotter, Ytterklinten - Anders Alfred Strömlund, Arbetare, Robertsfors 1889-04-22
  Anna Karolina Wallgren, Sömmerska, Ultervattnet - Jonas Algot Fredriksson, Hemmansägareson, Kvarnrödningen 1911-11-23
  Anna Karolina Westerlund, Piga, Ytterklinten - Anders Gustaf Karlsson, Arbetare, Sjulsmark 1894-02-26
  Anna Katarina Andersson, Bondedotter, Sikeå - Johan Gustaf Wahl, Bagare, Sikeå 1896-11-08
  Anna Katarina Borg, Piga, Bjänsjöå - Nils Petter Persson, Bonde, Bjänsjöå 1872-06-23
  Anna Katarina Bäckström, Hemmansägaredotter, Norum - Nils Konrad Severin Bäckström, Hemmansägareson, Norum 1906-07-17
  Anna Katarina Eriksdotter, Bondedotter, Överklinten - Östen Anton Persson, Nybyggarson, Bäcklund 1867-12-22
  Anna Katarina Eriksdotter, Nybyggarägarinna, änka, Bäcklund - Per Olof Olofsson, Nybyggarson, Kvarnfors 1869-12-14
  Anna Katarina Eriksdotter, Änka, Bäcklund - Anders Isaksson, Dräng, Bäcklund 1884-10-16
  Anna Katarina Eriksdotter, Änka, Bäcklund - Johan Samuel Bäckman, Dräng, Bjänsjöå 1875-04-12
  Anna Katarina Forsman, Arbetardotter, Legdeå - Albert Ulldal, Rättare, Holmsund 1899-06-26
  Anna Katarina Hägglund, Piga, Dalkarlså - Johan Anton Andersson, Sågdräng, Dalkarlså 1861-06-16
  Anna Katarina Jonsdotter, Bondedotter, Ultervattnet - Isak Andersson, Bonde, Söderbäck 1880-11-13
  Anna Katarina Olofsdotter, Bondedotter, Norum - Nils Olof Nordlund, Bonde, Norum 1872-10-24
  Anna Katarina Persdotter, Bondedotter, Risböle - Erik Johansson, Landbondeson, Kvarnfors, Sävar 1869-12-26
  Anna Katarina Ågren, Arbeterska, Junkboda - Jonas Gustaf Persson, Arbetare, Rickleå 1876-10-29
  Anna Kristina Albertina Holmström, Bondeänka, Ratu - Oskar Pettersson, Arbetare, Ratu 1895-06-26
  Anna Kristina Albertina Thurnström, Bondedotter, Ratu - Gustaf Holmström, Byasnickare, Skinnarbyn 1863-06-24
  Anna Kristina Andersdotter, Bondedotter, Ultervattnet - Hans Olof Berglund, Bonde, Ultervattnet 1882-06-17
  Anna Kristina Andersdotter, Piga, Ytterklinten - Per Anton Nygren, Bonde, Ytterklinten 1899-07-17
  Anna Kristina Andersson, Piga, Djäkneboda - Nils Anton Nylén, Bonde, Nyvik 1886-06-24
  Anna Kristina Boström, Piga, Alkvittern - Jonas Anton Bergström, Landbonde, Alkvittern 1896-12-01
  Anna Kristina Eriksdotter, Piga, Fällfors - Erik Brännström, Arbetare, Junkboda 1895-09-14
  Anna Kristina Ferm, Änka, Näs - Per Jonsson, Arbetare, Skäran, Nysätra 1883-07-08
  Anna Kristina Isaksdotter, Piga, Ultervattnet - Per Ulrik Jonsson, Bonde, Ultervattnet 1879-08-17
  Anna Kristina Isberg, Piga, Rickleå - Jonas Boström, Bondeson, Rickleå 1864-10-16
  Anna Kristina Johansdotter, Piga, Överklinten - Mateus Åström, Bondeson, Botsmark, Sävar 1878-11-10
  Anna Kristina Karlsson, Bondedotter, Ratu - Johan Wilhelm Holmström, Bondeson, Ratu 1892-10-02
  Anna Kristina Lindfors, Arbeterska, Edfastmark - Jonas Andersson, Kolarson, Robertsfors 1867-11-05
  Anna Kristina Lundmark, Piga, Älglund - Johan Johansson, Bonde, Älglund 1892-04-11
  Anna Kristina Nilsdotter, Piga, Sjöbäck - Karl Anton Åberg, Jordägare, Nyliden 1889-11-17
  Anna Kristina Nilsson, Telefonist, Djäkneboda - Olof David Lindström, Hemmansägareson, Ratu 1922-11-12
  Anna Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Ultervattnet - Anders Gustaf Andersson, Bondeson, Söderbäck, Nysätra 1866-01-14
  Anna Kristina Olofsdotter, Piga, Ultervattnet - Karl Johan Jonsson, Arbetare, Ultervattnet 1881-12-26
  Anna Kristina Sikström, Arbetardotter, Sikeå - Johan Axel Fredriksson, Bonde, Bäck 1895-02-10
  Anna Kristina Sundberg, Jungfru, Näs - Nils Hansson, Bonde, Rickleå 1881-06-23
  Anna Laurentia Boström, Sköterskebiträde, Djäkneboda - Karl Arvid Nilsson, Stationskarl, Trehörningsjö (Y) 1918-04-21
  Anna Lindblom, Torpardotter, Olsliden - Olof Lindgren, Bonde, Strandholm 1892-10-22
  Anna Linnea Lindström, Hemmansägaredotter, Näs - Johan Valfred Andersson, Hemmansägare, Rickleå 1929-12-29
  Anna Lovisa Burman, Arbeterska, Sandåsen - Karl August Nordström, Hemmansägareson, Sandåsen 1906-01-02
  Anna Lovisa Hammarbäck, Piga, Dalkarlså - Gustaf Fredrik Stridfält, Fältjägare, Robertsfors 1886-10-31
  Anna Lovisa Lindahl, Piga, Dalkarlså - Karl Pettersson, Mjölnare, Dalkarlså 1890-03-02
  Anna Lovisa Lund, Hemmansägardotter, Öndebyn - Axel Edvin Jonsson, Hemmansägare, Skinnarbyn 1934-03-11
  Anna Lovisa Lundqvist, Piga, Dalkarlså - Erik Berglund, Mjölnare, Dalkarlså 1876-11-19
  Anna Lovisa Nilsdotter, Bondedotter, Bobacken - Karl Erik Karlsson, Hemmanstillträdare, Åkulla 1871-07-11
  Anna Lovisa Persdotter, Arbeterska, Ratu - Jonas Gustaf Rundqvist, Arbetare, Dalkarlså 1874-05-31
  Anna Lovisa Persdotter, Bondedotter, Sikeå - Jonas Olof Högström, Arbetare, Sikeå 1873-10-12
  Anna Lovisa Persdotter, Piga, Bobacken - Olof Petter Andersson, Bonde, Bäck 1869-10-28
  Anna Lovisa Sjöberg, Bondedotter, Råneå (BD) - Per Anton Lundsten, Arbetare, Brednoret 1889-11-19
  Anna Lovisa Westermark, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Nils August Öster, Soldat, Mångbyn, Lövånger 1912-12-22
  Anna Lovisa Wiklund, Arbeterska, Bäck - Olof Gustaf Olofsson, Hemmansägare, Bäck 1909-02-23
  Anna Magdalena Abrahamsdotter, Piga, Gulltjärn - Lars Andersson, Bonde, änkling, Gulltjärn 1877-05-30
  Anna Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Överklinten - Olof August Olofsson, Nybyggare, Erlandstorp 1876-10-17
  Anna Magdalena Boström, Piga, Norum - Johan Alb. Sundqvist, Arbetare, Piteå stad (BD) 1881-03-27
  Anna Magdalena Bäckström, Jungfru, Djäkneboda - Anders Gustaf Nylén, Bonde, Nyvik 1886-05-16
  Anna Magdalena Dahlgren, Bondedotter, Bäck - Jonas Wilhelm Nordgren, Krononybyggare, Gräsnäs, Sävar 1861-03-10
  Anna Magdalena Grenholm, Bondedotter, Stortjärn - Johan Ulrik Åström, Dräng, Stortjärn 1871-12-05
  Anna Magdalena Herrman, Arbeterska, Skinnarbyn - Jonas Lundström, Gårdsägare, arbetare änkling, Umeå 1900-09-16
  Anna Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Gulltjärn - Jonas Gustaf Andersson, Dräng, Åkullsjön 1878-10-07
  Anna Magdalena Jonsdotter, Bondedotter, Sjulsmark - Johan Anton Gustafsson, Bondeson, Sjulsmark 1890-11-23
  Anna Magdalena Jonsdotter, Nybyggesägare, Bäcksjön - Erik Anders Johansson, Bondeson, Överklinten 1861-06-30
  Anna Magdalena Nilsdotter, Piga, Norum - Jonas Olofsson, Landbonde, Norum 1870-04-21
  Anna Magdalena Olofsdotter, Torpägarinna, Edfastmark - Johan Nilsson, Dräng, Edfastmark 1872-04-14
  Anna Magdalena Persdotter, Bondedotter, Bobacken - Johan Eriksson, Landsbrukslärling, Yttertavle skola 1864-10-02
  Anna Magdalena Persdotter, Hemmanstillträdare, Ytterklinten - Olof Petter Olofsson, Dräng, Robertsfors 1871-10-..
  Anna Magdalena Persdotter, Jungfru, Rickleå - Per Lundmark, Bonde, Sjulsmark 1881-06-19
  Anna Magdalena Persdotter, Piga, Bjänsjöå - Fredrik Söderlund, Bonde, Överklinten 1885-05-12
  Anna Magdalena Pettersson, Bondedotter, Liljabäck - Anders Adolf Lundberg, Bondeson, Gravfors, Sävar 1885-11-10
  Anna Magdalena Sandberg, Näringsidkare, Ratan - Jonas Rönnmark, Roddarkarl, Ratan 1873-05-11
  Anna Magdalena Säfsten, Arbeterska, Sörfors - Johan Petter Andersson, Gårdsägare, Dalkarlså 1876-07-06
  Anna Magdalena Thurnström, Skrädderska, Skinnarbyn - Johan Gustaf Bergström, Coopv. styrman, Skinnarbyn 1874-07-26
  Anna Margareta Andersson, Bondedotter, Bäck - Karl Anton From, Soldat, Bäck 1897-11-19
  Anna Margareta Grenholm, Hemmansägaredotter, Södra Stortjärn - Per Otto Alfred Olofsson, Arbetare, Robertsfors 1909-04-04
  Anna Margareta Gustafsdotter, Bondedotter, Sikeå - Karl Johan Karlsson, Bondeson, Sikeå 1890-07-06
  Anna Margareta Johansdotter, Piga, Kroksjösundet - Karl Petter Höök, Fältjägare, Rickleå 1862-12-30
  Anna Margareta Nystedt, Dalkarlså - Karl Johan Bröms, Bagare, Arvidsjaur (BD) 1896-07-27
  Anna Margareta Sjöström, Bondedotter, Selsfors - Lars Andersson, Bonde, Gulltjärn 1863-10-13
  Anna Maria Amanda Johansdotter, Bondedotter, Ytterklinten - Johan Olof Johansson, Bonde, Ytterklinten 1899-10-28
  Anna Maria Andersdotter, Bondedotter, Ytterklinten - Lars Gustaf Larsson, Dräng, Ytterklinten 1861-06-10
  Anna Maria Andersdotter, Jordägaränka, Ytterklinten - Göran Petter Göransson, Hemmanstillträdare, Skinnarbyn 1871-10-29
  Anna Maria Andersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Gustaf Magnus Wikström, Arbetare, Jokkmokk (BD) 1913-12-26
  Anna Maria Augusta Hedström, Sjömansdotter, Ratan - Anders Isberg, Bondeson, Lantvallen 1892-01-07
  Anna Maria Bjurberg, Piga, Sandåsen - Conrad Holmgren, Bondeson, Sandåsen 1898-04-11
  Anna Maria Bodén, Styrmansänka, Bobacken - Erik Gustaf Jakobsson, Skomakare, Djupvik, Umeå landsförs. 1897-12-12
  Anna Maria Brännström, Bondedotter, Näs - Matthias Bäckman, Arbetare, Bäck 1895-04-21
  Anna Maria Byström, Jungfru, Bobacken - Anders Gustaf Bodén, Styrman, Bobacken 1881-05-01
  Anna Maria Bäckström, Piga, Gryssjön - Erik Anton Andersson, Dräng, Gryssjön 1871-04-23
  Anna Maria Eriksdotter, Bondedotter, Åkullsjön - Hans Nilsson, Bondeson, Sjöbäck 1882-06-14
  Anna Maria Granberg, Piga, Åkullsjön - Jonas Wilhelm Lindberg, Arbetare, Åkullsjön 1892-10-02
  Anna Maria Ingeborg Löfroth, Folkskollärare, Dalkarlså - Sigurd Gustaf Jakob Meethz, Kyrkoadjunkt, Tärna 1936-01-11
  Anna Maria Isaksdotter, Landbondedotter, Överklinten - Lars Petter Larsson, Arbetare, Korssjön 1885-10-12
  Anna Maria Johansdotter, Piga, Djäkneboda - Johan Hägglund, Sjöman, Djäkneboda 1875-03-29
  Anna Maria Johansdotter, Torpardotter, Gulltjärn - Jonas Petter Nilsson, Bondeson, Åkullsjön 1902-10-19
  Anna Maria Jonsson, Bondedotter, Öndebyn - Jonas Anton Andersson, Bondeson, Överklinten 1896-07-12
  Anna Maria Karlsdotter, Arbeterska, Edfastmark - Lars Gustaf Holmström, Arbetare, Skinnarbyn 1862-02-23
  Anna Maria Karlsson, Piga, Rickleå - Anders Gustaf Granlund, Dräng, Skinnarbyn 1896-10-04
  Anna Maria Lundberg, Piga, Liljabäck - Isak Leonard Fredriksson, Arbetare, Storrödningsberget 1916-11-19
  Anna Maria Matilda Ågren, Arbeterska, Sikeå - Olof Brännström, Arbetare, Sikeå 1889-10-12
  Anna Maria Nygren, Jungfru, Skinnarbyn - Hans Dillström, Byggmästare, Robertsfors 1890-02-22
  Anna Maria Nylén, Arbetare, Nyvik - Nils Adrian Marklund, Arbetare, Lantnäs 1931-09-12
  Anna Maria Persdotter, Bondesonsänka, Ultervattnet - Anders Larsson, Jordägare, Ultervattnet 1869-06-13
  Anna Maria Pettersson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten - Erik Oskar Nylén, Jordbruksarbetare, Robertsfors 1918-04-14
  Anna Maria Samuelsdotter, Piga, Ratan - Jonas Wiklund-Abrahamsson, Bondeson, Skäran, Nysätra 1861-10-01
  Anna Maria Sundström, Bondedotter, Gräsnäs - Jonas Alfred Jakobsson, Bondeson, Norum 1894-11-19
  Anna Maria Sundström, Bondedotter, Rickleå - Olof Ferdinand Edström, Bondeson, Sikeå 1874-05-10
  Anna Maria Söderlund, Bondedotter, Ratu - Göran Petter Boberg, Bondeson, Djäkneboda 1877-10-21
  Anna Maria Teresia Nilsson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten - Karl Ferdinand Johansson, Hemmansägareson, Ytterklinten 1907-02-02
  Anna Maria Tysk, Hemmansägaredotter, Yttre Storbäcken - Johan Linus Johansson, Maskinist, Stensäter 1912-10-05
  Anna Maria Ådén, Piga, Ytterklinten - Olof Petter Wiklund, Bonde, änkling, Ytterklinten 1878-11-05
  Anna Matilda Andersson, Sikeå - Olof Adrian Johansson, Arbetare, Sikeå 1903-12-13
  Anna Matilda Antonsdotter, Piga, Rickleå - Nils Anton Nilsson, Skattebonde, Rickleå 1876-11-09
  Anna Matilda Boman, Piga, Ultervattnet - Lars Petter Nilsson, Bondeson, Ultervattnet 1893-10-14
  Anna Matilda Brännström, Jungfru, Dalkarlså - Johan Gustaf Isberg, Sjöman, Skinnarbyn 1879-10-13
  Anna Matilda Eriksson, Piga, Bäcksjön - Per Johan Andersson, Bonde, Älglund 1892-10-23
  Anna Matilda Hammarstedt, Bondedotter, Ytterklinten - Alexander Johansson, Skattebonde, änkling, Ytterklinten 1874-02-08
  Anna Matilda Häggström, Demoiselle, Dalkarlså - Axel Fredrik Kellerstedt, Jägmästare, Umeå 1862-07-08
  Anna Matilda Johansson, Bondedotter, Sjulsmark - Olof August Pettersson, Bondeson, Rödås 1888-10-30
  Anna Matilda Jonsdotter, Piga, Ytterklinten - Erik Olofsson, Byasmed, Ytterklinten 1864-07-10
  Anna Matilda Lindqvist, Hushållerska, Granfors - Isak Isaksson, Hemmansägare änkling, Granfors 1916-10-16
  Anna Matilda Nilsson, Bondedotter, Lustigkulla - Johannes Lundström, Arbetare, Lustigkulla 1902-11-25
  Anna Matilda Nilsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Alfred Nilsson, Hemmansägare, Åkullsjön 1915-11-05
  Anna Matilda Norlin, Piga, Dalkarlså - Lars Leonard Larsson, Dräng, Dalkarlså 1896-07-18
  Anna Matilda Nyberg, Hushållerska, Sikeå - Johan Robert Jonsson, Slaktare, Sikeå 1913-08-25
  Anna Matilda Sandberg, Kyrkovärdsdotter, Bobacken - Fredrik Walfrid Boström, Bonde, Bobacken 1900-09-09
  Anna Matilda Ström, Faktorsdotter, Öre, Nordmaling - Johan August Sjöström, Handlande, Skinnarbyn 1895-10-27
  Anna Matilda Wikström, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn - Johan Edvin Westerlund, Hemmansägareson, Lantnäs 1916-07-16
  Anna Matilda Zakrisdotter, Piga, Åkullsjön - Lars Andersson, Bonde, Åkullsjön 1870-11-03
  Anna Nikolina Backlund, Torpardotter, Ultervattnet - Lars Anton Johansson, Arbetare, Ultervattnet 1895-02-17
  Anna Nikolina Lindström, Hemmansägaredotter, Brattliden - Per Hjalmar Berglund, Hemmansägareson, Inre Ultervattnet 1920-04-03
  Anna Nikolina Nilsson, Hemmansägaredotter, Rickleå - Johan Saul Holmberg, Hemmansägareson, Rickleå 1908-06-28
  Anna Olivia Andersson, Hemmansägaredotter, Norum - Otto Herman Portin, Arbetare, Pedersöre, Vasa län Finland 1921-01-30
  Anna Olivia Sellin, Arbeterska, Umeå - Edvin Andreas Eriksson, Sågverksarbetare, Sikeå 1914-03-16
  Anna Ottilia Nilsson, Hemmansägaredotter, Sikeå - Erik Hahne, Arbetare, Robertsfors 1905-12-03
  Anna Ottilia Olofsson, Hemmansägaredotter, Norum - Gunnar Holmgren, Sjöman, Sandåsen 1920-06-07
  Anna Robertina Bruhn, Jungfru, Dalkarlså - Edvard Häggström, Handlande, Dalkarlså 1880-09-30
  Anna Sofia Eriksson, Bondedotter, Stenfors - Nils Jakob Jakobsson, Arbetare, Ytterklinten 1894-01-27
  Anna Sofia Göransson, Hembiträde, Överklinten - Karl Linus Pettersson, Hemmansägare, Sikeå 1927-02-27
  Anna Sofia Isaksdotter, Bondedotter, Smårödningen - Isak Petter Skantz, Korpral, Robertsfors 1890-10-12
  Anna Sofia Isaksdotter, Bondedotter, Ultervattnet - Jonas Anton Jonsson, Bondeson, Ultervattnet 1874-07-07
  Anna Sofia Isaksdotter, Piga, Kyrkobordet - Karl Olof Hammarstedt, Bonde, Yttre Storbäcken 1872-11-10
  Anna Sofia Isberg, Bondedotter, Skinnarbyn - Per Anton Persson, Dräng, Skinnarbyn 1873-02-02
  Anna Sofia Johansdotter, Bondedotter, Överklinten - Johan Jansson, Hemmanstillträdare, Ultervattnet 1898-12-04
  Anna Sofia Johansdotter, Ultervattnet - Per Albin Blom, Soldat, Ultervattnet 1903-11-26
  Anna Sofia Jonsdotter, Bondedotter, Fällfors - Per Anton Persson, Skattebonde, Gullmark 1862-06-29
  Anna Sofia Jonsdotter, Jungfru, Bobacken - Johan Petter Forsberg, Sjöman, Bobacken 1880-10-17
  Anna Sofia Jonsdotter, Piga, Ultervattnet - Lars Anton Nyström, Arbetare, Ultervattnet 1879-12-06
  Anna Sofia Jonsson, Bondedotter, Rickleå - Nils Anton Andersson, Bonde, Gullmark 1889-12-01
  Anna Sofia Karlström, Arbeterska, Överklinten - Jakob Granström, Fd. bonde, änkling, Överklinten 1870-05-28
  Anna Sofia Nathanaelsdotter, Arbeterska, Junkboda - Per Persson, Fd. bonde, änkling, Tålsmark, Sävar 1870-09-29
  Anna Sofia Nilsson, Arbeterska, Kroksjösundet - Olof Anton Jakobsson, Arbetare, Flarken, Nysätra 1900-06-15
  Anna Sofia Nilsson, Bondedotter, Korssjön - Karl August Wikström, Arbetare, Korssjön 1895-05-05
  Anna Sofia Nilsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Johan Alfred Söderström, Sulfitarbetare, Fagervik, Timrå 1913-08-10
  Anna Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Kvarnfors - Edvard Boman, Dräng, Kvarnfors 1880-03-14
  Anna Sofia Olofsdotter, Piga, Bobacken - Johan Eriksson, Dräng, Bobacken 1876-10-22
  Anna Sofia Oppman, Piga, Gravbäck - August Andersson, Bonde, änkeman, Gravbäck 1898-07-06
  Anna Sofia Persdotter, Bondedotter, Rickleå - Nils August Andersson, Skattebonde, Rickleå 1868-06-21
  Anna Sofia Persdotter, Bondedotter, Villnäs - Lars Samuel Holmström, Sjöman, änkling, Ratu 1870-06-12
  Anna Sofia Persson, Torpardotter, Rickleå - Nils Edvard Hammarsten, Arbetare, Robertsfors 1902-11-16
  Anna Sofia Sundqvist, Hemmansägaredotter, Överklinten - Gustaf Edvin Widmark, Hemmansägareson, Kvarnrödningen 1914-01-05
  Anna Sofia Söderström, Piga, Djäkneboda - Nils Nathanael Nathanaelsson, Bondeson, Ivarsboda, Sävar 1872-06-23
  Anna Sofia Wärn, Piga, Sikeå - Per Karlsson, Bondeson, Sikeå 1878-11-03
  Anna Sofia Åberg, Landbondedotter, Olsliden - Jonas Andersson, Hemmansägareson, Bergdal, Sävar 1911-12-18
  Anna Teolinda Jonsson, Hemmansägaredotter, Kvarnrödningen - Olof Albert Emil Åström, Hemmansägare, Risvattnet, Nysätra 1924-05-10
  Anna Teresia Bäckström, Sömmerska, Bobacken - Karl Elis Karlsson, Hemmansägare, Bobacken 1933-08-19
  Anna Teresia Dahlberg, Hemmansägaredotter, Mjösjön - Nils Alexius Nilsson, Hemmansägareson, Överklinten 1920-05-21
  Anna Teresia Åberg, Arrendatordotter, Andersliden - Alfred Fredin-Olofsson, Arrendator, Gravfors 1918-10-06
  Anna Theorina Gustafsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Anders Hjalmar Lindahl, Arbetare, änkling, Gulltjärn 1921-08-14
  Anna Ulrika Högström, Piga, Kyrkostaden - Karl Anton Wahlström, Bondeson, Rickleå 1863-06-14
  Anna Ulrika Jonsdotter, Bondedotter, Åkullsjön - Lars Johan Johansson, Hemmanstillträdare, Gulltjärn 1882-06-26
  Anna Ulrika Persdotter, Piga, Skinnarbyn - Anders Persson, Dräng, Öndebyn 1874-10-24
  Anna Ulrika Sundström, Hemmansägare, Sjulsmark - Erik Albert Lindahl, Hemmanstillträdare, Fällfors 1886-01-11
  Anna Ulrika Westerlund, Arbeterska, Ryssjön - Anders Johansson, Hemmansägare, Gravfors, Sävar 1872-07-10
  Anna Vilhelmina Andersdotter, Piga, Norra Stortjärn - Johan Säfsten, Skattebonde, Sörfors 1873-07-04
  Anna Vilhelmina Andersson, Piga, Ytterklinten - Gustaf Anton Andersson, Snickare, Norrby, Umeå landsförs. 1901-10-11
  Anna Vilhelmina Berglund, Hemmansägaredotter, Bäcksjön - Gustaf Johansson, Hemmansägare, Bjänsjöå 1913-12-20
  Anna Vilhelmina Gustafsdotter, Piga, Kroksjön - Karl Gustaf Wilhelm Åman, Bonde, Kroksjön 1893-09-27
  Anna Vilhelmina Nilsdotter, Piga, Rickleå - Johannes Andersson, Arbetare, Robertsfors 1884-12-23
  Annie Augusta Lindström, Sömmerska, Näs - Knut Emil Jonsson, Skomakare, Skinnarbyn 1926-10-31
  Annie Charlotta Eriksson, Hembiträde, Skinnarbyn - Erik Ragnar Jonsson, Hemmansägare, Dalkarlså 1929-08-25
  Annie Kristina Berglund, Hemmansägaredotter, Östra Sjulsmark - Helge Alexander Lundmark, Hemmansägare, Näs 1934-12-16
  Annie Matilda Holmberg, Hemmansägardotter, Rickleå - Sven Ragnar Karlsson, Arbetare, Sikeå, Robertsfors 1930-10-05
  Anny Davida Pettersson, Hembiträde, Strandholm - Johan Axel Rönnlund, Arbetare, Södra Stortjärn 1928-11-11
  Anny Maria Brändström, Hembiträde, Sjulsmark - Karl Ulrik Pettersson, Jordbruksarbetare, Ytterklinten 1928-09-09
  Anny Olivia Olofsson, Hembiträde, Högfors - Knut Johan Amandus Forsberg, Arrendator, Högfors 1935-07-07
  Anton Andersson, Skattebonde, Sjulsmark - Katarina Lovisa Jakobsdotter, Bondedotter, Bobacken 1864-03-28
  Anton Bernhard Mattsson, Hemmansägareson, Sandåsen - Lydia Karolina Andersson, Hemmansägaredotter, Bölesbäcken 1910-02-06
  Anton Gotthard Bäckström, Arbetare, Ratu - Märta Viktoria Sandström, Hemmansägardotter, Ratu 1930-10-25
  Anton Hjalmar Karlsson, Hemmansägare, Övre Åkulla - Katarina Sofia Åberg, Hemmansägaredotter, Yttre Åkulla 1909-11-25
  Anton Martin Mattsson, Bondeson, Sandåsen - Lovisa Vilhelmina Bäckström, Bondedotter, Norum 1900-08-05
  Antonia Johanna Andersson, Norra Stortjärn - Karl Johan Andersson, Arbetare, Åkullsjön 1901-09-02
  Apollonina Widmark, Mejerska, Överklinten - Erik Edvard Mattsson, Bondeson, Stenfors 1892-01-25
  Arabia Andersdotter, Änka, Yttre Storbäcken - Nils Johan Hammarstedt, Bonde, änkling, Yttre Storbäcken 1880-10-31
  Argritta Sofia Granberg, Hushållerska, Sikeå - Karl Johan Boman, Skräddare, änkling, Sikeå 1914-02-11
  Aron Alexander Bäckström, Hemmansägareson, Norum - Helga Sofia Andersson, Hemmansägaredotter, Bölesbäcken 1921-10-30
  Aron Bäckström, Torpare, Norum - Matilda Karolina Lindström, Piga, Norum 1884-11-30
  Aron Bäckström, Torpare, änkeman, Norum - Anna Karolina Jonsson, Bondedotter, Norum 1898-01-13
  Artur Ferdinand Lindström, Jordbruksarbetare, Näs - Estrid Arvida Nilsson, Hembiträde, Näs 1927-05-29
  Arvid Emanuel Nyberg, Skräddarmästare, Sävar - Ebba Davida Lundmark, Kontorist, Rickleå 1935-11-17
  Arvid Ferdinand Nilsson, Hemmansägareson, Floremark - Edit Sofia Bäckström, Hemmansägaredotter, Norum 1906-12-03
  Arvid Jakobsson, Hemmansägare, Bäck - Elin Maria Wikström, Hemmansägaredotter, Bäck 1934-11-25
  Arvid Theodor Lundqvist, Arbetare, Sikeå - Hilda Charlotta Lindqvist, Legdeå 1903-11-15
  Arvida Viktoria Lindqvist, Hembiträde, Gulltjärn - John Mauritz Andreas Fält, Jordägare, Korssjön 1928-07-07
  Asta Kristina Pettersson, Hemmansägaredotter, Rödås - Karl Ludvig Jakobsson, Hemmansägare, Östra Sjulsmark 1919-04-06
  Asta Maria Jonsson, Sjuksköterska, Kroksjönäs - Albin Mauritz Nyström, Dykare, Nordmaling 1929-12-07
  Asta Matilda Aurora Sandström, Hembiträde, Skinnarbyn - Johan Oskar Lindström, Skomakare, Skinnarbyn 1935-04-21
  Astrid Charlotta Jakobsson, Hembiträde, Sandåsen - Gustaf Albert Nylén, Byggnadsarbetare, Sollefteå (Y) 1929-05-26
  Astrid Ingeborg Isaksson, Hembiträde, Gullmark - Johan Einar Johansson, Hemmansägare, Bäcknäs 1932-06-18
  Astrid Olivia Larsson, Hembiträde, Ratu - Oskar Ruben Holmström, Arbetare, Ratu 1928-10-21
  Astrid Ottilia Isberg, Hemmadotter, Skinnarbyn - Per Sixten Gerdin, Arbetare, Sikeå, Robertsfors 1934-12-16
  Astrid Vilhelmina Eklund, Hemmadotter, Bäck - Johan Helge Högberg, Fabriksarbetare, Bäck 1935-11-17
  Auguetina Andersson, Arbeterska, Ultervattnet - Johan Anton Andersson, Jordägare, änkling, Flarken, Nysätra 1908-04-16
  August Albert Jonsson, Bonde, Kroksjönäs - Katarina Vilhelmina Sandström, Bondedotter, Fällfors 1893-10-22
  August Albin Glad, Hemmansägare, Dalkarlså - Hilma Maria Andersson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda 1922-11-05
  August Albin Hedlund, Arbetare, Bäck - Signe Maria Eklund, Hemmansägardotter, Bäck 1930-04-20
  August Andersson, Bonde, änkeman, Gravbäck - Anna Sofia Oppman, Piga, Gravbäck 1898-07-06
  August Asplund, Garvare, Skinnarbyn - Johanna Charlotta Pålberg, Änka, Skinnarbyn 1879-09-14
  August Boström, Arbetare, Sandåsen - Katarina Lovisa Jakobsson, Bondedotter, Norum 1900-12-04
  August Brännström, Arbetare, Sikeå - Kristina Amanda Renman, Robertsfors 1889-03-17
  August Edvard Westerlund, Bondeson, Överklinten - Maria Karolina Olofsson, Bondedotter, Överklinten 1899-11-22
  August Enfrid Eriksson, Jordbruksarbetare, Risböle - Sigrid Olivia Johansson, Hemmansägardotter, Risböle 1930-11-23
  August Fredrik Johansson, Arbetare, Bobacken - Kristina Magdalena Olofsdotter, Piga, Kyrkobordet 1870-10-30
  August Hjalmar Johansson, Hemmansägareson, Strandholm - Servida Katarina Söderlund, Hemmansägaredotter, Storrödningsberget 1912-10-28
  August Lundström, Bonde, Lantnäs - Erika Sofia Bäckström, Jungfru, Gryssjön 1887-11-06
  August Marklund, Bondeson, Nidolf - Maria Evelina Rehn, Piga, Skinnarbyn 1889-09-29
  August Nilsson, Bondeson, Överklinten - Karolina Josefina Andersdotter, Bondedotter, Överklinten 1890-06-23
  August Nilsson, Hemmansägare, Djäkneboda - Matilda Adelia Lindström, Jordägare, Djäkneboda 1917-04-29
  August Olofsson, Bonde, Häggnäs - Edla Johanna Andersson, Berga 1903-06-21
  August Strömberg, Arbetare, Norum - Johanna Elisabet Bäckström, Bondedotter, Norum 1896-12-10
  August Sund, Hemmansägare, Åkullsjön - Maria Karolina Andersson, Hemmansägaredotter, Åsjön 1916-10-16
  August Viktor Johansson, Arbetare, Sävar förs. - Vendla Kristina Sundström, Hemmansägaredotter, Bäck 1923-10-21
  August Vilgot Andersson, Hemmansägareson, Gulltjärn - Signe Kristina Karlsson, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1919-04-21
  August Wilhelm Åberg, Skomakare, Nyliden - Hilda Margareta Borg, Fältjägardotter, Åkullsjön 1895-11-24
  Augusta Amalia Lindberg, Jungfru, Robertsfors - Anders Lindfors, Landbonde, Överklinten 1881-11-13
  Augusta Aspgren, Poststationsföreståndare, Sikeå - Hugo Hemmendorf, Skogsfaktor, Hörnsjö Nordmalin 1911-04-17
  Augusta Eugenia Berglund, Hemmansägaredotter, Gryssjön - Karl August Grahn, Hemmansägareson, Gryssjön 1905-11-22
  Augusta Katarina Gustafsson, Lärarinna, Djäkneboda - Johan Helmer Johansson, Hemmansägareson, Nyvik 1909-10-03
  Augusta Kristina Nilsson, Strykerska, Gullmark - Per Axel Gunnar Andersson, Jordägare, Gullmark 1908-10-24
  Augusta Larsson, Småskollärarinna, Näs - Lars Konrad Forsgren, Hemmansägareson, Näs 1923-09-03
  Augusta Magdalena Andersson, Åbodotter, Berga - Olof Axel Andersson, Arbetare, Robertsfors 1904-03-25
  Augusta Matilda Jonsson, Bondedotter, Norum - Karl Alfred Sundström, Bondeson, Gryssjön 1897-12-03
  Augusta Matilda Wikström, Arbetardotter, Djäkneboda - Jonas Wilhelm Nylén, Bonde, Nyvik 1892-01-29
  Avida Augusta Lundqvist, Sömmerska, Ytterklinten - Fredrik Magnus Broman, Hemmansägare, Ytterklinten 1912-06-24
  Axel Adolf Altin, Folkskollärare, Sikfors, Piteå landsförs. (BD) - Hilda Charlotta Fredrika von Ahn, Fröken, Skinnarbyn 1922-06-16
  Axel Alfred Högberg, Jordbruksarbetare, Bäck - Hulda Johanna Sundström, Hemmansägaredotter, Bäck 1916-12-31
  Axel Andersson, Arrendator, Gravbäck - Svea Sofia Nilsson, Hembiträde, Åsjön 1926-12-13
  Axel Andreas Nordbrandt, Bonde, Legdeå - Katarina Amanda Andersson, Piga, Legdeå 1900-12-09
  Axel Boström, Bondeson, Sandåsen - Katarina Sofia Bäckström, Bondedotter, Norum 1896-02-17
  Axel Edvin Jonsson, Hemmansägare, Skinnarbyn - Anna Lovisa Lund, Hemmansägardotter, Öndebyn 1934-03-11
  Axel Ferdinand Åberg, Arbetare, Rickleå - Emelie Augusta Andersson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten 1907-12-01
  Axel Forsström, Arbetare, Robertsfors - Hilda Johanna Nylén, Arbetardotter, Dalkarlså 1907-12-26
  Axel Fredrik Boström, Hemmansägarson, Bobacken - Gunhild Maria Bäckström, Hemmansägardotter, Rickleå 1937-12-11
  Axel Fredrik Kellerstedt, Jägmästare, Umeå - Anna Matilda Häggström, Demoiselle, Dalkarlså 1862-07-08
  Axel Gotthard Söderlund, Hemmansägareson, Storrödningsberget - Ida Sofia Andersson, Piga, Överklinten 1919-06-23
  Axel Helmer Andersson, Hemmansägare, Skinnarbyn - Hulda Albertina Pettersson, Änka, Skinnarbyn 1927-09-18
  Axel Hjalmar Boström, Hemmansägareson, Sandåsen - Tea Charlotta Nyman, Arbeterska, Sandåsen 1919-03-09
  Axel Hugo Andersson, Hemmansägare, Korssjön - Hedvig Johanna Åberg, Flarken, Nysätra 1913-10-12
  Axel Hugo Bäckström, Hemmansägare, Djäkneboda - Katarina Sofia Forsberg, Småskollärarinna, Inre Ultervattnet 1923-07-08
  Axel Hugo Isberg, Hemmansägare, Lantvallen - Olga Maria Larsson, Djäkneboda 1931-05-31
  Axel Hugo Tjernberg, Arbetare, Sävar by, Sävar - Hulda Maria Löfgren, Hemmansägaredotter, Nidolf 1911-02-05
  Axel Johansson, Bondeson, Sjulsmark - Matilda Erika Karlsdotter, Bondedotter, Överklinten 1900-03-19
  Axel Konrad Lundberg, Eldare, Gransjö - Alma Johanna Larsson, Lärarinna, Kyrkobordet 1906-09-08
  Axel Konstantin Falk, Furir, I 20, Umeå - Edla Margareta Sundström, Hemmansägaredotter, Överklinten 1915-11-21
  Axel Kristoffersson, Snickerifabrikör, Vilhelmina - Maria Matilda Pettersson, Bobacken 1931-06-21
  Axel Leander Bergström, Jordbruksarbetare, Framnäs - Karla Severina Kristina Lundgren, Arbetardotter, Jomark 1916-07-07
  Axel Leander Marklund, Hemmansägare, Lantnäs - Tekla Vilhelmina Brännström, Hushållerska, Näs 1931-01-11
  Axel Lennart Nilsson, Hemmansägare, Bobacken - Tyra Charlotta Levander-Lundström, Bobacken 1936-09-13
  Axel Leonard Jonsson, Brädgårdsarbetare, Sikeå - Anna Aurora Brännström, Hemmansägaredotter, Djäkneboda 1912-06-16
  Axel Leonard Sjöström, Arbetare, Ösjön - Selma Johanna Olofsson, Hembiträde, Bjänsjöå 1928-10-14
  Axel Lindberg, Hemmansägareson, Gumboda, Nysätra - Anna Charlotta Andersson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda 1913-06-08
  Axel Teodor Andersson, Hemmansägare, Djäkneboda - Märta Eugenia Andersson, Hemmansägardotter, Ösjön 1932-08-13
  Axel Viktor Larsson, Arbetare, Umeå - Kristina Johanna Holmström, Bondedotter, Ratu 1892-08-19
  Axel Viktor Söderlund, Hemmansägareson, Ratu - Henny Maria Isberg, Hemmansägaredotter, Ratu 1918-03-24
  Axel Wilhelm Åberg, Snickare, Yttre Åkulla - Anna Erika Margareta Karlsson, Hemmansägaredotter, Övre Åkulla 1907-07-17
  Axelia Hylthen, Änka, Ratan - Olof Edvard Andersson, Tullförman, Ratan 1879-12-04
  Axelina Margareta Brännström, Östra Sjulsmark - Johan Alfred Lundmark, Hemmansägareson, Västra Sjulsmark 1920-06-20
  Barbara Sofia Pettersson, Jungfru, Lövånger - Nils Olof Brännström, Landbonde, Yttre Storbäcken 1881-10-27
  Barbro Helena Andersdotter, Bondedotter, Åkullsjön - Petter Hansson, Nybyggare, Sjöbäck 1862-06-29
  Beata Karolina Eriksdotter, Piga, Hyresboken - Johan Petter Olofsson, Arbetare, Sjulsmark 1884-01-13
  Beata Kristina Vilhelmina Jonsson, Bondedotter, Nidolf - Johan Olof Lundström, Bondeson, Kvarnfors 1901-11-27
  Beata Margareta Andersdotter, Arbeterska, Sikeå - Johan Lundgren, Jordägare, änkling, Sikeå 1875-12-16
  Beata Margareta Spets, Piga, Ultervattnet - Anders Nyman, Fältjägare, Flarken, Nysätra 1876-11-26
  Beata Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Häggnäs - Olof Fredrik Nilsson, Bondeson, Österboda 1883-09-23
  Beda Charlotta Edström, Torpardotter, Legdeå - Per August Åberg, Arbetare, Bäck 1902-06-13
  Beda Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Nyvik - Johan Albert Rönnberg, Arbetare, Ivarsboda, Sävar 1918-06-23
  Beda Josefina Lindström, Hemmansägardotter, Näs - Johan Ragnar From, Arbetare, Bäck 1935-09-29
  Beda Katarina Andersson, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Karl Oskar Larsson, Hemmansägare, Ultervattnet 1919-11-03
  Beda Kristina Öhman, Arbetardotter, Gryssjön - Karl Oskar Tysk-Johansson, Sulfitarbetare, Yttre Storbäcken 1916-06-18
  Beda Maria Johansson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Nils Algot Isaksson, Hemmansägareson, Åsjön 1919-09-13
  Bengt Hilding Hammarberg, Hemmansägarson, Kullholm - Albina Erika Eriksson, Djäkneboda 1930-11-02
  Bengt Wilhelm Boberg, Jordbruksarbetare, Djäkneboda - Valborg Maria Linnea Johansson, Hemmadotter, Nyböle 1936-07-18
  Berta Johanna Lundqvist, Västra Sjulsmark - Frans Arvid Norgren, Jordägare, Nordmaling 1931-12-13
  Berta Katarina Lindström, Hemmansägaredotter, Ratu - Per Otto Isberg, Hemmansägareson, Lantvallen 1912-07-07
  Berta Katarina Lindström, Änka, Lantvallen - Olof Edvard Olofsson, Hemmansägare, Ratu 1929-01-20
  Berta Maria Eriksson, Hemmansägaredotter, Gullmark - Olof Ossian Olofsson, Arbetare, Gullmark 1934-12-09
  Berta Maria Nilsson, Hembiträde, Rickleå - Helge Fritiof Lundmark, Handlande, Rickleå 1928-01-22
  Bertil Osvald Andersson, Sågverksarbetare, Holmsund - Helga Maria Sjöström, Hemmansägaredotter, Ösjön 1929-08-24
  Birger Andreas Andersson, Hemmansägareson, Öndebyn - Nelly Frideborg Andersson, Handlandedotter, Dalkarlså 1923-02-12
  Brigitta Johanna Andersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Anders Oskar Andersson, Hemmansägare, Hjuksnoret, Degerfors 1918-11-30
  Brita Albertina Andersdotter, Piga, Sikeå - Gustaf Fredrik Anton Åman, Bonde, Sikeå 1891-04-26
  Brita Elisabet Larsdotter, Piga, Kroksjösundet - Johan Anton Brännström, Bonde, Kroksjösundet 1866-09-27
  Brita Johanna Andersdotter, Bondedotter, Gullmark - Jonas Olofsson, Nybyggarson, Kvarnfors 1868-10-11
  Brita Johanna Bäcklund, Torpardotter, Ultervattnet - Anders Otto Löf, Fältjägare, Ultervattnet 1890-12-26
  Brita Johanna Hedlund, Bondedotter, Gullmark - Karl Georg Dahlqvist, Sjöman, Dalkarlså 1872-07-17
  Brita Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Korssjön - Erik Olof Sundström, Bonde, Junkboda 1880-09-19
  Brita Johanna Persdotter, Landbondedotter, Rickleå - Per Brandberg, Bruksarbetare, Robertsfors 1866-01-14
  Brita Johanna Rehn, Bondeänka, Bjänsjöå - Karl Olof Bäckman, Dräng, Bygdsiljum, Burträsk 1871-07-08
  Brita Katarina Andersdotter, Bondedotter, Rickleå - Abraham Bäckström, Bonde, Rickleå 1880-07-11
  Brita Katarina Hansdotter, Bondedotter, Överklinten - Karl Johan Holmqvist, Arbetare, Flarken, Nysätra 1863-11-10
  Brita Katarina Persdotter, Änka, Gullmark - Anders Larsson, Kronobonde, Nidolf 1881-07-24
  Brita Kristina Hansdotter, Piga, Dalkarlså - Olof Dahlberg, Bonde, Gullmark 1875-07-20
  Brita Kristina Hansdotter, Piga, Ultervattnet - Olof August Andersson, Dräng, Ultervattnet 1874-11-08
  Brita Kristina Johansdotter, Piga, Skinnarbyn - Karl Olof Boman, Skattebonde, Skinnarbyn 1870-10-06
  Brita Kristina Lundberg, Bondedotter, Lugnet - Johan Ulrik Lindberg, Bondeson, Bygdeträsk, Burträsk 1862-07-08
  Brita Lovisa Persdotter, Bondedotter, Sjöbäck - Karl Andersson, Arbetare, Frodtjärnbäck 1897-07-04
  Brita Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Åkullsjön - Anders Walfrid Andersson, Bondeson, Norra Stortjärn 1892-12-25
  Brita Magdalena Larsdotter, Bondedotter, Åkullsjön - Erik Andersson, Bondeson, Åkullsjön 1880-06-21
  Brita Magdalena Nilsdotter, Piga, Ultervattnet - Nils Andersson, Bondeson, Ultervattnet 1880-02-21
  Brita Magdalena Renman, Piga, Sörfors - Olof Östensson, Bonde, Åkulla 1884-07-20
  Brita Margareta Berg, Piga, Antnäs - Olof Andersson, Jordarrendator, Öndebyn 1876-06-18
  Brita Margareta Nilsdotter, Arbeterska, Sikeå - Olof Daniel Söderlund, Arbetare, änkling, Robertsfors 1865-02-05
  Brita Sofia Larsdotter, Piga, Storrödningsberget - Olof Petter Johansson, Gratialist, Ytterklinten 1863-10-13
  Bror Algot Wiklund, Hemmansägare, Brednoret - Selma Erika Andersson, Hembiträde, Ösjön 1926-02-07
  Bror Emil Rönnlund, Jordbruksarbetare, Södra Stortjärn - Signe Johanna Andersson, Hembiträde, Åkullsjön 1928-11-25
  Bror Erik Alfred Berglund, Jordbruksarbetare, Bäck - Agnes Elvira Olsson, Hembiträde, Junkboda 1928-04-15
  Bror Gustaf Nilsson, Hemmansägare, Junkboda - Anna Johanna Andersson, Hemmansägaredotter, Öndebyn 1922-09-03
  Bror Hjalmar Roos, Handlande, Svanå bruk, Harakers förs. - Hilda Eliana Lundström, Barnmorska, Bäcknäs 1913-06-08
  Bror Ragnvald Wikström, Arbetare, Stenträsk - Tonny Albina Pettersson, Arbetare, Gullmark 1933-10-22
  Bror Samuel Kollberg, Kvarnägare, Umeå landsförs. - Maria Johanna Jonsson, Bondedotter, Åkulla 1899-03-12
  Carl Hugo Leander Åström, Arbetare, Erlandstorp - Agda Matilda Lundström, Hembiträde, Skinnarbyn 1928-06-23
  Charlotta Albertina Andersdotter, Piga, Legdeå - Olof Andreas Siklund, Arbetare, Sikeå 1880-07-04
  Charlotta Amalia Hedlund, Demoiselle, Ratan - Erik Wilhelm Bäcklund, Inspektor, Lycksele 1873-10-26
  Charlotta Andersdotter, Piga, Sikeå - Erik Wilhelm Engman, Bruksarbetare, änkling, Robertsfors 1863-10-11
  Charlotta Augusta Holmström, Hemmansägaredotter, Sandåsen - Lars Leonard Jakobsson, Hemmansägare, Sandåsen 1905-12-03
  Charlotta Bäckström, Jungfru, Djäkneboda - Erik August Lindström, Hemmanstillträdare, Djäkneboda 1880-11-07
  Charlotta Lindström, Arbeterska, Djäkneboda - Nils August Andersson, Arbetare, Dalkarlså 1895-04-04
  Charlotta Maria Edström, Bondedotter, Kroksjön - Jonas Fredrik Jonsson, Bondeson, Kroksjönäs 1896-01-23
  Charlotta Matilda Olofsdotter, Bondedotter, Korssjön - Nils Sundström, Bonde, Junkboda 1878-09-29
  Charlotta Nilsson, Bondedotter, Lustigkulla - Leander Hammarstedt, Dräng, Lustigkulla 1900-01-30
  Charlotta Olofsdotter, Bondedotter, Ultervattnet - Hans Petter Hansson, Bondeson, Ultervattnet 1870-07-01
  Charlotta Petronella Brandt, Arbeterska, Ultervattnet - Jonas Anton Eriksson, Skräddare, Sikeå 1895-12-08
  Charlotta Sofia Abrahamsdotter, Bondedotter, Lustigkulla - Johan Sundberg, Dräng, Bobacken 1874-10-25
  Charlotta Sofia Högström, Sjömansänka, Öndebyn - Per Otto Isberg, Skattebonde, Skinnarbyn 1873-06-15
  Charlotta Sofia Johansdotter, Bondedotter, Näs - Anders Forsgren, Hemmansägare, Näs 1864-11-01
  Charlotta Sofia Zakrisdotter, Piga, Storrödningsberget - Per Larsson, Nybyggarson, Nidolf 1865-11-19
  Charlotta Vilhelmina Pettersson, Piga, Högfors - Olof Adolf Forsberg, Hemmansägare änkling, Högfors 1911-07-20
  Christian Fahlén, Arbetare, Gudmundrå (Y) - Magdalena Eleana Andersdotter, Jungfru, Överklinten 1881-10-09
  Christian Gustaf Olofsson, Dräng, Gravfors - Maria Katarina Johansdotter, Piga, Gravfors 1873-07-15
  Conrad Holmgren, Bondeson, Sandåsen - Anna Maria Bjurberg, Piga, Sandåsen 1898-04-11
  Dagmar Göta Elisabet Jonsson, Lärarinna, Skinnarbyn - Lars Bertil Dahlgren, Målare, Skinnarbyn 1936-06-20
  Dagmar Ottilia Bäckström, Hemmadotter, Dalkarlså - Anders Verner Smids, Jordbruksarbetare, Öna, Mora (W) 1936-06-24
  Daniel Karlsson, Bonde, Överklinten - Katarina Fredrika Nilsdotter, Piga, Överklinten 1880-06-06
  David Evald Nilsson, Hemmansägare, Åkullsjön - Vendla Sofia Johansson, Hembiträde, Älglund 1927-10-15
  Davida Maria Katarina Jonsson, Hemmansägaredotter, Kroksjön - Gunnar Karlsson, Snickare, Robertsfors 1924-10-12
  Ebba Alida Maria Andersson, Högfors - Set Adolf Forsberg, Hemmansägare, Högfors 1936-06-23
  Ebba Davida Lundmark, Kontorist, Rickleå - Arvid Emanuel Nyberg, Skräddarmästare, Sävar 1935-11-17
  Ebba Ingeborg Bäckström, Hembiträde, Djäkneboda - Johan Algot Johansson, Arbetare, Kyrkobordet 1926-11-14
  Ebba Linnea Berglund, Hemmansägardotter, Bäck - Lars Edvin Säfström, Arbetare, Kullholm 1934-04-22
  Ebba Maria Dahlgren, Hemmansägaredotter, Korssjön - Nils Manfred Hollström, Hemmansägareson, Inre Ultervattnet 1925-10-24
  Ebba Maria Katarina Lindström, Hemmansägaredotter, Näs - Ture Lennart Wahlström, Hemmansägareson, Rickleå 1929-06-24
  Ebba Maria Sikström, Hemmansägardotter, Näs - Erik Albert Danielsson, Hemmansägare, Djäkneboda 1930-11-09
  Ebba Sofia Kristina Danielsson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda - Johan Fredrik Lundberg, Hemmansägare, Djäkneboda 1919-06-23
  Ebba Teresia Berg, Hushållerska, Överklinten - Karl Oskar Forsmark, Folkskollärare, Överklinten 1916-08-26
  Eda Linnea Johansson, Hemmansägardotter, Gullmark - Elof Jonas Jonasson, Chaufför, Västra Sjulsmark 1930-10-12
  Edit Adelia Johansson, Hemmansägardotter, Nyvik - John Hilding Nilsson, Hemmansägare, Öndebyn 1932-05-15
  Edit Amanda Karlsson, Hembiträde, Yttre Åkulla - Nils Magnus Marklund, Hemmansägare, Gullmark 1926-10-09
  Edit Emerentia Sundström, Hemmansägaredotter, Inre Ultervattnet - Nils Oskar Lindström, Hemmansägare, Åkullsjön 1923-04-22
  Edit Helena Johansson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn - Johan Hugo Andersson, Hemmansägare, Bobacken 1919-04-13
  Edit Jakobsson, Hemmansägaredotter, Bäck - Klas Edvin Rahm, Jordägare, Grimsmark, Nysätra 1924-11-30
  Edit Katarina Åden, Landbondedotter, Matsneke - Nils Artur Sandström, Arbetare, Ratu 1919-07-06
  Edit Matilda Augusta Sjögren, Hushållerska, Norum - Johan Artur Bäckström, Hemmansägare, Norum 1936-11-22
  Edit Sofia Bäckström, Hemmansägaredotter, Norum - Arvid Ferdinand Nilsson, Hemmansägareson, Floremark 1906-12-03
  Edit Sofia Hammarberg, Hemmansägaredotter, Dalkarlså - Linus Fredrik Wilhelm Holmgren, Arbetare, Sikeå 1913-03-24
  Edla Adelia Johansson, Hemmansägaredotter, Bäcknäs - Karl Algot Johansson, Hemmansägareson, Västra Sjulsmark 1925-02-22
  Edla Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Ultervattnet - Johan Arvid Andersson, Arbetare, Robertsfors 1894-01-28
  Edla Erika Andersson, Bondedotter, Skinnarbyn - Per Anton Nortén, Jaktsbåtsman, Gransjö 1901-01-13
  Edla Hellgren, Hembiträde, Rickleå - Karl Robert Olofsson, Hemmansägare, Rickleå 1927-11-06
  Edla Johanna Adamsson, Hemmansägaredotter, Kroksjön - Anders Leonard Forsgren, Hemmansägareson, Näs 1917-10-21
  Edla Johanna Andersson, Berga - August Olofsson, Bonde, Häggnäs 1903-06-21
  Edla Johanna Hedlund, Hemmansägaredotter, Bäck - Johan Öström, Hemmansägare, Junkboda 1912-06-21
  Edla Johanna Isaksson, Hemmansägaredotter, Åselet - Olof Laurentius Bergström, Hemmansägare, Inre Ultervattnet 1920-10-31
  Edla Johanna Karlsdotter, Bondedotter, Åkulla - Johan Albert Johansson, Bondeson, Bäcknäs 1895-09-22
  Edla Johanna Karlsson, Bondedotter, Ratu - Per Oskar Söderlund, Hemmanstillträdare, Ratu 1883-05-14
  Edla Johanna Lundström, Hemmansägaredotter, Krokån - Anders Wilhelm Berglund, Hemmansägareson, Bäcksjö 1914-07-11
  Edla Johanna Nilsdotter, Åkullsjön - Anders Olofsson, Arbetare, Åkullsjön 1903-11-20
  Edla Johanna Nilsson, Bondedotter, Näs - Anders Nilsson, Volontär, Öndebyn 1901-10-27
  Edla Johanna Nilsson, Hembiträde, Bobacken - Gustaf Albin Pettersson, Hemmansägare, Bobacken 1932-07-27
  Edla Johanna Åström, Bondedotter, Åkulla - Johan Johansson, Arbetare, Djäkneboda 1886-04-04
  Edla Karolina Dahlqvist, Blisterliden, Burträsk - Nils Olof Wikström, Bondeson, Korssjön 1903-02-09
  Edla Karolina Eugenia Lindmark, Bondedotter, Ytterklinten - Anders Albin Brandt, Soldat, Matsneke 1902-07-01
  Edla Karolina Lindgren, Hemmansägaredotter, Selsfors - Johan Nilsson, Hemmansägareson, Åkullsjön 1915-07-03
  Edla Kristina Andersson, Bondedotter, Rickleå - Anders Edvard Pettersson, Bondeson, Rickleå 1892-07-10
  Edla Kristina Andersson, Sömmerska, Ultervattnet - Olof Johansson, Hemmansägare änkling, Estersmark, Nysätra 1910-03-28
  Edla Kristina Bergström, Arbetardotter, Grimsmark, Nysätra - Karl Evald Ågren, Hemmansägareson, Sikeå 1910-10-09
  Edla Kristina Bodén, Jungfru, Skinnarbyn - Robert Röring, Handlande, Skinnarbyn 1887-10-08
  Edla Kristina Eriksdotter, Bondedotter, Åkullsjön - Anders Andersson, Bondeson, Överklinten 1888-06-24
  Edla Kristina Eriksson, Hemmansägaredotter, Jomark - Jonas Olof Edvin Bergström, Hemmansägare, Framnäs 1912-01-26
  Edla Kristina Karlsson, Hembiträde, Junkboda - Karl Olof Olofsson, Hemmansägare, Övre Åkulla 1926-01-04
  Edla Kristina Lindgren, Hemmansägaredotter, Granberget - Per Anton Nilsson, Hemmansägareson, Legdeå 1904-02-28
  Edla Kristina Mattsdotter, Bondedotter, Bobacken - Olof Forsberg, Styrman, Bobacken 1880-03-29
  Edla Kristina Norman, Piga, Överklinten - Andreas Eklund, Bondeson, Storrödningsberget 1892-09-25
  Edla Lovisa Andersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Karl Ludvig Leander Wikström, Åboson, Jokkmokk (BD) 1909-12-25
  Edla Lovisa Lindström, Hemmansägaredotter, Brattliden - Johan Petrus Isaksson, Hemmansägare, Brattliden 1919-12-14
  Edla Margareta Jakobsdotter, Bondedotter, Norum - Nils Olof Norlund, Fd. bonde, Norum 1895-10-28
  Edla Margareta Sundström, Hemmansägaredotter, Överklinten - Axel Konstantin Falk, Furir, I 20, Umeå 1915-11-21
  Edla Maria Andersson, Bondedotter, Korssjön - Anders Fält, Soldat, Korssjön 1899-06-24
  Edla Maria Andersson, Bondedotter, Ultervattnet - Olof Alfred Pettersson, Bondeson, Ultervattnet 1899-04-03
  Edla Maria Hedberg, Torpardotter, Kyrkobordet - Anders Fredrik Karlsson, Jordägare, Stortjärn 1891-04-05
  Edla Maria Ingeborg Holmström, Hemmansägaredotter, Ratu - Karl Gunnar Boberg, Hemmansägare, Djäkneboda 1910-11-27
  Edla Maria Josefina Andersson, Hemmansägaredotter, Brattliden - Karl Petter Larsson, Hemmansägare, Överklinten 1918-10-18
  Edla Maria Karlsson, Bondedotter, Junkboda - Karl Ulrik Dahlman, Bonde, Rickleå 1883-09-09
  Edla Maria Larsson, Piga, Inre Ultervattnet - Johan Albert Berglund, Hemmansägareson, Inre Ultervattnet 1923-01-05
  Edla Maria Lundqvist, Hembiträde, Västra Sjulsmark - Algot Andersson, Arbetare, Sörfors 1928-10-21
  Edla Maria Markström, Piga, Bobacken - Johan Gustaf Söderström, Dräng, Bobacken 1884-07-27
  Edla Maria Nilsson, Bondedotter, Floremark - Johan Alfred Holmström, Bondeson, Ratu 1886-07-18
  Edla Maria Olofsson, Hemmansägaredotter, Högfors - Nils Hugo Åström, Hemmansägareson, Högfors 1912-05-26
  Edla Maria Oppman, Gravträsk - Nils Johan Leontin Bergkvist, Hemmanstillträdare, Ytterklinten 1902-06-15
  Edla Maria Åström, Bondedotter, Risträsk - Erik Oskar Marklund, Arbetare, Lantnäs 1891-02-06
  Edla Matilda Augusta Johansson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten - Anders Gustaf Nilsson, Jordbruksarbetare, Överklinten 1911-05-14
  Edla Matilda Eriksson, Fällfors - Oskar Rudolf Andersson, Hemmansägare änkling, Sävar 1920-10-17
  Edla Sofia Adamsdotter, Bondedotter, Stenträsk - Karl Oskar Ågren, Bonde, Granfors 1891-10-25
  Edla Sofia Andersdotter, Bondedotter, Risböle - Per Gustaf Nilsson, Dräng, Risböle 1875-11-20
  Edla Sofia Karlsdotter, Hemmansägaredotter, Sjulsmark - Nils Johan Oskar Högström, Arbetare, Sjulsmark 1905-10-04
  Edla Sofia Lindahl, Bondedotter, Fällfors - Adam Andersson, Bonde, Junkboda 1882-10-06
  Edla Viktoria Brännström, Hemmansägaredotter, Överklinten - Anders Emil Andersson, Hemmansägare, Åkullsjön 1925-10-31
  Edna Helena Bäckström, Arbeterska, Gullmark - Anders Hilmar Andersson, Hemmansägare, Gullmark 1927-10-15
  Edvard Boman, Dräng, Kvarnfors - Anna Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Kvarnfors 1880-03-14
  Edvard Emil Karlsson, Arbetare, Ratu - Hilma Susanna Johansson, Arbetardotter, Sandåsen 1925-03-22
  Edvard Eriksson, Kolare, Robertsfors - Anna Augustina Ågren, Fältjägardotter, Legdeå 1878-10-27
  Edvard Ferdinand Flink, Målare, Sikeå - Maria Elisabet Olofsson, Hushållerska, Sikeå 1916-06-11
  Edvard Holmgren, Jordbruksarbetare, Sandåsen - Anna Amalia Söderlund, Ratu 1917-04-09
  Edvard Häggström, Handlande, Dalkarlså - Anna Robertina Bruhn, Jungfru, Dalkarlså 1880-09-30
  Edvard Johansson, Dräng, Kyrkobordet - Kristina Amanda Brännström, Bondedotter, Överklinten 1898-04-24
  Edvard Magnus Karlsson, Hemmansägareson, Norum - Henny Lovisa Hällgren, Hemmansägaredotter, Rickleå 1914-11-22
  Edvard Olofsson, Jordbruksarbetare, Gravfors - Maria Viktoria Grönlund, Hemmansägaredotter, Gravfors 1922-04-17
  Edvard Renmansson, Coopv. kapten, Umeå stad - Margareta Elisabet Forsberg, Jungfru, Djäkneboda 1866-06-25
  Edvin Andreas Andersson, Brädgårdsarbetare, Legdeå - Frida Maria Tunell, Hemmansägaredotter, Legdeå 1916-07-02
  Edvin Andreas Eriksson, Sågverksarbetare, Sikeå - Anna Olivia Sellin, Arbeterska, Umeå 1914-03-16
  Edvin Laurentius Söderlund, Hemmansägare, Ratu - Klara Maria Karlsson, Hemmansägaredotter, Ratu 1916-11-05
  Edvin Valdemar Forsberg, Arbetare, Västervik - Ingeborg Lovisa Persson, Hembiträde, Nidolf 1926-06-26
  Einar Fredrik Wilhelm Holmberg, Arbetare, Sofiehem, Umeå - Elin Maria Siklund, Arbetare, Näs 1931-10-31
  Ejvi Alvina Levinia Sandström, Handelsbiträde, Rickleå - Karl Helge Pettersson, Hemmansägare, Rickleå 1932-04-03
  Elias Larsson, Dräng, Sikeå - Ida Karolina Pettersson, Piga, Bäck 1884-11-21
  Elin Albertina Olofsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Johan Adolf Munter, Arbetare, Robertsfors 1907-08-25
  Elin Amalia Berglund, Hemmansägardotter, Bäck - Johan Daniel Isidor Johansson, Arbetare, Sandbacka, Umeå landsförsamling 1932-07-17
  Elin Amanda Westman, Arbeterska, Överklinten - Johan Edvard Andersson, Hemmansägareson, Brattliden 1908-10-22
  Elin Amanda Åberg, Fältjägardotter, Bäck - Karl Albin Karlsson, Hemmansägare, Yttre Storbäcken 1917-04-01
  Elin Augusta Johansson, Hemmansägaredotter, Nyvik - Johan August Lundberg, Hemmansägareson, Ivarsboda, Sävar 1913-03-16
  Elin Augusta Ågren, Hembiträde, Älglund - Set August Lundberg, Jordbruksarbetare, Norra Stortjärn 1926-07-04
  Elin Bergström, Hemmansägaredotter, Alkvittern - Lars Leonard Säfström, Arbetare, Sjulsmark 1912-07-14
  Elin Charlotta Nilsson, Hemmansägardotter, Bobacken - Sigurd Larsson, Arbetare, Åkullsjön, Överklinten 1937-11-07
  Elin Elisabet Westerberg, Hemmansägaredotter, Åsjön - Karl Konrad Berglund, Hemmansägareson, Bäcksjö 1914-04-25
  Elin Erika Holmström, Hemmansägaredotter, Floremark - Oskar Helmer Johansson, Hemmansägareson, Nyböle 1906-11-07
  Elin Johanna Andersson, Arbetardotter, Sikeå - Erik Gustaf Hörnell, Arbetare, Robertsfors 1910-11-27
  Elin Johanna Lundström, Arbeterska, Dalkarlså - Jonas Ivar Larsson, Arbetare, Gullmark 1926-09-29
  Elin Johanna Siklund, Hemmansägaredotter, Gullmark - Erik Leonard Eklund, Hemmansägare, Dalkarlså 1925-03-25
  Elin Karolina Karlsson, Hembiträde, Överklinten - Erik Oskar Lindgren, Hemmansägare, Överklinten 1926-07-04
  Elin Katarina Edström, Hemmansägaredotter, Kroksjön - Olof Axel Westergren, Hemmansägare, Nybyn, Nysätra 1923-03-25
  Elin Katarina Jonsson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn - Johan Adolf Gradin, Hemmansägareson, Öndebyn 1922-04-17
  Elin Katarina Österlund, Hemmansägaredotter, Överklinten - Nils August Ågren, Hemmansägareson, Älglund 1911-12-10
  Elin Kristina Karlsson, Yttre Storbäcken - Johan Edvard Adamsson, Arbetare, Yttre Storbäcken 1931-06-14
  Elin Kristina Nilsson, Hemmansägaredotter, Nya Ånäset - Per Anton Andersson, Fabriksarbetare, Robertsfors 1910-01-30
  Elin Kristina Sandström, Landbondedotter, Nyborg - Karl Robert Siklund, Arbetare, Näs 1914-12-20
  Elin Magdalena Johansson, Hemmansägaredotter, Gulltjärn - Gustaf Albin Eklund, Hemmansägareson, Olsliden 1921-02-13
  Elin Magdalena Larsson, Hembiträde, Överklinten - Anders Albert Wiklund, Arbetare, Överklinten 1928-05-13
  Elin Margareta Gustafsson, Hemmansägaredotter, Korssjön - Nils Adrian Nilsson, Hemmansägareson, Norrfors 1912-05-27
  Elin Margareta Nilsson, Hemmansägaredotter, Öndebyn - Erik Otto Isberg, Hemmansägare, Skinnarbyn 1921-03-06
  Elin Maria Holmberg, Hemmansägaredotter, Bäck - Karl Erik Glad, Fabriksarbetare, Dalkarlså 1909-04-09
  Elin Maria Jonsson, Hembiträde, Åkullsjön - Anders Tycko Karlsson, Arbetare, Åkullsjön 1927-11-26
  Elin Maria Jonsson, Hemmansägaredotter, Inre Ultervattnet - Johannes Lindberg, Skomakare, Inre Ultervattnet 1921-01-29
  Elin Maria Löfgren, Mejerska, Skinnarbyn - Erik Matthias Nilsson, Hemmansägare, Öndebyn 1929-11-09
  Elin Maria Marklund, Piga, Junkboda - Johan Alfred Lindahl, Hemmansägare, Gammelbyn, Burträsk 1915-11-21
  Elin Maria Olofsson, Arbeterska, Stensäter - Helge Ferdinand Svanlund, Kustvaktson, Stensäter 1925-06-07
  Elin Maria Pettersson, Hemmansägaredotter, Gamla Storbäcken - Nils August Karlsson, Hemmansägareson, Yttre Storbäcken 1912-06-23
  Elin Maria Siklund, Arbetare, Näs - Einar Fredrik Wilhelm Holmberg, Arbetare, Sofiehem, Umeå 1931-10-31
  Elin Maria Wiklund, Hemmansägaredotter, Bäck - Johan Oskar Johansson, Arbetare, Bäck 1915-11-07
  Elin Maria Wikström, Arbeterska, Åkullsjön - Erik Hansson, Hemmansägare änkling, Åkullsjön 1923-11-04
  Elin Maria Wikström, Hemmansägaredotter, Bäck - Arvid Jakobsson, Hemmansägare, Bäck 1934-11-25
  Elin Maria Östensson, Hemmansägaredotter, Åkulla - Olof Teodor Karlsson, Handlande, Revsund (BD) 1906-09-17
  Elin Matilda Charlotta Andersdotter, Arbetardotter, Sikeå - Johan Emil Huhtamaa, Bagare, änkling, Sikeå 1916-08-06
  Elin Matilda Edström, Bondedotter, Legdeå - Erik Anton Sikström, Arbetare, Sikeå 1896-12-20
  Elin Sofia Boman, Hemmansägaredotter, Bobacken - Anders Arvid Nystedt, Arbetare, Dalkarlså 1918-10-06
  Elin Sofia Johansson, Arbetardotter, Norra Stortjärn - Jonas Gustaf Burström, Torpare, Bygdeträsk, Burträsk 1907-11-17
  Elin Sofia Lindström, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Johan Alfred Jonsson, Arbetare, Grundbäck, Sävar 1920-09-26
  Elin Sofia Pettersson, Landbondedotter, Villnäs - Karl Johan Brynolf Nilsson, Hemmansägareson, Floremark 1917-12-16
  Elin Ulrika Johanna Eriksson, Sömmerska, Skinnarbyn - Anders Mauritz Öström, Hemmansägare, Junkboda 1922-11-05
  Elina Johanna Edström, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Anders Leander Pettersson, Hemmansägareson, Ultervattnet 1914-09-09
  Elina Johanna Nilsson, Bondedotter, Sjulsmark - Karl Andreas Larsson, Arbetare, Rickleå 1891-12-14
  Elina Johanna Pettersson, Arbetardotter, Ytterklinten - Anders Tyko Johansson, Hemmansägare, Överklinten 1918-11-29
  Elina Kristina Pettersson, Bondedotter, Bobacken - Johan Henrik Eriksson, Hemmansägareson, Bobacken 1906-04-29
  Elina Lovisa Karlsson, Nämndemansdotter, Ultervattnet - Olof Ferdinand Larsson, Hemmansägareson, Ultervattnet 1907-06-24
  Elisabet Fredrika Isaksson, Torpardotter, Överklinten - Isak Petter Jonsson, Torpare, Södra Stortjärn 1903-01-04
  Elisabet Fredrika Nilsdotter, Piga, Skinnarbyn - Petter Sandberg, Arbetare, Junkboda 1862-06-15
  Elisabet Johanna Johansdotter, Bondedotter, Överklinten - Johan Gustaf Holmqvist, Bonde, Överklinten 1895-10-09
  Elisabet Johanna Johansdotter, Bondedotter, Överklinten - Lars Anton Johansson, Bondeson, Norrfors 1877-10-02
  Elisabet Johanna Lindberg, Landbondedotter, Andersliden - Anders Herman Andersson, Arbetare, Gravbäck 1910-03-14
  Elisabet Johanna Nyman, Arbeterska, Gransjö - Olof Ludvig Sandström, Arbetare, Ratu 1881-11-13
  Elisabet Karolina Johansdotter, Jordägarinna, Legdeå - Jonas Edström, Torpare och spannmålsmätare, Sikeå 1866-04-02
  Elisabet Katarina Karlsson, Bondedotter, Sikeå - Anders Ågren, Bonde, Klintsjön, Nysätra 1886-11-07
  Elisabet Maria Dahlberg, Hemmansägarinna, Siknäs - Anders Leonard Andersson, Arbetare, Tryssjön 1885-10-06
  Elisabet Maria Johansdotter, Bondeänka, Åsjön - Anders Burman, Fd. bonde, änkling, Gulltjärn 1875-11-11
  Elisabet Sofia Brännström, Piga, Lantnäs - Erik Lundström, Hemmanstillträdare, Ratubäck 1880-04-04
  Ellen Johanna Johansson, Hembiträde, Skinnarbyn - Olof Valdemar Johansson, Hemmansägare, Västervik 1927-12-17
  Ellen Johanna Jonsson, Hemmansägaredotter, Sandåsen - Johan Ludvig Severin Nordgren, Jordbruksarbetare, Brednoret 1923-07-15
  Ellen Kornelia Johansson, Barnmorska, Djäkneboda - Petrus Hamberg, Elektriker, Gudmundrå (Y) 1919-12-14
  Ellen Maria Sundström, Småskollärarinna, Junkboda - Olof Algot Johansson, Snickare, Rickleå 1917-09-16
  Elma Johanna Sjöström, Ösjön - Karl Adrian Boström, Hemmansägareson, Nyvik 1929-11-03
  Elma Matilda Johansson, Arbetardotter, Lantnäs - Johan Edvin Westerlund, Arbetarson, änkling, Lantnäs 1921-09-04
  Elma Serafia Andersson, Hemmansägaredotter, Inre Ultervattnet - Karl Oskar Leander Brännström, Arbetare, Inre Ultervattnet 1920-06-17
  Elma Sofia Eklund, Piga, Överklinten - Magnus Zakarias Burström, Hemmansägare, Överklinten 1921-10-30
  Elna Adina Karlsson, Hemmansägardotter, Yttre Storbäcken - Ivar Jakobsson, Hemmansägarson, Bäck 1937-12-19
  Elna Sofia Nilsdotter, Piga, Junkboda - Lars Petter Siklund, Bonde, Näs 1894-10-18
  Elof Jonas Jonasson, Chaufför, Västra Sjulsmark - Eda Linnea Johansson, Hemmansägardotter, Gullmark 1930-10-12
  Elsa Alfrida Kriström, Hemmansägaränka, Ösjön - Anders Hjalmar Sjöström, Arbetare, Ösjön 1930-07-07
  Elsa Elisabet Lundström, Hemmansägaredotter, Krokån - Johan Oskar Johansson, Jordbruksarbetare, Botsmark, Sävar 1912-03-02
  Elsa Eunofia Johanna Lindberg, Tjänarinna, Åkullsjön - Johan Axel Manfred Andersson, Hemmansägare, Åkullsjön 1928-06-03
  Elsa Frideborg Svensson, Arbeterska, Västervik - Karl Johan Olofsson, Arbetare, Vargliden 1927-06-06
  Elsa Johanna Söderlund, Hembiträde, Ratu - Oskar Viktor Nilsson, Hemmansägare, Floremark 1926-06-27
  Elsa Katarina Bäckman, Piga, Rickleå - Karl Olof Persson, Fiskare, Rickleå 1871-10-15
  Elsa Kornelia Holmström, Hemmansägardotter, Gryssjön - Karl Gotthard Bäckström, Kustbevakningsbiträde, Norum 1934-05-20
  Elsa Maria Heldina Johansson, Hemmansägaredotter, Österboda - Johan Ivar Johansson, Arbetare, Österboda 1924-02-17
  Elsa Maria Jakobsson, Hemmansägardotter, Norum - Erik Ragnar Blomberg, Arbetare, Norum 1934-05-13
  Elsa Sofia Andersson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda - Klas Sigurd Österlund, Arbetare, Ratu 1924-07-13
  Elvira Johanna Karlsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Johan Adrian Ekman, Hemmansägareson, Överklinten 1920-06-24
  Elvira Margareta Alm, Åsjön - Olof Georg Westerberg, Lägenhetsinnehavare, Åsjön 1918-04-23
  Emanuel Grahn, Bondeson, Gryssjön - Katarina Vilhelmina Bäckström, Piga, Gryssjön 1866-10-07
  Emanuel Lundström, Coopv. kapten, Lövånger - Maria Matilda von Ahn, Demoiselle, Ratan 1864-05-12
  Emanuel Pettersson, Bondeson, Liljabäck - Kristina Sofia Nilsson, Bondedotter, Överklinten 1898-12-15
  Emeli Kristina Johanna Persson, Ultervattnet - Anders Teodor Svärd, Arbetare, Ultervattnet 1910-01-06
  Emelie Augusta Andersson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten - Axel Ferdinand Åberg, Arbetare, Rickleå 1907-12-01
  Emelie Kristina Edström, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Karl Persson, Hemmansägareson, Ultervattnet 1916-11-25
  Emil Koskela-Samuelsson, Arbetare, Päyköla, Skueru Vasa län - Vendla Kristina Karlsson, Arbetardotter, Överklinten 1920-03-07
  Emili Magdalena Nyberg, Obekant ort - Gustaf Adolf Andersson, Brädgårdsarbetare, Sikeå 1914-03-15
  Emilia Charlotta Karlsson, Bondedotter, Åkulla - Lars Jonas Jonsson, Bondeson, Korssjön 1897-06-24
  Emilia Fredrika Wikström, Hushållerska, Gullmark - Nils August Lindqvist, Hemmansägare änkling, Gullmark 1917-09-02
  Emilia Karolina Gustafsson, Piga, Övre Åkulla - Erik Albin Holmström, Arbetare, Övre Åkulla 1918-10-20
  Emilia Kristina Andersson, Hembiträde, Brattliden - Per Ivar Sigurd Åström, Arbetare, Erlandstorp 1928-12-16
  Emilia Lovisa Österlund, Hemmansägaredotter, Överklinten - Lars Fridolf Elfving, Sågverksarbetare, Robertsfors 1919-01-19
  Emilie Karoline Ådén, Hemmansägaredotter, Matsneke - Per Erik Nilsson, Hemmansägareson, Öndebyn 1913-07-29
  Emma Adéle Söderström, Hemmansägaredotter, Rickleå - Oskar Leonard Larsson, Arbetare, Bergnäs, Robertsfors 1922-06-24
  Emma Alfrida Adamsson, Hembiträde, Ytterklinten - Karl Ferdinand Karlsson, Arbetare, Ytterklinten 1926-11-19
  Emma Charlotta Nystedt, Arbetardotter, Dalkarlså - Jonas Alfred Lindström, Skomakare, Bobacken 1895-09-22
  Emma Ester Maria Bergholm, Jungfru, Rickleå - Karl Sven Söderholm, Handlande, Mariefred (D) 1866-08-22
  Emma Eufrosyna Dahlman, Bondedotter, Rickleå - Per Wilhelm Persson, Bonde, Berga 1886-06-24
  Emma Gustafva Gustafsson, Piga, Legdeå - Nils Johan Nilsson, Bonde, Legdeå 1888-12-02
  Emma Johanna Brändström, Arbetardotter, Sikeå - Karl Gustaf Holmström, Arbetare, Sikeå 1892-01-24
  Emma Johanna Bäckström, Hemmansägaredotter, Dalkarlså - Johan Petter Forsberg, Hemmansägare änkling, Rickleå 1907-11-03
  Emma Johanna Ekberg, Hemmansägardotter, Näs - Jonas Ivar Lundström, Hemmansägare, Skinnarbyn 1932-07-17
  Emma Karolina Forsberg, Hemmansägaredotter, Högfors - Gustaf Edvin Holm, Arbetare, Gravfors, Sävar 1913-12-16
  Emma Karolina Jonsdotter, Bondedotter, Kvarnrödningen - Adam Anton Andersson, Skomakare, Korssjön 1874-04-06
  Emma Karolina Lindström, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Anders Gotthard Andersson, Arbetare, Åkullsjön 1923-04-22
  Emma Karolina Molin, Arbeterska, Norum - Karl Olof Bäckström, Arbetare, Norum 1892-11-29
  Emma Kristina Andersdotter, Piga, Ultervattnet - Erik Gustaf Bergstedt, Byasmedsson, Ultervattnet 1863-10-06
  Emma Kristina Arnkvist, Arbeterska, Risträsk - Johan Leopold Wikström, Arrendator, Risträsk 1907-10-26
  Emma Kristina Hällgren, Nya Ånäset - Anders Tjärnberg, Arbetare, Björsta, Gudmundrå (Y) 1903-10-04
  Emma Kristina Jonsson, Hemmansägaredotter, Rickleå - Otto Alexander Lundberg, Hemmansägareson, Rickleå 1922-03-29
  Emma Kristina Karlsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Olof Gustaf Olofsson, Hemmansägare, Ytterklinten 1907-05-28
  Emma Kristina Karolina Olofsdotter, Piga, Åkullsjön - Per Nilsson, Bonde, Åkullsjön 1883-01-20
  Emma Kristina Larsdotter, Piga, Bjänfors - Jonas Jonsson, Bonde, Åkullsjön 1893-10-09
  Emma Kristina Nilsdotter, Piga, Stensäter - Johan Olof Nilsson, Sjöman, Ratu 1898-07-18
  Emma Kristina Nilsson, Arbetaränka, Nyvik - Johan Oskar Nylén, Hemmansägare änkling, Nyvik 1912-11-26
  Emma Kristina Rönnmark, Tullroddardotter, Gransjö - Hans Oskar Olofsson, Maskinist, Robertsfors 1906-01-21
  Emma Kristina Säfvenberg, Bondedotter, Bobacken - Karl Åberg, Nämndemansson, Åkulla 1868-11-19
  Emma Kristina Söderlund, Bondedotter, Norum - Otto Andersson, Bonde, Norum 1898-05-16
  Emma Kristina Wikström, Piga, Dalkarlså - Anders Albin Nilsson, Jordbruksarbetare, Dalkarlså 1915-11-14
  Emma Kristina Åberg, Bondedotter, Bobacken - Olof Ludvig Boström, Skomakare, Bobacken 1892-11-20
  Emma Kristina Åberg, Hemmansägaredotter, Åkulla - Karl Ludvig Wahlström, Hemmansägare, Rickleå 1907-06-23
  Emma Kristina Åberg, Sömmerska, Rickleå - Per Otto Lundberg, Bondeson, Gullmark 1890-06-24
  Emma Linnea Nylén, Hemmansägardotter, Nyvik - Johan Herbert Söderström, Hemmansägare, Nyvik 1932-06-26
  Emma Lovisa Eriksdotter, Piga, Gullmark - Nils Sundström, Bonde, änkling, Gullmark 1896-12-26
  Emma Lovisa Nystedt, Arbetardotter, Dalkarlså - Per Edvard Boström, Arbetare, Kyrkobordet 1895-06-25
  Emma Lovisa Renman, Piga, Åselet - Lars Gustaf Wiklund, Dräng, Åselet 1870-10-25
  Emma Magdalena Byström, Jungfru, Skinnarbyn - Karl Linus Andersson, Handlande, Skinnarbyn 1881-12-26
  Emma Margareta Jakobsson, Bondedotter, Norum - Lars Olof Säfsten, Bondeson, Norum 1899-12-12
  Emma Maria Nilsson, Hemmansägaredotter, Rickleå - Johan Leonard Jonsson, Dräng, Rickleå 1918-12-08
  Emma Matilda Karlsdotter, Piga, Kyrkobordet - Nils Anton Nilsson, Dräng, Skinnarbyn 1875-10-28
  Emma Matilda Lindberg, Arbetardotter, Ratan - Olof Andreas Nilsson, Arbetare, änkling, Ratan 1899-01-21
  Emma Matilda Pettersson, Bondedotter, Rödås - Erik Alfred Forsberg, Bonde, Täfteå, Sävar 1899-04-27
  Emma Matilda Westerlund, Bondedotter, Åkullsjön - Per Leonard Andersson, Bonde, Granfors 1899-07-03
  Emma Nikolina Hedberg, Småskollärarinna, Kyrkobordet - Per Gustaf Alstermark, Handlande, Över Luleå 1915-12-12
  Emma Sofia Jonsdotter, Bondedotter, Rickleå - Lars Olof Olofsson, Bondeson, Bobacken 1883-06-24
  Emma Sofia Lundström, Hemmansägaredotter, Kvarnfors - Jonas Oskar Boman, Hemmansägareson, Bobacken 1910-06-24
  Emma Sofia Lundström, Jungfru, Ratubäck - Erik Oskar Brännström, Bondeson, Risbäck 1881-07-13
  Emmy Amanda Sjöström, Hembiträde, Selsfors - Richard Adolf Lindgren, Jordbruksarbetare, Överklinten 1928-05-06
  Emmy Charlotta Rönnblom, Hemmansägaredotter, Gamla Storbäcken - Nils Leonard Nilsson, Hemmansägareson, Rickleå 1924-04-21
  Emmy Ingeborg Söderström, Hemmansägardotter, Djäkneboda - Per Albert Karlsson, Hemmansägare, Yttre Åkulla 1932-06-23
  Emmy Katarina Andersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Jonas Leander Jonsson, Hemmansägareson, Åkullsjön 1925-10-31
  Emmy Maria Lundström, Hemmansägaredotter, Krokån - Johan Ludvig Holmström, Arbetare, Övre Åkulla 1914-12-13
  Engla Margareta Johanna Jonsson, Torpardotter, Ultervattnet - Johan Gustaf Karlsson, Hemmansägare änkling, Eskilsbäck, Nysätra 1912-01-04
  Enok Richard Löfgren, Hemmansägare, Nybyn Nysätra - Göta Kristina Eklund, Hemmansägaredotter, Bäck 1924-10-26
  Erena Johanna Lundberg, Sömmerska, Liljabäck - Anders Edvin Larsson, Hemmansägareson, Överklinten 1912-12-08
  Erena Johanna Mattsson, Bondedotter, Bobacken - Jonas Adolf Pettersson, Bondeson, Gullmark 1892-04-03
  Eri Enar Manfred Magnusson, Jordbruksarbetare, Risträsk - Maria Linnea Norlund, Hemmadotter, Risträsk 1936-09-06
  Erik Adolf Gradin, Dräng, Nordmaling - Kristina Vilhelmina Markström, Lärarinna, Öndebyn 1895-08-25
  Erik Albert Danielsson, Hemmansägare, Djäkneboda - Ebba Maria Sikström, Hemmansägardotter, Näs 1930-11-09
  Erik Albert Lindahl, Hemmanstillträdare, Fällfors - Anna Ulrika Sundström, Hemmansägare, Sjulsmark 1886-01-11
  Erik Albert Lundgren, Arbetare, Umeå stad - Magdalena Matilda Flank, Fältjägardotter, Sikeå 1895-11-17
  Erik Albin Bäckström, Arbetare, Norum - Signe Maria Bäckström, Hemmansägaredotter, Sandåsen 1913-02-23
  Erik Albin Eriksson, Hemmansägare, änkling, Yttre Storbäcken - Sigrid Kristina Albertina Andersson, Hushållerska, Yttre Storbäcken 1930-11-15
  Erik Albin Holmström, Arbetare, Övre Åkulla - Emilia Karolina Gustafsson, Piga, Övre Åkulla 1918-10-20
  Erik Albin Johansson, Sulfitarbetare, Robertsfors - Vendla Maria Lundström, Arbetardotter, Dalkarlså 1916-09-24
  Erik Albin Norlin, Arbetare, Ytterklinten - Vendla Vilhelmina Pettersson, Arbetardotter, Överklinten 1914-06-14
  Erik Albin Pettersson, Arbetare, Gullmark - Fanny Viktoria Eriksson, Sömmerska, Obekant ort 1920-07-17
  Erik Albin Sund, Hemmansägare, Yttre Storbäcken - Sanny Amolia Adamsson, Hemmansägaredotter, Yttre Storbäcken 1912-12-26
  Erik Albin Åberg, Hemmansägare, Yttre Åkulla - Hulda Charlotta Johansson, Hemmansägardotter, Rickleå 1933-07-27
  Erik Albin Åberg, Hemmansägareson, Yttre Åkulla - Johanna Olivia Olofsson, Hemmansägaredotter, Högfors 1915-07-06
  Erik Alexander Hammarstedt, Bondeson, Rickleå - Klara Sofia Åberg, Bondedotter, Rickleå 1896-07-05
  Erik Alexius Österlund, Arbetare, Överklinten - Valborg Evelina Johansson, Hemmansägaredotter, Västra Sjulsmark 1925-10-25
  Erik Alfred Forsberg, Bonde, Täfteå, Sävar - Emma Matilda Pettersson, Bondedotter, Rödås 1899-04-27
  Erik Algot Forsberg, Arbetare, Täfteå, Sävar - Hanna Adelina Nilsson, Hemmansägardotter, Öndebyn 1935-04-13
  Erik Almar Dahlström, Hemmansägare, Dalkarlså - Tekla Maria Glad, Hemmansägaredotter, Dalkarlså 1921-03-20
  Erik Anders Johansson, Bondeson, Överklinten - Anna Magdalena Jonsdotter, Nybyggesägare, Bäcksjön 1861-06-30
  Erik Andersson, Bondeson, Åkullsjön - Brita Magdalena Larsdotter, Bondedotter, Åkullsjön 1880-06-21
  Erik Andersson, Hemmansägareson, Åkullsjön - Hilma Josefina Olofsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1917-07-15
  Erik Anton Andersson, Arbetare, Norra Stortjärn - Ida Kristina Svensson, Arbeterska, Norra Stortjärn 1907-12-01
  Erik Anton Andersson, Bonde, Tålsmark, Sävar - Margareta Lovisa Brännström, Kronobondedotter, Brände 1874-06-14
  Erik Anton Andersson, Dräng, Gryssjön - Anna Maria Bäckström, Piga, Gryssjön 1871-04-23
  Erik Anton Bäckström, Arbetare, Robertsfors - Hilda Nilsson, Bondedotter, Bäcknäs 1900-06-23
  Erik Anton Bäckström, Arbetare, änkling, Sjulsmark - Eva Magdalena Wiklund, Piga, Sjulsmark 1907-06-12
  Erik Anton Eriksson, Bondeson, Backviken, Burträsk - Anna Gustafva Andersdotter, Nybyggardotter, Gravbäck 1877-04-30
  Erik Anton Isaksson, Hemmansägareson, Korssjön - Hulda Maria Nilsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1912-03-25
  Erik Anton Nordström, Snickare, Stensäter - Jenny Albertina Broman, Arbetardotter, Stensäter 1906-10-06
  Erik Anton Olofsson, Hemmansägare, Djäkneböle, Umeå landsförs. - Ida Kristina Matilda Nilsson, Hemmansägaredotter, Fällfors 1905-11-19
  Erik Anton Sikström, Arbetare, Sikeå - Elin Matilda Edström, Bondedotter, Legdeå 1896-12-20
  Erik Anton Sundström, Landbonde, Siknäs - Katarina Augusta Johansson, Piga, Siknäs 1889-01-29
  Erik Anton Åberg, Bonde, Dalkarlså - Magdalena Charlotta Bygdén, Jungfru, Dalkarlså 1881-11-10
  Erik Artur Adamsson, Hemmansägare, Kroksjön - Nanny Matilda Nilsson, Hembiträde, Åkullsjön 1927-01-09
  Erik Arvid Berglund, Mjölnare, Rickleå - Naema Lovisa Brändström, Hemmansägaredotter, Rickleå 1917-11-06
  Erik August Holm, Arbetare, Sjöarödd, Sävar - Hilda Teresia Sandström, Hemmansägaredotter, Ratu 1921-05-08
  Erik August Karlsson, Bryggare, Sikeå - Hilma Johanna Lundmark, Hemmansägaredotter, Rickleå 1905-12-03
  Erik August Lindström, Hemmanstillträdare, Djäkneboda - Charlotta Bäckström, Jungfru, Djäkneboda 1880-11-07
  Erik Axel Fällman, Arrendator, Gransjö - Selma Kristina Andersson, Djäkneboda 1907-10-13
  Erik Axel Nilsson, Bondeson, Norum - Maria Augusta Johansdotter, Bondedotter, Nyvik 1883-03-27
  Erik Berglund, Mjölnare, Dalkarlså - Anna Lovisa Lundqvist, Piga, Dalkarlså 1876-11-19
  Erik Bernhard Lindahl, Arbetare, Robertsfors - Eva Kristina Andersdotter, Bondedotter, Överklinten 1901-11-24
  Erik Brännström, Arbetare, Junkboda - Anna Kristina Eriksdotter, Piga, Fällfors 1895-09-14
  Erik Conrad Alexandersson, Fabriksarbetare, Svartvik, Njurunda - Sara Margareta Nilsson, Piga, Öndebyn 1915-07-11
  Erik Dahl, Krononybyggare, Dalfors, Sävar - Anna Helena Johansdotter, Bondedotter, Risträsk 1862-03-23
  Erik Edström, Arbetare, Robertsfors - Magdalena Sofia Pettersson, Piga, Edfastmark 1886-10-21
  Erik Edvard Berg, Bondeson, Näs - Amanda Isaksson, Bondedotter, Näs 1902-11-23
  Erik Edvard Mattsson, Bondeson, Stenfors - Apollonina Widmark, Mejerska, Överklinten 1892-01-25
  Erik Edvin Edström, Brädgårdsarbetare, Legdeå, Robertsfors - Magda Karolina Andersson, Hemmansägaredotter, Övre Åkulla 1919-12-26
  Erik Einar Bäckström, Kvarnägare, Rickleå - Ester Katarina Jonsson, Hemmansägaredotter, Kroksjönäs 1924-11-09
  Erik Einar Pettersson, Arbetare, Legdeå - Kristina Albertina Wärn, Legdeå 1915-08-22
  Erik Emanuel Söderlund, Hemmansägare, Djäkneboda - Hulda Kristina Lindahl, Hushållerska, Djäkneboda 1923-10-28
  Erik Emanuel Wiklund, Bondeson, Gräsnäs - Karolina Amanda Isberg, Bondedotter, Lantvallen 1890-10-26
  Erik Eriksson, Arbetare, Bobacken - Lovisa Eufrosyna Bäckman, Piga, Bobacken 1883-11-18
  Erik Eriksson, Arbetare, Nyborg - Anna Fredrika Brändström, Bondedotter, Överklinten 1892-06-27
  Erik Eriksson, Arbetare, Vänfors - Amalia Amanda Johansdotter, Bondedotter, Risträsk 1898-07-04
  Erik Eriksson, Arbetare, Överklinten - Kristina Vilhelmina Fältin, Överklinten 1897-11-16
  Erik Eriksson, Fd. bonde och änkling, Dalkarlså - Kristina Helena Johansdotter, Arbetskvinna, Ratan 1861-10-24
  Erik Eriksson, Sjöman, Västervik - Kristina Maria Persdotter, Änka, Gullmark 1881-10-11
  Erik Ferdinand Andersson, Arbetare, Robertsfors - Magdalena Sofia Andersson, Bondedotter, Överklinten 1883-07-15
  Erik Ferdinand Dahlgren, Snickare, Skinnarbyn - Selma Davida Charlotta Lindström, Postföreståndarinna, Skinnarbyn 1926-12-12
  Erik Ferdinand Herrman, Bleckslagare, änkling, Kyrkobordet - Anna Johanna Granberg, Arbeterska, änka, Burträsk 1913-08-11
  Erik Ferdinand Holmberg, Arbetare, Sikeå - Maria Oskarlina Markström, Bondedotter, Bäck 1883-10-07
  Erik Ferdinand Markström, Hemmansägare, Gullmark - Jenny Teresia Eriksson, Hushållerska, Gullmark 1934-09-16
  Erik Gunnar Johansson, Hemmansägare, Nyböle - Ida Sofia Nyström, Arbeterska, Nyböle 1923-06-23
  Erik Gunnar Karlsson, Hemmansägare, Överklinten - Nanny Ulrika Pettersson, Småskollärarinna, Överklinten 1915-12-29
  Erik Gustaf Andersson, Arbetare, Åkulla - Anna Karolina Jonsson, Piga, Skinnarbyn 1893-11-21
  Erik Gustaf Andersson, Brädgårdsarbetare, Sävar - Selma Maria Katarina Söderström, Hemmansägaredotter, Djäkneboda 1916-04-09
  Erik Gustaf Bergstedt, Byasmedsson, Ultervattnet - Emma Kristina Andersdotter, Piga, Ultervattnet 1863-10-06
  Erik Gustaf Hörnell, Arbetare, Robertsfors - Elin Johanna Andersson, Arbetardotter, Sikeå 1910-11-27
  Erik Gustaf Jakobsson, Skomakare, Djupvik, Umeå landsförs. - Anna Maria Bodén, Styrmansänka, Bobacken 1897-12-12
  Erik Gustaf Jonsson, Hemmansägareson, Jomark - Anna Albertina Andersson, Hemmansägaredotter, Jomark 1905-11-26
  Erik Gustaf Lindström, Torpare, Jomark - Maria Kristina Svärd, Soldatdotter, Ultervattnet 1900-02-04
  Erik Gustaf Sjögren, Landbonde, Framnäs - Magdalena Sofia Boman, Piga, Bäck 1872-11-10
  Erik Gustaf Sund, Fältjägare, Bäck - Eva Charlotta Karlsdotter, Piga, Bäck 1871-11-19
  Erik Hahne, Arbetare, Robertsfors - Anna Ottilia Nilsson, Hemmansägaredotter, Sikeå 1905-12-03
  Erik Hammarstedt, Bonde, Yttre Storbäcken - Kristina Matilda Wiklund, Piga, Yttre Storbäcken 1893-03-04
  Erik Hansson, Hemmansägare änkling, Åkullsjön - Elin Maria Wikström, Arbeterska, Åkullsjön 1923-11-04
  Erik Hansson, Hemmansägareson, Sjöbäck - Alina Katarina Andersson, Sjöbäck 1912-06-23
  Erik Herman Lundström, Hemmansägare, Vännäs förs. - Svea Johanna Sundqvist, Hemmansägaredotter, Överklinten 1929-02-23
  Erik Hilding Holmberg, Hemmansägareson, Bäck - Hulda Viktoria Forsgren, Hemmansägaredotter, Näs 1919-12-21
  Erik Hjalmar Forsberg, Hemmansägareson, Bobacken - Ida Amanda Lundsten, Lärarinna, Bobacken 1915-07-20
  Erik Hugo Hammarstedt, Hemmansägare, Yttre Storbäcken - Selma Augusta Olofsson, Hemmansägaredotter, Gullmark 1924-09-27
  Erik Johan Hammarstedt, Bondeson, Ytterklinten - Anna Gustafva Lindberg, Piga, Ytterklinten 1873-04-14
  Erik Johan Johansson, Sjöman, Nyvik - Kristina Albertina Johansdotter, Bondedotter, Floremark 1880-08-22
  Erik Johan Olofsson, Arbetare, Kullholm - Margareta Charlotta Boberg, Hemmansägaredotter, Djäkneboda 1904-07-03
  Erik Johan Olofsson, Bonde, Norum - Anna Fredrika Bäckström, Piga, Gryssjön 1882-03-26
  Erik Johan Zakrisson, Bonde, Risträsk - Kristina Margareta Persdotter, Bondedotter, Bjänsjöå 1865-11-16
  Erik Johansson, Bonde, Gravfors, Sävar - Amanda Charlotta Israelsdotter, Jungfru, Norra Sjönäs 1882-04-18
  Erik Johansson, Bondeson, Överklinten - Kristina Amalia Karlsdotter, Landbondedotter, Överklinten 1895-06-09
  Erik Johansson, Landbondeson, Kvarnfors, Sävar - Anna Katarina Persdotter, Bondedotter, Risböle 1869-12-26
  Erik Jonsson, Arbetare, Sandåsen - Anna Johanna Sandgren, Bondedotter, Sandåsen 1885-10-25
  Erik Leander Karlsson, Jordbruksarbetare, Åkullsjön - Nanny Maria Eriksson, Sömmerska, Åkullsjön 1922-02-18
  Erik Leonard Dahlqvist, Sjöman, Dalkarlså - Gustafva Johanna Bäck, Lärarinna, Dalkarlså 1894-06-24
  Erik Leonard Eklund, Hemmansägare, Dalkarlså - Elin Johanna Siklund, Hemmansägaredotter, Gullmark 1925-03-25
  Erik Leonard Lundström, Hemmansägareson, Bobacken - Hilma Augusta Lundsten, Hemmansägaredotter, Djäkneboda 1907-07-04
  Erik Lindgren, Bondeson, Granberget - Hilda Ulrika Höglund, Jungfru, Skinnarbyn 1881-10-16
  Erik Lundström, Hemmanstillträdare, Ratubäck - Elisabet Sofia Brännström, Piga, Lantnäs 1880-04-04
  Erik Magnus Grahn, Hemmansägareson, Gryssjön - Signe Helena Bäckström, Smedsdotter, Norum 1912-06-23
  Erik Magnus Wikström, Arbetare, Risträsk - Hanna Sofia Arnqvist, Piga, Risträsk 1913-12-06
  Erik Matthias Nilsson, Hemmansägare, Öndebyn - Elin Maria Löfgren, Mejerska, Skinnarbyn 1929-11-09
  Erik Olof Häggström, Styrman, Sikeå - Kristina Karolina Karlsson, Jungfru, Sikeå 1897-12-19
  Erik Olof Johansson, Hemmansägareson, Näs - Ester Kristina Larsson, Hemmansägaredotter, Näs 1915-10-24
  Erik Olof Karlsson, Dräng, Brednoret - Anna Fredrika Holmström, Änka, hemmansägare, Brednoret 1908-11-12
  Erik Olof Sundström, Bonde, Junkboda - Brita Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Korssjön 1880-09-19
  Erik Olofsson, Byasmed, Ytterklinten - Anna Matilda Jonsdotter, Piga, Ytterklinten 1864-07-10
  Erik Olofsson, Dräng, Stensäter - Hilma Fredrika Lundberg, Arbeterska, Stensäter 1894-11-11
  Erik Oskar Brännström, Bondeson, Risbäck - Emma Sofia Lundström, Jungfru, Ratubäck 1881-07-13
  Erik Oskar Edström, Hemmansägare, Dalkarlså - Alma Lovisa Andersson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda 1917-04-15
  Erik Oskar From, Jordbruksarbetare, Bäck - Sigrid Ingeborg Granberg, Hembiträde, Bäck 1927-05-15
  Erik Oskar Isberg, Hemmansägareson, Ratu - Nanny Teresia Holmström, Ratu 1917-12-09
  Erik Oskar Lindgren, Hemmansägare, Överklinten - Elin Karolina Karlsson, Hembiträde, Överklinten 1926-07-04
  Erik Oskar Marklund, Arbetare, Lantnäs - Edla Maria Åström, Bondedotter, Risträsk 1891-02-06
  Erik Oskar Nylén, Jordbruksarbetare, Robertsfors - Anna Maria Pettersson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten 1918-04-14
  Erik Oskar Olsson, Arbetare, Kullholm - Katarina Amalia Svärd, Piga, Bobacken 1899-06-26
  Erik Otto Andersson, Hemmansägare, Övre Åkulla - Jenny Kristina Bergner, Hushållerska, Övre Åkulla 1931-05-25
  Erik Otto Isberg, Hemmansägare, Skinnarbyn - Elin Margareta Nilsson, Hemmansägaredotter, Öndebyn 1921-03-06
  Erik Otto Johansson, Arbetare, Bjänfors - Signe Elisabet Jonsson, Hembiträde, Storliden 1929-05-18
  Erik Ragnar Blomberg, Arbetare, Norum - Elsa Maria Jakobsson, Hemmansägardotter, Norum 1934-05-13
  Erik Ragnar Jonsson, Hemmansägare, Dalkarlså - Annie Charlotta Eriksson, Hembiträde, Skinnarbyn 1929-08-25
  Erik Reinhold Bergstedt, Bondeson, Jomark - Johanna Karolina Palmqvist, Jungfru, Jomark 1887-12-03
  Erik Reinhold Kihlberg, Robertsfors - Anna Erika Lindström, Arbeterska, Dalkarlså 1899-07-04
  Erik Reinhold Lundström, Arbetare, Brattfors, Sävar - Maria Sofia Lundström, Bondedotter, Bäcknäs 1895-12-13
  Erik Robert Markström, Hemmansägare, Öndebyn - Signe Sofia Olofsson, Hembiträde, Bjänsjöå 1928-05-13
  Erik Samuel Hermansson, Målare, Kyrkobordet - Maria Johanna Widman, Piga, Kyrkobordet 1911-04-16
  Erik Sundberg, Arbetare, Robertsfors - Kristina Lovisa Hammarström, Piga, Yttre Storbäcken 1866-10-14
  Erik Sundström, Skattebonde, Junkboda - Maria Öström, Bondedotter, Öndebyn 1877-09-30
  Erik Valfrid Olofsson, Hemmansägare, Gunnismark, Sävar - Josefina Elisabet Lundqvist, Obekant ort 1920-12-12
  Erik Verner Fredriksson, Arbetare, Bäck - Jenny Lovisa From, Hemmansägardotter, Bäck 1930-04-13
  Erik Wilhelm Bäcklund, Inspektor, Lycksele - Charlotta Amalia Hedlund, Demoiselle, Ratan 1873-10-26
  Erik Wilhelm Engman, Bruksarbetare, änkling, Robertsfors - Charlotta Andersdotter, Piga, Sikeå 1863-10-11
  Erik Wilhelm Säfsten, Arbetare, Norum - Kristina Augusta Nylén, Hemmansägaredotter, Nyvik 1910-10-02
  Erik Åberg, Bonde, Åkulla - Maria Charlotta Jonsdotter, Piga, Åkulla 1879-07-15
  Erik Östensson, Bondeson, Åkulla - Maria Charlotta Brännström, Landbondedotter, Junkboda 1872-04-01
  Erika Albertina Widmark, Mamsell, Dalkarlså - Karl Wilhelm Wall, Handlande, Dalkarlså 1868-12-15
  Erika Charlotta Andersdotter, Bondedotter, Åkulla - Per Alfred Pettersson, Hemmanstillträdare, Bobacken 1876-10-01
  Erika Charlotta Andersdotter, Jungfru, Skinnarbyn - Anders Otto Isberg, Bonde, Skinnarbyn 1879-07-10
  Erika Charlotta Johansdotter, Piga, Gullmark - Olof August Olofsson, Bondeson, Gullmark 1895-11-13
  Erika Elisabet Edström, Skollärarinna, Legdeå - Jan Peter Jansson, Sjökapten, Rådmansö, Stockholm 1884-11-30
  Erika Elisabet Eriksson, Bondedotter, Gamla Storbäcken - Jonas Albert Olsson, Johanneslund 1899-02-19
  Erika Elisabet Hammarstedt, Bondedotter, Rickleå - Per Ulrik Åberg, Bonde, Rickleå 1893-11-05
  Erika Evelina Edström, Bondedotter, Rickleå - Karl Johan Sundström, Bondeson, Bäck 1914-07-05
  Erika Forsberg, Bondedotter, Bobacken - Johan Mathias Johansson, Skattebonde, Bobacken 1878-08-25
  Erika Johanna Mattsson, Piga, Bobacken - Johan Oskar Boman, Arbetare, Bobacken 1892-10-23
  Erika Josefina Olofsson, Hemmansägaredotter, Strandholm - Johan Oskar Ågren, Hemmansägareson, Älglund 1910-03-21
  Erika Kristina Eriksdotter, Bondedotter, Sakrisborg - Johan Eriksson, Arbetare, Sjulsmark 1876-03-05
  Erika Kristina Larsdotter, Piga, Bjänfors - Olof Eriksson, Bonde, Brattfors 1885-06-21
  Erika Kristina Lindström, Piga, Alkvittern - Jonas Anton Bergström, Dräng, Alkvittern 1882-12-17
  Erika Matilda Eriksson, Bondedotter, Vargliden - Olof Alfred Dahl, Arbetare, Vargliden 1894-05-05
  Erika Matilda Käck, Piga, Överklinten - Johan Anton Flank, Fältjägare, Sikeå 1863-04-06
  Erika Olivia Boström, Piga, Norum - Johan Axel Eriksson, Hemmansägareson, Norum 1912-11-21
  Erika Sofia Bäckström, Jungfru, Gryssjön - August Lundström, Bonde, Lantnäs 1887-11-06
  Erika Sofia Persdotter, Bondedotter, Gullmark - Anders Wilhelm Andersson, Bondeson, Skinnarbyn 1863-04-28
  Erika Sofia Pettersson, Hemmansägaredotter, Nidolf - Johan Edvard Flank, Hemmansägare änkling, Sikeå 1910-07-03
  Erika von Ahn, Kyrkovärdsdotter, Legdeå - Johan Petter Norbrandt, Tullvaktmästare, Ratan 1869-09-19
  Ernst Harald Nilsson, Hemmansägareson, Norrfors - Olga Johanna Lindström, Hemmansägaredotter, Brattliden 1918-10-26
  Eskilina Janze, Nybyggardotter, Älglund - Olof Petter Olofsson, Nybyggarson, Älglund 1873-06-23
  Ester Alberta Markgren, Kyrkoherdedotter, Kyrkobordet - Ture Gustaf Winnberg, Stationsskrivare, Umeå 1910-06-22
  Ester Charlotta Brännström, Hemmansägaredotter, Överklinten - Per Edvin Lundberg, Hemmansägareson, Liljabäck 1917-01-14
  Ester Elisabet Söderlund, Hemmansägaredotter, Storrödningsberget - Per Gottfrid Hedman, Arbetare, Ytterklinten 1909-06-21
  Ester Emilia Granberg, Hembiträde, Bäck - Fredrik Helmer Lindgren, Chaufför, Umeå stad 1926-02-28
  Ester Emilia Lundberg, Arbetardotter, Liljabäck - Almar Nyman, Hemmansägareson, Grimsmark, Nysätra 1924-10-27
  Ester Ingeborg Eriksson, Hushållerska, Näs - Johan Anton Nilsson, Hemmansägare, Näs 1929-02-03
  Ester Johanna Andersson, Hushållerska, Skinnarbyn - Johan Edvin Isberg, Arbetare, Skinnarbyn 1936-11-08
  Ester Johanna Holmström, Hemmansägaredotter, Ratu - Karl Oskar Alex Söderlund, Hemmansägareson, Ratu 1911-12-03
  Ester Johanna Nordström, Hemmansägaredotter, Överklinten - Jonas Wilhelm Brännström, Hemmansägareson, Överklinten 1918-12-08
  Ester Karolina Karlsson, Hemmansägaredotter, Västervik - Olof Anton Olofsson, Hemmansägare, Övre Åkulla 1921-11-10
  Ester Karolina Sikström, Mejerska, Näs - Yngve Ragnar Salomon Bäckström, Reperatör, Nysätra 1936-11-15
  Ester Katarina Andersson, Hemmansägaredotter, Gullmark - Olof Albin Eriksson, Hemmansägareson, Risbäck 1917-08-26
  Ester Katarina Jonsson, Hemmansägaredotter, Kroksjönäs - Erik Einar Bäckström, Kvarnägare, Rickleå 1924-11-09
  Ester Katarina Westerlund, Landbondedotter, Södra Sörbäck - Anders Gustaf Boman, Div. arbetare, Bobacken 1911-04-09
  Ester Kristina Larsson, Hemmansägaredotter, Näs - Erik Olof Johansson, Hemmansägareson, Näs 1915-10-24
  Ester Maria Isaksson, Hemmansägaredotter, Åselet - Olof Adrian Berglund, Hemmansägareson, Ultervattnet 1917-11-29
  Ester Maria Jonsson, Hemmansägaredotter, Östra Sjulsmark - Per Ludvig Pettersson, Hemmansägareson, Rödås 1925-11-08
  Ester Maria Ådén, Bondedotter, Näs - Frans Fredrik Forsgren, Bondeson, Näs 1894-06-24
  Ester Olivia Eriksson, Piga, Dalkarlså - Johan Albin Dahlqvist, Hemmansägare, Gullmark 1919-07-06
  Ester Olivia Säfsten, Hemmansägaredotter, Norum - Johan Hjalmar Lundsten, Näs 1920-12-05
  Ester Sofia Hammarstedt, Hemmansägaredotter, Rickleå - Karl Robert Olofsson, Arbetare, Rickleå 1908-06-14
  Ester Sofia Olsson, Landbondedotter, Erlandstorp - Per Albin Larsson, Hemmansägareson, Smårödningen 1919-08-30
  Ester Vilhelmina Sandström, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Lars Leander Larsson, Hemmansägare, Ultervattnet 1913-10-08
  Estrid Arvida Nilsson, Hembiträde, Näs - Artur Ferdinand Lindström, Jordbruksarbetare, Näs 1927-05-29
  Eva Amalia Pettersson, Hemmansägarinna, Överklinten - Zakarias Olofsson, Nybyggarson, Älglund, Burträsk 1872-11-05
  Eva Charlotta Karlsdotter, Piga, Bäck - Erik Gustaf Sund, Fältjägare, Bäck 1871-11-19
  Eva Desideria Grahn, Stensäter - Fromh. Lundholm, Klockare, Burträsk 1879-06-04
  Eva Erika Lundqvist, Piga, Kroksjön - Lars Johan Andersson, Dräng, Bjänfors 1866-07-22
  Eva Fredrika Andersdotter, Bondedotter, Korssjön - Nils Olof Hansson, Landbondeson, Överklinten 1864-10-02
  Eva Fredrika Efraimsdotter, Arbeterska, Risbäck - Jonas Olofsson, Fd. bonde, änkling, Västervik 1874-12-20
  Eva Fredrika Janze, Bondedotter, Älglund - Fredrik Isaksson, Bonde, Storrödningsberget 1880-10-04
  Eva Fredrika Olofsdotter, Piga, Åkullsjön - Johan August Larsson, Bonde, Åkullsjön 1888-04-24
  Eva Johanna Andersdotter, Piga, Överklinten - Gustaf Hedlund, Bondeson, Siknäs 1880-10-24
  Eva Johanna Jakobsson, Torpardotter, Mjösjöbäck - Oskar Gustafsson, Arbetare, Robertsfors 1908-10-25
  Eva Johanna Lundsten, Bondedotter, Brednoret - Johan Petter Öström, Arbetare, Åkulla 1872-08-25
  Eva Johanna Marklund, Bondedotter, Gullmark - Olof Anton Olofsson, Hemmanstillträdare, Gullmark 1863-10-25
  Eva Kajsa Jonsdotter, Hemmansägareänka, Gullmark - Gustaf Adolf Marklund, Hemmansägare änkling, Lantnäs 1915-11-26
  Eva Katarina Eriksdotter, Änka, Gullmark - Per Gustaf Andersson, Dräng, Gullmark 1886-11-07
  Eva Katarina Kvist, Landbondeänka, Bjänsjön - Karl Nilsson, Tillträdande bonde, Bjänsjön 1873-06-27
  Eva Katarina Lindgren, Arbeterska, Överklinten - Jonas Fredrik Nilsson, Arbetare, Överklinten 1895-11-10
  Eva Kristina Abrahamsdotter, Piga, Rickleå - Hans Edström, Bruksarbetare, Robertsfors 1863-10-04
  Eva Kristina Andersdotter, Bondedotter, Överklinten - Erik Bernhard Lindahl, Arbetare, Robertsfors 1901-11-24
  Eva Kristina Andersdotter, Piga, Djäkneboda - Per Anton Norlund, Djäkneboda 1879-08-03
  Eva Kristina Persdotter, Piga, Sikeå - Olof Anton Olofsson, Torpare, Ultervattnet 1875-10-28
  Eva Magdalena Olofsdotter, Piga, Olsliden - Petrus Lindberg, Hemmanstillträdare, Olsliden 1880-10-25
  Eva Magdalena Wiklund, Piga, Sjulsmark - Erik Anton Bäckström, Arbetare, änkling, Sjulsmark 1907-06-12
  Eva Maria Lundqvist, Piga, Krokån - Lars Andersson, Bonde, Överklinten 1890-09-12
  Eva Maria Olofsdotter, Piga, Åkullsjön - Anders Westerlund, Nämndeman, Åkullsjön 1861-07-02
  Eva Matilda Danielsdotter, Piga, Åkullsjön - Nils Jonsson, Bondeson, Åkullsjön 1874-07-07
  Eva Matilda Lindström, Bondedotter, Ultervattnet - Lars Anton Forsgren, Arbetare, Ultervattnet 1895-01-19
  Eva Mårtensdotter, Piga, Rickleå - Jonas Gustaf Nilsson, Krononybyggare, Liden 1864-04-19
  Eva Nilsdotter, Arbeterska, Skinnarbyn - Anders Persson, Skattebonde, änkling, Skinnarbyn 1869-06-10
  Eva Olofsdotter, Piga, Näs - Johan Stenman, Bonde, Rickleå 1867-11-03
  Eva Sofia Eriksdotter, Piga, Gullmark - Olof Anton Markström, Bonde, Gullmark 1876-10-08
  Eva Sofia Fredriksdotter, Bondedotter, Bjänsjöå - Johan Petter Johansson, Bondeson, Botsmark, Sävar 1863-10-31
  Eva Sofia Nygren, Sömmerska, Korssjön - Johan Wiklund, Arbetare, Korssjön 1891-12-13
  Eva Sofia Persdotter, Bondedotter, Bjänsjöå - Isak Isaksson, Nybyggarson, Västanå 1876-06-18
  Eva Sofia Sikström, Hemmansägaredotter, Näs - Karl Georg Wahlström, Hemmansägareson, Rickleå 1929-11-03
  Eva Sofia Westerlund, Bondedotter, Överklinten - Olof Wiklund, Hemmanstillträdare, Flarken, Nysätra 1875-09-21
  Eva Teresia Lidström, Lärarinna, Ultervattnet - Per August Jonsson, Hemmansägareson, Ultervattnet 1909-01-26
  Evelina Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Gravfors - Anders Albert Säfsten, Hemmansägare, Sörfors 1904-07-07
  Fabian Bergström, Soldat, Vebomark, Lövånger - Kristina Albertina Persdotter, Rickleå 1903-11-01
  Fanny Albertina Bergström, Arbeterska, Rickleå - Hilding Anders Wallmark, Arbetare, Legdeå, Robertsfors 1925-05-24
  Fanny Alfrida Nilsson, Piga, Sandåsen - Karl Gunnar Bäckström, Hemmansägareson, Norum 1917-12-23
  Fanny Charlotta Edstedt, Garvardotter, Skinnarbyn - Gustaf Leonard Bodén, Tullroddare, Nederkalix (BD) 1900-01-21
  Fanny Elisabet Nordström, Hushållerska, Sikeå - Oskar Adrian Österlund, Hemmansägare, Sikeå 1908-01-12
  Fanny Kristina Hammarstedt, Rickleå - Nils August Nilsson, Handlande, Rickleå 1903-05-17
  Fanny Maria Holmberg, Hushållerska, Överklinten - Nils Josef Lindström, Handelsföreståndare, Överklinten 1917-05-28
  Fanny Viktoria Eriksson, Sömmerska, Obekant ort - Erik Albin Pettersson, Arbetare, Gullmark 1920-07-17
  Frans Artur Andreas Andersson, Hemmansägareson, Korssjön - Henny Maria Nilsson, Hemmansägaredotter, Inre Ultervattnet 1929-10-20
  Frans Artur Gabrielsson, Hemmansägare, Grubbe, Umeå landsförs. - Henny Sofia Sundström, Hemmansägaredotter, Gryssjön 1913-11-16
  Frans Arvid Norgren, Jordägare, Nordmaling - Berta Johanna Lundqvist, Västra Sjulsmark 1931-12-13
  Frans August Ågren, Hemmansägare, Nya Ånäset - Jenny Maria Eriksson, Hemmansägardotter, Nya Ånäset 1930-04-21
  Frans Fredrik Forsgren, Bondeson, Näs - Ester Maria Ådén, Bondedotter, Näs 1894-06-24
  Frans Gustaf Kriström, Arbetare, Gryssjön - Helfrid Anna Laura Holmström, Hemmansägaredotter, Gryssjön 1929-03-10
  Frans Gustaf Nylén, Bondeson, Nyvik - Maria Eleonora Wikström, Piga, Djäkneboda 1882-05-18
  Frans Helmer Ögren, Hemmansägare, Granfors - Signe Sofia Forsgren, Hembiträde, Granfors 1926-06-23
  Frans Ludvig Forsberg, Hemmansägareson, Näs - Olga Kristina Bergström, Hemmansägaredotter, Övre Åkulla 1918-10-06
  Frans Ludvig Rosendal, Jordbruksarbetare, Krokfors, Sävar - Anna Elisabet Andersson, Hembiträde, Bölesbäcken 1928-11-11
  Frans Nygren, Smedsson, Johannisfors, Sävar - Maria Katarina Albertina Sandström, Bondedotter, Skinnarbyn 1871-08-21
  Frans Oskar Karlsson, Hemmansägare, Bergvall, Sävar - Signe Sofia Andersson, Hembiträde, Gravbäck 1926-02-28
  Frans Oskar Lillvis, Jordbruksarbetare, Oravais, Finland - Gerda Emerentia Mann, Djäkneboda 1931-04-05
  Frans Rikard Leonard Eriksson, Arbetare, Sikeå - Margareta Albertina Lundgren, Arbeterska, Sikeå 1903-11-29
  Fredrik Amandus Nyström, Arbetare, Robertsfors - Hulda Kristina Andersson, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1906-05-20
  Fredrik Anton von Ahn, Handlande, Skinnarbyn - Maria Eleonora Westerlund, Jungfru, Kyrkobordet 1884-10-15
  Fredrik Anton von Ahn, Handlande, Skinnarbyn - Selma Erika Constance Bygdén, Jungfru, Djäkneboda 1881-11-03
  Fredrik August Larsson, Nybyggarson, Nidolf - Klara Lovisa Zakrisdotter, Piga, Gravfors 1871-07-09
  Fredrik Boström, Bondeson, Rickleå - Sofia Charlotta Nordbrandt, Skeppardotter, Bobacken 1863-10-04
  Fredrik Dahlberg, Kardmakare, Bobacken - Sara Magdalena Johansdotter, Piga, Bobacken 1867-10-13
  Fredrik Edström, Bondeson, Legdeå - Anna Johanna Lindberg, Bondedotter, Sikeå 1895-03-17
  Fredrik Ferdinand Nilsson, Bonde, Ratu - Nikolina Ulrika Nilsdotter, Piga, Ratan 1893-03-20
  Fredrik Fredriksson, Änkling, Umeå stad - Karolina Degerfeldt, Änka, Kullholm 1927-09-19
  Fredrik Helmer Lindgren, Chaufför, Umeå stad - Ester Emilia Granberg, Hembiträde, Bäck 1926-02-28
  Fredrik Häggström, Styrman, Sikeå - Anna Erika Häggström, Bondedotter, Sikeå 1894-08-01
  Fredrik Isaksson, Bonde, Storrödningsberget - Eva Fredrika Janze, Bondedotter, Älglund 1880-10-04
  Fredrik Karlsson, Jordägare, Vargliden - Sara Gustafva Högberg, Bondeänka, Risträsk 1871-01-29
  Fredrik Magnus Broman, Hemmansägare, Ytterklinten - Avida Augusta Lundqvist, Sömmerska, Ytterklinten 1912-06-24
  Fredrik Markström, Dräng, Djäkneboda - Anna Fredrika Löfberg, Piga, Djäkneboda 1863-11-01
  Fredrik Markström, Sågdräng, änkling, Dalkarlså - Fredrika Elonora Boström, Piga, Dalkarlså 1867-11-07
  Fredrik Söderlund, Bonde, Överklinten - Anna Magdalena Persdotter, Piga, Bjänsjöå 1885-05-12
  Fredrik Walfrid Boström, Bonde, Bobacken - Anna Matilda Sandberg, Kyrkovärdsdotter, Bobacken 1900-09-09
  Fredrik Viktor Boström, Hemmansägare, Bobacken - Agnes Martina Hjukström, Hemmansägaredotter, Bobacken 1934-11-18
  Fredrik Wilhelm Andersson, Dräng, Överklinten - Anna Amalia Eleonora Johansdotter, Bondedotter, Överklinten 1903-04-08
  Fredrik Wilhelm Andersson, Hemmansägare änkling, Rickleå - Hilma Sofia Nilsson, Hemmansägaredotter, Rickleå 1919-05-18
  Fredrik Wilhelm Jonsson, Bonde, Kvarnrödningen - Maria Charlotta Andersdotter, Bondedotter, Korssjön 1883-10-06
  Fredrik von Ahn, Handlande & hemmansägare, Skinnarbyn - Selma Bylund, Jungfru, Kyrkobordet 1872-08-27
  Fredrika Albertina Andersdotter, Bondedotter, Överklinten - Jonas Lindberg, Hemmanstillträdare, Gumboda, Nysätra 1884-10-26
  Fredrika Albertina Andersdotter, Piga, Ultervattnet - Lars Johan Andersson, Torpare, Ultervattnet 1872-09-29
  Fredrika Andersdotter, Piga, Åkullsjön - Anders Sjöström, Bonde, Selsfors 1873-06-29
  Fredrika Augusta Nilsson, Bondedotter, Korssjön - Olof Jonsson, Bondeson, Korssjön 1897-03-03
  Fredrika Charlotta Andersson, Bondedotter, Legdeå - Oskar Fridfelt, Soldat, Teg, Umeå landsförs. 1896-11-08
  Fredrika Charlotta Boström, Umeå stad - Johan Erik Kriström, Gårdsägare, Umeå stad 1898-10-27
  Fredrika Dorothea Jonsson, Piga, Korssjön - Karl Anton Borg, Hemmansägareson, Ultervattnet 1908-06-23
  Fredrika Elonora Boström, Piga, Dalkarlså - Fredrik Markström, Sågdräng, änkling, Dalkarlså 1867-11-07
  Fredrika Johanna Brännström, Bondedotter, Djäkneboda - Karl Anton Bäckström, Dräng, Djäkneboda 1883-10-28
  Fredrika Magdalena Jonsdotter, Piga, Skinnarbyn - Anders Larsson, Dräng, Skinnarbyn 1863-11-08
  Fredrika Nilsson, Piga, Överklinten - Petrus Pettersson, Bonde, Överklinten 1900-12-23
  Fredrika Sofia Isberg, Arbetaränka, Djäkneboda - Jakob Nilsson, Bonde, änkling, Kullholm 1870-03-25
  Fredrika Sofia Isberg, Piga, Djäkneboda - Jonas Nilsson, Dräng, Djäkneboda 1866-04-22
  Fredrika Sofia Thurdin, Jungfru, Bobacken - Martin Henrik Grahn, Bruksinspektor, Strömbäcks bruk, Umeå landsförs. 1872-09-15
  Fredrika Vilhelmina Edström, Piga, Sikeå - Anders Wilhelm Markström, Timmerman, änkling, Dalkarlså 1864-09-18
  Frida Aqvilina Persson, Piga, Djäkneboda - Olof Edvin Åström, Hemmansägareson, Djäkneboda 1906-07-01
  Frida Karolina Andersson, Hemmansägaredotter, Gulltjärn - Anders Nikador Lindgren, Hemmansägare, Selsfors 1917-11-25
  Frida Karolina Glad, Piga, Ratu - Johan Konrad Isberg, Hemmansägareson, Ratu 1922-10-29
  Frida Katarina Lindberg, Hemmansägaredotter, Gryssjön - Karl Edvard Westling, Järnarbetare, Umeå 1924-06-23
  Frida Katarina Margareta Marklund, Arbeterska, Gullmark - Nils Conrad Asplund, Arbetare, Kyrkobordet 1919-03-13
  Frida Kristina Eriksson, Hemmansägaredotter, Brattfors - Johan Ludvig Lundström, Hemmansägareson, Bäcknäs 1907-10-20
  Frida Magdalena Hedlund, Hemmansägaredotter, Bäck - Olof Axel Karlsson, Hemmansägare, Junkboda 1918-10-20
  Frida Maria Tunell, Hemmansägaredotter, Legdeå - Edvin Andreas Andersson, Brädgårdsarbetare, Legdeå 1916-07-02
  Frida Maria Åström, Småskollärarinna, Fräkenbäcken - Gustaf Emil Hedlund, Hemmansägareson, Fräkenbäcken 1916-12-29
  Frida Olivia Nilsson, Hemmansägaredotter, Sörfors - Johan Amandus Brändström, Hemmansägareson, Östra Sjulsmark 1919-04-21
  Fromh. Lundholm, Klockare, Burträsk - Eva Desideria Grahn, Stensäter 1879-06-04
  Gabriel Bergström, Dräng, Junkboda - Kristina Nilsdotter, Piga, Rickleå 1866-09-16
  Gabriel Edvard Westerberg, Hemmansägare, Överklinten - Tilda Kristina Nordström, Hemmansägaredotter, Överklinten 1922-03-26
  Gabriel Wilhelm Andersson, Handlande, Överklinten - Hilma Lovisa Andersson, Jungfru, Överklinten 1883-06-10
  Georg Albert Hildemar Boström, Bankbokhållare, Sundsvall - Selma Kristina Röring, Lärarinna, Skinnarbyn 1903-07-27
  Gerda Amanda Holmström, Hemmansägardotter, Bränndalen - John Artur Andersson, Hemmansägare, Djäkneboda 1931-11-22
  Gerda Augusta Kristina Andersson, Hemmansägaredotter, Gullmark - Nils Olof Johansson, Arbetare, Sjulsmark 1909-09-19
  Gerda Elisabet Lundberg, Lärarinna, Korssjön - Jonas Alfred Jonsson, Handelsföreståndare, Överklinten 1921-12-18
  Gerda Elisabet Wahlberg, Småskollärarinna, Skinnarbyn - Gustaf Hilmer Jakobsson, Hemmansägare, Stenhult, Torshälla (D) 1918-03-23
  Gerda Elvira Hammarstedt, Hemmansägaredotter, Gamla Storbäcken - Per Albert Pettersson, Hemmansägare, Gamla Storbäcken 1925-10-10
  Gerda Emerentia Edström, Hemmadotter, Skinnarbyn - Karl Johan Einar Höglund, Hemmansägarson, Skinnarbyn 1934-06-24
  Gerda Emerentia Mann, Djäkneboda - Frans Oskar Lillvis, Jordbruksarbetare, Oravais, Finland 1931-04-05
  Gerda Emilia Edström, Hemmansägaredotter, Rickleå - Oskar Herbert Bäckström, Hemmansägareson, Rickleå 1923-07-20
  Gerda Evelina Andersson, Lärarinna, Yttre Åkulla - Johan Verner Åberg, Chaufför, Yttre Åkulla 1936-08-15
  Gerda Johanna Bäckström, Hembiträde, Rickleå - Johan Artur Lundmark, Hemmansägare, Rickleå 1927-09-18
  Gerda Johanna Karlsson, Hemmansägaredotter, Häggnäs - Gustaf Egon Lundström, Hemmansägareson, Krokån 1923-11-03
  Gerda Johanna Lundmark, Hemmansägaredotter, Rickleå - Olof Albin Holmberg, Hemmansägare, Legdeå, Robertsfors 1920-09-30
  Gerda Karolina Forsberg, Hemmansägaredotter, Högfors - Otto Amandus Johansson, Hemmansägare, Västervik 1923-04-08
  Gerda Karolina Nilsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Gustaf Adolf Siklund, Hemmansägareson, Näs 1925-11-01
  Gerda Karolina Ögren, Älglund - Knut Hjalmar Lindström, Hemmansägare, Gammelbyn, Burträsk 1925-12-06
  Gerda Kristina Ekström, Hemmansägaredotter, Kvarnrödningen - Per Emil Isaksson, Hemmansägare, Korssjön 1925-06-21
  Gerda Kristina Fredriksson, Hemmansägaredotter, Bäck - Anders Hjalmar Hedlund, Hemmansägareson, Bäck 1917-09-23
  Gerda Kristina Lindahl, Hemmansägaredotter, Fällfors - Johan August Sundström, Stationskarl, Trehörningsjö (Y) 1921-06-24
  Gerda Kristina Nystedt, Hushållerska, Kyrkobordet - Knut Daniel Andersson, Arbetare, Ösjön 1937-05-23
  Gerda Lovisa Brännström, Hemmansägaredotter, Dalkarlså - Gustaf Algot Andersson, Hemmansägareson, Djäkneboda 1923-09-03
  Gerda Lovisa Eriksson, Hemmansägardotter, Brände - Johan Hilmar Boström, Hemmansägare, Djäkneboda 1931-11-01
  Gerda Maria Johansson, Hemmansägaredotter, Risböle - Sandfrid Söderström, Målare, Robertsfors 1925-04-12
  Gertrud Karolina Isberg, Hembiträde, Lantvallen - Sven Göran Samuel Eriksson, Arbetare, Djäkneboda 1928-11-25
  Gertrud Kristina Granberg, Hushållsbiträde, Stensäter - Karl Robert From, Arbetare, Bäck 1929-12-01
  Gertrud Viola Helena Johansson, Hemmansägardotter, Risböle - Sven Helge Olsson, Arbetare, Västra Sjulsmark 1933-11-12
  Gottfrid Jakobsson, Hemmansägarson, Bäck - Rut Valborg Brännström, Hemmansägardotter, Bäck 1937-12-19
  Gotthard Nilsson, Hemmansägare, Bergnäs, Robertsfors - Hilma Elisabet Pettersson, Hemmansägaredotter, Rickleå 1918-08-08
  Greta Karolina Lundberg, Hembiträde, Övre Åkulla - Göte Engelbert Bergqvist, Hemmansägare, Övre Åkulla 1934-12-23
  Gunborg Anna Johnhild Jakobsson, Bobacken - Helge Johannes Sundström, Byggnadsarbetare, Gryssjöm 1936-02-01
  Gunborg Helena Åberg, Hemmansägaredotter, Yttre Åkulla - Tyko Hammarberg, Hemmansägare, Kullholm 1929-06-24
  Gunhild Amanda Karlsson, Hemmadotter, Yttre Storbäcken - Helge Bertil Karlsson, Hemmansägare, Rickleå 1936-10-25
  Gunhild Ingeborg Ådén, Hemmadotter, Skinnarbyn - Olof Hilding Åström, Jordbruksarbetare, Skinnarbyn 1935-04-22
  Gunhild Jakobsson, Hemmadotter, Bobacken - Lars Algot Forsgren, Chaufför, Näs 1936-12-13
  Gunhild Katarina Lundgren, Hembiträde, Överklinten - Nils Eugen Brännström, Jordbruksarbetare, Överklinten 1927-05-22
  Gunhild Kristina Jonsson, Småskollärarinna, Kroksjönäs - Olof Ossian Hildebarant Nilsson, Folkskollärare, Åbyn, Burträsk 1937-08-18
  Gunhild Magdalena Markgren, Kontorist, Kyrkobordet - Gösta Benjamin Lundqvist, Folkskollärare, Kyrkobordet 1933-07-06
  Gunhild Maria Bäckström, Hemmansägardotter, Rickleå - Axel Fredrik Boström, Hemmansägarson, Bobacken 1937-12-11
  Gunhild Sofia Högström, Hemmadotter, Östra Sjulsmark - Nils Alexander Arnqvist, Jordbruksarbetare, Österteg, Umeå landsförsamling 1934-04-29
  Gunnar Elvin Ågren, Brädgårdsarbetare, Sikeå - Hanna Fredrika Lindgren, Hemmansägaredotter, Sikeå 1916-07-09
  Gunnar Holmgren, Sjöman, Sandåsen - Anna Ottilia Olofsson, Hemmansägaredotter, Norum 1920-06-07
  Gunnar Karlsson, Snickare, Robertsfors - Davida Maria Katarina Jonsson, Hemmansägaredotter, Kroksjön 1924-10-12
  Gustaf Adam Marklund, Hemmansägareson, Lantnäs - Katarina Amanda Samuelsson, Hemmansägaredotter, Norra Sörbäck 1913-06-08
  Gustaf Adolf Adamsson, Bonde, Norra Gottland - Maria Matilda Lundström, Piga, Norra Gottland 1900-07-01
  Gustaf Adolf Andersson, Brädgårdsarbetare, Sikeå - Emili Magdalena Nyberg, Obekant ort 1914-03-15
  Gustaf Adolf Bergström, Dräng, Alkvittern - Karolina Sofia Wikström, Jungfru, Alkvittern 1880-11-14
  Gustaf Adolf Burman, Arbetare, Kiruna, Jukkasjärvi - Anna Augusta Engman, Arbetardotter, Sikeå 1910-01-02
  Gustaf Adolf Bäckström, Bonde, Rickleå - Johanna Olivia Bäckström, Bondedotter, Rickleå 1902-12-03
  Gustaf Adolf Johansson, Bondeson, Ytterklinten - Hulda Matilda Lundström, Bondedotter, Bäcknäs 1897-11-21
  Gustaf Adolf Kraft, Fältjägare, Bäck - Magdalena Charlotta Karlsdotter, Bondedotter, Yttre Storbäcken 1873-06-02
  Gustaf Adolf Lindvall, Soldat, Ultervattnet - Kristina Amalia Andersson, Korssjön 1903-07-05
  Gustaf Adolf Marklund, Bonde, Lantnäs - Sofia Eliana Johansdotter, Piga, Öndebyn 1892-11-28
  Gustaf Adolf Marklund, Hemmansägare änkling, Lantnäs - Eva Kajsa Jonsdotter, Hemmansägareänka, Gullmark 1915-11-26
  Gustaf Adolf Marklund, Sjöman, Gullmark - Kristina Johanna Olofsdotter, Bondedotter, Högfors 1878-09-22
  Gustaf Adolf Nordström, Bondeson, Sandåsen - Anna Karolina Andersdotter, Sandåsen 1896-09-20
  Gustaf Adolf Nystedt, Fältjägare, Ultervattnet - Anna Albertina Persdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1893-09-26
  Gustaf Adolf Siklund, Hemmansägareson, Näs - Gerda Karolina Nilsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1925-11-01
  Gustaf Adolf Åman, Fältjägare, Rickleå - Katarina Sofia Lundström, Bondeänka, Broänget 1895-10-25
  Gustaf Adrian Bergqvist, Hemmansägareson, Sandåsen - Alma Ingeborg Bäckström, Arbetardotter, Norum 1918-01-27
  Gustaf Albert Andersson, Bonde, Gulltjärn - Maria Kristina Andersdotter, Bondedotter, Norra Stortjärn 1891-04-05
  Gustaf Albert Forsström, Arbetare, Robertsfors - Maria Augusta Sjöström, Sikeå 1900-03-25
  Gustaf Albert Forsström, Lokomotivförare, Sikeå - Jenny Andersson, Arbeterska, Vebomark, Lövånger 1913-01-01
  Gustaf Albert Johansson, Åkare, Umeå stad - Hilda Maria Holmström, Umeå stad 1895-10-20
  Gustaf Albert Lundqvist, Skollärare, organist, Örträsk - Selma von Ahn, Folkskollärarinna, Skinnarbyn 1908-08-18
  Gustaf Albert Nylén, Byggnadsarbetare, Sollefteå (Y) - Astrid Charlotta Jakobsson, Hembiträde, Sandåsen 1929-05-26
  Gustaf Albert Pettersson, Bondeson, Rickleå - Hulda Margareta Danielsson, Bondedotter, Öndebyn 1896-09-20
  Gustaf Albert Åman, Hemmansägareson, Broänget - Hulda Amanda Pettersson, Hemmansägaredotter, Gamla Storbäcken 1922-10-15
  Gustaf Albin Eklund, Arbetare, änkling, Olsliden - Maggi Eugenia Fredrika Ingeborg Lindberg, Hembiträde, Olsliden 1929-11-10
  Gustaf Albin Eklund, Hemmansägareson, Olsliden - Elin Magdalena Johansson, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1921-02-13
  Gustaf Albin Gustafsson, Hemmansägareson, Korssjön - Vendla Maria Nilsson, Hemmansägaredotter, Korssjön 1911-10-08
  Gustaf Albin Pettersson, Hemmansägare, Bobacken - Edla Johanna Nilsson, Hembiträde, Bobacken 1932-07-27
  Gustaf Albin Pettersson, Hemmansägareson, Bobacken - Anna Evelina Nilsson, Hemmansägaredotter, Bobacken 1919-06-11
  Gustaf Alexius Gustafsson, Arbetare, Överklinten - Adelia Amanda Sundqvist, Hemmansägaredotter, Överklinten 1920-12-26
  Gustaf Alfred Andersson, Sulfitarbetare, Robertsfors - Vendla Eugenia Andersson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten 1920-06-13
  Gustaf Alfred Lundmark, Rättare, Näs - Jenny Karolina Hedlund, Hemmansägaredotter, Bäck 1916-11-19
  Gustaf Algot Andersson, Hemmansägareson, Djäkneboda - Gerda Lovisa Brännström, Hemmansägaredotter, Dalkarlså 1923-09-03
  Gustaf Andersson, Bonde, Korssjön - Anna Amalia Karlsdotter, Bondedotter, Överklinten 1883-06-25
  Gustaf Andersson, Dräng, Bjänsjön - Magdalena Charlotta Berglund, Bondedotter, Gravfors 1863-11-10
  Gustaf Anton Andersson, Snickare, Norrby, Umeå landsförs. - Anna Vilhelmina Andersson, Piga, Ytterklinten 1901-10-11
  Gustaf Anton Lång, Arbetare, änkling, Södra Sörbäck - Maria Johanna Svan, Änka, Södra Sörbäck 1906-05-18
  Gustaf Anton Lång, Soldat, Stöcksjö, Umeå landsförs. - Maria Kristina Öström, Bondedotter, Ösjön 1900-11-22
  Gustaf Bernhard Lidström, Hemmansägare, Välvsjöliden, Burträsk - Hilma Sofia Larsson, Sömmerska, Bäck 1917-09-26
  Gustaf Bernhard Nystedt, Arbetare, Dalkarlså - Kristina Emilia Bäckström, Stickerska, Dalkarlså 1922-04-30
  Gustaf Daniel Holmström, Bonde, Överklinten - Kristina Elina Andersdotter, Bondedotter, Överklinten 1886-10-10
  Gustaf Edvard Bergstedt, Hemmansägareson, Bobacken - Hildur Kristina Häggström, Hemmansägaredotter, Bobacken 1912-04-08
  Gustaf Edvin Holm, Arbetare, Gravfors, Sävar - Emma Karolina Forsberg, Hemmansägaredotter, Högfors 1913-12-16
  Gustaf Edvin Lång, Arbetare, Nyvik - Hanna Olivia Norlund, Hemmadotter, Ratuvik 1935-06-09
  Gustaf Edvin Söderström, Hemmansägarson, Rickleå - Rut Fredrika Brändström, Hemmansägardotter, Dalkarlså 1933-05-24
  Gustaf Edvin Widmark, Hemmansägareson, Kvarnrödningen - Anna Sofia Sundqvist, Hemmansägaredotter, Överklinten 1914-01-05
  Gustaf Egon Lundström, Hemmansägareson, Krokån - Gerda Johanna Karlsson, Hemmansägaredotter, Häggnäs 1923-11-03
  Gustaf Elof Eklund, Hemmansägareson, Dalkarlså - Agda Johanna Lantz, Telefonist, Dalkarlså 1915-06-20
  Gustaf Emanuel Andersson, Arbetare, Flarken, Nysätra - Margareta Johanna Andersson, Hemmansägaredotter, Sikeå 1907-08-04
  Gustaf Emil Hedlund, Hemmansägareson, Fräkenbäcken - Frida Maria Åström, Småskollärarinna, Fräkenbäcken 1916-12-29
  Gustaf Eskil Forsman, Handlande, Gällivari (BD) - Alma Sofia Sandström, Hushållerska, Skinnarbyn 1913-07-27
  Gustaf Ferdinand Johansson, Hemmansägare, Sjulsmark - Ida Maria Lundmark, Hemmansägaredotter, Sjulsmark 1919-09-14
  Gustaf Fredrik Anton Åman, Bonde, Sikeå - Brita Albertina Andersdotter, Piga, Sikeå 1891-04-26
  Gustaf Fredrik Stridfält, Fältjägare, Robertsfors - Anna Lovisa Hammarbäck, Piga, Dalkarlså 1886-10-31
  Gustaf Hedlund, Bondeson, Siknäs - Eva Johanna Andersdotter, Piga, Överklinten 1880-10-24
  Gustaf Hedlund, Landbondeson, Siknäs - Maria Kristina Westerlund, Piga, Rickleå 1885-04-12
  Gustaf Hilding Bergstedt, Hemmansägareson, Bobacken - Mirjam Maria Louise Envall, Hemmadotter, Bobacken 1934-12-10
  Gustaf Hilmer Jakobsson, Hemmansägare, Stenhult, Torshälla (D) - Gerda Elisabet Wahlberg, Småskollärarinna, Skinnarbyn 1918-03-23
  Gustaf Hjalmar Andersson, Hemmansägare, Ratu - Maria Axelia Olofsson, Hembiträde, Sörfors 1926-11-28
  Gustaf Holmström, Byasnickare, Skinnarbyn - Anna Kristina Albertina Thurnström, Bondedotter, Ratu 1863-06-24
  Gustaf Johansson, Arbetare, Sikeå - Ida Lydia Åman, Tullvaktmästardotter, Sikeå 1895-06-03
  Gustaf Johansson, Arbetare, änkling, Sikeå - Amalia Bergström, Sikeå 1908-04-30
  Gustaf Johansson, Bondeson, Överklinten - Hulda Kristina Johansdotter, Bondedotter, Sjulsmark 1891-06-15
  Gustaf Johansson, Hemmansägare, Bjänsjöå - Anna Vilhelmina Berglund, Hemmansägaredotter, Bäcksjön 1913-12-20
  Gustaf Johansson, Sågställare, Överklinten - Maria Albertina Johansson, Barnmorska, Överklinten 1914-05-10
  Gustaf Leonard Bodén, Tullroddare, Nederkalix (BD) - Fanny Charlotta Edstedt, Garvardotter, Skinnarbyn 1900-01-21
  Gustaf Leonard Glad, Lägenhetsinnehavare, Dalkarlså - Kristina Evelina Nilsson, Hemmansägaredotter, Rickleå 1919-07-11
  Gustaf Leonard Lundgren, Hemmansägare, Ultervattnet - Selma Elisabet Andersson, Hemmansägaredotter, Ståbäcken 1907-03-23
  Gustaf Lindahl, Bondeson, Överklinten - Hulda Sofia Andersdotter, Bondedotter, Norra Stortjärn 1894-03-26
  Gustaf Lindberg, Arbetare, Klintsjön, Nysätra - Hulda Ulrika Lindgren, Bondedotter, Granberget 1901-05-05
  Gustaf Linus Andersson, Snickare, änkling, Robertsfors - Hanna Lovisa Pettersson, Hemmansägaredotter, Rickleå 1921-09-11
  Gustaf Magnus Johansson, Hemmansägare, Bäcknäs - Alma Teresia Olofsson, Hushållerska, Bäcknäs 1932-01-26
  Gustaf Magnus Wikström, Arbetare, Jokkmokk (BD) - Anna Maria Andersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1913-12-26
  Gustaf Markus Bäck, Fd. fältjägare, Dalkarlså - Kristina Erika Zakrisdotter, Änka, Kyrkobordet 1886-10-04
  Gustaf Reinhold Holmberg, Sjöman, Sikeå - Maria Kristina Jonsdotter, Bondedotter, Rickleå 1883-12-16
  Gustaf Robert Forsberg, Arbetare, Ultervattnet - Sofia Karolina Wiklund, Bondedotter, Ultervattnet 1900-01-30
  Gustaf Robert Lindqvist, Hemmansägare, Gullmark - Selma Sofia Söderström, Piga, Fällfors 1911-11-26
  Gustaf Robert Lundström, Målare, Högfors - Olivia Ulrika Westerlund, Änka, Högfors 1925-11-15
  Gustaf Robert Sandberg, Bondeson, Bobacken - Henny Kristina Nordin, Lärarinna, Bobacken 1896-09-14
  Gustaf Saul Lindström, Hemmansägare, Ratu - Hildur Vilhelmina Andersson, Hembiträde, Djäkneboda 1928-10-07
  Gustaf Severin Noréus, Brädgårdsarbetare, Holmsund - Nanny Johanna Bäckman, Arbetardotter, Nyvik 1910-08-07
  Gustaf Sjöström, Hemmansägareson, Selsfors - Selma Erika Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1920-04-04
  Gustaf Sundström, Bonde, Gryssjön - Margareta Johanna Emanuelsdotter, Bondedotter, Gräsnäs 1880-03-18
  Gustaf Sundström, Skattebonde, Junkboda - Katarina Magdalena Högberg, Arbeterska, Bäck 1864-07-10
  Gustaf Valfrid Johansson, Hemmansägareson, Risböle - Alma Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Bäcknäs 1907-06-20
  Gustaf Valfrid Lindberg, Hemmansägare änkling, Ytterklinten - Jenny Maria Bergström, Hushållerska, Ytterklinten 1915-12-20
  Gustaf Wilhelm Bäckström, Bondeson, Dalkarlså - Maria Lovisa Holmström, Arbeterska, Dalkarlså 1887-06-24
  Gustaf Wilhelm Eklund, Bonde, Bäck - Selma Kristina Lindström, Rickleå 1903-09-27
  Gustaf Wilhelm Eklund, Hemmansägare änkling, Bäck - Maria Kristina Granberg, Änka, hushållerska, Bäck 1920-07-04
  Gustaf Wilhelm Johansson, Bondeson, Överklinten - Anna Juliana Samuelsdotter, Piga, Överklinten 1872-06-16
  Gustaf Wilhelm Lindberg, Arbetare, Sikeå - Maria Johanna Nygren, Piga, Sikeå 1911-03-27
  Gustaf Wilhelm Nilsson, Torpare, Sävträsk - Agnes Maria Lindberg, Jungfru, Stensäter 1895-07-02
  Gustafva Albertina Molin, Änka, Sävar - Markus Anton Holmström, Bonde, Ratu 1890-06-06
  Gustafva Amalia Johansson, Bondedotter, Åkulla - Per Pettersson, Bondeson, Rickleå 1884-11-02
  Gustafva Forssén, Arbetaränka, Ultervattnet - Olof Daniel Westman, Arbetare, Överklinten 1877-01-06
  Gustafva Forssén, Arbeterska, Ultervattnet - Per Johan Nilsson, Arbetare, Ultervattnet 1865-06-05
  Gustafva Granberg, Bondedotter, Olsliden, Burträsk - Per Gustaf Glad, Fältjägare, Dalkarlså 1876-07-16
  Gustafva Johanna Bäck, Lärarinna, Dalkarlså - Erik Leonard Dahlqvist, Sjöman, Dalkarlså 1894-06-24
  Gustafva Olofsdotter, Arbeterska, Korssjön - Olof Petter Wiklund, Arbetare, Åselet 1878-11-16
  Gustafva Petronella Andersdotter, Piga, Ratan - Olof Olofsson, Sjöman, Gravfors 1878-10-15
  Gustafva Vilhelmina Karlsson, Piga, Dalkarlså - Anders Gustaf Edström, Bondeson, Kroksjön 1893-04-28
  Gustava Boström, Bondedotter, Norum - Olof Anton Bäckström, Skräddare, Gryssjön 1892-01-18
  Göran Johan Andersson, Hemmanstillträdare, Överklinten - Katarina Kristina Johansdotter, Bondedotter, Överklinten 1881-09-25
  Göran Petter Boberg, Bondeson, Djäkneboda - Anna Maria Söderlund, Bondedotter, Ratu 1877-10-21
  Göran Petter Göransson, Hemmanstillträdare, Skinnarbyn - Anna Maria Andersdotter, Jordägaränka, Ytterklinten 1871-10-29
  Göran Petter Isaksson, Fd. sjöman, Överklinten - Katarina Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Junkboda 1876-09-21
  Gösta Benjamin Lundqvist, Folkskollärare, Kyrkobordet - Gunhild Magdalena Markgren, Kontorist, Kyrkobordet 1933-07-06
  Gösta Einar Ekholm, Korpral, K.8 Umeå - Henny Katarina Lindström, Sömmerska, Dalkarlså 1922-12-26
  Göta Adéle Bäckström, Hemmansägardotter, Norum - Karl Hilmar Boström, Hemmansägareson, Norum 1935-03-10
  Göta Amanda Edstedt, Småskollärarinna, Gransjö - Per Robert Eriksson, Hemmansägareson, Brattfors 1915-12-19
  Göta Erika Nygren, Hemmansägaredotter, Krokbäck - Knut Konrad Johansson, Hemmansägareson, Älglund 1923-09-02
  Göta Kristina Dahlström, Gästgivardotter, Överklinten - Karl Sander Sundin, Hemmansägareson, Överklinten 1915-03-28
  Göta Kristina Eklund, Hemmansägaredotter, Bäck - Enok Richard Löfgren, Hemmansägare, Nybyn Nysätra 1924-10-26
  Göta Kristina Olofsson, Hushållerska, Bäck - Johan Einar Boström, Arbetare, Kyrkobordet 1932-09-04
  Göta Kristina Åberg, Hembiträde, Rickleå - Karl Gunnar Andersson, Sulfitarbetare, Robertsfors 1927-01-23
  Göta Magdalena Holmström, Arbetare, Gryssjön - John Ingevald Grahn, Arbetare, Gryssjön 1934-11-04
  Göta Margareta Lindahl, Lärarinna, Fällfors - Anders Gottfrid Andersson, Bilägare, Överklinten 1931-06-24
  Göta Olivia Hammarberg, Telefonist, Dalkarlså - Helge Olaus Jonsson, Hemmansägare, Skinnarbyn 1930-06-24
  Göte Engelbert Bergqvist, Hemmansägare, Övre Åkulla - Greta Karolina Lundberg, Hembiträde, Övre Åkulla 1934-12-23
  Göthilda Charlotta Nilsson, Hembiträde, Överklinten - Karl Ragnar Johansson, Arbetare, Bjänfors 1926-04-06
  Hanna Adéle Forsgren, Hembiträde, Granfors - Johan Gunnar Olofsson, Hemmansägare, Bjänsjöå 1926-10-10
  Hanna Adelina Nilsson, Hemmansägardotter, Öndebyn - Erik Algot Forsberg, Arbetare, Täfteå, Sävar 1935-04-13
  Hanna Davida Adamsson, Hembiträde, Norra Gottland - Albert Linus Holmqvist, Hemmansägare, Överklinten 1928-10-14
  Hanna Elisabet Lindfors, Legdeå - Nils Anton Jakobsson, Arbetare, Legdeå 1912-05-17
  Hanna Fredrika Lindgren, Hemmansägaredotter, Sikeå - Gunnar Elvin Ågren, Brädgårdsarbetare, Sikeå 1916-07-09
  Hanna Josefina Nilsson, Hemmansägaredotter, Sjöbäck - Johan Bernhard Andersson, Arbetare, änkling, Flarken, Nysätra 1907-06-24
  Hanna Kristina Jonsson, Sömmerska, Skinnarbyn - Lars Gunnar Siklund, Hemmansägareson, Näs 1918-01-14
  Hanna Lovisa Pettersson, Hemmansägaredotter, Rickleå - Gustaf Linus Andersson, Snickare, änkling, Robertsfors 1921-09-11
  Hanna Maria Jakobsson, Hemmansägaredotter, Sjulsmark - Olof Helmer Olofsson, Hemmansägareson, Sjulsmark 1916-04-02
  Hanna Maria Johansson, Småskollärarinna, Gulltjärn - Karl Emil Dahlgren, Hemmansägareson, Överklinten 1920-06-23
  Hanna Maria Nyström, Piga, Sandåsen - Olof Anton Nordström, Bondeson, Sandåsen 1889-12-16
  Hanna Olivia Norlund, Hemmadotter, Ratuvik - Gustaf Edvin Lång, Arbetare, Nyvik 1935-06-09
  Hanna Sofia Arnqvist, Piga, Risträsk - Erik Magnus Wikström, Arbetare, Risträsk 1913-12-06
  Hanny Paulina Wikström, Hembiträde, Överklinten - Knut Albert Mattsson, Hemmansägare, Överklinten 1929-06-09
  Hans August Pettersson, Hemmansägare, Bobacken - Katarina Vilhelmina Jonsdotter, Änka, Dalkarlså 1878-07-07
  Hans Dillström, Byggmästare, Robertsfors - Anna Maria Nygren, Jungfru, Skinnarbyn 1890-02-22
  Hans Edström, Bruksarbetare, Robertsfors - Eva Kristina Abrahamsdotter, Piga, Rickleå 1863-10-04
  Hans Gustaf Karlsson, Skattebonde, änkling, Legdeå - Anna Charlotta Andersdotter, Bondedotter, Rickleå 1863-11-15
  Hans Hammarbäck, Dräng, Sunnanträsk, Sävar - Maria Margareta Olofsdotter, Piga, Sandåsen 1872-11-03
  Hans Nilsson, Bondeson, Sjöbäck - Anna Maria Eriksdotter, Bondedotter, Åkullsjön 1882-06-14
  Hans Olof Berglund, Bonde, Ultervattnet - Anna Kristina Andersdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1882-06-17
  Hans Olof Åström, Landbondeson, Sunnanträsk, Sävar - Amanda Lovisa Brännström, Bondedotter, Risbäck 1882-06-25
  Hans Oskar Olofsson, Maskinist, Robertsfors - Emma Kristina Rönnmark, Tullroddardotter, Gransjö 1906-01-21
  Hans Petter Hansson, Bondeson, Ultervattnet - Charlotta Olofsdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1870-07-01
  Hans Petter Persson, Bondeson, Sjöbäck - Katarina Margareta Johansdotter, Bondedotter, Storrödningsberget 1889-10-28
  Hans Viktor Persson, Hemmansägare, Åkullsjön - Maria Alida Nilsson, Hembiträde, Olsliden 1928-12-09
  Harald Johansson, Arbetare, Ytterklinten - Rut Hildur Viktoria Eriksson, Arbeterska, Ytterklinten 1918-05-12
  Hedda Kristina Andersdotter, Piga, Gravfors - Nils Johansson, Bondeson, Gravfors 1864-06-02
  Hedvig Alexandra Westerberg, Folkskollärare, Rickleå - Anders Adolf Andersson, Trävaruhandlare, Rickleå 1929-07-16
  Hedvig Amanda Forsberg, Hemmansägaredotter, Högfors - Olof Ludvig Forsgren, Hemmansägare, Nysätra 1921-11-20
  Hedvig Augusta Svensson, Sikeå - Lars Oskar Stridfält, Soldat, Sikeå 1903-11-15
  Hedvig Högström, Bondeänka, Rickleå - Olof Olofsson, Dräng, Rickleå 1868-12-06
  Hedvig Johanna Åberg, Flarken, Nysätra - Axel Hugo Andersson, Hemmansägare, Korssjön 1913-10-12
  Hedvig Karolina Olofsson, Arbeterska, Korssjön - Nils Oskar Nilsson, Arbetare, Ultervattnet 1894-09-15
  Hedvig Magdalena Nilsson, Bondedotter, Gravfors - Per Edvard Andersson, Bondeson, Norra Stortjärn 1900-04-16
  Hedvig Olivia Holmgren, Hemmansägaredotter, Sandåsen - Karl Leonard Bäckström, Hemmansägare, Norum 1911-01-02
  Hedvig Sofia Andersdotter, Piga, Bullmark, Sävar - Johan Sandberg, Dräng, Yttre Storbäcken 1867-10-06
  Hedvig Sofia Bäckström, Hemmansägaredotter, Dalkarlså - Per Johan Bäckström, Hemmansägare, Djäkneboda 1915-11-28
  Hedvig Teolinda Andersson, Hemmansägaredotter, Norra Stortjärn - Anders Amandus Lundberg, Hemmansägareson, Liljabäck 1916-11-19
  Hedvig Wahlström, Bondedotter, Rickleå - Johan Petter Holmberg, Sjöman, Sikeå 1878-02-02
  Hedvig Vilhelmina Markström, Hemmansägaredotter, Öndebyn - Magnus Johansson, Hemmansägare, Skinnarbyn 1919-04-13
  Helena Charlotta Jonsdotter, Bondedotter, Ultervattnet - Nils Petter Andersson, Bonde, änkling, Ultervattnet 1871-04-02
  Helena Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Albert Brännström, Hemmansägareson, Överklinten 1910-06-23
  Helena Johanna Karlsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Karl Johan Nordström, Hemmansägareson, Gulltjärn 1912-07-07
  Helena Johanna Wiklund, Lärarinna, Bobacken - Per Anton Boström, Kapten, Bobacken 1894-08-08
  Helena Karolina Stenberg, Arbeterska, Sikeå - Jonas Lundberg, Hemmansägare, Långviken, Skellefteå 1905-06-17
  Helena Kristina Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn - Karl Magnus Karlsson, Handlande, Åkullsjön 1912-07-07
  Helena Ulrika Rönngren, Arbeterska, Ratan - Adolf Fredrik Lundberg, Dräng, Selet, Lövånger 1869-04-13
  Helfrid Anna Laura Holmström, Hemmansägaredotter, Gryssjön - Frans Gustaf Kriström, Arbetare, Gryssjön 1929-03-10
  Helga Charlotta Larsson, Hushållerska, Dalkarlså - Adolf Henning Norling, Bagare, Dalkarlså 1926-02-07
  Helga Elisabet Lindfors, Sömmerska, Näs - Johan Ruben Lundström, Hemmansägare, Skinnarbyn 1933-07-02
  Helga Ingeborg Marklund, Hembiträde, Gullmark - Karl Birger Andersson, Jordbruksarbetare, Sjöbäck 1928-11-25
  Helga Jakobsson, Hembiträde, Bäck - Olof Leander Forsgren, Hemmansägare, Näs 1928-12-09
  Helga Kristina Johansson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn - Alfred Birger Brändström, Skomakare, Dalkarlså 1929-02-24
  Helga Margareta Eriksson, Arbeterska, Bjänfors - Johan Almar Spets, Arbetare, Jomark, Robertsfors 1929-12-30
  Helga Maria Bergqvist, Hemmansägaredotter, Övre Åkulla - Karl Magnus Siklund, Hemmansägare, Gullmark 1923-10-07
  Helga Maria Brännström, Hushållerska, Näs - Magnus Johansson, Hemmansägare, Dalkarlså 1932-10-16
  Helga Maria Lundmark, Hembiträde, Näs - Konrad Linus Andersson, Hemmansägare, Skinnarbyn 1927-11-20
  Helga Maria Sjöström, Hemmansägaredotter, Ösjön - Bertil Osvald Andersson, Sågverksarbetare, Holmsund 1929-08-24
  Helga Maria Svanberg, Handlandedotter, Kalix (BD) - Karl Gustaf Olsson, Järnhandlare, Haparanda (BD) 1923-06-24
  Helga Sofia Adelina Olofsson, Hembiträde, Korssjön - Per Einar Andreas Andersson, Jordbruksarbetare, Korssjön 1927-10-30
  Helga Sofia Andersson, Hemmansägaredotter, Bölesbäcken - Aron Alexander Bäckström, Hemmansägareson, Norum 1921-10-30
  Helge Alexander Lundmark, Hemmansägare, Näs - Annie Kristina Berglund, Hemmansägaredotter, Östra Sjulsmark 1934-12-16
  Helge Bertil Karlsson, Hemmansägare, Rickleå - Gunhild Amanda Karlsson, Hemmadotter, Yttre Storbäcken 1936-10-25
  Helge Ferdinand Svanlund, Kustvaktson, Stensäter - Elin Maria Olofsson, Arbeterska, Stensäter 1925-06-07
  Helge Fritiof Lundmark, Handlande, Rickleå - Berta Maria Nilsson, Hembiträde, Rickleå 1928-01-22
  Helge Fritiof Lundmark, Hemmansägare, Rickleå - Rut Maria Eriksson, Hemmansägardotter, Rickleå 1937-10-02
  Helge Johannes Sundström, Byggnadsarbetare, Gryssjöm - Gunborg Anna Johnhild Jakobsson, Bobacken 1936-02-01
  Helge Olaus Jonsson, Hemmansägare, Skinnarbyn - Göta Olivia Hammarberg, Telefonist, Dalkarlså 1930-06-24
  Henny Amalia Nilsdotter, Hemmansägaredotter, Fällfors - Nils Johan Nilsson, Hemmansägareson, Bobacken 1904-04-24
  Henny Augusta Isberg, Hemmansägaredotter, Bobacken - Oskar Ferdinand Jonsson, Arbetare, Skinnarbyn 1914-07-12
  Henny Augusta Lundmark, Hemmansägaredotter, Näs - Johan Rudolf Siklund, Hemmansägareson, Näs 1917-09-02
  Henny Charlotta Nilsson, Arbetardotter, Mjösjön - Nils Oskar Bergström, Arbetare, Robertsfors 1908-05-31
  Henny Charlotta Sandberg, Telefonist, Bobacken - Johan August Pettersson, Hemmansägareson, Bobacken 1910-07-03
  Henny Erika Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn - Johan Albert Gustafsson, Hemmansägare, Korssjön 1923-07-01
  Henny Eufrosyna Eriksson, Piga, Gullmark - Henrik Leonard Edström, Hemmansägare, Dalkarlså 1916-10-08
  Henny Evelina Österlund, Hemmansägardotter, Gullmark - Oskar Ludvig Fällman, Hemmansägare, Tålsmark, Sävar 1931-07-12
  Henny Gunilla Nilsson, Hemmansägaredotter, Ratu - Johan Albert Holmström, Hemmansägare, Ratu 1920-01-16
  Henny Katarina Andersson, Arbetardotter, Sikeå - Olof Efraim Andersson, Brädgårdsarbetare, Sikeå 1916-12-10
  Henny Katarina Andersson, Piga, Överklinten - Johan Leander Göransson, Hemmansägareson, Överklinten 1911-10-29
  Henny Katarina Lindström, Sömmerska, Dalkarlså - Gösta Einar Ekholm, Korpral, K.8 Umeå 1922-12-26
  Henny Kristina Elisabet Andersson, Arbeterska, Ultervattnet - Nils Petter Westermark, Hemmansägare, Ultervattnet 1915-06-23
  Henny Kristina Holmström, Hemmansägaredotter, Ratu - Albin Hörling, Chaufför, Umeå 1915-11-21
  Henny Kristina Nordin, Lärarinna, Bobacken - Gustaf Robert Sandberg, Bondeson, Bobacken 1896-09-14
  Henny Kristina Stenman, Hemmansägaredotter, Östra Sjulsmark - Lars Gunnar Karlsson, Skogsfaktor, Risträsk 1920-06-13
  Henny Kristina Westerlund, Piga, Sjöbäck - Jonas Wilhelm Nordell-Persson, Bondeson, Sjöbäck 1902-04-14
  Henny Lovisa Hällgren, Hemmansägaredotter, Rickleå - Edvard Magnus Karlsson, Hemmansägareson, Norum 1914-11-22
  Henny Margareta Eriksson, Hemmansägaredotter, Brände - Karl Emil Westerlund, Hemmansägareson, Lantnäs 1922-06-24
  Henny Maria Isberg, Hemmansägaredotter, Ratu - Axel Viktor Söderlund, Hemmansägareson, Ratu 1918-03-24
  Henny Maria Nilsson, Bondedotter, Junkboda - Adrian Söderström, Bonde, Junkboda 1893-11-19
  Henny Maria Nilsson, Hemmansägaredotter, Inre Ultervattnet - Frans Artur Andreas Andersson, Hemmansägareson, Korssjön 1929-10-20
  Henny Maria Nilsson, Änka, Junkboda - Johan Anton Lundström, Bonde, Näs 1903-05-10
  Henny Sofia Sundström, Hemmansägaredotter, Gryssjön - Frans Artur Gabrielsson, Hemmansägare, Grubbe, Umeå landsförs. 1913-11-16
  Henny Vilhelmina Nystedt, Arbeterska, Dalkarlså - Johan Brännström, Fd. hemmansägare änkling, Dalkarlså 1921-12-23
  Henny Vilhelmina Olofsson, Piga, Häggnäs - Karl Otto Karlsson, Bondeson, Häggnäs 1902-03-09
  Henrik Gotthard Leonard Norling, Kapten, Skinnarbyn - Anna Fredrika Häggström, Jungfru, Sikeå 1887-12-09
  Henrik Leonard Edström, Hemmansägare, Dalkarlså - Henny Eufrosyna Eriksson, Piga, Gullmark 1916-10-08
  Henrika Karolina Lundberg, Bondedotter, Gullmark - Lars Albert Karlsson, Bondeson, Västervik 1901-11-21
  Henrika Lovisa Molin, Piga, Öndebyn - Robert Wilhelm Markström, Bonde, Öndebyn 1896-11-29
  Hilda Akvilina Häggström, Sjömansdotter, Sikeå - Johan Ludvig Andersson, Lokeldare, Luleå 1910-05-15
  Hilda Albertina Johansson, Arbetardotter, Floremark - Olof Leonard Holmgren, Hemmansägareson, Sandåsen 1913-02-11
  Hilda Albertina Jonsson, Piga, Älglund - Johan Albert Johansson, Hemmansägareson, Älglund 1920-09-26
  Hilda Amanda Westerlund, Hemmansägaredotter, Överklinten - Lars Ferdinand Westerberg, Hemmansägareson, Åsjön 1914-01-25
  Hilda Augusta Lundmark, Hemmansägaredotter, Djäkneboda - Otto Amandus Brändström, Hemmansägareson, Djäkneboda 1918-10-27
  Hilda Charlotta Fredrika von Ahn, Fröken, Skinnarbyn - Axel Adolf Altin, Folkskollärare, Sikfors, Piteå landsförs. (BD) 1922-06-16
  Hilda Charlotta Lindqvist, Legdeå - Arvid Theodor Lundqvist, Arbetare, Sikeå 1903-11-15
  Hilda Eliana Lundström, Barnmorska, Bäcknäs - Bror Hjalmar Roos, Handlande, Svanå bruk, Harakers förs. 1913-06-08
  Hilda Elisabet Eriksson, Landbondedotter, Stenfors - Karl Leonard Tunell, Hemmansägare änkling, Ytterklinten 1906-04-16
  Hilda Elisabet Forsberg, Hemmansägaredotter, Högfors - Olof Magnus Lundström, Hemmansägareson, Lantnäs 1921-04-03
  Hilda Evelina Nilsson, Hemmadotter, Stensäter - Klas August Eriksson, Chaufför, Stensäter 1935-11-17
  Hilda Helena Eriksson, Piga, Djäkneboda - Jonas Pettersson, Torpare, änkling, Djäkneboda 1901-10-24
  Hilda Helena Tunell, Hemmansägaredotter, Rickleå - Johan Gustaf Bäckström, Arbetare, Rickleå 1904-01-03
  Hilda Johanna Eriksson, Piga, Kyrkobordet - Otto Eskil Jonsson, Hemmansägare, Skinnarbyn 1921-11-13
  Hilda Johanna Nylén, Arbetardotter, Dalkarlså - Axel Forsström, Arbetare, Robertsfors 1907-12-26
  Hilda Karolina Jakobsson, Överklinten - Isak Wågström, Hemmansägare, Överklinten 1914-11-30
  Hilda Karolina Lindqvist, Bondedotter, Trågaliden - Anders Petter Andersson, Bondeson, Korssjön 1898-06-26
  Hilda Katarina Forsberg, Lärarinna, Övre Åkulla - Petrus Valdemar Tällstrand, Hemmansägare, Övre Åkulla 1937-12-21
  Hilda Katarina Westerlund, Hemmansägaredotter, Lantnäs - Jonas Almar Jonsson, Hemmansägareson, Ratubäck 1923-06-24
  Hilda Katarina Åberg, Yttre Åkulla - Petrus Åström, Hemmansägare, Yttre Åkulla 1918-03-31
  Hilda Kristina Janze, Hemmansägaredotter, Älglund - Per Tyko Ågren, Jordbruksarbetare, Älglund 1922-07-09
  Hilda Kristina Strandberg, Hemmansägaredotter, Överklinten - Johan Gustaf Dahlström, Gårdsägare, änkling, Överklinten 1912-06-24
  Hilda Margareta Borg, Fältjägardotter, Åkullsjön - August Wilhelm Åberg, Skomakare, Nyliden 1895-11-24
  Hilda Margareta Nilsson, Bondedotter, Överklinten - Johan Albert Forsberg, Arbetare, Åkullsjön 1893-02-13
  Hilda Maria Holmström, Umeå stad - Gustaf Albert Johansson, Åkare, Umeå stad 1895-10-20
  Hilda Maria Jonsson, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Per Sigfrid Svärd, Arbetare, Ultervattnet 1909-07-11
  Hilda Maria Lindström, Hemmansägaredotter, Näs - Hjalmar Söderström, Arbetare, Djäkneboda 1923-11-04
  Hilda Maria Lindström, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Johannes Lindmark, Hemmansägareson, Ljusvattnet, Burträsk 1923-04-22
  Hilda Maria Lundsten, Hemmansägaredotter, Dalkarlså - Per Erik Oskar Nyrén, Hemmansägare, Bobacken 1918-06-24
  Hilda Maria Pettersson, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Jakob Konrad Karlsson, Hemmansägare, Ultervattnet 1908-01-25
  Hilda Maria Sandström, Arbetardotter, Korssjön - Karl Olof Andersson, Torpare, Ultervattnet 1898-06-12
  Hilda Maria Söderlund, Bondedotter, Norum - Olof Nimrod Andersson, Arbetare, Norum 1900-04-20
  Hilda Nilsson, Bondedotter, Bäcknäs - Erik Anton Bäckström, Arbetare, Robertsfors 1900-06-23
  Hilda Sofia Holmström, Hemmansägareänka, Bjänfors - Johan Jakobsson, Hemmansägare änkling, Bjänfors 1923-07-15
  Hilda Sofia Johansdotter, Bondedotter, Överklinten - Ture Matthias Mattsson, Landbondeson, Västanå 1895-05-05
  Hilda Sofia Nilsson, Hemmansägaredotter, Stortjärn - Olof August Jonsson, Hemmansägareson, Mjösjön 1904-10-06
  Hilda Teresia Pettersson, Hemmansägardotter, Rödås - Sven Sigfrid Karlsson, Hemmansägare, Rödås 1937-10-31
  Hilda Teresia Sandström, Hemmansägaredotter, Ratu - Erik August Holm, Arbetare, Sjöarödd, Sävar 1921-05-08
  Hilda Ulrika Höglund, Jungfru, Skinnarbyn - Erik Lindgren, Bondeson, Granberget 1881-10-16
  Hilda Vilhelmina Andersson, Torpardotter, Sikeå - Johan Axel Asplund, Arbetare, Robertsfors 1904-06-24
  Hildegard Elisabet Isaksson, Arbetardotter, Bergabäck - Karl Gunnar Isaksson, Hemmansägareson, Brattliden 1920-10-31
  Hildegard Matilda Linnea Stenman, Hembiträde, Överklinten - Johan Isak Alexius Pettersson, Arbetare, Robertsfors 1927-04-24
  Hildegard Sofia Forsgren, Ultervattnet - Nils Otto Forsberg, Bondeson, Näs 1920-10-24
  Hilding Anders Wallmark, Arbetare, Legdeå, Robertsfors - Fanny Albertina Bergström, Arbeterska, Rickleå 1925-05-24
  Hildur Augusta Åberg, Skomakardotter, Åkullsjön - Nils Elof Grönlund, Arbetare, Gravfors 1924-04-12
  Hildur Elisabet Nilsson, Hemmansägaredotter, Öndebyn - Karl Otto Boström, Arbetare, Bobacken 1929-05-19
  Hildur Erika Nilsson, Hemmansägaredotter, Öndebyn - Per Albin Olsson, Hemmansägareson, Bäck 1921-03-28
  Hildur Eufemia Eriksson, Garvardotter, Skinnarbyn - Olof Nyqvist, Skräddare, Skinnarbyn 1902-10-13
  Hildur Holmström, Hushållerska, Floremark - Nils Einar Johansson, Arbetare, Floremark 1919-11-09
  Hildur Ingeborg Lundmark, Hembiträde, Rickleå - Sven Johan Svensson, Arbetare, Högfors 1927-11-26
  Hildur Kristina Häggström, Hemmansägaredotter, Bobacken - Gustaf Edvard Bergstedt, Hemmansägareson, Bobacken 1912-04-08
  Hildur Margareta Lindahl, Mätardotter, Skellefteå - Nils Anders Lindahl, Mjölnare, Dalkarlså 1911-04-13
  Hildur Margareta Lindgren, Arbeterska, Ånäset, Nysätra - Knut Oskar Edström, Hemmansägare, Legdeå 1911-10-22
  Hildur Margareta Nilsson, Hemmansägaredotter, Inre Ultervattnet - Johan Gotthard Forsberg, Hemmansägareson, Inre Ultervattnet 1929-05-04
  Hildur Margareta Nilsson, Hemmansägaredotter, Norrfors - Oskar Nilsson, Hemmansägareson, Korssjön 1910-02-21
  Hildur Maria Larsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Olof Fredinand Andersson, Sulfitarbetare, Robertsfors 1915-11-28
  Hildur Maria Löfgren, Hemmansägaredotter, Gryssjön - Olof Elis Karlsson, Hemmansägare snickare, Villnäs 1923-07-08
  Hildur Maria Wikström, Piga, Brednoret - Hugo Teodor Storank, Arbetare, Jakobstad Finland 1921-06-25
  Hildur Sofia Högqvist, Hemmansägaredotter, Nya Storbäcken - Nils Martin Ådén, Hemmansägare, Nya Storbäcken 1914-06-18
  Hildur Sofia Jakobsson, Hemmansägardotter, Norum - John Emanuel Sundström, Sågverksarbetare, Lövön, Holmsund 1930-12-06
  Hildur Vilhelmina Andersson, Hembiträde, Djäkneboda - Gustaf Saul Lindström, Hemmansägare, Ratu 1928-10-07
  Hilma Alfrida Stenman, Hemmansägaredotter, Östra Sjulsmark - Per Algot Lundmark, Arbetare, Näs 1924-01-20
  Hilma Amalia Carlström, Bondedotter, Erlandstorp - Per Leonard Åström, Bondeson, Ultervattnet 1901-06-23
  Hilma Augusta Lundsten, Hemmansägaredotter, Djäkneboda - Erik Leonard Lundström, Hemmansägareson, Bobacken 1907-07-04
  Hilma Charlotta Bäckström, Piga, Stensäter - Johan Gustaf Emil Lindfors, Arbetare, Legdeå 1905-02-26
  Hilma Charlotta Lundström, Hemmansägaredotter, Kvarnfors - Jonas Rubert Jonsson, Hemmansägare, Nidolf 1909-06-24
  Hilma Elisabet Hällgren, Sömmerska, Rickleå - Per Lundberg, Hemmansägareson, Rickleå 1923-01-01
  Hilma Elisabet Pettersson, Hemmansägaredotter, Rickleå - Gotthard Nilsson, Hemmansägare, Bergnäs, Robertsfors 1918-08-08
  Hilma Fredrika Lundberg, Arbeterska, Stensäter - Erik Olofsson, Dräng, Stensäter 1894-11-11
  Hilma Johanna Lundmark, Hemmansägaredotter, Rickleå - Erik August Karlsson, Bryggare, Sikeå 1905-12-03
  Hilma Johanna Mattsdotter, Landbondedotter, Stenfors - Anders Leonard Johansson, Bondeson, Ytterklinten 1900-10-25
  Hilma Josefina Olofsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Erik Andersson, Hemmansägareson, Åkullsjön 1917-07-15
  Hilma Karolina Andersson, Hemmansägaredotter, Sörfors - Nils Otto Pettersson, Hemmansägare, Sikeå 1912-11-14
  Hilma Katarina Johansson, Piga, Skinnarbyn - Johan Olof Lindström, Bonde, Dalkarlså 1892-10-23
  Hilma Kristina Andersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Karl Rudolf Sandström, Hemmansägare, Gravmark, Sävar 1916-03-27
  Hilma Kristina Mattsson, Arbeterska, Sandåsen - Olof Konrad Andersson, Arbetare, Norum 1921-07-03
  Hilma Kristina Westerberg, Bondedotter, Åsjön - Olof Valfrid Sjöström, Bondeson, Selsfors 1902-04-06
  Hilma Linnea Österlund, Hemmansägaredotter, Överklinten - Karl Viktor Lindberg, Hemmansägareson, Åkullsjön 1921-06-24
  Hilma Lovisa Andersson, Jungfru, Överklinten - Gabriel Wilhelm Andersson, Handlande, Överklinten 1883-06-10
  Hilma Lovisa Forsberg, Hemmansägaredotter, Högfors - Karl Oskar Byström, Fabriksarbetare, Robertsfors 1911-04-16
  Hilma Lovisa Isberg, Lantvallen - Alfred Lundberg, Bondeson, Brednoret 1903-11-22
  Hilma Lovisa Johansdotter, Bondedotter, Åkulla - Anders August Brändström, Bondeson, Dalkarlså 1896-02-07
  Hilma Lovisa Lindström, Arbeterska, Bäck - Per Otto Sund, Arbetare, Bäck 1906-06-24
  Hilma Lovisa Nilsdotter, Piga, Ytterklinten - Olof Alfred Olofsson, Torpare, änkling, Ytterklinten 1901-05-03
  Hilma Maria Andersson, Bondedotter, Sjulsmark - Olof Gustaf Johansson, Bondeson, Sjulsmark 1888-04-02
  Hilma Maria Andersson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda - August Albin Glad, Hemmansägare, Dalkarlså 1922-11-05
  Hilma Maria Dahlman, Hemmansägaredotter, Rickleå - Olof Engelbert Högberg, Skomakare, Bäck 1907-10-20
  Hilma Maria Eriksson, Hembiträde, Överklinten - Johan Assar Gideon Karlsson, Arbetare, Backviken, Burträsk 1927-12-26
  Hilma Maria Grönberg, Ultervattnet - Per Leonard Hahne, Smed, änkeman, Sikeå 1898-02-13
  Hilma Maria Hedlund, Landbondedotter, Fräkenbäcken - Olof Valfrid Wiklund, Hemmansägare, Ytterklinten 1909-07-04
  Hilma Maria Isaksson, Torpardotter, Bergabäck - Nils Johan Adolf Eriksson, Bonde, Ytterklinten 1902-05-26
  Hilma Maria Jakobsson, Hemmansägaredotter, Gräsnäs - Johan Albin Bygdén, Hemmansägareson, Brednoret 1918-06-22
  Hilma Maria Sundström, Hemmansägaredotter, Överklinten - Jonas Helmer Brännström, Hemmansägareson, Överklinten 1914-11-01
  Hilma Nikolina Olsson, Arbetardotter, Sikeå - Anders Alfred Holmström, Arbetare, Sikeå 1898-06-24
  Hilma Sofia Andersson, Arbetardotter, Sikeå - Jonas Arvid Ågren, Brädgårdsarbetare, Sikeå 1915-07-18
  Hilma Sofia Andersson, Bondedotter, Brattliden - Per Alfred Wall, Soldat, Gumboda, Nysätra 1897-10-24
  Hilma Sofia Granström, Småskollärarinna, Södra Stortjärn - Jonas Petter Grenholm, Hemmansägare, Södra Stortjärn 1918-09-08
  Hilma Sofia Karlsson, Hemmansägaredotter, Norra Stortjärn - Anders Helmer Fredriksson, Arbetare, Storrödningsberget 1914-04-26
  Hilma Sofia Larsson, Sömmerska, Bäck - Gustaf Bernhard Lidström, Hemmansägare, Välvsjöliden, Burträsk 1917-09-26
  Hilma Sofia Nilsson, Hemmansägaredotter, Rickleå - Fredrik Wilhelm Andersson, Hemmansägare änkling, Rickleå 1919-05-18
  Hilma Susanna Johansson, Arbetardotter, Sandåsen - Edvard Emil Karlsson, Arbetare, Ratu 1925-03-22
  Hjalmar Sundqvist, Hemmansägareson, Överklinten - Signe Johanna Dahlberg, Hemmansägaredotter, Mjösjön 1915-07-11
  Hjalmar Söderström, Arbetare, Djäkneboda - Hilda Maria Lindström, Hemmansägaredotter, Näs 1923-11-04
  Hjalmar Valentin Nylén, Arbetare, Dalkarlså - Jenny Karolina Johansson, Arbeterska, Kyrkobordet 1919-07-26
  Hjalmar Vincentius Norlin, Mästerlots, Stensäter - Klara Eualia Abrahamsson, Änka, Stensäter 1932-12-22
  Hugo Gerhard Svensson, Agent, änkling, Umeå - Katarina Charlotta Nylén, Arbetardotter, Nyvik 1905-02-24
  Hugo Hemmendorf, Skogsfaktor, Hörnsjö Nordmalin - Augusta Aspgren, Poststationsföreståndare, Sikeå 1911-04-17
  Hugo Teodor Storank, Arbetare, Jakobstad Finland - Hildur Maria Wikström, Piga, Brednoret 1921-06-25
  Hulda Adelia Adamsson, Hemmansägaredotter, Yttre Storbäcken - Karl Johan Eriksson, Hemmansägare, Yttre Storbäcken 1914-01-04
  Hulda Albertina Pettersson, Änka, Skinnarbyn - Axel Helmer Andersson, Hemmansägare, Skinnarbyn 1927-09-18
  Hulda Amalia Bäcklund, Handlandeänka, Rickleå - Karl Erik Eklund, Skomakare, Bäck 1901-06-30
  Hulda Amalia Bäcklund, Handlandeänka, Rickleå - Karl Oskar Napoleon Sundström, Bagare, Matarengi, Övertorneå (BD) 1916-10-18
  Hulda Amanda Pettersson, Hemmansägaredotter, Gamla Storbäcken - Gustaf Albert Åman, Hemmansägareson, Broänget 1922-10-15
  Hulda Antonia Johansson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Isak Albert Isaksson, Hemmansägareson, Brattliden 1905-07-09
  Hulda Augusta Lindberg, Piga, Ultervattnet - Andreas Bäckman, Bonde, Ultervattnet 1900-10-08
  Hulda Charlotta Andersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Karl Oskar Andersson, Snickare, Sävar förs. 1909-10-18
  Hulda Charlotta Johansson, Hemmansägardotter, Rickleå - Erik Albin Åberg, Hemmansägare, Yttre Åkulla 1933-07-27
  Hulda Danielsdotter, Bondedotter, Öndebyn - Nils Johan Hammarstedt, Räckaredräng, Robertsfors 1873-10-19
  Hulda Elisabet Österlund, Hemmansägaredotter, Överklinten - Nils Almar Brännström, Hemmansägareson, Sjulsmark 1916-10-29
  Hulda Emilia Holmström, Hemmansägaredotter, Ratu - Nils Gunnar Nilsson, Hemmansägareson, Ratu 1919-10-26
  Hulda Fredrika Olsson, Hemmansägaredotter, Yttre Storbäcken - Anders Edvard Sund, Hemmansägareson, Yttre Storbäcken 1904-10-16
  Hulda Fredrika Sjöström, Hemmansägaredotter, Selsfors - Per Adrian Andersson, Hemmansägare, Sjulsmark 1916-10-08
  Hulda Ingeborg Olofsson, Arbetardotter, Sikeå - Olof Hjalmar Andersson, Brädgårdsarbetare, Sikeå 1915-10-03
  Hulda Johanna Boman, Bondedotter, Bobacken - Johan Anton Eriksson, Arbetare, Brände 1901-04-16
  Hulda Johanna Isaksson, Hemmansägaredotter, Bjänsjöå - Johannes Lindberg, Skogsarbetare, Rambo, Degerfors 1914-02-12
  Hulda Johanna Sundström, Hemmansägaredotter, Bäck - Axel Alfred Högberg, Jordbruksarbetare, Bäck 1916-12-31
  Hulda Johansdotter, Bondedotter, Sjulsmark - Jonas Georg Klint, Soldat, Sjulsmark 1900-07-22
  Hulda Karolina Forsberg, Bondedotter, Högfors - Johan Bäckström, Smed, Ratu 1883-06-17
  Hulda Karolina Lindström, Hemmansägaredotter, Dalkarlså - Johan Alfred Hägglund, Hemmansägare, Djäkneboda 1911-09-17
  Hulda Kristina Andersson, Hemmansägaredotter, Gulltjärn - Fredrik Amandus Nyström, Arbetare, Robertsfors 1906-05-20
  Hulda Kristina Forsman, Arbeterska, Legdeå - Olof Leonard Carlberg, Dräng, Mjödvattnet, Burträsk 1907-05-05
  Hulda Kristina Holmström, Bondedotter, Ratu - Olof Fredrik Lindström, Bondeson, Näs 1889-12-22
  Hulda Kristina Johansdotter, Bondedotter, Sjulsmark - Gustaf Johansson, Bondeson, Överklinten 1891-06-15
  Hulda Kristina Jonsson, Landbondedotter, Stenfors - Johan Viktor Andersson, Hemmansägareson, Ytterklinten 1912-11-17
  Hulda Kristina Lindahl, Hushållerska, Djäkneboda - Erik Emanuel Söderlund, Hemmansägare, Djäkneboda 1923-10-28
  Hulda Kristina Olofsson, Hemmansägaredotter, Korssjön - Per Ulrik Sundqvist, Hemmansägare änkling, Överklinten 1907-11-05
  Hulda Kristina Olofsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Nils Leander Stål, Sågverksarbetare, Sikeå 1909-12-20
  Hulda Kristina Sundqvist, Hemmansägaredotter, Överklinten - Jonas Fredrik Gustafsson, Hemmansägareson, Överklinten 1918-11-24
  Hulda Linnea Johansson, Sömmerska, Skinnarbyn - Knut Gabriel Ingevald Bergström, Arbetare, Umeå stadsförsamling 1934-05-06
  Hulda Lovisa Boman, Torpardotter, Risböle - Johan Olof Nilsson, Bondeson, Stenträsk 1900-03-22
  Hulda Lovisa Westerberg, Hemmansägaredotter, Åsjön - Olof Reinhold Jonsson, Arrendator, Ytterträsk, Sävar 1914-06-22
  Hulda Magdalena Larsson, Piga, Junkboda - Isak Jonsson, Dräng, Ultervattnet 1888-06-24
  Hulda Margareta Danielsson, Bondedotter, Öndebyn - Gustaf Albert Pettersson, Bondeson, Rickleå 1896-09-20
  Hulda Margareta Lindström, Ratu - Johan Ferdinand Söderström, Arbetare, Djäkneboda 1921-12-11
  Hulda Maria Antoinetta Danielsson, Gästgivardotter, Djäkneboda - Per Otto Boberg, Hemmansägare, Djäkneboda 1911-10-29
  Hulda Maria Ekberg, Hembiträde, Näs - Karl Hugo Forsgren, Hemmansägare, Näs 1928-10-07
  Hulda Maria Högberg, Arbeterska, Sikeå - Johan Robert Jonsson, Slaktare, Sikeå 1910-01-23
  Hulda Maria Högström, Lärarinna, Sikeå - Johan Valfrid Lundmark, Bagare, Byske 1899-07-09
  Hulda Maria Johansson, Hemmansägaredotter, Ratu - Oskar Amandus Andersson, Hemmansägare, Djäkneboda 1922-10-22
  Hulda Maria Lundberg, Bondedotter, Brednoret - Karl Anton Wilhelmsson, Bondeson, Ratan 1900-01-19
  Hulda Maria Löfbom, Vebomark, Lövånger - Nils Johan Gunnar Nilsson, Bonde, Junkboda 1903-05-21
  Hulda Maria Löfgren, Hemmansägaredotter, Nidolf - Axel Hugo Tjernberg, Arbetare, Sävar by, Sävar 1911-02-05
  Hulda Maria Magdalena Markström, Piga, Sjulsmark - Lars Gustaf Jonsson, Bonde, Sjulsmark 1890-11-16
  Hulda Maria Margareta Hammarstedt, Bondedotter, Rickleå - Per Leonard Åberg, Bondeson, Skinnarbyn 1880-04-15
  Hulda Maria Nilsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Erik Anton Isaksson, Hemmansägareson, Korssjön 1912-03-25
  Hulda Maria Olofsson, Bondedotter, Bjänsjöå - Karl Olof Wiklund, Bondeson, Bygdsiljum, Burträsk 1888-12-17
  Hulda Maria Persdotter, Arbetare, Risträsk - Olof Axel Olofsson, Arbetare, Öndebyn 1905-01-22
  Hulda Maria Säfsten, Bondedotter, Sörfors - Johan Lundström, Dräng, Sörfors 1881-02-23
  Hulda Matilda Lundström, Bondedotter, Bäcknäs - Gustaf Adolf Johansson, Bondeson, Ytterklinten 1897-11-21
  Hulda Matilda Lundström, Bondedotter, Ratubäck - Karl Adamsson, Hemmanstillträdare, Stenträsk 1882-10-29
  Hulda Nikolina Karlsson, Arbeterska, Häggnäs - Lars Samuel Holmström, Åkare, änkling, Robertsfors 1918-11-25
  Hulda Sofia Ahlqvist, Arbeterska, Dalkarlså - Johan Petter Fjellman, Skomakare, Dalkarlså 1901-11-19
  Hulda Sofia Andersdotter, Bondedotter, Norra Stortjärn - Gustaf Lindahl, Bondeson, Överklinten 1894-03-26
  Hulda Sofia Andersson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Karl August Lindgren, Hemmansägareson, Överklinten 1915-11-28
  Hulda Sofia Eriksson, Hemmansägardotter, Gullmark - Nils Einar Andersson, Hemmansägare, Gullmark 1930-12-06
  Hulda Sofia Eriksson, Hemmansägaredotter, Jomark - Olof Andersson, Hemmansägare, Jomark 1907-10-15
  Hulda Sofia Hällgren, Piga, Östra Sjulsmark - Lars Olof Jakobsson, Hemmansägare änkling, Östra Sjulsmark 1907-02-08
  Hulda Sofia Johansson, Bondedotter, Näs - Otto Lundmark, Arbetare, Rickleå 1899-12-10
  Hulda Ulrika Lindgren, Bondedotter, Granberget - Gustaf Lindberg, Arbetare, Klintsjön, Nysätra 1901-05-05
  Hulda Ulrika Olofsson, Piga, Överklinten - Olof Albert Zakrisson, Jordbruksarbetare, Södra Stortjärn 1922-05-06
  Hulda Viktoria Forsgren, Hemmansägaredotter, Näs - Erik Hilding Holmberg, Hemmansägareson, Bäck 1919-12-21
  Ida Adelina Nilsson, Rickleå - Jonas Erik Lundmark, Gästgivarson, Rickleå 1897-10-23
  Ida Amanda Lundsten, Lärarinna, Bobacken - Erik Hjalmar Forsberg, Hemmansägareson, Bobacken 1915-07-20
  Ida Axelia Holmberg, Hemmansägardotter, Rickleå - Karl Helge Lindberg, Arbetare, Ytterklinten, Överklinten 1934-08-12
  Ida Elise Lundmark, Handlandedotter, Rickleå - Johan Edvin Westman, Tf. kronolänsman, Skinnarbyn 1918-01-06
  Ida Emilie Gustafsdotter, Bondedotter, Sikeå - Johan Erik Åman, Extra tullvaktmästare, Sikeå 1886-09-26
  Ida Fredrika Margareta Johansson, Hemmansägaredotter, Övre Åkulla - Anders Sandström, Hemmansägare, Övre Åkulla 1907-08-04
  Ida Johanna Adamsson, Hemmansägaredotter, Norra Gottland - Yrjö Harald Andersin, Mekanist, Finland 1922-07-09
  Ida Johanna Bäckman, Bondedotter, Bjänsjöå - Jonas Alfred Olofsson, Bondeson, Häggnäs 1899-12-19
  Ida Johanna Bäckman, Hemmansägareänka, Häggnäs - Anders Dahlberg, Hemmansägare änkling, Mjösjön 1919-04-20
  Ida Johanna Grahn, Hemmansägaredotter, Gryssjön - Karl Theodor Bäckström, Arbetare, Norum 1904-11-21
  Ida Johanna Lundström, Bondedotter, Bäcknäs - Jonas Säfsten, Bondeson, Sörfors 1901-11-07
  Ida Karolina Pettersson, Piga, Bäck - Elias Larsson, Dräng, Sikeå 1884-11-21
  Ida Katarina Ågren, Hemmansägaredotter, Legdeå - Karl Johan Oskar Jonsson, Landbonde, Ståbäcken 1907-03-03
  Ida Kristina Ferm, Piga, Kyrkobordet - Johan Gustaf Bäckström, Torpare, Dalkarlså 1916-07-09
  Ida Kristina Larsson, Piga, Gullmark - Johan Hedlund, Bonde, Gullmark 1882-04-30
  Ida Kristina Matilda Nilsson, Hemmansägaredotter, Fällfors - Erik Anton Olofsson, Hemmansägare, Djäkneböle, Umeå landsförs. 1905-11-19
  Ida Kristina Pettersson, Sömmerska, Edfastmark - Per August Östmark, Gårdsägare, Robertsfors 1905-10-29
  Ida Kristina Svensson, Arbeterska, Norra Stortjärn - Erik Anton Andersson, Arbetare, Norra Stortjärn 1907-12-01
  Ida Lovisa Holmberg, Bondedotter, Rickleå - Olof August Åberg, Bondeson, Sikeå 1901-06-23
  Ida Lydia Åman, Tullvaktmästardotter, Sikeå - Gustaf Johansson, Arbetare, Sikeå 1895-06-03
  Ida Magdalena Johansson, Bondedotter, Brattliden - Isak Robert Krut, Landbondeson, Överklinten 1902-11-16
  Ida Magdalena Olofsson, Åbodotter, Strandholm - Johan Oskar Johansson, Arbetare, Robertsfors 1907-09-07
  Ida Maria Andersson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Per Westerlund, Hemmansägare, Överklinten 1905-11-25
  Ida Maria Bengtsson, Sömmerska, Skinnarbyn - Karl Gustaf Saedén, Komminister, änkling, Skinnarbyn 1913-03-17
  Ida Maria Berglund, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Per Gottfrid Wiklund, Hemmansägare, Ultervattnet 1909-06-23
  Ida Maria Edström, Piga, Rickleå - Per Leonard Brandberg, Dräng, Rickleå 1887-07-03
  Ida Maria Forsman, Bondedotter, Legdeå - Johan Albert Jonsson, Arbetare, Näs 1901-12-01
  Ida Maria Isaksson, Hemmansägaredotter, Bjurholm - Karl Petter Pettersson, Hemmansägare änkling, Överklinten 1921-01-02
  Ida Maria Isaksson, Hemmansägaredotter, Korssjön - Johan Oskar Bergman, Arbetare, änkling, Bureå, Skellefteå 1915-06-27
  Ida Maria Karlsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Amandus Nordgren, Lokstallkarl, Gällivari (BD) 1909-10-22
  Ida Maria Larsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön - Johan Tyko Olofsson, Hemmansägare, Gravfors 1914-02-15
  Ida Maria Lundmark, Hemmansägaredotter, Sjulsmark - Gustaf Ferdinand Johansson, Hemmansägare, Sjulsmark 1919-09-14
  Ida Maria Lång, Hembiträde, Stensäter - Karl Sandström, Bureå by, Bureå 1927-09-18
  Ida Maria Nilsson, Hemmansägare, Näs - Olof Fabian Brännström, Hemmansägare, Näs 1937-12-16
  Ida Maria Säfström, Piga, Rickleå - Per Andersson, Hemmansägare änkling, Rickleå 1906-10-14
  Ida Matilda Häggbom, Arbeterska, Sikeå - Anders Robert Andersson, Arbetare, Sikeå 1883-05-27
  Ida Matilda Pettersson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten - Johan Axel Olofsson, Jordägare, Matsneke 1922-08-13
  Ida Sofia Andersson, Piga, Överklinten - Axel Gotthard Söderlund, Hemmansägareson, Storrödningsberget 1919-06-23
  Ida Sofia Nyström, Arbeterska, Nyböle - Erik Gunnar Johansson, Hemmansägare, Nyböle 1923-06-23
  Ida Sofia Olofsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Karl Reinhold Lindgren, Hemmansägareson, Selsfors 1914-12-07
  Ingeborg Johanna Nilsson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda - Karl Johan Berglund, Hemmansägare, Junkboda 1923-10-21
  Ingeborg Lindgren, Lärarinna, Granberget - Johan Adolf Andersson, Snickare, Överklinten 1899-06-16
  Ingeborg Lovisa Persson, Hembiträde, Nidolf - Edvin Valdemar Forsberg, Arbetare, Västervik 1926-06-26
  Ingeborg Maria Karlsson, Hushållerska, Rickleå - Karl Hilmer Jonsson, Hemmansägare, Rickleå 1926-10-24
  Ingrid Maria Emilia Andersson, Dalkarlså - Johan Helmer Abrahamsson, Handlande, Skinnarbyn 1920-12-26
  Ingrid Maria Gabrielsson, Hembiträde, Åkullsjön - Anders Fridolf Andersson, Arbetare, Stenfors 1928-05-30
  Irena Johanna Mattsson, Änka, Gullmark - Per Anton Leonard Siklund, Arbetare, Gullmark 1903-12-08
  Isak Albert Isaksson, Hemmansägareson, Brattliden - Hulda Antonia Johansson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1905-07-09
  Isak Andersson, Bonde, Söderbäck - Anna Katarina Jonsdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1880-11-13
  Isak Andersson, Bonde, Söderbäck, Nysätra - Sofia Vilhelmina Andersson, Piga, Rickleå 1888-11-10
  Isak Anton Krut, Fältjägare, Risvattnet, Burträsk - Maria Gustafva Andersdotter, Piga, Sjulsmark 1876-04-23
  Isak Isaksson, Bonde, änkling, Överklinten - Maria Andersdotter, Piga, Överklinten 1877-04-02
  Isak Isaksson, Hemmansägare änkling, Granfors - Anna Matilda Lindqvist, Hushållerska, Granfors 1916-10-16
  Isak Isaksson, Nybyggarson, Västanå - Eva Sofia Persdotter, Bondedotter, Bjänsjöå 1876-06-18
  Isak Jonsson, Dräng, Ultervattnet - Hulda Magdalena Larsson, Piga, Junkboda 1888-06-24
  Isak Leonard Fredriksson, Arbetare, Storrödningsberget - Anna Maria Lundberg, Piga, Liljabäck 1916-11-19
  Isak Leonard Nilsson, Hemmansägare, Korssjön - Maria Amanda Lindström, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1905-10-10
  Isak Leonard Pettersson, Hemmansägareson, Ultervattnet - Kristina Lovisa Jakobsson, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1905-12-31
  Isak Petter Andersson, Bondeson, Korssjön - Maria Magdalena Eriksdotter, Bondedotter, Korssjön 1876-06-25
  Isak Petter Andersson, Bondeson, Överklinten - Sofia Albertina Aronsdotter, Bondedotter, Överklinten 1873-10-12
  Isak Petter Grubbström, Koopv. styrman, Dalkarlså - Karolina Lovisa Löfroth, Jungfru, Åkulla 1866-07-23
  Isak Petter Isaksson, Landbondeson, Överklinten - Margareta Sofia Andersson, Bondedotter, Överklinten 1889-10-19
  Isak Petter Jonsson, Hemmansägare änkling, Storliden - Anna Henrietta Granvall, Arbeterska, Storliden 1921-08-05
  Isak Petter Jonsson, Torpare, Södra Stortjärn - Elisabet Fredrika Isaksson, Torpardotter, Överklinten 1903-01-04
  Isak Petter Lindqvist, Torpare, Gulltjärn - Maria Matilda Johansson, Arbeterska, Gulltjärn 1908-07-19
  Isak Petter Mattsson, Bondeson, Smårödningen - Maria Johanna Persdotter, Bondedotter, Smårödningen 1891-06-21
  Isak Petter Skantz, Korpral, Robertsfors - Anna Sofia Isaksdotter, Bondedotter, Smårödningen 1890-10-12
  Isak Reinhold Andersson, Arbetare, Gravbäck - Alfrida Teolinda von Ahn, Hemmansägareänka, Gravbäck 1918-07-21
  Isak Reinhold Karlsson, Jordbruksarbetare, Burträsk - Alma Johanna Lindström, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1911-12-29
  Isak Robert Krut, Landbondeson, Överklinten - Ida Magdalena Johansson, Bondedotter, Brattliden 1902-11-16
  Isak Stridfeldt, Fältjägare, Överklinten - Katarina Margareta Jonsdotter, Piga, Överklinten 1861-02-10
  Isak Sundman, Smed, Överklinten - Magdalena Lovisa Olofsdotter, Piga, Överklinten 1866-07-15
  Isak Wågström, Hemmansägare, Överklinten - Hilda Karolina Jakobsson, Överklinten 1914-11-30
  Israel Andersson, Landbonde, änkling, Norra Sjönäs - Katarina Magdalena Andersdotter, Piga, Norra Sjönäs 1874-03-23
  Israel Konrad Persson, Arbetare, Dorotea - Signe Kristina Wikström, Sömmerska, Överklinten 1927-10-30
  Israel Lundsten, Skattebonde, Brednoret - Sofia Matilda Olofsdotter, Piga, Brednoret 1872-04-01
  Israel Lundsten, Skattebonde, änkling, Brednoret - Anna Augustina Boberg, Bondedotter, Djäkneboda 1877-05-21
  Ivar Jakobsson, Hemmansägarson, Bäck - Elna Adina Karlsson, Hemmansägardotter, Yttre Storbäcken 1937-12-19
  Jakob Andersson, Bondeson, Korssjön - Klara Jonsdotter, Änka, Ultervattnet 1887-06-04
  Jakob Andersson, Bondeson, Ultervattnet - Maria Kristina Hansdotter, Bondedotter, Åkullsjön 1861-07-16
  Jakob Burman, Bonde, Ultervattnet - Kristina Johanna Nilsdotter, Ultervattnet 1903-04-05
  Jakob Granström, Fd. bonde, änkling, Överklinten - Anna Sofia Karlström, Arbeterska, Överklinten 1870-05-28
  Jakob Gustaf Jakobsson, Arbetare, Åkullsjön - Maria Kristina Berglund, Bondedotter, Gravfors 1864-10-23
  Jakob Gustaf Wilhelm Hallström, Bokhållare, Dalkarlså - Margareta Kristina Sjöberg, Jungfru, Dalkarlså 1873-09-07
  Jakob Jakobsson, Nämndeman, änkling, Bobacken - Katarina Kristina Åberg, Bondedotter, Åkulla 1869-10-24
  Jakob Jakobsson, Skattebonde, Bobacken - Kristina Lovisa Karlsdotter, Bondedotter, Åkulla 1865-10-01
  Jakob Konrad Karlsson, Hemmansägare, Ultervattnet - Hilda Maria Pettersson, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1908-01-25
  Jakob Löfroth, Handlande, Selet, Lövånger - Kristina Elisabet Nylén, Fröken, Ratuvik 1887-06-20
  Jakob Nilsson, Bonde, änkling, Kullholm - Fredrika Sofia Isberg, Arbetaränka, Djäkneboda 1870-03-25
  Jakob Olofsson, Arbetare, Renträsk, Sävar - Maria Margareta Holmström, Arbetardotter, Gullmark 1875-10-09
  Jakob Persson, Hemmansägare, Liljabäck - Maria Magdalena Andersdotter, Piga, Liljabäck 1904-11-11
  Jakob Persson, Skattebonde, Korssjön - Margareta Kristina Jonsdotter, Piga, Korssjön 1866-07-08
  Jakob Wilhelm Olofsson, Förgångare, Mjösjöbäck - Katarina Margareta Johansdotter, Änka, Åkullsjön 1884-06-20
  Jan Peter Jansson, Sjökapten, Rådmansö, Stockholm - Erika Elisabet Edström, Skollärarinna, Legdeå 1884-11-30
  Jenny Albertina Broman, Arbetardotter, Stensäter - Erik Anton Nordström, Snickare, Stensäter 1906-10-06
  Jenny Andersson, Arbeterska, Vebomark, Lövånger - Gustaf Albert Forsström, Lokomotivförare, Sikeå 1913-01-01
  Jenny Charlotta Wiklund, Hemmansägaredotter, Bäck - Per Adrian Jonsson, Hemmansägareson, Öndebyn 1918-11-17
  Jenny Desideria Eriksson, Bondedotter, Norum - Jonas Alfred Jonsson, Bondeson, Norum 1901-09-01
  Jenny Elisabet Sandström, Landbondedotter, Nyborg - Anders Gunnar Eriksson, Arbetare, Ytterklinten 1913-10-05
  Jenny Erika Forsberg, Hemmansägaredotter, Rickleå - Per Albin Jonsson, Arbetare, Kroksjösundet 1907-06-02
  Jenny Erika Johansson, Fällfors - Karl Peter Otto Österlund, Volontär, korpral, Vännäs 1903-06-24
  Jenny Evelina Dahlgren, Piga, Sikeå - Karl Emil Mauritz von Ahn, Hemmansägareson, Sikeå 1908-11-22
  Jenny Karolina Hedlund, Hemmansägaredotter, Bäck - Gustaf Alfred Lundmark, Rättare, Näs 1916-11-19
  Jenny Karolina Johansson, Arbeterska, Kyrkobordet - Hjalmar Valentin Nylén, Arbetare, Dalkarlså 1919-07-26
  Jenny Karolina Johansson, Arbeterska, Nyböle - Nils Gustaf Nylén, Jordbruksarbetare, Djäkneboda 1911-07-14
  Jenny Karolina Wikström, Lärarinna, Bäck - Johan Oskar Wikström, Urmakare, Bäck 1910-07-10
  Jenny Kristina Bergner, Hushållerska, Övre Åkulla - Erik Otto Andersson, Hemmansägare, Övre Åkulla 1931-05-25
  Jenny Kristina Holmberg, Arbetardotter, Legdeå - Olof Berner Brandberg, Hemmansägareson, Legdeå 1915-06-20
  Jenny Kristina Jonsson, Hemmansägaredotter, Bjänfors - Per Leonard Nilsson, Hemmansägare, Södra Stortjärn 1914-02-12
  Jenny Kristina Nygren, Piga, Bjänsjöå - Karl Linus Edlund, Hemmansägare, Bjänsjöå 1916-03-13
  Jenny Linnea Hällgren, Hembiträde, Nya Ånäset - Per Johan Lundqvist, Arbetare, Nya Ånäset 1928-11-04
  Jenny Lovisa From, Hemmansägardotter, Bäck - Erik Verner Fredriksson, Arbetare, Bäck 1930-04-13
  Jenny Maria Andersson, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Anders Fridolf Pettersson, Hemmansägareson, Skäran, Nysätra 1917-12-01
  Jenny Maria Bergström, Hushållerska, Ytterklinten - Gustaf Valfrid Lindberg, Hemmansägare änkling, Ytterklinten 1915-12-20
  Jenny Maria Dahlgren, Lärarinna, Skinnarbyn - Johan Sigfrid Frisk, Hemmansägare, Skinnarbyn 1933-06-23
  Jenny Maria Eriksson, Djäkneboda - Olof Anton Nylén, Arbetare, Nyvik 1920-09-12
  Jenny Maria Eriksson, Hemmansägardotter, Nya Ånäset - Frans August Ågren, Hemmansägare, Nya Ånäset 1930-04-21
  Jenny Maria Forsberg, Hemmansägaredotter, Ultervattnet - Per Alfred Gustafsson, Hemmansägareson, Korssjön 1912-06-22
  Jenny Maria Larsson, Hemmansägaredotter, Överklinten - Karl Oskar Wiklund, Hemmansägareson, Smårödningen 1908-11-29
  Jenny Maria Nilsson, Lärarinna, Junkboda - Johan Johansson, Hemmansägareson, Överklinten 1910-07-03
  Jenny Maria Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn - Anders Tyko Sandström, Jordbruksarbetare, Botsmark, Sävar 1922-04-16
  Jenny Sofia Andersson, Hembiträde, Överklinten - Anders Petter Myrell, Hemmansägare, Åkullsjön 1927-04-02
  Jenny Sofia Jansson, Hemmansägaredotter, Bobacken - Nils Johan Konrad Nilsson, Hemmansägare, Övre Åkulla 1911-11-12
  Jenny Sofia Karlsson, Holmön - Lars Ferdinand Dahlgren, Dräng, Prästbordet 1897-05-09
  Jenny Sofia Kvist, Handelsbiträde, Överklinten - Jonas Andersson, Hemmansägare, Överklinten 1926-12-19
  Jenny Sofia Siklund, Hemmansägaredotter, Näs - Nils Edvin Hjalmar Sikström, Arbetare, Näs 1924-03-30
  Jenny Teresia Eriksson, Hushållerska, Gullmark - Erik Ferdinand Markström, Hemmansägare, Gullmark 1934-09-16
  Jenny Ulrika Markström, Stickerska, Gullmark - Nils Robert Nilsson, Hemmansägare, Södra Stortjärn 1916-02-01
  Jenny Vilhelmina Jonsson, Sömmerska, Kroksjönäs - Johan Konrad Siklund, Hemmansägare, Gullmark 1925-10-04
  Joel Lodin, Domkyrkosynesman, Härnösand (Y) - Klara Sofia Nilsson, Lärarinna, Öndebyn 1915-09-12
  Johan Adolf Andersson, Snickare, Överklinten - Ingeborg Lindgren, Lärarinna, Granberget 1899-06-16
  Johan Adolf Gradin, Hemmansägareson, Öndebyn - Elin Katarina Jonsson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn 1922-04-17
  Johan Adolf Johansson, Bondeson, Rickleå - Maria Charlotta Bergström, Piga, Rickleå 1899-07-16
  Johan Adolf Johansson, Skomakare, Risböle - Alma Eleonora Wikström, Landbondedotter, Risträsk 1911-04-08
  Johan Adolf Munter, Arbetare, Robertsfors - Elin Albertina Olofsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1907-08-25
  Johan Adolf Sandström, Arbetare, Ratu - Kristina Augusta Nordström, Arbeterska, Dalkarlså 1895-01-16
  Johan Adrian Ekman, Hemmansägareson, Överklinten - Elvira Johanna Karlsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1920-06-24
  Johan Adrian Grönlund, Hemmansägareson, Gravfors - Anna Augusta Lindström, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1920-09-26
  Johan Alb. Sundqvist, Arbetare, Piteå stad (BD) - Anna Magdalena Boström, Piga, Norum 1881-03-27
  Johan Albert Andersson, Hemmansägare, Norra Stortjärn - Alma Josefina Pettersson, Piga, Norra Stortjärn 1908-04-20
  Johan Albert Andersson, Jordbruksarbetare, Robertsfors - Sofia Karolina Boström, Torpardotter, Smårödningen 1915-08-28
  Johan Albert Berglund, Hemmansägareson, Inre Ultervattnet - Edla Maria Larsson, Piga, Inre Ultervattnet 1923-01-05
  Johan Albert Forsberg, Arbetare, Åkullsjön - Hilda Margareta Nilsson, Bondedotter, Överklinten 1893-02-13
  Johan Albert Gustafsson, Hemmansägare, Korssjön - Henny Erika Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1923-07-01
  Johan Albert Holmström, Hemmansägare, Ratu - Henny Gunilla Nilsson, Hemmansägaredotter, Ratu 1920-01-16
  Johan Albert Jakobsson, Bondeson, Älglund - Anna Augusta Burström, Ultervattnet 1903-12-08
  Johan Albert Johansson, Bondeson, Bäcknäs - Edla Johanna Karlsdotter, Bondedotter, Åkulla 1895-09-22
  Johan Albert Johansson, Hemmanstillträdare, Älglund - Maria Margareta Eriksdotter, Arbetardotter, Vänfors 1885-04-12
  Johan Albert Johansson, Hemmansägareson, Älglund - Hilda Albertina Jonsson, Piga, Älglund 1920-09-26
  Johan Albert Johansson, Hemmansägareson, Övre Åkulla - Alma Adelia Andersson, Hemmansägaredotter, Sörfors 1921-01-30
  Johan Albert Jonsson, Arbetare, Näs - Ida Maria Forsman, Bondedotter, Legdeå 1901-12-01
  Johan Albert Larsson, Hemmansägareson, Smårödningen - Olga Katarina Karlström, Landbondedotter, Erlandstorp 1911-10-08
  Johan Albert Lindström, Bagare, Dalkarlså - Lovisa Sofia Andersson, Piga, Åkulla 1894-12-02
  Johan Albert Nilsson, Bondeson, Ultervattnet - Maria Matilda Jakobsson, Bondedotter, Ultervattnet 1888-04-15
  Johan Albert Olofsson, Bondeson, Bjänsjöå - Anna Johanna Holmström, Bondedotter, Bastuliden 1898-04-12
  Johan Albert Persson, Sulfitarbetare, Robertsfors - Selma Maria Pettersson, Hemmansägaredotter, Rickleå 1916-06-11
  Johan Albert Rönnberg, Arbetare, Ivarsboda, Sävar - Beda Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Nyvik 1918-06-23
  Johan Albert Westerlund, Jordbruksarbetare, Överklinten - Magda Sofia Johansson, Hembiträde, Överklinten 1927-10-30
  Johan Albert Wiklund, Arbetare, Stortjärn - Anna Augusta Asplund, Stortjärn 1908-08-04
  Johan Albin Bygdén, Hemmansägareson, Brednoret - Hilma Maria Jakobsson, Hemmansägaredotter, Gräsnäs 1918-06-22
  Johan Albin Dahlberg, Hemmansägareson, Gullmark - Vendla Kristina Pettersson, Hemmansägaredotter, Broänget 1913-04-27
  Johan Albin Dahlqvist, Hemmansägare, Gullmark - Ester Olivia Eriksson, Piga, Dalkarlså 1919-07-06
  Johan Albin Tannberg, Hemmansägare, Korssjön - Amelie Sofia Andersson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1913-09-28
  Johan Alfred Brändström, Bondeson, Risträsk - Thekla Magdalena Högström, Torpardotter, Högfors 1892-06-07
  Johan Alfred Holmström, Bondeson, Ratu - Edla Maria Nilsson, Bondedotter, Floremark 1886-07-18
  Johan Alfred Hägglund, Hemmansägare, Djäkneboda - Hulda Karolina Lindström, Hemmansägaredotter, Dalkarlså 1911-09-17
  Johan Alfred Jonsson, Arbetare, Grundbäck, Sävar - Elin Sofia Lindström, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1920-09-26
  Johan Alfred Lindahl, Hemmansägare, Gammelbyn, Burträsk - Elin Maria Marklund, Piga, Junkboda 1915-11-21
  Johan Alfred Lundmark, Hemmansägareson, Västra Sjulsmark - Axelina Margareta Brännström, Östra Sjulsmark 1920-06-20
  Johan Alfred Nilsson, Bondeson, Överklinten - Kristina Erika Pettersson, Bondedotter, Liljabäck 1899-05-07
  Johan Alfred Pettersson, Arbetare, Näs - Maria Charlotta Björkman, Torpardotter, Prästbordet 1896-12-11
  Johan Alfred Söderström, Sulfitarbetare, Fagervik, Timrå - Anna Sofia Nilsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1913-08-10
  Johan Algot Johansson, Arbetare, Kyrkobordet - Ebba Ingeborg Bäckström, Hembiträde, Djäkneboda 1926-11-14
  Johan Almar Spets, Arbetare, Jomark, Robertsfors - Helga Margareta Eriksson, Arbeterska, Bjänfors 1929-12-30
  Johan Amandus Brändström, Hemmansägareson, Östra Sjulsmark - Frida Olivia Nilsson, Hemmansägaredotter, Sörfors 1919-04-21
  Johan Anders Johansson, Bondeson, Sjulsmark - Magdalena Johanna Karlsdotter, Piga, Sjulsmark 1885-10-11
  Johan Andersson, Arbetare, änkling, Korssjön - Martha Lovisa Larsdotter, Jordägarinna, Överklinten 1874-07-25
  Johan Andersson, Bonde, Legdeå - Maria Augusta Andersson, Bondedotter, Ståbäcken 1902-10-25
  Johan Andersson, Dräng, Gulltjärn - Maria Lovisa Johansdotter, Landbondedotter, Liljabäck 1873-06-29
  Johan Anton Andersson, Bondeson, Överklinten - Katarina Margareta Aronsdotter, Bondedotter, Överklinten 1871-11-21
  Johan Anton Andersson, Jordägare, änkling, Flarken, Nysätra - Auguetina Andersson, Arbeterska, Ultervattnet 1908-04-16
  Johan Anton Andersson, Sågdräng, Dalkarlså - Anna Katarina Hägglund, Piga, Dalkarlså 1861-06-16
  Johan Anton Brännström, Bonde, Kroksjösundet - Brita Elisabet Larsdotter, Piga, Kroksjösundet 1866-09-27
  Johan Anton Eriksson, Arbetare, Brände - Hulda Johanna Boman, Bondedotter, Bobacken 1901-04-16
  Johan Anton Flank, Fältjägare, Sikeå - Erika Matilda Käck, Piga, Överklinten 1863-04-06
  Johan Anton Forsman, Bonde, Legdeå - Maria Amalia Ramgren, Piga, Legdeå 1884-03-25
  Johan Anton Forsman, Bonde, Ultervattnet - Maria Matilda Sikström, Hemmansägarinna, Sikeå 1875-09-28
  Johan Anton Grönberg, Jordägare, Ultervattnet - Magdalena Johanna Edström, Jungfru, Ultervattnet 1881-07-13
  Johan Anton Gustafsson, Bondeson, Sjulsmark - Anna Magdalena Jonsdotter, Bondedotter, Sjulsmark 1890-11-23
  Johan Anton Johansson, Arbetare, Överklinten - Klara Kristina Olofsdotter, Piga, Mjösjön 1887-02-24
  Johan Anton Johansson, Bonde, Gravmark, Sävar - Anna Erika Olofsdotter, Bondeänka, Fällfors 1878-04-04
  Johan Anton Johansson, Bonde, änkling, Fällfors - Anna Eufrosyna Persdotter, Piga, Fällfors 1899-05-08
  Johan Anton Johansson, Landbondeson, Liljabäck - Kristina Margareta Andersdotter, Piga, Gulltjärn 1874-06-24
  Johan Anton Johansson, Skattebonde, Näs - Anna Elisabet Jonsdotter, Bondedotter, Näs 1865-07-02
  Johan Anton Lindström, Arbetare, Täfteå, Sävar - Kristina Persdotter, Landbondedotter, Villnäs 1877-10-07
  Johan Anton Lundström, Bonde, Näs - Henny Maria Nilsson, Änka, Junkboda 1903-05-10
  Johan Anton Nilsson, Hemmansägare, Näs - Ester Ingeborg Eriksson, Hushållerska, Näs 1929-02-03
  Johan Anton Norgren, Arbetare, Brednoret - Katarina Andersdotter, Bondedotter, Bölesbäcken 1877-10-21
  Johan Anton Norgren, Arbetare, Brednoret - Katarina Matilda Bäckström, Piga, Brednoret 1886-10-28
  Johan Anton Sundström, Bonde, Bäck - Maria Charlotta Andersson, Bondedotter, Rickleå 1897-06-24
  Johan Anton Säfsten, Bondeson, Sörfors - Anna Amanda Johansson, Bondedotter, Bäcknäs 1900-06-20
  Johan Anton Tysk, Fältjägare, Junkboda - Kristina Sofia Ågren, Piga, Junkboda 1877-09-09
  Johan Artur Bäckström, Hemmansägare, Norum - Edit Matilda Augusta Sjögren, Hushållerska, Norum 1936-11-22
  Johan Artur Lundmark, Hemmansägare, Rickleå - Gerda Johanna Bäckström, Hembiträde, Rickleå 1927-09-18
  Johan Arvid Andersson, Arbetare, Robertsfors - Edla Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1894-01-28
  Johan Arvid Berglund, Hemmansägareson, Bäcksjö - Alma Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Gullmark 1915-04-26
  Johan Arvid Edström, Arbetare, Sikeå, Robertsfors - Adelina Kristina Westerlund, Hemmansägaredotter, Överklinten 1924-06-09
  Johan Arvid Lundberg, Hemmansägareson, Sävar förs. - Tekla Magdalena Gustafsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1913-01-29
  Johan Arvid Norgren, Arbetare, Bölesbäcken - Vendla Sofia Andersson, Norum 1903-12-13
  Johan Assar Gideon Karlsson, Arbetare, Backviken, Burträsk - Hilma Maria Eriksson, Hembiträde, Överklinten 1927-12-26
  Johan August Bäckström, Bonde, Djäkneboda - Kristina Albertina Johansson, Piga, Djäkneboda 1888-12-26
  Johan August Bäckström, Spannmålsman, Dalkarlså - Magdalena Lovisa Isberg, Bondedotter, Skinnarbyn 1874-09-13
  Johan August Granlund, Skomakare, Hökmark, Lövånger - Katarina Sofia Pettersson, Torpardotter, Rickleå 1902-06-23
  Johan August Grönberg, Hemmansägare, Ståbäcken - Anna Erika Sundman, Hemmansägaredotter, Gumboda, Nysätra 1910-04-17
  Johan August Johansson, Jordbruksarbetare, Överklinten - Vendla Johanna Jonsson, Landbondedotter, Stenfors 1919-04-13
  Johan August Johansson, Skomakare, Sandåsen - Anna Adelina Söderström, Hembiträde, Sandåsen 1926-07-09
  Johan August Jonsson, Bondeson, Ultervattnet - Sofia Charlotta Eklund, Arbetardotter, Korssjön 1890-04-19
  Johan August Karlsson, Biträde, Norum - Maria Elisabet Sandberg, Lärarinna, Djäkneboda 1922-08-26
  Johan August Larsson, Bonde, Åkullsjön - Eva Fredrika Olofsdotter, Piga, Åkullsjön 1888-04-24
  Johan August Larsson, Hemmansägare änkling, Åkullsjön - Magdalena Nikolina Nilsson, Torparänka, Mjösjön 1919-10-21
  Johan August Lundberg, Hemmansägareson, Ivarsboda, Sävar - Elin Augusta Johansson, Hemmansägaredotter, Nyvik 1913-03-16
  Johan August Lundmark, Arbetare, Rickleå - Kristina Margareta Ling, Sömmerska, Näs 1889-03-21
  Johan August Norlund, Bondeson, Norum - Kristina Teresia Olofsdotter, Piga, Sjulsmark 1898-01-24
  Johan August Olofsson, Landbonde, Strandholm - Magdalena Kristina Persdotter, Bondedotter, Överklinten 1873-12-16
  Johan August Pettersson, Hemmansägareson, Bobacken - Henny Charlotta Sandberg, Telefonist, Bobacken 1910-07-03
  Johan August Sjöström, Handlande, Skinnarbyn - Anna Matilda Ström, Faktorsdotter, Öre, Nordmaling 1895-10-27
  Johan August Sundström, Stationskarl, Trehörningsjö (Y) - Gerda Kristina Lindahl, Hemmansägaredotter, Fällfors 1921-06-24
  Johan August Westerlund, Bonde, Överklinten - Katarina Lovisa Andersdotter, Bondedotter, Ytterklinten 1870-07-10
  Johan August Wännman, Snickare, Gravbäck - Sofia Augusta Jakobsson, Hemmansägaredotter, Åsjön 1919-01-27
  Johan Axel Asplund, Arbetare, Robertsfors - Hilda Vilhelmina Andersson, Torpardotter, Sikeå 1904-06-24
  Johan Axel Eriksson, Hemmansägareson, Norum - Erika Olivia Boström, Piga, Norum 1912-11-21
  Johan Axel Fredriksson, Bonde, Bäck - Anna Kristina Sikström, Arbetardotter, Sikeå 1895-02-10
  Johan Axel Johansson, Hemmansägareson, Bjänsjöå - Selma Maria Bergström, Landbondedotter, Framnäs 1910-06-16
  Johan Axel Manfred Andersson, Hemmansägare, Åkullsjön - Elsa Eunofia Johanna Lindberg, Tjänarinna, Åkullsjön 1928-06-03
  Johan Axel Olofsson, Jordägare, Matsneke - Ida Matilda Pettersson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten 1922-08-13
  Johan Axel Rönnlund, Arbetare, Södra Stortjärn - Anny Davida Pettersson, Hembiträde, Strandholm 1928-11-11
  Johan Bernhard Andersson, Arbetare, änkling, Flarken, Nysätra - Hanna Josefina Nilsson, Hemmansägaredotter, Sjöbäck 1907-06-24
  Johan Bernhard Stenman, Jordbruksarbetare, Överklinten - Signe Maria Eriksson, Hembiträde, Bjänfors 1927-11-06
  Johan Birger Johansson, Arbetare, Skinnarbyn - Johny Vilhelmina Lundström, Hemmansägardotter, Skinnarbyn 1930-03-23
  Johan Boström, Bondeson, Sandåsen - Maria Karolina Andersdotter, Torpardotter, Norum 1897-11-19
  Johan Brännström, Bondeson, Överklinten - Kristina Lovisa Westerlund, Bondedotter, Överklinten 1876-12-03
  Johan Brännström, Fd. hemmansägare änkling, Dalkarlså - Henny Vilhelmina Nystedt, Arbeterska, Dalkarlså 1921-12-23
  Johan Brännström, Sjöman, Dalkarlså - Klara Gustafva Åberg, Jungfru, Bobacken 1881-04-18
  Johan Bäckström, Arbetare, Robertsfors - Sofia Magdalena Andersdotter, Piga, Åkullsjön 1882-12-03
  Johan Bäckström, Bonde, Norum - Katarina Johanna Bäckström, Bondedotter, Sandåsen 1871-07-09
  Johan Bäckström, Smed, Ratu - Hulda Karolina Forsberg, Bondedotter, Högfors 1883-06-17
  Johan Conrad Sjödin, Hemmansägareson, Kroksjön - Maria Augusta Bergström, Hemmansägaredotter, Antnäs 1916-06-22
  Johan Dahlberg, Bonde, Gullmark - Magdalena Katarina Andersdotter, Piga, Gullmark 1880-07-13
  Johan Dahlgren, Dräng, Bobacken - Kristina Augusta Nystedt, Piga, Skinnarbyn 1885-11-15
  Johan Daniel Isidor Johansson, Arbetare, Sandbacka, Umeå landsförsamling - Elin Amalia Berglund, Hemmansägardotter, Bäck 1932-07-17
  Johan Edström, Sjöman, Dalkarlså - Maria Augusta Dahlström, Piga, Dalkarlså 1891-01-11
  Johan Edström, Skomakare, Legdeå - Olga Emerentia Pettersson, Bondedotter, Sikeå 1895-10-20
  Johan Edvard Adamsson, Arbetare, Yttre Storbäcken - Elin Kristina Karlsson, Yttre Storbäcken 1931-06-14
  Johan Edvard Andersson, Hemmansägareson, Brattliden - Elin Amanda Westman, Arbeterska, Överklinten 1908-10-22
  Johan Edvard Boman, Hemmansägareson, Bobacken - Maria Kristina Westerlund, Änka, Västervik 1906-11-18
  Johan Edvard Brännström, Bonde, Risbäck - Sofia Karolina Hammarbäck, Piga, Risbäck 1883-02-11
  Johan Edvard Flank, Fältjägare, Sikeå - Kristina Lovisa Andersson, Bondedotter, Åkullsjön 1892-11-20
  Johan Edvard Flank, Hemmansägare änkling, Sikeå - Erika Sofia Pettersson, Hemmansägaredotter, Nidolf 1910-07-03
  Johan Edvard Holmström, Hemmansägareson, Ratu - Sanny Elina Johansson, Hemmansägaredotter, Ratu 1919-02-02
  Johan Edvard Johansson, Hemmansägare, Ytterklinten - Maria Charlotta Svanström, Hemmansägaredotter, Nya Storbäcken 1904-10-24
  Johan Edvard Karlsson, Hemmansägareson, Västervik - Signe Karolina Margareta Nilsson, Hemmansägaredotter, Bobacken 1908-06-24
  Johan Edvard Karlsson, Landbonde, Överklinten - Anna Karolina Andersdotter, Landbondedotter, Storliden 1898-11-26
  Johan Edvard Nilsson, Sulfitarbetare, Robertsfors - Kristina Fredrika Lindberg, Arbeterska, Rickleå 1915-11-04
  Johan Edvin Isberg, Arbetare, Skinnarbyn - Ester Johanna Andersson, Hushållerska, Skinnarbyn 1936-11-08
  Johan Edvin Johansson, Hemmansägareson, Överklinten - Kristina Albertina Karlsson, Lärarinna, Överklinten 1904-06-23
  Johan Edvin Westerlund, Arbetarson, änkling, Lantnäs - Elma Matilda Johansson, Arbetardotter, Lantnäs 1921-09-04
  Johan Edvin Westerlund, Hemmansägareson, Lantnäs - Anna Matilda Wikström, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn 1916-07-16
  Johan Edvin Westman, Tf. kronolänsman, Skinnarbyn - Ida Elise Lundmark, Handlandedotter, Rickleå 1918-01-06
  Johan Einar Boström, Arbetare, Kyrkobordet - Göta Kristina Olofsson, Hushållerska, Bäck 1932-09-04
  Johan Einar Johansson, Hemmansägare, Bäcknäs - Astrid Ingeborg Isaksson, Hembiträde, Gullmark 1932-06-18
  Johan Einar Larsson, Arbetare, Stensäter - Anna Alfrida Maria Höglund, Hembiträde, Skinnarbyn 1928-10-07
  Johan Elis Söderström, Hemmansägareson, Sandåsen - Karla Augusta Sundström, Hemmansägaredotter, Norum 1917-04-09
  Johan Elis Söderström, Hemmansägareson, Umeå landsförs. - Teresia Amalia Holmstedt, Hemmansägaredotter, Dalkarlså 1911-11-26
  Johan Emanuel Hammarsten, Arbetare, Robertsfors - Maria Gustava Pettersson, Bondedotter, Sikeå 1887-01-06
  Johan Emil Huhtamaa, Bagare, änkling, Sikeå - Elin Matilda Charlotta Andersdotter, Arbetardotter, Sikeå 1916-08-06
  Johan Erik Forslund, Arbetare, änkling, Bäck - Ulrika Magdalena Åberg, Bondeänka, Näs 1870-10-02
  Johan Erik Holm, Dräng, Rickleå - Kristina Katarina Fjellman, Piga, Rickleå 1864-11-06
  Johan Erik Johansson, Arbetare, Rickleå - Kristina Magdalena Larsdotter, Arbeterska, Rickleå 1869-11-18
  Johan Erik Kriström, Gårdsägare, Umeå stad - Fredrika Charlotta Boström, Umeå stad 1898-10-27
  Johan Erik Åman, Extra tullvaktmästare, Sikeå - Ida Emilie Gustafsdotter, Bondedotter, Sikeå 1886-09-26
  Johan Eriksson, Arbetare, Sjulsmark - Erika Kristina Eriksdotter, Bondedotter, Sakrisborg 1876-03-05
  Johan Eriksson, Dräng, Bobacken - Anna Sofia Olofsdotter, Piga, Bobacken 1876-10-22
  Johan Eriksson, Landsbrukslärling, Yttertavle skola - Anna Magdalena Persdotter, Bondedotter, Bobacken 1864-10-02
  Johan Ferdinand Lindmark, Mjölnare, änkling, Överklinten - Märta Margareta Andersson, Hembiträde, Överklinten 1927-10-16
  Johan Ferdinand Lindmark, Mjölnare, Överklinten - Naema Charlotta Burström, Hemmansägaredotter, Överklinten 1921-03-28
  Johan Ferdinand Söderström, Arbetare, Djäkneboda - Hulda Margareta Lindström, Ratu 1921-12-11
  Johan Forsberg, Dräng, Ultervattnet - Sara Katarina Isaksdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1885-10-24
  Johan Fredrik Eriksson, Arbetare, Sikeå - Kristina Karolina Lindberg, Hemmansägaredotter, Gumboda, Nysätra 1906-11-11
  Johan Fredrik Grubbström, Skattebonde, Dalkarlså - Maria Elisabet Brännström, Änka, Dalkarlså 1877-09-23
  Johan Fredrik Holmstedt, Arbetare, änkling, Dalkarlså - Karolina Söderström, Torparänka, Kyrkobordet 1919-05-01
  Johan Fredrik Holmstedt, Bonde, Dalkarlså - Kristina Amalia Söderström, Änka, Dalkarlså 1890-07-06
  Johan Fredrik Holmstedt, Sjöman, Dalkarlså - Katarina Kristina Dahlqvist, Bondedotter, Dalkarlså 1882-10-02
  Johan Fredrik Lundberg, Hemmansägare, Djäkneboda - Ebba Sofia Kristina Danielsson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda 1919-06-23
  Johan Fredrik Söderström, Bonde, Sandåsen - Amanda Matilda Söderström, Piga, Sandåsen 1889-10-20
  Johan Fredriksson, Elektriker, Rickleå - Ally Karolina Högström, Östra Sjulsmark 1931-11-21
  Johan Gabriel Johansson, Arbetare, Gulltjärn - Selma Sofia Ekman, Piga, Gulltjärn 1906-11-11
  Johan Gotthard Brändström, Hemmansägareson, Överklinten - Maria Augusta Lindqvist, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1920-10-24
  Johan Gotthard Forsberg, Hemmansägareson, Inre Ultervattnet - Hildur Margareta Nilsson, Hemmansägaredotter, Inre Ultervattnet 1929-05-04
  Johan Gunnar Mattsson, Hemmansägare, Överklinten - Tilda Augusta Adamsson, Hemmansägaredotter, Norra Gottland 1925-03-29
  Johan Gunnar Nilsson, Arbetare, Olsliden - Signe Maria Karlsson, Hembiträde, Olsliden 1929-03-17
  Johan Gunnar Olofsson, Hemmansägare, Bjänsjöå - Hanna Adéle Forsgren, Hembiträde, Granfors 1926-10-10
  Johan Gustaf Adolph Berg, Smideshandlande, Eskilstuna (D) - Kristina Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Näs 1861-06-24
  Johan Gustaf Bergström, Coopv. styrman, Skinnarbyn - Anna Magdalena Thurnström, Skrädderska, Skinnarbyn 1874-07-26
  Johan Gustaf Bäckström, Arbetare, Rickleå - Hilda Helena Tunell, Hemmansägaredotter, Rickleå 1904-01-03
  Johan Gustaf Bäckström, Torpare, Dalkarlså - Ida Kristina Ferm, Piga, Kyrkobordet 1916-07-09
  Johan Gustaf Dahlström, Bonde, Överklinten - Karolina Larsson, Barnmorska, Överklinten 1895-06-24
  Johan Gustaf Dahlström, Gårdsägare, änkling, Överklinten - Hilda Kristina Strandberg, Hemmansägaredotter, Överklinten 1912-06-24
  Johan Gustaf Emil Lindfors, Arbetare, Legdeå - Hilma Charlotta Bäckström, Piga, Stensäter 1905-02-26
  Johan Gustaf Holmqvist, Bonde, Överklinten - Elisabet Johanna Johansdotter, Bondedotter, Överklinten 1895-10-09
  Johan Gustaf Häggström, Bondeson, Bobacken - Ulrika Kristina Lundberg, Bondedotter, Gullmark 1886-06-21
  Johan Gustaf Isberg, Sjöman, Skinnarbyn - Anna Matilda Brännström, Jungfru, Dalkarlså 1879-10-13
  Johan Gustaf Johansson, Jordägare, Överklinten - Magdalena Vilhelmina Karlsson, Bondedotter, Överklinten 1884-12-14
  Johan Gustaf Jonsson, Hemmansägareson, Gulltjärn - Kristina Helena Pettersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1919-10-31
  Johan Gustaf Karlsson, Hemmansägare änkling, Eskilsbäck, Nysätra - Engla Margareta Johanna Jonsson, Torpardotter, Ultervattnet 1912-01-04
  Johan Gustaf Larsson, Hemmansägare, Överklinten - Kristina Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Norrfors 1877-12-26
  Johan Gustaf Norlin, Kronolots, Ratan - Amalia Hedberg, Arbeterska, Sikeå 1878-06-24
  Johan Gustaf Norlin, Lotsförman, änkeman, Stensäter - Sigrid Johanna Wallmark, Hushållerska, Stensäter 1898-12-29
  Johan Gustaf Olofsson, Hemmanstillträdare, Sjulsmark - Kristina Karolina Hansdotter, Bondedotter, Legdeå 1862-10-07
  Johan Gustaf Olofsson, Hemmansägareson, Överklinten - Magdalena Elisabet Isaksson, Hemmansägaredotter, Storrödningsberget 1908-06-24
  Johan Gustaf Persson, Bondeson, Risböle - Maria Karolina Larsdotter, Piga, Risträsk 1876-12-02
  Johan Gustaf Persson, Hemmansägare, Bjänsjöå - Katarina Sofia Hansdotter, Piga, Skinnarbyn 1875-11-27
  Johan Gustaf Pettersson, Bonde, Bobacken - Magdalena Larsson, Änka, Dalkarlså 1889-09-15
  Johan Gustaf Röring, Vaktmästare, Gransjö - Maria Matilda Sikström, Jungfru, Rickleå 1880-12-21
  Johan Gustaf Severin Olsson, Murare, Högom, Selånger - Kristina Amanda Johansson, Hushållerska, Rickleå 1920-01-11
  Johan Gustaf Söderström, Dräng, Bobacken - Edla Maria Markström, Piga, Bobacken 1884-07-27
  Johan Gustaf Wahl, Bagare, Sikeå - Anna Katarina Andersson, Bondedotter, Sikeå 1896-11-08
  Johan Hammarberg, Hemmansägare, Kullholm - Karolina Degerfeldt, Fältjägardotter, Tålsmark, Sävar 1898-11-25
  Johan Hammarbäck, Verkstadsarbetare, Robertsfors - Maria Matilda Åberg, Bondedotter, Rickleå 1894-11-18
  Johan Hammarsten, Mästersmed, Robertsfors - Ulrika Danielsdotter, Piga, Legdeå 1863-10-13
  Johan Hansson, Tillträdande bonde, Näs - Katarina Magdalena Öström, Bondedotter, Öndebyn 1874-10-29
  Johan Hedlund, Bonde, Gullmark - Ida Kristina Larsson, Piga, Gullmark 1882-04-30
  Johan Helge Holmgren, Kustbevakare, Holmön - Svea Margareta Ingegärd Eriksson, Poststationsföreståndare, Djäkneboda 1934-08-19
  Johan Helge Högberg, Fabriksarbetare, Bäck - Astrid Vilhelmina Eklund, Hemmadotter, Bäck 1935-11-17
  Johan Helge Nordgren, Jordbruksarbetare, Södra Sandåsen - Judit Maria Albertina Holmgren, Norra Sandåsen 1934-06-24
  Johan Helmer Abrahamsson, Handlande, Skinnarbyn - Ingrid Maria Emilia Andersson, Dalkarlså 1920-12-26
  Johan Helmer Burström, Arbetare, Överklinten - Magda Karolina Nilsson, Hembiträde, Inre Ultervattnet 1927-11-27
  Johan Helmer Johansson, Arbetare, Gullmark - Tyra Marianne Holmström, Hemmansägaredotter, Stensäter 1923-11-18
  Johan Helmer Johansson, Hemmansägareson, Nyvik - Augusta Katarina Gustafsson, Lärarinna, Djäkneboda 1909-10-03
  Johan Henrik Eriksson, Hemmansägareson, Bobacken - Elina Kristina Pettersson, Bondedotter, Bobacken 1906-04-29
  Johan Herbert Söderström, Hemmansägare, Nyvik - Emma Linnea Nylén, Hemmansägardotter, Nyvik 1932-06-26
  Johan Heribert Stenman, Hemmansägare, Östra Sjulsmark - Tea Henrietta Maria Lindberg, Hembiträde, Östra Sjulsmark 1931-07-05
  Johan Hilmar Boström, Hemmansägare, Djäkneboda - Gerda Lovisa Eriksson, Hemmansägardotter, Brände 1931-11-01
  Johan Hjalmar Eriksson, Arbetare, Ytterklinten - Tea Johanna Lundgren, Handlandedotter, Ytterklinten 1921-06-20
  Johan Hjalmar Lundsten, Näs - Ester Olivia Säfsten, Hemmansägaredotter, Norum 1920-12-05
  Johan Holm, Arbetare, Gravmark, Sävar - Matilda Johanna Persdotter, Piga, Risböle 1871-01-08
  Johan Holm, Arbetare, änkling, Dalkarlså - Sofia Albertina Bäck, Arbeterska, Dalkarlså 1878-12-15
  Johan Holm, Varvstimmerman, Dalkarlså - Kristina Maria Åström-Jonsdotter, Arbeterska, Dalkarlså 1866-04-02
  Johan Holmström, Arbetare , snickare, Bobacken - Kristina Maria Lundsten, Hemmansägarinna, Brednoret 1862-10-28
  Johan Hugo Andersson, Hemmansägare, Bobacken - Edit Helena Johansson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn 1919-04-13
  Johan Hugo Andersson, Landbondeson, Rickleå - Vendla Katarina Pettersson, Arbeterska, Rickleå 1915-05-16
  Johan Hugo Pettersson, Hemmansägare, Ytterklinten - Vendla Johanna Johansson, Hemmansägareänka, Ytterklinten 1924-03-07
  Johan Hägglund, Sjöman, Djäkneboda - Anna Maria Johansdotter, Piga, Djäkneboda 1875-03-29
  Johan Häggström, Sjöman, Hertsånger, Nysätra - Anna Erika Karlsdotter, Bondedotter, Sikeå 1891-09-27
  Johan Höyer, Brädfaktor, Åkullsjön - Kristina Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Näs 1862-07-13
  Johan Isak Alexius Pettersson, Arbetare, Robertsfors - Hildegard Matilda Linnea Stenman, Hembiträde, Överklinten 1927-04-24
  Johan Isaksson, Bondeson, Överklinten - Katarina Lovisa Brännström, Bondedotter, Överklinten 1865-11-12
  Johan Isidor Eriksson, Bondeson, Bobacken - Maria Matilda Karlsson, Bondedotter, Gullmark 1897-06-13
  Johan Ivar Johansson, Arbetare, Österboda - Elsa Maria Heldina Johansson, Hemmansägaredotter, Österboda 1924-02-17
  Johan Jakobsson, Arbetare, Bäck - Siri Karolina Wikström, Hemmansägardotter, Bäck 1933-12-03
  Johan Jakobsson, Hemmansägare änkling, Bjänfors - Hilda Sofia Holmström, Hemmansägareänka, Bjänfors 1923-07-15
  Johan Jansson, Hemmanstillträdare, Ultervattnet - Anna Sofia Johansdotter, Bondedotter, Överklinten 1898-12-04
  Johan Johansson, Arbetare, Djäkneboda - Edla Johanna Åström, Bondedotter, Åkulla 1886-04-04
  Johan Johansson, Bonde, Bäcknäs - Kristina Magdalena Sundström, Nämndemansdotter, Sjulsmark 1870-10-06
  Johan Johansson, Bonde, Älglund - Anna Kristina Lundmark, Piga, Älglund 1892-04-11
  Johan Johansson, Bonde, Älglund - Sofia Johanna Olofsdotter, Piga, Älglund 1881-02-07
  Johan Johansson, Bonde, Överklinten - Kristina Johanna Larsdotter, Piga, Överklinten 1893-07-03
  Johan Johansson, Bondeson, Sikeå - Maria Magdalena Lundholm, Jungfru, Sikeå 1886-10-14
  Johan Johansson, Hemmansägareson, Överklinten - Jenny Maria Nilsson, Lärarinna, Junkboda 1910-07-03
  Johan Jonsson, Sergeant, Estersmark, Nysätra - Katarina Jakobina Lindmark, Skollärarinna, Skinnarbyn 1887-12-22
  Johan Jonsson, Sergeant, Öndebyn - Katarina Jakobsson, Bondedotter, Öndebyn 1895-12-10
  Johan Konrad Andersson, Jordbruksarbetare, Åkullsjön - Maria Alfrida Nilsson, Hembiträde, Åkullsjön 1928-11-18
  Johan Konrad Burman, Arbetare, Robertsfors - Anna Amanda Andersson, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1906-01-14
  Johan Konrad Holmgren, Arbetare, Sandåsen - Kally Elina Lundberg, Hemmansägaredotter, Brednoret 1920-05-23
  Johan Konrad Isberg, Hemmansägareson, Ratu - Frida Karolina Glad, Piga, Ratu 1922-10-29
  Johan Konrad Olofsson, Hemmansägare, Gullmark - Ragnhild Charlotta Lindqvist, Hembiträde, Gullmark 1927-12-10
  Johan Konrad Siklund, Hemmansägare, Gullmark - Jenny Vilhelmina Jonsson, Sömmerska, Kroksjönäs 1925-10-04
  Johan Larsson, Fd. bonde, änkling, Storrödningsberget - Sara Kristina Johansdotter, Piga, Storrödningsberget 1877-07-09
  Johan Leander Göransson, Hemmansägareson, Överklinten - Henny Katarina Andersson, Piga, Överklinten 1911-10-29
  Johan Leonard Brandberg, Arbetare, Legdeå - Lydia Elisabet Andersson, Sömmerska, Legdeå 1909-07-11
  Johan Leonard Jonsson, Dräng, Rickleå - Emma Maria Nilsson, Hemmansägaredotter, Rickleå 1918-12-08
  Johan Leonard Lans, Hemmansägare soldat, Rickleå - Anna Josefina Lundmark, Gästgivardotter, Rickleå 1899-12-03
  Johan Leonard Norling, Hemmansägare, Skinnarbyn - Svea Maria Hammarberg, Hemmansägaredotter, Dalkarlså 1925-07-05
  Johan Leopold Wikström, Arrendator, Risträsk - Emma Kristina Arnkvist, Arbeterska, Risträsk 1907-10-26
  Johan Linus Johansson, Maskinist, Stensäter - Anna Maria Tysk, Hemmansägaredotter, Yttre Storbäcken 1912-10-05
  Johan Ludvig Andersson, Lokeldare, Luleå - Hilda Akvilina Häggström, Sjömansdotter, Sikeå 1910-05-15
  Johan Ludvig Forsberg, Bonde, Högfors - Amanda Lovisa Brännström, Bondeänka, Risbäck 1888-02-04
  Johan Ludvig Holmström, Arbetare, Övre Åkulla - Emmy Maria Lundström, Hemmansägaredotter, Krokån 1914-12-13
  Johan Ludvig Lundström, Hemmansägareson, Bäcknäs - Frida Kristina Eriksson, Hemmansägaredotter, Brattfors 1907-10-20
  Johan Ludvig Severin Nordgren, Jordbruksarbetare, Brednoret - Ellen Johanna Jonsson, Hemmansägaredotter, Sandåsen 1923-07-15
  Johan Lundgren, Jordägare, änkling, Sikeå - Beata Margareta Andersdotter, Arbeterska, Sikeå 1875-12-16
  Johan Lundmark, Arbetare, Robertsfors - Katarina Gustafva Näsvall, Änka, Överklinten 1882-10-07
  Johan Lundmark, Bonde, Gulltjärn - Kristina Erika Eriksson, Bondedotter, Åkullsjön 1892-04-18
  Johan Lundström, Dräng, Sörfors - Hulda Maria Säfsten, Bondedotter, Sörfors 1881-02-23
  Johan Mathias Johansson, Skattebonde, Bobacken - Erika Forsberg, Bondedotter, Bobacken 1878-08-25
  Johan Nicanor Segren, Postilljon, Umeå stad - Maria Magdalena Lindgren, Arbeterska, Öndebyn 1867-04-22
  Johan Niklas Jakobsson, Sjöman, Hejde Gottlands län - Maria Kristina Grenholm, Bondedotter, Stortjärn 1887-07-16
  Johan Nikolaus Nilsson, Arbetare, Sikfors, Burträsk - Katarina Eufrosyna Jonsson, Arbetardotter, Stenfors 1923-06-10
  Johan Nilsson, Dräng, Edfastmark - Anna Magdalena Olofsdotter, Torpägarinna, Edfastmark 1872-04-14
  Johan Nilsson, Hemmansbrukare, Åkulla - Sara Fredrika Lundberg, Piga, Skinnarbyn 1872-06-16
  Johan Nilsson, Hemmansägare änkling, Åkullsjön - Nanny Maria Karlsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1922-03-25
  Johan Nilsson, Hemmansägareson, Åkullsjön - Edla Karolina Lindgren, Hemmansägaredotter, Selsfors 1915-07-03
  Johan Nilsson, Torpare, änkling, Rickleå - Johanna Vilhelmina Olofsdotter, Arbeterska, Rickleå 1873-11-02
  Johan Norberg, Arbetare, Söderbäck, Nysätra - Karolina Antonia Karlsson, Arbeterska, Ultervattnet 1887-12-27
  Johan Olof Arnqvist, Arbetare, Bobacken - Maria Magdalena Johansdotter, Piga, Ratubäck 1875-12-19
  Johan Olof Johansson, Bonde, Ytterklinten - Anna Maria Amanda Johansdotter, Bondedotter, Ytterklinten 1899-10-28
  Johan Olof Lindström, Bonde, Dalkarlså - Hilma Katarina Johansson, Piga, Skinnarbyn 1892-10-23
  Johan Olof Lundström, Bondeson, Kvarnfors - Beata Kristina Vilhelmina Jonsson, Bondedotter, Nidolf 1901-11-27
  Johan Olof Nilsson, Bondeson, Stenträsk - Hulda Lovisa Boman, Torpardotter, Risböle 1900-03-22
  Johan Olof Nilsson, Sjöman, Ratu - Emma Kristina Nilsdotter, Piga, Stensäter 1898-07-18
  Johan Olof Westerlund, Bondeson, Överklinten - Maria Lovisa Pettersson, Bondedotter, Liljabäck 1899-11-12
  Johan Olofsson, Arbetare, Kilberget, Piteå landsförs. (BD) - Kristina Matilda Olofsdotter, Arbeterska, Sandåsen 1881-04-14
  Johan Olofsson, Bondeson, Kvarnfors - Anna Beata Larsdotter, Bondedotter, Brattliden 1877-09-30
  Johan Oskar Bergman, Arbetare, änkling, Bureå, Skellefteå - Ida Maria Isaksson, Hemmansägaredotter, Korssjön 1915-06-27
  Johan Oskar Boman, Arbetare, Bobacken - Erika Johanna Mattsson, Piga, Bobacken 1892-10-23
  Johan Oskar Eriksson, Bondeson, Bobacken - Margareta Larsdotter, Bondedotter, Gullmark 1898-07-03
  Johan Oskar Eriksson, Hemmansägare änkling, Gullmark - Alma Katarina Johansson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn 1921-04-24
  Johan Oskar Isberg, Hemmansägare, Lantvallen - Alma Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Nyböle 1906-11-06
  Johan Oskar Johansson, Arbetare, Bjänfors - Johanna Elisabet Nilsson, Arbeterska, Storliden 1916-04-10
  Johan Oskar Johansson, Arbetare, Bäck - Elin Maria Wiklund, Hemmansägaredotter, Bäck 1915-11-07
  Johan Oskar Johansson, Arbetare, Robertsfors - Ida Magdalena Olofsson, Åbodotter, Strandholm 1907-09-07
  Johan Oskar Johansson, Bonde, Sjulsmark - Maria Lovisa Karlsdotter, Bondedotter, Sjulsmark 1900-10-11
  Johan Oskar Johansson, Jordbruksarbetare, Botsmark, Sävar - Elsa Elisabet Lundström, Hemmansägaredotter, Krokån 1912-03-02
  Johan Oskar Lindström, Skomakare, Skinnarbyn - Asta Matilda Aurora Sandström, Hembiträde, Skinnarbyn 1935-04-21
  Johan Oskar Nilsson, Hemmansägareson, Åkullsjön - Anna Amanda Pettersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1923-12-16
  Johan Oskar Nylén, Bondeson, Nyvik - Maria Katarina Elisabet Andersdotter, Stenfors 1890-06-08
  Johan Oskar Nylén, Hemmansägare änkling, Nyvik - Emma Kristina Nilsson, Arbetaränka, Nyvik 1912-11-26
  Johan Oskar Nyström, Hemmansägare, Gräsnäs - Johanna Adelia Sundström, Hembiträde, Gryssjön 1926-07-25
  Johan Oskar Wikström, Urmakare, Bäck - Jenny Karolina Wikström, Lärarinna, Bäck 1910-07-10
  Johan Oskar Ågren, Hemmansägareson, Älglund - Erika Josefina Olofsson, Hemmansägaredotter, Strandholm 1910-03-21
  Johan Ossian Högberg, Hemmansägareson, Bäck - Selma Kristina Johansson, Arbetardotter, Bäck 1905-12-10
  Johan Otto Johansson, Hemmansägareson, Floremark - Ammy Amanda Johanna Karlsson, Hemmansägaredotter, Ratu 1906-12-13
  Johan Persson, Dräng, Ytterklinten - Magdalena Sofia Andersdotter, Bondedotter, Ytterklinten 1865-10-24
  Johan Persson, Hemmansägareson, Ultervattnet - Maria Sofia Lindberg, Landbondedotter, Andersliden 1910-01-06
  Johan Petrus Isaksson, Hemmansägare, Brattliden - Edla Lovisa Lindström, Hemmansägaredotter, Brattliden 1919-12-14
  Johan Petrus Johansson, Arbetare, Robertsfors - Maria Johanna Andersdotter, Bondedotter, Gulltjärn 1897-11-06
  Johan Petter Abrahamsson, Arbetare, Åkullsjön - Anna Cecilia Lindahl, Piga, Åkullsjön 1891-11-09
  Johan Petter Abrahamsson, Dräng, Åkullsjön - Maria Katarina Nilsdotter, Bondedotter, Sjöbäck 1878-03-18
  Johan Petter Andersson, Gårdsägare, Dalkarlså - Anna Magdalena Säfsten, Arbeterska, Sörfors 1876-07-06
  Johan Petter Fjellman, Skomakare, Dalkarlså - Hulda Sofia Ahlqvist, Arbeterska, Dalkarlså 1901-11-19
  Johan Petter Forsberg, Arbetare, Andersliden - Magdalena Johanna Nilsdotter, Änka, Åkullsjön 1887-08-13
  Johan Petter Forsberg, Hemmansägare änkling, Rickleå - Emma Johanna Bäckström, Hemmansägaredotter, Dalkarlså 1907-11-03
  Johan Petter Forsberg, Repslagargessäll, Lantnäs - Maria Gustafva Arnqvist, Piga, Högfors 1866-06-17
  Johan Petter Forsberg, Sjöman, Bobacken - Anna Sofia Jonsdotter, Jungfru, Bobacken 1880-10-17
  Johan Petter Hammarbäck, Arrendator, Ratuvik - Maria Magdalena Dahlgren, Hushållerska, Stensäter 1905-12-13
  Johan Petter Holmberg, Sjöman, Sikeå - Hedvig Wahlström, Bondedotter, Rickleå 1878-02-02
  Johan Petter Johansson, Arbetare, Överklinten - Sofia Eufrosyna Lundström, Piga, Granberget 1888-12-10
  Johan Petter Johansson, Bondeson, Botsmark, Sävar - Eva Sofia Fredriksdotter, Bondedotter, Bjänsjöå 1863-10-31
  Johan Petter Johansson, Hemmansinnehavare, Bergliden - Katarina Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Gullmark 1890-01-01
  Johan Petter Jonsson, Bondeson, Åkullsjön - Anna Johanna Lundmark, Bondedotter, Gulltjärn 1890-10-21
  Johan Petter Karlsson, Bonde, Sjulsmark - Vilhelmina Wikström, Arbeterska, Överklinten 1899-07-23
  Johan Petter Karlsson, Skattebonde, Junkboda - Margareta Kristina Sundström, Bondedotter, Junkboda 1872-06-30
  Johan Petter Larsson, Arbetare, Risböle - Maria Olivia Andersdotter, Piga, Junkboda 1891-12-06
  Johan Petter Lundmark, Hemmanstillträdare, Sörfors - Maria Johanna Larsdotter, Piga, Överklinten 1885-04-19
  Johan Petter Nilsson, Bondeson, Bjänsjöå - Anna Evelina Westerlund, Piga, Bjänsjöå 1900-10-09
  Johan Petter Nilsson, Bondeson, Junkboda - Maria Erika Sundström, Bondedotter, Junkboda 1880-06-24
  Johan Petter Norbrandt, Tullvaktmästare, Ratan - Erika von Ahn, Kyrkovärdsdotter, Legdeå 1869-09-19
  Johan Petter Nordqvist, Arbetare, Robertsfors - Magdalena Sofia Johansdotter, Bondedotter, Ytterklinten 1876-10-08
  Johan Petter Olofsson, Arbetare, Matsneke - Maria Kristina Olofsdotter, Bondedotter, Ytterklinten 1893-10-15
  Johan Petter Olofsson, Arbetare, Sjulsmark - Beata Karolina Eriksdotter, Piga, Hyresboken 1884-01-13
  Johan Petter Olofsson, Landbonde, Nya Storbäcken - Magdalena Lovisa Olofsdotter, Jungfru, Ytterklinten 1881-04-18
  Johan Petter Olofsson, Torpare, änkling, Matsneke - Selma Kristina Olofsson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1909-03-18
  Johan Petter Persson, Hemmansägare, Åkullsjön - Naima Viktoria Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1925-10-11
  Johan Petter Sandberg, Landbonde, Fågelsång - Margareta Sofia Holmqvist, Bondedotter, Överklinten 1900-10-09
  Johan Petter Sjöström, Hemmansägare, Selsfors - Anna Alexandra Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1906-04-22
  Johan Petter Sundström, Bondeson, Gryssjön - Maria Albertina Isberg, Bondedotter, Lantvallen 1893-12-03
  Johan Petter Öström, Arbetare, Åkulla - Eva Johanna Lundsten, Bondedotter, Brednoret 1872-08-25
  Johan Ragnar From, Arbetare, Bäck - Beda Josefina Lindström, Hemmansägardotter, Näs 1935-09-29
  Johan Ragnar Rosengren, Jordbruksarbetare, Kvarnrödningen - Naima Kristina Mandolina Hallström, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1919-11-22
  Johan Reinhold Johansson, Arrendator, Johannisfors, Sävar - Amanda Charlotta Boström, Hemmansägaredotter, Nyvik 1919-07-20
  Johan Robert Eriksson, Jordbruksarbetare, Sandåsen - Anna Eugenia Pettersson, Hembiträde, Villnäs 1927-07-03
  Johan Robert Jonsson, Slaktare, Sikeå - Anna Matilda Nyberg, Hushållerska, Sikeå 1913-08-25
  Johan Robert Jonsson, Slaktare, Sikeå - Hulda Maria Högberg, Arbeterska, Sikeå 1910-01-23
  Johan Robert Löf, Soldat, Broträsk, Lövånger - Johanna Kristina Björkman, Torpardotter, Prästbordet 1896-03-27
  Johan Robert Pettersson, Arbetare, Överklinten - Maria Johanna Westerlund, Bondedotter, Överklinten 1895-01-15
  Johan Robert Sundberg, Hemmansägare, Gullmark - Maria Nikolina Pettersson, Piga, Gullmark 1907-11-03
  Johan Ruben Lundström, Hemmansägare, Skinnarbyn - Helga Elisabet Lindfors, Sömmerska, Näs 1933-07-02
  Johan Rudolf Siklund, Hemmansägareson, Näs - Henny Augusta Lundmark, Hemmansägaredotter, Näs 1917-09-02
  Johan Rudolf Åström, Jordbruksarbetare, Risvattnet, Nysätra - Olga Maria Fredriksson, Sömmerska, Kvarnrödningen 1928-03-31
  Johan Samuel Bäckman, Dräng, Bjänsjöå - Anna Katarina Eriksdotter, Änka, Bäcklund 1875-04-12
  Johan Samuel Holmström, Bondeson, Bränndalen - Anna Amanda Boberg, Bondedotter, Djäkneboda 1903-11-03
  Johan Samuel Johansson, Skattebonde, änkling, Överklinten - Magdalena Sofia Andersdotter, Piga, Överklinten 1876-11-27
  Johan Samuel Johansson, Skattebonde, Överklinten - Matilda Nilsdotter, Piga, Överklinten 1866-07-15
  Johan Samuel Karlsson, Bondeson, Junkboda - Margareta Helena Andersson, Jungfru, Junkboda 1881-06-19
  Johan Sandberg, Dräng, Yttre Storbäcken - Hedvig Sofia Andersdotter, Piga, Bullmark, Sävar 1867-10-06
  Johan Saul Holmberg, Hemmansägareson, Rickleå - Anna Nikolina Nilsson, Hemmansägaredotter, Rickleå 1908-06-28
  Johan Severin Eriksson, Arbetare, Gullmark - Lilly Amalia Lundmark, Hemmansägaredotter, Näs 1929-05-12
  Johan Sigfrid Frisk, Hemmansägare, Skinnarbyn - Jenny Maria Dahlgren, Lärarinna, Skinnarbyn 1933-06-23
  Johan Signar Lundström, Hemmansägare, Gamla Storbäcken - Signe Maria Bygdén, Hemmansägaredotter, Rickleå 1920-06-24
  Johan Stenman, Bonde, Rickleå - Eva Olofsdotter, Piga, Näs 1867-11-03
  Johan Strömberg, Gränsvakt, änkling, Haparanda (BD) - Sofia Albertina Hedlund, Jungfru, Ratan 1871-10-15
  Johan Sundberg, Dräng, Bobacken - Charlotta Sofia Abrahamsdotter, Bondedotter, Lustigkulla 1874-10-25
  Johan Sundberg, Fotograf, Gällivari (BD) - Magdalena Katarina Jonsson, Änka, Sikeå 1892-04-19
  Johan Säfsten, Skattebonde, Sörfors - Anna Vilhelmina Andersdotter, Piga, Norra Stortjärn 1873-07-04
  Johan Tyko Olofsson, Hemmansägare, Gravfors - Ida Maria Larsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1914-02-15
  Johan Ulrik Bäckström, Arbetare, Sikeå - Katarina Johanna Nilsdotter, Piga, Djäkneboda 1867-10-20
  Johan Ulrik Lindberg, Bondeson, Bygdeträsk, Burträsk - Brita Kristina Lundberg, Bondedotter, Lugnet 1862-07-08
  Johan Ulrik Lindqvist, Bonde, Bygdsiljum, Burträsk - Kristina Augusta Lundmark, Bondedotter, Gulltjärn 1892-10-23
  Johan Ulrik Åström, Dräng, Stortjärn - Anna Magdalena Grenholm, Bondedotter, Stortjärn 1871-12-05
  Johan Valdemar Burström, Arbetare, Umeå stadsförsamling - Signe Augusta Säfsten, Hemmansägardotter, Bobacken 1934-05-06
  Johan Valfred Andersson, Hemmansägare, Rickleå - Anna Linnea Lindström, Hemmansägaredotter, Näs 1929-12-29
  Johan Valfred Granström, Ångbåtskapten, Obbola, Holmsund - Tekla Johanna Norlin, Poststationsföreståndare, Stensäter 1921-03-28
  Johan Valfrid Lundmark, Bagare, Byske - Hulda Maria Högström, Lärarinna, Sikeå 1899-07-09
  Johan Valfrid Nilsson, Dräng, Burträsk - Klara Kristina Larsson, Arbeterska, Överklinten 1889-03-24
  Johan Verner Åberg, Chaufför, Yttre Åkulla - Gerda Evelina Andersson, Lärarinna, Yttre Åkulla 1936-08-15
  Johan Westerlund, Hemmanstillträdare, Överklinten - Katarina Johanna Johansdotter, Bondedotter, Överklinten 1866-06-10
  Johan Wiklund, Arbetare, Korssjön - Eva Sofia Nygren, Sömmerska, Korssjön 1891-12-13
  Johan Wikström, Jordbruksarbetare, Vargliden - Maria Emilia Olofsson, Arrendatordotter, Vargliden 1922-07-23
  Johan Viktor Andersson, Hemmansägareson, Ytterklinten - Hulda Kristina Jonsson, Landbondedotter, Stenfors 1912-11-17
  Johan Wilhelm Dahlberg, Magasinarbetare, Umeå - Amanda Kristina Wiklund, Arbetardotter, Övre Åkulla 1920-06-24
  Johan Wilhelm Holmström, Bondeson, Ratu - Anna Kristina Karlsson, Bondedotter, Ratu 1892-10-02
  Johan Wilhelm Holmström, Hemmansägare änkling, Skinnarbyn - Kristina Sofia Nilsson, Änka, Skinnarbyn 1906-06-03
  Johan Wilhelm Johansson, Arbetare, Sikeå - Sofia Augusta Bergström, Hushållerska, Sikeå 1916-10-26
  Johan Wilhelm Johansson, Dräng, Ytterklinten - Magdalena Erika Andersson, Piga, Rickleå 1888-07-29
  Johan Wilhelm Persson, Hemmansägare, Bergvall, Degerfors - Kristina Vilhelmina Johansdotter, Piga, Ryssjön 1865-10-02
  Johan Öström, Hemmansägare, Junkboda - Edla Johanna Hedlund, Hemmansägaredotter, Bäck 1912-06-21
  Johanna Adelia Sundström, Hembiträde, Gryssjön - Johan Oskar Nyström, Hemmansägare, Gräsnäs 1926-07-25
  Johanna Adolfina Bäckström, Hushållerska, Dalkarlså - Anders Ernfrid Andersson, Handelsföreståndare, Dalkarlså 1918-06-23
  Johanna Albertina Andersdotter, Bondedotter, Ståbäcken - Karl Hjalmar Lindahl, Arbetare, Robertsfors 1900-04-08
  Johanna Albertina Pettersson, Arbeterska, Legdeå - Karl Johan Nilsson, Arbetare, Robertsfors 1901-05-05
  Johanna Charlotta Olofsdotter, Arbeterska, Skinnarbyn - Nils Olof Pettersson, Konstapel, Skinnarbyn 1876-09-03
  Johanna Charlotta Pålberg, Änka, Skinnarbyn - August Asplund, Garvare, Skinnarbyn 1879-09-14
  Johanna Davida Nilsson, Sömmerska, Ösjön - Olof Anders Andersson, Hemmansägare, Ösjön 1936-10-24
  Johanna Elisabet Bäckström, Bondedotter, Norum - August Strömberg, Arbetare, Norum 1896-12-10
  Johanna Elisabet Nilsson, Arbeterska, Storliden - Johan Oskar Johansson, Arbetare, Bjänfors 1916-04-10
  Johanna Erika Nilsson, Småskollärarinna, Junkboda - Olof Edvin Sundström, Hemmansägare, Junkboda 1914-11-15
  Johanna Evelina Nilsson, Nämndemansdotter, Rickleå - Olof Konrad Karlsson, Arbetare, Bäck 1923-11-18
  Johanna Fredrika Bäckman, Sömmerska, Nyvik - Nils Gustaf Nylén, Arbetare, Nyvik 1895-03-11
  Johanna Fredrika Kristina Andersdotter, Arbeterska, Stenfors - Lars Leontin Lindmark, Arbetare, Robertsfors 1894-07-15
  Johanna Hansdotter, Änka, Gravfors - Anders Johansson, Torpare, Gravfors 1903-08-01
  Johanna Karolina Palmqvist, Jungfru, Jomark - Erik Reinhold Bergstedt, Bondeson, Jomark 1887-12-03
  Johanna Kristina Björkman, Torpardotter, Prästbordet - Johan Robert Löf, Soldat, Broträsk, Lövånger 1896-03-27
  Johanna Kristina Olivia Nilsson, Hemmansägaredotter, Junkboda - Olof Axel Emil Johansson, Hemmansägare, Täfteböle, Sävar 1910-07-10
  Johanna Kristina Ottilia Isberg, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn - Anders Leonard Bergstedt, Hemmansägareson, Jomark 1904-03-06
  Johanna Lovisa Holmström, Norum - Otto Andersson, Hemmansägare änkling, Norum 1908-04-25
  Johanna Lovisa Westerlund, Överklinten - Karl August Pettersson, Bondeson, Legdeå 1903-10-26
  Johanna Matilda Nilsson, Bondedotter, Legdeå - Nils Olof Pettersson, Dräng, Legdeå 1887-12-26
  Johanna Matilda Westerlund, Piga, Sakrisborg - Olof Edvard Olofsson, Arrendator, Sakrisborg 1914-07-13
  Johanna Olivia Andersdotter, Piga, Norum - Oskar Ölund, Arbetare, Åträsk, Piteå (BD) 1882-03-26
  Johanna Olivia Bäckström, Bondedotter, Rickleå - Gustaf Adolf Bäckström, Bonde, Rickleå 1902-12-03
  Johanna Olivia Nilsson, Arbetardotter, Rickleå - Karl Harald Löjdström, Arbetare, Robertsfors 1905-12-26
  Johanna Olivia Olofsson, Hemmansägaredotter, Högfors - Erik Albin Åberg, Hemmansägareson, Yttre Åkulla 1915-07-06
  Johanna Sandström, Piga, Selsfors - Olof Sjöström, Bondeson, Selsfors 1865-11-27
  Johanna Sofia Fredriksdotter, Piga, Ryssjön - Karl Gustaf Karlsson, Bonde, Ryssjön 1892-11-06
  Johanna Sofia Karlsdotter, Bondedotter, Gullmark - Karl Robert Siklund, Bonde, Gullmark 1889-10-27
  Johanna Vilhelmina Holmgren, Hushållerska, Gransjö - Per Anton Norlin, Jaktsbåtsman, Gransjö 1898-12-11
  Johanna Vilhelmina Olofsdotter, Arbeterska, Rickleå - Johan Nilsson, Torpare, änkling, Rickleå 1873-11-02
  Johannes Andersson, Arbetare, Robertsfors - Anna Vilhelmina Nilsdotter, Piga, Rickleå 1884-12-23
  Johannes Andersson, Bonde, Norum - Karolina Boström, Bondedotter, Norum 1893-10-02
  Johannes Isaksson, Hemmansägare, Överklinten - Sofia Nikolina Lindmark, Överklinten 1908-05-04
  Johannes Johansson, Bondeson, Överklinten - Katarina Lovisa Brännström, Bondedotter, Överklinten 1887-02-08
  Johannes Johansson, Bondeson, Överklinten - Vendla Kristina Åberg, Bondedotter, Skinnarbyn 1900-04-22
  Johannes Lindberg, Hemmansägare, Nydala, Umeå landsförs. - Maria Magdalena Eklund, Hemmansägaredotter, Bäck 1904-12-11
  Johannes Lindberg, Skogsarbetare, Rambo, Degerfors - Hulda Johanna Isaksson, Hemmansägaredotter, Bjänsjöå 1914-02-12
  Johannes Lindberg, Skomakare, Inre Ultervattnet - Elin Maria Jonsson, Hemmansägaredotter, Inre Ultervattnet 1921-01-29
  Johannes Lindmark, Hemmansägareson, Ljusvattnet, Burträsk - Hilda Maria Lindström, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1923-04-22
  Johannes Lundström, Arbetare, Lustigkulla - Anna Matilda Nilsson, Bondedotter, Lustigkulla 1902-11-25
  John Artur Andersson, Hemmansägare, Djäkneboda - Gerda Amanda Holmström, Hemmansägardotter, Bränndalen 1931-11-22
  John Bernhard Bergström, Arbetare, Rickleå - Karolina Elvira Boström, Hembiträde, Kyrkobordet 1933-01-29
  John Emanuel Sundström, Sågverksarbetare, Lövön, Holmsund - Hildur Sofia Jakobsson, Hemmansägardotter, Norum 1930-12-06
  John Gustaf Strandberg, Jordbruksarbetare, Högfors - Valborg Maria Olofsson, Hemmadotter, Högfors 1936-03-08
  John Hilding Nilsson, Hemmansägare, Öndebyn - Edit Adelia Johansson, Hemmansägardotter, Nyvik 1932-05-15
  John Ingevald Grahn, Arbetare, Gryssjön - Göta Magdalena Holmström, Arbetare, Gryssjön 1934-11-04
  John Johansson, Slaktare, Norum - Rut Margareta Säfsten, Norum 1930-11-23
  John Mauritz Andreas Fält, Jordägare, Korssjön - Arvida Viktoria Lindqvist, Hembiträde, Gulltjärn 1928-07-07
  Johny Vilhelmina Lundström, Hemmansägardotter, Skinnarbyn - Johan Birger Johansson, Arbetare, Skinnarbyn 1930-03-23
  Jonas Adolf Brännström, Landbonde, Yttre Storbäcken - Sara Ulrika Johansdotter, Piga, Yttre Storbäcken 1887-10-08
  Jonas Adolf Pettersson, Bondeson, Gullmark - Erena Johanna Mattsson, Bondedotter, Bobacken 1892-04-03
  Jonas Albert Mattsson, Bonde, Västanå - Maria Amalia Göransson, Bondedotter, Överklinten 1898-04-20
  Jonas Albert Olsson, Johanneslund - Erika Elisabet Eriksson, Bondedotter, Gamla Storbäcken 1899-02-19
  Jonas Albin Olofsson, Hemmansägare, Botsmark, Sävar - Sofia Josefina Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1911-12-10
  Jonas Albin Olofsson, Hemmansägare, Liljabäck - Tekla Johanna Karlsson, Obekant ort 1920-09-26
  Jonas Alfred Boström, Torpare, Kyrkobordet - Maria Robertina Glad, Jungfru, Dalkarlså 1898-11-20
  Jonas Alfred Grahn, Arbetare, Sikeå - Alma Kristina Stål, Soldatdotter, Sikeå 1908-04-19
  Jonas Alfred Högberg, Torpare, Prästbordet - Karolina Söderström, Torpardotter, Näs 1892-12-09
  Jonas Alfred Isberg, Bondeson, Lantvallen - Kristina Vilhelmina Holmström, Bondedotter, Ratu 1884-07-13
  Jonas Alfred Jakobsson, Bondeson, Norum - Anna Maria Sundström, Bondedotter, Gräsnäs 1894-11-19
  Jonas Alfred Jonsson, Bondeson, Norum - Jenny Desideria Eriksson, Bondedotter, Norum 1901-09-01
  Jonas Alfred Jonsson, Handelsföreståndare, Överklinten - Gerda Elisabet Lundberg, Lärarinna, Korssjön 1921-12-18
  Jonas Alfred Jonsson, Hemmanstillträdare, Rickleå - Sara Albertina Pettersson, Bondedotter, Sikeå 1887-06-24
  Jonas Alfred Lindström, Skomakare, Bobacken - Emma Charlotta Nystedt, Arbetardotter, Dalkarlså 1895-09-22
  Jonas Alfred Olofsson, Bondeson, Häggnäs - Ida Johanna Bäckman, Bondedotter, Bjänsjöå 1899-12-19
  Jonas Alfred Pettersson, Arbetare, Bobacken - Ulrika Charlotta Åström, Piga, Rickleå 1904-03-10
  Jonas Algot Edström, Arbetare, Legdeå - Maria Nikolina Olofsson, Arbeterska, Rickleå 1906-10-28
  Jonas Algot Fredriksson, Hemmansägareson, Kvarnrödningen - Anna Karolina Wallgren, Sömmerska, Ultervattnet 1911-11-23
  Jonas Almar Jonsson, Hemmansägareson, Ratubäck - Hilda Katarina Westerlund, Hemmansägaredotter, Lantnäs 1923-06-24
  Jonas Almar Jonsson, Jordbruksarbetare, Djäkneboda - Nanny Valborg Nilsson, Hemmansägardotter, Djäkneboda 1933-11-19
  Jonas Andersson, Bondeson, Bölesbäcken - Kristina Lovisa Bäckström, Bondedotter, Norum 1890-12-02
  Jonas Andersson, Bondeson, Selsfors - Karolina Zingmark, Piga, Selsfors 1873-12-16
  Jonas Andersson, Hemmansägare, Överklinten - Jenny Sofia Kvist, Handelsbiträde, Överklinten 1926-12-19
  Jonas Andersson, Hemmansägareson, Bergdal, Sävar - Anna Sofia Åberg, Landbondedotter, Olsliden 1911-12-18
  Jonas Andersson, Kolarson, Robertsfors - Anna Kristina Lindfors, Arbeterska, Edfastmark 1867-11-05
  Jonas Anton Andersson, Bondeson, Överklinten - Anna Maria Jonsson, Bondedotter, Öndebyn 1896-07-12
  Jonas Anton Berg, Volontär, korpral, Överklinten - Katarina Fredrika Johansson, Bondedotter, Överklinten 1900-10-09
  Jonas Anton Bergström, Dräng, Alkvittern - Erika Kristina Lindström, Piga, Alkvittern 1882-12-17
  Jonas Anton Bergström, Landbonde, Alkvittern - Anna Kristina Boström, Piga, Alkvittern 1896-12-01
  Jonas Anton Eriksson, Skräddare, Sikeå - Charlotta Petronella Brandt, Arbeterska, Ultervattnet 1895-12-08
  Jonas Anton Holmström, Bondeson, Gullmark - Anna Johanna Eriksson, Bondedotter, Västervik 1884-02-26
  Jonas Anton Jonsson, Arbetare, Öndebyn - Magdalena Amalia Boström, Piga, Sikeå 1875-05-17
  Jonas Anton Jonsson, Bonde, Ultervattnet - Maria Kristina Ögren, Änka, Ultervattnet 1876-12-25
  Jonas Anton Jonsson, Bondeson, Ultervattnet - Anna Sofia Isaksdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1874-07-07
  Jonas Anton Larsson, Sergeant, Västervik - Maria Lundberg, Lärarinna, Gullmark 1896-04-26
  Jonas Anton Nilsson, Jordägare, Sikeå - Anna Erika Olofsdotter, Arbeterska, Sikeå 1882-03-04
  Jonas Anton Nystedt, Fältjägare, bonde, Sjulsmark - Maria Ulrika Eriksdotter, Bondedotter, Överklinten 1892-12-14
  Jonas Anton Åberg, Jordägare, Rickleå - Klara Sofia Andersdotter, Bondedotter, Rickleå 1869-11-02
  Jonas Arvid Ågren, Brädgårdsarbetare, Sikeå - Hilma Sofia Andersson, Arbetardotter, Sikeå 1915-07-18
  Jonas Asplund, Byasmed, änkling, Åkullsjön - Karolina Olofsdotter, Piga, Åkullsjön 1866-01-30
  Jonas August Nilsson, Bonde, Junkboda - Kristina Katarina Rehn, Bondedotter, Åkulla 1865-06-11
  Jonas August Olofsson, Arbetare, Åkullsjön - Maria Sofia Sjöström, Piga, Åkullsjön 1877-09-16
  Jonas August Persson, Arbetare, Ultervattnet - Maria Kristina Vilhelmina Åström, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1904-01-31
  Jonas Bergström, Bonde, Ultervattnet - Maria Ulrika Olofsdotter, Piga, Ultervattnet 1898-05-28
  Jonas Boström, Bondeson, Rickleå - Anna Kristina Isberg, Piga, Rickleå 1864-10-16
  Jonas Brännström, Bonde, Överklinten - Magdalena Charlotta Nilsdotter, Bondedotter, Överklinten 1883-10-20
  Jonas Byström, Varvsarbetare, Hudiksvall (X) - Ulrika Sofia Andersdotter, Bondedotter, Åkulla 1870-09-25
  Jonas Edström, Torpare och spannmålsmätare, Sikeå - Elisabet Karolina Johansdotter, Jordägarinna, Legdeå 1866-04-02
  Jonas Edvald Lindström, Hemmansägare, Ultervattnet - Maria Lovisa Karlsson, Hemmansägaredotter, Junkboda 1913-09-28
  Jonas Einar Andersson, Hemmansägareson, Bölesbäcken - Lydi Valdine Kivinen, Arbeterska, Jakobstad Finland 1924-12-22
  Jonas Erik Lundmark, Gästgivarson, Rickleå - Ida Adelina Nilsson, Rickleå 1897-10-23
  Jonas Fredrik Andersson, Dräng, Sikeå - Anna Brita Sjöström, Piga, Sikeå 1875-11-28
  Jonas Fredrik Gustafsson, Hemmansägareson, Överklinten - Hulda Kristina Sundqvist, Hemmansägaredotter, Överklinten 1918-11-24
  Jonas Fredrik Jonsson, Bondeson, Kroksjönäs - Charlotta Maria Edström, Bondedotter, Kroksjön 1896-01-23
  Jonas Fredrik Nilsson, Arbetare, Överklinten - Eva Katarina Lindgren, Arbeterska, Överklinten 1895-11-10
  Jonas Fredrik Persson, Bonde, Sjulsmark - Anna Karolina Isaksdotter, Piga, Sjulsmark 1865-10-08
  Jonas Fridolf Jonsson, Arbetare, Överklinten - Kristina Albertina Isaksson, Hemmansägaredotter, Brattliden 1910-10-16
  Jonas Georg Klint, Soldat, Sjulsmark - Hulda Johansdotter, Bondedotter, Sjulsmark 1900-07-22
  Jonas Gottfrid Brändström, Hemmansägare, Bullmark, Sävar - Adina Maria From, Hemmansägaredotter, Bäck 1925-03-01
  Jonas Grenholm, Bonde, Stortjärn - Maria Charlotta Andersdotter, Arbeterska, Korssjön 1872-04-07
  Jonas Gustaf Andersson, Dräng, Åkullsjön - Anna Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Gulltjärn 1878-10-07
  Jonas Gustaf Burström, Torpare, Bygdeträsk, Burträsk - Elin Sofia Johansson, Arbetardotter, Norra Stortjärn 1907-11-17
  Jonas Gustaf Holmström, Landbonde, Ytterträsk, Sävar - Anna Karolina Johansdotter, Bondedotter, Kättbergsheden 1869-04-03
  Jonas Gustaf Karlsson, Bonde, Ratu - Klara Fredrika Amanda Boberg, Bondedotter, Djäkneboda 1882-10-29
  Jonas Gustaf Karlsson, Bondeson, Yttre Storbäcken - Sara Magdalena Andersdotter, Bondedotter, Överklinten 1877-09-30
  Jonas Gustaf Larsson, Dräng, Gransjö - Kristina Karolina Nylén, Piga, Gransjö 1895-11-26
  Jonas Gustaf Lindgren, Bonde, Granberget - Maria Fredrika Lundström, Piga, Granberget 1879-07-06
  Jonas Gustaf Nilsson, Krononybyggare, Liden - Eva Mårtensdotter, Piga, Rickleå 1864-04-19
  Jonas Gustaf Persson, Arbetare, Rickleå - Anna Katarina Ågren, Arbeterska, Junkboda 1876-10-29
  Jonas Gustaf Rundqvist, Arbetare, Dalkarlså - Anna Lovisa Persdotter, Arbeterska, Ratu 1874-05-31
  Jonas Hansson, Bonde, Överklinten - Maria Karolina Nyman, Bondedotter, Överklinten 1881-10-16
  Jonas Helmer Brännström, Hemmansägareson, Överklinten - Hilma Maria Sundström, Hemmansägaredotter, Överklinten 1914-11-01
  Jonas Hugo Berg, Vice korpral, Kvarnrödningen - Maria Johanna Grenholm, Bondedotter, Södra Stortjärn 1901-04-07
  Jonas Isaksson, Arbetare, Överklinten - Kristina Katarina Larsdotter, Arbeterska, Överklinten 1887-12-25
  Jonas Ivar Larsson, Arbetare, Gullmark - Elin Johanna Lundström, Arbeterska, Dalkarlså 1926-09-29
  Jonas Ivar Lundström, Hemmansägare, Skinnarbyn - Emma Johanna Ekberg, Hemmansägardotter, Näs 1932-07-17
  Jonas Johansson, Bondeson, Botsmark, Sävar - Kristina Johanna Åström, Bondedotter, Risträsk 1886-10-30
  Jonas Johansson, Hemmansägare änkling, Gullmark - Kristina Johanna Nilsdotter, Piga, Gullmark 1905-07-17
  Jonas Jonsson, Bonde, Åkullsjön - Emma Kristina Larsdotter, Piga, Bjänfors 1893-10-09
  Jonas Jonsson, Nybyggarearrendator, Storliden - Katarina Vilhelmina Larsdotter, Nybyggardotter, Nidolf 1863-07-11
  Jonas Leander Jonsson, Hemmansägareson, Åkullsjön - Emmy Katarina Andersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1925-10-31
  Jonas Leander Lundberg, Jordbruksarbetare, Sävar - Margareta Josefina Westerberg, Hemmansägaredotter, Åsjön 1911-07-11
  Jonas Leonard Jonsson, Hemmansägareson, Ultervattnet - Maria Magdalena Edström, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1910-10-27
  Jonas Leonard Wiklund, Arbetare, Rickleå - Amanda Josefina Jäderberg, Hemmansägareänka, Bäck 1904-02-07
  Jonas Lindberg, Hemmanstillträdare, Gumboda, Nysätra - Fredrika Albertina Andersdotter, Bondedotter, Överklinten 1884-10-26
  Jonas Lundberg, Hemmansägare, Långviken, Skellefteå - Helena Karolina Stenberg, Arbeterska, Sikeå 1905-06-17
  Jonas Lundmark, Bondeson, Sjulsmark - Katarina Eliana Karlsdotter, Bjänsjön 1884-06-22
  Jonas Lundqvist, Arbetare, Sörfors - Maria Augusta Jonsson, Bondedotter, Bjänfors 1897-06-27
  Jonas Lundström, Gårdsägare, arbetare änkling, Umeå - Anna Magdalena Herrman, Arbeterska, Skinnarbyn 1900-09-16
  Jonas Nilsson, Dräng, Djäkneboda - Fredrika Sofia Isberg, Piga, Djäkneboda 1866-04-22
  Jonas Olof Edvin Bergström, Hemmansägare, Framnäs - Edla Kristina Eriksson, Hemmansägaredotter, Jomark 1912-01-26
  Jonas Olof Högström, Arbetare, Sikeå - Anna Lovisa Persdotter, Bondedotter, Sikeå 1873-10-12
  Jonas Olof Nilsson, Bondeson, Rickleå - Amalia Vilhelmina Holmberg, Jungfru, Sikeå 1886-10-30
  Jonas Olofsson, Fd. bonde, änkling, Västervik - Eva Fredrika Efraimsdotter, Arbeterska, Risbäck 1874-12-20
  Jonas Olofsson, Landbonde, Norum - Anna Magdalena Nilsdotter, Piga, Norum 1870-04-21
  Jonas Olofsson, Nybyggarson, Kvarnfors - Brita Johanna Andersdotter, Bondedotter, Gullmark 1868-10-11
  Jonas Oskar Boman, Hemmansägareson, Bobacken - Emma Sofia Lundström, Hemmansägaredotter, Kvarnfors 1910-06-24
  Jonas Oskar Hellman, Sågverksarbetare, Rundvik, Nordmaling - Mildrid Semira Charlotta Pettersson, Hemmansägardotter, Bobacken 1932-08-14
  Jonas Oskar Jonsson, Hemmansägare, Västerteg, Umeå landsförs. - Kristina Vilhelmina Johansson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn 1913-04-06
  Jonas Persson, Bonde, Liljabäck - Maria Johanna Hansdotter, Piga, Bjänsjöå 1891-03-30
  Jonas Petter Andersson, Nybyggarson, Gravbäck - Katarina Johanna Persdotter, Nybyggardotter, Krokbäcken 1881-10-16
  Jonas Petter Boström, Skattebonde, änkling, Bobacken - Katarina Magdalena Fredriksdotter, Bondedotter, Bjänsjöå 1869-11-11
  Jonas Petter Edström, Skattebonde, Rickleå - Sofia Matilda Persdotter, Bondedotter, Bäck 1867-07-14
  Jonas Petter Granberg, Bonde, Ortoliden, Burträsk - Margareta Amalia Persdotter, Bondedotter, Korssjön 1874-07-07
  Jonas Petter Grenholm, Hemmansägare, Södra Stortjärn - Hilma Sofia Granström, Småskollärarinna, Södra Stortjärn 1918-09-08
  Jonas Petter Jonsson, Torparson, Ratu - Ulrika Johanna Thurnström, Bondedotter, Ratu 1872-11-10
  Jonas Petter Karlsson, Landbondeson, Överklinten - Anna Josefina Pettersson, Bondedotter, Överklinten 1884-12-07
  Jonas Petter Larsson, Bonde, Åkullsjön - Anna Johanna Andersson, Bondedotter, Åkullsjön 1886-03-22
  Jonas Petter Larsson, Bondeson, Bäck - Katarina Charlotta Andersdotter, Bondeänka, Vargliden 1874-02-01
  Jonas Petter Larsson, Hemmansägare änkling, Åkullsjön - Margareta Magdalena Eriksdotter, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1904-01-17
  Jonas Petter Lindström, Sjöman, Djäkneboda - Anna Karolina Nordström, Piga, Gulltjärn 1879-04-14
  Jonas Petter Nilsson, Bondeson, Åkullsjön - Anna Maria Johansdotter, Torpardotter, Gulltjärn 1902-10-19
  Jonas Petter Thurnström, Skattebonde, änkling, Skinnarbyn - Martha Sofia Norman, Piga, Skinnarbyn 1863-11-05
  Jonas Petter Österlund, Hemmansägare änkling, Ratu - Kristina Evelina Nilsson, Änka, piga, Ratu 1906-11-25
  Jonas Pettersson, Arbetare, Djäkneboda - Magdalena Johanna Nensén, Piga, Djäkneboda 1866-04-02
  Jonas Pettersson, Torpare, änkling, Djäkneboda - Hilda Helena Eriksson, Piga, Djäkneboda 1901-10-24
  Jonas Rubert Jonsson, Hemmansägare, Nidolf - Hilma Charlotta Lundström, Hemmansägaredotter, Kvarnfors 1909-06-24
  Jonas Rönnmark, Roddarkarl, Ratan - Anna Magdalena Sandberg, Näringsidkare, Ratan 1873-05-11
  Jonas Svensson, Stenarbetare, Kolksele, Vännäs - Selma Helena Dahlberg, Torpardotter, Bobacken 1902-09-16
  Jonas Säfsten, Bondeson, Sörfors - Ida Johanna Lundström, Bondedotter, Bäcknäs 1901-11-07
  Jonas Säfström, Bonde, änkling, Sjulsmark - Sofia Persdotter, Piga, Sörfors 1869-01-31
  Jonas Säfström, Hemmansägare, Skursjön, Burträsk - Anna Elisabet Andersson, Piga, Korssjön 1884-03-09
  Jonas Teofil Andersson, Landbonde, Tryssjön - Katarina Fredrika Olofsson, Piga, Överklinten 1906-06-07
  Jonas Theodor Åström, Bondeson, Djäkneboda - Maria Augusta Andersdotter, Piga, Djäkneboda 1899-12-12
  Jonas Ulrik Adamsson, Landbondeson, Stenträsk - Magdalena Kristina Larsdotter, Piga, Stenträsk 1878-04-08
  Jonas Valfrid Jonsson, Bondeson, Västervik - Maria Kristina Westerlund, Piga, Västervik 1898-12-20
  Jonas Westman, Arbetare, Överklinten - Anna Fredrika Näsvall, Arrendatoränka, Överklinten 1874-04-25
  Jonas Wiklund-Abrahamsson, Bondeson, Skäran, Nysätra - Anna Maria Samuelsdotter, Piga, Ratan 1861-10-01
  Jonas Wilhelm Brännström, Hemmansägareson, Överklinten - Ester Johanna Nordström, Hemmansägaredotter, Överklinten 1918-12-08
  Jonas Wilhelm Bäckström, Bonde, Bjurmyrkammen, Nysätra - Katarina Sofia Nilsson, Bondedotter, Ultervattnet 1894-11-11
  Jonas Wilhelm Dahlberg, Skattebonde, Dalkarlså - Maria Magdalena Johansdotter, Bondedotter, Bobacken 1875-07-01
  Jonas Wilhelm Lindberg, Arbetare, Legdeå - Karolina Edström, Bondedotter, Legdeå 1882-12-26
  Jonas Wilhelm Lindberg, Arbetare, Åkullsjön - Anna Maria Granberg, Piga, Åkullsjön 1892-10-02
  Jonas Wilhelm Nordell-Persson, Bondeson, Sjöbäck - Henny Kristina Westerlund, Piga, Sjöbäck 1902-04-14
  Jonas Wilhelm Nordgren, Krononybyggare, Gräsnäs, Sävar - Anna Magdalena Dahlgren, Bondedotter, Bäck 1861-03-10
  Jonas Wilhelm Nylén, Bonde, Nyvik - Augusta Matilda Wikström, Arbetardotter, Djäkneboda 1892-01-29
  Jonas Wilhelm Nylén, Bonde, Nyvik - Karolina Johanna Boström, Ratu 1897-03-04
  Jonas Wilhelm Smedberg, Bonde, Legdeå - Lovisa Kristina Wahlström, Bondedotter, Legdeå 1881-02-13
  Jonas Wilhelm Smedberg, Skattebonde, Legdeå - Katarina Ulrika Jonsdotter, Piga, Ultervattnet 1861-04-01
  Jonas Wilhelm Åström, Bondeson, Floda, Sävar - Karolina Sofia Andersson, Bondedotter, Gulltjärn 1889-11-10
  Jonas Åström, Postbonde, Djäkneboda - Anna Erika Nordlund, Piga, Djäkneboda 1871-06-18
  Josefina Charlotta Jakobsdotter, Piga, Djäkneboda - Karl Johan Åström, Bondeson, Djäkneboda 1896-09-18
  Josefina Elisabet Lundqvist, Obekant ort - Erik Valfrid Olofsson, Hemmansägare, Gunnismark, Sävar 1920-12-12
  Judit Maria Albertina Holmgren, Norra Sandåsen - Johan Helge Nordgren, Jordbruksarbetare, Södra Sandåsen 1934-06-24
  Julia Johanna Johansson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn - Adolf Albin Pettersson, Hemmansägare, Gullmark 1923-02-11
  Jöns Hägglund, Arbetare, änkling, Gräsnäs - Selma Johanna Jakobsson, Änka, Obekant ort 1920-07-11
  Kally Elina Lundberg, Hemmansägaredotter, Brednoret - Johan Konrad Holmgren, Arbetare, Sandåsen 1920-05-23
  Karl Adamsson, Hemmanstillträdare, Stenträsk - Hulda Matilda Lundström, Bondedotter, Ratubäck 1882-10-29
  Karl Adolf Karlsson, Dräng, Bursiljum, Burträsk - Sofia Albertina Karlsdotter, Landbondedotter, Överklinten 1901-10-13
  Karl Adrian Boström, Hemmansägareson, Nyvik - Elma Johanna Sjöström, Ösjön 1929-11-03
  Karl Adrian Gustafsson, Hemmansägareson, Korssjön - Signe Kristina Andersson, Hemmansägaredotter, Korssjön 1910-03-07
  Karl Albin Karlsson, Hemmansägare, Yttre Storbäcken - Elin Amanda Åberg, Fältjägardotter, Bäck 1917-04-01
  Karl Albin Karlsson, Hemmansägareson, Ultervattnet - Kristina Lovisa Larsson, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1906-10-30
  Karl Albin Larsson, Hemmansägareson, Ultervattnet - Matilda Berglund, Hemmansägaredotter, Ultervattnet 1910-10-28
  Karl Albin Larsson, Snickare, Korssjön - Olga Margareta Andersson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1916-09-28
  Karl Albin Nyström, Mjölnare, Norrfors, Umeå landsförs. - Anna Berglund, Rickleå 1903-09-12
  Karl Alfred Andersson, Bonde, Ytterklinten - Anna Elisabet Lundqvist, Piga, Berga 1898-02-21
  Karl Alfred Berglund, Bondeson, Bäck - Tyra Betty Fransiska Högberg, Bondedotter, Bäck 1897-05-09
  Karl Alfred Nilsson, Bondeson, Korssjön - Konkordia Johanna Lindqvist, Bondedotter, Trågaliden 1901-04-07
  Karl Alfred Sundström, Bondeson, Gryssjön - Augusta Matilda Jonsson, Bondedotter, Norum 1897-12-03
  Karl Alfred Sundström, Hemmansägare änkling, Norum - Anna Alfrida Öhman, Fältjägardotter, Gryssjön 1915-05-24
  Karl Algot Holmström, Arbetare, Floremark - Tekla Helena Persson, Hemmansägaredotter, Risböle 1920-12-18
  Karl Algot Johansson, Hemmansägareson, Västra Sjulsmark - Edla Adelia Johansson, Hemmansägaredotter, Bäcknäs 1925-02-22
  Karl Anders Persson, Skattebonde, Brattfors, Sävar - Margareta Karolina Westerlund, Bondedotter, Bjänfors 1867-07-13
  Karl Andersson, Arbetare, Frodtjärnbäck - Brita Lovisa Persdotter, Bondedotter, Sjöbäck 1897-07-04
  Karl Andersson, Bondeson, Ultervattnet - Kristina Ulrika Johansdotter, Bondedotter, Ultervattnet 1893-06-24
  Karl Andersson, Bondeson, Överklinten - Anna Erika Byström, Jungfru, Skinnarbyn 1881-04-24
  Karl Andersson, Dräng, Botsmark, Sävar - Margareta Sofia Andersdotter, Bondedotter, Storrödningsberget 1861-10-13
  Karl Andersson, Hemmansägare änkling, Sjöbäck - Anna Elina Andersson, Piga, Sjöbäck 1906-06-04
  Karl Andreas Karlsson, Hemmansägare, Överklinten - Vendla Lovisa Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1914-07-12
  Karl Andreas Larsson, Arbetare, Rickleå - Elina Johanna Nilsson, Bondedotter, Sjulsmark 1891-12-14
  Karl Anton Borg, Hemmansägareson, Ultervattnet - Fredrika Dorothea Jonsson, Piga, Korssjön 1908-06-23
  Karl Anton Boström, Sågverksarbetare änkling, Sikeå - Klara Elisabet Wiklund, Piga, Sikeå 1912-01-01
  Karl Anton Bäckström, Dräng, Djäkneboda - Fredrika Johanna Brännström, Bondedotter, Djäkneboda 1883-10-28
  Karl Anton From, Soldat, Bäck - Anna Margareta Andersson, Bondedotter, Bäck 1897-11-19
  Karl Anton Hollström, Soldat, Ultervattnet - Kristina Amanda Nilsson, Bondedotter, Ultervattnet 1896-03-15
  Karl Anton Isberg, Arbetare, Skinnarbyn - Margareta Kristina Andersson, Bondedotter, Åkulla 1898-05-01
  Karl Anton Larsson, Hemmansägare, Näs - Alma Olivia Lindström, Hemmansägaredotter, Ratu 1915-12-05
  Karl Anton Lindahl, Fd. bonde, Burträsk - Maria Brita Lantz, Piga, Lantnäs 1890-10-12
  Karl Anton Magnus Höglund, Hemmansägare, Skinnarbyn - Anna Augusta Wikström, Piga, Skinnarbyn 1908-03-01
  Karl Anton Pettersson, Dräng, Dalkarlså - Katarina Magdalena Nilsdotter, Sjömansänka, Skinnarbyn 1863-10-25
  Karl Anton Pettersson, Hemmansägare, Junkboda - Kristina Vilhelmina Karlsdotter, Bondedotter, Broänget 1884-10-05
  Karl Anton Sandström, Fd. sjöman, Kyrkobordet - Anna Erika Olofsdotter, Hemmansägarinna, Fällfors 1863-12-10
  Karl Anton Söderlund, Bondeson, Ratu - Kristina Maria Lundsten, Handelsmansdotter, Brednoret 1876-11-02
  Karl Anton Wahlström, Bondeson, Rickleå - Anna Ulrika Högström, Piga, Kyrkostaden 1863-06-14
  Karl Anton Wiklund, Arbetare, Robertsfors - Katarina Johanna Wiklund, Piga, Trågaliden 1904-10-23
  Karl Anton Wilhelmsson, Bondeson, Ratan - Hulda Maria Lundberg, Bondedotter, Brednoret 1900-01-19
  Karl Anton Åberg, Bonde, Stortjärn - Sofia Persdotter, Änka, Sjulsmark 1886-10-30
  Karl Anton Åberg, Jordägare, Nyliden - Anna Kristina Nilsdotter, Piga, Sjöbäck 1889-11-17
  Karl Anton Ågren, Sulfitarbetare, Robertsfors - Maria Katarina Fällgren, Arbeterska, Fågelsång 1916-02-01
  Karl Arvid Nilsson, Stationskarl, Trehörningsjö (Y) - Anna Laurentia Boström, Sköterskebiträde, Djäkneboda 1918-04-21
  Karl August Brännström, Arbetare, Sikeå - Milda Viktoria Åberg, Arbetardotter, Sikeå 1913-12-14
  Karl August Dahlberg, Bonde, Gullmark - Ulrika Margareta Andersdotter, Piga, Gullmark 1879-07-06
  Karl August Eriksson, Hemmansägare, Djäkneboda - Kristina Erika Nilsson, Hemmansägaredotter, Öndebyn 1912-06-23
  Karl August Grahn, Hemmansägareson, Gryssjön - Augusta Eugenia Berglund, Hemmansägaredotter, Gryssjön 1905-11-22
  Karl August Klint, Fältjägare, Överklinten - Maria Albertina Andersdotter, Piga, Ytterklinten 1884-11-17
  Karl August Lindgren, Hemmansägareson, Överklinten - Hulda Sofia Andersson, Hemmansägaredotter, Överklinten 1915-11-28
  Karl August Nordström, Hemmansägareson, Sandåsen - Anna Lovisa Burman, Arbeterska, Sandåsen 1906-01-02
  Karl August Persson, Arbetare, Överklinten - Karolina Vilhelmina Sjöström, Bondedotter, Selsfors 1881-11-01
  Karl August Pettersson, Bondeson, Legdeå - Johanna Lovisa Westerlund, Överklinten 1903-10-26
  Karl August Wiklund, Bonde, Gräsnäs - Maria Johanna Svan, Piga, Gräsnäs 1899-12-07
  Karl August Wikström, Arbetare, Korssjön - Anna Sofia Nilsson, Bondedotter, Korssjön 1895-05-05
  Karl Axel Nystedt, Arbetare, Dalkarlså - Olga Margareta Jonsson, Arbetardotter, Dalkarlså 1922-11-16
  Karl Birger Andersson, Jordbruksarbetare, Sjöbäck - Helga Ingeborg Marklund, Hembiträde, Gullmark 1928-11-25
  Karl Bruno Pettersson, Hemmansägare, Rickleå - Selma Lovisa Pettersson, Änka, Öndebyn 1906-05-03
  Karl Daniel Öhman, Snickare, änkling, Djäkneboda - Maria Rönngren, Arbeterska, Ratan 1877-06-03
  Karl Edvard Eriksson, Arbetare, Näs - Selma Maria Jonsson, Hemmansägaredotter, Skinnarbyn 1912-09-22
  Karl Edvard Karlsson, Hemmansägareson, Yttre Storbäcken - Amanda Sofia Brännström, Hemmansägaredotter, Rickleå 1908-10-18
  Karl Edvard Nilsson, Hemmansägare, Bobacken - Valborg Maria Hägglund, Hembiträde, Djäkneboda 1933-11-19
  Karl Edvard Westling, Järnarbetare, Umeå - Frida Katarina Lindberg, Hemmansägaredotter, Gryssjön 1924-06-23
  Karl Edvin Andersson, Hemmansägare, Djäkneboda - Maria Johanna Boström, Hemmansägardotter, Nyvik 1930-10-12
  Karl Edvin Sundström, Hemmansägare, Överklinten - Vilma Margareta Ågren, Hembiträde, Älglund 1927-11-06
  Karl Einar Lundberg, Hemmansägare, Rickleå - Lilly Sofia Lindahl, Hembiträde, Fällfors 1927-05-01
  Karl Elis Karlsson, Hemmansägare, Bobacken - Anna Teresia Bäckström, Sömmerska, Bobacken 1933-08-19
  Karl Emanuel Stenborg, Arbetare, Robertsfors - Katarina Johanna Andersdotter, Piga, Överklinten 1883-12-09
  Karl Emil Dahlgren, Hemmansägareson, Överklinten - Hanna Maria Johansson, Småskollärarinna, Gulltjärn 1920-06-23
  Karl Emil Mauritz von Ahn, Hemmansägareson, Sikeå - Jenny Evelina Dahlgren, Piga, Sikeå 1908-11-22
  Karl Emil Westerlund, Hemmansägareson, Lantnäs - Henny Margareta Eriksson, Hemmansägaredotter, Brände 1922-06-24
  Karl Erik Andersson, Landbonde, änkling, Trybäck - Anna Fredrika Lundbom, Piga, Sikeå 1864-07-24
  Karl Erik Boström, Kyrkobordet - Karolina Johanna Holmström, Bondedotter, Ratu 1885-10-25
  Karl Erik Eklund, Skomakare, Bäck - Hulda Amalia Bäcklund, Handlandeänka, Rickleå 1901-06-30
  Karl Erik Glad, Fabriksarbetare, Dalkarlså - Elin Maria Holmberg, Hemmansägaredotter, Bäck 1909-04-09
  Karl Erik Jakobsson, Hemmansägare, Ultervattnet - Katarina Amalia Sandström, Arbetardotter, Ultervattnet 1907-06-23
  Karl Erik Johansson, Hemmansägare, Gamla Storbäcken - Nanna Maria Johansson, Hemmansägaredotter, Övre Åkulla 1911-07-04
  Karl Erik Karlsson, Hemmanstillträdare, Åkulla - Anna Lovisa Nilsdotter, Bondedotter, Bobacken 1871-07-11
  Karl Erik Lundberg, Bondeson, Brednoret - Anna Karolina Holmström, Bondedotter, Floremark 1897-11-29
  Karl Erik Martin Eriksson, Hemmansägare, Ytterklinten - Kristina Vilhelmina Persdotter, Arbetardotter, Bergabäck 1905-09-30
  Karl Evald Ågren, Hemmansägareson, Sikeå - Edla Kristina Bergström, Arbetardotter, Grimsmark, Nysätra 1910-10-09
  Karl Fabian Glas, Inspektör, Bjurholm - Amalia Margareta Nygren, Komministerdotter, Skinnarbyn 1894-08-20
  Karl Ferdinand Forsberg, Hemmansägareson, Näs - Olga Karolina Olofsson, Hemmansägaredotter, Junkboda 1913-05-04
  Karl Ferdinand Grahn, Brädgårdsarbetare, Sikeå - Anna Desideria Stål, Arbetardotter, Sikeå 1912-08-11
  Karl Ferdinand Jakobsson, Bondeson, Norum - Maria Antonia Bäckström, Hushållerska, Stensäter 1902-08-04
  Karl Ferdinand Johansson, Hemmansägareson, Ytterklinten - Anna Maria Teresia Nilsson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten 1907-02-02
  Karl Ferdinand Karlsson, Arbetare, Ytterklinten - Emma Alfrida Adamsson, Hembiträde, Ytterklinten 1926-11-19
  Karl Ferdinand Karlsson, Landbonde, Överklinten - Maria Karolina Krut, Landbondedotter, Överklinten 1900-01-11
  Karl Fredrik Markström, Sjöman, Öndebyn - Maria Aqvilina Berglund, Bondedotter, Näs 1889-07-09
  Karl Fredrik Nilsson, Hemmansägare, Junkboda - Tekla Magdalena Lindström, Hemmansägaredotter, Näs 1922-04-02
  Karl Fredrik von Ahn, Bonde, Legdeå - Kristina Eufrosyna Persson, Bondedotter, Sikeå 1885-07-26
  Karl Gabinus Nilsson, Arbetare, Gullmark - Signe Margareta Pettersson, Hemmansägaredotter, Broänget 1929-03-03
  Karl Georg Dahlqvist, Sjöman, Dalkarlså - Brita Johanna Hedlund, Bondedotter, Gullmark 1872-07-17
  Karl Georg Wahlström, Hemmansägareson, Rickleå - Eva Sofia Sikström, Hemmansägaredotter, Näs 1929-11-03
  Karl Georg Åström, Fanjunkare, änkling, Skinnarbyn - Anna Elisabet Åberg, Änka, Skinnarbyn 1913-09-20
  Karl Gotthard Bäckström, Kustbevakningsbiträde, Norum - Elsa Kornelia Holmström, Hemmansägardotter, Gryssjön 1934-05-20
  Karl Gunnar Andersson, Sulfitarbetare, Robertsfors - Göta Kristina Åberg, Hembiträde, Rickleå 1927-01-23
  Karl Gunnar Boberg, Hemmansägare, Djäkneboda - Edla Maria Ingeborg Holmström, Hemmansägaredotter, Ratu 1910-11-27
  Karl Gunnar Bäckström, Hemmansägareson, Norum - Fanny Alfrida Nilsson, Piga, Sandåsen 1917-12-23
  Karl Gunnar Isaksson, Hemmansägareson, Brattliden - Hildegard Elisabet Isaksson, Arbetardotter, Bergabäck 1920-10-31
  Karl Gustaf Algot Karlsson, Hemmansägare, Ratu - Lovisa Karolina Pettersson, Landbondedotter, Villnäs 1916-11-19
  Karl Gustaf Bergqvist, Byggnadssnickare, Umeå - Signe Alfrida Augusta Larsson, Hemmansägardotter, Södra Sörbäck 1933-01-01
  Karl Gustaf Hammarström, Bonde, Bäck - Maria Matilda Larsdotter, Bondedotter, Legdeå 1885-01-11
  Karl Gustaf Holmberg, Sjöman, Sikeå - Anna Eugenia Åberg, Piga, Sikeå 1879-09-28
  Karl Gustaf Holmberg, Torpare, Legdeå - Magdalena Sofia Hammarstedt, Piga, Legdeå 1894-01-10
  Karl Gustaf Holmström, Arbetare, Sikeå - Emma Johanna Brändström, Arbetardotter, Sikeå 1892-01-24
  Karl Gustaf Johansson, Dräng, Ryssjön - Vilhelmina Bäckman, Piga, Åkullsjön 1868-04-28
  Karl Gustaf Karlsson, Arbetare, Legdeå - Anna Augusta Forsman, Bondedotter, Legdeå 1902-04-06
  Karl Gustaf Karlsson, Bonde, Ryssjön - Johanna Sofia Fredriksdotter, Piga, Ryssjön 1892-11-06
  Karl Gustaf Lindfors, Arbetare, Robertsfors - Anna Johanna Söderström, Piga, Rickleå 1878-05-26
  Karl Gustaf Nordqvist, Arbetare, Robertsfors - Kristina Augusta Brännström, Arbetardotter, Sikeå 1883-11-04
  Karl Gustaf Olsson, Järnhandlare, Haparanda (BD) - Helga Maria Svanberg, Handlandedotter, Kalix (BD) 1923-06-24
  Karl Gustaf Saedén, Komminister, änkling, Skinnarbyn - Ida Maria Bengtsson, Sömmerska, Skinnarbyn 1913-03-17
  Karl Gustaf Wilhelm Åman, Bonde, Kroksjön - Anna Vilhelmina Gustafsdotter, Piga, Kroksjön 1893-09-27
  Karl Gustaf Ågren, Arbetare, Robertsfors - Alfrida Johanna Nilsson, Arbeterska, Gullmark 1907-11-24
  Karl Gösta Sundvall, Fil.kand., Vilhelmina - Svea Charlotta Jonsson, Småskollärarinna, Vilhelmina 1923-12-23
  Karl Hansson, Bonde, Legdeå - Kristina Brandt, Piga, Legdeå 1878-04-22
  Karl Harald Löjdström, Arbetare, Robertsfors - Johanna Olivia Nilsson, Arbetardotter, Rickleå 1905-12-26
  Karl Helge Blom, Arbetare, Ultervattnet, Robertsfors - Agnes Emerentia Holmberg, Hemmansägardotter, Rickleå 1934-08-12
  Karl Helge Lindberg, Arbetare, Ytterklinten, Överklinten - Ida Axelia Holmberg, Hemmansägardotter, Rickleå 1934-08-12
  Karl Helge Pettersson, Hemmansägare, Rickleå - Ejvi Alvina Levinia Sandström, Handelsbiträde, Rickleå 1932-04-03
  Karl Hellfrid Edlund, Jordbruksarbetare, Rickleå - Svea Viktoria Nilsson, Hushållerska, Rickleå 1929-06-24
  Karl Helmer Bergström, Jordbruksarbetare, Framnäs - Alma Kristina Johansson, Arbetardotter, Legdeå 1915-02-16
  Karl Hilmar Boström, Hemmansägareson, Norum - Göta Adéle Bäckström, Hemmansägardotter, Norum 1935-03-10
  Karl Hilmer Jonsson, Hemmansägare, Rickleå - Ingeborg Maria Karlsson, Hushållerska, Rickleå 1926-10-24
  Karl Hjalmar Eriksson, Snickare, Skinnarbyn - Anna Ingegerd Dahlgren, Sömmerska, Skinnarbyn 1933-06-23
  Karl Hjalmar Lindahl, Arbetare, Robertsfors - Johanna Albertina Andersdotter, Bondedotter, Ståbäcken 1900-04-08
  Karl Hjalmar Nilsson, Hemmansägareson, Rickleå - Nanny Erika Åberg, Hemmansägaredotter, Rickleå 1923-12-09
  Karl Holmström, Bondeson, Ratu - Anna Erika Johansson, Nyvik 1888-10-14
  Karl Hugo Forsgren, Hemmansägare, Näs - Hulda Maria Ekberg, Hembiträde, Näs 1928-10-07
  Karl Hugo Holmström, Hemmansägareson, Bränndalen - Lydia Sofia Sundström, Arbetardotter, Gryssjön 1904-04-17
  Karl Hugo Oskar Furman, Soldat, Dalkarlså - Alfrida Katarina Magdalena Pettersson, Hemmansägaredotter, Bobacken 1907-03-30
  Karl Ivar Karlsson, Hemmansägare, Yttre Åkulla - Märta Lovisa Lundmark, Hemmansägardotter, Rickleå 1930-08-24
  Karl Jakob Andersson, Bonde, Gullmark - Ulrika Johanna Jonsdotter, Bondeänka, Västervik 1875-10-14
  Karl Jakob Jakobsson, Smed, Gullmark - Maria Matilda Karlsson, Hemmansägareänka, Gullmark 1920-04-20
  Karl Jakob Jonsson, Bondeson, Degerfors sn. - Anna Karolina Jakobsdotter, Bondedotter, Högaliden 1896-07-08
  Karl Jakob Persson, Bondeson, Sjulsmark - Katarina Lovisa Andersdotter, Bondedotter, Sjulsmark 1864-09-22
  Karl Johan Andersson, Arbetare, Åkullsjön - Antonia Johanna Andersson, Norra Stortjärn 1901-09-02
  Karl Johan Berglund, Hemmansägare, Junkboda - Ingeborg Johanna Nilsson, Hemmansägaredotter, Djäkneboda 1923-10-21
  Karl Johan Bergström, Bonde, Selsberg - Magdalena Eufrosyna Andersdotter, Bondedotter, Jomark 1887-09-25
  Karl Johan Boman, Skräddare, Sikeå - Maria Lovisa Johansdotter, Sömmerska, Umeå stad 1898-07-31
  Karl Johan Boman, Skräddare, änkling, Sikeå - Argritta Sofia Granberg, Hushållerska, Sikeå 1914-02-11
  Karl Johan Brynolf Nilsson, Hemmansägareson, Floremark - Elin Sofia Pettersson, Landbondedotter, Villnäs 1917-12-16
  Karl Johan Bröms, Bagare, Arvidsjaur (BD) - Anna Margareta Nystedt, Dalkarlså 1896-07-27
  Karl Johan Byström, Dräng, Fällfors - Anna Elisabet Säfström, Piga, Gullmark 1875-09-18
  Karl Johan Bäckman, Bondeson, Bjänsjöå - Maria Amanda Karlsson, Bondedotter, Häggnäs 1902-11-19
  Karl Johan Einar Höglund, Hemmansägarson, Skinnarbyn - Gerda Emerentia Edström, Hemmadotter, Skinnarbyn 1934-06-24
  Karl Johan Eklund, Bonde, Olsliden - Katarina Sofia Gustafsdotter, Piga, Olsliden 1895-04-21
  Karl Johan Eriksson, Hemmansägare, Yttre Storbäcken - Hulda Adelia Adamsson, Hemmansägaredotter, Yttre Storbäcken 1914-01-04
  Karl Johan Granberg, Arbetare, Robertsfors - Maria Albertina Olofsson, Åbodotter, Strandholm 1907-09-07
  Karl Johan Holmqvist, Arbetare, Flarken, Nysätra - Brita Katarina Hansdotter, Bondedotter, Överklinten 1863-11-10
  Karl Johan Holmström, Bonde, Gullmark - Kristina Erika Larsdotter, Bondedotter, Risträskbäck 1891-10-11
  Karl Johan Isaksson, Landbonde, Överklinten - Alma Karolina Lindqvist, Piga, Överklinten 1898-07-09
  Karl Johan Johansson, Bonde, Sjulsmark - Sofia Olofsdotter, Bondedotter, Sjulsmark 1900-04-30
  Karl Johan Jonsson, Arbetare, Ultervattnet - Anna Kristina Olofsdotter, Piga, Ultervattnet 1881-12-26
  Karl Johan Jonsson, Hemmansägare änkling, Fällfors - Tekla Maria Eriksson, Piga, Åkulla 1915-09-17
  Karl Johan Jonsson, Landbonde, änkling, Överklinten - Magdalena Matilda Löf, Fältjägardotter, Korssjön 1862-10-21
  Karl Johan Karlsson, Bonde, Överklinten - Katarina Gustafva Näsvall, Piga, Överklinten 1864-07-10
  Karl Johan Karlsson, Bondeson, Sikeå - Anna Margareta Gustafsdotter, Bondedotter, Sikeå 1890-07-06
  Karl Johan Karlsson, Bondeson, Överklinten - Maria Adamsdotter, Nybyggardotter, Norra Gottland 1877-10-02
  Karl Johan Karlsson, Lägenhetsinnehavare, Rickleå - Alma Katarina Lundström, Hushållerska, Rickleå 1921-12-06
  Karl Johan Leonard Berg, Bondeson, Näs - Maria Katarina Ekberg, Bondedotter, Näs 1895-10-24
  Karl Johan Lindqvist, Hemmansägare, Gulltjärn - Valborg Karolina Lindgren, Hemmansägaredotter, Överklinten 1925-11-01
  Karl Johan Lindström, Hemmansägare, Näs - Sigrid Alfrida Bäckström, Hemmadotter, Djäkneboda 1936-12-06
  Karl Johan Lundberg, Hemmansägare, Ivarsboda, Sävar - Vendla Maria Eriksson, Hemmansägaredotter, Nyvik 1908-12-20
  Karl Johan Lundström, Bondeson, Ratubäck - Tilda Charlotta Olofsdotter, Krononybyggardotter, Kvarnfors 1874-01-18
  Karl Johan Marklund, Jordägare, Gullmark - Margareta Katarina Jonsdotter, Änka, Gullmark 1881-10-16
  Karl Johan Nilsson, Arbetare, Robertsfors - Johanna Albertina Pettersson, Arbeterska, Legdeå 1901-05-05
  Karl Johan Nordström, Hemmansägareson, Gulltjärn - Helena Johanna Karlsson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1912-07-07
  Karl Johan Nylén, Sjökapten, Ratuvik - Karolina Elisabet Lyckholm, Handlandeänka, Dalkarlså 1887-10-28
  Karl Johan Olofsson, Arbetare, Vargliden - Elsa Frideborg Svensson, Arbeterska, Västervik 1927-06-06
  Karl Johan Oskar Jonsson, Landbonde, Ståbäcken - Ida Katarina Ågren, Hemmansägaredotter, Legdeå 1907-03-03
  Karl Johan Oskar Sundström, Hemmansägareson, Sävar förs. - Vendla Maria Johansson, Hemmansägaredotter, Nyböle 1908-07-05
  Karl Johan Pettersson, Gårdsägare, Umeå - Maria Vilhelmina Andersson, Bondedotter, Skinnarbyn 1892-11-03
  Karl Johan Sandgren, Folkskollärare, Smögen - Rut Löfgren, Folkskollärare, Norum 1937-09-05
  Karl Johan Sundström, Bondeson, Bäck - Erika Evelina Edström, Bondedotter, Rickleå 1914-07-05
  Karl Johan Sundström, Nybyggare, Gräsnäs - Katarina Maria Grahn, Bondedotter, Gryssjön 1869-12-26
  Karl Johan Tjernström, Handlare, Flarken, Nysätra - Lovisa Larsson, Mejerska, Skinnarbyn 1935-11-06
  Karl Johan Wiklund, Bonde, Bäck - Maria Charlotta Hällgren, Piga, Stensäter 1891-03-06
  Karl Johan Wiklund, Fd. hemmansägare änkling, Bäck - Maria Oskarlina Markström, Änka, jordägare, Bäck 1922-07-19
  Karl Johan von Ahn, Hemmansägareson, Legdeå - Selma Kristina Larsson, Arbetardotter, Sikeå 1910-10-28
  Karl Johan Åberg, Bondeson, Nyliden - Anna Johanna Olofsdotter, Piga, Olsliden 1884-11-09
  Karl Johan Åström, Bondeson, Djäkneboda - Josefina Charlotta Jakobsdotter, Piga, Djäkneboda 1896-09-18
  Karl Johansson, Bondeson, Kättbergsheden - Maria Johanna Persdotter, Piga, Kättbergsheden 1873-01-12
  Karl Johansson, Dräng, Sjulsmark - Maria Eriksdotter, Piga, Dalkarlså 1877-11-04
  Karl Jonas Asplund, Torpare, Åkullsjön - Margareta Katarina Lundqvist, Arbeterska, Åkullsjön 1896-12-07
  Karl Jonas Asplund, Torpare, änkeman, Åkullsjön - Albertina Nilsdotter, Torparänka, Åkullsjön 1902-05-31
  Karl Jonas Boström, Arbetare, Djäkneboda - Maria Charlotta Nylén, Bondedotter, Nyvik 1891-12-03
  Karl Jonas Edström, Arbetare, Sikeå - Katarina Matilda Boström, Arbeterska, Djäkneboda 1896-06-07
  Karl Jonas Johansson, Arbetare, Nyböle - Maria Lovisa Johansson, Piga, Nyböle 1915-12-05
  Karl Jonas Johansson, Dräng, Selsberg - Magdalena Sofia Persdotter, Landbondedotter, Selsberg 1868-11-22
  Karl Jonas Jonsson, Dykare, Dalkarlså - Kristina Maria Dahlberg, Bondedotter, Dalkarlså 1893-08-20
  Karl Jonas Karlström-Olofsson, Dräng, Överklinten - Katarina Johanna Hedberg, Arbeterska, Sikeå 1866-07-08
  Karl Jonas Östensson, Dräng, Kyrkobordet - Ulrika Johanna Johansdotter, Piga, Kyrkostaden 1868-07-21
  Karl Konrad Andersson, Jordägare, Ytterklinten - Anna Emilia Persson, Hemmansägaredotter, Ytterklinten 1920-12-31
  Karl Konrad Berglund, Hemmansägareson, Bäcksjö - Elin Elisabet Westerberg, Hemmansägaredotter, Åsjön 1914-04-25
  Karl Lejon, Arbetare, Gravmark, Sävar - Katarina Johanna Nilsdotter, Nybyggardotter, Österboda 1874-04-06
  Karl Leonard Bäckström, Hemmansägare, Norum - Hedvig Olivia Holmgren, Hemmansägaredotter, Sandåsen 1911-01-02
  Karl Leonard Tunell, Hemmansägare änkling, Ytterklinten - Hilda Elisabet Eriksson, Landbondedotter, Stenfors 1906-04-16
  Karl Leonard Tunell, Soldat, Ytterklinten - Margareta Evelina Olofsson, Bondedotter, Sakrisborg 1900-11-01
  Karl Linus Andersson, Handlande, Skinnarbyn - Emma Magdalena Byström, Jungfru, Skinnarbyn 1881-12-26
  Karl Linus Edlund, Hemmansägare, Bjänsjöå - Jenny Kristina Nygren, Piga, Bjänsjöå 1916-03-13
  Karl Linus Edström, Snickare, Kroksjön - Märta Kristina Sandström, Sjuksköterska, Fällfors 1931-02-01
  Karl Linus Lundström, Hemmansägareson, Broänget - Alma Maria Johansson, Landbondedotter, Rickleå 1915-11-21
  Karl Linus Pettersson, Hemmansägare, Sikeå - Anna Sofia Göransson, Hembiträde, Överklinten 1927-02-27
  Karl Ludvig Jakobsson, Hemmansägare, Östra Sjulsmark - Asta Kristina Pettersson, Hemmansägaredotter, Rödås 1919-04-06
  Karl Ludvig Leander Wikström, Åboson, Jokkmokk (BD) - Edla Lovisa Andersson, Hemmansägaredotter, Åkullsjön 1909-12-25
  Karl Ludvig Nordgren, Arbetare, Brednoret - Maria Ulrika Isaksson, Sömmerska, Västanå 1888-11-11
  Karl Ludvig Wahlström, Hemmansägare, Rickleå - Emma Kristina Åberg, Hemmansägaredotter, Åkulla 1907-06-23
  Karl Magnus Karlsson, Handlande, Åkullsjön - Helena Kristina Nordström, Hemmansägaredotter, Gulltjärn 1912-07-07
  Karl Magnus Persson, Hemmansägareson, Ultervattnet - Selina Magdalena Sofia Andersson, Bondedotter, Ultervattnet 1914-12-19
  Karl Magnus Pettersson, Hemmansägare, Rickleå - Märta Hedvig Linnea Hammarberg, Hemmansägaredotter, Kullholm 1929-10-20
  Karl Magnus Siklund, Hemmansägare, Gullmark - Helga Maria Bergqvist, Hemmansägaredotter, Övre Åkulla 1923-10-07
  Karl Nilsson, Arbetare, Dalkarlså - Sofia Helena Karolina Grahn, Jungfru, Dalkarlså 1874-04-12
  Karl Nilsson, Bondeson, Bobacken - Anna Karolina Mattsson, Jungfru, Bobacken 1881-06-28
  Karl Nilsson, Tillträdande bonde, Bjänsjön - Eva Katarina Kvist, Landbondeänka, Bjänsjön 1873-06-27
  Karl Olof Andersson, Bondeson, Nidolf - Sofia Ulrika Säfström, Sömmerska, Nidolf 1890-04-21
  Karl Olof Andersson, Bondeson, Norra Stortjärn - Karolina Sofia Nilsdotter, Bondedotter, Gravfors 1892-07-04
  Karl Olof Andersson, Handlande, änkling, Norra Stortjärn - Anna Augusta Burström, Änka, Älglund 1906-08-20
  Karl Olof Andersson, Torpare, Ultervattnet - Hilda Maria Sandström, Arbetardotter, Korssjön 1898-06-12
  Karl Olof Boman, Skattebonde, Skinnarbyn - Brita Kristina Johansdotter, Piga, Skinnarbyn 1870-10-06
  Karl Olof Broman, Arbetare, Ratan - Ulrika Lovisa Pettersson, Piga, Ratan 1878-12-01
  Karl Olof Bäckman, Dräng, Bygdsiljum, Burträsk - Brita Johanna Rehn, Bondeänka, Bjänsjöå 1871-07-08
  Karl Olof Bäckström, Arbetare, Norum - Emma Karolina Molin, Arbeterska, Norum 1892-11-29
  Karl Olof Hammarstedt, Bonde, Yttre Storbäcken - Anna Sofia Isaksdotter, Piga, Kyrkobordet 1872-11-10
  Karl Olof Karlsson, Hemmanstillträdare, Junkboda - Katarina Lovisa Olofsson, Bondedotter, Korssjön 1883-06-17
  Karl Olof Lundström, Landbondeson, Nya Storbäcken - Ulrika Matilda Lindberg, Piga, Nya Storbäcken 1876-01-23
  Karl Olof Nylén, Bondeson, Nyvik - Kristina Charlotta Söderlund, Bondedotter, Ratu 1880-01-04
  Karl Olof Olofsson, Hemmansägare, Övre Åkulla - Edla Kristina Karlsson, Hembiträde, Junkboda 1926-01-04
  Karl Olof Persson, Fiskare, Rickleå - Elsa Katarina Bäckman, Piga, Rickleå 1871-10-15
  Karl Olof Pettersson, Bonde, Villnäs - Lovisa Boström, Bondedotter, Norum 1886-06-03
  Karl Olof Siklund, Hemmanstillträdare, Näs - Katarina Magdalena Olofsson, Bondedotter, Kvarnfors 1887-11-13
  Karl Olof Sjöström, Hemmansägareson, Selsfors - Maria Amanda Lindgren, Hemmansägaredotter, Selsfors 1905-10-08